החייל היורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, yehuda, המפצח

Re: החייל היורה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 26 ספטמבר 2016, 10:40

אתי אזריה, אחותו של אלאור, התייחסה הבוקר (שני) למצבה של המשפחה בכל תקופת המשפט. בקול חנוק מדמעות, אמרה לגלי צה"ל: "התחלנו כמשפחה נורמטיבית, שקטה, ופתאום בבום אחד נפלנו. אני רואה את המשפחה שלי נופלת, מתרסקת. זה כבר עלה בבריאות של אבא שלי ושל דוד שלי. אמא שלי עוד רגע נופלת מהרגלים".

"תבין שאחי הקטן בסך הכל בן 19. הוא עמד מול מחבל והרגיש סכנה. הוא נמצא במעצר כבר חצי שנה. אבא שלו בשיקום, דוד שלו אחרי אירוע לב, אמא כמעט נופלת מהרגליים. אבא שלי הוא האדם הכי חזק שאני מכירה. וגם הוא התמוטט וקרס בסופו של דבר. דוד שלי, שתמך בנו ועזר לנו, לקח את אמא מבית החולים לבית הדין, וכאשר מרשים לנו לבקר את אלאור, אז לקח אותנו לבקר אותו, ועזר לאורך כל הדרך. אז דוד שלי בסופו של דבר גם קרס...", הוסיפה אחותו של אלאור.

אתי התייחסה לכך שאחיה במעצר כבר חצי שנה. "מה יכול להיות בראשו של בן 19, ששני בני משפחה כבר התמוטטו, ואמא שלי לביאה אמיתית – היא אדם מאוד חזק, ואני כל כך גאה בה, והיא בעצמה בקושי הולכת. ואלאור שם לבד כבר חצי שנה במעצר. כשאנחנו רואים אותו אנחנו מחזקים אותו ונותנים לו את הביטחון, אבל הוא דואג מאוד למשפחה", המשיכה.

אתי התייחסה לשיחת הטלפון שערך ראש הממשלה עם אביה מיד לאחר המעצר. "זה מאוד לגיטימי שראש ממשלה התקשר, כל הכבוד לו שהתקשר. הוא מנסה לחזק משפחה ישראלית שנקלעה למצוקה איומה בלי להשוות כמובן לשום דבר", אמרה אתי. "אין לי יותר מדי מה להרחיב על השיחה הזו. אני לא יכולה להגיד שהוא מגבה אותנו, הוא כן מחזק", הוסיפה.

אתי המשיכה וציינה כי הם מקווים למשפט צדק. "אנחנו מקווים ששופטי בית הדין יתעלמו מכל הגורמים במערכת שאמרו דברים לא אחראיים, שיצליחו להתגבר על ההד התקשורתי ולעשות משפט צדק".

אתי הוסיפה ואמרה כי הם לא מרגישים לבד. "בלי העם הזה לא היינו יכולים להסתדר. זה אתה יכול להיות בטוח. עם ישראל מאוד תומך בנו ומחבק אותנו".

את הראיון סיימה אחותו של אלאור בנימה אופטימית. "אני יודעת שבעזרת ה' האמת תנצח. אנחנו במשפחה מאוד אופטימיים. אלאור הולך עם האמת שלו, והאמת תמיד מנצחת".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 26 ספטמבר 2016, 12:50

בקשת ההגנה במשפט אזריה לזמן את אל"מ שומר נדחתה.

שופטי בית הדין הצבאי דחו את בקשת עורכי הדין של החייל אלאור אזריה מטעם ההגנה לזמן את אלוף משנה, ישראל שומר שירה בערבי שיידה אבנים והתיק בעניינו נסגר.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 14:55

בניה וינברגר, תושב חברון שעולה היום (שלישי) לדוכן העדים בבית הדין הצבאי ביפו בדיון בעניינו של החייל אלאור אזריה הנאשם בהריגת מחבל ערבי בחברון, יחשוף ממצא מיוחד.

וינברגר צפוי להציג לשופטים צילום מתוך הפקודות שנתלו על ידי המפקדים בעמדת השמירה בצומת ג'ילבר בה התרחש פיגוע הדקירה וירי אזריה.

וינברגר יציג את הפקודה בה נכתב כי ישנה התראה על מטען. כמו כן בפקודה נכתב כי הייתה היסטוריה של פיצוצי מטענים באזור.

פעילים מהמטה לשחרור אזריה מסרו כי "הדבר מעמיד את שרשרת הפיקוד באור שלילי ביותר", וכי "למעשה, המשפט הוכרע ברגע זה".

4d5600d8-071f-4231-9885-97e3864e891d.jpg
4d5600d8-071f-4231-9885-97e3864e891d.jpg (52.15 KiB) נצפה 5001 פעמים
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 29 ספטמבר 2016, 11:59

82685_tumb_750Xauto.jpg
82685_tumb_750Xauto.jpg (48.78 KiB) נצפה 4907 פעמים

פעילי המאבק למען אלאור אזריה, צופים בדריכות בהשתלשלות האירועים שהתרחשו מרגע תחילת משפטו, ועד עצם היום הזה. אחד מהם, רן כרמי בוזגלו, פונה בקריאה נרגשת לרמטכ"ל, ומבקש אותו לעשות חשבון נפש עם עצמו, אודות חוסר הצדק שמגלה המערכת הצבאית כלפי החייל. "תסתכל על הכומתה שלך ותחזור בך", זעק כרמי בוזגלו.

"דין אלאור אזריה, כדין ישראל שומר", אמר. "אני ראיתי את הסרטון של שומר, הוא ירה בנער כשכבר לא נשקפה סכנה. אלאור ירה במחבל תוך כדי אירוע, כשנשקפה סכנה. אם זו מדינת חוק, שיאפשרו לזמן אותו לעדות. אבל לצערי, מערכת השיפוט הצבאית מונעת ממנו צדק".

כרמי בוזגלו תיאר את מסכת הייסורים שעוברת משפחת אזריה בכל יום שחולף, שפשוט מרסקת אותה בכל יום מחדש. "אני מלווה את האב צ'רלי מדי יום לשיקום, וכל חוות הדעת שאנחנו מקבלים אומרות שנוכחותו של אלאור חיונית, לשיקומו של האב. הגיע הזמן לשחרר אותנו, ולהפסיק את המשפט.

"כל העדויות האחרונות של הפתולוג, של המ"מ ושל הפצוע – הם העדות הטובה ביותר לכך שהמשפט הזה צריך להיפסק", לדבריו.

בתוך דבריו, קרא כרמי-בוזגלו לרמטכ"ל בקריאה נרגשת, וביקש אותו לעשות חשבון נפש. "אני פונה ערב הימים הנוראים לרמטכ"ל", אמר. "יש כאן מחדל איום ונורא. אני אומר לרמטכ"ל: 'יש לך כומתה חומה! גם אני הייתי מפקד בגולני. גולני זה מהות הציונות. תסתכל על הכומתה שלך, ותחזור בך. אתה מפעיל את המשפט. תרדו מהעץ, ותבקשו סליחה כי המשפחה שלהם מרוסקת. איפה החמלה? הפכתם את אלאור לאויב העם'".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 17:16

צ'רלי אזריה, אביו של החייל אלאור אזריה, טוען כי אם יימשך המשט, הפגיעה הרגשית באלאור תהיה חמורה ביותר.

בשיחה עם חדשות ערוץ 2, אומר האב: "חמישה חודשים שאני נלחם מול התקשורת, מול מערכות החוק, זה לחץ אדיר. אני נמצא במאבק של החיים שלי, יום יום. היום אני מרגיש שאני בקרב על המשפחה שלי ועל הבן שלי".

אביו של החייל אלאור טוען כי יש קשר משמעותי בין המשפט של בנו לבין האירוע המוחי שעבר. "המשפחה אצלי התפרקה. אלאור הוא ילד. אמנם הוא נראה חזק, אבל הוא שבור מבפנים. הוא מופנם, הכל פנימה מחזיק. המטפל שלו אמר שאם המשפט הזה יימשך, הפגיעה שלו תהיה הרבה יותר חמורה".

צ'רלי זועק: "אני פונה כרגע לראש הממשלה, לרמטכ"ל. תפסיקו את הביזיון הזה, זה ממש קרקס. לא צריך להיות חוקר מנוסה כדי לראות שמנסים לתפור תיק לבן שלי. אני מבין בחוק, אני מבין מה זה עדים, ואני רואה את האי צדק שקורה בבית הדין".

''אני לא יודע למי לפנות", אומר האב בכאב עצום. "אני דורש ועדת חקירה, שיבדקו את ההתנהלות של המשפט. קחו פרוטוקולים, לא צריך להבין במשפט בשביל לראות את זה".

אזריה מוסיף ומשמיע טענות קשות על הדרג הבכיר של מערכת הביטחון, שהרשיעו את החייל בטרם חקירה בסיסית. "הוא לא הורשע, אבל רואים, מרגישים, הולכים לפי רוח המפקד כרגע. ברגע שהשר, הרמטכ"ל, קבע משהו, כולם הולכים על פי רוח המפקד". הוא מוסיף ומאשים את התנהלות המדינה והצבא לאורך המשפט: "אף אחד לא התקשר אלינו, אף מש"קית ת"ש לא באה לשאול אותו אם הוא צריך משהו. מי שמחזק אותו זה רק המשפחה. זה עוול. אני שלחתי חייל להילחם על המדינה, לא אני שלחתי אותו לחברון".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:06

יושב ראש הקואליציה חבר הכנסת ביטן הביע שביעות רצון מהודעתו של השר בנט שקרא להעניק חנינה לחיל אלאור אזריה אם יורשע.

עם זאת בניגוד לעמדת השר בנט הדגיש חבר-הכנסת ביטן כי מתחילת משפטו של החיל המואשם בהריגת מחבל בחברון לאחר שנוטרל לכאורה עמדתו המוצהרת הינה שאין להמתין להרשעתו אלא לשחררו לאלתר מהסבל שנגרם לו ולמשפחתו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי אתנחתא » 06 נובמבר 2016, 02:23

אינני יודע אם זה מעניין מישהו. להלן רעיון שעלה במוחי שעה שפרשת 'החייל היורה' עלתה לכותרות.

---

בתקופה האחרונה עלתה לכותרות פרשיית 'החייל היורה' מחברון. באירוע הנידון מחבל בא בכדי לדקור חיילים, המחבל נוטרל, בשלב כלשהו בא 'החייל היורה' וירה למוות, ללא – כך נטען – שנשקפה סכנה לחייו. זה אומר שהחייל נהג נכון, דין מחבל מנוטרל לדין מחבל פעיל, ומנגד יש הטוענים, בדיוק להיפך, שיש להאשים את החייל ברצח.

בכל הבא לקמן, לא אתייחס לפרטים העובדתיים שהיו באותו מקרה: מה חשב החייל? האם החייל יכול היה לשלוט בעצמו? האם המחבל היה מנוטרל? האם המחבל היווה איום? או מהו הגדר של 'ספק סביר'? האם ניתן בכלל להגדיר 'ספק סביר'?

[לא אתאפק מלהעיר שמשום-מה אלו הסוברים שאסור היה להרוג את המחבל (כיון שהיה כבר מנוטרל) סבורים גם שהחייל לא נהג נכון בהתנהלות שלו (היה יכול לשלוט בעצמו ולא היה כאן 'ספק סביר'), ואלו הסוברים שהיה כאן 'ספק סביר' סבורים שגם ברה המוסרית היה עליו להרוג את המחבל.

דבר זה פלא הוא לדעתי לאור העובדה ששאלות אלו כלל לא קשורות אחת לשני. ניתן לסבור שאסור להרוג את המחבל, אך בה בשעה לפטור את החייל בגלל שלא ניתן לצפות מחייל בסיטואציה זו שיקולים שכאלו]

במאמר קצרצר זה, נצא מתוך נקודת הנחה שהחייל היה יכול לשלט בעצמו, המחבל היה מנוטרל ולא היווה איום כלשהוא. ועדיין יש כאן מקום לדון, וכדלהלן.

לדעתי יש בלבול רב בהצגת השאלה, ובכך גם למתן פסק אודות ה'חייל היורה'. ראשית, יש להעמיד דברים על דיוקם, ולהבחין בין 'הפרת צדק' לבין 'הפרת הסכם'. בין 'רצח' ל'פשע'.

כלפי מה הדברים אמורים?

בסיטואציה המקורית של מלחמה אין טעם לחוס, לרחם ולא לפגוע ב-'אזרחים חפים מפשע'. בלחימה נורמטיבית האזרחים לא פחות אשמים מהחיילים בשדה הקרב.

מי ששלח את החילים להילחם היו האזרחים, האזרחים הצביעו בבחירות בעבור לחימתם של החיילים, ואף החיילים עצמם נלחמים בשדה הקרב, בסופו של דבר, למען ובשביל האזרחים. כך, שלאמיתו של דבר, דין החילים כדין האזרחים.

הדברים אמורים שבעתיים, במקרה והאויב הוא חייל, אלא שבגלל מגבלות שונות הוא אינו יכול לשלוף את נשקו ברגע זה (לדוגמא: שבוי או שהוא בדיוק צונח כעת ממצנח). במקרה זה וודאי שהצדק הוא להרוג את אותו אויב, שהרי בסיבוב הבא אותו אויב ינסה ולא יהסס להרוג אותי חזרה.

נמצא, שאילו החייל יהרוג אזרח המשתייך למחנה של האויבים, אין פעולה זו מצביעה על 'חוסר צדק' או חלילה על 'רצח', זוהי הריגה שנובעת מצדק במצב של מלחמה. 'רצח' יעשה שעה שאותו חייל יהרוג אזרח חף מפשע באמת, אזרח שאין לו כל קשר לאויבים.

אלא, שבעולם המערבי, בשביל לצמצם את הרוע ואת הלוחמנות , יזמו את 'אמנת ז'נבה', הסכם חברתי, כעין 'שולחן-ערוך' למלחמות, שאחד מסעיפיה הוא שאין לפגוע באזרחים, אלא אך ורק בחיילים בשדה הקרב.

[התובנה הפוסטמודרנית שאין באמת סיבה אמיתית לצאת למלחמות ואין כל צדק בעשייתן – תרמה לא קצת, לדעתי, שהסכם זה יהיה כה מקובל כיום. והחולק עליו כחולק אחר השכינה]

כתוצאה מכך, מדינות שקיבלו על עצמם (כמו ישראל) את 'אמנת ז'נבה', מלחמותיהם מנוהלות בתוך מסגרת (ייתכן שמבורכת כשלעצמה) משחק זה.

עד כאן תיאור קצרצר של מצב העניינים קודם ל'אמנת החברתיות', ואחרי קבלת הסכם זה.

[לדעתי כך, ורק כך, ניתן להבין את פרטי ההלכות שכתב הרמב"ם (בהלכות מלחמות שלו). הלכות שבמבט ראשון קשה לנו כיום להבין את הצדק שבהם.

הקושי נובע מחמת העובדה שהרמב"ם דן ב'מלחמות אמתיות', מלחמות ללא הסכמים, מלחמות בהם האזרחים חייבים מיתה לא פחות מהחיילים. לעומת זאת אנו חיים כיום ב'מלחמות של משחק', מלחמות הנעשות בתוך מסגרת ז'נבה, אלו מלחמות שהכללים קובעים שרק החיילים לוחמים]

לאור חילוקים אלו, נקל להבין שבמקרה וחייל הורג אזרח ש'באמת' אין לו קשר ללחימה - הוא באמת 'רוצח', הוא נטל חיים ללא כל סיבה המצדיקה זאת. מאידך, חייל ההרוג אזרח או חייל שבוי (וכדו') לא ניתן להאשים אותו ב'רצח', אלא לכל היותר, בעבריינות, בהפרת הסכם ז'נבה.

אחד הערבובים הגדולים ביותר שנעשים בתקשורות (ולא רק) במקרה של ה'חייל היורה', הוא הערבוב בין ה-'צדק' (הנכון מחמת עצמו), ל'משחק', (שלגביו לא שייך אמת ושקר).

'החייל היורה', אולי (שכן במאמר זה לא נכנסו לפרטים העובדתיים ולנסיבות השונות שהיו במקרה פרטני זה) אשם ב'הפרת המשחק', בכך שהרג אויב שהיה כבר מנוטרל, אבל וודאי שהוא לא אשם ב'רצח', שכן הוא נטל את חייו של האויב בשעה שהיו לו סיבות המצדיקות את מעשהו זה.

הערבוב בין ה'צדק' ל'משחק', נעשה לדעתי, 'תודות' לגיבובי ההבל הפוסטמודרניים. שאחד מיסודי שיטתה הוא שאין באמת 'אמת' או 'צדק' (זה עצמו אמת?! זה באמת הצדק?!) – הכל הוא הסכם חברתי, ותו לא.

כתוצאה מהבנה (מוטעית זו) אין הבדל אם אדם רצח חף-מפשע באמת, או שנטל חיי אדם שלגביו 'המשחק' פוסק שאסור להורגו. כיון שאין אמת או צדק, הכל הוא משחק. דין שניהם שווה.

אמנם, אנו לשיטתנו, שיש אמת ויש רצח. יש משחק ויש הריגה. יכולים לכל היותר להאשים את 'החייל היורה' בכך שהפר את המשחק וכתוצאה מכך להאשימו לכל היותר בהריגה אך לא ברצח.
אתנחתא

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 03 ינואר 2017, 21:15

אלו השמות: דמויות המפתח במשפט אזריה

החל מהחבר הקרוב מימי הטירונות בחטיבת כפיר, דרך המג"ד שאלאור אזריה כינה בעת המשפט "שקרן", ועד לקב"ט היישוב היהודי בחברון שהתעמת עם התובע. כל הדמויות שהשפיעו על המשפט שהסעיר מדינה שלמה

ת"מ, חברו הקרוב של אזריה

אחד מחבריו הקרובים של אזריה מהגיוס, דרך הטירונות ועד השירות בגדוד. ת"מ הפגין תמיכה בחברו במהלך המשפט ובסיום העדות שלו חיבק בחום את חברו הטוב. ת"מ הוא החייל שדיבר עם אזריה ממש לאחר הירי, והיה הראשון ששמע ממנו על המניע לירי, עוד לפני מפקד הפלוגה.

בחקירתו סיפר כי אזריה אמר לו כי המחבל דקר את חברו ו"מגיע לו למות", ולא מסר כי הרקע הוא חשש מהימצאות סכין או מטען באזור כפי שטען החייל במהלך משפטו. "אלאור היה נראה לי נרגש וכועס על זה שדקרו את חבר שלו ואמר לי 'איך זה שחבר שלי שנדקר על ידי מחבל ונשאר חי'. אמרתי לו שזה לא תקין והוא לא היה צריך לעשות את זה".

ת"מ, שסובל מגמגום כבד, רשם חלק גדול מהתשובות שלו בכתב יד במהלך החקירה, וכך נהג גם בחלק מהשאלות שנשאל במהלך עדותו בבית הדין. עורכי דינו של אזריה טענו כי צריך לקחת את דבריו בערבון מוגבל כיוון שהעיד תחת אזהרה. במהלך המשפט הם ציינו כי זוהי חקירתו הראשונה ובשל העובדה שהוא ספג איומים ונטען בפניו שישאירו אותו במעצר – הוא לא היה בטוח שהדברים שמסר ומיוחסים לאזריה מדויקים.

רס"ן תום נעמן, מפקד הפלוגה

מפקדו של אזריה, והאדם השני אשר שמע את גרסתו הראשונית של אזריה בזירה לאחר הירי. "ניגשתי אליו, שאלתי אותו מי אישר לו לירות, למה הוא עשה את זה והוא ענה לי 'המחבל הזה היה חי, הוא צריך למות. בשלב הזה הוא לא התייחס לסכנה. הוא לא התייחס לסכין וגם לא למטען", טען בעדותו. כמו כן, הוא סיפר בבית הדין על השיחה שהתקיימה בינו לבין הנאשם מיד לאחר שירה לעבר ראשו של המחבל.

אזריה אמר בעדותו בפני השופטים כי רס"ן נעמן סטר לו ונזף בו במהלך השיחה שניהלו ביניהם לאחר האירוע. במהלך עדותו של החייל היורה ובמהלך עדויות ההגנה עלה שמו של מפקד הפלוגה לא אחת – בין היתר נטען נגדו מצד ההגנה כי אזריה מסר לו לאחר הירי שהמחבל זז טרם הירי, וכי ירה בו על מנת לנטרל אותו. כמו כן נטען כי המ"פ משנה את גרסתו כדי להתאים את עמדתו לעמדת הפיקוד הבכיר.

ניתן היה לחוש במהלך השעות הארוכות בבית הדין כי עיקר האש מופנית לעברו של רס"ן נעמן כחלק מטיעוני ההגנה. פקודו, אלאור אזריה, טען נגדו בעדותו שהוא שיקר ושקיימים פערים בין הגרסאות שלו במצ"ח לבין העדויות שלו בבית הדין. בסיכומי ההגנה נכתב עליו כי הוא "פיקד" על האירוע ו"ניהל" אותו, ובין היתר על רקע תפקודו הוא קיבל נזיפה בשל ניהול לא טוב של האירוע.

סא"ל דוד שפירא, מפקד הגדוד

המג"ד, סא"ל דוד שפירא, סיפר בעדותו כי לאחר הגעתו לזירת האירוע מסר לו מפקד הפלוגה נעמן כי האירוע חריג יותר מכפי שחשב. לדבריו סיפר מפקד הפלוגה כי אזריה טען באוזניו שירה במפגע בגלל שהוא מחבל, ועל כן "הוא צריך למות". שפירא עצמו שוחח גם הוא עם החייל היורה בשטח, כשעה וחצי לאחר האירוע.

"שאלתי את אלאור למה הוא ביצע את הירי, ואלאור אמר לי שהוא זיהה שהמחבל זז, זיהה תנועות של הראש שלו והוא זיהה ליד המחבל סכין", תיאר המג"ד והוסיף כי אמר לפקודו שהוא משקר לו. "אלאור שתק ולא הגיב. זה היה תוכן השיחה", טען. אזריה, לדברי מפקדו, לא מסר לו על החשש שלו ממטען אלא רק את החשש שהיה לו מסכין.

החייל היורה תקף במשפט את מפקד הגדוד, טען שהוא שקרן והוסיף כי הוא אינו יודע למה הוא לא מדבר אמת בפני בית דין. "להבנתי, הם (מפקד הגדוד ומפקד הפלוגה) יודעים שהם עשו טעות, רוצים לשמור על עצמם", אמר אזריה, והוסיף כי "הם לא רצו להקשיב". כמו באשמה שהטיל במפקד הפלוגה שלו כך טען החייל גם נגד המג"ד, ואמר כי הוא חיפש להעליל עליו כדי לשמור על קידומו לתפקיד מפקד בבית הספר לקצינים.

אל"מ יריב בן עזרא, מפקד חטיבת יהודה

בזמן האירוע לא היה נוכח מפקד החטיבה המרחבית בזירה, ולטענתו הגיע אליה בין 15 ל-25 דקות, בעוד שלטענת ההגנה לקח לו מעל חצי שעה לעשות את הדרך לאזור היישוב היהודי בחברון. בן עזרא, שסיים את תפקידו הפיקודי הזה, עודכן לגבי פרטי האירוע מגורמים שהיו בשטח ומסרטון התקרית, וטען כי מחוות דעתו המקצועית לא נראה שהייתה סכנה בשטח.

צוות ההגנה ץקף אותו וטען נגדו כי הוא לא טרח לבדוק עם החיילים שהיו באותה העת בזירה או עם אנשי כיתת הכוננות במקום האם הם חשו בסכנה, ואילו היה מבצע תחקור ראשוני בשטח לא הייתה מגיעה הפרשה עד להגשת כתב אישום כה חמור. בן עזרא קיבל דיווח מרבש"צ היישוב היהודי יוני בלייכברד על הירי החריג ונמסרה לו גרסתו של אזריה, לפיה "מחבלים צריך להרוג".

בין היתר ניהל שיחה עם מח"ט כפיר, אל"מ גיא חזות, ונקבע בין השניים כי מפקד החטיבה המרחבית יערוך את התחקיר ויטפל משמעתית באירוע. עוד אחת מטענות ההגנה נגדו היא כי עוד לפני שמסרו חיילים ומפקדים עדות על שאירע בשטח, הוא קבע בשיחה איתם כי מדובר באירוע חמור – כך גם בהתבטאות שלו בשיחה עם לוחמי מילואים שפורסמה בכלי תקשורת, כולל כתבה שבה התייחס לפרשה.

אל"מ גיא חזות, מפקד חטיבת כפיר

פגש את אזריה בשעות הצהריים של אותו היום בו ביצע את הירי, לאחר שהובא אליו מחברון לחטמ"ר עציון. החייל היורה טען כי הבין ממפקדיו שהוא נוסע למפקד החטיבה כדי לעמוד למשפט על האירוע, ואילו לאחר מכן נטען כי פגישתו עם אל"מ חזות הייתה תחקיר לתקרית. בתביעה הצבאית נטען כי אזריה לא סיפר למפקד החטיבה על הסטירות שנתן לו לטענתו מפקדו, תום נעמן.

מח"ט כפיר עודכן על האירוע בשלט רחוק, וקיים התייעצות עם מפקד החטיבה המרחבית, אל"מ יריב בן עזרא, שבה עלתה בין היתר האפשרות לטיפול משמעתי. אלא שבהתייעצות עם הפרקליטות הצבאית נקבע כי החייל היורה צריך לעבור לחקירת מצ"ח, ובסיום השיחה בין השניים הוא הועבר למתקן מעצר בבאר שבע.

ד"ש, הפרמדיקית

היא שוחחה עם אזריה לאחר האירוע משך שש דקות, וסברה כי מצבו הנפשי היה רע והעידה על כך בבית הדין. בין היתר, פנתה לקב"ן וביקשה ממנו כי יבדוק את החייל היורה לאחר שהוא נשמע לה "לא בסדר". ד"ש הגיעה לשטח לאחר האירוע ובדקה את המחבל שנורה בידי אזריה.

"בשלב הראשון שאלתי את הנאשם מה קרה באירוע", היא סיפרה. "אחרי שלא קיבלתי תשובה ברורה ושאלתי אותו אם הוא ירה במחבל מנוטרל – תחילה אמר שהוא לא זוכר, אחר כך הוא אמר שהוא כן ירה במחבל והוא תיאר את האירוע". לדבריה, אזריה אמר כי באירוע היה מחבל מנוטרל ולידו הייתה סכין: "ברגע שהמחבל הזיז יד וראש לעבר הסכין שהייתה לידו, הנאשם הרגיש איום ולכן הוא ירה במחבל".

בתביעה הצבאית טוענים כי גרסתו של החייל התפתחה במהלך השיחות עם ד"ש – תחילה מסר שהוא אינו זוכר אם ירה, לאחר מכן מסר שירה יחד עם יתר החיילים ורק בסוף מסר שירה עקב סכנה שחש, והסכנה בה חש הייתה מהסכין, כאשר חשש ממטען לא הוזכר כלל, בשום שלב בשיחה. בחקירתו הראשית של אזריה הוא טען כי סיפר על סכין ומטען, בניגוד למה שמסר קודם.

אלוף במיל' עוזי דיין

מסר את חוות דעת מטעמו לבית הדין, ובין היתר טען כי הוא חושב שיש לתחקר כל אירוע, ולחקור כל מקרה שבו נפגעים אנשים, ועל בסיס זה להחליט החלטה פיקודית או משפטית. למיטב הבנתו, באירוע החייל היורה דברים אלו לא נעשו.

"זכות חפותו נדרסה ללא ספק וזה התגלגל לבית הדין. אני משוכנע שזה לא אמור להגיע לכך", טען הקצין הבכיר בדימוס והוסיף כי חייל לא ילך עם עו"ד לשדה קרב. "כל יום כזה גורם לצה"ל נזק גדול יותר ולכן באתי לכאן", טען דיין.

הוא ציין כי הניהול והפיקוד על האירוע לא היה מושלם, בלשון המעטה כהגדרתו, וכי למצ"ח אין יכולת לחקור נושאים מבצעיים כגון אירוע הירי בגינו הוגש כתב האישום נגד אזריה. "מחבלים דינם אחד – מוות", קבע.

אלוף במיל' דני ביטון

הגיש גם הוא חוות דעת לבית הדין הצבאי, וטען כי המבחן לבחינת נושא הסכנה נשען על שני פרמטרים – כוונה ויכולת, שנגזרים מראייתו של החייל בלבד. הוא ציין כי אזריה לא ידע האם יש מטען בשטח, או מטען מתחת למעילו של המחבל שהמנוטרל. כאשר נשאל בידי התובע, סא"ל נדב וייסמן, האם הוא כופר בסמכותו של בית הדין לקבוע אם כאשר החייל מנמק את שיקוליו הוא אומר אמת או משקר, ענה הקצין הבכיר: "אני כופר בזה שהמשפט הזה הגיע לפה, בזה אני כופר".

לטענתו, המפקדים הם אלו שהיו אמורים לדון בסוגיות שעלו בפני בית הדין. "הם היו צריכים לעשות תחקיר מבצעי אמיתי ולשמוע את דעתו של כל אחד ואחד בתחקיר המבצעי. זה לא בוצע. מפקדים ברחו מאחריות".

ביטון ניסה לטעון כי אין דין אחד בין חייל ומפקד, והביא לדוגמה את האירוע שבו ירה מפקד חטיבת בנימין לשעבר, אל"מ ישראל שומר, בפלסטיני שיידה אבנים לעבר הרכב בו נסע והרג אותו. הוא טען כי על רקע טענתו של הקצין הבכיר בדימוס ביקשו עורכי דינו של אזריה לזמן את שומר לעדות ונענו בשלילה.

תא"ל במיל' שמואל זכאי

טען בעדות אותה מסר, על רקע חוות דעת שהגיש, כי ניתן לראות בסרטון שאף אחד מהאנשים והלוחמים בזירה לא מקדיש תשומת לב לאבטחת האזור, ושרואים את המחבל מבצע תנועות חשודות בזירה. "החייל ביצע ירי של כדור אחד ואנו יודעים שהירי בוצע לראש", טען בבית הדין הצבאי. לדבריו, ראה בחייו אנשים שיורים כדי להרוג מתוך רצון להרוג.

"כך לא יורה אדם שרוצה לירות על מנת להרוג למטרת הרג", הוא קבע. "כך יורה אדם שמבצע ירי מושכל, מכוון, על מנת להסיר איום. לדבריו לא מדובר בירי מתוך סערת רגשות או רצון להרוג רק בשביל להרוג, וכי אזריה משתהה ונותן מבט נוסף לפני שהוא יורה. תא"ל זכאי הצדיק את הירי, וטען כי במתחם הסבירות ובהתאם לפקודות הצבא והוראות הפתיחה באש.

אליהו ליבמן, קב"ט היישוב היהודי בחברון

בעדותו של ליבמן קשה היה שלא לחוש את בטנו המלאה על התנהלות הצבא בפרשה, ובמהלכה באו הדברים לידי ביטוי. ליבמן הוא לא סתם עד, והדברים שהשמיע מלמדים מה קורה מאחורי הקלעים במערכת הביטחון. הוא לא חסך ביקורת ממפקד הפלוגה ועד מפקד החטיבה, ותקף את התנהלות הצבא באירוע ולאחריו.

"משהתחולל האירוע, משפורסם הסרטון, הייתה אווירה לא נוחה של כלל המערכת. לא יכולת להגיד את מה שאתה חושב – אם זה אחרת מהקו שניסו לייצר גם המערכת הביטחונית וגם בתקשורת. הרגשה לא נוחה ולא נעימה זו מקשה להגיע לחקר האמת", טען ליבמן בעדותו.

ליבמן התעמת לא אחת עם התובע הצבאי ואף ענה בחריפות לשאלת הרכב בית הדין. "הסכין הייתה במרחק קרוב מהמחבל עם המעיל השחור. היה מרחק קרוב, מבחינתי ברגע שמחבל עדיין בחיים, הוא מספיק מסוכן בשביל לקום ולהמשיך את דקירת החיילים או האזרחים שהיו באזור".

יוני בלייכברד, רבש"צ היישוב היהודי

האדם שמסר למפקד חטיבת יהודה, אל"מ יריב בן עזרא, כי הירי של אזריה היה חריג והתבצע לאחר האירוע. הוא היה בזירה מספר דקות לפני הירי של הנאשם, כיוון את האמבולנסים הסתובב בשטח וראה את המחבלים בזירה והתקרב בעצמו אל המחבל המנוטרל – ברגע הירי, כפי שמופיע בסרטון, הוא מסתובב ומסתכל לעבר אזריה ומגן על אזניו מהרעש ואף מצביע עליו לאחר הירי.

פנייתו אל המח"ט מלמדת, לטענת התביעה הצבאית, על התרשמותו האותנטית והנחה כי הוא ביצע ירי שלא ברור למה בוצע. על רקע התנהלותו בשטח נראה כי בלייכברד לא סבר שהמחבל מסוכן, ולא העלה על דעתו הצדקה כלשהי לירי.

במצ"ח ובבית הדין הצבאי הוא ניסה לחמוק מהגרסה הראשונה שמסר למח"ט, ובין היתר נחשף כי הוא כתב לסניגור כי "יעשה קרקס" בבית הדין וישתוק, וניתן היה ללמוד מישיבה בבית הדין במהלך עדותו כי מסר אותה בלי חשק ובניגוד לרצונו, אלא בהוראת בית הדין לה לא יכול היה לסרב.

נהג האמבולנס עופר אוחנה

גם אל הזירה הזו הגיע אוחנה עם רכב האמבולנס שלו, כמו ביתר זירות הפיגועים והתאונות שאליהן הוא מגיע בגזרת חברון. בסרטון שפורסם הוא נשמע צועק בזירה ומתריע מפני החשש לניסיון פיגוע נוסף של המחבל, וכן תועד לאחר האירוע כשהוא טופח לאזריה על השכם יחד עם ברוך מרזל. בחקירות במצ"ח נחשף כי הוא אף ניהל שיחה עם אביו של החייל היורה, והציע לו לקחת עורך דין בעקבות תוצאות האירוע.

בתביעה הצבאית טענו כי גם כאשר הוא צועק ומזהיר בשטח הוא לא מזכיר את עניין המטען, וכן כי הוא בעט בסכין לאחר הירי של אזריה וקרב אותה אל גופת המחבל – במה שמעלה חשד לשיבוש החקירה. בהגנה טענו מנגד כי ברור שבעט בסכין כדי לאפשר לאמבולנס לעבור
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 04 ינואר 2017, 12:30

כצפוי מבית משפט בארץ :
קיבלה את עמדת התביעה ודחתה את טענת הפרקליטים של אזריה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 ינואר 2017, 13:52

הורשע בהריגה והתנהגות בלתי הולמת!
מדינת חלם!!!
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 21:49

הרבה שואלים אותי איפה אפשר לחתום על העצומה לטובתו של ליאור עזריה, המכונה "החייל היורה" [בו בזמן שהמדינה והשופטים "יורים" בו].
אשמח באם מישהו יודע פרטים על העצומה.

בתודה מראש!
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 21:51

https://www.atzuma.co.il/freeelorazaria

זה הקישור לעצומה!
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 21:56

חבצלת השרון כתב:https://www.atzuma.co.il/freeelorazaria

זה הקישור לעצומה!

זה לא פותח לי, מה עוד ניתן לעשות בשביל להצטרף ?
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 22:01

לא יודע מה להגיד לך...
בטח לא תרצה להזדהות ושאני ימלא במקומך את הפרטים...
אולי יש אפשרות נוספת אנסה לבדוק לך..
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 22:05

חבצלת השרון כתב:לא יודע מה להגיד לך...
בטח לא תרצה להזדהות ושאני ימלא במקומך את הפרטים...
אולי יש אפשרות נוספת אנסה לבדוק לך..

תודה.
מה לא עושים בשביל החייל של כולנו?!
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 22:07

אבדוק לך בהמשך...
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 05 ינואר 2017, 00:03

resizedimg100208.jpg.jpg
resizedimg100208.jpg.jpg (64 KiB) נצפה 3671 פעמים
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 ינואר 2017, 01:43

בשנת 2008 יצא לנו לצלם את הפיגוע בדימונה מקרה מאוד דומה לאלאור עזריה רק שקובי מור השוטר התותח לא עבר את את מה שאלאור עובר ההפך הוא היה גיבור ישראל
תשתפו
https://www.dropbox.com/s/gnlshgca4ahzq ... 4.mp4?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי גרין » 08 ינואר 2017, 11:22

אם אפשר בדרייב או בגמבו זה מאוד יועל
תודה
מי שמאמין אוכל חמין
כל מי שאינו אוכל חמין צריך בדיקה אחריו אם הוא מין...ולענג את השבת ולהשמין הוא המאמין וזוכה לקץ הימין... (בעל המאור שבת טז:)
יוסי גרין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 ינואר 2017, 15:03

יוסי גרין כתב:אם אפשר בדרייב או בגמבו זה מאוד יועל
תודה

https://jumbomail.me/j/rthCBYTIo0yO0In
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 ינואר 2017, 18:50

הרב גינזבורג: ''הרשעת אלאור אזריה - מנוגדת לדין התורה''

הרב גינזבורג בהתייחסות להרשעתו של אלאור אזריה: "ללא שינוי מהותי של הנהגת הצבור בארץ לא יבוא פתרון אמתי לבעיות של העם היושב בציון"

הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת 'דרך חיים' ומוסדות 'גל עיני', התייחס בסוף השבוע לפרשת הרשעתו של הלוחם אלאור אזריה בהריגת המחבל בחברון.

בתשובה לשאלה שהתפרסמה באתר 'גל עיני' כתב הרב גינזבורג ש"המקרה של הרשעת החיל הגבור, אלאור אזריה הי"ו, המנוגדת לדין תורתנו הקדושה וגם לשכל הישר של כל בר-דעת, ממחיש שוב את שיבוש הדעות ואת הטשטוש בין אוהב לאויב שקיים במערכות בארץ (ובולט במיוחד במערכת המשפט)".

"שוב רואים כיצד ללא שינוי מהותי של הנהגת הצבור בארץ לא יבוא פתרון אמתי לבעיות של העם היושב בציון (וממילא גם יקשה עליו למלא את שליחותו להאיר את העולם כולו באור ה')", הוסיף הרב. "חשוב להבין זאת, ולהבהיר זאת לרבים, כדי לתעל את התסכול והזעם הציבורי לשינוי אמתי - חתירה להנהגת המדינה על פי תורה".

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

הרב גינזבורג התייחס גם ברמה האישית לתלאות שעוברות על אלאור. "לגבי אלאור באופן אישי, מעבר לביטויי האהבה וההערכה הציבוריים, חשוב לדעת כי גם לסבל שהוא עובר יש תכלית. מבואר כי הצער שסובל מי שיש לו מסירות נפש עבור עם ישראל גם הוא חלק מפדיון השכינה עליו נאמר "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה". הסבל שסובל אלאור, ששמענו כי הינו לוחם מצטיין ובעל מסירות נפש עבור עמו, מביא גם הוא תועלת לעם ישראל (כפי שרואים גם בגלוי בבירור החשוב שמתחולל סביב משפטו)".

בסיום הוסיף הרב גינזבורג, כדרכו, רמזים של גימטריות הקשורות לאלאור: "אלאור בגימטריא רחל, כינוי לכנסת ישראל, השכינה הקדושה שיש לפדות מהגלות. שם המשפחה, אזריה, בגימטריא "אין עוד מלבדו" - אמונה המאפשרת לא 'להתפעל' ולהתרשם משום כח שמתנגד לאמת. אלאור אזריה בגימטריא איתן. בחסידות מוסבר שגילוי האיתן שבנשמה הוא הגילוי שהנשמה היא 'חלק אלו-ה ממעל ממש'".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 16:34

ליברמן: ''מי שרוצה בטובתו של ליאור אזריה צריך עכשיו לשבת בשקט ולהפסיק את הרעש והמהומה''

לאור הפניות הרבות ללשכתי בענין אלאור אזריה אני אומר שוב כדי שיהיה חד וברור:
מי שרוצה בטובתו של אלאור אזריה צריך עכשיו לשבת בשקט ולהפסיק את הרעש והמהומה. כולנו זוכרים שמדובר מצד אחד בחייל מצטיין ומן הצד השני במחבל שבא לרצוח יהודים. אנו עושים הכל על מנת לשמור על הערכים של צה״ל ועל החייל אזריה. כל השאר - רק מזיק.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 ינואר 2017, 00:27

התובע במשפט אזריה: "עד הירי, היה חייל מצטיין"

התובע הצבאי כתב, לאחר הרשעת אזריה בהריגת מחבל מנוטרל, כי "העדויות שנשמעו מוכיחות שעד לעבירה אזריה הצטייר כצעיר חיובי וכחייל קרבי מצטיין". הוא הסתייג מהבקשה לדחיית הדיון בטיעונים לעונש. משפחת אזריה נפגשה עם מפקדו
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 ינואר 2017, 02:51

זה לא מסובך.
אתה צריך לפתוח באש רגע לפני השלב שהמחבל הורג אותך ורגע אחרי השלב שיאשימו אותך ברצח! מובן?!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 12 ינואר 2017, 09:04

מצחיק כמה שזה עצוב...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 23 ינואר 2017, 21:53

פרסום ראשון : איומים ברצח התקבלו במשפחתו של אלאור אזריה

אתמול בבוקר אביו של אלאור מצא קליע
בתוך מעטפה שהונחה בתיבת הדואר.
כמו כן, לאימא של אלאור נשלחה הודעה
בפלאפון : נהרוג את אלאור בקרוב.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 22:15

החייל שתמך באזריה שוחרר ממעצר

20יום נגזרו על חייל שנטען כי חילק כרוזים למען אלאור אזריה בבסיס תל השומר. אולם עו"ד מטעם ארגון חוננו גילה כשלים בהליך המשפטי והוא שוחרר כעבור שבוע בלבד
20 יום מחבוש נגזרו על חייל צה"ל שנחשד בחלוקת כרוזים בבסיס תל השומר, אולם לאחר התערבות עו"ד מארגון חוננו נתגלו כשלים בהליך המשפטי שצה"ל ניהל נגדו והוא שוחרר כעבור 7 ימים בלבד.

כנגד החייל נטען כי חילק ותלה ברחבי הבסיס כרוזים בהם נכתב "צבא הגנה לישראל מפקיר את החיילים שלו, אנחנו לא! עד שמשחררים את אלאור עזריה לא מתגייסים!".

החייל הכחיש את המיוחס לו אולם בכל זאת נידון ל-20 ימי מחבוש. לאחר שישה ימים בהם ישב החייל במעצר, קיבל עו"ד מנחם שטאובר המייצג את החייל מטעם ארגון חוננו את מסמכי ההליך המשמעתי וגילה כשלים משמעותיים בהליך.

בין השאר התברר כי על גופו ובכליו של החייל בוצע חיפוש בניגוד לחוק ואז אותרו מנשרים בתיקו. על סמך ממצאי החיפוש בלבד וללא שמישהו ראה את החייל מחלק כרוזים, הוא נידון למחבוש. עוד התברר כי ערר שהגיש החייל לא נידון בזמן הקבוע בחוק, מה שמבטל את ההליך כולו.

עו"ד שטאובר הוציא לסגן הפצ"ר מכתב דחוף ובו הצביע על כשלים אלו וכשלים נוספים, ודרש כי החייל ישוחרר לאלתר, ואכן כעבור מספר שעות החייל שוחרר לאחר שבעה ימי מעצר בלבד.

עו"ד שטאובר מסר בתגובה: ״אני שמח שהפרקליטות הצבאית קיבלה את טענותינו כי נפלו פגמים המחייבים את ביטול ההליך המשמעתי והורתה באופן מיידי על שחרורו של החייל״.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 16:09

גזר דינו של אלאור אזריה יינתן ב-21 בפברואר (כ''ה בשבט)

גזר דינו של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, יינתן ב-21 בפברואר, בשעה 15:00
נערך לאחרונה על ידי חבצלת השרון בתאריך 05 פברואר 2017, 16:52, נערך 4 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי שפתי כהן » 05 פברואר 2017, 16:44

תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט
נ.ב. אין צורך להתחיל פולמוס על כתיבת תאריכים!
שפתי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 16:50

שפתי כהן כתב:תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט

סבבה!
קיבלת.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 16:53

חבצלת השרון כתב:
שפתי כהן כתב:תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט

סבבה!
קיבלת.

גזר דינו של אלאור אזריה יינתן ב-21 בפברואר (כ''ה בשבט)

גזר דינו של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, יינתן ב-21 בפברואר, בשעה 15:00
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 13 פברואר 2017, 16:12

מזל טוב, אלאור אזריה היום בן 21

‏מזל טוב לאלאור אזריה. בן 21 היום. בני משפחתו צפויים להפתיע אותו במהלך היום במעצר בבסיס נחשונים עם עוגות ומתוקים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 13 פברואר 2017, 18:21

חבצלת השרון כתב:מזל טוב, אלאור אזריה היום בן 21

‏מזל טוב לאלאור אזריה. בן 21 היום. בני משפחתו צפויים להפתיע אותו במהלך היום במעצר בבסיס נחשונים עם עוגות ומתוקים.

מזל טוב!!!
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 19 פברואר 2017, 11:44

השבוע הגורלי של אלאור אזריה: ביום ג' - גזר הדין
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 פברואר 2017, 00:44

קרע רוע גזר דינו
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 21 פברואר 2017, 12:39

החל כעת הדיון בעניינו של "החייל היורה".
"קרע רוע גזר דינו"
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 21 פברואר 2017, 13:41

על אלאור אזריה נגזר שנה וחצי מאסר 12 חודשים על תנאי. הורד לדרגת טוראי
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 21 פברואר 2017, 13:57

שנה וחצי מאסר בפועל ושנה על תנאי. זה העונש שנגזר בצהריים (יום ג') על סמל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון בחודש מרס. באולם א' בבית הדין הצבאי בקריה הקריאה השופטת אל"מ מאיה הלר את גזר דינו: "הנאשם פגע במחבל ללא כל הצדקה. הערך העיקרי שנפגע ממעשה הנאשם הוא ערך החיים. אזריה פגע גם בערך טוהר הנשק שמופיע ברוח צה"ל". עם זאת אמרה כי "ניתן למנות כנסיבות מקלות מספר שיקולים: זירה מורכבת של פיגוע שבו מחבלים ביקשו לקטול חיילים שהיו בעמדה והם אף הצליחו לפצוע חייל".
הסנגור אייל בסרגליק ביקש עיכוב ביצוע לעונש עד לתום הליך הערעור: "סיכויי הערעור טובים מאוד. עד מרכזי חזר בו מעדותו". התובע הצבאי סא"ל במיל' נדב וייסמן הודיע כי יתנגד לעיכוב ביצוע, "מלבד כמה ימי התארגנות. לכל המאוחר על הנאשם להתחיל לרצות עונשו ביום ראשון הקרוב". השופטת הגיבה: "ניתן ימי התארגנות וזכות להגנה לבקש מערכאת הערעור את עיכוב ביצוע העונש"."כל השופטים סבורים שנגרמה פגיעה קשה לערכי טוהר הנשק וקדושת החיים אך הייתה התפלגות בין השופטים לגבי העונש", קבעה השופטת, "קשה לאתר פסקי דין בעבר עם נסיבות דומות. רוב השופטים ראו כי מתחם העונש ההולם הוא 18 עד 48 חודשי מאסר בפועל. השופט שבמיעוט ראה לקבוע את מתחם העונש בין 30 ל-60 חודשי מאסר בפועל".

"מלאכת הענישה קשה ומורכבת. העונש הקבוע של עבירת ההריגה היא 20 שנות מאסר ללמד על חומרת העבירה אך שיטת השיפוט היא אינדיבידואלית ובוחנת כל מקרה לגופו", פתחה השופטת את דבריה. היא קבעה כי "השימוש הקטלני בנשק כלפי המחבל השפל בוצע אחרי שפגע בחייל. ערך טוהר הנשק משונן על-ידי חיילים השכם וערב. סטייה מערכי טוהר הנשק עלולים לכרסם בצה"ל. הערך העיקרי שנפגע כאן הוא קדושת החיים". עוד קבעה כי "בחברה הישראלית הצבא הוא צבא העם שמקיף את כל שדרות הציבור. לא ניתן להפריז בהוקעת חריגה מערכי צה"ל. הפרת טוהר הנשק עלולה לפגוע במדינת ישראל. הפגיעה של הנאשם בטוהר הנשק ובקדושת החיים היא פגיעה קשה".
אל"מ הלר חזרה על עיקרי הטיעונים לעונש ועדויות האופי לפיהן אלאור התגייס ליחידה קרבית לתרום למדינה ובתקופת האירוע היה במשבר ולא זכה ליחס וטיפול מצד מפקדיו: "שמענו על כך שמפקדי אזריה לא פנו אליו במהלך במשפט והמצב הרפואי של הוריו הידרדר". לפי התביעה, כך אמרה, "אזריה השתמש בנשקו בכוח לצורך מטרה פסולה אך היה בסיטואציה מורכבת". השופטת הזכירה כי התביעה טענה כי "יש לקחת בחשבון את אי נטילת האחריות של אזריה על מעשיו".

עם זאת היא מנתה כאמור גם נסיבות מקלות: "בתא השטח הרלבנטי הייתה התראה קונקרטית לביצוע פיגוע. זה היה גם אירוע האמת המבצעי הראשון של אזריה והפעם הראשונה בה טיפל בחבר פצוע. הזירה גם הייתה פעילה עם כוחות אזרחיים וצבאיים. האווירה הייתה מורכבת ומתוחה. השופטת גם חזרה על הטענה שלפיה יש להקל על אזריה בשל התערבות מח"ט כפיר בשבועות האחרונים על בסיס ההגנה מהצדק. "הנאשם עשה מאמצים עילאיים לשרת ביחידה קרבית ולסכן את חייו למען המדינה. התנהגותו גילמה חמלה ואנושיות רבה כלפי הזולת לאורך שירותו", קבעה השופטת בהתייחסה לאופי השירות של אזריה. "מצאנו להתחשב בתקופה בה ישב אזריה במעצר פתוח והתנהג בצורה חיובית בתקופה זו. מצופה היה משרשרת הפיקוד בחטיבת כפיר לבקרו בתקופה זו".

השופטת גם התייחסה לאמירות הדרג הפוליטי והצבאי בהליך: "ראוי היה להמתין עם האמירות בשלב חקירה פלילית".

לימינו של אלאור ישבה במהלך הקראת גזר הדין אמו אושרה ולשמאלו אביו צ'רלי שחיבק אותו. אזריה התייצב בקריה בשעת בוקר מוקדמת ועם כניסתו לבית הדין התקבל במחיאות כפיים סוערות על-ידי תומכיו. למקום הגיעו גם הוריו של אזריה, צ'רלי ואושרה, שפרצה בבכי, חברתו אוראל ובני משפחה נוספים. סמוך לשם התאספו כ-100 מפגינים כדי להביע תמיכה בחייל. כעת ממתין אזריה למוצא פיה של ראש הרכב השופטים, אלוף-משנה מאיה הלר, לגבי העונש שהחליטה להטיל עליו. האב צ'רלי אזריה אמר לתומכיו באולם: "נקבל את גזר הדין ונמשיך בדרך". הוא קרא להם "לשמור על איפוק. בלי בלגן למרות שמנסים לצייר אותנו כעבריינים".
התביעה הצבאית דרשה להטיל על אזריה בין שלוש לחמש שנות מאסר, תוך ציפייה להתחשב בו ולנקוט ברף הנמוך של מתחם זה. עוד דרשה התביעה להטיל עליו הורדה לדרגת טוראי. ההגנה, מאידך, דרשה שאזריה לא יישב ולו יום אחד בכלא הצבאי. "אנחנו אופטימיים ומקווים לטוב", אמר דודו של אלאור, ויקטור.

אם תתקבל הבקשה לעיכוב הביצוע, ההליך עלול להימשך שלושה-ארבעה חודשים בבית הדין לערעורים בקריה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 21 פברואר 2017, 14:41

השופטים החליטו: אלאור אזריה ייכנס לכלא הצבאי בחמישה במרץ בשעה 11בכלא6
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 פברואר 2017, 17:01

שיך כתב:השופטים החליטו: אלאור אזריה ייכנס לכלא הצבאי בחמישה במרץ בשעה 11בכלא6

כן, אותו כלא 6 של הפלג, ככה לא יהיה לו משעמם שמה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שפתי כהן » 21 פברואר 2017, 17:45

הם יפגינו שם נגדו ויצעקו לו חרד"ק החוצה
ואולי זה יעזור כמו שההפגנות שלהם עוזרות להם!!!!!!!
שפתי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 21 פברואר 2017, 23:35

איזה גאונים הצלחתם להשחיל את נושא הפלג גם לכאן ....
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 פברואר 2017, 14:11

הרמטכ"ל אייזנקוט בוועדת החוץ והביטחון: השיח במערכת הפוליטית סביב פרשת אלאור אזריה פגע בצה"ל, בחייל ובציבור "והיה מלווה במניפולציות ושקרים"
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 פברואר 2017, 23:55

WhatsApp Image 2017-02-22 at 15.57.34.jpeg
WhatsApp Image 2017-02-22 at 15.57.34.jpeg (42.81 KiB) נצפה 2460 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 30 מרץ 2017, 11:11

יוסי יהושוע חושף בידיעות:
חשיפה: סנגורו של אזריה, עו״ד שפטל ייפה את כוחו של עו״ד משה ישראל לנהל מו״מ מול הפרקליטות הצבאית כדי לבטל את הערעורים ההדדים על הכרעת הדין
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 21:49

מחר דיון ראשון בערעורו של אלאור אזריה
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 03 מאי 2017, 09:09

השי"ת יעזור לו, ויצא נקי.
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 03 מאי 2017, 11:25

זה כ"כ לא נורמלי שבכלל חושבים לשים אותו בכלא
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 03 מאי 2017, 13:57

אחד ויחיד כתב:זה כ"כ לא נורמלי שבכלל חושבים לשים אותו בכלא

למה?
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי עובדיה » 03 מאי 2017, 14:10

התחלה רעה לערעור אזריה: השופטים דחו את 2 בקשות שפטל לקבל חומרי חקירה על מרבית מקרי העבר שהציגה ההגנה

בשורות טובות
שעה שעוברת - אינה חוזרת, ולכן תמיד לנסות ולהשתדל לעשות רק טוב - שלכם עובדיה!

חדש!!! מוזיקה במייל
viewtopic.php?f=1&t=11126
סמל אישי של המשתמש
עובדיה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 03 מאי 2017, 22:50

מה נסגר היום בעניינו?
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 21:27

משפט אזריה: התביעה הצבאית תציג מחר את טיעוניה להחמרת עונשו של אלאור

משפט הלוחם היורה אלאור אזריה:
התביעה הצבאית תציג מחר את טיעוניה להחמרת עונשו של אלאור ותדרוש מאסר של שנתיים וחצי. צפי לדיון ארוך מאוד
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 11:58

בית הדין הצבאי לערעורים ביפו מתנהל היום דיון נוסף בערעור נגד הכרעת הדין במפשטו של החייל היורה. צ'ארלי אזריה: "14 חודשים אנחנו מקבלים איומים ואין לנו אבטחה. זאת בזמן שהתביעה הצבאית עם אבטחה. אני דורש שיאבטחו את הבן שלי"

בבית הדין לערעורים בקריה בתל אביב החל הבוקר היום השני של הדין בערעורו של אלאור אזריה, לאחר הדיון היום, צפויים עוד שני דיונים קצרים יותר ובסיומם הכרעה.

בפתח יום הדיונים אמר אביו של אלאור, צ'רלי אזריה: "אנחנו מקבלים איומים ואין לנו אבטחה. זאת בזמן שהתביעה הצבאית עם אבטחה. אני דורש שיאבטחו את הבן שלי. 14 חודשים הבן שלי יושב, ומהיום הראשון אנחנו מקבלים איומים". לטענתו, "שמונה תלונות בגין איומים הוגשו על ידי המשפחה".

ההגנה בראשות עו"ד יורם שפטל ממשיכה בקו בו היא מבקשת לזכות את אזריה בטענה של הגנה מן הצדק. מנגד, התביעה טוענת כי יש להחמיר בעונשו של החייל.

שפטל הציג את החלטת פרקליט המדינה שלא לפתוח בחקירה נגד השוטר המתנדב שירה למוות במחבל מנוטרל בפיגוע בטיילת בתל אביב, כהוכחה לאכיפה בררנית. "אני דורש לקבל גם את חוות הדעת הצבאית, וטען שהיא לא הועברה אליו, מכיוון שהאירוע בטיילת היה חמור יותר מהמקרה של אלאור".

השופט סגל אמר כי "החלטת פרקליט המדינה לא היתה שלא לפתוח החקירה נגד השוטר המתנדב, אלא שלא לנקוט בבדיקות נוספות לאחר שהשוטר העיד כמה פעמים".

שפטל השיב: "נגד השוטר המתנדב לא נפתחה חקירה ואלאור הורשע בהריגה. המקרה של השוטר המתנדב היה חמור פי כמה. היכן הסימטריה? נטען שהסרטון בטיילת לא שיקף את האירוע, אבל נראה בסרטון שהקהל שהתאסף דורש לירות במחבל הרוצח והשוטר ירה. לאחר מכן השוטר שהיה לידו אמר לו – למה אתה יורה? לטענתו, התיק נגד המתנדב נסגר כי "כאשר רוצים לסגור תיק – אמות המידה משתנות.

השוטר המתנדב העיד לראשונה חודש אחרי האירוע בעוד שאת אלאור חקרו מיידית ושר הביטחון דאז השתלח בו. ברוך השם שהוא שר הביטחון לשעבר". ה

השופט: "גרסת השוטר המתנדב נתמכת בכמה עדי ראייה".

שפטל: "גרסת אזריה נתמכת על ידי 25 עדים, שהיו בסכנה בזירה".

השופט: תתמקד בבקשה בפסק הדין של בית הדין הצבאי ולא בהחלטות בדיון על הארכת המעצר".

שפטל: "השוטר המתנדב חשש שהמחבל נשא מטען חבלה גם אזריה חשש שבמחבל נושא מטען והסכין היתה כנה סנטימטרים מידו. לאור החלטת פרקליט המדינה בעניין השוטר המתנדב, בהחלטת הפצ"ר בעניינו של תא"ל שומר, שירה במחבל מתוך הג'יפ, ללא ביצוע נוהל מעצר וללא סכנת חיים – רואים פה את הניגוד לעומת ההחלטה להעמיד את אלאור לדין".

שפטל: "לא רואה בית משפט או בית דין שקובעים שאל"מ וסא"ל העידו עדות שקר במשפט אלאור".

השופט: "בית הדין קבע שהעדויות שלהם היו מהימנות".

שפטל: "גם אתה הערת שיש קשיים בעדות המ"פ ופסק הדין מתבסס ב-50% על עדותו. זה מספיק כדי לזכות את אלאור. הסרטון מוכיח שהוגשה לבית הדין חוות דעת שקרית של מז"פ, שטענה שהמחבל לא הזיז את ידו שש דקות לפני הירי"

השופט: "הסניגור לא מצא אז לנכון לבצע חקירה נגדית לאיש במז"פ".

שפטל: חוות הדעת של המז"פ היא בידוי ראיות. אני אדם ריאלי. אני לא חושב שתקבעו שהיו עדויות שקר בגלל הנחיות מלמעלה. בשום פסק דין במדינת ישראל לא נקבע שהפרקליטות רימתה את בית המשפט…רב"ט מ' טען שאלאור צעק לאחר הירי 'הוא דקר את הירי', אבל בסרטון אין לזה התייחסות

חוקרי מצ"ח עשו מניפולציות בחקירה ורואים בסרטון שאלאור לא צעק אחרי הירי 'המחבל דקר חבר שלי'. אלאור היה נסער ובמצב נפשי קשה לאחר הירי ולא יכל לענות למג"ד שלו. הוא אמר לכל אורך הדרך שחשש מהסכין ליד המחבל וממטען".

השופט: "החייל השיב למג"ד, אבל לא ענה אחרי שאמר לו שהמ"פ אומר דברים אחרים".

שפטל: "אלאור לא השיב למג"ד שקרא לו 'שקרן', בגלל מצבו הנפשי".

השופט: "המג"ד הודיע לאזריה לאחר השיחה ביניהם שהוא מושעה".

שפטל: "הוא לא אמר למ"פ שהמחבל דקר חבר שלו. הצעקה לא היתה ולא נבראה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 08 מאי 2017, 13:53

נו ו...?
"אחד ויחיד" נעצרת באמצע דיווח.
מה נסגר במשפט היום?
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 01 יוני 2017, 15:11

פרשת אזריה: התובעת הצבאית הראשית הזמינה את יורם שפטל ועורך דין נדב וייסמן לפגישת גישור
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 01 יוני 2017, 15:22

נדב ווייסמן סירב לזה לפני כשבועיים, מה קרה עכשיו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 01 יוני 2017, 15:32

גאליציינער כתב:נדב ווייסמן סירב לזה לפני כשבועיים, מה קרה עכשיו ??

בהמלצת השופטים
(וכשופט ממליץ......)
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 יולי 2017, 13:34

בדקות אלו רגע האמת כפי הנראה כעת אזריה לא זוכה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 יולי 2017, 13:34

שופטי בית הדין הצבאי מקריאים כעת את הכרעת הדין בערעור שהגיש אלאור אזריה. מדבריהם בתחילת הדיון עולה כי הערעור על ההרשעה לא התקבל וכי השופטים קיבלו את גירסת התביעה. האם יהיה שינוי בעונש? • דיווחים ועדכונים שוטפים

הדריכות והמתח לשיא: חמשת שופטי בית הדין הצבאי לערעורים ימסרו בדקות הקרובות את הכרעתם בערעור שהגיש החייל אלאור אזריה נגד הרשעתו בהריגה ע"י הערכאה הקודמת.

כאן ב-JDN נעביר דיווחים ועדכונים שוטפים, תגובות ופרשנויות, בזמן אמת.

13:20 – השופטים ממשיכים להקריא את הכרעתם. עד כה הם דוחים את כל הראיות והטיעונים של צוות ההגנה.

13:10 – השופטים החלו להקריא את הכרעתם. בתחילת הדברים לא הושמע זיכוי, מה שאומר שהערעור בכללותו לא התקבל. האם יהיה שינוי בגזר הדין (העונש)? השופטים יודיעו על כך בדקות הקרובות.

13:00 – אביו של אלאור אזריה לכלי התקשורת שניות לפני ההכרעה: "מבקש לשמור על איפוק. נקבל את ההכרעה".

כזכור, לפני כשבוע וחצי יצא אזריה לאזרחות וסיים את שירותו הצבאי. אחרי שהיה נתון במעצר פתוח לאור הפרשה במהלך שירותו, הורה בית הדין הצבאי לקראת השחרור מצה"ל כי עד הדיון בראשית השבוע הוא ישהה במעצר בית מלא, למעט תפילות בבית הכנסת במהלך השבת.

כזכור, לאחר ההרשעה בעבירת הריגה והתנהגות שאינה הולמת נגזרו על אזריה 18 חודשי מאסר בפסק דין חמור וחריף של בית הדין הצבאי. את הערעור הגישו נציגי שני הצדדים – התביעה הצבאית, על קלות העונש, ואזריה על ההרשעה עצמה. בכל אופן, גם אם יישלח אזריה לרצות תקופת מאסר בכלא, ואפילו אם לא ינסה עו"ד שפטל לערער בפני בית המשפט העליון, יכולה הפרשה הזאת להימשך.

החייל היורה מחברון יוכל עוד לבקש המתקה של העונש אם יהיה כזה, וכיוון שפסק הדין הסופי יינתן בבית דין צבאי לערעורים, ההחלטה והסמכות בעניין הזה יעברו לאחריות הרמטכ"ל. נוסף על כך, לפי חוק השיפוט הצבאי, ועדה מיוחדת לעיון בעונש תוכל לזכות את אזריה בניכוי של מחצית מעונש המאסר שלו, בדומה לחיילים אחרים אשר נגזר עליהם עונש העולה על שנת מאסר בפועל.

מלבד דרכי הפעולה האפשרויות במסגרת צה"ל, גם בקשת חנינה מנשיא המדינה יכולה להיות אפשרית, אך רק אחרי שימוצו אפשרויות ההקלה בעונש לפי חוק השיפוט הצבאי. בקשות חנינה המתייחסות לחיילים שהורשעו בבית דין צבאי עוברות אל לשכת שר הביטחון, הפרקליט הצבאי הראשי, וראש אכ"א. הם מביעים את דעתם, וחוות הדעת שלהם מועברות עם המלצת הרמטכ"ל אל נשיא המדינה, המחזיק בסמכות בלעדית להתיר או לפסול את הבקשה, ואינו נדרש להיות תלוי בשום חוות דעת אשר תוגש בפניו.

כזכור, שלב הערעור במשפטו של אלאור אזריה הסתיים בהצעת השופטים להליך גישור. הסנגור יורם שפטל הסכים, אך התובע נדב ויסמן סרב. לבקשת השופטים התערב הפצ"ר ונערכה פגישה אחת בין הסנגוריה לתביעה, אך כצפוי היא הסתיימה בלא כלום. כעת ממתינים הצדדים להחלטה בערעור. בהחלטת השופטים נכתב כך: "הצענו לצדדים… לנסות לבוא בדברים, תוך שלנגד עינינו מונחים השיקולים הנוגעים לעניין בהיבט האינטרס הציבורי והצבאי".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 30 יולי 2017, 13:44

כנראה לא יהיה לא החמרה ולא הקלה
חברים! חסרים 30,000 ש"ח שצריך להשיג בחצי שעה!, אנא עזרו ליהודי שביתו נשרף! https://shekel.click/fire/he

גם אני משתדל לצאת למבצעים!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 30 יולי 2017, 13:55

נו.....?
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 30 יולי 2017, 14:03

אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יולי 2017, 15:24

העונש נשאר על כנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 15:46

כעת זה עובר לבקשת חנינה מהנשיא?
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי למה » 30 יולי 2017, 17:17

עו"ד שפטל לשופט על דחיית הערעור: "מתאים לתשעת הימים- עת צרה היא ליעקב"
עו"ד שפטל: ביקשנו עיכוב ביצוע לעונשו של אזריה לצורך הגשת ערעור לעליון
למה

הודעה שלא נקראהעל ידי למה » 30 יולי 2017, 17:45

בית הדין: אזריה יתחיל לרצות את מאסרו בעוד 10 ימים ב9 לאוגוסט
אלא אם כן יערער לעליון
למה

הודעה שלא נקראהעל ידי למה » 30 יולי 2017, 17:46

אמו של אלאור אזריה לא חשה בטוב וטופלה על ידי פאראמדיק
למה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 יולי 2017, 18:00

ליברמן ממליץ למשפחת אזריה: "לא לערעור – כן לחנינה"
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 יולי 2017, 18:00

התגובות להכרעת הדין בערעור אלאור אזריה. אחותו: "בית הדין לא הביא את הצדק. יום שחור לעם ישראל". ח"כ חזן: "רק בישראל לוחם מצטיין שחיסל מחבל נתעב הופך בעל כורחו לעבריין מורשע בהריגה ונשלח לכלא"

כצפוי, מיד לאחר הכרעת הדין בערעור של אלאור אזריה, מגיעות התגובות מהמערכת הפוליטית והציבורית.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר הודעה עם המלצה ברורה למשפחת אזריה: "זהו יום לא קל, אבל זוהי הכרעת הדין ויש לכבד את בית המשפט. אני מבקש ממשפחת אזריה לא להמשיך בתהליך של ערעור ולהשאר בנתיב הצבאי ולהביא את הפרשה הזו אל סיומה בהקדם האפשרי לטובת אלאור, המשפחה ועם ישראל…

זה הזמן לגשת לבקשת חנינה מהרמטכ״ל. אין לי ספק שהוא יתחשב בנסיבות הקשות, הכאב שעבר על המשפחה ובכך שמדובר בחייל מצטיין שהיה נתון במעצר כשנה וחצי בבסיסו".

ראש הממשלה הצטרף לדברים וכתב: "דעתי לא השתנתה בדבר מתן חנינה לאלאור אזריה, כפי שהבעתי אותה לאחר הכרעת הדין בחודש ינואר. כשהנושא יעלה לדיון מעשי אני אעביר את המלצתי לחנינה לגורמים הרלוונטיים".

שר התחבורה, ישראל כץ: "בית הדין אמר את דברו. כעת האחריות על ממשלת ישראל- לפעול למתן חנינה מיידית. להחזיר את אלאור הביתה".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטבלי: "הכרעת הדין בעניין אלאור אזריה דורשת חנינה. פניתי לנשיא ריבלין בנושא זה באמצעות מכתב ששלחתי. החייל מילא את תפקידו והגן על אזרחי ישראל בעת פעולת טרור. הוא ראוי לחנינה. בימים אלה, כשישראל עוד מבכה את הטבח בנווה צוף, חשוב לזכור מי הרעים ומי הטובים וכי חייל שהורג מחבל אינו פושע. ראוי לסיים את הפרשה עם חנינה מהירה ".

ח"כ אורן חזן: "רק בישראל לוחם מצטיין שחיסל מחבל נתעב, שבא לרצוח ושפך דם יהודי, הופך בעל כורחו לעבריין מורשע בהריגה ונשלח לכלא".

תגובות נזעמות גם בסביבתו של אלאור אזריה. אחותו כתבה: ""בית הדין לא הביא את הצדק. יום שחור לעם ישראל"
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 יולי 2017, 18:29

נתניהו: "תומך בחנינה לאזריה"; ליברמן: "משוכנע שהרמטכ"ל יתחשב"
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 19:51

גם אני משוכנע. זה יום חם מאוד לעם ישראל, מזג אוויר שמתאים לתשעת הימים ולשבוע שחל בו. צריך לזכור מי הטובים ומי הרעים, ולשלוח את שפטל לחנניה. עוד לא שכחנו את הפגועים ואת הנרצחים ה' יקום דמם, ואזריה לוחם מצטיין ששהה בבסיס עד יום שיחרורו מצה"ל. = לציטוט אל תשכחו את שמי: ברי עדיף.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 31 יולי 2017, 11:03

הרמטכ"ל: "אם אזריה יגיש בקשה להקלה בעונש – אשקול זאת"
רב אלוף גדי אייזנקוט בתגובה ראשונה לדחיית הערעור של החייל היורה: "ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי הסתיים. אשקול בכובד ראש הקלה בעונש". מוקדם יותר קרא שר הביטחון לאזריה לוותר על ערעור לעליון ולהתמקד בבקשת חנינה"

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט הגיב הערב (ראשון) על דחיית הערעור שהגיש החייל היורה אלאור אזריה. בתגובתו מדגיש הרמטכ"ל כי אם אזריה יגיש בקשה להקלה בעונש, הרי שהוא (הרמטכ"ל) ישקול זאת בכובד ראש. יצוין כי הדבר עולה ברנה אחד עם ההמלצה של שר הביטחון לאזריה מוקדם יותר היום.

"צה"ל נלחם בטרור בדרך נחושה, מקצועית וערכית. כוחות צה"ל, ובהם חיילי גדוד שמשון וחטיבת כפיר, עומדים לילות כימים באתגר ייחודי ויוצא דופן. מפקדי צה"ל ואני מלאים בהערכה ובגאווה כלפי הישגיהם ואופן מימוש המשימות נוכח פני אויב. סמל (מיל') אלאור אזריה הוא לוחם צה"ל ששירת כמו רבים מחיילינו בחוד החנית ולקח חלק באתגר המשותף שתכליתו מתן ביטחון לאזרחי מדינת ישראל", כתב אייזנקוט.

הוא הוסיף: "היום אמר בית הדין הצבאי את דברו באופן חד וברור. מערכת המשפט הצבאית קיימה הליך ערכי, מקצועי ונטול פניות ופסקה באופן עצמאי וללא כל התערבות פנימית וחיצונית. צה"ל תחת פיקודי עסק בלמידת האירוע, הפיק ממנו לקחים וכך יוסיף לעשות גם לנוכח פסק הדין שניתן היום".

לדבריו, "ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי הסתיים. באם יבחר סמל (מיל') אזריה להגיש בקשה להקלה בעונש, היא תישקל בכובד ראש, תוך בחינת מכלול השיקולים הנוגעים בדבר ומתוך מחויבותי אך ורק לערכי צה"ל, ללוחמיו ולמשרתיו".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 אוגוסט 2017, 13:43

לאחר שערעורו נדחה השבוע בבית הדין הצבאי, יבקש עורך הדין יורם שפטל מבית המשפט העליון לאפשר לו לפנות אליו בערעור. לאחרונה אמר שפטל שייתכן שדווקא לא יערער, לאחר שהרמטכ"ל הודיע כי ישקול את המתקת העונש

פרקליטו של אלאור אזריה, עו"ד יורם שפטל, הודיע היום (רביעי) לבית הדין הצבאי לערעורים, כי הוא מכין בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.

עו"ד שפטל מכין במקביל בקשה לעיכוב ביצוע עונשו של החייל, שעומד על שנה וחצי מאסר, לאחר שהורשע בהריגת מחבל בחברון, עד להכרעה בבקשת הערעור. בשלב זה אמור אזריה להתחיל את ריצוי עונשו ב-9 באוגוסט.

השבוע הצהיר הרמטכ"ל כי אם תוגש לו בקשה להמתקת עונשו של אזריה, ישקול אותה בכובד ראש. שפטל אמר בתגובה "כשאוודא שכך פני הדברים, נשקול בכובד ראש לא להגיש בקשת ערעור".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי למה » 03 אוגוסט 2017, 19:27

לא יערערו לעליון: אלאור אזריה פנה בבקשה לרמטכ"ל
אלאור אזריה החליט שלא לערער על עונשו ושיגר לרמטכ"ל בקשה להמתקת עונשו מ-18 חודשי מאסר לעבודות שירות. בבקשתו כתב: "לו ידעתי מראש שהמחבל לא נושא מטען - לא הייתי יורה בו. ברצוני לחזור לחיים רגילים ולשקם את חיי וחיי משפחתי
למה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 03 אוגוסט 2017, 19:27

חכם..
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 04 אוגוסט 2017, 09:36

מעולם לא נכנסתי לאשכול הזה כמדומני...
וק"ו שלא הגבתי בנושא כי דרכי ידועה שאין
אני מן המגיבים לכל דבר ובלבד שמספר ההודעות יעלה
אבל כשראיתי את הסרטון שאלאור פרסם אתמול
הרגשתי שאני חייב לשתף אתכם ברגשותי
חברים! אלאור נראה שבור ורצוץ!
זה כ"כ תלוש לשמוע אותו אומר אני נכנס לכלא בראש זקוף
ומנסה מעט להרים את ראשו הכפוף ללא הצלחה
זה נראה שהוא מנסה לשדר מעט גאוה
כשהוא אומר שהוא נכנס לכלא בגאוה
אבל הוא פשוט לא מצליח!
המנווולים פשוט ריסקו אותו ואת משפחתו לחתיכות!
גם מי שלא מבין בשפת גוף יראה את זה מיד!
פשוט צריך קצת להתבוננן על השני!
[וסתם מוסר השכל מהצד:
הרבה פעמים אנו מסתכלים ושומעים בני אדם
שמתפארים בכל מיני דברים אפשר להקשיב ולקבל
אבל מי שמתבונן קצת לפעמים יראה שאדרבה
זה שמתרברבים מראה על חולשה נסתרת
ובדרך כלל שפת הגוף מראה את זה
אצל ילדים קטנים זה הרבה יותר שקוף
אבל לצערנו הגדולים כבר לומדים להסתיר זאת
אבל עם קצת התבוננות אפשר לחשוף זאת
אז חברים! כשמישהו מדבר איתנו נתבונן עליו טוב
ואולי אנחנו נזכה להיות האוזן קשבת והגב שלו
שהוא כ"כ צריך ומחפש אותם אבל פשוט מחוסר נעימות
הוא מסתיר את חולשתו בדברי התרברבות]
יום טוב שיהיה לכם!
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 06 אוגוסט 2017, 14:52

תעלה את הסירטון הזה בבקשה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:23

המשוטט לפי סידור השורות זה נראה שהעתקת את זה מאיזשהו מקום אחר, שלך? אתה כתבת? למה זה יצא ככה?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » היום, 01:08

כי הוא עשה 'אנטר' במקום לשים נקודה כדי שזה ייראה כך.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » היום, 01:11

כמעט תמיד הוא עושה כך search.php?author_id=2666&sr=posts
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אבן הפינה, גאליציינער, זאבי, חיים ישכר, טראמפ, יעבץ, כבוד הרב, סולידי, שלוימה, שמעון ווייס ו־74 אורחים