מתיחות ארה''ב,רוסיה,סוריה,צפון קוריאה,ושות'

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: מתיחות ארה''ב,רוסיה,סוריה,צפון קוריאה,ושות'

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 01:21

עושים צחוק מהעבודה...

סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית "יונהאפ" מדווחת כי כבר כעת, פחות מ- 24 שעות מאז הניסוי, ארה"ב ודרום קוריאה עורכות תרגולת משותפת של שיגור טילים בליסטיים ארוכי-טווח.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 05 יולי 2017, 01:25, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 01:23

צפון קוריאה הודיעה לפנות בוקר (רביעי) כי הטיל הבליסטי בו היא ערכה ניסוי, Hwasong-14, מסוגל להכיל ראש קרב גרעיני גדול. עוד נמסר כי הדיקטטור קים ג'ונג און שלח מסר אישי לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואמר, "אני אשלח לטראמפ 'חבילות מתנה' באופן תכוף.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 01:36

במהלך התרגולת המשותפת של ארה"ב ודרום קוריאה שוגר מטח טילים מסוג Hyunmoo-2 ו- ATACMS לעבר הים המזרחי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 02:53

הפנטגון: מוכנים להגן על עצמנו ועל בעלות בריתנו

הפנטגון התייחס הלילה לשיגור הטיל הבליסטי של צפון קוריאה, ואמר כי הניסוי ממחיש את גודל האיום על ארה"ב ובעלות בריתה.

"ארה"ב מוכנה להגן על עצמה, על בעלות בריתה ולהשתמש בכל הכלים שברשותה נגד האיום המתפתח מצפון קוריאה", נכתב
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 04:08

דיווח שדרום קוריאה וארה"ב תרגלו פגיעה במנהיגי צפון קוריאה. כמו כן קרא שר החוץ של ארה"ב לפעולה עולמית נגד קוריאה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 05:00

דרום קוריאה: יש סימנים שצפון קוריאה מתכננת ניסוי גרעיני בזמן הקרוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 14:23

מגזין ׳אטלנטיק׳ מסביר מדוע אין לארה״ב אופציה צבאית מול צפון קוריאה

בניסוי הטילים הקוריאני שוגר טיל בין-יבשתי, שעשה מרחק של 550 ק״מ לפני שנחת סמוך לחופי יפן. מומחים מעריכים שלטיל טווח של 6,700 ק״מ, כלומר הוא מכסה את כל שטח אלסקה. ההערכה היא שתוך מספר שנים צפון קוריאה תפתח טילים שיגיעו לחוף המערבי של ארה״ב, ושתוך כעשור יצליחו להרכיב על גבי הטילים ראש קרב גרעיני. נראה שהתקווה היחידה לעצור את הדיקטטורה הקוריאנית היא ע״י לחץ כלכלי סיני, אולם בשלב זה סין נמנעת מלרסן את שכנתה הסוררת.

אולם מדוע אין לארה״ב אופציה צבאית מול צפון קוריאה, בדומה לזו שהוצגה מול איראן?

מספר מומחים מפרטים את האופציות הצבאיות המובילות, ומסבירים את הבעייתיות בכל אחת:

1. השמדה מוחלטת של הגרעין, הטילים והצבא הצפון-קוריאני - ארה״ב כנראה מסוגלת להשמיד את צבא צפון קוריאה אולם מבצע כזה צפוי לקחת זמן, ולאחר מספר שעות של לחימה צפויים להירשם יותר ממיליון (!) הרוגים בדרום קוריאה. אלה ייפגעו מירי ארטילריה המוני, הפעלת נשק כימי וביולוגי, ומכוחות צבאיים שיחדרו לדרום קוריאה דרך מנהרות תקיפה (ראה/י סניפ בנושא בתגובות). כל זאת בתרחיש האופטימי, שבו כל הנשק הגרעיני הצפון קוריאני מושמד.

2. תקיפה קונבנציונאלית קטנה, שתפעיל לחץ על צפון קוריאה - מתקפה צבאית ממוקדת יכולה לייצר אפקט מבלי לגרור מלחמה כוללת, אולם המצב הפסיכולוגי של הדיקטטור קים ג׳ונג און אינו ברור, ואין דרך לוודא שתקיפה כזו לא תדרדר למלחמה כוללת.

3. חיסול קים ג׳ונג און והמעגל הקרוב אליו, והחלפתו בשליט נוח יותר - לכאורה זוהי האופציה האידיאלית, אך ההערכה היא שלאור סגירוּת הממשל הצפון קוריאני, אין אפשרות לבצע חיסול אפקטיבי של קים ולא קיים מחליף מוצלח שנמצא בעמדה לתפוס את השלטון.

ב׳אטלנטיק׳ מעריכים שבסופו של דבר ארה״ב תיאלץ לקבל את האיום גרעיני מצפון קוריאה על שטחה, בדומה לאיום הגרעיני הסובייטי במלחמה הקרה. לדבריהם, תוצאה זו לא בהכרח תהווה איום חמור על ארה״ב, שכן לצפון קוריאה לעולם לא יהיה אינטרס לתקוף את ארה״ב ולספוג תגובת נגד של השמדה כוללת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 21:01

ארה''ב: מוכנים להשתמש ''במגוון רחב של יכולות'' כנגד ''האיום הגובר'' של צפון קוריאה

דובר הפנטגון, ג'ף דיוויס, הצהיר הערב (רביעי) שארה"ב מוכנה להשתמש "במגוון רחב של יכולות העומדות לרשותה" בכדי להגיב כנגד "האיום הגובר" של צפון קוריאה. דברים אלו של דיוויס מגיעים, כאמור, לאחר הניסוי שביצעה המדינה הקומוניסטית בטיל בליסטי ביניבשתי ביום שלישי.
דיוויס הוסיף כי הניסוי הוא "פעולה פרובוקטיבית מאוד" וכי הוא ללא ספק "תפס את תשומת ליבה" של ארה"ב. דיוויס הוסיף שלמרות שלא נגרם נזק, הטיל נפל באזור שבו עוברות ספינות סחר וספינות דייג, והוא אף איים על מטוסים שהיו באיזור באותה שעה.

על הטיל, אמר דיוויס, כי מדובר בדגם ש"מעולם לא נראה בעבר". לטענתו מדובר בתצוגת תכלית מטרידה שכן לא היה ידוע שיש לצפון קוריאה יכולת שיגור ממשגר נייד (כפי שראינו בוידאו שפורסם מוקדם יותר היום).

למרות שאמר שמדובר בפעולה פרובוקטיבית, דיוויס הוסיף כי לעת עתה ההערכות של ארה"ב הן שהפעולה לא מהווה איום על ארה"ב ועל בנות בריתה שכן מדובר היה ב"ניסוי שיגור" בלבד.

בנוסף לדברים שאמר דובר הפנטגון, רשת NBC טוענת הערב כי המודיעין האמריקני זיהה את ההכנות לשיגור הטיל בטרם הוא בוצע.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 22:30

שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, התייחסה במועצת הבטחון לניסוי הטילים של קוריאה הצפונית. "היום הוא יום אפל בגלל הניסוי", אמרה היילי, "שמהווה הסלמה חדה וברורה". עוד אמרה: "אנחנו מוכנים להשתמש בכל היכולות ההגנתיות שלנו. ארה"ב תציע סנקציות חדשות על קוריאה סנקציות בימים הקרובים".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 יולי 2017, 23:19

עוד הוסיפה השגיררה באו"ם שהולכות ונסגרות האפשרויות הדיפלומטיות בטיפול בסוגיה, ואם לא תהיה ברירה ארה"ב מוכנה לתקוף צבאית. כמו כן היא תקפה את סין על קשריה המסחריים עם קוריאה הצפונית. בתוך כך רוסיה דוחה אפשרות להטיל סנקציות כלכליות נוספות על צפון קוריאה, מה שיתכן ימהר את האופציה הצבאית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 10:37

מלחמה גרעינית בפתח? שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, שיגרה איום חריף לעבר צפון קוריאה, זאת לאחר שהאחרונה ביצעה ניסוי בטיל שמסוגל להגיע לאלסקה. "אנו מוכנים להשתמש ביכולות שלנו כדי להגן על עצמנו". שר ההגנה הבטיח ליפן כי תגן עליה

המתיחות בין ארצות הברית לצפון קוריאה מגיעה לשיאים חדשים: משרד ההגנה האמריקאי ושגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, משגרים איום חריף כלפי פיונגיאנג, ומאיימים לפעול בכוח נגד המדינה המסוגרת, זאת לאחר שצפון קוריאה ביצעה ניסוי מוצלח בטיל בין יבשתי, שמסוגל להגיע לחופי אלסקה.

"מדובר בהסלמה צבאית חדה", אמרה הלילה היילי בדיון במועצת הביטחון. "הניסוי סוגר במהירות את האפשרות של פתרון דיפלומטי, וארה"ב מוכנה להשתמש במגוון הרחב של היכולות שלנו כדי להגן על עצמנו ועל בעלי בריתנו", הבהירה בישיבת חירום שהתכנסה הלילה.

"יש לנו יכולות צבאיות נרחבות ונשתמש בהן אם אנו נצטרך", הוסיפה היילי, אך ציינה כי "אנחנו מעדיפים לא ללכת לכיוון הזה". היילי ציינה כי ארצות הברית שוקלת להטיל סנקציות ולנתק את הסחר עם מדינות שימשיכו לסחור עם צפון קוריאה. "נבחן כל מדינה שבוחרת לעשות עסקים עם המשטר הפושע הזה".

גם משרד ההגנה האמריקאי שיגר איום חריף נגד פיונגיאנג. שר ההגנה ג'יימס מאטיס שוחח אמש עם מקבילו היפני, והבהיר כי ארצות הברית מחויבת להגן על יפן ולספק הרתעה נגד צפון קוריאה, זאת לאחר ביצוע הניסוי, שהתרחש במים הטריטוריאליים של המדינה האסיאתית.

התגובות החריפות מגיעות על רקע שיגור מוצלח של טיל בליסטי על ידי צפון קוריאה ביום שלישי האחרון. הטיל, שהגיע לגובה של 2,802 ק"מ ופגע בשטח הימי של יפן אחרי טיסה של 930 ק"מ. גורם מומחה מסר כי אם הטיל היה מיורט בכיוון אחר, הוא היה מסוגל לפגוע במדינת אלסקה של ארצות הברית.

גורמים בפנטגון סיפרו אתמול כי הטיל ששוגר על ידי צפון קוריאה הוא "סוג חדש של טיל בין יבשתי שלא ראינו מעולם". דובר מטעם הצי האמריקאי אישר כי מדובר כנראה בפיתוח חדש של פיונגאנג לדגם של טילים קודמים מסוג הואסונג, שהם בעלי יכולת ניידות ושיגור מעל גבי משאית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 11:28

דיווח: ממשל טראמפ אישר לתקוף בסוריה את המיליציות בגיבוי איראן - כולל חיזבאללה

כוחות ארה"ב הונחו לעשות כל שיצטרכו בכדי להגן על האינטרסים האמריקנים בסוריה, כולל נקיטת צעדים צבאיים. הנחייה זו מגיעה לאחר שבכירים בממשל ארה"ב העריכו שאיראן מנסה באופן מכוון לגשש אחר החולשות של הכוחות בסוריה ולהבין כיצד ומהם זמני התגובה, כך מדווח ה- "Washington Free Beacon" מפי בכירים בממשל.
הכוחות בגיבוי איראן, כולל חיזבאללה, יזמו מספר תקריות עם ארה"ב על-ידי כך שהפרו הסכמים בין וושינגטון ומוסקבה שמטרתם מניעת קונפליקטים בין הצדדים השונים המנסים להביס את דאע"ש בסוריה. הבכירים מדווחים שאנליסטים בבית הלבן הגיעו למסקנה שתקריות אלה הם חלק מקמפיין מתומזר היטב שמטרתו לבחון כיצד כוחות ארה"ב מתנהלים בשדה הקרב ברגע האמת.

"ללא ספק מדובר בתהליך של האיראנים, כוחות חיזבאללה ושל המשטר הסורי לגשש ולבחון את הגבולות של הכוחות, בוחנים עד כמה רחוק אנו מוכנים ללכת", אמר אחד הבכירים בממשל טראמפ. "בכל תקרית הבנו שהם בחנו וגיששו, ואנו הגבנו בהגנה עצמית".

לפי הבכיר, לפחות שלוש תקריות נבעו כתוצאה מ"הפרת ההסכמים שנחתמו עם רוסיה" על-ידי מיליציות התומכות במשטר בשאר אל-אסד, כולל אלו האיראניות והחיזבאללה.

ממשל טראמפ הנחה כעת את כוחות ארה"ב לפעול כנגד הפעולות האיראניות עם יותר כוח, במידת הצורך. "מה שהמיליציות הבינו מהר מאוד", אמר הבכיר והרחיב על התקריות האחרונות בסוריה, "הוא שאנחנו הגבנו והגנו על עצמנו. זה כעת מובן שאנחנו נחושים להגן על האינטרסים באזור".

"בפעם הראשונה מאז ארה"ב התערבה בקונפליקט הסורי, הכוחות האמריקנים קיבלו אור ירוק לעשות כל שיצטרכו בכדי להגן על האינטרסים האמריקאים כנגד הפרובוקציות והאגרסיביות האיראנית", אמר בכיר נוסף בממשל. בכיר אחר הוסיף ש"...נגמר הזמן שבו אנו צופים בכוחות ארה"ב מוטרדים בסוריה, ואנו לא נודה יותר לאיראן על כך ששחררו את המלחים שלנו במפרץ".

בכיר בממשל ארה"ב המעורב בנושא המדיניות עם איראן אמר שהבית הלבן כרגע "בשלבי הכרעה" של המדיניות, כאשר עדיין נשקלות מגוון אופציות כיצד להגיב על פעולות הטרור הגלובליות של איראן. "ההחלטה שנלקחה כרגע היא לא לשים את (העסקה הגרעינית) במרכז המדיניות", אמר הבכיר, והוסיף ש"המטרות ששמנו לנגד עינינו היא כיצד לנטל את האיום שנובע מהמשטר האיראני לארה"ב ולבנות בריתנו באיזור".

נכון להיום ארה"ב רואה את העסקה הגרעינית שנחתמה עם איראן כנושא משני, זאת לאור פעולות הטרור המתמשכות שמפעילה איראן והחיפוש שלה אחר כלי נשק בלתי חוקיים. למעשה, זאת אחת הסיבות מדוע הבית הלבן מתחיל לאחרונה להשגיח גם אחר משמרות המהפכה.

"אתה מוצא (נוכחות) של משמרות המהפכה בכל עבירה משמעותית של המשטר האיראנית", אמר בכיר בבית הלבן. "הם בתימן, עיראק, סוריה ואפילו בארגון חיזבאללה בלבנון", אמר הבכיר.

בזמן שארה"ב מתכננת כיצד לפעול עם וכנגד איראן, הרפובליקה האיסלאמית ממשיכה להשקיע בבנייה צבאית משמעותית, שרבים בבית הלבן מאמינים שמומנה, לפחות חלקית, בזכות ההקלות בסנקציות לאחר החתימה על הסכם הגרעין תחת משטר אובמה
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 11:51

טראמפ הבוקר: אני הולך להגיב בחוזקה כנגד האיום שמגיע מצפון קוריאה, אם כי לא ציין כיצד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 יולי 2017, 12:10

עוד הוסיף: צ' קוריאה מתנהגת בצורה מסוכנת. לא אדבר על תוכניותיי ולא אציב קו אדום כפי שעשה אובמה בסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי AAAA » 09 יולי 2017, 13:36

ראש המוסד לשעבר - אנו על סף נקודת האבדן של מלחמת ששת הימים ולאיום בשימוש בנשק אסטרטגי

מזרח תיכון חדש ומסוכן

שבתי שביט 08.07.2017
מרוב עיסוק בשולי ובתפל טחו עיני מנהיגינו מראות את התפתחות האיום הכולל על ישראל, מעבר לקצה אפם. מי שעיניו בראשו ויש לו הבנה בסיסית בתהליכים היסטוריים ובמה שמייחד את המזרח התיכון, אינו יכול שלא להיות מודאג מהזחיחות של מקבלי ההחלטות שלנו.

המזרח התיכון, שגבולותיו נקבעו בהסכם סייקס־פיקו ב–1916, אינו קיים יותר. במקומו מתרחש תהליך היסטורי דינמי חדש, רב־שחקנים — מקומיים, אזוריים וגלובליים — שבו ייקבעו הגבולות החדשים העתידיים של האזור. כל השחקנים הללו פעילים בתהליך ההיסטורי וכל אחד מהם שואף לשמור על האינטרסים החיוניים שלו. ישראל היא השחקן היחיד שאינו משתלב בתהליך ההיסטורי הקורם עור וגידים לנגד עינינו. המדיניות המוצהרת של ממשלת ישראל היא לא להתערב במה שמתרחש במזרח התיכון, מתוך מחשבה נואלת שנצליח לשרוד את תהליך השינוי ללא פגע. יש אף הגורסים שנצא מן התהליך מחוזקים.

מיהם השחקנים העיקריים בזירה כיום?

רוסיה: היתה ועודנה עוינת לישראל, ומן הסתם תהיה כזאת גם בעתיד. הדחף המניע את ולדימיר פוטין מאז עלייתו לשלטון הוא להחזיר את רוסיה למעמדה כמעצמת־על, כפי שהיתה — ונתפשה בעיני ארצות הברית — עד 1990. ב–1991 אמר יבגני פרימקוב, אז ראש ארגון מודיעין החוץ (הק־ג־ב), לכותב שורות אלו: "העבר נא למנהיגים הפוליטיים של ארצך את המסר הבא — רוסיה היתה מעצמת־על; לרוסיה פוטנציאל של מעצמת־על ורוסיה תשוב להיות מעצמת־על". באותם ימים המדפים בחנויות המזון במוסקווה היו ריקים ותושבי העיר מכרו כלי בית ובגדים פרטיים כדי שיהיה להם כסף לקנות לחם.

מאז רוסיה הרחיבה את שליטתה על שטחים בקווקז והשתלטה על חצי האי קרים. היא משתלטת בזחילה על שטחים באוקראינה וחכרה ל–49 שנים בסיס ימי ובסיס אווירי בסוריה, שבה היא מחזיקה גם תשתיות מודיעיניות ואג"מיות. מתקיים תיאום אווירי בין ישראל לרוסיה, אבל המשמעות הפרקטית של תיאום זה היא שחיל האוויר הישראלי איבד את חופש הטיסה והוא חשוף לסכנות בכל המרחב האווירי של סוריה ולבנון.

היסטורית רוסיה היתה עוינת לאיראן, אך לאחרונה הפכה לבעלת ברית שלה, לפחות בהקשר של המרחב המזרח תיכוני. על פי הרציונל המעצב את האסטרטגיה של רוסיה, כל עוד ארה"ב תסרב להכיר בה כמעצמת־על בעלת מעמד שווה, רוסיה תעשה הכל כדי להגיע למעמד כזה בכוחות עצמה. היא אינה בוחלת באמצעים כדי להגיע ליעדה.

איראן: היא לא נסוגה משאיפתה להגיע ליכולת גרעינית צבאית וממשיכה לפתח כל רכיב של יכולת כזאת, שהסכם הגרעין שחתמה עם המעצמות אינו מתייחס אליו. להערכתי, ובהסתמך על היכרותי המעמיקה ורבת השנים עם האיראנים, כבר עתה הם מפירים בחשאי את ההסכם בכל נקודה שלהערכתם אינה עוברת את רף הספיגה של המעצמות. איראן גרעינית היא איום קיומי על ישראל. האם אפשר לחיות בצל "אצבע אלוהים" על הדק גרעיני?

איראן הצליחה להעביר את עיראק אל תחום השפעתה. בשתיהן שולט האיסלאם השיעי ולאיראן נוכחות פיזית מסיבית בעיראק, כולל יחידות צבא, משמרות המהפכה ויועצים. חיזבאללה אינו אלא דיוויזיה איראנית הפרוסה לאורך גבולה הצפוני של ישראל, המצוידת ברקטות וטילים המאיימים על כל ישראל. איראן ורוסיה הן היום בעלות ברית בסוריה ומחוצה לה. המשמעות היא שכבר היום אנו חיים מול "הסהר השיעי", שיוצר רצף קרקעי איראני מגבולה המערבי של איראן, דרך עיראק וסוריה ועד לבנון.

טורקיה: מדינה בעלת משטר מוסלמי עוין שאי אפשר לסמוך עליו. נשיאה, רג'פ טייפ ארדואן, שואף להחזיר אותה לימים המפוארים של האימפריה העותמאנית. ארדואן הצליח להפוך את טורקיה למדינה בעלת משטר נשיאותי ולסרס את מערכות הבלמים והאיזונים הפוליטיים שהתקיימו בה בעבר. הוא רואה את טורקיה כמעצמה אזורית שאינה נופלת מאיראן. לכך יש להוסיף שמבחינה מספרית המרחב הסוני במזרח התיכון גדול לאין שיעור מן המרחב השיעי. לכן, לשיטתו, עליו לזכות בבכירות.

אירופה: למרות הצרות הרבות שעמן היא מתמודדת, היבשת אינה משנה את עמדותיה העוינות כלפי ישראל בכל הנוגע לסכסוך הישראלי־הפלסטיני ולכיבוש.

סין: רואה בישראל מיזם היי־טק העומד למכירה ומממשת תפישתה זאת בשקט, בהדרגה אבל בביטחון. מקבלי ההחלטות אצלנו, למיטב ידיעתי, לא הגדירו עדיין מה לא מוכרים לסינים.

ארצות הברית: אחרונה ברשימה אבל ראשונה בחשיבותה. אם חשבתי שהנשיא דונלד טראמפ ימלא את שליחותו ההיסטורית בכך שיציל אותנו מעצמנו, תוחלת זו התבדתה כאשר צפיתי בביקורו בסעודיה ובאירופה. המפתח להבנת גישתו הוא "החור בגרוש". את אירופה, בעלת הברית החשובה ביותר של ארה"ב מאז מלחמת העולם הראשונה, כולל נאט"ו והאיחוד האירופי, אפשר להשליך לכל הרוחות מפני שאינה משלמת את המוטל עליה, להבנת טראמפ. סעודיה, המוכנה לחתום עמו על חוזי אספקת נשק בסדרי גודל דמיוניים, היא הילד הטוב בשכונה. המסקנה היא שאסור לסמוך על טראמפ. האמירה שישראל וארה"ב הן בעלות ברית היסטוריות לנצח אינה ישימה, כל עוד בבית הלבן יושב אדם תזזיתי ובלתי צפוי. להלן שאלה ל"תלמיד": אם, לנוכח הרפיסות האמריקאית, פוטין יאיים לפגוע בכל מטוס ישראלי שינסה לפגוע במשלוחי נשק לחיזבאללה, האם חיל האוויר הישראלי ימשיך בתקיפותיו?

מכל זה עולה המסקנה שגרף האיום הכולל על ישראל נמצא בעלייה, מכיוון שאין לנו שליטה או מנופים להשפיע עליו. הקיטוב הפוליטי בישראל מאיץ את עליית האיום — עם ימין שמנציח את הסכסוך והכיבוש ושמאל שהולך ונחלש. אם התנאים המתקיימים היום ימשיכו להתקיים לאורך הקדנציה של טראמפ, התגלגלות האיום תחזיר אותנו לנקודת האובדן של מלחמת ששת הימים ולאיום בשימוש בנשק אסטרטגי.

לצורך המחשה הנה שני תרחישים בקיצור נמרץ. האחד מדבר על השגת הסדר או הסכם שלום. השני הוא תרחיש יום הדין. ביסוד התרחיש הראשון עומדת הצעת הליגה הערבית מ–2002 כבסיס למו"מ. ישראל וארה"ב, בשיחות חשאיות, יגיעו להבנות על בסיס הצעת הליגה, גם אם יישארו פערים ביניהן. ארה"ב תגייס את תמיכתן של סעודיה, מצרים, ירדן ומדינות המפרץ (עם אופציה לתמיכה של מרוקו ותוניסיה). "הגוש המתון" בראשות סעודיה יסביר, ישכנע או יכפה הבנות אלו על אבו־מאזן (זכרו כיצד נזף נשיא מצרים חוסני מובארק ביאסר ערפאת בשידור חי בפני העולם ב–1994: "תחתום יא כאלב!"). לנוכח האלטרנטיבה של תרחיש יום הדין, ראש הממשלה עשוי לצרף לקואליציה את המחנה הציוני ומפלגות אחרות התומכות בפתרון שתי המדינות. בשלב הבא ישראל והפלסטינים יישבו בחשאי לעבד את פרטי ההסכם הסופי. ארה"ב ו"הגוש המתון" ילוו את המו"מ.

בתרחיש יום הדין, ממשלת ישראל מתמידה בגלישתה ימינה, ממשיכה לפתח את ההתנחלויות ומחילה חקיקה זוחלת על הגדה המערבית במגמת סיפוח. ישראל מצטיירת כמדינת אפרטהייד ומתנהלת במסלול של החרמה וסנקציות. האיום הצבאי הולך וגובר ופעילות הטרור מהשטחים ומעזה מחריפה. מואצת אספקת אמצעי לחימה איראניים לחיזבאללה. רוסיה מאיימת על ישראל שתתקוף את מטוסי חיל האוויר אם יטוסו מעל המרחב האווירי של סוריה ולבנון.

איראן מודיעה שתחדש את הפקת האורניום המועשר ושולחת בחשאי יועצים צבאיים לעזה לסייע לחמאס. ישראל נזעקת וקוראת לארה"ב להתערב. טראמפ מודיע לראש הממשלה שהוא מתייחס לסכסוך כאל עסקת נדל"ן. ניסיונו רב השנים בנדל"ן מוכיח שאין עסקה שאי אפשר להשלים. טראמפ מתנה התערבות אמריקאית — שמטרתה לבלום את רוסיה ואת איראן — בנכונות של ישראל לחזור לגבולות 1967 ובהסכמתה להקמת מדינה פלסטינית. חמומי מוח מהימין לוחצים על ראש הממשלה להסיר את רשתות ההסוואה מעל טילי הקרקע־קרקע האסטרטגיים של ישראל.

"וְהַצֹּפֶה כִּי יִרְאֶה אֶת הַחֶרֶב בָּאָה, וְלֹא תָקַע בַּשּׁוֹפָר וְהָעָם לֹא נִזְהָר, וַתָּבוֹא חֶרֶב, וַתִּקַּח מֵהֶם נָפֶשׁ הוּא בַּעֲו‍ֹנוֹ נִלְקָח, וְדָמוֹ מִיַּד הַצֹּפֶה אֶדְרֹשׁ" (יחזקאל ל"ג, ו').

הכותב היה ראש המוסד בשנים 1989–1996
AAAA

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 09 יולי 2017, 14:45

באופן קבוע אינני מצליח להבין את הרציונל השמאלני.

אם הסכנה הנשקפת לנו היא מכיוון חיזבאללה/איראן/רוסיה מה יעזור לי הסכם עם הפלסטינאים?? איראן תכיר בו?? חמאס יכיר בו??
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 יולי 2017, 18:05

דיווח: בכיר בצבא רוסיה נפגש עם מזכ''ל חיזבאללה נסראללה

אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" דיווח כי גורם בכיר בצבא רוסיה ביקר בפרבר הדרומי של ביירות ונפגש עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ועם בכירים נוספים בארגון הטרור. לפי הדיווח, הגורם העביר מסר לנסראללה מטעם ההנהגה הרוסית שבו היא הביעה תקווה שחיזבאללה ימלא תפקיד מוגדר במלחמה באזור בתקופה הקרובה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 יולי 2017, 00:38

חזבאללה עיראק: השלב הבא אחרי שחרור מוסול - מלחמה בישראל

הדובר הרשמי של גדודי חזבאללה עיראק, ג'עפר חוסיני, אמר הערב כי האמריקאים הימרו על השרדות ארגון דאעש, אך תקוותם התבדתה.
הוא אמר כי הוא מאמין שהשלב הבא יהיה נגד "הישות הציונית", כהגדרתו, ולוחמי חזבאללה עיראק יענו לקריאת נצראללה להלחם לצד כל "לוחמי ההתנגדות" בעולם. לדבריו, אם יהיה איום כלשהו על לבנון, העיראקים יהיו נוכחים בקרב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 יולי 2017, 01:05

מדובר בארגון במימון איראני עם כ30,000 פעיליםגדול יותר מחיזבאללה, מצוייד בציוד חדיש כמו של החיבאללה (כולל הרבה ציוד אמריקני), לפי המודל של החיזבאללה אבל עם יכולת לגייס הרבה יותר פעילים. בנוסף, נסראללה אמר : במלחמת לבנון השלישית יבואו מתימן, מאפגניסטן, מלבנון, מעיראק, מסוריה כדי להילחם בישראל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 יולי 2017, 01:26

יוצאים לשתי מלחמות: איך יתמודד צה''ל עם חיזבאללה וחמאס במקביל?

זה יתחיל בפתק או בטלפון אדום לרמטכ"ל גדי איזנקוט, ובו דיווח ראשוני על אירוע חמור בגבול לבנון - חטיפת חיילים, חדירה ליישוב על קו הגבול או מטחי טילים ורקטות על ישראל. אנשי לשכת הרמטכ"ל יציגו במהירות תמונה ממטוס לא מאויש, ואיזנקוט עצמו ינחה לתגבר את "הבור" בקריה בתל אביב ולהיערך לבאות. שעון החול יתהפך, וכל גרגר שייפול מטה מסמל עוד שניה לרעת ישראל.
מהלכי צה"ל בשעות הראשונות ישפיעו באופן ניכר על המשך המערכה. ברגעים שבהם ערפל הקרב עדיין לא התפוגג, יפעלו גופי המודיעין לבנות תמונה מלאה שתסייע למטכ"ל ולדרג המדיני לקבל החלטות ולהיערך. תחת חוסר הוודאות, יעניקו הלוחמים בשטח מענה ראשוני ויפעלו למנוע הישגים מהאויב עד שיגיע "הצבא הגדול".

"הצעה לחמאס ולחיזבאללה"

גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי אם תפרוץ מלחמה נגד חיזבאללה, עלולה להתלקח במקביל גם הזירה הדרומית, וחמאס - בלחץ איראן – יצטרף ללחימה. במצב הפוך, עם זאת, שבו חמאס יחמם את הגבול הישראלי, עשוי חיזבאללה להתבונן מהצד.

"עוצמתה של ישראל מרתיעה את אויבינו בכל החזיתות, לכן הסבירות למלחמה יזומה נותרת נמוכה", אמר לפני כמה שבועות ראש אגף המודיעין האלוף הרצי הלוי בכנס הרצליה. "עם זאת, אי-יציבות בסיסית, ריבוי שחקנים לא מדינתיים ותהליכי בניין כוח מואצים מגבירים את הסבירות לתרחישי הידרדרות, שאיש לא רוצה בה". לדבריו, "נוכח הידע שיש ברשותנו והיכולות המבצעיות שלנו, לא הייתי מציע לחמאס ולחיזבאללה למתוח את החבל, והייתי מציע למי שגר סמוך לתשתיות מבצעיות שלהם להתרחק מביתו מיד עם תחילת העימות. לא נוכל להמתין כשחיי אזרחי ישראל על הפרק".

אלו ימים של שינויים במזרח התיכון, וישראל נדרשת לעצב את גורלה בצל קרבות מעצמות על השליטה בסוריה ועל ההשפעה האזורית, ובזמן שסעודיה, טורקיה, מצרים וירדן מושכות אף הן בחוטים. "כמובן שצה"ל צריך להיות מוכן, אך לצד המוכנות הצבאית יש לפתח חלופות", הסביר האלוף במיל' עמוס גלעד, ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) שדיבר אף הוא בכנס הרצליה ורמז למהלכים שמתרחשים מאחורי הקלעים.

לצדו, עסק מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל בתכנית המבצעית שמוכנה כתגובה לאיום הצפוני, ואמר כי "אנחנו צריכים לפעול בכל הכוח שלנו מהפתיחה. לקחנו את היכולות שלנו, והכפלנו אותם פי ארבע. מה שידענו לעשות ב-34 ימים במלחמת לבנון השנייה, אנחנו יודעים היום לעשות ב-48 שעות".

חיל האוויר יצטרך להוציא לפועל את התכנית האמורה בזמן שהאש המדויקת של חיזבאללה תהלום בעוצמה בבסיסי החיל ותפגע ביכולותיו להמריא. "נידרש להילחם תחת אש וזה בהחלט גורם משפיע", הוסיף אשל תוך המלצה משלו לתושבי לבנון: "מכיוון שחיזבאללה בחר להישאר באזורים האלה, אם לפני פרוץ האירועים או מיד בתחילתם הם יעזבו את הבתים - הם לא ייפגעו". לדבריו, "ב-2011 המזרח התיכון השתנה באופן דרמטי. מי ערב שזה לא יקרה שוב? אני לא בא עם תחזית אפוקליפטית של מזרח תיכון מתמוטט מחר בבוקר, אך המוכנות שלנו למלחמה היא לא רק בזירה הצפונית. אנחנו צריכים להיות מוכנים בכל הזירות".

להתנפל על השטח

דברי בכירי המערכת מסייעים להבין את מידת הרגישות בגבולות, במיוחד בצל הלחימה המתמשכת בסוריה ומצבו המורכב של חיזבאללה. "יש לנו מודיעין טוב מאוד, ולפיו כמעט כל בית שלישי בדרום לבנון מכיל כוח של חיזבאללה", הדגיש איזנקוט באותו כנס, "אך יחד עם זאת יש גם 11 שנים של שקט בגבול, עם כל הביקורת על מלחמת לבנון השנייה". כשהפנה מבט דרומה, אמר כי הוא לא מזהה כיום אינטרס לפעילות התקפית של חמאס. "הוא מבין את הנחיתות שלו מולנו", סיכם.

אל"מ במיל' ד"ר גבי סיבוני, חוקר בכיר וראש תכנית צבא ואסטרטגיה במכון למחקרי ביטחון לאומי, הסביר כי תרחיש הלחימה הרב-זירתית מובנה באסטרטגיית צה"ל. "ככה הצבא מתאמן", תיאר. "באירוע מהסוג הזה כל תפישת הלחימה תהיה יותר אגרסיבית והתמרון מהיר יותר. צה"ל יידרש להתנפל על השטח כדי להסיר את האיום".

כדי להתמודד עם תרחישים מורכבים מעין אלה, טוענים קצינים במילואים כי הרמטכ"ל הגדיר סדר עדיפות להגנה אקטיבית. זו סוגיה שתוליד ביקורת רבה, ולכן ראוי שגם בשגרה יעסקו בה המערכת הביטחונית והדרג המדיני. למרות שדרוג יכולות מהותי בסוללות "כיפת ברזל" והחפיפה בטווחי היירוט עם מערכת "שרביט קסמים", סוללות ה"פטריוט" ו"החץ", לחימה בשתי חזיתות מציבה דילמה הגנתית מול רקטות וטילים שמכסים את הארץ כולה. כאמור, גם חיל האוויר, שיהיה עסוק בהתקפה ב-24 השעות הראשונות, יידרש למעטפת הגנה משלו.

במבצעי "עמוד ענן" ו"צוק איתן" התרגל הציבור להגנה ברמה גבוהה מפני רקטות וטילים, אך המערכה הבאה צפויה ליצור משבר ציפיות בינו ובין הצבא. חלקו, מעריכים קצינים במילואים, עשוי להרגיש שלא הכינו אותו כהלכה לתרחיש ההרס, וזאת מבלי להזכיר אפשרויות מעשיות כמו שימוש בפצצות מצרר או במל"טים. נראה שדרוש לשם כך לשם תיחזוק קבוע של מערכת הסברה יעילה.

"האויב מדרום ומצפון ימשיך לירות. אין לו רסנים", הסביר ד"ר סיבוני, "והוא יפסיק לירות רק כששרידותו השלטונית תאוים. היו יותר מחמישים ימי לחימה מול חמאס בעזה ב'צוק איתן' כי לא היה לו מה לדאוג. חמאס לא עמד על קרני הדילמה, והוא לא חשש לשלטונו. תהיה הפסקת אש לא בגלל שהיקף הטילים שלהם יצטמצם, אלא כי צה"ל יגבה מחיר שיביא אותם לבקש הפסקה". עם זאת, הדגיש סיבוני, "למהלומות אש יש חשיבות גדולה בהרתעה שאחרי. האויב רואה את הנזק שנעשה לו רק אחרי חודשים. אין קונץ פטנט. אין קיצורי דרך, וצה"ל יידרש להפעיל את כולם".

כל מי שפנוי - לתמרון

חיזבאללה וחמאס ינסו לשנות את דרכי הפעולה שבהם נלחמו עד כה בצה"ל ובעורף הישראלי, והם ינסו להביא למערכה הפתעות כמו מנהרות התקפיות מעזה, מל"טים או העברת שטח הלחימה מלבנון לישראל וכיבוש יישובים סמוכים לגבול.

"באסטרטגיית צה"ל כתוב כיעד 'שלמות טריטוריאלית בסוף הלחימה'", מזכיר סיבוני. "להיות ערוך לאפשרות שהאויב ינסה להעביר את הלחימה לשטח הישראלי, אף בסוף הלחימה שהמצב יחזור לקדמותו. לכן אני חושב שצריך לתמרן הכי מוקדם שאפשר. סדיר ומילואים, מי שזמין שיתמרן, כל אחד בגזרתו. פלוגה? כמה שהיא יכולה. תהיה לכך השפעה אדירה על המשך הלחימה".

ברבדים הטקטיים והמטכ"ליים ברור שנדרשת פעולה מסוג אחר. ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה האלוף אהרון חליוה מדבר מאז כניסתו לתפקיד על גמישות יחידות לוגיסטיות שנועדה לאפשר לצבא לנוע אל הגבולות גם כדי לעמוד בפני תרחיש של יותר מחזית לחימה אחת. בתפריט הצבאי: רכש מובילים לכלים כבדים במיוחד, כוננות תמידית כמעט של אנשי יחידת ההובלה ותרגול פעילותה תחת אש (תיאורטית). "הלוגיסטיקה לא תעכב את צה"ל", מדגיש חליוה לפקודיו.

תכנית פעולה שכזו מאתגרת את המטה הכללי ואת יחידות השדה, שאמורים לשמור על כשירות תמידית להתמודדות עם תרחיש הלחימה הכפולה, ולהטמיע במקביל בקרב הדרג המדיני את האיומים השונים, האתגרים והמענה הצבאי הפוטנציאלי. האחריות מוטלת לא רק על הרמטכ"ל וראש אמ"ן, אלא גם על אלופים נוספים, ובהם מפקדי הפיקודים.

"האיום הוא צפון ודרום יחד", אמר לוואלה! NEWS האלוף במילואים איל בן ראובן, ששימש כסגנו של אלוף פיקוד צפון במלחמת לבנון השנייה וכיום חבר בוועדת החוץ והביטחון מטעם המחנה הציוני. "אני לא רואה תרחיש שחיזבאללה יוצא למערכה נגד ישראל ומשטר אסד עומד מנגד", הוסיף במה שהוא מגדיר כ-"2.5 חזיתות". לדבריו, "במצב של לחימה רב-חזיתית, די ברור שתהיה מהומה לא קטנה בשטחי יהודה ושומרון. לזה צה"ל צריך להיות ערוך, אם ביחד או בצורה מתגלגלת, אבל בסבירות גבוהה שאם תפתח מערכה עם חיזבאללה חמאס יצטרף".

מאחר שהקשב יופנה לפגיעה קשה בחיזבאללה, ניתן להעריך כי הדרג המדיני עשוי לקבל החלטה ולפיה חמאס יותקף, אך לא באותה מידה כפי שתתרחש בזירה הצפונית. גיוס נרחב של מערך המילואים ישנה את המשוואה ויאפשר עוצמה קרקעית גדולה יותר גם מול חמאס.

על פי בן ראובן, חברי הוועדה דנים עם הצבא "לא מעט" על תרחיש החזיתות המקבילות. "מה יהיה שונה בפעם הבאה? היקף החימושים שיפלו על העורף ואיכות הדיוק. טווחים גדולים. גם חמאס השתפר. לצערנו אין תפישת ביטחון למדינת ישראל. נתניהו אמר שהוא עובד על זה. מה שיש זה נייר של הרמטכ"ל. האסטרטגיה של איזנקוט שכוללת תובנות ממלחמת לבנון השנייה וממבצע צוק איתן. אנחנו נדרשים למלחמה קצרה ומכריעה. אם זה יהיה תלוי בצה"ל זה מה שיקרה. בדרג המדיני? זו שאלה מעניינת. האזרחים רגילים לכיפת ברזל כמו בצוק איתן. זה לא יהיה אותו דבר. שכחו שמדינת ישראל הייתה חצי מושבתת. אפילו נתב"ג היה מאוים, והאיום גדל מאז. צה"ל יידרש לצאת להתקפה עם כל הכוח שיש לו ולא לחכות. אש מהאוויר, מהים ומהיבשה. להכריע ומהר".

בן ראובן, שפיקד על כוחות ברמת החטיבה, האוגדה והגיס מבין היטב את משמעות מורכבות הלחימה ביותר מחזית אחת. "אני לא חושב שנידרש להכריע בשתי חזיתות", הסביר. "הצפון בעדיפות ברורה וכדי לסיים מהר נידרש להיות אגרסיביים הרבה יותר מבעבר, אך צריך לייצר תמונת ניצחון ולשאוף לצאת מהשטח כמה שיותר מהר. כדי להיות ערוך לכך, בטח ל-2.5 חזיתות, אתה צריך צבא מאומן מאוד. לכן הרמטכ"ל מדבר על זמן שיוקדש במחציתו לאימונים ובמחציתו לתעסוקה מבצעית".

לבד מהדרישות הצבאיות הבסיסיות, מדגיש בן ראובן אתגרים נוספים בלחימה מקבילה, ובהם הצטמצמות מלאי התחמושת. "זו נקודה כואבת מצוק איתן", תיאר. "מי חשב שנילחם במשך יותר מחמישים יום? היום אנחנו במקום אחרי לגמרי".

לדבריו, " אני מאוד מקווה שהאסטרטגיה של איזנקוט נטועה בדרג המדיני. האם הקבינט באמת מחובר לעניין הזה? תמיד צריך להיות מודאג מזה". כך, עם תזכורת מדאיגה מהעבר ותוך ציפייה תמידית לעתיד, מסכם בן ראובן את המצב הישראלי הנוכחי. "לא חיזבאללה ולא איראן נחים. הם מפתחים יכולות בתחום הסייבר, וזה עניין מאוד משמעותי שבמערכה הבאה יהיה רלוונטי. אסור גם לשכוח שיש כאן שחקן חדש – רוסיה – שירצה לתת ביטוי לכוחו והשפעתו. מלחמה כשרוסיה באזור זה דבר שצריך לקחת בחשבון. יהיו לכך השלכות".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 23 יולי 2017, 11:25

:idea:
עלה זית כתב:באופן קבוע אינני מצליח להבין את הרציונל השמאלני.

אם הסכנה הנשקפת לנו היא מכיוון חיזבאללה/איראן/רוסיה מה יעזור לי הסכם עם הפלסטינאים?? איראן תכיר בו?? חמאס יכיר בו??
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יולי 2017, 23:22

הפנטגון: צפון קוריאה תוכל לשגר טיל עם ראש נפץ גרעיני בין־יבשתי ב-2018
בקרוב מאוד צפויות סנקציות נוספות על צפון קוריאה ועל יישויות סיניות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יולי 2017, 23:35

. טראמפ משתלח בחיזבאללה באופן חסר תקדים נסראללה בכוננות ספיגה. טראמפ: " ב- 24 השעות הקרובות אחשוף את עמדתי בעניין חיזבאללה ופועלו באזור "
נשיא ארה"ב מקיים בשעה זו מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת לבנון, סעד אלחרירי.

בנאום מפתיע בעוצמתו מביע טראמפ עמדה נחרצת כנגד חיזבאללה וקובע כי הארגון מהווה סכנה ללבנון ולאזור כולו.

עוד הוסיף טראמפ כי חיזבאללה הוא הגורם להתעצמות המשבר בסוריה. שווה להתעכב על שורה זו מפני שטראמפ מעוניין בהסדרת המשבר בסוריה והוא מסמן כאן בפומבי את חיזבאללה כגורם שמפריע לכך.

נסראללה, ממתין בבונקר,תרתי משמע, וצפוי לשאת נאום מחר....
שווה להמשיך לעקוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 יולי 2017, 00:07

מי שאמר את הדברים במפורש הוא שר הפנים, אריה דרעי, ששחזר בראיון ל'קול חי' את השתלשלות העניינים: "הכל התחיל כשהם רצחו במקום קדוש שני שוטרים ואז המשטרה סרקה את ההר במהלך הימים שההר היה סגור בכדי לבדוק שאין שם אמצעי לחימה. כל גורמי הביטחון שהיו שותפים לדיון, כך הבנתי, המליצו להציב את הגלאים הללו. לאחר כמה ימים אמרו חלק מגורמי הביטחון כי הם טעו באבחנה וזה מצליח ללכד את כל שונאינו בעיקר את האיראנים וגורמים אחרים להניח טביעת אצבע".
לטענתו, "ההחלטה של הקבינט מאוזנת ואחראית. כל כוחות הביטחון והדרג המדיני במקום להתעסק עם האיראן בחסות רוסיה עם חיזבאללה בגבול הצפון והאמריקאים נתנו לזה הסכם לצערי ואנחנו צריכים לנהל על זה מערכה מדינית והסברתית וגם להיערך לאפשרויות שאני לא רוצה לדבר עליהם. הר הבית זו לא סכנה קיומית בצפון יש סכנה קיומית. ההחלטה היא להיות חכמים ולא צודקים. ראינו בחוש איך האיראנים כל כך מלבים את העניין והמטרה היתה שיתעסקו כולם בהר הבית והם יוכלו בנתיים להתעסק בגבול הצפון".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 26 יולי 2017, 00:09

האם קורה משהו לאחרונה בצפון שאנחנו לא יודעים ?
לאחרונה יש כל מיני התבטאויות וגם ביקור ראה"מ אתמול בגולן.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 יולי 2017, 00:10

ראש הממשלה אמר מפורשות היום שדעאש נסוג מהגבול והאיראנים מתקרבים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 יולי 2017, 11:06

''צפון קוריאה איימה בתקיפה גרעינית על 'ליבה' של ארה''ב'' אם תנסה לחסל את מנהיגה''

(Cnn):"צפון קוריאה איימה בתקיפה גרעינית על ארה"ב" אם היא תנסה לחסל את קים ג'ונג-און מנהיגה העליון', כך מסרה סוכנות הידיעות הקוריאנית של פיונגיאנג (KCNA). האיום בא בתגובה לדברי מנהל ה- CIA, מייק פומפיאו שאמר בשבוע שעבר כי, 'ממשל טראמפ צריך למצוא דרך להפריד את מנהיג צפון קוריאה מהמלאי הגרעיני ההולך וגדל"

"עוד דווח כי משרד החוץ הצפון קוריאני הודיע כי אם 'המנהיג העליון של הרפובליקה הדמוקרטית של קוריאה יאוים, עלינו לחסל מראש את אותן מדינות וגופים המעורבים במישרין או בעקיפין, כולל תקיפה הגרעינית "

"דובר סוכנויות המודיעין של ארה"ב סירב להתייחס לדו"ח של ה'וושינגטון פוסט' כי ההערכה האחרונה של הסוכנות מסכמת שלפיונגיאנג יהיה טיל בליסטי בין יבשתי כבר בתחילת השנה הבאה, והודה כי יכולות הטילים של פיונגיאנג מתקדמות"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 יולי 2017, 18:45

ארה''ב ודרום קוריאה: צפון קוריאה נערכת לשיגור טיל באליסטי (בין יבשתי)
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 26 יולי 2017, 20:51

משחקים באש... ילדים קטנים...
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 26 יולי 2017, 21:00

אני פה כתב:ארה''ב ודרום קוריאה: צפון קוריאה נערכת לשיגור טיל באליסטי (בין יבשתי)

זה ימשך ככה בעוד 80 שנה נראה בעתונים דאז שלפני 80 שנה זה נראה כמו היום
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 יולי 2017, 22:13

קצין אמריקאי: איום הטילים הצפון קוריאני מתקדם בקצב גבוה מהמצופה

ראש זרוע היבשה בצבא האמריקאי, הגנרל מארק מילי, אמר כי ניסוי הטילים שביצעה קוריאה הצפונית חשף יכולות מתקדמות, מעבר למה שארצות הברית ציפתה שיש בידי פיוניאנג, והוסיף כי "קוריאה הצפונית מסוכנת מאוד, והיא הופכת למסוכנת עוד יותר ככל שחולף הזמן".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 27 יולי 2017, 22:14

ערב הסעודית יירטה טיל בליסטי שנורה לעברה מתימן

ערב הסעודית יירטה הערב (חמישי) טיל בליסטי שנורה לעבר שטחה על ידי המורדים החות'ים בתימן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 יולי 2017, 18:24

ביפן מדווחים על שיגור טיל של קוריאה הצפונית שככל הנראה נחת באזור הכלכלי המיוחד של המדינה
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 יולי 2017, 18:43

הטיל היה באוויר במשך 45 דקות ונחת במים הטריטוריאליים של יפן - לפי הנתונים מדובר בטיל ביניבשתי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יולי 2017, 21:14

צפון קוריאה: ''הוכחנו שכל ארה''ב בטווח פגיעה, זו הייתה אזהרה״ לדעת מומחים הטיל מגיע עד קליפורניה שבארה"ב

קים ג'ונג און שיבח את ניסוי הטיל הבליסטי שארצו ביצעה אתמול, לאחר שסוכנות הידיעות הרשמית אישרה כי עבר בהצלחה: "תוכנית הנשק היא נכס יקר ערך שלא ניתן לקחת מאיתנו". צבאות ארה"ב ודרום קוריאה ביצעו תרגיל באש חיה על רקע הניסוי. טראמפ: "מעשה פזיז ומסוכן"
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און אמר הלילה (שבת) כי הניסוי שארצו ביצעה בטיל בליסטי בין-יבשתי אתמול "מוכיח כי כל שטחה של ארצות הברית הוא בטווח הפגיעה". לדבריו, "זו הייתה אזהרה חמורה לארה"ב". סוכנות הידיעות הרשמית KCNA דיווחה כי המשטר אישר שהניסוי עבר בהצלחה, וכי הטיל היה באוויר 47 דקות ו-12 שניות והתעופף למרחק של 998 ק"מ.

על פי הדיווח של KCNA, מדובר "בניסוי שני מוצלח" של טיל בליסטי בין-יבשתי (ICBM) מדגם "הואסונג-14". עוד דווח כי הטיל הגיע לגובה של 3,724.9 ק"מ ונחת במים בנקודה שאליה כיוונו אותו. עוד אמר קים כי "תוכנית הנשק של צפון קוריאה היא נכס יקר ערך שלא ניתן לקחת ממנה".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה לשיגור שביצעה צפון קוריאה, ואמר כי ארה"ב "תנקוט בכל הצעדים שיידרשו כדי להבטיח את ביטחונם של האמריקנים ולהגן על בנות בריתה באזור". הוא הוסיף כי השיגור הוא "מעשה פזיז ומסוכן של המשטר הצפון קוריאני", וכי צפון קוריאה היא "האיום הדחוף ביותר והמסוכן ביותר לשלום העולם. הנשקים והניסויים מבודדים אותה עוד יותר, מחלישים את כלכלתה ופוגעים באנשיה". הבית הלבן הודיע כי טראמפ מתכוון לחתום על צו אשר מטיל סנקציות חדשות על צפון קוריאה, רוסיה ואיראן.

מוקדם יותר דווח כי צבאות ארה"ב ודרום קוריאה ביצעו תרגיל בירי חי של טילים בליסטיים לטווח בינוני, על רקע שיגור הטיל. זאת לאחר שצבא ארה"ב מסר כי בעקבות השיגור, הרמטכ"ל האמריקני דן עם מקבילו הדרום קוריאני ב"אפשרויות לתגובה צבאית". בהודעת הצבא נמסר כי "במהלך השיחה, שני הרמטכ"לים הביעו את המחויבות הברורה לברית בין ארה"ב לדרום קוריאה".

שר ההגנה של דרום קוריאה, סונג יאנג-מו, אמר לאחר מכן במסיבת עיתונאים כי סיאול תכין דרכים עצמאיות להתמודדות עם האיום הגרעיני מצד השכנה מצפון. "יחד עם ארה"ב אנו נעניש בחוזקה את צפון קוריאה על פרובוקציות הטילים שלה", הוסיף סונג.

במקביל, הפצירה סין בצפון קוריאה לכבד את החלטות מועצת הביטחון של האו"ם. בהודעה שהוציא משרד החוץ הסיני התבקשה צפון קוריאה "להפסיק את כל הפעילויות שעלולות להגביר את המתיחות בחצי האי הקוריאני".

גורם רשמי במטה הכללי של דרום קוריאה מסר כי השיגור בוצע אתמול בשעה 23:41 (שעון מקומי), ממחוז ג'נג-אנג, שבצפונה של צפון קוריאה. משרד ההגנה האמריקני אישר את דבר השיגור."השיגורים של טילים בליסטיים לטווח בין-יבשתי שצפון קוריאה מבצעת, מוכיחים כי האיום על ביטחון האומה שלנו הוא חמור וממשי", אמר ראש ממשלת יפן, שינזו אבה. הוא הוסיף כי ארצו "תנקוט את כל הצעדים הנחוצים לשם ביטחון אזרחיה".

דובר הפנטגון, ג'ף דייוויס, אמר כי השיגור היה צפוי, והוא בוצע ממופיונג-ני, מפעל נשק בצפון המדינה המבודדת. דייוויס הוסיף כי השיגור לא היווה איום לצפון אמריקה. הנתונים שנאספו על מסלולו של הטיל מצביעים על כך שהוא נורה בזווית חדה ותלולה, אך צבר יותר כוח מאשר הטיל ששוגר מוקדם יותר החודש, שגורמים רשמיים בארה"ב ובדרום קוריאה מסרו כי היה טיל בליסטי בין-יבשתי שמסוגל לפגוע בארה"ב. צפון קוריאה טענה לאחר השיגור ב-4 ביולי כי הוא היה ניסוי מוצלח של טיל בין יבשתי שהתעופף 933 ק"מ והגיע לגובה של 2,802 ק"מ במשך זמן טיסה של 39 דקות, וביכולתו לשאת ראש נפץ גרעיני גדול וכבד.

ג'פרי לואיס ממכון מידלברי למחקרים בינלאומיים בקליפורניה, אמר כי הניסוי שבוצע אתמול, שאינו חסר תקדים, הוא צעד משמעותי בהוכחת היכולת הצפון קוריאנית להסוות את שיגורי הטילים. "שיגור ממקום בלתי צפוי בלילה מוכיח שאיננו יכולים לזהות את הטיל לפני שהם משגרים אותו. הניחוש שלי הוא שהצפון קוריאנים רצו להראות לנו שהם לא מנסים להסתיר את השיגור, אבל שהם יכולים לעשות זאת אם הם רוצים".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יולי 2017, 02:50

טראמפ: ''מאוכזב מסין שאינה עושה דבר לגבי צפון קוריאה. לא ניתן לזה להמשיך.''

מתייחס לחוסר פעולתה של סין לפתור את בעיית צפון קוריאה: "אני מאוד מאוכזב מסין. מנהיגים מטופשים שלנו בעבר אפשרו להם לעשות מאות מיליארדי דולרים בסחר , ולמרות זאת הם (הסינים) אינם עושים דבר עבורנו בנוגע לצפון קוריאה, למעט דיבורים. לא ניתן לזה להמשיך. סין יכולה בקלות לפתור את הבעיה!"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יולי 2017, 13:26

האם שדה תעופה צבאי רוסי מוקם ליד גבול ישראל? פרטים והערכות.

כשהרוסים הצהירו ,לפני כמה שבועות, על אזורים בסוריה כ-"מופחתי מתיחות" בהם תשרור הפסקת אש מעתה ואילך, רבים התפלאו לראות שהם מתייחסים כבר לכל שטח סוריה כאזור חסות שלהם ולא רק לאזורי החוף שם הם מקיימים נוכחות צבאית כבדה באזור נמל טרטוס ושדה התעופה הצבאי -חמיימים באזור לטקיה.

אחד האזורים המוגדרים כ-"מופחת מתיחות" היה דרום סוריה -מחוזות סוידאא דרעא וקונייטרה.

היות וכל אזור מערב דרעא וקונייטרה שוכן בקרבת גבול ישראל הרי שזה אך טבעי שנרכז את מבטנו בפעילות הרוסית בקרבתנו.

לאחר שהרוסים כפו הפסקת אש באזור דרעא הם מיהרו לא רק לפרוש יחידות משטרה צבאית שלהם באזור ולסלק משם את המיליציות האירניות ולגרום לעיקר הכוחות הצבאיים של סוריה-דיוויזיה 4 שריון , לסגת מהאזור ולצאת למרחב דמשק.

הרוסים לא הסתפקו בצעדים אלו ונקטו מספר צעדים שנועדו לבסס את נוכחותם בכל דרום סוריה.

הם הקימו חפ"ק מבצעים ראשי רוסי לכל דרום סוריה באזור הבסיסי הצבאי הסורי באלסוייקה,צפונית לצנאמין , וכן הביאה כוחות חי"ר ממוכן שהתבססו במפקדת דיוויזיה 9 שריון בצנאמין ובעוד מספר אתרים.

כמו כן הביאו הרוסים כמה עשרות שוטרים צבאיים לבית ג'אן שבמרחב קונייטרה , המיועדים לפקח על כל מחוז קונייטרה מיד כשתכנס גם לשם הסכם הפסקת אש לאזורים מופחתי מתיחות.

היות ,ועל פי דיווחים באמצעי תקשורת עולמיים, הרוסים הסכימו עם האמריקאים שתמורת דרום סוריה בשליטה רוסית ,האמריקאים יקבלו שליטה על כל השטחים מזרחית לנהר הפרת בואכה הגבול העירקי, הרי שמכאן מתבקש שהרוסים ינסו גם להרחיב את נוכחותם האווירית באזור ולא יסתפקו בהבאת מטוסים וכלי טייס,לכשיצטרכו, מצפון סוריה.

הערכתי היא כי הם ינסו להקים שדה תעופה צבאי,בשליטתם הבלעדית ,בדרום סוריה.

מה האופציות שעומדות בידי הרוסים?

2 שדות תעופה צבאיים גדולים של חיל האוויר הסורי נמצאים בדרום סוריה,שכמעט ולא מתפקדים עקב פעילות מורדים בקרבתן, יכולים להוות מענה לדרישות הרוסיות להנחית שם את מטוסי הקרב המודרניים שלהם וכן את מערך מטוסי התובלה הכבדים שלהם .

שדה תעופה אלת'ועלה -הנמצא מזרחית לעיר דרעא, על גבול מחוזות סוידאא'-דרעא.

שדה התעופה אלחו'לחולה שבצפון מחוז סוידאא.

המרחק בין 2 שדות תעופה אלו הוא הרבה פחות מ-100 ק"מ .שדה התעופה אלחולחולה נמצאה בקרבת שדה התעופה הבין לאומי של קהיר לכן הוא יגביל מאוד את פעילות מטוסי הקרב הרוסים במידה ויבחר לשרת אותם.

אף מקור גלוי לא יודע להגיד כרגע באיזה מהשדות בחרו הרוסים אך אני מעריך כי הרוסים כבר בחרו בשדה התעופה אלת'ועלה שליד דרעא.

ההערכה מבוססת על תמונות שעלו ברשתות החברתיות בו נראה דגל רוסי מונף בגאון בשדה התעופה שם .

דגל דומה מונף גם בחפ"ק המבצעים הרוסי הראשי צפונית לצנאמין , וכן מונף על כל עמדה שהיא ברשותו הבלעדי של צבא רוסיה.

צבא רוסיה אינו נוהג להניף את דגליו אלא רק במקומות בו הוא חושב להשתקע .

אם אכן הערכה זאת תמצא נכונה, הרי שנוכחות אווירית רוסית עם כל מערכות העזר שלה,כגון סוללות נ"מ ומערכות ראדאר מתקדמות ,בקרבה כה גדולה לגבול ישראל ,כ-55 ק"מ מקו הפסקת האש סוריה-ישראל, טרם נראתה אצלנו, וישראל תאלץ לשנות כמה מדרכי פעולה שלה כלפי סוריה שהיו נהוגים מאז ומעולם.

הניסיון מלמד כי ליד כל שדה תעופה צבאי רוסי מתפרסים מיד סוללות טילי נ"מ מהמתקדמים בעולם , בדיוק כמו שנעשה בבסיס חמימים בלטקיה שם נפרסו סוללות אס-300 ו-אס-400 להגנת השדה והאזור.

כל טיסות המודיעין והצילום מעל שטח דרום סוריה יאלצו להיפסק. רוסיה לא תאפשר זאת ולו רק בתואנה שהיא עצמה נוכחת שם והיא שומרת גם על ישראל מפני הפתעות .

השילוב הקטלני של נוכחות אווירית רוסית המגבילה לחלוטין את התנועה הישראלית מעל דרום סוריה יחד עם נוכחות מיליציות אירניות באזור היא מבחינת קו אדום שישראל לא תוכל להסכים לה . האירנים עוד יכולים לחשוב שהם נהנים מחסינות מפני ידה הארוכה של ישראל עם הקמת המטרייה האווירית הרוסית בדרום סוריה ולקבוע עובדות מול גבול ישראל שאינן כלל לרוחה .

רק סילוק מלא של הכוחות הזרים מקרבת הגבול עם ישראל יכולים להביא להסדר כלשהו לחלוקת הנוכחות הביטחונית הישראלית בשמי האזור.

שדה תעופה רוסי שכזה,הנמצא כ-30 ק"מ מגבול ירדן , גם נותן מענה של בלימה והרתעה לכל כוחות האוויר המערביים הפרוסים בצפון ירדן וימנע מהן כל הרפתקה וניסיון להתערב קרקעית בדרום סוריה שלא על פי הסכם החלוקה עם ארה"ב כמו שהייתה כוונה כזאת לא מזמן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יולי 2017, 15:04

מפקד בכיר בחיל האוויר האמריקאי על האיום מצפון קוריאה: "אם נדרש לכך, אנחנו מוכנים להגיב עם כוח מהיר, קטלני ומכריע"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 16:16

אם יפציצו שם באטום, זה יגיע למזרח התיכון?
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 30 יולי 2017, 20:22

לא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 21:57

אז אפשר לעבור לסדר היום. מה הסדר היום?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 30 יולי 2017, 22:00

מחר נפגשים בהר הבית ולא צמים
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 22:08

מה נראה לך שיכנסו בטומאה?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 30 יולי 2017, 22:09

הוא התכוון שמשיח מגיע
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 22:09

ברור. הבנתי. אבל גם לכשיגיע לא אכנס עד אחרי הזאות שלישי ושביעי והערב שמש.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 יולי 2017, 01:33

ארה"ב מאיימת להשתמש בכוח נגד צפון קוריאה אך חוששת שמכת נגד תפגע בדרום קוריאה.

מצד שני, ארה"ב גם מבינה שהמשך ההתקדמות של תוכנית הגרעין של צפון קוריאה פירושו שגם ארה"ב תהיה תחת איום גרעיני.

מפקד כוחות האוויר של ארה"ב באוקיינוס השקט, הגנרל טרנס אושונסי, אמר במוצאי שבת כי ארה"ב ובעלות בריתה מוכנות להשתמש ב"כוח מהיר, קטלני ומכריע" מול צפון קוריאה במקרה הצורך.

הוא אמר את הדברים לאחר שמפציצים ומטוסי קרב של ארה"ב, צפון קוריאה ויפן ערכו טיסות אימונים מעל חצי האי הקוריאני. הטיסות באו בתגובה לשיגור לילי של טיל בליסטי ע"י צפון קוריאה – טיל שלדבריה יכול להגיע עד ארה"ב.

"דיפלומטיה ממשיכה להיות האופציה המובילה", אמר הגנרל. "אבל יש לנו מחויבות כלפי בעלות בריתנו וכלפי עמנו, להפגין את מחויבותנו הנחושה בעודנו מתכוננים לתסריט הגרוע ביותר".

ראש המטות המשולבים של ארה"ב, הגנרל מארק מילי, אמר ביום חמישי ש"מלחמה בחצי האי הקוריאני תהיה נוראית. אבל (גם) פצצת אטום מעל לוס אנג'לס תהיה נוראית".

פרשנים הסבירו שארה"ב חוששת כי צפון קוריאה תוכל להגיב על כל מכה שתונחת עליה במכת נגד, וכי זו תופנה כלפי דרום קוריאה. החשש, בין השאר, הוא מפגיעת פצצת אטום בסיאול. עם זאת, כפי שעולה מדברי הגנרל מילי – המשך מדיניות ההבלגה של ארה"ב עלולה להוביל בעתיד הלא רחוק למצב בו צפון קוריאה מאיימת ישירות על ערי ארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 יולי 2017, 13:14

פוטין וטראמפ כבר לא: דיפלומטים יגורשו

רוסיה הורתה למאות דיפלומטים אמריקאיים לעזוב את רוסיה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודיע אתמול (ראשון), כי 755 דיפלומטים אמריקנים הנמצאים על אדמת רוסיה חייבים לעזוב את ארצו, זאת בתגובה לנקיטת סנקציות קשות מצד וושינגטון.

התגובה של רוסיה מגיעה כאמור, עקב הסנקציות האמריקאיות נגד הרוסים על התערבות הקרמלין לכאורה בבחירות לנשיאות ב-2016.

בראיון אמר פוטין כי מספר העובדים הדיפלומטיים והטכניים האמריקאים ישאר על 455 - שווה ערך למספר עמיתיהם הרוסים העובדים בארצות הברית. נכון להיום, קרוב ל-1,200 עובדים בשגרירות וקונסוליות של ארצות הברית ברוסיה, לפי נתוני ארה"ב ורוסיה.

"יותר מאלף עובדים - דיפלומטים ועובדים טכניים עבדו ועדיין עובדים ברוסיה בימים אלה", אמר פוטין לעיתונאי ולדימיר סולוביוב בתוכנית טלוויזיה ארצית ביום ראשון בערב. "כ -755 מהם יצטרכו לסיים את פעילותם".

הקרמלין אמר ביום שישי, כי מאחר והסנאט הצביע על החרפת הסנקציות נגד רוסיה, כמה דיפלומטים אמריקאים יגורשו, אבל מספר העוזבים הוא דרמטי, מאחר והם מכסים את השגרירות הראשית במוסקבה, כמו גם קונסוליות בסנט פטרסבורג, יקטרינבורג וולדיווסטוק.

"זהו רגע מכריע" אמר אנדריי קולסניקוב, עיתונאי של העיתון קומרסנט, שנוסע בקביעות עם פוטין וראיין אותו בהרחבה ב -17 השנים האחרונות. "הסבלנות שלו נגמרה בכל הרצינות, וכל מה שהוא דחה בסכסוך הזה, הוא עומד לעשות עכשיו סדר".

המהלך מגיע כפי שהתברר, כי רוסיה זנחה את תקוותיה ליחסים טובים יותר עם ארצות הברית תחת ממשל טראמפ.

במהלך הראיון, אמר פוטין, כי הוא צופה כי היחסים בין ארצות הברית ורוסיה יחריפו, וכי רוסיה צפויה לנקוט צעדים נוספים נגד הסנקציות הכלכליות האמריקאיות, אשר אושרו בסנאט בשבוע שעבר וכלל את הנשיא טראמפ שאמר שהוא יחתום עליו.

מייקל מקפול, שגריר ארה"ב ברוסיה לשעבר, צייץ בטוויטר: "אם הקיצוצים האלה אמיתיים, הרוסים יצטרכו לחכות שבועות אם לא חודשים כדי לקבל אשרות כניסה להגיע לארה"ב".⁠⁠⁠⁠
בחדרי.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 יולי 2017, 15:56

שגרירת ארה''ב באו''ם על האיום מצפון קוריאה: ''לא נקרא לישיבת חירום - הזמן לדיבורים תם''

שגרירית ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, פרסמה לפני מספר שעות הצהרה רשמית בנושא הניסוי הבליסטי הביניבשתי השני של צפון קוריאה, שנערך ביום שישי האחרון. לטענתה, "רבים שאלו האם ארה"ב תנסה לערוך ישיבת חירום של מועצת הביטחון של האו"ם היום (שני). אנשים אפילו דיווחו באופן שגוי שכבר קראנו לישיבה כזאת. מדובר בטעות".
היילי הוסיפה: "אין שום ערך בישיבת חירום אם היא לא מפיקה שום דבר בעל ערך. צפון קוריאה כבר נתונה תחת אינספור החלטות של מועצת הביטחון שהיא מפרה פעם אחר פעם. אין שום ערך להחלטה נוספת של מועצת הביטחון שלא מגבירה באופן משמעותי את הלחץ הבינלאומי על צפון קוריאה. למעשה, החלטה כזאת הופכת את המצב לגרוע יותר, שכן היא עלולה להעביר לדיקטטור מצפון קוריאה מסר לפיו הקהילה הבינלאומית לא מוכנה לעמוד מולו באופן רציני. סין חייבית להחליט האם היא סוף סוף מוכנה לקחת את הצעד הקריטי הזה (ולעמוד מולו). הזמן לדיבורים תם. השלום העולמי נתון תחת איום של צפון קוריאה וזה כעת ברור לכולם".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 יולי 2017, 16:44

טראמפ ליועציו: מצאו דרך להכריז על הפרת הסכם הגרעין

הנשיא האמריקאי, שמתוסכל מכישלונם של עוזריו למצוא נתיב לביטול העסקה, אמר לבעלות הברית שלו להתכונן לפתיחה מחודשת של המשא ומתן על ההסכם. בבית הלבן יש מי שמתנגדים לגישתו, ואומרים כי היא תוביל לעימות ותגבה מארה"ב מחיר כבד

התסכול ההולך והגובר בחדרו הסגלגל של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מכישלונם של יועציו לסכל את הסכם הגרעין עם איראן גרם לו לדרוש מהם למצוא – ובמהירות – סיבה טובה להכריז שטהרן אינה עומדת בתנאי ההסדר עם שש המעצמות הבינלאומיות.

לפי הדיווח בסוף השבוע בעיתון "ניו-יורק טיימס", בכירים אמריקאים סיפרו למקביליהם במדינות המערב שעליהם להתכונן לאפשרות של חידוש המשא ומתן על ההסכם, שכן ארה"ב עשויה לנטוש אותו בקרוב, בדומה לאופן פעולתה באשר להסכם פריז.

אפשרות אחרת שבוחנת ארה"ב היא דרישה מסוכנות הפיקוח הבינלאומית על מתקני הגרעין, סבא"א, להכניס פקחים אמריקאים לאתרים הצבאיים שבהם על פי החשד פותחו בעבר כלי נשק גרעיניים – דרישה שאיראן תסרב לה לבטח, מה שכאמור יוכל לאפשר לטראמפ להכריז שהיא אינה עומדת בחלקה בהסכם.

קודמו של טראמפ, ברק אובמה, מעולם לא ניסה לגבש את הסכם הגרעין כאמנה מחייבת לארה"ב, שכן ידע שאין לו רוב בבתי הנבחרים הדרוש למעשה כזה. במקום, הוא בחר להפוך אותו להסכם ביצועי כחלק מסמכויותיו של הנשיא – אולם בכך חשף אותו לאפשרות שיורשו יבטל אותו בקלות, באותה דרך כמעט.

לדברי בכירים בבית הלבן ששוחחו עם "ניו-יורק טיימס", הנשיא ציפה לקבל מיועציו מגוון אפשרויות שבמסגרתן תוכל ארה"ב לסגת מההסכם, אולם לדבריהם הוא התאכזב מאוד כשלא קיבל את מבוקשו. הוא הבהיר שלא ייתן לדבר כזה לקרות שנית, ובאחרונה אף נקלע לעימות עם מזכיר המדינה רקס טילרסון באשר להערכת הציות של איראן להסכם – שלפני שבועיים ניאות הנשיא, בחוסר רצון בולט, לאשר אותו.

בריאיון ל"וול סטריט ז'ורנל" אמר טראמפ בשבוע שעבר כי "אנחנו מבצעים מחקרים מפורטים מאוד", והצהיר כי לקראת תום תקופת הבחינה הבאה, הנמשכת תשעים יום, הוא סבור ש"הם לא יימצאו כמצייתים להסכם".

עוזריו של הנשיא ציינו כי הם סבורים שהמחקרים שלו כוללים את בחינת התועלת והעלות ביציאה חד-צדדית מההסכם, וחלקם אף הזהירו שהאפשרות הזאת עשויה להיות יקרה מאוד – אולי אפילו יקרה מדי. בדומה למצב בהסכם פריז, עשויה ארה"ב למצוא את עצמה מבודדת מבחינה בינלאומית, שכן שאר השותפות להסכם אינן שותפות לדעתו של טראמפ, הם הסבירו.

בשבוע שעבר הסביר הנשיא שדעתו נחושה. "קל יותר לומר שהם (איראן) מצייתים. זה קל הרבה יותר, אבל זה מוטעה. הם לא מצייתים". היה בכך יותר מרמז על גישתו, המבססת לכאורה את הדיווח של העיתון הניו-יורקי.

אלא שאפילו כמה ממבקריו החריפים של ההסכם בארה"ב סבורים שיש עוד זמן רב, ולא צריך לקבל החלטה קיצונית מעין זו כבר כעת. הם מציעים ליישם פיקוח קיצוני על ההסכם, ובמקרה שיימצא שטהרן לא מיישמת אותו – לתקוף.

מצדה, הרפובליקה האסלאמית לא נותרת חייבת. בשבוע שעבר היא שיגרה טיל ועליו לוויין לחלל, ומחלקת המדינה אמרה כי מדובר בהפרה של "רוח הסכם הגרעין". עיתונאי המקורב לנשיא האיראני חסן רוחאני הסביר ל"ניו-יורק טיימס" כי השיגור נעשה בתגובה להידוק העיצומים של ארה"ב על ארצו.

אבל נראה שאפילו בתוך הזרוע הביצועית של הממשל האמריקאי לא כולם תמימי דעים עם הנשיא, ואחד האישים המרכזיים שמייצג גישה הפוכה, למשל, הוא היועץ לביטחון לאומי הרברט מקמסטר. הגנרל היה אחד האנשים ששכנעו את טראמפ להסכים להכריז שאיראן עומדת בתנאי ההסכם, ובשבוע שעבר סילק ממשרתו את דרק הארווי, האחראי במועצה לענייני המזרח התיכון ומי שנחשב לאחד הנצים הגדולים ביותר בענייניה של טהרן. הארווי, מינוי של היועץ הקודם מייקל פלין, פוטר ללא שצוינה סיבה לכך.

שיתוף הפעולה של מקמסטר עשוי להיות חשוב לטראמפ לצורך הגישה הכוללת מול איראן, ויתרה מכך – הדבר האחרון שנחוץ לו כעת הוא מתנגד נוסף בתוך שלטונו, שעשוי ללכת לעיתונות ולשפוך את אשר על לבו או אפילו להעיד נגד הנשיא בוועדות של הסנאט.

השבועות הקרובים, אם כן, יקבעו כיצד תפנה ארה"ב בעניין זה. בנושאים קודמים נראה היה שהנשיא טראמפ יצא בלא מעט הצהרות ושכוונותיו היו בכיוון מסוים, אולם לבסוף הוא השתכנע לפעול באופן אחר. כך למשל היה בעניין העברת השגרירות האמריקאית מתל-אביב לירושלים. עם זאת, בסוגיות אחרות, כגון הסכם האקלים או ביטוח הבריאות, טראמפ הוכיח את נחישותו ללכת אל מול כל המערכת וליישם את מדיניותו, אפילו אם זו שנויה במחלוקת
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 31 יולי 2017, 17:47

מתחמם:

טראמפ לחברי הקבינט: "אני אטפל בקוריאה הצפונית"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 אוגוסט 2017, 00:57

סיאול: צפון קוריאה צפויה לבצע ניסוי גרעיני שישי
גורמים אמריקניים: הטילים של צפון קוריאה מסוגלים לפגוע ברוב שטחנו

צפון קוריאה צפויה לבצע את הניסוי הגרעיני השישי שלה כמו גם ניסויי טילים בליסטיים בין-יבשתיים נוספים (ICBM), אמר משרד ההגנה הלאומי.
"יש אפשרות שצפון קוריאה תבחן את יכולותיה הגרעיניות ואת יכולות הטילים שלה באמצעות ניסוי גרעיני בעל כוח כוח נפץ רב יותר", אמר משרד הביטחון בדו"ח לאסיפה הלאומית. "אתר הבדיקה הגרעינית של פונג'י-רי של צפון קוריאה מוכן תמיד לבצע ניסוי גרעיני בכל עת".

הצפי התגבש במפגש חירום של ועדת ההגנה הלאומית, שהתכנסה בעקבות בדיקת ה- ICBM השנייה של צפון קוריאה ביום שישי בלילה.

שר ההגנה, סונג יאנג-מו, אמר כי דרום קוריאה וארצות הברית דנו בפרישה זמנית של ארבעה משגרים נוספים של THAAD, בעקבות צו של הנשיא מוּן גִ'יאֶה-אִין במהלך ישיבת המועצה לביטחון לאומי.

ובתוך כך גורמים אמריקניים מאשרים כי הטילים של צפון קוריאה מסוגלים לפגוע ברוב שטח ארה"ב.

הניסוי בטילים בליסטיים שערכה צפון קוריאה מוכיח את יכולתה לפגוע ברוב שטחה של ארצות הברית. כך אומרים גורמים רשמיים בממשל האמריקני.

הניסוי שערכה פיונגיאנג בסוף השבוע עורר זעם רב בארצות הברית ועשוי להגביר את הלחץ על המדינה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 01 אוגוסט 2017, 10:16

ארה''ב: הטילים הצפון קוריאניים מסוגלים לפגוע ברוב שטחנו

הניסוי בטילים בליסטיים שערכה קוריאה הצפונית מוכיח את יכולתה לפגוע ברוב שטחה של ארצות הברית - כך מסרו הלילה (שלישי) שני גורמים רשמיים בממשל האמריקני. הניסוי שערכה פיונגיאנג עורר זעם רב בארצות הברית ועשוי להגביר את הלחץ על המדינה.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 אוגוסט 2017, 12:39

רשת CNN מדווחת שארה"ב ניטרה פעילות 'חריגה מאוד וחסרת תקדים' הקשורה לצוללות של צפון קוריאה, וכי נמצאו עדויות וראיות לניסוי פליטה, ככל הנראה של טיל בליסטי מפיתוח עצמי בשם KN-11. הניסוי ככל הנראה בוצע ביום ראשון האחרון (ה- 30.7), יומיים לאחר הניסוי השני של המדינה הקומוניסטית בבטיל בליסטי ביניבשתי.
ניסוי פליטה בוחן את מערכת ה'שיגור הקר' של טיל, המשתמש בזרם בלחץ גבוה שמניע את הטיל מחוץ לכן השיגור של הצוללת בטרם המנוע מתחיל לפעול. שיגור קר עוזר למנוע תקלות או נזק שעלול להתרחש לצוללת כתוצאה מהמנוע.

לפי הדיווח, מדובר בניסוי הפליטה השלישי של צפון קוריאה החודש (הרביעי סך הכל השנה) והוא מוכיח שהמדינה הקומוניסטית מבצעת התקדמות משמעותית ביכולות שיגור מצוללת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 אוגוסט 2017, 14:10

האם ישראל תקפה בדמשק ביום שבת?

אתר החדשות הסורי – בלדי ניוז – "بلدي نيوز" טוען מפי מקורות באזור דמשק כי מטוסי קרב בלתי מזוהים תקפו בעזרת טילים משלוחים אירנים שהיו בקרבת שדה התעופה הבין לאומי של דמשק,ביום שבת ה-29 ליולי ,וזאת בהמשך לתקיפות נוספות שאירעו ב-27 ליולי .

המקור הוסיף כי התקיפות האוויריות בוצעו על ידי 2 מטוסי קרב בסביבות השעה 6 בבוקר של יום שבת אך המשטר הסורי לא הוציא כל הודעה סביב תקיפה זאת וכמו כן גם הצד האירני,שהיה הצד המותקף , לא הוציא כל הודעה בנדון.

לדברי המקור האתר שהותקף נמצא קרוב מאוד לשדה התעופה הבין לאומי של דמשק והיו בו משלוחי נשק אירנים שהיו בדרכם למחסנים במחנה הצבאי האירני בשדה התעופה.

בעוד שאף צד לא לקח אחריות על התקיפה האווירית ,הדגישו מקורות בתקשורת האירנית לערוץ "רוסיה היום" כי אכן היו מתקפות אוויריות נגד משלוחים אירנים , ואילו המשטר הסורי שומר על שתיקה מוחלטת סביב אירוע זה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 אוגוסט 2017, 18:13

המצב בחצי האי הקוריאני : ארה''ב תשלח 200 חיליים ו12 מטוסים לדרום קוריאה

חיל האוויר של ארצות הברית ישלח 200 חיליים ו12 מטוסי חמקן מסוג F-16 לחצי האי הקוריאני לפריסה של ארבעה חודשים בדרום קוריאה.
ארצות הברית בהחלטה נוספת העשויה לדרדר את היציבות המעורערת במילא בחצי האי הקוריאני, ותשלח לדרום קוריאה 12 מטוסי F-16 ו200 חיילים הקשורים למטוסים לתקופה של ארבע חודשים ברקע המתיחות הגוברת עם צפון קוריאה.

בהודעה של צבא ארצות הברית נאמר שהחיילים יוצבו בדרום קוריאה במהלך חודש אוגוסט ויוצבו בעיר גונסאן הרחוק כ180 ק''מ מסיאול בירת דרום קוריאה (העיר מרוחקת מגבול צפון קוריאה)

דובר הpacaf (חיל האוויר של ארצות הברית האחראי על האוקיינוס השקט) אמר שמדובר בפעולה שגרתית ומדובר בחלק מלוח הזמנים הרגיל של צבא ארצות הברית,ושמדובר בהחלק מההתחייבות של צבא ארצות הברית לשלום האזור.

ההודעה של ארצות הברית באה לאחר ששבוע מתוח ממילא בגבול בין הקוריאות לאחר ניסויי טילים משני הצדדים של האי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 01 אוגוסט 2017, 23:06

מזכיר המדינה האמריקאית רקס טילרסון שלח מסר פייסני לצפון קוריאה. "אנחנו לא האויבים שלכם ורוצים דיאלוג", אמר אך הדגיש כי תכנית הטילים הקוריאנית מאיימת על ארה"ב ומחייבת תגובה

לאחר כל הצהרות המאיימות של שני המדינות, שלח הערב (ג') מזכיר המדינה האמריקאית רקס טילרסון לצפון קוריאה מסר פייסני.

"אנחנו לא רוצים לשנות את המשטר ולא מנסים להפיל אותו". אמר והוסיף "ארה"ב לא מעוניינת באיחוד מואץ של חצי האי קוריאה ולא מחפשת תרוץ לשלוח את הצבא שלנו צפונית לקו רוחב 38 (שמחלק את קוריאה)".

מנגד טרלסון הבהיר לצפון קוריאה "אנחנו לא האויב שלכם, אבל אתם מהווים איום בלתי מקובל עלינו, ואנחנו חייבים להגיב".

"אנחנו מקווים שבנקודה מסוימת תתחילו להבין שאנחנו נרצה לשבת ולקיים דיאלוג איתכם", הוסיף.

זמן קצר לאחר ההודעה אמרה דוברת הבית הלבן, כי טראמפ הבהיר שכל האופציות נמצאות על השולחן בנוגע לצפון קוריאה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 אוגוסט 2017, 12:17

לינדזי גרהאם: טראמפ שוקל אופציה צבאית להשמדת צפון קוריאה

המחוקק המשפיע לינדסי גרהאם אמר בראיון לרשת NBC: "יש אופציה צבאית: להרוס את התוכנית של צפון קוריאה ואת צפון קוריאה עצמה. הנשיא אמר לי שהוא לא הולך להרשות למטורף הזה לקבל נשק שיכול לפגוע באמריקה. אם הולכת להיות מלחמה, היא הולכת להיות שם. אם אלפים ימותו, הם ימותו שם ולא כאן"
הסנאטור הרפובליקני התבטא ביום שלישי כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר לו שהוא יצא למלחמה כדי להשמיד את צפון קוריאה ולא לאפשר לה לפתח טיל ארוך טווח הנושא בנשק גרעיני.

בשבוע שעבר התפאר מנהיג צפון קוריאה, קים יונג-און, כי ארצו תוכל כעת לפגוע בכל מטרה בארצות הברית לאחר שביצעה את ניסוי הטיל בליסטי בין-יבשתי האחרון שלה. מעצמות עולמיות ניסו לעצור את תוכנית הנשק של פיונגיאנג באמצעות סנקציות הנתמכות באו"ם אך כשלו במאמציהם להרתעת המשטר והסתכול בוושינגטון הולך וגובר.

גרהאם אמר כי אם הדיפלומטיה, ובמיוחד הלחץ מצד שכנתה של סין הצפונית, לא תגרום להפסקת את התוכנית, לא תהיה לארה"ב ברירה אלא לנקוט פעולה צבאית מוחצת.

"הם בעטו בפחית לאורך הדרך במשך 20 שנה. תהיה מלחמה עם צפון קוריאה בגלל תוכנית הטילים אם הם ימשיכו לנסות לפגוע באמריקה עם ICBM", הוא אמר, בתארו את שיחותיו עם טראמפ. "הוא אמר לי את זה. אני מאמין לו. אילו הייתי סין, הייתי גם כן מאמין לו, ועושה משהו בקשר לזה. אתה יכול לעצור את צפון קוריאה: צבאית או דיפלומטית.

"אני מעדיף את הגישה הדיפלומטית, אבל לא נרשה להם להשיג טיל שיוכל לפגוע באמריקה עם נשק גרעיני בראשו".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 אוגוסט 2017, 16:26

נשיא הפיליפינים: ''קים ג'ונג און הוא טיפש, משחק בצעצועים מסוכנים''

נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה כינה היום את שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און "טיפש" על שאיפותיו הגרעיניות. "קים ג'ונג און הזה טיפש...הוא משחק בצעצועים מסוכנים", אמר דוטרטה, "הפרצוף השמנמן הזה שנראה נחמד. אם הוא יעשה טעות, המזרח הרחוק יהפוך לארץ שממה. חייבים לעצור את המלחמה הגרעינית הזו".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 אוגוסט 2017, 17:00

דיווח: סין שיגרה טילים לעבר מטרות המדמות סוללות THAAD ומטוסי F-22 של צבא ארה''ב

הכתב הצבאי של "פוקס ניוז" מדווח שביום שבת האחרון, יום אחד בלבד לאחר שהניסוי בטיל בליסטי ביניבשתי על-ידי צפון קוריאה יצא לפועל בהצלחה, סין ביצעה ניסוי משל עצמה ושיגרה כ- 20 טילים לעבר מטרות המדמות סוללת טילי יירוט מסוג THAAD וכנגד מטוסי קרב מסוג F-22.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 03 אוגוסט 2017, 13:14

שקט בקוניטרה - האם ישראל התחייבה לרוסיה שלא לתקוף?

השבועיים היו שקטים במיוחד באזור קוניטרה. אפשר לומר השקטים ביותר שידעה ישראל בגזרה מזה זמן רב.
הרקע לכך הוא הסכם "אזורי הפחתת המתיחות " אליו הגיעו רוסיה וארה"ב בחציו השני של חודש יולי ובעקבות סבב השיחות האחרון באסטנה עליו דווח כאן במהלך החודש שעבר.
בסוף יולי התפרסו כוחות המשטרה הצבאית הרוסית
בדרום סוריה בכדי לאכוף את ההסכם.
לפני יומיים התראיין, קצין רוסי בכיר,( אל"מ) אלכסיי גוזין, סגן מפקד מנהלת אזור הפחתת המתיחות בדרום סוריה, לאחד מעיתוני המשטר הסורי וסיפר בהרחבה אודות ההסכם שנחתם מול ישראל והמצב בשטחי האזור שתחת פיקודו.
לדבריו הכוחות הרוסים נפרסו ב 12 מרכזים בדרום סוריה, בהם מרכז גם בקוניטרה, וזאת בכדי לבצע את משימתם - אכיפת ההסכם שהושג והבטחת יישומו.
בתשובה לשאלת המראיין הוסיף גוזין כי במסגרת ההסכם שהושג, הוצבו תנאים לישראל ובהם התחייבותה שלא לתקוף באזורי הפחתת המתיחות.

גוזין מציג אבחנה בין תפקידה של רוסיה כמשקיפה ובין תפקידה כערבה לקיום ההסכם ומציין כי במידה שישראל תתקוף, ינטרו הרוסים את ההפרה, זאת בשבתם כמשקיפים על ביצוע ההסכם. מעבר לכך, הדגיש גוזין כי בשבתם כערבים לקיום ההסכם "ימלאו את תפקידם עד תום", במקרה של הפרה כזו. גוזין לא פירט את משמעותו של החלק האחרון בדבריו אלו, אך גורמים סורים מפרשים את העניין כפעולה אקטיבית כנגד הכוח התוקף.

בהקשר אחר מציין גוזין כי כבר יש שיח משמעותי בין הכוחות הרוסים לנציגי המורדים בדרום סוריה ( להוציא ג'בהת אלנוצרה ודאעש שאינם נכללים בהסכם) וזאת מתוך מטרה לאפשר למורדים ולמשטר הסורי להגיע להבנות לסיום המלחמה ולפיוס ביניהם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 אוגוסט 2017, 12:00

''גוברים המתחים בין צ. קוריאה וארה''ב- שני נושאות מטוסים בדרכם למימי חצי האי הקוראני''

חיל הים האמריקני שולח שני נושאות מטוסים אל המים המקיפים את חצי האי הקוריאני צילום: GETTY
"חיל הים האמריקני שולח שני נושאות מטוסים לחצי האי הקוריאני, כתגובה להמשך ניסוי הטילים הבליסטיים שמבצעת צפון קוריאה. על פי צבא דרום קוריאה, נושאות המטוסים 'רונלד רייג'ן ו- 'קרל וינסון' בדרכם לאזור"

"תוכנית הנשק הגרעיני הצפון קוריאנית צוברת תאוצה. מומחים מארה"ב מעריכים שלצפון קוריאה יש יכולות לפתח ראש נפץ עם אפשרות להכות את ארה"ב בתוך 5 עד 10 שנים. הנשיא דונלד טראמפ סירב לשלול את יציאה למלחמה עם צפון קוריאה, ואמר כי, 'כל האפשרויות מונחות על השולחן"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 אוגוסט 2017, 16:01

מומחה הביטחון הארי קוזיאניס כתב ברשת פוקס ניוז היום (שישי) כי מקור בפנטגון טען באוזניו שצפון קוריאה נמצאת בדרך לבניית פצצת מימן, וכי פיונגיאנג עלולה לסיים את פיתוח הפצצה תוך 6 עד 18 חודשים.

המקור דרש אנונימיות.

שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, טען בתחילת השנה האזרחית שעברה כי ארצו כבר ערכה ניסוי בפצצת מימן. ואולם, רוב המומחים גרסו שמדובר בשקר, וטענו שפיונגיאנג אמנם פיתחה פצצת אטום חזקה יותר ממה שהיה לה, אבל לא פצצת מימן.

ואולם, דו"חות שהתפרסמו בדרום קוריאה באותה תקופה אמרו שצפון קוריאה נמצאת "במרחק של שלב אחד מפצצת מימן".

קוזיאניס הסביר כי אם פצצת מימן תפגע בבירת ארה"ב, היא עלולה להרוג כחצי מיליון בני אדם ולפצוע עוד כ-900,000. אם תפגע בניו יורק, מניין ההרוגים עלול להגיע ל-1.7 מיליון.

"כשצפון קוריאה ערכה שיגור ניסיוני שני של טיל בליסטי בין-יבשתי ביום שישי האחרון, היא הוכיחה מעבר לכל ספק שיש לה את היכולת לפגוע בחלקים נרחבים" של מערב ארה"ב, כתב קוזיאניס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 אוגוסט 2017, 00:51

ניקי היילי: ארה''ב תמשיך לנקוט צעדי הגנה זהירים נגד האיום הצפון קוריאני

השגרירה האמריקנית באו"ם ניקי היילי אמרה כי "ארה"ב נוקטת ותמשיך לנקוט אמצעי הגנה זהירים במטרה להגן על עצמה ועל בעלות בריתה" מפני האיום הצפון קוריאני.
"האיום הצפון קוריאני הולך ומתעצם במהירות", אמרה היילי לאחר שמועצת הביטחון הצביעה פה אחד בעד החרפת הסנקציות נגד קוריאה הצפונית. היילי הוסיפה כי "נדרשת פעולה נוספת".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 06 אוגוסט 2017, 17:54

מקמאסטר: ארה''ב מתכוננת למתקפת מנע

ארצות הברית מתכוננת ל"מלחמה מונעת" נגד צפון קוריאה ביחד עם אופציות נוספות לטיפול באיומי הטילים והאיום הגרעיני שלה, אמר יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ.
בראיון שהעניק (יום שבת) ל-MSNBC אמר היועץ לביטחון לאומי, ה.מ. מקמאסטר, כי הנשיא אינו מוכן לסבול את איומי צפון קוריאה לתקיפת ארה"ב בנשק גרעיני. מלחמה מונעת היא מלחמה יזומה שנועדה למנוע מהאויב להתקיף.

"מה שאתה שואל זה האם אנו מכינים תוכניות למלחמה מנע, נכון?" אמר מקמאסטר. "אם יש להם נשק גרעיני שיכול לאיים על ארה"ב, זה בלתי נסבל מבחינת הנשיא, אז בוודאי, עלינו לספק את כל האפשרויות לכך, כולל אופציה צבאית".

צפון קוריאה ביצעה שני ניסויי טילים בליסטיים בין יבשתיים בחודש שעבר, בטענה שכל שטח ארה"ב נמצא בטווח הפגיעה שלה.

נכונותו של טראמפ לצאת למלחמה עם צפון קוריאה הוזכרה על ידי הסנאטור לינדסי גרהם (R-SC) מוקדם יותר שבוע שעבר. הוא ציין כי הנשיא אמר לו שתהיה מלחמה עם צפון קוריאה אם ​​המשטר ימשיך לנסות להגיע לאמריקה עם ICBM.

מומחים רבים מפקפקים בכך שהצפון שולט בטכנולוגיה הדרושה להרכבת נשק גרעיני על טיל המסוגל להגיע לארה"ב. אבל הם גם מודים שהתקדמות תוכניות הגרעין והטילים מהירה יותר מהצפוי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 אוגוסט 2017, 22:06

דיווח:האמריקנים הפציצו שיירה מליציה שיעית בגבול סוריה-עיראק,כ-70 נפגעים ולמעלה מ-40 הרוגים

דיווח מהדקות האחרונות על הפצצה של חיל האוויר האמריקני בגבול עיראק סוריה של שיירה של מיליציה שיעית.
על פי הדיווחים הראשונים ישנם כ-70 נפגעים ודיווח אחר מתייחס ללפחות 40 הרוגים.
לפי הדיווח השיירה היתה בדרכה מעיראק לסוריה ,והותקפה ע״י מטוסים אמריקנים בשטח עיראק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 00:26

דיווח: צפון קוריאה משנעת טילי שיוט נגד ספינות על-גבי ספינות סיור

הכתב הצבאי של רשת 'פוקס ניוז' טוען מפי מקורות ביטחוניים כי ארה"ב זיהתה בימים האחרונים, בעזרת לוויני ריגול, שינוע של טילי שיוט נגד ספינות.
לפי מקורותיו של הכתב, הטילים הועברו לספינת סיור צבאית של צפון קוריאה שמפטרלת בחופה המזרחי.

כזכור, צפון קוריאה הבטיחה בימים האחרונים לנקום בארה"ב על הסנקציות החדשות שאושרו במועצת הביטחון של האו"ם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 13:36

האיום מצפון קוריאה הגיע לשלב חדש" שר ביטחון של יפן אומר, לאחר שדו''ח מודיעין חדש טוען שייתכן וצפון קוריאה הצליח למזער ראש קרב גרעיני ברמה שאפשר לטעון את ראש הקרב על טיל.
יפן אומר שהאיום הגרעיני מצד צפון קוריאה הגיע ל"שלב חדש", ונראה שצפון קוריאה פיתחה טילים בליסטיים בין יבשתיים המסוגלים לפגוע בארצות הברית, ובנוסף ישנו חשש כי תוכנית הגרעין של צפון קוריאה התקדמה ברמה שהמשטר יכול לשים ראש נפץ גרעיני על טילים.

פיתוח הטילים הבליסטיים של צפון קוריאה ותוכנית הגרעין של צפון קוריאה הופכות לבעיות אמיתיות יותר והם מאיימות על שלום אזור המזרח הרחוק, שלום יפן, וגם על שלום שאר העולם כך נכתב בדו''ח מודיעין יפני חדש שאורכו יותר מ500 עמודים.

בנוסף על פי המשרד הביטחון היפני צפון קוריאה ביצעה שנה שעברה 20 ניסויים בירי טילים ועוד 2 ניסויים גרעיניים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 21:02

צפון קוריאה הצליחה לייצר ראשי נפץ גרעיניים זעירים

צפון קוריאה הצליחה לייצר ראש נפץ זעיר שיכול להתאים לטילים שלה, כך דווח היום (שלישי) בוושינגטון פוסט. בהערכה של גורמי מודיעין אמריקאים שהגיעה לידי העיתון נכתב כי זה צעד משמעותי לקראת הפיכתה למעצמה גרעינית.
הניתוח מעמיק את החששות על האיום הצבאי מצפון קוריאה, שמתפתח מהר יותר מכפי שהעריכו בעבר בארה"ב. הוא מצטרף לשני הניסויים שערכה פיונגיאנג בטילים בליסטיים בחודש שעבר, שעל פי הערכות מומחים יכולים לפגוע בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 21:56

דו"ח סודי של המודיעין בארה"ב קובע שצפון קוריאה הצליחה לייצר ראש קרב גרעיני מוקטן אותו ניתן להרכיב על הטילים הבליסטיים שבידיה. כך דיווח ה"וושינגטון פוסט".

פירוש הדבר שהיכולת שלה לאיים עם נשק אטומי על מטרות בעולם, כולל ארצות הברית, ממשית ביותר.

הניתוח הושלם בחודש שעבר ע"י סוכנות ה-Defense Intelligence Agency. דו"ח אחר שפורסם באחרונה קבע שבידי פיונגיאנג עד 60 פצצות אטום.

מהדו"חות עולה כי תוכנית הגרעין של צפון קוריאה מצויה בשלב מתקדם בהרבה מכפי שחשבו עד כה מומחים רבים במערב. גם התקדמותה של המדינה הקומוניסטית בבניית טילים בליסטיים בין-יבשתיים מתקדמת בקצב מהיר יותר מכפי שסברו קודם לכן במערב.

"קהיליית המודיעין מעריכה כי צפון קוריאה ייצרה כלי נשק גרעיניים עבור שיגור בטילים בליסטיים, כולל טילים ממשפחת ה-ICBM", נכתב בקטע מהדו"ח שהוקרא לאוזני כתב ה"פוסט". עוד לא ידוע אם הנשק בגירסתו המוקטנת כבר נוסה, אם כי פיונגיאנג טענה בשנה שעברה כי אכן ערכה ניסוי שכזה.

גם משרד ההגנה של יפן העריך השבוע כי צפון קוריאה הצליחה לבצע מיניאטוריזציה של פצצות הגרעין שלה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 22:30

נשיא ארה"ב מיסטר דונאלד טראמפ: אם צפון קוריאה תסלים את האיום הגרעיני היא תקבל מכת אש וזעם שמעולם עוד לא נראה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 אוגוסט 2017, 22:47

נשיא ארה''ב בהצהרה חריגה:

"מוטב לצפון קוריאה שלא תאיים יותר על ארה"ב, אחרת היא תקבל מכת אש וזעם, שכמותה העולם לא ראה מעולם. הוא (קים ג'ונג און) היה מאיים מאוד, מעבר להצהרות הרגילות. כפי שאמרתי, צפון קוריאה תיתקל באש, זעם, ובכנות, כוח, שכמותם העולם מעולם לא ראה. תודה"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 00:54

צפון קוריאה: ''נפתח במבצע ברגע שנראה סימן לפרובוקציה של ארה''ב''

פחות משעתיים לאחר האיום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להמטיר "מכת אש וזעם" על צפון קוריאה אם איומיה יימשכו, וכבר יוצא איום רשמי ראשון מסוכנות הידיעות הממשלתית KCNA.
המדינה הקומוניסטית מזהירה ממבצע, כנראה צבאי, ברגע "שנראה סימן לפרובוקציה של ארה"ב". צפון קוריאה הזהירה מפני "סוף עגום" להיסטריה של ארה"ב והרצון שלה למלחמה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 01:10

המדינה הקומוניסטית מזהירה מתקיפה צבאית ברגע ש"תראה סימן לפרובוקציה של ארה"ב". כשהיא מצוטטת את דובר הצבא, נמסר שהצבא שוקל "תקיפה מקדימה" בעזרת טילים בליסטים מסוג Hwasong-12 על מתקנים צבאיים אמריקנים בגואם, כולל בחיל האוויר אנדרסון שם מוצבים, בין היתר, מפציצים אסטרטגים.

דובר הצבא אמר שהתכנית יכולה לצאת לפועל בכל רגע. היא תוצג בקרוב בפני המנהיג העליון, קים ג'ונג און, שיקבל החלטה בנושא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 09 אוגוסט 2017, 03:11

בקצרה, על מה ה''ויכוח'' בין צפון קוריאה לארה"ב?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 09 אוגוסט 2017, 04:54

האם מותר לה להחזיק נשק גרעיני 'לצורכי שלום' או לא.
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 09 אוגוסט 2017, 14:53

מישהו מיוחד כתב:האם מותר לה להחזיק נשק גרעיני 'לצורכי שלום' או לא.

כמו שמותר להחזיק אייפון 'לצרכי פרנסה'...
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 16:11

מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, אמר בצהריים כי ההצהרה של נשיא טראמפ אמש שאיומי צפון קוריאה על ארה"ב "ייענו באש ובזעם שהעולם לא ראה מעודו" נועדה "להעביר לצפון קוריאה מסר בשפה שקים ג'ונג און יבין". לדבריו שליט צפון קוריאה פשוט אינו מבין שפה דיפלומטית. הלילה איימה בתגובה צפון קוריאה לתקוף את האי גואם, טריטוריה אמריקנית באוקיינוס השקט.

מזכיר המדינה טילרסון אמר בצהריים כי הוא אינו מאמין שלארה"ב ולגואם נשקף איום מיידי כלשהו מצפון קוריאה. "האמריקנים צריכים לישון טוב בלילה", אמר. "הם לא צריכים לדאוג מההצהרות ששמענו בימים האחרונים". לדבריו שום דבר שאירע בימים האחרונים לא שינה באופן משמעותי את המצב.

בשיחה עם עיתונאים אמר טילרסון כי האסטרטגיה החדשה בעניין צפון קוריאה – לחץ עולמי בהובלת ממשל טראמפ, שבא לידי ביטוי בסנקציות בינלאומיות חדשות – מוכיחה את עצמה. לדבריו הלחץ המופעל על פיונגיאנג נותן את אותותיו – ולכן ההצהרות שצפון קוריאה משמיעה נעשות חריפות ומאיימות יותר. הוא הדגיש כי צפון קוריאה עדיין יכולה למצוא מוצא מהמשבר באמצעות ניהול משא ומתן – בתנאים המתאימים.

סין קראה היום לארה"ב ולצפון קוריאה להרגיע את הרוחות. בהודעה מיוחדת שפרסם משרד החוץ הסיני קראה בייג'ינג לכל הגורמים המעורבים בסכסוך להימנע מהצהרות וממעשים שעלולים להחמיר את המצב, ובמקום זאת לעשות מאמץ גדול עוד יותר לפתור את הבעיה באמצעות שיחות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 19:27

אני פה כתב:מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, אמר בצהריים כי ההצהרה של נשיא טראמפ אמש שאיומי צפון קוריאה על ארה"ב "ייענו באש ובזעם שהעולם לא ראה מעודו" נועדה "להעביר לצפון קוריאה מסר בשפה שקים ג'ונג און יבין". לדבריו שליט צפון קוריאה פשוט אינו מבין שפה דיפלומטית. הלילה איימה בתגובה צפון קוריאה לתקוף את האי גואם, טריטוריה אמריקנית באוקיינוס השקט.

מזכיר המדינה טילרסון אמר בצהריים כי הוא אינו מאמין שלארה"ב ולגואם נשקף איום מיידי כלשהו מצפון קוריאה. "האמריקנים צריכים לישון טוב בלילה", אמר. "הם לא צריכים לדאוג מההצהרות ששמענו בימים האחרונים". לדבריו שום דבר שאירע בימים האחרונים לא שינה באופן משמעותי את המצב.

בשיחה עם עיתונאים אמר טילרסון כי האסטרטגיה החדשה בעניין צפון קוריאה – לחץ עולמי בהובלת ממשל טראמפ, שבא לידי ביטוי בסנקציות בינלאומיות חדשות – מוכיחה את עצמה. לדבריו הלחץ המופעל על פיונגיאנג נותן את אותותיו – ולכן ההצהרות שצפון קוריאה משמיעה נעשות חריפות ומאיימות יותר. הוא הדגיש כי צפון קוריאה עדיין יכולה למצוא מוצא מהמשבר באמצעות ניהול משא ומתן – בתנאים המתאימים.

סין קראה היום לארה"ב ולצפון קוריאה להרגיע את הרוחות. בהודעה מיוחדת שפרסם משרד החוץ הסיני קראה בייג'ינג לכל הגורמים המעורבים בסכסוך להימנע מהצהרות וממעשים שעלולים להחמיר את המצב, ובמקום זאת לעשות מאמץ גדול עוד יותר לפתור את הבעיה באמצעות שיחות.

משום מה השיח הזה מזכיר לי מדינה מסויימת במזרח התיכון המאויימת מצד שכניה
ואולי יש לנו לקוות שיקרה משהו בין ארה"ב לצפון קוריאה כדי שבעולם יתחילו להבין עם מה אנחנו מתמודדים כאן...
;) :idea:
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 21:11

שר ההגנה של ארה"ב: "צפון קוריאה צריכה להפסיק כל פעילות אם היא לא רוצה להיות מושמדת
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 21:41

דובר מטעם "צבא העם" הצפון קוריאני הודיע באמצעות תחנת הרדיו הממשלתית כי הוא עובר על "תוכניות צבאיות ליצור עמדות תקיפה" סביב הטריטוריה האמריקנית בגואם , בכדי "לשלוח אזהרה חמורה" לארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 21:51

רוסיה: "מקווים שארה"ב לא תגרור את צפון קוריאה לפעולה מסוכנת"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 אוגוסט 2017, 22:14

שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס הזהיר כי המשטר במדינת צפון קוריאה, חייב להפסיק את שאיפתו לנשק גרעיני. "קוריאה הצפונית חייבת לשקול כל פעולה שעלולה להוביל להשמדת עמה" • טראמפ מוקדם יותר: "הוראתי הראשונה כנשיא הייתה לחדש ולעדכן את מלאי ראשי הגרעין של ארה"ב"

שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס הזהיר היום (ד') את המשטר במדינת קוריאה הצפונית מפעולות שיובילו להשמדתו.

"קוריאה הצפונית חייבת להפסיק לבודד את עצמה ולוותר על שאיפתה לנשק הגרעיני. קוריאה הצפונית חייבת להפסיק לשקול כל פעולה שעלולה להוביל לסוף משטרה ולהשמדת עמה", אמר מאטיס.

מאטיס הוסיף כי "פעולות המשטר הצפון קוריאני לא יצליחו להשתוות לשלנו והיא תפסיד בכל מירוץ חימוש או עימות שהיא תיזום".

שר ההגנה האמריקאי אמר עוד כי בעוד מחלקת המדינה האמריקאית מובילה מאמץ דיפלומטי לפתרון המשבר, לארה"ב ובעלות בריתה יש את "היכולות ההתקפיות וההגנתיות המדויקות והאיתנות ביותר עלי אדמות".

כזכור הנשיא טראמפ הכריז אתמול כי האיומים של מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, "ייענו באש וזעם שלא נראו מעולם", ועל רקע הדיווח על כך שהמדינה המבודדת בעולם הצליחה למזער ראשי נפץ גרעיניים, טען היום הנשיא כי "ארסנל הנשק הגרעיני של ארה"ב חזק ועוצמתי מאי פעם"
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 00:58

צפון קוריאה: 'עד אמצע אוגוסט נסיים הכנות לתקיפה בגואם - דבריו של טראמפ הם אוסף של שטויות'

סוכנות הידיעות הממשלתית של צפון קוריאה, KCNA, מפרסמת כעת תגובה נוספת שממשיכה את הקו המתריס כנגד ארה"ב: המדינה הקומוניסטית אומרת כעת שהיא בודקת ברצינות "שיגור סימולטני" של ארבעה טילים בליסטיים מסוג Hwasong-12 לטווח בינוני לעבר גואם, שנמצא בחסות אמריקאית.
לטענתם, הצבא ישלים את ההכנות לתקיפה בגואם עד אמצע אוגוסט ואז ימתין לפקודה מהמנהיג, קים ג'ונג און. עוד אמר כי דבריו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על "אש וזעם" הם 'אוסף של שטויות'.

לפי הסוכנות, לא ניתן לנהל דיאלוג עם "אדם חסר היגיון כמו דונלד טראמפ", אלא "ניתן לדבר איתו רק בכוח".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 אוגוסט 2017, 14:15

בצפון קוריאה מלגלגים על הנשיא טראמפ: "סנילי שנכשל"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 16:39

יפן: סוללות פטריוט נפרסו במרכז טוקיו

סוללות טילים מדגם פטריוט נפרסו היום (חמישי) במרכז טוקיו, בירת יפן, בסמוך למתחם משרד ההגנה בפארק גדול, זאת בשל האיומים האחרונים מצפון קוריאה.

מערכת הטילים, שמטרתה ליירת טילים בליסטיים, היא תשובתה של יפן לאיום אפשרי של טילים בליסטיים שישוגרו מצפון קוריאה. מוקדם יותר הגיב הממשל היפני לאיום הצפון קוריאני לירות טילים לעבר האי גואם, שנמצא בשליטת ארצות הברית, ואמר כי יפעל ליירט כל טיל שיחלוף מעל שטח אווירי וימי יפני.

שר ההגנה היפני איטסונורי אונודרה אמר כי מתקפת טילים צפון קוריאנית עשויה להוות סכנה לעצם קיומה של יפן כאומה, ולכן הורה לרשויות לנקוט אמצעי חירום. אונודורה הוסיף כי פגיעה ביפן מהווה עילה לכניסה אמריקנית למלחמה זאת משום שארצות הברית ויפן חתומות על הסכמי הגנה.

המראות החריגים בבירה היפנית, שלא ידעה איום צבאי משמעותי מאז סיום מלחמת העולם השנייה, הם חלק מהיערכות כוללת של בנות בריתה של ארצות הברית לקראת עימות אפשרי. כלי התקשורת במדינה הודיעו כי חלה עלייה דרמטית בקניית מקלטים וציוד התמגנות במדינה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 18:35

מפקד חיל האוויר האמריקני באוקיינוס השקט: ''מוכנים להילחם כבר הערב''

שישה מפציצים אסטרטגיים מסוג B-1B ו- 350 אנשי צוות אוויר מטייסת הפצצה 37, המוצבת בבסיס חיל האוויר אלסוורת' בדרום דקוטה, נפרסו בבסיס חיל האוויר אנדרסון שבגואם כחלק מרוטציה. הטייסת הגיעה בכדי להחליף את טייסת הפצצה 9 שהייתה בגואם מאז חודש פברואר.
לפי The Guam Daily, מפקד חיל האוויר האמריקני באוקיינוס השקט, הגנרל טרנס ג'יי אושאוגנסי, רשם בהצהרה ש"מחלקת ההגנה מעריכה כדרך קבע את מוכנות ומיקום הכוחות, כמו מפציצים אסטרטגיים, בכדי להבטיח שאנו משמרים את היכולת המבצעית שתאפשר לנו לעמוד ביעדנו".

הגנרל הוסיף ש"אנחנו כוח שנמצא בחזית ונהיה הראשונים להילחם אם וכאשר המדינה תחליט על כך. אנחנו מוכנים להילחם כבר הערב ונוביל את הדרך להבטחת היתרון התחרותי למלחמה ביום שלמחרת".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 20:59

מכינים את דעת העולם ואזרחי אמריקה לפעולה:

גורם אמריקני: ה-CIA וגורמי מודיעין נוספים מאשרים שצפון קוריאה הצליחה למזער ראש נפץ גרעיני

סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית (CIA) וגורמי מודיעין נוספים מאשרים את ההערכות כי קוריאה הצפונית הצליחה למזער ראש נפץ גרעיני שניתן להרכיב על טילים – כך מסר היום (חמישי) גורם אמריקני רשמי לרשת NBC. בכך חצתה קוריאה הצפונית רף משמעותי נוסף בדרך להפיכתה למעצמה גרעינית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 21:41

נשיא ארה''ב על צפון קוריאה: ''אולי האזהרה של 'אש וזעם' לא הייתה מספיק חריפה''

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר הערב (חמישי) ש"אולי האזהרה הבוטה ששלח לצפון קוריאה, לפיה "צפון קוריאה תיענה באש ובזעם שהעולם לא ראה מעודו" במידה ותמשיך בצעדיה הפרובוקטיביים, לא הייתה חריפה מספיק, וזאת לאור התגובות המתמשכות שלהם.
הוא אמר שבמידה וצפון קוריאה תממש את איומיה, "היא צריכה להיות לחוצה".

טראמפ הוסיף שמה שצפון קוריאה השיגה עד כה "הוא לא בסדר".

במקביל, סוכנות הידיעות היפנית "ניקיי" הודיעה שצבא יפן פרס מערכות הגנה אווירית בלפחות 15 אתרים ברחבי המדינה, וזאת לאחר שצפון קוריאה איימה לשגר ארבעה טילים בליסטיים דרך שטחה לעבר גואם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 אוגוסט 2017, 08:54

סין מתערבת לטובת הרודן מצפון קוריאה, מלחמת המעצמות ?
סין מגבה את צפון קוריאה: "לא ניתן למעצמות להפיל את המשטר"
המתיחות במזרח הרחוק: בצל חילופי האיומים בין ארה"ב לצפון קוריאה, מבהירה המעצמה החזקה באזור, סין, כי במקרה של מלחמה בין ארה"ב לצפון קוריאה היא תשמור על ניטרליות. אך קיים תרחיש שבו היא תתערב לטובת פיוניאנג

רוחות מלחמה במזרח הרחוק: בצל חילופי המסרים המאיימים בין צפון קוריאה לארצות הברית מבהירה סין, המעצמה החזקה באזור, כי היא נחושה להגן על המשטר בפיוניאנג מפני מתקפה אמריקנית.

במאמר שהתפרסם בעיתון ממלכתי בסין נכתב כי "נשמור על ניטרליות רק אם צפון קוריאה תהיה זו שתנחית את מכת האש הראשונה על ארה"ב".

ומה יקרה בתרחיש הפוך? לסינים יש תשובה ברורה: "נעשה הכל כדי להגן על המשטר בפיוניאנג".

כזכור, בכירים בממשל בוושינגטון אמרו אמש לסוכנות הידיעות רויטרס כי דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לפיהם איומי קוריאה הצפונית יזכו בתגובה חריפה, היו מפתיעים ולא מתוכננים. לדברי שני גורמים בממשל, יועצי החוץ והצבא של טראמפ הופתעו מהתנסחותו בשיחה עם כתבים השבוע, ובה תקף את פיונגיאנג ואמר כי "אם הם יסלימו את איומי הגרעין שלהם הם ייענו באש ובזעם כפי שהעולם טרם ראה".

"דבריו של הנשיא טראמפ היו לא מתוכננים וספונטניים", אמר גורם בכיר בממשל העוסק בענייני קוריאה הצפונית. לדברי גורם נוסף, תגובתו של טראמפ, שנאמרה בשיחה מחוץ לאתר הגולף שבו הוא שוהה לרגל חופשה בניו ג'רזי, הייתה "כולה שלו".

מומחים בארצות הברית הזהירו לאחרונה משימוש באיומים מול קוריאה הצפונית, שטענה לאחרונה כי היא שוקלת לשגר טילים בין-יבשתיים לעבר האי גואם, טריטוריה אמריקנית הנמצאת באוקיינוס השקט, שבה שוכן בסיס צבאי של הצבא האמריקני. הבית הלבן הגיב גם הוא לדבריו של טראמפ ואמר כי צוותו של הנשיא היה "מודע בהחלט לאופי ההצהרה של הנשיא לפני שנמסרה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 12:19

פן: סוללות פטריוט נפרסו במרכז טוקיו

סוללות טילים מדגם פטריוט נפרסו היום (חמישי) במרכז טוקיו, בירת יפן, בסמוך למתחם משרד ההגנה בפארק גדול, זאת בשל האיומים האחרונים מצפון קוריאה.

מערכת הטילים, שמטרתה ליירת טילים בליסטיים, היא תשובתה של יפן לאיום אפשרי של טילים בליסטיים שישוגרו מצפון קוריאה. מוקדם יותר הגיב הממשל היפני לאיום הצפון קוריאני לירות טילים לעבר האי גואם, שנמצא בשליטת ארצות הברית, ואמר כי יפעל ליירט כל טיל שיחלוף מעל שטח אווירי וימי יפני.
שר ההגנה היפני איטסונורי אונודרה אמר כי מתקפת טילים צפון קוריאנית עשויה להוות סכנה לעצם קיומה של יפן כאומה, ולכן הורה לרשויות לנקוט אמצעי חירום. אונודורה הוסיף כי פגיעה ביפן מהווה עילה לכניסה אמריקנית למלחמה זאת משום שארצות הברית ויפן חתומות על הסכמי הגנה.

המראות החריגים בבירה היפנית, שלא ידעה איום צבאי משמעותי מאז סיום מלחמת העולם השנייה, הם חלק מהיערכות כוללת של בנות בריתה של ארצות הברית לקראת עימות אפשרי. כלי התקשורת במדינה הודיעו כי חלה עלייה דרמטית בקניית מקלטים וציוד התמגנות במדינה.
598c7b1667ff9a621.jpg
598c7b1667ff9a621.jpg (136.59 KiB) נצפה 15007 פעמים
598c78fb47359a622.jpg
598c78fb47359a622.jpg (221.62 KiB) נצפה 15007 פעמים
15023703575673_b.jpg
15023703575673_b.jpg (57.9 KiB) נצפה 15007 פעמים
5F1440_RTRMADP_3_NORTHKOREA-MISSILES_0.jpg
5F1440_RTRMADP_3_NORTHKOREA-MISSILES_0.jpg (101.69 KiB) נצפה 15007 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 11 אוגוסט 2017, 13:16

שלום פרוינד בטורו השבועי בעיתון "יום ליום": למרות השקט המדומה, מתחת לפני השטח האדמה בוערת. קים ג'ונג און, כבר לא יכול להתנחם במי שיושב בבית הלבן. טראמפ אינו אובמה, ואם הוא עדיין אינו מודע לכך, כדאי שמישהו יפרוץ את חומת הבדידות.

תמונת המצב העולמי באחרונה, מזכירה מאוד את הקלישאה המוכרת לנו כל-כך מבית, שבכל פעם שנדמה לנו כי הנה השקט איכשהו מצליח לשרור במדינה, חיש מהר מתגלה כי מדובר בשקט שלפני הסערה.

דומה, כי למרות השקט המדומה שמאפיין את פני הגלובוס, האדמה בוערת מתחת לרגלינו. אומנם, אם נביט מסביב, לפחות באזורנו, נראה כי המזרח התיכון רגוע היום יותר משהיה בשנים האחרונות מאז פרץ האביב הערבי. ארגון דאעש חטף מהלומה אחר מהלומה וניצני תבוסתו מורגשים היטב, לא רק בארצות ערב אלא אף באירופה, שם הם לא ממש מצליחים לבצע פיגועי ראווה כפי שראינו לא מכבר ביבשת. גם אצל שכנתנו מדרום – מצרים, שוררת רגיעה יחסית ושלטונו של א-סיסי מצליח לשרוד. אפילו משכנינו מצפון, בסוריה החבולה, לא נשמעים קולות תוגה מזעזעים כפי שידענו מאז פרוץ מלחמת האזרחים העקובה מדם במדינה השסועה.

עם זאת, הדרמה החדשה הרוחשת ובוחשת ”מתחת לפני השטח” בצדו השני של העולם – בין ארצות-הברית לצפון- קוריאה – יוצאת דופן. כבר עכשיו ניתן לומר, כי סצנת הפתיחה המרהיבה שלה, פצחה בצלילים צורמים שמעידים על השקט שלפני הסערה הגדולה שמתעתדת להתפרץ בתשואת תותחים רמה.

לאחר שבסוף השבוע שעבר אישרה מועצת הביטחון של האו”ם סנקציות חריפות נוספות על קוריאה-הצפונית, מאחר שפיונגיאנג הגבירה את תדירות ניסויי הטילים שהיא עורכת ובחודש שעבר אף ביצעה לראשונה שיגור מוצלח של טיל בליסטי בין-יבשתי המסוגל להגיע לשטחה של ארצות-הברית, צפון-קוריאה הביעה את זעמה על הסנקציות וגינתה את העיצומים שהטילה עליה מועצת הביטחון.

להחליף זעם בזעם

המתיחות בין קוריאה המסוגרת וארצות- הברית הפתוחה הלכה והתדרדרה ככל שחלפו הימים, ולא ארכו השעות עד שצפון-קוריאה הכריזה כי ארצות-הברית טועה כשהיא סבורה שהיא מוגנת וכי היא מבטיחה לנקוט את הפעולה הנכונה בעקבות הצעדים החריפים מצד הממשל האמריקני. בהצהרה של המשטר הודגשה שוב העמדה כי קוריאה-הצפונית ”לעולם לא תישא ותיתן על תוכנית הגרעין שלה, כל עוד ארצות- הברית מאיימת עליה".

בשעת כתיבת שורות אלה (יום ג’), אף שנשיא ארצות-הברית נמצא בחופשה בת 17 יום במועדון הגולף הפרטי שלו במרכז ניו ג’רזי, נראה כי המצב הדרוך בין ארצות-הברית לקוריאה- הצפונית הולך ומסלים.

נוכח הזעם של צפון-קוריאה וסרבנותה לסגת מאיומיה נגד שכנתה מדרום ועמיתיה האמריקאים, ושעות ספורות לאחר שדווח בעיתון 'וושיגנטון פוסט', כי פיונגיאנג הצליחה למזער ראשי קרב גרעיניים שניתן להרכיב על גבי טילים בליסטיים בין-יבשתיים, הנשיא טראמפ השיב על הזעם בזעם ותקף השבוע את צפון- קוריאה כשהצהיר, כי ”אם הם יסלימו את איומי הגרעין שלהם הם ייענו באש ובזעם כפי שהעולם טרם ראה”. את הדברים אמר הנשיא טראמפ בשיחה עם כתבים מחוץ לאתר הגולף שבו הוא שוהה, כאמור, לרגל חופשתו בעיירה בדמינסטר שבניו ג'רזי.

בתגובה לדבריו של טראמפ, קוריאה-הצפונית הודיעה, כי היא "בוחנת בקפידה" תוכנית של מתקפת טילים על האי גואם שבמערב האוקיינוס השקט, שנמצא תחת חסותה של ארצות-הברית ובשטחו מוצבים כוחות צבא אמריקניים. דובר של הצבא הצפון-קוריאני מסר בהצהרה לסוכנות הידיעות הממשלתית במדינה, כי התוכנית תצא אל הפועל ברגע שהמנהיג, קים ג’ונג און, יחליט לעשות זאת.

נזכיר, כי על פי הדיווח של ה'וושינגטון פוסט', בהערכה שחיברו גורמי מודיעין בחודש שעבר נכתב, כי "קהילת המודיעין מעריכה שקוריאה- הצפונית ייצרה נשק גרעיני עבור טיל בליסטי". בדיווח צוין עוד, כי לא ידוע אם נעשה ניסוי בראש הנפץ, על אף טענות של גורמים בפיונגיאנג בשנה שעברה. אך דיווח קודם של סוכנויות המודיעין האמריקניות קבע, כי בידי קוריאה- הצפונית ארסנל גרעיני של כ-60 טילים, אף שגורמים עצמאיים מעריכים כי כמות הטילים בפועל נמוכה יותר.

כך או כך, רעשי הרקע שנשמעים הרחק מאיתנו, מצליחים לעורר את העולם השקוע בתרדמת השאננות יתר וצלילי מלחמת עולם שלישית מתנגנים להם שוב במרחב העולמי.

מה שבטוח, קים ג'ונג און, כבר לא יכול להתנחם במי שיושב בבית הלבן. שכן, טראמפ אינו אובמה, ואם הוא עדיין אינו מודע לכך, כדאי שמישהו יפרוץ את חומת הבדידות של הרודן הצפון-קוריאני בטרם הוא יחוש את ידו הארוכה והזועמת של הדוד סם עם השיער הצהוב.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוגוסט 2017, 15:01

טראמפ מאיים: פתרון צבאי מוכן כרגע במלואו, טעון ונצור אם צ.קוריאה תפעל בטפשות
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 11 אוגוסט 2017, 16:07

זה נשמע שטראמפ עושה הכל בשביל להתגרות בקוריאה הצפונית כדי שהיא תתקוף ראשון - אולי על כוחות ארה"ב בגואם או במקום אחר באזור - ואז יהיה לו את התירוץ לנחות אליהם מכה צבאית מטורפת.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 11 אוגוסט 2017, 16:11

"הפתרון הצבאי לצפון קוריאה - חמוש, דרוך ומוכן במלואו"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך בקו התוקפני ואף מחריף אותו. בחשבון הטוויטר שלו הוא צייץ היום (שישי): "פתרון צבאי חמוש ומוכן לפעולה במלואו, אם צפון קוריאה לא תפעל בחוכמה".

במסיבת עיתונאים שערך אתמול טראמפ במהלך חופשתו בניו ג'רזי הוא הזהיר את הדיקטטורה המסוכנת: "אני מציע להם להתעשת. או שהם יהיו בצרות שמעט מאוד מדינות היו בהן. צפון קוריאה צריכה להיות מאוד לחוצה אם היא תתקוף את ארה"ב". הוא אף הוסיף כי "לא הייתי מספיק תקיף עם צפון קוריאה כשאמרתי שאמלא אותה באש וזעם".

במענה לדבריו כי ארצו תמיד תהיה פתוחה למשא ומתן וכי על סין להיות מעורבת במהלך זה, הגיבה לכך סין הבוקר בהפניית גב לארה"ב, ובמאמר בעיתון של מפלגת השלטון בסין נכתב: "אם ארה"ב ודרום קוריאה יתקפו את פיונגיאנג וינסו להפיל את המשטר - סין תמנע זאת. רק אם צפון קוריאה תתקוף ראשונה, בבייג'ינג יישארו ניטרליים", הודגש.
כזכור, ההתחממות הנוכחית בין שתי המעצמות החלה בעקבות פרסום דו"ח המודיעים האמריקני שקבע כי צפון קוריאה הצליחה לייצר ראשי נפץ גרעיניים מוקטנים שאותם היא עשויה להרכיב על הטילים הבליסטיים שלה, שטווח שיגורם מגיע עד למדינתו, וכן בעקבות איומיה הצבאיים לאחר מכן על האי גואם שבאוקיינוס השקט שנמצא תחת חסותה של ארה"ב.

צפון קוריאה מצידה הוסיפה שמן למדורה כשבהודעה שפרסמה הטלוויזיה הממלכתית נמסר כי "טראמפ שחרר גבב של שטויות, הוא סנילי שנכשל לתפוש את חומרת המצב המתמשך. זה מאוד מעצבן את אנשי ה-הוואסונג (הטיל הבין-יבשתי החדש של המשטר) בצבא הצפון קוריאני". עוד נאמר לאחר מכן, כי "ארה"ב תספוג תבוסה משפילה שתביא לסופה אם היא תמשיך בהרפתקה הצבאית הקיצונית, בהטלת סנקציות ובהפעלת לחץ".
כיכר
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוגוסט 2017, 18:24

עובדים עלינו?
דיווח: ארה''ב מקיימת מזה חודשים ערוץ חשאי עם צפון קוריאה
דיפלומט בכיר במחלקת המדינה האמריקנית מקיים מזה חודשים קשר בערוץ חשאי עם קוריאה הצפונית - כך דיווחה היום (שישי) סוכנות הידיעות "אי-פי". על פי הדיווח המגעים בערוץ החשאי נמשכים גם כיום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 אוגוסט 2017, 14:37

ראש המוסד יוסי כהן הזהיר היום (ראשון) את שרי הממשלה שהאיום האיראני האזורי מתגבר ועשוי להתעצם. "האזור משתנה לרעתנו", אמר והתריע כי איראן התחזקה אחרי הסכם הגרעין. "ישראל מזהה לא רק נוכחות של איראן וחיזבאללה אלא גם של כוחות שיעים שאינם איראניים מכל רחבי העולם, העושים דרכם לאזור והמשימה מספר אחת היא לעצור את זה".
הדברים נאמרו בסקירה התקופתית של כהן בפני הממשלה, ולדברי פקיד בכיר שהיה בישיבה, הנושא האיראני עמד בראש סדר היום. כהן התייחס להפסקת האש בדרום סוריה שהוכרזה על ידי ארצות הברית ורוסיה בחודש שעבר, ולכך שדרישת ישראל שההסכם יכלול פינוי כוחות שיעיים ואיראניים מהאזור לא התקבלה. לדבריו, המאמצים לשינוי ההסכם נמשכים, אך "השאיפות הישראליות עדיין לא הופנמו בצד האמריקני".

"הדבר הגדול ביותר זה הסהר השיעי שנוצר מאיראן דרך בגדאד ודמשק ועד לבנון, וההתבססות השיעית במרחב". לדברי הבכיר, כהן אמר כי ארצות הברית היא המשפיעה העיקרית בעיצוב מדיניות במזרח התיכון, וצריך לנצל את ההזדמנות עם ממשל טראמפ להתקרבות אליה.

בחודש שעבר הודיעו רוסיה וארצות הברית על הסכם הפסקת אש בדרום סוריה, שבמסגרתו יוקמו אזורי חיץ בגבול סוריה וירדן ובגבול בין סוריה לישראל. כמה ימים אחרי שהושלם ההסכם, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר כי ישראל מתנגדת להסכם המנציח את נוכחות איראן בסוריה, על רקע חשש בירושלים מהתעצמות צבאית של איראן במרחב הסורי ובלבנון.

ב"הארץ" דווח בשבוע שעבר כי לפני החתימה על ההסכם, בכירים ישראלים נפגשו בחשאי עם פקידים מממשל טראמפ ומהקרמלין והציגו את הסתייגויות ישראל על שההסכם אינו מטפל בהוצאת הכוחות האיראניים מסוריה ודרשו לפנות את הכוחות האיראניים וכוחות חיזבאללה. הצדדים ממשיכים לדון בהסכם וגורמים מדיניים אמרו לוואלה! NEWS כי נמשכים המאמצים הדיפלומטיים, וכי "מדובר בבעיה הדחופה ביותר על סדר היום האסטרטגי של ישראל".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 13 אוגוסט 2017, 15:00

אני רק שאלה:
אם ישראל תתן לדרום קוריאה את מערכות כיפת ברזל וקלע דוד (מה זה בכלל?), וצפון קוריאה תנצח, אז אנחנו נהיה המטרה הבאה שלה?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 15:02

כמובן
לעבדך מזל טוב 444
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 17:06

לעבדך באמת כתב:אני רק שאלה:
אם ישראל תתן לדרום קוריאה את מערכות כיפת ברזל וקלע דוד (מה זה בכלל?), וצפון קוריאה תנצח, אז אנחנו נהיה המטרה הבאה שלה?

ישראל היא מידי רחוקה מצפון קוריאה, רק שאי אפשר לדעת.
דבר אחד אני יודע: "אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר".
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 אוגוסט 2017, 17:08

המקורות שלי טוענים שככל הנראה השנה לא יהיה כלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־93 אורחים