הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 03 מרץ 2017, 14:07

משה פיניירו כתב:אני לא מאמין את הלשה"ר על הרב אידלשטיין זצ"ל, אבל תראה מה מוכנים אנשי מחלוקת להאמין, שסבא יעדיף הצד שלו במחלוקת על בשרו ודמו, ומוכן לדקור את נכדו ונינו משום עמדה פוליטית! מי שמע כזאת מי ראה כזאת? איך בני אדם שפויים מוכנים להאמין שאדם גדול יגיע לפחיתות כזה?! ברור שהסיפור לא קרה, הרב אידלשטיין לא היה אדם זול, אבל הנכונות להאמין ךזה מעורר תמהון וצער

מוישה, אני מכיר את הסיפור מקרוב, הנכד הזה הוא ידיד טוב שלי, והסיפור אכן היה . אמנם לא בתפאורה שנכתבה, אך פחות או יותר כך היה.
אך בכל מקרה בהכירי את הנכד המדובר, כמדומני שמדובר במקרה מאוד פרטי ואין בו בכדי להשליך ולהבין את דעתו של הגר"י בענין.
ובנוגע להספד הגר"ד כמדומני שגירסת הפלג מתקבלת על הלב, לאחר שזה ודאי שלפי פסה"ד שניתן בעבר, אין רשות לדרוש בביהמ"ד ללא הסכמת ר"ש מרקוביץ, כך שאין סיבה להמציא איומים, כשישנה אפשרות להחזיק את הגר"ד כאדם כשר המקיים דין תורה, ואף אם ישנם טענות שהפסק כבר לא תקף (למה?), איזה אינטרס יש לו להכנס לצד איסור ...
יוסי200

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 03 מרץ 2017, 14:58

איך שלא תסתכל על זה, למנוע מהגרד"ל לדבר זו חוצפה נוראה כלפי אחד המיוחד מזקני הדור.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 03 מרץ 2017, 15:13

באמת פשע חמור שלא נעשה מיום שנברא העולם
במקרה הפוך הוא היה נהיה "צעירי הדור" וממילא כבר היה מותר לדבר נגדו כי הוא לא מ"זקני הדור" והוא היה הופך ל"זקן ממרא". אבל עכשיו שהוא בצד הנכון המ"זקני הדור" וממילא אסור אפילו לבקש ממנו שלא יעשה דבר שיכול להתפרש כהתעלמות בהסכם שותפות שנעשה בבי"ד שכמה דברים יהיו בהסכמה. וכל המבקש ממנו זאת הוא כמזלזל בכבוד ת"ח וכו' וכו' עם כל הפרטי דינים של שנת תשע"ז. ברור?
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 03 מרץ 2017, 15:54

היות וכל האירוע הזה הוא פגיעה בבעלותם ע"פ פסה"ד וביותר הפסה"ד מכיר בזה שמדובר בפגיעה בזכות הבעלות, שהרי מכח הכרה זו בא הסעיף המדובר, אשר על כן אין בזה משום חוצפה כלל, וכמדומני שאף אחד לא היה נותן דריסת רגל לביתו שלו במקום שעי"ז יהיה איזה פגיעה ממונית בויכוח שיש עם שכן לדוגמא, לאף אחד מזקני ומאורי הדור... וע"כ מדובר בדרישה לגיטימית ...
וחשוב לי לציין שאני לא כותב את הדברים מתוך שייכות לצד הזה, ואדרבה .... אך לא צריך להסחף ולהשמיץ סתם ... ודוקא מהגרד"ל שמעתי באופן אישי דברים מאוד מאוד מתונים על כל הענין הזה על אף הנגיעה האישית שלו ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מרץ 2017, 20:59

לא דיברתי בכלל על דין תורה ופסק דין.
אף פסק דין לא מתיר לאיים ברצח. (וזו לא פעם ראשונה ולא שניה, וכולנו יודעים שהאיומים האלו אינם איומי סרק וכבר לא פעם ולא פעמיים נשפך דם על מדרגות הישיבה, אמנם לא רצח, אבל לא רחוק משם).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מרץ 2017, 22:33

לאור ההפגנות של העדה השבת שגררו הרבה חילולי שבת מצד משטרת ישראל, האם באמת זה "גלאט" על פי הלכה, וגם אם כן, איך מכבים אש ע"י נפט? איך משתיקים חילול שבת אחד ע"י גרימת חילול שבת אחר?
אני שואל באמת כי אני רוצה לקבל תשובה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 04 מרץ 2017, 22:46

הכתב והמכתב כתב:באמת פשע חמור שלא נעשה מיום שנברא העולם
במקרה הפוך הוא היה נהיה "צעירי הדור" וממילא כבר היה מותר לדבר נגדו כי הוא לא מ"זקני הדור" והוא היה הופך ל"זקן ממרא". אבל עכשיו שהוא בצד הנכון המ"זקני הדור" וממילא אסור אפילו לבקש ממנו שלא יעשה דבר שיכול להתפרש כהתעלמות בהסכם שותפות שנעשה בבי"ד שכמה דברים יהיו בהסכמה. וכל המבקש ממנו זאת הוא כמזלזל בכבוד ת"ח וכו' וכו' עם כל הפרטי דינים של שנת תשע"ז. ברור?

רק לחשוב, רק לחשוב שמדובר היה במקרה הפוך, היינו שהגרש"א היה רוצה לדבר שם ופלג השונאים היה מונע ממנו, כמה דיו היה נשפך בהפלס, כמה דיבורים על ה"רדיפ'ס הנוירואס"..

אופס, סליחה, כבר היה מקרה הפוך. מוצ"ש לך לך תשע"ו. ביהכנ"ס צעירים רח' מלצר ב"ב. הדובר: הגרש"א. בית הכנסת מודיע שהוא לא מעוניין שהאירוע יתקיים. מה קורה? אנשי הבית מודיעים "אנחנו מגיעים ושייחרב העולם. שפיכות הדמים בדרך". כמה פשוט ככה קל...

באמת חבל שהחבר'ה שלנו לא בקיאים בשיטות שלך ושל חבריך.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 05 מרץ 2017, 14:32

משולש כתב:לאור ההפגנות של העדה השבת שגררו הרבה חילולי שבת מצד משטרת ישראל, האם באמת זה "גלאט" על פי הלכה, וגם אם כן, איך מכבים אש ע"י נפט? איך משתיקים חילול שבת אחד ע"י גרימת חילול שבת אחר?

א. הגדולי ישראל שאמרו לצאת להפגין על חילול שבת, בוודאי ידעו מזה שתבוא משטרה ויגרום (לכאורה) חילול שבת ביותר, ואם בכל זאת הורו להפגין בוודאי שאין בזה שום חשש ח"ו ע"פ הלכה, אדרבה למצוה גדולה יחשב, וכך הורו רבותינו נבג"מ הרבה פעמים מאז קום המדינה לצאת להפגין נגד חילול שבת, למרות החילול שבת של המשטרה.

ב. המשטרה מחלל את השבת כל רגע ורגע גם ללא הפגנה, מעשנים סיגריות, מדברים בטלפון כל הזמן, נוסעים עם מכונותיהם, עוברים על כל המלאכות באיסור בורר ובישול וכו' בלי הפסק, עושים את יום השבת קודש כביום חול רח"ל, ונמצא שההפגנות אינו מוסיף להם חילול שבת, ואדרבה הם מונעים את עצמם להעשן סיגריות נגד החרדים בזמן ההפגנה כדי שלא להכעיסם ביותר.

ג. בליל יו"ט שבועות, כשאלפים ורבבות נוהרים לכותל המערבי, וגורמים בזה חילול יו"ט שיתגברו השמירה של השוטרים ברחובות של עיר העתיקה ובהכניסה לכותל, ואין פוצה פה ומצפצף, ואין שאלות, וכולו "גלאט"... (כיון שמדובר במצוות "לאומית").
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 מרץ 2017, 14:48

לוי כתב:
משולש כתב:לאור ההפגנות של העדה השבת שגררו הרבה חילולי שבת מצד משטרת ישראל, האם באמת זה "גלאט" על פי הלכה, וגם אם כן, איך מכבים אש ע"י נפט? איך משתיקים חילול שבת אחד ע"י גרימת חילול שבת אחר?

א. הגדולי ישראל שאמרו לצאת להפגין על חילול שבת, בוודאי ידעו מזה שתבוא משטרה ויגרום (לכאורה) חילול שבת ביותר, ואם בכל זאת הורו להפגין בוודאי שאין בזה שום חשש ח"ו ע"פ הלכה, אדרבה למצוה גדולה יחשב, וכך הורו רבותינו נבג"מ הרבה פעמים מאז קום המדינה לצאת להפגין נגד חילול שבת, למרות החילול שבת של המשטרה.

ב. המשטרה מחלל את השבת כל רגע ורגע גם ללא הפגנה, מעשנים סיגריות, מדברים בטלפון כל הזמן, נוסעים עם מכונותיהם, עוברים על כל המלאכות באיסור בורר ובישול וכו' בלי הפסק, עושים את יום השבת קודש כביום חול רח"ל, ונמצא שההפגנות אינו מוסיף להם חילול שבת, ואדרבה הם מונעים את עצמם להעשן סיגריות נגד החרדים בזמן ההפגנה כדי שלא להכעיסם ביותר.

ג. בליל יו"ט שבועות, כשאלפים ורבבות נוהרים לכותל המערבי, וגורמים בזה חילול יו"ט שיתגברו השמירה של השוטרים ברחובות של עיר העתיקה ובהכניסה לכותל, ואין פוצה פה ומצפצף, ואין שאלות, וכולו "גלאט"... (כיון שמדובר במצוות "לאומית").

ג. אם אתה מתכוין למה אני לא שאלתי, התעוררתי לשאול דווקא כאן כי הגיעו אלי סרטונים שצולמו ע"י המשטרה בשבת האחרונה רח"ל. מעולם לא הלכתי בשבועות לכותל.

בכל אופן תודה על התשובה, אם כי עדיין לא מרגיש שזה מתרץ במאה אחוז אבל בסדר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 מרץ 2017, 14:52

הקלטה נדירה: מרן הגר"י אדלשטיין זצוק"ל מבהיר את דעתו על הפלג
נחשפת הקלטה נדירה בה הוא מביע בחריפות את דעתו על 'הפלג' והמניע לקיומו, וקובע: "ההוראה שלא להצביע, זו רשעות", ומוסיף: " אין בפלג מי ששווה את הציפורן של הרב שטיינמן"

ישראל כהן - כיכר השבת
עם תום ימי השבעה על הסתלקותו של מרן הגאון הגדול הגר״י אדלשטיין זצוק״ל, נחשפת הקלטה נדירה בה נשמע רבם של רמת השרון ושכונת 'נאות יוסף' בב"ב מדבר על כבודו של גדול הדור מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטיינמן שליט"א.
ההקלטה היא משיחה של הגר"י אדלשטיין זצ״ל עם בניו ובני משפחתו, בסמוך לבחירות תשע"ה, בהן 'הפלג' נמנע מהצבעה למפלגת יהדות התורה, והרקע הוא החלטתו להורות לערוך כינוס לטובת 'יהדות התורה' בבית מדרשו המרכזי שבשכונה הבני ברקית.
לדבריו, ב'פלג' שינו את השקפתם והחליטו שלא להצביע, בכדי "לצער את הרב שטיינמן", וקובע שמי שמורה כך הוא או מטומטם בשכלו או רשע מרושע, אין אפשרות אחרת. לגבי כינוס הבחירות בקהילתו, הוא אומר שזהו כינוס על כבוד התורה, וכבודו של הרב שטיינמן הוא כבוד התורה של הדור, שהרי בצד השני אין מישהו ששווה את הציפורן של הרב שטיינמן על פי פרטים שהוא מכיר (כלומר עובדות שהוא יודע על הצד השני).
הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל: "יש אנשים שבעבר היו מצביעים לכנסת. למה הצביעו? כי חשבו שכמה שיש יותר נציגים, יותר טוב לאידישקייט. אז מה השתנה הפעם?... כי יכול להיות שאם יהיה הרבה שלא יצביעו, אז זה יגרום צער לרב שטיינמן, שיש מצוה לגרום לו צער. טוב, אז בשביל לגרום צער לבן אדם, אז צריך להפסיד לכלל ישראל את הנציג של הכנסת? מה הסיבה? איפה ההיגיון בזה? זה שטות כזאת, חוסר היגיון כל כך, כל כך המצווה גדולה, לשנוא את הרב שטיינמן זה "מצווה גדולה" וזה גובר על ה... כל הזמן נציגות זה כן דבר חשוב"...
הבן: כל השנים היה ככה
"כל השנים היה ככה"...
הבן: צד שני זה לא להצביע בכלל, אלו שנגד, אין הרי מפלגה אחרת.
"כן".
הבן: להיות נטורי קרתא...
"כן, צד שני לא להצביע בכלל - בכדי שהרב שטיינמן יצטער, אז הם חושבים שיתאמצו ב'מצוה'... אבל כל הזמן מה הם חשבו? שנציג אחד לכנסת זה דבר חשוב, אז בשביל המצווה הזאת, לתת מכה לרב שטיינמן, צריך להפסיד כלל ישראל חבר כנסת... אין לך שיגעון גדול מזה. זה לא להאמין שיש לו יראת השם. או שהוא מטומטם בשכלו, או שהוא רשע מרושע, איך זה יכול להיות דבר כזה? אם יש לכם סיבה אחרת שהוא גם ירא ה', וגם לא רשע מרושע, גם לא רשע, אז אני אשמח לקבל תירוץ, אבל אין לי תירוץ אחר... זה לא נכון מה שאני אומר?" ...
"הכינוס הזה לא בשביל הבחירות, זה בשביל כבוד התורה. שאלו פעם את רבי עקיבא אייגר, 'אם כל כך אתה לא מוחל על כבוד התורה, הרי אלו שמתנגדים לפסק שלך, הם גם כן גדולי תורה, אז אולי כבוד התורה שלהם, זה חשוב?'. רבי עקיבא אייגר אמר: 'בדור הזה, כבוד התורה זה הרב של פוזנא, לא הם"... כך אמר רבי עקיבא אייגר".
"זה מהשיחה של ר' ראובן יוסף (גרשונוביץ), מתי שהוא עבד כמו אריה, ר' ראובן יוסף עבד יום ולילה בשביל הרב שך. הוא עבד כמו סוס יום ולילה, הוא גם הסכים שהוא (עצמו) יברך בבני חיי ומזוני, במקום הרבי מגור, והסכים שיפרסמו תמונה שלו, שכל מי שיצביע לפי המכתב שלו יזכה לבנים יראי השם".
"אני רוצה להגיד, ר' ראובן יוסף למה הוא נלחם? הוא אמר בפירוש, 'בשביל כבוד התורה של הרב שך'. מה הפירוש? יש כבוד התורה של הגערער רב'ה, כבוד התורה של הויז'ניצר רב'ה, הויז'ניצר רב'ה היה גאון אדיר. אבל ר' לייזר פסק!. כבוד התורה של דורינו בשנה זו וזו, זה הרב שך, זה כבוד התורה.
הבן: היום זה הרב שטיינמן? זה מה שאבא אומר, היום כבוד התורה בדורינו זה הרב שטיינמן?
"כי אני לא רואה בכף המאזניים מישהו ששווה את הציפורן שלו.... לפי פרטים שאני מכיר".
מרכז החדשות: השבוע הבאנו את דעת מרן הגר"י זצוק"ל על אנשי כת הפלג מדברים שהתפרסמו בעבר, ההקלטה הזו משלימה את הענין, וחושפת גם כי הוא הכירם היטב, ודיבר מתוך ידיעה ברורה.
ההקלטה: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... U12dlJoVGc
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 05 מרץ 2017, 14:58

משולש כתב:
חויזר כתב:מבלי להיכנס לפרטי המקרה המדובר
שערו בנפשכם לו הגר''ש אויערבך היה מגיע לדבר בישיבת ארחות תורה
מה הייתה תגובתם של התלמידים?
הוא הדין גם כן כאן מרן הגר''ד לנדו שהיה לו ויכוח פוליטי מסויים עם מרן הרב שך לא יכול לבוא ולדבר בישיבה של הרב שך בעצמו
(כמובן שאני לא מצדיק בכהוא זה את המעשה שנעשה אבל אני רק מנסה להסביר את סברתם שלהם הם)

הישיבה אינה של הרב שך, יש ויכוח אם שייכת לבן או לחתן. (של ר' אברהם זצ"ל) ובאיומים לרצח הנ"ל מנסים לקבוע עובדות בשטח...
וראה עוד בהודעה הבאה:

מה שראיתי בהודעה הבאה זה אותו גברת רק שינוי אדרת ובתוספת "זעזוע"...
כל דבר שכתוב פה אתה מעלה שוב ושוב פעם מ'מרכז החדשות', שהם רחוקים מאוד מדויק אמיתיות הדברים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 05 מרץ 2017, 14:59

עלה זית כתב:
הכתב והמכתב כתב:באמת פשע חמור שלא נעשה מיום שנברא העולם

רק לחשוב, רק לחשוב שמדובר היה במקרה הפוך, היינו שהגרש"א היה רוצה לדבר שם ופלג השונאים היה מונע ממנו, כמה דיו היה נשפך בהפלס, כמה דיבורים על ה"רדיפ'ס הנוירואס"..

אופס, סליחה, כבר היה מקרה הפוך. מוצ"ש לך לך תשע"ו. ביהכנ"ס צעירים רח' מלצר ב"ב. הדובר: הגרש"א. בית הכנסת מודיע שהוא לא מעוניין שהאירוע יתקיים. מה קורה? אנשי הבית מודיעים "אנחנו מגיעים ושייחרב העולם. שפיכות הדמים בדרך". כמה פשוט ככה קל...

באמת חבל שהחבר'ה שלנו לא בקיאים בשיטות שלך ושל חבריך.

אתה מחזיק את עצמך ברמה שלהם ??

הם מתנהגים כבריוני השכונה, זה ברור וזה גם השיח שלהם, אבל אתה לא צריך להיגרר אחריהם.
מה גם שהם במקרה הזה צודקים, הגר"ד לנדו אסור לו לדבר בלי רשות הגר"ש מרקוביץ', ובסיפור של הביהמ"ד במלצר הם הזמינו אותו, רק בשל לחצים מהפלג הבני ברקי הם חזרו בהם, וזה לא שהם רצו להיכנס למקום בלי רשות..
בתקוה להבנת ההבדל..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 מרץ 2017, 15:12

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
הוא הדין גם כן כאן מרן הגר''ד לנדו שהיה לו ויכוח פוליטי מסויים עם מרן הרב שך לא יכול לבוא ולדבר בישיבה של הרב שך בעצמו
(כמובן שאני לא מצדיק בכהוא זה את המעשה שנעשה אבל אני רק מנסה להסביר את סברתם שלהם הם)

הישיבה אינה של הרב שך, יש ויכוח אם שייכת לבן או לחתן. (של ר' אברהם זצ"ל) ובאיומים לרצח הנ"ל מנסים לקבוע עובדות בשטח...
וראה עוד בהודעה הבאה:

כל דבר שכתוב פה אתה מעלה שוב ושוב פעם מ'מרכז החדשות', שהם רחוקים מאוד מדויק אמיתיות הדברים...

לא הסתכלת שם על המקור, זה מבחדרי חרדים בכלל. ויש הרבה הוספות על ההודעה שלפני כן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 05 מרץ 2017, 15:24

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:

וראה עוד בהודעה הבאה:

לא הסתכלת שם על המקור, זה מבחדרי חרדים בכלל. ויש הרבה הוספות על ההודעה שלפני כן.

איזה הוספה ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 מרץ 2017, 15:35

מכיון שזה לא "שיעור כללי" אין לי עניין להתווכח כעת על ההוספות ועד כמה הן חשובות, אם אתה חושב שאין בהם טעם אתה מוזמן לעבור להודעתי הבאה. רק רציתי לומר קודם שזו לא היתה הודעה כפולה בטעות אלא שתי הודעות שחלקן זהה וחלקן שונה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי זכריה » 06 מרץ 2017, 02:01

יוסי200 כתב:
משה פיניירו כתב:אני לא מאמין את הלשה"ר על הרב אידלשטיין זצ"ל, אבל תראה מה מוכנים אנשי מחלוקת להאמין, שסבא יעדיף הצד שלו במחלוקת על בשרו ודמו, ומוכן לדקור את נכדו ונינו משום עמדה פוליטית! מי שמע כזאת מי ראה כזאת? איך בני אדם שפויים מוכנים להאמין שאדם גדול יגיע לפחיתות כזה?! ברור שהסיפור לא קרה, הרב אידלשטיין לא היה אדם זול, אבל הנכונות להאמין ךזה מעורר תמהון וצער

מוישה, אני מכיר את הסיפור מקרוב, הנכד הזה הוא ידיד טוב שלי, והסיפור אכן היה . אמנם לא בתפאורה שנכתבה, אך פחות או יותר כך היה.
אך בכל מקרה בהכירי את הנכד המדובר, כמדומני שמדובר במקרה מאוד פרטי ואין בו בכדי להשליך ולהבין את דעתו של הגר"י בענין.
ובנוגע להספד הגר"ד כמדומני שגירסת הפלג מתקבלת על הלב, לאחר שזה ודאי שלפי פסה"ד שניתן בעבר, אין רשות לדרוש בביהמ"ד ללא הסכמת ר"ש מרקוביץ, כך שאין סיבה להמציא איומים, כשישנה אפשרות להחזיק את הגר"ד כאדם כשר המקיים דין תורה, ואף אם ישנם טענות שהפסק כבר לא תקף (למה?), איזה אינטרס יש לו להכנס לצד איסור ...

מבלי להכנס לענין פוניבז' ועד כמה שאני הצלחתי לבדוק לדעתי בפס"ד דובר אך ורק על מינוים רוחניים בישיבה,
לא נראה שהוזכר שם העניין של אורח מחוץ לישיבה אם נצרך לאישור ממאן דהוא,
זכריה

הודעה שלא נקראהעל ידי זכריה » 06 מרץ 2017, 02:03

יוסי200 כתב:

אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה,
זכריה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 06 מרץ 2017, 10:47

זכריה כתב:
יוסי200 כתב:

אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה,

תרגע מותק ... זה שכן שלי ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 מרץ 2017, 18:14

משולש כתב:הקלטה נדירה: מרן הגר"י אדלשטיין זצוק"ל מבהיר את דעתו על הפלג
נחשפת הקלטה נדירה בה הוא מביע בחריפות את דעתו על 'הפלג' והמניע לקיומו, וקובע: "ההוראה שלא להצביע, זו רשעות", ומוסיף: " אין בפלג מי ששווה את הציפורן של הרב שטיינמן"

ישראל כהן - כיכר השבת
עם תום ימי השבעה על הסתלקותו של מרן הגאון הגדול הגר״י אדלשטיין זצוק״ל, נחשפת הקלטה נדירה בה נשמע רבם של רמת השרון ושכונת 'נאות יוסף' בב"ב מדבר על כבודו של גדול הדור מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטיינמן שליט"א.
ההקלטה היא משיחה של הגר"י אדלשטיין זצ״ל עם בניו ובני משפחתו, בסמוך לבחירות תשע"ה, בהן 'הפלג' נמנע מהצבעה למפלגת יהדות התורה, והרקע הוא החלטתו להורות לערוך כינוס לטובת 'יהדות התורה' בבית מדרשו המרכזי שבשכונה הבני ברקית.
לדבריו, ב'פלג' שינו את השקפתם והחליטו שלא להצביע, בכדי "לצער את הרב שטיינמן", וקובע שמי שמורה כך הוא או מטומטם בשכלו או רשע מרושע, אין אפשרות אחרת. לגבי כינוס הבחירות בקהילתו, הוא אומר שזהו כינוס על כבוד התורה, וכבודו של הרב שטיינמן הוא כבוד התורה של הדור, שהרי בצד השני אין מישהו ששווה את הציפורן של הרב שטיינמן על פי פרטים שהוא מכיר (כלומר עובדות שהוא יודע על הצד השני).
הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל: "יש אנשים שבעבר היו מצביעים לכנסת. למה הצביעו? כי חשבו שכמה שיש יותר נציגים, יותר טוב לאידישקייט. אז מה השתנה הפעם?... כי יכול להיות שאם יהיה הרבה שלא יצביעו, אז זה יגרום צער לרב שטיינמן, שיש מצוה לגרום לו צער. טוב, אז בשביל לגרום צער לבן אדם, אז צריך להפסיד לכלל ישראל את הנציג של הכנסת? מה הסיבה? איפה ההיגיון בזה? זה שטות כזאת, חוסר היגיון כל כך, כל כך המצווה גדולה, לשנוא את הרב שטיינמן זה "מצווה גדולה" וזה גובר על ה... כל הזמן נציגות זה כן דבר חשוב"...
הבן: כל השנים היה ככה
"כל השנים היה ככה"...
הבן: צד שני זה לא להצביע בכלל, אלו שנגד, אין הרי מפלגה אחרת.
"כן".
הבן: להיות נטורי קרתא...
"כן, צד שני לא להצביע בכלל - בכדי שהרב שטיינמן יצטער, אז הם חושבים שיתאמצו ב'מצוה'... אבל כל הזמן מה הם חשבו? שנציג אחד לכנסת זה דבר חשוב, אז בשביל המצווה הזאת, לתת מכה לרב שטיינמן, צריך להפסיד כלל ישראל חבר כנסת... אין לך שיגעון גדול מזה. זה לא להאמין שיש לו יראת השם. או שהוא מטומטם בשכלו, או שהוא רשע מרושע, איך זה יכול להיות דבר כזה? אם יש לכם סיבה אחרת שהוא גם ירא ה', וגם לא רשע מרושע, גם לא רשע, אז אני אשמח לקבל תירוץ, אבל אין לי תירוץ אחר... זה לא נכון מה שאני אומר?" ...
"הכינוס הזה לא בשביל הבחירות, זה בשביל כבוד התורה. שאלו פעם את רבי עקיבא אייגר, 'אם כל כך אתה לא מוחל על כבוד התורה, הרי אלו שמתנגדים לפסק שלך, הם גם כן גדולי תורה, אז אולי כבוד התורה שלהם, זה חשוב?'. רבי עקיבא אייגר אמר: 'בדור הזה, כבוד התורה זה הרב של פוזנא, לא הם"... כך אמר רבי עקיבא אייגר".
"זה מהשיחה של ר' ראובן יוסף (גרשונוביץ), מתי שהוא עבד כמו אריה, ר' ראובן יוסף עבד יום ולילה בשביל הרב שך. הוא עבד כמו סוס יום ולילה, הוא גם הסכים שהוא (עצמו) יברך בבני חיי ומזוני, במקום הרבי מגור, והסכים שיפרסמו תמונה שלו, שכל מי שיצביע לפי המכתב שלו יזכה לבנים יראי השם".
"אני רוצה להגיד, ר' ראובן יוסף למה הוא נלחם? הוא אמר בפירוש, 'בשביל כבוד התורה של הרב שך'. מה הפירוש? יש כבוד התורה של הגערער רב'ה, כבוד התורה של הויז'ניצר רב'ה, הויז'ניצר רב'ה היה גאון אדיר. אבל ר' לייזר פסק!. כבוד התורה של דורינו בשנה זו וזו, זה הרב שך, זה כבוד התורה.
הבן: היום זה הרב שטיינמן? זה מה שאבא אומר, היום כבוד התורה בדורינו זה הרב שטיינמן?
"כי אני לא רואה בכף המאזניים מישהו ששווה את הציפורן שלו.... לפי פרטים שאני מכיר".
מרכז החדשות: השבוע הבאנו את דעת מרן הגר"י זצוק"ל על אנשי כת הפלג מדברים שהתפרסמו בעבר, ההקלטה הזו משלימה את הענין, וחושפת גם כי הוא הכירם היטב, ודיבר מתוך ידיעה ברורה.
ההקלטה: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... U12dlJoVGc

הדים רבים להקלטה שנחשפה ממרן הגר"י אדלשטיין זצוק"ל
סערה רבה ומבוכה גדולה בפלג עקב הדברים הנוקבים

טוביה גרוסמן - מרכז החדשות
ההקלטה שנחשפה אמש מדבריו הבהירים של מרן הגר"י אדלשטיין זצוק"ל אודות כת הפלג, עוררה הדים רבים. דבריו הברורים והנוקבים המדברים בעד עצמם, כאשר הם יוצאים מלב טהור ונשמעים בקולו, ללא כחל ושרק, נכנסים אל הלב.
כזכור, מרן הגר"י זצוק"ל דיבר בסמוך לבחירות תשע"ה על אנשי הפלג הנמנעים מלהצביע. לדבריו, ב'פלג' שינו את השקפתם והחליטו שלא להצביע, בכדי "לצער את הרב שטיינמן", וקובע שמי שמורה כך הוא או מטומטם בשכלו או רשע מרושע, אין אפשרות אחרת. לגבי כינוס הבחירות בקהילתו, הוא אומר שזהו כינוס על כבוד התורה, וכבודו של הרב שטיינמן הוא כבוד התורה של הדור, שהרי בצד השני אין מישהו ששווה את הציפורן של הרב שטיינמן על פי פרטים שהוא מכיר (כלומר עובדות שהוא יודע על הצד השני).
בתוך דבריו אמר, "צד שני לא להצביע בכלל - בכדי שהרב שטיינמן יצטער, אז הם חושבים שיתאמצו ב'מצוה'... אבל כל הזמן מה הם חשבו? שנציג אחד לכנסת זה דבר חשוב, אז בשביל המצווה הזאת, לתת מכה לרב שטיינמן, צריך להפסיד כלל ישראל חבר כנסת... אין לך שיגעון גדול מזה. זה לא להאמין שיש לו יראת השם. או שהוא מטומטם בשכלו, או שהוא רשע מרושע, איך זה יכול להיות דבר כזה? אם יש לכם סיבה אחרת שהוא גם ירא ה', וגם לא רשע מרושע, גם לא רשע, אז אני אשמח לקבל תירוץ, אבל אין לי תירוץ אחר... "
לאחר מכן, הוא קובע כי היום כבוד התורה בדורינו זה הרב שטיינמן. כאשר הוא מוסיף "כי אני לא רואה בכף המאזניים מישהו ששווה את הציפורן שלו.... לפי פרטים שאני מכיר".
הדברים חוללו סערה רבה, לנוכח הבהירות הגדולה, והעובדה שמרן הגר"י זצוק"ל הסביר כי הוא אומר את הדברים מתוך ידיעה ברורה.
אנשי הפלג כדרכם לא בחלו בדבר, ויצאו בדברי לעג וזלזול רח"ל, רצוף דברי כזב ושטנה, כאשר היא להם למורשה מהכיתות הקודמות שפרשו מהיהדות החרדית. כמובן שלא נביא את דבריהם ולא נדון בהם.
אך מקובלנו כי 'מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך'. באו דברים מועטים אלו של מרן הגר"י זצוק"ל, אשר הם מגלים טפח ומכסים הרבה טפחים, כאמרו 'לפי פרטים שאני מכיר', והמה לא נחשפו עדנה, אבל כבר בזה די להרוס הררים של חושך. דבריו הישרים על אי ההצבעה, דוחים הררים של פלפולים ועקמומיות מלאי הבל ורעות רוח. כך היא כוחה של האמת, מעט ממנה וכל השקר מתמוסס אל מול פניה, כל אלה לא יוכלו אל מול כמה דיבורים של אמת בהירים ונוקבים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 מרץ 2017, 02:04

הקפצה לרגל המצב...
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 15 מרץ 2017, 02:12

המצב כדי להקפיץ
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מרץ 2017, 13:04

עלה זית כתב:הקפצה לרגל המצב...

בחור ספרדי עריק נעצר: מעצרו הוארך, אך למרות איומי הפלג הם לא יצאו להפגין
בעיצומו של חג פורים עצרה המשטרה תלמיד ישיבה ספרדי בגין עריקות מצה"ל. היום, גזר בית הדין הצבאי את עונשו. ב'פלג' איימו בהפגנות ענק שישבשו גם את מרתון ירושלים, בפועל דבר לא קרה
ישראל כהן - כיכר השבת
פרסום ראשון: מעצרו של תלמיד ישיבה נוסף שנחשב עריק בשל סירובו להתייצב בלשכת הגיוס, עלול לגרום שוב לשיבושי תנועה קשים בכל רחבי הארץ ולפגוע - לפחות לפי איומי אנשי 'הפלג' - בקיומו של מרתון ירושלים, הנחשב לאירוע ספורטיבי בינלאומי, שאמור להתקיים בסוף השבוע בירושלים - זאת במידה ובית הדין הצבאי יגזור היום (שלישי) מאסר בכלא צבאי על הבחור.
ביום ראשון בלילה עצרה המשטרה הצבאית תלמיד ישיבה ספרדי בביתו באופקים, לאחר שהוכרז כעריק מזה למעלה משנה. הבחור נשמע להוראותיו של מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך אשר נתן הוראה כללית שלא להתייצב בלשכות הגיוס ושלא לשתף פעולה עם הצבא.
כזכור, לפני מספר שבועות נעצר תלמיד ישיבה מסיבות דומות והדבר גרם להפגנות בכל רחבי הארץ ולשיבושי תנועה קשים ויש שיאמרו אף לחילול השם, כעת אנשי הפלג מאיימים שוב בהפגנות.
דוברי "הוועדה להצלת עולם התורה", הגוף שמוביל את צעדי המחאה מטעם הפלג, אומרים כי הם מתייחסים בחומרה מיוחדת למעצר האחרון, משום שבניגוד למקרים שבהם התרחשו מעצרים באקראי, הפעם לדבריהם, נעשה המעצר בצורה יזומה על ידי שוטרים צבאיים שניצלו את שהותו של הבחור בביתו לחופשת פורים. מבחינתם זו עליית מדרגה שמחייבת תגובה הולמת.
אנשי הפלג הציבו ברשימת היעדים שלהם את שיבושו של מרתון ירושלים שאמור להתקיים ביום שישי הקרוב. המרתון שיביא לסגירת כבישים בירושלים החל מיום חמישי בלילה אמור לפקוק את העיר וההפגנות רק יחריפו את שיבושי התנועה. בנוסף, התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה לשבש את כל התחרות השנתית.
במרתון צפויים להשתתף אלפי משתתפים מכ-60 מדינות מרחבי העולם ומרחבי הארץ, והוא נחשב אירוע משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.
מארגני ההפגנות אומרים כי באם יוחלט לצאת להפגנות ביום שישי הקרוב, הדבר יאתגר את משטרת ישראל בצורה חסרת תקדים. "כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה".
אחר הצהרים התקיים הדיון בבית הדין הצבאי ביפו, בית הדין הצבאי האריך בשני ימים את מעצרו של העריק מאופקים עד ליום חמישי, ודחה את ההכרעה לגבי המשך המעצר ליום חמישי.
כזכור, הבוקר איימו בפלג כי באם יוארך מעצרו הם יצאו להפגין, אך בפועל לא קרה מאומה. מאז ההחלטה שוררת שתיקה מביכה בפלג, ולא ניתנה מצידם כל תגובה על ההחלטה להמשך המעצר.
מרכז החדשות: נודע כי ראשי כת הפלג בעיקרון רוצים להוריד פרופיל בענין ההפגנות, לאחר הנזק שזה גרם להם בציבור החילוני ובעיקר אצל ידידיהם בתקשורת החילונית, עד שבעקבות כך הוכרחו אנשי הפלג לצאת במסע יח"צ בציבור החילוני, בין השאר באמצעות הכתבה ב'ישראל היום' וגילוי העובדה שהרב אוירבך בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר, כפי שסוקר כאן. כזכור, גם הציבור החרדי זעם מאוד על כך שאת הפגנות הפלג על עניניהם הפוליטיים הם עושים בתוככי ריכוזי הציבור החרדי, אך זה לא מטריד אותם כל כך, באשר ההפגנות מכוונות גם נגד הציבור החרדי על שאינו מצטרף אליהם כדבריהם, (נציגם מר חיים אפשטיין אף אמר כזכור, שהציבור החרדי כבר לא חרדי).
כבר אז כהפקת לקחים הוחלט אצל ראשי כת הפלג, שמכאן ואילך בכל אירוע תיערך אסיפה של ראשי הכת, בה יישקלו כל הנתונים ושיקולי רווח והפסד. שם ידונו האם לצאת להפגנות בכלל, ובמידה וכן אזי היכן הם יעשו ובאיזה היקף, מי ישתתף וכיו"ב, כאשר כל הנתונים יהיו מסוכמים מראש. בהתאם לכך, התקיימה אתמול בלילה ישיבה ארוכה של בכירי הכת, שם דנו בנושא. (בעיתון הפלג דווח כי בשל כך שהאסיפה בעיצומה בעת ירידת העיתון לדפוס אין עדיין החלטה האם לצאת להפגנות).
נודע כי באסיפה אמש הביעו הנוכחים את דעתם, שלאור סמיכות האירועים היה רצוי הפעם להימנע כלל מהפגנות. לצורך כך, אף החלו אנשי הכת למחרת במסרים ואיומים דוקא על המרתון בירושלים ביום שישי, כדי לדחות את הנושא עד ליום שישי, בתקווה שהבחור ישוחרר כבר עד אז. עם זאת, הנושא עדיין לא הוכרע סופית ונמצא בדיונים כל הזמן, כאשר השיקול המרכזי העומד כרגע בדיונים הוא איך הם יצטיירו בדעת הקהל אם לא יפגינו כלל. לכן למרות שהיום הם לא יצאו בהפגנות יתכן שמחר הם כן ייצאו, ויתקיימו דיונים היכן ובאיזה היקף כאמור, (מסתבר שבסופו של דבר תתקיימנה הפגנות סמליות, בשביל לספק את הצרכים ההסברתיים במחנה פנימה).
כידוע רוב אנשי כת הפלג מתייצבים, אם על ידי היתר של 'הוראה פרטית' ממנהיג הפלג הרב אוירבך או שלוחיו, אם מחמת ההבנה שדי ב'הצהרה' ובנקיטת עמדה נגד ההתייצבות ואין צורך לעשות זאת למעשה, כך או כך רובם מתייצבים, וכפי שחשף השר לשעבר הרב שלמה בניזרי בשם הצבא, שישנם בס"ה כ- 360 בחורים שלא התייצבו.
אלו שאינם מתייצבים כ'הצהרת' הכת, הם בעיקר בחורים ספרדים שאינם בקיאים בנבכי הענינים, ולא מבינים שכן אפשר להתייצב. כך משתמש הפלג בבחורים הספרדים המכונים אצלם 'החלשים' כבשר תותחים עבור מילוי מאווייהם. לנוכח המקרים הקודמים בהם נעצרו בחורים ספרדים ואז שתקו בכת הפלג כליל, בניגוד למקרה שנעצר בחור אשכנזי, אין ספק גם הפעם, כי העובדה שהבחור העריק הינו ספרדי היווה שיקול מכריע בהחלטת הכת בינתיים לא לצאת להפגנות. (נודע כי הבחור לומד אצל פלג הנחומיסטים באשדוד, וגם זו סיבה לגרירת הרגלים של הכת בנושא).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 15 מרץ 2017, 13:09

הפלג הירושלמי: ממחר הפגנות על מעצר הבחור
מעצרו של בחור הישיבה במוצאי פורים, יוציא מחר בצהרים להפגנות בכבישים, מאות בחורי ישיבה הנמנים על הפלג הירושלמי. לטענת אנשי הפלג את ההוראה נתן ראש הישיבה הרב אוירבעך ששמע על מעצרו ועל עינויים שלטענתם עובר הבחור במעצרו הצבאי.

הפגנות של הפלג הירושלמי שבות לכבישים, והחל ממחר בשעות הצהרים צפויים שיבושי תנועה קשים ברחבי הארץ.

הערב הודיעו אנשי הפלג הירושלמי, כי בערבות מעצרו של בחור ישיבת 'מאירת שמועה' שנעצר בביתו שבאופקים במוצאי חג הפורים, החל ממחר תחל המחאה ברחוב.

בהודעה שפרסמו הם טוענים כי הבחור נמצא בבידוד ובתנאים קשים ולדבריהם אף עובר עינויים. הבחור שנלקח למעצר בבקו"ם, הובא היום בפני בית הדין הצבאי ביפו, כאשר בדיון

בחור ישיבה נלקח למעצר צבאי ועובר עינויים - ממחר (רביעי) הפגנות בכל רחבי הארץ נכחו הפרקליטות הצבאית, ומטעם בחור הישיבה הופיע עורך הדין מנחם שטאובר, מהאגף המשפטי של "הוועדה להצלת עולם התורה". בסוף הדיון הוחלט להאריך את מעצרו ביומיים, כאשר דיון נוסף על המשך המעצר יתקיים ביום חמישי.

לטענת אנשי הפלג, הבחור עובר עינויים על ידי הסוהרים, כשלטענתם במשך שעות ארוכות לא נותנים לו לעמוד או לשכב במיטה אלא רק לשבת, כשהוא נדרש גם להחזיק את ידיו מאחורי גבו. "זו אכזריות שלא נוהגים בה גם כלפי מחבלים וטרוריסטים, והיא שמורה במיוחד ללומדי תורה" אמרו בוועדה למען הצלת עולם התורה, והודיעו שהעניין לא יעבור בשתיקה. פניה בהולה בנושא נשלחה בשעות האחרונות למפקד הכלא הצבאי, ואם העניין לא יטופל במהירות תוגש גם תביעה משפטית על כך.

מאז המעצר, הגיעו ראשי ה"ועדה להצלת עולם התורה", הגוף המנהל את המאבק מספר פעמים למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך להתייעצות על דרכי המאבק. בשעות האחרונות הורה ראש הישיבה כי יש לצאת לרחובות למחאה ולמאבק על מעצרו של תלמיד הישיבה ועל רדיפת עולם התורה.

בעקבות ההחלטה הובהר כי כבר מחר בשעות הצהרים ייצאו בחורי הישיבות אל הכבישים, כאשר ההחלטה באלו מוקדים לערוך את ההפגנות תועבר לבחורים בהמשך.

הרב אברהם מנקס, חבר הוועדה להצלת עולם התורה, אמר כי "אכן ישנה חשיבות לתנועה זורמת בכבישי הארץ, גם בזמני עומס שונים, אולם לא ניתן להשלים בשום אופן עם מעצר של בן ישיבה, המצטרף למעצרים קודמים ולרדיפה שיטתית של בני הישיבות על מנת לגרום לגיוסם לצבא בכפיה או בפיתויים"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 15 מרץ 2017, 13:51

רק אני מעודי לא שמעתי על ישיבת 'מאירת שמועה'???
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 מרץ 2017, 14:33

חויזר כתב:רק אני מעודי לא שמעתי על ישיבת 'מאירת שמועה'???

ישיבת הנחומיסטים באשדוד
[ההקבוצה שהתפלגה מהורדנא אשדוד, וזאת הסיבה לדעתי לכל המריחה, כיון שהרב אורבך נלחם בהם]
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 מרץ 2017, 16:06

התכוננו: ב-15:30 - הפגנות 'הפלג הירושלמי'
הפלג הירושלמי' מודיעים כי אחר-הצהריים (רביעי) יצאו לסדרת הפגנות סוערות ברחבי הארץ עקב מעצר בחור הישיבה ישראל מאיר טולידנו, תלמיד ישיבת "מאירת שמועה" באשדוד, בידי המשטרה הצבאית.

כפי שפורסם אמש, הורה הגאון רבי שמואל אוירבך כי יש לצאת למחות כנגד מעצר בן הישיבה. הוא אמר כי אין לשתוק ואין להיות שאננים על מעצרו של בחור הישיבה ועל רדיפת עולם התורה ע"י הצבא, ויש לצאת למחאות על כך.

לדברי עסקני הוועדה להצלת עולם התורה "ההפגנות הסוערות יתחילו היום בצהריים ברחבי הארץ".
בירושלים תתקיים ההפגנה בצומת בר אילן בשעה 15:30, בצומת שילת - הפגנה ב-17:00, באשדוד - הפגנה ב-17:00 ובבית שמש ההפגנה בשעה 19:00. על מועד ההפגנה בבני ברק טרם התקבלה החלטה.

בוועדה אומרים כי "הציבור החרדי כבר הוכיח שמעצר בן ישיבה לא עובר בשתיקה, אבל הפעם יהיה סוער במיוחד".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מרץ 2017, 17:54

ניר ברקת למד מחבירו באשדוד. הוא שלח אזהרה לסגנו אפשטיין כי באם אנשיו יפגעו במרתון ירושלים יהיה לזה מחיר.
(לא איכפת לו שישרפו פחים בבר אילן, הרי הוא בעצמו יודע לזרוק זבל על פסי רכבת קלה).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מרץ 2017, 23:08

'הפלג' לא ישבית את המרתון // אבא טורצקי
לקראת ההפגנות הצפויות של 'הפלג הירושלמי' והשמעת האיום על השבתת המרתון בירושלים - אבא טורצקי טוען שאין מה לחשוש
אבא טורצקי

אבא טורצקי
הבדיחה החזקה ביותר ששמעתי ביום הפורים, הגיעה דווקא מהמקום הנכבד הזה - "בחדרי חרדים". לא התכוונתם לכך, אבל בטוחני ששימחתם לבבות רבים מהציבור החרדי.
בשושן פורים פרסמתם את איומם הנוקב והמרטיט של אותה קבוצה הזויה הפלג המפולג בינו לבין עצמו, המאיים בהשבתת המרתון המתעתד לצערינו להתקיים ביום שישי הקרוב, בעקבות מעצר של עריק.
כ"כ נהנתי מהאיום הנוראי הזה. אם יש מניה בטוחה או הימור שאני מוכן להשקיע בו זה הימור על האיום הנבוב הזה. אני מוכן להתערב אף על סכום מכובד ולארגן קבוצה של משקיעים, אם ריקים אלו ומשועממי הציבור החרדי כאותה קבוצה הזויה ושולית ישבשו את המרתון של ברקת.
כולכם דיבורים נבובים וקשקשני סרק, לא תעיזו אף אם יגייסו את כולכם לפגוע במטה לחמכם "סגנות עיריית ירושלים". וכי נדמה לכם שסגן העורך וראש הלשכה יוותר על משכורתו, הרי במשך הימים מאז מוניתם בעירייה לקבל את ליטרת הבשר שלכם, הרמתם את ידכם באין ספור הצבעות כנגד קודשי ישראל למענו של ברקת שלא יבעט בכם החוצה. אתם אלו שמחלנים את ירושלים בפועל, תעזו לבטל את המרתון? אין סיכוי!
משטרת ישראל, עיריית ירושלים,אזרחים מודאגים.
אנא אל תקחו ברצינות את איומם, הם בחיים לא יפגעו בעצמם. הם גברים וגיבורים על שיבוש חייהם של אחרים. רק לא על של עצמם. על חייהם הם לא נוטלים הימור ולא לוקחים סיכון. גם אם סאטמר יבטיחו מאמריקה כמה לירות. הם הרי ההתגלמות במלוא הדרה של הצביעות והשקר. גם לעצמם הם אינם מאמינים.
יהודים רבים שנהפכו חייהם לבלתי נסבלים בעטיים של אותם הפגנות שפלות ואלימות, חוששים שמא שוב קיצוניים אלו ישבשו את חיינו. אך האמינו לי יהודים יקרים, הנני מכירם לפני ולפנים, הם נמושות מפוחדות שלא יעזו לפגוע בצינור התקציבים שלהם ובמשכורתם של אפשטיין ווין.
אל לכם לחשוש אחיי היקרים הירגעו. כלום לא יקרה. המרתון יתקיים לצערנו בכל מקרה. הם לא ישביתו אותו. כי הם חלק ממנו.
אך לנו הגרים בשכונות ירושלים החרדיות. יש לנו מה לדאוג כי את חיינו הם כן ישבשו, לצערנו הם התרגלו לעשות ככל העולה על רוחם. ולגרום לנזקים ושיבוש החיים. לאלה שלא משיבים להם כגמולם.
צריכים אנו להיות מאושרים שלא שם חלקנו עם אותם קלי דעת הזויים וקיצונים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 16 מרץ 2017, 00:51

משולש כתב:'הפלג' לא ישבית את המרתון // אבא טורצקי
לקראת ההפגנות הצפויות של 'הפלג הירושלמי' והשמעת האיום על השבתת המרתון בירושלים - אבא טורצקי טוען שאין מה לחשוש
אבא טורצקי

אבא טורצקי
הבדיחה החזקה ביותר ששמעתי ביום הפורים, הגיעה דווקא מהמקום הנכבד הזה - "בחדרי חרדים". לא התכוונתם לכך, אבל בטוחני ששימחתם לבבות רבים מהציבור החרדי.
בשושן פורים פרסמתם את איומם הנוקב והמרטיט של אותה קבוצה הזויה הפלג המפולג בינו לבין עצמו, המאיים בהשבתת המרתון המתעתד לצערינו להתקיים ביום שישי הקרוב, בעקבות מעצר של עריק.
כ"כ נהנתי מהאיום הנוראי הזה. אם יש מניה בטוחה או הימור שאני מוכן להשקיע בו זה הימור על האיום הנבוב הזה. אני מוכן להתערב אף על סכום מכובד ולארגן קבוצה של משקיעים, אם ריקים אלו ומשועממי הציבור החרדי כאותה קבוצה הזויה ושולית ישבשו את המרתון של ברקת.
כולכם דיבורים נבובים וקשקשני סרק, לא תעיזו אף אם יגייסו את כולכם לפגוע במטה לחמכם "סגנות עיריית ירושלים". וכי נדמה לכם שסגן העורך וראש הלשכה יוותר על משכורתו, הרי במשך הימים מאז מוניתם בעירייה לקבל את ליטרת הבשר שלכם, הרמתם את ידכם באין ספור הצבעות כנגד קודשי ישראל למענו של ברקת שלא יבעט בכם החוצה. אתם אלו שמחלנים את ירושלים בפועל, תעזו לבטל את המרתון? אין סיכוי!
משטרת ישראל, עיריית ירושלים,אזרחים מודאגים.
אנא אל תקחו ברצינות את איומם, הם בחיים לא יפגעו בעצמם. הם גברים וגיבורים על שיבוש חייהם של אחרים. רק לא על של עצמם. על חייהם הם לא נוטלים הימור ולא לוקחים סיכון. גם אם סאטמר יבטיחו מאמריקה כמה לירות. הם הרי ההתגלמות במלוא הדרה של הצביעות והשקר. גם לעצמם הם אינם מאמינים.
יהודים רבים שנהפכו חייהם לבלתי נסבלים בעטיים של אותם הפגנות שפלות ואלימות, חוששים שמא שוב קיצוניים אלו ישבשו את חיינו. אך האמינו לי יהודים יקרים, הנני מכירם לפני ולפנים, הם נמושות מפוחדות שלא יעזו לפגוע בצינור התקציבים שלהם ובמשכורתם של אפשטיין ווין.
אל לכם לחשוש אחיי היקרים הירגעו. כלום לא יקרה. המרתון יתקיים לצערנו בכל מקרה. הם לא ישביתו אותו. כי הם חלק ממנו.
אך לנו הגרים בשכונות ירושלים החרדיות. יש לנו מה לדאוג כי את חיינו הם כן ישבשו, לצערנו הם התרגלו לעשות ככל העולה על רוחם. ולגרום לנזקים ושיבוש החיים. לאלה שלא משיבים להם כגמולם.
צריכים אנו להיות מאושרים שלא שם חלקנו עם אותם קלי דעת הזויים וקיצונים.

חזק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 01:36

פך שמן כתב:
חויזר כתב:רק אני מעודי לא שמעתי על ישיבת 'מאירת שמועה'???

ישיבת הנחומיסטים באשדוד
[ההקבוצה שהתפלגה מהורדנא אשדוד, וזאת הסיבה לדעתי לכל המריחה, כיון שהרב אורבך נלחם בהם]

מקורות שונים טוענים שהבחור נעצר בעקבות הלשנה של שמידעיסטים (כנקמה על מכות שחטפו בליל פורים משיכורים נחומיסטים).
ולקח זמן עד שהחליטו איך בדיוק יעשו הפגנות על בחור שהם בעצמם עצרו, ולומד בישיבה שהם מנועים מלהזכיר את שמה בבטאונם המפולג.
(יש לזכור שהבחור נעצר ביום ראשון, ועד יום רביעי לא נשמע מהם שום ציוץ, ופתאום היום הוא "נמק בכלא" ומבעירים את כל הארץ וכו'. וכו'...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 02:21

למי ששאל למה צריכים חיידרים נפרדים, מי היה רוצה שהילד שלו ילמד עם הילדים הפראיים האלו?
קבצים מצורפים
ילדים חוסמים מכוניות.gif
ילדים חוסמים מכוניות.gif (1.57 MiB) נצפה 14726 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 02:30

סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 13:28

בסוף זה קרה: פורעי הפלג יצאו לחסימות כבישים
עשרות אנשי 'הפלג' הפגינו בי-ם, במחלף שורש, בנגב ובכביש 4, במחאה על מעצר עריק. המשטרה עצרה מפגינים שהפרו את הסדר; למרות נסיונות חסימת הכבישים התנועה נותרה חופשית
כיכר השבת
לאחר התלבטויות רבות וגרירת רגלים בסוף זה קרה: עשרות אנשי 'הפלג ' הפגינו אחר הצהריים (רביעי) בצומת בר אילן בירושלים, כמובטח במחאה על מעצר בחור הישיבה ישראל מאיר טולידנו, תלמיד ישיבת "מאירת שמועה" באשדוד, בידי המשטרה הצבאית, בגין עריקות מצה"ל.
מהמשטרה נמסר כי "כמה עשרות חרדים קיצונים מפגינים בשני מוקדים: בכביש בר אילן - ניסו לחסום הכביש אך נהדפו ע"י השוטרים. 9 מפגינים שהפרו את הסדר, חסמו את הציר ולא נענו להוראות השוטרים - נעצרו".
בנוסף, "כביש בר לב - כמה חרדים עומדים על המדרכה ללא ההפרעה. כוח משטרה ערוך בכלל המוקדים ולא יאפשר להפר את הסדר".
מהמשטרה נמסר עוד כי "צומת כנות בשפלה - עשרות חרדים הפגינו עם שלטים בידיהם. הם הוסטו על ידי כוחות המשטרה לצד הדרך. המפגינים עזבו את מקום ההפגנה אל האוטובוס שהביאם. כביש 40 פתוח לתנועה".
כמו כן, "בצומת שער הנגב כ-30 מפגינים עומדים בצד הדרך עם שלטים בידיהם לאחר שניסו לחסום את הכביש. כוח משטרה במקום שומר על הסדר, בשלב זה אין הפרעה לתנועה".
בהודעת אגף התנועה במשטרה נכתב: "כביש 4 לצפון, ממחלף גנות, נחסם לתנועה. יש להפנות נהגים לדרכים חלופיות".
הודעה נוספת מהמשטרה " שישה נעצרו כ-20 איש נעצרובחשד שהתפרעו, הפעילו אלימות כנגד שוטרים ופגעו באופנוע משטרתי בהפגנה המתקיימת בצומת ז'בוטינסקי פינת בן גוריון ברמת גן. המפגינים הוסטו לרחוב רבי עקיבא בבני ברק והכביש נפתח לתנועה".
כפי שסוקר, הבחור נעצר ביום ראשון בלילה - מוצאי פורים - במקום מגוריו באופקים. אמש הוחלט על ידי בית הדין הצבאי להאריך את מעצרו עד יום חמישי, אז יתקיים דיון נוסף בעניינו.
מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך הורה כי יש לצאת למחות כנגד מעצר בן הישיבה. הוא אמר כי אין לשתוק ואין להיות שאננים על מעצרו של בחור הישיבה ועל רדיפת עולם התורה ע"י הצבא, ויש לצאת למחאות על כך.
מ'הוועדה להצלת עולם התורה' נמסר הבוקר, "הציבור החרדי כבר הוכיח שמעצר בן ישיבה לא עובר בשתיקה, אבל הפעם יהיה סוער במיוחד". לדברי דוברי הועדה הם אחזו שלא כדאי להפגין, אך בסוף החליטו כן לעשות זאת, ומנהיג הפלג דירבנם לכך במיוחד באמרו שאם לא יעשו כן זה יהיה אות ל'קרירות'.
עם זאת, יש לציין כי למרות הבטחות הועדה כי הפעם יהיה 'סוער במיוחד' בפועל זה לא קרה. לא רק שכמות המשתתפים פחתה מאוד, אלא שגם לאחר הנסיונות לא גרמו אנשי הפלג לחסימת כבישים משמעותית כבעבר. אמנם אנשי הפלג השתוללו והתפרעו מאוד, אך זה נעשה בשולי הכביש, ולא כל כך הפריע לתנועה השוטפת.
יצויין, על מועד ההפגנה בבני ברק טרם התקבלה החלטה בבוקר, רק בשעות הצהריים פורסם שההפגנה לא תיערך בעיר, אלא בתל אביב. "הוחלט כעת, יוצאים באוטובוסים להפגין בת"א. מתאספים בבית כנסת אוהל משה בשעה 8 בערב, משם יציאה באוטובוסים לת"א".
אך בפועל, מלבד ההפגנה בתל אביב כן הפגינו עשרות גם בבני ברק.
מרכז החדשות: כפי שצויין, הפעם פחת כמות המשתתפים, ורק עשרות הגיעו להשתתף בהפגנות. לפיכך, במספר מקומות הביאו המשתתפים בהפגנה גם את ילדיהם, ושלחו את הילדים לחסום את הכבישים.
כמדווח, גם לא הצליחו אנשי הפלג לגרום לחסימת כבישים משמעותית. כפי הנראה מהתיעודים, הרי שגם לא השתדלו לכך במיוחד, בניגוד לפעמים קודמות. כפי שסוקר כאן אמש, ראשי כת הפלג כלל לא רצו את ההפגנות מחשש לנזק תדמיתי בתקשורת החילונית שזה חשוב להם מאוד, וההפגנות נעשו רק לצרכים פנים חרדיים, מסתבר שעקב כך נמנעו גם מחסימת הכבישים בכדי לעורר כמה שפחות רעש בנושא בציבור החילוני.
דווח כי בכלי התקשורת החילוניים ההפגנות כמעט לא סוקרו, בניגוד לפעמים קודמות. יתכן שהפעם אנשי הכת תיאמו זאת מראש מול ידידיהם בתקשורת החילונית, כאשר בד בבד הם נמנעו ממהומות גדולות, בכדי למנוע את הסיקור שם.
לפי ההערכות, אנשי הכת גם לא ייצאו להפגנות כל יום, מאחר וכאמור הדבר נעשה בעיקר בשביל תחזוק פנימי, וגם במעט מספיק לכך.
מצו"ב תמונות מההפגנות. וידאו: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... 3I1RjY5eW8
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 13:29

הפגנות הפלג: ברקת הזהיר את אפשטיין
בעקבות האיום להשבית את מרתון ירושלים, אפשטיין נקרא לשיחת אזהרה על ידי ראש העיר ברקת
בחדרי חרדים
בעקבות הודעת הפלג כי הוא מתכוון להשבית את מרתון ירושלים בעקבות מעצרו של העריק ישראל מאיר טולדנו שנעצר עקב אי התייצבות, "בחדרי חרדים" חושף כי סגן ראש העיר ונציג סיעת 'עץ' בירושלים, חיים אפשטיין, הוזהר על ידי ראש העיר ברקת באמצעות ראש הסגל מיכל שלם.
בשיחה הוזהר אפשטיין שלא להפגין ושלא לשבש את ירושלים ואת המרתון. לדבריו, 'לפגיעה במרתון על ידי ההפגנה תהיה השלכות'.
ההערכה היא שכעת הפלג יבטלו את תוכניתם לשיבוש המרתון, ולא יעזו להסתכסך עם שותפם הותיק.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 16 מרץ 2017, 22:29

רוב מנין ובנין של הציבור החרדי השפוי צריך להתעשת ולומר עד כאן!!!!

באם יתממשו מחר איומיהם של הפלג ההזוי מירושלים והם באמת ישבשו את מרתון ירושלים
הרי מדובר פה בחילול ה' ברמה שלא יועילו כל המילים שאכתוב בשביל לתארה..
זה יגרום פה לשנאת חרדים שלא נראתה כמוה מפרשת יוסל'ה שוכמכר..

צריכים להתעשת ולומר
עד כאן!!!!!!!!!!!!!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 16 מרץ 2017, 23:10

מחר יצאו המונים להפגין בירושלים במחאה על מעצר בחור ישיבה עריק. ברקת מאיים לפטר את סגנו חיים אפשטיין.
זה זמן להמר...

אפשטיין לא יפוטר

אפשטיין יפוטר

הצביעו והשפיעו!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 17 מרץ 2017, 00:35

למי יש מספר שפתוח לכשרים של הפלג הירושלמי?
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 11:43

חויזר כתב:מחר יצאו המונים להפגין בירושלים במחאה על מעצר בחור ישיבה עריק. ברקת מאיים לפטר את סגנו חיים אפשטיין.
זה זמן להמר...

אפשטיין לא יפוטר

אפשטיין יפוטר

הצביעו והשפיעו!

נראה לך שאפשטיין מהמר על הכסא? חחחחחחחחחחחחחח.
מצד שני הם רותחים מזעם על הכתבה של טורצקי ששמה אותם ללעג ולקלס, אי אפשר עכשיו לרדת מה"עץ". מה עושים??? "ויתאפק המן ויבוא אל ביתו וישלח ויבא את אוהביו ואת זרש אשתו".
מה העצה??
נשלח אוטובוסים מלאים מפגינים ונסגיר אותם בדרך לידי המשטרה, כך נתפוס שתי ציפורים במכה: גם שלחנו מפגינים, וגם "לא הצלחנו" לשבש את המרתון כי המשטרה תפסה אותנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 11:46

משטרת י-ם: אוטובוס נוסף נעצר בדק' האחרונות במחלף שורש ובו עשרות חרדים בנוסף המשטרה עיכבה עד עכשיו 40 חרדים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 11:56

המשטרה הבטיחה: "ננהג ביד קשה!! נו נו נו!!!" רק אני מבקש מהשוטרים ומהמפגינים לשחק את המשחק עד הסוף ולהזהר שלא להתפוצץ מצחוק באמצע!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:06

מנסים לשחק כאילו מפגינים.jpeg
מנסים לשחק כאילו מפגינים.jpeg (22.14 KiB) נצפה 14906 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:16

עורך העיתון נתי גרוסמן ניצח בעימות הפנימי בפלג אל מול הרבנים:
לאחר הארכת מעצר העריק, התפתח בשעות הערב מאבק בין הרבנים דויטש ושינקר שהתנגדו בנחרצות להפגנות אל מול מרתון הספורט מחר בירושלים, מחשש להיחשפות צעירים לבעיות צניעות קשות. הערב הוכרע בבית הרב אוירבך: למרות הכל ישלחו הבחורים להפגין! שלומי אייכלר עם כל הפרטים.

(נ.ב. התמונות הפרוצות לא מאחרות להגיע דרך קבוצות שונות. ואי אפשר להעלות לכאן כי רק לבחורי הפלג מותר להסתובב סביב נשים ספורטאיות חשופות ופרוצות, כדי "לקדש שם שמים").
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:17

מעצר הבחור העריק הוארך - " "איומי" " הפלג לא עזרו
להפתעת הפלג המעצר הוארך עד ליום שני, אך במשך כל היום לאחר מכן הם נמנעו מלהפגין
בדיון שהתקיים בצהריים (חמישי) בבית הדין הצבאי בתל אביב - יפו, בעניינו של בחור הישיבה ישראל מאיר טולידנו, מישיבת 'מאירת שמועה' באשדוד, שנעצר במוצאי פורים במקום מגוריו באופקים, הודיעו השופטים על הארכת מעצרו של הבחור עד ליום שני, אז יתקיים דיון נוסף על עונש המאסר שיושת עליו.
עשרות בחורי ישיבה מהפלג הגיעו לבית הדין וקיימו במקום עצרת מחאה במטרה להשפיע על החלטת בית הדין הצבאי. עם הגעתם למקום החלו המפגינים לשיר, ולמקום הגיעו גם רבנים שנשאו דברים בעצרת המחאה ואמרו כי "הציבור כולם פה חמים, רותחים אש. עד טיפת דמינו האחרונה ניאבק".
באולם בית הדין נכח עורך הדין מנחם שטאובר, מהאגף המשפטי של ועדת הגיוס של הפלג, שטען כי יש לשחרר את הבחור, ואולם השופט הצבאי קבע כי הוא מאריך את מעצרו של הבחור עד ליום שני.
ההחלטה התקבלה בהפתעה אצל אנשי הפלג, שהיו משוכנעים שיצליחו באיומיהם להשבית את המרתון למנוע את הארכת המעצר. כזכור, ביום שלישי איימו אנשי הפלג כי אם מעצרו יוארך עד ליום שישי, "נשבש את מרתון ירושלים". אנשי הועדה הזהירו כי התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה לשבש את כל התחרות השנתית. אך בית המשפט לא התרשם מהאיומים, והאריך את המעצר עד ליום שני.
לדברי הפלג, בשיחות מוקדמות בין הפרקליטות לצוות ההגנה, איימו בפרקליטות לדרוש עונש מאסר של מספר חודשים עבור הבחור, באם יעשו הפגנות אלימות ושיבושי תנועה. בפלג השיבו, כי במידה וייגזר עונש מאסר ממושך שכזה על הבחור הרי שהם יוציאו לפועל הפגנות קשות שיכללו חסימות כבישים בכל רחבי הארץ למשך שעות ארוכות. נראה שהפרקליטות לא התרשמה, ובכוונה ביקשה דיון נוסף ביום שני על המשך המעצר, כאשר עד אז תיבחן התנהגות הפלג.
אברהם מנקס מה"ועדה להצלת עולם התורה" של הפלג הגיב לאחר החלטת בית המשפט, כי בשלב זה יימשכו המחאות. "כל עוד לא ישחררו את הבחור בחזרה ללמוד בישיבה, אנחנו לא נשקוט והמדינה לא תשקוט". אולם כמה דקות לאחר מכן, פורסמה הודעה בשם הועדה, כי ההפגנות יידחו לשבוע הבא.
ואכן, במשך כל היממה לא יצאו אנשי הפלג להפגין. אך בשעות הערב שוב חלה תפנית בעלילה, כאשר הועדה הוציאה הודעה ל'גיוס כללי' מכל הארץ שיבואו להפגין אל מול המרתון מחר. עם זאת, לא הבהירו האם בכוונתם לשבש את המרתון או רק להפגין בסמוך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:22

'זיגזג' בהודעות הפלג במשך היממה - האם בסוף פורעי הפלג ישבשו את המרתון?
החלפת התוכניות שהפכה לקרקס מביש עבורם, מחדדת את השאלה האם באמת ישבשו או רק יפגינו
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
בעוד ביום שלישי איימו בפלג להשבית את מרתון ירושלים, הרי שבמשך היממה האחרונה החליפו אנשי כת הפלג את תוכניותיהם מן הקצה אל הקצה.
כזכור, אמש איים ראש העיר ירושלים ניר ברקת על סגנו נציג הפלג מר חיים אפשטיין שלא להפגין ושלא לשבש את ירושלים ואת המרתון. לדבריו, 'לפגיעה במרתון על ידי ההפגנה תהיה השלכות'. האיום הזה שינה בכת הפלג את כל תוכניות הפגיעה במרתון.

תחילת המסרים היו כבר בבוקר, שם רמזו בהודעתם בכירי כת הפלג על כך שהתוכנית לשיבוש המרתון לא תבוצע. במייל 'הכותרות' של הפלג (אשר כפי הנראה היא מסתעפת ממערכת 'הפלס' ומחוברת ישירות לקודקודי הכת), הודיעו בשעות הבוקר המוקדמות כך:
"למרות שהמדינה פוגעת בציפור הנפש החרדית, החרדים בשלב זה משתדלים שלא לפגוע בציפור הנפש החילונית, כך לדוגמא ביום העצמאות נמנעו החרדים מהפגנות. אולם, החרדים ימשיכו להפגין ולמחות בדרכי שלום, גם במידה והמשטרה לא תאפשר להם זאת ...
... ביום שישי צפוי להתקיים המרתון בירושלים, לפי המידע שהגיע ל'הכותרות' טרם התקבלה הוראת הגר"ש אויערבאך בענין, אולם יש ליקח את הנקודה הראשונה שצויינה לעיל בסוגיית יום העצמאות. מאידך יש לציין כי הפגנה ללא שיבוש, וכדוגמת הנפת שלטים וכדומה שתביא את המידע על רדיפת הדת והפגיעה בציפור הנפש של החרדים המתנהלת ע"י המדינה, אפשרית בהחלט, ולא מן הנמנע שזה המתווה שיערך מחר, במידה וכאמור לא יוחלט היום ע"י בית המשפט על שחרור בן הישיבה".

בכך הנפיקו בכירי הכת הסבר משעשע על הכניעה לאיומי ברקת וההחלטה שלא לשבש את המרתון, בכדי לא לפגוע 'בציפור הנפש החילונית'. כמובן שהדברים מגוחכים מצד עצמם, וגם עומדים בניגוד להשקפה החרדית על כגון דא, ובניגוד לעמדה אותה מתיימרים בפלג להציג כביכול.

אך אם בהודעה בבוקר עדיין לא נמסרה הכרעה בנושא, בשעות הצהריים כבר פורסמה החלטה. לאחר שנודע כי בית המשפט כן האריך את מעצר העריק עד ליום שני, פורסמה בשעות הצהריים (בסביבות השעה 2) הודעה בשם 'הועדה להצלת עולם התורה' של הפלג, כי כל ההפגנות יידחו עד לשבוע הבא.

כך במילים מפורשות דווח לציבור על ביטול התוכנית להפגנה במרתון ביום שישי, ובמשך השבוע הנוכחי בכלל.

בעקבות כך נעשו כת הפלג לחוכא וטלולא בעיני כל. כאשר כל הציבור החרדי לעג על משבתם וכניעתם לברקת. כך במשך כל אחר הצהריים שוחחו עליהם בלעג וקלס בכל מקום, ופורסמו עליהם דברי זלזול בוטים.

עקב כך נכנסו אנשי הכת ללחץ, בעיקר בשל חששם לתרומות מסאטמר, שמא ייעצרו בעקבות כך שנתגלה לכולם שאין להם שום אידיאולוגיה, וחיבורם לברקת הוא כל כך חזק עד שהם מוכנים להתבזות כליל ובלבד שלא להפר את דבריו, מה שיקשה על אנשי סאטמר להמשיך להתבזות בנתינת תרומות בעבורם.

לאחר דיונים ארוכים והתלבטויות רבות, יצאו אנשי הפלג בסביבות השעה 8 בערב בהודעה חדשה. בפלג הפיצו הודעה לתומכיהם בה קראו להם לעלות לירושלים לקראת ההפגנות שייערכו בבירה מחר אל מול המרתון. במרתון צפויים להשתתף עשרות אלפי רצים מכ-60 מדינות מרחבי העולם, והוא נחשב אירוע תדמיתי משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.
בפלג מסרו כי "הדבר יאתגר את משטרת ישראל בצורה חסרת תקדים. כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה", אמרו. לדבריהם, "ההתעקשות של רשויות הגיוס למצות את ההליך המשפטי והדרישה לשלושה וחצי חודשים, גרמו במו ידיהם לאנדרלמוסיה חסרת תקדים".
עם זאת, בפלג נמנעו מלהבטיח שישבשו בפועל את המרתון, ורק הסבירו כי המטרה היא 'לאתגר את המשטרה'. ואכן המשטרה נערכת כעת בכוחות רבים למנוע שיבושים במרתון.

מנגד דווח כי גורמים בסביבת ראש העיר ניר ברקת אומרים כי במידה והפלג ישבש מחר את מרתון ירושלים, הרי שיהיו לכך השלכות משמעותיות. "גם פוליטיות", הם מדגישים, תוך שהם רומזים על היחסים של ברקת עם הפלג שיעלו על שרטון. "הועברו מסרים ברורים למי שצריך כדי למנוע את החילול ה' הזה, במידה ולא נענה, נשתמש בכל האמצעים שלנו כדי להבהיר זאת", הם מבטיחים.

לדבריהם: "אחרי כל מה שנעשה במשותף בשנים האחרונות, ראש העיר ניר ברקת רואה בשיבוש המרתון - שהוא אירוע בינלאומי, ללא כל ביקורת או בעיה, בהשתתפות אלפי אנשים מחו"ל - פגיעה אישית בו. לא רק שזה לא ישיג שום מטרה, צעד כזה רק יפגע בהם", הם מבטיחים.
עוד דווח כי גם הערב העבירו גורמים מלשכת ראש העיר ניר ברקת מסרים חריפים ביותר למנהיגי 'הפלג' ובראשם יוסף פטרוב – נאמן ביתו של הרב שמואל אויערבך, שאם ההפגנות יגרמו לשיבוש מרתון ירושלים או שתרשם פגיעה במהלך עירוני רשמי, הרי שיהיו לכך השלכות חמורות, ומדובר בקו אדום על כל המשתמע מכך.

ההערכה הרווחת היא כי מדובר שוב בדיל משותף שהגיעו אליו בכירי הכת עם ברקת ויועציו ה'חרדים' הידועים, לפיו אנשי הכת יפגינו בסמוך למרתון אך לא ישבשו אותו בפועל. כך יוכלו אנשי הפלג לומר שהם ניסו לשבש רק המשטרה עצרה אותם, ואילו ברקת יוכל להגיד כי מאחר ולא נרשם שיבוש בפועל הם לא עברו את הקו האדום מבחינתו, כל זה בהנחה וההפגנות לא ייצאו משליטה.

גורמים פוליטיים מסבירים, כי ראשי הכת מעוניינים לעשות רעש גדול בתקשורת החילונית, אשר אליהם הם נושאים את נפשם, אך בה במידה לא לעבור את הגבול מבחינת החילונים. מאחר וגם בציבור החילוני הרוב לא אוהדים את המרתון, עקב גרימתו לשיבושים וסבל רב לתושבים, לכן לא איכפת להם החגיגה התקשורתית של הפלג בנושא. אך בציבור החילוני גם לא אוהבים לראות התפרעויות וזריקות אבנים, או חסימת כבישים בזמני שגרה למשך שעות ארוכות שגורם לפקקים שגם הם סובלים מהם, ולכן בפלג משתדלים להלך בקו האמצע, מחד לעורר רעש גדול ומאידך לא להצטייר כחוליגנים לגמרי, ולכן המרתון מבחינתם זו הזדמנות פז להשיג את מטרתם.

לעומת זאת, בציבור החרדי הם בלאו הכי ייצאו מופסדים, באשר הם נוקטים בדרכים חדשות וזולות שלא נעשו מעולם בציבור החרדי ושאינם מתאימים לעולם התורה, אך כידוע אצלם התקשורת החילונית היא העיקר, וזה השיקול המרכזי בהחלטותיהם. אם כי בציבור החרדי הם כבר מזמן הוקעו אל מחוץ למחנה, אך כל פעולה שכזו רק מגביהה את החומות עוד ועוד ב''ה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:23

"שידעו שאיתנו לא מתעסקים". כך מתדרכים את פורעי הפלג
תיעוד שדלף מתדרוך שעורך אחד ממארגני ההפגנות בעת נסיעתם של פורעי הפלג בדרכם להפגנה
אלי שלזינגר ואיציק מן - בחדרי חרדים
הלילה הגיעו לאזור צומת שעריה הסמוכה לפתח תקוה עשרות מפורעי הפלג במטרה לחסום כבישים ולשבש את הסדר. תיעוד שדלף מנסיעתם של המפגינים, חושף את שיטות הפעולה של מארגני ההפגנות.
בתיעוד נראה אחד ממארגני ההפגנות, כשהוא מתדרך את המפגינים. הוא מספר להם כיצד הערים על מפקד משטרת פתח תקוה: "היום דיברתי עם מפקד תחנת משטרת פתח תקווה. הוא שאל אותי: 'בפתח תקווה יש הרבה מפגינים?' השבתי לו: 'בפתח תקווה יש הרבה אנשים שגרים".
ברקע נשמעים צחקוקים וקולות נלהבים. המתדרך מסביר לפעילים הנלהבים על מטרות ההפגנה: "אנחנו רוצים שיהיה מאוד יעיל. שהשוטרים ידעו, שעם הרב אויערבאך ותלמידיו לא מתעסקים".
"עד שאין פה עורך דין של הוועדה לא מדברים כלום עם אף אחד. הבאנו פה כתב בכיר של ערוץ 10 עם מצלמה רצינית, שיתעד הכל".
"להיות עקביים ורגועים. לתת יד אחד לשני, ולשחרר במיידית את מי שנעצר. ואם לבסוף הוא נלקח לתחנת המשטרה, אנחנו מגיעים איתו, אין ממה לחשוש".
"היום הכוחות בפתח תקווה מאוד קטנים. במקרה שיתוגברו הכוחות, אם עוצרים בחור, לפתוח את דלת הניידת ולברוח. השוטרים כבר לא עוצרים עם אזיקים, כי אין להם הרבה".
בתיעוד נחשף כמה כל ההפגנות הם רק ענין של אקשן ומאבק כוחות, לא ענין אידיאולוגי או רוחני כלל.
הוידאו המלא: https://drive.google.com/file/d/0B8K7qj ... sp=sharing
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:32

כצפוי...

ההר הוליד עכבר.

רק אתמול הודיעו ראשי וטובי אנשי 'בני תורה ' כי אלפי בני ישיבות ואברכים מכל רחבי הארץ יגיעו היום לירושלים כדי לחסום את העיר מכל עבריה ולפוצץ את המרתון שמתקיים בעיר.

המרתון שהביא לסגירת כבישים בירושלים החל, וההפגנות היו אמורות להחריף את שיבושי התנועה. בנוסף, התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה הייתה לשבש את כל התחרות השנתית היוקרתית.

במרתון צפויים להשתתף אלפי משתתפים מכ- 60 מדינות מרחבי העולם ומרחבי הארץ, והוא נחשב ארוע תדמיתי משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.

"כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה", אמרו. לדבריהם "ההתעקשות של רשויות הגיוס למצות את ההליך המשפטי והדרישה לשלושה וחצי חודשים, גרמו במו ידיהם לאנדרלמוסיה חסרת תקדים. בית הדין הצבאי גזר היום לא רק את משך מאסרו של תלמיד הישיבה, אלא גם את דינו של מרתון ירושלים".

אלא שהבוקר עלה והמרתון הסתיים בשקט.

במסגרת ההערכות ופריסת הכוחות אותרו ועוכבו ע"י המשטרה 3 אוטובוסים במחלף שורש. כלל הנוסעים יובאו לחקירה.

כמו כן עיכבה המשטרה 20 "חשודים" ברחובות שונים הסמוכים למסלול המרתון שעפ"י החשד כוונתם היתה לשבש את המהלך התקין של המרוץ.

ואם מעניין אתכם, אזי המנצח במרתון המלא הוא: Shadrack Kipkogey בן 26 מקניה בזמן של 2:17:36.

מי הסגיר את שלושת האוטובוסים במחלף שורש לידי המשטרה????
!!!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 12:36

אפשטיין נושם לרווחה. ברוך השם הכל עבר בשקט. אפשר להמשיך לשבת עם החבר הטוב ברקת, בזכות הפתרון המבריק של היועצים החרדים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 17 מרץ 2017, 12:57

אז עכשיו למדנו בדיוק מה זה מרתון......
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 13:15

המחאה היום במרתון היא "עקירת הדת" האמיתית
מה מרנן הגרא"מ שך והגרי"ש אלישיב זצוק"ל היו אומרים על צעירים חרדים שרים ורוקדים מול רצות ורצי מרתון ב"לבוש" אופייני. הגיע הזמן להטיח את האמת בפניכם, אנשי 'הפלג' (דעה)
הרב נחמיה היילברון|י"ט באדר תשעז 11:42 17.03.17

​הכל עולין לירושלים. מתאספים להמשך המחאות במקומות דלהלן", זועק בשעות האחרונות הכרוז של אנשי הקבוצה המוכרת בכינויה 'הפלג הירושלמי'.
מקומות המחאה המצוינים בהמשך ההכרזה הצווחנית שונים הפעם באופן מוחלט מאלו המוכרים כזירות התקהלות והפגנות מימים ימימה. לא עוד "כיכר השבת", "צומת בר אילן" ורחוב שבטי ישראל (בכניסה למאה שערים). הפעם נשלחים בחורי ישיבות ואברכים עולי ימים, המשתייכים ל'פלג', לרחובות יפו, קינג ג'ורג' והאזור.

המטרה כבר סומנה לפני יומיים בריש גלי: לשבש את אירוע מרתון ירושלים, המתקיים במרכז העיר, בשכונות החילוניות. התזה העומדת מאחורי המהלך, היא שהכשלת אירוע בסדר גודל רציני, מיני-לאומי, תהווה הרתעה מפני עצירת עריקי גיוס נוספים על זה שנלכד בפורים האחרון – ישראל מאיר טולידנו – ו/או נקמה על מעשה זה

מחאה חריגה זו המתקיימת כעת נעשית, כמו קודמותיה בחודשים האחרונים, תחת הכותרת הבומבסטית "עקירת הדת", ששימשה את וותיקי נטורי קרתא מאז הקמת המדינה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים
ומה למען השם קורה כעת לנגד עינינו אם לא עקירת הדת, בשליחת צעירים חרדים לפצוח בריקוד או זעקות שבר מול רצות ורצי מרתון בלבוש אופייני (במקרה הטוב)?

הלא על מה התייפח ברבים, בשנת תשמ"ט, רבינו הגדול מרן הגרא"מ שך זצוק"ל באחד מנאומיו, אם לא על כך בדיוק: "אני מוכרח לבכות. אדם יוצא לרחוב, יוצא בדיזינגוף, יוצא החוצה בירושלים ברחוב יפו, הולכים בחורים..." – וכאן קולו התרסק בבכי. לבו הטהור לא יכל לשאת את המראות הניבטים בראש חוצות במקומות הללו.

כך גם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל שבשנת תשס"ו סבר תחילה כי יש לקיים מחאה ציבורית נגד מצעד התועבה בעיר הקודש, אך זמן מה לאחר מכן נתלתה בישיבת מיר מודעה בשמו האוסרת להשתתף במחאה זו משום "הרחק מן הכיעור ומן הדומה לו".

אלו הם השניים, גדולי הדור, שבשמם מנפנפים תדיר בחוגי 'הפלג' כמי שאת דרכם ומורשתם הם ממשיכים, כשהם באים לנמק – בשקר! - את ההתרסות המחוצפות שלהם נגד מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א.

הגיע הזמן להטיח בפניכם את האמת, אנשי 'הפלג הירושלמי': עתידם הרוחני של עשרות ומאות צעירים חרדים, בחורים או נשואים, נהרס טוטלית במחאה שאתם מקיימים היום בפרט – ובעת האחרונה בכלל, עם נשיאתם על כפים וגרירתם על הארץ בידי שוטרות.

אז אם לא צביעות יש כאן, סכלות יש כאן – שפוגעת ועוקרת דת, כפשוטו!​

http://www.kikar.co.il/225629.html

--
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 מרץ 2017, 13:43

בחורי הפלג רוקדים עם רצי המרתון: "והבדילנו מן התועים". (מי זה בדיוק התועים?? רצי המרתון זה לא. אז מי כן???)
https://www.dropbox.com/s/pwj8b28kxgf7w ... F.mp4?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 17 מרץ 2017, 14:27

ר' משולש, ישנת בלילה?

נראה לי שכותרת האשכול "ובמי הן פוגעות" - נאמר עליך...
בלעדיך אף אחד כאן לא יודע ולא מעוניין מהם. שבת שלום.
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 מרץ 2017, 23:01

הבן של פטרוב נעצר כעריק.
מה הולך להיות עכשיו?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 18 מרץ 2017, 23:04

משולש כתב:הבן של פטרוב נעצר כעריק.

היכן? בהר הבית?

אגב, ברקת מקים ועדה כדי לדון האם זה נקרא שהפלג הפריע למרתון, ובהתאם לכך - האם להעיף את אפשטיין.
בעברית פשוטה: לקבור את הסיפור. (הוא יודע שלא כדאי לו להעיף את אפשטיין. במידה והוא יחליט להתמודד שוב על ראשות העיר, אפשטיין וחבריו לא יהססו למכור לו שוב את העיר)
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 מרץ 2017, 23:04

יקי אדמקר 'וואלה' בטוויטר: הרב אוירבך אסר על תלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס בין השאר כי יש שם חיילות לא צנועות, מעניין איך הורה להם להפגין במרתון...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 מרץ 2017, 23:49

'כיכר': מתוך 130 עצורים ביום שישי - רק תשעה עצורים נשארו ויגיעו מחר לביהמ"ש, אחד מהם הוא בנו של פטרוב. בכירים ב'פלג': "אם מעצר פטרוב נועד לבחון את כוחנו - נצא באלפים להפגין בכל הארץ".

מכה ל'פלג הירושלמי': סמוך לכניסת השבת הועבר לידי המשטרה הצבאית 'דג שמן' – עריק שנעצר על ידי כוחות המשטרה במהלך הפגנות של 'הפלג' ביום שישי נגד 'מרתון ירושלים', במחאה על המשך מעצרו של תלמיד ישיבת 'מאירת שמועה' באשדוד, ישראל מאיר טולידנו, שנעצר במוצאי פורים בביתו שבאופקים על ידי המשטרה הצבאית, בגין עריקות מצה"ל.

העריק הוא בנו של בכיר 'הפלג הירושלמי' הרב יוסף פטרוב, מקורבו של הגר"ש אוירבך ו'האיש החזק' בפלג הירושלמי.

בנו של פטרוב, שהשתתף אף הוא בהפגנות של 'הפלג' סמוך למסלול מרתון, נעצר יחד עם עשרות מפגינים נוספים.

אולם בעוד ש-85 מתוך 105 עצורים שוחררו לביתם לפני כניסת השבת, לאחר שנחקרו ונפתח להם תיק פלילי, השאר יובאו הערב לביהמ"ש השלום בירושלים.

בין עצורים אלה נמצא גם בנו של פטרוב.

בהודעה מיוחדת שפרסמה המשטרה לפני המרתון הזהירה המשטרה את מפגיני 'הפלג', כי "תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה וביד קשה כנגד כל גורם אשר יפעל בניגוד לחוק בניסיון לשבש את המהלך התקין של המרתון ולהפר את הסדר הציבורי".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 19 מרץ 2017, 00:20

משולש כתב:יקי אדמקר 'וואלה' בטוויטר: הרב אוירבך אסר על תלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס בין השאר כי יש שם חיילות לא צנועות, מעניין איך הורה להם להפגין במרתון ששם כידוע לובשים גלביות

ליהוי ידוע שהיו מבין משתתפות המרתון עשו אתם סלפי, והצילמים רצים ברשת (ב"ה לא חזיתי אבל שמעתי ממי שראה...)
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 מרץ 2017, 10:31

הודעה פנימית מראשי הפלג הירושלמי: בהתייעצות חירום של ראשי ופעילי הועדה להצלת עולם התורה הוחלט , כי אם חלילה ייגזר על הבחורים העריקים טולדנו מאופקים ופטרוב (הבן של) מאסר ממושך יביא הדבר לצעדי מחאה שלא היו כמותם, שיתנהלו בכל השבועות הקרובים של חודש ניסן וחג הפסח, ללא כל התחשבות בכך שהמחאה תגרום לשיבוש החיים הסדירים במדינה ולטרפוד אירועים רשמיים וטקסים שונים.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מרץ 2017, 14:54

בית משפט השלום בי-ם שחרר בערבות לפני שעה וחצי את 9 העצורים מהפלג הירושלמי שנעצרו ביום שישי בחשד לתקיפת שוטרים וחסימת כבישים ושיבוש המרתון. כעת נשאר העריק פטרוב בן משפחה של מנהיג ויוזם את פרעות הפלג והסבל למאות אלפי ישראלים. פטרוב נמסר הערב למשטרה צבאית ונכלא להלילה בבסיס ענתות.. ומחר יובא לפני שופט צבאי לדיון על הארכת מעצרו

השמועה אומרת שאביו ברך "ברוך שפטרני" בשם ומלכות
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מרץ 2017, 14:56

בזיון – אנשי הפלג במופע מביש של צפייה במופע פריצות
חציית כל גבול: שליחת צעירים למקומות של פריצות ותערובת

אנשי כת הפלג יצאו להפגין במרתון ירושלים. לא ברחובות הסמוכים, ולא בכביש ראשי אחר שיפקוק את המרתון, אלא בתוך המרתון עצמו. על המדרכות עמדו אנשי הכת במשך שעות, באמתלא של זעקות נגד גזירת הגיוס, וצפו במופע הפריצות הנוראי, בהם רצים פרוצים ופרוצות בלבוש ערטילאי, ואין פוצה פה ומצפצף.
לא אברכים היו שם, אלא צעירים תלמידי ישיבה, שנקראו מכל רחבי הארץ, לצפות במחזה הפריצות. אמנם הגיעו רק כמה מאות, אבל לפי הקריאה היו אמורים כל צעירי הכת לרשום בקורות חייהם גם את המעמד הזה. כפי שפורסם, הם גם התערבו בין הפרוצות, שהצטלמו איתם למזכרת.
אנשי העדה"ח ונטורי קרתא לא הצטרפו הפעם אל אנשי כת הפלג. למרות שהם רגילים בשנים האחרונות לעשות את הדברים יחדיו, אבל לזאת לא הסכינה נפשם, ללכת אל תוך מחוזות הפריצות, להפגין ולהצטלם. אף בהפגנה שערכו השבוע בכיכר ספרא נגד העירייה בעת אישור התקציב על חילולי השבת, לא נשלחו אלא זקנים בני 60 ומעלה, עקב הפריצות במקום. עאכו"כ במקום ריצת המרתון, שכל כולו מופע של פריצות איומה.
עם זאת, ה'התחברות לרשעים' השפיעה גם עליהם. אמנם למרתון הם לא הלכו, אך באותם שעות יצאו הקנאים גם הם להפגין ברחוב שבטי ישראל. בבחינת האחיכם יצאו למלחמה ואתם תשבו פה, לכן הצטרפו גם הקנאים במקום מושבם בהפגנה יחד עם אנשי כת הפלג.
יש לעצור ולבחון את הסחף אליו הובילו אנשי הכת את הציבור החרדי. נעשים כל העת מעשים חדשים של חציית קווים, דברים שלא היו ולא נשמעו, וכל אחת חמורה מחברתה, וכבר לא מרגישים לאן הגיעו ומה היה קודם.
בעבר בציבור החרדי כלל לא ידעו שיש כזה דבר 'מרתון', מי דיבר על זה ומי חשב על זה. זהו דבר שמחוץ לעולם החרדי, ובהכרח מחוץ לעולמו של כל שומר תורה ומצוות כראוי עקב אופי האירוע. לכן, לא כתבו על זה ולא דיברו על זה, והצעירים כלל לא ידעו מזה.
ואילו כעת פתאום כולם נחשפו לדבר הזה שיש מושג של 'ריצת מרתון', ואנשי הכת הולכים 'להראות את כוחם' כוחי ועוצם ידי בכדי 'לשבש' את המרתון ולאתגר את המשטרה כדבריהם, וצעירי הכת הולכים לצפות במחזה הפריצות. ולא זו בלבד, אלא אף הקנאים מצטרפים אליהם מרחוק. ראו נא, עד היכן מגיעה ההתדרדרות, הכל בגלל תאות השליטה הכבוד והשררה.
לא באנו בדברים אלו אלא שלא יאמרו מדשתקי הציבור החרדי שמע מינה דניחא להו, ועל כן אנו מביעים בזאת מחאה חריפה על הדבר הנורא הזה.
יצויין, כי בעוד בעיתוני הציבור החרדי פורסמה ביום חמישי בתשלום מודעה בלבד מטעם עיריית ירושלים על הכבישים שייחסמו עקב המרתון, בעיתון של הפלג פורסמה כתבה שלמה ביום חמישי על סדרי המרתון.
כפי הנראה גם בענין זה היה סדק עם ברקת. בעוד בכל העיתונים המודעה כבר פורסמה ביום חמישי, בעיתון הפלג זה לא הופיע. כנראה, עקב זעמו של ברקת על איומיהם להשבית את המרתון הוא סירב לאשר להם את המודעה. רק לאחר שאנשי הפלג התקפלו והגיעו לסיכום אתו בשעות הערב, אזי הופיעה המודעה ביום שישי, כשזה כבר כמעט לאחר מעשה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מרץ 2017, 15:22

חויזר כתב:הודעה פנימית מראשי הפלג הירושלמי: בהתייעצות חירום של ראשי ופעילי הועדה להצלת עולם התורה הוחלט , כי אם חלילה ייגזר על הבחורים העריקים טולדנו מאופקים ופטרוב (הבן של) מאסר ממושך יביא הדבר לצעדי מחאה שלא היו כמותם, שיתנהלו בכל השבועות הקרובים של חודש ניסן וחג הפסח, ללא כל התחשבות בכך שהמחאה תגרום לשיבוש החיים הסדירים במדינה ולטרפוד אירועים רשמיים וטקסים שונים.

היעד הבא הוא שיבוש תחרות השחיה הבינלאומית באולימפידה. אלפי מפגינים יקפצו למים (עם הכובעים והחליפות) וכך יפוצצו את התחרות.
נא להביא בגדים להחלפה, משחת שיזוף, וכובע ים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 מרץ 2017, 15:29

משולש כתב:
חויזר כתב:הודעה פנימית מראשי הפלג הירושלמי: בהתייעצות חירום של ראשי ופעילי הועדה להצלת עולם התורה הוחלט , כי אם חלילה ייגזר על הבחורים העריקים טולדנו מאופקים ופטרוב (הבן של) מאסר ממושך יביא הדבר לצעדי מחאה שלא היו כמותם, שיתנהלו בכל השבועות הקרובים של חודש ניסן וחג הפסח, ללא כל התחשבות בכך שהמחאה תגרום לשיבוש החיים הסדירים במדינה ולטרפוד אירועים רשמיים וטקסים שונים.

היעד הבא הוא שיבוש תחרות השחיה הבינלאומית באולימפידה. אלפי מפגינים יקפצו למים (עם הכובעים והחליפות) וכך יפוצצו את התחרות.
נא להביא בגדים להחלפה, משחת שיזוף, וכובע ים.

בנימה רצינית כוונתם הייתה לאירועי יון הזיכרון,העצמאות וכל הנושאים הללו
הם גם תכננו לפוצץ משחק גדול של קבוצת כדורגל ירושלמית בשבוע הבא,
בקיצער,הם ממש מבריקים!!!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מרץ 2017, 15:31

אני עדיין סבור שה"שיבוש משחק של ביתר ירושלים" זה בדיחת רשת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מרץ 2017, 22:29

דבורה פטרוב, סבתו של העצור לרשת ב': "מה קורה פה? זה רוסיה פה שלא יכולים ללמוד? הוא צריך ללמוד תורה והוא רוצה ללמוד תורה. אני דואגת לו".

השדרן בתגובה: הוא לא נתפס ליד סטנדר בישיבה. הוא נתפס יושב על כביש ומפריע לחיים התקינים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 01:17

הפלג הירושלמי יפגינו הערב ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק
18:44 כ״א באדר תשע״ז 19.03.2017 אבי יעקב
בעקבות מעצר שני עריקים ובהם בנו של הרב יוסף פטרוף בפלג הירושלמי קוראים לציבור לצאת ולהפגין הערב בבני ברק ברחוב ז'בוטינסקי • בחור הישיבה אברהם דב פטרוף בנו של בכיר הפלג הירושלמי יוסף פטרוף, נשפט ונגזר עליו עונש משמעתי של 20 יום בכלא צבאי.• "התורה הקדושה מבקשת מאיתנו דבר אחד – אל תעמדו מנגד. תשתוללו"
הפגנה הפלג (19)
הסתיים כעת דיונו של בחור הישיבה אברהם דב פטרוף בנו של בכיר הפלג הירושלמי יוסף פטרוף, שנשפט לפני סגן מפקד מיט״ב צחי רביבו, שגזר עליו עונש משמעתי של 20 יום בכלא צבאי.

לאור המשך מעצרם של שני בחורי ישיבה עריקים שנעצרו במחאה מול מרתון ירושלים, בפלג הירושלמי מאיימים להחריף את ההפגנות. "כל עוד נמשכת הרדיפה והעצורים לא ישוחררו – תימשך גם המחאה בכל מקום, גם במחיר שיבוש אירועים" אמרו ודחו את השמועות על כך שלחץ פוליטי יכול להביא לביטול צעדי המחאה "אין לנו מטרה מכוונת לפגוע בצמרת עיריית ירושלים" כלשונם.

עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותישארו מעודכנים
בפלג הירושלמי מדברים על צעדי מחאה "שלא היו", כלשונם, "אשר יתנהלו במהלך כל חופשת בין הזמני וחג הפסח, כאשר המחאה תגרום לשיבוש החיים הסדירים במדינה ולשיבוש אירועי חג הפסח ואף וטקסים רשמיים"

בקו המידע הקורא להפגין נאמר הערב: "איככה אוכל וראיתי באובדן מולדתי. מדינת הרשע משתוללת מכעס כשהיא רואה את הקומץ היהודי העקשן שכל רוח שבעולם לא תוכל לו. אל תיראו ואל תערצו מפניהם! התורה הקדושה מבקשת מאיתנו דבר אחד – אל תעמדו מנגד. תשתוללו, היום בני התורה בעיר בני ברק מתקבצים בז'בוטינסקי פינת בן גוריון בשעה 8 בערב. מלחמה לה' בעמלק, לא נעמוד מנגד ביום שבות זרים את חילו חביבו של הקדוש ברוך הוא".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 מרץ 2017, 10:24

'כיכר': 'הפלג' הפגינו אתמול חוץ מבית שמש וב"ב, גם בפ"ת שם מתגורר אביו של יעקב ראשי המשמש כראש מדור בני ישיבות בצה"ל. דב הלברטל בטור סוער ב'כיכר' - "צריך להרוס את בתי מפגיני 'הפלג".
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 13:31

במשך היום לא יצאו אנשי הפלג להפגנות, עקב כך שהיו משוכנעים שמעצרו לא יוארך, ובוודאי לא באופן משמעותי. ההחלטה נפלה עליהם בהפתעה, והם יצאו בקריאה להפגנות בב"ב בשעה 8 בערב.
ככל הנראה הסיבה לכך שהופתעו מההחלטה, היא בשל כך שהבחור כן התייצב תמיד. כך על פי הדיווח ברשת ב של קול ישראל, שם נאמר כי הבחור התייצב כל השנים, והוא עריק רק כשנה. כלומר, רק בפעם האחרונה לא התייצב, בשל סיבה אחרת זלזול או שכחה, ולא בשל איסור ההתייצבות מטעם הפלג שקיים כבר 4 וחצי שנים.
לפיכך, היו משוכנעים בפלג, שבצבא יקלו בענינו ויסכימו לשחרורו. אלא שבצבא החליטו הפעם אחרת, כנראה עקב זעמם על הפגנות הפלג.
דווח כי עציר המרתון הזה בנו של יוסף פטרוב, הוא מ'נאמני הר הבית', אלו העולים בקביעות להר הבית. בחודשים האחרונים עלה מספר פעמים להר הבית, יחד עם עוד מאנשי הפלג. פורסמו ממנו תמונות בכמה פעמים שעלה להר הבית, ביניהם גם מלאחרונה.
בעיתון הפלג כתבו היום כי הוא תלמיד ישיבת 'מעלות התורה', כלומר גם לאחר שממשיך לעלות להר הבית בקביעות הוא עדיין נשאר בישיבה כרגיל. (כזכור, בני הישיבה טוענים כי למרות המכתב של הרב אוירבך ראש ישיבת מעלות התורה בו הוא קורא שלא לעלות להר הבית, בשיחות סגורות הוא מגבה אותם ומאשר להם את הדבר).
הפלג כעת בציפייה דרוכה לקראת הדיון מחר (שני) אודות המשך מעצרו של העריק ישראל מאיר טולידנו, כאשר כעת גובר החשש שהצבא ידרוש בעבורו מספר חודשי מעצר.
ב'הפלס' היום התייחסו לכך, והחריפו את הניסוחים והאיומים באם יוארך מעצרו. שם הבהירו כי ייצאו להפגנות בכל חודש ניסן וחג הפסח עצמו, וישבשו את כל הצמתים ואת כל האירועים והטקסים.
למותר לציין, שמי שיסבול מכך הם כרגיל בעיקר החרדים, שלפי האיום אמורים לשבש להם את כל ההכנות לחג הפסח, ואת ערב החג והחג עצמו.
במגזר החרדי שוב הובע זעם רב נגד הפלג, על כך שדואגים רק לעצמם ולבכיריהם, ולשם כך מוכנים לשבש לכלל הציבור החרדי את החיים ואת חג הפסח, רק בשביל להראות את כוחם.

עם זאת, בערים אחרות לא התקיימו הפגנות וחסימות כבישים, רק בעיר בני ברק. דווח כי הסיבה לכך היא מכיון שלא רצו לעשות הפגנות בירושלים, ולכן גם לא עשו בשאר המקומות.
דווח כי היום התקיים באולם מונדיאל בירושלים חתונת בן של ר"מ בישיבה קטנה של הפלג המקורב ביותר להרב אויערבך כתלמיד, המדובר הוא בבנו מישיבת חברון של הר' אליעזר חיים טוקר הר"מ בישיבה קטנה 'אוהל תורה' של הפלג, שהתחתן עם בת של הר' חיים יצחק קפלן משגיח קטן בישיבת חברון.
על פי הדיווח, עקב כך נמנעו בפלג מלהפגין בירושלים כדי לא לשבש את האירוע. כידוע בפלג נזהרים מלהרוס אירועים של עצמם, רק אירועים של אחרים. כזכור, באחת ההפגנות לאחרונה נמנעו אנשי הפלג לחסום כבישים במודיעין עילית, עקב כך שמנהיג הפלג הרב אוירבך הגיע לשם לשמחה, ולכן נזהרו שלא לשבש את הכבישים בכדי שיהיה אירוע מכובד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 13:53

לידיעת מקדשי השם אסירי עולם התורה:
החל מיום שלישי הבא ההפגנות וחסימות הכבישים עוברות למיקומים הבאים: צומת יהודייה, קייאקי כפר בלום, ובמועדונים ואתרי בילוי שונים (כולל באילת).
בנערינו ובזקננו נלך!! לקדש שם שמיים!! האחיכם יצאו לטייל ואתם תשבו פה??!!!

ולחברי הפורום: אל תדאגו, לא תהיה אפילו הפגנה אחת מא' ניסן ועד א' אייר!! הפגנות יוצאות רק מהיכלי הישיבות ורק על חשבון זמני הסדרים בלבד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 14:28

ברקת נאלץ לשחק את המשך המשחק מול אפשטיין:

ירוחם שמואלביץ
כ"ב אדר תשע"ז 12:46
אפשטיין הושעה מתפקידו כסגן ראש העיר ירושלים
חיים אפשטיין, נציג הפלג הירושלמי בעיריית ירושלים, הושעה מתפקידו על ידי ראש העיר, וזאת בשל המהלך שהתרחש ביום שישי האחרון, עת אנשי הפלג ניסו לשבש ולהפריע ל'מרתון ירושלים'.

יש מחיר להתפרעות. ראש עיריית ירושלים זימן אליו הבוקר את סגנו חיים אפשטיין נציג 'הפלג הירושלמי', והודיע לו כי הוא משעה אותו מתפקידו למשך 30 יום, וזאת על רקע ניסיונות ההפרעה ושיבוש המרתון ביום שישי האחרון.

לפגישה בין אפשטיין וברקת נלווה גם יהושע פולק המזוהה עם הפלג הירושלמי, וברקת הבהיר להם כי בשל חומרת המעשה הוא לא יכול לעבור לסדר היום על שאירע, על אף שבפועל לא שובש המרתון באופן שיש בו כדי לומר שהצליחו להכשיל.

ברקת ציין כי במאבק שניהלו תומכיו של אפשטיין, הם גרמו לכך שתיהיה סכנה לשלום הרצים במרתון, ודבר זה לא ניתן לעבור עליו לסדר היום.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 20 מרץ 2017, 16:08

בשעה 15:30 הפלג הירושלמי יחסום את כביש 1, כביש 443 ומספר מוקדים ברחבי הארץ - המשטרה נערכת

בעקבות מעצרם של 3 עריקים - הפלג הירושלמי יוצא להפגין היום ברחבי הארץ:
ירושלים - צומת גינות סחרוב.

בני ברק - יגיעו לצומת גינות סחרוב.

בית שמש - רחוב יהודה הנשיא פינת שדרות נהר הירדן.

מודיעין עילית - צומת שילת

אשדוד - בכניסה לעיר

בפלג מבהירים כי בהמשך היום ייחסמו צירים מרכזיים נוספים בירושלים.

כרגע עצורים 3 עריקים.

1. הבחור אברהם דוב פטרוף - אמש נגזרו עליו ע"י מפקד יחידת מיט"ב 20 ימי מחבוש.

2. האברך פרידמן, נעצר במהלך הלילה בביתו בבית שמש ונלקח לבסיס ענתות. במהלך היום יובא בפני שופט צבאי.

3. הבחור ישראל מאיר טולדנו, נעצר לפני שבוע בביתו באופקים ומעצרו הוארך פעמיים עד היום. במהלך היום יובא בפני שופט צבאי לדיון בעניינו.

בוועדה להצלת עולם התורה מבהירה כי "ציבור בני התורה לא חת מכל איום, וכי כל נסיון להלך אימים על בני התורה על ידי הטלת גזרי דין ומעצרים ממושכים, יתקל בעוז רוחם של בני התורה שמוכנים לכל מעצר וגזר דין, ושמוכנים למסור את נפשם. ציבור בני התורה בכל מקום ייצא היום ובכל יום לרחובה של עיר עד שאחרון העצורים ייצא מהכלא וישוב למקומו הטבעי בבית המדרש."
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 17:21

סרטון שהתפרסם עכשיו מראה כמה ממתפרעי עולם הגיוס שסיכנו את חייהם בכביש 1 וכמעט נדרסו למוות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 מרץ 2017, 17:24

משולש כתב:ברקת נאלץ לשחק את המשך המשחק מול אפשטיין:

ירוחם שמואלביץ
כ"ב אדר תשע"ז 12:46
אפשטיין הושעה מתפקידו כסגן ראש העיר ירושלים
חיים אפשטיין, נציג הפלג הירושלמי בעיריית ירושלים, הושעה מתפקידו על ידי ראש העיר, וזאת בשל המהלך שהתרחש ביום שישי האחרון, עת אנשי הפלג ניסו לשבש ולהפריע ל'מרתון ירושלים'.

יש מחיר להתפרעות. ראש עיריית ירושלים זימן אליו הבוקר את סגנו חיים אפשטיין נציג 'הפלג הירושלמי', והודיע לו כי הוא משעה אותו מתפקידו למשך 30 יום, וזאת על רקע ניסיונות ההפרעה ושיבוש המרתון ביום שישי האחרון.

לפגישה בין אפשטיין וברקת נלווה גם יהושע פולק המזוהה עם הפלג הירושלמי, וברקת הבהיר להם כי בשל חומרת המעשה הוא לא יכול לעבור לסדר היום על שאירע, על אף שבפועל לא שובש המרתון באופן שיש בו כדי לומר שהצליחו להכשיל.

ברקת ציין כי במאבק שניהלו תומכיו של אפשטיין, הם גרמו לכך שתיהיה סכנה לשלום הרצים במרתון, ודבר זה לא ניתן לעבור עליו לסדר היום.

דיווח על עוד כמה סנקציות שהופעלו נגד הפלג במסדרונות עיריית ירושלים (משמעותן קצת פחות "חגיגות" וחריגות כמו שהיה מאז הבחירות עד עכשיו).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שולם » 20 מרץ 2017, 17:26

משולש כתב:סרטון שהתפרסם עכשיו מראה כמה ממתפרעי עולם הגיוס שסיכנו את חייהם בכביש 1 וכמעט נדרסו למוות.

היכן הוא הסרטון?

לא רואים, לא מאמינים... ;)
שולם

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 מרץ 2017, 18:23

מה מפליא? הרי זו "גזרת שמד" שמחויבים למסור עליה את הנפש..
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7 ... 7.99.D7.94
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 20:44

יאיר חסום מה רואים ?
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 מרץ 2017, 20:50

יאיר כתב:מה מפליא? הרי זו "גזרת שמד" שמחויבים למסור עליה את הנפש..
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7 ... 7.99.D7.94

אם אפשר להעלות לטובת החסומים,
סוף סוף מדיבורים למעשים
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 מרץ 2017, 21:31

המחלוקת בציבור הליטאי
Shtaynman.jpg הרב שמואל אויערבך בלימוד.JPG
הרבנים אהרן יהודה לייב שטינמן ושמואל אוירבך
העומדים בראש המחנות בציבור הליטאי.
המחלוקת בציבור הליטאי היא מחלוקת בין שני פלגים בציבור החרדי-ליטאי שהגיעו לידי פיצול בשנת 2012. מחנה הרוב מיוצג על ידי מפלגת "דגל התורה" ומנהיגו הרוחני הוא הרב אהרן יהודה לייב שטינמן. המיעוט הקים את מפלגת "בני תורה" ומנהיגו הרוחני הוא הרב שמואל אוירבך. הוא מכונה גם "הפלג הירושלמי"[1], למרות שגם בירושלים רוב הליטאים אינם תומכים בו. ביטאונו של פלג הרוב הוא היומון "יתד נאמן". המיעוט הקים את היומון "הפלס". המאבק בין העיתונים החריף את המחלוקת בין המחנות.

מחנהו של הרב שטינמן נחשב מתון יותר בסוגיות אידאולוגיות כמו יציאת אברכים לשוק העבודה[2] או דרך ההתנגדות לגיוס בני ישיבות.

תוכן עניינים [הסתרה]
1 רקע
2 יתד נאמן - הפלס
2.1 המהפך ב"יתד נאמן" והקמת "הפלס"
2.2 המאבק בין "יתד נאמן" ל"הפלס"
3 הקמת מפלגת "בני תורה"
3.1 הבחירות לרשויות המקומיות 2013
3.2 לאחר הבחירות
3.3 הבחירות לכנסת העשרים
4 אידאולוגיה
4.1 השפעת המחלוקת בציבור החרדי
4.2 היחס בחוגי הקנאים
5 קישורים חיצוניים
6 הערות שוליים
רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]
בשנות ה-80, בעקבות חילוקי דעות בין הזרם החרדי-ליטאי לסיעות החסידיות, פרש הרב שך מאגודת ישראל והקים את מפלגת "דגל התורה", וכן את העיתון "יתד נאמן" (כתחליף לעיתון "המודיע"). באותה תקופה היו הרבנים הבולטים בציבור הליטאי בבני ברק שנמנו על המחנה התומך ב"דגל התורה" הרב שטינמן, הרב מיכל יהודה ליפקוביץ, הרב ניסים קרליץ והרב חיים קנייבסקי. בירושלים בלטו הרב יוסף שלום אלישיב והרב שלמה זלמן אוירבך שבלטו יותר כפוסקים ופחות עסקו בהנהגה ציבורית[3]. בכנס היסוד של "דגל התורה" בבנייני האומה ישב הרב שך במרכז, לצדו הרב אלישיב, לצדו של הרב אלישיב הרב שטינמן, ולצדו הרב קנייבסקי[דרושה הבהרה]. הרב שלמה זלמן אוירבך סירב להביע עמדה סביב הפיצול בין אגודת ישראל ודגל התורה[4].

במהלך שנות ה-90 הידרדר מצבו הבריאותי של הרב שך ודעכה פעילותו. בסוף ימיו ולאחר פטירתו קיבע "יתד נאמן" את מעמדו של הרב אלישיב כיורשו של הרב שך. העיתון הנהיג אז מדרג תארים: הרב שך כונה "רבינו הגדול מרן", הרב אלישיב "רבינו מרן", ואילו הרב שטינמן "הגאון הגדול" (כשאר חברי מועצת גדולי התורה) ובהמשך שונה ל"ראש הישיבה הגאון הגדול". לצד מנהיגותו של הרב אלישיב נחשב הרב שטינמן בציבור כשני בחשיבותו. מי שהוביל את המהלכים ביתד נאמן הוא העורך נתן זאב גרוסמן, שקיבל גיבוי למהלכים אלו מחלק מחברי הוועדה הרוחנית של העיתון. גרוסמן הואשם על ידי תלמידי הרב שטינמן שהוא נלחם ברבם בעיתון ומחוצה לו במטרה להדביק לו תווית של מי שסוטה מהנורמות החרדיות[5].

בסוף שנות ה-90 החלה מחלוקת פנימית בישיבת פוניבז', ישיבת הדגל של הציבור הליטאי. מחלוקת זו גרמה לחלוקתה לשתי ישיבות נפרדות, אחת בהנהגת נשיא הישיבה, אליעזר כהנמן, והשנייה בראשות גיסו, הרב שמואל מרקוביץ. לצדו של כהנמן עמדו הרב מיכל יהודה ליפקוביץ, הרב חיים קנייבסקי והרב ניסים קרליץ (פלג זה מכונה "השונאים"), ובראשות ישיבה זו עומדים הרב גרשון אדלשטיין והרב ברוך דב פוברסקי. לצדו של הרב מרקוביץ עמדו הרב אלישיב והרב שמואל אוירבך (פלג זה בישיבה מכונה "המחבלים")[6]. הסכסוך בין שתי הישיבות גלש לאלימות ופעמים אחדות נאלצה המשטרה להתערב. הרב שטינמן נמנע מלהביע את דעתו בעניין המחלוקת בישיבת פוניבז', ושני הצדדים ניסו לשייכו אליהם. בשנת 2014, בעקבות חידוש הדיון בסכסוך, הורה הרב שטינמן לבורר, הרב חיים גדליה צימבליסט, שלא לדון יותר בתיק, צעד שנתפס כמזוהה עם צד ה"שונאים"[7].

מחלוקת זו תרמה לגיבושם של שני מחנות בציבור הליטאי[8]. פעולות הקשורות ברב שטינמן (חוק טל, נח"ל חרדי, אמנת כנרת) זכו לתמיכה - או לפחות לאי-הסתייגות - של הרב קנייבסקי והרב קרליץ; ולעומת זאת העיתון "יתד נאמן" יצא נגדן בתוקף. אנשי מחנהו של הרב שטינמן טענו כי העיתון אינו מתייחס בכבוד לרבם. בתמיכת חלק מרבני בני ברק הוקמו היומון "יום חדש", אשר התחרה ב"יתד נאמן", ומערכת הכשרות "יראים" שהתחרתה ב"שארית ישראל", שזוהה עם מחנה הרב אלישיב. הרב שטינמן לא הביע את דעתו ביחס למעשים הללו.

ב-2009 מינה הרב אלישיב את מנחם כרמל כנציג השלישי ברשימת יהדות התורה, בניגוד לעמדת הרב שטינמן שהעדיף את יעקב גוטרמן. עם זאת, גם במערכת בחירות זו השתתף הרב שטינמן בכינוסי הבחירות וחתם על "קול קורא" התומך במפלגה.

יתד נאמן - הפלס[עריכת קוד מקור | עריכה]
Postscript-viewer-shaded.png ערכים מורחבים – יתד נאמן, הפלס
המהפך ב"יתד נאמן" והקמת "הפלס"[עריכת קוד מקור | עריכה]
בסוף מאי 2012 (סיוון תשע"ב), כאשר חלה הרב אלישיב והפסיק לתפקד, חל מהפך בשליטה ב"יתד נאמן". חברי העמותה וההנהלה של העיתון העבירו את השליטה בעיתון לאיש העסקים החרדי שמעון גליק מארצות הברית, על פי בקשת הרב שטינמן שגליק הוא ממקורביו[9], גליק פיטר את עורך העיתון נתן גרוסמן, ובהמשך גם את המנכ"ל, יעקב לבין, שסירב לקבל את הוראותיו[10]. שבועיים לאחר מכן, לאחר מאבק בין שני המחנות, פורסם במהדורת החינמון של העיתון, "גילוי דעת" של הרב חיים קנייבסקי שבו הוא תומך בהנהגת הרב שטינמן בעיתון "על פי הוראת מורי-חמי שליט"א" (הרב אלישיב)[11]. מנגד ניסו אנשי המחנה האחר, ללא הצלחה, לפרסם בעיתון את מכתבו של הרב שמואל אוירבך שבו כתב כי הרב אלישיב "ביקש והזהיר למאוד אשר לא לעשות שום שינוי בה'יתד נאמן'"[12].

אנשי המחנה האחר פנו לבית המשפט בבקשה לצו מניעה נגד חוקיות ההליך, אך בית המשפט דחה את בקשתם. בעקבות כך הקימו מקורבי הרב אוירבך, ובראשם גרוסמן ולבין, ב-13 ביולי 2012 (כ"ג בתמוז תשע"ב), את היומון "הפלס". הרב אוירבך הוא הסמכות הרוחנית של העיתון.

המאבק בין "יתד נאמן" ל"הפלס"[עריכת קוד מקור | עריכה]
מאז הקמת "הפלס" סובל העיתון מחרם מודעות שמפעילים כלפיו ככל הנראה גורמים המזוהים עם מחנה הרב שטיינמן[13]. לדברי אנשי "הפלס", תומכי "יתד נאמן" איימו על חברת השיווק לבטל את ההסכם עם "הפלס", גיליונותיו הוצאו מתיבות הדואר של המנויים ומנויים עליו קיבלו איומים שיסולקו מכוללים וישיבות[14]. בפברואר 2014 פרסמו רבני "דגל התורה" מכתב נגד "הפלס" ואסרו לפרסם בו[15].

בדצמבר 2012 הותקף עורך "הפלס", נתן גרוסמן בידי שני צעירים חרדים ליד ביתו[16]. אחד התוקפים הודה בעבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ונידון למאה ימי מאסר[17].

במקביל הוקם "ועד ידידי הפלס", שמרכז את המאבק של "הפלס" נגד "יתד נאמן". הוועד פתח קו טלפון שהאזנה לו מצריכה סיסמה. המתקשרים לקו קיבלו הוראות פעולה. במסגרת פעילות זו התקשרו מאות איש מדי יום ובמשך כל שעות היממה לגורמים הקשורים בחברות שפרסמו ב"יתד נאמן" ולא ב"הפלס" - משרדי פרסום, שירות לקוחות, סמנכ"לי שיווק מנכ"לים ואף עובדים מהשורה, ואף לבני משפחותיהם[18]. המתקשרים מחו על החרמת "הפלס" ועל הפרסום ב"יתד נאמן" והכריזו כי ימשיכו להתקשר עד שתשונה מדיניות זו. רבים מנציגי החברות פנו למשטרה והתלוננו על הטרדה. בליל ה-25 במרץ 2015 עצרה המשטרה 22 איש בקשר לפעולות אלו[19]. ב- 13 באפריל הוגש לבית המשפט נגד מפעיל הקו כתב אישום בגין שידול להטרדה וקשירת קשר לביצוע פשע[20], התערבות המשטרה לא הפסיקה את פעילות המאבק ופעיליו עברו לשיטות אחרות כמו הפצת מספרי ראשי החברות באמצעות ספרי טלפונים מיוחדים שהונפקו לשם כך[21].

כחלק מפעולות המחאה עזבו בקיץ 2014 אלפים מתומכי "הפלס" ובני משפחותיהם את קופות החולים מכבי וכללית ועברו לקופות החולים מאוחדת ולאומית[22][23]. בתחילת קיץ 2015 חזרו חלק מהלקוחות לקופות החולים הקודמות.

הקמת מפלגת "בני תורה"[עריכת קוד מקור | עריכה]
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בני תורה (מפלגה)
לאחר פטירת הרב אלישיב הפך הרב שטינמן למנהיגו של רוב המגזר הליטאי וזכה לתמיכת כמעט כל חברי מועצת גדולי התורה, וכן חברי הכנסת של "דגל התורה". הפלג השני, המחשיב עצמו כממשיך דרכם של הרב שך והרב אלישיב, קיבל את הנהגתו של הרב אוירבך.

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה מינה הרב שטינמן למקום השלישי מטעם "דגל התורה" ברשימת יהדות התורה את יעקב אשר, ראש עיריית בני ברק, במקום מנחם כרמל, המזוהה עם הרב אוירבך. בעקבות זאת הגישו נאמני הרב אוירבך רשימה ברשם המפלגות בשם "נצח". הם דרשו תיאום עמם בנושא גיוס בחורי ישיבות, הכרה בכוחם והפסקת חרם המודעות על העיתון "הפלס"[24]. ב-17 בינואר, 5 ימים לפני הבחירות, התפטרו כל מועמדי המפלגה[25], לאחר סיכום בין האדמו"ר מגור לרב אוירבך שלפיו "הסיעה המרכזית" (המייצגת את חסידות גור באגודת ישראל) תייצג גם את מחנהו של הרב אוירבך, ותהיה מתואמת אתו בקביעת עמדת המפלגה בסוגיית גיוס בני ישיבות ובתחומים נוספים[24].

הבחירות לרשויות המקומיות 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]
בבחירות לרשויות המקומיות, בשנת 2013, התמודד הפלג של הרב אוירבך, תחת השם "בני תורה", בירושלים, בבני ברק ובמודיעין עילית[26]. הרב שטינמן והרב חיים קנייבסקי פרסמו מכתבים חריפים נגד המפלגה ותומכיה[27]. המחלוקת בין שני הפלגים הליטאים הוחרפה מאוד על רקע בחירות אלו. אנשי "דגל התורה" טענו כי ישנו דיל בין אנשי "בני תורה" לבין ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שמועמדם לראשות העיר חיים אפשטיין יתמודד למרות שמועמדותו בלתי ריאלית, ובתמורה יקבל סגנות ראש עיר בשכר[28]. מנגד טענו אנשי "בני תורה" כי בהסכם המוקדם שבין "דגל התורה" למשה ליאון סוכם על החרמת "בני תורה" אם ינצח ליאון בבחירות. לאחר ניצחונו של ברקת מונה אפשטיין, שרשימתו זכתה במנדט אחד, לסגן ראש העירייה. בבני ברק ומודיעין עילית זכתה המפלגה בשני מנדטים בכל אחת משתי הערים.

לאחר הבחירות[עריכת קוד מקור | עריכה]
לאחר הבחירות תמכו הרב שטינמן והרב קנייבסקי בהרחקת אברכים שהצביעו עבור "בני תורה" מכוללים[29]. חלק מראשי הכוללים המזוהים עם הרב שטינמן חייבו את אברכיהם לחתום על הצהרת נאמנות לרב שטינמן[30]. הרב שטינמן והרב קניבסקי הורו לרבני ותלמידי ישיבת כנסת יצחק בחדרה לפרוש מן הישיבה, בשל זיהויים של ראשיה עם "בני תורה"[31], כאשר במקביל פתחו עבורם את ישיבת תורה בתפארתה. בכמה תלמודי תורה המזוהים עם הרב שטינמן והרב קניבסקי סולקו מלמדים תומכי "בני תורה"[32], ולא התקבלו לשורותיהם ילדים שמשפחותיהם נמנות עם "בני תורה". בכמה קהילות מנעו הגבאים עלייה לתורה של תומכי "בני תורה" או העבירו מתפקידם חזנים התומכים במפלגה[33].

לקראת עונת הרישום לישיבות הקטנות, בסוף שנת תשע"ד, הקימו תומכי הרב שטינמן את "הוועד למען כבוד רבותינו", שהפיץ רשימות של ישיבות שבהן לדבריהם מחנכים את התלמידים בניגוד לעמדותיו של הרב שטינמן, כדי שהורים לא ישלחו אליהן את בניהם[34].

בקיץ תשע"ד פרסמו מספר ראשי ישיבות בולטים בארצות הברית, בהם הרב אהרן שכטר והרב דוד פיינשטיין, קול קורא נגד המחלוקת בציבור הליטאי בישראל, ובו נכתב: "מעולם היו חילוקי דעות בין גדולי תורה, אך השלום והאחוה הייתה שרויה ביניהם ובין תלמידיהם, ואיככה הייתה לנו כזאת אשר חילוקי דעות יגרמו להתיר את הרסן בביזוי ורדיפת תלמידי חכמים, "בני תורה" ובני משפחותיהם, הריסת ישיבות וכיוצא בזה"[35].

בספטמבר 2014 כינס הרב שטינמן בביתו אספה לצירוף חברים חדשים בבד"ץ שארית ישראל, שעד אז היה מזוהה עם מחנה הרב אלישיב[36], ובעקבות זאת הפך הבד"ץ כפוף לרב שטינמן ולרב קניבסקי.

באוקטובר 2014 תמכה "דגל התורה" ברב משה חיים לאו וברב שמואל אליהו לרבנות העיר ירושלים[37]. "בני תורה" לא הכריזה על תמיכה באיש מן המועמדים. נטען כי היה דיל סמוי בין הרב אריה שטרן ו"בני תורה", אך סיעת "בני תורה" הכחישה זאת[38], לאחר זמן הודה אפשטיין כי נציגי המפלגה הצביעו לרב שלמה עמאר ולרב אריה שטרן.

בתשע"ה הקימו אנשי פלג "בני תורה" מוסדות חינוך חדשים בבני ברק, בירושלים ובמודיעין עילית, בנימוק שאין להם אמון במוסדות הישנים ושילדיהם מופלים בהם[39]. בפתיחת שנת הלימודים תשע"ז השלים הפלג את פתיחתם של תלמודי תורה לבנים ובתי ספר יסודיים לבנות בשלוש הערים והצהירו שהמוסדות החדשים לא יתוקצבו על ידי משרד החינוך. הם פנו לעזרתם של נדיבים הקרובים לחוגי סאטמר לתמיכה כלכלית[40]. עם זאת, עלו טענות שהמוסדות של "הפלג" מקבלים תקציבים ממשלתיים[41] וכן נחשף כי סמינר שהקימו פועל במסגרת תוכנית עוז לתמורה של משרד החינוך שהותקפה בהפלס מספר חודשים קודם לכן[42].

הבחירות לכנסת העשרים[עריכת קוד מקור | עריכה]
בבחירות לכנסת העשרים לא יוצג מחנה "בני תורה" ברשימת יהדות התורה לכנסת. חלק מאנשי מחנה זה ניהלו קמפיין כנגד הצבעה ליהדות התורה[43], יומיים לפני הבחירות נאספו אנשי "בני תורה" באצטדיון הארנה בירושלים לכנס גדול בהשתתפות הרב אוירבך, ובו הוכרז כי "אין לסייע בידי עוברי עבירה" הכרזה שהתפרשה כאיסור הצבעה ליהדות התורה[44]. יום קודם הבחירות הוכרז בשם הרב אוירבך כי הוא אינו מורה עבור איזו מפלגה להצביע. עוזרו של הרב אוירבך, יוסף פטרוב, אמר כי משמעות הדברים היא שיש להימנע מהצבעה[45]. על פי הערכות, כ-4000 מאנשי בני תורה הצביעו בפתקים פסולים ואחרים הצביעו למפלגות ש"ס ו יחד - העם איתנו[46]. למרות זאת מפלגת יהדות התורה רשמה עלייה של 14,251 קולות, שלא הספיקו לקבלת המנדט השביעי בשל אחוזי ההצבעה הגבוהים יחסית למערכות בחירות קודמות[47].

אידאולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]
למחלוקת הליטאית ישנו גם רקע אידאולוגי. הרב שטינמן נחשב לפרגמטי ומתון יחסית, לעומת הרב אוירבך המוביל קו אידאולוגי מחמיר יותר. יוזמות שעלו בעבר בתמיכה (לעתים חלקית או פסיבית) מצד הרב שטינמן, בהן חוק טל והנח"ל החרדי, נתקלו בהתנגדות מצד הרב אוירבך.

אחד מסלעי המחלוקת בין הרב שטינמן לרב אוירבך הוא היחס לחוק לגיוס בני ישיבות ולדרכי ההתמודדות מולו. הרב אוירבך גורס שזו "גזרת שמד" שמחויבים למסור עליה את הנפש. לעומתו הרב שטיינמן סבור כי הטקטיקה הנכונה להתמודדות עם החוק היא בשתדלנות ולא במלחמה. בתקופת דיוני ועדת שקד שדנה בחוק הגיוס, וכן לאחריה, התנגד הרב שטינמן לפעולות מחאה ציבוריות וגרס כי יש לנקוט בדרכי שתדלנות באמצעות הח"כים החרדים, שחלקם היו חברים בוועדה. הרב אוירבך סבר כי יש לנקוט בעצרות מחאה ובהפגנות לשם גיוס דעת הקהל בארץ ובעולם. לאחר חקיקת החוק, שכלל סנקציות פליליות על השתמטות של חרדים חייבי גיוס, אמר הרב שטינמן שיש בכך חילול השם שהמדינה מצהירה כי לימוד תורה הוא עוון פלילי. הוא תמך בקיום ההפגנה הגדולה נגד הגיוס, אך הקפיד שהיא תישא אופי של עצרת תפילה על חילול השם, לעומת הרב אוירבך שהדגיש את ההיבט המחאתי נגד "גזרת הגיוס".

לאחר חקיקת החוק נתגלעו חילוקי דעות גם בדרך ההתנהלות מול צה"ל. הרב שטינמן מורה על שיתוף פעולה עם דרישות הצבא לעניין ההתייצבות וקבלת הדיחוי או הפטור על פי החוק, ואילו הרב אוירבך מורה שלא להתייצב בלשכת הגיוס כלל, במיוחד לנוכח הקמת אגף מיוחד לחרדים בלשכת הגיוס. רוב הישיבות הליטאיות נוהגות כדעת הרב שטינמן, ובכמה ישיבות המזוהות אתו מסולקים בחורים שאינם מתייצבים[48]. בספטמבר 2014 נערך בירושלים כינוס רבנים המתנגדים להתייצבות, ובו השתתפו רבני העדה החרדית וראשי ישיבות ליטאים המזוהים עם מפלגת "בני תורה"[49]. אנשי "בני תורה" מפגינים וחוסמים כבישים בכמה מוקדים בישראל כאשר נעצרים בחורי ישיבות שלא התייצבו בלשכות הגיוס. הפגנות אלו גולשות לעתים לאלימות[50].

בנובמבר 2015 הועברו בכנסת תיקונים בחוק הגיוס, שבין היתר מנעו סנקציות פליליות כנגד משתמטי גיוס חרדים. התיקונים עברו בלחץ המפלגות החרדיות, בתמיכת שלוש מועצות גדולי התורה. הרב אוירבך התנגד למהלך[51].

שני הצדדים הוציאו פרסומים המציגים את עמדתם. בתשע"ד הפיצו ברשת האינטרנט אנשים ממחנה הרב אוירבך[דרוש מקור] ספר בשם "משנת איש" ובו ציטוטים מדברי הרב שטינמן, במטרה להציגו כמי שסטה מהנורמות החרדיות או שאומר דברים תמוהים. אנשים ממחנה הרב שטינמן הוציאו את הספר "שואף זורח" המביא עשרות שיחות ודרשות של רבנים וראשי ישיבות נגד אנשי בני תורה. בתחילת הספר נכתבו פרקי מבוא הסוקרים את ההיסטוריה של היהדות החרדית מימי קום המדינה. בנוסף הוציאו את החוברת "במבט בוחן" הסוקר את ההיסטוריה של מאבקי החרדים בגיוס חובה לצבא, מתוך נרטיב המראה שדרכו של הרב שטינמן אינה שונה מדרכם של גדולי הדור שקדמוהו. בתגובה הוציאו אנשים ממחנה הרב אוירבך את החוברת "ויזרח אור" המתעמתת עם נרטיב זה. כמו כן יצאו חוברות פולמוסיות רבות, שהופצו בעיקר באינטרנט.

השפעת המחלוקת בציבור החרדי[עריכת קוד מקור | עריכה]
המחלוקת חורגת גם אל הציבור החסידי והספרדי, אך לרוב אימצו מפלגות ש"ס ואגודת ישראל את עמדת הרב שטינמן בנושא הסדרת מעמד בני הישיבות בחוק, הן ביחס לחוק טל והן בתיקון חוק הגיוס[52]. במספר חסידויות לא התייצבו תחילה בלשכות הגיוס בשל חששות לבעיות צניעות שם. בהמשך הגיעו הצדדים להסדר והוראת הרב שטינמן להתייצב התקבלה גם שם[53].

היחס בחוגי הקנאים[עריכת קוד מקור | עריכה]
אנשי בני תורה נאבקים במדינה ומכריזים ושואפים לא ליטול תקציבים למוסדות החינוך שלהם, כמקובל בחוגי הקנאים (כגון חסידות סאטמר ונטורי קרתא), ואף זוכים מהם לסיוע כלכלי. האדמו"ר יקותיאל יהודה טייטלבוים מסאטמאר (ויליאמסבורג) ומקורביו מקהילות אחרות בהתאחדות הרבנים תומכים בהם, ובמקביל הם מאשימים את ההנהגה הליטאית המרכזית בפשרנות ובאדישות ביחס להשתלבות חרדים בחברה הישראלית ובצה"ל. האדמו"ר קבע שהפלג מקדשים שם שמים באופן התנהלותם[54].

לעומת זאת, ספגו "בני תורה" ביקורת קשה מאחיו ויריבו, האדמו"ר אהרן טייטלבוים מסאטמאר (קריית יואל). הוא אמר שמחלוקתם אינה לשם שמים, והם אינם משתתפים בבחירות רק משום שלא ניתן להם נציג. הוא קבע שהם "אותם ציונים כמו אויביהם" ורחוקים מ"ההשקפה הטהורה, ואין כאן עניין של קנאות". עם זאת, אמר שיש לתמוך במוסדותיהם שאינם מקבלים מימון מהמדינה[55]. הרב אברהם יהושע סולובייצ'יק, ראש ישיבת בריסק, תקף אותם במספר הזדמנויות וטען כי ה"קנאות" שלהם מזויפת ומאבקם מעודד גיוס חרדים[56].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
יאיר אטינגר, מלחמת הירושה המלוכלכת של העולם החרדי, באתר הארץ, 22 ביוני 2012
יאיר שלג, העיתונות החרדית המודפסת: חיה, בועטת ואלימה, באתר nrg‏, 29 ביולי 2013
יאיר אטינגר, הדגל נקרע: מלחמת העולמות של הציבור הליטאי, באתר הארץ, 21 באוקטובר 2013
אליעזר היון, הקרע החרדי מעמיק: הליטאים נגד הליטאים, באתר ynet, 27 באוקטובר 2013
אלי ביתאן, משחקי הכס של פוניבז': המלחמה שקורעת את העולם החרדי, באתר שיחה מקומית, 25 בנובמבר 2014
ישראל כהן, ‏מגזין 'עמי': אין כמעט הבדל בין דעות מרן הגראי"ל שטיינמן לרב שמואל אוירבך, באתר כיכר השבת, 16 בפברואר 2014
חגי עמית, טלפון מלמעלה // השיטות האלימות של מלחמת העיתונים במגזר החרדי, באתר TheMarker‏, 12 בדצמבר 2014
קונטרס במבט בוחן.
קונטרס זעקת הרבנים
ספר שואף זורח מכון דעת תורה, ירושלים, תשע"ד
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 מרץ 2017, 21:31

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]
^ תגית הפלג הירושלמי באתר כיכר השבת
^ שחר אילן, המהפכה השקטה של הרב שטיינמן: עבודה והידברות עם החילונים, באתר הארץ, 5 ביוני 2001
קובי נחשוני, הרב בן ה-100 יביא עוד קדנציה לנתניהו?, באתר ynet, 2 בדצמבר 2014
^ שחר אילן‏, היום שאחרי: הליטאים נערכים ל"פריימריס", באתר וואלה! NEWS‏, 4 בנובמבר 2001
^ יוסף אליהו, התורה המשמחת, ספריית בית אל, 1998, עמ' 251-254
^ מנחם גרילק, נבלה נעשתה בישראל! בעיתון משפחה
^ יקי אדמקר‏, "מחבלים" ו"שונאים": מאבק אלים בפוניבז', באתר וואלה! NEWS‏, 16 בספטמבר 2014.
^ נטע סלע, שעתם הקשה של הליטאים, באתר ynet, 8 בנובמבר 2007.
^ אלי ביתאן, משחקי הכס של פוניבז': המלחמה שקורעת את העולם החרדי, באתר שיחה מקומית, 25 בנובמבר 2014
^ שרי רוט, כך יזם הגראי"ל את העמותה החדשה ב'יתד' • בלעדי באתר בחדרי חרדים
^ נתי טוקר, דרמה בעיתון החרדי "יתד נאמן": העורך הראשי פוטר, באתר TheMarker‏, 31 במאי 2012.
קובי נחשוני, פוּטש ליטאי: נפגעי 'יתד נאמן' השתלטו על העיתון, באתר ynet, 1 ביוני 2012
חיים שקדי, ‏טלטלה ביתד נאמן: הנהלה חדשה, בכיר בעיתון פוטר, באתר כיכר השבת, 31 במאי 2012
חזקי שטרן, ‏מאחורי הקלעים של המהלך הדרמטי לכיבוש 'יתד נאמן', באתר כיכר השבת, 1 ביוני 2012.
^ קובי נחשוני, אחרי דרמה לילית: הרב שטיינמן הוכתר ביתד נאמן, באתר ynet, 12 ביוני 2012
^ שרי רוט, זיופים, ספינים ואלימות קשה • המאבק המר על 'יתד נאמן', באתר בחדרי חרדים, 17 ביוני 2012
^ חקירה נגד גורמים המזוהים עם יתד נאמן, אתר מחלקה ראשונה
.העוקץ סוכל: מי ניסה לגנוב עיתון בישראל, אתר מחלקה ראשונה
^ חגי עמית, טלפון מלמעלה // השיטות האלימות של מלחמת העיתונים במגזר החרדי, באתר TheMarker‏, 12 בדצמבר 2014
^ יהודה הלוי ואבי גרינצייג, בחדרי חרדים, גדולי ישראל: "הפלס מחלל שם שמים ומפיץ שנאה", באתר בחדרי חרדים, 17 בפברואר 2014
^ יוסף פאר, ‏שפל: עורך 'יתד' לשעבר נתי גרוסמן הותקף בירושלים, באתר כיכר השבת, 21 בדצמבר 2012; יואב יצחק, עורך הפלס הותקף; המשטרה מתרשלת, באתר חדשות מחלקה ראשונה (News1)‏, 21 בדצמבר 2012
^
הסדר טיעון: חיים פרלשטיין הורשע על תקיפת נתי גרוסמן, באתר כיכר השבת, 24 ביוני 2010; מאסר בפועל לתלמיד שהורשע בתקיפה של עורך העתון החרדי "הפלס", חדשות ישראל בעסקים
^ יקי אדמקר‏, "יתקשרו אליך אלפים": נחשף בליץ ההטרדות החרדי. האזינו, באתר וואלה! NEWS‏, 26 במרץ 2015
^ רועי ינובסקי וקובי נחשוני, חשד: סחטו חברות כדי לפרסם בעיתון חרדי, באתר ynet, 25 במרץ 2015
^ ישראל כהן, ‏כתב אישום ראשון בפרשת 'הפלס': "שידול להטרדה", באתר כיכר השבת, 13 באפריל 2015
^ משה הלר, נקמת החרדים: חשיפת הטלפונים של בכירי המשק
^ אופיר דור, עוגת הפרסום: הפילוג החרדי שמפחיד את מכבי וכללית, באתר כלכליסט, 26 במאי 2014.
^ לי-אור אברבך, שי ניב, ‏אלפי חרדים עזבו את כללית ומכבי בהוראת הרבנים, באתר גלובס, 2 ביולי 2014
^ 24.0 24.1 שבתי בנדט‏, איחוד אצל הליטאים, רשימת נצח פרשה מהבחירות, באתר וואלה! NEWS‏, 17 בינואר 2013
^ התפטרות מועמדי רשימת נצח שסימנה פך, אתר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19, 17 בינואר 2013
^ ישראל כהן, ‏עכשיו זה סופי: בני-ברק הולכת לבחירות בגלל "נצח", באתר כיכר השבת, 16 בספטמבר 2013
^ שרי רוט, הגראי"ל והגר"ח פרסמו מכתבים נגד 'בני תורה', באתר בחדרי חרדים, 21 באוקטובר 2013
^ רביב דרוקר, ה"דיל" הסודי של ברקת: המועמד החרדי רץ עד הסוף – וימונה לסגנו בשכר, נענע 10.
^ עקיבא פלד, האברכים שהצביעו 'עץ' סולקו – חתמו והוחזרו לכולל • טלטלת הכוללים, באתר "kooker", ‏30 באוקטובר 2013
^ יקי אדמקר, תומך ברב אוירבך? תסולק מהישיבה, וואלה
^ ישראל כהן, ‏הגראי"ל שטיינמן עודד את הפורשים מישיבת "חדרה", באתר כיכר השבת, 2 בדצמבר 2013
^ ישראל כהן, ‏הפילוג הליטאי: שלושה מלמדים בחיידר תשב"ר פוטרו, באתר כיכר השבת, 7 באוגוסט 2014
^ ישראל כהן, ‏ישיבות ובתי כנסת מדיחים חזנים ותוקעים מ'בני תורה', באתר כיכר השבת, 9 בספטמבר 2014
אברמי פרלשטיין, הגרי"א דינר: לזרוק חזנים המשתייכים ל'עץ', באתר בחדרי חרדים, 15 בספטמבר 2014
^ ישראל כהן, ‏הוועד למען כבוד רבותינו פרסם את רשימת הישיבות הבעייתיות בירושלים, באתר כיכר השבת, 15 במאי 2014
שרי רוט, יו"ר 'הוועד לכבוד רבותינו': "רק שהציבור יידע לשמור על הילדים" חרדים10, 25 במאי 2014
ישראל כהן, ‏רב ליטאי הכשיר ישיבה, מרן הרב שטיינמן פסל אותה, באתר כיכר השבת, 11 ביוני 2014
^ ישראל כהן, ‏לראשונה: גדולי הדור בארה"ב נגד הפילוג הליטאי, באתר כיכר השבת, 11 ביולי 2014
^ ישראל כהן, ‏קרב נוסף הוכרע: מערכת הכשרות "שארית ישראל" משנה את פניה, באתר כיכר השבת, 2 בספטמבר 2014
דרמה ב'שארית': הדיינים החרימו את האסיפה, באתר בחדרי חרדים
^ ישראל כהן, ‏מרן ראש-הישיבה הביע תמיכה ברב שמואל אליהו, באתר כיכר השבת, 17 באוקטובר 2014
^ יהודה הלוי, אנשי 'בני תורה' מכחישים: לא תמכנו בגר"א שטרן, באתר בחדרי חרדים, 28 ביוני 2014
^ 'בני תורה' מקימים חיידר; ומה הורה הרב אויערבך?, באתר בחדרי חרדים; חיים לב, ‏הקרב הליטאי, באתר ערוץ 7, 19 באוגוסט 2015
מוטי סגל, מסע התנתקות • ב'פלג' מקימים מוסדות: "אנשים התדרדרו לטיפשות ילדותית" באתר קוקר
^ ישראל כהן, ‏הרשימה: מוסדות החינוך של 'הפלג הירושלמי', באתר כיכר השבת, 7 ביולי 2016
משה ויסברג, הרבנים הליטאים ב'דער איד': "לא לקחת תקציבים מהמדינה", באתר בחדרי חרדים, 15 באוקטובר 2016
^ עמרי מניב, תחקיר: כך מקבלת חסידות גור מיליוני שקלים - עבור תלמידים שלא לומדים בה, באתר nana10‏, 20 בדצמבר 2016
אבי גרינצייג, ראשי ישיבות נגד תקצוב ממשלתי לחיידר - אך מוסדותיהם ממשיכים לקבל כסף, באתר בחדרי חרדים, 16 באוקטובר 2016
^ ישראל כהן, ‏כיצד חדרה "הרפורמה לשינוי החרדים" לסמינר של 'הפלג'?, באתר כיכר השבת, 30 באוקטובר 2016
^ ישראל כהן, ‏הפלג הירושלמי יוזם קמפיין נגד מפלגת 'יהדות התורה', באתר כיכר השבת; אברימי פרלשטיין, קמפיין נגטיבי ברחוב החרדי: "רק לא ג'", באתר בחדרי חרדים; סרטונים חיים אפשטיין לא עושה חשבון לדגל התורה אצל אהרון ויזנר - הריאיון המלא, סרטון, באתר YouTube
^ יאיר אטינגר, הרב אוירבך רמז שלא להצביע ליהדות התורה: "מי שנותן להם כוח מסייע לעוברי עבירה", באתר הארץ; יקי אדמקר‏, הרב אוירבך רמז שלא להצביע ליהדות התורה: "מי שנותן להם כוח מסייע לעוברי עבירה", באתר וואלה! NEWS‏; מנדי גרוזמן, רבבות חרדים הכריזו: מחרימים את יהדות התורה, באתר nrg‏
^ ישראל כהן, פטרוב מסביר מדוע 'הפלג' לא יצביע: "לא נעבור על איסור בשביל תקציב", באתר בחדרי חרדים
^ מנחם כרמל בראיון לרדיו קול ברמה
^ יעקב רבלין, דמעות וחיוכים, באתר בחדרי חרדים
^ ישראל כהן, ‏רבי יגאל רוזן מסביר: "לא להתייצב זה הרס החינוך", באתר כיכר השבת, 25 ביוני 2014
^ משה ויסברג, רבנים התכנסו בתמיר נגד גזרת הגיוס, באתר בחדרי חרדים, 12 בספטמבר 2014
^ שקוצ'ס פינו מפגיני הפלג הירושלמי בצומת שילת; 10 נעצרו בבני ברק, חרדים 10
^ ישראל כהן, ‏הגר"ש אוירבך נגד כולם: "אין לתת שום גושפנקא לדבר הנורא", באתר כיכר השבת, 16 בנובמבר 2015
^ ישראל כהן, ‏חכם שלום כהן: הגראי"ל המכריע לכל עולם התורה, באתר כיכר השבת, 27 בפברואר 2013
אבי גרינצייג, "זקן ממרא 'פרומער' חייב מיתה כשמערער על גדולי ישראל", באתר בחדרי חרדים, 10 בדצמבר 2015
משה ויסברג, ובחזון איש 5: בעלזא, צאנז ומודז'יץ, באתר בחדרי חרדים, 12 בנובמבר 2014
^ ישראל כהן, ‏בחורי גור, ויז'ניץ וסלונים התייצבו בלשכת הגיוס, באתר כיכר השבת, 6 ביולי 2015
^ אברמי פרלשטיין, הרבי מסאטמר בתמיכה נדירה בפלג הירושלמי: "צריך לחזק אותם", באתר בחדרי חרדים, 31 באוגוסט 2016
ישראל כהן, ‏סאטמר מחבקת את הפלג הירושלמי: "עשו קידוש ה'", באתר כיכר השבת, 19 במרץ 2015; דברי הגה"צ ר' הלל ויינברגר מניטרא בהפגנה בניו יורק נגד "הנהגת בני פראג.".
^ יוסף גרינבוים, הרבי מסאטמר: "מלחמת 'הפלג' לא קדושה. יש נציג? הולכים לבחירות" באתר חרדים 10
אלי כהן, כמו סאטמר: נטורי קרתא נגד 'הפלג', באתר בחדרי חרדים, 15 במרץ 2016
^ שלמה גרינברג, בחדרי חרדים, ראש ישיבת בריסק: "הקנאות של 'הפלס' - רשעות", באתר בחדרי חרדים, 4 במרץ 2013
ישראל כהן, ‏הגרא"י סולובייציק תוקף את אנשי "הפלג הירושלמי": "הפקרות", באתר כיכר השבת, 8 ביוני 2014
ישראל כהן, ‏הרב סולובייצ'יק נגד 'הפלג': "הכל עלילות, לא יגייסו אף אחד בכוח", באתר כיכר השבת, 6 בינואר 2016
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 00:59

נקלעתי בטעות לשרי ישראל/נורדאו הערב (אני המשולש עם נוו"ב וילדי).
הם כבר נראים חיות אדם, קבוצת משועממים חובבי אקשן שכבר מזמן שכחו צורת אות מהי. (יש ממנהיגיהם שרואה בהתפרעות 'קדושה' זו השתקפות של הרב שך :lol: )
הילדים נכנסו להסטריה מהמראות הקשים ועוד כמה שעות לא יכלו להרגע. (הפרשים הגיעו כמה מטרים לידינו, והספקנו לברוח דקה אחרי שהמכתזית הגיעה). הם דרשו הסבר מה האנשים האלו רוצים מהשוטרים, ומי הרע בסיפור הזה. ומה קרה לאיש שהכניסו אותו באלונקה לאמבולנס, לא בדיוק יכולתי להסביר להם מה הם רוצים, ואיך יכול להיות שהחרדים כאן הם הרעים מול השוטרים שמנסים לעזור לנו ולהגן עלינו מפניהם...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 01:05

אוי וויי! מחר שביתה באגד! (מעדכנים כעת שבוטל בינתיים) את מי נחסום???

הודעת הפלג הירושלמי

בעקבות מעצרם של בני הישיבה והמשך ההתעללות בבני התורה נצא היום להפגנות מחאה בכל רחבי הארץ.

תל אביב - קניון עזריאלי 15:30
תל אביב - בר נוער 16:00
אילת - קרייזי אלפנט 18:00
ירושלים - קניון מלחה 15:30
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 01:06

רשימת מלגות הצטרפות להפגנות צעירי בני התורה לוחמי מלחמת ה' ברודפי הדת
1. הגעה ונוכחות בהפגנה- 100 ש"ח
2. הגעה ועמידה על הכביש- 150 ש"ח
3. עמידה על הכביש עם שילוט "די לרדיפת הדת" 200 ש"ח
4. הצטרפות למעגל וריקוד בשירת והבדילנו מן התועים תוך כדי חסימת הכביש - 300 ש"ח
5. ישיבה על הכביש- 400 ש"ח
6. ישיבה על הכביש למרות שפריץ וזרנוקי מים מהמכתזית- 500 ש"ח.
7. ריקוד "קאדאצ'קה" בתוך זרנוק מים של המכתזית- 600 ש"ח
8. משיכת זנבות סוסים - 650 ש"ח
9. מעצר כתוצאה מהשתתפות בפעילות הקודש - 800 ש"ח
10. מעצר ונסיון התנגדות תוך כדי ריקוד בזמן המעצר - 900 ש"ח
11. מעצר ליותר מ48 שעות - 1500 ש"ח + בונוס ריקוד והרמה על כתפיים לקול שירת ציון ציון וכו' בשחרור
אין כפל תשלומים (מבצעים)
בברכת התורה
הוועדה נגד רדיפת הדת
סמל אישי של המשתמש
משולש

חרדים 10:
ברקת נסוג: השעה את סגנו חיים אפשטיין מ'הפלג הירושלמי' רק לחודש
http://www.ch10.co.il/news/353577/
סמל אישי של המשתמש
משולש

ישראל כהן ב'כיכר': לאחר הפגנת 'הפלג' בפתח תקווה, יוצאים התושבים החרדים במחאה ומזהירים: "עד היום חיינו בשלום, אם תביאו עלינו את הזוהמה הזאת - לא נשתוק ולא נבליג, ראו הוזהרתם".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 01:18

שולם כתב:
משולש כתב:סרטון שהתפרסם עכשיו מראה כמה ממתפרעי עולם הגיוס שסיכנו את חייהם בכביש 1 וכמעט נדרסו למוות.

היכן הוא הסרטון?

הנה בבקשה:
https://jumbomail.me/j/UXjYiocNM0-vfYe

אתר לדעת:
דמיינו לעצמכם אילו הערב היה מתקיים מרתון בירושלים, כיצד הייתה פועלת המשטרה. אלא שהערב אין מרתון בבירה, ולכן ניתן לראות מראה שבו קבוצה קטנה מצליחה לסגור את הכניסה לירושלים, והמשטרה עומדת בלי לעשות דבר. בושה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי רצון חזק » 21 מרץ 2017, 06:17

הכלבים נובחים
ושיירת המוחים עוברת
רצון חזק

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 21 מרץ 2017, 10:23

משולש כתב:
שולם כתב:

היכן הוא הסרטון?

הנה בבקשה:
https://jumbomail.me/j/UXjYiocNM0-vfYe

אתר לדעת:
דמיינו לעצמכם אילו הערב היה מתקיים מרתון בירושלים, כיצד הייתה פועלת המשטרה. אלא שהערב אין מרתון בבירה, ולכן ניתן לראות מראה שבו קבוצה קטנה מצליחה לסגור את הכניסה לירושלים, והמשטרה עומדת בלי לעשות דבר. בושה.

ילדים בני שנה!!!
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 21 מרץ 2017, 11:31

חברים,
עד היום לא בדיוק האמנתי למשולש על כל דבריו
אבל אתמול כשנכחתי במקום השתנתה דעתי לחלוטין.

רבותי- אלמלא ראיתי זאת בעיני לא הייתי מאמין!!!
קבוצה בת פחות מעשרים בחורים יושבים על הכביש ועוצרים את התנועה של אלפי איש! (מעל עשרים אוטובוסים היו תקועים בפקק...)

ולענ"ד יש להם מגעים במשטרה!
כי השוטרים פשוט לא עשו כלום.
יותר נכון לא היה בזירה אפילו שוטר אחד לרפואה!
וכשהתקשרתי למשטרה (וכמוני עשו עוד כמה) הם ענו שזה בטיפול...
מעניין אם זה היה קורה במקומות חילוניים גם לא היו מגיעים שוטרים.

אני מתבייש בפני עצמי על הנזק התדמיתי העצום שהם גורמים ליהדות החרדית.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 21 מרץ 2017, 13:17

פורעי הפלג הקיצוני הביסו את המשטרה; עריקים לא מועברים לצה"ל

(בחדרי חרדים)

הפלג הירושלמי הקיצוני הצליח להביס את המשטרה ולהוריד אותה על ברכיה. ל'בחדרי' נודע כי משטרת ישראל החליטה שלא להעביר עצורים עריקים לידי הצבא, זאת בניגוד לפקודות.

בחודשים האחרונים יצאו פורעי הפלג הירושלמי הקיצוני לעשרות הפגנות פרועות ברחבי הארץ, תוך חסימת כבישים מרכזיים ועימותים, לעיתים אלימים, עם כוחות המשטרה. כעת מתברר שהקיצוניות משתלמת והפלג הקיצוני הצליח להביס ולהוריד את המשטרה על ברכיה.

במהלך ההפגנות בחודשים האחרונים נעצרו מאות פורעים, בהם חלק קטן המוגדרים כעריקים מהצבא לאחר שלא הגישו דיחויים. ל"בחדרי חרדים" נודע כי במשטרת ישראל החליטו שלא להעביר את אותם עריקים לידי שלטונות הצבא, זאת לכאורה בניגוד לפקודות.

האם משטרת ישראל פועלת בניגוד לפקודות המטה הארצי?

על פי פקודת מטא"ר, אזרח שחוק השיפוט הצבאי חל עליו, משתמט או עריק, שמזוהה על ידי איש משטרת ישראל במערכת הממוחשבת, חלה עליו חובת דיווח למשטרה הצבאית. לאחר שנמצא כי הוא אכן משתמט או עריק, על המשטרה הצבאית להגיע לתחנת משטרה תוך 3 שעות - במידה ולא, רשאית משטרת ישראל לשחררו. לעומת זאת, במשטרה הצבאית אומרים כי לא מוכרים מקרים חריגים בהם הועבר דיווח למשטרה הצבאית בדבר משתמט או עריק והנ"ל לא נאסף ע"י המשטרה הצבאית.

כאמור, במהלך ההפגנות בחודשיים האחרונים ברחבי הארץ של פורעי הפלג הקיצוני נעצרו מאות פורעים, מהם כאמור מספר קטן של כמה עשרות עריקים. למרות שבמשטרה ידעו על כך, שם הוחלט שלא להעביר את אותם עריקים לידי שלטונות הצבא - כאמור, בניגוד לחוק.

ההחלטה שלא להעביר את העריקים לידי הצבא נעוצה ככל הנראה בעובדה שהמשטרה מעדיפה שלא לגרום לעצמה "כאב ראש" עם הפגנות בלתי נגמרות עם מעגל שלא מסתיים - מעצר עריק, הפגנות, מעצר עריק הפגנות, וכן הלאה.

במהלך החודשים האחרונים נעצרו מספר עריקים על ידי המשטרה הצבאית, בהם תלמיד ישיבת 'מאירת שמועה', ישראל מאיר טולידנו מאופקים, כך גם נעצר אמש (א') תושב בית שמש בשם פרידמן, המשתייך לעדה החרדית. שני אלה, וכך גם עצורים נוספים, לא הועברו על ידי משטרת ישראל אלא נעצרו בידי המשטרה הצבאית עצמה.
נחמן

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 21 מרץ 2017, 13:18

027.gif
027.gif (30.31 KiB) נצפה 14050 פעמים
נחמן

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 21 מרץ 2017, 14:41

רצון חזק כתב:הכלבים נובחים
ושיירת המוחים עוברת

איך תעבור? הכביש חסום!!
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:37

עלה זית כתב:
רצון חזק כתב:הכלבים נובחים
ושיירת המוחים עוברת

איך תעבור? הכביש חסום!!

האמת שמישהו כבר הציע להביא פודלים להפגנות (אני מעדיף רוטוויילרים) זה יכול מאוד לעזור. כמה נשיכות חזקות והם יבינו שזה כבר לא מצחיק אף אחד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:40

נחמן כתב:
תמונה

זה בדיוק מה שהרב שך אמר: מי שלא לומד בישיבה שלא יגיש דיחוי לצבא!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:44

ברקת משעה את אפשטיין לשלושים יום בהם ימשיך לקבל משכורת וכל ההטבות
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת החליט להשעות את סגנו חיים אפשטיין נציג 'הפלג', למשך 30 יום מכל פעילות בעירייה • בפנים: רשימת הסנקציות המלאה • ברקת מסביר: הם הפרו את הסיכומים
כיכר השבת
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת החליט היום (שני) להשעות את סגנו מר חיים אפשטיין ממפלגת 'עץ' של הפלג למשך 30 יום מכל פעילות בעירייה, לדבריו, בגין ניסיונות 'הפלג' לשיבוש המרתון העירוני שנערך בשישי האחרון.
ברקת הזמין הבוקר את בכירי הפלג מר חיים אפשטיין ומר יהושע פולק, ונזף בהם קשות בנוכחות יועצו אברמי קרויזר. ברקת ערך להם 'שימוע', ונתן להם להציג את גירסתם. הם טענו: עמדנו בכל הסיכומים, הנחינו שלא לשבש את המרתון, ואכן כך פעל הציבור והמרתון לא שובש, כפי שגם הודיעה המשטרה כי המרתון לא שובש כלל והוא עבר בשלום.
ברקת טען שאמנם זה נכון, אבל בכל זאת היו כמה בודדים שניסו לשבש את המרתון, ומבחינתו זה לא נקרא שעמדו בסיכומים. נטען כי ברקת הוסיף עוד, כי ניתנו הנחיות בקווים הפנימיים לאנשי הפלג, לעשות רעש תקשורתי וליצור מהומות כשיבחינו בנוכחות מצלמות התקשורת, ומסתבר שלכן עשו זאת בודדים אלו שצולמו במצלמות התקשורת מכל צד ומכל זוית. נטען עוד, כי ברקת אמר כי אילולי הדבר היה מצולם הוא היה עובר על זה בשתיקה, מאחר והם אכן הורו שלא לשבש את המרתון, אך כשזה פורסם וזה נעשה במכוון הוא מוכרח להגיב על כך.
כזכור, בעקבות איומי ברק על הפלג, ביום חמישי בערב הגיעו בכירי הפלג להסדר מוקדם עם ברקת, על פי הסיכום אותו הוביל מר יהושע פולק בפגישה עם ברקת, יגיעו אנשי הפלג להפגין עם שילוט וקריאות מול המרתון אך לא יפריעו למהלכו התקין. בכך התקפלו אנשי הפלג מאיומיהם לשבש את המרתון. כזכור, לאחר הפגישה יצאו בכירי הפלג, חיים אפשטיין, יהושע פולק, ישעיהו ויין, אבי ברגר ועוד, לאכול במסעדה בעיר. בעקבות כך טען ברקת כי הסיכום לא קויים במלואו, ולכן הוא נוקט בסנקציות. (מצו"ב תמונות).
אנשי הצוות של ברקת הוציאו הודעה: "ראש העיר אמר לאפשטיין כי על אף שלפי המשטרה המרתון לא נפגע ועבר בשלום, אך ניסיונות השיבוש למרתון נעשו בניגוד לסיכום, ובניגוד להוראות החוק והמשטרה, תוך סכנה לשלום הציבור וכי לא יעלה על הדעת לעבור על כך לסדר היום". הם גם הוציאו תמונות משיחת הנזיפה, .
נודע כי בלשכת ראש העיר הוחלט גם לבדוק את כל עובדי הלשכה של אפשטיין תוך בחינת האפשרות לבטל חלק מהתקנים שקיבל. כמו כן מנהלי האגפים יקבלו הנחיה שלא לקבל אותו לפגישות ומה שהוא צריך מהיום - יטופל רק באמצעות מנכ"ל העירייה.
בנוסף, גורם בכיכר ספרא אומר כי יבדקו האם מר יהושע פולק יכול לקבל קהל בלשכתו באופן רשמי, כפי שהיה עד היום, מאחר והוא לא עובד עירייה. זאת ועוד, היועץ המשפטי של העירייה הבהיר כי אסור למר ישעיהו ויין - המשמש כראש לשכתו של אפשטיין - לעבוד בשום עבודה נוספת, לרבות כתיבה ועריכה בעיתון 'הפלס', וכעת יצטרך להחליט האם נשאר לעבוד בעירייה או ב'הפלס'.
ההודעה נפלה על בכירי הפלג בהפתעה. בשיחות שניהלו עם ברקת לאחר המרתון, בהם הם הסבירו לו כיצד בזכותם לא שובש המרתון, הם הבינו ממנו שהוא מקבל את דבריהם ומאשר אותם. מה גם שהתוצאות הוכיחו את צדקת טענותיהם, אנשי הפלג עמדו על המדרכות ולא ניסו כלל לשבש את המרתון, וגם אלו שעוכבו על ידי המשטרה לא הביעו כל התנגדות לכך וצייתו להוראות. מתברר כי לעומת זאת, מאחורי הקלעים פעל ברקת להוציא לפועל את הסנקציות.
נודע כי ברקת זעם על כך שהם איימו בתחילה לשבש את המרתון, בלי תיאום עמו, ובכך גרמו לו לכאב ראש גדול. לכן למרות שבסוף, לאחר שאיים עליהם בנקיטת סנקציות חמורות הם התקפלו, עדיין הוא לא היה מוכן לעבור על כך לסדר היום.
נטען כי בכירי הפלג הזכירו לברקת שהוא חייב להם את בחירתו לראשות העיר, וכן כמה הם מגנים עליו מול התקפות שאר הנציגים החרדים, והם הלכו אתו יד ביד בכל המאבקים שלו עם הנציגים החרדים. אך תחנוניהם נפלו על אוזנים ערלות.
כזכור, ברקת כבר השפיל את אפשטיין בפומבי, כאשר בראיון לגלי צה"ל ביום שישי בבוקר אמר בגלוי, כי איים על סגנו אפשטיין שאם הם ישבשו את המרתון הוא ינקוט נגדו סנקציות חמורות, (אך סירב להצהיר על כך שיפטר אותו). את זאת עשה ברקת על אף פגישת הסיכומים, עקב זעמו על האיום מתחילה כאמור.
כעת נקט ברקת נגדם בסנקציות קלות, שספק כמה מהם יבוצעו לבסוף, סביר להניח שרובם לא יבוצעו, אך עיקר המטרה היתה ההשפלה הפומבית. נטען כי בתחילה חפץ ברקת לנקוט נגדם סנקציות מסוימות בלי לפרסם אותם, אך לאחר שפורסמו הסרטונים הרגיש ברקת שזה סודק את תדמיתו הקשוחה, ולכן החליט ברקת על המהלך הזה, בתקווה שזה יתן לו גם נקודות זכות בעיני הציבור החילוני.
אנשי הפלג היו המומים מהמהלך, רק לאחר כשעתיים מאז שפורסמו הדברים בתקשורת הם הוציאו הודעה כללית לתקשורת בנושא, כאשר הם נמנעים מלסתור את העובדות והסיכומים כפי שהופיע בהודעה מטעם ברקת.
מנגד, יש האומרים כי כל המהלך מתואם עם ברקת ואינו אלא תרגיל למראית עין, בהם ברקת ירוויח את שלו והפלג יוכלו להראות כאילו כן עשו משהו. כך או כך, ההודעה של ברקת בהם מצויין כי נסיונות שיבוש המרתון הם 'בניגוד לסיכום', מאשרת את כל הדיווח על התקפלות הפלג והגעתם לסיכום עם ברקת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:46

פורעי הפלג ניסו לחסום באלימות את מרכז ירושלים
בעיטות, זריקת חפצים, סיכון חיי אדם וכמובן סבל רב לאלפי אזרחים, בהם משפחות חרדיות על טפן - את כל אלו גרמו בשעות האחרונות כמה מאות מפורעי 'הפלג' שהשתוללו ברחבי ירושלים
אלי רוטמן - כיכר השבת
ברחבי ירושלים ניסו מספר שעות כמה מאות מפורעי 'הפלג' לחסום צמתים מרכזיים בכניסה לעיר ובתחנה המרכזית. גם ברחבי הארץ בוצעו כמה חסימות לזמן קצר, אך אלו נפתחו לתנועה במהירות על ידי השוטרים במקום.
ההפגנות פרצו בעיקר על רקע מעצרו במרתון של אברהם דב פטרוב - בנו של האיש החזק בחצר מנהיגם הרב שמואל אוירבך, יוסף פטרוב - שנשפט ל-20 ימי מחבוש בכלא צבאי. על כך הודיעו בפלג שהם ייצאו להפגנות חסרת תקדים.
בכביש 1 לכיוון מזרח במחלף סחרוב נחסם הכביש לתנועה לזמן ארוך לאחר שהפורעים ירדו לכביש. התנועה הופנתה למנהרות הארזים כביש 9. המשטרה עצרה 3 מפגינים שחסמו את הכביש ולא נענו להוראות השוטרים. ברחוב יפו-נורדאו בירושלים ליד התחנה המרכזית - כמה עשרות פורעים חסמו את הכביש לסירוגין. מהמשטרה נמסר כי נעצרו מספר חשודים בהפרת הסדר הציבורי. בנוסף, במחלף הראל נחסם הכביש לתנועה לזמן קצר עד שהמפגינים פוזרו על ידי כוחות משטרה.
בשעות הערב נעצרו 20 מהפורעים, חלקם ידו אבנים לעבר שוטרים, השליכו לעברם חפצים ובעטו בפרשים, אחרים סיכנו חיי אדם בנתיבי תעבורה. כתוצאה מההשתוללות נפצעה שוטרת אחת בידה באורח קל ופונתה מהמקום על ידי ניידת מד"א.
נראה כי במהלך פיזור ההפגנות ופתיחת חסימות הכבישים נפצעו כמה מפגינים, אחד מהם אף פונה לבית החולים. מצבם ככל הנראה קל.
בצומת מסמיה, צומת בית דגן בכביש 412 וצומת בית הגדי ניסו פורעי 'הפלג' לבצע חסימות, אך המשטרה מנעה זאת מהם. בבני ברק לא התקיימו הפגנות היום על ידי פורעי הפלג, כך גם לא בשאר מקומות מושבותיהם.
יצויין, כי עקב מעצרו של האברך העריק פרידמן מבית שמש המסתעף לחוגי העדה החרדית, יצאו היום גם אנשי העדה החרדית להפגנות, אך סירבו לעשות זאת יחד עם פורעי הפלג.
פורעי הפלג הודיעו כי יעשו את ההפגנות וחסימות הכבישים החל מהשעה 15:30 בגינות סחרוב וליד התחנה המרכזית, שם נעשו ההפגנות במקומות הפריצות, תוך תערובת עם שקוצ'ס שגררו את חוסמי הכבישים, וכן פרוצות העוברות במקום. (בהמשך הם הגיעו גם לרחוב שרי ישראל, שם גרמו סבל רב בעיקר לחרדים).
לעומת זאת, בעדה"ח הודיעו כי הם יעשו את ההפגנות בשעה 5 אחה"צ, בירושלים בכיכר השבת ובבית שמש בכיכר נהר הירדן פינת יהודה הנשיא, שם נעשו ההפגנות ללא תערובת.
יצויין כי בהפגנות הפלג השתתפו נערי ישיבות קטנות, בחורי ישיבות גדולות, ואברכים צעירים. בעוד פורעי הפלג פיזרו את אנשיהם במספר מקומות בכדי לשבת על הכבישים ולחסום אותם, כאשר בכל מקום יש רק כמה עשרות, הרי שבעדה"ח עשו את ההפגנה במקום אחד בצורה מכובדת, כאשר למקום הגיעו כמה מאות אברכים, בראשות יהודים מבוגרים, רבנים ומורי הוראה.
ההפגנות נמשכו גם בלילה. בסופו של דבר, במהלך הפרות הסדר עצרה המשטרה 31 חשודים - 26 בירושלים ו-5 בבית שמש, שנחקרו בין היתר בגין הפרת הסדר הציבורי ותקיפת שוטרים. כלל החשודים יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם.
בעוד בעבר היו פורעי הפלג מביאים צלמים שיתעדו את האירועים, בכדי להשתמש בהם בבית המשפט, הפעם נעשה דבר חידוש. למקום הגיעו בנות הפלג שעמדו וצילמו את האירוע, ואף צעקו על השקוצ'ס. סרטון מהדבר עלה באתרים, וכדי בזיון וקצף.
בנוגע לבחור העריק ישראל מאיר טולידנו מאופקים, לאחר הדיון שנערך היום החליט בית המשפט בערב להאריך את מעצרו עד להחלטה אחרת. הפרקליטות תבעה 3 וחצי חודשי מאסר, על כך יתקיים דיון ביום ראשון הקרוב.
כאמור, ההפגנות היום נערכו בעיקר על מעצרו של עציר המרתון אבי פטרוב בן בכיר הפלג, (כמדווח שלמרות שהתייצב תמיד אך בפעם האחרונה לא התייצב, כנראה בשל שכחה ולפיכך נחשב לעריק). כזכור, הוא מבין העולים הקבועים להר הבית. יש שציינו, כי לפי מה שכתב בספרו הרב משה שטרנבוך מרבני הפלג (על אף השתייכותו לעדה"ח), שאין לפעול לשחרר מהכלא מי שאינו שומר טהרת המשפחה וייכשל בכרת, אם כן גם כאן יש להימנע מלשחררו בכדי למונעו מלעבור על איסור כרת בעת עלייתו להר הבית. (מצו"ב תמונות מעלייתו להר הבית).
כפי שצויין, בהפגנות הפלג השתתפו הרבה נערי ישיבה קטנה. כך גם עשו בהפגנות קודמות. היום פורסם תיעוד וידאו כיצד בשבוע שעבר ביום רביעי, חסמו נערי הפלג את המכוניות בכביש 1, תוך סכנת נפשות חמורה.
הוידאו: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... HctcmgyOUk
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:47

זעזוע רב בציבור החרדי על השתתפות הפלג במופעי פריצות ותערובת
תדהמה מהעדר הגבולות של הפלג, כאשר כל העת נחצה קו אדום נוסף
זעזוע רב בציבור החרדי על מחאות כת הפלג בעת המרתון. בציבור החרדי שאינם חשופים לדברים הללו, רק כעת הבינו במה מדובר ומה כולל אופי המרתון, ונחרדו מאוד מהדבר. כזכור, אנשי כת הפלג יצאו להפגין במרתון ירושלים, בתוך המרתון עצמו. על המדרכות עמדו אנשי הכת במשך שעות, באמתלא של הפגנה, וצפו במופע הפריצות הנוראי, בהם רצים פרוצים ופרוצות בלבוש ערטילאי, ולא בושו כלל מהענין.
כפי שפורסם, הם גם התערבו בין הפרוצות, שחלקן הצטלמו איתם למזכרת. (כמובן איננו יכולים להביא את התמונות והסרטונים מהמחזה המביש, אך אנשי הכת בעצמם שלחו מקצת מזה בלא חשש). תחת להתמלא בושה מהמעשה הנורא שעשו, אנשי הכת מחציפים פניהם ומצדיקים זאת, אכלה ומחתה פיה ואמרה לא פעלתי און.
אישי חינוך מביעים זעזוע עמוק מהדבר, כאשר הם מציינים כי מלבד עצם המעשה, אין ספק שזה משפיע על העתיד של הבחורים הצעירים הללו, ורושם הדבר הנחרט בנפשם יביא מיד לירידה ברמה הרוחנית של מה שהיה בהם.
תלמידי מרן הרב שך זצוק"ל מזכירים את התבטאויותיו כנגד פעילות חב"ד להניח תפילין לאנשים ברחובות פרוצים, כאשר התבטא ואמר כי גם אם פעילותם חיובית, הרי שלשלוח בחורים למקומות טומאה לשם כך הוא מעשה חסר אחריות. על אחת כמה וכמה, כאשר נשלחים הצעירים לצורך פוליטי בלבד, (מה גם לאחר ההתקפלות לברקת שלא לשבש את המרתון, ואינו אלא להראות כביכול הם מקיימים את מה שאמרו).
כפי שצויין, בעוד אנשי הפלג הגיעו "למחות" בתוככי המצעד והתחככו ברצים וברצות שם, הרי שאנשי העדה"ח ונטורי קרתא שכרתו ברית עם כת הפלג, ובתקופה האחרונה אף מנסים לחקות את הכת ברעיונות הקיצוניים והמוזרים שהם ממציאים חדשות לבקרים, הם לא הסכינו עד כדי כך, אך כן שיתפו פעולה והפגינו בריחוק מקום מהמצעד, אלא שגם לשם הגיעו רק אנשים מבוגרים ולא בחורים צעירים.
גורמים בעדה"ח מתחילים כבר בחשבון הנפש על מה שגרם להם חיבורם עם כת הפלג, כאשר הם רואים עד היכן הם בעצמם שונים כבר ממה שהיו לפני כמה שנים. הדבר בא לידי ביטוי היום, כאשר למרות ההפגנה המשותפת עם כת הפלג הצפויה בשבוע הבא, הם נמנעו כעת מלצאת להפגין עמהם יחדיו, וערכו את ההפגנות במקומות הרגילים, ובמכוון בשעה אחרת מזו שקבעו בכת.
כפי שדווח, גם בהפגנה היום חלה התדרדרות נוספת של כת הפלג, שהולכים וחוצים קוים נוספים כל העת. התפרסמו תיעודים של מפגינות מהפלג הפועלות לצד המפגינים ונלחמות בשוטרות, ומשמשות גם כצלמי האירוע. מתברר כי לאחר שהרסו אנשי הכת את דמותו של בן הישיבה, הם הורסים כעת את צניעות בנות ישראל.
רבנים ששמעו את דבר האירועים הגיבו, "מתברר שוב כי ממשיכיהם הטבעיים של הראי"ה קוק והרב חרל"פ, מגיעים גם הם למחוזות קודמיהם אנשי המזרחי. תחילת הכל היה דיבורים על 'ערכים נעלים' חדשים, ובהמשך דגלו בשיטת 'המטרה מקדשת את האמצעים', ולבסוף הגיעו לפריצת הגדירות עד להפקרות ופריצות. כך גם הממשיכים הללו, בסוף מגיעים אל אותם מקומות. פלא הדבר על כך שבעדה"ח שהם ממשיכי דרכו של מרנא הגרי"ח זוננפלד זיע"א משתפים פעולה עם אלו שבאים מהצד הנגדי, והתוצאות כעת מדברות בעד עצמם. אולי כעת הם כבר יבינו זאת".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:52

עצניק מפגין בדרך.jpeg
עצניק מפגין בדרך.jpeg (53.85 KiB) נצפה 13992 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 15:57

נו! אז אם מותר לשלב זרוע עם שקוצעס, ולעשות סלפי עם פרוצות במרתון, אז למה אסור לבנות ללכת להפגין ביחד עם הגברים???
הכללים של הפורום הקדוש הזה אינם מאפשרים לי להעלות סרטון צנוע לחלוטין שבו נראית מפגינה חרדית משתוללת בתוך הפגנת הגברים וצורחת על השקוצ'ס.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 16:11

בועז נקי משקר בשידור חי: האלימות היא של השוטרים, אנחנו מפגינים בשקט.
https://jumbomail.me/j/5JFYEev0RkmBxIF
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 מרץ 2017, 20:18

כבר 65 שנה שכל סאטמר ותו"א ונטורי קרתא כולם חותמים על דיחויים בלשכת הגיוס. רק מה, הציונים לא "מספקים את הסחורה": אין ניתוחי מתים ולא חילולי קברים ולא שום דבר, ואין שום סיבה להפגין. והרי השנור חייב להמשך. אז ממציאים גזירות חדשות לצורך זה, והכל בלוף ושקר מתחלתו ועד סופו.

האזינו: (ביידיש)
https://jumbomail.me/j/MZ4LP9_4lkiKf36
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 מרץ 2017, 21:44

רבותי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לאחר כמה סרטונים שקבלתי עכשיו מההתפרעויות בכבישים אתמול
מישהו עוד ימות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
תזכרו שאני אמרתי את זה ראשון!
[לפי מה שראיתי בצומת בר אילן ובכביש 1אני מהמר שזה יהיה בחור מישיבה קטנהעם כובע עגול וחליפה ארוכה, בשני ההפגנות רואים אותו נעמד ליד רכבים נוסעים רח"ל]
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 21 מרץ 2017, 21:52

משולש כתב:
נחמן כתב:
תמונה

זה בדיוק מה שהרב שך אמר: מי שלא לומד בישיבה שלא יגיש דיחוי לצבא!!

לא נכון !!!!
הוא אמר שאנחנו לי חייבים להגן עליהם כדי שלא יזיק ללומדי תורה, בבחינת תן לי יבנה וחכמיה, וההבדל הוא גדול.
חמו

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, אני פה, ועד, יעבץ, ניסן גוק, רבי ו־86 אורחים