הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:51

צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות
נאמן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 אפריל 2017, 16:18

נאמן, הזכרת לי את שאמר פעם צדיק אחד, שלדעתו הטשבינר-רב הוא גדול הדור.
וראייתו פשוטה, אם תשאל גערר מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לויז'ניצער תשאל אותו מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לבעלזר וכו',
הווה אומר---
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:26

חויזר כתב:
גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:
משה פיניירו כתב:*וגם לא ברוב מדינות בעולם.
*בזה אין לו אלא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.

תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,

ההוכחה הפשוטה ביותר לדבריך זה העובדה הבאה
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
והיות ומרן ראש הישיבה שליט''א לא התלהב ואף הסתייג מהרעיון והמסע בוטל!
ללמדת עד כמה הנהגתו משפיעה על כלל הציבור החרדי.

העצרת בחו"ל זה ענין אחר לגמרי, למי שקצת מצוי בענין (נפל בגלל הכסף) ...

העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.

ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה

מה שאני יודע לגבי האדמו"ר מבעלזא כחסיד הוא שהאדמו"ר לא רצה לנסוע בגלל שלא היה מטרה מוגדרת לנסיעה לכן הוא ביטל את השתתפותו, ומה גם בשל סיבות פנימיות [קהילת בעלזא בארה"ב טענה שאם נוסעים לארה"ב, צריך קודם לנסוע אליהם, ולא למטרות חיצוניות]..
ואם אתה רוצה 'דווקא', מכאן ראיה שהאדמו"ר מבעלזא הוא מנהיג ישראל, בגלל שהוא ביטל את השתתפותו התבטל כל המסע...
[ואילו למשל הגראי"ל היה מורה לראשי הישיבות לא לנסוע, והאדמו"ר מבעלזא היה כן נוסע - היו נוסעים כל חברי המועצת (אולי מלבד האדמו"ר מסלונים ואכמ"ל) לארה"ב ואז היה היסטוריה...]
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:31

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

למה אתה משוכנע שהציבור החסידי מושפע מהגראי"ל ??
תתחיל לבדוק את זה ותגיד לי איפה בדיוק הם מושפעים ומי מהם קיבל את מרותו..
מי בדיוק גור ? בעלזא ? ויז'ניץ ?
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

את מרותו הם לא אמורים לקבל, אך את דעתו ורצונו הם מקבלים, ובגדול!!
אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
והאדמו"ר מבעלזא ויתר על זכיותיו בחיהע"צ למען השלום...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 16:37

נראה שהיהדות החרדית מתאחדת סביב מאבק השבת, ואם כן נשקפת סכנה ממשית להמשך קיומה של מפלגת הגיוס.
מסתמא יכתבו בזבלון שלהם שהמאבק של השבת נועד להשתיק את גזירת הגיוס...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:41

נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אפריל 2017, 16:59

גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:02

משה פיניירו כתב:גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם

אולי אתה מדבר יותר ברור ??
זה נראה לי משהו ערטילאי, או אפילו משיחי...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:47

גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:52

חזן כתב:
גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)

נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

ולגבי הרבי שלך, יכול להיות, זה לא מעניין אותי מי יותר גדול ומי הכי גדול...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:58

גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:59

חזן כתב:
גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.

ש ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 20:04

גאליציינער כתב:
נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??

ואם הוא חושב שמורו ורבו הוא באמת גדול הדור האם נראה לך שזה אובייקטיבי או שהוא חושב כך כי כך נח לו לחשוב
לידיעתך בצפון קוריאה מליוני אנשים חושבים שהמנהיג שלהם הוא האדם הטוב ביותר עלי אדמות ובהלוויית המנהיג הקודם שלהם מליוני אנשים צולמו כשהם בוכים בכי תמרורים על הסתלקותו
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 20:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

כנראה שהתכוונת חינוך העצמאי,
לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 אפריל 2017, 00:43

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..
- תסביר לי בבקשה מה ענית לי על זה עם השבת של גפני, תודה.

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
[למה הדגשת את שם האדמו"ר מסלונים ?]
לילה טוב.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..
- תסביר לי בבקשה מה ענית לי על זה עם השבת של גפני, תודה.

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
[למה הדגשת את שם האדמו"ר מסלונים ?]
לילה טוב.

אתחיל על ראשון ראשון ואחרון אחרון
א. צודק, קראתי מידי מהר
ב. דברתי בעיקר על בתי הספר של הציבור החסידי ונרלי שגם רובם של החיידרים הליטאים הם עצמאייםץ
ג. ליצמן דומיינטי בסקרים ובטיסות לחו"ל, למעשה לצרכי הציבור החרדי כמו הישיבות, עמותות ,כספים שזה החמצן של הציבור החרדי גפני הבעל הבית. מבלי לזלזל כלל בפיעלות הברוכה של ליצמן בשיניים וברפורמת הסיעוד וכו'
ד. השבת של גפני היית כתגובה על משפט שכתבת שליצמן עושה שבת לעצמו בכל עניין אמרתי שגם גפני יכול לעשות רק הוא טיפוס אחראי כי גם איפה שלא הכי השתלם לו ויכל לשתוק ולא להתערב ולהרוויח הרבה בכ"א נלחם במה שהאמין , ליצמן כפוף גם בלי לרצות לגראי"ל מכח היותו בתוך סיעה ששלושה מתוכה כפפופים לאדם אחד משא"כ לליטאים יש 4 חברי כנסת כל אחד עם פטרון אחר, וכמו שהיו דברים מעולם שסגרו דילים עם אחד מאחרי גבו של השני
ה. בקשר לאדמורים זה הסבר קצת ארוך בעז"ה לכשירווח הזמן
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:35

לכל מי שכאב לו הקללות והגידופים שנעשה לאנשי הפלג העדינים אשר כל חטאם שלא מוכנים ליישר קו,
חייל חרדי שקיבל עונש מאסר בכלא 6, הגיע בצהרים לרצות את עונשו, אלא שבכניסה לכלא נתקלו בו אנשי 'הפלג הירושלמי' שמיקמו שם אוהל ארעי, ואלו החלו לצעוק לעברו ולגדף אותו. צפו בתיעוד. [איני יודע איך מעלים] המקור באתר לדעת
עם עקש תתעקש, ועם נבל תתנבל,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי TPMH » 21 אפריל 2017, 02:02

שמתם לב איך שכל הדיונים פה סטו זה מזמן רב מנושא ההפגנות לנושאים אחרים מגוונים שעל כל אחד היה אפשר לפתוח אשכול נושא.
למשל: 1. נושא הטיסות של גדו"י לחו"ל.
2. לב לאחים.
3. גדו"י והרב שטיינמן.
4. וכו' וכו' וכו'.
TPMH

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 21 אפריל 2017, 03:27

על וכו' וכו' וכו' כבר פתחו כמה וכמה אשכולות. ..
אין עוד מלבדו!
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אפריל 2017, 12:39

'גדולים' השתתפו, אבל הסיקריקים זעקו: "מיועד לחלן החרדים" • צפו

בבני ברק נערך אמש כנס הייסוד של 'יסודות' - ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה וכלכלה • למרות שבכנס השתתפו ראשי ישיבות, פוסקים ומשפיעים - הסיקריקים התייצבו מול האולם עם שלטים ופשקווילים: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום"
איתמר זינגר כ"ה ניסן התשע"ז / 21.04.2017 02:12
צילום: חרדים10
0
יעד חדש להפגנות של הסיקריקים: באולמי 'וגשל' בבני ברק התקיים אמש (ליל שישי) כנס היסוד של ארגון 'יסודות' – ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה, הליכות וכלכלה.

בכנס, אותו הנחה רבי משה וינטרוב, השתתפו ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי, הגאון שמואל אליעזר שטרן – גאב"ד בד"צ 'שערי הוראה', הגאון רבי משה בראנדסדרופר – גאב"ד 'היכל הוראה', המשפיע הגאון החסיד רבי זושא הורביץ, הרב שמחה כהן – מגדולי היועצים בתחום הבית היהודי, הרב משה הגר – מייסד 'שיטת הגר' להעצמה אישית, ור' עודד לבינסון, מגדולי המומחים בתחום כלכלת הבית.

אלא שלמרות הגלריה המכובדת של משתפי הכנס, מחוץ לאולם התייצבו סיקריקים שהפגינו נגד הכינוס וקראו להחרים את הארגון.

"באנו כאן לגלות לציבור שהכנס היסוד שנעשה כאן מיועד לחלן את החרדים ולהכניס בליבם את השקפת החילונים", אמרו המפגינים לחרדים10.

לטענתם, "חלק מן המרצים עובדים בארגונים שמטרתם לחלן את החרדים ולשלבם עם החילונים. ובכדי לעוור ולטשטש את עיני הציבור הביאו כמה רבנים גאונים באצטלה שיאמרו קצת דברי הלכה".

הם קראו לבאי הכנס: "אתה הולך לקבל הדרכה גויי עם שטיפת מוח. תחשוב פעמיים!".

בפשקוויל שהפיצו כתבו: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום". זאת משום שחלק מהמרצים, לטענתם, רוצים לשלב את הציבור החרדי בצבא ובשוק העבודה החילוני ו"הם בעלי השקפות פסולות".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], zeevi, אבן הפינה, דרך האמת, המוזיקאי, חוסיד, כבוד הרב, שיך, שלוימה ו־55 אורחים