הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:51

צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות
נאמן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 אפריל 2017, 16:18

נאמן, הזכרת לי את שאמר פעם צדיק אחד, שלדעתו הטשבינר-רב הוא גדול הדור.
וראייתו פשוטה, אם תשאל גערר מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לויז'ניצער תשאל אותו מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לבעלזר וכו',
הווה אומר---
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:26

חויזר כתב:
גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:
משה פיניירו כתב:*וגם לא ברוב מדינות בעולם.
*בזה אין לו אלא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.

תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,

ההוכחה הפשוטה ביותר לדבריך זה העובדה הבאה
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
והיות ומרן ראש הישיבה שליט''א לא התלהב ואף הסתייג מהרעיון והמסע בוטל!
ללמדת עד כמה הנהגתו משפיעה על כלל הציבור החרדי.

העצרת בחו"ל זה ענין אחר לגמרי, למי שקצת מצוי בענין (נפל בגלל הכסף) ...

העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.

ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה

מה שאני יודע לגבי האדמו"ר מבעלזא כחסיד הוא שהאדמו"ר לא רצה לנסוע בגלל שלא היה מטרה מוגדרת לנסיעה לכן הוא ביטל את השתתפותו, ומה גם בשל סיבות פנימיות [קהילת בעלזא בארה"ב טענה שאם נוסעים לארה"ב, צריך קודם לנסוע אליהם, ולא למטרות חיצוניות]..
ואם אתה רוצה 'דווקא', מכאן ראיה שהאדמו"ר מבעלזא הוא מנהיג ישראל, בגלל שהוא ביטל את השתתפותו התבטל כל המסע...
[ואילו למשל הגראי"ל היה מורה לראשי הישיבות לא לנסוע, והאדמו"ר מבעלזא היה כן נוסע - היו נוסעים כל חברי המועצת (אולי מלבד האדמו"ר מסלונים ואכמ"ל) לארה"ב ואז היה היסטוריה...]
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:31

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

למה אתה משוכנע שהציבור החסידי מושפע מהגראי"ל ??
תתחיל לבדוק את זה ותגיד לי איפה בדיוק הם מושפעים ומי מהם קיבל את מרותו..
מי בדיוק גור ? בעלזא ? ויז'ניץ ?
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

את מרותו הם לא אמורים לקבל, אך את דעתו ורצונו הם מקבלים, ובגדול!!
אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
והאדמו"ר מבעלזא ויתר על זכיותיו בחיהע"צ למען השלום...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 16:37

נראה שהיהדות החרדית מתאחדת סביב מאבק השבת, ואם כן נשקפת סכנה ממשית להמשך קיומה של מפלגת הגיוס.
מסתמא יכתבו בזבלון שלהם שהמאבק של השבת נועד להשתיק את גזירת הגיוס...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:41

נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אפריל 2017, 16:59

גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:02

משה פיניירו כתב:גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם

אולי אתה מדבר יותר ברור ??
זה נראה לי משהו ערטילאי, או אפילו משיחי...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:47

גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:52

חזן כתב:
גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)

נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

ולגבי הרבי שלך, יכול להיות, זה לא מעניין אותי מי יותר גדול ומי הכי גדול...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:58

גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:59

חזן כתב:
גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.

ש ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 20:04

גאליציינער כתב:
נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??

ואם הוא חושב שמורו ורבו הוא באמת גדול הדור האם נראה לך שזה אובייקטיבי או שהוא חושב כך כי כך נח לו לחשוב
לידיעתך בצפון קוריאה מליוני אנשים חושבים שהמנהיג שלהם הוא האדם הטוב ביותר עלי אדמות ובהלוויית המנהיג הקודם שלהם מליוני אנשים צולמו כשהם בוכים בכי תמרורים על הסתלקותו
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 20:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

כנראה שהתכוונת חינוך העצמאי,
לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 אפריל 2017, 00:43

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..
- תסביר לי בבקשה מה ענית לי על זה עם השבת של גפני, תודה.

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
[למה הדגשת את שם האדמו"ר מסלונים ?]
לילה טוב.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
לילה טוב.

אתחיל על ראשון ראשון ואחרון אחרון
א. צודק, קראתי מידי מהר
ב. דברתי בעיקר על בתי הספר של הציבור החסידי ונרלי שגם רובם של החיידרים הליטאים הם עצמאייםץ
ג. ליצמן דומיינטי בסקרים ובטיסות לחו"ל, למעשה לצרכי הציבור החרדי כמו הישיבות, עמותות ,כספים שזה החמצן של הציבור החרדי גפני הבעל הבית. מבלי לזלזל כלל בפיעלות הברוכה של ליצמן בשיניים וברפורמת הסיעוד וכו'
ד. השבת של גפני היית כתגובה על משפט שכתבת שליצמן עושה שבת לעצמו בכל עניין אמרתי שגם גפני יכול לעשות רק הוא טיפוס אחראי כי גם איפה שלא הכי השתלם לו ויכל לשתוק ולא להתערב ולהרוויח הרבה בכ"א נלחם במה שהאמין , ליצמן כפוף גם בלי לרצות לגראי"ל מכח היותו בתוך סיעה ששלושה מתוכה כפפופים לאדם אחד משא"כ לליטאים יש 4 חברי כנסת כל אחד עם פטרון אחר, וכמו שהיו דברים מעולם שסגרו דילים עם אחד מאחרי גבו של השני
ה. בקשר לאדמורים זה הסבר קצת ארוך בעז"ה לכשירווח הזמן
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:35

לכל מי שכאב לו הקללות והגידופים שנעשה לאנשי הפלג העדינים אשר כל חטאם שלא מוכנים ליישר קו,
חייל חרדי שקיבל עונש מאסר בכלא 6, הגיע בצהרים לרצות את עונשו, אלא שבכניסה לכלא נתקלו בו אנשי 'הפלג הירושלמי' שמיקמו שם אוהל ארעי, ואלו החלו לצעוק לעברו ולגדף אותו. צפו בתיעוד. [איני יודע איך מעלים] המקור באתר לדעת
עם עקש תתעקש, ועם נבל תתנבל,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 21 אפריל 2017, 02:02

שמתם לב איך שכל הדיונים פה סטו זה מזמן רב מנושא ההפגנות לנושאים אחרים מגוונים שעל כל אחד היה אפשר לפתוח אשכול נושא.
למשל: 1. נושא הטיסות של גדו"י לחו"ל.
2. לב לאחים.
3. גדו"י והרב שטיינמן.
4. וכו' וכו' וכו'.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 21 אפריל 2017, 03:27

על וכו' וכו' וכו' כבר פתחו כמה וכמה אשכולות. ..
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אפריל 2017, 12:39

'גדולים' השתתפו, אבל הסיקריקים זעקו: "מיועד לחלן החרדים" • צפו

בבני ברק נערך אמש כנס הייסוד של 'יסודות' - ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה וכלכלה • למרות שבכנס השתתפו ראשי ישיבות, פוסקים ומשפיעים - הסיקריקים התייצבו מול האולם עם שלטים ופשקווילים: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום"
איתמר זינגר כ"ה ניסן התשע"ז / 21.04.2017 02:12
צילום: חרדים10
0
יעד חדש להפגנות של הסיקריקים: באולמי 'וגשל' בבני ברק התקיים אמש (ליל שישי) כנס היסוד של ארגון 'יסודות' – ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה, הליכות וכלכלה.

בכנס, אותו הנחה רבי משה וינטרוב, השתתפו ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי, הגאון שמואל אליעזר שטרן – גאב"ד בד"צ 'שערי הוראה', הגאון רבי משה בראנדסדרופר – גאב"ד 'היכל הוראה', המשפיע הגאון החסיד רבי זושא הורביץ, הרב שמחה כהן – מגדולי היועצים בתחום הבית היהודי, הרב משה הגר – מייסד 'שיטת הגר' להעצמה אישית, ור' עודד לבינסון, מגדולי המומחים בתחום כלכלת הבית.

אלא שלמרות הגלריה המכובדת של משתפי הכנס, מחוץ לאולם התייצבו סיקריקים שהפגינו נגד הכינוס וקראו להחרים את הארגון.

"באנו כאן לגלות לציבור שהכנס היסוד שנעשה כאן מיועד לחלן את החרדים ולהכניס בליבם את השקפת החילונים", אמרו המפגינים לחרדים10.

לטענתם, "חלק מן המרצים עובדים בארגונים שמטרתם לחלן את החרדים ולשלבם עם החילונים. ובכדי לעוור ולטשטש את עיני הציבור הביאו כמה רבנים גאונים באצטלה שיאמרו קצת דברי הלכה".

הם קראו לבאי הכנס: "אתה הולך לקבל הדרכה גויי עם שטיפת מוח. תחשוב פעמיים!".

בפשקוויל שהפיצו כתבו: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום". זאת משום שחלק מהמרצים, לטענתם, רוצים לשלב את הציבור החרדי בצבא ובשוק העבודה החילוני ו"הם בעלי השקפות פסולות".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 אפריל 2017, 14:07

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:למה אתה משוכנע שהציבור החסידי מושפע מהגראי"ל ??
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

לילה טוב.

אתחיל על ראשון ראשון ואחרון אחרון
א. צודק, קראתי מידי מהר
ב. דברתי בעיקר על בתי הספר של הציבור החסידי ונרלי שגם רובם של החיידרים הליטאים הם עצמאייםץ
ג. ליצמן דומיינטי בסקרים ובטיסות לחו"ל, למעשה לצרכי הציבור החרדי כמו הישיבות, עמותות ,כספים שזה החמצן של הציבור החרדי גפני הבעל הבית. מבלי לזלזל כלל בפיעלות הברוכה של ליצמן בשיניים וברפורמת הסיעוד וכו'
ד. השבת של גפני היית כתגובה על משפט שכתבת שליצמן עושה שבת לעצמו בכל עניין אמרתי שגם גפני יכול לעשות רק הוא טיפוס אחראי כי גם איפה שלא הכי השתלם לו ויכל לשתוק ולא להתערב ולהרוויח הרבה בכ"א נלחם במה שהאמין , ליצמן כפוף גם בלי לרצות לגראי"ל מכח היותו בתוך סיעה ששלושה מתוכה כפפופים לאדם אחד משא"כ לליטאים יש 4 חברי כנסת כל אחד עם פטרון אחר, וכמו שהיו דברים מעולם שסגרו דילים עם אחד מאחרי גבו של השני
ה. בקשר לאדמורים זה הסבר קצת ארוך בעז"ה לכשירווח הזמן

ג] המציאות היא שליצמן, מתוקף תפקידו כיו"ר יהדות התורה מנהל בשם הסיעה כולה על דרישותיה, הוא קובע את סדר היום שלה, זה מציאות.
ואם אתה רוצה דוגמה הפוכה למה שאמרת, במחלוקת בסיעה לגבי הדרישה להקמת ועדה לרישוי הת"תים נאלץ יעקב אשר להיכנע למאיר פרוש ולהילחם עימו נגד משרד החינוך - בניגוד לדעת ח"כ גפני...
ותתן לי בבקשה דוגמא או פעם אחת שבו היה יענקל ליצמן כפוף באיזה החלטה שהיא למרן הגראי"ל שליט"א...
ד] אני מחכה, לכשירווח זמנך...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 אפריל 2017, 14:08

מי מנהל את חדשות 10 ??
למי יש פרטים מלאים ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2017, 15:03

גאליציינער כתב:מי מנהל את חדשות 10 ??
למי יש פרטים מלאים ??

חרדים 10??
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אפריל 2017, 17:06

חויזר כתב:
למי יש פרטים מלאים ??

חרדים 10??

לך לרחוב רבי עקיבא, תספור עשר ברזלים ימינה, וזה ההוא שיושב על הברזל האחד עשר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אפריל 2017, 00:16

הקנאים תוקפים
ירוחם שמואלביץ
כ"ו ניסן תשע"ז 22:30
סגן ר"ע ירושלים יוסי דייטש הותקף בשבת במא"ש
סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש, הותקף ע"י קנאים במאה שערים בעת שצעד לטיש בחסידות סלונים. זוהי התקיפה השניה של דייטש בפעם הקודמת זה היה בכיכר השבת לפני חודשיים. גם סגן שר החינוך הותקף בעבר בליל שבת.

סגן ראש עיריית ירושלים, יוסי דייטש הותקף בליל שבת על ידי מספר קנאים שהבחינו בו עובר בשכונת מאה שערים בירושלים.

דייטש שעשה את דרכו אל הטיש של החסידות אליה הוא משתייך, צעד יחד עם בנו בשכונה כשלפתע הבחין בו אחד הקנאים והחל לצעוק לעברו 'חרד"ק' ומילים נוספות שגרמו לאנשים לרוץ ולראות מיהו החייל שצועד בליל שבת במאה שערים. תוך דקה המקום הפך למרקחה והחלו צועדים אחריו קבוצה של קנאים שהמשיכו בצעקות ואף זרקו לעברו מכל הבא ליד.

תקיפתו של דייטש אינה הראשונה, ולפני חודשיים הוא הותקף על ידי קנאים שזיהו אותו בסמוך לכיכר השבת כשהוא עובר עם רכבו שעה שאלו קימו הפגנה. בתגובה הם חסמו את רכבו ולא איפשרו את המשך נסיעתו, אך סגן ראש העיר הצליח בסופו של דבר לפלס דרך להמשך נסיעתו.

מקרים אלו של תקיפת אי שציבור חרדי, מצטרפים גם לתקיפה שהייתה לפני מספר חודשים, כאשר סגן שר החינוך מאיר פרוש הותקף יחד עם בנו ראש עיריית אלעד שרוליק פרוש, שעה שצעדו ברחוב המרכלים הסמוך לזכרון משה בשובם מ'טיש' שנערך בחסידות סלונים, וכאשר הבחינו בהם קנאים הם החלו לצעוק לעברם ולתקוף אותם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 23 אפריל 2017, 09:26

משולש כתב:
חויזר כתב:
למי יש פרטים מלאים ??

חרדים 10??

כן, חרדים 10, מיהם ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 23 אפריל 2017, 10:00

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
חויזר כתב:
למי יש פרטים מלאים ??

חרדים 10??

כן, חרדים 10, מיהם ?

חרדים10 הוא אתר חדשות מקצועי ובלתי-תלוי, המסקר את החברה החרדית במגוון ערוצים רחב, מזוויות שלא תמצאו במקום אחר.

בראש האתר עומדת העיתונאית שרי רוט – והיא האישה היחידה העומדת בראש גוף תקשורת במגזר החרדי.

רוט, היא בעלת הסמכה להוראה ובעלת ותק של כמה שנים בתחום, מתכנתת מחשבים ועיתונאית. שימשה בעבר ככתבת שטח בשבועון 'בקהילה', ובהמשך ככתבת ופרשנית פוליטית באתר 'בחדרי חרדים' – משם פרשה יחד עם בעלה דוד רוטנברג, מהעורכים הוותיקים והמוערכים בעיתונות החרדית.

כמי שחוותה הדרת נשים במקומות עבודתה הקודמים, היא שמה לה למטרה לקדם באתר שבראשו היא עומדת העצמת נשים, לצד הענקת במה חופשית לנשים להביע את דעתן בכל נושא ועניין, מבלי להפעיל צנזורה או הדרה.

האתר, המוגש בממשק נוח ובגרפיקה מרהיבה, מקפיד להיות מקצועי, לפעול על פי כללי האתיקה העיתונאית, להעניק במה שווה לעשיר ולעני, לאלו המלווים בידי יח"צנים ופרסומאים וגם לאלו שאינם, תוך מאמץ עילאי לשמור על איזון בין הפלגים והמפלגות השונות בחברה החרדית.

באתר ניתן למצוא מלבד חדשות מהארץ והעולם, גם טורי דעה, טורי פרשנות פוליטיים וכלכליים, ידיעות מחצרות החסידים ומעולם הישיבות של הציבור הליטאי והספרדי, מדור בראנז'ה, לצד מדור נשים מורחב, מוזיקה, טכנולוגיה ואוכל.

מו"ל: שרי רוט

הצוות:

דוד רוטנברג - עורך ראשי

שרי רוט - ראש דסק פוליטי

בועז בן ארי - ראש דסק צלמים

אליעזר היון - עורך מדור דעות וראש דסק חוץ

שמוליק קרסיק - עורך מדור מחשבים ואינטרנט

שי קאהן - מנהל פיתוח

דני גולד - הפקה ומחלקת וידאו

שלמה בן חיים - הפקה ומחלקת וידאו

שי ויספיש - פלילים ובטחון

מירי ביילין - סטיילינג

יוני אגסי - כתב לעניינים מיוחדים

אלחנן שטאובר - שליח חרדים10 בניו יורק

אלי שוורץ - חצרות קודש

ישראל ברגר - ראש דסק מוסיקה

שמוליק אברהם - כתב מגזרים

נחמן גור - כתב פוליטי

יונה גרין - כתב אקטואליה

תמי גיל - עורכת מדור לבית ולמשפחה וצרכנות

יעל חן - אוכל

יוני הראל - כתב אקטואליה
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 23 אפריל 2017, 10:03

בקיצור אתר לא ממש חרדי ומוטה לצד אחד במחלוקת הליטאית...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אפריל 2017, 11:21

גאליציינער כתב:בקיצור אתר לא ממש חרדי ומוטה לצד אחד במחלוקת הליטאית...

מה פירוש מוטה לצד אחד??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 23 אפריל 2017, 12:03

מה החידוש?
בחדרי וכיכר כן 'חרדים'??
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אפריל 2017, 12:13

חויזר כתב:

מה החידוש?
בחדרי וכיכר כן 'חרדים'??

הם רואים את עצמם כ"כתבים לענייני חרדים".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 23 אפריל 2017, 13:11

משולש כתב:

מה פירוש מוטה לצד אחד??

שהוא מסקר את זה בדיוק כמו "מרכז החדשות"...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 אפריל 2017, 14:29

ישיביש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:
חויזר כתב:
למי יש פרטים מלאים ??

חרדים 10??

כן, חרדים 10, מיהם ?

חרדים10 הוא אתר חדשות מקצועי ובלתי-תלוי, המסקר את החברה החרדית במגוון ערוצים רחב, מזוויות שלא תמצאו במקום אחר.

בראש האתר עומדת העיתונאית שרי רוט – והיא האישה היחידה העומדת בראש גוף תקשורת במגזר החרדי.

רוט, היא בעלת הסמכה להוראה ובעלת ותק של כמה שנים בתחום, מתכנתת מחשבים ועיתונאית. שימשה בעבר ככתבת שטח בשבועון 'בקהילה', ובהמשך ככתבת ופרשנית פוליטית באתר 'בחדרי חרדים' – משם פרשה יחד עם בעלה דוד רוטנברג, מהעורכים הוותיקים והמוערכים בעיתונות החרדית.

כמי שחוותה הדרת נשים במקומות עבודתה הקודמים, היא שמה לה למטרה לקדם באתר שבראשו היא עומדת העצמת נשים, לצד הענקת במה חופשית לנשים להביע את דעתן בכל נושא ועניין, מבלי להפעיל צנזורה או הדרה.

האתר, המוגש בממשק נוח ובגרפיקה מרהיבה, מקפיד להיות מקצועי, לפעול על פי כללי האתיקה העיתונאית, להעניק במה שווה לעשיר ולעני, לאלו המלווים בידי יח"צנים ופרסומאים וגם לאלו שאינם, תוך מאמץ עילאי לשמור על איזון בין הפלגים והמפלגות השונות בחברה החרדית.

באתר ניתן למצוא מלבד חדשות מהארץ והעולם, גם טורי דעה, טורי פרשנות פוליטיים וכלכליים, ידיעות מחצרות החסידים ומעולם הישיבות של הציבור הליטאי והספרדי, מדור בראנז'ה, לצד מדור נשים מורחב, מוזיקה, טכנולוגיה ואוכל.

מו"ל: שרי רוט

הצוות:

דוד רוטנברג - עורך ראשי

שרי רוט - ראש דסק פוליטי

בועז בן ארי - ראש דסק צלמים

אליעזר היון - עורך מדור דעות וראש דסק חוץ

שמוליק קרסיק - עורך מדור מחשבים ואינטרנט

שי קאהן - מנהל פיתוח

דני גולד - הפקה ומחלקת וידאו

שלמה בן חיים - הפקה ומחלקת וידאו

שי ויספיש - פלילים ובטחון

מירי ביילין - סטיילינג

יוני אגסי - כתב לעניינים מיוחדים

אלחנן שטאובר - שליח חרדים10 בניו יורק

אלי שוורץ - חצרות קודש

ישראל ברגר - ראש דסק מוסיקה

שמוליק אברהם - כתב מגזרים

נחמן גור - כתב פוליטי

יונה גרין - כתב אקטואליה

תמי גיל - עורכת מדור לבית ולמשפחה וצרכנות

יעל חן - אוכל

יוני הראל - כתב אקטואליה

היכן כבודו ברשימה? ;)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 23 אפריל 2017, 14:42

ברשימת הקוראים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 24 אפריל 2017, 08:44

ההקלטה נחשפת: הרב פנחס שוב מבכירי רבני הפלג עולה למתקפה, ויורה נגד פטרוב על שחשף את בקיאותו של הרב שמואל אוירבך בכתבי ביאליק ושייקספיר: "אני, לא יודע למה הוא אמר את זה בעיתונות החילונית... יש ביטוי חריף של ר' דב לנדו 'יש דברים שהם לא עבירה, זה כבר העונש'... מה היתה העבירה שפטרוב עשה, אני לא יודע, יש עליו הרבה לשון הרע'ס, אבל אין לי שום עניין להאריך בזה...".
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אפריל 2017, 10:20

עשרה חודשי מאסר נגזרו על אברך שהורשע ביידוי אבן על ניידת משטרה נוסעת. פרקליטיו מתכוונים לערער עליו לבית משפט העליון, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

בסוף שבוע האחרון, בית משפט המחוזי גזר את דינו של ש. ז., אברך כולל בן 20 משכונת בית ישראל בירושלים שהורשע ביידוי אבן לעבר כלי תחבורה ועבירה של התפרעות במהלך הפגנה בכיכר השבת על נתיחת גופת תינוק.

על פי הרשעתו, כך נודע ל'בחדרי חרדים', במהלך ההפגנה יידה ז. אבן לעבר ניידת משטרה שנסעה במקום. העד המרכזי, קצין משטרה שעמד במרחק של כחצי מטר ממנו - חזה לדבריו במו עיניו כיצד ז. משליך את האבן לעבר הניידת. אולם, אין ראיה לכך שהאבן פגעה בניידת. קצין המשטרה תיאר כי מדובר באירוע שכלל הצתת פחים, חסימת כבישים והשלכת חפצים ואבנים לעבר כוחות המשטרה. קצין המשטרה גם ידע לתאר כי האבן אותה יידה ז., הייתה בגודל של כדור טניס לערך ולכן ציין את הפתעתו ותדהמתו על כך שעל אף שעמד במרחק כה קצר מהנאשם, יידה ז. אבן לעבר הניידת, כנראה משום שלא הבחין בנוכחותו.

בפרקליטות המדינה ציינו כי מתחם העונש ההולם עומד על ארבע עד שבע שנות מאסר. לעומתם, פרקליטיו של ז., עוה"ד יהודה פריד וטל גבאי טענו כי הוראת סעיף 332א' לחוק העונשין, לאחר תיקונה, לפיה יידוי אבן לעבר רכב בנסיעה במטרה לפגוע בנוסע דינו עשרים שנות מאסר ובאם היא נועדה לעורר פחד או בהלה, עשר שנות מאסר - נועדה לאירועים במסגרתם אנשים מיידים אבנים או בקבוקי תבערה על מנת להרוג ולא הייתה כוונה להחיל הוראה זו לגבי אותו מיידה אבן בהפגנה, מה עוד שהאבן לא פגעה בניידת. ולכן ביקשו עורכי הדין שלא להשוות את עניינו של ז. לעניינם של מיידים אבנים לעבר מכוניות במטרה להרוג.

ז., כך נודע ל'בחדרי', הביע חרטה, ציין כי נסחף למעשיו, הביע צער על כך שגרם צער לאנשים, אמר שעם חלוף הזמן הבין כי ניתן להפגין מבלי לפגוע בשוטרים שרק רוצים לגרום לסדר. הוא ביקש כי לא יוטל עליו מאסר בפועל ואמר כי הוא יכול לסייע לקהילה במסגרת שעות לציבור או עבודות שירות.

השופט רפי כרמל התייחס לסרטון שהציעו עורכי הדין פריד וגבאי, ואמר כי ניתן היה להתרשם משני דברים; לזכות הנאשם - שהניידת לא הייתה בנסיעה מהירה. לחובת הנאשם - שניתן היה לראות כיצד הניידת מתקרבת לעבר ההמון השועט ברחוב, שאז המפגינים החלו לצור עליה וז. יידה אבן מטווח אפס.

"הערך המוגן הנו שלומם וביטחונם של אנשי החוק המבקשים למלא את תפקידם" כתב השופט בהחלטתו, "ואין לגלות סובלנות לכך שאלו יהיו חשופים לסכנות מסכנות שונות, במהלך תפקידם לאכיפת החוק והגנה על הציבור". השופט כרמל לאור הטענות שהעלו הפרקליטים קבע את מתחם העונש 9-36 חודשי מאסר אך בהתחשב בשירות המבחן וטענות עורכי הדין גזר את עונשו ברף הנמוך של עשרה חודשי מאסר בפועל.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי לא הסתפקו בעונש הקל יחסית, ושוקלים לערער עליו. "לטעמינו בית המשפט שגה בכך שהרשיע את מרשנו" אמרו ל'בחדרי' לאחר גזר הדין. "התביעה לא הצליחה להוכיח כי מרשינו זרק אבן על ניידת משטרה, או על כל אדם אחר. לא נמצאה אבן במקום, ולא נפגעה כל ניידת משטרה שהיתה באיזור ההפגנה".

הם אינם מכחישים כי ז. השתתף בהפגנה ונעצר, אולם הם מגדירים זאת "נתפס על ידי המשטרה כשעיר לעזאזל, במטרה ולנסות להרתיע את הציבור להפגין כנגד דברים המטרידים אותם כציבור לגיטימי במדינה". פריד וגבאי הבהירו "אנחנו נערער הן על ההרשעה והן על חומרת העונש, הערעור יוגש בימים הקרובים לבית משפט העליון".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אפריל 2017, 12:39

'גרודנא' באשדוד מציגה: תגרה אלימה בבית המדרש
סאגת המריבה הפנימית בתוך 'הפלג' סביב ישיבת גרודנא באשדוד מסרבת לגווע. הבוקר הוזעקה משטרה לבית מדרש בו התפתחה תגרה אלימה בין הצדדים.
כיכר השבת
על רקע הדיווח על המאבקים הפנימיים בין הפלגים השונים בגרודנא שהתעוררו מחדש ביתר שאת לאחר מעצר בכירי הפלג והתסכול הגואה, מגיע היום תיעוד חדש שמציג עלייה משמעותית במאבק, הפעם על בית הכנסת של אנשי הפלג באשדוד. במסגרת המאבק בין הצדדים הניצים, הוזעקו לבית המדרש שוטרים שהצליחו להרגיע את הרוחות. לבינתיים.
מתברר כי לקראת בין הזמנים הנוכחי העלו אנשי הרב משה שמידע (פלג ה"שמידעסטים") בהנהגת הרב אברהם כהן דרישה כי יינתן להם למסור שיעור במקום מידי בוקר - זאת כשבמקום מתקיים באותה שעה סדר לימוד. מנגד, הגבאים המזוהים עם הפלג של הרב נחום רוזנבלט (פלג ה"נחומיסטים") טוענים כי "מעולם לא התקיים שיעור בהיכל בית הכנסת בזמן שיש בו לומדים", והאשימו כי הדרישה "באה במטרה חוזרת ונשנית להשתלט על בית הכנסת", מה שלדבריהם לא ייצלח.
הבוקר, הגיעה קבוצת אברכים ותלמידי ישיבות מאנשי הרב שמידע, והחלה למסור שיעור בתוך בית המדרש, לטענת הפלג השני - תוך הפרעה לכלל הלומדים. בתגובה, הודיע הגבאי ומקים בית הכנסת כי "אין למסור שיעורים בבית המדרש", ודרש מהקבוצה לעזוב בטענה כי "זה מפריע ללומדים הרבים במקום". לדברי הנוכחים, בשלב זה החלה התלהמות והתרחשות אלימה במהלכה הגבאי נחבל ונפצע קלות.
כוחות משטרה שהגיעו להיכל בית המדרש ניסו לפשר בין הצדדים והוציאו את הגבאי, כאשר זה, לטענת נוכחים במקום, הציג לשוטרים מסמכים המעידים על בעלות במקום. שוטר שנכנס שוב לבית המדרש הוציא ממנו את מוסר השיעור הנמנה על פלג ה"שמידעיסטים".
הגבאי הודיע כי הוא מסכים שימסרו שיעור בחדר צדדי, אולם לא בהיכל המרכזי בו לומדים עשרות אברכים ומתקיימות מספר ישיבות בין הזמנים לבחורים ואברכים. מנגד, הפלג השני סירב להגיע לפשרה, ורק לאחר התערבות המשטרה שב השקט.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אפריל 2017, 12:46

גאליציינער כתב:
משולש כתב:

מה פירוש מוטה לצד אחד??

גם המשטרה מדברת כמו "מרכז החדשות" וגם בית המשפט אותו דבר.
ב"ה שעדיין נשארו לנו כמה "משקיפי או"ם" ניטראלים בודדים שנותנים יחס שוויוני למחבלים ולקרבנותיהם...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 26 אפריל 2017, 15:58

כנראה השוטר באשדוד לא הסכים לתוכן השיעור, היה לו תוספות מפורשת נגד דבריו.
כאשר אני שומע שבח בעת שמחת שבע ברכות וכדו׳ בעל אחד שהוא ׳מרביץ תורה׳, אני תמיד נזכר בסיפורים של הרבצת תורה מעין אלו. אולי טעיתי בכוונת המילה ׳מרביץ׳, והכוונה ל׳פעטש׳.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 אפריל 2017, 16:07

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:

מה פירוש מוטה לצד אחד??

גם המשטרה מדברת כמו "מרכז החדשות" וגם בית המשפט אותו דבר.
ב"ה שעדיין נשארו לנו כמה "משקיפי או"ם" ניטראלים בודדים שנותנים יחס שוויוני למחבלים ולקרבנותיהם...

לא התכוונתי במובן השוויוני, בזה אתה צודק שגם המשטרה מדברים אותו דבר, התכוונתי לפן הרכילותי...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 26 אפריל 2017, 16:23

חרדים 10 זה בהחלט מוטה יותר משאר האתרים זה נראה משהו יותר מהכיוון של שרי רוט
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 28 אפריל 2017, 11:04

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מוביל מהלך להחלת קנסות מנהליים במקום ענישה פלילית גם בעבירות אחרות כמו הפרת הסדר הציבורי בהפגנות. הרעיון מאחורי המהלך הוא שכלי זה, המשמש את המשטרה גם בעבירות תעבורה, יכול להיות יעיל באכיפה נגד מפרי סדר על אחת כמה וכמה שלא ישמחו לחטוף קנס של כמה מאות שקלים בגלל הפגנה בה השתתפו.

ראשית, צעד זה צפוי להוריד עומס רב ממערכת המשפט, שנאלצת לנהל הליכים פליליים מורכבים נגד מפרי סדר והמשטרה משקיעה משאבים רבים כדי להביא ראיות מספיקות להרשעה בדין הפלילי. מאחורי יוזמה זו עומדת תפיסה כי בעבירות כאלו, הנחשבות כ"קלות", ייתכן שקנס הניתן בהליך מנהלי מהיר יוכל להיות דווקא יעיל ומרתיע יותר.

מאחורי מהלך זה עומדת גם תפיסה כי בחלק מהמקרים מדובר בעבירות של אנשים נורמטיביים שאמנם חצו את הקווים בהפגנה או במחאה, אולם הענישה האפקטיבית היא מנהלית באמצעות קנסות ואיום של כתם של רישום פלילי הוא קיצוני ביותר במקרה זה.

סביר להניח שמהלך זה של פגיעה בכיס, יוריד באופן משמעותי את נכונות מפגינים להשתתף בהפגנות לא חוקיות או לחסום כבישים גם אלו שהיו מוכנים להיעצר בשל רצונם להפגין יחשבו כמה פעמים כאשר תהיה לכך משמעות כלכלית כבדה.

סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 01 מאי 2017, 12:32

לאחר 48 ימים בכלא הצבאי שוחרר הבוקר האסיר ישראל מאיר טולידנו, תושב אופקים שנעצר בעוון עריקות לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס כהוראת רבותיו מ'הפלג הירושלמי'.

טולידנו נעצר וספג עונש משמעותי של 55 ימי מחבוש, כאשר לפני חג הפסח פעלו שרים וחברי כנסת, לצד עסקנים נוספים, על מנת לסייע בשחרורו והצליחו לאפשר לו חופשה במהלך ליל הסדר.

בעקבות מעצרו של טולידנו - ומעצר דומה של צבי פרידמן מבית שמש - הורה מנהיג 'הפלג' הגר"ש אוירבך לצאת להפגנות סוערות, ואכן בפעילות הוועד ל"הצלת עולם התורה" נערכו במשך מספר שבועות הפגנות, תוך חסימת כבישים בכל רחבי הארץ.

בהפגנות שהיו כאמור סוערות במיוחד התרחשו תקריות רבות בין שוטרים לבין אברכים ותלמידי ישיבות המזוהים עם 'הפלג' ובמהלכם נעצרו עשרות מהם בשל הפרת הסדר הציבורי.

הבוקר שוחרר טולידנו ושב לביתו, כשהוא צפוי כבר בימים הקרובים להתחיל את 'זמן קיץ' בישיבה.
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 מאי 2017, 13:40

ישיביש כתב:לאחר 48 ימים בכלא הצבאי שוחרר הבוקר האסיר ישראל מאיר טולידנו, תושב אופקים שנעצר בעוון עריקות לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס כהוראת רבותיו מ'הפלג הירושלמי'.

טולידנו נעצר וספג עונש משמעותי של 55 ימי מחבוש, כאשר לפני חג הפסח פעלו שרים וחברי כנסת, לצד עסקנים נוספים, על מנת לסייע בשחרורו והצליחו לאפשר לו חופשה במהלך ליל הסדר.

בעקבות מעצרו של טולידנו - ומעצר דומה של צבי פרידמן מבית שמש - הורה מנהיג 'הפלג' הגר"ש אוירבך לצאת להפגנות סוערות, ואכן בפעילות הוועד ל"הצלת עולם התורה" נערכו במשך מספר שבועות הפגנות, תוך חסימת כבישים בכל רחבי הארץ.

בהפגנות שהיו כאמור סוערות במיוחד התרחשו תקריות רבות בין שוטרים לבין אברכים ותלמידי ישיבות המזוהים עם 'הפלג' ובמהלכם נעצרו עשרות מהם בשל הפרת הסדר הציבורי.

הבוקר שוחרר טולידנו ושב לביתו, כשהוא צפוי כבר בימים הקרובים להתחיל את 'זמן קיץ' בישיבה.

המשך:
במהלך ימי ההפגנות הסוערות שהתלוו למעצרו, נעצרו במפתיע ראשי הנחש שניהלו את כל מערכות ארגון הטירור "עץ", בס"ד בזכות מעצרם נרגעו ההפגנות והשקט והשלווה שבו לשרור בשכונות החרדיות בירושלים וב"ב.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 03 מאי 2017, 21:24

המשטרה החמירה את הצעדים כנגד עריקים, ובאו לעצור אפילו מהבית, דבר שלא היה בעבר.
היה צפוי שהמפגינים יחריפו את מאבקם.
וראה זה פלא, שקט מוחלט, אין הפגנות, מי יודע למה? מה קרה?

כשטולידנו נעצר מפגינים מה אכפת להם שהוא 'יאכל אותה' ויקבל 55 יום בכלא.
אבל כשגרוסמן נעצר הגזירה הנוראה נעלמה, הכל טוב, רק שיהיה שקט, אולי יתחשבו ולא יגישו כתב אישום.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי מזהב ומפז » 03 מאי 2017, 21:53

מריח גזעני אבל חזק ואמיתי
הוא פסע מעדנות החוצה בעיני רוחו צפה הוא ברכב הלימוזינה המפואר שממתין לו, בעשרות בחורים עם שלטים ודגלים. כל הלילה הוא חלם על התהלוכה הגדולה שתיהיה לכבודו אולי אפילו עם חופה אמיתית של ס"ת כמו שהבטיחו לו. איך הוא אמר לאמא מסעודה אתמול בטלפון האחרון- זה לא יתאים שתבואי לשם זה יהיה אירוע ענק כמו חתונה. ואם הם לא יבואו איך תחזור ? היא שאלה. אבל הוא הזדעזע מעצם השאלה מה זה הם לא יבואו לא יכול להיות !הם בטח כבר בחוץ ממתינים שאגמור את השליחות שהם בעצמם שלחו אותי והסבירו לי כמה זה חשוב וכמה כבוד אני יקבל אח"כ. והנה אני כאן לבד ! לא לימוזינה ולא תהלוכה. לא שיירה בכבישים ולא דגלים. הוא חושב לעצמו בטח משטרת השמד לא הרשתה להם לעמוד כ"כ קרוב אבל הם מעבר לצומת. הוא הרים טלפון לחבר קרוב ושאל בזהירות אז איפה אתם עכשיו. החבר ענה קצרות אני במערכת בהר חוצבים. צריך משהו ? דבר קצר יש גזירת שמד של פריצת החומות זה נורא נוראות ! כאן הוא כבר התבלבל ממש. מה שמד אני מהגזירת שמד זה טולידאנו מהכלא מוסר הנפש. אה, ביטל הדובר זה היה השמד של אתמול זה השמד הישן והפשרן. היום זה השמד האמיתי. צליל של ניתוק שיחה נשמע מבעד לאפרכסת. כולם עסוקים עכשיו בגזירה הנוראה אין זמן לאיזה פרענק תמים שישב בכלא 50 יום. וטולידנו ? הוא עוד מחכה שמישהו יבוא לאסוף אותו משערי כלא 4. יש מישהו עם רכב בסביבה ?
מזהב ומפז

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מאי 2017, 19:51

מזהב ומפז כתב: מריח גזעני אבל חזק ואמיתי
הוא פסע מעדנות החוצה בעיני רוחו צפה הוא ברכב הלימוזינה המפואר שממתין לו, בעשרות בחורים עם שלטים ודגלים. כל הלילה הוא חלם על התהלוכה הגדולה שתיהיה לכבודו אולי אפילו עם חופה אמיתית של ס"ת כמו שהבטיחו לו. איך הוא אמר לאמא מסעודה אתמול בטלפון האחרון- זה לא יתאים שתבואי לשם זה יהיה אירוע ענק כמו חתונה. ואם הם לא יבואו איך תחזור ? היא שאלה. אבל הוא הזדעזע מעצם השאלה מה זה הם לא יבואו לא יכול להיות !הם בטח כבר בחוץ ממתינים שאגמור את השליחות שהם בעצמם שלחו אותי והסבירו לי כמה זה חשוב וכמה כבוד אני יקבל אח"כ. והנה אני כאן לבד ! לא לימוזינה ולא תהלוכה. לא שיירה בכבישים ולא דגלים. הוא חושב לעצמו בטח משטרת השמד לא הרשתה להם לעמוד כ"כ קרוב אבל הם מעבר לצומת. הוא הרים טלפון לחבר קרוב ושאל בזהירות אז איפה אתם עכשיו. החבר ענה קצרות אני במערכת בהר חוצבים. צריך משהו ? דבר קצר יש גזירת שמד של פריצת החומות זה נורא נוראות ! כאן הוא כבר התבלבל ממש. מה שמד אני מהגזירת שמד זה טולידאנו מהכלא מוסר הנפש. אה, ביטל הדובר זה היה השמד של אתמול זה השמד הישן והפשרן. היום זה השמד האמיתי. צליל של ניתוק שיחה נשמע מבעד לאפרכסת. כולם עסוקים עכשיו בגזירה הנוראה אין זמן לאיזה פרענק תמים שישב בכלא 50 יום. וטולידנו ? הוא עוד מחכה שמישהו יבוא לאסוף אותו משערי כלא 4. יש מישהו עם רכב בסביבה ?

זה שייך לאשכול הצביעות
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 מאי 2017, 15:25

שפל חדש: אלמונים השחיתו את דלת ביתו של ח"כ משה גפני
הבוקר גילה יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שאלמונים מילאו בדבק את מנעול דלת ביתו. כוחות המשטרה הוזעקו ופתחו בחקירה • גפני ל'בחדרי': "התמודדנו עם דברים יותר קשים" • ח"כ מוזס: "אלה אותם פרחחים ששורפים פחי אשפה"
אלי שלזינגר יום שלישי י"ג אייר תשע"ז 08:29 09/05/2017
5 הדפסתגיות: גפני, , , , , אקטואליה
בדלת הבית בדלת הבית
מי מתנכל לח"כ גפני? אלמונים השחיתו הלילה (ג), את דלת ביתו של יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני.

בשעות הבוקר הוזעקו כוחות משטרה לביתו של חבר הכנסת משה גפני, ברחוב ניסים בבני ברק, לאחר שמנעול דלת הבית נסתם באמצעות דבק, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

המשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחקירה, על מנת לברר מי התנכל ליו"ר ועדת הכספים ויו"ר תנועת דגל התורה.

יצויין כי גורמים חרדים בצה"ל סבלו גם הם מתופעה דומה, כאשר אלמונים מילאו בדבק את מנעול הבית או התנכלויות אחרות דומות. ייתכן ויש קשר בין המקרים. אולם בשלב זה כל הכיוונים נבדקים במשטרה.

ח"כ משה גפני הגיב ל'בחדרי חרדים' ואמר כי "אין ספק שהדבר מציק ולא נעים, בעיקר למשפחה, אבל התמודדנו עם דברים קצת יותר קשים מדבק על הדלת. בעזרת השם נצלח גם את זה".

ח״כ אליעזר מוזס הגיב בערוץ 'קול ברמה׳: "אני רואה בחומרה רבה את ההתנכלות לח״כ גפני. לי עדיין לא שרפו את הדלת, אבל אלה אותם פרחחים ששורפים פחי אשפה ורמזורים, המשטרה חייבת למצות איתם את הדין".

‏בתיאום עם קצין הכנסת, הודיעה משטרת ישראל כי תתגבר את האבטחה סביב ביתו של ח"כ גפני, ויוצבו מצלמות אבטחה כדי למנוע הישנות של מקרים מעין אלה.

http://www.bhol.co.il/118865/%D7%A9%D7% ... D7%99.html
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 מאי 2017, 22:44

חילול שבת המוני ע"י פורעי 'הפלג' בלב בני ברק, כ300 פעילי 'הפלג' התכנסו בליל שבת לתפילת מעריב בצומת הרחובות רבי עקיבא השומר בעיר, לאחר תפילת ערבית עברה במקום כמדי שבת ניידת סיור, עשרות הפורעים הקיפוה והתחילו לתוקפה , השוטרים חסרי האונים ניסו להימלט אך ללא הצלחה, עשרות חרדים שעברו במקום זעקו לכיוונם של הפורעים שיעזבו את הנידת לנפשה כי בכך הם מזמינים חילול שבת ענק, אך הפורעים לא התייחסו והמשיכו לתקוף את הניידת באלימות. תוך דקות ספורות הגיעו כעשר ניידות משטרה לחלץ את הניידת המותקפת. המוני תושבי העיר שצפו במחזה המביש אומרים שלא זכור כזה חילול שבת וחילול ה' המוני בבני ברק כבר הרבה שנים. עוד יש לציין כי ההתכנסות לוותה בתערובת פריצות נוראה, כאשר עשרות פעילות 'הפלג' השתתפו גם הם בהתכנסות המבישה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה משה. » 27 מאי 2017, 23:22

הבנתי שגם כעת הולך מכות ברחוב השומר ליד קוקה קולה.
עשרות ניידות עפו על הכיוון.
מישהו יודע פרטים?
משה משה.

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 07 יוני 2017, 03:18

למה לא קוראים פה על ההפגנה המיועדת ביום ראשון הבא בארה"ב? מי יעלה את העובדות והמסמכים?
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 07 יוני 2017, 04:45

יש באשכול המקביל על גזירת הגיוס הדמיונית.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2017, 22:05

נעשה ונשמע כתב:
עלה זית כתב:בעיות לא פותרים עם סיסמאות וזעקות. רק עם פתרונות. כן, פתרונות.
ופתרונות יש בעיקר אצל הצד שלנו (הפלאפון המוגן, הכנסת מקצועות לסמינרים, ועוד)
ועיין עוד בקונטרס החדש: 'התבוננות. מבט פנימה'.

משולש, הצלחתי, תודה.
מ ז ע ז ע, אין מילים. דור של אנרכיסטים גדל פה.

איך משיגים קונטרס זה?

לבקשת רבים ולאחר שלא ניתן לרכוש את הקונטרס
קבצים מצורפים
התבוננות.pdf
(552.38 KiB) הורד 57 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אלף זעירא » 29 יוני 2017, 18:35

האם מחבר הקונטרס חיבר גם את 'בהירות', ו'בסוגיא דהנהגת הדור' וכו' ? כמו''כ אם יש לך קונטרסים הנ''ל ועוד מהסוג הזה נא להעלות [בתנאי שלא נמכר בכסף, למען נמנע ידינו מעושק].
אלף זעירא

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2017, 16:29

המבקש כתב:האם מחבר הקונטרס חיבר גם את 'בהירות', ו'בסוגיא דהנהגת הדור' וכו' ? כמו''כ אם יש לך קונטרסים הנ''ל ועוד מהסוג הזה נא להעלות [בתנאי שלא נמכר בכסף, למען נמנע ידינו מעושק].
קבצים מצורפים
החלש ואיש ההשקפה.pdf
(259.92 KiB) הורד 27 פעמים
מכתב לא' מבני תורה.pdf
(72.41 KiB) הורד 26 פעמים
פִגְרֵי הָאֲנָשִׁים הַפֹּשְׁעִים.pdf
(24.57 KiB) הורד 29 פעמים
הרב מרדכי בלוי_ רציתם לדעת מדוע גדולי ישראל יצאו נגד הזבלון 'הפלס'_.pdf
(321.93 KiB) הורד 37 פעמים
מחשבה 1.pdf
(141.79 KiB) הורד 26 פעמים
מחשבה+2.pdf
(3.02 MiB) הורד 37 פעמים
במבט בוחן - מהדורה שניה.pdf
(7.43 MiB) הורד 31 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2017, 16:48

.
קבצים מצורפים
דובב שפתיים על עניין הגיוס.pdf
(1022.04 KiB) הורד 29 פעמים
דובב שפתיים(1).pdf
(270.69 KiB) הורד 23 פעמים
הנרדפים.pdf
(240.54 KiB) הורד 30 פעמים
הרב יעקב משה סגל - על המחלוקת בהנהגת הדור.pdf
(412.9 KiB) הורד 25 פעמים
הרב מאיר ביר במכתב תקיף להרב יונה זלושינסקי.pdf