הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הסקר נגמר בתאריך 23 יוני 2016, 21:16

לפרוש
3
75%
לא לפרוש
1
25%
 
סך הכול הצבעות : 4

הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 21 יוני 2016, 21:16

ביום חמישי יתקיים בבריטניה משאל גורלי
האם להישאר באיחוד האירופי או לנטוש ולחזור לעצמאות הבריטית.
מה דעתכם?
בשמחה
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web
 
הודעות: 1395
הצטרף: 22 מאי 2015, 00:27
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 21 יוני 2016, 21:33

אולי תעלה את הטיעונים והצדדים לכאן ולכאן
zeevi
 
הודעות: 1152
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 22 יוני 2016, 13:37

לדעתי לבריטניה עצמה טוב לפרוש, זה יחזיר לה בעתיד את הכח כמעצמה, דבר שכעת אין לה בשל הביוקרטיה של הדיפלומטים מבריסל.
לטובת היהודים זה מתחלק בין כל היהודים ליהדות החרדית, לכלל היהדות כנראה עדיף להתפלג, לטובת החרדים לא כדאי - כנראה, [ישנם רבים שאין להם אזרחות בריטית והם גרים שמה מכח חוקי האיחוד האירופאי.]
ונראה לי שסתם ככה לטובת ישראל כדאי שהם יפרשו, מכה לאיחוד האירופי לא יזיק לישראל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6580
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 22 יוני 2016, 23:38

כל מה שרציתם לדעת על משאל העם בבריטניה ולא העזתם לשאול

ובכן, לא הכל, אבל חלק ניכר מהעניינים הקטנים אודות משאל העם שייערך מחר בבריטניה. להלן שאלות קצרות ותשובות מתומצתות מאוד בנושא משאל העם, עם המלצה חמה להוסיף שאלות ובעיקר תשובות משלכם בתגובות שבהמשך:

על מה מצביעים?
במשאל העם יצביעו תושבי בריטניה על השאלה האם הממלכה המאוחדת צריכה להישאר חברה באיחוד האירופי או לא.

מהו האיחוד האירופי?
האיחוד האירופי הוא חבר של 28 מדינות שנוסד לאחר מלחמת העולם השנייה במטרה לפעול במשותף ובאופן חוצה-לאומים ביבשת ההרוסה ולשקמה. הוא נוסד כמפעל של שיתוף פעולה כלכלי אך הורחב עם השנים לכדי מדינת-על עם פרלמנט משלו, מעין ממשלה משלו, חוקים, כללים ותקנות. בחלק מנושאי חיי היום-יום מצליח האיחוד להשפיע באופן מובהק על התושבים שביבשת ובחלק אחר כוחו פחות, אך התחזקותו של האיחוד על חשבון המדינות החברות בו הוליד בבריטניה דיון ארוך שנים סביב החברות בתוכו.

למה מתקיים עכשיו משאל עם?
ראש הממשלה הנוכחי מן המפלגה השמרנית, דיויד קמרון, הבטיח במסע הבחירות האחרון שלו בשנה שעברה לקיים משאל עם סביב שאלת החברות של הממלכה המאוחדת באיחוד האירופי, זאת לאחר התגברות משמעותית בקולות שעלו מתוך מפלגתו, וגם מתוך מחנהו הפוליטי, לפרוש מהאיחוד או לקיים משאל עם בנושא. משנבחר לתפקידו, ולאחר משא ומתן עם האיחוד האירופי על מערכת יחסית חדשה בין בריטניה לבין האיחוד, העבירה הממשלה בראשותו חוק מיוחד לקיום משאל עם.

מהם הנושאים המרכזיים?
הנושאים המרכזיים שלפיהם יצביעו האזרחים בבריטניה נוגעים בעיקר לתחומי הכלכלה (נושאי מסחר, משרות, ייצוא וייבוא), להגירה (נושאי הגנת גבולות, תנועה חופשית, מהגרים), לשרותים אזרחיים (נושאי בריאות, רווחה, חינוך), לזכויותיהן של המדינות (נושאי קביעת מדיניות, מטבע עצמאי, שלטון מקומי) ולגאווה הלאומית. בכל אחד מהתחומים קיימות עמדות לכאן ולכאן.


מתי המשאל, מהן שעות ההצבעה?
ביום חמישי, ה-23 ביוני. שעות ההצבעה תהיינה בין 07:00 בבוקר ל-22:00 בלילה (ולפי שעון ישראל: 09:00 עד 00:00).

מי רשאי להשתתף, כיצד מצביעים?
כל מי שנרשם להצבעה והוא אזרח בריטי מגיל 18 או שהוא אזרח אירי אך מתגורר בבריטניה. מי שהוא אזרח בריטי אך לא נמצא בבריטניה יוכל להצביע אם הוא נכח בקלפי ב-15 השנים האחרונות. מדובר בכ-46.5 מיליון בעלי זכות בחירה שיוכלו להשתתף במשאל. ההצבעה תתבצע על פני פיסת נייר, שעליה יסמן המצביע את תשובתו מאחורי פרגוד, ושאותה הוא יטיל אל הקלפי.

מהו נוסח השאלה במשאל?
נוסח השאלה הוא: "האם צריכה הממלכה המאוחדת להישאר חברה באיחוד האירופי או לעזוב את האיחוד האירופי?" התשובות האפשריות הן: "להישאר חברה באיחוד האירופי", "לעזוב את האיחוד האירופי". בנוסחה המקורי, בשפה האנגלית, השאלה היא:


איך ומתי נדע את התוצאות?
תוצאות האמת יחלו לזרום לאחר סגירת הקלפיות ויפורסמו בכלי התקשורת הבריטיים שיעקבו אחריהן לאורך כל הלילה. ברחבי ההמלכה יכריזו 382 אזורים על התוצאות בשטחן ברגע שהן יתקבלו לאורך הלילה שבין חמישי לשישי, ובהמשך יכריזו 12 אזורי-על את התוצאות הכוללות משטחן. תוצאות האמת המלאות במישור הארצי יוכרזו לבסוף באופן רשמי בשעות הבוקר של יום שישי ממנצ'סטר.

האם יהיו מדגמים?
לא. הסוקרים הבהירו שמדובר במערכת בחירות ארצית, ולא מחוזית כפי שנהוג בבחירות לפרלמנט, ולכן אין להם נתוני עבר שעליו יוכלו להסתמך כדי לבנות מדגם מייצג של האוכלוסייה. זהו בעיקרו התירוץ המרכזי, אך גם יש לזכור שמדגמי הבחירות האחרונות לבית הנבחרים נחלו כישלון צורב וייתכן שיש בכך סיבה לאי פרסום מדגמים. סקרים, אגב, ייתכן שיפורסמו עם סגירת הקלפיות.

מה אומרים הסקרים עד כה?
כל הסקרים חוזים פער צמוד למדי בין התומכים בפרישה לבין התומכים בהישארות. לאורך תקופה ארוכה נרשם רוב לתומכים בהישארות, אך בעת האחרונה הפער נהפך לצמוד יותר. יש לזכור שבבחירות האחרונות כשלו הסוקרים בחיזוי התוצאות.

ומה חוזים ההימורים?
לפי שעה, רוב די יציב בעד הישארות באיחוד.


מתי התרחש משאל כזה בפעם האחרונה?
משאל עם בנושא הזה כבר התרחש בבריטניה בשנת 1975, אז הכריעו 67% מתושבי הממלכה בעד הישארות בשוק המשותף (שמו הקודם של האיחוד) לעומת 33% שהצביעו בעד פרישה. בשנת 2011 נערך בבריטניה משאל עם בנושא אחר כחלק מהסכם קואליציוני בין סיעת השמרנים לבין סיעת הליברל-דמוקרטים בדבר שינוי שיטת הבחירות לפרלמנט - השינוי נדחה (68-32). בשנת 2014 נערך בסקוטלנד לבדה משאל עם בדבר היפרדות מהממלכה המאוחדת - גם שם ההצעה הזו נדחתה (55-45).

מי רוצים לעזוב כעת, ולמה?
עם התחזקותו של האיחוד האירופי ומוסדותיו בבריסל התגברו הקולות בימין הבריטי המבקשים לצאת מהאיחוד האירופי ולסיים את חברותה של בריטניה בה או להגביל את כוחו של האיחוד (הם נקראו אירוסקפטים). כמות התומכים בפרישה בתוככי מפלגת השלטון, המפלגה השמרנית, החלה לגדול והביאה את ראש הממשלה לקיים את המשאל. גם מידת התחזקותו של נייג'ל פרג' ממפלגת UKIP, שלראשונה הצליחה להיכנס לפרלמנט, ושרוב נציגי בריטניה בפרלמנט האירופי נמנים על חבריה, הייתה בין התורמים לכך.

הקמפיין המרכזי המבקש לפרוש מהאיחוד האירופי נקרא "Vote Leave" ("הצביעו לפרוש") והוא מבטיח לבריטניה עצמאות מדינית וגאווה לאומית, הסרת חסמים כלכליים ובירוקרטיה וחיסכון כספי, הגבלת כניסת מהגרים וביטחון גבולות, שלטון חזק וחוקים מקומיים וכן השקעת הכסף הנחסך באזרחי בריטניה. מהצד השני הוא מזהיר מפני התרחבות האיחוד וסמכויותיו, מימון שוטף של מדינות נחלשות, הגירה מוסלמית ממדינות כמו אלבניה וטורקיה ושחיקה של המטבע הבריטי שיאלץ לחלץ באופן עקבי את המטבע האירופי.

מי רוצים להישאר, ולמה?
היות והמשאל הושג במידה רבה על ידי תומכי הפרישה, אלו התומכים בהישארות בריטניה באיחוד האירופי הגיעו בתחילת הדרך מכל שדרת העם והיוו את הרוב. רק לאחר הקמפיין הפוליטי הלך והתחזק גם הצד השני. חלק מהתומכים בהישארות מגיע מהימין הבריטי ורובם מגיע מגוש השמאל והמרכז. למעט מספר מפלגות קטנות ולמעט המפלגה השמרנית הניטרלית, רוב המפלגות מתנגדות לפרישה.

הקמפיין המרכזי המבקש להישאר נקרא "Britain Stronger in Europe" (בריטניה חזקה יותר באירופה") והוא מזהיר את בריטניה בעיקר בתחום הכלכלי - מפני מפולת כלכלית גדולה, מפני פיטורים המוניים של בריטים העובדים מחוץ לבריטניה ובתוכה, מקריסת הלירה שטרלינג, מפני חתימות על הסכמי סחר עם כל מדינה בנפרד וממשבר כלכלי שיחלחל עד לאזרח הקטן. במישור האישי מזהיר הקמפיין מפני בעיות של תנועת בריטים ברחבי אירופה, עבודתם בה, טיולם ברחביה ומאיבוד היתרונות שבחברות באיחוד.


מה קורה טכנית אם בריטניה תבחר לעזוב?
בטווח הקצר, לא הרבה. ראש הממשלה הבריטי הבטיח להשתמש בסעיף 50 של אמנת ליסבון (אמנת היסוד של האיחוד האירופי) המאפשר פרישה של אחת המדינות ממנו, במה שיתחיל תקופה בת שנתיים בה תנסה הממשלה המכהנת בבריטניה להגיע להסכמים מסודרים עם האיחוד האירופי בדבר דרך הפרישה ויחסי שני הצדדים לעתיד. לא ידוע האם אכן תושלם יציאת בריטניה בתקופה האמורה וחשוב לציין שבתקופה הזו תושפע בריטניה מכל החלטות האיחוד כרגיל, אך היא לא תוכל יותר לקחת חלק בהחלטתן.

מה קורה טכנית אם בריטניה תבחר להישאר?
בריטניה תישאר באיחוד. ההסכם אליו הגיע רה"מ קמרון עם האיחוד האירופי יהיה צפוי להיכנס לתוקפו בהסכמה.

האם המשאל מחייב, האם אפשר להתחרט?
למשאל משמעות פוליטית רבה, אך הוא חסר משמעות משפטית. עובדה זו מאפשרת לשלטון "להתחרט". למשל, אם בריטניה תבחר לעזוב, עדיין יוכלו הממשלה או הפרלמנט, תאורטית, להחליט אחרת. אם בריטניה תבחר להישאר, גם כאן הם יוכלו להחליט אחרת.

מה עשויות להיות ההשלכות?
שאלת השאלות. התשובה נטועה בעמדת המתבונן. נסו לספר את דעתכם או את עמדתכם בתגובות.


מהי עמדת הממשלה הבריטית, האופוזיציה?
על אף שראש הממשלה דיויד קמרון הוא זה שהביא לקיומו של המשאל, הוא מתנגד לעזיבת האיחוד האירופי ופועל נמרצות נגד אפשרות של פרישה. עם זאת, הוא העניק חופש בחירה לשרי ממשלתו ולחברי מפלגתו בפרלמנט ואפשר להם לנהל קמפיינים נגדיים. כתוצאה מכך, לממשלת בריטניה הרשמית אין עמדה ברורה בנושא אך רובה תומכת בהישארות. באופוזיציה תומכות רוב הסיעות בהישארות באיחוד אך גם בתוכן מתקיימות מחלוקות, בעיקר בין שמאל לימין. רוב השמאל הבריטי בעד הישארות וחלק ניכר מהימין הבריטי בעד פרישה. בדומה לבחירות הכלליות, גם כאן החלוקה הפוליטית הזו משתקפת גם בחלוקה גיאוגרפית ברחבי הממלכה.

מה אומרת אירופה, מה חושב העולם?
על פי כלי התקשורת בבריטניה ועל פי תומכי ההישארות באיחוד, רוב מדינות אירופה ולמעשה גם רוב מדינות העולם נוטות לתמוך בהישארותה של בריטניה באיחוד. שתיים מהמדינות החשובות ביותר באיחוד האירופי, גרמניה וצרפת, הביעו תמיכה בהישארות בריטניה. הדמות הבכירה ביותר מבין הפוליטיקאים בעולם, נשיא ארצות הברית ברק אובמה, גם היה בין אלה שהפצירו בתושבי בריטניה להישאר באיחוד. המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, הוא מהבולטים בעולם שהודיע על תמיכתו בפרישה.

מה עם ישראל בתוך כל הסיפור?
יחסי ישראל והאיחוד האירופי לא הלכו והשתפרו בשנים האחרונות ומידת האהדה ברחוב הישראלי לאיחוד מן הסתם נמוכה למדי, אך השלטון בישראל לא מיסד עמדה רשמית ופוליטיקאים ישראלים לא הביעו את עמדתם בנושא. ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון, שנחשב לאחד מראשי הממשלה האוהדים ביותר לישראל, ניסה לשכנע את הקהילה היהודית בבריטניה, שרובה הצביעה לו בבחירות האחרונות עקב עמדותיו, לתמוך בהישארות באיחוד האירופי משום שכך תוכל ממשלתו לסכל ניסיונות להטיל חרם נגד מדינת ישראל. הקהילה היהודית בבריטניה היא השנייה בגודלה באירופה והרביעית בגודלה בעולם אך עומדת על כ-1.1% מכלל האוכלוסייה.


האם אי פעם עזבה מדינה את האיחוד?
התשובה היא לא. בכל שנותיה לא פרשה אף מדינה מהאיחוד, ולמעשה מספר מדינות דהיום ממתינות בתור כדי להצטרף. אחת הבולטות שבהן היא טורקיה, שאפשרות כניסתה לאיחוד מהווה חלק מרכזי מאוד בדיון הפנימי בבריטניה בכל הנוגע להגירה חופשית.

האם סקוטלנד תצטרף אל האיחוד?
אם יחליטו תושבי בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, מאיים השלטון המקומי הסקוטי לנהל משאל עם נוסף על היפרדות הסקוטים מהממלכה במטרה להצטרף אל האיחוד האירופי בנפרד. משאל עם כזה שבו הכריעו הסקוטים נגד פרישה כבר התחולל בשנת 2014.

האם פרישה תשפיע על בריטניה במוסדות אחרים?
פרישה של בריטניה מהאיחוד האירופי לא תשנה את מעמדה בגופים בינלאומיים או בגופים אירופיים אחרים. אחת השאלות המעניינות את הבריטים נוגעת לתפקידו של בית בית המשפט האירופי לזכויות אדם - החלטותיו עדיין יחייבו את בריטניה, גם לאחר פרישה. שאלה אחרת שהופנתה מהציבור ל-BBC, תאמינו או לא, נגעה לאירוויזיון. לא, פרישה מהאיחוד האירופי לא תביא לפרישת בריטניה מהאירוויזיון.

האם בריטניה תוכל לחזור לאיחוד האירופי בעתיד?
התשובה די פשוטה - כן. במקרה שכזה תצטרך בריטניה לעבור מחדש את כל ההליכים הנדרשים ממדינות המבקשות להצטרף לאיחוד.


עד כמה הציבור והתקשורת מתעניינים?
המאבק הצמוד והדיון האמוציונלי מושכים רבים להתעניין בנושא, אך רוב הדיון מתקיים בכלי התקשורת ולא ברחובות. כך למשל נערכו עד כה מספר רב של עימותים טלוויזיוניים בין פוליטיקאים התומכים ב"Remain" לבין כאלו התומכים ב"Leave" שזכו לאחוזי צפייה גבוהים.

כיצד תסקר התקשורת הבריטית את המשאל?
בליל המשאל עצמו ינהלו ערוצי הטלוויזיה הבריטיים משדרים מיוחדים לאורך הלילה לסיקור התוצאות. ברשת BBC יוביל את המשדר המגיש הבכיר שמאחוריו כבר 9 משדרי בחירות, דיוויד דימבלבי, החל מהשעה 23:55 לפי שעון ישראל. ברשת SKY NEWS יופיע העורך הפוליטי אדם בולטון החל מ-23:30. ברשת ITV המסחרית יוביל את השידור המגיש הראשי טום בריידי החל מהשעה 00:00.
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1
 
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 23 יוני 2016, 13:57

תודה ברה אלי 1 על הכתבה המעניינת שהבאת.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6580
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 24 יוני 2016, 09:51

17,410,742 לעזוב
16,141,241 להישאר

ועל פי ההודעה הרשמית של ועדת הבחירות המרכזית - "בריטניה בחרה לעזוב את האיחוד האירפי
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1
 
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

דרמה

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 24 יוני 2016, 10:35

לאחר ששם את כל יוקרתו בקמפיין לישאר באיחוד, ולאחר כשלונו, קמרון התפטר!
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 24 יוני 2016, 10:54

דרמה בבריטניה: ראש הממשלה קמרון התפטר מתפקידו
אלי בן דודי״ח בסיון תשע״ו10:39
דייוויד קמרוןפרישה מהאיחוד האירופי0 תגובות
בעקבות החלטת אזרחי בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, הכריז דיוויד קמרון, שהוביל את מחנה התומכים בהישארות באיחוד, על התפטרותו מהתפקיד • 52% בחרו לעזוב את האיחוד
הדרמה של החלטת אזרחי בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, הובילה לדרמה פוליטית בהתפטרותו של ראש הממשלה דיוויד קמרון, אשר היה בראש מחנה התומכים בהישארות באיחוד.

במסיבת עיתונאים שכינס בבריטניה, אמר קמרון בהתייחס לתוצאות משאל העם על יציאה מהאיחוד האירופי כי "אזרחי בריטניה הכריעו בעד עזיבת האיחוד ויש לכבד את רצונם", והודיע בשידור חי על התפטרותו מהתפקיד.

הוא הוסיף כי ההחלטה לא התקבלה בקלות, אך יש לפעול בהתאם לרצון התושבים המשתקף בה. קמרון הוסיף כי יפעל להבטחת היציבות הכלכלית במדינה ולשמירה על התנאים שמהם נהנים אזרחי בריטניה בתנועה ובמסחר ביבשת.

"אני לא אהיה הקפטן שינהיג את המדינה ליעדים הבאים", אמר ראש הממשלה הבריטי הפורש שהסביר את המשמעויות הנלוות להחלטה שקיבלו הלילה רוב מקרב אזרחי בריטניה.

קרא בנושא:

אחרי ספירת כל הקולות במשאל העם בבריטניה עולה כי 51.9% מהבריטים תמכו בעזיבת האיחוד לעומת 48.1% שהתנגדו לפרישה. מדובר בכ-17.5 מיליון שהצביעו בעד פרישה לעומת כ-16 מיליון שתמכו בהישארות.

מהתפלגות התוצאות לפי גילים ניתן לראות כי הצעירים תמכו באופן מובהק בהישארות באיחוד, בעוד האזרחים המבוגרים התנגדו לו. מפילוח התוצאות עולה כי 75% מהאזרחים בני 24-18 הצביעו בעד הישארות, ורק 39% בגילאי 65 ומעלה השתייכו גם הם לאותו המחנה.

מנהיג מפלגת הימין העצמאי בבריטניה נייג'ל פראג' שתמך בהיפרדות מהאיחוד בירך על הכרעת העם ואמר כי "אני יכול לחלום עכשיו. הניצחון הוא לא רק למען עצמנו אלא לכל אירופה. היום, ה-23 ביוני, הוא יום העצמאות שלנו", הכריז.
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי
 
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי עולמות » 24 יוני 2016, 14:36

גם אני רוצה לגלוש בכיכר השבת אבל אני חתום :lol:: :lol:: :lol::
עולמות
 
הודעות: 19
הצטרף: 11 אפריל 2016, 13:28
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 יוני 2016, 13:46

עולמות כתב:גם אני רוצה לגלוש בכיכר השבת אבל אני *חתום :lol:: :lol:: :lol::

באיזה חותמת איזה חתום...
*חסום
נא להגיב רק באשכול הספציפי... לא לתקוע סתם הודעות....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6580
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בבריטניה לפרוש או לא לפרוש?

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 26 יוני 2016, 14:31

מחמת מה שעבר על ברטניה מחירו של המטבע המקומי ירד בעולם
וכתוצאה מכך מחירי הטיסות המלונות ירדו מכעשרה אחוזים
קניות באתרים בריטיים כדוגמת next וכו ירדו ג"כ שווה לנסות
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי
 
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יהיה טוב ו־68 אורחים