חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 05 אפריל 2017, 12:15

פלסטיני שיידה מטען נפצע מירי צה"ל במהלך פעילות באזור בית לחם
במהלך פעילות של יחידת דובדבן הלילה במחנה הפליטים דהיישה ליד בית לחם למעצר מבוקשים פלסטינים הושלכו מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר הכוחות. אחד הלוחמים ירה לכיוון פלסטיני שיידה מטען לעבר הכוח ופצע אותו קשה הכוחות פינו את המחבל לטיפול בבית החולים בירושלים. אין נפגעים בקרב החיילים.
שיך

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 אפריל 2017, 19:47

דיווח: טראמפ שוחח עם מספר חברי קונגרס ואמר להם כי הוא שוקל מתקפה צבאית בסוריה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח עם מספר חברי קונגרס ואמר להם כי הוא שוקל מתקפה צבאית בסוריה וזאת בתגובה למתקפה הכימית לכאורה שביצע המשטר בראשות בשאר אל-אסד, כך מדווחת רשת החדשות CNN.לפי מקור הבקיא בנושא אשר שוחח עם רשת החדשות, טראמפ כעת מודע לחומרת המצב במדינה.אותו מקור לא אמר האם טראמפ אכן החליט לצאת למתקפה אך הוא בשלב שבו הוא שוקל את האופציות יחד עם מזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס, וסביר להניח שהוא יקבל את דעתו בנושא.לפי בכירים אמריקנים, לפנטגון ישנן תכניות שהוכנו מבעוד מועד לתקוף את מתקני הנשק הכימי של סוריה והן הוצגו בפני הבית הלבן.
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 אפריל 2017, 00:22

זעם על המחוז החרדי במשרד החינוך: הפרת הסיכומים - הרבנים באיום תקיף
סערה בעקבות דפי הדרכה שהונפקו על ידי המחוז החרדי • הגר"מ קסלר: "כוונתם לעקור את הכל" • הגאון הגדול רבי יגאל רוזן: "יגרור לנתק מוחלט בין גופי החינוך החרדי לבין הנהלת המחוז"
בחדרי חרדים
סערה חדשה במוסדות החינוך: בדפי הדרכה שהונפקו על ידי המחוז החרדי נהפכים נושאי יציאת מצרים - נס הנחש שהפך לתנין והבצק שלא החמיץ - לנושאים מדעיים רח"ל. חשובי הרבנים יוצאים למאבק חריף.
כך למשל, תחת הכותרת "ניסוי: "נחש פרעה", מתבקשים התלמידים להביא מספר חומרים, חול, אתנול, סוכר, סודה לשתייה, גפרורים ועוד, להבעיר את ה"נחש" שנוצר, ולענות על מספר שאלות מדעיות במסגרת ההוראות הבאות: "1. צפו במתרחש לאחר הבערת החומרים. 2. תארו את המתרחש. (זכרו את הכללים לכתיבת תצפית מדעית). 3. שאלו שאלות שמתעוררות בכם בעקבות התצפית. 4. שערו מה גרם להיווצרות ה"נחש"? 5. שערו כיצד נוכל לייצר נחש גדול יותר? מהם הגורמים המשפיעים?". ועוד ועוד דברים חמורים רח"ל.
הגאון רבי מאיר קסלר רבה של מודיעין עילית וחבר וועדת הרבנים לענייני חינוך הוציא מבעוד מועד אזהרה למוסדות החינוך, כבר ביום חמישי ג' ניסן. במכתב למנהלי ומנהלות בית הספר הוא מזהיר שוב שלא לקבל שום הוראה פדגוגית מהמחוז החרדי בעקבות דפי העובדה הנקראים "הצעות לפעילות מדעית לחג הפסח" שעליו כתב הרב קסלר "הוא חומר פסול בתכלית ואסור ללמוד על פיו".
הרב קסלר כותב כי יציאת מצרים הוא הנושא שנכתב עליו הכי הרבה בחז"ל בסיפורי אמונה והשגחה פרטית, וחלילה להכניס הכל לריבוע של מדע וטכנולוגיה, "ובוודאי שכל כוונתם לעקור את הכל ר"ל".
כעת הגאון הגדול רבי יגאל רוזן ראש ישיבת 'אור ישראל כתב מכתב לאיציק זהבי מנהל המחוז החרדי בו הוא כותב: "נדהמתי לראות דפי הדרכה שהונפקו ע"י המחוז החרדי - הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה, ההופכים את הנושא של יציאת מצרים והכרוך בה, שהוא יסוד היסודות של אמונתנו בבורא עולם, לנושא של עיסוקים מדעיים. כמה קהות חושים למצער, או כמה מבט כפירתי עומדים מאחרי גישה זאת. וכי אין ליזמים הבנה מינימלית שלא מערטלים את הקדוש לנו ומחלנים אותו".
"חשבתי לתומי" כותב הרב רוזן "שאנשי הפיקוח במחוז החרדי הפנימו כבר שתפקידם הוא רק פיקוח טכני ותו לא, אנו לא מסכימים בשום פנים ואופן להתערבות כל שהיא בתכני הלימוד במוסדותינו, וכפי שהבהרתי לך בפגישתנו תפקיד הפיקוח הוא בהיבט הטכני ותו לא".
"מצער ביותר - שכפי שהעידו בפני - החומר נשלח בחתימת ידיהם של מפקחים המציגים עצמם כחרדים, כאשר הם עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס".
לסיום כותב הרב רוזן "אני מבקש ממך כמנהל המחוז שמגלה הבנה לעמדתנו, לאסור באופן מוחלט הפצת חומר לימודי בלא שיעבור את הפיקוח של ועדת הרבנים לעניני חינוך, חוששני שאי עמידה בזה יגרור לנתק מוחלט בין כל גופי החינוך החרדי לבין הנהלת המחוז".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אפריל 2017, 01:59

מלחמת עולם בפתח?

ארה''ב: כוח חיל הים באוקיינוס השקט נע לעבר קוריאה

כוחות חיל הים של ארצות הברית הנמצאים באוקיינוס השקט ינועו לעבר קוריאה - כך מסר הלילה (ראשון) גורם רשמי במדינה. זאת, בשל הדאגה ההולכת וגוברת מהתעצמותה הגרעינית של קוריאה הצפונית בתקופה האחרונה. הכוח כולל נושאת מטוסים שני צוללות גרעיניות ועוד הרבה ספינות.
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אפריל 2017, 16:43

טראמפ שוקל סנקציות נגד רוסיה ואיראן בשל תמיכתן בסוריה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח עם חברים בממשלו בנוגע להטלת סנקציות חדשות נגד רוסיה ואיראן בשל תמיכתן בסוריה, כך אמרה שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי.
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 אפריל 2017, 02:12

נשיא ארה''ב: ''אין תכנון להיכנס לסוריה''; על צפון קוריאה - ''שולחים צי מלחמה לאזור''

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בראיון ל- "Fox Business" שאין לו שום תכנית להיכנס לסוריה, למרות התקיפה שבוצעה כנגד בסיס חיל האוויר הסורי בשבוע שעבר.
"אנחנו לא הולכים להיכנס לסוריה", טראמפ אמר למגישה מריה ברטימורו בראיון. "אך כשאני רואה אנשים משתמשים בנשקים כימיים נוראיים שכאלה.... ואני רואה ילדים מדהימים מתים בידי אביהם, או ילדים שנאבקים להמשיך לחיות... כשרואים את זה, מייד קראתי לגנרל מאטיס".

טראמפ הורה על התקיפה האווירית בסוריה לאחר התקיפה הכימית כנגד אזרחי סוריה. טראמפ הוסיף כי "מה שעשיתי היה צריך להתבצע על-ידי ממשל אובמה זמן רב לפני שעשיתי זאת. אני חושב שסוריה הייתה במצב הרבה יותר טוב מעכשיו".

במהלך הראיון טראמפ אף האשים את רוסיה במצב הנוכחי. לטענתו, "אם רוסיה לא הייתה נכנסת ומגבה את החיה הזאת (בשאר אל-אסד), לא היינו בבעיה עכשיו".

טראמפ גם התבטא בנושא צפון קוריאה במהלך הראיון, ואמר כי הוא שולח מסר חזק לצפון קוריאה בדמות צי מלחמה, הכולל גם צוללות. "אנחנו שולחים צי מלחמה - חזק מאוד. יש לנו צוללות - חזקות מאוד", אמר טראמפ.
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 אפריל 2017, 02:29

דיווח: צפון קוראיה ניסתה לשגר טיל בליסטי אך הוא נכשל
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 18 אפריל 2017, 15:09

פולין: שלושה חודשי מאסר לאדם ששרף בובה בדמות יהודי חרדי
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 19 אפריל 2017, 17:00

פיגוע דריסה בצומת גוש עציון

מחבל פלסטיני שנהג במכונית פרטית ביצע פיגוע דריסה ופגע בגבר כבן 60 שנחבל בראשו ונפגע באורח קל. המחבל נורה ונוטרל בזירה, הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים
שוב פיגוע דריסה: גבר כבן 60 נפצע קל בפיגוע דריסה היום (רביעי) בצומת גוש עציון. המחבל נורה ונוטרל בזירה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לפצוע טיפול ראשוני במקום ופינו אותו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מחבלה בראשו.

כוח צה"ל שהיה במקום ביצע ירי לעבר המחבל שנפצע אנושות. דובר צה"ל אישר שמדובר בפיגוע דריסה. בהודעת דובר צה"ל נמסר "אוטובוס הוריד נוסעים בטרמפיאדה הצפונית של צומת הגוש. רכב הגיע מדרום לצפון ופגע באחד הנוסעים שירדו מהאוטובוס".

http://www.jdn.co.il/news/israel/826409
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן 2 » 20 אפריל 2017, 09:00

האם מישהו יודע לאיזה עדה משתייכים ה-5 בחורים שאתמול נעדרו בנחל???
אריה זקן 2

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 20 אפריל 2017, 09:29

כן, אני יודע, הם חסידי סוקלוב לובלסקי
נערך לאחרונה על ידי איש חסיד היה בתאריך 20 אפריל 2017, 09:31, נערך פעם אחת בסך הכל.
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 20 אפריל 2017, 15:39

האברך שנעדר - ונמצא ב"ה, חסיד סלאנים.
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 23 אפריל 2017, 15:41

פלסטיני דקר עוברי אורח בת"א. הערכה במשטרה - פיגוע
צעיר בן 18 מהשטחים דקר שלושה גברים ואישה סמוך למלון הרודס ברחוב הירקון ליד הטיילת. מצבם קל. כוח משטרה שהגיע למקום עצר אותו. במשטרה מעריכים לאחר חקירה ראשונית כי הרקע לדקירה הוא לאומני
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן 2 » 23 אפריל 2017, 16:47

לפני זמן קצר דווח על חשוד כבן 18 תושב השטחים שדקר ארבעה אזרחים באזור רחוב הירקון הרברט סמואל בת"א ופצע אותם באורח קל. המחבל נעצר ע"י שוטרים שהוזעקו למקום והועבר לחקירה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח איכילוב 4 פצועים במצב קל, בהם: שלושה גברים ואשה.

כונן מד"א על אופנוע מד"א חובש רפואת חירום ערן כרמל שטיפל בפצועים סמוך למלון הרודס סיפר "כשהגעתי לרחוב, שוטרים שהיו בזירה הובילו אותי ל-3 פצועים, 2 גברים ואישה בשנות ה 50 כשהם בהכרה מלאה וסובלים מחבלות בראש ובגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה וקיבועים והם פונו במהירות לבי"ח כשמצבם קל ויציב".

חובש רפואת חירום במד"א, מוחמד עראבי, שטיפל בפצוע סמוך לכיכר אתרים, סיפר "על המדרכה שכב גבר כבן 70 כשהוא בהכרה מלאה וסובל מחבלות יבשות. סיפרו לי שהוא הותקף ע"י גבר ונפל. הענקנו לו טיפול רפואי בשטח והוא פונה במצב קל ויציב לבי"ח".
אריה זקן 2

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 אפריל 2017, 10:50

[b]חיילת נפצעה קל בפיגוע דקירה במחסום קלנדיה, המחבלת נוטרלה[/b
נגדת צה"ל בת 28 נפצעה קל בפיגוע דקירה במחסום קלנדיה שמצפון לירושלים. המחבלת הדוקרת נוטרלה. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את החיילת לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא סובלת מפצע דקירה בכתף והיא בהכרה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 אפריל 2017, 10:50

שבכ:המחבלת מקלנדיה מסוכסכת עם בעלה המאיים לגרשה למשפחתה בירדן. אמש רבה עם בעלה על רקע חינוך ילדיהם.ביצעה הפיגוע כדי שכוחות הבטחון יירו בה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2017, 11:24

שיך כתב:שבכ:המחבלת מקלנדיה מסוכסכת עם בעלה המאיים לגרשה למשפחתה בירדן. אמש רבה עם בעלה על רקע חינוך ילדיהם.ביצעה הפיגוע כדי שכוחות הבטחון יירו בה.

שלמזלית!
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 אפריל 2017, 11:46

אור הלר בטוויטר:
רק בישראל: המחבלת בקלנדיה בדואית והנגדת מהמנהל האזרחי שנדקרה קל בפיגוע בדואית. הנגדת ניגשה לפלסטינית כיוון שרצתה לסייע לאישה דתייה ונדקרה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 אפריל 2017, 13:16

דיווח ערבי: הדרדרות חמורה במצבו הבריאותי של מרוואן ברגותי
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 24 אפריל 2017, 13:18

שיך כתב:דיווח ערבי: הדרדרות חמורה במצבו הבריאותי של מרוואן ברגותי