פרשת תאיר ראדה ז"ל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

פרשת תאיר ראדה ז"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק הכי ארוך בפורום » 03 מאי 2016, 01:18

המשטרה ממזמן לא עושה את עבודתה כראוי.

ע"ע 'רצח תאיר ראדה' כאשר הרוצחת (א.ק השם המלא שמור במערכת) שכולם יודעים שזו היא ויש עשרות ראיות, מסתובבת חופשי ואילו רומן זדורוב החף מפשע נמק בכלא כבר 10 שנים על לא עוול בכפו. וה' יצילנו מדינה של גהינם.
הניק הכי ארוך בפורום

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המעצר הברוטאלי של נשים בביתר

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 03 מאי 2016, 01:37

הניק הכי ארוך בפורום כתב:המשטרה ממזמן לא עושה את עבודתה כראוי.

ע"ע 'רצח תאיר ראדה' כאשר הרוצחת (א.ק השם המלא שמור במערכת) שכולם יודעים שזו היא ויש עשרות ראיות, מסתובבת חופשי ואילו רומן זדורוב החף מפשע נמק בכלא כבר 10 שנים על לא עוול בכפו. וה' יצילנו מדינה של גהינם.

אל תשפוט את א.ק. כל כך מהר.
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 01:41

עמוס בן הימיני כתב:

[לגי רצח תאיר ראדה - יש גם חשש סביר שזה בנות הכיתה, כמה מבנות הכיתה היו להן אותו תירוץ מ'אבי מטבריה', אבל אכן כמעט באופן וודאי רומן הוא זכאי. ואני אומר זאת לאחר שבדקתי את הנושא די הרבה]
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק הכי ארוך בפורום » 03 מאי 2016, 01:45

עמוס בן הימיני כתב:

כ"כ מהר???

אני אומר לך עשרות ראיות!!! (וכל יום מתווספות רק עוד. ובין כך שנינו מודים, אני מקוה, שרומן חף מפשע והמשטרה פושעת!)

החשד בבנות הכיתה היה מוצדק עד שהתגלתה הרוצחת האמיתית, שעד אז לא היה נראה שהרוצח הוא מישהו אחר.
הניק הכי ארוך בפורום

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 03:05

הניק הכי ארוך בפורום כתב:
עמוס בן הימיני כתב:

כ"כ מהר???

אני אומר לך עשרות ראיות!!! (וכל יום מתווספות רק עוד. ובין כך שנינו מודים, אני מקוה, שרומן חף מפשע והמשטרה פושעת!)

החשד בבנות הכיתה היה מוצדק עד שהתגלתה הרוצחת האמיתית, שעד אז לא היה נראה שהרוצח הוא מישהו אחר.

אתה יכול לחשוף את ה"עשרות ראיות"?

או על כל פנים את מקצת הראיות שמתווספות מידי יום?

אגב במקום אחר כתב יאיר שברור לו שהרצח הגיעה מתוך בנות הכיתה (היה זה לפני החשיפה של א.ק.?) - אתם מוזמנים לעימות...
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק הכי ארוך בפורום » 03 מאי 2016, 08:47

כבקשתך:

עדות א.ח שכך סיפרה לו (את פרטי הרקע למעשה לא אכתוב עכשיו)

צלצלה אחר הרצח - נבדק ואושר

הראתה לו את התיק עם הסכין, הבגדים והפאה - הכל אומת בפוליגרף 3 פעמים ונמצא אמת לחלוטין

מידע זה מצטלב עם עדות חברותיה כמה שנים קודם לכן, שתיארו את אותה ילדה עם שיער מוזר-הפאה, מכנס דגמח"י וחולצת ביה"ס (א.ק למדה שם לפניכן) שהיתה בזירת האירוע באותו זמן (ולא ראוה לא לפניכן ולא אחריכן!)

עדות ע' (שלא הכירה את א.ח!!!) שכך סיפרה לה

עדות מ.פ (לשתיים הנ"ל יש עוד משהו שקרה להן מאוד חשוד בפרשה. לא אפרט עכשיו)

נסיון לרצח (כאשר א.ח התריע קודם לכן למשטרה שהיא הולכת לעשות זאת (אגב, היא אושפזה 3 שנים בבי"ח לחולי נפש) אחרי שהבין זאת מסטטוס שקרא בח' פ' שלה, אך המשטרה לא התייחסה)

תקיפת שוטר - נשיכה (כשבאו לעוצרה בנסיון לרצח)

סכין זהה לממצאים שנמצאה אצלה

הודאתה עצמה במשטרה ובראיונות (פרטים אח"כ באישור ההנהלה. אני משתדל לכתוב בצורה עדינה)

שיריה שכתבה ופירסמה (בהם רקע מזכיר ודומה מאוד לאירוע)

ציוריה (כנ"ל)

עשרות הבדיקות שהמשטרה לא בדקה (כדי לא להודות שטעתה ואז יוצרכו לפטר הרבה מהמשטרה)-עקבות הנעליים, שערות ועוד
[גם יש עשרות ראיות שזה לא הוא ועשרות ראיות שתפרו לרומן 'תיק'. רק אל תבקש ממני לכותבן :) ]

לאחרונה

היותה שמאלית

שפת הגוף

פירוש דבריה בחקירות וראיונות (אפילו לא צריך 'לדייק'...)

סירובה לבצע בדיקת פוליגרף

יש עוד הרבה. אם אזכר אכתוב בע"ה

אני מאמין שגם אם היא תודה, תשבע ותוכיח (פוליגרף והוכחות אחרות) שזו היא, המשטרה לא תעשה כלום!

אני נוטה להאמין שמה שכתב יאיר זה היה לפני החשיפה שהיתה רק לפני כחודש.

יתכן וחברותיה יודעות פרטים שלא מגלות אבל לא הן ביצעו את הפשע)
הניק הכי ארוך בפורום

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 09:41

חלק מהראיות שכתבת (צלצלה אחרי הרצח \ ניסיון לרצח \ השירים והציורים) אינם ראיות חזקות דיו, על כמעט כל חשוד לאחר מעשה אפשר למצוא ראיות מן הסוג הזה.

כן לא שמעתי שהיא "הודאתה עצמה במשטרה ובראיונות"? מה הפירוש "שפת הגוף"?

בכל מקרה, שלא יהיה לך ספק, אני נוטה לומר שהיא אכן הרוצחת.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 09:45

אכן לפני החשיפה ולאחר שקראתי דברי הניק הארוך (ובמידה והם נכונים ואני מאמין שכן) ברור שהיא הרוצחת.

מספיק אפילו 1-2 ראיות (ספציפיות) כדי לדעת שזו היא.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 03 מאי 2016, 10:04

מה הסיפור שם?
ןאיך אתם כ"כ בקיאים בפרטים?

לא זכור לי שדווח באתר 'לדעת' על כזה סיפור
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 10:11

מה הסיפור בכלל?

מדובר ברצח מלפני 10 שנים כאשר במשטרה תפסו קרבן (עולה מרוסיה) שיושב בכלא לחינם.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 10:25

סבא קשישא כתב:כן לא שמעתי שהיא "הודאתה עצמה במשטרה ובראיונות"?

בדקתי כעת. הבחורה מעורערת בנפשה והזויה (וזה די מתאים לרצח הנורא הזה שלא היה ברור עד עתה מה היה המניע שלו).
היא טענה בחקירה שיש בגופה יצור (לנקוב איזה ומה שמו? :) ) שרוצה דם ושהיא אוהבת להריח דם וכו' וכו' לא יודע אם כדאי להוסיף תיאורים...
יש לה גם טראומת ילדות שהיתה קטנה שקשורה לנושא ומסבירה הכל...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 10:25

חוסיד כתב:לא זכור לי שדווח באתר 'לדעת' על כזה סיפור

לא הכל זה לדעת....

ועוד אגלה לך סוד: רוב בני האדם צוברים את הידע שלהם גם ממקומות נוספים....
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 10:29

יאיר כתב:
סבא קשישא כתב:כן לא שמעתי שהיא "הודאתה עצמה במשטרה ובראיונות"?

בדקתי כעת. הבחורה מעורערת בנפשה והזויה (וזה די מתאים לרצח הנורא הזה שלא היה ברור עד עתה מה היה המניע שלו).
היא טענה בחקירה שיש בגופה יצור (לנקוב איזה ומה שמו? :) ) שרוצה דם ושהיא אוהבת להריח דם וכו' וכו' לא יודע אם כדאי להוסיף תיאורים...
יש לה גם טראומת ילדות שהיתה קטנה שקשורה לנושא ומסבירה הכל...

אינך זקוק לספר לי מה היא אמרה בחקירות. את זה אני כבר מכיר. רק שאני לא הבנתי מה הקשר בין זה (שייתכן ובאמת היא סיפרה לבעלה לשעבר) לבין "הודאתה עצמה במשטרה ובראיונות"?

אני הבנתי שהוא מתכוון שהיא ממש סיפרה על מקרה הרצח הזה. אם הוא התכוון בצורה כללית - שוב זה לא ראיה חזקה דיו, ייתכן שהבחור רוצה לנקום ותפר לה תיק.

הפוליגרף שהוא ערך והסירוב שלה כמו העדויות שמאששות - הם אכן ראיות משמעותית הרבה יותר לדעתי.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

Re: המעצר הברוטאלי של נשים בביתר ופרשת תאיר ראדה ז"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 03 מאי 2016, 10:56

ראיתי פעם סרטון מחקירה מצולמת של איזה רוסי, שם רואים איך מוציאים ממנו הודאה בדרכים לא ראויות, האם מדובר על אותו הסיפור?
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 11:23

יתכן.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 11:29

אגב יש להעיר אשר השופט שזיכה את זדורוב מחמת הספק ("כפסע מהרשעה") קבע שהחקירה לא נקטה אמצעים קשים. רובה מתנהלת באווירה נינוחה.

עוד יש להעיר אשר גם אחרי שזדורוב חוזר בו מהודאתו, הוא מאשר לחוקרים שהתייחסו אליו יפה (אלא שייתכן שזה גופא אמר כתוצאה מהפעלת כח...).
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 11:34

נכון. לא היתה אלימות (כמו במקרה עם עמוס ברנס עיין בויק') אבל היתה הונאה גמורה וניצול תמימותו, לחץ מסיבי, מניפולטיבי, רגשי ופסיכולוגי תוך חוסר שינה, אוכל וכו'.

(מדובב בתאו שקיבל שכר נאה על עבודתו, שקרים בחקירתו כגון שנמצא ד.נ.א על חפציו ובגדיו ו''אנחנו המשטרה בטוחים ויודעים בוודאות שזה אתה כי נמצא ד.נ.א וכו' " ועוד וכל זה ללא פירוט והרחבה, בתימצות).
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 11:44

אכן, במסקנה אני מסכים עמך (ועוד יותר ממ"ש היה שם).

אגב במאמרו של רביב דרוקר (שהוא אבי אבות הלוחמים שזדורוב הרוצח ואכמ"ל במניע) כתב בשעתו שהחקירה התנהלה בסה"כ בצורה נאותה: "יש יום אחד שבו הוא לא נחקר כלל והוא מקבל אוכל בזמן החקירה. זה בטח לא פיקניק, אבל זה רחוק מאוד מ"חקירה משפילה מאוד".

אתה טוען שהוא לא קיבל ודרוקר טוען שכן קיבל - חולקים במציאות? או שדרוקר טוען שרק בחקירה הוא מקבל אוכל - אם כך דבריו מגוחכים להחריד.... אדרבה ראיה לסתור!
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 12:15

מישהו יכול אולי להסביר ברור ומההתחלה מה הסיפור ולמה התעורר עכשיו הסיפור ומה הקשר שלו לנשים מביתר [אם מישהו ישים לב הוא שאין שום קשר בין הכותרת לתוכן - אולי ההודעה הראשונה].
וכן מיהו ומה זה תאיר ראדה ?
תודה רבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 12:19

ממש הכל מהתחלה אינך יודע מאומה?

הסיפור בקצרה כאן - viewtopic.php?f=1&t=10341#p265006

הקשר הוא לאמינות המשטרה, נראה ששם המשטרה שלא הייתה משהוא...

גם לדעתי ראוי - אם ניתן - להעביר את ההודעה הראשונה לאשכול אחר ולהקדיש את האשכול דנן רק על רצח תאיר ראדה.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 12:25

תודה רבה סבא אבל לא החכמת אותי בכלום... קראתי את האשכול מההתחלה ואני עוד לא הבנתי במה מדובר, נא להעלות משהו יותר בהרחבה, תודה רבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 12:27

מוקדש לחברינו גאליציינער שליט"א

רקע

רצח תאיר ראדה התרחש ב-6 בדצמבר 2006. תאיר ראדה, נערה בת 13 וחצי מקצרין, נמצאה ללא רוח חיים בתא שירותים בבית הספר התיכון "נופי גולן" שבו למדה, ובגופה נתגלו חתכי סכין וסימני אלימות רבים.

לאחר הרצח עצרה המשטרה את רומן זדורוב (יליד 1978), פועל בניין שעבד בבית הספר. לאחר מעצרו שוחרר זדורוב, אולם כשבוע לאחר הרצח נעצר שוב, בחשד שהוא שביצע את הרצח.

זדורוב הודה בביצוע הרצח בפני חוקריו ושחזר את המעשה לפני מצלמות המשטרה, אך זמן קצר לאחר מכן חזר בו מהודאתו, סירב לחתום עליה וטען כי זו הוצאה ממנו בלחצים.

ב-14 בספטמבר 2010 הורשע זדורוב בבית המשפט המחוזי בנצרת ברצח ונדון למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו, ובית המשפט העליון החזיר את התיק לבית המשפט המחוזי לדיון בשתי חוות דעת חדשות של עדים מומחים מטעם הסנגוריה. בית המשפט המחוזי, שדן בחוות הדעת ביום 24 בפברואר 2014, ביקר אותן ופסק כי זדורוב אשם ברצח.

‏בדצמבר 2015 נדחה ערעורו של זדורוב על ידי בית המשפט העליון ברוב של שניים נגד אחד. על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף.
הפרשה זכתה להד ציבורי וכיסוי תקשורתי חריג בגודלו ביחס לפרשות רצח אחרות, שנמשך שנים לאחר הרצח.‏

הרצח

תאיר ראדה הייתה בת הזקונים של שמואל ואילנה, מוותיקי העיר קצרין. ב-6 בדצמבר 2006 יצאה ראדה מביתה ונסעה עם אביה, כבכל יום, לבית הספר "נופי גולן" בעיר בו למדה בכיתה ח'.

בהפסקה שבין שעת הלימוד השישית לשעה השביעית, שהחלה בשעה 12:50, שהתה עם חבריה בחצר בית הספר. בסיום זמן ההפסקה, בשעה 13:05 לערך, החליטה שלא להשתתף בשיעור תיאטרון ונשארה עם חברים אחדים בחצר. לאחר זמן מה, בסמוך לשעה 13:30, הודיעה לחבריה כי בכוונתה לשתות מים, ונכנסה למבנה בית הספר, ממנו לא חזרה.

בשעות אחר הצהריים, משבוששה לחזור לביתה, דיווחה אמה למשטרה על היעדרותה. שוטרי תחנת גולן פתחו בסריקות, וסמוך לשעה 19:00 באותו ערב מצאו את גופתה של ראדה, כשהיא מתבוססת בדמה, באחד מתאי השירותים של בית הספר. לאחר בדיקה של פתולוג נקבעה שעת מותה ל-13:30 בערך. גרונה של המנוחה שוסף פעמיים וכן נמצאו פצעי התגוננות על ידיה, דבר אשר הוביל למסקנה הבלתי נמנעת שהיא נרצחה.

מעצרו של רומן זדורוב

ב-12 בדצמבר, כשבוע לאחר הרצח, עצרה המשטרה את רומן זדורוב, פועל בניין בן 29 שעבד בשיפוצים בבית ספרה של ראדה, "נופי גולן". זדורוב הגיע לארץ מאוקראינה בנובמבר 2002 באשרת תייר והאריך את שהותו מספר פעמים. בפברואר 2005 הוא נישא לאולגה, אזרחית ישראלית.

בני הזוג עברו לגור אצל הוריה של אולגה בקצרין, ובאוקטובר 2006, חודשיים לפני הרצח, נולד בנם הבכור. זדורוב החל בהליך קבלת אזרחות מול משרד הפנים, הליך שצפוי היה להימשך כארבע שנים. הוא החל לעבוד בחברה קבלנית שערכה שיפוצים במוסדות ובבתים פרטיים. במסגרת אחת העבודות הוא ריצף את מקלט בית הספר שראדה למדה בו. הרצח התרחש שעות אחדות לפני סיום יום עבודתו האחרון במקום.

בתחילה הכחיש זדורוב כל קשר לרצח. לאחר שמונה ימי חקירה, ב-19 בדצמבר, כינסה המשטרה מסיבת עיתונאים בה הודיעה כי זדורוב הודה ברצח בחקירה בפני מדובב ואף שחזר בפני החוקרים את המעשה. במסיבת העיתונאים אמר מפקד המחוז הצפוני, ניצב דן רונן, כי "בסבירות גבוהה מאוד, עם כל הזהירות המתבקשת, החשוד ברצח הוא מי שעצור בידי המשטרה מזה כמה ימים". עוד נמסר כי לפי ההודאה, המניע לרצח היה גידופים ועלבונות שהטיחה ראדה בזדורוב בעקבות סירובו לבקשתה לסיגריה. על פי הודאתו, עקב זדורוב אחר ראדה לשירותי הבנות, שם שלף סכין ושיסף את צווארה. כמו כן, גילה זדורוב בחקירתו כי סבל בעבר מהתפרצות זעם דומה, שהופנתה כלפי אחיו ברוסיה. אולם על מניע זה הועלו פקפוקים, בני משפחתה של הנרצחת טענו כי תאיר לא עישנה סיגריות, ויתרה מזאת, היא אף סלדה מעשן סיגריות. כמן כן, חבריה מסרו שתיאור הקללות אינו הולם את התנהגותה, וכי הם לא שמעו אותה מקללת.

למחרת הפרסום חזר בו זדורוב וטען כי הודה ברצח בעקבות לחצים שהפעילו עליו השוטרים. עורך דינו של זדורוב, דוד שפיגל, אמר לתקשורת כי זדורוב הוא "אדם רגיש ושביר, אני לא מתפלא שלחץ של המשטרה הצליח לכופף אותו ולגרום לו להודות בזה. אם המשטרה הייתה לוחצת עליו יותר הוא היה מודה בסופו של דבר ברצח ארלוזורוב ואף משחזר אותו".‏ גם הטענות בדבר עברו האלים של זדורוב הוכחשו על ידי שפיגל.

ביקורתה של משפחת ראדה על החקירה.

הוריה של ראדה הביעו אי שביעות רצון מחקירת המשטרה ואי אמון בחוקרים.‏

ב-24 בדצמבר 2006, חמישה ימים לאחר פרסום הודאתו של זדורוב, דרשו בני משפחת ראדה כי המשטרה תחשוף את חומר החקירה שנאסף עד אותו זמן בפני נציג מטעמם, אלכס פלג, חוקר פרטי וקצין משטרה בעבר. בפרקליטות המדינה סירבו לשתף פעולה עם פלג עד להגשת כתב אישום.

פלג הכין דו"ח בו קבע כי לא קיים בסיס ראיות מוצק להוכחת אשמתו של זדורוב והמליץ לבני משפחת ראדה לפנות אל המשטרה ולבקש ממנה להמשיך ולבדוק גורמים נוספים. בין היתר, קבע פלג כי אין זה הגיוני שזדורוב שחזר את מעשה הרצח אך לא הצליח להוביל את החוקרים אל כלי הרצח. במהלך השחזור, טען זדורוב כי טמן את להב הסכין ששימש אותו מתחת לריצוף ששם באותו זמן במקלט בית הספר. הריצוף הוסר אולם כלי הרצח לא נתגלה מתחתיו.

ב-22 באפריל 2007, לאחר שנפתח משפטו של זדורוב, הגישה המשפחה עתירה לבג"ץ בדרישה לפתיחת התיק המשטרתי ולחידוש חקירת הרצח, בנימוק שהמשטרה והפרקליטות מיהרו להגיש כתב אישום נגד זדורוב בלא שמיצו כיווני חקירה אחרים. לעתירה צורפו ראיות מזירת הרצח שלטענת העותרים סתרו את גירסת המשטרה.

בעקבות העתירה, הנחתה הפרקליטות את המשטרה לבצע "השלמות" לחקירת הרצח הכוללות בחינה מחודשת של הראיות שנתגלו במהלך החקירה הראשונה. החקירה המחודשת לא גרמה לשינוי כלשהו בכתב האישום נגד זדורוב. ב-20 במאי 2007 דחה בג"ץ את העתירה של משפחת ראדה על הסף. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "לא מצאנו כי יש בידי העותרים להצביע על פגם מהותי, או על חריגה ביתר ממתחם שיקול הדעת המסור לרשויות התביעה, המהווים עילה להתערבותנו בהחלטותיהן".

עוד כתבו השופטים כי מתשובת הפרקליטות עולה שהסוגיות שעלו בעתירה זכו להתייחסות ולמענה, וכי ראוי שסוגיות אלה יתבהרו בהליך הפלילי בבית המשפט המחוזי.‏

ברשת האינטרנט וכדו' הרבו לעסוק בכך ופורסמו מאמרים שונים עם ריבוי הוכחות מדוע זדורוב איננו הרוצח.

(חלקים מויקי שעברו ע"י עריכה קלה)
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 03 מאי 2016, 12:37

מה האינטרס של המשטרה להחביא את האמת בסיפור?
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 12:41

תודה רבה לסבא היקר,
עכשיו אני רוצה להבין מה הקשר של זה לנשים מביתר, ומה התעורר פה עכשיו, אני מבין שיש פה דיון מיהו הרוצח, נו, ועכשיו ? מה ההתפתחויות ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 מאי 2016, 12:42

גאליציינער כתב:תודה רבה לסבא היקר,
עכשיו אני רוצה להבין מה הקשר של זה לנשים מביתר, ומה התעורר פה עכשיו, אני מבין שיש פה דיון מיהו הרוצח, נו, ועכשיו ? מה ההתפתחויות ?

viewtopic.php?f=1&t=10341#p264940
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 12:43

משולש כתב:אפשר להרחיב יותר על הסיפור בביתר מתי קרה ולמה ואיך, ואולי לשלוח את הסרטון בפרטי.
תודה

לא היית שם ?

:roll: :roll: :roll:
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 13:05

חוזר בתשובה כתב:
גאליציינער כתב:תודה רבה לסבא היקר,

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 41#p264940

רגע, אז עכשיו חושדים בגרושה שהיא רצחה את תאיר ראדה ?
מה הקשר, היא למדה איתה באותו ביה"ס ?
ומה הקשר בין שני הסיפורים ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 13:07

גאליציינער כתב:רגע, אז עכשיו חושדים בגרושה שהיא רחצה את תאיר ראדה ?

למען הסר ספק: אין כל קשר בין הסיפורים. הקשר היחיד הוא טענות על משטרת ישראל.

וכבר כתבתי שראוי היה להפריד את שני הסיפורים לשתי אשכולות.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 13:10

סבא קשישא כתב:
גאליציינער כתב:רגע, אז עכשיו חושדים בגרושה שהיא רחצה את תאיר ראדה ?

למען הסר ספק: אין כל קשר בין הסיפורים. הקשר היחיד הוא טענות על משטרת ישראל.

וכבר כתבתי שראוי היה להפריד את שני הסיפורים לשתי אשכולות.

אבל זה אותו בן אדם ?

את מי חושדים שהוא כן היה הרוצח ? אם לא אותו זרדה - אם אני מאיית את זה נכון ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 13:12

חושבני שהיה כאן בלבול.

למי אתה מתכוון ל'גרושה מביתר' או ל'גרושה א.ק.'?
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 13:17

סבא קשישא כתב:חושבני שהיה כאן בלבול.

למי אתה מתכוון ל'גרושה מביתר' או ל'גרושה א.ק.'?

זה לא אותו בן אדם ?
יש פה א.ק ויש פה א.ח. אני כבר קצת מבולבל מכל הסיפור.
אולי המנהל יחלק פה בין ההודעות ויפתח עוד אשכול.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 13:20

גרושה מביתר - סיפורו של פותח האשכול.

א.ח. וא.ק. - סיפור אחר לחלוטין. חושדים בא.ק. ('אשתו' של א.ח.) שרצחה את תאיר ראדה. אין קשר לסיפור הראשון.

בשתי הסיפורים - שוב אין קשר - הטענה על המשטרה שלא פועלת נכון.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 13:23

מי זה הא.ק. הזה ?
ומשהו השתנה בזמן האחרון בפרשייה הזאת ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 13:33

א.ק היא הרוצחת (חולת נפש שלמדה באותו בי"ס לפניכן) של תאיראדה ז"ל. והיא מהלכת חופשי במקום רומן זדורוב שיושבכלא.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 03 מאי 2016, 13:35

יאיר כתב:א.ק היא הרוצחת (חולת נפש שלמדה באותו בי"ס לפניכן) של תאיראדה ז"ל. והיא מהלכת חופשי במקום רומן זדורוב שיושבכלא.

הוגש לפחות עתירה לבימ"ש לדיון חוזר - אם כולם כ"כ בטוחים שהיא הרוצחת, ומה קרה לאחרונה בסיפור הזה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 03 מאי 2016, 13:35

יאיר כתב:א.ק היא הרוצחת (חולת נפשלמדה באותו בי"ס לפניכן) של תאיראדה ז"ל. והיא מהלכת חופשי במקום רומן זדורוב שיושבכלא.

תיקון קל...
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 03 מאי 2016, 13:37

גאליציינער כתב:
יאיר כתב:א.ק היא הרוצחת (חולת נפש שלמדה באותו בי"ס לפניכן) של תאיראדה ז"ל. והיא מהלכת חופשי במקום רומן זדורוב שיושבכלא.

הוגש לפחות עתירה לבימ"ש לדיון חוזר - אם כולם כ"כ בטוחים שהיא הרוצחת, ומה קרה לאחרונה בסיפור הזה ?

זה מה שקרה:

מי רצח את תאיר ראדה?
הרצח, החקירה והשערוריה: סדרה דוקומנטרית חדשה יורדת לנבכי חקירת הרצח המזעזע וחוזרת עם ממצאים מטרידים. צפו
Posted by: ישראל שקולניק כתב קוקר in וידאו, חדשות 27 במרץ 2016 0

אז מי רצח את תאיר ראדה? גם אחרי ששופטי העליון הותירו את הרשעת זדורוב על כנה, הסערה בענין ממאנת לגווע. סדרה דוקומנטרית חדשה מתסיסה את הרשת והתקשורת כאשר מובאים בה עדויות דרמטיות שהציבור לא נחשף אליהן בעבר, עדויות שמטילות צל גדול על ההרשעה של זדורוב.
העדות הדרמטית ביותר היא זו של א', אדם שטוען כי בת זוגו לשעבר העידה בפניו כי היא זו שרצחה את ראדה. לטענתו, היא אף הראתה לו את הבגדים והסכין ששימשו אותה בעת הרצח.
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני

Re: פרשת תאיר ראדה ז"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 13:40

בכלל יש להעיר אשר בארצות הברית קיים פרויקט 'חפות' שמטרתו לעבור על הרשעות ולבדוק על מהיההרשעה ואם יש ראיות פוזטיבות להרשעה. הארגון הזה כבר הוציא כמות נכבדת של אנשים שבבירור ישבו עלא עוול בכפם (!).

בישראל היה יוזמה להקים גם כזה ארגון ומשוםה כמה מפרקליטי המדינה מהרו לחסום את התוכנית.......
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 03 מאי 2016, 14:06

עמוס בן הימיני כתב:
גאליציינער כתב:

זה מה שקרה:

מי רצח את תאיר ראדה?
הרצח, החקירה והשערוריה: סדרה דוקומנטרית חדשה יורדת לנבכי חקירת הרצח המזעזע וחוזרת עם ממצאים מטרידים. צפו
Posted by: ישראל שקולניק כתב קוקר in וידאו, חדשות 27 במרץ 2016 0

אז מי רצח את תאיר ראדה? גם אחרי ששופטי העליון הותירו את הרשעת זדורוב על כנה, הסערה בענין ממאנת לגווע. סדרה דוקומנטרית חדשה מתסיסה את הרשת והתקשורת כאשר מובאים בה עדויות דרמטיות שהציבור לא נחשף אליהן בעבר, עדויות שמטילות צל גדול על ההרשעה של זדורוב.
העדות הדרמטית ביותר היא זו של א', אדם שטוען כי בת זוגו לשעבר העידה בפניו כי היא זו שרצחה את ראדה. לטענתו, היא אף הראתה לו את הבגדים והסכין ששימשו אותו בעת הרצח.

יש למשהו מהחברים אפשרות לעלות או לשלוח בפרטי את הסדרה ההיא?!

בתודה מראש
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 14:18

בד"כ כל סדרת טלו' אינה עומדת בכללי הפורום.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 14:35

חוסיד כתב:מה האינטרס של המשטרה להחביא את האמת בסיפור?

להזכירכם היה זה בזמן תקופת שפל למשטרה ש'בני סלע' פושע מסוכן ברח מהכלא (בהתחלה חשבו שהוא הרוצח) והיה לחץ על המשטרה למצוא כמה שיותר מהר את הרוצח ולכן הראשון שהם הצליחו להלביש עליו את הסיפור, הם עשו זאת וכעת אינם חוזרים בהם כי אז יצטרכו לפטר שם כמה בכירים במשטרה, הכל עניין של אינטרסים ובית המשפט משתף פעולה בדומה לפרשת עמוס ברנס (ששוחרר אחרי 8.5 שנים וקיבל פיצוי של 5 מיליון ש"ח) ועוד.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 03 מאי 2016, 14:48

יאיר כתב: בדומה לפרשת עמוס ברנס (ששוחרר אחרי 8.5 שנים וקיבל פיצוי של 5 מיליון ש"ח) ועוד.

מה דעתכם? משתלם?
זה בכלל מפצה על מה שהוא עבר?
פחות ממליון ש''ח לשנה, לפני מסים!
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 03 מאי 2016, 14:50

ברור שלא. אגב, הוא נפטר כשנה אחרי שקיבל את הפיצוי...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 03 מאי 2016, 16:45

זה פשוט לא יאומן.
מצד שני איפה המשפחה, החברים של רומן שיהפכו עולמות? אם הוא אכן חף מכל פשע....
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 03 מאי 2016, 16:51

אגב, יש סרט מפורסם (שהועלה גם בעבר הרחוק כאן בפורום), בשם 12 המושבעים. בו מסופר על נער שהואשם ברצח, והיו עדויות רבות כדי להפלילו, וכן היתה דעת כמעט כל 'המושבעים' (כעין שופטים, מהציבור הרחב), ואדם אחד שפקפק אולי הוא חף מפשע הצליח להפוך את הקערה על פיה.

בסרט זה ניתן לראות כיצד בני אדם שופטים לפי נטיות לב והשערות (גם אם נשים בצד אינטרסם שפלים), ונסיבות מקריות, וכדו'. דבר שאינו מוכיח כלל וכלל על אשמה אמיתית.
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 07 יולי 2016, 20:35

לפני כמה ימים החליט בית המשפט העליון שלא לקיים דיון נוסף בפרשת תאיר ראדה.

לאחר שנשיאת בית המשפט העליון דחתה את הבקשה לקיים דיון חוזר בעניינו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל לפני עשור, מבהירה רעייתו אולגה כי יש בידיה ראיות חדשות – וכי היא מתכוונת לבקש עריכת משפט חוזר: "רומן שבור ומאוכזב, ננסה כל מה שאפשר".

"האופציה האחרונה שנשארה היא לבקש משפט חוזר או נס מהשמיים שימצא את הרוצחים האמיתיים", אומרת אולגה זדורוב בראיון ל"שש" עם עודד בן עמי. "אנחנו ננצל את כל האופציות שאנחנו יכולים. הייתי מאוכזבת מהחלטת בית המשפט אבל לא הופתעתי, ציפינו שידחו את הבקשה – דחו את הבקשה לדיון נוסף, שזה עניין משפטי ולא ראייתי".
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 יולי 2016, 14:34

נעשה ונשמע כתב:אגב, יש סרט מפורסם (שהועלה גם בעבר הרחוק כאן בפורום), בשם 12 המושבעים. בו מסופר על נער שהואשם ברצח, והיו עדויות רבות כדי להפלילו, וכן היתה דעת כמעט כל 'המושבעים' (כעין שופטים, מהציבור הרחב), ואדם אחד שפקפק אולי הוא חף מפשע הצליח להפוך את הקערה על פיה.

בסרט זה ניתן לראות כיצד בני אדם שופטים לפי נטיות לב והשערות (גם אם נשים בצד אינטרסם שפלים), ונסיבות מקריות, וכדו'. דבר שאינו מוכיח כלל וכלל על אשמה אמיתית.

יש ביקוש לסרט?

לרגל תחילת 'בין הזמנים' אני יכול להשיג ולעלות את הסרט אם תחפצו בו (ואם יש אישור מההנהלה - וכנראה יש - שהרי עלה הסרט בעבר בפורום).
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 25 יולי 2016, 14:36

אני מבקש
בבקשה
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 25 יולי 2016, 14:44

שים שלום כתב:אני מבקש
בבקשה

היי
כפל לשון :lol:: :lol:: :lol::
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 20 אוקטובר 2016, 22:46

סתם שאלת סקרנות: יש איזה התפתחות בכל הפרשה של רומן זדורוב? א.ק? יש איזה גילוים חדשים?
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 21 אוקטובר 2016, 01:54

לכל מי שמביע דעה נחרצת, אזכיר לו שלא כל החומר היה בפניו והסרטים שנמצאים ברשת כוווולם אינטרסנטים, אף אחד לא מציג את שני הצדדים.
ואי אפשר לשפוט על סמך זה.

אני נוטה לחשוב שרומן זדורוב איננו הרוצח, יחד עם זאת ספק אם א. ק. עשתה את זה.
הסדרה בת ארבעה פרקים ממש הובילה את הצופה להסיק שזו היא, אבל גם הסדרה הזאת לא אוביקטיבית היה לה מטרה להוביל לאותה מסקנה.

על פי סימנים רבים, היו מספר שותפים לרצח, ולא רוצח יחיד, וזה סותר הן את הטענה שרומן הוא הרוצח והן את הטענה שזו א. ק.

ברור שהמשטרה מיהרה להאשים את זדורוב, או בגלל רצון להוכיח יעילות, או כדי לחפות על הרוצחים האמיתיים (את האפשרות שזה מתוך תלמידי ביה"ס הם דחו מכל וכל, על אף שסימנים רבים הצביעו על אפשרות זו) וכדי לא להודות בטעות הם חיפפו מאד את חקירתה של א. ק.

כאמור זו נטייתי לחשוב, אך אינני יכול להסיק דבר בנושא בבירור, כי לא היו בפני כל הנתונים. (צריך לזכור שהמשטרה לא הציגה את הצד שלה ע"י סרטים לציבור)
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 21 אוקטובר 2016, 09:43

כתבן כתב: ספק אם א. ק. עשתה את זה.

על פי סימנים רבים, היו מספר שותפים לרצח, ולא רוצח יחיד, וזה סותר הן את הטענה שרומן הוא הרוצח והן את הטענה שזו א. ק.

אתה יכול בבקשה להרחיב בדבריך. לנמק את הטיעונים.
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 21 אוקטובר 2016, 11:52

בחור צעיר כתב:
כתבן כתב: ספק אם א. ק. עשתה את זה.

אתה יכול בבקשה להרחיב בדבריך. לנמק את הטיעונים.

כשהייתי לצורך עבודתי במקום שהיה אינטרנט ללא חסימה, סקרנותי גברה וראיתי מספר סרטים על זה, אחד מהם שנקרא 'לתפור חף מפשע' (אם אתה רוצה לראות תחפש את הלא מצונזר שאורכו כשעה וחצי) מציג טענות על שערות שנבדקו במעבדה בחו"ל ושייכות ל3 אנשים שונים, ועוד סימנים שאיני זוכר. גם בסדרה של ארבע פרקים הובא חוקר שטען להוכחות על כך שהיה יותר מאדם אחד בזמן הרצח, איני זוכר את כל הדברים, אבל כאמור התרשמותי ממכלול הדברים שראיתי בנושא שכנראה היו תלמידים שעשו זאת בגלל סכסוך, (היו איומים עליה, היא הוחרמה) יש סימנים ברורים על תיאום עדויות של תלמידים (כמה מהם סיפרו על איזה אבי מטבריה, והתברר שלא היה ולא נברא).
הרושם שלי הוא, שלא מדובר רק בחריצות יתר של המשטרה, אלא רצו לחפות על הרוצחת (שכנראה היו לה מסייעים) ולכן עשו מאמצים גדולים למצוא אשם כמה שיותר מהר.

אבל כאמור אי אפשר לקבוע בבירור אלא אם כן טענות כל הצדדים היו בפניך, וגם אז לא תדע בוודאות מי רצח, כי המשטרה לא חקרה במקומות שהם רצו לא להגיע אליהם.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 21 אוקטובר 2016, 12:19

אכן, אין ספק שזו תעלומה מוזרה ה'אבי מטבריה' ושלל החיזוקים השונים. אבל, ההוכחות שיש כנגד א.ק. חזקות, לדעתי, הרבה יותר מהתמיהות השונות שעוררו בנות כיתתה

יש מצב שאתה מעלה לכאן את הסרט המצונזר, שייך?
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 21 אוקטובר 2016, 16:46

בחור צעיר כתב:אכן, אין ספק שזו תעלומה מוזרה ה'אבי מטבריה' ושלל החיזוקים השונים. אבל, ההוכחות שיש כנגד א.ק. חזקות, לדעתי, הרבה יותר מהתמיהות השונות שעוררו בנות כיתתה

יש מצב שאתה מעלה לכאן את הסרט המצונזר, שייך?

א. ק. אכן מסוגלת לזה, אבל העובדה שאדם לוקה בסכיזופרניה ואף ניסה לבצע רצח במקרה אחר אינו ראיה מספיקה, והאפשרות שא.ח. מעליל היא אפשרות קיימת.
זה שהוא נבדק בפוליגרף ויצא דובר אמת, והיא סירבה להיבדק. מעלה מאד את הסבירות שהיא עשתה זאת.
מנגד הסיפור על כך שהעדה היחידה שהיא סיפרה לה על זה, התאבדה, ולפני מותה היא הספיקה לספר למישהי שגם היא התאבדה כמה ימים לאחר מכן, עורר בי ספק גדול על אמינות ה'מחקר', איך במקרה כל מי שיכל להעיד התאבד לפני שהספיקו לתעד את דבריו? זה עשה עלי רושם של עו"ד שיש לו אינטרס ולכן מספר סיפור מצוץ מהאצבע כדי לחזק את גרסת א. ח.

העובדה שהמשטרה התעלמה ממצב הסכסוך וההחרמה שהיה נגד תאיר ראדה בביה"ס, ומכך שהיא אויימה ופחדה מזה, וכן התעלמות המשטרה מכך שהיה תיאום גרסאות בין מספר תלמידים, שתיאמו גירסה שלא הייתה ולא נבראה, מביאה אותי לחשוב שהיה רצון לחפות על מישהי מהתלמידות שביצעה זאת, וזו כנראה תלמידה עם סיוע, ולא תלמידה לשעבר.
אולם בהחלט ישנה אפשרות נוספת שלא נשללה שזו א. ק. המשטרה העדיפה לא להאמין לזה ולאיים על א. ח. במקום לחקור כראוי כי אינם רוצים להודות בטעות.

המצונזר הוא סרט שהובא בטלויזיה, זה לא צנזור מבחינה דתית, אלא מצד עריכה טלויזיונית.
במלא יש יותר פרטים לכן כדי לקבל תמונה טובה יותר הוא עדיף, בכל מקרה אין לי גישה לזה, וזה גם לא מתאים לפה.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 27 אוקטובר 2016, 20:58

נו... יש עוד חדשות בנידון?

חבר שלי אמר שראה את זדרוב בכלא ודיבר איתו והוא ממש נחמד...

אל תשאלו מי זה החבר ומה הוא עשה בכלא..
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 27 אוקטובר 2016, 21:09

מי זה החבר???
ומה הוא עשה בכלא???
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 27 אוקטובר 2016, 21:11

בחור צעיר הזהר בדבריך!

שלשה דברים כלולים בלאו של 'לא תחנם'
"לא תיתן להם חניה בקרקע"; איסור על מכירה או השכרה של קרקע ארץ ישראל לגויים.
"לא תיתן להם מתנת חינם"; איסור על נתינת מתנות לגויים.
"לא תיתן להם חן"; איסור לספר בשבחם של גויים.

בתגובה שלך יתכן שעברת על לא תעשה מהתורה, וכשיבנה ביהמ"ק במהרה בימינו תצטרך להביא חטאת.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 27 אוקטובר 2016, 21:18

נו באמת, אסור להגיד על גוי שהוא נחמד?!
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי קריא » 27 אוקטובר 2016, 21:31

:) גם חבר שלך לא עשה עסק גדול מדברים שאסור
סמל אישי של המשתמש
קריא

הודעה שלא נקראהעל ידי אתנחתא » 27 אוקטובר 2016, 21:35

כל האיסור לשבח גויים, הוא דוקא אם הם עובדי עבודה זרה, אולם גויים שאינם עובדי עבודה זרה אין איסור לשבח (שו"ת ציץ אליעזר חלק טו' סימן מז אות ה. וכן יש ללמוד ממה שכתב באורך בשו"ת יביע אומר חלק י' חלק יורה דעה סימן מא אות א-ו).
אתנחתא

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 27 אוקטובר 2016, 21:42

בחור צעיר כתב:נו באמת, אסור להגיד על גוי שהוא נחמד?!

אכן כן אסור! (כתבתי יתכן כי חשבתי שאינך יודע שהוא גוי, ולא ברור לי האם במצב כזה עוברים על לאו בשוגג)
מה שזעזע אותי בתגובתך שלא ניסית לברר את ההלכה, אלא סתם כך במין זלזול 'נו באמת,'.....

אז כן באמת זה אסור, ואפילו לומר על גוי שהוא יפה (שזה לא תלוי במעשיו אלא מתנת שמים) גם אסור.

נ. ב. יש מצבים של הכרח שבהם יש היתר, אבל אין כאן המקום לפרט, מה שכתבת כאן לית מאן דפליג שזה איסור גמור.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 27 אוקטובר 2016, 21:47

אתנחתא כתב:כל האיסור לשבח גויים, הוא דוקא אם הם עובדי עבודה זרה, אולם גויים שאינם עובדי עבודה זרה אין איסור לשבח (שו"ת ציץ אליעזר חלק טו' סימן מז אות ה. וכן יש ללמוד ממה שכתב באורך בשו"ת יביע אומר חלק י' חלק יורה דעה סימן מא אות א-ו).

כל נוצרי הוא עובד ע"ז.
ואפי אם הוא אינו אדוק בדתו, אלא מנהג אבותיו בידו.

הנה שו"ת מהרב ב"צ מוצפי:
לכבוד הרב
בעניין איסור לא תחנם, האם מותר לאמר על גויי זמנינו כגון
אירופי או אמריקאי שהוא יפה, שלעניין ע''ז מנהג אבותם בידם
תודה.
תשובה
כשאין שום הכרח בדבר אסור .
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 27 אוקטובר 2016, 22:02

כתבן כתב:

אכן כן אסור! (כתבתי יתכן כי חשבתי שאינך יודע שהוא גוי, ולא ברור לי האם במצב כזה עוברים על לאו בשוגג)
מה שזעזע אותי בתגובתך שלא ניסית לברר את ההלכה, אלא סתם כך במין זלזול 'נו באמת,'.....

בסדר מצטער על הניסוח. זלזלתי כי הכרתי את ההלכה שאם הוא לא עובד ע"ז מותר. זדורוב לא עובד ע"ז. דברי הרב מוצפי לא מקובלים עלי יותר נכון על רבותיי שמתירים אלא אם כן ידוע שהוא עובד ע"ז.
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 27 אוקטובר 2016, 22:04

בחור צעיר כתב:
כתבן כתב:

בסדר מצטער על הניסוח. זלזלתי כי הכרתי את ההלכה שאם הוא לא עובד ע"ז מותר. זדורוב לא עובד ע"ז. דברי הרב מוצפי לא מקובלים עלי יותר נכון על רבותיי שמתירים אלא אם כן ידוע שהוא עובד ע"ז.

באמת, שאלת את רבותך בעניין ??

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי בחור צעיר » 27 אוקטובר 2016, 22:07

לא ממש. שמעתי מהם עצמם שמזכירים כמה פעמים גויים בחיוב. והם עצמם נשאלו על-כך והשיבו בדיוק מה שכתבתי.
בחור צעיר

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 27 אוקטובר 2016, 22:15

הערתי מה שצריך, ויצאתי י"ח.
אתה נשמע כמי שרוצה לצאת צודק, אבל באמת איננו בטוח עוד בעמדתו.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק הכי ארוך בפורום » 27 אוקטובר 2016, 23:57

קשוט עצמך ואח"כ קשוט אחרים

כתבן כתב:לכל מי שמביע דעה נחרצת, אזכיר לו שלא כל החומר היה בפניו והסרטים שנמצאים ברשת כוווולם אינטרסנטים, אף אחד לא מציג את שני הצדדים.
הסדרה בת ארבעה פרקים ממש הובילה את הצופה להסיק שזו היא, אבל גם הסדרה הזאת לא אוביקטיבית היה לה מטרה להוביל לאותה מסקנה.
כתבן כתב:כשהייתי לצורך עבודתי במקום שהיה אינטרנט ללא חסימה, סקרנותי גברה וראיתי מספר סרטים על זה, אחד מהם שנקרא 'לתפור חף מפשע' (אם אתה רוצה לראות תחפש את הלא מצונזר שאורכו כשעה וחצי)
הניק הכי ארוך בפורום

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 28 אוקטובר 2016, 00:11

הניק הכי ארוך בפורום כתב:קשוט עצמך ואח"כ קשוט אחרים

כתבן כתב:לכל מי שמביע דעה נחרצת, אזכיר לו שלא כל החומר היה בפניו והסרטים שנמצאים ברשת כוווולם אינטרסנטים, אף אחד לא מציג את שני הצדדים.
כתבן כתב:כשהייתי לצורך עבודתי במקום שהיה אינטרנט ללא חסימה, סקרנותי גברה וראיתי מספר סרטים על זה, אחד מהם שנקרא 'לתפור חף מפשע' (אם אתה רוצה לראות תחפש את הלא מצונזר שאורכו כשעה וחצי)

לא הבנתי מה רצונך. אתה מוכיח אותי על שראיתי, או שמצאת כביכול סתירה.
אז אענה על שניהם.
הייתי במשרד שבו ישבו אנשים נוספים ועלה הנושא וכמובן כל אחד מצדד לפה ולשם ואז מתוך סקרנות ראינו את הסרטים בנושא, בנוכחות אנשים נוספים אין שום חשש לגלישה למקום לא רצוי. ואעפ"כ אני מקבל את התוכחה, יש צדיקים יותר ממני שלא היו רואים.
אבל בינינו, מי שפתח את האשכול ומי שהגיב בו גם הוא ראה.
לגבי זה שהסרטים אינטרסנטים, אכן כן, ולכן אמרתי שאי אפשר לקבוע על פיהם עמדה נחרצת, אלא ציינתי התרשמותי ממה שראיתי, ללא שאקבע עמדה ודאית.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 נובמבר 2016, 10:29

סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 05 פברואר 2017, 14:09

מאז האירוע המחריד בצהרי שבת שעברה במושבה מגדל, בו נרצחו אם ושני ילדיה וילד נוסף (נחמן עתיה) על ידי האב-הבעל נדב סלע, לא פוסקות השמועות בעיר קצרין וברשתות החברתיות על קשר בין הרוצח לבין רצח תאיר ראדה, תושבת העיר, לפני כעשור.

כעת, השמועות הגיעו גם לאילנה ראדה, אמה של תאיר. בביקור ניחומים שהיא ערכה בבית משפחת כרסנטי, היא אמרה: "לא אתייחס לכל מה שנאמר לי בשבוע האחרון ולכל מה שמופיע בפייסבוק. כל הנושא של רצח תאיר צריך להבדק כל הזמן. אני מקווה בשביל משפחות הנרצחים שהחקירה של המשטרה במקרה שלהם תניח את דעתם, עד כמה שהאמת קשה - היא חייבת לבוא לידי ביטוי".

"אני לא רוצה להשלות את עצמי בעניין הקשר והשמועות לתאיר", היא הוסיפה. "אני לא בונה את התיאוריות מחדש. אני מחכה כמו כולם שצו איסור הפרסום יוסר, ואז נדע מה קורה, אם קורה, ומה האמת בכל השמועות".

אף שצו איסור פרסום עדיין מוטל על פרשת הרצח במגדל, ניתן לדווח הבוקר (ראשון), כי קרובים למשפחת ראדה מבקשים מהמשטרה לבדוק ברצינות את השמועות שנקשרות בימים האחרונים בסלע, ומהן עולה כי הוא מעורב לכאורה בצורה כזו או אחרת גם בפרשת הרצח בקצרין - כך מפרסם העיתון 'מעריב'.

כידוע, ראדה, בת 13.5, נמצאה ללא רוח חיים בבית הספר התיכון נופי גולן בו למדה, ולאחר הרצח עצרה המשטרה את רומן זדורוב, פועל בניין שעבד בבית הספר, שהודה בביצוע הרצח בפני חוקריו ושחזר את המעשה לפני מצלמות המשטרה, אך זמן קצר לאחר מכן חזר בו מהודאתו, סירב לחתום עליה וטען כי היא הוצאה ממנו תוך הפעלת לחץ.

לפני כשש שנים הורשע זדורוב בבית המשפט המחוזי, ולפני כשנה דחה בית המשפט העליון את ערעורו של זדורוב, אך תיאוריות שונות ומשונות עדיין מתרוצצות בדעת הקהל הישראלי, וסדרה שהופקה בנושא, 'צל של אמת', זכתה להד ציבורי נרחב.

כידוע התברר שהרוצח היה בכיתה י"ב כאשר תאיר ראדה נרצחה
ואשתו היתה בת כיתתה
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 אוקטובר 2018, 08:10

יאיר כתב:א.ק היא הרוצחת (חולת נפשלמדה באותו בי"ס לפניכן) של תאיראדה ז"ל. והיא מהלכת חופשי במקום רומן זדורוב שיושבכלא.

נו זה היה ברור לחלוטין. הכתובת היתה על הקיר!

מדינת ישראל..תתחילי להכין את המיליונים...
viewtopic.php?p=265182#p265182
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 אוקטובר 2018, 11:53

מה ברור ??
תעדכן אותנו בבקשה בפרטים החסרים.

אם אינך רוצה - אז לפחות בפרטי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 15 אוקטובר 2018, 12:02

יאיר כתב:

http://forum.ladaat.info/viewtopic.php?p=265182#p265182

היי! גמני אמרתי זאת! צטט גם אותי!...

סבא קשישא כתב:בכל מקרה, שלא יהיה לך ספק, אני נוטה לומר שהיא אכן הרוצחת.
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 אוקטובר 2018, 12:06

עדות נוספת שלישית, שא"ק הודתה שהיא הרוצחת (גם בלי זה יש עשרות ראיות שכל אחת מהן מוכיחה שהיא הרוצחת)

אבל איך אמר מישהו?

"כשקביעת המשטרה והפרקליטות היא שיצור מסוים הוא קוקיה, לא ישתנה דבר גם אם הכל יעידו שהם שומעים את נעירותיו, מדי בוקר"...

במשטרה מפחדים להודות שטעו כדי שלא יווצר מצב של חוסר אמון רציני במשטרה אך מה שנגרם הוא חוסר אמון מוחלט במלואו...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 אוקטובר 2018, 12:07

פשש...סבא קשישא!! למה זכינו? ועוד אחרי ה - 10000!! התגעגענו! :P
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 אוקטובר 2018, 19:24

יאיר כתב:

viewtopic.php?p=265182#p265182

https://www.hidabroot.org/article/240311

מה שהכי מעצבן בפרשה הזו (חוץ מזה שזדורוב החף משפע יושב ונמק בכלא לחינם)

הוא שגם אם א"ק לא היתה הרוצחת, היא היתה צריכה להיות מאחורי סורג ובריח במקרה הטוב/הרע

או במוסד סגור באשפוז בכפיה במקרה הרע/הטוב לאור דיבוריה ומעלליה האחרים שעשתה ("רעבה לרצוח" , "רואה אנשים כמו סנדויצ'ים"
ועוד (לא אבחיל את קוראי הפורום)... וכן נסיונות רצח, נשיכת ונגיסת שוטר וכו').
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אוקטובר 2018, 19:57

הנה עכשיו "נזכרו" לבדוק שערות מהזירה ומצאו בנתיים שזה תואם לא.ח (בן זוגה לשעבר של א"ק)...

הלך על המשטרה! אין יותר אמון! (אני לא מופתע כלל. היה ברור לי שנים שזו א"ק
וגם עכשיו אומרים שהיא אפילו קצת הודתה במקרה הספציפי הזה כששאלו אותה וזה חוץ מלפחות 3 עדויות שסיפרה שהיא זו שביצעה את זה)
תם עידן הספק ובפרט ובעיקר לאם אילנה ראדה ש - 12 שנים מנסה ודורשת להבין מי עשה זאת.
האב חשב שהמשטרה ובית המשפט צודקים וזדורוב אשם ונפטר (ממחלה שנבעה מהצער) לפני מס' שנים יום אחרי שהכניס ס"ת לע"נ ביתו הנרצחת.

אז איך אמרנו? מדינת ישראל תכיני את המיליונים! (פיצוי לזדורוב החף מפשע שנמק בכלא 12 שנים, על לא עוול בכפו)...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אוקטובר 2018, 20:10

ונחשו איפה הרוצחת?... מטיילת לה עכשיו בחו"ל...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 אוקטובר 2018, 20:40

אז איך אתם מסבירים שכל ערכאה שיפוטית שדנה בעניין החזירה בנחרצות את זדורוב לכלא? כולם מושחתים?! אתם מכירים עוד סיפור מקביל??

א.ק. היא חולת נפש ברסמי, ולכן ל'הודאותיה' אין כל ערך של ממש. לעומתה, זדורוב נחשב בריא, ויש ים של ראיות - שלא מתאימות לבימה זו - שקושרות אותו לזירה ממש, (ולא רק באופן כללי ומעורפל שראו אצלו תיק עם סכין כמו אצל ההיא). וחוצמזה, האיש ישב עם מדובב וסיפר לו איך הוא הטמין את מכנסיו המוכתמות וכו' וכו' בקיצור הודה באשמה ותיאר את המקרה לפרטיו.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אוקטובר 2018, 20:45

עלה זית כתב:אז איך אתם מסבירים שכל ערכאה שיפוטית שדנה בעניין החזירה בנחרצות את זדורוב לכלא? כולם מושחתים?! אתם מכירים עוד סיפור מקביל??

א.ק. היא חולת נפש ברסמי, ולכן ל'הודאותיה' אין כל ערך של ממש. לעומתה, זדורוב נחשב בריא, ויש ים של ראיות - שלא מתאימות לבימה זו - שקושרות אותו לזירה ממש, (ולא רק באופן כללי ומעורפל שראו אצלו תיק עם סכין כמו אצל ההיא). וחוצמזה, האיש ישב עם מדובב וסיפר לו איך הוא הטמין את מכנסיו המוכתמות וכו' וכו' בקיצור הודה באשמה ותיאר את המקרה לפרטיו.

היו כמה וכמה וגם לאחרונה שחפים מפשע ישבו בכלא שנים. רומן זדורוב בקושי ידע עברית, אדם תמים שלא כ"כ הבין מה רוצים ממנו, "הודה" לאחר שהרעיבו, התעללו, עינו, צעקו, איימו, שיקרו ולא נתנו לו לישון במשך כשבוע או יותר!!!

אין כמעט אחד שלא היה מודה במצב כזה. כמובן שמיד אח"כ הכחיש הכל וביטל את ההודאה, יש פה משהו פסיכולוגי שאדם מתחיל להאמין שעשה משהו וכנראה שכח, יש עוד מה להאריך בזה וכל ה"ראיות" שהביאו הן ראיות שיקריות אחת לאחת ואין בהן ממש כלל וכלל!
נכנסתי לעובי הקורה בנושא ואני אומר לך הכל בצורה עובדתית וכנה.

כולם מושחתים/טפשים/חצי חצי/ לא מספיק חכמים...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אוקטובר 2018, 20:48

וכאן מגיע יישר כח גדול לעו"ד החדש של זדורוב, ירום הלוי (למרות שגם הקודמים היו טובים) שהביא את כל הראיות החדשות וימשיך לייצג אותו כפי שצריך!

[ואגלה לכם סוד קטן..התכתבתי עם העו"ד לאחרונה באיזה ענין. היתה ראיה מוחצת (שחברותיה ראו את הרוצחת) וכשהוא נשאל בראיון "מישהו ראה את הרוצחת"? השיב שלא ומיד שלחתי לו מייל שראו ועוד איך ראו וזה תואם לעדות א.ח, אז הוא ענה שהוא כבר יודע].
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי רביזון » 26 אוקטובר 2018, 00:11

אתה נשמע מאתגר, מה לך ולסיפור המטורף הזה?
אגב, אני באמת מתקשה להבין מה קרה שם (מה שאפשר ומתאים לספר).
רביזון

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 26 אוקטובר 2018, 00:18

פשוט מאוד, אמנם אין הנחתום מעיד על עיסתו אבל כיון ששאלת אענה.

אני משתדל לרדוף צדק ואמת ואני שונא שקרים ועוולות,

כ"ש כשהדבר בא מאלו שאמורים לעשות את הצדק והם מעוותים את הדין את הצדק ואת האמת.

יש הרבה מאוד חומר שלא הבאתי ולא אביא כאן מפאת התיאורים המזעזעים

אבל אם תרצה אוכל לכתוב לך בפרטי כאן ועכשיו בתימצות או שתשאל מה בדיוק רצונך לדעת ואשתדל לענות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 26 אוקטובר 2018, 01:00

אתם אולי לא יודעים אבל מאז ישנם כמה וכמה חוקים חדשים במשרד החינוך, מאז כל אדם הנכנס לשטח ביה"ס (בכל בי"ס בארץ) צריך למסור פרטיו שמו המלא ות.ז לשומר/מאבטח ביה"ס ועל השומר לוודא אישור כניסה, מצלמות בבי"ס, אסור למורה להוציא תלמיד מחוץ לכיתה כעונש ולהשאירו ללא השגחה, אלא יש נאמן מוגנות שניתן לשלוח אליו את התלמיד והוא אמור להעסיק את התלמיד ועוד.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משיב. » 26 אוקטובר 2018, 14:53

שס ודגל הגישו בקשה לדיון חוזר בבג"ץ.
יש ממצא חדש עם הוכחה על הקשר של פינדרוס לאלעד.
מצאו שערה עם ד.נ.א. של פינדרוס באלעד!
משיב.

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 26 אוקטובר 2018, 15:35

חזק
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 27 אוקטובר 2018, 21:47

עפ"י חישוב ועל בסיס השערה מבוססת, אני חושב שזדורוב ישתחרר מחמת הספק בכ"ב כסלו (30 בנובמבר, בעוד כחודש)

או בין התאריכים כ"ד כסלו לג' טבת (2-11/12/18), יפוצה ב - 8 עד 12 מיליון ש"ח וא"ק לא תורשע כל עוד לא יהיו ראיות נוספות...

איך הגעתי לזה??

פשוט. זדורוב יושב קרוב ל 12 שנה על לא עוול בכפו. מתי הוא נעצר? בפרשת 'וישב'. הכל רמוז בתורה!

viewtopic.php?p=60094#p60094 ידוע לכם על אדם שישב 12 שנה בבית סוהר בפרשת 'וישב' על לא עוול בכפו??

יוסף! כמה זמן הוא ישב? 12 שנה! בדיוק כמו זדורוב!!!...

בכ"ב כסלו ימלאו לזדורוב 12 שנים והתאריכים האחרים שהזכרתי הם הימים הקשורים לפרשת 'מקץ' בה יוסף שוחרר מבית הסוהר.

ברור שאני לא בא לקבוע מסמרות...נחיה ונראה.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 27 אוקטובר 2018, 22:15

החזאים אמרו שתהיה סערה ובאמת מצאו שערה שעשתה סערה...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 28 אוקטובר 2018, 11:01

אני רוצה לומר דעה לא מקובלת ופופולרית ברשת:
אין לי ספק שזדורוב הרוצח.
בניגוד לרוב ה"משפטנים" על דעת עצמם מרחבי הפייסבוק והרשת, שפוגעים בצורה קשה מאד בנערות חפות מפשע, אני קראתי חלק גדול מהפרוטוקולים, המסמכים, והנימוקים להרשעה.
זדורוב רצח אותה.
100% בלי בדל של ספק.
זה הוכח בצורה ברורה, הוא הודה בזה. ורק כאשר פתאם עלה בדעתו שהוא יכול לצאת מדי נקי, הוא החל עם החלפת הגרסאות.
גם בלי זה, קשה להבין את נטיית הלב שלכם לטובת גוי רוסי, ועוד מול נערות יהודית.
אתם פשוט נסחפים אחרי עדר של צעירים חילונים שעשו "משפט" שדה.
מציע לכם לקרוא את ההרשעה במקור, על כל הפרטים והאותיות הקטנות. היא מתייחסת לכל הטענות של הטוענים לחפות ומפריכה אותם.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 אוקטובר 2018, 11:04

לא תאמינו!
חיפשתי בחיפוש מינימלי ובחיפוש אופטימלי ('רצחראדה') דילוגים בתורה ובשניהם הביא אותה תוצאה מפרשות וישב-מקץ!
https://sodtorah.co.il/?view&start=5440 ... 7306#57306

שניים מהפס':
"ותדבראליוכדבריםהאלהלאמרבאאליהעבדהעבריאשרהבאת"
"וגםפהלאעשיתימאומהכישמואתיבבור"
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 אוקטובר 2018, 11:30

אני לא יודע להגיד אבל אני חושב שיש פה משהו מדהים!

חיפשתי 'זדורוב' בטבלה מהלינק לעיל, ההסתברות למציאת הטבלה זדורוב בטבלה היא 0.043496 ובכל זאת המילה נמצאת שם בטבלה!

https://sodtorah.co.il/?view&info=&cut_ ... 7306#57306
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 28 אוקטובר 2018, 11:33

כל הכבוד לך יאיר, בזמן שכולם עסוקים בענייני בחירות אתה עוסק במצוות פדיון שבויים
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 אוקטובר 2018, 11:54

מצאתי עוד משהו אבל אסור לפרסם...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי RUSHL » 28 אוקטובר 2018, 14:27

בעקבות פרשיית זדורוב: עורכי הדין מבקשים לבחון מחדש את רצח דומא
האם תיק זדורוב ישפיע על תיק דומא? בעקבות הגילויים החדשים בפרשיית זדורוב, עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את בן אוליאל החשוד המרכזי בתיק דומא לפרקליטות לבחון את עצמה מחדש "חלילה לא להאשים אדם על לא עוול בכפו"

12:50|שלמה רייכמן
ארכיון. (צילום: זכריא סדה ארגון רבנים לזכויות אדם) המקרה דומה?
בעקבות הראיה החדשה שהתגלתה במשפט זדורוב, קורא הבוקר (א') עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בתיק דומא לפרקליטות לבחון את עצמה מחדש בתיק.

"אחרי שאנו רואים את ההתנהלות השערורייתית בפרשת זדורוב, אני חייב לומר שאיני מופתע." אומר אוחיון, "ב"תיק דומא" בו אני מייצג מואשם עמירם בן אוליאל בהתבסס על הודאה שנגבתה ממנו אחרי שהוא נחקר בעינויים קשים מנשוא, שבית המשפט הוציא צו איסור על פרסומם דווקא משום חומרתם הרבה." מזכיר אוחיון את העינויים אותם עבר בן אוליאל.

לסיום קרא לפרקליטות לבחון את עמדתה מחדש "אני מקווה ומצפה שהפרקליטות תבחן עצמה מחדש בתיק זה, וחלילה לא תאשים אדם על לא עוול בכפו." סיים אוחיון.

נזכיר כי בתיק דומא, קבע בימ"ש המחוזי מרכז, כי הנאשמים, בן אוליאל וקטין נוסף עונו במהלך החקירות בשב"כ. בעקבות העינויים פסל בימ"ש את כל הודאות הקטין שהוצאו בעינויים וכן חלק מההודאות שהוצאו תוך הפעלת כח מבן אוליאל.

לאחרונה החלו פעילי שונים, לפעול על מנת לחשוף את "עלילת דומא" לדבריהם. מיכאל פואה, תושב הגליל התחתון, מחנך ופעיל חברתי, אשר שימש בעבר כמנכ"ל מנהיגות יהודית וכיועצו של השר כחלון במשרד הרווחה, פתח יחד עם אחרים דף פייסבוק אשר צבר כבר מאות רבות של תומכים, בשם עלילת דומא, כחלק ממאבק להוכחת חפותו של בן אוליאל.

"הדרמה במשפטו של רומן זדורוב מלמדת אותנו איך הפרקליטות והמשטרה מוכנות לטייח חקירה ולהושיב בכלא אדם חף מפשע כשלחץ ציבורי נושף בעורפיהן. אנו גם למדים מכך עד כמה דל ערכה של הודאה שנגבית בלחץ נפשי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעינויים קשים כפי שהיה במקרה של חקירת עלילת דומא." כתבו הפעילים בדף הפייסבוק.

"הקונספציה גרמה למשטרה להתעלם משערות שנמצאו בזירה ורק בלחץ הסניגור ולאחר 12 שנה נבדקו רק שלש שערות. השב"כ החליט שאת ההצתה בדומא בצעו נערי גבעות וההתחמק מחקירת כיווני חקירה אחרים.
עמירם יושב במעצר כבר שלש שנים, מנותק מבתו הקטנה ואשתו על לא עוול בכפו. הגיע הזמן לשחרר אותו." הוסיפו.
אם אתה לא מנסה להבין בן אדם מקרוב אל תשפוט אותו מרחוק
סמל אישי של המשתמש
RUSHL

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 אוקטובר 2018, 16:34

יפה. רק הפרט בסוף אינו מדוייק. למשטרה דווח ע"י א.ח וחקרה את א.ק רק ב - 2012 ומאז היו צריכים לבדוק את ההתאמה של השערות (שנבדקו התאמן לתאיר וזדורוב גם ב 2006).

אם לא היה אליבי לא.ח (שכן עשו איכון לפל' וראו שבזמן זה היה מחוץ לקצרין ואף קיבל שיחה מא.ק כפי שטען) הוא כבר היה מזמן מאחורי סורג ובריח בגלל השערה

רק כעת שיודעים שזה לא הוא מתרצים שזה יכול להיות מישהו אחר מאותה משפחת ד.נ.א...

[הייתי כותב פה עוד הרבה דברים אך נסתפק בזה]
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 אוקטובר 2018, 16:43

בנתיים רק מתבהר מה שאמרתי...זדורוב כנראה יזוכה מחמת ה"ספק" אך א.ק תמשיך להסתובב חופשי ולחשוב על אנשים כאילו הם סנדויצ'ים:

"הראיה החדשה ברצח תאיר ראדה מספיקה כדי לזכות את זדורוב"

"שופט לשעבר: הייתי מזכה את זדורוב אם התיק היה מגיע אליי כעת"

לדעתי זה מדהים שזה קרה בפרשת וישב בה ישב יוסף 12 שנה חף מפשע ובאותם פס' רמוז המקרה, הנאשם, וא.ח (בשמו המלא!) ואם ישוחרר זדורוב בימים הקשורים לפרשת 'מקץ' (בה יוסף השתחרר) זה יהיה בכלל מדהים!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אברהם משה, אני פה, ברוך השם, גאליציינער, דובבער, יוסף בן יוסף, ירושלים של מעלה, נתנייתי, סודנא, רביזון, שוע, שיך ו־122 אורחים