דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 19:46

אסד: אתפטר אם תהיה הסכמה ציבורית רחבה

נשיא סוריה, בשאר אסד, אמר בריאיון טלוויזיוני לאתר החדשות Yahoo כי יתפטר מתפקידו אם "העם הסורי לא ירצה בי". כשנשאל מתי יוכל לדעת שיהיה קונצנזוס שכזה, השיב אסד כי "אתה יכול לחוש, אתה יכול להרגיש... ואז אם אתה רוצה לעשות משהו מתועד, אתה יכול לקיים משאל עם".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 2396
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 20:02

דיווחים ראשוניים שכוחות המורדים בגיבוי טורקיה נכנסו לתוך העיר אל באב שבידי דאע״ש

דיווחים ראשוניים מהשעות האחרונות על התקדמות משמעותית של צבא סוריה החופשי בגיבוי כוחות טורקיים אל תוככי העיר אל באב שבצפון סוריה.
במקביל ישנם דיווחים כי הכוחות הסורים שמנסים לפרוץ אל העיר ממערב קיבלו היתר מהפיקוד הסורי להיכנס לתוך העיר.

השאלה שנשאלת היא, מי יכבוש את העיר ראשון, טורקיה או סוריה ומתי תתרחש ההתקלות הראשונה של כוחות יבשתיים משתי הצבאות..תמונות מתוככי העיר מהיום
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 2396
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 21:25

אירן מאשרת כי רוסיה עושה שימוש במרחב האווירי שלהם לתקיפות בסוריה.


כאשר אמצעי תקשורת במערב החלו לדווח,באחרונה, כי 6 מפציצים רוסים מדגם טו-22 M עושים שימוש במרחב האווירי של אירן בדרכם למשימות הפצצה בסוריה וכן חזרו להשתמש בשדה התעופה חמדאן באירן , לא נותר לאירן אלא להגיב.
ראש המועצה לביטחון לאומי האירני אמר לסוכנות הידיעות האירנית – פארס כי מדינתו מרשה למפציצים רוסים לעבור בשטחה בדרכם להפצצת מטרות בסוריה. לדברי הבכיר האירני המטוסים רק חולפים בשמי המדינה אך לא מתבצע תדלוק אווירי למטוסים אלו המגיעים מבסיסים ברוסיה.

אישור המעבר הוא חלק משיתוף הפעולה המלא בין 2 הצדדים .

בקיץ שעבר הרוסים עשו שימוש בשדה התעופה חמדאן כבסיס יציאה לתקיפות בסוריה אך כעבור זמן קצר העניין הסתיים והמטוסים הרוסים יצאו מהמדינה.


*- חשש מזליגה.

בשעה האחרונה החלו סוללות ארטילריה כבדה של צבא סוריה בהפגזות לאורך הגזרה המרכזית והצפונית של מחוז קונייטרה.

הסוללות הסוריות הממוקמות בתל אלאחמר ירו לאזור העיירה ג'בתא -אלחשב , כמו כן ירו לעבר עמדות אלנוצרה הממוקמות בהריסות העיר קונייטרה ואופנייה.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 2396
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 פברואר 2017, 13:46

דיווח: הפנטגון יציע לטראמפ לשלוח כוחות קרקעיים לסוריה
הפנטגון, משרד ההגנה האמריקני, צפוי להציע לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ לשלוח כוחות קרקעיים לסוריה במטרה להילחם נגד ארגון הטרור דאעש - כך דווח הערב בערוץ החדשות CNN.

מהדיווח עולה כי הפנטגון מגבש מספר הצעות לפתרון המצב בסוריה ויציג את האפשרויות לנשיא, בהתאם לבקשתו, עד לסוף החודש הקרוב.

אם הנשיא טראמפ יאשר את הפעולה הקרקעית, אזי היא תדרוש פעילות של יחידות מיוחדות של הצבא האמריקני בהיקף נרחב, בסיוע חיל האוויר. עיקר המטרות של הפעילו תהיה סיוע לכוחות האופוזיציה בסוריה והרחקת דאעש מהגבול הטורקי.

בתקופת הנשיא ברק חוסיין אובמה נכחו כוחות אמריקנים על אדמת סוריה בעיקר בכדי לאמן ולסייע נקודתית לאופוזיציה המקומית.
שיך
 
הודעות: 187
הצטרף: 24 ינואר 2016, 13:49
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 18 פברואר 2017, 20:34

סוריה: אסד חידש התקיפות בחומס

צבא אסד מחזק את אחיזתו באזורים שונים ברחבי סוריה ושב לבצע תקיפות אוויריות במחוז חומס בו שולטים המורדים. ארגוני זכויות אדם בסוריה מדווחים כי התקיפות חודשו אחרי שבמשך חודשים רבים התרחשו ניסיונות להגיע להפסקת אש מול המורדים באזור בו בוצעו ההפצצות.
הארגונים ציינו כי בתקיפות האחרונות נהרגו יותר מ-20 בני אדם. במסגרת הניסיון להשיג הסדר באזור, הציעו אנשי אסד למורדים להתפנות עם משפחותיהם בתמורה למסירת השליטה. באופוזיציה הסורית טענו כי מדובר בניסיון של אסד לעקור משפחות שלמות מבתיהן.

בשבוע שעבר הכחיש הנשיא אסד, בריאיון טלוויזיוני נדיר לרשת Yahoo האמריקנית את הפרסומים של "אמנסטי", לפיהם אנשיו התעללו ועינו אסירים תלו בבית הכלא הסודי סאיידנאיה. "זה פייק ניוז", טען הנשיא הסורי. "אי אפשר לסמוך על זה".

הנשיא תקף בחריפות את ארגון זכויות האדם וטען שהוא פרסם את הדוח ללא הסתמכות על ראיות מוצקות ורק על בסיס ראיונות עם מתנגדיו. "אמנסטי יודעים יותר על סוריה ממני?", שאל אסד את המראיין. "הם לא היו בסוריה, הם מבססים את הדוח שלהם רק על האשמות, אנחנו חיים בעידן של פייק ניוז, כמו שכולם יודעים, אז אי אפשר לסמוך על זה".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 2396
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » 22 פברואר 2017, 17:57

טרור אסלאמי - 297 הרוגים ביממה האחרונה (שלישי)

140 הרוגים בעיראק; 80 הרוגים בסוריה; 20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן; 15 טרוריסטים מוסלמים ו-6 אזרחים נהרגו בפקיסטן; 12 טרוריסטים מוסלים נהרגו בחיסול-ממוקד אמריקאי באפגניסטן; 10 הרוגים בתימן; 10 הרוגים בניגריה בהתקפות של מיליציות אסלאמיות; 2 הרוגים בלוב; חייל טורקי נהרג בצפון סוריה; טרוריסט מוסלמי נהרג בקשמיר ההודית; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בניגריה, בסודאן, במאלי, בסומליה, בקמרון, בקשמיר, בלוב, בתימן, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; סה"כ 297 הרוגים ביממה האחרונה;
==
סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות ערביים מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של יותר מ-80 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברוב הערים המרכזיות של סוריה. מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 45 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בפעילות צבאית אווירית של טורקיה שנערכה בצפון סוריה. דוברים המורדים באזור העיר דרעא מסרו על הצלחות קרקעיות נוספות מול הצבא הסורי בעיקר באזור משלוש הגבולות בין ירדן, סוריה וישראל. מקורות נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים במזרח העיר חאלב. גם באזור העיר דמשק, באזור חומס ובמחוז אידליב נרשמו נפגעים רבים בקרב כל הכוחות הלוחמים באזורים הללו. מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל טורקי מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בצפון סוריה.
--
עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של יותר מ-140 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור קטלניים, בקרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בצפון עיראק. דוברים צבאיים בעיראק מסרו על קרבות עם נפגעים ב-12 יישובים ברחבי עיראק במהלך היממה אחרונה. מקורות צבאיים נוספים מסרו על הריגתם של מפקדים בכירים בארגון "המדינה האסלאמית", בפעולות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה.
--
תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות תקשורתיים שיעים בתימן מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם בהתקפות של המיליציות השיעים שפעלו באזורים אחדים ברחבי תימן.
--
לוב - מלחמת-אזרחים: מקורות תקשורתיים לוב מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של 2 בני-אדם בקרבות שהיו במהלך היממה האחרונה באזור העיר זליטן הנמצאת מערבית לעיר מיסרטה.
--
אפגניסטן - חיסולים-ממוקדים אמריקאים: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של 12 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך במחוז ננגרהאר.
--
אפגניסטן - טרור: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של יותר מ-20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוזות אחדים ברחבי אפגניסטן.
--
פקיסטן - טרור: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו ב-21 בפברואר 2016 על הריגתם של 6 בני-אדם בפיגוע התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן הפקיסטני" שפעלו במתחם משפטי בצפון-מערב פקיסטן. במהלך הפיגוע נהרגו 3 טרוריסטים מוסלמים מירי של שוטרים שהיו במקום. כמו כן נמסר מפי מקורות צבאיים על הריגתם של 12 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז ווזיריסטן.
--
ניגריה - טרור אסלאמי: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתם של 10 בני-אדם נוספים בהתקפות של מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור העיר קדונה.
--
הודו - טרור אסלאמי - קשמיר: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו ב-21 בפברואר 2017 על הריגתו של טרוריסט מוסלמי בהיתקלות עם חיילים הודים הפועלים באזור חבל קשמיר ההודי.
==
ד"ר יוחאי סלע
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 1287
הצטרף: 25 אוקטובר 2015, 22:04
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » אתמול, 01:17

תודה על העדכונים, עמוס.
התגעגענו!
עלה זית
 
הודעות: 316
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דיווחים מהלחימה במזרח התיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי עמוס בן הימיני » אתמול, 18:32

טרור אסלאמי - 302 הרוגים ביממב האחרונה (רביע)

150 הרוגים בעיראק; 70 הרוגים בסוריה; 30 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן; 17 לוחמים כורדים נהרגו בטורקיה; 12 הרוגים בתימן; 12 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה; 10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בפיליפינים, בבנגלדש, בקשמיר, בניגריה, במאלי, בסומליה, בסודאן, בתימן, בלוב, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; 301 הרוגים ביממה האחרונה;
==
סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות ערביים מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. קרבות עם נפגעים רבים היו באזור העיר אל-ראקה, בדיר אל-זור ובמחוז אידליב. גורמים נוספים מסרו על הריגתם של יותר מ-25 אזרחים בהפצצות אוויריות של הצבא הסורי שנערכו באזור אידליב בחומס. כמו כן נמסר על הריגתם של 11 אזרחים נוספים בקרבות שהיו באזור העירה אל-באב. דוברים נוספים בסוריה מסרו כי במהלך היממה האחרונה היו עשרות רבות של נפגעים בקרבות שהיו במחוז אידליב בין שני ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים במחוז. מקורות תקשורתיים בלבנון מסרו שישראל תקפה בסוריה שיירה של משאיות שהובילו נשק עבור חיזבאללה. מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על כ-100 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנותרו בסך-הכל בעיירה אל-באב.
--
עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של יותר מ-150 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בצפון עיראק במהלך היממה האחרונה. דוברים צבאיים בעיראק מסרו על קרבות עם נפגעים ב-8 יישובים ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה. מקורות צבאיים נוספים מסרו על הריגתם של עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בקרבות שהיו במחוז נינווה.
--
תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות תקשורתיים בתימן מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתו של סגן-הרמטכ"ל התימני בקרבות עם המיליציות השיעיות הפועלות באזור העיר מוחה. יחד עמו נהרגו לפחות 11 חיילים וקצינים נוספים שנפגעו מירי של טיל.
--
אפגניסטן - טרור: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של כ-30 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במהלך היממה האחרונה במזרח אפגניסטן.
--
פקיסטן - טרור: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של כ-10 טרוריסטים מוסלמים בסדרה של פעולות צבאיות יזומות שנערכו בצפון-מערב פקיסטן.
--
סומליה - טרור: מקורות צבאיים ב"איחוד האפריקאי" מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של 12 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום סומליה.
--
טורקיה - כורדים: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו ב-22 בפברואר 2017 על הריגתם של 17 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-מזרח טורקיה.
==
ד"ר יוחאי סלע

------------------------------------------------------

אלערביה: הודעה על כיבושה המלא של העיר אלבאב
רשת אלערביה: כוחות "מגן הפרת" מודיעים על שליטתה המלאה בעיר אלבאב בסוריה.

אלבאב1.jpg
אלבאב1.jpg (73.87 KiB) נצפה 38 פעמים

אלבאב2.jpg
אלבאב2.jpg (127.45 KiB) נצפה 38 פעמים

אלבאב3.jpg
אלבאב3.jpg (139.37 KiB) נצפה 38 פעמים


------------------------------------------------------

דיווח: דאעש חיזק את אחיזתו בגבול רמת הגולן

מקורות ביטחוניים בירדן דיווחו כי "צבא חאלד בן אלווליד", המזוהה עם ארגון הטרור דאעש, הצליח להשיג שליטה על ארבעה כפרים במחוז דרעא שנמצא במשולש הגבולות של ירדן, סוריה וישראל. המקורות ציינו כי תומכי דאעש יצרו רצועת שליטה בין רמת הגולן לבין צפון ירדן, והוסיפו כי ממשלת ירדן עוקבת אחרי תנועות פעילי המדינה האסלמית, ומעבירה כלים צבאיים כבדים לקדמת הגבול.
עוד דווח כי פעילי דאעש הטילו עוצר על האוכלוסייה באזורים שעליהם השתלטו, והזהירו כי בכוונתם להוציא להורג כל מי שיראה סימני התנגדות. בהתאם לכך, במפקדת החזית הדרומית של צבא סוריה החופשית הודיעו על סגירת צירי התנועה באזור לאזרחים, ועל הפיכתם לשטח צבאי.

במקביל, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי ארגוני מורדים סורים, על הקפאת העברת הסיוע הכספי האמריקאי למורדים המתונים, זאת בעקבות המתקפה המאסיבית של ארגונים המסונפים לדאעש והשתלטותם על כפרים.

אחד הגורמים בצבא סוריה החופשית, אמר כי הסיוע האמריקאי לא הגיע בחודש האחרון, ואין כל סימנים להעברתו בקרוב. גורם נוסף ציין את העובדה שהפגישות שנקבעו החודש למפקדי המורדים עם גורמים האחראים על העברת הסיוע בוטלו.

על פי אותם גורמים מקרב הארגונים המתונים, החשש הוא שהסיוע האמריקאי ייפול לידי הארגונים הקיצוניים, אך הם מאמינים שארצות הברית תשחרר את הכספים בקרוב.

הסיוע האמריקאי לארגוני המורדים המתונים, ובראשם צבא סוריה החופשית, כולל משכורות, אימונים, חימוש ובחלק מהמקרים, גם טילים מונחים נגד טנקים. לטענת המורדים, לחילופי הנשיאים בוושינגטון אין שום קשר להקפאת הסיוע. זאת מאחר ומדובר בהחלטה בלעדית של ה-CIA.

------------------------------------------------------

סעודיה שולפת את קלף ה-DF3

לסעודיה נמאס מהתקפות הטילים של החותים. טילים שהם מקבלים מאיראן לפי ארה"ב. אז היא מאיימת חזרה עם טילים שרכשה מסין בשנות ה-80 ויכולים לפגוע בטהרן
עמי רוחקס דומבה

טילי DF-3A.png
טילי DF-3A.png (230.05 KiB) נצפה 38 פעמים

בשנת 2014 סעודיה הציגה טילים בליסטיים מסוג DF-3 שרכשה מסין. היום היא משתמשת באיום הזה נגד איראן. הסיבה: לסעודיה נמאס מטילים איראנים שנורים עליה מתימן על ידי החותים. האחרון פגע באזור תחנת כוח.

כדי לאותת לאיראן, סעודיה שלחה "יועץ פוליטי" להעביר מסר לטהרן שיפסיקו עם הטילים מתימן.

לפי פרסום של http://www.uscc.gov בשנת 1988 סעודיה רכשה מסין טילי DF-3A שאינם מותאמים לנשיאת רש"ק גרעיני. לפי אותו פרסום, אלו טילים מיושנים. ככל הנראה הוחלפו עם טילי DF-21 בשנת 20077, אך אין לכך הוכחה. לפיarmyrecognition, סין מכרה כמות של 36-60 טילי DF-3A לסעודיה.

אין ספק כי מדובר בעליית מדרגה באיומים הסעודים כלפי איראן. לזאת יש להוסיף את הפרסום האמריקאי השבוע שמאשים באופן ישיר את איראן באספקת טילים לטווח של 800 ק"מ לחותים. זו פעם ראשונה שארה"ב מאשרת העברת טכנולוגיה זו בין איראן לחותים. יחד עם זאת, השאלה אם סעודיה תלחץ על הכפתור ותשגר טילים כאלו לעבר איראן עדיין פתוחה. אם זה יקרה, בטהרן כנראה לא ישבו בשקט.

------------------------------------------------------

תחקיר: דאעש בעיראק משתמש במזל''טים חמושים בהיקף חסר תקדים

על פי התחקיר של אתר בלינגקט, הג'יהאדיסטים יכולים להטיל פצצות מגובה של מאות מטרים בדיוק מפתיע. תצלומים וסרטונים מעלים חשד כי דאעש עורך ניסויים במספר גדול של כלי נשק אלה

על רקע התקדמות המבצע לשחרור העיר מוסול מידי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בעיראק, אתר התחקירים בלינגקט דיווח כי הג'יהאדיסטים מגבירים את השימוש במזל"טים למטרות לחימה. על פי האתר, הפיכתם של המזל"טים לזולים וזמינים לכל בשנים האחרונות הביאה לעלייה במספר המקרים בהם משתמשים בהם ככלי נשק. כמו כן נכתב כי הג'יהאדיסטים עורכים שינויים בכלי נשק אלו האופן המאפשר להם להטיל פצצות מגובה של כמה מאות מטרים בדיוק מפתיע.

על פי התחקיר בבלינגקט, על אף שלוחמה בעזרת מזל"טים אינה דבר חדש, נראה כי ההיקף שבו משתמש ארגון המדינה האיסלאמית בטכניקה זו חסר תקדים. בין היתר נכתב כי הג'יהאדיסטים משתמשים בסוגים שונים של מזל"טים ו"מתקני שחרור", כך בהסתמך על סרטונים ותצלומים המתעדים פעילות מסוג זה. בתצלומים וסרטונים אלו נראים כמה ממתקנים אלו כשהם נושאים גלילים מפלסטיק שעשויים לשמש כרימונים בקוטר 40 מ"מ. בין היתר מציג האתר תצלום, שבו נראה לוחם במדי מיליציה עיראקית מחזיק במזל"ט משודרג מסוג זה. כמו כן נראה בתצלום רימון שנשא אותו מזל"ט

באתר בלינגקט נכתב כי ארגון המדינה האיסלאמית פרסם בחודש שעבר סרטון תעמולה, בו מתועדות כמה תקיפות אוויריות בעזרת מזל"טים. באחת התקיפות, כך נכתב, נראה מזל"ט נושא שתי פצצות במקביל. על פי האתר, הסרטונים ותצלומי הסטילס מעלים את החשד כי ארגון המדינה האיסלאמית מפעיל תוכנית נרחבת לתקיפה בעזרת מזל"טים, וכי הג'יהאדיסטים עורכים כעת ניסויים במספר גדול של כלי נשק מסוג זה.

בנוסף, התקדמות כוחות השחרור אל חלקה המערבי של מוסול הביאה כבר לבריחת כמה מאות מתושבי אזור זה מבתיהם. אלו הם העקורים הראשונים המגיעים ממערב העיר מאז החל המבצע לסילוק הג'יהאדיסטים ממעוזם האחרון בעיראק. כתב של סוכנות הידיעות רויטרס ראה היום כ–200 נשים וילדים מועברים באוטובוסים על ידי המשטרה הפדרלית אל העיירה חמאם אל־עליל, כ–20 ק"מ דרומית לעיר, שם הוקמו עבורם מחנות. על פי בכירים בצבא עיראק, שחרור חלקה המערבי של העיר עלול להתגלות כקשה יותר בשל תוואי האזור והעובדה כי הכוחות האיסלאמיסטיים התבצרו שם היטב. בכירים עיראקים הביעו חשש כי כ–650 אלף תושבים הלכודים בצד המערבי של העיר עלולים להפוך מגנים אנושיים בידי אנשי הארגון.
סמל אישי של המשתמש
עמוס בן הימיני
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 1287
הצטרף: 25 אוקטובר 2015, 22:04
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, יוסי200, פך שמן, צדיק1 ו־57 אורחים