החייל היורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, yehuda, המפצח

החייל היורה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסים » 05 אפריל 2016, 11:13

מילה פשוטה בענין החייל היורה. יש כאן הטעיה או טעות. המחבל הוא מחבל אין על זה וויכוח. הוא רוצח שפל ואין כל בעיה מוסרית להרוג רוצח. השופטים הפכו אותנו למטורפים. הביטו סביבכם על כל מלחמה שהיא ובדקו האם לא זה בדיוק מה שעושים במלחמה? מלחמה זה לא המקום שבו הורגים את האויבים??? אם יש נידון הוא רק נידון פנים צבאי בלבד והוא האם החייל הפר פקודה או לא. זאת אומרת הנושא הוא קיום פקודה צהלית או אי קיום, אך בשום אופן הנושא אינו הריגה ונטילת חיים, שבמקרה הזה היא נהדרת מאין כמוה. הנגזר מזה, שגם אם החייל הפר פקודה, ענשו צריך להיות כעונש מפר פקודה, למשל שבוע מחבוש.. אך על הרג? מה פתאום! זה ההרג הכי צודק, ההרג של שדה מלחמה. וזה פשוט.
יוסים

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: החייל היורה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 05 אפריל 2016, 11:32

רק שתבין היום בקול ישראל כינו את החייל "מחבל"
והתובע בתיק כינה את המחבל "המנוח" אז מה אתה רוצה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 09:01

סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורן חזן החל להחתים חברי כנסת על מכתב ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, בו הוא מבקש לכנס את מליאת הכנסת לדיון פגרה מיוחד כדי לדון בפרשת החייל מחברון.

במכתבו ליו"ר הכנסת כתב ח"כ חזן כי: "נושא הפניה הנו מתן גיבוי לחיילי צה"ל בפעילות מבצעית במלחמתם בטרור ודיון בנושא החייל מחברון"

"כידוע לך, בחודש האחרון מדינה שלמה סוערת בעקבות סרטון שהופץ ובו נראה החייל, לוחם מצטיין, מנטרל מחבל בזירת פיגוע בחברון. הסרטון העלה שאלות רבות בקרב הציבור בישראל. בין היתר על חלקו של הדרג הפוליטי וכן ההתנערות מהחייל שהוא למעשה הבן של כולנו", כותב חזן.

"הכיצד ייתכן שלוחמים קרביים שנשלחים על ידי מדינת ישראל להילחם עבורנו בחזית נגד הטרור, תוך סיכון חייהם יום יום, שעה שעה ירגישו ביחד עם בני משפחתם שהם לבד, ללא תמיכה וחשופים, חלילה, גם הם להאשמות ברצח, הריגה ומי יודע מה עוד?", שואל ח"כ חזן במכתבו.

לדבריו: "הסיטואציה הקשה של העמדת חייל לדין תוך הגשת כתב אישום חסר תקדים בחומרתו, מהווה סכנה אמיתית ללכידות הפנימית של עם ישראל שאת השלכותיה המרובות כבר מרגישים בשטח. הכנסת איננה יכולה להישאר אדישה לכך בשעה שמדינה שלמה גועשת וסוערת בנושא שנוגע לטובי בנינו ובנותינו וכמעט לכל בית בישראל".

לדברי ח"כ חזן עד כה הודיעו לו עשרה חברי כנסת כי בכוונתם לחתום על המכתב. כדי לכנס כינוס פגרה מיוחד יש צורך בחתימות של 25 חברי כנסת. עוד אמר כי "אם יהיו חברי כנסת שיסרבו לחתום על כינוס פגרה כדי לדון בנושא כל כך עקרוני ומהותי אקריא את שמותיהם מעל הדוכן בכנסת". אמש השתתף ח"כ חזן בעצרת תמיכה בחייל מחברון במסגרת סדרת עצרוות הנערכה בצמתים שונים ברחבי המדינה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 20:53

הזמר אייל גולן ישתתף בעצרת תמיכה בחייל היורה בחברון שתיערך ביום שלישי בתל אביב.
מחר יוגש כתב אישום נגד החייל שירה במחבל מנוטרל. הוא יואשם בהריגה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 22:38

עכביש כתב:הזמר אייל גולן ישתתף בעצרת תמיכה בחייל היורה בחברון שתיערך ביום שלישי בתל אביב.
מחר יוגש כתב אישום נגד החייל שירה במחבל מנוטרל. הוא יואשם בהריגה.

ח״כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) קורא לאייל גולן לבטל את הופעתו בעצרת תמיכה בחייל היורה מחברון שתיערך ביום שלישי בכיכר רבין
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 00:29

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) הגיבה לעצרת התמיכה בחייל היורה שתיערך ביום שלישי בכיכר רבין, בהשתתפות הזמרים אייל גולן, דוד דאור וסאבלימינל.

''‏מה שישראל צריכה עכשיו זה לא זמרים ששרים את מה שהקהל רוצה לשמוע בכיכר - אלא מנהיג שעומד מול הקולות האלה וניצב לצד צה״ל, על מפקדיו, ערכיו ומערכת המשפט", אמרה לבני.

''אנחנו חיים במדינה שבה לא תולים בכיכר העיר ולא מזכים בכיכר העיר. הצדק יצא לאור על פי ערכי צה״ל באולם המשפט - ולא בכיכרות", הוסיפה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 06:10

הזמר והיוצר סאבלימינל, שעתיד להופיע בעצרת התמיכה בחייל היורה מחר (שלישי) בתל אביב, אמר לחדשות ערוץ 2 כי לדעתו החייל הוקרב על ידי כלי התקשורת.

"אני מתוסכל וכואב. רוצחים את החייל הזה רק כדי להראות טוב", אמר.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 18 אפריל 2016, 10:03

יש מי שיכול להסביר לי מה ההבדל בין הריגה לרצח (מבחינה משפטית)
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 18 אפריל 2016, 12:07

א יודעלע כתב:יש מי שיכול להסביר לי מה ההבדל בין הריגה לרצח (מבחינה משפטית)

על רצח עונש המאסר הקבוע בחוק הוא מאסר עולם, על הריגה העונש יכול להגיע לסביבות 10 שנות מאסר, [תלוי כמה הורגים, אם זה בשל רשלנות, תאונה או מקרה אחר].
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:52

דוידי פרל ראש המועצה האזורית גוש עציון, הודיע כי ישתתף מחר בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"אני מעריך את שר הביטחון והרמטכ"ל ומכבד את עמדתם גם בסוגיה זו אך יחד עם זאת אני מרגיש חובה להתייצב ולתמוך בחיילי צה"ל גם אם שגו בלהט הקרב ושלא יספרו לכם סיפורים על 'הסטריליות' של הזירה בלב חברון כמה דקות אחרי ניסיון פיגוע של שני מחבלים", כתב בדף הפייסבוק שלו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:53

הזמר אייל גולן הודיע כי הוא מבטל את השתתפותו בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם", כתב גולן בדף הפייסבוק שלו, "קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי בעצרת מחר"
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:53

הזמר דוד ד'אור ביטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל בחברון.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 18 אפריל 2016, 17:20

הותר לפרסום: החייל היורה מחברון הוא אלאור אזריה.
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 18 אפריל 2016, 17:26

גאליציינער כתב:

על רצח עונש המאסר הקבוע בחוק הוא מאסר עולם, על הריגה העונש יכול להגיע לסביבות 10 שנות מאסר, [תלוי כמה הורגים, אם זה בשל רשלנות, תאונה או מקרה אחר].

תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם
כלומר מה הוא עשה ברצח ומה הוא עשה בהריגה?
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 19:37

עכביש כתב:הזמר אייל גולן הודיע כי הוא מבטל את השתתפותו בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם", כתב גולן בדף הפייסבוק שלו, "קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי בעצרת מחר"

עכביש כתב:הזמר דוד ד'אור ביטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל בחברון.

ברור שהיה כאן לחצים, ע"י בעלי ממון וכדו'
אנטי דמקורטיה
כמה שהימין ילכו לבחור לכנסת, כל עוד השמאל שולטת בצמתים המרכזיים, השלטון לא יוחלף!
דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא נאמן בית מודז'יץ דוד זעירא נמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא
לא יהיה כלום, כי אין כלום...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 20:41

רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 21:36

עכביש כתב:רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.

viewtopic.php?p=261498#p261498
דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא נאמן בית מודז'יץ דוד זעירא נמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן ניגוני מודז'יץ דוד זעירא נאמן מודז'יץ דוד זעירא
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 21:44

1010 כתב:
עכביש כתב:רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.

viewtopic.php?p=261498#p261498

[בכל זאת חשוב להביא את זה באשכול דנן לטובות אלו שלא נכנסים לשם ונכנסים לכאן]
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 09:47

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מגנה את הניסיון של שר הביטחון משה יעלון להשוות בין החייל היורה בחברון לארגון הטרור הרצחני דאע"ש.

"רגע אחרי האירוע הזדרזו להאשים אותו ברצח, היום יעלון כבר קורא לחייל שחיסל את המחבל בחברון דאעש. נסחפת אדוני השר. ממש. חזור בך", כתב סמוטריץ'.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 11:37

לקראת העצרת בכיכר רבין למען החייל היורה מחברון יסגרו לתנועה מספר צירים ברחבי תל אביב.

החל מהשעה 18:00 ייחסמו לתנועה הרחובות הבאים: אבן גבירול ייחסם לתנועה לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב, רחוב פרישמן ייחסם לתנועה מכיכר מסריק עד אבן גבירול, שד' דוד המלך ייחסמו לתנועה מויצמן עד אבן גבירול.

רחוב גורדון ייחסם לתנועה משלמה המלך ועד מלכי ישראל, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) ייחסם לתנועה משד' חן עד בן גוריון, שד' בן גוריון ורחוב הדסה ייחסמו לתנועה משלמה המלך ועד אבן גבירול, רחוב בלוך ייחסם לתנועה מארלוזורוב עד אבן גבירול.

החל משעה 13:00 בצהרים לא תותר חניית כלי רכב ברחובות הבאים: רחוב אבן גבירול מצייטלין עד בלוך משני הכיוונים, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) בין שד' חן לבן גוריון לשני הכיוונים, רחוב מלכי ישראל (צד צפוני) בין אבן גבירול לפרישמן לכיוןן מערב.

חסימות הצירים יסומנו באפליקציית WAZE, מומלץ לציבור הנהגים להתעדכן. המשטרה לא תאפשר הכנסת כלי נשק ואופניים למתחם האירוע.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 12:07

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שלישי) לפרשת החייל היורה בחברון.

"כאבא של חייל וכראש ממשלה אני מבקש לומר שוב - צבא ההגנה לישראל מגבה את חייליו. אני משוכנע שבחינת האירוע בחברון תיעשה בשיקול דעת ובאחריות", אמר נתניהו בפתח פגישתו עם ראש ממשלה סינגפור.

''בהכירי את מערכת המשפט הצבאית, אני בטוח שבית הדין יתחשב בכל נסיבות המקרה. החיילים שלנו אינם רוצחים. הם פועלים נגד רוצחים ואני מקווה שתימצא הדרך לאזן בין המעשה לבין ההקשר הכולל של האירוע ובינתיים אני מציע לכולם להנמיך את הלהבות", כך ראש הממשלה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 19 אפריל 2016, 13:15

א יודעלע כתב:
גאליציינער כתב:

תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם

רצח הוא האדם הלך בדעת מלאה לבן אדם אחר והרגו בכל אופן שהוא ובמטרה להורגו.
הריגה זה שאחד הרג את השני או בשוגג או ע"י רשלנות [למשל רוב הפוגעים בתאונת דרכים נאשמים בהריגה] מבלי כוונה או איזשהו מטרה, או שהוכח שהוא לא התכוון להורגו או לפוצעו באופן שנשקפת סכנה לחייו [במקרי אלימות].
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 13:18

גאליציינער כתב:
א יודעלע כתב:
גאליציינער כתב:

תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם

רצח הוא האדם הלך בדעת מלאה לבן אדם אחר והרגו בכל אופן שהוא ובמטרה להורגו.
הריגה זה שאחד הרג את השני או בשוגג או ע"י רשלנות [למשל רוב הפוגעים בתאונת דרכים נאשמים בהריגה] מבלי כוונה או איזשהו מטרה, או שהוכח שהוא לא התכוון להורגו או לפוצעו באופן שנשקפת סכנה לחייו [במקרי אלימות].

אמת.

אלא שיש בזה הרבה מן הצביעות וחוסר בהגדרות, למשל בידוי אבנים הפרליטות מתקשה להחליט אם זהו הריגה או רצח...
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 19 אפריל 2016, 13:19

כי הוא יכול לטעון שהוא לא התכווין להרוג אלא לעשות שלום לחבר...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 17:19

יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג טוען אחר הצהריים (שלישי) כי העצרת שתתקיים הערב לתמיכה בחייל היורה בחברון - עלולה לפגוע בצה"ל ובחייליו.

"מי שמגיע להפגנה הזו מגיע להפגנה של הימין הקיצוני שמטרתו להחליש את ערכי צה"ל. לא לחינם אין אף חבר ממשלה לא יגיע לאירוע הזה, לא לחינם אף בכיר בליכוד או ביש עתיד לא יגיע. אף בכיר בכולנו ואף בכיר מהמחנה הציוני לא יגיע. כי כולנו מאוחדים באמונה שאסור להחליש את צה"ל ואסור להכניס אותו לדיון הפוליטי ברחוב הישראלי", דברי הרצוג.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 19:12

מאות מפגינים כבר הגיעו לכיכר רבין בתל אביב לקראת עצרת התמיכה בחייל אלאור אזרייה, החייל היורה מחברון שתתקיים בכיכר הערב (שלישי).

המפגינים קראו קריאות בזכותו של החייל ובין היתר קראו "העם דורש לשחרר את החייל" ו"הוא גיבור".

אביו של אזרייה קרא בשיחה כאן - http://www.inn.co.il/News/News.aspx/320544
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 20:24

כ-1,500 בני אדם מפגינים בשעה זו (שלישי) בכיכר רבין בתל אביב בקריאה לשחרורו של החייל אלאור אזריה.

המפגינים קראו קריאות בגנות כלי התקשורת ואופן הסיקור שלהם את הפרשה. הם תקפו במיוחד את ערוץ 2 וקראו: "בגללכם אנחנו כאן"
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:14

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב הערב בהומור לקללות שהושמעו נגדו במהלך הפגנת התמיכה בחייל שירה במחבל המנוטרל בחברון אלאור עזריה.

בחשבון הטוויטר שלו הוא התייחס למפגינים ששרו "בוגי זה שם של כלב" וצייץ בטוויטר: "רק לחדד - זה לא בּוּגי, זה בּוֹגי".

"בוגי זה בשבילם שם של כלב", כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "בוגי. האיש שנפצע וסיכן את חייו למען מדינת ישראל פעמים רבות כל כך. האיש שהסתכל למוות בעיניים".

הרצוג הוסיף כי "מעשיהו זה שם של כלא, וכדאי שאלה שצולמו ותועדו מאיימים, מכים, מבזים את צה"ל, מפקדיו ומוסדות המדינה בכתבה הכואבת ששודרה בערוץ 2 יגיעו לשם עכשיו ומיד לפני שבוגי יהפוך לשם של כיכר".
נערך לאחרונה על ידי סבא קשישא בתאריך 21 אפריל 2016, 00:27, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 00:15

עכביש כתב:שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב הערב בהומור לקללות שהושמעו נגדו במהלך הפגנת התמיכה בחייל שירה במחבל המנוטרל בחברון אלאור עזריה.

בחשבון הטוויטר שלו הוא התייחס למפגינים ששרו "בוגי זה שם של כלב" וצייץ בטוויטר: "רק לחדד - זה לא בּוּגי, זה בּוֹגי".

"בוגי זה בשבילם שם של כלב", כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "בוגי. האיש שנפצע וסיכן את חייו למען מדינת ישראל פעמים רבות כל כך. האיש שהסתכל למוות בעיניים".

הרצוג הוסיף כי "מעשיהו זה שם של כלא, וכדאי שאלה שצולמו ותועדו מאיימים, מכים, מבזים את צה"ל, מפקדיו ומוסדות המדינה בכתבה הכואבת ששודרה בערוץ 2 יגיעו לשם עכשיו ומיד לפני שבוגי יהפוך לשם של כיכר".
img89649.jpg

שמת לב מה רואים בתמונה???
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:31

חוזר בתשובה כתב:שמת לב מה רואים בתמונה???

האמת שלא... את רוב ההודעות אני לא קורא...
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 00:33

עכביש כתב:
חוזר בתשובה כתב:שמת לב מה רואים בתמונה???

האמת שלא... את רוב ההודעות אני לא קורא...

אז אתה עושה העתבק
בלי לבדוק אפילו??
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:38

אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 00:39

עכביש כתב:אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.

מקווה שמכאן ואילך תנהג יותר באחריות...
למען כולנו!
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:40

חוזר בתשובה כתב:
עכביש כתב:אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.

למען כולנו!

אני 'חוזר בתשובה'...
נערך לאחרונה על ידי סבא קשישא בתאריך 21 אפריל 2016, 00:43, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 00:42

עכביש כתב:
חוזר בתשובה כתב:

לפעמים יש זליגות. מצטער.

למען כולנו!

אני 'חוזר בתשובה'...

אני מקווה שאתב מבין שמתוך כ-600 הודעות ייתכן ויהיה טעות.

אני כתבתי לא פחות ממך..
וכמעט ולא היו נפילות
זה רק ענין של שימת לב...
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:43

"כעמט"

גם לי לא היו נפילות "כמעט"...

-----
אפשר לתקשר עמך בפרטי?
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 00:44

עכביש כתב:"כעמט"

גם לי לא היו נפילות "כמעט"...

אכן
ובהזדמנות זו נודה לך בשם כלל הציבור
על הבאת חדשות מרתקות מגוונות ו''כשרות''
יישר כח
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:45

חוזר בתשובה כתב:ובהזדמנות זו נודה לך בשם כלל הציבור
על הבאת חדשות מרתקות מגוונות ו''כשרות''
יישר כח

תודה רבה!
וכן למר!
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 08:11

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן, יזם עצומה לנשיא המדינה הקוראת להעניק חנינה לחייל היורה, "העם רוצה שהוא יחזור הביתה".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 18:21

חייל של כולנו - מאמרו של עמנואל שילה

אינני מסכים עם ההלקאה העצמית של כמה דוברים מהציונות הדתית, אשר יצאו בביקורת נגד הציבור הדתי-לאומי על שלא מילא בהמוניו את כיכר רבין ביום שלישי השבוע.

אינני מסכים לטענה שהציבור לא הטריח את עצמו לעצרת ההזדהות משום שהחייל אלאור אזרייה, המואשם בהריגת המחבל בחברון, הוא מרמלה ולא מעפרה, גלוי ראש ולא "משלנו".

האכזבה מכך שהכיכר לא התמלאה ברבבות תומכים, כמו בימי ההפגנות הגדולות נגד אוסלו וההתנתקות, היא תוצאה של ציפיות יתר. מי שמכיר את עבודת ההכנה המרובה שנעשית כדי לכנס הפגנת רבבות, יודע שאי אפשר היה לצפות ליותר מכעשרת אלפים מפגינים בהפגנה שאורגנה בזמן כה קצר, ושלא עמד מאחוריה שום גוף מנוסה ועתיר משאבים. כך למשל, עצרת ההמונים של המחנה הלאומי שנערכה בכיכר רבין ערב הבחירות האחרונות, אורגנה על ידי דניאלה וייס המנוסה ופעילי תנועת 'נחלה' במשך שבועות רבים. הבקשה לכינוס עצרת בכיכר יומיים לפני ההצבעה בקלפי הוגשה מיד לאחר שנקבע התאריך שבו התקיימו הבחירות.

באופן כללי יש לדעת שבעקבות המאבק הכתום חל פיחות משמעותי בנכונות של הציבור הדתי-לאומי לצאת לכיכרות. כישלון המאמצים להצלת גוש קטיף הותיר תחושה שלהפגנות אין השפעה על הפוליטיקאים. הכלבים נובחים והשיירה עוברת. התחושה הזאת אמנם איננה מוצדקת - אין ספק שהפגנות עשויות לשנות מדיניות של מנהיגים פחות חזקים ופחות דורסניים מאריאל שרון, וכשמדובר בנושאים שהם פחות קריטיים מכפי שהיה מהלך ההתנתקות בעיניו של שרון. אבל עם תחושת חוסר התוחלת קשה להתווכח והיא מדביקה אנשים לכורסאות, בין אם מדובר בעצרת למען חייל מרמלה או במאבק נגד הרס מגרון או בתי דריינוף בבית-אל.

זאת ועוד: יציאה להפגנות באה קודם כול מתוך צורך אמוציונלי. בימי המאבק הכתום, הבמות בכיכר היו הזירה היחידה כמעט שבה ניתנה לציבור הלאומי אפשרות לפרוק את רגשותיו ולבטא את דעותיו ואת מחאתו. מאז התקדמנו מעט, וכיום ישנם ערוצי תקשורת שמבטאים השקפה יהודית-לאומית בעיתונות המודפסת, באינטרנט, ברדיו ואפילו בטלוויזיה. שלא לדבר על כך שכיום יכול כל אחד לנסח במילותיו את מחאתו האישית ברשתות החברתיות. את המאבק על דעת הקהל אפשר היום לנהל דרך המחשב הביתי, בלי להיות תלויים בחסדיהם של עיתונאים עוינים שמגמדים את מספר הנוכחים בהפגנה, או מחפשים גילויי אלימות והתלהמות כדי להציג תמונה מעוותת ולא מחמיאה של ההפגנה. כל הסיבות הללו חברו יחדיו והביאו לכך שגם גופים מנוסים ועתירי תקציב כמו מועצת יש"ע ממעטים בניסיונות לארגן עצרות של רבבות מפגינים – בוודאי כשמדובר בערב פסח.

כשמתאימים את הציפיות למציאות, זו הייתה הפגנה מוצלחת. היא לא באה להוכיח את היקף התמיכה בחייל היורה מחברון. היא לא באה להראות עד כמה נרחבת המחאה נגד משפט השדה שנעשה לו בידי פוליטיקאים ואנשי תקשורת, ונגד רדיפתו המשפטית על ידי התביעה הצבאית. כל אלה באו כבר לידי ביטוי במחאה הנרחבת ברשתות החברתיות בימים שלאחר האירוע, ונמדדו בסקרי דעת קהל שהוכיחו את תחושת ההזדהות עם החייל מחברון בקרב רוב מוחלט של הציבור. העצרת נועדה בעיקר לחזק את הוריו ובני משפחתו של החייל. לתת להם להרגיש באופן מוחשי יותר את החיבוק של הציבור הרחב. לשם כך די היה בכמה אלפי מפגינים ובתוכם נציגות של הציבור הדתי בהתאם לחלקו היחסי באוכלוסיית ישראל.

גם אם אפשר היה להביא רבבות דתיים ומתנחלים לכיכר, זה רק היה מעמעם את התחושה הנכונה שהתמיכה בחייל חוצה מגזרים ומקיפה את רוב הציבור בישראל. כדי להעביר את המסר הזה, עדיפה נציגות סמלית של כמה אלפי מפגינים בהרכב מגוון על פני מאות אוטובוסים מיו"ש שהיו מזרימים רבבות לעוד הפגנה של מתנחלים.

כבוד צרפתי להלכה היהודית

אני מתנצל מראש על כך שאני כותב כאן שבועיים ברציפות בשבחו של שר הבריאות יעקב ליצמן. אינני מקורב אליו, מעולם לא הצבעתי למפלגתו, והוא לא נמנה על אגף נאמני מצוות יישוב ארץ ישראל במפלגת יהדות התורה. אבל כשמגיעות לו מחמאות - הוא יקבל אותן.

כמה עיתונאים בצרפת ובישראל ניסו לעשות עניין מהימנעותו של שר הבריאות ללחוץ את ידה של שרת הבריאות של צרפת, בעת ביקורה בישראל לפני כשלושה שבועות. הניסיון התקשורתי להטיל דופי בדבקותו של ליצמן באורחות הצניעות ההלכתיים נגמר בקול דממה דקה, בעקבות הודעה שהוציאה שגרירות צרפת בישראל. "קיבלנו עדכון מראש על עניין לחיצת היד. זה לא חוסר כבוד, אלא ביטוי לאורח חיים שאנו מכבדים", נכתב בדף הפייסבוק של השגרירות. מסתבר שאפילו כשמדובר בגויים (או שמא דווקא כשמדובר בהם?) אפשר לזכות להתחשבות ולכבוד כלפי ההלכה היהודית. כדי למנוע עלבונות ותקריות דיפלומטיות, אין צורך שדווקא התורה וההלכה ייסוגו מפני הנוהג החברתי המערבי או אפילו מפני כללי הטקס הדיפלומטיים.

ובאמת אין שום סיבה שהימנעות מלחיצת יד בין גברים ונשים בגלל עמידה על עיקרון הלכתי תגרום לעלבון. המקום לעלבון הוא כאשר ההימנעות מלחיצת היד מתפרשת כיחס אישי של חוסר כבוד או חוסר ידידות. כדי להימנע מהטעות הזאת, כל מה שצריך זה ליידע מראש את הצד השני בכך שמדובר בנוהג מסיבות הלכתיות. הוא יקבל זאת בכבוד ובהבנה - אלא אם אין לו כבוד כלפי ערכי הדת היהודית והוא סבור שהם צריכים להתכופף בפני הערכים והמנהגים שלו. מי שתפיסה כזאת גורמת לו להיעלב, בין אם הוא יהודי או גוי, אין צורך להתחשב בו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 22 אפריל 2016, 10:13

יצא לחג: החייל היורה שוחרר לכבוד הפסח.

אלאור אזריה, החייל שירה במחבל מנוטרל והואשם בהריגה, שוחרר ממעצר לביתו ברמלה לרגל חג הפסח.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 26 אפריל 2016, 12:14

תת-אלוף במיל' אביגדור קהלני, בעל עיטור הגבורה והמופת ממלחמת יום הכיפורים וממלחמת ששת הימים, מתייחס בראיון מיוחד לערוץ 7 לפרשת החייל היורה בחברון.

בפתח הראיון מספר קהלני כי השנה חגג את ליל הסדר עם בני משפחתו, לראשונה אחרי שמונה שנים בהן עשה זאת בגבעת אולגה, בליל הסדר לחיילים הבודדים של האגודה למען החייל בראשה הוא עומד.

"הפעם עשינו את זה בבית והייתה פה שמחה גדולה. הרגשתי כמו מפקד שחזר לעמדת פיקוד לנהל את הסדר, היה נחמד ויפה מאוד", תיאר.

בנוגע לפרשת החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, קהלני טוען "יש פה שתי זוויות ראייה, מבחינת החייל - מדובר בלוחם שמגן על המדינה מול מחבלים שהורגים לנו כל יום אנשים וזה מרתיח אותנו. אני בתפיסת עולם שצריך להרוג את המחבל כשהוא יוצא מביתו.

"מצד שני צריך להסתכל על המדינה כמדינה ועל הצבא כצבא. לא פעם אחת לחמו נגד אנשיי ופתאום בשנייה אחת הרמנו ידיים, זה קרה עם המצרים ב-67', עם הסורים ב-73' וזה קרה לי בלבנון ב-82', ברגע אחד הרימו ידיים בגלל אמנת ז'נבה וערכי צה''ל, כי נקבעה הפסקת אש, למרות שאחד מהם אולי הולך לירות בך''.

קהלני מיישר קו עם החלטת הרמטכ''ל ושר הביטחון לפתוח בחקירה פלילית נגד החייל ולהעמידו לדין. ''זו החלטה נכונה בראיה ארוכת טווח. היא עוררה המון אמוציות כאילו חוסמים אדם שבא לעשות 'השכם להורגו', אבל אני חושב שצריך לתת לשלטונות החוק לעשות את העבודה והצדק יצא לאור''.

קהלני רומז כי הוא מקווה שהחייל לא יורשע בסופו של דבר באופן חמור. "אני שומע את התגובות של השופטים ואת השינוי בכתב אישום וכך אני חושב שמדינה מתוקנת צריכה להתנהג''.

הוא מדגיש כי ההכרזות של הרמטכ''ל ושר הביטחון מיד לאחר המקרה היו פזיזות מידי. "ההכרזות המהירות האלו היה קצת בעוכרינו אבל בעיקרון הקו הוא קו נכון. היום אין סודות בעולם, לא במוסד ולא בשב"כ, 'האח הגדול' שולט בנו. כשאתה מצלם תמונה כולם יודעים איפה צילמת אותה. אין סודות היום ולכן כולנו צריכים להיות תחת בקרה עצמית ושליטה עצמית.

''התגובות היו מהירות, אני הייתי מגיב 'רבותי - חוקרים את האירוע אז בואו נמתין'. עם זאת לרמטכ''ל יש מספיק ניסיון, שר הביטחון היה אחד הלוחמים הנועזים במדינה ואני מבין את האמוציות אבל חייבים לנהוג כפי שנהגו''.

באשר לתקרית עצמה בחברון, קהלני מוסיף "כאחד שלחץ אולי הכי הרבה פעמים על ההדק במדינה הזאת, אני במקום החייל הייתה עושה עוד כמה פעולות לפני כן".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 30 אפריל 2016, 20:29

"אידאולוגיה מעוותת הניעה את החייל הישראלי לירות בפלסטיני בזמן שהוא שכב על הכביש". כך לטענת אתר החדשות האמריקני "וייס" נכתב בדוח מסווג של צה"ל על אירוע הירי שבו היה מעורב אלאור אזריה.

ערוץ 10 דיווח מתוך אותו אתר אמרקיני, "מספר שניות לפני הירי, אזריה, כפי שעלה גם מהחקירה, אמר כי מדובר בטרוריסט שפצע את חבר שלו ועליו למות. סמל שהיה במקום ניסה להרגיע את אזריה, אבל הוא ירה פעם אחת בראשו של המחבל".

בהמשך אמר אזריה למפקדו כי "הוא היה טרוריסט והיה צריך למות". לטענת האתר, חוקר אחד שבדק את האירוע ציין כי "אזריה שינה את גרסתו מספר פעמים במהלך החקירות". חוקר אחר הוסיף כי "העובדות מדברות בעד עצמן, הוא פעל מתוך אידאולוגיה מעוותת".

חוקרי האירוע אף העבירו ביקורת על המחסור בטיפול רפואי, שאותו קיבל המחבל שנורה. "הטיפול בו היה גרוע ואנחנו צריכים לתת את הדעת באופן מידי על נושא הטיפול במחבלים לאחר שהם כבר לא מהווים איום. עלינו להבהיר את הכללים במקרים דומים".

חוקר אף הביע דאגה מהשפעת האירועים על חוסנו של צה"ל, "אנחנו חייבים לגנות את המקרה המדובר. מקרים מסוג זה פוגעים בחוזק של צה"ל ומשאירים כתם על הפעילות שלנו". חוקר אחר הוסיף כי "מדובר באירוע שפוגע משמעותית בצה"ל ובתדמית של ישראל".

באתר אף דווח כי החוקר הבכיר ביותר, שהתייחס לתקרית, העביר ביקורת על התנהלותו של אזריה, "מדובר במעשה לא מוסרי ואין דרך להסביר אותו. הירי מהווה תמיכה בטענות הפלסטינים לגבי הוצאות להורג ופוגע בלגיטימיות של מה שאנחנו עושים".

לסיום כתב כי "אני מצפה שכוחות צה"ל בגדה המערבית יעשו את הטוב ביותר בשביל להבטיח טיפול רפואי לכל פלסטיני, כולל טרוריסטים, שהפסיקו להוות איום".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 09:32

הח"כ לשעבר בן ארי: צה"ל מגייס "תותח" כדי להרשיע את החייל היורה.

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי הגיב הבוקר לדיווח לפיו צה"ל שכר עורך דין פרטי, איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן, אשר ישמש תובע במשפט החייל שירה במחבל בחברון.

"בוגי והרמטכ"ל כבר הרשיעו את אלאור אזריה, עכשיו רק צריך לגייס עו״ד תותח שיוכיח זאת.לא יאומן", אמר בן ארי.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 10:24

יש מידע חדש אודות עתיד משפטו?
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 מאי 2016, 12:44

הימים אלה עובדים על בקשת חנינה מהנשיא
וסמוך על האדיוט רבלין שיתנגד
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 12:48

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שלח הבוקר (שלישי) מכתב לרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעקבות הפרסום לפיו צה"ל שכר עורך דין למילואים ממשרד עורכי דין גדול כדי שישמש כתובע במשפט.

סמוטריץ' מבקש לדעת את הסיבה ואת עלותו של איש המילואים.

"ידיעות אחרונות" דיווח כי בתביעה הצבאית החליטו לחזק את השורות ולהסתייע בעורך דין פרטי מהשורה הראשונה וגייסו איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן, שותף בכיר במשרד עורכי הדין הגדול בארץ אשר ישמש תובע במשפט.

עו"ד וייסמן הוא סא"ל במילואים אשר שירת בפרקליטות הצבאית ושימש תובע במילואים בכמה תיקי דגל, בהם פרשת סמ"ר אסף וקסמן ז"ל שנהרג בהתהפכות נגמ"ש ופרשת לוחם דובדבן סמל רועי דרור ז"ל שמת מהתייבשות במהלך אימון.

בדיווח נאמר כי התביעה הצבאית זקוקה לתגבור כוחות משמעותי מול סוללת עורכי הדין המייצגים את החייל היורה - הכוללת בין היתר את סגן הפצ"ר לשעבר, אל"מ במיל' אילן כץ, עו"ד איל בסרגליק ועו"ד בני מלכה.

גורמים צבאיים צוטטו בדיווח כי משמעות המהלך היא שהפרקליטות הצבאית לא מתכוונת למצמץ מול ההגנה ולא חוששת לנהל את התיק הטעון בבית־הדין - גם במחיר העלאת קצינים וחיילים לדוכן העדים.
קבצים מצורפים
img90028.jpg
img90028.jpg (28.96 KiB) נצפה 7054 פעמים
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 16:16

חברת הכנסת נאוה בוקר מתחה היום (שלישי) ביקורת על החלטת הפרקליטות הצבאית להשתמש בשירותו של עו"ד ויסמן כתובע במשפטו של החייל אלאור אזריה.

"קשה להשתחרר מהתחושה שמתנהל כאן מסע רדיפה חסר תקדים נגד לוחם מצטיין בצה"ל. הציבור רוצה לקבל תשובות: כיצד ייתכן שמערכת שלמה מתגייסת כדי להביע גינויים חריפים ולהוציא הדלפות מחומרי החקירה? מה מנסים לשדר לנו בפרקליטות, מה מנסים לשדר לחיילי צה"ל? שדינם נחרץ מראש? אני קוראת לראשי המערכת הצבאית לקחת פסק זמן, לעצור רגע ולחשוב", אמרה ח"כ בוקר.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 20:45

עוזר הרמטכ"ל, אל"מ רונן מנליס, הגיב לפנייה ששיגר היום (שלישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, בעניין גיוסו של פרקליט אזרחי לניהול התביעה נגד אלאור אזרייה, החייל שירה למוות במחבל.

מנליס טען במכתב כי עורך הדין שגוייס לסייע בתיק, סא"ל נדב ויסמן, הוא איש מילואים ותיק של הפרקליטות הצבאית אשר ניהל תיקים רבים וחשובים בעבר במסגרת שירות מילואים בפרקליטות הצבאית, וגם במקרה זה יופעל רק במסגרת ימי מילואים.

עוד הוסיף מנליס כי קציני מילואים מגויסים דרך שגרה על ידי הפרקליטות הצבאית, הן לצורך ניהול תביעות והן במסגרת הסנגוריה לצורך הגנה על חיילים נאשמים.

מנליס הוסיף למכתבו עקיצה, לפיה ראה את המכתב במרשתת לפני שהגיע אליו באופן רשמי.

בתגובה לדברים כתב סמוטריץ' בטוויטר, "קשה ממש לברוח מהתחושה שבתביעה הצבאית הפכו את הסיפור לקרב אגו יצרי שבו חייבים לנצח ולהרשיע בכל מחיר ולכך לא קיבלנו תשובה".

סמוטריץ' הוסיף, "כשהצבא מגייס סנגורים טובים כדי להגן על חיילי צה"ל ומפקדיו זה נהדר. כשהוא מגייס תובעים כדי להילחם בהם זה עצוב מאוד".
קבצים מצורפים
resizedimg90048.jpg.jpg
resizedimg90048.jpg.jpg (64 KiB) נצפה 6971 פעמים
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 מאי 2016, 21:45

סבא קשישא כתב:עוזר הרמטכ"ל, אל"מ רונן מנליס, הגיב לפנייה ששיגר היום (שלישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, בעניין גיוסו של פרקליט אזרחי לניהול התביעה נגד אלאור אזרייה, החייל שירה למוות במחבל.

מנליס טען במכתב כי עורך הדין שגוייס לסייע בתיק, סא"ל נדב ויסמן, הוא איש מילואים ותיק של הפרקליטות הצבאית אשר ניהל תיקים רבים וחשובים בעבר במסגרת שירות מילואים בפרקליטות הצבאית, וגם במקרה זה יופעל רק במסגרת ימי מילואים.

עוד הוסיף מנליס כי קציני מילואים מגויסים דרך שגרה על ידי הפרקליטות הצבאית, הן לצורך ניהול תביעות והן במסגרת הסנגוריה לצורך הגנה על חיילים נאשמים.

מנליס הוסיף למכתבו עקיצה, לפיה ראה את המכתב במרשתת לפני שהגיע אליו באופן רשמי.

בתגובה לדברים כתב סמוטריץ' בטוויטר, "קשה ממש לברוח מהתחושה שבתביעה הצבאית הפכו את הסיפור לקרב אגו יצרי שבו חייבים לנצח ולהרשיע בכל מחיר ולכך לא קיבלנו תשובה".

סמוטריץ' הוסיף, "כשהצבא מגייס סנגורים טובים כדי להגן על חיילי צה"ל ומפקדיו זה נהדר. כשהוא מגייס תובעים כדי להילחם בהם זה עצוב מאוד".

מה הר"ת בלמ"ס?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 21:48

בלתי מסווג.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 מאי 2016, 21:53

יאיר כתב:בלתי מסווג.

כלומר: מיועד למרשתת.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 08 מאי 2016, 12:38

אחרי הפרשה מחברון המשטרה תחקור את המאבטחים ממעבר קלנדיה שירו למוות באח ואחות מחבלים
שניסו לדקור חיילים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ביזיון של מדינה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אני הייתי נותן להם צל"ש על חיסכון לקופת המדינה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 10 מאי 2016, 11:53

אתמול נפתח משפטו של החייל והגנה ביקשה הילך גישור(שזה אומר שהמצב שלו לא משהו!!!)
הפרקליטות סירבה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 10 מאי 2016, 12:11

שיך כתב:אתמול נפתח משפטו של החייל והגנה ביקשה הילך גישור(שזה אומר שהמצב שלו לא משהו!!!)
הפרקליטות סירבה

?

החייל היורה.jpg
החייל היורה.jpg (557.16 KiB) נצפה 6525 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 מאי 2016, 13:41

חוסיד כתב:
שיך כתב:אתמול נפתח משפטו של החייל והגנה ביקשה הילך גישור(שזה אומר שהמצב שלו לא משהו!!!)
הפרקליטות סירבה

?

החייל היורה.jpg

פה רואים ששניהם לא רצו, והילך גישור זה אומר ששניהם רוצים לסיים עם התיק הזה כמה שיותר מהר - אם הבנתי טוב את הדבר הזה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 07 יולי 2016, 22:16

עו"ד אילן כץ, פרקליטו של אלאור עזריה, לא פוסל הליכה להסדר טיעון אך מספר כי התביעה הצבאית לא מתכוונת לוותר על הרשעתו של החייל.

"ניסיון החיים שלנו מלמד שתמיד טוב לדון בהסדר טיעון. הנשיאה בהרכב הציע לשלוח אותנו לגישור פלילי, אנחנו נתנו תשובה חיובית, לתפיסתי לא אומרים לא, ואני אומר את זה מבלי להביע דעתי על אשמתו או חפותו של החייל.

''אבל התביעה הצבאית מתוך שמנוי וגמור איתה להביא להרשעת החייל בכל מחיר נתנה תשובה שלילית. לכן אנחנו לא דנים היום בהסדר כלשהו וככל שעמדת התביעה נחרצת, גם אנחנו לא נוותר".

לדבריו גורמים פוליטיים משפיעים על כיוון התיק, "התביעה הצבאית היא לא גוף שפועל בחלל ריק, זה גוף שמצוי בתוך גוף היררכי של הצבא והיחידות השונות. התובע הצבאי כפוף לתובעת הצבאית הראשית, הצבא גם מקבל הוראות והנחיות מפוליטיקאים. ולכן אני מניח שמי שמכתיב בסופו של דבר את הכיוון זה לא התובע אלא גורמים בכירים עם אינטרסים וזה בא לידי ביטוי בשטח".

עו"ד כץ, לשעבר סגן הפרקליט הצבאי הראשי, מבקר בחריפות את עדותו של מח"ט יהודה היוצא, אל"מ יריב בן עזרא, שקבע אתמול שלא הייתה הצדקה מבצעית לירי במחבל.

"ידענו שהמח''ט לא היה במקום, אבל לא זו עיקר הטענה שלנו, הבעיה העיקרית היא שמח''ט לא שוחח עם החייל, לא טרח לדבר עם החייל - לא בסמוך לאירוע ולא לאחר מכן. זה מפקד שמנותק מהחיילים שלו, הוא לא טרח לדבר גם עם חיילים אחרים שהיו שם, רק עם מפקדים.

''התפיסה שלו על סכנת החיים שהייתה שם נסמכת על עדויות שמיעה של אנשים ותיקים ומנוסים כמו מ"פים ולא על עדויות של חיילים צעירים שברור שמידת הפחד שהם חשים ותפיסת הסכנה שלהם שונה מאלו שקיימות אצל מפקדים ותיקים".

לדבריו המשפט רחוק עדיין מקו הסיום, ויש עוד שורה ארוכה של עדי תביעה ועדי הגנה שיתייצבו בבית הדין הצבאי. ''אנחנו כל הזמן מקבלים הודעות מאזרחים ואנשי צבא לשעבר שמציפים אותנו במידע שמיעוטו רלוונטי. בשבוע הבא יתקיימו שלושה דיונים ברצף, כל דיון מספר שעות", סיפר עו"ד כץ.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 08 יולי 2016, 09:44

החייל היורה מחברון אלאור עזריה יצא היום (שישי) לסוף שבוע בביתו.

מוקדם יותר דווח בערוץ 2 כי לתובעים בפרשה ניתנו אמצעי אבטחה בשל איומים על חייהם.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חותמת » 08 יולי 2016, 13:08

בגדול מי הם התובעים הפרקליטות או מישהו שהחליט להתלבש עליו מהשמאל או מהימין
חותמת

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 10 יולי 2016, 14:59

החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, שמשפטו הצבאי באשמת הריגת מחבל מנוטרל, בזירת הפיגוע בעיר, לא פוסק מלהסעיר את המדינה - יצא בערב שבת האחרונה לחופשה ממעצרו, לציון אזכרה של סבו. במהלך החופשה הקצרצרה, נפגש אלאור עם המקובל נתנאל הכהן מחולון.

הפגישה בין השניים, שהתקיימה בבית הורי החייל, נמשכה כשעה, במהלכה קיבל ממנו אלאור אזריה קמע מיוחד. המקובל הכהן סיפר: "אתמול נפגשתי עם הוריו של החייל במשרדי בחולון, הפגישה הייתה מאוד מרגשת. הסברתי להם מבחינה קבלית על המקרה. אני לא פוסל את הערכאה המשפטית, אלא מסביר מבחינה רוחנית. במהלך הפגישה עם ההורים הענקתי להם את הקמע כדי שיעבירו לבנם, ואמרתי להם שבימים הקרובים אפגוש את בנם, וכבר בערב התבשרנו בנס שאלאור ישוחרר לשבת", תיאר.

"לבקשת ההורים", טוען המקובל, "הגעתי לביתם כדי לפגוש את אלאור. התחבקנו ונתתי לו חיזוקים וברכה. דיברנו הרבה ואמרתי לו שגורלו של כל אדם שנולד, נקבע מלמעלה. האמונה שלי היא שכבר כשאלאור נולד, הכל נקבע בשבילו מלמעלה".

הכהן ממשיך ושוטח את דעתו: "אלאור הוא הניצוץ האלוהי שאומר 'די, די לאלימות, די לשפיכות דמים, די לשפיכת דם יהודי'. גם שמו אומר זאת - קודם אל ולאחר מכן אור. המקרה הזה הולך לשנות את דפוס החשיבה של עם ישראל ומנהיגיו, כולל ראש הממשלה, לכיוון של הושטת יד לפיוס ושלום ולא למלחמות. בתפילה שאנו מתפללים על השלום אנו צועדים שלוש פסיעות אחורה, גם מנהיגינו צריכים ללכת שלוש פסיעות אחורה לקראת אויבינו ולקראת השלום".

"איני חוזה עתיד ורוד או קל במאבק", מביע המקובל את דעתו המורכבת באתר 'וואלה' שמפרסם את הידיעה. "אמרתי להם שיש הוראות ופקודות וחוקים, ושאני לא רואה בספר הקבלה שהוא ייצא זכאי. לא ראיתי מה בדיוק עומד להיות עם המשפט, אבל כן ציינתי בפניהם שאני רואה שלוש שנים קשות לפניו, למרות שאני מחזק אותו ומתפלל עליו".

הכהן מספר כי "אלאור שידר המון אופטימיות. דיברנו על המון דברים. הוא הופתע לראות שאני יודע עליו דברי סוד מהעבר. הדבר היפה הוא שהוא בעצמו מחזק את הוריו, דבר שלא ראיתי במקרים אחרים. אלאור מחזק את ההורים והמשפחה. ההתרשמות שלי טובה ולחיוב, הוא בחור נחמד, חזק ורגיש מדי, אבל בסדר".

אתמול (שבת) כובד אלאור בעלייה לתורה לרגל אזכרת סבו, היום הוא כבר חזר לבסיס שבו הוא נמצא במעצר פתוח ומחר בשעות הבוקר אמורים הדיונים במשפטו להימשך בבית הדין

בתוך כך, סוף השבוע האחרון לא האיר פנים לחייל, משתי כוונים שונים. עדותו הראשונית והמלאה של מפקד הגדוד בו שירת אלאור, סא"ל דוד שפירא, מי שנחשב לאחד מיקירי המגזר הדתי-לאומי וזכור כמי שהסתער על המחבלים בפיגוע הקשה בישיבת מרכז הרב לפני כשמונה שנים - נחשפה.

ניכר כי שפירא מנסה להלך בין הטיפות כשמעיד על אלאור, כי הוא לא הפגין לפני התקרית דעות קיצוניות כלשהם כלפי הפלסטינים; שהוא "לוחם מצטיין" שחווה קושי נפשי בתקופה שטרם האירוע ובעיקר - שבגדוד לא עסקו בהוראות פתיחה באש מול מחבל עם חגורת נפץ, אך עם זאת הוא מתאר באופן לא מחמיא את השתלשלות האירוע המפורסם בשטח מזווית ראייתו שלו: "כשעה וחצי-שעתיים אחרי הירי שוחחתי לראשונה עם אלאור, אחרי שהתייעצתי עם המח"ט וסיכמנו שהחייל יגיע אליי לתחקור. שוחחנו ליד הבוטקה בחסם ג'ילבר שבו הייתה התקרית. שאלתי אותו מדוע הוא ירה. הוא ענה כי חש סכנה מכיוון שראה את המחבל וראה שיש סכין לידו. שאלתי אותו, 'אז למה לא הלכת ובעטת בסכין? למה היית צריך לבצע ירי?', הוא ענה 'חשתי בסכנה'. אמרתי לו שאני סבור שהוא לא אומר את האמת וכי בעיניי הירי לא היה מוצדק, כיוון שהמ"פ עמד בסמוך ולא חש סכנה. בגלל חומרת האירוע הודעתי לו שהוא מושעה מלחימה ושהוא יילקח בקרוב לתחקיר אצל המח"ט. למיטב זכרוני הוא די שתק, לא אמר כלום. הוא היה נראה קצת מבוהל".

והשורה התחתונה המפלילה לכאורה, בעדות שמתפרסמת ב-ynet: "הדברים שאמר לי אלאור בהחלט סותרים את הדברים שאמר לאחר הירי למ"פ, רס"ן תום נעמן. לו הוא לא אמר שחש סכנה, בניגוד למה שאמר לי כהסבר לביצוע הירי".

עוד נודע, כי התגלעו לכאורה אי-סדרים במימון הקמפיין הציבורי למען אלאור. שותפו של העיתונאי שרון גל בהפקת האירוע, אלון אלגאלי, שכבר הסתבך בעבר בפלילים וישב למעלה משנה מאחורי הסורגים, לא קיבל את התשלום המגיע לו לטענתו בשל הפקת האירוע בכיכר רבין לפני כחודשיים וחצי.

גם עורכי הדין של אלאור, אייל בסרגליק ואילן כץ, עדיין ממתינים לקבל את שכרם. לטענתם, הם סיכמו עם שרון גל על שכר טרחה של 470 אלף שקלים, כשבינתיים הם קיבלו רק 30 אלף, והשבוע הם אף שקלו לבקש מבית הדין להפסיק לייצג את החייל.

תגובתו של שרון גל לתחקיר זה, שפורסם בחדשות 2: כבר שולמה לעורכי הדין מקדמה בזכות תרומות של אנשים טובים שסייעו בענין. בשבועות האחרונים, בהתנדבות מלאה ומכל הלב, אני פועל להכנת קמפיין לגיוס שאר התרומות עבור ההגנה לאלאור, כדי לסייע למשפחתו שכל עולמה חרב עליה.
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 10 יולי 2016, 20:39

משפחתו של אלאור אזריה, החייל שירה במחבל מנוטרל בחברון, יוצאת למבצע גיוס המונים באתר headstart במטרה לגייס 400 אלף שקלים מהציבור שיסייעו לממן את עלות הוצאות המשפט.

"אני פונה אליכם אמהות יקרות, מאמא לאמא, אנא עזרו לי להוציא את הילד שלי ולהביא אותו הביתה", אומרת אמו של אזריה. ''אנחנו שלחנו את הילד לשרת את המדינה והמדינה נטשה אותו.

''איך עוזבים חייל שהלך לתת עצמו למדינה? כבר שלושה חודשים הילד לא איתי", הוסיפה האם בבכי. ''זה ילד של בית, הוא ילד של אמא ואבא, הוא בן הזקונים שלי שלא נמצא איתי בגלל שעשה את מה שהוטל עליו. אני אוהבת אותו''.

האב צ'רלי אזריה מספר בסרטון כי "הוצאות המשפט הן הון תועפות ואנחנו לא יכולים לעמוד בזה. אנו רק רוצים שהאמת תצא לאור, רוצים שהבן שלנו יחזור הביתה. היום זה בני ומחר זה יכול להיות הבן שלכם, הנכד שלכם או הנין שלכם. רק שלא יקרו לנו עוד אסונות כאלה, זה מה שאני מקווה בעזרת ה'".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 10 יולי 2016, 23:26

איש התקשורת שרון גל, המוביל את המאבק למען זיכויו של החייל היורה מחברון אלאור אזריה, הקים עמותה בשם "העמותה להגנה על חיילי צה"ל" ופתח בהתרמות דרך אתרי מימון המונים. אלא שנראה שההתגייסות עבור אזריה מגיעה למימדים אדירים. תוך שעות ספורות הצליחה העמותה לגייס למעלה ממאה אלף שקל, כאשר קצב גיוס התרומות עומד על לא פחות מאלף שקל בדקה.

נכון לשעת כתיבת שורות אלו גוייסו כ-140 אלף שקל, כאשר נותרו עוד 31 ימים לגיוס והיעד הסופי עומד על 400 אלף שקל, כאשר בקצב הגיוס העכשווי ניתן יהיה להגיע אליו תוך שעות ספורות.

בדברי ההסבר כתב גל: "עם ישראל היקר, בימים האחרונים אושרה הקמת עמותה שיזמתי להגנה על חיילי צה"ל, שמטרתה סיוע משפטי ותקשורתי ללוחמים שיקלעו לסיטואציה דומה בעת שירותם הצבאי. אנחנו שולחים את ילדינו לצבא, אבל בעת מצוקה בשל פעילות מבצעית מורכבת - לא קיים שום מנגנון שמסייע להם להתמודד עם הקשיים.

"אף אחד לא מציע סיוע למשפחות הלוחמים והלוחמות אשר נאלצות להתמודד לבד מול המצוקה והעלויות הכבדות הכרוכות בניהול תיקים מסוג זה. העמותה מתחייבת לשאת בכל עלויות ההגנה של אלאור אזריה - ולוחמים אחרים אשר המקרה שלהם יעמוד בקריטריונים לשמם הוקמה. כעת הגענו לרגע האמת, אחרי שלב ההקמה - וההתגייסות שלכם קריטית כדי שהעמותה תוכל להתחיל בפעילות האמיתית הראשונה שלה ולסייע במאבק של משפחת אזריה. רק ביחד נצליח!".

גל הוסיף, "אלאור אזריה משרת בצה"ל שנה ושמונה חודשים וקיבל במהלך שירותו תעודת לוחם מצטיין. הוא תושב רמלה, ביישן, צנוע ואוהב הארץ. ב-24.3.16 הוא הוזעק כחובש לזירת פיגוע, טיפל בחבריו שנדקרו בידי שני מחבלים שבאו לרצוח לוחמים, כשהם חמושים בסכינים ותוך כדי הטיפול הבחין שאחד המחבלים שוכב על הכביש פצוע, אך זז ולא הרחק ממנו סכין. אנשים שהיו בסביבה צעקו והזהירו מפני המחבל, אשר לבש מעיל מחשיד ביום חם והיה חשש כי הוא נושא מטען על גופו ומתכוון להתפוצץ. על מנת לנטרל סופית את הסכנה לסובבים - אלאור ירה בו פעם אחת.

"למרבה הצער התביעה הצבאית החשידה את אלאור ברצח של מחבל! בחלוף זמן מה שינתה את הסעיף להריגה - תוך הגשת כתב אישום. למרות השיח הסוער סביב המקרה אין זה נכון לחבר אותו לזירה הפוליטית בשום צורה. צה"ל הוא צבא העם ומדובר בלוחם אשר נשלח למשימה מבצעית, נקלע לזירה חמה ופעל כפי שחש שנכון לפעול בנסיבות שפגש. הגנה משפטית ראויה היא זכות בסיסית לכל אדם, לא כל שכן לוחם שהתייצב מול מפגע ונקלע לסיטואציה קשה כזו בזמן שירות סדיר. עכשיו זה תלוי בכם, בהתגייסות שלכם, כי רק ביחד, תוך ערבות הדדית, נצליח במשימה".

לסיום כתב גל: "אנחנו האזרחים לא יכולים לעמוד מנגד ולהותיר את אלאור ומשפחתו ללא הגנה. אנחנו האזרחים לא יכולים לתת לביורוקרטיה ולפוליטיקה לגבור על ערכי המוסר הבסיסי והרעות עליהם גדלנו ועליהם מושתתים צה"ל והחברה הישראלית כולה. אנחנו האזרחים לא סומכים על אחרים - לוקחים את האחריות עלינו. אנחנו האזרחים נילחם בשביל הלוחמים שלנו ונשחרר את אלאור!".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 11 יולי 2016, 22:23

נמשך משפטו של אלאור אזריה, החייל שירה במחבל בחברון, ובני משפחתו שפנו לציבור לעזרה במימון ההגנה המשפטית שלו, הצליחו לגייס כחצי מיליון שקלים באמצעות הרשת החברתית.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 11 יולי 2016, 23:16

שר המודעין ישראל כץ מהליכוד התראיין הבוקר לתוכנית חדש על הבוקר עם נועם זיגמן ואמר כי הוא שוקל לתרום את חלקו בגיוס הכספים למימון הסיוע המשפטי לאזריה ואמר כי הוא נמנע עד כה מלהגיב לעניין, "אף אחד לא חלק על הצורך לעשות בירור פנימי בתוך הצבא, אפילו לא המשפחה. כל האמירות שהיו מעבר לזה היו מיותרות, יש כרגע הליך ואנחנו מצפים שייקחו בחשבון שזה חייל שאנחנו שלחנו לחזית מורכבת ומסובכת"
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 12 יולי 2016, 01:56

השיגו כבר מימון של חצי מליון ש"ח להוצאות משפטיות. 100,000 ש"ח יותר ממה שביקשו.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 23 יולי 2016, 22:34

בית המשפט הצבאי ביפו יחל מחר (ראשון) בבוקר שלב ההגנה במשפט של אלאור אזריה, שירה לאחר פיגוע במחבל פצוע בחברון.

לראשונה מאז תחילת משפטו יעלה מחר אלאור אזריה עצמו לדוכן העדים וישטח את גרסתו לאירועים בדקות שאחרי פיגוע הדקירה בחברון.

על דוכן העדים הוא צפוי להגיד שירה במחבל מכיוון שחש בסכנה ממשית לו ולחבריו. בין היתר יטען כי שמע שהמחבל נושא מטען, כי ראה שהוא מזיז את ידיו ואת רגליו וכי הבחין בסכין בקרבתו.

גורמים המקורבים לאזריה אמרו לחדשות 2 כי במסגרת ההגנה יעידו לטובתו של החייל קצינים בכירים ביותר במילואים, ובהם גם אלופים במילואים. לטענת המקורבים, הבכירים יעידו לאחר שעקבו אחר המשפט וחשו כי לאזריה לא נעשה משפט צדק וכי "המשפט הוכרע מראש".

בדיווח הערב נאמר כי פרקליטיו של אזריה מציינים כי התביעה הכינה 77 עדים, אך לבסוף בחרה להביא רק 22 מהם לבית המשפט. בהגנה מתכוונים לזמן חלק ניכר מהעדים שלא זומנו, בטענה כי עדותם דווקא תתמוך בגרסתו של אזריה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 11:18

החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, טען בימין האחרונים כי בהתריע בפני מפקדיו על אפשרות של מטען, וכי מפקד הפלוגה סטר לו לאחר הירי.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 11:20

החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, עולה הבוקר (ראשון) על דוכן העדים, בפתחו של שלב ההגנה במשפט.

אזריה נחקר היום בעיקר על ידי סנגוריו במסגרת החקירה הראשית, וביומיים הבאים ייחקר חקירה נגדית על ידי התובע הצבאי במשפט.

החייל היורה שחזר את גרסתו לפיגוע שהיה בחברון, ואת הסיבות שגרמו לו לירות לעבר המחבל ששכב על הרצפה. אזריה סיפר שהלך לישון בערב קודם לאירוע הירי בכוננות מלאה, לבוש במדים מלאים.

"ברגע ההקפצה נכנס הקשר השני וצעק לי לקום", סיפר. "אני יוצא מהחדר ולא מבין מה קורה בכלל. שאלתי את החייל בש.ג. מה קרה והוא אומר לי שהיה פיגוע ואופיר נדקר. אני רץ לזירה, מזהה את אופיר, המ''פ קולט אותי ואומר לי לטפל באופיר. זיהיתי פצוע נוסף עם דימום מאסיבי והכל היה כל כך מהר ולא הספקתי לשים כפפות - לחצתי לו על הדם עם הידיים, ניסיתי להרגיע אותו.

"התחילו להגיע האמבולנסים של מד"א, מתחילים להגיע חובשים נוספים ומתחיל תהליך הפינוי של אופיר. מתחילים לפנות אותו תוך כדי כל הבלגן הרציני בזירה", שחזר.

בשלב זה התחילו צעקות בזירה: ''כנראה שיש עליו מטען. צריך חבלן. עד אז אני לא מבין שיש עוד מחבל. ''אני מסתכל עליו ורואה שיש עליו מעיל מנופח שנראה שמכסה משהו. לא כמו המחבל השני. אותו יום היה יום חם.

"תוך כדי פינוי של אופיר עוברת לי (בראש - י.ק) ההתראה ששמעתי על פיגוע איכות, ואני מבין שיכול להיות שזה הפיגוע המדובר ואני זוכר שבאותן שעות אמור להיות העדלאידע בחברון בהשתתפות ילדים רבים.

"אני מזהה שהוא מזיז ידיים וראש", סיפר אזריה והדגים תנועת יד החוצה. ''הלכתי להביא את הקסדה שלי מהמקום שבו טיפלתי באופיר. אני מסתובב וחושב על ההתראה ועל העדלאידע של ילדי חברון, אני מזהה את המחבל מזיז את היד, נראה חשוד, מבין שזה אותו פיגוע איכות. אני דורך את הנשק, נכנס למצב, צורח לאנשים אדישים ושאננים, נכנס בין כוונות, צורח 'זוזו זוזו' ויורה במחבל כדור אחד לכיוון הראש על מנת לנטרל אותו ולהציל את החיים של האנשים שנמצאים בזירה".

החייל השמיע ביקורת על התנהלות מפקדיו בזירת הפיגוע. "אני מזהה שהסכין קרובה אליו ליד במרחק שהוא יכול להגיע אליו", סיפר אזריה, "המפקדים היו שאננים. מבחינתי הם לא מתנהגים כמו שמצופה ממפקד".

בשבוע האחרון טען אזריה כי מפקד הפלוגה סטר לו במהלך השיחה שלאחר הירי. אזריה אף טען כי התריע על אפשרות קיומו של מטען חבלה בפני מפקדיו.

בפתח הדיון הבוקר ציין התובע הצבאי עו"ד נדב ויסמן "ביום שלישי האחרון קיבלנו מכתב מסנגוריו של אזריה שבו נטען כי עלו בזכרונו דברים חדשים ובראשן הטענה שבשטח המ"פ סטר לנאשם".

"זוהי ההתפתחות הלפחות הרביעית של גרסת הנאשם וכמובן שנתייחס לזה", הוסיף ויסמן.

לאחר חילופי הדברים החלה כאמור החקירה הראשית. בתחילתה סיפר אזריה, "השאיפה שלי היתה להיות כמה שיותר קרבי, הבנתי שאני הולך לעשות שלוש שנים בצבא, רציתי להיות הכי קרבי שיש במטרה לתרום כמה שיותר למדינה".

זריה ציין עוד, "הלכתי לגיבוש בשייטת 13 אבל לא עברתי. ביקשתי לשרת בחיל רגלים והתקבלתי לחטיבת כפיר. שמחתי מאוד, הייתה לי מוטיבציה מאוד גדולה".

אזריה סיפר כי לפני הגיוס סבל מבעיה בברך, אך למרות זאת התגייס לשירות קרבי, "במהלך הטירונות הכאבים שהיו לי בברך התחילו להופיע שוב. סבלתי מזה הרבה. הייתי כמה פעמים בבדיקות. הציעו לי לרדת מתפקיד לוחם, סירבתי".

החייל היורה סיפר בבית הדין על השירות הצבאי בחברון ותיאר כי מדובר בגזרה מבצעית. לשאלת סנגורו ענה כי הנוהל הוא ש''המחסנית צריכה להיות בפנים והנשק צריך להיות מוכן לתפעול''.

"חברון זו עיר חמה, הלחץ שם גדול, יש מתח באוויר. בייחוד בתל רומיידה יש מתיחות בין יהודים וערבים. חיים שם בפחד", תיאר אזריה.

לדבריו יש חיכוך תמידי בין האוכלוסייה היהודית והערבית בחברון והחיילםי שמשרתים בעיר הם עמוד הגנה, כלשונו, ''מפני פיגועים בשכונה היהודית בשכונת תל רומיידה''.

"בכל יום יש תדריך מוצב של כל החיילים ושמה מסבירים איך עולים לשמירה... דיברו איתנו על סכינאות. בתור קשר לא יצא לי להיות ברוב התדריכים", אמר.

"הבנו שהרגשת עומס רב", ציין סנגורו של אזריה וביקש ממנו להרחיב בעניין. אזריה הסביר: "הרגשתי שנותנים לי לעשות משימות מעבר למה שאני צריך לעשות והיה לי עומס רב מעבר לעבודה שלי כחובש פלוגתי. התחילו לי כאבי גב בגלל הווסטים עם הפק"לים, והרגשתי שכל הזמן מחפשים אותי למטלות".

אזריה סיפר שהיה "ללא שעות שינה בכלל וכל הזמן בכוננות מתמדת. לא היה זמן לדבר עם המשפחה והחברה". אזריה המשיך להאריך בתיאור הלחץ שהיה נתון תחתיו במהלך השירות בגזרת חברון.

החייל היורה סיפר על מפגש שבה נכח כשלושה שבועות לפני אירוע הירי, מפגש שבו המח''ט הציג התראה חמה של השב"כ על הכוונה של החמאס לבצע "פיגוע איכות" בגזרת חברון. "פיגוע איכות זה פיגוע שיכול להיות מטען, חגורת נפץ, סכינאות, או פיגוע משולב".

נזכיר כי אזריה מואשם בהריגה ובהתנהגות שאינה הולמת חייל צה"ל במהלך אירוע הירי לעבר המחבל.

לפי שעה לא ברור אם עזריה ינסה להוכיח ממצאים מצולמים ומתועדים כי אכן מדובר היה בסכנה של ממש, או שמא מדובר בשיקול דעת מקומי ומוטעה שנגרם מהסיטואציה המורכבת אליה נקלע.

להוכחת טיעוניהם יבקשו פרקליטיו של עזריה, עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק, להעלות אל דוכן העדים קצינים בכירים שיספרו ויתארו את המציאות המבצעית המורכבת בה נתון חייל צה"ל במרכז חברון רגעים אחדים אחר פיגוע דקירה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 11:21

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) הגיע לבית הדין הצבאי ביפו כדי להביע תמיכה בחייל היורה אלאור אזריה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 13:20

ח"כ אורן חזן (הליכוד) נכח היום (ראשון) בעדותו של החייל אלאור אזריה וקורא לשר הביטחון אביגדור ליברמן לשוב ללוות את אזריה במשפטו כפי שעשה קודם מינויו לתפקיד.

"אני קורא לשר הביטחון, זה שליווה את אלאור לצידי מתחילת הדרך והגיע לתמוך בו, אותו שר ביטחון שבזכות עמדותיו הלוחמניות, הרציניות והעמידה האיתנה על ביטחון ישראל גם זכה לקבל את התפקיד הזה, לשוב ולהיצמד לדרך שהוא התחיל וללוות את אלאור אזריה במשפטו", אמר חזן.

"מרביתו של הציבור השפוי תומך באלאור ומבין שמדובר בפארסה אחת גדולה לא יותר מאשר הצגה לתקשורת כדי למנוע ביקורת שיפוטית בינלאומית ולא שום דבר מעבר. כולנו מבינים ולכולנו ברור שהחייל והמקרה לא היו צריכים להגיע לכאן ולכן אני נמצא כאן".

חזן אומר דברים קשים על המשך המשפט נגד אזריה, "אחרי ששמעתי את הדברים מפיו של אלאור אני מורט את שערות ראשי ואני תוהה איך חייל, לוחם קרבי ולוחם מצטיין עומד למשפט בשעה שמחבלי שרונה ואנשי החמאס האחרים פשוט ממשיכים לצחוק על כולנו".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 14:42

פרקליטיו של אלאור אזריה: התובע הצבאי כהרגלו ניסה לטעון שמדובר בגרסה רביעית של אלאור. אנו בטוחים שנוכיח שגרסתו אמינה.

לאחר הפסקה קצרה התחדשה בצהריים (ראשון) עדותו הראשית של החייל אלאור אזריה, אשר פותחת את שלב ההגנה במשפטו.

במהלך העדות אמר אזריה, "שר הביטחון והרמטכ"ל הוציאו הודעות גינוי בלי לדעת מה היה שם. זרקו אותי לכלבים"
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חותמת » 24 יולי 2016, 15:06

לאיזה כיוון הולכת החקירה לטובתו של החייל או להיפך
חותמת

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 24 יולי 2016, 18:03

סבא קשישא כתב:החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, טען בימין* האחרונים כי בהתריע בפני מפקדיו על אפשרות של מטען, וכי מפקד הפלוגה סטר לו לאחר הירי.

בימים
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יולי 2016, 18:05

גם התריע (ולא בהתריע)..זה מועתק ממבזקי ערוץ 7..
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 יולי 2016, 18:40

יאיר, תודה שאתה מציל את כבודי הרמוס...
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 25 יולי 2016, 07:18

לפני שנתבלבל מרוב השטויות שנכתבים באינטרנט אודות החייל יש להבהיר:

אם היה לחייל ספק, גם אם קלוש, אם עלול להתבצע פיגוע גדול יותר, היה עליו לכאורה להשמיד את חתיכת הזבל של גוף המחבל הפצוע. ספק פיקוח נפשות דוחה כה"ת, ואסור לבא לשאול על פיקוח נפש אפילו בשבת, משום שגם על ספק קל יש חובה לחלל שבת! כ"ש בחול, כשמדובר בהשמדת גוף של מחבל מתועב.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 25 יולי 2016, 14:09

yehuda כתב:לפני שנתבלבל מרוב השטויות שנכתבים באינטרנט אודות החייל יש להבהיר:

אם היה לחייל ספק, גם אם קלוש, אם עלול להתבצע פיגוע גדול יותר, היה עליו לכאורה להשמיד את חתיכת הזבל של גוף המחבל הפצוע. ספק פיקוח נפשות דוחה כה"ת, ואסור לבא לשאול על פיקוח נפש אפילו בשבת, משום שגם על ספק קל יש חובה לחלל שבת! כ"ש בחול, כשמדובר בהשמדת גוף של מחבל מתועב.

לענ"ד הקלושה מותר גם אם אין ספק, ע"פ הלכה אני מדבר כמובן.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 יולי 2016, 22:03

היום נתניהו אמר בנושא החייל אלאור אזריה כי הוא אינו מצטער על הטלפון לאביו של החייל.

"אמרתי לאביו שישים את יהבו בצבא כי אני מאמין בחיילם, במפקדים, במערכת השיפוט הצבאית וברמטכ"ל. מבררים כעת את הסיפור ואולי נגלה דברים חדשים".

הוא הסביר כי התקשר לאב כדי לומר לו שיסמוך על הצבא. "אני עומד מאחורי כל מילה שאמרתי לו", אמר נתניהו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 26 יולי 2016, 01:34

זה היה צריך להיות באשכול הבדיחות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 27 יולי 2016, 21:31

יו"ר יחד אלי ישי, הגיע היום לביהמ"ש הצבאי ביפו שם עומד למשפט החייל אלאור אזריה המואשם בירי לעבר המחבל עבד אל-פתח שריף שביקש לרצוח חיילי צה"ל בחברון ואף דקר חייל, לוחם בגדוד שמשון בכתפו ובידו ופצע אותו. ישי, ביקש להביע הזדהות ותמיכה במשפחת אזריה ואף שוחח עם הוריו של אלאור.

בהודעה שפרסם אתמול בדף הפייסבוק שלו כתב ישי: "אני מתקשה להתעלם מדבריו של החייל אלאור אזריה אמש, על תחושתו כאילו המערכת נטשה אותו. אני חושש מאוד מתוצאות ההליך הזה, ומהמסר שעובר לחיילים בשטח".

בצאתו מביהמ"ש הוסיף אלי ישי ואמר: "אני מבין את הצורך לשמור על טוהר הנשק ועל ערכי צה"ל, אבל נדמה שבמקרה הזה המערכת איבדה הצפון. גם אם היתה תקלה מבצעית אפשר לסיים את הסאגה בנזיפה, כבר קרו תקלות מבצעיות בעבר, צה"ל תיחקר ונזף בקצינים ובמפקדים אבל הסחרור סביב הפרשיה הזו חרג מכל מה שהכרנו".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי רמה בים » 27 יולי 2016, 21:35

שימי התימני כתב:
סבא קדישא כתב:החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, טען בימין* האחרונים כי בהתריע בפני מפקדיו על אפשרות של מטען, וכי מפקד הפלוגה סטר לו לאחר הירי.

בימים

לא נורא, הרי מצינו כן במקרא (דניאל יב, יג): "וְאַתָּה לֵךְ לַקֵּץ וְתָנוּחַ וְתַעֲמֹד לְגֹרָלְךָ לְקֵץ הַיָּמִין" בב"א.
פורום לדעת זך ונקי, כי אין לנו פורום אחר!
הבה נשמור על רָמָה בְּיַם ההודעות...
סמל אישי של המשתמש
רמה בים

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 30 יולי 2016, 23:20

תומכיו של ראש ההמשלה בנימין נתניהו זועמים על החייל אלאור אזריה ועל בני משפחתו בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק בעבר, בתקופת מבצע צוק איתן, ובו כינה כינויי גנאי את ראש הממשלה. כך דווח בערוץ 2.

בשעות אחר הצהריים הופץ בקבוצות הפנימיות בליכוד, פוסט של אלאור אזריה שנכתב בקיץ 2014. אביו ואמו צ'ארלי ואושרה הגיבו גם הם לדברים. "ביבי יא ---ל", כתב אלאור, "מה הפסקת אש!" אביו צ'ארלי הגיב: "כל הכבוד, צריך להיכנס בהם".

אלאור השיב, "כן, להרוג את כולם. כהנא צדק". האב הגיב גם הוא: "כהנא הצדיק צדק". בנקודה הזו מצטרפת האם אושרה לדברים: "מוות לכל מי שפוגע ביהודים. מספיק להיות אנושיים. אם צריך - גם נשים וילדים להרוג".

הדברים הללו עוררו זעם בליכוד, בעיקר בקרב תומכי ראש הממשלה. ליאור הררי, אחד מפעילי המפלגה, טען כי "אזריה צריך להתנצל. ראש הממשלה הוא הראשון שמבין את כאב המשפחה".

מסביבתו של החייל אלאור אזריה החייל נמסר כי מדובר ב"מיחזור חומר שלא רלוונטי במשפט. הדברים נכתבו בעבר, בעת שאלאור היה נער. למשפחת אזריה יש כבוד רב לראש הממשלה".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 17 אוגוסט 2016, 13:56

בתמונה שהתפרסמה ברשתות החברתיות לפני יומיים נראה צ'ארלי אזריה, אביו של החייל אלאור אזריה, כשהוא מניח תפילין בבית החולים אסף הרופא. לצדו יושב שליח חב"ד, הרב אודי דוד בן דוד. אזריה יצא מכלל סכנה, אך עודנו מאושפז.

כזכור, לפני כשבועיים אושפז צ'ארלי אזריה בעיצומו של המשפט המתנהל כנגד בנו המואשם בהריגת מחבל מנוטרל באזור חברון. אזריה האב אושפז בבית החולים אסף הרופא בעקבות אירוע מוחי שעבר.

אלאור אזריה הוא בן הזקונים של צ'ארלי אזריה ואשתו אושרה. מתחילת המשפט, הגן אזריה על בנו, והביע זעם רב על עצם ההחלטה להעמיד אותו למשפט. בחודש שעבר התבטא ואמר כי: "אני רק מבקש שיהיה משפט צדק. שכל השקרים יצאו החוצה. תקראו את הפרוטוקולים. מישהו מושך בחוטים. התובעים היו צריכים לרדת מהעץ. תיק רצח תפרו לו בהתחלה, על מה? מישהו מהם היה בחברון? מישהו מהם שלח ילד בן 18 לחברון? מישהו יודע את זה?

"יום ולילה אני שומע אותם, הם מדברים איתי החיילים. פחד, הם לא ישנים בלילות. הולכים מטר ופוחדים שידקרו אותם, מתפוצצים לנו אנשים, רוצחים לנו אנשים. בשביל זה שלחתי את הבן שלי להיות קרבי? איפה ראש הממשלה?"

כשלקה באירוע המוחי, הסבירה משפחתו של אזריה כי הוא היה נתון בלחץ נפשי רב בגלל המשפט נגד בנו, ושהדאגה והמתח ללא ספק תרמו להידרדרות מצבו הבריאותי.
קבצים מצורפים
אזריה.jpg
אזריה.jpg (68.87 KiB) נצפה 5484 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 22 אוגוסט 2016, 22:17

הקצינים מצהירים: "היה הצדקה לירי של אזריה".

לבית המשפט הצבאי הוגשו היום התצהירים על עדויותיהם הצופיות של הקצינים הבכירים הצפויים להעיד במשפטו של הלוחם אלאור אזריה המואשם שהריגת מחבל בחברון.

"העובדה שהמחבל זז והיה יכול להגיע להפעלת מטען, לצד העובדה שהיו שני מחבלים בזירה מהווים עילה מעבר לספק סביר על קיומה של סכנה שמצדיקה פתיחה באש", כתב בצהיר תת אלוף במילואים שמואל בן זכאי. "כשבוחנים את מבחן הסבירות הרי שהיה יסוד מקצועי לבצע ירי לנטרול המחבל". עוד נכתב בתקציר שפורסם בערוץ 2, כי "חיילים מסכנים את עצמם, את הצוותים רפואיים וחיילים אחרים. הנחיית המג"ד ממשיכה את הכשל הפיקודי. אין ואסור לפנות מחבלים מבלי זיכוי חבלני".

עוד הוסיף בן זכאי ומתח ביקורת חריפה על שר הבטחון דאז בוגי יעלון. "האם יעלה על הדעת שהחייל ידע שהוא הולך לדין משמעתי ולאחר מכן יתבטא שר הביטחון, רמטכ"ל ודובר צה"ל בעניין זה? בהתבטאויות כמו 'החייל סרח, החייל התבהם'? הדברים בעיני מזעזעים. לא זו אף זו, מדובר בפעילות שמחבלת ומחסלת כל אפשרות להליך שיפוט נקי".

"ההתנהלות לאחר התחקיר של דרג הפיקוד הבכיר, כולל האשמתו הפומבית של הלוחם ברמיזות ובצורה ישירה היא שערורייה מקצועית וערכית", טען. "הייתה כאן פגיעה חמורה בהיגיון של בסיס החוק. דבר שהשלכותיו הן לא פחות מבעלות סיכון לחיי אדם בעתיד".

האלוף במילואים עוזי דיין כתב בצהיר שהגיש, כי "הפיקוד על האירוע וניהול הזירה היה לקוי".

"אין לערב את מצ"ח בחקירת אירועים מבצעיים", כתב דיין. "אין להם את הניסיון הדרוש לכך. אני מציע לבית המשפט להתעלם מכל האמירות השופטות שנשמעו ומכל לחץ ציבורי. לתוצאות המשפט יש משמעויות לכלל הלוחמים והציבור הרחב".

האלוף במילואים דן ביטון תקף גם הוא את התנהלות האירוע. "היה מחדל פיקודי מהמח"ט, המג"ד והמ"פ. לדעתי המ"פ נכנס לטראומה מעצם הירי. התיק מהווה קו שבר. הכרעה לא נכונה תוביל לכך שאף חייל לא יוכל בסופו של דבר לבצע ירי מציל חיים שמו שביצע החייל".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 24 אוגוסט 2016, 19:51

האלוף במילואים שיעיד לטובת אלאור: "צה"ל נטש אותו, ויש פה מסר של רדיפה".

79395_tumb_750Xauto.jpg
79395_tumb_750Xauto.jpg (50.72 KiB) נצפה 5346 פעמים

דן ביטון, האלוף במילואים שיעיד לטובת אלאור אזריה במשפטו – התארח אמש (ג') בתוכנית 'הפטריוטים' ששודרה בערוץ 20, וכשנשאל מדוע החליט לעשות זאת בעוד כל המערכת בטוחה בצדקתה, ענה כי: "אני לא עושה את זה למען אלאור אזריה, אלא למען הצבא. למען חוסנו וחוזקו של צה"ל". בתוך הדברים המשיך ביטון ותאר שבעה כשלים של הצבא בהתנהלות שלו בפרשת אזריה, שראוי לדעתו להציפם ולהציגם – הן בפני שופטי בית המשפט, והן בפני הציבור.

"הנקודה הראשונה", פתח ביטון ואמר, "היא חסיונו של התחקיר המבצעי. התחקיר המבצעי הוא חסוי, ויש לזה רעיון שלם שעומד מאחוריו. הוא בעצם מאפשר את הפקת הלקחים בצה"ל, ואת תהליך הלמידה של אירועים מבצעיים. ברגע שאנחנו מבטלים את חסיונו על ידי זה שאנחנו מדליפים אותו למי שאנחנו מדליפים אותו – אנחנו מונעים את יכולת הלמידה האמיתית-המבצעית, של צה"ל".

ממשיך אל"מ ביטון לכשל הבא – העובדה שאלאור לא נכח בתחקיר שלו עצמו. "איך אפשר לעשות תחקיר בלי השחקן המרכזי, שהוא אלאור אזריה? כלומר, יושבים מפקדיו וחבריו, ודנים באירוע – כשהוא לא שם. זה משהו שבאמת לא יעלה על הדעת מבחינה מקצועית".

הכשל השלישי לדברי ביטון, הוא "הגיבוי שהצבא צריך לתת ללוחמים, בזירה מבצעית נתונה. לקבל החלטות לאור תמונת מצב שהם מבינים אותה, ולא אנשי התקשורת מבינים אותה, לא פרשנים כאלה ואחרים, אלא כפי שהם מבינים אותה מזווית ראייתם, ולנוכח כל מה שהם שמעו. במקרה שלנו, הוא שמע אחרי שהוא הגיע לשם, ופינה את חברו הפצוע. שמע זעקות, צעקות: 'הוא חי, הוא חי, הוא חי, שמישהו יעשה משהו'. וזה נשמע בבירור, ולכן הוא פעל. גם אם הוא זיהה תנודה קלה ביותר, יד או ראש, קרי המחבל מסוגל לייצר עוד פיגוע, עוד חגורת נפץ שהוא יכול להפעיל אותה, ולכן זו חובתו לפעול".

"ההחלטה שלו לפעול, אם אכן הוא חש בסכנה הזו - היא פעולה לגיטימית"

אל"מ ביטון מסביר כי אין חולק על כך שלמחבל הזה הייתה מוטיבציה לפגוע בחיילים, ועובדה שהוא פצע כבר אחד. "בעצם יש שני מרכיבים – מוטיבציה ויכולת, ואנחנו חלוקים על ה'יכולת'. האם הייתה לו יכולת לפגוע ביתר הלוחמים או לא", אמר.

"כלומר, אתה לא מקבל את העובדה שמהרגע הראשון, מדובר צה"ל דרך הרמטכ"ל וכלה בשר הביטחון – כולם קבעו 'המעשה הזה לא יהודי, לא מוסרי, לא ראוי'. לרגע אחד לא נתנו את האפשרות שאכן הוא פעל, גם אם טעה, מתוך ראייה מבצעית?", שאל המנחה אראל סג"ל.

"הם אומרים 'אנחנו עשינו תחקיר מבצעי, ועל בסיס זה החלטנו'. אז קודם כל, על בסיס תחקיר מבצעי מפיקים לקחים. אם אנחנו רוצים לחפש אשמים, אנחנו צריכים להפעיל חקירה. כל מה שכל אחד אומר צריך להיבחן אך ורק דרך זווית ראייתו, מחשבתו, ותמונת המצב של אלאור אזריה בלבד. אם הוא חש בסכנה, זה עניין אחר. לכן, ההחלטה שלו לפעול, אם אכן הוא חש בסכנה הזו, היא פעולה לגיטימית".

בנקודה מסוימת בראיון, מזדעק אל"מ ביטון ואומר: "שנתיים טובחים פה יהודים. בתל אביב, רעננה, הרצליה, ירושלים, חברון – בכל מקום. שנתיים! תפקיד הצבא ומערכות הביטחון – להגן עלינו. ועכשיו נמצא פיתרון: אלאור אזריה. אותי זה משגע. דבר שני, יש הקשר לכל הפעולה הזאת. לקחת את אלאור אזריה עם אזיקים על הידיים, מול כל בית ישראל – לי כקצין בכיר, זה הפריע. אני מזהה פה רדיפה אחרי אלאור אזריה: זה מתחיל מהרגע הראשון בהודעת דובר צה"ל, שבהודעת דובר צה"ל הוא נוטש אותו, הוא גומר אותו, הוא מאשים אותו. משם הרדיפה נמשכת.

"אז את עניין האזיקים אפשר לקבל, שהם מציקים או לא. לי הם הציקו. אבל יותר מזה הציק לי הגיוס של הפרקליט הבכיר. זה מאוד הפריע לי שהמערכת הצבאית לוקחת את עורך הדין הזה. הוא עורך דין מצוין, אני מכיר אותו. לגייס את העורך דין הזה, להחזיק אותו, העלות העצומה שלו... יש פה מסר של רדיפה, ולי זה חורה".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 28 אוגוסט 2016, 08:43

לאחר הפסקה של חודש, צפוי להתחדש הבוקר משפטו של סמל אלאור אזריה, הנאשם בכך שירה והרג מחבל מנוטרל וקשור באזור חברון, באירוע שהתרחש ב-24 במרץ 2016.

השופטים הורו על הפסקה בדיונים בין השאר כדי לאפשר להגנה להשיג עדים מומחים, דבר שלטענת פרקליטיו של אזריה הם התקשו לעשות במהלך המשפט.

היום אמורים להעיד ארבעה עדי הגנה, ככל הנראה תושבי חברון ששהו בזירת האירוע בזמן שאזריה הרג את המחבל. בסך הכל צפויים להעיד כעשרים איש מטעם ההגנה במשפט, ביניהם חבריו של אזריה הצפויים לאשר את גרסתו, וכן שלושה קצינים במילואים: אלוף במיל' עוזי דיין, אלוף במיל' דן ביטן, ומפקד אוגדת עזה לשעבר, תא"ל במיל' שמואל זכאי.

בין העדים מטעם ההגנה יהיו גם כאלה שהופיעו בכתב האישום המקורי, אך התביעה וויתרה על עדותם בפועל. "בכתב האישום הופיעו 77 עדים שמתוכם בחרה התביעה להעביר 22, שעה שראתה שעדים מטעמה, פרט למפקד הגדוד, מפקד הפלוגה ומפקד החטיבה שקודמו באורח פלא, סותרים את גרסתה באופן מוחלט", אמרו סנגוריו של אזריה. "שאר העדים יובאו בידי ההגנה, עדים נוספים הם מומחים מכל הפרמטרים הקשורים להגנתו של אזריה וכן קצינים בכירים. אנו משוכנעים שלאחר שתוצג התמונה המלאה ולא תמונה חלקית ומעוותת, הדברים יתבהרו בבית הדין".

בנוסף לעדויות, הגישו פרקליטיו של אזריה לבית המשפט חוות דעת פסיכיאטרית הקובעת שאזריה סובל מהפרעת קשב וריכוז ומפוסט טראומה, מה שהשפיע על שיקול דעתו בזמן האירוע בחברון. עם זאת, לא ברור שלחוות דעת תהיה השפעה כלשהי על הכרעת הדין שכן האבחון לאזריה בוצע זמן רב אחרי האירוע בחברון ולפיכך הרלוונטיות שלו מוטלת בספק.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 28 אוגוסט 2016, 11:15

סבא קשישא כתב:לאחר הפסקה של חודש, צפוי להתחדש הבוקר משפטו של סמל אלאור אזריה, הנאשם בכך שירה והרג מחבל מנוטרל וקשור באזור חברון, באירוע שהתרחש ב-24 במרץ 2016.

עלילה חדשה, מנוטרל וקשור!
על מנוטרל או לא מתנהל המשפט, קשור וודאי שהוא לא היה.

מאיפה העתקת את זה?
ויינט? הארץ?
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 28 אוגוסט 2016, 13:53

כתבן כתב:מאיפה העתקת את זה? ויינט? הארץ?

לאט לך... העתקתי מ'הידברות'. אבל לא תדע מהיכן הם העתיקו...
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 28 אוגוסט 2016, 13:53

לאחר שפרקליטיו הודיעו כי יהיו הפתעות מעניינות, הבוקר (ראשון) התחדש משפטו של החייל אלאור אזריה – שירה במחבל מנוטרל בחברון. בבית הדין הצבאי ביפו, יופיעו עדים חדשים שצפויים להגן על אזריה וינסו להוכיח את טענותיו של החייל לפיהן ירה מאחר שחש איום על חייו.

העד הראשון שעלה לדוכן העדים הוא סא"ל במיל' אליהו ליבמן, הקב"ט של היישוב היהודי בחברון שטען כי "הייתה אווירת עליהום וכל מי שחשב אחרת מהאג'נדה המרכזית", לדבריו, "יצא לי כמה ימים אחרי האירוע לקבל טלפון ממשרד הביטחון, מאדם ששייך לחבורה שהקיפה את שר הביטחון הקודם יעלון. אותו גורם אמר לי שהייתה לו שיחה עם בוגי והוא אמר שהכל נראה לו לא תקין שם".

ליבמן סיפר כי אמר כי "יעלון טען בפני אותו גורם כי אפילו קב"ט חברון חושב שהירי לא היה תקין", על הדברים הללו הוא טען שהשיב כי "מדובר בשקר וכזב, מכיוון שיעלון מכיר אותי שנים ואישית הוא יכול היה לבדוק איתי והייתי אומר לו אחרת. אני ב-27 שנות ניסיוני לא פגשתי מפקד שהיה מוכן להמרות את פיו של שר הביטחון, הפקודים שלי סיפרו על הרגשה לא פשוטה אחרי האירוע הזה וההתנהלות".

עוד הוא הוסיף בעדותו כי "בזמן האירוע היה המון רעש וצעקות, בין השאר נצעק 'תיזהרו מהסכין, יש עליו מטען'", לדבריו, "זה היה ברור בשטח, בניגוד לאלה שחיים בסרט ולוקחים סרט של בצלם שהוא ארגון שפועל נגד מדינת ישראל ונגד צה"ל, שהאירוע לא נגמר עד שהוא לא נגמר, עד שהמחבל מזוכה ושוללים סכנה".

ליבמן הוסיף כי "בחלק מהאירועים יצא להם בפעם הראשונה לחסל מחבל, האמירות שלהן היו מאוד דומות לאמירות של אזריה בתום האירוע. הגעתי דקות ספורות לאחר לא מעט מהפיגועים, שמחבל ניסה לפגוע בחברים שלהם, והם אמרו אמירות דומות כמו 'טוב שהוא מת'". מכיוון שלוחמי צה"ל הם החיילים המוסריים שאני מכיר, באופן טבעי ללוחם אחרי שהוא הורג מחבל, הוא יכול להרגיש במידה מסוימת, וזה נאמר בלא מעט אירועים כאלו – זה משהו שמובן ויכול לקרות".

עד לסיום המשפט, שצפוי להסתייים בנובמבר או בדצמבר – ימשיך החייל אזריה לשהות במעצר פתוח בבסיס אוגדת עידן שליד העיר אלעד.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 28 אוגוסט 2016, 17:01

הסתיימה עדותו של קצין הביטחון בחברון - במשפט אזריה
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 28 אוגוסט 2016, 19:10

נהג האמבולנס מעיד במשפט אזריה: הרגשתי מאוים בזירה
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 29 אוגוסט 2016, 13:02

שלב העדויות במשפטו של סמל אלאור עזריה נמשך. -מתעדכן/

‏ממשיכים עם עדי ההגנה במשפט של אלאור אזריה: הראשון שיעיד הבוקר - חבלן של מג"ב. אתמול הוצא צו איסור פרסום על הפרטים שלו.
‏החבלן: אני לא יודע לענות על השאלה מי מוסמך לנטרל מטענים באזור איו"ש, מי שמטפל בפועל זה חבלני משטרת ישראל תחת אחריות צה"ל.

‏בסרגליק: הדבר הראשון כשיש חשש למטען – זה לא לגעת במחבל, אחרת מתפוצצים?
‏החבלן: מבחינת האזרחים והאנשים מסביבם? אמת.

‏חבלן: אני לא יכול להתייחס בפורום הזה לטווחים והפעולות המדויקות. אב לכשיש חשש למטען הכוחות נדרשים ברמת העיקרון נדרשים לתפוס מרחק.

‏הלר: לא היתה פגישת הכנה בין העד להגנה?
‏בסרגליק: נקבעה פגישה אבל בוטלה
‏חבלן: קיבלתי הנחיה מיועמ"ש המשטרה שאני לא יכול להגיע לפגישה

‏חבלן: בעבר היינו מבצעים הדרכות לחיילים, היום עקב ריבוי המשימות וחוסר היכולת לעשות את זה במקביל כמעט ולא נעשה תדרוך שלנו לגבי מטען

‏החבלן: זומנתי בסביבות 8:35. היינו רחוקים. כשקיבלנו את הקריאה התחלנו להתקדם בהמשך קיבלנו הודעה שהגופות הועברו לבסיס חרסינה ושצריכים להגיע לשם
בפרספקטיבה שלי נכון שלא צריך להזיז את הגופות עד שיש זיכוי, כי זה הנוהל.

‏בסרגליק: המומחים שלנו אמרו שבאותה מידה שנמצא על המחבל הסלולרי שלו - יכלו למצוא שם מטען או אקדח.
‏החבלן: בעבר היו מטענים קטנים.
‏החבלן: כשהגעתי לחרסינה ידעתי שישנן 2 גופות של מחבלים שממתינות לבדיקה שלי. זה לא אומר בהכרח שאני מתייחס אליהם כהרוגים.
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 29 אוגוסט 2016, 14:07

משפטו של החייל היורה אלאור אזריה ממשיך גם היום: סגן מ', שהיה מפקד מחלקה במהלך התקרית בחברון שבה היה מעורב אזריה, העיד במשפט כי "הנחיתי את הלוחם שאיבטח את המחבל החי שהוא רשאי לפתוח באש אם המחבל יעשה תנועות חדות או יכניס את ידיו לבגדים".
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 29 אוגוסט 2016, 14:07

עדות המ"מ: חששתי ממטען חבלה

מפקד המחלקה של החייל אלאור אזריה עלה לדוכן העדים להעיד מטעם ההגנה במשפט, ותיאר את השתלשלות האירועים והפקודות שקיבל.

מפקד המחלקה של החייל אלאור אזריה עלה לפני הצהריים (שני) על דוכן העדים להעיד במשפטו של אזריה מטעם ההגנה.

המ"מ, ששמו נאסר לפרסום, העיד כי המ"פ, תום נעמן ננזף לאחר אירוע הירי במחבל, אך ציין כי איננו יודע מה העילה לנזיפה.

בתשובה לשאלה ציין המ"מ כי הסיבה שאיש לא ניגש למחבל ששכב ירוי על הרצפה הייתה העובדה שהמחבל לא עבר בדיקת חבלן, וכי הוא הזהיר את החיילים שלא לגשת אליו.

הסנגור ביקש מהמ"מ להתייחס לעדות שנשמעה מפי אחד החיילים, לפיה לאחר האירוע הובהר על ידי המפקדים לחיילים כי האירוע שבו ירה אלאור אזריה במחבל הוא אירוע חמור.

המ"מ ציין בתגובה כי מפקד הפלוגה קיבל הוראה לפיה כל אחד מהמ"מים יערוך שיחה למחלקה שבפיקודו ויבהיר לה עד כמה מדובר באירוע חמור. הוא אף ציין כי השיחה נערכה עוד לפני שחלק מהחיילים נקראו לחקירה.

בתשובה לשאלה מדוע נערכה השיחה לפני שהחיילים נקראו לחקירה במצ"ח השיב המ"מ כי זו הפקודה שקיבל. המ"מ נשאל האם לא הבין שהם שוטפים את מוחותיהם של החיילים שאמורים להיחקר וציין כי לא ראה זאת כך באותו זמן.

בהמשך אישר המ"מ כי נערכו לחיילים גם שיחות עם המג"ד והמח"ט בהם נאמר מספר פעמים שמדובר באירוע חמור. בשיחות אלו דיברה גם נציגה של דובר צה"ל שהבהירה לחיילים שאסור להם להתבטא בנושא.

המ"מ סיפר כי במהלך כל סוף השבוע התקבלו בקשות מדובר צה"ל לבדוק האם יש מרד בפלוגה, וכל פעם אחרי הבדיקה התברר שאין כל מרד.

בהמשך התייחס המ"מ לאירוע עצמו וציין כי חשש שהמחבל נושא על גופו מטען חבלה, מאחר שידיו היו מוסתרות. המ"מ אף הוסיף וציין כי החשש שיום אחד פיגוע דקירה יתגלגל למשהו חמור יותר עמד כל הזמן ברקע.

לדבריו, לאחר שמישהו במקום צעק שהמחבל נושא על גופו מטען החשש הפך לעוד יותר סביר. "צעקתי שיזהרו ממטען. כששומעים צעקות נוספות, זה נראה הרבה יותר סביר. בסוף לתושבים בחברון יש ניסיון- הם חיים שם".

"אני לא חושב שאפשר לומר על זירה כלשהי שאין חשש ספציפי. אמרתי לתום על החשש", הוסיף.

הסנגור ביקש מהמ"מ להתייחס גם לדברים שאמר המח"ט בעדותו לפיהם ההנחה היא שחגורת נפץ היא לא איום הייחוס בגזרה, וכי כאשר יש אירוע דקירה צריך לפנות כמה שיותר מהר את המחבלים. המ"מ השיב לו שאיננו מכיר את ההנחיה הזו.

בתשובה לשאלת הסנגור האם המחבל שנורה על ידי אזריה היווה באותה עת סכנה אמר המ"מ "לא סתם הצבתי עליו חייל הוא היה בחיים אז הוא מהווה סכנה. על המחבל השני שנורה בראש לא הצבתי חייל".

עם זאת ציין המ"מ כי לא חשב באותה עת שיש לעשות משהו נוסף בעניין, ולכן הסתפק בהצבת חייל שישמור על המחבל.

המ"מ סיפר שכאשר הגיע מפקד הפלוגה תום נעמן לזירה הוא העביר לו את הפיקוד תוך שהוא מציין בפניו את החשש ממטען. המ"מ ציין כי המ"פ לא התייחס יותר מדי לדברים ורק הורה לו היכן להציב את החיילים, "לא הרגשתי שתום לקח את האחריות כמו שצריך".

בתשובה לשאלה כיצד הוצג בפניהם קצין הביטחון של הישוב היהודי בחברון שהעיד אתמול בבית המשפט השיב המ"מ כי המח"ט הציג בפניהם את ליבמן וציין כי הוא יודע יותר מכולם וכי הוא "בעל הבית" בחברון.
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 29 אוגוסט 2016, 22:04

שלב הדיונים במשפטו של סמל אלאור נמשך.
כרגע על דוכן העדים מ.א. מפקד מפלוגתו של אלאור
"א: אני לא רואה סיבה סתם לירות במחבל ששוכב פצוע ולא מהווה סכנה.
‏תוכיח המציאות: יום למחרת כשהייתי באותה עמדה הגיעה מחבלת עם סכין שלופה ובכל זאת נוטרלה בלי לירות. מתוך הבנה שמעדיפים לפעול בכמה שיותר מתינות.

‏מ"א על ההוראה לסלק גופות מהזירה: לא מקבל את הפסיקה שזה שיקול מבצעי כי זה לא נכון. גם המחט והמאוג יודו בכך. זה שיקול פוליטי עם השלכות מבצעיות

‏מ"א: כמעט כל האירועים שקיימים במדינה מתועדים. הנקודה שמסתירה זה ההד התקשורתי שזה עושה. בפינוי מהיר ההד התקשורתי קטן ככל האפשר

‏התובע: מצאנו בדיון שני חיילים שאומרים שהם יודעים את זה שצריך להתרחק ממטען. אני שואל אותך איך הם יודעים את זה?
‏מא: אני שואל אותך באותה מידה.

‏מ"א: ראיתי את תום שואל מי ירה, ראיתי את אלאור עונה אני ואז ראיתי את תום הולך לכיוונו לא ראיתי את השיחה.

‏מ"א: כמה רגעים אח"כ הלכנו לסיור שטח עם רכז השבכ ולכן לא הייתי יכול להיות בפיקוח על החבלן שהגיע
‏התובע: לא הגיע שום חבלן
‏מ"א: את זה לא ידעתי
‏התובע: נכון לומר שלאורך כל האירוע לא עבר לך בראש שום חשש קונקרטי מעבר לדריכות הכללית שיש באירוע מהסוג הזה?
‏מ"א: לא נכון.
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 31 אוגוסט 2016, 17:29

בפוסט מרגש שפרסמה אתי אזריה, אחותו של החייל אלאור, בעמוד הפייסבוק שלה – היא מזדעקת על הסיוט שהיא ומשפחתה עוברים בחמשת החודשים האחרונים. "כמה רוע אפשר לבלוע?!", היא פותחת ושואלת. "מזה חמישה חודשים שמשפחתי ואני נתונים בסיוט מתמשך. לפעמים, כשאני מתעוררת, לאחר שסוף סוף אני מצליחה להירדם לשעות ספורות – אני עדיין לא מצליחה לעכל שזו המציאות הקשה. ונדמה לי שאני חולמת.

"מיום ליום מתבהר לציבור, ממדי העוול הנורא שנעשו לנו: מסכת של טיוחים, מניפולציות ושקרים שכל מטרתם להרשיע את אחי, ולמוטט את משפחתי. לשמחתי, קמו השבוע מפקדים אמיצים, שגיבו בעדותם את התנהלותו של אחי בקרב, ומוטטו למעשה את טיעוני התביעה. בכל מדינה מתוקנת היו מפסיקים את המשפט ומשחררים לאלתר את אחי".

אזריה מוסיפה ומתארת את מצבה הקשה של אביה צ'ארלי, שבעקבות ההאשמות – לא יכל לעמוד בכאב הנורא, והתמוטט. "אין לי שמץ של ספק שיש קשר הדוק בין הדברים, והגורם הישיר לסבלנו, הוא ההתעללות במשפחה. אבי צ'ארלי לא יכול היה לעמוד בכאב הנורא, והתמוטט. הוא עבר אירוע מוחי, וכעת נמצא בשיקום. לומד ללכת ולתפקד מחדש. אתם חייבים להבין שאבא שלי הוא מלח הארץ – אדם ששירת את המדינה כל חייו בצבא ובמשטרה, וכל רגע פנוי שמצא – עזר לנזקקים ולחיילים מ'פרויקט נערי רפול'.

"לפני שנתיים קרסו המערכות בגופו, והוא נזקק להשתלת כליה. וכעת, הוא אפילו לא יכול להגיע לדיונים – לחזק את בנו, ולתמוך במשפחה. מומחי רפואה קבעו חד משמעית שנוכחותו של אחי ליד אבי נחוצה לשיקומו. מדוע אין מאפשרים לאחי להיות עם אבי? מהיכן הרוע הזה?

"שמעתי שרוצחת שדקרה את אחותה 80 פעם, שוחררה לפני שבועיים למעצר בית... למה עושים לנו את זה?! האם רוצים לחסל את המשפחה שלי? וכאילו לא די, אתמול התמוטט גם דודי האהוב ויקטור, וכעת הוא מאושפז במחלקת לב".

אזריה מתארת כי דודה זה מילא את מקומו של אביה בשבועות האחרונים, ובמסירות נפש של ממש – דאג לאחד את המשפחה המרוסקת בשעותיה הקשות, ואף הסיע את אמו של אלאור ואת אחיו, אל הדיונים. "הוא ישב לידנו בדיונים עד השעות המאוחרות של הלילה, והרגיע את אמי שלא יכלה לשאת עוד את ההתעללות בנו. דודי היקר עבר שישה צינתורים בשנים האחרונות, ומדובר באדם שאף הוא תרם כל חייו למדינה. ככה חינכו אותנו מהיום הראשון, וזו גם הסיבה שאחי קיבל תעודת הצטיינות".

את דבריה הנוגעים חותמת אזריה בזעקת כאב עמומה, שכמו נשמעת בלי מילים. "כעת נותרנו ללא רועה. לבד במערכה האכזרית. הפקירו את אחי, ונטשו אותו מדמם בשדה הקרב. ועכשיו, הצליחו לרסק גם אותנו. מאין יבוא עזרי? למה מתעללים בנו כך? מדוע הם כל כך נחושים לחסל אותנו, ואיפה המנהיגים שלנו? אלו שיודעים להצטלם ולגרוף קולות כשנוח? אני על סף ייאוש. מעולם לא חשתי חוסר אונים מסוג זה, מהול בתסכול נורא. בבקשה תצילו אותנו. איני יכולה עוד".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 31 אוגוסט 2016, 21:06

פרופ' היס: מותו של המחבל בחברון לא נגרם מהירי של אלאור עזריה
ממצאי דו"ח פתולוגי שכתב פרופסור יהודה היס מטעם ההגנה קובע שמותו של המחבל בחברון לא נגרם מהירי של החייל אלאור אזריה אלא מירי של החיילים שנטרלו את המחבל בעת ביצוע פיגוע הדקירה.
כך דווח בחדשות הערוץ הראשון.
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 02 ספטמבר 2016, 01:35

במשך ימים אנחנו מקבלים כותרות מתוך בית הדין הצבאי בשלב ההגנה של משפט אזריה. מה התרחש כאן השבוע?

משפטו המתוקשר של החייל אלאור אזריה, לוחם מחטיבת כפיר, שנאשם בעבירת הריגה לאחר שירה לעבר המחבל בחברון הגיע השבוע לנקודת תפנית משמעותית.

עם התייצבותם של סוללת עדים מטעם ההגנה נשמעו התקפות קשות כמעט על כל גורם ממסדי שקשור לאירוע בחברון: משר הביטחון יעלון שסיים את תפקידו הרבה בזכות הפרשה הזו וכלה בדרג הפיקוד הזוטר שנכח בזירת הפיגוע.

ביום ראשון היה זה קב"ט חברון, סא"ל במיל' אליהו ליבמן. ליבמן ניצל את דוכן העדים לא רק בשביל לשטוח בפני השופטים את עדותו בנוגע לאירוע בשטח, אלא ביקש למסור לשופטים את האופן שבו הוא רואה את התנהלות מערכת הביטחון כולה סביב האירוע. לדבריו, יעלון סימן מטרה ברורה כשהציג את אלאור כ"חייל שסרח" כלשונו של יעלון, ומערכת הביטחון כולה התיישרה לפיו. אנקדוטה מטרידה במיוחד סיפק ליבמן כשסיפר על בכיר במשרד הביטחון שטלפן אליו ימים ספורים לאחר האירוע ואמר לו שיעלון אמר למקורביו ש"אפילו קב"ט חברון מבין שמדובר בירי שגוי" - דבר שכמובן לא נאמר מעולם מפיו של ליבמן.

על האווירה שיצרו הקצינים בחטיבה לאור השדרים מלשכת שר הביטחון סיפר מפקד מחלקה מהפלוגה של אלאור ששמו לא פורסם. לדבריו, המפקדים דברו בפני כלל החיילים במסגרות שונות על כך שמדובר ב"אירוע חמור", זאת על אף שחלק מן החיילים עמדו לפני חקירת מצ"ח. הדבר מעלה כמובן חשד שהעדויות במצ"ח היו מונעות ומוכוונות. "אם זה לא משפיע בצורה אקטיבית זה משפיע בצורה פאסיבית", אמר המ"מ בעדותו.

יש לציין כי המ"מ שהעיד כבר אינו משרת בצה"ל, עובדה שמעלה תהיות קשות על המשפט כולו: עדי התביעה כולם היו חיילים בשירות. האם נכונות הטענות של המ"מ, של ליבמן ושל עדים נוספים על כך שהקצונה בחטיבה אינה מתנהלת בפרשה בצורה ישרה? האם המ"פ תום נעמן והמג"ד דוד שפירא שהעידו מטעם התביעה עלו לדוכן העדים מתוך תחושת מחוייבות לאג'נדה המוכתבת להם מלמעלה?

כלל העדים שהעידו השבוע ונכחו בזירת האירוע דברו על כך שהיה בשטח חשש ממשי ממטען על גופו של המחבל ונטרולו הובטח רק בזכות הירי של אלאור. בין היתר העידו השבוע בבית הדין הצבאי ביפו גם זכי יהב, פראמדיק מד"א שסיפר על כך שאיום ממטענים זה דבר שקיים כל הזמן, בפרט בסביבה כמו חברון, ציפי שליסל תושבת חברון שספרה שהרגישה שהניהול של האירוע בשטח נעשה בצורה שונה וחריגה מאירועים דומים שהכירה ואשי הורוביץ תושב שכונת תל רומידה הסמוכה לזירה שהגיע לזירת הפיגוע דקות ספורות לאחר שהמחבל נורה לראשונה.

אמש (ד') פורסמה ידיעה שעשויה ללמד על מהלך דרמטי: בערוץ הראשון פורסם כי בידי סנגוריו של אלאור מצויה חוות דעת של פרופסור יהודה היס, מנהלו לשעבר של המכון לרפואה משפטית, שעל סמך דו"ח נתיחת גופת המחבל קבע כי יש להניח שאלאור ירה במחבל לאחר שהוא כבר לא היה בין החיים. לדבריו, ככל הנראה המחבל מת כתוצאה מהירי של הלוחמים שירו בו לראשונה. את העובדה שבסרטון מהזירה נראה המחבל עדיין זז הסביר היס בכך שמדובר ברפלקסים - דבר שמתרחש לעתים גם דקות לאחר המוות.

חוות הדעת הזו עומדת בסתירה לחוות הדעת של המנתחת מהמכון לרפואה משפטית שקבעה כי המחבל מת כתוצאה מהירי של אלאור, והשופטים ייאלצו להכריע בין שתי חוות הדעת. סנגוריו של אלאור הסבירו כי מדובר ב"טענה חלופית" - דהיינו, במידה והשופטים לא יקבלו את עמדתם שהירי היה מוצדק לצורך נטרולו הודאי של המחבל, הרי שחוות דעתו של פרופ' היס תשמש אותם לטענה שבכל אופן לא שייך להרשיע את אלאור בעבירה של הריגה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 ספטמבר 2016, 13:15

משפטו של החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, מתחדש הבוקר (ראשון). ראשון העדים שעולה הבוקר על הדוכן הוא סמל א"ו, החייל שנפצע בפיגוע הדקירה באותו האירוע.

בעדותו, סיפר החייל על היכרותו עם אלאור. "התגייסנו יחד, עברנו את ההכשרה יחד, עשינו הכל ביחד". לדבריו, אלאור הוא אדם נדיב, ערכי וסובלני.

החייל הוסיף ותיאר את אירועי פיגוע הדקירה מנקודת מבטו. לדבריו, הוא זיהה את המחבל שהיה עם המעיל ועם ידיים בכיסים באופן מוזר. החייל וחברו חשדו בו, וכאשר התקרבו המחבלים לעמדה הם לא עצרו בקו העצירה וניסו להתחמק מהמגנומטר.

העד הוסיף וסיפר כי אחד המחבלים רץ לעבר מפקד המחלקה – שירה בו, ובאותו זמן הוא חש שנדקר שתי דקירות בכתף וביד. למרות שנדקר, ירה החייל לעבר המחבל, שהתחיל לברוח. באמצע מנוסתו של המחבל, הוא הסתובב והחל לירות לכיוון החייל. כתגובה, נורו לעבר המחבל עוד שלוש יריות והוא נפל.

באשר לצעקות המזהירות מפניו קיומו של מטען חבלה, השיב העד כי בעודו שוכב באמבולנס, שמע את הצעקות המזהירות מפני מטען. "החשש ממטען היה ממשי הוא יכול להתפוצץ כל רגע ואני לא הייתי מוגן", אמר.

בהמשך, נשאל החייל על ידי הסנגור על השפעת השיחות עם המפקדים על תפיסת האירוע. החייל ציין כי הוא לא נוכח בשיחות, מאחר ששהה בביתו כשהוא מחלים מהפציעה. "המפקדים לא יכלו לדבר על העניין כי הייתה חקירה אבל האווירה הייתה שזה אירוע לא טוב", אמר.

החייל סיפר בעדותו כי לא קיבל תעודת הערכה כפי שהיה מתוכנן "דיברתי עם המח"ט לפני הטקס ושאלתי למה התקבלה החלטה שונה, והוא לא ממש נתן לי תשובה ברורה ואמר שצה"ל קצת קמצן בעניין הזה".

החייל נשאל על התחקיר הצבאי וציין כי לא פנו אליו בנושא ולא אמרו לו מדוע הוא לא השתתף בתחקיר.

יצוין כי א"ו היה במקור עד תביעה, אולם התביעה ויתרה על עדותו.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 26 ספטמבר 2016, 10:40

בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו כובש את הכותרות עם ביקורו המדיני בארצות הברית, קיימה שותפתו לעבר ויריבתו בהווה חברת הכנסת ציפי לבני אף היא ביקור בניו יורק, ביקור שאולי לא זכה לכותרות מפליגות, אך אין זה אומר שלפוליטיקאית הבכירה אין מילים נחרצות ומשנה סדורה להציע על המצב המדיני, הפוליטי, והביטחוני.

בראיון נרחב ל'מהדורה המרכזית', הוליך אבי מימרן את לבני שלב אחר שלב בביקורו של נתניהו ובמהלכיו המדיניים, ושמע את עמדת המחנה שאולי אינו זוכה להגיע להגה המדינה, אך בהחלט מציע אלטרנטיבה רעיונית לשלטונו המתמשך של ראש הממשלה.

"תראה", אומרת לבני, "בא נניח רגע שאין ארה"ב, שהם לא דוחפים אותנו לשום מהלך – אנחנו חיים פה, אנחנו צריכים להתמודד עם המצב, ולכן, זה שאנשים אומרים: איזה יופי, אובמה כן ישים תכנית, לא ישים תכנית, אני אומרת, קודם כל בא נחליט אנחנו מה טוב לעצמנו, וההכרעה הזאת טרם התקבלה, לצערי. יש כאן הזדמנות, יש על השולחן הצעה אזורית של מדינות ערב שאומרות אנחנו מוכנים לעשות אתכם שלום, אתם צריכים או להסכים לפרמטרים מסוימים, או לעשות שינויים בשטח שצה"ל גם תומך בהם".

היא המשיכה: "נתניהו יודע את זה והוא לא מגיב, לא עונה, הוא מגמגם. מה הוא אומר בעצם? אני ימשיל לדבר, במקום באו"ם ברמאללה, די, יש דברים שצריכים לעשות. אני לא מטילה ספק שחשוב גם שעמים ומנהיגים ידברו זה עם זה, אבל כשהייתה הצעה לפגישה במוסקבה אבל ביבי לא רצה את זה. הוא מדבר נפלא, הוא באמת אשף המילים, אבל, מה יוצא עם זה?!".

על ההשוואה שערך נתניהו בין החייל אלאור אזריה לבין משפחות השכול, אמרה ח"כ לבני: "אנחנו, כמי שמנהיגים חייבים לעשות אבחנה בין חייל שיצא לקרב, פצוע שלא משאירים מאחור, לבין חייל שנבדק היום בבית הדין האם הוא הפר פקודות, ולזה לא צריך לתת גיבוי. כמו ששלחתי משלחות אחרי ישראלים שנתקעו באיזה הר, זה חלק מהערבות ההדדית, מצד שני אם יש עבריינים מעמידים אותם לדין, ולכן צריכים להמתין לתוצאות המשפט, ולא לרמוז לשופטים איזה תוצאות אנחנו רוצים שיהיו".

"היה כאן תהליך חברתי בעייתי בעיניי. בקרב חלק ניכר מהציבור, גם אם הוא היה יורה בכלל בראש של הפצוע ללא סיבה זה היה בסדר גמור, אנחנו צריכים לשים את הקו שהציב שר הרמטכ"ל ושר הביטחון בזמנו שאומר מתי כן ומתי לא, ככה צה"ל מתנהל ככה צריך לפעול מי שמנסה לגרור את זה למחוזות ש'מגיע להם' וטקסטים מהסוג הזה, זו התנהלות שראה"מ לא יכול להרשות לעצמו ואסור לו להיגרר אחריה, ולצערי הוא נגרר, או שהוא חסר את האבחנה הערכית שאומרת מה כן ומה לא. גיבוי לחייל בקרב – כן חיפוי למי שמבצע עבירה – לא".

בהמשך הראיון פרשה לבני את חזונה לבניית גוש פוליטי שיתמודד מול נתניהו, את תקוותה להנחת האגו של מרכיבי הגוש בצד, וגם, לקראת השנה החדשה, יש לה לא מעט לימוד זכות על עם ישראל, האזינו:

https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... 3laaFRjVFk
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: א ניגון, אבי יואלי, אני פה, יעבץ, לעבדך באמת ו־110 אורחים