הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 אפריל 2017, 12:28

יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:
משה פיניירו כתב:*וגם לא ברוב מדינות בעולם.
*בזה אין לו אלא חלק מבני הישיבות באר"י ותו לא.

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.

תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,

ההוכחה הפשוטה ביותר לדבריך זה העובדה הבאה
בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם
והיות ומרן ראש הישיבה שליט''א לא התלהב ואף הסתייג מהרעיון והמסע בוטל!
ללמדת עד כמה הנהגתו משפיעה על כלל הציבור החרדי.

העצרת בחו"ל זה ענין אחר לגמרי, למי שקצת מצוי בענין (נפל בגלל הכסף) ...

נו אדרבה, פתח פיך ויאירו בלבוליך....
בגלל כסף לא נופל כזה מסע , לא היה בעיה לגבירים אגדיים של בלז או ויזניץ ואפילו סאטמר לממן כזו עצרת
כאחד שמתמצא בעניין המסע נפל בגלל ב' סיבות העיקרית אי הסכמתו של הגראי"ל ומימלא אי השתתפותם של אילי הון ליטאים ואף ראשי ישבות נכבדים כמו ר"י ליקווד ופילדלפיה ועוד...
והסיבה המשנית היא התנגדותו החריפה של האדמו"ר מסלונים למסע, ומי שיודע כמה ליצמן ועוד עסקנים בכירים ישבו אצלו לשכנע אך לא עזר כלום
פך שמן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 18 אפריל 2017, 12:42

סליחה פח השמן זה לא הסגנון שלי ..
אבל בשני מילים, א' מגדולי תומכי עולם התורה והחסידות הפסיק את תמיכתו בא' מהחסידויות הגדולות, תמיכה של מליונים בשנה, ועקב כך היא הסירה את השתתפותה, ואף דאגה שחסידויות נוספות לא ישתתפו, וכל זה בכדי לזכות שוב בתמיכתו של אותו נגיד ...
נ.ב. אם זה לא מספק אותך, אוכל להרחיב לך (פרטים ומקורות) יותר בפרטי, כך שאין צורך לתקוף אישית ... לא באתי כאן להתנצח רק להעיר ..
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 19 אפריל 2017, 00:45

שמתם לב
כמה פעמים כתוב שם שהוא הולך להיות דיין, והעיקר כשהוא יהיה דיין הוא ייצא נגד מעשים כאלו :lol::
הצליח לעבוד עליהם שזאת הפעם הראשונה שהוא משתתף בהפגנה :D
למשהו יש מושג אם הוא נשוי היום?
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 אפריל 2017, 00:50

פך שמן כתב:שמתם לב
כמה פעמים כתוב שם שהוא הולך להיות דיין, והעיקר כשהוא יהיה דיין הוא ייצא נגד מעשים כאלו :lol::
הצליח לעבוד עליהם שזאת הפעם הראשונה שהוא משתתף בהפגנה :D
למשהו יש מושג אם הוא נשוי היום?

רווק. לומד בפוניב'ז
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 19 אפריל 2017, 00:54

[quote="משולש"]כתב אישום נגד נכד הרב אליישיב על השתתפות בהפגנות הפלג

בית המשפט המחוזי ירושלים ת"פ 17443-05-16
בעניין:
מדינת ישראל
המאשימה
נ ג ד
אריה לייב זייבלד
הנאשם
גזר דין
1. הנאשם הורשע, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של סיכון דרכים, לפי סעיף 344 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: "החוק"), ובעבירת התפרעות, לפי סעיף 152 לחוק.
2. בהתאם לאמור בכתב האישום המתוקן, ביום 5.5.16 התקיימו מספר הפגנות באזור צומת בר אילן ושכונת הבוכרים בירושלים, על רקע מעצרו של סרבן גיוס חרדי.
במועד המתואר לעיל, סמוך לשעה 17:300, בצומת הרחובות רבנו גרשום ויחזקאל בירושלים (להלן: "הצומת"), השתתף הנאשם בהתפרעות יחד עם כעשרה נוספים שזהותם אינה ידועה במדויק למאשימה (להלן: "האחרים"). במהלך ההתפרעות משך הנאשם פח אשפה גדול למרכז הצומת, כאשר האחרים מסייעים לנאשם לדחוף את הפח, כך שפח האשפה חסם את נתיב הנסיעה של המכוניות הנוסעות במורד הכביש. המכוניות נאלצו לבלום כתוצאה מחסימת הכביש.
3. בהסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים, הוסכם כי המאשימה תעתור להרשעת הנאשם ולעונש של שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, ואילו הנאשם חופשי בטיעוניו, גם בעניין ההרשעה (פרוטוקול מיום 6.10.2016).
תסקיר שירות המבחן:
4. שירות המבחן הגיש, ביום 23.1.17, תסקיר לגבי הנאשם.
על פי האמור בתסקיר, הנאשם בן 200, רווק, בן למשפחה המנהלת אורח חיים חרדי. במשפחה שישה עשר ילדים, הנאשם הינו השמיני בסדר הלידה. האב, אברך, תואר כאדם בולט בלמידה ומעורב בחיי בנו. האם, עובדת כמטפלת לגיל הרך, תוארה כמסורה למשפחתה. הקשר של הנאשם עם אמו מבוסס על יראה וכבוד.
תואר עברו של הנאשם, נאמר כי השלים 122 שנות לימוד במסגרות חרדיות, וכיום לומד בישיבת "פוניבז'" בבני ברק. גיוסו של הנאשם לצבא הושהה בשל לימודיו בישיבה.
לנאשם אין עבר פלילי.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 19 אפריל 2017, 01:14

נתקעתי היום ב"ה לראשונה בהפגנה באיזור חרדי לחלוטין, נחרדתי.... תאמינו לי, השמחה בפנים שלהם לא הראה שום דאגה על הגיוס, והעזות מצח של הצעירים נגד זקנים מראה על השחתת הדור הצעיר ללא תקנה.
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 19 אפריל 2017, 01:44

חמו כתב:נתקעתי היום ב"ה לראשונה בהפגנה באיזור חרדי לחלוטין, נחרדתי.... תאמינו לי, השמחה בפנים שלהם לא הראה שום דאגה על הגיוס, והעזות מצח של הצעירים נגד זקנים מראה על השחתת הדור הצעיר ללא תקנה.

בוקר טוב אליהו,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 19 אפריל 2017, 05:01

באמת בעיא גדולה. מי מתנדב לעזור בזה ללמד לבני יהודה קשת? לא להתריע נגדם, לא להתהלל שאנחנו שונים מהם, אלא באמת לעזור להם ולפקח אותם?

יותר קל להתיישב ולהתפאר על עצמינו על אחרים מלעשות מה שדרוש לסדר את הענין
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 08:42

משה פיניירו כתב:באמת בעיא גדולה. מי מתנדב לעזור בזה ללמד לבני יהודה קשת? לא להתריע נגדם, לא להתהלל שאנחנו שונים מהם, אלא באמת לעזור להם ולפקח אותם?

יותר קל להתיישב ולהתפאר על עצמינו על אחרים מלעשות מה שדרוש לסדר את הענין

מסילת ישרים כתב:ותראה קושי הלצון והשחתתו הרבה, כי כמו המגן המשוח בשמן אשר ישמיט ויפיל מעליו החצים ומשליכם לארץ ולא יניח אותם שיגיעו אל גוף האדם כן הלצון מפני התוכחה והמרדות, כי בליצנות אחד ובשחוק קטן יפיל האדם מעליו ריבוי גדול מן ההתעוררות וההתפעלות מה שהלב מתעורר ומתפעל בעצמו מדי ראותו או שומעו ענינים שיעירוהו אל החשבון והפשפוש במעשים, ובכח הליצנות יפיל הכל לארץ ולא יעשה בו רושם כלל. ולא מפני חולשת הענינים ולא מפני חסרון הבנת הלב, אלא מפני כח הלצון ההורס כל עניני המוסר והיראה.

והנה הנביא ישעיה היה צווח על זה ככרוכיא, כי היה רואה שזה היה מה שלא היה מניח מקום לתוכחותיו שיעשו רושם והיה מאבד תקותם של החוטאים, והוא מה שאמר (ישעיה כח, כב) ועתה אל תתלוצצו פן יחזקו מוסריכם. וכבר גזרו אמר חכמים זכרונם לברכה (עבודה זרה יח, ב) שהלץ מביא היסורין עליו, והוא מה שהכתוב עצמו מבאר בפירוש (משלי יט, כט) נכונו ללצים שפטים, כי זה הוא דבר שהדין נותן אותו, כי מי שמתפעל מן ההתבוננות ומן הלימודים, אינו צריך שיתיסר בגופו, כי כבר ישוב מחטאותיו בלי זה מכח הרהורי תשובה שיולדו בלבבו על ידי מה שיקרא או שישמע מן המוסרים והתוכחות. אך הלצים שאינם מתפעלים מן התוכחות מפני כח ליצנותם, אין להם תיקון אלא השפטים, שאלה לא יהיה כח בליצנותם לדחותם מעליהם כאשר ידחו המוסרים. והנה כפי חומר החטא ותולדותיו, החמיר השופט האמיתי בעונשו והוא מה שלמדונו זכרונם לברכה (עבודה זרה יח, ב) קשה הליצנות שתחלתו יסורין וסופו כליה, שנאמר (ישעיה כח, כב) : פן יחזקו מוסריכם כי כלה ונחרצה שמעתי וגו'.

וראה סרטון בו אנשים מנסים להתחנן ולהסביר להוללים האלו שהוא צריך להגיע בדחיפות וכו', ומה התשובה שלהם?? "עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום..." זה בדיוק מה שמדבר המס"י.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 08:46

חמו כתב:נתקעתי היום ב"ה לראשונה בהפגנה באיזור חרדי לחלוטין, נחרדתי.... תאמינו לי, השמחה בפנים שלהם לא הראה שום דאגה על הגיוס, והעזות מצח של הצעירים נגד זקנים מראה על השחתת הדור הצעיר ללא תקנה.

אנחנו משחיתים מילים לחינם. אני לא רוצה להתווכח יותר עם מישהו לפני שהוא ביקר בעצמו בהפגנה כזו.
מי שלא היה שם, לא יעזור להסביר לו, ומי שהיה שם לא צריך להסביר לו יותר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 אפריל 2017, 12:19

מבלי להיכנס לוויכוח הפוליטי.

זה נתונים שצה"ל מוציא הבוקר:
בשנתיים האחרונות נרשמה מגמת עלייה במספר הקצינים החרדים שמתגייסים לצה"ל, כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

על פי נתוני צה"ל, החל משנת 2015 – חלה עליה משמעותית בגיוס קצינים קרביים חרדיים ודתיים לצה"ל, זאת למרות קמפיין המנוהל בקרב חוגים קיצוניים נגד גיוס לצה"ל.

בצה"ל משרתים כיום למעלה מ-6,600 חיילים חרדים. צה"ל עוסק באיתור, שיבוץ והשמה של חיילים חרדים וגם מלווה אותם באמצעות עמותות אזרחיות אחרי השחרור, במטרה למצוא להם מקומות עבודה ולשלב אותם בחברה הישראלית.

כל מילה נוספת מיותרת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי RUSHL » 19 אפריל 2017, 12:39

אל תשכח שבקטגוריה חרדים נכללים גם הדת"ל שהם גודלים באופן טבעי מידי שנה
כלל לחיים!!! תמיד להיות בפעולה - לא להירדם!, אנחנו באמצע משמרת.
סמל אישי של המשתמש
RUSHL

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 19 אפריל 2017, 12:42

אני פה כתב:מבלי להיכנס לוויכוח הפוליטי.

בשנתיים האחרונות נרשמה מגמת עלייה במספר הקצינים החרדים שמתגייסים לצה"ל, כך דווח הבוקר בגלי צה"ל.

על פי נתוני צה"ל, החל משנת 2015 – חלה עליה משמעותית בגיוס קצינים קרביים חרדיים ודתיים לצה"ל, זאת למרות קמפיין המנוהל בקרב חוגים קיצוניים נגד גיוס לצה"ל.

בצה"ל משרתים כיום למעלה מ-6,600 חיילים חרדים. צה"ל עוסק באיתור, שיבוץ והשמה של חיילים חרדים וגם מלווה אותם באמצעות עמותות אזרחיות אחרי השחרור, במטרה למצוא להם מקומות עבודה ולשלב אותם בחברה הישראלית.

כל מילה נוספת מיותרת.

זה די שטחי לזרוק מספר ולומר (או לא לומר, ורק לסיים וכל מילה נוספת וכו'...) הנה תראו יש גיוס ויש גזיירה.
צריך לערוך בדיקת עומק ולראות כמה מהם אכן מגיעים מתוך ליבת החברה החרדית וכמה משוליה, כמה מהם אכן עברו בישיבות, מה עבר עליהם טרם הגיוס וכו'.

מלבד זה, וגם אם יתברר שישנו סחף, הנתון מוכיח בוודאות שכל הזעקות והטררם הבלתי פוסק שמייצר הפלג, שאון שהדיו נשמעים בכל פינה מריכוזי היהדות החרדית, לא עובד בשטח ולא מצליח לבטל את הגזיירה. ואם הנתון יוצג בכותרת ראשית בהפלס (לכשיתחדש), הרי זה רק כדי לאשש את המטרה העליונה: תעמולה למען הוכחת הצורך בקיומינו. האי זה לא מעלה ולא מוריד בשטח, נו מה זה משנה.. ולך תדע אילו לא היינו זועקים הרי ב-ר-ו-ר שמספר התגייסים היה כפול..
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 אפריל 2017, 12:47

אני לא זרקתי את המספרים, זה מספרים שפורסמו בכלי תקשורת חילוניים.

מה שכואב לי שזה מראה שהעסקונה החרדית שמחה עם הנתונים האלו, שבכך ממלאים את ייעדי הגיוס, והם לא רואים אסון ברצון הממסד לחלן את הציבור החרדי, ושוב אני לא נמנה על אנשי הפלג כלל ועיקר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 19 אפריל 2017, 13:00

אתה מאשים את העסקונה באשמה נוראה בלי להביא בדל של ראיה!

לי ידוע על עזרה אמיתית ויעילה שמגישים אנשי ה'עסקונה' למי שמסתבך, ועל מנגנון עצום של ישיבות לנושרים שנועדו לשמר את אלו הנחשלים בתוך החממה.

הרצון של הממסד לחלן אותנו קיים כבר 69 שנים ואין בו חידוש. צא ובדוק על ועדת כהן וכו' וכו'.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 13:02

אני פה כתב:אני לא זרקתי את המספרים, זה מספרים שפורסמו בכלי תקשורת חילוניים.

מה שכואב לי שזה מראה שהעסקונה החרדית שמחה עם הנתונים האלו, שבכך ממלאים את ייעדי הגיוס, והם לא רואים אסון ברצון הממסד לחלן את הציבור החרדי, ושוב אני לא נמנה על אנשי הפלג כלל ועיקר.

צודק במאה אחוז!
קורה פה משהו נוראי, אין ספק שהצבא משקיע היום המון כסף בכדי לגייס עוד חרדים
אין חולק ע"כ שמסתובבים כיום ציידים שמקבלים כסף על כל ראש ולא ממש מטריד אותם האם הם
שולפים אותו מעולם הישיבות או שהוא סתם נער ברזלים (שגם לזה אין שום היתר)
וברור שיש כיום יותר מתגייסים לצבא אם כי רובם זה משיקולי כסף וכדו'.
וע"ז אכן היה ראוי לנהל מלחמת הסברה ופרלמנטרית רחבה ביותר ולתת לכך משקל
לא פחות מחילולי השבת וכדו'
וכל מי שמכחיש את הנ"ל פשוט טומן את ראשו בחול!
אך דא עקא שהשטן מרקד בינינו וכל נסיון להילחם עם הצבא עו עם הציידים מייד הצד השני יוצא
בריקודים הנה אמרנו לכם יש גזיירה ולא סתם אלא שמד וכדו' ומיד נגררים לויכוחים וכו'
כך שלמעשה לא יוצא כל תועלת ושב ואל תעשה עדיף ולהשם הישועה.
אני אישית מכיר כמה רבנים ששנים היו מטפלים באמת ובמסירות בכל מיני בעיות הצצות מזמן לזמן
וכיום פשוט יושבים בחיבוק ידיים מאו לי מיוצרי ואו לי מיצרי...

אבל כל הנ"ל עדיין לא מצדיק להתעלם ולומר כאילו הכל כרגיל במאה אחוז ואין שום שינויים וכו' וכו'
יש בעיות והרבה אך דרך נורמלית לפתור אותם כרגע איין.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 19 אפריל 2017, 13:04

אלה לא ה"חרדים" שאם לא היו מתגייסים היינו רואים אותם יושבים על הברזלים??
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 13:06

עלה זית כתב:אתה מאשים את העסקונה באשמה נוראה בלי להביא בדל של ראיה!
אכן יש שעוזרים והרבה אבל הקשיים שמערימים היום לא היו מעולם ואף העסקנים מאשרים זאת!
לי ידוע על עזרה אמיתית ויעילה שמגישים אנשי ה'עסקונה' למי שמסתבך, ועל מנגנון עצום של ישיבות לנושרים שנועדו לשמר את אלו הנחשלים בתוך החממה.
ברור שכך ואכן מגיע להם כל הכבוד הראוי על כך, משום שרוב המסתבכים זה חכמולוגים שלא הגישו דיחיויים בזמן ושיחקו עם הצבא
וזה לא פחות גרוע מאחד שמתחכם עם מס הכנסה אלא שפה מדובר בנפשות ולכן עוזרים בלי שיקולים

הרצון של הממסד לחלן אותנו קיים כבר 69 שנים ואין בו חידוש. צא ובדוק על ועדת כהן וכו' וכו'.
זה נכון אבל יש הבדל בין רצון לבין חוק שעובר ואיכשהו חייבים לקיים אותו הרצון הוא רצון וחוק זה עובדה
והעובדות האלו לצערינו גוברים והולכים ב15 שנה האחרונות
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 19 אפריל 2017, 13:09

כל מילה נוספת מיותרת.

אה!!!
ב"ה!
מותר כבר לצאת ולהפגין ולעצור את התנועה בירושלים!

וכל מילה נוספת מיותרת.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 13:09

עטרת תפארת כתב:

אלה לא ה"חרדים" שאם לא היו מתגייסים היינו רואים אותם יושבים על הברזלים??

גם לנוער ברזל עדיף לא שלא ללכת לצבא, ברחוב יש עדיין סיכוי שיחזור בצבא לא!
אכן זה לא סיבה מחמת כן להילחם ולסכן את בני הישיבות אבל בהחלט סיבה להילחם אישית
בציידים שמחפשים אותם בכח.
כל גדו"י ללא יוצא מן הכלל פסקושהצבא זה מקום שלחרדי אין מה לחפש שם!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 13:11

א יודעלע כתב:

כל מילה נוספת מיותרת.

אה!!!
ב"ה!
מותר כבר לצאת ולהפגין ולעצור את התנועה בירושלים!

וכל מילה נוספת מיותרת.

הפוך הוא בא להוכיח שההפגנות כלל אינם יעילות וצריך לחשוב באמת האיך עוצרים את הסחף לכיוון הצבא!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 אפריל 2017, 13:15

הפגנות לא יעזרו, רק משיח דחוףףףףףףףףףףףףףףףף
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 19 אפריל 2017, 14:15

תו חדש
קבצים מצורפים
image (4).png
image (4).png (83.86 KiB) נצפה 9531 פעמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 15:03

כל אלו שמתדיינים בהודעות האחרונות לא שמים לב לכותרת של האשכול ולא קראו את הודעתו הראשונה שעל זה נסוב כל האשכול.

יש גזירת גיוס כולם מודים, רק שאצל גדולי ישראל ושלוחיהם זו גזירה קורעת לב שצריך להלחם נגדה בתחכום ובשתדלנות מרובה עד לביטולה בע"ה בקרוב, ואילו אצל עיתונאים מתוסכלים זו ההצדקה היחידה לקיומם, וזה התירוץ למרידתם. ועל כן הם משתדלים לשמר ולהגדיל אותה עד כמה שאפשר. וככל שיוכיחו שיש גזירה, כך זה סימן שגדולי הדור לא יודעים מימינם ומשמאלם עפ"ל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 15:05

אני פה כתב:הפגנות לא יעזרו, רק משיח דחוףףףףףףףףףףףףףףףף

כשיבוא המשיח הם יאמרו שהעסקנים מסובבים אותו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 אפריל 2017, 15:38

משולש כתב:כל אלו שמתדיינים בהודעות האחרונות לא שמים לב לכותרת של האשכול ולא קראו את הודעתו הראשונה שעל זה נסוב כל האשכול.

יש גזירת גיוס כולם מודים, רק שאצל גדולי ישראל ושלוחיהם זו גזירה קורעת לב שצריך להלחם נגדה בתחכום ובשתדלנות מרובה עד לביטולה בע"ה בקרוב, ואילו אצל עיתונאים מתוסכלים זו ההצדקה היחידה לקיומם, וזה התירוץ למרידתם. ועל כן הם משתדלים לשמר ולהגדיל אותה עד כמה שאפשר. וככל שיוכיחו שיש גזירה, כך זה סימן שגדולי הדור לא יודעים מימינם ומשמאלם עפ"ל.

תפסיק לעבוד על עצמך ועל כולם אף אחד לא נלחם במתגייסים והמגייסים, אם היו נלחמים בהם כמו שנלחמים בבחירות או להבדיל בעצניקים תאמין לי שהמצב היה שונה בתכלית. היום איש הישר בעיניו יעשה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 16:40

ברוך השם, אין דור יתום שיש לו מנהיג גדול ומורה דרך כמו מרן הגראי"ל.

איני הסטוריון, אך סבורני שבוודאי זקני צפת אינם זוכרים דור כזה עם כ"כ הרבה בחורי ישיבות ואברכי כוללים שלומדים ללא שום הפרעה, שלוחי דרבנן מתחננים אליך, אנא תביא מקרה אחד שבו בחור רצה ללמוד תורה (בישיבה, לא במועדון!!) ולא נתנו לו. ואם זה קורה מיד עוזרים לו. (אפילו את אבי פטרוף אריה דרעי שחרר).

חלק מהקו של הגראי"ל שליט"א (כמו כל גדולי ישראל שקדמו לו) זה בדווקא לא להלחם ברעש ובצלצולים כי זה יגרום לתוצאה הפוכה.

בינתיים בזמן ש"מגיני החלשים" משתוללים ברחובות כדי לשמור על הספרדים בפריפריה, עמל הגראי"ל על הקמת רשת ענקית של ת"ת, בי"ע, ישי"ק, ישי"ג, כוללים, קירוב, קרן הסעות, לב לאחים, וכו' וכו' והצליח לקרב הרבה יותר "חלשים" מאשר מה שיושבי קרנות מדמיינים שהם עושים כשהם בועטים בבחורות בצומת בר אילן...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 19 אפריל 2017, 16:55

חזק
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 18:33

משולש כתב:ברוך השם, אין דור יתום שיש לו מנהיג גדול ומורה דרך כמו מרן הגראי"ל.

איני הסטוריון, אך סבורני שבוודאי זקני צפת אינם זוכרים דור כזה עם כ"כ הרבה בחורי ישיבות ואברכי כוללים שלומדים ללא שום הפרעה, שלוחי דרבנן מתחננים אליך, אנא תביא מקרה אחד שבו בחור רצה ללמוד תורה (בישיבה, לא במועדון!!) ולא נתנו לו. ואם זה קורה מיד עוזרים לו. (אפילו את אבי פטרוף אריה דרעי שחרר).

חלק מהקו של הגראי"ל שליט"א (כמו כל גדולי ישראל שקדמו לו) זה בדווקא לא להלחם ברעש ובצלצולים כי זה יגרום לתוצאה הפוכה.

בינתיים בזמן ש"מגיני החלשים" משתוללים ברחובות כדי לשמור על הספרדים בפריפריה, עמל הגראי"ל על הקמת רשת ענקית של ת"ת, בי"ע, ישי"ק, ישי"ג, כוללים, קירוב, קרן הסעות, לב לאחים, וכו' וכו' והצליח לקרב הרבה יותר "חלשים" מאשר מה שיושבי קרנות מדמיינים שהם עושים כשהם בועטים בבחורות בצומת בר אילן...

הרבה מלל אבל בלי שום התייחסות לנטען בהודעות אחרונות!
אני מסכים עם כל מילה שכתבת לעיל, אך שאלה אחת יש לי אליך
באם אכן אנו מסכימים שיש הכבדה בתקנות ואכן יש ציידים שצריך למנוע מהם לבצע את זממם
ואף לדעת הר"י גם לנוער נושר הצבא אינו מקום אידיאלי,
ואכן מוסכם שהדרך שהצד שני נוקט לא רק שאינו מועיל אלא אף מזיק, א"כ אמור נא האיך היא כן הדרך הנכונה?
ישיבות לנושרים ועסקנים שמחפשים לעזור לכאלה שרוצים ללממוד לא פוטרים את הבעיה אלא מנסים לעקןף אותה!
נ.ב. ד"א לא כל מי שמיעיז לומר ולצייץ שאכן יש קשיים זה מייד אומר שהוא עצניק והוא חושב שיש גזירת שמד.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 20:23

אלי 1 כתב:

באם אכן אנו מסכימים שיש הכבדה בתקנות ואכן יש ציידים שצריך למנוע מהם לבצע את זממם
ואכן מוסכם שהדרך שהצד שני נוקט לא רק שאינו מועיל אלא אף מזיק, א"כ אמור נא האיך היא כן הדרך הנכונה?
ישיבות לנושרים ועסקנים שמחפשים לעזור לכאלה שרוצים ללממוד לא פוטרים את הבעיה אלא מנסים לעקןף אותה!
נ.ב. ד"א לא כל מי שמיעיז לומר ולצייץ שאכן יש קשיים זה מייד אומר שהוא עצניק והוא חושב שיש גזירת שמד.

לפני הכל צריך לשנות גישה, המלחמה בגזירות לא יוכרעו כאן כי ב"ה יש הנהגה לדור והיא צריכה להכריע. ולכן גם אם אנחנו רואים שדעת תורה אומרת דברים שאנחנו מבינים הפוך צריך לבטל דעתנו.

דבר שני, אתה מסכים שאין לך פיתרון אחר, רק אתה אומר שהעסקנים לא פתרו את הבעיה רק עקפו אותה. אולי תסביר יותר ברור מה הטענות שלך ומה אתה רוצה שיעשו אחרת וננסה לדון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 אפריל 2017, 23:18

משולש כתב:
אלי 1 כתב:

לפני הכל צריך לשנות גישה, המלחמה בגזירות לא יוכרעו כאן כי ב"ה יש הנהגה לדור והיא צריכה להכריע. ולכן גם אם אנחנו רואים שדעת תורה אומרת דברים שאנחנו מבינים הפוך צריך לבטל דעתנו.

דבר שני, אתה מסכים שאין לך פיתרון אחר, רק אתה אומר שהעסקנים לא פתרו את הבעיה רק עקפו אותה. אולי תסביר יותר ברור מה הטענות שלך ומה אתה רוצה שיעשו אחרת וננסה לדון.

עצם ההכרה בבעי' היא חצי פתרון אבל כשמנסים להכחיש את בעיה זה לא נעלם אלא מתגבר ואז מתפוצץ בפנים.
ראשית תענה לי האם אתה מסכים איתי שהמצב הוא לא בדיוק כמו פעם ואכן יש בעיות והחמרה בנהלים?
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 23:54

אין תקופה שנקראת "פעם" כל תקופה היתה שונה מחברתה.
אני מסכים שיתכן שהיו זמנים טובים מהיום, ובוודאי אתה מסכים שהיו גם זמנים גרועים מהיום.

מה שאני יכול לומר ממיעוט ידיעותי, שגדולי ישראל שהנהיגו את כלל ישראל מאז קום המדינה מעולם לא נלחמו נגד גיוס נושרים לצבא אלא נגד גיוס בחורי הישיבות בלבד.
אם אתה יודע אחרת אשמח שתוכיח לי.
בכבוד רב.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 20 אפריל 2017, 00:49

אלי 1, מה אתה לא מבין? מה הוא צריך לענות לך? פשוט מאוד, משולש מבהיר דבר נכון מאוד.
שלא קרה ובעז"ה לא יקרה, שבחור שלומד בישיבה, ולא יוצא לחסום כבישים ולריב עם שקוצ'ס, נעצר.
ואם קרה דבר כזה עם בחורים (בדרך כלל, מה מהפריפריה הרחוקה) אז הם שוחררו באותו יום ע"י העסקנים וחברי הכנסת ולא ע"י ההפגנות המטורפות האלו, ודווקא מי שנעצר בגלל ההפגנות או שהפגינו בגללו, שמעת שגוזרים עליו שבועות ארוכים של מאסר רח"ל, (וגם אז, רק חברי כנסת השתדל ושיחרר אותם עיין ערב פטרוב) אתה מסכים לזה? ואולי אכן יש החמרה בנהלים, אבל בחור סטנדרטי אמור להסתדר עם זה, ואלו שזה מקשה עליהם, בגלל זה יש את השלוחי דרבנן בכנסת, והם עושים כמיטב יכולתם, מה שהמפגינים ההזויים מקלקלים (מוסיפים מנדטים ללפיד ולליברמן ימ"ש) כמיטב יכולתם, הבנת?
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 00:57

ואני לא מקנא באלו שהיו צריכים לצטט את כל ההודעה מתחילתה ועד סופה כדי לא לקנא באלו שהעלו את זה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 00:58

משולש כתב:ואני לא מקנא באלו שהיו צריכים לצטט את כל ההודעה מתחילתה ועד סופה כדי לא לקנא באלו שהעלו את זה.

איזה כיף!

לברוח מהמציאות ולענות תגובות לא עניניות בעליל

אשריך משולש, אשריך!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:00

חויזר כתב:
משולש כתב:ואני לא מקנא באלו שהיו צריכים לצטט את כל ההודעה מתחילתה ועד סופה כדי לא לקנא באלו שהעלו את זה.

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

אבל אני לא ארד לרמתך, ואסביר לך בפירוט יותר:
אתה מתלונן על אלו שמפיצים את ההודעה הזו בזמן שאתה בעצמך מצטט אותה מתחילתה ועד סופה.
נראה לי שאתה עדיין יכול לערוך ולמחוק את הקטעים הבעייתיים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:02

משולש כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

אתה מתלונן על אלו שמפיצים את ההודעה הזו בזמן שאתה בעצמך מצטט אותה מתחילתה ועד סופה.

אני לא יכול
אבל לגוף העניין אתה זה שהעלית את כתב האישום הזה
אחרי שהעלית קבל עם ועדה ואחרי ששפכת דמו של אדם אתה עוד מדבר???
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 01:08

חויזר כתב:
משולש כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

אני לא יכול
אבל לגוף העניין אתה זה שהעלית את כתב האישום הזה
אחרי שהעלית קבל עם ועדה ואחרי ששפכת דמו של אדם אתה עוד מדבר???

דווקא זה אמור לכבד אותו שח"ו לא נחשוב שמדובר באיזה בחור מופרע ,אלא בבחור זך המידות ועדין נפש אשר מעולם לא השתתף בהפגנות, ,ובעז"ה הולך להיות רב גדול בציבור החרדי ורבים יאותו לאורו,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 20 אפריל 2017, 01:14

חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

משולש, נראה לי שאותו 'חוזיר' הינו 'רצון חזק' כמאמר הכתוב 'אותה גברת בשינוי אדרת',
רק תפסיקו לענות אישית, הבמה אינו אישי בשבילכם, אלא לכולם.

וסתם ככה, נראה לי שצריך לשנות את כותרת הפורום מ'הפגנות' וכו'', לכותרת דיוני משולש עם העצניקים למיניהם וסוגיהם. :D :D :D
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:15

TPMH כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

משולש, נראה לי שאותו 'חוזיר' הינו 'רצון חזק' כמאמר הכתוב 'אותה גברת בשינוי אדרת',

וסתם ככה, נראה לי שצריך לשנות את כותרת הפורום מ'הפגנות' וכו'', לכותרת דיוני משולש עם העצניקים למיניהם וסוגיהם. :D :D :D

לא.אתה חדש ולא מכיר אותי
אבל תעקוב אחרי ההיסטוריה שלי תבין מי אני...
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:18

פך שמן כתב:דווקא זה אמור לכבד אותו שח"ו לא נחשוב שמדובר באיזה בחור מופרע ,אלא בבחור זך המידות ועדין נפש אשר מעולם לא השתתף בהפגנות, ,ובעז"ה הולך להיות רב גדול בציבור החרדי ורבים יאותו לאורו,

אשריך שלימדת עליו זכות.
ולגוף העניין. אני מעתיק הנה ממקומות אחרים כמויות של חומר בלי לקרוא את רובו (האמן לי שאת המאמר הארוך והמשעמם הזה לא קראתי עד עכשיו) אם מישהו חושב שזה לא בסדר אם יעיר לי מיד אני בד"כ עורך כשעדיין אפשר לערוך, אם לא אני פונה להנהלה. וכך עשיתי עכשיו. אני מחכה שהמנהלים יטפלו בזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 אפריל 2017, 01:21

ובדקת שהם לא טיפלו? :)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:21

משולש כתב:
פך שמן כתב:דווקא זה אמור לכבד אותו שח"ו לא נחשוב שמדובר באיזה בחור מופרע ,אלא בבחור זך המידות ועדין נפש אשר מעולם לא השתתף בהפגנות, ,ובעז"ה הולך להיות רב גדול בציבור החרדי ורבים יאותו לאורו,

אשריך שלימדת עליו זכות.
ולגוף העניין. אני מעתיק הנה ממקומות אחרים כמויות של חומר בלי לקרוא את רובו (האמן לי שאת המאמר הארוך והמשעמם הזה לא קראתי עד עכשיו) אם מישהו חושב שזה לא בסדר אם יעיר לי מיד אני בד"כ עורך כשעדיין אפשר לערוך, אם לא אני פונה להנהלה. וכך עשיתי עכשיו. אני מחכה שהמנהלים יטפלו בזה.

כבר טופל...
וכפי שכבר טענו אמש
להזכירך
אתה לא נמצא פה יחד עם פושעי ותגרני בחדרי אלא בפורום המסונן ביותר במרחבי הרשת
לשתומת ליבך...
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:21

TPMH כתב:

יש לי כאן שני אשכולות שאני מדביק ידיעות על עציצונים: אשכול זה (ההפגנות) ואשכול הצביעות. ולאחרונה ר' פך פתח בשבילי עוד אשכול "שהחיינו" שבו אני מדביק חומר על התפתחות הפרשה של המאפיונרים שסחטו באיומים עשרות חברות עבור כסף.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 01:21

חויזר כתב:
TPMH כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

לא.אתה חדש ולא מכיר אותי

אומר את האמת ואתמול בלילה עשיתי עליך קצת סיקור היסטוריה, ודי הסתדר לי סגנון ההודעות שלך עם הנתון שאתה מתלמידי מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א, אך בכל אופן דומה שהנך יותר צריך להתעמק בתופת וברדידות שאותם חבורת פושעים מכניסה לתוככי המחנה, וע"כ אנו צריכים כמה שיותר להרחיקם ולהתבדל מהם,
נערך לאחרונה על ידי פך שמן בתאריך 20 אפריל 2017, 01:24, נערך פעם אחת בסך הכל.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:22

יאיר כתב:ובדקת שהם לא טיפלו? :)

יאיר אתה תאיר את עיני ישראל...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:23

פך שמן כתב:
חויזר כתב:
TPMH כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

לא.אתה חדש ולא מכיר אותי

אומר את האמת ואתמול בלילה עשיתי עליך קצת סיקור היסטוריה, ודי הסתדר לי סגנון ההודעות שלך עם הנתון שאתה מתלמידי מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א, אך בכל אופן דומה שהנך יותר צריך להתעמק בתופת וברדידיות שאותם חבורת פושעים מכניסה לתוככי המחנה, וע"כ אנו צריכים כמה שיותר להרחיקם ולהתבדל מהם,

לית מאן דפליג על העובדה הזו!
אבל הטירוף האוחז כאן בכמה אנשים כאן מאז גל המעצרים קצת מוגזם לענ''ד
ואכמ''ל עיין בכל הטענות שלי שנטענו החל מליל אמש ועד כה
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 אפריל 2017, 01:24

משולש כתב:
יאיר כתב:ובדקת שהם לא טיפלו? :)

יאיר אתה תאיר את עיני ישראל...

אמן!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:25

חויזר כתב:
כבר טופל...
וכפי שכבר טענו אמש
להזכירך
לשתומת ליבך...

אכן, אבל לא כל הודעה שלא מתאימה בדיוק להשקפותיך תיחשב "תגרני בחדרי" או "שטויות" או כל מיני תויות אחרות שמנסות לברוח מהתמודדות עם טענות. ונעצור את המריבה כאן בלי נדר. אני מסכים לך גם להיות האחרון שעונה... בבקשה:
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:27

משולש כתב:
חויזר כתב:
כבר טופל...
וכפי שכבר טענו אמש
להזכירך
לשתומת ליבך...

אכן, אבל לא כל הודעה שלא מתאימה בדיוק להשקפותיך תיחשב "תגרני בחדרי" או "שטויות" או כל מיני תויות אחרות שמנסות לברוח מהתמודדות עם טענות. ונעצור את המריבה כאן בלי נדר. אני מסכים לך גם להיות האחרון שעונה... בבקשה:

זהו. קיבלתי את התנצלותך הכנה
אמשיך לטעון את מה שיש לי בעוז ובגאון!
מקווה שגם אתה
זה מכניס פה רוח חיים לפורום ...
נשתדל ככל האפשר להימנע מהנקודה עליה דיברת
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 01:28

חויזר כתב:
פך שמן כתב:
חויזר כתב:
TPMH כתב:
חויזר כתב:

איזה כיף!

אשריך משולש, אשריך!

לא.אתה חדש ולא מכיר אותי

אומר את האמת ואתמול בלילה עשיתי עליך קצת סיקור היסטוריה, ודי הסתדר לי סגנון ההודעות שלך עם הנתון שאתה מתלמידי מרן הגרב"מ אזרחי שליט"א, אך בכל אופן דומה שהנך יותר צריך להתעמק בתופת וברדידיות שאותם חבורת פושעים מכניסה לתוככי המחנה, וע"כ אנו צריכים כמה שיותר להרחיקם ולהתבדל מהם,

לית מאן דפליג על העובדה הזו!
אבל הטירוף האוחז כאן בכמה אנשים כאן מאז גל המעצרים קצת מוגזם לענ''ד
ואכמ''ל עיין בכל הטענות שלי שנטענו החל מליל אמש ועד כה

תהיה סנגורן של ישראל
כשחברים בפורום ובתוכם אני הקטן במשך כמה שנים נתקעים בהפגנות שלהם במשך שעה וחצי ,או צריכים לקחת מוניות בכסף מלא, עדיין לא אוחז בהם הטירוף, אך על כבוד גדולי ישראל שכמה ימים לא יהיה למרמס כיון שהעורך הידוע לשמצה הסתבך בפלילים אז אוחז בהם הטירוף עד כדי שברכו שהחיינו,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:30

חויזר כתב:
משולש כתב:
חויזר כתב:
כבר טופל...
וכפי שכבר טענו אמש
להזכירך
לשתומת ליבך...

זהו. קיבלתי את התנצלותך הכנה
אמשיך לטעון את מה שיש לי בעוז ובגאון!
מקווה שגם אתה
זה מכניס פה רוח חיים לפורום ...
נשתדל ככל האפשר להימנע מהנקודה עליה דיברת

עוד נקודה אחת קטנה
תעשה טובה
תנמיך טון
כל השכנים יתעוררו...
ועוד משהו קטנטן
תבדוק פעמיים כל דבר לפני שאתה מעלה לפה..
לילה טוב ומבורך
הרבה הצלחה
מנאי
חויזר
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 01:33

חויזר,
אני ממנה אותך חגיגית לראש ועדת הרבנים שעוברת על המאמרים שאני מעלה לכאן.
להערכתי יש כאן עשרות שיכולים להעיד שכשהעירו לי בזמן ערכתי מיד. ואם עבר הזמן אני פונה למנהלים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 01:38

משולש כתב:

אשריך שלימדת עליו זכות.

:lol:: :lol:: :lol::
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 01:45

אני באמת רוצה להבין איזה שפיכות דמים יש בלפרסם כתב אישום של אדם אשר דרדר במורד כביש בר אילן פח בוער וסיכן חיים של עשרות תושבים.......[שלא לדבר על הזמן שלהם]
וכמו שכתובב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכל לקרות שם.... תפסיקו להתייפייף ,ואם מר חויזר ישאל מה התועלת להעלות את זה בפורום המסונן במרחבי הרשת ,התשובה היא פשוטה שמעתה בחורים עדינים כאלו ושכמותו לא יעיזו לעשות דברים כאלו לעולם, לאחר שיחששו שיתפרסם כתב אישומם ברבים ששם מופיעים פרשנויות על האופי שלהם מנותחת על ידי פסיכיאטר מקצועי,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 01:46

פך שמן כתב:אני באמת רוצה להבין איזה שפיכות דמים יש בלפרסם כתב אישום של אדם אשר דרדר במורד כביש בר אילן פח בוער וסיכן חיים של עשרות תושבים.......[שלא לדבר על הזמן שלהם]
וכמו שכתובב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכל לקרות שם.... תפסיקו להתייפייף ,ואם מר חויזר ישאל מה התועלת להעלות את זה בפורום המסונן במרחבי הרשת ,התשובה היא פשוטה שמעתה בחורים עדינים כאלו ושכמותו לא יעיזו לעשות דברים כאלו לעולם, לאחר שיחששו שיתפרסם כתב אישומם ברבים ששם מופיעים פרשנויות על האופי שלהם מנותחת על ידי פסיכיאטר מקצועי,

אתה ומשולש התשתם אותי לגמרי
כעת תש כוחי...
אי''ה מחר בבוקר אסביר לך בפרוטרוט על מה יצא קצפי
לילה טוב לכולם
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 01:55

פך שמן כתב:וכמו שכתוב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות שם...

דע, שהפח הבוער לא מכבים עם "פך שמן", ובוודאי לא עם ברכת "שהחיינו".
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 02:02

חזן כתב:
פך שמן כתב:וכמו שכתוב שם הפח הבוער פגע במכוניות לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות שם...

דע, שהפח הבוער לא מכבים עם "פך שמן", ובוודאי לא עם ברכת "שהחיינו".

סליחה שלא הבנתי את הקשר לציטוט,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 02:03

חויזר כתב:
פך שמן כתב:אני באמת רוצה להבין איזה שפיכות דמים יש בלפרסם כתב אישום של אדם אשר דרדר במורד כביש בר אילן פח בוער וסיכן חיים של עשרות תושבים.......[שלא לדבר על הזמן שלהם]

אתה ומשולש התשתם אותי לגמרי
כעת תש כוחי...
אי''ה מחר בבוקר אסביר לך בפרוטרוט על מה יצא קצפי
לילה טוב לכולם

תישן טוב, מחר צפוי לך עבודה רבה וקשה,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 20 אפריל 2017, 09:39

משולש כתב:אין תקופה שנקראת "פעם" כל תקופה היתה שונה מחברתה.
אני מסכים שיתכן שהיו זמנים טובים מהיום, ובוודאי אתה מסכים שהיו גם זמנים גרועים מהיום.

מה שאני יכול לומר ממיעוט ידיעותי, שגדולי ישראל שהנהיגו את כלל ישראל מאז קום המדינה מעולם לא נלחמו נגד גיוס נושרים לצבא אלא נגד גיוס בחורי הישיבות בלבד.
אם אתה יודע אחרת אשמח שתוכיח לי.
בכבוד רב.

זה שהיו זמנים גרועים יותר או פחות מהיום לא משנה את ת מונת המצב לכהיום.
ושוב אין לי כל ויכוח איתך בנוגע להנהגת גדולי ישראל וההפגנות וכו' בזה אני מסכים איתך בכח מילה ואכמ"ל שוב.
אבל המצב כהיום ברגע שישנם ציידים שאינם מבדלילים בין נוער נושר או שהולך לנשור או שרק פוזל
א"כ המלחמה איננה כנגד גיוס נוער נושר אלא כנגד ציידים המחפשים להטיל ברשתם כמה שיותר.
אני אישית מכיר מקרוב בחור שלמד בישיבה לנוער מתמודד שברוב טפשותו כשבא להגיש דיחוי הצייד שבמקום התחיל לפטפט
איתו וההוא סיפר לו שהוא עובד חצי יום וכו' וככה זה אצלם בישיבה, באותו מעמד הוא קיבל דיחוי, לאחר חצי שנה הוא שב לקחת שוב דיחוי
ואותו צייד חיכה לו! ואמר לו אתה משקר אתה לא לומד וכו' ולא נתנו לו דיחוי וכיום הוא בצבא!!
מלבד שאות בחור טיפש גם סיבך את כל החברים שלו בישיבה ברוב פטפוטיו.
והמצב הזה לא היה מעולם!!
ושוב אני חוזר ומדגיש אינני חושב לרגע שההפגנות הם פתרון וכו' וגם אין לי פתרון קסם באמתחתי להציע
אבל עדיין כל זה לא מצדיק את טמינת הראש בחול כאילו לא יהיה כלום כי לא היה כלום.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 09:44

לא טמנו את הראש בחול,
אמרו שמי שרוצה ללמוד יכול להמשיך ללמוד, אין אף אחד שיכריח אותו.
בשלב זה אין שום אפשרות ליצור חוק נגד שידול לצבא, ולכן המסיונרים הצבאיים פועלים ואף אחד לא מכחיש זאת. מה שגדולי ישראל פועלים עכשיו זה בעיקר שלומדי תורה יוכלו להמשיך ללמוד ובמקביל להרחיב עד כמה שאפשר את מעגל לומדי התורה.

אני מסכים אתך שזה לא המצב האידיאלי ובע"ה כשיבוא המשיח הכל יסתדר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 20 אפריל 2017, 10:25

באמת, אין לטמון ראש בחול, המצב כהיום הוא גרוע ביותר, תופסים בחורים ברחובה של עיר ללכת לצבא, אין יום שלא תופסים בו איזה בחור לצבא, רח"ל. זה ממש כמו גזירת הקונטיסטים בשעתה, וחובה להלחם נגד גזירה זו.
הדרך הנכון בלחימה נגד גזירה זו הוא בשריפת פחים ובהצבת מחסומים אנושיים בכבישים ראשיים, ובזריקת טיטולים על חיילים, ובזעקה עליהם שהם נאצים, וכל חייל דתי לצעוק עליו חרד"ק וכו' וכו'
ודרך נוסף הוא בהדפסת עתון חדש, ולטרטר כל סוגי מפעלים וחברות בפרסום בו עד שנזכה בביטול הגזירה הרעה הלזו במהרה.
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי מים רבים » 20 אפריל 2017, 11:00

מעניין לפתוח את הנושא
אני מכיר יהודי חשוב ששירת בבחרותו בצבא ומי שגייס אותו לשם היה לא פחות מאשר הרב ארנסטר זצ"ל חתנו של האמרי חיים מויזניץ שלא פחות מאשר שכנע אותו ללכת להתגייס לפלוגה שהוא הקים ואתו יהודי סיפר לי שהלך להתייעץ עם רבו האמרי חיים מויזניץ שלא רק שלא הניא אותו מרעיון זה אלא גם עודד אותו לכך אותה קבוצה שירתה בקוממיות והיו כמה ממנה שהיו לומדים עם הרב מקוממיות זצ"ל שהיה מגדולי הדור באותה תקופה
ואותו יהודי נתן לי שמות של כמה מחבריו ששירתו עמו שאחד מהם היה ממש מקורבו של הרב מקוממיות
מים רבים

הודעה שלא נקראהעל ידי מים רבים » 20 אפריל 2017, 11:10

לאחרונה האחראים בצבא החמירו מאד עם המסובכים פרוצדוראלית מכיון שהם חושדים בכל בעיה שהיא בכוונה תחילה דבר שנובע מהמסרים המועברים על ידי הפלג הירושלמי שהם לא ישתפו פעולה וכו' וכו' כך שהם האשמים האמיתיים
וכל אחד יכול להעיד שאין בחור שהתייצב והגיש תפסים בצורה מסודרת שמישהו מפריע לו ללמוד בשקט ובאין מפריע פשוט אין כזה דבר
מים רבים

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 20 אפריל 2017, 11:33

מתי עושה הרב זילברברג את היום תפלה לאבינו שבשמים אודות הגזירה הנוראה והאיומה אשר כפי הידוע ונודע לי מאנשים מהימנים מומחים של חטיפת בחורי ישראל לצבא, והסט"א בכל כוחותיה רוצה להתגבר על צד הקדושה, ודבר זה נודע לי בבירור, וגם דברתי עם צדיקי הדור שליט"א וכולם הסכימו לכך, וחובה לעשות יום תפלה ועצרת נגד זה, ולצעוק בקולות גדולים עד כלות הנפש, ולהראות שאין אנו מסכימים מכל וכל לעצת הסט"א, ובגילוי דעתא דלא ניחא ליה לא נתפס ברשתה, ומתי תתקיים עצרת זו? בשנים האחרונות התקיימה העצרת בחודש ניסן, בתעניות ובאמירת תהלים, וגם יצא מכתב ארוך מכתי"ק של כ"ק הרצ"ם שליט"א.
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:23

באמת המצב עם הצבא הוא איום ונורא, יש גייסים שמנסים להעלות את שיעור המתגייסים לצה"ל וממומנים ע"י סגן ראש עיריית ירושלים:
קבצים מצורפים
ההסכם הקואליציוני עם ברקת (1).jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:29

סעיפי הגיוס בתמיכת עץ.jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:30

עוד על המצב הנורא של הגיוס.
קבצים מצורפים
עדות על ההיתר של הרב אוירבך.jpg
עדות על ההיתר של הרב אוירבך.jpg (57.18 KiB) נצפה 9501 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 12:34

אין ספק שכל הבלבולי מוח של אנשי הפלג מתבררים כלא נכונים
כידוע לכל בר דעת מי שמתייצב היום בלשכת הגיוס א''א לא יפריע לו ללמוד
בלשכת הגיוס לא יושב אף לא איש אחד שמתכוון לגייס את הבחורים המתייצבים
אליבא דשיטתם בלשכת הגיוס יושבים חבורת אנשים שכל מטרתם היא איך להפיל את הבחור המתייצב
ולא היא!
זה לא נכון בכלל, זו סתם זריית חול בעיני הציבור
ומי שראה את הראיון האומלל של אברהם מנקיס(דומני שהועלה כאן) בו הוא מנסה לתת טצדקי לקיומם ומסתבך לגמרי יבין במה המדובר
לא כמונו כמוהם!
הם מנסים בכל כוחם לזרות חול ולשטות בעיני הציבור
די לשקרים!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 12:48

יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

אלו שיש להם טענות כאילו זלזלתי בגדול בתורה, אבקש מהם לציין אלו מילים שיש בהם בזיון ת"ח. אם כוונתם שכל מי שמערער על דבר צדדי של ת"ח, לא חשיבותו העצמית, כגון כושר ניגון אמנות אדריכלות וכיו"ב, מתבקש להביא מקור לזה.

תמשיך לטמון ראשך בחול כמו שהזכירו פה א"א להזיז שום מהלך בציבור החרדי כולו שכולל ליטאים חסידים וספרדים הן בארץ וכמעט בכל היהדות התורנית בארה"ב ובאירופה ללא תמיכתו והסכמתו,

בימי חורף תשע''ג בזמן גזירת הגיוס כמה אדמורי''ם יזמו לנסוע יחידיו לחו''ל ולארגן שם עצרת גדולה וכן להיפגש עם בכירי הממשל דשם

העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 12:49

נו נו, לכל דבר יש גירסא חסידית...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 12:51

גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

העצרת בחו"ל נפלה הן מפני כמה בעיות בארגון הלוגיסטי [מקום, היה אמור לרדת שלג,] ובעיקר מחוסר מטרה מוגדרת שלכן לא רצו כמה אדמו"רים לנסוע.
להזכירכם: המועצת החסידית היתה אמורה לנסוע ללא הגראי"ל, כל השאלה שהיתה תלויה בהגראי"ל היתה אם לצרף כמה ראשי ישיבות מהמועצת הליטאית או לא.

ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 12:57

משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

למה אתה משוכנע שהציבור החסידי מושפע מהגראי"ל ??
תתחיל לבדוק את זה ותגיד לי איפה בדיוק הם מושפעים ומי מהם קיבל את מרותו..
מי בדיוק גור ? בעלזא ? ויז'ניץ ?
הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אפריל 2017, 12:58

גאליציינער כתב:
משולש כתב:במידה מסויימת יש לו השפעה יותר מהרב שך, כי הציבור החסידי היה מנגד בתקופת הקמת דגל התורה.

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

מותר לי גם להגיב?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 13:01

כמובן, אני מחכה לפירוט...
[ברצינות.]
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 13:39

גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

את מרותו הם לא אמורים לקבל, אך את דעתו ורצונו הם מקבלים, ובגדול!!
אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 20 אפריל 2017, 15:27

משפחה, היום
קבצים מצורפים
עורך.jpeg
עורך.jpeg (175.8 KiB) נצפה 9421 פעמים
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 20 אפריל 2017, 15:35

אחד כתב:משפחה, היום

חזק ביותר !!!
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 15:42

כדי למנוע נזק לבכירי הפלג העצורים: אין הפגנות.

בעקבות מעצר בכירי הפלג - נסיון לטשטש את נסיבות המעצר

הפלג בנסיון לזריית חול בעיני הציבור באשר לנסיבות מעצרם של ראשי הפלג בחשדות חמורים לסחיטה באיומים - ומדוע אין הפגנות?
שניאור מרקוביץ' מרכז החדשות

כפי שפורסם אתמול לפנות בוקר נעצרו כמה מראשי כת הפלג בחשדות חמורים של סחיטה באיומים של ראשי החברות במשק בנסיון להביא אותם לפרסם בעיתון הפלס למרות איסור גדולי ישראל שליט"א, כזכור המשטרה עצרה 28 עצורים בהם גם מנהיגי הכת נ. גרוסמן וי ויין.
אמש נמשכה חקירת הפרשה בצורה אינטסיבית ע"י המשטרה שאף זימנה לחקירה כמה עשרות מבין מאות המוטרדים ששגרת חייהם הופרעה ע"י הפלג כחלק מנסיון הסחיטה. היום אמורים להשתחרר כמה מעצורי הפרשה, זאת במידה שלא תוגש ע"י המשטרה בקשה להארכת מעצר.
בינתיים בפלג מנסים להתמודד ללא הנחייה צמודה של ראש הכת המצוי במעצר ובחקירות אינטסיביות, ומפיצים בתקשורת פרסומים כביכול המעצרים בוצעו על רקע "גזירת הגיוס", ובכך מנסים להפוך גם את ראשי הכת ל"קדושים מעונים" כמו אותם בחורים תמימים שהם הפילו בפח וגרמו להם לשבת בכלא צבאי לתקופות ממושכות, כאשר כעת מדובר כמובן על מאבק כלכלי של ראשי העיתון שהפעילו כך על פי החשדות מערך סחיטה באיומים לטובת הפרסום בעיתון וקבלת משכורתם ממנו.
יצויין, כי גם בענין העריקים העצורים כסדר, חזרו עורכי הדין של הפלג ואמרו להם כל הזמן בשנתיים האחרונות, שההפגנות רק מזיקות לעצורים, אך למרות זאת ניתנה ההוראה להפגין ולהתפרע בכבישים עקב שיקולים פוליטיים. אך כעת שהדבר נוגע לבכירי המערכת עצמם הם הוציאו הוראה שלא להפגין כאמור, גם עבור עצורי "גזירת הגיוס".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:44

גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 15:51

צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 אפריל 2017, 16:18

נאמן, הזכרת לי את שאמר פעם צדיק אחד, שלדעתו הטשבינר-רב הוא גדול הדור.
וראייתו פשוטה, אם תשאל גערר מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לויז'ניצער תשאל אותו מי גדול הדור - הרבי שלי, ומי אחריו - הטשבינר רוב,
תלך לבעלזר וכו',
הווה אומר---
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:26

חויזר כתב:
גאליציינער כתב:
יוסי200 כתב:
חויזר כתב:
פך שמן כתב:

סליחה על הטעיות.

ממקורות ברורים(לאו דווקא ליטאים)
האדמו''ר מבעלזא אם זכרוני אינו מטעני שלח בזמנו לשאול את מרן רה''י לרפו''ש מה דעתו בעניין
והיות וראה שהוא מסתייג מהעניין הוא החליט לבטל השתתפותו וכל השאר היסטוריה

מה שאני יודע לגבי האדמו"ר מבעלזא כחסיד הוא שהאדמו"ר לא רצה לנסוע בגלל שלא היה מטרה מוגדרת לנסיעה לכן הוא ביטל את השתתפותו, ומה גם בשל סיבות פנימיות [קהילת בעלזא בארה"ב טענה שאם נוסעים לארה"ב, צריך קודם לנסוע אליהם, ולא למטרות חיצוניות]..
ואם אתה רוצה 'דווקא', מכאן ראיה שהאדמו"ר מבעלזא הוא מנהיג ישראל, בגלל שהוא ביטל את השתתפותו התבטל כל המסע...
[ואילו למשל הגראי"ל היה מורה לראשי הישיבות לא לנסוע, והאדמו"ר מבעלזא היה כן נוסע - היו נוסעים כל חברי המועצת (אולי מלבד האדמו"ר מסלונים ואכמ"ל) לארה"ב ואז היה היסטוריה...]
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:31

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אינך מתכחש שהחינוך העצמאי נמצא תחת שליטתו המוחלטת של הגראי"ל, החכי"ם הדומיינטים ביותר במפלגה תחת מרותו ומימלא החסידים נתונים להחלטותיו, לא שזה מעלה מיוחדת אך זה המצב בשטח.

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
והאדמו"ר מבעלזא ויתר על זכיותיו בחיהע"צ למען השלום...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אפריל 2017, 16:37

נראה שהיהדות החרדית מתאחדת סביב מאבק השבת, ואם כן נשקפת סכנה ממשית להמשך קיומה של מפלגת הגיוס.
מסתמא יכתבו בזבלון שלהם שהמאבק של השבת נועד להשתיק את גזירת הגיוס...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 16:41

נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי
כמובן שכל אחד חייב להגיד שהאדמו"ר שלו הוא גדול הדור לפי איזה חסידות שהוא משתייך כי לא תמצא חסיד גור/ בעלזא / ויז'ניץ / צאנז שיגיד לך שהאדמו"ר שלו הוא לא מספיק גדול ואפי' אם הוא חושב כך בליבו כי גם אם אתה תסבור שהאדמו"ר מגור/בעלזא/ ויז'ניץ וכו' אינו ראוי ואתה משתייך לחצירו הרי לא תעזוב את הקהילה המוסדות החברה והמעמד וכו' בשביל זה ולכן לא שייך לקבל את דעותיהם של אנשי חסידות מסויימת על האדמו"ר שלהם כי הם לא יגידו את האמת אבל על מרן הגראי"ל שאין לאף אחד משום חסידות בעיה להביע את דעתו האמיתית אתה נדהם מגודל ההערצה שרוחשים לו בקנה מידה שכמותו לא היה מזה דורות

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אפריל 2017, 16:59

גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:02

משה פיניירו כתב:גאליציינער - הטעות שלך היא שאתה חושב שהליטאים הם טמבלים לעומת החריפות של החסידים, ולכן הגערער'ס ישתלטו על לב לאחים. אתה צודק שהליטאים אינם מתמחים בפוליטיקה כ"כ, ואנחנו גאים בזה, אבל יש משפחה אחת שכבר בליטא ידעו שהם יהיו המנצחים ולא המנוצחים, ומעולם לא תראה אחד מהם בעניות ודחקות. המשפחה הזאת שולטת על הרבה דברים, ואנחנו הליטאים נותנים להם לעשות כן, משום שאנחנו לא מתמחים בזה.

כאשר יהיה פילוג בין גער למשפחה זו, תראו את האש ענן וערפל במו עיניכם. ראו הוזהרתם

אולי אתה מדבר יותר ברור ??
זה נראה לי משהו ערטילאי, או אפילו משיחי...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:47

גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:52

חזן כתב:
גאליציינער כתב:[ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

פטפוטים כאלו מתאים לבחור'טשיק.

(אגלה לך סוד. הרבי שלי גדול הרבה יותר מבעלז...)

נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

ולגבי הרבי שלך, יכול להיות, זה לא מעניין אותי מי יותר גדול ומי הכי גדול...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 אפריל 2017, 17:58

גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 20 אפריל 2017, 17:59

חזן כתב:
גאליציינער כתב:נראה לי שלא התחלת להבין מה שכתבתי בשורה ההיא....

הבנתי היטב היטב... סמוך עלי.

ש ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 20 אפריל 2017, 20:04

גאליציינער כתב:
נאמן כתב:צא ושאל את עמך כל אדם ברחוב ותראה שכל מי שקצת שכל בקדקדו יגיד לך שמרן הגראי"ל הוא מנהיג הדור האמיתי

נאמן, אני חושב שעלה זית ענה לך כבר כהוגן, נכון ??

אני אוסיף מהצד קצת:
א] אני לא מדבר על מנהיג הדור האמיתי, אני מדבר על מנהיג הדור.
ב] אני אגלה לך משהו חדש שכנראה לא ידעת: יכול מאוד להיות שיגיע איזה בחור או אברך חסידי ויגיד לך שמורו ורבו הוא גדול הדור, ולא רק זה, אלא יכול להיות שהוא גם ב א מ ת חושב ככה...
ג] אם אני זוכר טוב, אתה הוא שהעלת פה לפני כמה ימים את נושא המכללות, שמאז שהגראי"ל אסר את זה הדבר נאסר אצל כולם, אז ככה, למיטב ידיעתי, ואני די מעודכן בעניין, לומדים עכשיו !! מאות בנות ליטאיות ברחבי המכללות המתאימות לחרדים לימודים מלימודים שונים. ולגבי קהילות החסידים: אצל ויז'ניץ למשל אני יודע שאסרו את זה שמה מההתחלה - לפני כ-3 שנים לפחות שהאדמו"ר אסר את זה, ובבעלזא אני יודע שהאדמו"ר התיר את זה והוא עדיין מתיר [למרות דעת הגראי"ל]... כמובן בתנאים שונים שאין כאן המקום לפרטם. ובגור אני לא יודע מה ההוראה, אבל אני יודע בוודאות שהם לא שואלים מה לעשות...
אז מי כן ??

ואם הוא חושב שמורו ורבו הוא באמת גדול הדור האם נראה לך שזה אובייקטיבי או שהוא חושב כך כי כך נח לו לחשוב
לידיעתך בצפון קוריאה מליוני אנשים חושבים שהמנהיג שלהם הוא האדם הטוב ביותר עלי אדמות ובהלוויית המנהיג הקודם שלהם מליוני אנשים צולמו כשהם בוכים בכי תמרורים על הסתלקותו
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 20 אפריל 2017, 20:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי.
חוץ ממאיר פרוש שזה המוסדות הגדולים היחידים שהוא יכול לשים עליהם את היד וגער שהריחה שמה כסף...
[אני מאמין שמאיר פרוש (או גער) עוד ישתלט על המוסד הזה אי פעם, תזכור את מה שאני אמרתי לך...]
ובמפלגת יהדות התורה הבעל הבית למעשה הוא יענקל ליצמן ובכל פרט ופרט עושה כל אחד שבת לעצמו, אם אתה מעודכן...

אבל בגדול אני מסכים עם מה שאמרת שרוב האדמו"רים מתחשבים בדעתו, [ומבין האדמו"רים הגדולים זה רק האדמו"ר מבעלזא, תן לי שם של אדמו"ר אחר - אם יש לך.]

כנראה שהתכוונת חינוך העצמאי,
לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 אפריל 2017, 00:43

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

לא שמעתי שרוב החסידים זה חסידות בלז, כמעט 90% מהחסידויות נמנים על מוסדות החינוך העצמאי, ואך חסידויות שמעולם לא היו הצטרפו כגון סערט ויזניץ,
גפני יכול לעשות שבת לעצמו בכל פרט ופרט בדיוק כמו ליצמן, העניין שהוא טיפוס עם אחריות ולא פולישער' ציני שמוכן לעשות שבת לעצמו בשביל אינטרסים..[אם כי כאיש ברמה הציבורית אני מאד מעריך אותו]
ג. האדמורי"ם מהמועצת הם בלז, ויזניץ,צאנז, מודזיץ סלונים סדיגורא ואני לא זוכר מי עוד שם...

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..
- תסביר לי בבקשה מה ענית לי על זה עם השבת של גפני, תודה.

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
[למה הדגשת את שם האדמו"ר מסלונים ?]
לילה טוב.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:14

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

הירושלמים ??

תפרט לי בדיוק...

אני לא מתכחש לזה כמו שאני לא מתכחש לזה שלב לאחים נמצא תחת שליטתו המוחלטת של לייזער סורוצקין, רוב החסידים עזבו את זה בגלל שהוא ברובו מוסד ליטאי. [הוספת גאליציינער: ?]

ראשית כל, לא, לא טעיתי, אמרתי שהחיה"ע הוא שייך לדגה"ת בדיוק כמו שלב לאחים שייך ללייזר, כלומר שזה שייך אליו ב-100 % וזה שייך אליהם ב-100 %, וכוונתי לומר שממילא רוב הת"ת שתחת רשותם הם ת"תים ליטאים.
ורוב הת"ת החסידיים הם לא תחת החינוך העצמאי, ולא ידעתי שכזה חסידויות הם 90 %, רוב החיידרים הם עצמאיים, מיעוטם בחינוך העצמאי ומיעוטם בש"ס.
וסערט ויז'ניץ שציינת בדרך אגב, הצטרפו רק בשנים האחרונות [חלק מהמוסדות], אחרי ההשתלטות הליטאית.

לגבי מה שכתבתי על יענקל ליצמן זה היה בתגובה למה שאמרת שהח"כים הדומיננטיים הם תחת מרות הגראי"ל, ע"כ תשובתי שיענקל ליצמן הוא לענ"ד הח"כ הדומיננטי ביהדות התורה, והוא לא כפוף בשום היכי תימצי למרן הגראי"ל..
- תסביר לי בבקשה מה ענית לי על זה עם השבת של גפני, תודה.

למה כתבת פירוט של האדמו"רים מהמועצת ? אני רוצה שתעלה לי הוראה אחת בחסידות אחת שמראה איזה קשר אפילו עקיף להגראי"ל, חיפשתי ולא ממש מצאתי, מחכה ממך...

[הרשימה המלאה של אדמו"רי המועצת הם האדמורי"ם מ: גור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, באיאן, סלונים, ויז'ניץ מרכז, ביאלא, סערט ויז'ניץ, סאדיגורא, מודז'יץ וערלוי.]
[למה הדגשת את שם האדמו"ר מסלונים ?]
לילה טוב.

אתחיל על ראשון ראשון ואחרון אחרון
א. צודק, קראתי מידי מהר
ב. דברתי בעיקר על בתי הספר של הציבור החסידי ונרלי שגם רובם של החיידרים הליטאים הם עצמאייםץ
ג. ליצמן דומיינטי בסקרים ובטיסות לחו"ל, למעשה לצרכי הציבור החרדי כמו הישיבות, עמותות ,כספים שזה החמצן של הציבור החרדי גפני הבעל הבית. מבלי לזלזל כלל בפיעלות הברוכה של ליצמן בשיניים וברפורמת הסיעוד וכו'
ד. השבת של גפני היית כתגובה על משפט שכתבת שליצמן עושה שבת לעצמו בכל עניין אמרתי שגם גפני יכול לעשות רק הוא טיפוס אחראי כי גם איפה שלא הכי השתלם לו ויכל לשתוק ולא להתערב ולהרוויח הרבה בכ"א נלחם במה שהאמין , ליצמן כפוף גם בלי לרצות לגראי"ל מכח היותו בתוך סיעה ששלושה מתוכה כפפופים לאדם אחד משא"כ לליטאים יש 4 חברי כנסת כל אחד עם פטרון אחר, וכמו שהיו דברים מעולם שסגרו דילים עם אחד מאחרי גבו של השני
ה. בקשר לאדמורים זה הסבר קצת ארוך בעז"ה לכשירווח הזמן
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 אפריל 2017, 01:35

לכל מי שכאב לו הקללות והגידופים שנעשה לאנשי הפלג העדינים אשר כל חטאם שלא מוכנים ליישר קו,
חייל חרדי שקיבל עונש מאסר בכלא 6, הגיע בצהרים לרצות את עונשו, אלא שבכניסה לכלא נתקלו בו אנשי 'הפלג הירושלמי' שמיקמו שם אוהל ארעי, ואלו החלו לצעוק לעברו ולגדף אותו. צפו בתיעוד. [איני יודע איך מעלים] המקור באתר לדעת
עם עקש תתעקש, ועם נבל תתנבל,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 21 אפריל 2017, 02:02

שמתם לב איך שכל הדיונים פה סטו זה מזמן רב מנושא ההפגנות לנושאים אחרים מגוונים שעל כל אחד היה אפשר לפתוח אשכול נושא.
למשל: 1. נושא הטיסות של גדו"י לחו"ל.
2. לב לאחים.
3. גדו"י והרב שטיינמן.
4. וכו' וכו' וכו'.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 21 אפריל 2017, 03:27

על וכו' וכו' וכו' כבר פתחו כמה וכמה אשכולות. ..
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אפריל 2017, 12:39

'גדולים' השתתפו, אבל הסיקריקים זעקו: "מיועד לחלן החרדים" • צפו

בבני ברק נערך אמש כנס הייסוד של 'יסודות' - ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה וכלכלה • למרות שבכנס השתתפו ראשי ישיבות, פוסקים ומשפיעים - הסיקריקים התייצבו מול האולם עם שלטים ופשקווילים: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום"
איתמר זינגר כ"ה ניסן התשע"ז / 21.04.2017 02:12
צילום: חרדים10
0
יעד חדש להפגנות של הסיקריקים: באולמי 'וגשל' בבני ברק התקיים אמש (ליל שישי) כנס היסוד של ארגון 'יסודות' – ארגון חדש שמטרתו להעניק כלים עיוניים ומעשיים לבית היהודי בתחומי הלכה, הליכות וכלכלה.

בכנס, אותו הנחה רבי משה וינטרוב, השתתפו ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי, הגאון שמואל אליעזר שטרן – גאב"ד בד"צ 'שערי הוראה', הגאון רבי משה בראנדסדרופר – גאב"ד 'היכל הוראה', המשפיע הגאון החסיד רבי זושא הורביץ, הרב שמחה כהן – מגדולי היועצים בתחום הבית היהודי, הרב משה הגר – מייסד 'שיטת הגר' להעצמה אישית, ור' עודד לבינסון, מגדולי המומחים בתחום כלכלת הבית.

אלא שלמרות הגלריה המכובדת של משתפי הכנס, מחוץ לאולם התייצבו סיקריקים שהפגינו נגד הכינוס וקראו להחרים את הארגון.

"באנו כאן לגלות לציבור שהכנס היסוד שנעשה כאן מיועד לחלן את החרדים ולהכניס בליבם את השקפת החילונים", אמרו המפגינים לחרדים10.

לטענתם, "חלק מן המרצים עובדים בארגונים שמטרתם לחלן את החרדים ולשלבם עם החילונים. ובכדי לעוור ולטשטש את עיני הציבור הביאו כמה רבנים גאונים באצטלה שיאמרו קצת דברי הלכה".

הם קראו לבאי הכנס: "אתה הולך לקבל הדרכה גויי עם שטיפת מוח. תחשוב פעמיים!".

בפשקוויל שהפיצו כתבו: "חומר נפץ מסוכן בתוך המקום". זאת משום שחלק מהמרצים, לטענתם, רוצים לשלב את הציבור החרדי בצבא ובשוק העבודה החילוני ו"הם בעלי השקפות פסולות".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־67 אורחים