חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 20:42

סער מבהיר: "אחזור לפעילות פוליטית – בליכוד"
שר לשעבר ומי שנחשב לאחת הדמויות הפופולריות בליכוד, גדעון סער, הודף היום את חרושת השמועות בעניינו ומבהיר: "אחזור לפעילות פוליטית - רק בליכוד" • סער סרב להשיב לשאלה מתי הוא מתכנן את החזרה לחיים הפוליטיים
לאחר שהופצו במערכת הפוליטית אין סוף שמועות על כוונותיו הפוליטית העתידיות של גדעון סער, התייצב היום השר לשעבר והבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים: עוד לא החלטתי מתי לחזור, אבל כשזה יהיה – אעשה זאת רק במסגרת הליכוד".

דבריו של סער נועדו בעיקר להכחיש את השמועות על הקמה של מפלגה חדשה, כמו גם חבירה לבוגי יעלון וכיו"ב.

סער הוסיף: "עשרים שנה הייתי בשירות הציבורי. זאת דרך משמעותית וכל מי שמכיר את השירות הציבורי יודע שקשה מאוד לשלב בין חיים פוליטיים למשפחה. עשיתי דרך חשובה והגעתי להכרה שעכשיו זה המן שצריך לתת למען המשפחה, הייתי ממליץ לחבריי לא להיות בחרדה מלקום מהכיסא. יש דבר פשוט מאוד, אם הציבור רוצה שתחזור לעמדות ברמה הלאומית הוא יבחר בך גם אחר כך.

גיליתי שהחיים מחוץ לפוליטיקה הם הרבה יותר טובים ורגועים ואני מאוד נהנה וגם משתדל בנקודות שאני חושב שחשוב להשמיע את הקול שלי ולדבר על נושאים לאומיים. אמרתי שאני לוקח פסק זמן והמשמעות שאני אחזור אחרי הפסק הזה. לא יודע מתי זה יקרה עדיין, בואי נחכה בסובלנות. אני אעשה את זה בזמן המתאים, אני מתכוון לחזור לחיים הציבוריים ואודיע על כך בזמן המתאים בתנועתי – תנועת הליכוד".

בהמשך דבריו התייחס סער לפגישתו הצפויה של נתניהו עם טראמפ: "יש לומר לממשל ולנשיא החדש שהקמת מדינה ערבית על סף ביתנו היא רעיון רע שצריך להוריד מהשולחן. אי אפשר להגיד אנחנו רוצים מדינה כזו ואין לנו פרטנר, כי אז הנשיא עלול לומר אני אדאג לפרטנר.

כמדינה אנחנו חייבים להחליט מה אנחנו רוצים. אני מציע לומר בקול רם את מה ששמעתי שראש הממשלה אמר בישיבות הקבינט – להודיע שהחזון שלנו הוא החלת החוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. אבל החלת החוק אינה סוגרת את הדלת בפני מו"מ עם הערבים".
קבצים מצורפים
F141106YS01.jpg
F141106YS01.jpg (284.26 KiB) נצפה 1957 פעמים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 20:59

בשל התרעה ביטחונית: שגריר ישראל במצרים הוחזר לארץ
ע"פ דיווח בעיתון 'הטלגרף' השגריר, דוד גוברין, הוחזר ארצה לפני מספר שבועות בשל התרעה מודיעינית חמורה • לפי שעה הוא טרם שב למצרים והוא מנהל את השגרירות באופן זמני מירושלים
דוד גוברין, שגריר ישראל במצרים, הוחזר ארצה בחשאיות מחשש לביטחונו, כך מדווח הטלגרף הבריטי. ע"פ הדיווח, גורמי מודיעין העבירו התרעה חמורה לביטחונו האישי והוא חזר מיד לאחר מכן לארץ.

לפי שעה הוא טרם שב למצרים ואת השגרירות הוא מנהל ממקום מושבו בירושלים.

במשרד החוץ סרבו להתייחס לדברים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:05

ציון דרך מרגש: 400 תרומות כליה בתוך 6 שנים
מי שעומד מאוחרי המספר המדהים הזה הוא הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון 'מתנת חיים' • יו"ר הכנסת טלפן לרב הבר לרגל ציון הדרך המשמעותי, הודה לו על עשייתו הברוכה ואיחל לו עוד שנים ארוכות של נתינה וסיוע לחברה
התרגשות גדולה שררה השבוע בבית החולים בלינסון, כאשר התבצעה בו השתלת הכליה ה-400 בישראל. מדובר בציון דרך דרמטי והישג שאין דומה לו מבחינה בינלאומית, שכן במשך השנים האחרונות הפכה ישראל למדינה המובילה בכל העולם בהשתלת כליה ובתרומות אלטרואיסטיות.

המהפך החל לפני כשש שנים, כאשר הוקם ארגון 'מתנת חיים' על ידי הרב ישעיהו הבר. בשנה הראשונה נתרמו דרך הארגון ארבע כליות בלבד, אולם עם חלוף השנים גברה המודעות, ורק בשבוע הנוכחי התקיימו שישה ניתוחים לתרומת כליה. בכל המקרים מדובר בתורמים שהחליטו לתרום את כלייתם לזרים, בהתנדבות מלאה, מבלי לצפות לתמורה גשמית כלשהי.

את המהפכה הזו שהצילה חיים כה רבים, ניתן לזקוף לפעילות ההסברה הבלתי נלאית של ארגון 'מתנת חיים', אשר בשנים האחרונות התמקדה בעיקר במגזר הדתי והחרדי, מה שהוביל לכך שהרוב המוחלט של התרומות מגיעות ממנו. בתקופה האחרונה החל הארגון בהעלאת מודעות גם בקרב הציבור הכללי, מתוך אמונה מלאה שתרומות הכליה יכולות להגיע מכל המגזרים.

לרגל ציון ההשתלה ה-400 התקשר השבוע במפתיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לרב ישעיהו הבר, יו"ר מתנת חיים, וברך אותו על ההישג המרשים. "היום מציינים יום הולדת לכנסת", אמר אדלשטיין לרב הבר, "אבל אנחנו כמייצגי ציבור צריכים לראות איפה הדברים האמתיים קורים בשטח, ולזהות את המהפכות האמתיות שמגיעות, ואין ספק שבעולם תורמי הכליה אתה מוביל את המהפכה".

בתגובה אמר הרב הבר ליו"ר הכנסת: "אני מבטיח בעזרת ה' שלא אנוח ולא אשקוט, כל עוד יהיו לי הכוחות, עד שאחרון החולים בישראל יזכה לתרומת כליה. העם שלנו הוא עם נדיר שמאחד בתוכו טובי לב ואנשים מכל שכבות האוכלוסייה, שלא יכולים לראות אנשים כשהם חולים וסובלים. 400 האנשים המופלאים שכבר תרמו כליה, הם רק ה-400 הראשונים ברשימה, ובעקבותיהם יגיעו בוודאי עוד הרבה מאוד נוספים. אני מתפלל שבקרוב נצליח להגשים את שאיפותינו ולא יהיו עוד חולי דיאליזה בישראל".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:07

נתניהו החליט: "לא אתפטר גם אם יוגש נגדי כתב אישום"
העיתונאי יואב יצחק חושף כי ראש הממשלה משוכנע שמנדלבליט לא יעמיד אותו לדין • במידה והערכתו תתבדה הבהיר נתניהו למקורביו כי הוא אינו מתכוון להתפטר אלא "להלחם על חפותו בבית המשפט ולנצח"
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להימנע מהתפטרות מראשות הממשלה, גם אם יוגש נגדו כתב אישום בפרשת המתנות: כך חושף העיתונאי יואב יצחק באתר 'ניוז 1'. ע"פ הדיווח של יצחק, "נתניהו קיבל החלטה זו לאחר שקיים כמה התייעצויות, ובמיוחד עם באי-כוחו, עורכי הדין יעקב וינרוט ויוסי כהן. נתניהו נמנע ממתן ביטוי לעמדה זו – נוכח בטחונו בכך שאין מקום להגשת כתב אישום נגדו – שמא יתפרש הדבר כקריאת תיגר על המערכת המשפטית".

יצחק חושף בהמשך פרטים מתוך ההתייעצויות. לטענתו, נוכח הלחץ הכבד מצד כלי התקשורת ומצד גורמים פוליטיים על המשטרה, הפרקליטות ועל היועמ"ש אביחי מנדלבליט, חשוף נתניהו לסיכון של הגשת כתב אישום בגין עבירה על חוק המתנות – שדינה במקרה של הרשעה קנס כספי או כופר; ו/או עבירה של הפרת אמונים, שדינה לכל היותר מאסר על-תנאי.

יואב יצחק מסכם: "נתניהו ואנשיו משוכנעים כי בחקירת המשטרה לא נאספו די-ראיות שיצדיקו הגשת כתב אישום; ואם בכל זאת יחליט היועמ"ש בסוף הדרך על הגשת כתב אישום, יצליח נתניהו להדוף בבית המשפט את ההאשמות נגדו. "נתמודד וננצח", אמר נתניהו והבטיח להילחם להוכחת חפותו".

יצוין כי החוק לא מחייב ראש ממשלה להתפטר במקרה של הגשת כתב אישום, וגם שותפיו של נתניהו לקואליציה הצהירו בשבועות האחרונים כי לא ידרשו ממנו לנקוט בצעד כזה.
קבצים מצורפים
F170205ESPOOL03.jpg
F170205ESPOOL03.jpg (342.14 KiB) נצפה 1954 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:07

אוסטריה: צעיר נעצר לאחר שהתחזה לאדולף היטלר
הרשויות במדינה ניהלו במשך מספר ימים מצוד אחרי הצעיר והבוקר הוא נעצר • הוא צפוי להיות מואשם ב"האדרת המשטר הנאצי"
בשבוע שעבר דווח לרשויות באוסטריה על צעיר שהצטלם כשהוא מחופש לאדולף היטלר והצטלם ליד ביתו שבעיירה בראונאו אם אין שבצפון-מערב המדינה.

המשטרה פתחה במצוד אחריו והבוקר הוא נעצר כשהוא מחופש לצורר ימ"ש.

דובר המשטרה מסר לכלי התקשורת כי "הצעיר ידע בדיוק מה הוא עושה. לא מדובר בתעלול או מעשה שובבות – אלא בתחפושת שמבטאת אידיאולוגיה".

כעת הוא צפוי להיות מואשם ב"האדרת המשטר הנאצי" – דבר האסור ע"פ החוק האוסטרלי.

יצוין כי בחודש אוקטובר האחרון החליטו הרשויות באוסטריה להרוס את בית הולדתו של הרודן הגרמני במטרה למנוע ממנו להפוך למוקד עלייה לרגל עבור ניאו-נאצים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:23

דיווח: ספינות ריגול רוסיות נצפו סמוך לחופי ארה"ב; טיל שיוט הוצב בחשאי
טראמפ במבחן: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב מדווחת רשת 'פוקס ניוז' האמריקנית על מספר צעדים צבאיים מדאיגים שביצעה רוסיה בשבועות האחרונים • גורמי ממשל: "אנחנו פוקחים עיניים"
מתיחות גוברת: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב על רקע מה שנראה כהעברת מידע רגיש לרוסים, מפרסמת התקשורת האמריקנית פרטים מדאיגים על פעולות צבאיות בהן נקטה מוסקבה לאחרונה.

רשת 'פוקס ניוז' דיווחה מפי גורם רשמי כי " ספינת ריגול רוסית נצפתה מפטרלת ליד החוף המזרחי של ארה"ב". זמן קצר לאחר צוטטה הרשת גורם אחר שטען שרוסיה הציבה בחשאי טיל שיוט חדש ומבצעי אשר מפר את הסכמי הנשק בין המעצמות.

"זו לא דאגה גדולה, אבל אנחנו פוקחים עיניים", אמר הגורם לכתב הרשת.

ובחזרה לפרשת ההתפטרות: הקרמלין במוסקבה פרסם מוקדם יותר הודעה רשמית בעקבות דברי בכירים ברוסיה לפיהם היועץ לביטחון לאומי בארה"ב שהודיע על התפטרותו – אולץ לעשות זאת בשל מידע רגיש שהעביר לרוסים.

"איננו מתערבים בענייניה הפנימיים של ארה"ב", לשון הודעת הקרמלין.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי היועץ לביטחון לאומי בממשל החדש בארה"ב מייקל פלין הגיש הלילה את התפטרותו לנשיא ארה"ב טראמפ.

הרקע לפיטורין, חשיפת ה"וושינגטון פוסט", כי פלין שלו עבר צבאי מפואר ובשל כך היה חשוף לחומר מודיעיני רב, יצר קשר בניגוד לנהלים עם גורמים ברוסיה וגילה את אוזניהם על תוכניותיה המדיניים של הממשל החדש בראשות טראמפ.

כך גם שוחח עם השגריר הרוסי בענין הסנקציות שהטיל הנשיא הקודם ברק אובמה נגד רוסיה בשל הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, פלין מואשם שלא גילה את האמת על מכלול קשריו עם הגורמים הרוסים.

פלין, לפי הדיווח ביקש 'להרגיע' את עמיתו הרוסי בכך שארה"ב בעידן הממשל החדש תהפוך להיות ידידותית יותר כלפי רוסיה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:24

שוב זליגה מסוריה: פצמ"ר התפוצץ בצפון רמת הגולן
לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק • בחודשים האחרונים אירעו מספר תקריות מהסוג הזה, כשצה"ל מקפיד להשיב אש בכל פעם למקורות הירי
שוב זליגה מסוריה: בצפון רמת הגולן זוהתה נפילה של רקטה, שככל הנראה הגיעה בעקבות זליגת ירי מסוריה. הרקטה נפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים או נזק לרכוש.

כאמור, ההערכה היא שמדובר בפגז שזלג מחילופי האש בין צבא אסד לכוחות המורדים באזור.

נזכיר כי תקריות מהסוג הזה מתרחשות בגזרת הגבול אחת לכמה ימים/שבועות, הפעם האחרונה שזה קרה – בדיוק לפני שבוע.

צה"ל מקפיד להשיב אש לעבר מקורות הירי
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 פברואר 2017, 11:51

אחד ויחיד כתב:בשל התרעה ביטחונית: שגריר ישראל במצרים הוחזר לארץ
ע"פ דיווח בעיתון 'הטלגרף' השגריר, דוד גוברין, הוחזר ארצה לפני מספר שבועות בשל התרעה מודיעינית חמורה • לפי שעה הוא טרם שב למצרים והוא מנהל את השגרירות באופן זמני מירושלים
דוד גוברין, שגריר ישראל במצרים, הוחזר ארצה בחשאיות מחשש לביטחונו, כך מדווח הטלגרף הבריטי. ע"פ הדיווח, גורמי מודיעין העבירו התרעה חמורה לביטחונו האישי והוא חזר מיד לאחר מכן לארץ.

לפי שעה הוא טרם שב למצרים ואת השגרירות הוא מנהל ממקום מושבו בירושלים.

במשרד החוץ סרבו להתייחס לדברים.

עפ"י פרסומים מדובר בחילוקי דעות בין סיסי לביבי לגבי התקרבות של מצרים לחמאס ולא התרעה ביטחונית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 15 פברואר 2017, 21:39

תגובות נלהבות בימין: "דגל פלסטין הורד מהתורן והוחלף בדגל ישראל"
מערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים של טראמפ ונתיהו: בנט מברך את ראש הממשלה, השר גלנט מגדיר את הנאום של טראמפ "היסטורי" ובשמאל מפנים את האש כלפי נתניהו: " מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר"
המערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים ולהצהרותיו התקדימיות של דונלד טראמפ. כצפוי, בימין מברכים על "העידן החדש" ואילו בשמאל מעדיפים להפנות את האש כלפי נתניהו.

ראשון להגיב היה שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, שכתב: "עידן חדש. אחרי 24 שנה דגל פלסטין הורד היום מהתורן ומוחלף בדגל ישראל. אני מחזק את ראש הממשלה שגילה מנהיגות ותעוזה וביצר את בטחון ישראל".

שר המדע, אופיר אקוניס: ״סופסוף הגיע סופו של רעיון שגוי ומסוכן: הקמת מדינת טרור פלשתינית בלבה של ארץ ישראל. גם הנשיא טראמפ מבין שנוסחת ״שתי מדינות״ לא תביא לשלום במזרח התיכון, ושצריך למצוא פתרונות אחרים כדי להשיג שלום. זהו יום חשוב מאוד לכל אוהבי ארץ ישראל״.
ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "נראה שקשה מאד לתקשורת הישראלית ולשמאל לקבל שיש פה עידן חדש. אני מברך את ראש ממשלת ישראל בראש ובראשונה על עידן חדש של אווירה טובה בין שני ראשי המדינות, על הראייה עין בעין את מסוכנותה של איראן ואת הצורך להתמודד עם הטרור העולמי. על מדיניות היוצאת לדרך חדשה, המבינה שמדינה פלסטינית אינה פתרון אלא בעיה גדולה, מדיניות היודעת שדרושים לישראל גבולות ברי הגנה ברמת הגולן ובירדן, הן מכח ההבטחה וההיסטוריה היהודית והן מכח המחשבה המפוכחת והאחראית לביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והאזור כולו".

שר הבינוי והשיכון, ,יואב גלנט, (כולנו): "נאום היסטורי של טראמפ: 'לא נאפשר לאיראן להחזיק נשק גרעיני לעולם, לעולם. הפלסטיניים מלמדים הרבה שנאה, הם חייבים להפסיק והם חייבים להכיר בישראל' – אלו הם דבריו. יש לנו ידיד בבית הלבן".

ח"כ אראל מרגלית (העבודה): "הימין הקיצוני ניצח הערב, מדינת ישראל הפסידה. נתניהו מוביל אותנו כעת למדינה דו לאומית, תוך בריחה מהאינטרס הישראלי של שתי מדינות. אנו צופים בקמפיין הבריחה של נתניהו מהחקירות תמורת קולות, וכולנו נשלם את המחיר".

ח"כ עמיר פרץ (העבודה): "זאת פגישה בין שני אישים מאוד חשובים בזמן מאוד חשוב אבל לצערי האישיות שמדאיגה אותי בפגישה הזאת היא דווקא זו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו מגיע לפגישה נתון לאיומי הקואליציה שלו המנסה להכתיב לו את תוצאות הפגישה מראש. נתניהו מגיע מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר ומדברים שכבר אמר.

כנראה שזו תהיה פגישה בעלת אופי ידידותי, אבל מה שעומד על הפרק הוא לא מידת החברות בין השניים. השאלה היא גם לא מה רוצים האמריקאים, אלא מה רוצים הישראלים. הנשיא האמריקאי יודע שאין דרך אחרת להתקדם, פרט לזו של פתרון מדיני. עם כל הכבוד לארה״ב, אנו אלה שנשארים עם הבעיה כאן, ועלינו להתמודד אתה בעצמנו״.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 פברואר 2017, 13:33

הנגבי: אתמודד ב-2023 לראשות הליכוד
השר צחי הנגבי מגיב לאמירתו של השר ישראל כ"ץ שהצהיר שיתמודד לראשות הליכוד אחרי עידן בנימין נתניהו: "מצוין. לדעתי זה יהיה ב-2023 ואז הוא ימצא שם עוד 7 מתמודדים, ובין היתר אותי".

בשיחה אחד על אחד בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת (יום ה', 16.2.17), התייחס הנגבי לחקירותיו של ראש הממשלה ואמר: "אני לא חושב שסיגר זו מתנה. אולי צריך להעמיד את ארנון מילצ'ן על ניסיון הרעלת ראש הממשלה", אמר בצחוק, והוסיף: "אם יוגש נגד ראש הממשלה כתב אישום הוא צריך לנהוג לפי החוק, והחוק אומר שאם יש כתב אישום נגד רה"מ הוא חייב לעזוב את תפקידו רק אחרי פסק דין חלוט. אני בעד שיישאר בתפקידו".

הוא הגיב על דבריו של אחמד טיבי, לפיהם אם תהיה מדינה אחת - הוא יהיה ראש הממשלה ואמר: "אחמד טיבי יוכל להיות אולי ראש ממשלת לה לה לנד". במהלך הראיון פירש הנגבי את דבריו של טראמפ אמש על ריסון הבנייה בהתנחלויות ואמר: "אני חושב שמישהו אמר לו 'אל תשאיר את הפלשתינים מדוכאים ושבורים, תן להם איזו אמירה', ולכן הוא יצר איזו הגינות ואיזון לפלשתינים באמירה הזו. הוא אמר זאת בסגנונו - תפסיקו עם זה קצת. קצת יכול להיות חודש, חודשיים, חצי שנה".

הנגבי התחייב לפרויקט תעלת הימים. "אנחנו עכשיו בשלב הראשון של המכרז. בתוך שלוש שנים נראה צינור". כמו-כן לשאלה אם הוא רוצה את תיק התקשורת הוא ענה: "לא במיוחד, אבל אם יטילו עלי - אעשה זאת".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 פברואר 2017, 16:27

ראשוני: בהלה בביה''ח קפלן יולדת לקחה תינוק בן 4 שעות ונעלמה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:43

ליברמן מציע לחמאס: "נמל ימי ושדה תעופה תמורת החזרת הגופות"
שר הביטחון העניק היום ראיון לאתר מתאם הפעולות בשטחים והציע 'דיל' מסוג חדש לחמאס • בנוסף המשיך ליברמן בניסיונות לפנות לציבור הפלסטיני מעל לראשם של מנהיגי הרשות: "אני מוכן לדבר איתם ישירות, לא דרך מתווכים"
הדיאלוג של ליברמן: שר הביטחון ממשיך במאמציו ליצור דיאלוג מסוג חדש עם הפלסטינים – מעל לראשם של המנהיגים. היום העניק ליברמן ראיון לאתר המתפ"ש (מתאם הפעולות בשטחים) ואמר: "בואו נדבר – אנחנו רוצים דיאלוג ישיר עם הציבור הפלסטיני. לא דרך מתווכים, לא דרך תקשורת שבדרך כלל מאוד לא אוהדת את עמדת ישראל. אני מוכן לדבר איתם ישירות בשידור ישיר, לקבל מהם שאלות ולענות להם על השאלות".

ליברמן הוסיף בענין הזה: "הבעיה המרכזית בינינו לבין ההנהגה הפלסטינית ברמאללה זה היעדר אמון מוחלט. היציבות הכלכלית והצמיחה ביהודה ושומרון הן אינטרס גם של ישראל ולכן בנושא הזה אנחנו פרטנרים. הייתי מעדיף, קודם כל, להתמקד בנקודות שיש לגביהן הסכמה, ורק אחר כך לדון במה שאיננו מסכימים לגביו. נגזר עלינו לחיות פה ביחד בחלקת האדמה הקטנה הזאת, ולכן כדאי להפנים שחייבים לחפש דרכים לשתף פעולה ולא לריב.

ההתיישבות מעולם לא הייתה מחסום להסדרים מדיניים או להסכמי השלום…ישראל החזירה שטחים ופינתה 21 יישובים ברצועת עזה, אך לא קיבלה שלום וביטחון בתמורה. הבעיה המרכזית אינה ההתיישבות אלא מצב כלכלי מחפיר, אבטלה, מצוקה והיעדר אופקים".

באשר למצב מול חמאס בעזה הציע ליברמן דיל מענין: "ברגע שחמאס יוותר על המנהרות ועל הרקטות, אנחנו נהיה הראשונים שנשקיע ונבנה להם גם נמל ימי, גם שדה תעופה, גם אזור תעשיה גם בכרם שלום וגם בארז. אנחנו יכולים מידית לייצר כ-40,000 מקומות עבודה לתושבי עזה, בהנחה שחמאס מוותר על הסעיף 'השמדת מדינת ישראל', מוותר על המנהרות, מוותר על הרקטות, וכמובן, וזה הדבר הראשון והחשוב, מחזיר את גופות חיילינו ואת האזרחים הנמצאים אצלו בשבי".

על הירי מהרצועה אמר ליבמרן: "כל פרובוקציה תיתקל בתגובה עוצמתית. אני משתדל לנהל את ענייני הביטחון בעוצמה, באחריות ובשקט".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:44

קופיקס מעלה את מחיר הקפה, הצרכנים זועמים
מטבע אחד כבר לא יספיק לכם: רשת בתי הקפה ששברה את השוק הודיעה על תחילת הייקור במוצריה • הבעלים מסביר: "העלאה מחוייבת כדי שהרשת תמשיך להיות רווחית" • מחאה ברשת: "אבי כץ, חזור בך. אין שום הצדקה למהלך"
הסוף לכוס קפה בחמישה שקלים בלבד: רשת 'קופיקס' הודיעה כי החל מיום ראשון הקרוב יעמוד המחיר לכוס קפה על 6 שקלים, עליה של שקל אחד שהוא 20% ביחס למחיר הקודם. בקופיקס מדגישים כי העלאה תקפה לכל סניפי הרשת – 131 במספר.

אבי כץ, בעלים ומייסד הרשת, הסביר בראיון ל'דה מרקר' מה עומד מאחורי המהלך. "כשמקימים עסק אז בהתחלה אתה עולה ועולה אבל אז אתה נשחק, ונאלץ לעשות תיקון טכני כדי להמשיך לעלות, עד ששוב תישחק – ושוב תצטרך לעשות תיקון טכני".

כץ טוען כי הוא עושה את המהלך בשל עליית מחירי שכר הדירה, שכר המינימום, הארנונה, החשמל וחומרי הגלם. לדבריו, "כשכל המחירים האלה עולים כבר שלוש וחצי שנים, מאז שהקמנו את העסק, אז ברור שמי ששילם על זה הם הזכיינים שמפעילים את החנויות…אם המהלך לא יביא לשחיקה במחזור, העלאת המחיר ל-6 שקלים תוסיף למחזור כ-50 מיליון שקל בשנה. אם המחזור יישחק, אז עליית המחיר תוסיף לנו במינימום עוד 25 מיליון שקל להערכתי".

איציק אלרוב מייסד "תנועת הצרכנים" הנאבקת ביוקר המחיה, מסר בתגובה: אין הצדקה לעליית מחירים גורפת בקופיקס. יש תחושה קשה של ניצול שיטת המחיר האחיד ברשת, על מנת לגרוף רווחים נוספים מכיסו של הציבור. אנו קוראים לאבי כץ להקפיא את התייקרות המחירים המתוכננת ולחשב מסלול מחדש. שיטת קופיקס הביאה הגינות ומחירים שפויים לענף קרטליסטי עם מחירים שערורייתיים. מצער לראות שמי שהתיימר לשנות את השיטה – נכנע לה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:45

פתאום בג"ץ לא מתערב: השופטים מנעו הרס מסגד בלתי חוקי
עתירה לבג"ץ נגד בנייה בלתי חוקית בדרום הר חברון נדחתה על ידי השופטים בטענה כי אינם מתערבים בסדרי העדיפויות של המנהל האזרחי המופקד על אכיפת החוק • תנועת רגבים: "על פי היגיון זה, גופי האכיפה צריכים לבטל את הליכי האכיפה בתוך תחומי תכניות קיימות"
בית הכנסת ביישוב עמונה נהרס, אך מסגד בלתי חוקי לא ייהרס: בג"ץ דחה היום (חמישי) את עתירת רגבים כנגד מסגד לא חוקי שהוקם בעיירה יאטה שבדרום הר חברון. המסגד נבנה בצומת זיף, במרחק של עשרות מטרים בלבד מכביש 356 המוביל ליישובי הר חברון.

המסגד הוקם בשטח הנתון בשליטה ישראלית מלאה, ובמקום ישנה תוכנית מתאר בתוקף המגדירה את השטח שעליו נבנה המסגד כשטח המיועד למגורים בהגבלת גובה הבניה, ועל כן לא ניתן להוציא היתר בניה אף בדיעבד למסגד שצריחו מתנשא לגובה עשרות מטרים.

בדיון שהתקיים אתמול הודתה המדינה כי הקומה הראשונה במסגד הוקמה בניגוד לחוק לפני למעלה משני עשורים, אולם בשנת 2009 לקראת עדכון תכנית המתאר ביישוב, נמחק תיק הפיקוח של המבנה ובוטלו כל הליכי האכיפה נגדו. גם לאחר אישור התכנית, מחזיקי המסגד הבלתי חוקי מעולם לא ביקשו היתר בניה בדיעבד, ואף הוסיפו למבנה 2 קומות וצריח.

"רוחנו אינו נוחה כל עיקר מבניה בלתי חוקית, בכל מקום באיזור", כתבו השופטים בפסק הדין. "צר לנו. הדבר אינו תואם גישה של חוק ותורם להפקרות. אך בהינתן לצערנו ריבוי בניה בלתי חוקית, אין ככלל מנוס – בהקשרים מעשיים – מכיבוד סדרי העדיפויות של המשיבים הפועלים באילוצים".

בתנועת רגבים אומרים בתגובה, כי בפסק דינו בג"ץ אישר למעשה את החלטת המנהל האזרחי למחוק את תיק הפיקוח כנגד המסגד הבלתי חוקי ולבטל את כל ההליכים נגדו – רק בשל היותו בתוך תחומי תכנית מתאר בתוקף, למרות כי הוקם ללא היתר ובניגוד גמור לתכנית המתאר.

"על פי היגיון זה, גופי האכיפה השונים צריכים למחוק את כל תיקי הפיקוח ולבטל את כל הליכי האכיפה נגד בניה בלתי חוקית הנמצאת בתוך תחומי תכניות קיימות", אומרים ברגבים. "פסק הדין מראה שוב, שבג"ץ מתערב במקומות שהוא רוצה, ונמנע מהתערבות במקומות שהדבר לא נוח לו".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:50

דיווח: ארה"ב שוקלת לשלוח כוחות קרקעיים למלחמה בדאעש
בעוד ממשל אובמה סירב לשלוח כוחות סדירים לסוריה כדי להילחם בדאעש, שוקל כעת הפנטגון ברצינות להמליץ לטראמפ לעשות זאת לראשונה • על פי הדיווחים, "ייתכן שיהיו כוחות סדירים בסוריה לתקופה מסוימת", במסגרת המאבק בארגון הטרור הרצחני
משרד ההגנה של ארצות הברית ימליץ על פריסת חיילים בסוריה במסגרת המאבק בארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) – כך דיווחה רשת CNN. ממשלו של ברק אובמה דחה את הרעיון להציב חיילים קרביים במלחמת האזרחים בסוריה.

לפי הדיווח, הפנטגון עדיין לא העביר את ההצעה לבית הלבן וזאת אחת מתוך כמה תכניות הנשקלות בנושא. "ייתכן שיהיו כוחות סדירים בסוריה לתקופה מסוימת", מסר גורם ביטחוני. הוא הוסיף כי ההחלטה הסופית היא של הנשיא דונלד טראמפ. טראמפ כבר הורה לשר ההגנה ג'יימס מאטיס להכין תכנית חדשה למלחמה הארגון עד לסוף החודש.

עד עתה, וושינגטון שלחה רק צוותים מצומצמים מיחידות מיוחדות המסייעים לארגוני מורדים הלוחמים בדאעש ולא משתתפים באופן פעיל בלחימה הקרקעית. הכוחות גם מתאמים בין המורדים לבין הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית, המפציצה מהאוויר יעדים של דאעש בסוריה מאז ספטמבר 2014.

לא ברור אם התכנית גם תהיה מתואמת עם רוסיה, המסייעת למשטרו של בשאר אסד. הרודן עצמו אמר בשבוע שעבר כי כוחות אמריקניים יתקבלו בברכה אם המהלך יהיה מתואם עם דמשק. גם טורקיה שלחה כוחות לסוריה כדי להיאבק בדאעש, והיא תומכת בכוחות מורדים הפועלים נגד הארגון בצפון המדינה.

ארה"ב מובילה זה שנתיים קואליציה בינלאומית אווירית הנלחמת בדאעש בעיראק ובסוריה, בשיתוף פעולה עם כוחות עיראקיים וכורדיים על הקרקע. מעת לעת מבצע צבא ארה"ב פשיטות קומנדו מיוחדות של יחידת "אריות הים" המפורסמת כדי לעצור או לחסל מבוקשים, אבל באופן כללי עד כה הראתה ארה"ב כי היא אינה ששה לשלוח כוחות קרקע גדולים לסוריה ולעיראק אחרי שנים של אלפי הרוגים ופצועים בקרב חייליה במלחמות בעיראק ובאפגניסטן.

בקיץ 2013 היה נשיא ארה"ב ברק אובמה קרוב מאי פעם לשלוח כוחות לסוריה בעקבות השימוש שעשה משטר אסד בנשק כימי נגד המורדים, אבל ברגע האחרון הוא נמנע מכך והסכים שלא לשכוח כוחות בתמורה לכך שאסד יסכים להתפרק מהנשק הכימי. מאז דווח עוד פעמים רבות על שימוש שעשו אסד וארגוני טרור בסוריה בנשק כימי – אך אובמה לא שלח את הצבא לסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:01

מחירי הדירות ירדו? לא בטוח שיש לכחלון סיבה לחייך
נתוני הלמ"ס מלמדים על ירידה של 1.2 אחוז בחודשיים האחרונים של 2016, כאשר מדובר בירידה החדה ביותר בעשור האחרון • עם זאת, חודש אחד אינו יכול לבשר דבר. רק חודשיים קודם לחודשי המדד הנוכחי, המדד עלה בשיעור גבוה של 1.1%
מחירי הדירות רשמו ירידה בסוף שנת 2016: לפי נתוני מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מחירי הדירות בחודשים נובמבר-דצמבר ירדו בשיעור של 1.2% בהשוואה לחודשים אוקטובר נובמבר 2016. מדובר בירידה החדה ביותר בעשור האחרון.

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות, התייחס למדד המחירים: "החדשות במדד המחירים לחודש ינואר מגיעות משוק הדיור. בחודש ינואר ירדו מחירי הדירות ב-1.2%, זו למעשה הירידה החודשית החדה ביותר ב-10 השנים האחרונות. בהסתכלות שנתית, חלה התמתנות משמעותית בעליית המחירים, מ-8.1% בחודש הקודם ל-5.9% כיום.

"התמתנות המחירים לכשעצמה אינה מפתיעה – העלייה בריבית למשכנתאות בשנה וחצי האחרונות, הירידה במספר העסקאות במקביל לעלייה במלאי והנתונים אשר מראים על יציאה של משקיעים מהשוק מעידים על התמתנות בשוק הדיור. בהנחה והנתונים לא יתעדכנו לאחור באופן משמעותי, מדובר בהחלט בחדשות טובות עבור משרד האוצר. אנו מצפים כי מגמת התמתנות המחירים תימשך גם בחודשים הקרובים".

עם זאת, מוקדם עדיין לחגוג, שכן חודש אחד אינו יכול לבשר דבר וחודשיים קודם לחודשי המדד הנוכחי, בספטמבר-אוקטובר 2016, המדד עלה בשיעור גבוה של 1.1%. במילים אחרות – צריכים להגיע רצף של מדדים בעלי מגמת ירידה, כדי שניתן יהיה להסיק, שסוף 2016 אכן הביא את השינוי במגמה ארוכת הטווח של עליית מחירי דירות.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעלייה הניכרת שנרשמה בתקופה האחרונה על הריבית על משכנתאות. מדובר בעלייה שמעלה את ההחזרים החודשיים שנדרשים לשלם בעלי המשכנתאות לבנקים, וכתוצרה מזה יכולותיהם לרכוש דירות פוחתות.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:01

במסגרת סיור במרכזי תל"ם: סגן השר נהרי הבטיח להגדיל התמיכה במוסדות לנוער נושר
סגן שר הפנים והפריפריה, משולם נהרי, ערך סיור מקיף במוסדות תל"ם המטפלים במסירות נפש בנוער נושר • הרב בניהו דביר, ראש המוסדות: "שמחנו לראות שיש 'אבא ואמא' לפעילות שלנו" • נהרי: "אני הכתובת לכל מי שלא מוצא את מקומו במסגרות הרגילות"
בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בהתייחסות לנוער הנושר בציבור החרדי שהובילה לטיפול מעמיק ויסודי ומציאת פתרונות המהווים הצלת נפשות של ממש הן לבני הנוער והן למשפחות המקיפות אותם.

בשבוע האחרון נפגשו שניים מהגורמים שאחראים למהפך החיובי הזה – סגן שר הפנים והפריפריה, הרב משולם נהרי, ויו"ר מרכז תל"ם, הרב בניהו דביר – במסגרת סיור מיוחד שנערך במרכזי תל"ם שמרכזים חלק גדול מהפעילות בתחום הנוער הנושר בציבור החרדי.
לצד עיסוקיו הרבים של סגן השר נהרי במשרדים עליהם הוא מופקד, לקח על עצמו סגן השר את הטיפול בסוגיית הנוער הנושר. חלק ניכר מזמנו ומשאביו של סגן השר מוקדשים בכדי למלא את תפקידו השני כאוזן קשבת של כל בני הנוער שנפלטו מהמסגרות הנורמטיביות במטרה להחזירם למוטב ולתת להם את האפשרות להקים בתים של תורה בתום תקופת השבר.

מרכז תל"ם נחשב לאחד מהמוסדות המובילים בתחום הנוער הנושר ועוסק בעיקר בנערות שמגיעות ממיטב הבתים בציבור החרדי ולצער כולם נפלטו מהמסגרת מסיבות שונות. המטרות של המרכז שהוקם לפני למעלה מעשר שנים על ידי הרב בניהו דביר, מהדמויות החינוכיות המובילות בירושלים, הם הן פעולות בתחום מניעת הנשירה בקרב נערות הנמצאות בסיכון, והן שילוב נערות שכבר נפלטו מהמסגרת בחזרה לחיי הקהילה. הפעילות כולה מלווה באופן צמוד על ידי הגאון רבי ישראל גנס מראשי ישיבת קול תורה ומרבני שכונת מטרסדורף.
במסגרת הסיור סיירו סגן השר יחד עם יועצו, יקותיאל משי המופקד על הנושא במשרד עם בכירי המרכז בין הדירות הטיפוליות וראו מכל ראשון את הפעילות שנעשית במסירות נפש של ממש מתוך דאגה להציל כמה שיותר נפשות בישראל.

סגן השר ראה מקרוב את הפעילות הכוללת כאמור אימוץ נערות הנמצאות בסיכון במסגרת תוכנית 'אל חוף מבטחים' שמעניקה להם הזדמנות שניה להשתלב בקהילה, פעילות 'בית חם' שמשמש כבית שני עבור נערות שמתקשות להישאר בבית, בתי הספר התיכוניים שנבנו במיוחד עבור נערות בסיכון וכן פעילויות רבות נוספות שמטרתם אחת: הצלת נפשות מאובדן דרך.

במסגרת הסיור ניגשו לסגן השר ולהנהלת המוסדות נערות רבות, שסיפרו בקול חנוק מדמעות על מסלול החיים הקשה שעברו ועל ההזדמנות הנוספת שקיבלו שהצילה את חייהם.

בסיום הסיור שנמשך שעות ארוכות, בירך סגן השר נהרי את הנהלת המוסד בראשות הרב בניהו דביר ואמר כי "אני שמח להיות האבא לכל אותם הילדים שאין אבא אחר שרוצה אותם. יש הרבה מוסדות לבני נוער מוצלחים, אבל אני שמח לעזור דווקא לבני נוער שאף אחד לא רוצה אותם, והרב בניהו דביר וכל הצוות לקח על עצמו לדאוג להם ולהעמיד אותם בקרן אורה".

הרב בניהו דביר, העומד בראש המוסד, אמר בתום הסיור כי "אני מודה לרב נהרי ולכל הצוות על הזמן והמסירות שהם מגלים לצורכי הנוער הנושר. זה לא מובן מאליו לראות נציג שהנושא לא נמצא בתחום סמכותו הישיר מתגייס במסירות למען הנושא הזה, מעורב בכל הפרטים ושמח לעזור. כל העוסקים בטיפול בנוער הנושר, נושא שהיה 'מת מצווה' עד לפני כמה שנים, יודעים היטב שיש להם היום 'אבא ואמא' לנושא במשרדי הממשלה, ועל כך תודתנו לשר נהרי ולצוות המשרד שלו שמחולל גדולות ונצורות בתחום".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:09

מנכ"ל הכנסת וצוות לשכתו קיימו סיור מקצועי במטה "איחוד הצלה" בירושלים
מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו סייר בימים האחרונים במטה הארצי של 'איחוד הצלה' בירושלים. במהלך הביקור נחשף המנכ"ל לפעילות הרבה של הארגון המונה כ-3,200 מתנדבים ברחבי הארץ כמו כן התרשם המנכ"ל ממגוון המיזמים והפרויקטים של הארגון כגון מיזם תן כבוד, משפחה בטוחה ועוד
מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו יחד עם קצין הכנסת מר יוסף גריף סיירו בשבוע שעבר (חמישי) במטה הארצי של 'איחוד הצלה' בירושלים. במהלך הביקור, אותו הוביל מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים, נחשף סחרוביץ לפעילות הרחבה של הארגון המונה כ-3,200 מתנדבים ביניהם: רופאים, פרמדיקים וחובשים. המצוידים במיטב הציוד הרפואי ובמכשור המתקדם ביותר, כל אחד לפי הכשרתו.

כמו כן התרשם המנכ"ל ממוקד החירום של איחוד הצלה שמספר הטלפון שלו הוא 1221 אשר נותן מענה מידי יום לכ-800 קריאות חירום ברחבי הארץ. בסיום הסיור ביקשו מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וקצין הכנסת ניצב יוסי גריף להודות לארגון איחוד הצלה על האירוח והצגת הפעילות החשובה ואחלו לארגון הצלחה בהמשך הפעילות להצלת חיים ברחבי הארץ.

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים, אמר בסיום הביקור כי "שמחתי לארח היום במטה איחוד הצלה את מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו ולהציג לו את כלל הפעילות של הארגון. כמו כן נידונו אפשרויות לשיתופי פעולה עתידיים עם הכנסת למען הגברת המודעות של הציבור כיצד לנהוג במצבי חירום רפואיים אשר מזדמנים לידם".

אחראי קשרי ממשל באיחוד הצלה שבי רפפורט אמר כי "הקשר עם מוסד הכנסת הינו חשוב ביותר, לאור העובדה שבמקום זה מתקבלות החלטות המשפיעות בין היתר על ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל. מטרת איחוד הצלה היא לסייע בכל דרך באמצעות רשת ההצלה הלאומית להגיע לכל פצוע או חולה במדינת ישראל בתוך 90 שניות ולספק לו את הטיפול הרפואי הראשוני עד להגעת האמבולנס".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:10

נסראללה מאיים: "במלחמה הבאה הכור בדימונה יהיה יעד מועדף"
בנאום שנשא מזכ"ל חיסבאללה לרגל יום השנה של עימאד מורניה הוא התייחס לפירוק מיכל האמוניה בחיפה והמליץ לישראל "לפרק לא רק את מיכל האמוניה בחיפה אלא גם את הכור הגרעיני בדימונהיש לנו אפשרות לפגוע בו במלחמה הבאה"
ממשיך להתגרות בישראל ולאיים עליה: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא היום נאום לרגל יום השנה לחיסולו של עימאד מורניה (ע"פ מקורות זרים, בידי ישראל). נסראללה בחר להתייחס לפירוק מיכל האמוניה בחיפה שיבוצע בשל החשש מפני פגיעה בו במהלך המלחמה הבאה ואמר: "נפגע במיכל האמוניה בכל מקום שיהיה. כמובן שבחיפה יותר קל אבל נפגע בו בכל מקום – גם בספינה שעוגנת סמוך לחופי חיפה.

בהמשך הוא היה מפורש יותר: "אני קורא לישראל לפרק לא רק את מיכל האמוניה אלא גם את הכור הגרעיני בדימונה. בישראל יודעים שלחיזבאללה יש אפשרות להגיע לכור הגרעיני שהוא מיושן ולא מחייב כוח גדול לפגוע בו".

על מצב ארגונו אמר נסראללה: "מנהיגי ישראל חשבו ב-2006 שיש להם מספיק מידע מודיעיני נגד החיזבאללה. תמיד יש לנו מה להסתיר וזאת חלק מהאסטרטגיה שלנו. אתם תופתעו ממה שאנו מסתירים ויכול להוביל לשינוי דרמטי בכל מערכה עתידית".

המזכ"ל גם התייחס לפגישתם של נתניהו וטראמפ אמש, וציין: "נשיא ארה"ב הכריז על מות המו"מ לשלום. הדרך היחידה היא מלחמה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:12

אייכלר: שלטון שמכיל ידויי אבנים – יאפשר למחבלים לבצע פיגועי ירי
לקראת הפגנת תושבי ביתר עילית הערב בעקבות התגברות מקרי יידויי האבנים לעבר הנוסעים על הכביש המוביל לעיר, ירד ח"כ אייכלר לשטח והזכיר: "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה" • "הטרוריסטים מטילים אימה ופחד ומנסים לנתק את ביתר מירושלים"
לקראת הפגנת תושבי העיר ביתר עילית יחד עם ראש העיר מאיר רובינשטיין בעקבות התגברות אירועי יידויי האבנים בכביש עוקף חוסאן המוביל לעיר התורה והחסידות בערי יהודה, הגיע היום לעיר ח"כ ישראל אייכלר, יו"ר הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, על מנת להבין את המצב הנשקף לעיני אלפי הנוסעים מידי יום אל העיר וממנה.

"באתי לחזק את ראש העיר מאיר רובינשטיין ואת תושבי ביתר הקשורים בעבותות אהבה וקשרי חינוך חסידות ותעסוקה לירושלים", אמר אייכלר שהזכיר כי "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה. כולנו זוכרים את הילדה אודל ביטון הי"ד שנהרגה מאבן. מי שזורק אבן על ציר התנועה הוא טרוריסט, שמטיל אימה ופחד ומנסה לנתק את ביתר מירושלים".

לדברי אייכלר, "שלטון שמכיל תופעת אבנים נגד נוסעים חפים מפשע, גם יאפשר למחבלים לבצע פיגועי ירי. מי שאינו מונע טירור של אבנים, לא יוכל למנוע פיגועים חלילה", תקף הח"כ את מדיניות ההכלה. "על כן יבורך ראש העיר מאיר רובינשטיין שמסרב להכיל ולהתעלם מטרור האבנים כדי להציל את התושבים מהסכנה" אמר יו"ר הועדה לפניות הציבור של הכנסת.

כזכור, בעקבות רצף האירועים האמור הוקם בביתר מטה פעולה במטרה לעורר את הגורמים הרלוונטים ולגרום להם לפעול באופן שיחזיר את הביטחון למשתמשי הדרך. הערב, בשעה 21:00 מתוכננת הפגנה גדולה של תושבי ביתר מול חוסאן ועל כביש 375. מי שצפוי להשתתף בהפגנה הוא ראש העיר, מאיר רובינשטיין.

"לנוכח התגברות האירועים, למרות צעדי הצבא והמשטרה, והחשש הממשי לשלומם של תושבי ביתר הנוסעים באלפיהם מדי יום על הכביש, החליט רה"ע רובינשטיין להתייצב בראש הפגנת תושבים גדולה מול חוסאן ועל כביש 375", נמסר ממטה המאבק. ראש העיר מסר: "אני שומע כבר חודשים ארוכים הבטחות. יש לי הערכה עצומה לצבא ולמשטרה. אני מלא הערכה לפעילות הרבה של מח"ט עציון ידידי רומן גופמן ומודה לו על המאמצים הכבירים שעושה. שנים רבות לא היה לנו בגיזרה מפקד מוערך כמותו. אולם למרות זאת איננו יכולים להמשיך להיות ברווזים במטווח. המצב הנוכחי לא יכול להימשך עוד אפילו יום אחד".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־54 אורחים