מה אתם אומרים על ההפגנות של "עץ"

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

מה אתם אומרים על ההפגנות של "עץ"

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 07 נובמבר 2016, 19:35

נראה לי שהפעם הם הגזימו עם החסימת צירים בין עירוניים, מה אתם אומרים?
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה אתם אומרים על ההפגנות של הר' שמואל'ס???

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 07 נובמבר 2016, 20:09

המושג "הגזימו" לא שייך אצלם
מדובר באנשים ללא רסן נפשית ופיזית
פך שמן

Re: מה אתם אומרים על ההפגנות של "עץ"

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 07 נובמבר 2016, 20:30

הגזימו או לא, אבל הבחור בחוץ !!
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 07 נובמבר 2016, 20:42

חמו כתב:הגזימו או לא, אבל הבחור בחוץ !!

הודו לה'.
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 07 נובמבר 2016, 21:25

החברה האחרונים פה מגיבים כמו עוורים סליחה על הביטוי....
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 21:30

הוא בחוץ בגלל השתדלותו של חבר כנסת המינים מוישה גפני
חור בגרב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 נובמבר 2016, 21:33

לא יפה לריב, תרדו מהעץ...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 21:37

למה הם לא עושים את הפגנותיהם ומחאותיהם בערים או שכונות חילוניות, שהם יסבלו? למה הם גורמים לנו סבל?
חור בגרב

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 07 נובמבר 2016, 21:55

למה הוא בחוץ ???
נראה לי שגפני אחראי לא ?
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 22:03

אני פה כתב:לא יפה לריב, תרדו מהעץ...

:lol:: :lol::
חור בגרב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2016, 23:01

ההפגנות האלו הם כמו בלון, משתמשים בהם כדי להסתיר כל מיני דברים לא נעימים מאחורה.
בא גפני ופוצץ להם את הבלון והרס להם את כל החגיגה. (טוב הם ינסו לחגוג אתו בשערי הכלא, רק חבל שהוא לא ישב שם מספיק זמן אפילו לסיים מסכת מכות. ועל מה יעשו מסיבה?)

עכשיו צריך שהציבור לא ישכח שהם כבר חצי שנה לא הוציאו הגה בנושא "גיזרת הגיוס", (כי הח"כים של יהדות התורה הורסים להם את כל הגזירות) והגזירה העיקרית היתה עד עכשיו "גזירת החינוך" שעליה פתחו מוסדות חדשים וגייסו כספים בשקר כאילו הם לא לוקחים מהמדינה וכו' וכו'.

והנה נחשף השבוע שהם לוקחים יותר מכולם, והם נכנעים למשרד החינוך יותר מכולם.

ואיך לא, בדיוק יומיים אח"כ פרצו "הפגנות אדירות" שיזעזעו את הארץ. אבל לצערם ההפגנות נגדעו באבם עוד לפני שהציבור הספיק לשכוח את הצביעות הנוראה.

אני מתאר לעצמי שעוד תראו ספין חדש בימים הקרובים. הספין הקודם נגמר מהר מידי. תשמרו את ההודעה שלי!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 07 נובמבר 2016, 23:39

חרדי חרדי כתב:

למה הוא בחוץ ???
נראה לי שגפני אחראי לא ?

על סמך מה אתה אומר ככה ?
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 23:42

זה ידוע.
וגם זה דבר פשוט שהמשטרה לא משחררת בחור ממעצר בגלל הפגנה של כמה שעות...
חור בגרב

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 08 נובמבר 2016, 00:04

נו נו, הוכחות די חלשות.
אינני רוצה שיתייגו אותי כ"עץ"ניק אחרי שתוייגתי כבר כחסיד, ובפרט שאינני סובל אותם, כי אנשי העדה יש להם לפחות מסורה בנושא ההפגנות ואפשר להסכים אתם ולא להסכים, אבל מאיפוא לליטאי הפגנות ? האם הרב שך פעם הורה לצאת להפגנות ?
אבל מפה עד לכתוב עליהם "הזויים" או "אנשים ללא רסן נפשית" הדרך רחוקה. האם זה ההפגנה הראשונה בארץ ? גם על אנשי גוש קטיף כתבו ככה ? ברגע שיש לך סמפטיה למישהו שמפגין בחסימת צירים על מה שכואב לו, כבר אין לך רשות להחליט מתי כן ומתי לא, כי כל אחד מפגין על מה שבנפשו.
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 08 נובמבר 2016, 01:07

דעתי עליהם ידועה. אבל הנקודה הזו כואבת במיוחד:
חור בגרב כתב:למה הם לא עושים את הפגנותיהם ומחאותיהם בערים או שכונות חילוניות, שהם יסבלו? למה הם גורמים לנו סבל?

ב"ה אתמול הם זיכו מאות אנשים נשים וטף בסבל וייסורים שממרקים עוון, כידוע. כי עד 11 בלילה כל האוטובוסים נכנסו ויצאו מב"ב ישר מחזו"א לאלוף שדה ולא נכנסו לעזרא השומר וכך נאלצו מאות נוסעים להגרר לתחנות קודמות. אשרי חלקם של כל המשתתפים בהפגנות, זכות הרבים וודאי תעמוד להם.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 נובמבר 2016, 01:28

חמו כתב:כי כל אחד מפגין על מה שבנפשו.

לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו כל אחד יתחיל להפגין על מה שבנפשו. ....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 נובמבר 2016, 01:33

משולש כתב:ההפגנות האלו הם כמו בלון, משתמשים בהם כדי להסתיר כל מיני דברים לא נעימים מאחורה.
בא גפני ופוצץ להם את הבלון והרס להם את כל החגיגה. (טוב הם ינסו לחגוג אתו בשערי הכלא, רק חבל שהוא לא ישב שם מספיק זמן אפילו לסיים מסכת מכות. ועל מה יעשו מסיבה?)

עכשיו צריך שהציבור לא ישכח שהם כבר חצי שנה לא הוציאו הגה בנושא "גיזרת הגיוס", (כי הח"כים של יהדות התורה הורסים להם את כל הגזירות) והגזירה העיקרית היתה עד עכשיו "גזירת החינוך" שעליה פתחו מוסדות חדשים וגייסו כספים בשקר כאילו הם לא לוקחים מהמדינה וכו' וכו'.

והנה נחשף השבוע שהם לוקחים יותר מכולם, והם נכנעים למשרד החינוך יותר מכולם.

ואיך לא, בדיוק יומיים אח"כ פרצו "הפגנות אדירות" שיזעזעו את הארץ. אבל לצערם ההפגנות נגדעו באבם עוד לפני שהציבור הספיק לשכוח את הצביעות הנוראה.

אני מתאר לעצמי שעוד תראו ספין חדש בימים הקרובים. הספין הקודם נגמר מהר מידי. תשמרו את ההודעה שלי!!

משולש היקר!
טוב לשמוע את קולך
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 נובמבר 2016, 01:40

חמו כתב:נו נו, הוכחות די חלשות.
אבל מפה עד לכתוב עליהם "הזויים" או "אנשים ללא רסן נפשית" הדרך רחוקה. האם זה ההפגנה הראשונה בארץ ? גם על אנשי גוש קטיף כתבו ככה ? ברגע שיש לך סמפטיה למישהו שמפגין בחסימת צירים על מה שכואב לו, כבר אין לך רשות להחליט מתי כן ומתי לא, כי כל אחד מפגין על מה שבנפשו.

אם זה כ"כ בנפשם למה רובם ככולם מתייצבים ואף בניהם של ראשי מסיתי כת הפלג
אנשי גוש קטיף הם אנשים שפונו על לא עוול בכפם , אל תשכח שמדובר כאן בבחור שנכנס מרצונו לתחנת המשטרה
כנראה ציפה שיפרסו בפניו שטיח אדום וזרי פרחים,
תבין שמדובר בהזיה ש"אני גבר" וכל מי שלא חושב כמוני שיתקע בפקקים שעות, שיסע במוניות או שילך ברגל כדי שיקבל שכר פסיעות
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי יקי » 08 נובמבר 2016, 12:23

ועמך כווולם צדיקים
לוח תכנון לשנת תשע"ט
http://www.drivehq.com/web/yakov/r_downla.htm
יקי

הודעה שלא נקראהעל ידי חותמת » 08 נובמבר 2016, 13:36

חברה תעזבו הכל פוליטיקה כל אחד מנסה ליחצן את עצמו והחברה של הפלג הירושלמי קונים את הלוקשים בעיינים עצומות כמו טיפשים הכל אינטרסים וזהו !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חותמת

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 08 נובמבר 2016, 14:01

חותמת כתב:חברה תעזבו הכל פוליטיקה כל אחד מנסה ליחצן את עצמו והחברה של הפלג הירושלמי קונים את הלוקשים בעיינים עצומות כמו טיפשים הכל אינטרסים וזהו !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יש כמה תמימים, כשרואים מודעה באותיות גדולות עם הרבה הרבה סימני קריאה, חושבים שכאן נכתב האמת.
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 נובמבר 2016, 16:05

מה היה הסיפור ??
הבחור נכנס לתחנת המשטרה להתגרות או משהו דומה ??
מי מעלה את הסיפור לפה ??
תודה רבה מראש..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חיובי » 08 נובמבר 2016, 16:27

שום דבר ילד כאפות
חיובי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 נובמבר 2016, 16:29

לאכזבת הפלג - בפעילות ח"כ גפני: בחור הישיבה העריק שוחרר ממעצר
תלמיד ישיבת קמניץ, אברהם שטרן, שנעצר באשמת עריקות מצה"ל, שוחרר ממעצר, זאת בפעילות ח"כ משה גפני מול ראש אכ"א האלוף חגי טופולנסקי, שחתם על שחרורו (חרדים)
ישראל כהן - כיכר השבת
בשורה טובה • פרסום ראשון: תלמיד ישיבת קמניץ, אברהם שטרן, שנעצר באשמת עריקות מצה"ל, ונשלח ביום רביעי לעשרה ימי מעצר בכלא 4, שוחרר ממעצר - כך נודע ל"כיכר השבת".
כפי שפורסם אמש (ראשון) ב"כיכר השבת", מרן הגאון רבי יצחק שיינר, ראש ישיבת קמניץ, פנה ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני בבקשה שיפעל למען שחרורו של תלמיד ישיבתו, שכבר החל בהליכים להסדרת מעמדו טרם נעצר. הבקשה הגיעה לנוכח מצבו הרגיש של הבחור והחשש להתדרדרות רוחנית שלו בכלא.
ואכן, כפי שפורסם, פעלו העסקנים כדי שהבחור יגיש בקשה לשחרור מוקדם והסדר התייצבות.
ח"כ גפני פנה במקביל ליו"ר אכ"א האלוף חגי טופולנסקי שיפעל בנידון ואכן לאחר שהבחור הגיש בקשה חתם הבוקר ראש אכ"א על שחרורו של הבחור.
מרכז החדשות: הפלג התאכזב מאוד לנוכח השחרור, לאחר שהם תכננו עוד כמה ימי הפגנות בכדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהכנסת תוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך בסמינרים שלהם. השחרור נפל עליהם בהפתעה.
כדרכם הם מיד החלו לפרסם כאילו השחרור נעשה בגלל הפגנותיהם, עם שלל כזבים ושטויות. (כל דבריהם מופרכים ונסתרים מיניה וביה, אך אין מן הצורך להיזקק כלל להבליהם). כאשר בזה הם מנסים לנחם את עצמם ולגבש את קהילתם. בד בבד הם שוברים את הראש מה אפשר עוד לעשות כדי להמשיך ב'היסח הדעת' מהפרשות שנחשפו.
בשעה האחרונה, כחצי שעה לאחר חצות הגיעו קבוצה של כ-30 אנשים מפלוגות הטרור שלהם, וביצעו התפרצות אלימה לביתו של הג"ר נפתלי גפן מרבני ישיבת קמניץ, והשתוללו במקום שעה ארוכה באלימות רבה. לבסוף המשטרה הגיעה למקום והרחיקה את המתפרעים.
מתברר כי בימים האחרונים הפעילו אנשי הפלג תעמולה רבה נגדו, על 'חטאו הגדול' שכאשר פנה אליו הבחור בדברים שרוצה להסדיר את מעמדו בצבא, הוא יעץ לו לפנות לועד הישיבות, כראוי וכנדרש, וכך אכן עשה. ועל כך יצא הקצף, על שניסה לסייע לבחור בכדי שיוכל לשקוד בתורה ללא מפריעים.
הן יחרד כל לב לראות עומק השפלות של אנשי הפלג, ועל פעולותיהם באלימות וטרור נגד רבנים, כדרכם כל הזמן ובפרט בשנים האחרונות. אך מאידך ניתן גם בזה לראות את רוב התסכול וגודל האכזבה שאופפתם לנוכח שחרור הבחור, כאמור.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 נובמבר 2016, 17:49

פך שמן כתב:
חמו כתב:נו נו, הוכחות די חלשות.

אם זה כ"כ בנפשם למה רובם ככולם מתייצבים ואף בניהם של ראשי מסיתי כת הפלג

אם כואב להם למה לא כאב להם עשרות עצורים בכלא הצבאי כבר יותר מחצי שנה?
יודעי דבר טוענים שבעונת הרישום לישיבות (והסמינרים עם ה'עוז לתמורה') כדאי לשמור על שקט כדי לגרוף בחורים ממשפחות תמימות.

כשבחורף הבחורים האלו ירקדו בצומת שילת, (או ינשנשו רוגלאך בסיום מסכת (עוז ל-) תמורה) ההורים שלהם כבר לא יוכלו לעשות דבר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2016, 20:35

כעומד מן הצדד, (אני לא ליטאי) יש פה פרדוקס גדול. מבלי להיכנס לוויכוח על חוק הגיוס שגם תומכיו טוענים שהוא הרע במיעוטו. הרי יש דברים שלכו"ע יש להילחם עליהם, כמו נגד הציידים המפתים בחורים תמימים וכו', וכן נגד תופעות של לימודי אקדמיה ללא השגחה, ועכשיו שיש מחלוקת על ההנהגה נוצר פרדוקס שמי שנלחם נגד התופעות הללו ישר מקוטלג כנלחם חלילה נגד זקני הדור. אשמח לתגובה עניינית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 נובמבר 2016, 21:13

אני פה כתב:כעומד מן הצדד, (אני לא ליטאי) יש פה פרדוקס גדול. מבלי להיכנס לוויכוח על חוק הגיוס שגם תומכיו טוענים שהוא הרע במיעוטו. הרי יש דברים שלכו"ע יש להילחם עליהם, כמו נגד הציידים המפתים בחורים תמימים וכו', וכן נגד תופעות של לימודי אקדמיה ללא השגחה, ועכשיו שיש מחלוקת על ההנהגה נוצר פרדוקס שמי שנלחם נגד התופעות הללו ישר מקוטלג כנלחם חלילה נגד זקני הדור. אשמח לתגובה עניינית.

שאלה טובה שאלת, ואני מקווה שאתה באמת ובתמים רוצה לדעת.
התשובה לא יכולה לבוא במשפט אחד כי אין לאמת סיסמאות וסלוגנים.

אין צורך להלחם נגד שום תופעה, יש צורך לפתור בעיות. ובשביל זה רבותינו שלחו את נציגיהם לכנסת המינים כדי שיפעלו לפתור את כל הבעיות עד כמה שניתן. (וכן הם פועלים במישורים רבים אחרים להציל את הנוער הנושר בכל מיני דרכים, וב"ה הם עושים ופועלים ורואים ברכה בעמלם, למרות הריחוק הגדול שיוצרות ההפגנות של חסידי "מי בראש").

כידוע יש לעכבר שני שונאים; החתול ובעלת הבית. בעוד שבעלת הבית צריכה בית נקי מעכברים, הרי החלום של החתול הוא בית מלא עכברים כמה שיותר.

והנמשל מובן.

אשמח שאם נשאר משהו לא ברור שתמקד את הבעיה ונוכל להמשיך לדון על זה עם רצון למצוא את האמת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 08 נובמבר 2016, 21:21

אגב, מנין הבטוי המטופש שחתול שונא עכברים.
הוא אוהב אותם בדיוק כמו שאנחנו אוהבים שוקולד...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 08 נובמבר 2016, 21:25

גאליציינער כתב:מה היה הסיפור ??
מי מעלה את הסיפור לפה ??
תודה רבה מראש..

על פי מה שאני שמעתי
הוא נכנס להתלונן על שכן שהרחיב ללא אישורי בניה
שמועה בלבד לא מאומת
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2016, 21:44

משולש כתב:
אני פה כתב:כעומד מן הצדד, (אני לא ליטאי) יש פה פרדוקס גדול. מבלי להיכנס לוויכוח על חוק הגיוס שגם תומכיו טוענים שהוא הרע במיעוטו. הרי יש דברים שלכו"ע יש להילחם עליהם, כמו נגד הציידים המפתים בחורים תמימים וכו', וכן נגד תופעות של לימודי אקדמיה ללא השגחה, ועכשיו שיש מחלוקת על ההנהגה נוצר פרדוקס שמי שנלחם נגד התופעות הללו ישר מקוטלג כנלחם חלילה נגד זקני הדור. אשמח לתגובה עניינית.

שאלה טובה שאלת, ואני מקווה שאתה באמת ובתמים רוצה לדעת.
התשובה לא יכולה לבוא במשפט אחד כי אין לאמת סיסמאות וסלוגנים.

אין צורך להלחם נגד שום תופעה, יש צורך לפתור בעיות. ובשביל זה רבותינו שלחו את נציגיהם לכנסת המינים כדי שיפעלו לפתור את כל הבעיות עד כמה שניתן. (וכן הם פועלים במישורים רבים אחרים להציל את הנוער הנושר בכל מיני דרכים, וב"ה הם עושים ופועלים ורואים ברכה בעמלם, למרות הריחוק הגדול שיוצרות ההפגנות של חסידי "מי בראש").

כידוע יש לעכבר שני שונאים; החתול ובעלת הבית. בעוד שבעלת הבית צריכה בית נקי מעכברים, הרי החלום של החתול הוא בית מלא עכברים כמה שיותר.

והנמשל מובן.

אשמח שאם נשאר משהו לא ברור שתמקד את הבעיה ונוכל להמשיך לדון על זה עם רצון למצוא את האמת.

ישר כח על התשובה המחכימה. ובכן אתן דוגמא, תסתכל בתמונה בדף הראשי של אתר "לדעת" מהיום: למעלה מ-30 חרדים התגייסו אתמול אל המערך הטכני והתעופה של חיל האוויר במסגרת 'שחר כחול'. החיילים שיעברו טירונות יתמקצעו לאחר מכן במקצוע אותו ילמדו בחודשים הקרובים.
תסתכל בתמונה ותראה שלא מדובר ממש בפרחחים מחללי שבת, אלא בבחורים ואברכים תמימים שהשתכנעו ללכת לצבא ע"י ציידים או חברים וכדו', זה תופעה רחבה שקיימת היום שלא היתה קיימת בממדים האלו בעבר. אשמח לקבל התייחסותך למלחמה של הרבנים וחברי הכנסת על התופעה. לעומד מן הצד זה נראה לכאו' שהעסקנים שותקים כי על ידי כך מתמלאים ייעדי הגיוס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 נובמבר 2016, 22:41

אני פה כתב:ישר כח על התשובה המחכימה. ובכן אתן דוגמא, תסתכל בתמונה בדף הראשי של אתר "לדעת" מהיום: למעלה מ-30 חרדים התגייסו אתמול אל המערך הטכני והתעופה של חיל האוויר במסגרת 'שחר כחול'. החיילים שיעברו טירונות יתמקצעו לאחר מכן במקצוע אותו ילמדו בחודשים הקרובים.
תסתכל בתמונה ותראה שלא מדובר ממש בפרחחים מחללי שבת, אלא בבחורים ואברכים תמימים שהשתכנעו ללכת לצבא ע"י ציידים או חברים וכדו', זה תופעה רחבה שקיימת היום שלא היתה קיימת בממדים האלו בעבר. אשמח לקבל התייחסותך למלחמה של הרבנים וחברי הכנסת על התופעה. לעומד מן הצד זה נראה לכאו' שהעסקנים שותקים כי על ידי כך מתמלאים ייעדי הגיוס.

ככה זה נראה לעומד מן הצד וקורא את עיתון הפלס. (קל לזהות אותו ע"פ הלקסיקון: "יעדי גיוס", "ציידים", "עסקנים").

התמונה האמיתית היא שונה לגמרי.

מאז ומתמיד נלחמו גדולי ישראל שכל מי שיושב ולומד לא יגוייס לצבא. ובאותה מידה נלחמו שמי שלא לומד לא יקח דיחוי בשקר כי הוא רודף את כל עולם התורה והישיבות.

ברוך ה' ע"י נטילת עצה מן הזקנים, הצליחו שלוחי דרבנן (המכונים בכינוי הגנאי "עסקנים" בפי רודפי התורה) לסדר שגם היום, אף לומד תורה לא יגוייס לצבא. בלי יעדים ובלי שום בלופים שממציא מוח קודח של עיתונאי מתוסכל זה או אחר.

אותם שלושים שחר כחול, בהכרח אינם נמנים על חובשי בית המדרש, כי אם היו מעוניינים ללמוד, אף אחד לא היה יכול להפריע להם.

אז מה הבעיה של ה-30 חבר'ה? שהם מתפתים אחרי הבלי העולם הזה. זו לא בעיה שלהם בלבד אלא של עוד הרבה אנשים שבשבילם מפעילים גדולי הדור רשת שלמה של פעילות לקירוב יהודים לתורה ולאהבת תורה. (רשימה חלקית: לב לאחים, ישיבות אחינו, דרשו, רשתות כוללים גדולות, כוללים לבעלי בתים, ועוד ארגוני קירוב ולימוד רבים, שדווקא אותם צבועים נלחמים נגדם כידוע).

אשמח שתצביע לי על יהודי אחד שהיה אמור ללכת לצבא, ובגללם החליט שהוא לא הולך,
תראה לי על מישהו שהתחזק בתורה וביראת שמים בזכות זריקת אבנים וחסימת צמתים.
איך יכול להיות שדווקא היום כשהיה הפגנות בכל רחבי הארץ דווקא אז 30 מתגייסים לשחר כחול, הרי לפי דבריהם ההפגנות שלהם אמורים להרחיק את כל החרדים מהצבא...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 08 נובמבר 2016, 22:48

אגב, ראו זה פלא!
בסבב הנוכחי לא היו הפגנות באשדוד.
כן, אשדוד, עיר הגרודנאים.
מדוע?
כי ראש העיר לסרי התקשר והודיע מפורש שאצלו לא יחסמו כבישים ואם יש הפגנה אז אין תקציב, אז ישיבת גרודנא (פלג הרב שמידע) הוציאה אוטובוסים לבית שמש, ולגדודי הפתיים הוסבר ש"הפעם הוחלט לרכז את הכוחות בבית שמש".
וכדי ביזיון וקצף.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 נובמבר 2016, 22:56

משולש כתב:
אני פה כתב:ישר כח על התשובה המחכימה. ובכן אתן דוגמא, תסתכל בתמונה בדף הראשי של אתר "לדעת" מהיום: למעלה מ-30 חרדים התגייסו אתמול אל המערך הטכני והתעופה של חיל האוויר במסגרת 'שחר כחול'. החיילים שיעברו טירונות יתמקצעו לאחר מכן במקצוע אותו ילמדו בחודשים הקרובים.

ככה זה נראה לעומד מן הצד וקורא את עיתון הפלס. (קל לזהות אותו ע"פ הלקסיקון: "יעדי גיוס", "ציידים", "עסקנים").

התמונה האמיתית היא שונה לגמרי.

מאז ומתמיד נלחמו גדולי ישראל שכל מי שיושב ולומד לא יגוייס לצבא. ובאותה מידה נלחמו שמי שלא לומד לא יקח דיחוי בשקר כי הוא רודף את כל עולם התורה והישיבות.

ברוך ה' ע"י נטילת עצה מן הזקנים, הצליחו שלוחי דרבנן (המכונים בכינוי הגנאי "עסקנים" בפי רודפי התורה) לסדר שגם היום, אף לומד תורה לא יגוייס לצבא. בלי יעדים ובלי שום בלופים שממציא מוח קודח של עיתונאי מתוסכל זה או אחר.

אותם שלושים שחר כחול, בהכרח אינם נמנים על חובשי בית המדרש, כי אם היו מעוניינים ללמוד, אף אחד לא היה יכול להפריע להם.

אז מה הבעיה של ה-30 חבר'ה? שהם מתפתים אחרי הבלי העולם הזה. זו לא בעיה שלהם בלבד אלא של עוד הרבה אנשים שבשבילם מפעילים גדולי הדור רשת שלמה של פעילות לקירוב יהודים לתורה ולאהבת תורה. (רשימה חלקית: לב לאחים, ישיבות אחינו, דרשו, רשתות כוללים גדולות, כוללים לבעלי בתים, ועוד ארגוני קירוב ולימוד רבים, שדווקא אותם צבועים נלחמים נגדם כידוע).

אשמח שתצביע לי על יהודי אחד שהיה אמור ללכת לצבא, ובגללם החליט שהוא לא הולך,
תראה לי על מישהו שהתחזק בתורה וביראת שמים בזכות זריקת אבנים וחסימת צמתים.
איך יכול להיות שדווקא היום כשהיה הפגנות בכל רחבי הארץ דווקא אז 30 מתגייסים לשחר כחול, הרי לפי דבריהם ההפגנות שלהם אמורים להרחיק את כל החרדים מהצבא...

ה' עידי שאין לי שום שייכות לעיתון הפלס. אבל עם כל הכבוד לא רואים שמישהו נלחם נגד התופעות האלו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 נובמבר 2016, 22:58

נעשה ונשמע כתב:אגב, מנין הבטוי המטופש שחתול שונא עכברים.
הוא אוהב אותם בדיוק כמו שאנחנו אוהבים שוקולד...

אם אתה אוהב דג (שוקולד) עליך לשמור אותו מכל משמר. ולא להרוג אתו ולאכול.....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 08 נובמבר 2016, 23:32

מצבה החמיר - שלזינגר מדווח ב'בחדרי': מצב החרדית בת ה- 20 שנפגעה בהפגנת 'הפלג' בבר אילן בירושלים בעין שלה ממכתזית, עדיין מאושפזת בשע"צ. טרם ברור אם נגרם לה נזק בלתי הפיך.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 נובמבר 2016, 01:31

אני פה כתב:ה' עידי שאין לי שום שייכות לעיתון הפלס. אבל עם כל הכבוד לא רואים שמישהו נלחם נגד התופעות האלו.

אבל קראת חומר תעמולה שלהם, אם לא בפלס עצמו אז בפשקוויל אחר. או בלוח המודעות.

אני לא מבין מה אתה רוצה שגדולי התורה יעשו. שיכריזו חרם על הגייסים? שיבקשו להוציא חוק בכנסת שלא יהיו גייסים וציידים?

אדרבה תציע רעיון.

מי שבוודאי מזיק למאבק הזה זה אלו שיוצאים בהפגנות בראש כל חוצות (וכבר אמרו פה שההפגנות בד"כ גורמות למשטרה והצבא להתקשח מול ועד הישיבות וכו', כך שהם מזיקים ביודעין לבחור וגורמים לו בכוונה להשאר בכלא עוד כמה ימים עם גנבים ורוצחים).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 נובמבר 2016, 01:32

עלה זית כתב:אגב, ראו זה פלא!
בסבב הנוכחי לא היו הפגנות באשדוד.
כן, אשדוד, עיר הגרודנאים.
מדוע?
כי ראש העיר לסרי התקשר והודיע מפורש שאצלו לא יחסמו כבישים ואם יש הפגנה אז אין תקציב, אז ישיבת גרודנא (פלג הרב שמידע) הוציאה אוטובוסים לבית שמש, ולגדודי הפתיים הוסבר ש"הפעם הוחלט לרכז את הכוחות בבית שמש".
וכדי ביזיון וקצף.

האם פלג הרב רוזנבלט לא הפגינו?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 נובמבר 2016, 10:31

זרעא דיוסף כתב:
מי מעלה את הסיפור לפה ??
תודה רבה מראש..

על פי מה שאני שמעתי
שמועה בלבד לא מאומת

מה הקשר ? הוא בחור, לא אברך..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 09 נובמבר 2016, 10:43

גאליציינער כתב:
זרעא דיוסף כתב:
מי מעלה את הסיפור לפה ??
תודה רבה מראש..

על פי מה שאני שמעתי
שמועה בלבד לא מאומת

מה הקשר ? הוא בחור, לא אברך..

אביו שלחו
ולאחר שהוא נתן את הפרטים לשוטר השוטר קפץ מהשולחן אזק אותו עם ידים מאחורי הגב
ואמר לו כך
בתיק אנחנו נטפל אבל בך המשטרה הצבאית תטפל
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 11 נובמבר 2016, 00:02

הגאון רבי בן ציון מוצפי, מבכירי הפוסקים הספרדים, יוצא במתקפה חריפה נגד "הפלג הירושלמי" שהפגינו השבוע ברחבי הארץ נגד גיוס תלמידי ישיבות וחסמו צירים רבים ואומר כי זה "עוון גדול".

יצוין כי הרב חזר והדגיש כי חל איסור להתגייס לצה"ל או ללכת לשירות לאומי, אך התנער מחסימות הכבישים.

לדברי הרב בן ציון מוצפי: "ההפגנות שעושים ברחוב זה לא טוב. זה עוון גדול. סותמים את הכבישים וגורמים צער גודל לחולים, גורמים צער גדול לאנשים שממהרים לעבודה, יש כאלה שממהרים לבית, יש רבנים שצריכים לתת שיעורי תורה. מי התיר להם?".

הרב המשיך במתקפה ואמר: "מי התיר להם ללכת לעצור את הכבישים? זה עוון גדול. אני לא יודע על סמך מה? מחליטים - סוגרים את הכבישים, מה זה הדבר הזה? מאיפה זה יצא? מי התיר להם? שיהיה מי שיהיה - אנחנו לא נשמע לו. זה אסור. זה חילול ה' גדול. זה לא הדרך, אף פעם לא עשו ככה".
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 11 נובמבר 2016, 00:32

יש לי חבר שגר בבית שמש שקימטו לו את המכונית על שהעז לעבור דרך כביש שהם חוסמים, ואחד עם זקן לבן ארוך צועק לו איך אתה מסוגל לנסוע בשעה שבחור ישיבה נמק בכלא,עד כאן הסיפור ששמעתי ממנו, תשפטו אתם האם לא איבדו לגמרי את השפיות?
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 נובמבר 2016, 00:52

משולש כתב:
אני פה כתב:ה' עידי שאין לי שום שייכות לעיתון הפלס. אבל עם כל הכבוד לא רואים שמישהו נלחם נגד התופעות האלו.

אני לא מבין מה אתה רוצה שגדולי התורה יעשו. שיכריזו חרם על הגייסים? שיבקשו להוציא חוק בכנסת שלא יהיו גייסים וציידים?

אדרבה תציע רעיון.

מי שבוודאי מזיק למאבק הזה זה אלו שיוצאים בהפגנות בראש כל חוצות (וכבר אמרו פה שההפגנות בד"כ גורמות למשטרה והצבא להתקשח מול ועד הישיבות וכו', כך שהם מזיקים ביודעין לבחור וגורמים לו בכוונה להשאר בכלא עוד כמה ימים עם גנבים ורוצחים).

מדוע כ"כ קשה בעיניך הרעיון לעשות חרם על הגייסים למשל. אם היו מסתובבים אנשים ומשכנעים להוריד את הכיפה וכדו' לא היו מוציאים חרם?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 נובמבר 2016, 01:27

[מדוע כ"כ קשה בעיניך הרעיון לעשות חרם על הגייסים למשל. אם היו מסתובבים אנשים ומשכנעים להוריד את הכיפה וכדו' לא היו מוציאים חרם?[/quote]
נו ? ומה הלאה?
נרלך שהם יפסיקו בגלל החרם? [מעבר לכך שהם כבר מוחרמים ומוקצים]
ואם הם יפסיקו לא יבואו במקומם אחרים יותר מוצלחים?
ואולי חרם רק יעצים את התופעה?[לא כל חרדי שוליים צריך לזכות לצומי מגדולי ישראל]
תתאפס ותחשוב בהגיון , גדו"י מכירים ומבינים בראייה הרבה יותר רחבה, והם ב"ה לא זקוקים לעזרה וייעוץ
וע"ז נאמר כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 נובמבר 2016, 01:46

הבעיה העיקרית שהיום כמעט לא נשמע מחאה על כלום, הציבור הפך ל"ליברלי" כמו באמריקה איש הישר בעיניו יעשה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי הכתב והמכתב » 11 נובמבר 2016, 02:02

אני פה כתב:
משולש כתב:

אדרבה תציע רעיון.

שילחמו בהם כמו שנלחמים באנשי הפלג...
הכתב והמכתב

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 11 נובמבר 2016, 02:10

הכתב והמכתב כתב:שילחמו בהם כמו שנלחמים באנשי הפלג...

לייק
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 נובמבר 2016, 02:46

לוי כתב:
הכתב והמכתב כתב:שילחמו בהם כמו שנלחמים באנשי הפלג...

לייק

הם הרבה יותר טובים מהם ...
לפחות לא צבועים....
אסביר את כוונתי: הגייסים כולם יודעים מה כוונתם, ושומר נפשו ירחק מהם!! ואין צורך להתייחס עליהם זה רק יעשה להם טוב
אך אנשי כת הפלג מתכוונים למטרות נגחניות פוליטיות של שליטה גרידא!! ולוקחים את הגיוס שהינו דבר רגיש כקרדום להתגדר בו, תחת איצטלא
של יראת שמים מזויפת, ובזה צריך להלחם בכל הכוח להראות כלפי עם ועולם את פרצופם האמיתי והנבזי וכמו שאמר רבי מאיר שאינו מפחד מאף אחד חוץ מ"הצבועים"
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 11 נובמבר 2016, 03:08

יכול להיות שכל הדיבורים נגד אנשי הפלג על כוונותיהם ומטרותיהם ( שגם אני מזדהה עם כל מה שכתבתם עליהם ) בא גם להשקיט קצת את המצפון על מה שבאמת קורה בלשכות הגיוס ועל הציידים שלא נחים ועובדים במלא הקיטור ?
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 11 נובמבר 2016, 03:11

חמו כתב:יכול להיות שכל הדיבורים נגד אנשי הפלג על כוונותיהם ומטרותיהם ( שגם אני מזדהה עם כל מה שכתבתם עליהם ) בא גם להשקיט קצת את המצפון על מה שבאמת קורה בלשכות הגיוס ועל הציידים שלא נחים ועובדים במלא הקיטור ?

על מה אתה מדבר???
מץי ביקרת לאחרונה בלשכת גיוס??
אז, זהו שאני הייתי באותו ממ''ח לפני כמה חודשים 10 דקות והייתי בחוץ
לא ציידיים ולא שום דבר אחר
ייתכן והם מתעסקים עם נוער מתמודד אבל הם לא מעיזים להיכנס לתוך עולם הישיבות!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 11 נובמבר 2016, 03:15

כ"כ מהר אתה מוותר על נוער מתמודד ?? חשבת פעם על אבא שלו ?? אני מכיר כזה ששלחו אותו לנח"ל חרדי והיום הוא בדיוטא תחתונה, אז למה אתה רגוע כ"כ, אני את נפשי הצלתי והשאר לא מעניין אותי ??
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 11 נובמבר 2016, 03:17

השלישייה הלא קדושה: הציונים גנבו לנו את א"י. א"א לדבר על א"י כי יחשבו שאתה ציוני.
החב"דניקים גנבו לנו את המשיח.
העציצים גנבו לנו את הגיוס.

אמנם יש כאן עוד נקודה: הגייסים לא פגעו כחוט השערה בבחורי ישיבות בטווח הנורמלי. כל אותם עשרות אלפים שבישיבות שנעים בין הפרוסטקייט לפרומקייט אחד מהם לא גויס!! אולי מתי מעט, נער יספרם.
לעומת זאת, הנזק שגורמים העציצים, ההשחתה של הדור הצעיר תסמרנה שערות הראש. הנה סיפור טרי ששמעתי אתמול: ילד שלומד בחיידר העציצי בב"ב סיפר שבזמנו כשהייתה תהלוכת שומרי שביעית בב"ב בסוף השמיטה לא הרשו בחיידר ללכת לשם. הנימוק: שומרי השביעית הם חרד"קים. ציטוט מהרב'ה שלו!!!

חוב קטן לרב משולש: הפלג של הרב רוזנבלט עצמאי לחלוטין. לכן, כשנעצרו שני מוסרי נפש נחומיסטים במאחז הדר ביתר לפני מספר חדשים הפלג המרכזי ישבו בשקט.

חמו: דמגוגיה דמגוגיה. עדיף שיהיו בצבא ולא יטרידו את תושבי (לשון נקייה) השכונה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 11 נובמבר 2016, 03:20

יחזרו לשכונה בעוד שלש שנים, ורק העצמת את הבעיה.
דרך אגב, הבחורים שבתמונה ב"לדעת", אף אחד מהם לא נראה מתמודד במובן שאתה מתאר אותם כמסוכנים בשכונה.
נערך לאחרונה על ידי חמו בתאריך 11 נובמבר 2016, 03:23, נערך פעם אחת בסך הכל.
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 11 נובמבר 2016, 03:23

חמו כתב:יחזרו לשכונה בעוד שלש שנים, ורק העצמת את הבעיה

הצבא מעצם טבעו מחנך לקבלת מרות וכפיפות.
חוצמזה, אלו אותם שנים קריטיות שבין נערות והוללות לבגרות. הם יוצאים משם שקולים יותר ומיושבים, מוכנים יותר לחיים.
כמובן שהצבא הוא לא מקום לכל בחור שומר תורה ומצוות מכל מגזר שהוא אבל ישנם חריגים. וזה בדיוק מה שכתב מרן רבינו הגראי"ל שליט"א לגאון הצדיק ר"ד סגל במכתב הידוע.

לא ראיתי את התמונה המדוברת, אבל כל אחד יודע שה'בעייתיים' (שוב לשון נקייה) נראים בדיוק כמו כולם.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 נובמבר 2016, 05:05

כתבן כתב:יצוין כי הרב חזר והדגיש כי חל איסור להתגייס לצה"ל או ללכת לשירות לאומי, אך התנער מחסימות הכבישים.

איני יודע אם זה מילים שלך או שהעתקת ממישהו, על כל פנים כמה דמגוגיה עציצית טמונה במשפט הזה!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 נובמבר 2016, 05:11

הקלטת דברי הרב מוצפי:

https://www.dropbox.com/s/t5c6rvhm56lfl ... 6.mp3?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 11 נובמבר 2016, 07:55

עלה זית כתב:השלישייה הלא קדושה: הציונים גנבו לנו את א"י. א"א לדבר על א"י כי יחשבו שאתה ציוני.

הציונים אכן לא קדושים, זה מוסכם, העציצים זה עניין פרטי בקבוצה שלך-ואני לא אתערב
אבל את חב"ד אל תדחוף לעניין, כי א. אתה האחרון שיחליט מי הם
ב. במעשים למען התורה וקיום מצוותיה הם עשו ועושים פי אלף ממך ומחבריך,
אני לא מגיב לכל שנאה גועלית לחב"ד, אבל לדחוף את זה למדורה שמכלה את הקהילה שלך? זה הגזמה
(מתי בעצם דיברת על המשיח? הוא מעניין אותך בכלל? אולי מהרגע שחב"ד דברו עליו, נזכרת שהוא קיים)

אתה לא חייב להגיב-אתה יכול לשתוק ולהבליע את הטעות
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 11 נובמבר 2016, 09:38

משולש כתב:
כתבן כתב:יצוין כי הרב חזר והדגיש כי חל איסור להתגייס לצה"ל או ללכת לשירות לאומי, אך התנער מחסימות הכבישים.

איני יודע אם זה מילים שלך או שהעתקת ממישהו, על כל פנים כמה דמגוגיה עציצית טמונה במשפט הזה!!
העתקתי.
כיון שזה נכתב בשמו לא נגעתי בניסוח, אף על פי שזה הניסוח של הכותב ולא ציטוט מדויק, כיון שלא שמעתי אותו אינני יכול לנסח דברים שלא שמעתי.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 נובמבר 2016, 10:16

שים שלום כתב:
עלה זית כתב:השלישייה הלא קדושה: הציונים גנבו לנו את א"י. א"א לדבר על א"י כי יחשבו שאתה ציוני.

אני לא מגיב לכל שנאה גועלית לחב"ד, אבל לדחוף את זה למדורה שמכלה את הקהילה שלך? זה הגזמה
(מתי בעצם דיברת על המשיח? הוא מעניין אותך בכלל? אולי מהרגע שחב"ד דברו עליו, נזכרת שהוא קיים)

חשבתי לרגע שמשולש כתב זאת (אותיות דומות) ולא האמנתי למראה אוזניי..חח
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 11 נובמבר 2016, 10:25

לא תגורו מפני איש.
למרות שידע שזה יכול להשפיע על התרומות לארגון שלו 'טהרת הבית'
סמל אישי של המשתמש
חוסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 נובמבר 2016, 11:26

יאיר כתב:
שים שלום כתב:

חב"ד עשו המון למען היהדות. אבל הם גם פגעו ביסודות האמונה בצורה חמורה מאוד. ואכמ"ל (שמא יחסמו את האשכול).

יקבלו שכרם על הטובות, ועונשם על הרעות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 11 נובמבר 2016, 11:48

אני לא נוהג לחסום אשכולות (וגם לא כבישים)... (:
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 11 נובמבר 2016, 13:48

משולש כתב:
יאיר כתב:
שים שלום כתב:

חב"ד עשו המון למען היהדות. אבל הם גם פגעו ביסודות האמונה בצורה חמורה מאוד. ואכמ"ל (שמא יחסמו את האשכול).

יקבלו שכרם על הטובות, ועונשם על הרעות.

זה מה שאמרו המתנגדים על החסידות, והנה, ללא ספק החסידות צדקה ובגדול,
חכה מספר שנים, ותגלה את טעותך, חב"ד לא פגעו בשום עיקר אמונה
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 נובמבר 2016, 15:21

חמו כתב:כ"כ מהר אתה מוותר על נוער מתמודד ?? חשבת פעם על אבא שלו ?? אני מכיר כזה ששלחו אותו לנח"ל חרדי והיום הוא בדיוטא תחתונה, אז למה אתה רגוע כ"כ, אני את נפשי הצלתי והשאר לא מעניין אותי ??

, שכחת שמרן הרב שך כתב שלבחור ישיבה עם רישיון לבטל את מעמד הבן ישיבה ולא לתת לו דיחוי
אז אתה מדבר איתי על בחורים שבקושי חובשים כיפה
ד|"ףא שמעתי הקלטה מגפני מכינוס פנימי שאמר שם
שמרן הרב שך אמר לו שלבחור בלי רישיון לא לתת דיחוי
ומרן הרב אלישיב אמר לו רק על בחור שאינו לומד בישיבה
ומרן הרב שטיינמן אומר לו על בחור שמחלל שבת בפהרסיא
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 12 נובמבר 2016, 21:05

נראה לי שאתה קצת מתבלבל.
יש את הדחויים לבחורי הישיבה שבזה מטפלים נציגנו ע"פ הוראתם של גדולי ישראל שליט"א וזצ"ל לתת רק לבחורי ישיבה, וב"ה בהצלחה גדולה.
אבל יש גם את נושא הגייסים שחודרים לתוככי הישיבות ומאתרי את חלשי האופי דהיינו מבתים חלשים, יתומים, ילדים של כאלה ששירתו בצבא והתחזקו ואת ילדיהם בשו"א לא רוצים לשלוח לצבא, כאלה שקצת קשה להם בלימודים. ואלה בכלל לא נכנסים לקטגוריה של שבבניקים שלדעתך חייבים ללכת לצבא, ועליהם עובדים הגייסים גם מצליחים, ונציגינו ממלאים את פיהם מים !! היתכן ??
חמו

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 נובמבר 2016, 21:55

הגרי"מ זילברברג שליט"א עשה על כך לפני כמה חודשים כנס מיוחד, ואמר בפירוש שלא מדבר כנגד צד מהמחלוקת וכולם מסכימים לדעתו, אך בכ"ז יש להרעיש עולמות, הוא אמר שהוא אישית יודע שיש לצבא רשימה של בחורים מבתים שבורים ויתומים וכו' שעובדים לגייסם לצבא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד שלא היה » 12 נובמבר 2016, 22:13

בעלי רגש שאינם בודקים את הענין לאמיתו של דבר מעלים ברגשותם גודל רעת הצבא, אשר מחפשים בחיפוש מחיפוש נר מנר נר מנרות בחורים חלשים לצבא, ובגלל כן הם מלהיבים את הציבור בגודל צרת הדור, ויש לגזור תענית וימי תפילה.
בעלי שכל היודעים לבדוק דברים לעומקם ולאמיתתם יודעים שכמעט אין שום בעיה, ואחרי שרוב גדולי ישראל הורו מה לעשות, ומי שאינו מציית להם - לא יבא בטענות אם בגלל איזה דבר יתפסו אותו, כגון כאשר נקלע מחמת איזה דבר תחת ידי המשטרה, וכפי שהיה אשתקד באילת וכן דוגמאות נוספות, ואזי נעשה הפגנות למחות ולהכות סוסים ופרדים....
איש חסיד שלא היה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 נובמבר 2016, 22:19

חלילה לומר על הגרי"מ זילברברג כדברים האלו, הוא במפורש כתב שהדברים ידועים לו ממקור ראשון. בל"נ אעלה מאוחר יותר את דבריו המרגשים.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 12 נובמבר 2016, 22:30, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד שלא היה » 12 נובמבר 2016, 22:26

נא להביא את המקור האמיתי, ולא מספיק העתק מדרשתו!!
ומדוע שאר גדולי ישראל אינם מרעישים על כך? מדוע שאר גדולי ישראל לא שמעו מקור זה? ישנם עוד רבנים, אדמורי"ם ראשי ישיבות, ולא יצאו בקול רעש גדול בצעקה על דברים אלו.
איש חסיד שלא היה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 נובמבר 2016, 22:34

סליחה, קצת ענווה בפני גאון וקדוש זה שבאמת מעניין אותו רצון אבינו שבשמים, אני מאמין לו יותר ממך, כשהוא אומר מפורש שבאים אליו מקרים ספיציפיים של גייסים שמשכנעים בחורים חלשים. אתה באמת חושב שיש עסקנים שבוחנים כל מתגייס לגופו, והאם היה ניתן להצילו, אני לא בטוח. וזאת כאמור בלי שום קשר למחלוקת על חוק הגיוס ועל ההנהגה שדרך אגב גם אני מצביע ג' ונוטה לרב שטיינמן שליט"א.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד שלא היה » 12 נובמבר 2016, 23:28

האם לשאר גדולי וצדיקי ישראל אין באים לפניהם מקרים ספציפיים כאלו? ומדוע אין הם מרעישים עולמות?
איש חסיד שלא היה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד שלא היה » 12 נובמבר 2016, 23:31

אני בטל לפניו כקליפת השום, ומחזיק אותו לחד מצדיקי וקדושי קמאי, בכל זאת אני רוצה לשמוע את המקור שיש לו, ונא להביאו!!
איש חסיד שלא היה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 13 נובמבר 2016, 00:51

איש חסיד שלא היה כתב:אני בטל לפניו כקליפת השום, ומחזיק אותו לחד מצדיקי וקדושי קמאי, בכל זאת אני רוצה לשמוע את המקור שיש לו, ונא להביאו!!

כבר דובר על כך בפורום הנכבד בזמנו,
ומבירור שאני ערכתי אצל תלמידו המוהבק אשר לא זזה ידו מתחת ידו הגא"ה שליט"א
אמר לי בפירו שלאחר דברי רצ"מ הראו לו עובדות מדוייקות שלא נפלה שערה לבחור ישיבה ואין שום בחור ישיבה שנפל ברשתם
ואין פעילותם כלל בתוך עולם הישיבות כתב את מכתב ההבהרה
ב. האם משהו מכיר שם ספציפי לא מסיפורים שעזב את הישיבה [ולא את הרחוב] והלך לצבא מעניין לברר
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 13 נובמבר 2016, 04:06

פך שמן כתב:
איש חסיד שלא היה כתב:אני בטל לפניו כקליפת השום, ומחזיק אותו לחד מצדיקי וקדושי קמאי, בכל זאת אני רוצה לשמוע את המקור שיש לו, ונא להביאו!!

אמר לי בפירו שלאחר דברי רצ"מ הראו לו עובדות מדוייקות שלא נפלה שערה לבחור ישיבה ואין שום בחור ישיבה שנפל ברשתם
ב. האם משהו מכיר שם ספציפי לא מסיפורים שעזב את הישיבה [ולא את הרחוב] והלך לצבא מעניין לברר

שטויות, ההבהרה נכתבה רק אחר שאמרו לו שצד הפלס משתמשים במכתבו הנלהב כדי לעודד שלא להתייצב וכו', ולפיכך כתב את מכתב ההבהרה שלו שאינו מתערב וכו', והדברים פשוטים לכל שהגה"צ רצ"מ שליט"א אינו רוצה להתערב במחלוקת וכו'.
אך משנה ראשונה לא זזה ממקומה, וכל הרוצה לידע ולהכיר דבר אמת יעי' במכתבו הנלהב, וגם בדרשתו הנלהב של הגה"צ רי"מ אלטמן שליט"א גאב"ד חוג חת"ס שאמר במעמד יובל החמשים לקהלת חוג חת"ס.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 נובמבר 2016, 16:30

פך שמן כתב:

אני מכיר...
כן, עם שם...
אבל אני לא יודע אם זה קשור לגייס כלשהוא...

[סתם ככה, כל המילה הזאת 'גייס' שייך לצד אחד מהמאבק, לצד השני אין זכות להשתמש במונח הטרימינלי הלז...]
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 13 נובמבר 2016, 18:07

ישנם דיי והותר בחורים שמסתובבים ברחובות ופרצופם שקוע במסכים ובלי הצבא הם מגיעים הרבה יותר מהר לדיוטא תחתונה
בכל השנים שלחו גדולי ישראל בחורים לצבא כשהם הבינו שזה מה שטוב להם
(אולי א"א לדמות להיום משום שהיום הפלוגות החרדיות הם כבר לא שמורים כמו פעם)
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 13 נובמבר 2016, 20:23

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:

אני מכיר...
כן, עם שם...

[סתם ככה, כל המילה הזאת 'גייס' שייך לצד אחד מהמאבק, לצד השני אין זכות להשתמש במונח הטרימינלי הלז...]

יום אחד קם בבוקר ועזב את הישיבה או שאחרי שעזב את הישיבה והסתובב ברחוב הלך לצבא?
וסתם מעניין מאיזה סוג ישיבה? חסידי\ליטאי \מודרני\
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 נובמבר 2016, 00:55

בחור ישיבה שהולך ברחוב יש יותר סכנה שיפתו אותו ללכת למועדון באילת מאשר שיפתוהו להתגייס לצבא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 14 נובמבר 2016, 15:52

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:

אני מכיר...
כן, עם שם...

יום אחד קם בבוקר ועזב את הישיבה או שאחרי שעזב את הישיבה והסתובב ברחוב הלך לצבא?
וסתם מעניין מאיזה סוג ישיבה? חסידי\ליטאי \מודרני\

ככה ככה, הוא למד בישיבה אבל למחצה, לשליש ולרביע...

חסידי..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, [G], טוב ומטיב, יעבץ, משולש, שים שלום, שלוימה ו־107 אורחים