עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 07:18

זעזוע בעולם התורה מהפגיעה וההתנכלות המתמשכת בגדולי ראשי הישיבות!
בפעם השניה הדביקו לפנות בוקר פושעי 'נצח' את מנעול דלת ביתו של הגאון רבי יגאל רוזן ראש ישיבת 'אור ישראל', הפושעים שפכו צבע שחור ברחבת ביתו ~ הפשע מצטרף לשורה של התנכלויות, רדיפות, הטרדות ופשקווילים נגד גדו"י וראשי ישיבות.
הרב דב וייס מחשובי בוגרי 'אור ישראל' בראיון כואב: "דם ליבי שותת, פגעו באבא שלי באופן מזעזע, במידה ולא תתקיים מחאה רבתית בוגרי אור ישראל יצאו למחאה, האם מישהו מבני התורה חשב להדביק את דלת ביתו של הרב שמואל אוירבך חלילה?".
הרב אליהו פרייליך בראיון סוער: "זו כת שאלופה בהיתממות, הם יורדים לחייו של הגר"י ומתנכלים לו, הם במלחמה כבר 4 שנים ברציפות נגד גדולי התורה ועולם הישיבות, הם מחריבי עולם התורה, מי שלא מוחה לא יוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה".
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: עד מתי נשתוק על ביזוי ת"ח??

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 07:19

הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השניה הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו - הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
מוטי סגל קוקר
הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השלישית הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו – הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
הגאון רבי יגאל רוזן עמד לצאת הבוקר מביתו כמדי יום לתפילת שחרית בהיכל ישיבת אור ישראל אך לתדהמתו הדלת הייתה נעולה בדבק, ראש הישיבה נאלץ להזמין פורץ על מנת לצאת מביתו.
מלבד זאת, הפורעים שפכו צבע שחור שאינו יורד בקלות בכניסה לביתו. אנשי 'הפלג הירושלמי' שמו להם למטרה על פי מקורבי ראש הישיבה להתנכל לרבנים וגדולי ישראל כאשר הגאון רבי יגאל רוזן הנו יעד ראשון במטרה בשל כפיפותו להנהגת הדור.
הערב הגיעו מספר בחורים מישיבות מרכזיות בעיר בני ברק לביתו של הרב רוזן על מנת לנקות את הפוגרום שנוצר במקום. במשך דקות ארוכות עמלו הבחורים וגירדו את שאריות הצבע מרצפת הבניין.
מדובר בפעם השלישית שמרוססות כתובות כאלה על קירות ביתו של ראש הישיבה. האלמונים, המזוהים ככל הנראה עם הפלג הירושלמי, ריססו כתובות נאצה חמורות על דלת ביתו של ראש ישיבות 'אור ישראל' , הגאון רבי יגאל רוזן, הדביקו את דלת ביתו ושברו את מנעול הדלת.
בעבר, האלמונים שהגיעו בשעת לילה מאוחרת לבצע את זממם ריססו כתובות חמורים נגד הגר"י רוזן וזאת בשל כפיפותו להנהגת הדור ובראשם למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בין הכתובות החמורים נכתב: "תמחה זכר עמלק" ו"קאפו צבאי"..
הפגיעה בגר"י רוזן מגיעה לאחר פגיעה ממושכת ברבנים ובראשי הישיבות ברבים. בעבר דיווחנו כאן ב'קוקר' על הפגיעה החמורה בגאון רבי יהודה סילמן על ידי אנשי 'הפלג הירושלמי' בעת דרשת שבת שובה בבית מדרשו בשכונת רמת אלחנן בבני ברק.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 07:23

סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 16 יוני 2016, 08:32

פשוט אנשים מושחתים שמצאו הזדמנות להוציא את ההשחתה אשר טמונה בליבם מכח אל הפועל
האם בית שמאי שהיו חריפים היו מתקוטטים עם בית הלל? להיפך לא נמנעו התלמידים מלישא אחד עם השני,
ותמהני למה רבני הפלג אינם יוצאים נגד השחתה זו להוקיע בשער בת רבים שאין זה דרכה של תורה.
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 16 יוני 2016, 09:02

מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 16 יוני 2016, 09:28

משולש כתב:הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השניה הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו - הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.
מוטי סגל קוקר
הפגיעה המתמשכת בגדולי ישראל וראשי הישיבות מצד קבוצת 'הפלג הירושלמי': הבוקר, בפעם השלישית הושחת מנעול דלת ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן וצבע שחור נשפך במכוון בכניסה לביתו – הערב תלמידי ישיבה ניקו את רחבת ביתו.

שניה או שלשית?

יש למישהו רעיון איך ניתן למנוע מקרים כאלו?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מלפפונאי. » 16 יוני 2016, 11:22

שאלת תם: במה מתבטאת "כפיפותו להנהגת הדור" של הגר"י יותר מכל הרבנים והדיינים וראשי הישיבות והרמי"ם שבדור [חוץ מרבני הפלג]??
ואגב, מושג חדש בהשקפה ליטאית "כפיפות להנהגת הדור". לקרוא כמובן בהברה ישיבתית אשכנזית במילרע.
ללמוד מהם.....
מלפפונאי.

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 14:30

אלי 1 כתב:מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??

איך ידעתי שזה יבוא כתגובה!!
מדברים אתם על א' אז מיד הם אומרים "אבל ב'..."
מה הסיפורי סבתא של הפלג מצדיקים לשפוך דבק וזפת לפתחו של א' מגדולי ראשי הישיבות???
אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

Re: פגיעה בהגר"י רוזן.

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 14:32

מה קרה שהם נדבקו 'דווקא' להגר"י רוזן שליט"א ? ועוד בפעם השניה [או השלישית, תלוי לאיזה גירסה מאמינים...]
כל הסיפור הזה לא מריח כ"כ טוב....
הסיפורים על "כפיפותו להנהגת הדור" הוא חלק ממה שכותבי יתד נאמן המוכשרים התחילו לאחרונה עם רשימת תוארים חדשה... הגראי"ל שטיינמן נהפך לרשכבה"ג, ועוד כמה תוארים ליטאים חדשים ייחשפו בימים הקרובים, כל יום שלישי תואר חדש...
וחוץ מזה יכול גם להיות שכמה אנשים שרוצים קצת 'אקשן' בשכונה עשו את זה, (מה שאולי רמז זעקל בדבריו,) מאיפה החלטתם שזה מגיע מהפלג ? מה גם שאלי 1 העיר הערה נכונה שכשזרקו אבן לבית הרב זלזניק אז לא היתה "הלם וזעזוע".
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 14:37

גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 16 יוני 2016, 14:40

צרה עינם בהצלחתו הכבירה של הגר''י רוזן הן בישיבתו שלו והן בצרכי הכלל
דהרי ידוע שהגר''י רוזן הוא זה שמנהל את המגעים מול השלטונות עפ''י הוראת מרן רבינו שליט''א
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 16 יוני 2016, 14:44

משולש כתב:גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.

צריך גם למחות על הביזוי העצום שביזו במשך שנים את מרן כ"ק האדמו"ר ממכנובקא שליט"א מזקני האדמורי"ם בבני ברק ששנים רדפו אותו על לא עוול בכפיו, והגדילו לעשות כשהגיע לחתונת האדמו"ר מבלעז בפעם האחרונה חצוף אחד העיז לנשכו ברגלו מתחת לשולחן!!!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 16 יוני 2016, 14:45

אלי 1 כתב:
משולש כתב:גליציינר אני מציע שתתעסק בנושאים שבהם אתה מבין יותר. כדי שלא תצטרך פעם אחר פעם להראות לכולם איך השנאה מקלקלת את השורה.

צריך גם למחות על הביזוי העצום שביזו במשך שנים את מרן כ"ק האדמו"ר ממכנובקא שליט"א מזקני האדמורי"ם בבני ברק ששנים רדפו אותו על לא עוול בכפיו, והגדילו לעשות כשהגיע לחתונת האדמו"ר מבלעז בפעם האחרונה חצוף אחד העיז לנשכו ברגלו מתחת לשולחן!!!

מה עניין שמיטה להר סיני?
יש חובת מחאה על כל אחד ואחד בכל פעם שמבזים תלמיד חכם
וזו חובת המחאה במקרה הזה!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 14:50

אלי 1 כתב:

שטויות במיץ עגבניות, קודם תלמד איך לאיית את מה שאתה רוצה לכתוב, אח"כ תכתוב. חוץ משזה שקר גמור שלא היה ולא נברא.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 14:52

אלי 1 כתב:

אתה אומר טול קיסם מבין עיניך, קודם טול קורה מבין עיניך ואחר כן תדבר.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 16 יוני 2016, 14:54

גאליציינער כתב:
אלי 1 כתב:

שטויות במיץ עגבניות, קודם תלמד איך לאיית את מה שאתה רוצה לכתוב, אח"כ תכתוב. חוץ משזה שקר גמור שלא היה ולא נברא.

לא נעים אבל זה מה שמשולש כתב לך בצורה ברורה אל תתעסק בכביסה המלוכלכת של השני בעיקר כשאתה לא מבין...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 16 יוני 2016, 14:56

גאליציינער כתב:
אלי 1 כתב:

צודק תיקנתי צ"ל בעלז במקום בלעז.... והשם הטוב יכפר בעדי
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 16 יוני 2016, 15:31

מוחים על כבוד צדיק אחד ומבזים צדיק אחר באותו מקום ובאותו הזמן!!!
אם יהודי מבקש סימן שהוא צריך!
בשמחה
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 15:36

אחד מתלמידיו של הגר"י רוזן אמר לי היום שבדומה לרפורמים, גם הם שואבים הכרה רק מפרובוקציות. (בנוסף על השיעמום ופרפורי הגסיסה של האידיאולוגיה-כסאולוגיה שלהם).
לכן יתכן שהתעלמות ושתיקה רועמת יכאיבו להם יותר מאשר הגררות אחרי הפרובוקציות שלהם.

השכם והערב עליהם בבית המדרש והם כלים מאליהם בע"ה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 16 יוני 2016, 17:51

מעניין, שמעתם? נשכו את האדמו"ר ממכנובקא!!! ואולי גם חתכו לו קצת מהאצבע, איזה סיפורי בדים...
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 16 יוני 2016, 18:30

חשבתי שלחסידי בעלז יש יותר שכל...

אתם לא מבינים שכל מה שאלי כתב זה רק כפרובוקציה. ואתם כפתאים מגיבים לדבריו, ועוד טורחים להכחיש???

אני אישית, דוקא הייתי מאשר שנשכו אותו עד זוב דם, אבל זה היה בתגובה שהוא משך בזקנו של האדמו"ר מבעלז בחתונה הקודמת ...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 18:41

משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...
תעלה מהר הודעה בעניין הפגיעה החמורה שפגעו הפלג הירושלמי [מנין לו זאת ? הוא לא הוכיח זאת] בראש ישיבת אור ישראל.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2016, 19:19

גאליציינער כתב:משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...
תעלה מהר הודעה בעניין הפגיעה החמורה שפגעו הפלג הירושלמי [מנין לו זאת ? הוא לא הוכיח זאת] בראש ישיבת אור ישראל.

שנאתך לליטאים אינה יודעת גבולות, אתה מעדיף להצטרף לרודפי גדולי התורה, ולעשות מעצמך צחוק. (מי שלח? גפני ודוד שפירא שלחו אותם??) העיקר שהצלחת למצוא עוד איזה "כתם" אצלנו.

לך תתעסק עם מושכי הזקנים ונושכי הרגלים אצלך!
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 19:35

ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יוני 2016, 19:37

משולש כתב:
גאליציינער כתב:משולש, אתה מפסיד, הדיון בנושא נמשך לנושאים יותר מעניינים...

שנאתך לליטאים אינה יודעת גבולות, אתה מעדיף להצטרף לרודפי גדולי התורה, ולעשות מעצמך צחוק. (מי שלח? גפני ודוד שפירא שלחו אותם??) העיקר שהצלחת למצוא עוד איזה "כתם" אצלנו.

לך תתעסק עם מושכי הזקנים ונושכי הרגלים אצלך!

מי הם ?
אני רואה שלקחת את זה ברצינות, ראה את דברי נעשה ונשמע...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 16 יוני 2016, 21:58

ועד כתב:מעניין, שמעתם? נשכו את האדמו"ר ממכנובקא!!! ואולי גם חתכו לו קצת מהאצבע, איזה סיפורי בדים...

אני חושב שמגיע לאלי 1 תודה ענקית על פירסום סקופ כזה לראשונה בפורומים שלנו. :lol:: :lol:: :lol::
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 16 יוני 2016, 22:21

גאליציינער כתב:אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.
[/b]

חזקקקקקקקקקק!!!!!!!!!!!
:lol:: :lol:: :lol::

ואפילו אם כדבריך, אומרים, מדוע ליטאים רבים יותר באכזריות מחסידים?
---כי אין להם 'מסורת' מדור דור..
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 16 יוני 2016, 22:57

גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

ובדרך אגב: נכון שאתה לא בא מבית ליטאי אלא אתה בעצמך הפכת לליטאי ? רואים זאת. ואני כבר כמעט לגמרי בטוח במוצאך.

ספר לנו בבקשה על היסטוריית המחלוקות שהיו לבעלז לאורך הדורות...
סאטמר, מכנובקא, העדה החרדית ועוד...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 17 יוני 2016, 01:59

משולש כתב:אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).

מוצא שפתיך תשמור - פתח אשכול מחאה!

335.jpg
335.jpg (116.23 KiB) נצפה 8823 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 יוני 2016, 18:54

חזן כתב:
משולש כתב:אני לא שמעתי על מקרה כזה של אבן על הרב זלזניק, אם תוכל להביא אסמכתא, ואם היה כזה דבר אני פותח אשכול מחאה. (בל"נ).

מוצא שפתיך תשמור - פתח אשכול מחאה!

335.jpg

בעיקרון אני פטור מהתחייבותי, כי אני התכוונתי על דברי אלי1 שאמר:
אלי 1 כתב:מי אמר לכם שהם עשו את זה? לפני כמה ימים נזרק אבן לעבר ביתו של הרב זלזניק האם גם אז היה הלם זעזוע ותדהמה??
ואתה מביא לי סיפור ישן שעבר עליו הפסח...
אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:
כתוב שם שזה היה בשביעי של פסח, למה לא פורסמה המודעה עד שבועות? חודש וחצי לוקח להדפיס מודעה???
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי האמת » 18 יוני 2016, 23:25

ביזוי התלמידי חכמים והטרור נגד רבנים על ידי אנשי הפלג הנורווגי לא יודע שובע וגבולות. כפי שפורסם כאן במוצאי החג, בעקבות ההתנכלות של מספר ריקים ופוחזים ברמת שלמה להגאון הגדול רבי דב אהרן זלזניק שליט"א מראשי ישיבת מאור התלמוד ברחובות, ולאחר חציית הקו האדום בזריקת אבנים לעבר ביתו, יצאו גדולי הרבנים בירושלים במכתב מחאה חריף על ביזוי גדול בתורה, שפורסם בערב חג השבועות בירושלים. על המכתב חתמו הגאב"ד והראב"ד של העדה החרדית וכן חשובי רבני רמת שלמה כשביניהם הרב ר' שמחה רבינוביץ בעל הפסקי תשובות. אלא שמני אז פועלים כמה אנשים רעים להטריף את דעתו של ר' שמחה רבינוביץ שיחזור בו מחתימתו. וכך מידי יום ביומו מתחילת השבוע, פועלים בלחץ ואיומים מספר אנשים חזקים הקרובים אליו שהם מקורבים ביותר לאנשי הכת הנורווגית, שלטובתו מוטב לו שיחזור בו מהמכתב, כי אחרת בבני ברק מסוגלים להתנכל לו ולנקום בו על כך, ולא חסר להם על מה. רק בשנה שעברה כשפסק בפסקי תשובות בעניין קו התאריך בפשיטות דלא כחזון איש, רצו בבני ברק לבלוע אותו חי. אחרי שתדלנות ופעילות הצליחו הרב ומקורביו להסיר את המכתב נגדו וספריו. עכשיו משתמשים אותם מקורבים אנשי מדות רעות המזוהים עם הפלג הנורווגי בנידנוד יום יומי מתוך לחצים ואיומים שמוטב שיחזור בו מחתימתו שמחה נגד ביזוי הגאון הגדול בי דב אהרן זלזניק. תראו להיכן הגענו.

===============================================

סליחה שלא עסקנו בזה אמש. זה פשוט לא נושא מענין וחשוב כל כך. עובדה. אתה הולך ברחוב וזה לא תפס אף אחד למרות הרעש שניסו לעשות מזה. המדובר הוא כמובן על המקרה החמור אם הוא אכן היה נעשה, בהתנכלות לרצפה בפתח ביתו של הרב רוזן שליט"א מאור ישראל. אם אפילו הציבור הנורווגי לא מאמין לעלילת הדם השקרית לזו, אנחנו שמכירים את הציבור ויודעים בוודאות שאין מי שיעשה כזה מעשה מטופש מלבד מה שהוא חמור, וודאי שלא צריך לעשות מכך סיפור.

מה לעשות עובדה. צאו לרחוב תראו שהציבור לא עד כדי כך טיפש ותמים. נו באמת. ארבע שנים קיים לו הפילוג הליטאי, הרבה אוייבי אמת קמו עליו, שמות הרבה יותר בעייתים מראש ישיבה של ישיבה גדולה, אנשים שהרבה יותר יש העזה לעשות כזה דבר אם בכלל וגם שם לא, אפילו אנשים מסוימים שהעזו להפריע להם בדרשת שבת הפוליטית שמסרו – אבל לכל דבר יש העזה גבול ופורפוציה, אפילו אנשים אוייבי בני התורה כמו אליהו פרייליך לא זכה למשהו בסגנון ולא רק בגלל שהוא מתוסכל כל כך, אלא מה לעשות, הפלג הירושלמי עדיין לא הגיע לרמת הטרור והשפלות של הפלג הנורווגי ופשוט לא עושה כלאו מעשים. אז בדיוק לראש ישיבה שמעשה זה מבין כל אחד גם טיפש גדול שזה פועל כבומרנג, שזה רק מזיק, שזה גם מסוכן אם יתפסו אותו, בדיוק לו עושים זאת, ולא בפעם הראשונה, וגם לא בפעם השניה אלא בפעם השלישית או הרביעית וכל זה בתקופה מאוד מסוימת.

מי שעדיין לא שמע והרבה כנראה לא שמעו, אתמול בבוקר נמצא שפוך ליד פתח ביתו של הרב רוזן צבע שחור כשיש אומרים שזה פחם ויש אומרים שזה זפת. בנוסף סיפרו לנו שהדלת הייתה נעולה בדבק עד כדי כך שהוצרכו לקרוא לפורץ מיוחד שיודע לגרד דבק. נו נו.

מדובר במקרה חוזר ונשנה אלא שהפעם שיכללו מקורבי הרב רוזן כנראה את השיטה. לפני מספר חודשים גם דווח כעין זה, בצירוף תמונות, על כיתובים ליד דלת ביתו של הרב רוזן בגנותו. בנוסף דווח על כך שהדלת ננעלה בדבק סולטייפ והוצרכו להזמין פורץ. בעקבות תמיהת קו במערכה ממתי צריך פורץ לדבק סולטייפ, וממתי דבק סולטיפ מצליח לחסום דלת של דירה, הוחלט הפעם לשכלל את הסיפור ולספר על דבק מגע שנעל את הדירה. כאילו שדבק מגע כן נועל דלתות. תנסו, אנו כמעט בטוחים שלא תצטרכו פורץ.

בפעם השניה מסע הנרדפות העצמית עבר לפתח תקוה שם ממש ברחוב הישיבה נעשה כיתוב גרפיטי מסודר מספר פעמים על פני רוחב הכותל. לשאלת רבים – מה עם המצלמות האבטחה שאפשר לבדוק מי זה, לא ניתנה מענה.

ועכשיו זה חוזר על עצמו עקב עיסוק ציבורי מסויים שהחל בשבועיים האחרונים. אלא כדי שהפעם זה יהיה יותר משכנע שזה אנשי הפלג ולא מסע נרדפות עצמית, זיכו גם קצין חרדי מבני ברק – בהסכמתו או שלא מן הסתם כן, באותו דפוס פעולה. צבע שחור מחוץ לדלת.

אלא שהציבור גם את זה לא קנה, נו באמת. ארבע שנים לא קרה כן לשום חייל או קצין או צייד, ופתאום נזכרו בכך באותו צורה ובאותו דרך כפי שעשו לראש הישיבה כאילו רוצים להכריז זה מעשה של קנאים או פלג מסויים. נו, באמת. ומה עוד שאותו או אותם שופך צבע ודבק מגע על המנעול הלך מביתו של הרב רוזן לביתו של הקצין החרדי או להיפך בשעת לילה מאוחרת, וכי אין מצלמות בבני ברק? המשטרה הלא יכולה ברגע לגלות מי זה אם היא הייתה רוצה אחרי שכל פינה בבני ברק יש מצלמות. וראינו כבר בעבר מה עושה המשטרה למי שמעז לדבר אפילו נגד חיילים או ציידים, אפילו מעצרי שווא היא עושה בשביל זה, וכאן פתאום לא מוצאים מי זה? באמת??!!

ומשום כך, סיפור זה עם כל חומרתו אם זה היה מעשה אמתי, לא תפס כותרות ולא עניין אף אחד מלבד כמה צמאי דם שעטו על עלילת הדם הלא זו הייתה כל מטרתם, יחד עם השדרן משה גלסנר שהופך את עצמו מיום ליום ללא רלוונטי, אך מה לעשות יש לו בן בישיבת אור ישראל הקטנה בש"ג. איך הוא ישתוק.

המטרה של עושי המעשה - ככל הנראה מקורבי הרב רוזן ברורה. ליצור תמיכה ציבורית נרחבת ברב רוזן כפי שהם עשו בפעם הקודמת אז הגיעו משלחות של רבנים לחזקו ולעודדו, ואם על הדרך אפשר להסית ולהשמיץ את ציבור בני התורה מה טוב ומה נעים.

ואכן התוכנית מתקדמת יפה, ולפחות מדבר אחד יצא ריוח גדול. לפי התכנית, מחר מוזמנים כל נציגי דגל התורה לסדר לימוד בבוקר בהיכל ישיבת אור ישראל. שמעתם נכון. לא עוד חיזוק מרבנים וגדולי תורה. נציגי דגל התורה יבואו להפגין תמיכה ברב רוזן. לא פחות ולא יותר. תחי העסקונה. אלא שמצד שני נוצרה גם בעיה ודילמא מסוימת, אך על זה בהמשך.

מה שכה מרנין את הלב, שאותם נציגים שספק רב מתי פתחו ספר לימוד לאחרונה, ישבו כמה שעות וילמדו. בתקווה שכך. זה לא נתפס בדימיון. אותם נציגי דגל שרגילים באייפוניהם יושבים בהיכל ישיבה ולומדים תורה. תארו לכם תמונה של מוטקה בלוי או מנחם שפירא עם גמרא על סטנדר מתנדנדים. ממש ימות המשיח. אם הם אכן יגיעו. נקווה שגם יהיה תמונות אחרי זה.

וכך נכתב במודעות שנתלו ברחבי פתח תקוה ונשלח היום לנציגי דגל התורה:

ב"ה, יום החמישי לסדר: על פי ה' יחנו ועל פי ה' יסעו את משמרת ה' שמרו [ע"פ ה' ביד משה] כולם באים לחזק ולהתחזק !!!!!!

אלכם אישים אקרא בעקבות המעשה המביש והנפשע אשר פגעו בני בלי-עול בכבוד התורה, בכבוד רבנן ותלמידיהון, בכבוד מעתיקי השמועה ומורי הדרך אשר ילכו בה יראי השם, ולאחר התלבטות והתייעצות הוחלט כי אל לנו - נציגי ועסקני התנועה הקדושה דגל התורה אשר בהררי קודש יסודה, לעמוד מנגד ולראות כבלע את הקודש.

אינהו בדידהו ואנן בדידן להגביר קול התורה ו'להגיד שבחו של אהרן שלא שינה' ולהוסיף חיילים לתורה.

על כן אנו מציעים בזאת להתאסף ביום השישי ערב שבת קודש "בהעלותך את הנרות" ולעשות "שטייגען" בהיכל הישיבה הגדולה "אור ישראל" רחוב קהילות יעקב 14 בפ"ת, בין השעות 10-12 להגביר את האור על החושך,.

['טועמיה' לאחר הסדר...] תוספת במערכה: מי שלא הבין, הכוונה לאוכל ושתיה אחרי הסדר. בלי זה כנראה יהיה קשה להשיג אנשים.
ממשיכה המודעה:
למותר לציין כי את הטלפונים הניידים ניאלץ [כמנהג המקום] להשאיר ברכב עד תום הלימוד...

[עוד הצעות ורעיונות יתקבלו בברכה]

בדרך התורה נלך לקדש שם שמים
מנחם שורץ

מוטקה בלוי הוסיף ושלח לבקש:

לבקשת רבנים

וראשי התנועה הק'

על כאו"א לעשות מאמץ מיוחד להגיע לסדר הלימוד מחר

בפ"ת

לכבודה של תורה

נ.ב.

א. בס"ד כנראה שאחד מגדולי ראשי הישיבות שליט"א

ימסור שמוע'ס ללומדים

ב. מי שיוצא עם רכב יעשה מאמץ

ויצרף את מכריו וידידיו

ברשת בית חינוך בפתח תקווה תלו מודעות – בו הוכרז על 'מעמד כבוד התורה' להגביר את האור על החושך, ולכן נקראים כולם להתאסף בהיכל הישיבה בין השעות 10-12 בבוקר כשהם מבקשים מכל אחד באופן אישי בכל לשון של בקשה ליטול חלק במעמד. בסיום המודעות נכתב כי מבחן דרשו יתקיים בהיכל הישיבה.

הבלגן שנוצר, כי העסקנים המארגנים רוצים שההיכל יהיה מלא, אך מחר זה שבת של אחרי חג השבועות שכולם חוזרים כבר לביתם ולא נמצאים בישיבה, ועל נציגי דגל התורה מכל הארץ הלא אי אפשר לסמוך שימלאו את ההיכל, אז מה יהיה. העסקנים ביקשו מהרב רוזן שיורה לבחורים להישאר אך הוא סירב ואמר שאינו מתערב בכל זה. לא ידוע לנו מה יצא בסוף.

טוב, אז לפחות נקווה שדבר טוב אחד יצא ממסע ההסתה השקרי ועלילת הדם שלא בפעם הראשונה נגד בני התורה. אם יהיה אכן סדר לימוד של אותם נציגים שכבר מזמן לא פתחו ספר, הכל שווה בשביל זה.
האמת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2016, 01:36

אני חושב לעשות תחרות בין 'במערכה' לבין ברי חמיש. אולי בכלל הצבע נשפך שם ע"י יגאל עמיר...
וכנראה גם את זבלון הפלס (ה'מגרד' את גדולי ישראל) מפעילים מקורבי הגראי"ל כדי ליצור תמיכה בו...
מה שבטוח שהם 'נזכרו' באבן רק חודש וחצי אחרי ש[לא] נזרקה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 19 יוני 2016, 10:20

מצטרף לדברי משולש.

גאליציינער, אתה לא מדבר לעניין כאן. וכאמור, השנאה שלך מקלקלת את השורה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 19 יוני 2016, 10:26

גאליציינער כתב:ב"ה אני לא שונא ליטאים, אני רק עומד מהצד ורואה את ההתנהלות של הליטאים במגוון עניינים העומדים עה"פ וליבי מתפלץ, מה לעשות, אנחנו לא התנהגנו ככה אף פעם.

לא התנהגנו ככה אף פעם? אתה טיפש או תמים או שניהם?

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 19 יוני 2016, 13:06

משולש כתב:אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:
כתוב שם שזה היה בשביעי של פסח, למה לא פורסמה המודעה עד שבועות? חודש וחצי לוקח להדפיס מודעה???

המכתבי מחאה כתבו הרבנים כבר בחודש ניסן, ראה התאריך, אמנם מאיזה סיבה שאיני יודע לא פורסמה מיד.
ולדעתי מספיק מחאת הרבנים, ופתיחת אשכול מחאה הוא אך למחסור, זה עוד יכול לגרום לקלקל יותר מלתקן, כמובן.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 19 יוני 2016, 13:09

שש משזר כתב:דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.

? ? ? ? ? ? ?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 יוני 2016, 13:46

שש משזר כתב:

דבריך האחרונים גובלים ברשעות חוצפה והתרסה כלפי הזולת. זה מה שאתה עונה לדברי הזולת? לתקוף אישית? ועוד כלפי מי? נגד אחד מותיקי הפורום, וגדול החכמים שביניהם? סליחה, אני פשוט עומד משתומם מההדרדרות בפורום הזה.

אני מתחייב בזאת לפתוח אשכול "ביזוי מותיקי הפורום וגדול החכמים שביניהם עד מתי נשתוק" ברגע שיעלו לכאן את מכתבי הרבנים ויוכח שאכן כך היה ושלא עבר כבר על הביזוי למעלה משלושים יום!!
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 19 יוני 2016, 14:25

שש משזר כתב:

'חכם' אחד עומד ומעיד על 'חוכמתו' של השני....

ועוד עם השחצנות הידועה ומוכרת פה, ח"ו ח"ו, פגעו פה בקצה ציפורנו של הגאון החכם הגדול השלם בענקים וכו' מורינו ורבינו ...

תגיד לי, אתה לא מתבייש לכתוב ככה, מאיתנו אתה לא צריך להתבייש שהרי אנחנו טיפשים וכסילים לדבריך, אבל לכה"פ תתבייש מעצמך על שכתבת דברי שטות שכאלו...

איזה התדרדרות יש לפורום, 'מתחצפים' לניקים אשר שש משזר חפץ ביקרם.....
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 19 יוני 2016, 14:33

גאליציינער כתב:
שש משזר כתב:

'חכם' אחד עומד ומעיד על 'חוכמתו' של השני....

ועוד עם השחצנות הידועה ומוכרת פה, ח"ו ח"ו, פגעו פה בקצה ציפורנו של הגאון החכם הגדול השלם בענקים וכו' מורינו ורבינו ...

תגיד לי, אתה לא מתבייש לכתוב ככה, מאיתנו אתה לא צריך להתבייש שהרי אנחנו טיפשים וכסילים לדבריך, אבל לכה"פ תתבייש מעצמך על שכתבת דברי שטות שכאלו...

איזה התדרדרות יש לפורום, 'מתחצפים' לניקים אשר שש משזר חפץ ביקרם.....

אני במקומך לא הייתי מעיז להתחצף לכ"ק מרן האדמור ורשכבה"ג דפורום לדעת שליט"א...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 19 יוני 2016, 14:36

לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],
אבל, כל המחלוקות לא היו כלל וכלל בהתנהלות הזאת, שיילך ציבור, גדול ככל שיהיה ולא יכיר בחלק השני - שמונה אלפים מישראל ולא משנה כמה, יזרקו אותם מכוללים, מישיבות וכן ע"ז הדרך, [זה עוד מילא, הם הניו בעצמם צריכים לצאת ולפתוח לבדם, הם לא הבינו את זה, אז 'הסבירו' להם את זה...] אבל אפילו לאחר שהם נפרדו זה כמה שנים, עדיין ישנם הרבה אנשים בצד ההוא שלא מוכנים להכיר בהם כלל וכלל, כאילו הם רשומים בטאבו אצלם מבלי יכולת להתפלג, על זה כיוונתי באומרי שאנחנו לא נהגנו ככה, בכל מחלוקת שהיה, רבו, לאחמ"כ כל אחד השלים עם קיומו של האחר, עם שלום או בלי שלום...
ולא באתי פה להצדיק את הפלג כלל וכלל, אלא להסביר מדוע לדעתי כל המחלוקת שמחזיקים בה כמה אנשים מהצד השני מיותרת ומזיקה להם יותר מלפלג הירושלמי, כל זמן שהב"ב יחזיקו במחלוקת - יהיה לירושלמי זכות קיום.
נראה לי שהסברתי את עצמי מספיק והותר, אם מישהו לא הבין, אנא שיודיענו למען לא תצא תקלה מתחת קולמוסי, תודה רבה.

----------------

ולגבי משולש, אני לא התכוונתי כלל וכלל לשאול לך את זה כמתקפה עליך, ומבקש אני מחילה ממך אם פגעתי בך, רק שנראה לי מסגנון הדיבור שהנך לא ליטאי אמיתי אלא שהפכת לכזה. צר לי שהיית צריך לעורר כמה דובים מרבצם....
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אָנִי » 19 יוני 2016, 14:37

אלי 1 כתב:אני במקומך לא הייתי מעיז להתחצף לכ"ק מרן האדמור ורשכבה"ג דפורום לדעת שליט"א...

דומ"ץ(!) ק"ק חרדים לדעת והגלילות יצ"ו - ראה חתימתו.
אָנִי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2016, 18:20

חזן כתב:
משולש כתב:אבל לפנים משורת הדין אני מוכן לפתוח אשכול מחאה בתנאי שתענה לי על שאלה אחת:

המכתבי מחאה כתבו הרבנים כבר בחודש ניסן, ראה התאריך, אמנם מאיזה סיבה שאיני יודע לא פורסמה מיד.
ולדעתי מספיק מחאת הרבנים, ופתיחת אשכול מחאה הוא אך למחסור, זה עוד יכול לגרום לקלקל יותר מלתקן, כמובן.

כתבת הודעה שבה אתה כאילו עונה על השאלה שלי, אבל התשובה האמיתית מובלעת בין דבריך "איני יודע".
אבל כפי הנשמע הרב רבינוביץ כבר מחה על פרסום מודעתו (שהיתה מיועדת לפרסום בשכונה בלבד, והיה מדובר בנער בן 14 שהתחרט על מעשיו). ויתכן שעוד רבנים שם בדרך למחות בהם. וכשמחברים את זה לשאלה הראשונה שלי התמונה מתחילה להתבהר קצת. אך עדיין רב הנסתר על הגלוי. (לכל הפחות אצלי).
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 19 יוני 2016, 21:46

גאליציינער כתב:לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],
אבל, כל המחלוקות לא היו כלל וכלל בהתנהלות הזאת, שיילך ציבור, גדול ככל שיהיה ולא יכיר בחלק השני - שמונה אלפים מישראל ולא משנה כמה, יזרקו אותם מכוללים, מישיבות וכן ע"ז הדרך, [זה עוד מילא, הם הניו בעצמם צריכים לצאת ולפתוח לבדם, הם לא הבינו את זה, אז 'הסבירו' להם את זה...] אבל אפילו לאחר שהם נפרדו זה כמה שנים, עדיין ישנם הרבה אנשים בצד ההוא שלא מוכנים להכיר בהם כלל וכלל, כאילו הם רשומים בטאבו אצלם מבלי יכולת להתפלג, על זה כיוונתי באומרי שאנחנו לא נהגנו ככה, בכל מחלוקת שהיה, רבו, לאחמ"כ כל אחד השלים עם קיומו של האחר, עם שלום או בלי שלום...
ולא באתי פה להצדיק את הפלג כלל וכלל, אלא להסביר מדוע לדעתי כל המחלוקת שמחזיקים בה כמה אנשים מהצד השני מיותרת ומזיקה להם יותר מלפלג הירושלמי, כל זמן שהב"ב יחזיקו במחלוקת - יהיה לירושלמי זכות קיום.
נראה לי שהסברתי את עצמי מספיק והותר, אם מישהו לא הבין, אנא שיודיענו למען לא תצא תקלה מתחת קולמוסי, תודה רבה.

----------------

ולגבי משולש, אני לא התכוונתי כלל וכלל לשאול לך את זה כמתקפה עליך, ומבקש אני מחילה ממך אם פגעתי בך, רק שנראה לי מסגנון הדיבור שהנך לא ליטאי אמיתי אלא שהפכת לכזה. צר לי שהיית צריך לעורר כמה דובים מרבצם....

אני לא מבין למה צריכים להסביר בכל פעם מחדש במה נשתנה מח' זו משאר מחלוקות.
הפלג הירושלמי נועד רק לנגח את הגראי"ל. אין שום חוט המקשר בין רוב הרבנים העומדים בראשה, חוץ מדבר אחד - נגיחת הגראי"ל. ועוד דבר, חיזוק הקריירה שלהם, וד"ל. כל העסקנים/בעלי מח' שעשו הפילוג בפועל, והמליכו את הגרש"א, הם בעלי אינטרסים מובהקים שאף לא הסתירו כוונתם. וא"כ הדרך להתמודד איתם שונה משאר מח' בשנים האחרונות.

-------

ולגבי משולש, הוא לא עורר דובים מרבצם, אלא צר לי כשאני רואה שמישהו מתייחס להניק תחת מלדבריו, כ"ש כשמדובר באיש הכי חכם בפורום - רבינו משולש. שמחתי בראותי שביקשת סליחתו, יש תקוה להפורום... ;)
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2016, 21:03

שש, דברים כדרבנות.
במישור האישי ממש לא מפריע לי שיחשבו שאני לא ליטאי מקורי, (אבל באמת מעניין אותי לשמוע במה אני נשמע 'אויס ליטוואק', ומה הייתי לפני שנהייתי ליטאי). עכ"פ משום והייתם נקיים אני מוכרח להבהיר שמאז שנולדתי חונכתי בדרך הליטאית וגם ילדיי מתחנכים שם.
מה שהפריע לי יותר מהכל היה שיש עדיין אנשים שנותנים לגיטימציה לרודפי עולם התורה השקרנים, וזה אומר שההסתה מפילה חללים תמימים לצערנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 יוני 2016, 14:17

שש משזר כתב:
גאליציינער כתב:לגבי אלו שרוצים להבין את מה שכתבתי, אבל רק בענייניות, במשך ההיסטוריה החסידית וגם של בעלזא היו הרבה מאוד מאבקים, הרבה יותר מההיסטוריה הליטאית [עד היום,] חלקם היו אפילו הרבה יותר אלימים [כנראה],

----------------

אני לא מבין למה צריכים להסביר בכל פעם מחדש במה נשתנה מח' זו משאר מחלוקות.
הפלג הירושלמי נועד רק לנגח את הגראי"ל. אין שום חוט המקשר בין רוב הרבנים העומדים בראשה, חוץ מדבר אחד - נגיחת הגראי"ל. ועוד דבר, חיזוק הקריירה שלהם, וד"ל. כל העסקנים/בעלי מח' שעשו הפילוג בפועל, והמליכו את הגרש"א, הם בעלי אינטרסים מובהקים שאף לא הסתירו כוונתם. וא"כ הדרך להתמודד איתם שונה משאר מח' בשנים האחרונות.

-------

ולגבי משולש, הוא לא עורר דובים מרבצם, אלא צר לי כשאני רואה שמישהו מתייחס להניק תחת מלדבריו, כ"ש כשמדובר באיש הכי חכם בפורום - רבינו משולש. שמחתי בראותי שביקשת סליחתו, יש תקוה להפורום... ;)

אתה לא רואה שהמריבה היא שונה מכל שאר המחלוקות גם מהצד השני [הבני ברקי] ?

מה התכוונת לומר במודגש ?

ולגבי רמת האיי קיו, נ"ל שהרבה חולקים כאן על הציונים שלך לגבי מיהו הכי חכם ומיהו הטיפש אבל נניח לזה לע"ע...
(אכן לא כולם לא מוכנים לצאת בפומבי נגדך, הם לא רוצים לקבל השמצות זולות נגדם... אבל בפרטי קיבלתי הרבה טענות נגדך, שלא תחשוב שרוב האנשים חושבים כמוך.)
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 יוני 2016, 14:21

משולש כתב:שש, דברים כדרבנות.
במישור האישי ממש לא מפריע לי שיחשבו שאני לא ליטאי מקורי, (אבל באמת מעניין אותי לשמוע במה אני נשמע 'אויס ליטוואק', ומה הייתי לפני שנהייתי ליטאי). עכ"פ משום והייתם נקיים אני מוכרח להבהיר שמאז שנולדתי חונכתי בדרך הליטאית וגם ילדיי מתחנכים שם.
מה שהפריע לי יותר מהכל היה שיש עדיין אנשים שנותנים לגיטימציה לרודפי עולם התורה השקרנים, וזה אומר שההסתה מפילה חללים תמימים לצערנו.

אתה מודה שאתה במקור לא מגיע מבית ליטאי או שלא ?
אני רואה את זה ברור מבין השיטין... אולי אני טועה...
אני לא רואה בזה שום עוולה, רוב הליטאים הם במקור לא מליטא, חלק גדול הם מהונגריה, אחרי השואה נשארו רק כמה אלפי איש מליטא, רק שבארץ רוב הישיבות היו ליטאיות ולכן הבחורים שלמדו שם הפכו לליטאים.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2016, 15:00

גאליציינער כתב:אתה לא רואה שהמריבה היא שונה מכל שאר המחלוקות גם מהצד השני [הבני ברקי] ?

ממש לא. אנחנו עושים בדיוק מה שמשה רבינו אמר על עדת קורח: "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה". שכל חטאם היה שניסו "לגרד" את משה רבינו, ואת ה'עסקנים' ו'בני הבית' שלו, ברח' מדבר סיני 5. (יהושע בן נון, אליצפן בן עוזיאל, אהרן, מרים, ושאר נאמני ביתו של משה רבינו).
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 30 יוני 2016, 01:33

תוכחה וכואב על הפיצול והמחלוקת בתוך הציבור הליטאי

בהספד שהתקיים אמש בכולל חזון איש לזכרו של הרב הגאון רבי חיים טרייטל זצ"ל מרבני כולל חזון איש וממקימי ארגון 'לב לאחים', בין שאר המספידים נשא דברים ראש ישיבת 'שערי תורה' הגאון רבי חיים ישראל שפירא שליט"א (בנו של הגאון רבי יהודה שפירא זצ"ל ראש כולל חזון-איש).

הרה"ג רבי חיים ישראל שפירא שליט"א מרעיד את אמות הסיפים בנאום תוכחה וכואב, ותקף את המחלוקת הליטאית שהגיעה למתקפות אישיות נגד רבנים, והשפעות הפיצול הליטאי על עתיד הציבור החרדי וחינוך הילדים וכדו'.

והנה דבריו:

שואלים, אם קורח ומאתיים וחמישים ראשי הסנהדרין היו יחד, איך ידעו באיזה צד לבחור, ומסבירים שצריכים להסתכל איפה דתן ואבירם נמצאים, והיכן שהם נמצאים לשם לא מתקרבים. אני אומר את זה בצער, אבל היום יש דתן ואבירם בכל מקום, ולכן הדתנים והאבירמים לא אומרים כלום.

כשהייתי צעיר היה עיתון חרדי אחד לכולם, אחר כך לא הייתה ברירה והקימו עוד. היום, יש עיתונים כנגד ארבעה בנים שדיברה תורה ויש רק וויכוח מי החכם ומי התם.

שלא יטעו, אני תלמיד של שני זקני הדור, אבל אף על פי כן אני לא מבין למה זה סתירה ללמוד מכל גדולי ישראל. כמובן כל אחד ורבותיו וכל אחד והנהגותיו, אבל אני גם תלמיד של הגאון רבי שמואל. וכמו ששמעתי פעם מהגאון רבי חיים קנייבסקי, שלא כמו שכל האנשים מבינים, שחכם זה מי שכולם באים לשאול אותו והוא אף פעם לא שואל. אלא להיפך, התנא מלמד אותנו שאיזהו חכם - הלומד מכל אדם. זו החכמה, לקחת מכולם.

חייבים לדבר על ההשחתה שמנחילים לילדים, ואני לא מתכוון לצד מסוים אלא לכל הצדדים. כשילדים גדלים ככה רחמנא ליצלן זה מתנקם בהם אחר כך. כי כשילד גודל בבית שההורים נותנים לדבר נגד רבנים, אחר כך כשהילד גדל הוא עושה חשבון ׳מי אומר שמה שהרב שאתה כן אוחז ממנו הוא כן צודק..' ומשם הדרך קצרה להרס התורה.

במקום שיש מחלוקת, הגירושין (של ההורים והשפעתם על) הילדים הם פי שלוש יותר מסובכים, כי כשלא לומדים לכבד דיעה של מישהו אחר, זה משפיע גם על השלום בית.

אפשר להגיד בבית ׳אני עושה ונוהג כמו הרב שלי', זה אפשר להגיד. אבל בשום אופן לא להתחיל לדבר ולהגיד נגד הרב השני. המצב נהיה כל כך נורא עד שצריכים בתי חינוך ובתי ספר נפרדים וישיבות נפרדות. כל זה למה?! בגלל שמדברים נגד הרבנים. כי אם כל אחד לא היה מדבר וכל אחד היה רק מכבד את השני ואת רבותיו יכולנו לחיות בשלום ובשמחה.

קרה שבתקופת הבחירות בארץ לפני שנים, האדמו"ר מסאטמר והגאון רבי אהרן קוטלר נסעו יחד באניה לארץ ישראל כדי להורות מה לעשות בענין הבחירות. הם דיברו ביניהם בידידות עצומה בדברי תורה כל הדרך, וכשהגיעו לארץ ישראל, האדמו״ר מסאטמר פנה לחסידיו והזהיר שלא להשתתף בבחירות, והגאון רבי אהרן הורה לתלמידיו כי חובה להשתתף בבחירות.

זה לא פגם ולא פגע בידידות העצומה שבין שני גאוני העולם הללו, כי אמנם הם נחלקים בדבר מאוד יסודי ובסיסי ויש לכל אחד שיטה אחרת, אבל אין לזה קשר לגברא, וזה לא סיבה שתפרוץ בשביל זה מחלוקת ביניהם. כשנפטר האדמו״ר מסאטמר מי לא זוכר את מה שאמר אז מרן הרב שך זצ״ל כי ׳כולנו חסידי סאטמר׳, ולמרות שהם סוברים כך ואנחנו סוברים אחרת, עדיין כולנו אותו דבר.

וכשהיה נידון בשעתו אם להיכנס לממשלה או לא, נחלקו בכך הסטייפלער והרב שך עם רבי יהושע בער סולוביציק בנו של הרב מבריסק. ואחד מתלמידי הרב סולוביציק הביא לו מאמר חריף שכתב נגד דעת הסטייפלער והרב שך ושאסור להיכנס לממשלה, וביקש רשות לפרסם את זה. אמר לו הרב סולוביציק, מדוע שתפרסם, וכי דעתם של מרנן הסטייפלער והרב שך לא דעת תורה, רק כי אנחנו סבורים אחרת מהם? ככה היה פעם בין גדולי עולם. כי אין קשר בין שיטות אחרות לבין לדבר סרה אחד נגד השני.

אני זוכר שכששאלו את הרב שך כשהוא יצא נגד חוג מסוים בציבור החרדי, אם אפשר לצרף אותם למנין, הרב שך הזדעזע וצעק על השואלים; ׳כאלה טיפשים אתם׳? כי אמנם וודאי השיטה שלהם לא נכונה, אך עדיין אין זה קשור לאנשים עצמם, ומה זה קשור להתייחסות לכל יחיד ויחיד?!.

אני מרגיש שכשאני אומר את הדברים הללו אז ׳גווי נתתי למכים ולחיי למורטים׳.. היום אם אתה אומר משהו שלא מוצא חן, אחר כך אתה מקבל את המכות. אבל עדיין כיון שבכל פעם יש מעט אנשים שנפקח עיניהם בזכות אותם דברים והם באים לשאול ולברר מה באמת צריך להיות, זה שווה הכל.

צריכים להתרחק ממושחתים שמדברים נגד, אבל אפשר וצריך לומר אני נוהג כרבותי, ומי שמתחיל לדבר נגד ומסביר למה השני לא צודק "הוא מעדת קורח ממש", כי הוא חושב שיכול לתת עצות לגדולי ישראל. אתה אל תהיה מאן דאמר, כי אם זה בוער לך להגיד תדע לך שזה יצר הרע. החפץ חיים היה אומר ׳דער יצר טוב ברענט נישט׳, היצר טוב הוא לא דבר בוער, ואם זה בוער סימן שזה יצר הרע. וכשמדובר באנשים פרטיים מהצד השני, תדעו לכם שיש איסור של לא תשנא את אחיך בלבבך ויש מצוה של ואהבת לרעך כמוך.. הוא בדיוק כמוך".
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 יוני 2016, 08:19

דברים נפלאים,
נא לעדכן גם את המשפיע הידוע שנאם שבוע שעבר..
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 30 יוני 2016, 08:35

[quote="חזן"]תוכחה וכואב על הפיצול והמחלוקת בתוך הציבור הליטאי

בהספד שהתקיים אמש בכולל חזון איש לזכרו של הרב הגאון רבי חיים טרייטל זצ"ל מרבני כולל חזון איש וממקימי ארגון 'לב לאחים', בין שאר המספידים נשא דברים ראש ישיבת 'שערי תורה' הגאון רבי חיים ישראל שפירא שליט"א (בנו של הגאון רבי יהודה שפירא זצ"ל ראש כולל חזון-איש).

הרה"ג רבי חיים ישראל שפירא שליט"א מרעיד את אמות הסיפים בנאום תוכחה וכואב, ותקף את המחלוקת הליטאית שהגיעה למתקפות אישיות נגד רבנים, והשפעות הפיצול הליטאי על עתיד הציבור החרדי וחינוך הילדים וכדו'.

והנה דבריו: וכו'

דברים כדרבונות
וידוע כשהיה המחלוקת בין ר' יונתן אייבישיץ ובין ר' יעקב עמדין כל מי שנכנס בין הרים אלו נכווה,
וצריך להיזהר מאוד לא לדבר על השני בפרט נגד ילדים, אשר קולטים דברים אפילו כשאנחנו חושבים שהם לא מבינים ותוצאותיו מי ישורנו.
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 30 יוני 2016, 11:00

מישהו ביקש ממנו לפרסם זאת בעילום שם, אני עברתי על זה ברפרוף, זה לא הודעה שלי, אך מ"מ דברים כדורבונות !!!!!

משולש כתב:
ממש לא. אנחנו עושים בדיוק מה שמשה רבינו אמר על עדת קורח: "סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה". שכל חטאם היה שניסו "לגרד" את משה רבינו, ואת ה'עסקנים' ו'בני הבית' שלו, ברח' מדבר סיני 5. (יהושע בן נון, אליצפן בן עוזיאל, אהרן, מרים, ושאר נאמני ביתו של משה רבינו).

למדתי קצת פרשת השבוע וסידרתי לעצמי השתלשלות העניינים בפרשה, אשמח לשתף את חכמי ורבני הפורום.

מה שמשה רבינו אמר לקרח ועל קרח ועדתו:
-רב לכם בני לוי.
-שמעו נא בני לוי, המעט מכם כי הבדיל א' ישראל אתכם מעדת ישראל להקריב אתכם אליו ... ויקרב אותך ואת כל אחיך בני לוי אתך...
=וישלח משה לקרוא לדתן ואבירם בני אליאב.

רק לאחר ציוי ה': דבר אל העדה לאמר, העלו מסביב למשכן קרח דתן ואבירם. וידבר אל העדה לאמר, סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה, ואל תגעו בכל אשר להם, פן תספו בכל חטאתם.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 30 יוני 2016, 11:15

עלה זית כתב:דברים נפלאים,

עלה יקר, מאז שחזרת פה לפורום לאחרונה, אם לא שמת לב, כמעט כל ההודעות שלך [חוץ מאחד] הם נגד הפלג הירושלמי, אם חזרת לפה בכדי לסכסך ולעורר ויכוחים - כלך לך למקומות אחרים.
זה לא פורום של מחלוקות, משתרבבים פה הרבה מחלוקות, אבל אם כל מטרתך כאן הוא לקחת צד במחלוקות, אפילו אם אתה בצד הצודק, קח נא קצת זמן, תלמד את פרשת השבוע, אחרי שתבין חומרת המחלוקות - אפילו אם אתה בצד הצודק, ואח"כ תחזור בבקשה לפורום, תודה רבה מראש.

עלה זה לא משהו שיוצא מה'עץ' ???????????
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 יוני 2016, 11:56

גליציינר יקר,

א. סתם שתדע, גם אני גליציינר.

ב. אם עקבת כ"כ יפה אחר הודעותי, ודאי שמת לב שלעולם, אבל לעולם, אינני מעורר ויכוחים ומסכסך כלשונך הזהב, אלא רק מגיב ל'חומרים אסורים' שהצד השני מעלה.
אם הם יחדלו ממילא גם אני לא אצטרך להגיב, ובלצ"ג.

ג. אמנם לאמיתו של דבר, ודאי גם שמת לב שכל מה שכתבתי זה רק באשכולות העוסקים בענייני הגיוס או בצמידות למסרוניו של ידידנו 'השקר', ואם כן מה לך כי תלין עלי, פשוט אל תיכנס לאשכולות הנושא הספציפי הזה.

ד. למה אינך דוחה בקנה את ר' עמוס שמעלה כאן נושאים וסרטונים של אלימות? - כי זה העולם שלנו, וזה גם קצת מעניין. נכון? אז גם בנידון דידן.

ה. זית הוא אחד המינים שנשתבחה בהם א"י..
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 30 יוני 2016, 16:42

גאליציינער כתב:
עלה זית כתב:דברים נפלאים,

עלה יקר, מאז שחזרת פה לפורום לאחרונה, אם לא שמת לב, כמעט כל ההודעות שלך [חוץ מאחד] הם נגד הפלג הירושלמי, אם חזרת לפה בכדי לסכסך ולעורר ויכוחים - כלך לך למקומות אחרים.
זה לא פורום של מחלוקות, משתרבבים פה הרבה מחלוקות, אבל אם כל מטרתך כאן הוא לקחת צד במחלוקות, אפילו אם אתה בצד הצודק, קח נא קצת זמן, תלמד את פרשת השבוע, אחרי שתבין חומרת המחלוקות - אפילו אם אתה בצד הצודק, ואח"כ תחזור בבקשה לפורום, תודה רבה מראש.

עלה זה לא משהו שיוצא מה'עץ' ???????????

הקדמת פרשה בשבוע
אם יהודי מבקש סימן שהוא צריך!
בשמחה
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 אוקטובר 2017, 23:08

זעזוע והלם בעולם התורה- התיעוד נחשף: כך בוצעה הפגיעה בביתו של הגר"י רוזן יום לפני יו"כ
מצלמת אבטחה תיעדה שני אנשים בעלי חזות ליטאית כשהם מגיעים לביתו של ר"י אור ישראל הגאון הגדול רבי יגאל רוזן, בשעה 3.36 לפנות בוקר, בודקים את חדר המדרגות ומתיזים דבק מגע, צבע וזפת • צפו
רבנים ועסקנים מוחים על הפגיעה המתמשכת, גם בעיצומן של עשרת ימי תשובה, בראש ישיבה גדול בתורה ותלמיד חכם שהעמיד דורות של תלמידים.
בסרטון ממצלמת האבטחה שפורסם נראים שני אברכים בעלי חזות ליטאית כשהם מגיעים לבניין ברחוב סמטת הדקלים בבני ברק בשעה 3.36 לפנות בוקר, בודקים את חדר המדרגות ואז מתיזים את הדבק מגע, הצבע והזפת השחור על הכניסה לבית.
תלמידיו של הגר"י רוזן אומרים בתגובה כי "מדובר בחציית קו אדום ופגיעה של ממש בכבוד התורה".
עוד נודע כי סגן ראש העיר מנחם שפירא מתנועת דגל התורה שעודכן הבוקר מראש הישיבה על המקרה המזעזע עירב את המשטרה שפתחה בחקירה מאומצת על מנת למצוא את העברייניים.
בנוסף לפגיעה בביתו של ראש ישיבת "אור ישראל", נודע כי מקרה דומה התרחש הלילה גם בכניסה לביתו של המחנך העסקן הרב מרדכי בלוי.
כוחות משטרה הגיעו אל ביתו של הרב בלוי במטרה לחקור את המקרה.
מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח על גרימת נזק לשתי דירות בבני ברק. ע"פ החשד אלמונים הגיעו בשעות הלילה, פיזרו זפת על הדלת ושמו דבק במנעול הדלת באופן שלא איפשר את פתיחת הדלת. למקום הוזעקו מנעולן וכוחות משטרה. המשטרה פתחה בחקירה".
צפו בסרטון המזעזע-
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... G9QcjY4Q2M
מי שמצליח לזהות את הפושעים שיפנה למערכת
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 02:11

מאמר ביתד על מבזי הגר''י רוזן.jpeg
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:32

הגר"ח לא שותק, ורק אנחנו שותקים.
(כי אנחנו משתכנעים מכל מיני "אשר קרך" שאומרים שלא כל כך נורא לבזות ת"ח, ומי שמוחה על כבוד ת"ח הוא אלים וקיצוני)
קבצים מצורפים
מכתב מרן שר התורה(1).jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 22:23

משלחת של ראשי ישיבות ומרביצי תורה הגיעו הערב (רביעי) להיכל ישיבת "אור ישראל" בפתח תקווה, זאת על מנת להביע את תמיכתם בגאון רבי יגאל רוזן, ראש הישיבה שהותקף בשיעוריו על ידי אברכים תומכי "הפלג הירושלמי".

הגרב"ד פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז', חבר מועצת גדולי התורה ומי שהוביל את משלחת ראשי הישיבות, השווה את מבזי ראש הישיבה לחיות. "אלה שבחוץ הם לא בני אדם" אמר אל מול מאות התלמידים שאכלסו את היכל הישיבה.

מדבריו של הגרב"ד פוברסקי: "הפסוק אומר 'אם הרב דומה למלאך יבקשו תורה מפיו' ובמצודת דוד שם פירש שמלאך כוונתו שליח הרי לנו שיש מוסרי תורה שזוכים שהקב"ה מוסר דרכם את התורה והרי הם שלוחים של מקום. זכיתם תלמידי אור ישראל ללמוד תורה אצל מלאך העומד בראשכם".

"הגמרא בשבת קי"ט אומרת 'לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה ת"ח שנאמר ויהיו מלעיבים במלאכי האלוקים'. יש ת"ח שזוכים להגיע לדרגא של מלאך, הם מוסרי התורה, מהם מבקשים אנו תורה ומפיהם אנו חיים. ומי שאינו נוהג בהם בכבוד מחסר בכבודו של מקום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הרמב"ם כותב שאדם הנמשך אחרי סביבתו יברח למדבריות. וצריך להבין, הרי במדבר יש חיות רעות ומזיקות ואם טבעו להיות נמשך אחרי סביבתו מדוע שילך למדבריות? הרי צריך לחשוש שילמד מחיות המדבר להתנהג כמותם, אלא התשובה ברורה שגם אם אדם נמשך אחרי חבריו אחרי חיות הוא לא נגרר..." הגרב"ד סיים: "עלינו לדעת את ערכינו בני תורה עמלי תורה שזכינו להיות דבוקים בתורה ולדעת שאלה שבחוץ הם לא בני אדם, ועלינו רק להתפלל לה' שנזכה להמשיך לדבוק במלאכיו מוסרי התורה".

בין ראשי הישיבות הנוספים שהגיעו למקום: ראש ישיבת בית מתתיהו הגר"ב ויסבקר, ראשי ישיבת גאון יעקב הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי זאב ברלין, ראש ישיבת בית שמעיה הגאון רבי שלמה אנגלנדר, ראש ישיבת גרודנא הגאון רבי צבי דרבקין וראש ישיבת באר יעקב הגאון רבי דוד יצחק שפירא.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך היום התקשר הגאון רבי מנחם צבי ברלין לראש הישיבה הגר"י רוזן ומחה על הפגיעה בו. יצויין, כי המשגיח הגאון רבי דן סגל שוחח אמש טלפונית עם הגר"י רוזן והביע את מחאתו וכאבו על ביזוי תלמידי חכמים ש"נפרץ על ידי נערים פורעים ומשתוללים משוללי רסן".

עוד הוסיף המשגיח כי מאז ששמע על "הפגיעה החמורה על ידי אותם נערים, הדבר גורם לו צער רב על ירידת הדורות וזילזול מחפיר בגדולי ישראל, על ידי אותה קבוצה שפרקה מעצמה עול תורה ומחללת שם שמיים".

במכתב שפרסמו השבוע גדולי ראשי הישיבות הם יוצאים בחריפות נגד מהומות הפלג והפגיעה בגר"י רוזן: "לשמור בכל משמר שלא להיגרר בשום דרך שהיא אחר מעשים שאינם מדרך התורה, ש"עוזבים מקור מים חיים" וגורמים לחילול שם שמיים בפרהסיה בהשפלת כבוד לומדי התורה וחכמיה" קראו הרבנים.

ראשי הישיבות הוסיפו: "הגדילו באחרונה עשות בהפרעה להרבצת התורה וביזוי גדולי מוסריה ומנחיליה. עלינו לרחם ולהתפלל על אותם טועים שישובו בתשובה. ותקוותנו כי מתוך תוספת חיזוק על ידינו בלימוד התורה וספרי מוסר יתערה על כולם רוח טהרה ויקויים בנו הייעוד, ומלאה הארץ דעה את השם".
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 22:28

גדולי ישראל מחזקים את ידי הגר"י רוזן
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.59.33.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.59.33.jpeg (67.87 KiB) נצפה 2729 פעמים
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.56.17.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.56.17.jpeg (81.05 KiB) נצפה 2729 פעמים
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.55.51.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.55.51.jpeg (45.66 KiB) נצפה 2729 פעמים
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.55.51 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-10-25 at 19.55.51 (1).jpeg (53.5 KiB) נצפה 2729 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 22:31

סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מני » 25 אוקטובר 2017, 23:54

משולש כתב:https://www.dropbox.com/s/k5y6ipbgytdm8mf/WhatsApp%20Video%202017-10-25%20at%2019.59.33.mp4?dl=0

חסום
מני

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אוקטובר 2017, 23:57

יש באתר לדעת בעמוד הבית כל הסרט.
חבל שכל הראשי ישיבות לא באים פעם אחד לישיבה של ר' שמואל ומתפללים ביחד מעריב. וסוגרים את הסיפור. נמאס כבר מהמחלוקת והפלגנות...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 14:20

מני כתב:
משולש כתב:https://www.dropbox.com/s/k5y6ipbgytdm8mf/WhatsApp%20Video%202017-10-25%20at%2019.59.33.mp4?dl=0

חסום

דרופבוקס חסום לך ולדעת פתוח???
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 14:23

אני פה כתב:יש באתר לדעת בעמוד הבית כל הסרט.
חבל שכל הראשי ישיבות לא באים פעם אחד לישיבה של ר' שמואל ומתפללים ביחד מעריב. וסוגרים את הסיפור. נמאס כבר מהמחלוקת והפלגנות...

איך בדיוק אתה חושב שתפילת ערבית בשערי חסד תעצור את הטירור???
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 נובמבר 2017, 08:20

חקירת ההתנכלות לר"י אור ישראל הגאון הגדול ר"י רוזן שליט"א : רכב נתפס
מתברר שמתחת לפני השטח, מנהלת המשטרה חקירה אינטנסיבית בפרשת ההתנכלויות לראש ישיבת אור ישראל הגאון הגדול ר"י רוזן. הבוקר נתפס רכב ששימש את המעורבים בהתנכלויות ונוסעיו עוכבו לחקירה
אלי שלזינגר - בחדרי חרדים
התקדמות בחקירת ההתנכלויות כלפי ראש ישיבת אור ישראל, הגר"י רוזן. על פניו היה נראה כי משטרת ישראל שוקטת על שמריה, בכל הנוגע להתנכלויות נגד הגר"י רוזן, אך כמתברר מתנהלת חקירה אינטנסיבית בנושא, במשטרת מרחב דן.
המצלמה תיעדה את זוג משחיתי דלת ביתו של ראש הישיבה
ל'בחדרי חרדים' נודע כי הבוקר עיכבה המשטרה ארבעה חרדים תושבי בית שמש, בחשד למעורבות בהתנכלויות אלה.
מדובר בנהג ושלושה נוסעים שיצאו לפנות בוקר (שלישי) עם רכב פרטי בדרכם לתפילה בקבר רחל. במהלך בדיקה שגרתית במחסום המנהרות, הם עוכבו על ידי שוטרי מג"ב עוטף ירושלים, לאחר שמספר הרכב בו נסעו - הופיע במערכת המשטרתית כחשוד בפעילות פלילית בבני ברק.
כפי שדווח בהרחבה ב"בחדרי חרדים", בתקופה האחרונה נרשמו מספר התנכלויות כלפי הגאון רבי יגאל רוזן, ראש ישיבת אור ישראל. בין השאר, חור המנעול בביתו בבני ברק נסתם בדבק וזפת שחורה הותזה על הכניסה לביתו. בנוסף, בחול המועד סוכות מספר מאנשי "הפלג" הפסיקו את שיעורו בצעקות במודיעין עילית ושבועיים לאחר מכן בבני ברק.
בחודש האחרון מנהלת המשטרה חקירה מקיפה בעניין. כאמור, מהפרטים שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי ארבעה בני אדם עוכבו הבוקר בחשד למעורבות בהתנכלויות לרב רוזן.
הנהג והנוסעים עוכבו במשך שעות ארוכות במחסום המנהרות, כאשר במהלך הבוקר הגיעו למקום אנשים שככל הנראה נודע להם על העיכוב, ובאמצעות שוטרי מג"ב האחראים על המחסום, העבירו מזון כשר ושתייה למעוכבים.
לאחר זמן מה, הנהג ונוסעי הרכב הועברו למשטרת מרחב דן, שם נחקרו. במהלך חקירתם, הצליחו אלה להפריך את החשדות נגדם ושלושת הנוסעים שוחררו לדרכם. נהג הרכב, אשר גם לגביו לא עלה עד כה חשד למעורבות, נכון לשעות הערב עדיין מעוכב, על מנת לאתר את בעל הרכב. בשלב זה, הרכב עצמו נמצא ברשות המשטרה.
ממשטרת ישראל נמסר ל'בחדרי' כי "מתנהלת חקירה ומטבע הדברים לא ניתן לפרט או לאשר את הדברים שהופנו אלינו".
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי כשושנה » 01 נובמבר 2017, 09:15

הגיע הזמן לשוב בתשובה על ביזוי תלמידי חכמים מכל החוגים ולהפסיק לדבר דופי באף אחד מכלל ישראל ובפרט בתלמידי חכמים ומנהיגי הדור
כשושנה

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 01 נובמבר 2017, 18:37

כשושנה כתב:הגיע הזמן לשוב בתשובה על ביזוי תלמידי חכמים מכל החוגים ולהפסיק לדבר דופי באף אחד מכלל ישראל ובפרט בתלמידי חכמים ומנהיגי הדור

אחד הניסים שקרו בזמן שזמרי בן סלוא עשה מה שעשה, זה שאנשים כמוך לא הצליחו למנוע מפנחס לפגוע ב"מנהיגי הדור".
(כמובן כוונתי לזה שעושה מעשה זמרי כפשוטו, ולא בדרך משל, ואליו הניק כשושנה התכון, ולא חלילה למרן הגראי"ל שליט"א)
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 נובמבר 2017, 01:24

כשושנה כתב:הגיע הזמן לשוב בתשובה על ביזוי תלמידי חכמים מכל החוגים ולהפסיק לדבר דופי באף אחד מכלל ישראל ובפרט בתלמידי חכמים ומנהיגי הדור

מה, אתה משקיף באו"ם? אותם אלו שאחרי כל פיגוע טירור הם קוראים לשני הצדדים לנהוג באיפוק??
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־64 אורחים