ליצמן - דגל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda, אחד

Re: ליצמן - דגל

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 14:11

כתבן כתב:
אני פה כתב:אפשר לחשוב על מה המהומה , באמת גפני לא מצייר עצמו שמאלן, הוא אומר מפורש שהוא שמאלן, ואם זה מרתיח מישהו בדגל שיבוא בטענות לגפני.
צודק, גפני אומר שהוא שמאלן אז למה לליצמן אסור לומר את זה.
לגבי המנדטים, הוא ענה לא לעניין, החוק קובע אחוזים ולא מנדטים. צריך לקבל 3.25% כדי להיכנס לכנסת, גם אם יגדילו ל140 או ל250 זה לא יעזור למי שיש לו פחות מ 3.25% מכלל הקולות.
אגב, ליצמן מדבר גבוהה, אבל הוא יודע שאם דגל רצים לבד, במצב הקיים רוב הסיכויים ששלומי אמונים ירוצו איתם ולא עם גור, ואז מי שלא יעבור את אחוז החסימה זה אגו"י.

סתם דמיונות, שלומי אמונים לא ירוצו בחיים על דגל על חשבון אגו"י, הם עד היום מתחו את החוט אבל רק עד גדול מסויים.
לא יהיה לו שום אדמו"ר שילך איתו לכזה מהלך...

ובדרך אגב בדגל הם יקבלו הרבה פחות מאשר עם ליצמן כי שמה אין לו את הטענה שבעצם הוא הכי גדול - כי מול הליטאים הוא לא הכי גדול...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 14:11

פך שמן כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:בשלמא אם ליצמן היה מתראיין ללדעת, הייתי מבין שאתם לוקחים את הראיון ברצינות.
אבל להביא מהזבלונים ההם, ולהאמין להם, ולדון במשברים שלהם.

איפה טיפת כבוד עצמי שלנו?
ושיריבו ליצמן וגפני.
ופרוש ומוזס ואייכלר יעשו מה שצריך בשקט כל הכבוד!

מה עם מקלב ואשר, שכחת? אה

הוא לא שכח, הוא לא...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 14:12

כתבן כתב:
חויזר כתב:הרב ליצמן היקר אנחנו לא סתם רצים תחת אותה מפלגה
'אנשים אחים אנחנו'!
דווקא בגלל זה ליצמן אמר את מה שאמר, הרצון של גפני להצטייר כשמאלן משליך על המפלגה כולה, לכן חשוב שליצמן יאזן את זה.
אני גם משוכנע שלגפני זה לא הפריע.
יפה שבלוי תפס כותרת, אבל הוא לא מייצג אף ח"כ מדגל.

זה הכל, ניתוח מהיר וקצר של כל מה שקרה פה בימים האחרונים...
תודה לך כתבן.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 14:14

כתבן כתב:
AAAA כתב:לא מאמין שזה שהוא אמר שהוא נוטה לשמאל היא דעת רה"י שליט"א, עובדה שיתד התביישו לצטט את הדברים האלו, ודו"ק.
יתד לא ציטטו לא בגלל שהתביישו, אלא כי זה היה מיועד לאוזני התקשורת השמאלנית.

מי שזוכר את נאום הרב שך (הנאום הידוע בתקשורת כנאום השפנים) בנאומו הוא אמר את הדברים האלה, שהשמאל מרוחק מאד מהדת (אוכלי שפנים וכו') ולכן אי אפשר ללכת איתם, ומי שהבחין בנימה, הוא בעצם הסביר כי זו הסיבה שאנו הולכים עם הימין ולא בגלל דעות ימניות, כי הוא סבר שיש לוותר על שטחים תמורת שלום.

מנגד היום כשלא מדובר בשלום עם מדינה כמו מצרים וירדן, אלא עם טרוריסטים שככל שנותנים להם יותר, כך הטרור מתגבר.
מי שיקשיב לאייכלר יבחין היטב שגם דעת רבו שונה לחלוטין לגבי וויתורים לפלשתינים, מדעתו לגבי שלום עם מדינות ערב. ובפרט לאחר ההתנתקות, אפשר לומר שגם בעלזא שהיו האגף השמאלי באגו"י הפכו לימין.
במצב זה להצטייר כבעלי דעה שמאלנית יפגע אלקטורלית, וטוב עושה ליצמן שמאזן את הדברים.

האדמו"ר מבעלזא נחשב גם היום כמי שסובר הכי שמאלית משאר האדמו"רים, שאר האדמו"רים הקצינו עוד יותר לימין בשנים האחרונות...
אבל כיום זה כמעט ולא רלוונטי, לא מתקדם כלום בנושא הזה ב-20 שנים האחרונות, לכן אין שום צורך לעסוק בזה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 14:16

משה יודלזון כתב:כפי הידוע לי, גפני הוא שמאלן אבל לא מהיום. הוא השמאלן מבין כל חברי כנסת החרדיים (למעט אריה דרעי).

עוד אחד שמשוכנע שדרעי הוא יותר שמאלי מגפני...
מתי ראית זה ?? אהה ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 07 יולי 2017, 16:05

גאליצינער
ואי ואי הייתי בטוח שהנושא הזה ידליק אותך...
איך הצלחת להתאפק עד עכשיו מלהגיב...?
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 07 יולי 2017, 16:07

אפשר לומר שבנושאים הללו עשית את רוב התגובות שלך.
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 08 יולי 2017, 21:27

מגוחך להתווכח על מה יהיה אילו.
זה תלוי בכל כך הרבה דברים עם מי ירוצו שלומי אמונים, ההגיון של אחד חושב כך ושל האחר חושב אחרת.
שאלה לא פחות מעניינת עם מי ירוצו בעלזא, זה תלוי באדמו"ר, ומלבדו אף אחד לא יודע מה הוא חושב על כך.

אבל הוויכוח לא יוכרע כי ימשיכו לאיים וירוצו ביחד.

כל מה שאמרתי שליצמן משחק גבור שהאיום לא מפחיד אותו, אלא שאף על פי שדגל קטנים לבד, האיום אינו איום סרק כי יש סבירות שבמקרה של פילוג חלק מאגו"י ירוצו איתם, ואז הנותרים באגו"י יוותרו בחוץ.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 08 יולי 2017, 21:50

כתבן כתב:מגוחך להתווכח על מה יהיה אילו.
זה תלוי בכל כך הרבה דברים עם מי ירוצו שלומי אמונים, ההגיון של אחד חושב כך ושל האחר חושב אחרת.
שאלה לא פחות מעניינת עם מי ירוצו בעלזא, זה תלוי באדמו"ר, ומלבדו אף אחד לא יודע מה הוא חושב על כך.

כל מה שאמרתי שליצמן משחק גבור שהאיום לא מפחיד אותו, אלא שאף על פי שדגל קטנים לבד, האיום אינו איום סרק כי יש סבירות שבמקרה של פילוג חלק מאגו"י ירוצו איתם, ואז הנותרים באגו"י יוותרו בחוץ.

החלק הראשון נכון כמובן.
אך, החלק השני לא נכון משום ש''עץ'' שווים הרבה יותר משלומוי אמונים וירוצו עם אגודה, ומשום כך דווקא דגל לא תעבור את אחוז החסימה.
אני מת כבר לראות את התגובות של גאליציענר
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 08 יולי 2017, 22:26

כוכב כתב:

החלק הראשון נכון כמובן.
אך, החלק השני לא נכון משום ש''עץ'' שווים הרבה יותר משלומוי אמונים וירוצו עם אגודה, ומשום כך דווקא דגל לא תעבור את אחוז החסימה.

הזוי! שלומי אמונים עוקפת את העצניקים בכמה וכמה.
ועד

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 09 יולי 2017, 01:01

ועד כתב:
כוכב כתב:

החלק הראשון נכון כמובן.

הזוי! שלומי אמונים עוקפת את העצניקים בכמה וכמה.
עץ התמודדו לעיריות בי-ם, ב"ב, מודיעין עילית וקיבלו 14,000 קולות בשאר המקומות הם מעטים גג עוד 3000 תוסיף ריבוי טבעי הגעת ל 18,000. (חצי מנדט)
לשלומי אמונים פוטנציאל של 90,000 קולות. (שנים וחצי מנדטים) יחי ההבדל הקטן.

אלא שכפי שאמרתי פוטנציאל, אבל לא גרעין קשה.
למעשה כל מי שלא גור בעלזא וויזניץ יכול להיות שלומי אמונים, מצד שני כמעט אף חוג לא יגיד לך שהוא במוצהר שלומי אמונים.
במבחן התוצאה בכל מקום ששלומי אמונים התמודדו עצמאית הם הצליחו להביא כמעט את כולם.
באלעד הלכו איתם כולם, בביתר חסרו רק באיאן, בבית שמש חסרו ביאלא.
מה יקרה במצב של פילוג בארצי, קשה מאד לדעת, זה לא כמו חוג אחד, קחו לדוגמא את בעלזא האדמו"ר יכול להחליט ללכת עם צד אחד או עם הצד השני באותה מידה, וכ 10,000 קולות יעשו כהוראתו.
שלומי אמונים זה משהו שונה פרוש חייב תמיד להסתכל על ציבור המצביעים הפוטנציאלי ולראות לאן נושבת הרוח.
השאלה את מי יאשימו בפילוג? מי יצטייר כצד שפילג ללא הצדקה, ומי יצטייר כצד שניסה למנוע פילוג מתוך רצון לאחדות?
לכן יש שמנסים לגמד את שלומי אמונים כי בעצם אף חוג גדול לא בכיס שלהם, אבל כאמור יש את מבחן התוצאה, ושם פרוש הוכיח שהוא מצליח להביא כ 90% מהמצביאים החסידיים שאינם גור בעלזא וויזניץ.
צא וראה כמה נציגים יש לשלומי אמונים בעיריות, פי כמה מלכל סיעה אחרת באגו"י. וכמובן ראשי ערים ביתר ואלעד, מ"מ ר"ע י-ם. ועוד סגני ר"ע בכמה מקומות.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 יולי 2017, 17:19

אני לא רוצה עכשיו להתחיל עם כל הויכוחים, אין לי ממש זמן לזה אולי בעוד יום יומיים.
אבל כמה נתונים:
1] אתה בעצמך הודית לי [כתבן] שקהילות כצאנז וסלונים הם כלל לא נחשבות כשלומי אמונים - אלא שבדרך כלל האינטרסים שלהם מצטלבים יחד והכי נוח להם ולעוד כמה קהילות ללכת ע מאיר פרוש שמספק להם את הסחורה.
2] מאיר פרוש אכן הלך בשנים האחרונות נגד רבים אחרים. אבל למעשה למשל באלעד הוא לא יצא לדרך עד שקיבל את תמיכת ויז'ניץ, וברור שאם ויז'ניץ היו תומכים בקריספל אז פרוש לא היה ראש העיר, כך שלמשל שמה הוא לא יכול להגיד שהוא ניצח לבדו, אפשר לומר שהוא השכיל לאחד כמה כוחות יחד בכדי לנצח.
כנ"ל אפשר לומר בבית שמש, שמה הוא השכיל לרתום את אלו שלא מצביעים בבחירות בד"כ אותם הוא הביא לקלפיות ע"י חתימות של כמה מהרבנים ובראשם הגר"ש וואזנער שהורה אז להצביע, אבל בבחירות הבאות אני מאמין שיהיו לו חצי ממה שיש לו הפעם [א"א יהיה אותו סיפור].
כך שלמעשה מאיר פרוש אין לו שום ציבור שהולך אחריו, אלא בכל פעם מחדש הוא צריך ליצור בריתות עם קהילות כאלו ואחרות כך שלמעשה זה לא יחזיק לו - אם זה יהיהה ברגע האמת.
3] אפשר להצביע על תופעה חדשה ששאר הח"כים פועלים בקרב שאר החצרות, בעבר היה הולך שהח"כ של גור היה עושה רק עבור גור, של ויז'ניץ לויז'ניץ וכך הלאה, ככה נשאר למאיר פרוש לטעון שהוא מייצג את שאר הקהילות, בשנים האחרונות זה השתנה במקצת כששאר הח"כים התחילו לעבוד עבור שאר הקהילות גם, נקודה ראויה לציון.
4] לגור יש כמה קהילות שהולכים עימה תמיד, בשנים אחרונות מוסיף יענקל ליצמן עוד קהילות לרשימה הזאת, ברגע האמת עלול מאיר פרוש לקבל את זה בפרצוף...
5] ויש גם את המועצת, ואכמ"ל.

כוכב, אתה מרוצה ??? מבסוט ???
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 09 יולי 2017, 23:49

כל הדיבורים של לרוץ בנפרד, הם סתם דיבורים בעלמא ולא מעשי כלל.
סוף פסוק, החכי"ם נתונים למרות הגדולים, ולא נראה לי שיש כיום גדול אחד, הן בציבור הליטאי והן בציבור החסידי, שחושב שכדאי לרוץ בנפרד. (אא"כ יחליטו שכדאי לרוץ בנפרד, בכדי להרבות כוח בכנסת, אבל אך ורק בדרך של שלום, מה שאין סיכוי שיקרה...)
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 16 יולי 2017, 15:55

גאליציינער כתב:אני לא רוצה עכשיו להתחיל עם כל הויכוחים, אין לי ממש זמן לזה אולי בעוד יום יומיים.
אבל כמה נתונים:
1] אתה בעצמך הודית לי [כתבן] שקהילות כצאנז וסלונים הם כלל לא נחשבות כשלומי אמונים - אלא שבדרך כלל האינטרסים שלהם מצטלבים יחד והכי נוח להם ולעוד כמה קהילות ללכת ע מאיר פרוש שמספק להם את הסחורה.
2] מאיר פרוש אכן הלך בשנים האחרונות נגד רבים אחרים. אבל למעשה למשל באלעד הוא לא יצא לדרך עד שקיבל את תמיכת ויז'ניץ, וברור שאם ויז'ניץ היו תומכים בקריספל אז פרוש לא היה ראש העיר, כך שלמשל שמה הוא לא יכול להגיד שהוא ניצח לבדו, אפשר לומר שהוא השכיל לאחד כמה כוחות יחד בכדי לנצח.
כנ"ל אפשר לומר בבית שמש, שמה הוא השכיל לרתום את אלו שלא מצביעים בבחירות בד"כ אותם הוא הביא לקלפיות ע"י חתימות של כמה מהרבנים ובראשם הגר"ש וואזנער שהורה אז להצביע, אבל בבחירות הבאות אני מאמין שיהיו לו חצי ממה שיש לו הפעם [א"א יהיה אותו סיפור].
כך שלמעשה מאיר פרוש אין לו שום ציבור שהולך אחריו, אלא בכל פעם מחדש הוא צריך ליצור בריתות עם קהילות כאלו ואחרות כך שלמעשה זה לא יחזיק לו - אם זה יהיהה ברגע האמת.
3] אפשר להצביע על תופעה חדשה ששאר הח"כים פועלים בקרב שאר החצרות, בעבר היה הולך שהח"כ של גור היה עושה רק עבור גור, של ויז'ניץ לויז'ניץ וכך הלאה, ככה נשאר למאיר פרוש לטעון שהוא מייצג את שאר הקהילות, בשנים האחרונות זה השתנה במקצת כששאר הח"כים התחילו לעבוד עבור שאר הקהילות גם, נקודה ראויה לציון.
4] לגור יש כמה קהילות שהולכים עימה תמיד, בשנים אחרונות מוסיף יענקל ליצמן עוד קהילות לרשימה הזאת, ברגע האמת עלול מאיר פרוש לקבל את זה בפרצוף...
5] ויש גם את המועצת, ואכמ"ל.

כוכב, אתה מרוצה ??? מבסוט ???

ועוד איך אני מרוצה,
אני מתגעגע לתקופת הבחירות שהיית קוטל פה על ימין ועל שמאל.
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יולי 2017, 15:58

בדרך אגב, כתבן לא ענה לי, טוב הוא עשה... כתבתי את זה רק בשבילך...

אי"ה ובל"נ בבחירות הבאות...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 16 יולי 2017, 16:00

בינתיים אתה משחיז סכינים אהה
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יולי 2017, 16:09

לאו דווקא, הסכינים מושחזים ועומדים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 16 יולי 2017, 16:12

סומך עליך...
אגב. מה התוכניות של בעלזא לבחירות הקרובות? יש משהו מיוחד?
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יולי 2017, 16:13

לא עולה לי עכשיו משהו בראש...
אתה מתכוון למשהו ספציפי ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער