השביתה באגד

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 20:27

ממחר: שביתה כללית של קווי 'אגד' בכל הארץ
אם לא יושג פתרון של הרגע האחרון, מחר (ג') החל מהשעה 05:00 בבוקר תחל שביתה גורפת של כל קווי אגד בארץ • יו"ר ההסתדרות: "לכולם ברור מה מונח על כף המאזניים. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר יעשו הכול על מנת למצוא פתרון"
"קואופרטיב אגד, שפועל ברמה הלאומית כבר למעלה מ-84 שנים, עומד על סף קריסה בגלל שהדרג הפקידותי מתמהמה להביא את הסוגיה לפתרון", כך אמר הבוקר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בעת שמתח ביקורת חריפה על התנהלות משרדי התחבורה והאוצר אשר הובילה למשבר אגד. "אלפי נהגים שסובלים מפגיעה חמורה בתנאי שכרם, נושאים במחיר המחדל וממחר פקידי המדינה לוקחים כבני ערובה גם מיליון וחצי נוסעים".

נזכיר כי הרקע להחלטה לצאת להשבתה גורפת של אגד, נעוץ בסחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במו"מ מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש – דבר המונע חתימת הסכם קיבוצי בחברה, ומביא לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים בדגש על תנאי הנהגים המשתייכים לדור א' והן לדור ב'. יצוין, כי ניסנקורן התריע על מועד השביתה כבר לפני כחודש ימים, וזאת על מנת שמקבלי ההחלטות והנהלת אגד יוכלו להיערך למו"מ מואץ ולגבש הבנות בטרם הפגיעה בציבור הנוסעים.


יו"ר ההסתדרות ניסנקורן ציין היום כי: מאז 2015, מועד פקיעתו של הסכם הסובסידיה הקודם, משרדי התחבורה והאוצר מורחים את התהליך ומונעים את ההתקדמות לגיבוש ההסכם. נוצר מצב אבסורדי שמי שנאלץ לשלם בסוף את המחיר על ניסיונות הפקידים לכופף את ידי אגד, הם אלפי עובדים ובני משפחותיהם".

יודגש כי גם בשעות אלו מתקיימים בין הצדדים מגעים אינטנסיביים, בהשתתפות יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, בניסיון להשיג הסכמות הדדיות שייתרו את הצורך בשביתה הגדולה. ניסנקורן אמר: "לכולם ברור מה מונח על כף המאזניים. לא מדובר רק בגורלם של אלפי נהגים, אלא באינטרס ציבורי רחב שאסור להפקיר אותו. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים".
קבצים מצורפים
F100414NS06.jpg
F100414NS06.jpg (387.35 KiB) נצפה 1695 פעמים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 20:28

מיליון איש תקועים בתחנה: אגד תשבית מחר את האוטובוסים
הנהגים של חברת אגד יפתחו בשעות הבוקר בשביתה, אלא אם בית הדין לעבודה יאסור זאת. בינתיים, משרד התחבורה גייס מאות אוטובוסים מחברות פרטיות שיסעו בצירי תחבורה מרכזיים ויחליפו את האוטובוסים של אגד • המלצה ליו"ר ההסתדרות: תשאיר מחר את הרכב בבית
משרד התחבורה הנחה את מפעילי התחבורה הציבורית בכל הארץ לתגבר את השירות בקווים המופעלים על ידם, במטרה לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בנוסעי התחבורה הציבורית אם אכן תפרוץ מחר בבוקר שביתה בחברת אגד.

הנהלת אגד טוענת שהיא הניחה בפני הנהלות משרדי האוצר והתחבורה תוכנית התייעלות שלא נידונה. אבל מתוך אחריות היא פונה לביה"ד הארצי לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה שימנעו את השביתה מחר. אך משרד התחבורה לא מחכה לפסיקת ביה"ד לעבודה.

המשרד הודיע שהרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה גייסה מאות אוטובוסים מחברות ההיסעים הפרטיות, שיסעו בצירי תחבורה מרכזיים ויחליפו את האוטובוסים של אגד. "במסגרת זאת, יתוגברו קווי האוטובוסים בין חניון שפירים לירושלים ובין מבשרת ציון לירושלים וכן, בין עכו לכרמיאל, בין חולון לתל אביב, בין יבנה לרחובות, בין קרית שמונה לצפת, בין כרמיאל לחיפה", אומרים במשרד התחבורה.


בנוסף לכך, יופעלו היסעים ("שאטלים") ללא תשלום לבתי חולים ולתחנות רכבת בערים שבהן אגד פועל. כמו כן, יופעל שירות חלופי לבית החולים וולפסון בחולון, בתי החולים בירושלים – עין כרם הדסה הר הצופים ושערי הצדק ובתי החולים רמב"ם וכרמל בחיפה. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית תפתח ממחר בבוקר חדר מצב שיעקוב אחר הערכות השביתה ויתן מענה בזמן אמת.

הרקע למשבר הנוכחי הוא חוסר ההסכמה בין ההסתדרות למשרדי הממשלה, בנוגע לחתימה על הסכם סובסידיה, לאחר שתוקפו של ההסכם הקודם פג לפני למעלה משנה וחצי. בהודעה בה הכריז על השביתה, הדגיש יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כי "פעם אחרי פעם התרעתי על המשבר המעמיק, אבל משרדי התחבורה והאוצר ניצלו את ההתנהגות האחראית של ההסתדרות והעובדים, והמשיכו לייבש את אגד".

ניסנקורן הוסיף כי "גם עתה, חודש לאחר שנודע להם על מועד השביתה, נמשכת גרירת הרגליים, תוך פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד. מי שכבר משלם על ההתנהלות הזו הם הנהגים אבל על הפרק עומד מחיר גבוה בהרבה. משרדי התחבורה והאוצר נוטלים סיכון שעלול למוטט את אגד, תוך הסבת פגיעה אנושה לכל ענף ההיסעים בישראל. המאבק על המשך פעילותה של אגד הוא מאבק על האינטרס הציבורי". יו"ר ההסתדרות סיכם כי: "מדובר באלפי נהגים ובני משפחותיהם ובציבור של מיליון וחצי נוסעים מדי יום. אני תקווה כי שר התחבורה ושר האוצר יבינו את גודל השעה ויפעלו למניעת המחדל".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "הנהלת אגד מצרה על החלטת ההסתדרות וועד העובדים הארצי על כי בחרו להשבית את שרותי החברה, הגם שניתן להבין ולהזדהות עם חששם המוצדק לאובדן האופק הכלכלי שלהם בשל גרירת הרגליים המתמשכת ואולי המכוונת – שנה וחצי של דברת סרק – של משרדי הממשלה במשא ומתן עם הנהלת אגד. דבר זה גורם לאי חידוש ההסכם הקיבוצי בין הנהלת אגד לבין וועד העובדים הארצי וההסתדרות.

"הנהלת אגד תעשה ככל שביכולתה למנוע ובוודאי שלמזער את נזקי השביתה, ככל שיהיה ביכולתה לפעול בעניין. באמצעות הפעלת מקצת מקווי השרות על ידי חברי אגד בעלי רשיונות נהיגה לאוטובוסים, אשר מהווים כ-20% בקירוב מכלל נהגי החברה. אנו קוראים לשרי האוצר והתחבורה להיכנס לאלתר לעובי הקורה כדי למנוע את הכאוס התחבורתי שעלול לפרוץ ביום שלישי הקרוב, תוך פגיעה קשה ומתמשכת במשק ובחברה".

משרד האוצר מסר בתגובה: "בין המדינה לאגד מתקיים משא ומתן במשך למעלה משנה על הסכם סובסידיה, במהלך השבוע האחרון התקיימה ישיבה נוספת בין הצדדים. על אף שטרם הושגו הסכמות ועל מנת שלא לפגוע בשירות התחבורה הסדיר, הגדילה המדינה את התשלומים שהעבירה לאגד בלמעלה מ-100 מיליון שקל.

"למרות שהמדינה הקדימה את תשלום המקדמות לחברה, השירות שניתן על ידי אגד – במיוחד בירושלים, לא עלה בקנה אחד עם מחויבות החברה. הטענות אודות פגיעה בשכר הנהגים משוללות כל יסוד, מאחר שרק לפני שנה יזמו המשרדים בעצמם העלאה גורפת של שכר הנהגים בכ-20%, ואף הבטיחו את זכויות נהגי אגד בנושא זה אל מול הנהלת החברה, לרבות העברת עשרות מיליוני שקלים לחברה לנושא לפני חודשים ספורים בלבד.

"משרדי האוצר והתחבורה פועלים לחתימת הסכם חדש מול אגד שיבטיח לציבור שיפור משמעותי ברמת השירות של אגד על ידי הגברת התחרות והתייעלות של החברה. צר לנו שבמקום לפעול לשפר את רמת השירות הירודה של החברה, נוקטת ההסתדרות בצעדים שמטרתם פגיעה באזרחים המסתמכים על שירותי התחבורה הציבורית".

שר התחבורה מאיים על חברת אגד: אתם תיעלמו

לאחר שניסה למנוע את השביתה שמתוכננת מחר בכל פעילות חברת אגד. אמר שר התחבורה: "אתם כמו דינוזאור שמסרב להתאים את עצמו למציאות המשתנה. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו. למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".

גיל יעקב מנכ"ל '15 דקות' (ארגון צרכני התחבורה בישראל), אמר היום: "אנו מצפים מיו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לגלות סולידריות עם נוסעי התחבורה הציבורית, להשאיר מחר את רכבו הפרטי בחניון ביתו ולהשתמש ברכבות ובאוטובוסים לפחות יום אחד בשנה".

איתי חיים, יו"ר הארגון תחבורה בדרך שלנו, הוסיף, "לצערנו, ממשיכים בהסתדרות החדשה לקשור את תנאי הנהגים באגד להסכמי מזכירות אגד עם המדינה, זאת ללא ביקורת על חברי מזכירות אגד, שגרמו לבור הפיננסי בו נמצא הקואופרטיב. למעשה, בגישתה זו מייצגת הסתדרות העובדים את ההנהלה ולא את נהגי אגד, בתמיכתה בדרישת החברה להזרים אליה תקציבי עתק מכיסי האזרחים. אנו קוראים למשרדי האוצר והתחבורה לסרב לסחטנות ולשבור אותה. אנו קוראים למשרד התחבורה לפנות לבית הדין לענייני עבודה בדרישה למנוע שביתה עד תום הליך הבחירות לראשות ההסתדרות".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 20:28

השר כץ נגד 'אגד': "אם תשבתו – אפרק את החברה"
במהלך פגישה שהתקיימה בניסיון למנוע את השביתה המתוכננת מחר, הפתיע שר התחבורה את ראשי 'אגד' וההסתדרות כשהטיח בהם: "אעשה לכם מה שעשיתי לאלון חסן ולנמלים. אוציא את כל הקווים של אגד לתחרות"
אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, מחר בבוקר תכנס לתוקפה השביתה הכללית של 'אגד' ברחבי הארץ. מדובר בשביתה שתשפיע באופן ישיר על מיליון נוסעים לפחות, ובאופן עקיף על שאר משתמשי הדרך.

אמש נערכה פגישה רבת משתמשים בלשכתו של שר התחבורה, ישראל כץ, בניסיון למנוע את השביתה. יו"ר מזכירות אגד ויו"ר ההסתדרות הופתעו לגלות שהשר כץ כלל אינו מצדד בעמדתם, אלא להפך. כץ מתכוון – כך מתברר – להשתמש בהזדמנות כדי להחליש מעט את המונופול של החברה.

ע"פ דיווח ב'דה מרקר' הטיח כץ במשתתפים: "אתם משתמשים בנהגים שלכם ככלי מלחמה במדינה? לא אוותר על התחרות. אעשה לכם את מה שעשיתי לאלון חסן ולנמלים. אם תשבתו – אוציא את כל הקווים של אגד לתחרות. אתם לא תחזיקו את העובדים כבני ערובה"

לדבריו, "אתם דינוזאור שלא התאים עצמו למציאות. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו".


על מה בעצם המאבק? אגד וההסתדרות מנסים לכרוך יחדיו את המשא ומתן על תנאי העסקתם של העובדים השכירים באגד (ענין ראוי גם לדעתו של כץ. מ.ש.) ביחד עם המאבק שמנהל אגד בממשלה על גובה הסובסידיה שיקבל. באופן הזה הצליחה הנהלת אגד לרתום את ההסתדרות למאבק שאינו קשור לתנאי העובדים, אלא לאינטרס העסקי של בעלי המניות באגד.

כץ, שמודע לענין הזה, הוסיף ואמר: "לא אסכים לנהל משא ומתן על הסובסידיה בפורום הזה. לא נדבר על תחרות כשההסתדרות כאן. נקיים על הנושאים האלה ישיבה נפרדת ומסודרת – ובינתיים תשחררו את העובדים".

יצוין ששר התחבורה הציע לניסנקורן לדחות את השביתה ולנהל במשך חודש משא ומתן על הסכם קיבוצי חדש לטובת העובדים, אך ניסנקורן סירב להצעת כץ ואמר שהשביתה תתקיים בכל מקרה.

ניסנקורן מצידו טוען: "פעם אחרי פעם התרעתי על המשבר המעמיק, אבל משרדי התחבורה והאוצר ניצלו את ההתנהגות האחראית של ההסתדרות והעובדים, והמשיכו לייבש את אגד. גם עתה, חודש לאחר שנודע להם על מועד השביתה, נמשכת גרירת הרגליים, תוך פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד. מי שכבר משלם על ההתנהלות הזו הם הנהגים אבל על הפרק עומד מחיר גבוה בהרבה. משרדי התחבורה והאוצר נוטלים סיכון שעלול למוטט את אגד, תוך הסבת פגיעה אנושה לכל ענף ההיסעים בישראל. המאבק על המשך פעילותה של אגד הוא מאבק על האינטרס הציבורי".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 20:31

כך יראה סיום השביתה ברחובות החרדים
קבצים מצורפים
תמונה על אגד.jpg
תמונה על אגד.jpg (132.42 KiB) נצפה 1692 פעמים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 מרץ 2017, 21:08

ברגע האחרון: בוטלה השביתה בקווי אגד ברחבי הארץ
הצדדים הסכימו למתווה שהציג בית הדין האזורי לעבודה, ולפיו ההסתדרות, העובדים ונציגי המדינה יתכנסו למשא ומתן כדי להגיע להסכם. ההסכם יכלול את הסוגיות שבמחלוקת, העלאת שכר, שכר עידוד, כימות שעות לילה ופרישת עובדים
בדיון לבקשת צו מניעה שנערך היום בבית הדין האזורי בתל אביב קבעה השופטת כי הצדדים ייפגשו היום כדי להגיע לטיוטת הסכם עקרונות.

"הצדדים יעבירו טיוטת הסכם זה בצירוף העלויות המשוערות לא יאוחר ממחר בשעה 19:00. המדינה תיתן את עמדתה לטיוטה תוך התייחסות לכל רכיב ורכיב לא יאוחר מ-28 למרץ בשעה 13:00. עד לדיון ב-29 למרץ, בכפוף להסכמות, אגד לא תשבות ולא תשבש את פעילותה עד למועד זה". ההסכם יכלול את ארבעת נושאים: העלאת שכר, שכר עידוד, כימות שעות לילה ופרישת עובדים.

כזכור לפי הודעה שמסר הבוקר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הרקע להחלטה על שביתה גורפת של הקווים נעוץ בסחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במשא ומתן מול הנהלת החברה על חתימת הסכם קיבוצי בחברה.


"אלפי נהגים שסובלים מפגיעה חמורה בתנאי שכרם, נושאים במחיר המחדל וממחר פקידי המדינה לוקחים כבני ערובה גם מיליון וחצי נוסעים. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים", אמר ניסנקורן, והוסיף כי "לכולם ברור מה מונח על כף המאזניים. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים".

שר התחבורה ישראל כץ הורה הבוקר להנהלת אגד לקיים משא ומתן מזורז עם העובדים על תנאי עבודתם, במסגרת המשא ומתן אותו הם מנהלים מול הממשלה על המשך הרפורמה בתחבורה הציבורית. מנגד אמר כץ לעובדים: "אתם כמו דינוזאור שמסרב להתאים את עצמו למציאות המשתנה. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו. למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".

כץ הדגיש כי חברת אגד חייבת להשתנות משמעותית והדבר כולל בין השאר הוצאת קווים לתחרות והכנסת משקיע אסטרטגי להרחבת תחומי פעילות. כמו כן, לדבריו יש להטמיע תרבות נהיגה ועבודה, ועמידה במדדי שירות מחייבים. "הבטחתי לפעול במקביל לשיפור נוסף במעמד הנהג, מעבר להעלאת השכר שיזמתי, הסדרת תנאים סביבתיים לנהגים, מקצוע מועדף, ותק וזכויות במעבר מחברה לחברה אחרי מכרז", הוסיף.

דובר ההסתדרות מסר בתגובה : ההסתדרות מכבדת את הצעת בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, ותשהה את השביתה המתוכננת באגד לטובת מיצוי המו"מ. בתיווכה של השופטת אסנת רובוביץ', ובהסכמת הצדדים, הלילה יחל מו"מ אינטנסיבי בלוח זמנים מוגדר על ידי בית הדין, על מנת לגבש הסכם עקרונות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת, ביניהן: שכר העידוד של הנהגים ונושאים נוספים.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 21 מרץ 2017, 16:34

בוטלה השביתה.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3460
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 21 מרץ 2017, 19:54

כפי שאמרתי בוטלה השביתה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 21 מרץ 2017, 20:07

אכן.
כאמור למעלה...
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3460
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 מרץ 2017, 03:12

חבצלת השרון כתב:אכן.
כאמור למעלה...

viewtopic.php?p=347156#p347156
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 13134
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: השביתה באגד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 מרץ 2017, 12:44

נדבקת מחבצלת השרון אני אומר משהו וכולם אומרים כאמור למעלה חחח
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4018
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אני פה, בארקעל, ועד, יעבץ, מישהו מיוחד ו־98 אורחים