ל"ג בעומר

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 02 מאי 2017, 12:33

12 יום להילולא הגדולה במירון:
במירון נערכים לקליטת הרבבות לעולים בל"ג בעומר ובהכנסת אורחים רשב"י נערכים לישורת האחרונה בהכנת האוכל והלוגיסטיקה
משה ויסברג

פחות משבועיים לפתיחת אירועי ל"ג בעומר באתרא קדישא מירון, ובארגון 'הכנסת אורחים רשב"י' משלימים בימים אלה את ההכנות הלוגיסטיות הרבות לקליטת רבבות העולים למירון.

אוהלי הענק בהם יחולקו במשך כל יום וליל ל"ג בעומר סעודות ענק למאות אלפי העולים לקבר הרשב''י הורחבו השנה משמעותית, ומערכות מיזוג רחבות הותקנו השנה לרווחת המוני הסועדים.

הרב יעקב פרלמוטר והרב מאיר קרלבך נשיאי ארגון 'הכנסת אורחים רשב"י', הגוף המרכזי הפועל במירון יותר מ- 50 שנה, אומרים לנו כי לקראת ל"ג בעומר הקרוב "השנה נוספו מקומות רבים באוהלי הענק וכמויות מנות האוכל והשתיה לרווחת המתפללים רבים".

גם במחסני המזון הענקיים של ארגון 'הכנסת אורחים רשב"י העבודות בשיאן, ומשטחי מזון והשתייה שנועדו להשביע ולהרוות את החוגגים בל"ג בעומר, כבר עושים את דרכן למחסנים הגדולים, לקראת ההילולא הגדולה.
בתוף ומחול
 
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 02 מאי 2017, 12:46

מירון ללא כפפות // אהרל'ה יקטר בחשבון נפש
אהרל'ה יקטר מתנדב יותר מעשרים שנה באתרא קדישא מירון - הוא מוכר לציבור הרחב, לטוב ולמוטב. ביקשנו ממנו לשרטט לנו את תמונת המצב באתר הקדוש מנקודת ראייתו - 'יקטר איש מירון' ללא כפפות

מ י ר ו ן - חמש אותיות שמעבירות רטט בקרב רבבות אנשים. אבל המסחור של האתר כבר עבר כל גבול. כמי שמכיר את האתר הקדוש על בוריו - למעלה משני עשורים, אנסה בטור הבא לשרטט עבורכם את עמדתי האישית באשר למספר ליקויים, שאולי גם אתם הקוראים שמתם לב אליהם בעלותכם מדי שנה בל"ג לעומר.

אתחיל במנהג ה'ח”י רוטל'. יש לנו את ח"י רוטל המרכזי. העולמי. המקורי. ח”י רוטל משקה, ח”י רוטל שוקו, ח”י רוטל חלב. אשה צדקנית מדימונה תורמת 720 ש”ח עבור ח”י רוטל מיץ ענבים מקצבת הביטוח הלאומי שלה. אבל לאן נעלם הכסף?

נניח ורק 1000 אנשים תרמו סכום זהה, שווה ערך ל-54 אלף בקבוקים. איפה רואים במהלך הילולת ל”ג בעומר כמות של 54 אלף ליטר מיץ ענבים? או במילים: שלוש מאות שבעים ושמונה אלף כוסות מיץ ענבים. די, די עם הסחיטה של מסכנים המחפשים להיתלות בישועות - והולכים שבי אחר פרסומים מוגזמים חסרי שחר.

נמשיך לנושא 'דרך מהדרין'. בכל שנה חוזר הניגון - חמש עמותות הפועלות במירון טוענות שהן בנו את 'דרך המהדרין'. הן מגייסות לכך תרומות ואני אישית מכיר לפחות שני אנשים ששילמו מעל 50 אלף דולר עבור 'דרך מהדרין'. אבל למעשה, האמת היא - מדינת ישראל היא זו שמימנה אותה.

ומשם ל'דרך הכוהנים': כמה כסף אספו לכך העמותות? נגיד מאנטוורפן שילם מאה אלף דולר עבור הדרך הזו לעמותות. השנור ממשיך מידי תקופה, אבל מדינת ישראל היא זו שמשלמת ומממנת בפועל.

וכעת הסכיתו ושמעו באשר לתזמורת ומערכות ההגברה. משרד הדתות הוא זה שמממן את התזמורת. הרמקולים הם במימון מרכז 'המקומות הקדושים', אבל תורם אלמוני מעניק מידי שנה למנהל עמותה מסויימת 10 אלף דולר ארה”ב, כדי שחלילה התזמורת לא תתנהל בשיתוף הציונים. הכסף מגיע לכיס הפרטי והתזמורת כולה על טהרת הכסף הציוני.

מה שמוזר הוא שאנשים קבועים הם שמחזיקים במיקרופון על בימת התזמורת, אלה מנצלים אותה כדי לקלל מדי פעם את המדינה, ולנזוף בכוחות הביטחון בכינויים משפילים: "רוצחים! נאצים!".

המדינה משקיעה רבבות שקלים בחודש כדי לשמור על הניקיון והאבטחה. המדינה מעורבת גם בהכשרת התשתית. קחו לדוגמא את שטח ההדלקה של תולדות אברהם יצחק, למרות שמשרד 'המקומות הקדושים' הכשיר ושילם מכספו, ‏החסידות משלמת שכירות דווקא לאחד מבעלי החזקות - משל היה רכושו הפרטי.

וכעת לנושא ההדלקות - מגיע אדמו"ר, מדליק מדורה אחרי הזמן שנקבע עבורו, בסיום הטקס מגיעים כבאים, האש דועכת, ואז שוב חוזרת הסצנה - מגיע אדמו"ר נוסף ומעלה את מדורתו על אותו שטח, לא חבל על כמויות השמן שלא התכלו במדורתו של האדמו"ר הקודם? לכבוד התנא האלוקי מן הראוי היה להותיר את המדורה בוערת עד שהשמן מתכלה לגמרי. אבל התמונות ו'המצב' עבור החסידים וקהל המעריצים כנראה שווים להם יותר.

נושא נוסף שעלה לא אחת לראש הכותרות הוא אישורי העלייה לרכבים עד לקצה ההר, הניתן לאדמו"רים, רבנים, אח"מים ומקושרים.

כל אדמו"ר זוטר, עובד חודש וחצי כדי לקבל את אישור הכניסה עם רכבו עד למעלה ההר. זו בושה וחרפה. יהודי בגיל 75, בא במסירות נפש עם אוטובוס, יורד באחד החניונים הרחוקים וצועד בכבדות קילומטרים בכדי לזכות ולהשתטח על ציון הרשב"י, ואילו לאדמו"ר הצעיר זה לא מתאים. הוא לא יהיה שבע רצון אם לא יחנה את רכבו לכל הפחות 12 מטר מהציון, אחרת לא יחשב בעיני הציבור כאדמו”ר גדול - "א גרויסע רב'ה". אפי' על ה'אור החיים' הק' מסופר שעלה רגלית את כל ההר ברתת ובזיע, והם מתעקשים לעלות ברכבי פאר ממוזגים וחלילה לא לטרוח בטיפוס.

לסיכום נושא האישורים למירון עד למעלה; זו אחת התעשיות והדיבורים בהילולא, מי זכה לעלות עד 'למעלה למעלה', ומי הגיע רק 'למעלה'.

וכעת לנושא ה'הכנסת אורחים' - מנהלי הארגונים המתחרים‏ מתראיינים מידי שנה ומפריחים מספרים לאוויר שסופג הכל. מספרים על 400 אלף מנות אוכל לחוגגים, וכל זה רק ליום הילולת ל”ג בעומר, מי מדבר על השבת והימים שלפני?! בטח עוד עשרות אלפי מנות יאמר המנהל הנכבד. אך במציאות, האוהל הענק מכיל בסך הכל 300 מקומות ישיבה, נגיד ואפילו 600. כדי לחלק כמויות אוכל כאלה, זקוקים בכל דקה, במשך 30 שעות, לחלק ‏222 מנות. נו, נו, אשרי המאמין. אני לא.

בשבת שלפני ההילולא אוהלי 'הכנסת אורחים' של העמותות השונות מכילים במקסימום 300 מקומות ישיבה כל אחד, ומחלקים את הסעודות ל-4 משמרות, שזה כשלעצמו דבר מבורך. אבל לציין בכתב ובעל פה שחילקו בכל סעודה 10 אלף מנות, זו תרמית. וברור שכל מטרתם היא להצלחת השנור. ולא שכחתי מלהזכיר את סעודות השבת לתושבי חו”ל - 'VIP' סעודות כיד המלך מכל טוב הארץ ומחוצה לה. וכל זה בכרטיס שעלותו 300 דולר ארה”ב לשלוש סעודות השבת - ‏ללא מטרות רווח כמובן.

ויש גם מי שעושים את מצוות היום ללא פרסומים גרנדיוזים, למשל חצרות בויאן וקרלין שמעניקים החל מיום חמישי שלפני ההילולא שלוש ארוחות ביום לכ-3000 סועדים ויבורכו על כך.

גם בעניינים של טהרה יש מי שעושה ריווח נאה - תעריף הכניסה למקווה הטהרה לתושבי חו"ל בל”ג בעומר הוא 70 דולר להחזקת המקום, שבכלל סגור בשאר ימות השנה.

ועוד כמה מתופעות ההילולא - בדרך העולה לציון, יושבת אישה המתמחה בכתיבת שמך המלא על גרגיר אורז. בהמשך הדרך, קומץ רוקדים בערבוביה נוראה אחרי מנת יתר של אלכוהול או אבקה כלשהי. בהמשך, נער שטרם מלאו לו תליסר שנים, מוכר כלב נובך באמצעות סוללות ב-20 ₪. בקיצור, עשרות דוכנים מיותרים שאחת לשנה צצים להם במעלה הדרך מירונה ואינם מענייני היום.

לא, לא שכחתי את אותם ארגונים שמושיבים בראש שולחן יהודי מבוגר שהסכים לעטות ג'לביה והוא מבטיח לכל הבאים בשעריו, ישועה מהיין אותו הוא מחלק אשר שוויו לא עולה על תריסר שקלים חדשים בסופר השכונתי. מה שעושה את ההבדל, היא המדבקה הנוצצת עם תמונת הרשב”י. כדי לא להסתכן הם מתנים את הצלחת הישועה בלגימת חצי כוס מהבקבוק במשך 60 יום, ואם יסתיים הבקבוק טרם מלאות 60 יום, הישועה תתעכב עד ל”ג בעומר הבא.

חילול כתבי הקודש: אלפי חוברות שעיקרן פירסום ודרושות גניזה, מושלכות בביזיון ונרמסות ברגלי רבבות אלפי העולים.

ויש גם את החצופים - רמקול מכריז "כאן אוספים כסף למאבק שהציון הקדוש לא יפול חלילה וחס לידי הציונים". זו כפיות טובה - הרי האספלט, עליו הם דורכים, החשמל דרכו הם מכריזים, הסדרנים, השוטרים, החניונים לתחבורה והנקיון הכל מתקציב ענק של 14 מיליון ש”ח מ"הציונים".

חדרי השירותים הארעיים הפרוסים על ההר, ע”י עמותות פרטיות - מטונפים ולא מחוברים כלל לחשמל ולביוב, העיקר השלט הפרסומי על הדלת.

לסיכום, אציין כי לא הכל שחור, וישנם עשרות עמותות ואירגונים הפועלים ללא פרסומת בעיתונים ועלונים, ללא שנור המוני, מחלקים אלפי כריכים, מאות ק”ג עוגות, אלפי כוסות שתיה קרה/חמה, ללא כל תמורה. בלי רמקולים, בלי צלמים, בלי תמונות.

מי כעמך ישראל - אלפי אנשים פרטיים עולים עם ארגזי שתיה ומחלקים במאור פנים 'ח"י רוטל' ומבקשים, שאתה האיש הקטן תברך אותם.

רבבות רבבות אנשים מכל קצוות הארץ, אלה ברכב ואלה באוטובוסים עולים ושופכים את צקון לחשם ואשר על ליבם וחוזרים הביתה עם הרגשה נעלה שפעלו אצל התנא, גדולות ונצורות באמצעות פרקי התהילים ולא בזכות ישועות וסגולות קיקיוניות.

אני מקווה שדבריי יגיעו לאוזנים הנכונות ולפחות עד לשנה הבאה יתוקנו רוב העיוותים. ל"ג שמח ללא תקלות וללא בעיות.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 02 מאי 2017, 12:49

חילול השבת במירון: די לרמייה העצמית
בעקבות דבריו החריפים של המקובל הרב יעקב עדס ל'בחדרי חרדים' נגד קיום ההדלקה במירון במוצאי השבת, דבר שיביא לחילול שבת דאורייתא של אלפי יהודים, מפרסם כתב התחבורה עידן יוסף, טור נוקב ב'בקהילה': "האם יש רב אחד שמתיר זאת? הגיע הזמן להפסיק עם ההיתממות!"
בל"ג בעומר השנה צפויה בוקה ומבולקה במירון, עד כדי סכנת חיים ממשית למשתתפי ההילולה. לא פחות!

על פי הערכות המשטרה, מספר המשתתפים בהילולה השנה יהיה 7% יותר מאשר השנה שעברה - חצי מיליון איש. לא 5,000 ולא 50 אלף - 500 אלף נפש - גברים, נשים וטף.

כדי להסיע מספר כה גדול של נוסעים צריך המון אוטובוסים והמון נהגים. הביקוש עולה על ההיצע. לכן במשך יותר מחצי שנה ישבו גורמי התחבורה ונערכו כמו אל מבצע צבאי - איך להסיע בצורה הכי יעילה כמה שיותר נוסעים במספר הקיים של האוטובוסים. השקיעו בכך 12 מיליון שקלים.

פתאום, בשבוע שעבר, משרד החינוך בא ואמר כי כדי למנוע חילול שבת - החופשה תהיה ביום שני. כשאין חופשה - יש בתי ספר, וכדי להגיע אליהם צריך אוטובוסים לקווי תלמידים. להפעלת קווי התלמידים דרושים 600 אוטובוסים שאמורים היו להסיע נוסעים למירון. 600 אוטובוסים זה אומר 30-25 אחוזים מהאוטובוסים, שמגיעים גם מחברות התחבורה הציבורית וגם מהמסיעים הפרטיים.

הבה ניזכר מה קרה רק לפני חמש שנים, כשלא היו מספיק אוטובוסים: כל מערך התחבורה להר מירון קרס. ההמונים צבאו על האוטובוסים, דבר שלווה בדחיפות, בצפיפות, בבלבול ובפקקי ענק. הורים איבדו את ילדיהם בחסות החשיכה. כ-500 איש נפצעו מחבלות ופציעות שונות, התעלפויות מדוחק והתייבשות, נפילה מגובה, אי-נטילת תרופות בזמן ועוד. אנשים שהצליחו סוף-סוף להגיע להר ושהו עליו כל הלילה נאלצו להמתין בעמידה משש בבוקר כמה שעות בחום כדי שיגיעו אוטובוסים. היה טירוף של ממש ורק בשעות הקטנות של ליל ל"ד בעומר הצליחו להוריד את האחרונים מההר.

אומרת משטרת ישראל: אנחנו לא רוצים לחלל שבת, אבל כל עוד ראשי הציבור החרדי לא יחליטו אחרת - נהיה חייבים לחלל שבת כדי לשמור על שלום הציבור. נעשה הכל כדי לצמצם חילול שבת. המחיר של אי דחיית ההילולה ב-24 שעות הוא ששבת תחולל. ועוד לא דיברנו על אנשי הכיבוי ויתר כוחות ההצלה. מנגד, טוענים חברי כנסת ישראל אייכלר ואליעזר מנחם מוזס כי אין קשר בין חילולי השבת לשומרי השבת, ומי שרוצה לחלל שבת עושה זאת על-דעת עצמו. להתנערות זו מהאחריות לחילול השבת אין אחיזה במציאות. אותו חוסר אחריות גם מניע את אייכלר לשקול לקרוא לציבור להגיע להר ברכב פרטי, בניגוד לעמדת המשטרה, בלי לשאת באחריות להשלכות שהדבר עלול לגרום. כאשר נוכחה לפני 51 שנה שבקיום חגיגות ההדלקה במוצאי שבת עלול להיגרם חילול שבת, החליטה מועצת הרבנות הראשית לדחות אותה ליום ראשון - על דעת כל גדולי ישראל. מוזר שמה שהיה פשוט וברור אז קשה היום בעיניהם של כמה פוליטיקאים.

מילא המשטרה - פיקוח נפש או ספק פיקוח נפש. אבל מה יהא על התחבורה. אמר השר לשירותי דת, דוד אזולאי: אל דאגה, השירות יתחיל בשעה 10 בערב. מה שהוא לא אומר, זה שכדי להפעיל שירות בשעה הזו צריך להביא נהגים ולשנע אוטובוסים בנסיעות מינהלתיות מכל הארץ כבר משבת בארבע אחר-הצהריים. יש פה מערכת לוגיסטית ענקית שכוללת גם סדרנים, עמדות כירטוס ואת האחראים על החניונים. קואופרטיב אגד אומר שהוא לא יחלל שבת, אבל מה לגבי שאר החברות?

בזמן שאני יושב בסעודה שלישית תקיעת שופר בראש השנה, קבעו רבנן שתתבטל, ולו מפני החשש שיהיה מישהו שיטלטל ארבע אמות בשבת את השופר, מנהג הדלקה במירון אי אפשר לדחות כשיש חילול שבת דאורייתא וודאי של אלפים?!. צריך להרעיש עולם ומלואו ולהביא לכך שלא תהיה שום הדלקה עד ליום ראשון בשעה 5 אחר הצהריים". ושר זמירות, יהודי אחר מחלל שבת כדי שאוכל לעלות להר-מירון במוצאי שבת. האם יש רב אחד שמתיר זאת? הרב המקובל יעקב עדס, שהתבטא בנושא בראיון ל"בחדרי חרדים" אמר: "תקיעת שופר בראש השנה, קבעו רבנן שתתבטל, ולו מפני החשש שיהיה מישהו שיטלטל ארבע אמות בשבת את השופר, מנהג הדלקה במירון אי אפשר לדחות כשיש חילול שבת דאורייתא וודאי של אלפים?!. צריך להרעיש עולם ומלואו ולהביא לכך שלא תהיה שום הדלקה עד ליום ראשון בשעה 5 אחר הצהריים". הוא הרגיע את מי שלחוץ על התאריך, ואמר שרבי שמעון אמנם נפטר בל"ג בעומר, אבל קבורתו הייתה בל"ד בעומר.

כדי למנוע את חילול השבת ההמוני, על המשרד לשירותי דת להורות לסגור את מתחם ההר לכניסת אוטובוסים בכניסת השבת ולאפשר רק עלייה רגלית, כדי לאפשר לחסידות כמו באיאן ואחרים לקיים את מסורת ההדלקה. המועד הרשמי לפתיחת ההילולה צריך להיות ביום ראשון בחמש בערב ולהימשך ליום שני. באופן זה גם תימנע סכנת חיים, וגם יימנע חילול השבת ההמוני.

הגיע הזמן להפסיק עם ההיתממות, לחגוג את ההילולה בקדושה וטהרה וללכת בדרכו התמימה והישרה של רבי שמעון בר יוחאי, שבצאתו מן המערה ביקש לשרוף את העולם כולו והתקררה דעתו לאחר שראה יהודי זקן רץ בערב שבת ובידיו שני הדסים - אחד כנגד זכור ושני כנגד שמור.

הכותב הוא כתב לענייני תחבורה ציבורית באתר News1. המאמר פורסם לראשונה בשבועון "בקהילה".
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אידך-גיסא » 02 מאי 2017, 13:35

מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?
אידך-גיסא
 
הודעות: 104
הצטרף: 04 אפריל 2013, 09:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 02 מאי 2017, 13:54

אידך-גיסא כתב:מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?

אני לא חושב שזה באמת מעניין את מי שיכול לפעול בזה, אחרת הדברים היו נפתרים, ולא מגיעים למצב שפתאום חסר 500-600 אוטובוסים בגלל החלטת שר החינוך לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני.
בתקווה שהכל יעבור בשלום עם כל המחסור הזה.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אידך-גיסא » 02 מאי 2017, 14:09

בתוף ומחול כתב:
אידך-גיסא כתב:מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?

אני לא חושב שזה באמת מעניין את מי שיכול לפעול בזה, אחרת הדברים היו נפתרים, ולא מגיעים למצב שפתאום חסר 500-600 אוטובוסים בגלל החלטת שר החינוך לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני.
בתקווה שהכל יעבור בשלום עם כל המחסור הזה.


ברור שזה לא מעניין אותם, אבל מי שכן מעוניין היה צריך להזכיר וללחוץ על זה.
אידך-גיסא
 
הודעות: 104
הצטרף: 04 אפריל 2013, 09:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 14:15

אידך-גיסא כתב:
בתוף ומחול כתב:
אידך-גיסא כתב:מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?

אני לא חושב שזה באמת מעניין את מי שיכול לפעול בזה, אחרת הדברים היו נפתרים, ולא מגיעים למצב שפתאום חסר 500-600 אוטובוסים בגלל החלטת שר החינוך לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני.
בתקווה שהכל יעבור בשלום עם כל המחסור הזה.


ברור שזה לא מעניין אותם, אבל מי שכן מעוניין היה צריך להזכיר וללחוץ על זה.

אני חושב שאין קשר למה שאתם אומרים.
העבודות להארכת מסילת הרכבת לקחו יותר זמן מהמשוער.
בתחילה חשבו שעוד השנה תחנת הרכבת בכרמיאל תיפתח ובסוף לא הספיקו וזה נדחה לתחילת השנה הבעל''ט.
זה הגיוני.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 02 מאי 2017, 14:17

חבצלת השרון כתב:
אידך-גיסא כתב:
בתוף ומחול כתב:
אידך-גיסא כתב:מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?

אני לא חושב שזה באמת מעניין את מי שיכול לפעול בזה, אחרת הדברים היו נפתרים, ולא מגיעים למצב שפתאום חסר 500-600 אוטובוסים בגלל החלטת שר החינוך לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני.
בתקווה שהכל יעבור בשלום עם כל המחסור הזה.


ברור שזה לא מעניין אותם, אבל מי שכן מעוניין היה צריך להזכיר וללחוץ על זה.

אני חושב שאין קשר למה שאתם אומרים.
העבודות להארכת מסילת הרכבת לקחו יותר זמן מהמשוער.
בתחילה חשבו שעוד השנה תחנת הרכבת בכרמיאל תיפתח ובסוף לא הספיקו וזה נדחה לתחילת השנה הבעל''ט.
זה הגיוני.

שהגיוני זה ברור, השאלה כמה זה דחוף לנוגעים בדבר וכמה זמן יש עד שזה יהיה?
ברכבת לירושלים נראה שזה היה יותר דחוף להם אז זה נעשה יותר מהר.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 14:22

בתוף ומחול כתב:
חבצלת השרון כתב:
אידך-גיסא כתב:
בתוף ומחול כתב:
אידך-גיסא כתב:מה קרה להבטחה שתהיה רכבת למירון על ל"ג בעומר?

אני לא חושב שזה באמת מעניין את מי שיכול לפעול בזה, אחרת הדברים היו נפתרים, ולא מגיעים למצב שפתאום חסר 500-600 אוטובוסים בגלל החלטת שר החינוך לדחות את חופשת ל"ג בעומר ליום שני.
בתקווה שהכל יעבור בשלום עם כל המחסור הזה.


ברור שזה לא מעניין אותם, אבל מי שכן מעוניין היה צריך להזכיר וללחוץ על זה.

אני חושב שאין קשר למה שאתם אומרים.
העבודות להארכת מסילת הרכבת לקחו יותר זמן מהמשוער.
בתחילה חשבו שעוד השנה תחנת הרכבת בכרמיאל תיפתח ובסוף לא הספיקו וזה נדחה לתחילת השנה הבעל''ט.
זה הגיוני.

שהגיוני זה ברור, השאלה כמה זה דחוף לנוגעים בדבר וכמה זמן יש עד שזה יהיה?
ברכבת לירושלים נראה שזה היה יותר דחוף להם אז זה נעשה יותר מהר.

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהכל דחוף.
אני מניח שמאריכים את המסילה לא בשביל יום אחד בשנה,והמטרה היא מלכתחילה לחבר את הפריפריה למרכז.
יש משהו בדבריך אבל אני לא חושב שזה מצדיק ודחוף עד כדי כך שבכל מחיר יתחילו לנסוע למירון השנה ברכבת
ולא משנה הבאה.
אין לאף אחד אינטרס שזה לא יהיה השנה. עבודות לוקחות תמיד זמן ובמרבית המקרים גם לא עומדים במדוייק בזמנים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אידך-גיסא » 02 מאי 2017, 14:32

חבצלת השרון כתב:אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהכל דחוף.
אני מניח שמאריכים את המסילה לא בשביל יום אחד בשנה,והמטרה היא מלכתחילה לחבר את הפריפריה למרכז.
יש משהו בדבריך אבל אני לא חושב שזה מצדיק ודחוף עד כדי כך שבכל מחיר יתחילו לנסוע למירון השנה ברכבת
ולא משנה הבאה.
אין לאף אחד אינטרס שזה לא יהיה השנה. עבודות לוקחות תמיד זמן ובמרבית המקרים גם לא עומדים במדוייק בזמנים.


הכל נכון, אבל הרבה תלוי בכמה הם באיחור, ואם היה עוזר קצת מאמץ לגמור עד ל"ג בעומר. ובפרט שאומרים שיש מחסור באוטובוסים, וזה בכלל שבת, דבר שהיה ידוע מראש שיכול ליצר בעיות בתחבורה.
אידך-גיסא
 
הודעות: 104
הצטרף: 04 אפריל 2013, 09:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 14:37

אידך-גיסא כתב:
חבצלת השרון כתב:אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהכל דחוף.
אני מניח שמאריכים את המסילה לא בשביל יום אחד בשנה,והמטרה היא מלכתחילה לחבר את הפריפריה למרכז.
יש משהו בדבריך אבל אני לא חושב שזה מצדיק ודחוף עד כדי כך שבכל מחיר יתחילו לנסוע למירון השנה ברכבת
ולא משנה הבאה.
אין לאף אחד אינטרס שזה לא יהיה השנה. עבודות לוקחות תמיד זמן ובמרבית המקרים גם לא עומדים במדוייק בזמנים.


הכל נכון, אבל הרבה תלוי בכמה הם באיחור, ואם היה עוזר קצת מאמץ לגמור עד ל"ג בעומר. ובפרט שאומרים שיש מחסור באוטובוסים, וזה בכלל שבת, דבר שהיה ידוע מראש שיכול ליצר בעיות בתחבורה.

הכל נכון.
אבל ההחלטה של בנט הגיעה מאוחר מדי ואף אחד לא ידע שיהיה לפתע החלטה בשניה האחרונה של בנט.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 02 מאי 2017, 18:59

בתוף ומחול כתב:מירון ללא כפפות // אהרל'ה יקטר בחשבון נפש
אהרל'ה יקטר מתנדב יותר מעשרים שנה באתרא קדישא מירון - הוא מוכר לציבור הרחב, לטוב ולמוטב. ביקשנו ממנו לשרטט לנו את תמונת המצב באתר הקדוש מנקודת ראייתו - 'יקטר איש מירון' ללא כפפות

מ י ר ו ן - חמש אותיות שמעבירות רטט בקרב רבבות אנשים. אבל המסחור של האתר כבר עבר כל גבול. כמי שמכיר את האתר הקדוש על בוריו - למעלה משני עשורים, אנסה בטור הבא לשרטט עבורכם את עמדתי האישית באשר למספר ליקויים, שאולי גם אתם הקוראים שמתם לב אליהם בעלותכם מדי שנה בל"ג לעומר.

אתחיל במנהג ה'ח”י רוטל'. יש לנו את ח"י רוטל המרכזי. העולמי. המקורי. ח”י רוטל משקה, ח”י רוטל שוקו, ח”י רוטל חלב. אשה צדקנית מדימונה תורמת 720 ש”ח עבור ח”י רוטל מיץ ענבים מקצבת הביטוח הלאומי שלה. אבל לאן נעלם הכסף?

נניח ורק 1000 אנשים תרמו סכום זהה, שווה ערך ל-54 אלף בקבוקים. איפה רואים במהלך הילולת ל”ג בעומר כמות של 54 אלף ליטר מיץ ענבים? או במילים: שלוש מאות שבעים ושמונה אלף כוסות מיץ ענבים. די, די עם הסחיטה של מסכנים המחפשים להיתלות בישועות - והולכים שבי אחר פרסומים מוגזמים חסרי שחר.

נמשיך לנושא 'דרך מהדרין'. בכל שנה חוזר הניגון - חמש עמותות הפועלות במירון טוענות שהן בנו את 'דרך המהדרין'. הן מגייסות לכך תרומות ואני אישית מכיר לפחות שני אנשים ששילמו מעל 50 אלף דולר עבור 'דרך מהדרין'. אבל למעשה, האמת היא - מדינת ישראל היא זו שמימנה אותה.

ומשם ל'דרך הכוהנים': כמה כסף אספו לכך העמותות? נגיד מאנטוורפן שילם מאה אלף דולר עבור הדרך הזו לעמותות. השנור ממשיך מידי תקופה, אבל מדינת ישראל היא זו שמשלמת ומממנת בפועל.

וכעת הסכיתו ושמעו באשר לתזמורת ומערכות ההגברה. משרד הדתות הוא זה שמממן את התזמורת. הרמקולים הם במימון מרכז 'המקומות הקדושים', אבל תורם אלמוני מעניק מידי שנה למנהל עמותה מסויימת 10 אלף דולר ארה”ב, כדי שחלילה התזמורת לא תתנהל בשיתוף הציונים. הכסף מגיע לכיס הפרטי והתזמורת כולה על טהרת הכסף הציוני.

מה שמוזר הוא שאנשים קבועים הם שמחזיקים במיקרופון על בימת התזמורת, אלה מנצלים אותה כדי לקלל מדי פעם את המדינה, ולנזוף בכוחות הביטחון בכינויים משפילים: "רוצחים! נאצים!".

המדינה משקיעה רבבות שקלים בחודש כדי לשמור על הניקיון והאבטחה. המדינה מעורבת גם בהכשרת התשתית. קחו לדוגמא את שטח ההדלקה של תולדות אברהם יצחק, למרות שמשרד 'המקומות הקדושים' הכשיר ושילם מכספו, ‏החסידות משלמת שכירות דווקא לאחד מבעלי החזקות - משל היה רכושו הפרטי.

וכעת לנושא ההדלקות - מגיע אדמו"ר, מדליק מדורה אחרי הזמן שנקבע עבורו, בסיום הטקס מגיעים כבאים, האש דועכת, ואז שוב חוזרת הסצנה - מגיע אדמו"ר נוסף ומעלה את מדורתו על אותו שטח, לא חבל על כמויות השמן שלא התכלו במדורתו של האדמו"ר הקודם? לכבוד התנא האלוקי מן הראוי היה להותיר את המדורה בוערת עד שהשמן מתכלה לגמרי. אבל התמונות ו'המצב' עבור החסידים וקהל המעריצים כנראה שווים להם יותר.

נושא נוסף שעלה לא אחת לראש הכותרות הוא אישורי העלייה לרכבים עד לקצה ההר, הניתן לאדמו"רים, רבנים, אח"מים ומקושרים.

כל אדמו"ר זוטר, עובד חודש וחצי כדי לקבל את אישור הכניסה עם רכבו עד למעלה ההר. זו בושה וחרפה. יהודי בגיל 75, בא במסירות נפש עם אוטובוס, יורד באחד החניונים הרחוקים וצועד בכבדות קילומטרים בכדי לזכות ולהשתטח על ציון הרשב"י, ואילו לאדמו"ר הצעיר זה לא מתאים. הוא לא יהיה שבע רצון אם לא יחנה את רכבו לכל הפחות 12 מטר מהציון, אחרת לא יחשב בעיני הציבור כאדמו”ר גדול - "א גרויסע רב'ה". אפי' על ה'אור החיים' הק' מסופר שעלה רגלית את כל ההר ברתת ובזיע, והם מתעקשים לעלות ברכבי פאר ממוזגים וחלילה לא לטרוח בטיפוס.

לסיכום נושא האישורים למירון עד למעלה; זו אחת התעשיות והדיבורים בהילולא, מי זכה לעלות עד 'למעלה למעלה', ומי הגיע רק 'למעלה'.

וכעת לנושא ה'הכנסת אורחים' - מנהלי הארגונים המתחרים‏ מתראיינים מידי שנה ומפריחים מספרים לאוויר שסופג הכל. מספרים על 400 אלף מנות אוכל לחוגגים, וכל זה רק ליום הילולת ל”ג בעומר, מי מדבר על השבת והימים שלפני?! בטח עוד עשרות אלפי מנות יאמר המנהל הנכבד. אך במציאות, האוהל הענק מכיל בסך הכל 300 מקומות ישיבה, נגיד ואפילו 600. כדי לחלק כמויות אוכל כאלה, זקוקים בכל דקה, במשך 30 שעות, לחלק ‏222 מנות. נו, נו, אשרי המאמין. אני לא.

בשבת שלפני ההילולא אוהלי 'הכנסת אורחים' של העמותות השונות מכילים במקסימום 300 מקומות ישיבה כל אחד, ומחלקים את הסעודות ל-4 משמרות, שזה כשלעצמו דבר מבורך. אבל לציין בכתב ובעל פה שחילקו בכל סעודה 10 אלף מנות, זו תרמית. וברור שכל מטרתם היא להצלחת השנור. ולא שכחתי מלהזכיר את סעודות השבת לתושבי חו”ל - 'VIP' סעודות כיד המלך מכל טוב הארץ ומחוצה לה. וכל זה בכרטיס שעלותו 300 דולר ארה”ב לשלוש סעודות השבת - ‏ללא מטרות רווח כמובן.

ויש גם מי שעושים את מצוות היום ללא פרסומים גרנדיוזים, למשל חצרות בויאן וקרלין שמעניקים החל מיום חמישי שלפני ההילולא שלוש ארוחות ביום לכ-3000 סועדים ויבורכו על כך.

גם בעניינים של טהרה יש מי שעושה ריווח נאה - תעריף הכניסה למקווה הטהרה לתושבי חו"ל בל”ג בעומר הוא 70 דולר להחזקת המקום, שבכלל סגור בשאר ימות השנה.

ועוד כמה מתופעות ההילולא - בדרך העולה לציון, יושבת אישה המתמחה בכתיבת שמך המלא על גרגיר אורז. בהמשך הדרך, קומץ רוקדים בערבוביה נוראה אחרי מנת יתר של אלכוהול או אבקה כלשהי. בהמשך, נער שטרם מלאו לו תליסר שנים, מוכר כלב נובך באמצעות סוללות ב-20 ₪. בקיצור, עשרות דוכנים מיותרים שאחת לשנה צצים להם במעלה הדרך מירונה ואינם מענייני היום.

לא, לא שכחתי את אותם ארגונים שמושיבים בראש שולחן יהודי מבוגר שהסכים לעטות ג'לביה והוא מבטיח לכל הבאים בשעריו, ישועה מהיין אותו הוא מחלק אשר שוויו לא עולה על תריסר שקלים חדשים בסופר השכונתי. מה שעושה את ההבדל, היא המדבקה הנוצצת עם תמונת הרשב”י. כדי לא להסתכן הם מתנים את הצלחת הישועה בלגימת חצי כוס מהבקבוק במשך 60 יום, ואם יסתיים הבקבוק טרם מלאות 60 יום, הישועה תתעכב עד ל”ג בעומר הבא.

חילול כתבי הקודש: אלפי חוברות שעיקרן פירסום ודרושות גניזה, מושלכות בביזיון ונרמסות ברגלי רבבות אלפי העולים.

ויש גם את החצופים - רמקול מכריז "כאן אוספים כסף למאבק שהציון הקדוש לא יפול חלילה וחס לידי הציונים". זו כפיות טובה - הרי האספלט, עליו הם דורכים, החשמל דרכו הם מכריזים, הסדרנים, השוטרים, החניונים לתחבורה והנקיון הכל מתקציב ענק של 14 מיליון ש”ח מ"הציונים".

חדרי השירותים הארעיים הפרוסים על ההר, ע”י עמותות פרטיות - מטונפים ולא מחוברים כלל לחשמל ולביוב, העיקר השלט הפרסומי על הדלת.

לסיכום, אציין כי לא הכל שחור, וישנם עשרות עמותות ואירגונים הפועלים ללא פרסומת בעיתונים ועלונים, ללא שנור המוני, מחלקים אלפי כריכים, מאות ק”ג עוגות, אלפי כוסות שתיה קרה/חמה, ללא כל תמורה. בלי רמקולים, בלי צלמים, בלי תמונות.

מי כעמך ישראל - אלפי אנשים פרטיים עולים עם ארגזי שתיה ומחלקים במאור פנים 'ח"י רוטל' ומבקשים, שאתה האיש הקטן תברך אותם.

רבבות רבבות אנשים מכל קצוות הארץ, אלה ברכב ואלה באוטובוסים עולים ושופכים את צקון לחשם ואשר על ליבם וחוזרים הביתה עם הרגשה נעלה שפעלו אצל התנא, גדולות ונצורות באמצעות פרקי התהילים ולא בזכות ישועות וסגולות קיקיוניות.

אני מקווה שדבריי יגיעו לאוזנים הנכונות ולפחות עד לשנה הבאה יתוקנו רוב העיוותים. ל"ג שמח ללא תקלות וללא בעיות
.


באופן עקרוני יש בדבריו גם הרבה דברים נכונים.
אבל מי ש'יורה לכל הכיוונים', וכל מי שזז והולך, הוא בעצם רמאי ונוכל - קשה מאוד לקבל את דבריו.
[וכמובן, האגודה למען הקברים, שהוא פעל למענה היא טלית שכולה תכלת...].

גם הניחוח הציוני הנוטף מכל שורה שניה במכתבו, מעורר בי קבס. התקציבים שהמדינה משקיעה במירון אינה 'חסד' שהמדינה עושה עמנו, זה מכספי המיסים שלנו. וכמו שלחילונים מגיע תקציב למופעי תרבות, גם האירועים שלנו צריכים צריכים להיות בהשתתפות המדינה, וטוב שכך.
[ואגב חלק גדול מעולי מירון, אינם שייכים כלל למגזר החרדי].
סמל אישי של המשתמש
יעבץ
 
הודעות: 525
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 03 מאי 2017, 02:44

ל"ג בעומר תשע"ז
מפת-התמצאות-724x1024.jpg
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 03 מאי 2017, 02:45

נשלמות והולכות ההכנות של משטרת ישראל לקראת ההילולה במירון. באבטחת האירוע ישתתפו השנה אלפי שוטרים ומתנדבים ממשטרת ישראל, כאשר מחוז הצפון בפיקודו של ניצב אלון אסור יפקד על האירוע כולו.
"המשטרה תעשה כל שביכולתה בכדי שהמוני בית ישראל יוכלו לממש את רצונם וכמיהתם לעלות לציונו של רבי שמעון בר יוחאי במירון, עם זאת, מאחר ומדובר באירוע שבו משתתפים מאות אלפי אנשים, המשטרה מייחסת חשיבות עליונה להיערכותה המבצעית במטרה לאבטח את שלומם של הבאים ולהקל עד כמה שניתן את ההגעה והיציאה במקום". כך נמסר מדובר המשטרה

בהיבטי התנועה תינתן עדיפות לתחבורה ציבורית שפיקוח ואחריות משרד התחבורה.

החוגגים יוסעו להילולה בהר מירון מערים בכל רחבי הארץ בתשלום, באמצעות קווים סדירים ובנוסף ייקבעו ע"י חברות ההסעה נקודות איסוף בערים המרכזיות בהם מבקשים להגיע להילולה (ירושלים, אשדוד וכו')

בימי ההילולה יתוגבר משמעותית מערך תחבורה ציבורית ויפתחו קווים נוספים מאתרים ברמה ארצית עפ"י בחינה וניתוח מוקדם של משרד התחבורה.
ההורדה ואיסוף החוגגים המגיעים עם אוטובוסים של תחבורה ציבורית יתבצע בסמוך לאתר ההילולה בטרמינלים מוסדרים.

האוטובוסים בתחבורה הציבורית מהערים הקרובות יצאו לכיוון מירון שעה אחר צאת השבת. והאוטובוסים בתחבורה הציבורית בערים המרוחקות יצאו לכיוון מירון שעתיים לאחר צאת השבת.

בשנה זו תופעל שוב 'שיטת הצבעים' לנוחיותם ובטיחותם של ציבור החוגגים. במטרה להקל את ההתמצאות של המגיעים והחוזרים ממירון.
מדובר בחלוקה של ארבעה צבעים שיסייעו בהנחיה מדויקת של קהל האלפים שיגיע בתחבורה הציבורית לסוגיה.
לשם כך נבחרו הצבעים, אדום, צהוב, כחול וירוק כאשר כל צבע מסמן אזור טריטוריאלי והיסעים.
סימון בצבעים שונים של הטרמינלים וצירי הולכי הרגל המובילים אליהם, באופן התואם לצבע כרטיס הנסיעה, זאת על מנת להקל על החוגגים בהגעה לאתר ועזיבתו.

שני החניונים שממול מירון יסומנו כדלהלן:
צהוב לאוטובוסים המגיעים לישובים מרוחקים – כולל כרטיס הנסיעה שיהיה צהוב.
כחול יסמן את האוטובוסים והחניון להיסעים מישובים קרובים. כרטיס כחול.
אדום יסמל את ההגעה של השאטלים הן הורדה והן עליה. כרטיס אדום.
ירוק יסמל את הטרמינל החדש שיופעל ע"י השער הירוק (חניון באיאן).

כל האוטובוסים והשאטלים יגיעו עם הנוסעים אל מעגל התנועה בכניסה למירון ואל השער הירוק ושם ירדו הנוסעים .
החברות שאינן מוסדרות יגיעו תחילה אל חניונים מרוחקים (עין הוזים ופרוד)– צבע אדום.
כאמור: כל הנוסעים משני החניונים יוסעו באמצעות שאטלים מהחניונים ועד לנקודת ההורדה במעגל התנועה בכניסה למירון.


בדרך חזור – הנוסעים שבידם כרטיסים בצבע צהוב וכחול יצעדו לחניונים המסומנים בצבע הזה.
בעלי הכרטיסים האדומים שירדו בכניסה למירון יעלו באותו מקום על האוטובוסים שיחזירו אותם לחניונים המרוחקים.
נוסעים בעלי כרטיסים ירוקים יחזרו לנקודת ההורדה על יד השער הירוק.

בעלי תעודת נכה, המוגבלים בהליכה בלבד, יגיעו לחניון "פרוד" שם יעלו להסעת "עזר מציון" עד לציון או לחילופין, לחניון עין הוזים דרך מחלף אליפלט.
השנה לראשונה פעילות עזר מציון תעשה עד 12 בלילה (יום א')

חשוב לציין כי ההגעה באוטובוסים בטוחה עשרת מונים מנסיעה בכלי רכב פרטיים, הנהגים מונחים, ומפוקחים על ידי קציני בטיחות של החברות. בנוסף לכך, שוטרי משטרת התנועה הארצית יערכו בדיקות פתע של כשירות כלי הרכב הציבוריים ושל הנהגים במטרה למנוע כל חשש של סיכון הנוסעים.

לנוסעים בתחבורה הציבורית הוסדרו תחנות ריענון בכביש 6 "אלונית", בכביש 722 צומת השומרים וכביש 90, מחסום בזק.


הצירים המופיעים הבאים ייחסמו לתנועה החל שישי 12.5.17 החל משעה 07:00 ועד ליום סיום הארוע

כביש 65 מצלמון לכיוון קדרים, כביש 85 בין צומת ראמה לבין צומת עמיעד לשני הכיוונים,כביש 866 מצומת חנניה לכיוון מירון,כביש 89 מצומת חירם ועד מח' אליפלט לשני הכיוונים (דרך צ. ג'יש), כביש 886 מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים, כביש 8900 מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים, והיציאה מצפת לכביש 89 – הכניסה / יציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900 מכיוון ראש פינה בלבד

כאמור: משטרת ישראל ערוכה בכוחות גדולים של משטרת התנועה הארצית למנוע חסימת צירי תנועה ושיבוש מהלך תקין דרכי ההגעה למירון. השוטרים יבצעו חסימות כבישים למניעת הגעת כלי רכב פרטיים, ולכן אין טעם לנסות ולהתחכם ולעקוף את החסימות מאחר ויהיו מחסומי משטרה הן על הדרכים הסלולות, והן בשבילי עפר בואכה מירון.
קבצים מצורפים
תמונה1-750x544.png
תמונה1-750x544.png (595.62 KiB) נצפה 25870 פעמים
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 03 מאי 2017, 08:36

מה שאני ראיתי שהקוגלים כבר מוכנים ה' ישמור...
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 03 מאי 2017, 09:59

'יתד': לראשונה בהיסטוריה - הפרסום השנה במתחם הרשב"י בל"ג בעומר יהיה בתיאום בלבד. יוסי שוינגר בראיון - "נגמרו ימי הפרסום הפיראטי שיצאו משליטה. השנה עושים לזה סוף לכולם, מקופות חולים ועד חברות סלולר".
עוד מיוסי שוינגר ל'יתד' - "אנחנו עובדים בתיאום עם המשטרה. כל פרסום שלא קיבל אישור יוסר באופן מיידי. אני לא מתבייש לקחת מימון לצורך אחזקת אירוע של הרשב"י. האירועים עולים לנו בסביבות 15.5 מיליון ש"ח".
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 07 מאי 2017, 09:48

מודעה שפורסמה היום, מכריזה שניתן לקנות כרטיסים מהיום עד יום רביעי הבא, לאחמ"כ נסגרת ההרשמה, וכולם נשארים בבתיהם.
אפשר להזמין מהיום דרך הטלפון של 8787*, ומהשבוע הבא ניתן לקבלו בעמדות המכירה.
המכירה מוגבלת למספר מסוים של אוטובסים, וכו' וכו'

כלומר, מחסור חמור באוטובסים השנה!!!!

ניסיתי להתקשר ל 8787* והם אומרים שאין להם בכלל ידע על כך, והם מעבירים אותי לאגד
ןבאגד כלל לא יודעים על כלום,
בקיצור מדינת חלם במיטבו!!!!

זה כבר פורסם ב3/5 מי יודע מה המצב היום???
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 07 מאי 2017, 10:01

יום שבת יז אייר שעה 9 בבוקר
בוריס: צי'קו מה נשמע, יש לי תקלה עם תל אביב, אני צריך למוצ"ש תשע אפס אפס חמש עשרה אוטובוסים משלך.
צ'יקו: יש לי רק באגד חיפה.
בוריס: תביא מחיפה, אני חייב אוטובוסים. לא רוצה בעיות עם החרדים.
יום שבת יז אייר שעה 9.30
ציקו: גידי אני צריך חמש עשרה אוטובוסים במוצ"ש בירושלים תשע אפס אפס. תוציא אותם מחיפה בשבע ורבע גג, אחרי תדלוק מלא. לא רוצה בעיות עם החרדים.
גידי: סגור, עלי.
יום שבת יז אייר 10.00
גידי: אהלן שושו מה נשמע. אני צריך אותך סדרן בחיפה. בשבע ורבע האוטובוסים יוצאים לירושלים. אתה צריך לדאוג שכל האוטובוסים יהיו אחרי תדלוק נקיים עם נהגים משובצים.
שושו: קצת בעיה להוציא אנשים מהבית בשבת אחה"צ, בשביל הביצוע הזה החבר'ה צריכים לצאת מהבית בחמש, ואחרי זה לילה ארוך במירון. חוצמזה אני צריך שני עובדי נקיון, מתדלק ושומר, כולם על שעות נוספות
גידי: תעשה מה שצריך, תגיד להם שזה הוראה ישירה מבוריס, לא רוצה בעיות עם החרדים.
שושו: סגור, עלי.
יום שבת יז אייר 11.00
שושו: זו'זו' אני צריך אותך בחניון בשבע אפס אפס אתה מגוייס למירון
זוזו: הצחקת אותי אני עם המשפחה בקרית שמונה בחופש.
שושו: מצטער זו הוראה ישירה מבוריס.
ז'וז'ו: איך היא תחזור עם הילדים במוצ"ש
שושו: אין בריר,ה אתה האחרון שאני מגייס להיום. היה לבוריס פנצ'ר עם אשדוד והפילו את זה עלינו. תשאיר לה ת'רכב, קח מונית על חשבון החברה, תעבור בבית שלך תקח את המדים. אתה בחניון בשבע אפס אפס. לא רוצה בעיות עם החרדים
ז'וז'ו: סגור, עלי.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 07 מאי 2017, 10:03

ההכנות...
קבצים מצורפים
מירון.png
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 07 מאי 2017, 11:21

בתוף ומחול כתב:יום שבת יז אייר שעה 9 בבוקר
בוריס: צי'קו מה נשמע, יש לי תקלה עם תל אביב, אני צריך למוצ"ש תשע אפס אפס חמש עשרה אוטובוסים משלך.
צ'יקו: יש לי רק באגד חיפה.
בוריס: תביא מחיפה, אני חייב אוטובוסים. לא רוצה בעיות עם החרדים.
יום שבת יז אייר שעה 9.30
ציקו: גידי אני צריך חמש עשרה אוטובוסים במוצ"ש בירושלים תשע אפס אפס. תוציא אותם מחיפה בשבע ורבע גג, אחרי תדלוק מלא. לא רוצה בעיות עם החרדים.
גידי: סגור, עלי.
יום שבת יז אייר 10.00
גידי: אהלן שושו מה נשמע. אני צריך אותך סדרן בחיפה. בשבע ורבע האוטובוסים יוצאים לירושלים. אתה צריך לדאוג שכל האוטובוסים יהיו אחרי תדלוק נקיים עם נהגים משובצים.
שושו: קצת בעיה להוציא אנשים מהבית בשבת אחה"צ, בשביל הביצוע הזה החבר'ה צריכים לצאת מהבית בחמש, ואחרי זה לילה ארוך במירון. חוצמזה אני צריך שני עובדי נקיון, מתדלק ושומר, כולם על שעות נוספות
גידי: תעשה מה שצריך, תגיד להם שזה הוראה ישירה מבוריס, לא רוצה בעיות עם החרדים.
שושו: סגור, עלי.
יום שבת יז אייר 11.00
שושו: זו'זו' אני צריך אותך בחניון בשבע אפס אפס אתה מגוייס למירון
זוזו: הצחקת אותי אני עם המשפחה בקרית שמונה בחופש.
שושו: מצטער זו הוראה ישירה מבוריס.
ז'וז'ו: איך היא תחזור עם הילדים במוצ"ש
שושו: אין בריר,ה אתה האחרון שאני מגייס להיום. היה לבוריס פנצ'ר עם אשדוד והפילו את זה עלינו. תשאיר לה ת'רכב, קח מונית על חשבון החברה, תעבור בבית שלך תקח את המדים. אתה בחניון בשבע אפס אפס. לא רוצה בעיות עם החרדים
ז'וז'ו: סגור, עלי.

:D :D ומה זה אומר?
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 19:27

אזלו הכרטיסים: איך יגיעו תושבי ב"ב למירון?
הדיווחים על מחסור באוטובוסים להילולת הרשב"י במירון הביאו את קהל ההמונים לנסות לרכוש כרטיס מיד עם פתיחת מוקדי השירות בבני ברק, אך להפתעתם, הסתיימו הכרטיסים עד לשעה 14:00 ביום ראשון בצהריים. מי קנה את כל הכרטיסים ועבור מי?

חברת אגד, המבצעת בפועל את הנסיעות מהעיר בני ברק לאתרא קדישא מירון ביום ההילולא, פתחה הבוקר (ראשון) את מוקדי המכירות בעיר, ועל פי הפרסומים, מכירת כרטיסי הנסיעה אמורים היו להימשך עד ליום רביעי השבוע.

דיווחים שנשמעו בשבועות האחרונים אודות המחסור הצפוי באוטובוסים בעקבות העובדה של"ג בעומר חל השנה במוצאי השבת והחופשה בבתי הספר הכלליים נדחתה ליום שני, הביאו המונים למוקדי השירות מיד עם הפתיחה, אך הם הופתעו מהתשובה שקיבלו.

בניגוד לשנים קודמות, השנה החליטו בחברות התחבורה להקצות מספר מסוים של אוטובוסים לכל מועד כפי שנקבע, ולא תהיה מכירת כרטיסים מעבר לכמות הנוסעים היכולים לעלות על כמות האוטובוסים שהצליחו לגייס. על פי ההערכות, מדובר במאות אוטובוסים החסרים לחברות התחבורה.

מיד עם פתיחת מוקדי המכירה המוקדמת לנסיעה למירון בעיר בני ברק, עודכנו המעוניינים כי הסתיימו כל הכרטיסים לאוטובוסים היוצאים עד לשעה 14:00 ביום ראשון בצהריים, מהשעה 02:00 בלילה. המשמעות ברורה: כל המעוניין לנסוע לרשב"י ביום ראשון, ייאלץ לוותר על ההשתתפות בהילולא השנה.

גם באתר אין כרטיסים לשעות הכי מבוקשות:
איך זה קרה? מהודעה שנשלחה ממשרד התחבורה מתברר כי היה מי שרכש כרטיסים לקבוצה גדולה מאוד. על פי מידע שהגיע לאתר JDN מתברר כי בבית כנסת השייך לחסידות מסויימת בעיר, מכרו כרטיסים כבר ביום חמישי האחרון לנסיעה למירון בשעות בהם חסרים כעת הכרטיסים לקהל הרחב.

אריה זדה, מנהל אגף פיקוח פיננסי במשרד התחבורה, הוציא הודעה בו הוא מזכיר כי "חל איסור חמור במכירות מרוכזות לנסיעות לל"ג בעומר. לצערנו, התברר כי בבני ברק נמכרו כמויות גדולות של כרטיסים באופן מרוכז לגורמים שאינם פרטיים". הוא מתריע כי זה גורם למחסור חמור של כרטיסים לנוסעים הפרטיים.

זדה מעלה חשש נוסף כי אנשים שעדיין מחזיקים בידיהם כמות גדולה של כרטיסים לנסיעה לל"ג בעומר עלולים למכור אותם סמוך להילולה במחיר מופרז, הגבוה יותר מהסכום בו הוא נמכר על ידי חברות התחבורה. "על כן אנו חוזרים ומדגישים כי אין מכירה באופן מרוכז לנסיעות ל"ג בעומר".

סיום מכתבו של הבכיר במשרד התחבורה, עדיין משאיר תקוה לתושבי בני ברק. זדה מבקש לבטל את הכרטיסים שנמכרו שלא כדין לאותה קבוצה מאורגנת. "אודה לביטול המכירות המרוכזות שבוצעו עד עתה לגורמים שאינם פרטיים", הוא כותב.

אתר JDN ימשיך לעקוב ולדווח אחרי ההתפתחויות בנושא, בתקווה שנהיה אנשי בשורה לתועלת הקהל הרחב המבקש לשאת תפילה על ציון הרשב"י ביום ההילולא.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 07 מאי 2017, 19:28

המחסור בבני ברק: מכירה קבוצתית או מחסור באוטובוסים?
בעוד משרד התחבורה מאשים את חברת אגד במכירה קבוצתית ומאיימת בביטול המכירות המרוכזות, בחברה המבצעת את הנסיעות מבני ברק למירון בל"ג בעומר מסבירים כי הכרטיסים אזלו במהירות בשל מחסור באוטובוסים

חברת אגד, המבצעת את הנסיעות מהעיר בני ברק להילולת הרשב"י במירון, מכחישה את הטענות כי מכרה כרטיסי נסיעה בשעות הכי מבוקשות לקבוצות מרוכזות. על פי דובר החברה, הכרטיסים אזלו במהירות בשל המחסור באוטובוסים שנגרם בשל דחיית חופשת ל"ג בעומר בבתי הספר הכלליים ליום שני.

"מכירת הכרטיסים למירון פתוחה לכל מי שחפץ לנסוע לאתר במירון ללא כל העדפה או אבחנה באשר לזהות הרוכשים, המכירה בעמדות הינה פרטנית ובוודאי שלא מאורגנת הגם שזכותו של כל נוסע לרכוש ולהצטייד מבעוד מועד בכרטיסי נסיעה לו, למשפחתו חבריו ומכריו. כל הנסיונות והפרסומים לייחס לאגד ונציגיו בשטח מכירה שהיא לכאורה קבוצתית ומאורגנת הינם פסולים ובלתי מדוייקים בעליל".

עוד טוענים בחברה כי "אנשי אגף התנועה באגד הבהירו בכל הדיונים שהתקיימו, שכמות הנסיעות בבוקר יקטן מפני שאין חופשת לימודים ואגד מחוייב להפעיל את מערך ההיסעים למוסדות החינוך כפי שהתחייב. ולכן אגד לא יוכל להקצות את כל כמות האוטובוסים הדרושה לשעות הבוקר אך תגביר את הנסיעות ביום ראשון בשעות אחה״צ. המכירה המוקדמת פתוחה לכל. אגד אינו נותן שום עדיפות לקבוצה כלשהי".

מנגד, כפי שדיווחנו, מהודעה שנשלחה ממשרד התחבורה מתברר כי היה מי שרכש כרטיסים לקבוצה גדולה מאוד. על פי מידע שהגיע לאתר JDN מתברר כי בבית כנסת השייך לחסידות מסויימת בעיר, מכרו כרטיסים כבר ביום חמישי האחרון לנסיעה למירון בשעות בהם חסרים כעת הכרטיסים לקהל הרחב.

אריה זדה, מנהל אגף פיקוח פיננסי במשרד התחבורה, הוציא הודעה בו הוא מזכיר כי "חל איסור חמור במכירות מרוכזות לנסיעות לל"ג בעומר. לצערנו, התברר כי בבני ברק נמכרו כמויות גדולות של כרטיסים באופן מרוכז לגורמים שאינם פרטיים". הוא מתריע כי זה גורם למחסור חמור של כרטיסים לנוסעים הפרטיים.

זדה מעלה חשש נוסף כי אנשים שעדיין מחזיקים בידיהם כמות גדולה של כרטיסים לנסיעה לל"ג בעומר עלולים למכור אותם סמוך להילולה במחיר מופרז, הגבוה יותר מהסכום בו הוא נמכר על ידי חברות התחבורה. "על כן אנו חוזרים ומדגישים כי אין מכירה באופן מרוכז לנסיעות ל"ג בעומר".

סיום מכתבו של הבכיר במשרד התחבורה, עדיין משאיר תקוה לתושבי בני ברק. זדה מבקש לבטל את הכרטיסים שנמכרו שלא כדין לאותה קבוצה מאורגנת. "אודה לביטול המכירות המרוכזות שבוצעו עד עתה לגורמים שאינם פרטיים", הוא כותב.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי המבין » 08 מאי 2017, 09:15

סדר ההדלקות במירון
המבין
 
הודעות: 35
הצטרף: 04 ינואר 2016, 12:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי המבין » 08 מאי 2017, 09:19

סדר ההדלקות במירון תשע"ז
קבצים מצורפים
IMG-20170507-WA0077.jpg
סדר ההדלקות במירון 2017
IMG-20170507-WA0077.jpg (80.74 KiB) נצפה 24961 פעמים
המבין
 
הודעות: 35
הצטרף: 04 ינואר 2016, 12:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 11:46

אין השנה הדלקה לא של תולדות אהרן ולא של תולדות אברהם יצחק
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 מאי 2017, 11:49

אחד ויחיד כתב:אין השנה הדלקה לא של תולדות אהרן ולא של תולדות אברהם יצחק

לא נכון!
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 11:55

תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 08 מאי 2017, 12:06

אחד ויחיד כתב:אין השנה הדלקה לא של תולדות אהרן ולא של תולדות אברהם יצחק

למה אין???..
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:09

הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל
הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 מאי 2017, 12:14

אחד ויחיד כתב:תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם

לא אומרים שם כלום.

אחד ויחיד כתב:הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות

המדינה לא משלמת כלום! לא קיבלו מסר מסאטמר!
מספיק לבלבל, בעז"ה יהיה הדלקות בשניהם, 100%!!!
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:16

אוקי נחיה ונראה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:16

בדרך אגב אתה יכול להגיד את אותו דברים במילים יותר עדינות במקום לתקוף
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:17

חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם

לא אומרים שם כלום.

אחד ויחיד כתב:הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות

המדינה לא משלמת ! לא נראה לי שהם קיבלו מסר מסאטמר
, בעז"ה יהיה הדלקות בשניהם,

כך תאמר את זה באופן עדין יותר
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 מאי 2017, 12:28

אחד ויחיד כתב:בדרך אגב אתה יכול להגיד את אותו דברים במילים יותר עדינות במקום לתקוף

כתבת בבטחון גמור "השנה אין הדלקה", - אמרתי "לא נכון".
כתבת עוה"פ "בתולדות אהרן בטוח שלא, אפשר לשמוע אפילו בקו שלהם" - אמרתי "לא אומרים שם כלום".
ועדיין אתה עומד על דיבורך, והוספת הסבר וטעם למה אין הדלקה בתו"א, - עניתי לך שזה גם לא נכון.

ועכשיו איזה מילים רצית שאגיד לך ביותר עדינות? ואיפה היה כאן התקפה?
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:36

חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם

לא אומרים שם כלום.

אחד ויחיד כתב:הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות

המדינה לא משלמת כלום! לא קיבלו מסר מסאטמר!
מספיק לבלבל, בעז"ה יהיה הדלקות בשניהם, 100%!!!

תקיפה
וכבר כתבתי לעיל איך זה היה אמור להיות כתוב בעדינות
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 מאי 2017, 12:39

צודק, מעתה כשתכתוב הודעה שאינך בטוח, כתוב "נראה לי" או "כך שמעתי".
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:43

נשתדל !
ובכל אופן סליחה אם הכעסתי אותך וכו'
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 08 מאי 2017, 12:46

אחד ויחיד כתב:מהודעה שנשלחה ממשרד התחבורה מתברר כי היה מי שרכש כרטיסים לקבוצה גדולה מאוד. על פי מידע שהגיע לאתר JDN מתברר כי בבית כנסת השייך לחסידות מסויימת בעיר, מכרו כרטיסים כבר ביום חמישי האחרון לנסיעה למירון בשעות בהם חסרים כעת הכרטיסים לקהל הרחב.גור?
סמל אישי של המשתמש
חוסיד
 
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 12:50

לא מחייב !
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודי משונה » 08 מאי 2017, 12:56

חוסיד כתב:
אחד ויחיד כתב:מהודעה שנשלחה ממשרד התחבורה מתברר כי היה מי שרכש כרטיסים לקבוצה גדולה מאוד. על פי מידע שהגיע לאתר JDN מתברר כי בבית כנסת השייך לחסידות מסויימת בעיר, מכרו כרטיסים כבר ביום חמישי האחרון לנסיעה למירון בשעות בהם חסרים כעת הכרטיסים לקהל הרחב.גור?

לכאורה בעלזא בוודאי לא , שהרבה מהם משתתפים השנה באירועים עם האדמו"ר
יהודי משונה
 
הודעות: 539
הצטרף: 07 פברואר 2017, 14:06
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אלי 1 » 08 מאי 2017, 13:58

חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם

לא אומרים שם כלום.

אחד ויחיד כתב:הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות

המדינה לא משלמת כלום! לא קיבלו מסר מסאטמר!
מספיק לבלבל, בעז"ה יהיה הדלקות בשניהם, 100%!!!

חבל לא הוספת "נראה לי" או "כך שמעתי"... כפי שאתה דורש מאחרים
מי מתקין את הפרנצעס'? הרמקולים? הכשרת השטח? הדרך מהדרין?
ה 15 מליון הולכים כידוע עבור בקבוקי קולה לשוטרים...
כשזה משתלם - מחלוקת
ומתי שלא - רוצים שלום...
אלי 1
 
הודעות: 304
הצטרף: 01 יולי 2014, 20:05
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 08 מאי 2017, 14:12

אלי 1 כתב:
חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:תברר את זה ותראה של תולדות אהרן בטוח אין תשמע אפ' בקו שלהם

לא אומרים שם כלום.

אחד ויחיד כתב:הטענה שהם אומרים שעד היום האדמו"ר חשב שכל האירוע הוא מכספם של תורמים אבל עכשיו נודע לו שהמדינה משלמת את הכל הסיבה האמיתית הוא שהעסקני תולדות אהרן (שידעו בוודאי שהמדינה משלמת את האירוע) קיבלו מסר מסטמאר לבטל את האירוע כי המדינה משתתפת בהוצאות

המדינה לא משלמת כלום! לא קיבלו מסר מסאטמר!
מספיק לבלבל, בעז"ה יהיה הדלקות בשניהם, 100%!!!

חבל לא הוספת "נראה לי" או "כך שמעתי"... כפי שאתה דורש מאחרים
מי מתקין את הפרנצעס'? הרמקולים? הכשרת השטח? הדרך מהדרין?
ה 15 מליון הולכים כידוע עבור בקבוקי קולה לשוטרים...

ועל המלפפוני חמוץ של קופרשטוק :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 08 מאי 2017, 14:45

ישיביש כתב:מי מתקין את הפרנצעס'? הרמקולים? הכשרת השטח? הדרך מהדרין?
ה 15 מליון הולכים כידוע עבור בקבוקי קולה לשוטרים...

ואתה עוד מאמין שה-15 מליון הולך להנ"ל,
כמה עולה הדרך מהדרין? מה זה בכלל הדרך מהדרין?
אחרי שתברר תבחן שזה עולה 0, אלא המליונים הולכים ל..........
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 08 מאי 2017, 14:51

לוי כתב:
ישיביש כתב:מי מתקין את הפרנצעס'? הרמקולים? הכשרת השטח? הדרך מהדרין?
ה 15 מליון הולכים כידוע עבור בקבוקי קולה לשוטרים...

ואתה עוד מאמין שה-15 מליון הולך להנ"ל,
כמה עולה הדרך מהדרין? מה זה בכלל הדרך מהדרין?
אחרי שתברר תבחן שזה עולה 0, אלא המליונים הולכים ל..........

שווינגר????
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 08 מאי 2017, 15:24

לוי כתב:
ישיביש כתב:מי מתקין את הפרנצעס'? הרמקולים? הכשרת השטח? הדרך מהדרין?
ה 15 מליון הולכים כידוע עבור בקבוקי קולה לשוטרים...

ואתה עוד מאמין שה-15 מליון הולך להנ"ל,
כמה עולה הדרך מהדרין? מה זה בכלל הדרך מהדרין?
אחרי שתברר תבחן שזה עולה 0, אלא המליונים הולכים ל..........

כן, כמובן שזה לא עולה, הרי המדינה משלמת את זה, וא"כ זה כאילו אף אחד לא מימן את זה ויותר, זה בכלל לא עלה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 08 מאי 2017, 15:43

גאליציינער כתב:כן, כמובן שזה לא עולה, הרי המדינה משלמת את זה, וא"כ זה כאילו אף אחד לא מימן את זה ויותר, זה בכלל לא עלה...

חבר יקר, כמה לפי דעתך המדינה משלם להדרך מהדרין? (אם אתה יודע בכלל מה זה הדרך מהדרין),
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 08 מאי 2017, 16:01

המזג אויר בל"ג בעומר במירון תהיה 34 מעלות,
להנוסעים להכין הרבה מים, ולא לסמוך על ח"י רוטל מיץ ענבים.... המייבש...
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 מאי 2017, 16:16

לוי כתב:
גאליציינער כתב:כן, כמובן שזה לא עולה, הרי המדינה משלמת את זה, וא"כ זה כאילו אף אחד לא מימן את זה ויותר, זה בכלל לא עלה...

חבר יקר, כמה לפי דעתך המדינה משלם להדרך מהדרין? (אם אתה יודע בכלל מה זה הדרך מהדרין),

הדרך הזה הוא לא דרך חדש, אלא דרך ישן ההולך להדירות הגרים בכפר בצד השני, והועד הצניעות מלפני 25 שנה בערך החליטו למען התערובות שיש בהדרך הראשי, לקבוע הדרך הזה רק לגברים, ועשו פרסומות ושליטים "דרך מהדרין לגברים", ומאז ועד עתה עומד וקיים, ואין בזה שום הוצאות שהמדינה צריכה למימן אותו.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 08 מאי 2017, 18:42

מה נשאר יש תו"א או לא?
סמל אישי של המשתמש
אדוק
 
הודעות: 453
הצטרף: 30 יולי 2014, 03:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 18:44

התשובה הוא נחיה ונראה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 09 מאי 2017, 14:05

חשש מפני קטסטרופה תחבורתית בדרך למירון: "חסרים 600 אוטובוסים"

ועדת הפנים של הכנסת ערכה הבוקר דיון מיוחד בהיערכות לקראת ל"ג בעומר במירון. במהלך הדיון עלתה תמונת מצב עגומה באשר למוכנות חברות התחבורה לאירוע • וגם: האבסורד הגדול שמאפשר לרשויות לחמוק מאחריות
ועדת הפנים של הכנסת ערכה הבוקר דיון מיוחד בנושא ההיערכות לל"ג בעומר במירון. פרוטוקול הדיון חושף עד כמה הרשויות לוקות בחסר בכל הקשור לאירוע ההמונים הגדול בישראל.

"איך ייתכן שלכל התקהלות של 200 איש צריך להוציא רישיון ולמגה אירוע של 400,000 איש לא צריך רישיון, אין אחראי ואין מתכלל?" תהה יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם כשהתברר בדיון שלאירוע לא נדרש רישיון, וממילא הוא כנראה לא עומד בשום דרישות רישיון הנדרשות מכל מארגן אירוע.

היועץ המשפטי צפון, סנ"צ משה ברקוביץ ניסה להסביר: "אירוע תחת כיפת השמיים המצריך רישיון הוא כשמישהו מבקש לקיים אירוע. כאן אף אחד לא מבקש, מגיעים אנשים. לכן זה מוגדר אירוע ספונטני שלא מצריך רישיון".

יו"ר הוועדה דודי אמסלם: "אתה רציני? ל"ג בעומר במירון זה אירוע ספונטני?".

שבתאי גרברציק, דובר למגזר דתי חרדי במשטרה: "כן. כי אתנו או בלעדינו יגיעו למירון. יש הדלקות ויש טריבונות שלהן יש תהליך רישוי, אבל לא להגעה, כי עמך ישראל עולה למירון".

יו"ר הוועדה, דודי אמסלם: "רישיון עושה סדר. המשטרה חייבת להגדיר את האירוע ככזה שדורש רישיון, ואז גם יימצא מנהל לאירוע. בכל התקהלות המשטרה מכתיבה כמה פקחים וכמה סדרנים יהיו. היא קובעת היכן לשים חבלים. אם המשטרה לא אומרת שצריך רישיון יש בלגן. מדובר באירוע דתי. אני מצפה שמשרד הדתות, אם יש לו מגה אירוע, שיתכלל אותו. אבל למנכ"ל המשרד יש כנראה עיסוק הרבה יותר חשוב מ-400,000 איש ולכן הוא שלח לכאן בחור מוכשר, העוזר שלו".

בתשובה לשאלת יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם אם יש מספיק אוטובוסים, השיב דרור גנון, ממשרד התחבורה: "לא. אנחנו נערכים מדצמבר, בשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה. בנינו אירוע שייתן מענה לגידול של 20-30% במספר החוגגים לעומת אשתקד. המדינה משקיעה 12 מיליון בסבסוד האוטובוסים. יש קווים מ-30 נקודות הסעה ברחבי הארץ, בהזמנת מקומות מראש. כמויות אדירות של נוסעים. מגייסים אוטובוסים ממפעילי התחבורה הציבורית ומהשוק הפרטי. אבל החלטת משרד החינוך להזיז את החופשה יצרה מצוקה, כי כל קווי התלמידים חייבים לנסוע. נוצר חוסר של 600 אוטובוסים, יותר משליש מהתכנון. אנו חוששים שאנשים יגיעו בכלי רכב פרטיים וייווצר עומס בכבישים. המדינה תהיה פקוקה ביום ראשון".

עֲצֵי שִׁטִּים עומְדִים • תיעוד ענק: ההכנות לל"ג בעומר במירון


יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם: "משרד הדתות חייב לכנס ישיבה דחופה. מתברר של-70,000 איש לא יהיו סידורי הסעה. חייבים לחשוב איך לצמצם נזקים".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס: "חלק גדול מהחוגגים הם משפחות שיוצאות לעשות חלקה לילדים. מתי יוצאים עם ילדים? באחל בלילה? חוגגי חלקה רוצים לצאת בבוקר. אז השנה אין אוטובוס בבוקר, כי מסיעים ילדים לבתי הספר. אלפי אנשים מגיעים מחו"ל. איך הם יצאו למירון? הודיעו שבשתיים בלילה אוטובוס אחרון למירון ואין אוטובוסים ביום ראשון. אין היום להשיג כרטיס לאוטובוס. אולי במאה דולר".

שלמה רוזנשטיין, יועץ משרד התחבורה לענייני חרדים: "יש כרטיסים, רק לא בשעות שכל אחד רוצה".

ח"כ מוזס: "אתמול פניתי לשר התחבורה. אוטובוסים יצאו ממרכז הארץ רק בשעה 4 אחר הצהריים ביום ראשון ויחזרו בשעה 22:00. ביקשתי להאריך את השעות – שיוכלו לצאת מ16:00 עד 20:00, ולחזור במהלך כל הלילה. אבל המשטרה לא מסכימה".

ד"ר חיים רוטברט, רופא נפתי, צפת, משרד הבריאות: "הגעתי לשם והתביישתי עבור האנשים שלא מקבלים מים. 'הכנסת האורחים' ללא פיקוח תברואתי. חמורה מאד בעיית הלינה, בעיקר בסופ"ש. מלינים אנשים במחסנים ובלולים. יש התחברות לצינורות באופן פרטיזני".

מרדכי הלפרין, יו"ר ועד הישוב מירון: "כבר 30 שנה בכל שנה עולה בעיית החניונים ורעיון ההפקעות. יש פתרונות אמתיים ללא צורך בטרנספר ישוב שומרי שמיטה כהלכתה היחיד בארץ וכרמי יין הטובים בעולם. מי שחושב שהפתרון הוא להעביר חקלאים ממקומם ולעקור כרמים, לא שם לב להפטרה של שבת. לא ניתן".

סנ"צ משה ויצמן, אגף התנועה במשטרה: "דברים השתנו מאז 2014. 2015 ו-2016 עברו בהצלחה. גם השנה ל"ג בעומר חל במוצ"ש וזה אומר יותר לחץ. ההגעה והפיזור יותר מאסיביים. כבר ביום ששי בבוקר צופים 20,000 איש. במוצ"ש יגיעו 60,000 איש תוך 5 שעות ויהיה פיזור של 30,000 איש תוך שעה במוצ"ש לאחר ההדלקה. אלה מספרים גדולים. יש 18 הדלקות ב-4 מתחמים. האיומים המרכזיים הם סדר ציבורי, פח"ע ופלילי. לכל איום יש מענה וחלוקה לגזרות, כשניצב משנה וסגן נציב מפקדים".

יו"ר הוועדה דודי אמסלם סיכם: "אני מבקש עוד הערב להשיב לח"כ מנחם אליעזר מוזס אם אפשר להאריך את שעות ההסעות ביום ראשון אחר הצהריים עד לשעות הערב, ואת שעות הפיזור במשך הלילה בין יום ראשון לשני. אני לא רואה שום מניעה. זה חלק מהשירות. המשטרה צריכה להתאים את עצמה לציבור גם אם זה קשה. האירוע מתגלגל משנה לשנה. כנראה התפילות עוזרות, אבל אין בעל בית שמסנכרן. לנו חשוב ההיבט הבטיחותי. כינוס של 400,000 איש אין לו אח ורע, ולכן חייב להיות אחראי לאירוע מטעם המשלה. לדעתי – משרד הדתות".
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 09 מאי 2017, 14:17

השרים מבקשים לצמצם את הפגיעה בבריאות והסביבה בל"ג בעומר

מדי שנה בל"ג בעומר נרשמת עלייה חדה ברמות זיהום האוויר וילדים רבים מובלים לחדרי המיון בבתי החולים לאחר שנפגעים מתאונות בעקבות המדורות • המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות מפרסמים את ההנחיות לציבור לערב החג, על מנת לצמצם את הפגיעה בסביבה, בבריאות ובבטיחות החוגגים

בשל זיהום האוויר שיוצרות המדורות, לקראת ל"ג בעומר, מעדכנים המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות את ההנחיות לציבור החוגגים.

מבחינה סביבתית, במהלך בעירת העצים במדורות נפלטים לאוויר ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימים, המסוכנים ביותר לבריאות האדם, וכן כמויות גדולות של פחמן דו חמצני, הגורם להתחממות כדור הארץ. יצוין, כי בכל שנה, עם הדלקת מדורות ל"ג בעומר, נרשמות במרבית תחנות הניטור עליות בריכוזי החלקיקים העוברים בדרכי הנשימה – המגיעות לשיאן במהלך הלילה ועד לפנות בוקר. בנוסף, ב-10 השנים האחרונות נרשמה עליה במספר הפניות למיון בקרב ילדים, עקב כוויות בל"ג בעומר.

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "חשוב כמיטב המסורת לחגוג את ל"ג בעומר, אבל במקביל לא לשכוח את הסביבה והבריאות. אנחנו מזמינים את הציבור לצמצם את מספר המדורות ולחגוג בצוותא, ובוודאי שלהקפיד על החומרים המושלכים למדורה. למען הסביבה ולמען בריאותכם: נהגו באחריות והימנעו מהשלכת ושריפת פלסטיק וחומרים מסוכנים אחרים. השמעו להנחיות וסיימו את המדורות בשלום. חג שמח!"


שר הבריאות יעקב ליצמן: "מדורות ל"ג בעומר עשויות להיות מסוכנות לסביבה ולבריאות הציבור. מחובתנו להקפיד על נוהלי הבטיחות והסביבה, כדי למנוע היפגעות מיותרת ומסוכנת וכדי לצמצם זיהום אוויר הגורם לתחלואה קשה. כהורים אחראיים נדרשת ערנות מיוחדת שלא לסכן את עצמנו ואת הילדים משאיפת אוויר, משריפה ומהיחשפות לנזקי סביבה ובריאות"

הנחיות משרד הבריאות:

ממנים מבוגר אחראי שילווה את תהליך הקמת המדורה, משלב איסוף הקרשים ועד סיום המדורה.
אוספים קרשים ללא מסמרים ודברים בולטים שעלולים להיחתך ולהיפצע מהם.
ממקמים את המדורה בשטח נקי מקוצים ומעשבים, במרחק ביטחון סביר ממבנים וממתקנים. לא מבעירים מדורה מתחת לקווי חשמל וטלפון, בקרבת עצים ושיחים או מתקני דלק.
מוודאים שהמרחק מהמדורה השכנה מספיק גדול.
מגדירים גבול בטיחות למדורה מאבנים, על מנת לסמן את הקו שאותו לא עוברים.
נועלים נעליים גבוהות ולובשים מכנסיים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על הגוף מפני גיצים וגחלים וכן מעקיצות זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.
רצוי להצטייד בטלפון נייד שממנו אפשר יהיה להתקשר למכבי אש או אמבולנס בעת הצורך.
יש להצטייד בתיק עזרה ראשונה, ולהחזיק בקרבת המדורה 2 דליי מים מלאים למקרה של התפשטות שריפה.
מרחיקים כל חומר דליק מהמדורה ואסור בתכלית האיסור להחזיק בקרבת האש מיכלי דלק ו/או מיכלי גז.
לא משאירים את הילדים ללא השגחה אפילו לרגע, רגע זה הרבה זמן.
הפעלות ופעילויות לילדים מבצעים לצד המדורה ולא מסביבה.
את תפוחי-האדמה והבצלים מומלץ להשחיל על חוט תיל. הכנסתם והוצאתם מהאש תעשה ע"י מבוגר. לפני הגשתם לילדים יש לוודא שהם אינם חמים מדי לאכילה, תפוחי-אדמה ובצלים חמים עלולים לגרום לכוויות קשות בפה.
בסיום הקומזיץ: יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה, על ידי שפיכת חול או מים.
במקרה של שריפה יש לפעול מיד לכיבויה ובמקביל, לטלפן 102 לתחנת מכבי האש.
הנחיות המשרד להגנת הסביבה:

אין להשליך למדורה חומרי פלסטיק וניילונים.
יש להימנע מלזרוק למדורה כוסות, צלחות וסכו"ם חד פעמי מפלסטיק וכלים מקלקר. שריפתם של חומרים אלה גורמת לפליטה של חומרים מסרטנים ובנוסף מלווה בריחות רעים.
מומלץ לחגוג בחברותא כדי להפחית את זיהום אוויר (אבל לא להגדיל את המדורה משמעותית בשל איחוד המדורות).
מומלץ לא לשבת קרוב למדורה ולא בכיוון שאליו פונה העשן, כדי להימנע משאיפה מיותרת של מזהמים.
אין לשרוף תחליפי עץ מלא כמו מלמין, M.D.F ופורמייקה.
יש להימנע מתחליפי עץ מאחר שתהליך ייצורם כולל ערבוב עם דבקים שונים, והם פולטים לאוויר בעת שריפתם חלקיקים המכילים חומרים מסוכנים בתהליך המלווה בריחות רעים.
אין להשליך למדורה עצים צבועים בצבע או בלכה.
אין להשליך למדורה זכוכיות ואבנים.
זכוכיות ואבנים עלולים להתפוצץ מחומה של האש ולהוות סכנה לחוגגים סביב המדורה.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:27

מאימתי מותר להסתפר? לאשכנזים מיום שישי, לספרדים מיום שני
בשנה זו, בה חל ל"ג בעומר במוצאי השבת, פוסק הגראי"ל שטיינמן כי מותר להסתפר כבר מליל שישי לכבוד שבת. מנגד, הראשל"צ הגר"י יוסף פוסק כי דווקא השנה יש להחמיר ולהסתפר רק מיום שני • כנסו להסבר הלכתי מרתק

מלבד הפולמוס ההלכתי המתעורר כאשר ל"ג בעומר חל במוצאי השבת סביב חילולי השבת, השנה, התעורר דיון הלכתי מרתק הנוגע לשאלה מאימתי מותר להסתפר. מתברר כי יש הבדל הלכתי בין האשכנזים לספרדים בנושא זה.

על פי הרמ"א בסימן תצ"ג סעיף ב', "אם חל ל"ג בעומר ביום ראשון נוהגים להסתפר ביום שישי לכבוד השבת". הגאון רבי מרדכי בונים זילברברג רבה של שיכון ה' בבני ברק, כותב: "שמעתי ממורי ורבי מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א שמותר להסתפר כבר מליל שישי כיוון שזה נחשב לכבוד השבת".

מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כתב כי פשט המנהג שלא להסתפר בימי ספירת העומר, למנהג האשכנזים עד יום ל"ג לעומר, ולמנהג הספרדים עד יום ל"ד לעומר בבוקר. (וכפי שנתבאר לעניין נישואין בימי הספירה). ויש מהספרדים שמיקלים לענין תספורת כמנהג האשכנזים, שבל"ג לעומר כבר מסתפרים, והמיקלים בזה (אף מבני עדות המזרח), יש להם על מה שיסמוכו.

הראשון לציון, הגר"י יוסף שליט"א פסק היום כי השנה של״ג בעומר חל במוצאי שבת, אף שיש מי שמיקל להסתפר ולהתגלח כבר מיום שישי, מכל מקום, אין לספרדים ובני עדות המזרח הנוהגים איסור בתספורת עד ל״ד לעומר בבוקר להסתפר ולהתגלח ביום שישי. ויכולים להסתפר אך ורק ביום שני ל״ד לעומר בבוקר.

מחמירים יותר, הנוהגים על פי האר"י ז"ל, שנזהרים שלא להסתפר במשך כל ימי ספירת העומר עד ערב חג השבועות, שאז מסתפרים לכבוד החג. ואפילו לקראת ברית מילה על פי מנהג האר"י אין להסתפר. ורק את הילדים הקטנים בני שלוש נוהגים לספר בל"ג בעומר לפי מנהג האר"י.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:28

הגראי"ל: התפילה בל"ג בעומר במירון מקובלת מאוד
החברותא של מרן ראש הישיבה שליט"א מספר כי כבר כמה שנים שהגראי"ל מורה לו לנסוע בל"ג בעומר למירון באמרו שבעת הזאת התפילה מקובלת מאד. כאשר שנה אחת לא חש בטוב, מרן הורה לו להשלים ולנסוע לשם עד שבוע מההילולא

בעלון פרי חיים, אותו כותב החברותא של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, הוא מספר על הוראה שקיבל ממרן שליט"א לנסוע להתפלל בל"ג בעומר באתרא קדישא מירון.

וכה כותב הגרמ"י שניידר: "בהתקרב ל"ג בעומר, אספר כי אחרי שכבר כמה שנים מורה לי רבינו ליסוע להתפלל במירון". הרב שניידר מוסיף כי הגראי"ל אף נימק, "באמרו שבעת הזאת התפילה מקובלת מאד".

בהמשך הוא מספר כי באחת השנים לא יכול היה לנסוע, והגראי"ל הורה לו להשלים. "בשנה אחת לא חשתי בטוב, ואמר לי שעלי להשלים וליסוע להתפלל שם "לכתחילה עד שלשה ימים, ועכ"פ לא יאוחר משבוע".

בנושא אחר, מספר החברותא על התייחסותו של מרן ראש הישיבה שליט"א לסגולה לשידוכים שהתפרסמה שנה שעברה. "כבר הובא בשנה שעברה שיש אומרים סגולה למציאת זיווג, לקבל עלית שלישי בב' וה' השבוע, דפתח בוהוא אשה בבתוליה יקח.

"אך אמר רבינו שאין בזה טעם, כי זה ציווי ולא ברכה. אך סגולה אחרת שמענו שאמר מרן שר התורה לבני היקר החתן המופלג שמעון ני"ו ללמוד מסכת קידושין, וב"ה זכה מיד בתחילת הזמן שהתחילו קידושין להתארס.

"ובכל לב נודה לה' מאד ובתוך רבים נהללנו, על שהחיינו וקימנו והגיענו ליום הגדול הזה, באשר גמר השידוך הי' אצל רבינו, ושמח שמחה גדולה, כשתופס את יד החתן ואומר בקול "שמעון איז אחתן…" "שמעון איז אחתן…" ובירכו שיהי' בהצלחה. ואח"כ בירך את כל המשתתפים. יתן השי"ת שירבו שמחות אצל כל אחינו בית ישראל בקרוב ממש בשמחה אמיתית ושלימה".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 09 מאי 2017, 19:22

יש לי הרגשה שכל הפרסומים על הקריסה העתידית נועדה בעיקר בכדי להפחיד את האנשים ולגרום להם להשאר בבית. וזה יקל על העומס הצפוי.
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע
 
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 22:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 19:24

נעשה ונשמע כתב:יש לי הרגשה שכל הפרסומים על הקריסה העתידית נועדה בעיקר בכדי להפחיד את האנשים ולגרום להם להשאר בבית. וזה יקל על העומס הצפוי.

אולי זה נכון,אבל בכל שנה יש חששות מקריסות ובחלקם אפילו בלי סימנים מוקדמים נהיה קריסות.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 19:25

חבצלת השרון כתב:
נעשה ונשמע כתב:יש לי הרגשה שכל הפרסומים על הקריסה העתידית נועדה בעיקר בכדי להפחיד את האנשים ולגרום להם להשאר בבית. וזה יקל על העומס הצפוי.

אולי זה נכון,אבל בכל שנה יש חששות מקריסות ובחלקם אפילו בלי סימנים מוקדמים נהיה קריסות.

זה בטוח שהולך להיות קריסה השאלה הוא איפה? מתי? במה ?
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 19:35

אחד ויחיד כתב:
חבצלת השרון כתב:
נעשה ונשמע כתב:יש לי הרגשה שכל הפרסומים על הקריסה העתידית נועדה בעיקר בכדי להפחיד את האנשים ולגרום להם להשאר בבית. וזה יקל על העומס הצפוי.

אולי זה נכון,אבל בכל שנה יש חששות מקריסות ובחלקם אפילו בלי סימנים מוקדמים נהיה קריסות.

זה בטוח שהולך להיות קריסה השאלה הוא איפה? מתי? במה ?

לפי נעשה ונשמע לא בטוח בכלל
אני אישית לא מביע דעה כי אני לא חושב שאפשר לחזות מראש מה בדיוק יהיה.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 19:38

מה זה נקרא לא ניתן לחזות
בטח שניתן יודעים כמה אנשים קנו כרטיסים ואין מספיק אוטובוסים לכ"כ הרבה אנשים חסר 600 אוטובוסים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 09 מאי 2017, 19:41

המספר 600 אוטובוסים חסרים זה השערה בלבד.
בוודאי לא לפי מספר הכרטיסים שנמכרו.

המספר הזה צוטט כבר לפני כמה שבועות, הרבה לפני שהתחילו למכור כרטיסים.
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע
 
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 22:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 19:43

אז בא נאמר שלא 600 אבל חסרים אוטובוסים בכל שנה
ושנה בפרט שאין חופשה אז 600 אוטובוסים יורדים בכדי להסיע תלמידים לביה"ס
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 09 מאי 2017, 21:34

שר החינוך נפתלי בנט דחה את חופשת ל"ג בעומר ליום שני, מה שגרם לשיבוש חסר תקדים במערך התחבורה למירון. כעת, משרד התחבורה, בהחלטה דרמטית, ימים ספורים בלבד לפני ל"ג בעומר, מטיל פצצה: מערך ההסעות לבתי הספר יבוטל.
משרד התחבורה החליט להקצות את מערך ההסעות של התלמידים - לטובת פרוייקט ל"ג בעומר, כחלק מפתרון הבעייה שנוצרה עם החלטת שר החינוך בנט לקיים לימודים ביום ראשון ולדחות את החופשה ליום שלמחרת. במילים אחרות, מי שהחליט לדחות את החופשה, מה שיצר את המחסור באוטובוסים - יצטרך למצוא את הפתרון.

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל החליטה היום (שלישי) לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע במשרדה שלא לשנות את התוכנית המקורית להקצות את הסעות התלמידים בתחבורה הציבורית לטובת אירועי ל"ג בעומר במירון, על אף הודעת משרד החינוך לדחות את חופשת התלמידים. זאת, במטרה למנוע סיכון למאות אלפי המשתתפים בהילולת הרשב"י.

גורמים במשרד התחבורה אומרים הערב ל'בחדרי חרדים' כי לאור ההחלטה בעיית המחסור באוטובוסים נפתרה בכ-80%.

החלטת טרנר-אייל התקבלה גם בשל העובדה כי המשטרה הודיעה למשרד התחבורה כי הארכת שעות הפעילות של קווי התחבורה הציבורית הפועלים למירון אינה ניתנת לביצוע בהיבט המבצעי.

בעקבות הערכת מצב שהתקיימה ברשות הארצית לתחבורה ציבורית התברר כי השנה צפוי גידול משמעותי במספר המשתתפים באירועי ל"ג בעומר במירון והתחזית היא כי השנה יחול גידול של 10% עד 20%, לעומת השנה הקודמת. ולכן הוחלט להמשיך בהערכות כפי שנקבעה בתוכנית המקורית של הרשות.

קרן טרנר-אייל ציינה כי למשרד התחבורה לא נותרה ברירה אלא לבטל את הסעות התלמידים, במטרה למנוע סיכון בטיחותי ממשי של עשרות אלפי משתתפי החגיגות במירון שהיו עלולים להיפגע מהעומסים הצפויים בקווי האוטובוסים למירון.

יצוין כי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית החלה להיערך למבצע ההיסעים הענק למירון עוד לפני כחצי שנה. במסגרת זאת, גויסו ליום ל"ג בעומר כל הסעות התלמידים בתחבורה הציבורית שכן ביום זה כבכל שנה אמורים התלמידים להיות בחופשה.

החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת החג מיום ראשון (ל"ג בעומר) ליום שני התקבלה בהפתעה ועלולה לגרום לכאוס תחבורתי ולסיכון מיותר לאלפי המשתתפים שיישארו ללא הסעות. ולכן הוחלט להיצמד לתוכנית המקורית של הרשות הארצית הכוללת שימוש בהסעות תלמידים המופעלות על ידי חברות אגד ודן.

קווי התלמידים הם קווים הפועלים במסגרת מערך התחבורה הציבורית. מסלול נסיעתם עובר בקרבת בתי ספר ומוסדות חינוך בשעות הבוקר ואחה"צ ומשרת תלמידים תמורת דמי נסיעה.
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 13:50

סאגת תחבורת מירון: ההורים מאיימים בבג''צ

משרד התחבורה החליט על הפניית 600 אוטובוסים מהסעות התלמידים למירון. ועד ההורים זועם ומאיים לפנות לבג"צ

עם החלטת משרד התחבורה אתמול כי התחבורה הציבורית של מוסדות החינוך יופנו למערך ההיסעים של מירון, ועד ההורים הארצי מצהיר כי יפנה לבית המשפט.

כתוצאה מהחלטה של משרד החינוך לדחות את יום החופשה של ל"ג בעומר, והמחסור שנוצר בעקבותיו בתחבורה למירון, החליט משרד התחבורה להפנות את רכבי התחבורה הציבורית של מוסדות החינוך, למערך ההיסעים של מירון, ועד ההורים הארצי מעוניינים לפנות לבית המשפט.

למעשה במשרד התחבורה החליטו כי כדי לפתור 80% מהבעייה שסוקרה בהרחבה ב'בחדרי חרדים', שכלל מחסור חמור בכרטיסי נסיעה - ו'העניש' את משרד החינוך בכך שהעביר כ-600 אוטובוסים מהסעת תלמידים לפרוייקט מירון.

דרור גנון, מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה התראיין הבוקר ברדיו 'קול ברמה' והתייחס להחלטת מנכ"לית המשרד להותיר את מערך ההיסעים למירון על חשבון האוטובוסים של התלמידים:

"עבדנו על האירוע חודשים רבים תוך תכנון מפורט מול כל הגורמים וזהו האירוע התחבורתי הגדול ביותר במדינת ישראל. להפתעתנו, משרד החינוך לפני שבועיים שינה לנו את התכניות ודחה ביממה את החופשה. ניסינו למצוא פתרונות ולהאריך בעוד יום את האירוע, אבל מבצעית זה לא היה שייך. מחוסר ברירה, חזרנו לתכנית המקורית, משרד החינוך יצר את הבעיה, שהוא יפתור אותה".

עוד אמר גנון: החוסר ב"שאטלים" בגלל הביטולים של אוטובוסי התלמידים, גרם לנו לקבל את ההחלטה לחזור לתכנית המקורית".

פז כהן יו"ר ועד ההורים הארצי הגיב לדברים ואמר: "משרד התחבורה מתנהג באופן חד צדדי בדיוק כמו משרד החינוך, פנו אלי אמש מלשכת שר החינוך בנט וביקשו לשבת איתי. אם יש צורך לבקש מבית המשפט להתערב, לא נהסס לעשות את זה, לא נשתוק. לוח החופשות מתנהל בצורה סקטוריאלית ובא כתוצאה מלחץ של הציבור הדתי".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 14:35

'ניוז 1': התחבורה הציבורית בל"ג בעומר תצומצם בכ- 20% בכל הארץ. תלונה הוגשה למבקר המדינה. בכירי משרד התחבורה מזהירים - "הולך להיות תוהו ובוהו תחבורתי. פקקים בכל המדינה".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 מאי 2017, 18:17

נוסעים לשבת לאזור מירון? כנסו לרשימת היישובים עם עירוב
קראת שבת ל"ג בעומר, מוגש בזאת כשירות לציבור הנוסעים לשהות כבר בשבת ביישוב מירון או באחד היישובים בסביבה, הרשימה המליאה של היישובים בהם קיים עירוב מהודר בפיקוח ועדת העירובין הארצית בראשותו של הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ שליט"א

לשאלת רבים האמורים לשהות בשבת הקרובה במירון ובישובים הסמוכים אליו, נמסר מועדת העירובין הארצית בראשותו של הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ שליט"א רב מחלקת עירובין הארצית, חבר לשכת הרה"ר ורב שכונה באשדוד, כי בישובים דלהלן קיים עירוב כשר ומהודר, והם:

אור הגנוז, ביריה, בר יוחאי, דלתון, כפר חנניה, כפר שמאי, כרם בן זימרה, מירון, ספסופה, עלמה, פרוד, שזור, שפר.

כפי שנמסר ע"י המרכז הארצי לעירובין, כי לקראת השבת הקרובה יהיה מטעמם פיקוח קפדני מיוחד על העירוב שבכל הישובים הנ"ל. כמו כן קיים עירוב כשר ומהודר בערים: צפת, טבריה, ועכו הסמוכות למירון.

יובהר, כי המידע הנ"ל מתייחס להיתר של טלטול חפצים בתוך הערים והישובים המוזכרים לעיל, ולא על הליכה מישוב לישוב במרחק של יותר מאלפיים אמה (הקיים במרבית מן הישובים הנ"ל) שבה קיים איסור של תחום שבת.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 מאי 2017, 18:27

נראה שהולך להיות קריסה
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13856
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 18:31

הנה באה הרכבת: "בל"ג בעומר נחנוך את הקו למירון"

שר התחבורה, ישראל כץ, בישר היום במליאת הכנסת כי הרכבת למירון תחל לפעול לקראת חגי תשרי, כשכבר בל"ג בעומר היא תחנך בנסיעת ניסיון • השר שיבח את בדבריו את ח"כ מוזס: "יוזם הרעיון ובעל זכויות בקו"
החלום הופך למציאות: במענה לשאילתא במליאת הכנסת, בישר שר התחבורה, ישראל כץ, כי קו הרכבת למירון יתחיל לפעול כבר לקראת חגי תשרי הבעל"ט. לדברי השר כץ, בל"ג בעומר הקרוב תערך נסיעת חניכה לקו המיוחל, בהשתתפות אח"מים.

בהמשך דבריו פנה השר כץ לח"כ אליעזר מוזס ואמר לו "כיוזם הרעיון ובעל זכויות בקו זה הנך מוזמן להצטרף".


כזכור, השר כץ השתתף אמש בנסיעת המבחן הראשונה של רכבת כרמיאל – תל אביב המחברת את מרכז הגליל למרכז הארץ בתוך כשעה וחצי בלבד.

השר כץ ציין, כי מדובר באחד הקווים החשובים באזור הפריפריה שיסייע לצמצם פערים כלכלים וחברתיים של כל התושבים שבאזור. לדבריו, משרד התחבורה ממשיך לתכנן את קו הרכבת מכרמיאל לקריית שמונה.

"בנוסף לאיכות חיים גבוהה, יזכו תושבי הגליל הפוקדים את האזור, במערכת תחבורה מתקדמת ומהירה. אנו מביאים היום את בשורת הרכבת גם לכרמיאל ולערים נוספות, זאת במקביל להשלמתם של פרויקטים תחבורתיים נוספים בצפון ובדרום, אמר כץ.

השר כץ ציין, כי עם פתיחת הקו לכרמיאל ניתן יוכלו תושבי האזור לנסוע מתחנות הרכבת אחיהוד וכרמיאל ללא תשלום במשך שלושה חודשים ברציפות, לכל יעד בארץ באמצעות כרטיס קו רב אישי. בתום שלושה חודשים של נסיעת חינם, תינתן הנחה של 50% במשך שנתיים נוספות לנוסעים שיעלו באחת משתי התחנות.

מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון: "אנו שמחים ונרגשים בנסיעת המבחן הראשונה של הרכבת לכרמיאל. אנו נערכים ברכבת ישראל לקבל את הקו מחברת נתיבי ישראל ולהפעילו מסחרית לרווחת תושבי הצפון. אני מבקש להודות למנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ ואנשיו על המאמץ הרב המושקע בקו."

במסגרת הפרויקט הענק של משרד התחבורה, שנבנה באמצעות חברת נתיבי ישראל הוקמה מסילה באורך של כ-23 קילומטרים בין עכו לכרמיאל, בעלות כוללת של 2.8 מיליארד שקלים.

מדובר במסילת רכבת כפולה, עליה תיסע הרכבת במהירות של 160 קמ"ש ותעבור בין שתי תחנות נוסעים – אחיהוד וכרמיאל. הרכבת תחל להסיע נוסעים עם השלמת כל הבדיקות הבטיחותיות, לקראת חגי תשרי.

הפרויקט כולל צמד מנהרות באורך כולל של כ-5 קילומטרים כל אחת, משני צדיו של הר גילון בהן בוצעה לראשונה בישראל הנחת מסילה על גבי בטון בשיטה שוויצרית חדשה ולא על פי השיטה הקונבנציונאלית, שבה מניחים מסילה על גבי חצץ.

עוד כולל הפרויקט 8 הפרדות מפלסיות, קטעי גישור וסלילת כבישים, דרכי שירות ודרכים חקלאיות. בפרויקט זה כמו בשאר הפרויקטים של חברת נתיבי ישראל, קיבל אופיו הכפרי והירוק של האזור חשיבות עליונה בתכנון המוקדם, והתבצע פיתוח נופי נרחב ופעולות לשימור ערכי הטבע, ביניהן שיקום והרחבת נחל חילזון ונעמן, מעליהם הוקמו גשרי רכבת, העתקת עצים וגיאופיטים.

מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, ניסים פרץ ציין: "סיום בניית פרויקט מסילת רכבת לכרמיאל, מהווה עבור חברת נתיבי ישראל נקודת ציון משמעותית. זהו פרויקט הדגל הרכבתי השני של חברת נתיבי ישראל המושלם בהצלחה, אחרי הקמת רכבת העמק. הצלחתו של פרויקט זה רק יגביר את שיתוף הפעולה העתידי בתכנונם וביצועם של מסילות נוספות לטבריה, קרית שמונה ורכבות בדרום הארץ, מסילה רביעית באיילון והמסילה המזרחית".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 18:43

הסערה שלא נגמרת - ר"ע מודיעין ביבס במכתב זועם לשר התחבורה: "ההודעה לצמצם את נסיעות התלמידים בל"ג בעומר לטובת הנוסעים למירון - החלטה מופקרת! תחזיר את החופש ליום ראשון".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני48 » 10 מאי 2017, 18:46

מישהו יכול לומר מה הדרך הכי נוחה להגיע למירון במוצ"ש מצפת?
האם יש איזושהי אפשרות עם רכב פרטי, או לחילופין האם יש תחבורה ציבורית סדירה מאיזור הר כנען? ובאיזו תדירות?
אני48
 
הודעות: 46
הצטרף: 13 נובמבר 2012, 22:14
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 מאי 2017, 19:55

משטרת ישראל מוציאה סרטון ובו הסברים לציבור החרדי לקראת ל"ג בעומר צפו ותשמרו על הסדר !
https://drive.google.com/file/d/0Byr7qA ... sp=sharing
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 מאי 2017, 12:08

בעקבות דחיית חופשת ל''ג בעומר: חשש מכאוס תחבורתי ביום ראשון


אלפי תלמידים ללא הסעות בעקבות דחיית ל"ג בעומר, זעם בקרב ההורים וחשש מ"כאוס תחבורתי": מדי שנה מקצה משרד התחבורה אוטובוסים לטובת באי ההילולה בהר מירון, רק שהשנה מתקיימים לימודים ביום שאחרי, בעקבות החלטת משרד החינוך לדחות את החופשה, והתלמידים ייאלצו להישאר ללא הסעות. ארגוני הורים מפנים את האצבע המאשימה כלפי משרד התחבורה, אך במשרד טוענים כי ההתרעה הקצרה של משרד החינוך לא מאפשרת היערכות, וכי עלולה "להביא סיכון מיותר".

"החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת החג מיום ראשון ליום שני התקבלה בהפתעה ועלולה לגרום לכאוס תחבורתי ולסיכון מיותר לאלפי המשתתפים שיישארו ללא הסעות", הסבירה מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל. "לכן הוחלט להיצמד לתוכנית המקורית של הרשות הארצית הכוללת שימוש בהסעות תלמידים המופעלות על ידי חברות אגד ודן". טרנר הסבירה כי למשרד התחבורה לא נותרה ברירה אלא לבטל את הסעות התלמידים, במטרה למנוע סיכון בטיחותי ממשי של עשרות אלפי משתתפי החגיגות.

המחסור באוטובוסים, שפוגע במערך ההסעות בכל הארץ, גורם לכעס בקרב הורים רבים בישראל, שיצטרכו לשאת בתוצאות בעצמם. הורים בקריית טבעון קיבלו הודעה על ביטול קווי האוטובוסים ביום ראשון. בהודעה הסבירו להורים כי יצטרכו לדאוג בעצמם להסעת התלמידים ביום זה. גם בהרצליה התקבלה הודעה דומה.

משרד התחבורה אחראי על שליש מכלל ההסעות של תלמידים לבתי ספר ברחבי הארץ: מדובר בכ-800 אוטובוסים שאמורים היו לשמש להסעות ועכשיו ישמשו להסעות חוגגים לאירוע בצפון.

במרכז השלטון המקומי קוראים לשר התחבורה ישראל כץ למצוא פתרון לקיום מערך הסעות רגיל ביום הזה, או להחזיר את חופשת ל"ג בעומר ליום ראשון. "המצב הקיים טומן בחובו פגיעה ישירה במערכת החינוך", כתב יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס.

"ההחלטה של משרד התחבורה, ארבעה ימים לפני המועד, להפקיע אוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר נוגעת בחוסר סבירות קיצוני", תקף יו"ר פורום ועדי ההורים, פז כהן. "הנפגעים הישירים הם ההורים וילדיהם, שייאלצו למצוא פתרונות הסעה שונים או להשאיר את הילדים בבית ולהיפגע מעוד יום חופשה".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 11 מאי 2017, 12:18

מי יכול להביא הסדרי תנועה למגיעים ברכב פרטי למירון
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 12:38

רבנים ספרדיים: "לא להגיע למירון כלל לפני השעה חמש בבוקר יום ראשון"
לקראת יום ל"ג בעומר שיחול השנה במצאי שבת יצאו גדולי התורה במכתב מיוחד בו הם קוראים לעמך בית ישראל לדחות את העליה למירון לשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון ובכך למנוע את ההערכות במקום של כוחות ההבטחה וההצלה תוך חילול שבת

לקראת יום ל"ג בעומר שיחול השנה במצאי שבת יצאו גדולי התורה במכתב מיוחד בו הם קוראים לעמך בית ישראל לדחות את העליה למירון לשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון ובכך למנוע את ההערכות במקום של כוחות ההבטחה וההצלה, וגם את ההערכות בשאר חלקי הארץ של חברות התחבורה, הסדרנים והנהגים, שמתחילים את הערכותם בעצם יום השבת עבור המגיעים במוצאי שבת.

במכתבם המתפרסם כותבים גדולי ישראל :

בעזהשי"ת, אייר ה'תשע"ז
קריאת קודש למען כבוד שבת קדשנו
אל אחינו היקרים עמך בית ישראל די בכל אתר ואתר הע"י
עומדים אנו סמוך ונראה ליומא דהילולא קדישא של ע'יר ו'קדיש מ'ן ש'מיא נ'חית התנא האלוקי אור מופלא רום מעלה אשר על פיו אנו חיים רבי שמעון בר יוחאי זכותו תגן עלינו אמן, אשר מנוחתו כבוד באתרא קדישא מירון

וכמנהגם של ישראל קדושים מקדמת דנא אשר עולים אל ציונו הקדוש לעלות ולראות אל ציונו הקדוש של אדונינו הרשב"י, ולהעלות אבוקה להצית את להבת האמונה בליבותינו, ולהיוושע בדבר ישועה ורחמים, ישועות מעל דרך הטבע, כמקובל מגדולי עולם מנוחתם עדן.

והנה בשנה זו חל יומא דהילולא קדישא במוצאי שבת קודש, ובעקבות כך נערכים במקום, כוחות האבטחה וההצלה, ובכל חלקי הארץ, חברות התחבורה, הסדרנים והנהגים וכו' – בעצם יום השבת קודש רחמנא ליצלן, כדי לעמוד הכן עבור המגיעים בשעות הלילה של מוצאי שבת.

ובכך נמצא כי כל מי שמגיע למקום במהלך ליל מוצאי שבת – הרי הוא הגורם הישיר לחילולי השבת ההמוניים במהלך יום השבת, וכל זה בנוסף לחילול ד' הנורא שנוצר מחמת כך, ואוי לנו מאימת הדין, ד' ירחם.

לזאת קוראים אנו בקריאה קדושה שלא להגיע למירון כלל לפני השעה חמש בבוקר יום ראשון ובכך נזכה יחד עם מקדשי שביעי לקדש את יום השבת ולקדש שם שמים.

ובזכות השמירה על קדושת השבת – מקור הברכה נזכה להבטחתו של רשב"י זיע"א 'אלמלי שמרו ישראל שני שבתות מיד נגאלים' במהרה בימינו אמן.

על החתום, למען קדושת השבת, מרנן ורבנן: הגאון רבי ציון בוארון, ראש ישיבת אור החיים וחבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז, הגאון רבי בן ציון מוצפי, זקן חכמי מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן, ראש ישיבות יקירי ירושלים הגאון רבי יהודה כהן, ורב שכונת מקור ברוך הגאון רבי אהרון ירחי.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 12:39

קריאת הקודש
קבצים מצורפים
לג.png
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 12:45

מדי שנה סביב חגיגות ל"ג בעומר פוקדים את חדרי המיון מקרים רבים של פציעות וחבלות שנגרמו מהתנהלות לא זהירה בעת איסוף הקרשים למדורה וליד האש. ממצאי סקר היפגעות, בקרב ילדים ונוער בגילאי 0 – 18 שנה, שבדק פניות למיון מצביעים על עליה בפניות למיון עקב כוויות, בהשוואה לשאר ימות השנה. מבין הפגיעות הבלתי מכוונות, כוויות הן הגורם הרביעי בשכיחותו לתמותה בילדים בגיל 0 –14 שנים.

ד"ר מתיתיהו ארליכמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בילדים במרכז הרפואי שערי צדק מסביר על הגורמים הנפוצים לפציעות סביב החג וכיצד ניתן למנוע אותן.

נוכחות של מבוגר אחראי מקטינה באופן משמעותי את הסיכון למקרים מסוכנים ליד האש.
וותרו על קרשים עם מתכות ומסמרים העלולים להוביל לפציעות לפני ובזמן המדורה.
בחרו מראש שטח נטול קוצים ועשבים ובמרחק סביר ממבנים.
מבנה המדורה – העמדת הקשרים לגובה עשויה לגרום להתפשטות האש מחוץ לשטח המדורה
נעלו נעליים גבוהותוהגנו על רגלכם מפני עקיצות חרקים הנמשכים אל חום המדורה.
הרחיקו חומרים דליקים מהמדורה ודאגו להחזיק בקרבתה אמצעי כיבוי
אין להשליך למדורה חפצים שונים, כמו פחיות, קופסאות שימורים ובקבוקים. הם עלולים להתפוצץ
במקרה של כוויה, יש לשטוף את אזור הכוויה מתחת למים קרים במשך מספר דקות, לכסות את אזור הכוויה בבד נקי ולהגיע בהקדם לבית החולים במקרים הבאים: כוויה באזור הפנים, הגפיים, כוויה שמקורה במכת חשמל, כוויה בשטח גדול, או באצבעות הידיים והרגליים
עם סיום הפעילות סביב המדורה, יש לכבות אותה באמצעות חול או מים ולוודא שהיא אכן כבתה לפני עזיבת המקום.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 11 מאי 2017, 13:40

מה ההבדל בין "הדלקה זוטא" ל"הדלקה רבא", וכמה השיעור?

602.jpg
602.jpg (37.4 KiB) נצפה 25486 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 1026
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 20:21

מירון זה כמו גאולה בירושלים,
מתחיל בביאן
אוכל באמצע
ומסתיים בתולדות אהרן (שבדרך אגב כנראה כן יהיה בסוף הדלקה)
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 מאי 2017, 22:04

אחד ויחיד כתב:מירון זה כמו גאולה בירושלים,
מתחיל בביאן
אוכל באמצע
ומסתיים בתולדות אהרן (שבדרך אגב כנראה כן יהיה בסוף הדלקה)

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
zeevi
 
הודעות: 1154
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 11 מאי 2017, 23:32

5a86dd96-7cf4-477d-85b8-7e55107c3316_WhatsApp Image 2017-05-03 at 10.15.39.jpeg
ישיביש כתב:מי יכול להביא הסדרי תנועה למגיעים ברכב פרטי למירון


מתוך אתר משטרת ישראל.
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי
 
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 11 מאי 2017, 23:37

מומלץ לקרוא את הכתבה !

https://www.police.gov.il/articlePage.aspx?aid=5867
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי
 
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 12 מאי 2017, 00:08

רשימת בעלי המנגנים בחצר מערת ציון הרשב"י וברחבי הארץ


הדלקה: בנימין ברזסקי, מוסא ברלין. חיים שטיינברג. אברהם נח בנדר. יוסף מורי. יצחק ברנט.

12:30: יצחק זיידה. שייע פורטובין, מאיר כהן. אריה הוברמן. יוסף מורי. יצחק ברנט.
02:30: חיים קירשנבוים. עופר בניטה. אהרן שילה. שייקי קירשנבוים. ארהלה בנדר. מרדכי ראנד.
06:30: חיליק פראנק. אסף זמיר. שניאור גודינגר. מנחם הרמן. נחמן פראנק. ארהלה בנדר. ליאור גרוסמן. מרדכי ראנד. דוד פראנק.
10:00: אברהם בלטי. נחמן פראנק, שלום שטיינברג. נחמן כהן. נחמן הלביץ נחמן צוקר. ליאור גרוסמן. יונתן היל. בערי וועבר.
14:00: איציק ברלב. שלום שטיינברג. אחיה כהן. נחמן הלביץ. נחמן צוקר. ליאור גרוסמן.
15:30: אברמלה קלצקין. שלום שטיינברג. מאיר אדלר. שלומי ברנשטיין. איציק ברלב. ארהלה סמאט ומקהלת ויזניץ.
17:30: נתן אטינגר. נחמיה קלצקין. מנחם וולפין. סנדי צייגר. גור אריה. מרדכי ראנד.
19:30: איציק ברלב. שלום שטיינברג. משה בנדר. סנדי צייגר. ארהלה בנדר. מרדכי ראנד.

מספר זמרים אף הגיעו מחו"ל במיוחד לל"ג בעומר: הזמר מיילך קאהן, ליפא שמעלצער ובערי וובר.

בערי וועבר יופיע במקומות הבאים:

מוצ"ש – ליל ל"ג בעומר החל מהשעה 22:00 בהדלקה פרטית ויוקרתית של ישיבת "באר ישראל" בבני ברק.


יום ראשון – ל"ג בעומר:
ב-09:00 – ברחבת תולדות אברהם יצחק במירון – בהדלקה המרכזית של חסידי ברסלב.

ב-10:00 – ברחבת הציון במירון עם התזמורת המורחבת.

ב-14:00 – בשידור ישיר ממירון מאולפני 'קול חי' במתחם בני עקיבא – בתכנית 'זמן אוויר' עם מנחם טוקר, ובליווי אמן הקלידים מוטי נוימן ונגן הקלרינט והמפיק דוד קליגר.
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי בתוף ומחול » 12 מאי 2017, 00:21

מי יכול בבקשה להעלות את זה לדרייב?
http://www.93fm.co.il/radio/399703/
בתוף ומחול
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 70
הצטרף: 01 מאי 2017, 21:57
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 מאי 2017, 02:32

אחד ויחיד כתב:מירון זה כמו גאולה בירושלים,
מתחיל בביאן
אוכל באמצע
ומסתיים בתולדות אהרן (שבדרך אגב כנראה כן יהיה בסוף הדלקה)

רק ירושלמים יבינו את הבדיחה הזו...
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 12 מאי 2017, 09:48

פרסום ראשון: משרד הבריאות מוחה על היעדר היערכות תברואתית להילולת מירון ומתריע כי מדובר בסכנת נפשות. המכתב נשלח לחברי ועדת הפנים בכנסת. בין היתר מזהיר המשרד שאין במקום מי שתייה באיכות ראויה, תשתית ביוב קבועה ופינוי אשפה.
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 12 מאי 2017, 11:53

השנה נערכים לחלוקת למעלה מ-350 אלף מנות אוכל חם לרבבות העולים עקב צפי להגעת אלפים כבר בערב השבת הסמוכה להילולא. עקב הצפי למזג אוויר חם הוזמנו מזגני ענק שיותקנו באוהלי הכנסת האורחים של מוסדות 'אור הרשבי' בכדי להנעים את השהות של הרבבות באוהלים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 12 מאי 2017, 11:57

דוברות המשטרה: נתון מעניין...עוד לא התחלנו עם ל"ג בעומר וכבר 3.800 פניות התקבלו במוקד המיידע של משטרת ישראל שמספרו 110
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 12 מאי 2017, 12:53

לקראת ל''ג בעומר: כ-50 אלף איש הגיעו למירון
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 11:03

חבצלת השרון כתב:
אחד ויחיד כתב:
חבצלת השרון כתב:
נעשה ונשמע כתב:יש לי הרגשה שכל הפרסומים על הקריסה העתידית נועדה בעיקר בכדי להפחיד את האנשים ולגרום להם להשאר בבית. וזה יקל על העומס הצפוי.

אולי זה נכון,אבל בכל שנה יש חששות מקריסות ובחלקם אפילו בלי סימנים מוקדמים נהיה קריסות.

זה בטוח שהולך להיות קריסה השאלה הוא איפה? מתי? במה ?

לפי נעשה ונשמע לא בטוח בכלל
אני אישית לא מביע דעה כי אני לא חושב שאפשר לחזות מראש מה בדיוק יהיה.

כמו שידענו מראש אלפי אנשים תקועים בדרך למירון ובדרך ממירון צפו :
עשרות אוטובוסים תקועים בעליה למירון : https://drive.google.com/file/d/0Byr7qA ... sp=sharing
מאות אנשים ממתנים בחניונים לאוטובוסים : https://drive.google.com/file/d/0Byr7qA ... sp=sharing
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 14 מאי 2017, 11:14

עומסים כבדים.

אנשים שיצאו מב"ב ב-2 בלילה הגיעו רק בשבע וחצי בערך.
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 מאי 2017, 11:25

עלה זית כתב:עומסים כבדים.

אנשים שיצאו מב"ב ב-2 בלילה הגיעו רק בשבע וחצי בערך.

מפחיד.
אם זה נכון - יש פה רשלנות ברורה. :cry:
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 11:27

למי עובד שידור חי מבלי להיתקע
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 11:30

האמת מאחורי השמועה שהשנה לא תתקיים ההדלקה המסורתית במירון של חסידות תולדות אהרן
בימים האחרונים היו שדאגו להפיץ כי מעמד ההדלקה המרכזית על ידי כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א לא תתקיים השנה באתרא קדישא מירון. בחסידות מכחישים ומאשימים אנשים צרי עין בהפצת שקרים

מעמד ההדלקה על ידי כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א באתרא קדישא מירון לקראת סוף הילולת הרשב"י בצהרי יום ל"ג בעומר, נחשב לאחד ממעמדי ההדלקה המרגשים ביותר הסוחפים קהל המונים המגיעים למקום.

השנה, החליטו מספר גורמים להפיץ בימים האחרונים הודעות כביכול בשם חסידות תולדות אהרן, ולפיו מעמד ההדלקה לא תתקיים השנה במירון, סמוך ונראה לציון הקדוש, כי אם ברחבת בית הכנסת בשכונת מאה שערים בירושלים.

בנוסח ההודעה, צויין כביכול החליט האדמו"ר מתולדות אהרן על ביטול העלייה למירון, בעקבות השתלטות גורמים רשמיים מטעם הרשויות על השטח, והעובדה כי הם אלו שמימנו את שיפוץ והרחבת המקום.

גורמים בחסידות הכחישו את הדיווח מכל וכל, וטענו כי מדובר בגורמים צרי עין בעלי אינטרס שכל מטרתם לפגוע במעמד ההדלקה החותמת את אירועי היום. בחסידות הדגישו כי ההדלקה תתקיים כרגיל באתרא קדישא מירון.
בשורה תחתונה : אני צדקתי כי למה לי לא להאמין שאני שומע שאין השנה הדלקה (והסיבה היא באמת נכונה)
וחזן צדק שהשנה כן תתקיים ההדלקה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 14 מאי 2017, 20:44

אולי החברים שעלו מירונה ביממה האחרונה
ישתפו אותנו בחוויותיהם...
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 20:55

היה מדהים !
לא עלית ?
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 14 מאי 2017, 21:01

אחד ויחיד כתב:היה מדהים !
לא עלית ?

בזמן שאתה רקדת ושתית ח''י רוטל שוקו במירון...

אני התאבלתי יחד עם כל עולם הישיבות וליוותי למנוחת עולמים את הגרש''י בורנשטיין זצוק''ל
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 21:04

אני נאלץ להודיע לך שאני השתתפתי היום בלוויה של הרשב"י זצוק"ל וגם הייתי במירון (אתמול בלילה במירון והיום בשידור חי )
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 14 מאי 2017, 21:05

אחד ויחיד כתב:אני נאלץ להודיע לך שאני השתתפתי היום בלוויה של הרשב"י זצוק"ל וגם הייתי במירון (אתמול בלילה במירון והיום בשידור חי )

מעודי לא הייתי במירון(ליטאי שכמוני..)
ממליץ לי לנסות שנה הבאה?
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 מאי 2017, 21:07

חויזר כתב:
אחד ויחיד כתב:אני נאלץ להודיע לך שאני השתתפתי היום בלוויה של הרשב"י זצוק"ל וגם הייתי במירון (אתמול בלילה במירון והיום בשידור חי )

מעודי לא הייתי במירון(ליטאי שכמוני..)
ממליץ לי לנסות שנה הבאה?

ממליץ בחום אבל עוד יותר ממליץ
1. לבוא לציון לומר תהילים ולחזור הביתה
2, לא להכניס שום אוכל שמוגש בכל דרך העליה לציון כולל הח"י רוטל בחניון וכ'
ובשנה הבאה תשאל אותי אני יגיד לך עוד כמה דברים
ובדרך אגב אלפי ליטאים עולים מירונה אז זה שלא עלית לא קשור לזה שאתה ליטאי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד
 
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 20:26
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 14 מאי 2017, 21:10

אחד ויחיד כתב:
חויזר כתב:
אחד ויחיד כתב:אני נאלץ להודיע לך שאני השתתפתי היום בלוויה של הרשב"י זצוק"ל וגם הייתי במירון (אתמול בלילה במירון והיום בשידור חי )

מעודי לא הייתי במירון(ליטאי שכמוני..)
ממליץ לי לנסות שנה הבאה?

ממליץ בחום אבל עוד יותר ממליץ
1. לבוא לציון לומר תהילים ולחזור הביתה
2, לא להכניס שום אוכל שמוגש בכל דרך העליה לציון כולל הח"י רוטל בחניון וכ'
ובשנה הבאה תשאל אותי אני יגיד לך עוד כמה דברים
ובדרך אגב אלפי ליטאים עולים מירונה אז זה שלא עלית לא קשור לזה שאתה ליטאי

בשנים האחרונות הליטאים נהיו חסידים במובנים מסויימים ואכמ''ל
רבותינו בכל הדורות לא אחזו כלל וכלל מהעלייה למירון ואכמ''ל
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ל"ג בעומר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 מאי 2017, 21:23

וידוי אישי:
אני בבחרותי הייתי פעמיים במירון לג בעומר, ואחרי שלמדתי את הנושא וראיתי שרבותי מתנגדים לזה כבשתי את רצוני לעשות רצון הקב"ה בלבב שלם. (ולא היה קל).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13856
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־77 אורחים