שלמה הלברנץ מנהיג "לב טהור" טבע בנהר במקסיקו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

שלמה הלברנץ מנהיג "לב טהור" טבע בנהר במקסיקו

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 09 יולי 2017, 16:32

דיווח במקסיקו: מנהיג הכת החרדית "לב טהור" טבע למוות
כלי תקשורת במדינה דיווחו כי שלמה הלברנץ, בן 55, טבע בנהר במדינת צ'יפאס בנסיבות לא ברורות. משרד החוץ מסר כי הדיווח נמצא בבדיקה. לפי עדויות, הכת נהגה בשיטות אלימות נגד חבריה שהעזו להמרות את פיו של הלברנץ

יום ראשון, 09 ביולי 2017, 00:37

שלמה הלברנץ, מנהיג הכת החרדית "לב טהור", טבע למוות בנהר סן חוארז שבמקסיקו - כך דווח בכלי תקשורת במדינה. לפי הדיווח באתר "אל דיארו דה צ'יפאס", גופתו של הלברנץ, בן 55, נמשתה מהנהר שבמדינת צ'יפאס. משרד החוץ מסר כי הדיווח נמצא בבדיקה וכי טרם נמסר אישור על דבר מותו.

אנשי כת "לב טהור", ישראלים לשעבר, סרו למרותו של מנהיג הקהילה הלברנץ, חוזר בתשובה שכינה את עצמו אדמו"ר על אף שמעולם לא החזיק בידו תעודת הסמכה לרבנות ולא זכה לגיבוי מרב או דמות תורנית כלשהי. במהלך השנים האחרונות נאלצו חברי הכת לנדוד ממקום למקום, גם בשל תלונות שהגיעו לרשויות על התעללויות שהיו בתוך הקהילה.

עדויות קשות על ההתנהלות בכת הגיעו במשך השנים גם למשטרת ישראל ולחברי כנסת שנדרשו לטפל בהן. לפי העדויות, עלתה תמונה שלפיה בכת נהוגה שיטת אלימות קשה נגד מי שמעז להמרות את פיו של הלברנץ. העדויות העלו הכאת ילדים במוטות ברזל, השגת ציות על ידי כאב מתמיד כגון נעילת נעליים קטנות ממידת הרגל, נידויים וחרמות למשך זמן ארוך שבו האדם נכלא לבדו במרתף, שלילת מזון, קנסות כספיים, נטילת כדורים פסיכיאטריים ללא אבחון פסיכיאטרי ונישואים בכפיה מגיל 14.

אורית כהן, שאחיה וששת אחייניה נמצאים בקהילה של הלברנץ, נאבקת להחזרת הילדים לארץ. בשיחה עם ... אמרה כהן כי היא "מאושרת שהרשע המרושע הזה כנראה קיבל עונש מהשמיים על כך שהוא התעלל בהרבה משפחות וילדים. סידרו לו מיתה כמו שצריך". כהן סיפרה כי "נשי משרד החוץ עדכנו אותה על כך שהלברנץ נכנס לטבול בנהר ונסחף למוות. היא אמרה כי היא דורשת כעת מהמדינה להחזיר את הילדים לישראל מיידית. לדבריה, "אם יחכו, הילדים ייעלמו. יש לו בן בשם נחמן שעלול להיות היורש שלו ולהתנהל באותה צורה".

נמחק
נערך לאחרונה על ידי טראמפ בתאריך 09 יולי 2017, 16:39, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: בד"ה ר' שלמה הלברנץ מנהיג "לב טהור" טבע בנהר במקסיקו

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 09 יולי 2017, 16:34

ויש להוסיף באבוד רשעים רינה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 09 יולי 2017, 16:35

יש הרבה שטוענים שהטביעה מבוימת
בשביל שירדו להם מהראש ויפסיקו לרדוף אותם
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 09 יולי 2017, 16:36

יצחק הספרן כתב:ויש להוסיף באבוד רשעים רינה.

ניסיתי אתמול שעות ארוכות למצוא חומר המוכיח שעשה מעשים חמורים
וחוץ מסיפורים לא מצאתי כלום אז הוא עדיין בחזקת חפות
אדרבה אם מישהו יוכל להוכיח לי ההיפך אולי אקבל את דעתו
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 09 יולי 2017, 16:42

אני יכול להעיד על חלק מהדברים כשהם היו עדיין במונסי
חסידי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 09 יולי 2017, 16:43

מצטרף לדברי המשוטט.

חסידי, קום והעד.
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 09 יולי 2017, 16:44

גם אני אשמח לשמוע עדיות
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 09 יולי 2017, 16:48

הם נכנסו למקסיקו מגואטמאלה לפני כמה שבועות הם היו בדרך לאיראן, ששם מדינת ישראל לא יכול להגיע אליהם, (יש אומרים שהמדינה שם קץ לחייו לפני שהוא מגיע לשם).
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 09 יולי 2017, 16:50

טביעת מנהיג הכת בנהר
משפחות נפגעי "לב טהור" - לא מאמינים שהלברנץ טבע
"צריך להביא אותו לפה ולשפוט אותו", אומר אביו של תלמיד ישיבה מגבעת שאול שנסחף ל'לב טהור', שלא מאמין כי שלמה הלברנץ טבע. אם זה אכן קרה - "יש לדרוש את גופתו", אומרת אחרת (חרדים)
אלי רוטמן
|
ט"ו בתמוז תשעז 12:18 09.07.17
משה קשאני, אדם חרדי שבנו חבר בכת 'לב טהור', לא מתנחם מהדיווחים כי מנהיגה שלמה הלברנץ טבע למוות בנהר בערב שבת, הבוקר (ראשון) הוא עדיין כועס ולא בוחל במלים קשות.

לגבי הדיווחים על טביעתו, הוא בטוח: "זו רק הצגה, כדי ש'יירדו' ממנו. זה מקובל במקסיקו, לתת שוחד, להימלט ולעשות כאילו מתים. 90 אחוז שהוא חי, שהוא ביים את מותו. אמרו לי ככה גם אנשים שמבינים איך זה עובד שם".

אברהם קשאני, בנו, היה תלמיד ישיבה נחשבת בשכונת גבעת שאול שבירושלים. "פתאום אנחנו מקבלים דיווחים כי הוא נרדם באמצע הלימודים", מתאר אביו. "כששאלנו אותו למה הוא לא הולך לישון מוקדם, הוא התחמק. בהמשך התברר שהוא התחבר לבחור שלקח אותו להלברנץ - עוד לפני שהוא שינה את שמו מארז לשלמה - והוא הדריך אותם להשחית מודעות על אוטובוסים, וכל לילה הוא היה נותן להם משימה אחרת. פעם אחת תפסו אותם, והתפתחה אלימות".

"הוא התחיל לקלל את המדינה ואת הרבנים. הלברנץ הקהיל סביבו קבוצת של 12-15 בחורים בשכונת 'בית ישראל', שם הוא היה גר, וקרא להם 'לב טהור'. יום אחד אני מקבל הודעה שהוא הבריח קבוצה לווילה גדולה שהוא קנה במונסי שבארצות הברית, כי הוא הבין שהורי הבחורים 'עלו' עליו ולא מתכוונים לשתוק לו".

לדבריו, "אברהם, שהיה אז בן 16, הכחיש שהוא מתכוין להצטרף אליהם ולעזוב את הארץ, אבל לי נודע שהוא הגיש בקשה לדרכון. כשאמרתי לו את זה הוא סיפר שהדרכון הוא רק בשביל נסיעה לאומן ולא קשור לקבוצה הזו. ואז, פתאום, הוא נעלם. לא ישנו כמה לילות, חיפשנו אותו בבתי חולים והמשטרה גם פרסמה את הפרטים שלו. לילה אחד הוא מתקשר הביתה ואמר לאשתי 'אני נמצא בארצות הברית, בלב טהור' - וניתק את הטלפון".

"כמה שהתקשרתי אליו לא עזר לי, ניתק את הקשר לגמרי. דרך חבר שלי הצלחתי אחרי הרבה זמן לחדש קצת את הקשר, והוא הסכים שאני יבוא אליו. כשהגעתי למונסי קיבלו אותי יפה, אבל הכל שם היה מוזר. באותו זמן הלברנץ בדיוק נכנס לבית סוהר ל-12 שנה בעוון חטיפת ילדה".

האב ממשיך ומתאר בכאב: "הכל שם היה סגור ומסוגר, הם כמעט לא יוצאים מהמקום - ממש כת. לבן אדם הזה (הלברנץ) יש כושר שכנוע אדיר, אבל אותי - כחרדי - הוא לא הצליח לשכנע. אחר כך עשינו מחווה לבן שלי, והשתתפנו בחתונה שלו, אבל כשהוא הקים משפחה ראיתי זוועה: הנכדים בלי שיניים, הבן שלי בלי שיניים, המקרר ריק - חוץ מלחם, הלכתי לסופר ועשיתי לו קניות".

"היום אני לא יודע איפה הבן שלי. אחרי שגירשו אותו מקנדה, לפני בערך שנתיים, הוא הגיע לארץ ולא התייחס אל כל המשפחה שלנו שחיכתה לו בשדה התעופה. לא רצה לדבר איתנו. בהמשך הוא נסע לגואטמלה, ומאז עד עכשיו אין לנו שום קשר. הלברנץ הוא כמו הק.ג.ב. איך שהוא מתנהג שמה", מסיים האב משה החרד לגורל בנו.

גם צופיה נהון, מי שמלווה ב-4 השנים האחרונות את המשפחות הנפגעות, מגלה כי "רוב המשפחות לא מאמינות שזה הוא שטבע, עד כדי שחלקן ביקשו לנסוע בעצמן כדי לוודא את מותו".

את ההערכות כי במידה והדיווחים נכונים תתפרק הקבוצה הקיצונית, דוחה נהון בראיון לגל"צ. לדבריה, כלום לא יעזור, לכת הזו ישנם סדר וארגון מאוד חזקים - יש את מאיר רוזנר שהיה יד ימינו של הלברנץ, יש את גולדמן שמנהל את הכספים ודובר שלהם, יש שני אחים שממונים שם על המשמעת וכמובן יש את היורשים נחמן ויואל שעשויה להתפתח ביניהם מלחמה.

החשש העיקרי כעת עם היעלמות המנהיג, הוא ש"המשפחות שם עלולות להיכנס לכאוס מוחלט. לכן ממש ראוי שישראל וארה"ב, המדינות שהמשפחות נמנות על אזרחיהן, ידרשו את הסגרתן בתום 180 הימים שמקסיקו הרשתה להן להיות על אדמתה. הכי חשוב - להחזיר לפה שתי משפחות ישראליות שהבריחו איתן את ילדיהן הקטנים מהארץ, משפחות חיון ובויאר".

נהון, שעומדת גם מאחורי הצעת החוק נגד כתות פוגעניות, טוענת כי אישור החוק מתעכב, כי "הניסוח שלו היה מתאים גם לקהילות חסידיות סגורות מסוימות - ואפילו שעשינו בידול בלשון החוק, הוא עדיין לא עובר, כנראה בגלל בעלי אינטרס כלשהם".

המכה שמדינת ישראל יכולה וצריכה לדעתם לגרום ל'לב טהור', היא שתפעל להביא לפה את גופתו, "ככה קברו לא ייהפך להיות מוקד עלייה לרגל", היא טוענת.

http://www.kikar.co.il/238274.html
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 09 יולי 2017, 16:55

יש עדויות של עשרות אנשים, שהתלוננו במשטרה על מעשים מזוויעים, במדינות רבות.
בגלל זה הוא נאלץ לברוח ממקום למקום.
אפשר לטעון כי לא הוברר בבי"ד אז אין לדעת, אבל אם כך מה תועיל עדות של ניק עלום בפורום.

בכל מקרה יהדות ודאי אין שם, ולא ראוי עשה פותח האשכול שהוסיף ר' לשמו.

בקיצר הוא טבע, (אם זה נכון ולא מבויים) אז אין כבר צורך להיכנס לפרטי פרטים (מספיק שאחוז אחד ממה שטוענים נכון, כדי שיגיע לו מוות ביסורים) ועכשיו מי שיכול שימהר להצילם, אולי זה עת רצון, לפני שבנו יצליח לשלוט בהם כאביו.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 09 יולי 2017, 17:01

אני זוכר כשהוא החליט לשדך את הבת שלו עם אחד מהחסידים שלו, והיא לא רצתה וברחה מהבית לאחד מהשכנים.

אני זוכר בחורים שברחו באמצע הלילה בגלל שקיבלו עונש מלקות או שעשו להם כויות כעונש וכו'

אני גם לא אשכח את אותו בוקר כשעשרות רכבי ה FBI והמשטרה לקחו אותו לבית הסוהר.

אני רק רוצה להוסיף שאני התפללתי שמה הרבה ודיברתי עם הרבה מהחסידים שלו ואני לא חושב שהוא היה רשע לדעתי זה רק בעיה נפשית, לכן אני מרחם עליו ועל החסידים שלו.
חסידי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 יולי 2017, 17:01

היה כבר על זה דיון בוועדת המדינה או שם דומה - אחד מוועדות הכנסת ושם הושמעו עדויות קשות ביותר נגדו.
ה' יעזור לכולם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 09 יולי 2017, 17:55

למעוניינים

שלמה הלברנץ (העלבראנץ; 5 בנובמבר 1962 - 7 ביולי 2017) היה מנהיג קהילת לב טהור. בסוף שנות ה-90 גורש מארצות הברית והשתקע עם קהילתו בקוויבק שבקנדה, לאחר הסתבכויות עם רשויות החוק בקנדה בשל חשד להתעללות בילדים, הוא וקהילתו נמלטו לגואטמלה. טבע למוות במקסיקו, ביולי 2017.
ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]
שלמה הלברנץ נולד כארז שלמה אלברנס, בן למשפחה חילונית. האב פנחס הוא ממשפחה ספרדית יוצאת יוגוסלביה והאם יוכבד למשפחת צרפתי-קמחי. האב שירת כצנחן ונישא ליוכבד בקיבוץ חולתה. כעבור זמן עברה המשפחה לשכונת קריית היובל בירושלים, שם נולד ארז שלמה (השם שלמה הוא על שם סבו שלמה אלברנס)[1].
בנערותו החל בתהליך של חזרה בתשובה. הוא החל ללמוד בישיבת איתרי בשכונת בית צפפה בירושלים. בתחילת שנות ה-80 נישא למלכה אזולאי, בת קריית אתא.
באמצע שנות ה-80 הקים את ישיבת "לב טהור" בשכונת בית ישראל בירושלים. הוא החל לרכז סביבו אוהדים וחסידים. את ישיבתו ניהל בדרכה של חסידות סאטמר עם הדגשים בולטים נגד הציונות ומדינת ישראל.
לאחר חתונתו הוא קיבל את הנהגתו של הרב אליעזר שלמה שיק מברסלב. בהיותו בן 20 החל להתקרב לחסידות סאטמר. הוא שינה את שמו לשם אשכנזי, הלברנץ, הדומה בצלילו לשמו משפחתו המקורי, וכמו כן החל להשתמש בשמו השני, שלמה.
בשנת 1990, לאחר שנפתחה נגדו חקירה בחשד לשיתוף פעולה עם גורמים איסלאמיים בעבירות הקשורות לביטחון המדינה, נמלט הלברנץ לארצות הברית יחד עם כמה עשרות מתלמידי ישיבת לב טהור. הנערים הוברחו מישראל בדרכונים מזויפים ונגד הלברנץ נפתחה חקירה נוספת בגין חטיפה.
הלברנץ השתקע בעיירה מונסי שבמדינת ניו יורק. כעבור זמן קראו רבני מונסי להחרים את הלברנץ ולהיזהר מחטיפת ילדים בעיירה.
בשנת 1994 נעצר הלברנץ על ידי האף.בי. איי בחשד לחטיפת הילד שי פימה בן ה-13. לאחר משפט ארוך שבמהלכו נוספו תלונות על החזקת קטינים וחטיפתם בניגוד לרצונם, הורשע הלברנץ ונידון למאסר. בסוף שנות ה-90 הוחלט לגרש את הלברנץ מארצות הברית לישראל. הוא השתקע עם קהילתו בעיירה סנט אגט במחוז קוויבק שבקנדה.
בשנת 2012 שוב עלה שמו לכותרות, בעקבות כתבות ותחקירים בתקשורת הישראלית. כמה חברים לשעבר בקהילתו טענו כי הרב הלברנץ שולט בהם בכוח, מפריד גברים מנשותיהם, ואוסר אכילת עופות ובשרים וכן מיני דגן מחשש שהונדסו גנטית. בנות מגיל 3 מחויבות ללבוש שאלים, גיל הנישואים הוא עשר, גירושים בין בני זוג נעשים ללא מתן גט, התפילות נמשכות ימים שלמים ועונשי מלקות וכדומה אלימים מוטלים על חברים "סוררים" בקהילה. כאשר הרב הלברנץ חושד שחל רפיון בנאמנותו של אחד מחסידיו כלפיו, הוא מורה לו ליטול תרופות פסיכיאטריות. לדבריהם, הרב הלברנץ טוען שהוא גלגול נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי ועל אף שהלברנץ נולד למשפחה ספרדית, מאמינים בני הכת כי הוא נצר למשפחת הרבנים האשכנזית 'הילברון'.
במאי 2013 פורסם באתר בחדרי חרדים כי מלכה, אשתו של הרב הלברנץ, נמלטה לישראל והושמעה הקלטה שבה היא מתארת אלימות כלפיה. עם זאת, בתגובה של הרבנית לאתר היא הכחישה כי נמלטה ואמרה שהגיעה מסיבות רפואיות[2].
על פי דיווחים עבר הלברנץ עם חלק מקהילתו למדינת צ'יאפס במקסיקו. ב-7 ביולי 2017 טבע למוות, כשטבל בנהר בערב שבת[3].
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
אדמו"ר בעל כורחם, דיוקן
שי פוגלמן, סנט אגט (קנדה), לב המאפליה || מה באמת קורה בחצר האחורית של "כת הטאליבן", באתר הארץ, 9 במרץ 2012
אמילי עמרוסי - שישבת, ‏שלטון האימים של ר' שלמה, באתר ישראל היום, 10 באוגוסט 2012
על המנהיג הרב שלמה העלבראנץ, המרכז הישראלי לנפגעי כתות
הלברנץ התעלל בבנו וכלתו - הבן ברח והסאדיזם של כתתו שוב נחשפת, חדשות בקצרה
מערכת, פנים אמיתיות: כת "לב טהור" חלק ראשון, באתר nana10‏, 5 במאי 2013
הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]
^ שי פוגלמן, מה באמת קורה בחצר האחורית של "כת הטאליבן", באתר הארץ, 9 במרץ 2012
^ יואל קוריץ, זעקת הרבנית • "הם כולם הכו אותי. עמדתי למות. ירדו לי לחיים" • מצמרר, באתר בחדרי חרדים
^ דיווח: מנהיג כת "לב טהור" טבע למוות במקסיקו, באתר ynet, 8 ביולי 2017
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 09 יולי 2017, 17:55

לב טהור היא קהילה המונה כארבעים משפחות הפועלת כחצר חסידית. שם הקהילה נגזר מהפסוק "לֵב טָהוֹר בְּרָא-לִי אֱלֹהִים וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי" (תהילים פרק נא פסוק יב). מייסדה ומנהיגה הרוחני הוא הרב שלמה ארז הלברנץ (העלבראנץ). עד לסוף 2013 שכנה הקהילה בעיירה סנט אגט בפרובינציית קוויבק שבקנדה. על פי המרכז הישראלי לנפגעי כתות מוגדרת הקהילה ככת[1][2].
ב-2013 עברו אנשי הקהילה לגוואטמלה ובאמצע 2017 עברו חלקם למקסיקו. ב-8 ביולי 2017 טבע הלברנץ בעת טבילה בנהר במקסיקו.
תוכן עניינים [הסתרה]
1 הקמה
2 הגירה לארצות הברית
3 פרשת שי פימה והישיבה בכלא של הלברנץ
4 הגירה לקנדה
5 הסתבכות משפטית בקנדה
6 גואטמלה ומקסיקו
7 קישורים חיצוניים
8 הערות שוליים
הקמה[עריכת קוד מקור | עריכה]
שלמה ארז הלברנץ חזר בתשובה בצעירותו. באמצע שנות ה-80 ייסד את ישיבת 'לב טהור' בשכונת בית ישראל בירושלים. הלברנץ אימץ לעצמו את האידאולוגיה הקנאית של סאטמר בפרשנות המחמירה ביותר. סביב הלברנץ התקבצה קבוצת חסידים ואוהדים. כיום נאמד מספר החסידים בכמאה משפחות, ומספר האוהדים הכולל נאמד בכ-250–500.
להלברנץ יש השקפה רדיקלית בנושא "שנאת הרשעים", לפיה נתק בין חרדים לחילונים הוא דבר רצוי, ובכלל זה ניתוק הקשר בין חוזרים בתשובה להוריהם החילונים, דבר שגרם לסכסוכים ומריבות סביב ישיבתו.
הגירה לארצות הברית[עריכת קוד מקור | עריכה]
על פי משנתו, הלברנץ רואה סכנה ודאית מרחפת על קיומה של מדינת ישראל עקב עבירתם על שלוש השבועות ועבירות נוספות. בשנת 1990, ערב מלחמת המפרץ יישם הלברנץ את משנתו והיגר מישראל יחד עם 40 מתלמידיו. לפי טענה שהועלתה על ידי העיתונאי זאב גלילי, הדבר נעשה בעקבות חקירה שנפתחה נגדו בחשד ליצירת קשר עם ארגונים אסלאמיים עוינים. הלברנץ הכחיש טענה זו ותלה את נסיבות ההגירה במניעים אידאולוגיים בלבד. כמו כן הועלו טענות כי חלק מתלמידיו של הלברנץ הוצאו מהארץ ללא ידיעת הוריהם באמצעות שימוש בדרכונים מזויפים.
הלברנץ השתקע עם תלמידיו בבורו פארק שבניו יורק. לאחר מכן עבר לעיירה מונסי שבפרברי ניו יורק. כעבור תקופה קצרה הסתכסך עם קהילת קאשוי (קושיצה). מקהילת קאשוי הושמעו טענות המייחסות להלברנץ פגמים מוסריים, בעיקר על רקע יחסי משפחה בין חברי הקהילה למשפחותיהם שבחוץ.
פרשת שי פימה והישיבה בכלא של הלברנץ[עריכת קוד מקור | עריכה]
בשנת 1993 הסתבך הלברנץ בפרשת הילד שי פימה, בן להורים חילונים, שנעלם מרשות הוריו לאחר שהוחזר בתשובה על ידי הלברנץ. הלברנץ הואשם בסיוע להיעלמות הילד והורשע בבית משפט בניו יורק. הוא נשפט לכלא לתקופה שבין 4 ל-6 שנים. כעבור זמן קיצר בית המשפט לערעורים בניו יורק את תקופת המאסר לשנתיים.
הגירה לקנדה[עריכת קוד מקור | עריכה]
עקב ההסתבכויות עם השלטונות בפרשת שי פימה, איבד הלברנץ, יליד ישראל, את מעמדו בארצות הברית, דבר שגרם לגירושו לישראל בשנת 2000. הוא היגר לקנדה תחת בקשה למקלט מדיני. בית המשפט להגירה אישר את הבקשה. ממשלת קנדה ערערה על ההחלטה, אך בית המשפט הפדרלי אישר את החלטת בית המשפט להגירה.
הלברנץ השתקע בעיירה סנט אגט. הקהילה מכונה "קריית רימנוב". אנשי הקהילה אימצו לעצמם מנהגים קיצוניים, בעיקר בתחום לבוש הנשים. הנשים והבנות לובשות שאל מגיל 3 המכסה את כל גופן מלבד את פניהן. קיימת הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים. כמו כן הקהילה מחמירה בתחום הכשרות ברמה שאינה מקובלת בקרב הציבור החרדי.
בשנת 2012 גברה המודעות לקהילה בקרב הציבור הישראלי לאחר מקרה שבו ביקשו זוג בעלי תשובה להצטרף עם ילדיהם לקהילה והם עוכבו בצו בית משפט שהוצא דרך בני משפחתם המורחבת החילונית. כתבות תחקיר על הקהילה פורסמו ב מקור ראשון[3], ב"הארץ", ב"ישראל היום" ובתוכנית "פנים אמיתיות" של אמנון לוי בערוץ 10.
הסתבכות משפטית בקנדה[עריכת קוד מקור | עריכה]
בשנת 2013 החלו שלטונות הרווחה של קוויבק לחקור טענות בדבר הזנחה, התעללות ונישואי בוסר כלפי ילדים בקהילה. בעקבות זאת הורה בנובמבר אותה שנה בית המשפט להוציא 14 ילדים משתי משפחות בקהילה ולהעבירם למשפחות אומנה[4]. במקביל עזבו בני הקהילה באופן מאורגן את קוויבק ועברו לווינדזור ולצ'אטהם, בפרובינציית אונטריו, בנימוק שהשלטונות בקוויבק אינם מאפשרים להם לחנך את ילדיהם לפי אמונתם[5]. ואולם, בית המשפט באונטריו פסק כי הפסיקה הקודמת חלה גם בפרובינציה זו. במרץ אותה שנה הועברו שמונה מתוך אותם ילדים לאחריות שירותי הרווחה. הורים של שישה ילדים אחרים ניסו להבריחם לגואטמלה והם נתפסו בטרינידד[6].
רוב חברי הקהילה עברו באמצע 2014 לעיירה סאן חואן לה לגונה שבגואטמלה. באוגוסט אותה שנה החליטה העירייה לגרש אותם משטחה בטענה שהם מנסים להפיץ את אמונתם הדתית[7][8].
גואטמלה ומקסיקו[עריכת קוד מקור | עריכה]
בספטמבר 2016, בעקבות פנייה של גורמים רשמיים בישראל ועדויות בדבר התעללות בילדים ובמבוגרים, פשטה המשטרה בגוואטמלה על הבניין שבו מתגוררים אנשי הקהילה כדי לחקור את הטענות[9]. אנשי הקהילה עזבו את גוואטמלה סיטי ועברו לאזור מבודד יותר בוואטמלה.
באמצע 2017 עברה חלק מהקהילה למדינת צ'יאפס במקסיקו. זמן קצר לאחר מכן, בערב שבת, 8 ביולי 2017, טבל הלברנץ בסמוך לאנשי קהילתו בנהר, וטבע למוות[10].
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
שי פוגלמן, סנט אגט (קנדה), לב המאפליה || מה באמת קורה בחצר האחורית של "כת הטאליבן", באתר הארץ, 9 במרץ 2012
אמילי עמרוסי - שישבת, ‏שלטון האימים של ר' שלמה, באתר ישראל היום, 10 באוגוסט 2012
על המנהיג הרב שלמה העלבראנץ, המרכז הישראלי לנפגעי כתות
הלברנץ התעלל בבנו וכלתו - הבן ברח והסאדיזם של כתתו שוב נחשפת, חדשות בקצרה
לב טהור, אתר קהילת לב טהור
מערכת, פנים אמיתיות: כת "לב טהור" חלק ראשון, באתר nana10‏, 5 במאי 2013
'כת הלברנץ': "החרדים לוקים באמונות הבל", בחדרי חרדים
"כשהם עוזבים את הכת, הקרקע נשמטת", בחדרי חרדים
"להתגרש ולהחזיר גרושתו זו מצווה" • "אולצתי להישבע שיש לי מחלת מוח", בחדרי חרדים
תחקיר "המערכת" על לב טהור, 31 באוקטובר 2016
אשר הלפרין, בית המשפט קבע: 'לב טהור' הינה כת פוגענית, באתר "לדעת", כ"ט בניסן תשע"ז
הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]
^ [1]
^ "כשהם עוזבים את הכת, הקרקע נשמטת", ראיון עם מנהלת 'המרכז לנפגעי כתות' על הכת החרדית, אתר בחדרי חרדים
^ מקור ראשון
^ צביקה קליין, ביהמ"ש: ילדי "לב טהור" יועברו למשפחות אמנה, באתר nrg‏
^ Radical Jewish group settles in Chatham, Windsor (With Video) | Windsor Star
^ צביקה קליין, ילדי "לב טהור" הועברו לרשויות הרווחה, באתר nrg‏, 11 במרץ 2014
^ [2] Times of israel
^ [3]
^ יאיר אטינגר, הרשויות בגואטמלה פשטו על כפר הקהילה החרדית הקיצונית "לב טהור", באתר הארץ, 14 בספרטמבר 2016
^ יענקי פרבר, הרב שלמה הלברנץ מנהיג כת 'לב טהור' טבע למוות במקסיקו, באתר בחדרי חרדים, 8 ביולי 2017
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 09 יולי 2017, 18:22

חסידי כתב:אני זוכר כשהוא החליט לשדך את הבת שלו עם אחד מהחסידים שלו, והיא לא רצתה וברחה מהבית לאחד מהשכנים.

אני זוכר בחורים שברחו באמצע הלילה בגלל שקיבלו עונש מלקות או שעשו להם כויות כעונש וכו'

אני גם לא אשכח את אותו בוקר כשעשרות רכבי ה FBI והמשטרה לקחו אותו לבית הסוהר.

אני רק רוצה להוסיף שאני התפללתי שמה הרבה ודיברתי עם הרבה מהחסידים שלו ואני לא חושב שהוא היה רשע לדעתי זה רק בעיה נפשית, לכן אני מרחם עליו ועל החסידים שלו.

גם על רוצח סדרתי תגיד בעיה נפשית,
ואם כן מקומו במחלקה סגורה,
וזה שה(צ)חוק משום מה מתעלם משטנים שכאלו (הגרועים מרוצחים סדרתיים),
אינו מעניק להם שום סמפטיה,
אלא הם מה שהם רוצחים נשמות בגופות "חיים",
אבל אוי לחיים שכאלו הגרועים מהמוות,
ולא לחינם כתבתי באבוד רשעים רינה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 09 יולי 2017, 18:24

כתבן כתב:יש עדויות של עשרות אנשים, שהתלוננו במשטרה על מעשים מזוויעים, במדינות רבות.
בגלל זה הוא נאלץ לברוח ממקום למקום.
אפשר לטעון כי לא הוברר בבי"ד אז אין לדעת, אבל אם כך מה תועיל עדות של ניק עלום בפורום.

בכל מקרה יהדות ודאי אין שם, ולא ראוי עשה פותח האשכול שהוסיף ר' לשמו.

בקיצר הוא טבע, (אם זה נכון ולא מבויים) אז אין כבר צורך להיכנס לפרטי פרטים (מספיק שאחוז אחד ממה שטוענים נכון, כדי שיגיע לו מוות ביסורים) ועכשיו מי שיכול שימהר להצילם, אולי זה עת רצון, לפני שבנו יצליח לשלוט בהם כאביו.

אכן נכון כשהוא בקבר החילוץ (גם ואולי בעיקר הנפשי) יהיה יותר קל,
אבל הזריזות לפעול חיונית כפי שכתב קודמי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 09 יולי 2017, 19:19

פרטים נוספים על טביעתו של מנהיג כת 'לב טהור' בנהר. בדיווחים המקומיים צויין כי טביעתו של שלמה ארז הלברנץ בן ה-54 אירעה אחר שהחליק, נפל אל הנהר ונסחף בזרם חזק. לא מצוין כי הגיע למקום כדי לטבול לפני שבת, אך אנשיו לא שיתפו פעולה עם הרשויות, ועל כן אפשר והפרטים המלאים חסרים או אינם מדויקים.

המקרה אירע ביום שישי בסביבות השעה 4 אחר הצהריים בשעון המקומי. גופתו נסחפה עם זרמי המים ובין הסלעים מאות מטרים, ונמשתה רק אחר יותר מקילומטר על ידי צוות חילוץ והצלה מקומי.

"האנשים שהיו שם סרבו לדבר איתנו, הם כל יום היו מגיעים לטבול בנהר, ולאחר מכן להתפלל על שלום העולם" כך תיאר הכתב המקסיקני באתר שבו פרסם את המקרה.

מיקום הטביעה בנהר שוג'ובל באוניון ג'ואראז בעיר גבול, בה נמצאים מהגרים רבים, ועל כן בתקשורת המקומית מתייחסים לאנשי הקהילה ולרב הטובע כמהגר - שכן, כזכור כפי שדווח אמש ב'בחדרי' לפני 4 שבועות, הלברנץ הרים עוגן מגואטמלה וערק למקסיקו, אחר שגם הרשויות בגואטמלה הצרו צעדי הקהילה, לטענתם בעיקר בעקבות פניות מגורמים רמי דרג מישראל.

החקירה מתנהלת בדרג מעט גבוה יותר מקציני משטרה מקומיים, והגופה נשלחה לנתיחה.

חשדות הרשויות המקומיות גברו אחר שאנשי קהילתו ובני משפחתו של הלברנץ, סירבו לשתף פעולה ולספק מידע ונתונים לרשויות - כך על פי הדיווחים המקומיים.

הם הודיעו להם כי הגופה נלקחת לטיפול השירות הרפואי-משפטי. על פי הדיווח, רשויות החוק ינתחו את הגופה, ורק לאחר מכן יאשרו למשפחתו לזהות את הגופה.

יצויין כי מספר ישראלים שקרובי משפחותיהם נמצאים בידי 'לב טהור' מנהלים בשנים האחרונות קרב עיקש, תקשורתי משפטי וציבורי, בנוגע לכך שעל הרשויות בישראל לדאוג לאזרחים ישראלים שחברים בקהילה, כיוון שלטענתם מדובר בכת.

מקום הטביעה במדינת צ'יאפס, וככל הנראה המקום החדש בו השתכנה הקהילה הנודדת, נמצא במקום מבודד מכל קהילה יהודית. המרחק ממקסיקו סיטי שם ישנו ריכוז גדול של יהודים, הוא 12 שעות נסיעה ממקום מושבם.

בשיחה ל'בחדרי חרדים' מספר יוסף, חרדי מהקהילה במקסיקו סיטי "אצלינו לא היו נותנים לנתח את הגופה, כאן יש קשרים עם הרשויות. שם זה סוף העולם, אין מי שילחם בשבילם. העיתונים הגדולים בכלל לא דיווחו על זה, כי יש פה במדינה הרבה מקרי טביעה, רק העיתונים המקומיים והאתרים המקומיים".
חסידי

הודעה שלא נקראהעל ידי טשולנט » 10 יולי 2017, 00:18

אני מכיר אישית אברך שהיה שם וברח משם, הוא נראה עד היום לא הכי נורמלי, מסכן.

לא צריך סיפורים, מספיק שתבינו את צורת החיים שם שאין לאף אחד דיעה, רק למנהיג הזה, כל שני ומישי החליט על גירושין בתוך הקהילה, מעשים שבכל יום היה לפרק משפחות ולהחליף ביניהם, יכל לשדך בן 50 עם בת 14 וכדו', הילדים דוכאו באופן קשה וקיבלו חומרים שמחלישים התנגדות וכדו', כאשר הרשויות בקנדה עורבו בענין והגיעו לבדוק, הם יצאו מזועזעים.

קשה לומר עליו שהיה רשע, היה לו כושר מנהיגות מיוחדת עם הרבה כריזמה, גם היה בקי גדול בתורה, אבל היו לו דיעות מוקצנות וזרות, וככל הנראה היתה לו בעיה נפשית של צורך בשליטה על אחרים וכדו', שיטתו היתה שהוא היחיד בכל העולם שצועד בדרך היהדות הנכונה, ואידך זיל גמור, מובן כבר לבד מה הלך שם...

לכאו' זה טוב לעולם שהוא עלה לשמי רום, ככה חסידיו - אם ירצו - יוכלו לחזור לחיים מתוקנים, אבל זה יהיה מאד קשה, כי שטיפת המח שלהם דומה למח של אזרחי צפון קוריאה...
סמל אישי של המשתמש
טשולנט

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 10 יולי 2017, 03:48

אם הכל נכון אז למה הרשויות לא תפסו אותם עדיין?? הם מתחבאים??
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 10 יולי 2017, 03:58

טשולנט כתב:אני מכיר אישית אברך שהיה שם וברח משם, הוא נראה עד היום לא הכי נורמלי, מסכן.

לא צריך סיפורים, מספיק שתבינו את צורת החיים שם שאין לאף אחד דיעה, רק למנהיג הזה, כל שני ומישי החליט על גירושין בתוך הקהילה, מעשים שבכל יום היה לפרק משפחות ולהחליף ביניהם, יכל לשדך בן 50 עם בת 14 וכדו', הילדים דוכאו באופן קשה וקיבלו חומרים שמחלישים התנגדות וכדו', כאשר הרשויות בקנדה עורבו בענין והגיעו לבדוק, הם יצאו מזועזעים.

קשה לומר עליו שהיה רשע, היה לו כושר מנהיגות מיוחדת עם הרבה כריזמה, גם היה בקי גדול בתורה, אבל היו לו דיעות מוקצנות וזרות, וככל הנראה היתה לו בעיה נפשית של צורך בשליטה על אחרים וכדו', שיטתו היתה שהוא היחיד בכל העולם שצועד בדרך היהדות הנכונה, ואידך זיל גמור, מובן כבר לבד מה הלך שם...

לכאו' זה טוב לעולם שהוא עלה לשמי רום, ככה חסידיו - אם ירצו - יוכלו לחזור לחיים מתוקנים, אבל זה יהיה מאד קשה, כי שטיפת המח שלהם דומה למח של אזרחי צפון קוריאה...

שאלה לי עליך,
האם גם רוצח סדרתי היית אומר שאינו אכזר אלא בעל בעיות נפשיות ???
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 10 יולי 2017, 04:15

אם יש לו בעיה נפשית כל הזמן ולא רק ביום הרצח אז הוא לא אכזר, הוא כמו שיכור שלא יודע מה שהוא עושה,

מה אתה לא יודע שכל יום מזכים אנשים בבית משפט אם מוכיחים שיש בעיה נפשית?
חסידי

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 10 יולי 2017, 06:41

היהודים מקנדה שבקרו אצלו ספרו שזמני כנסת ויציאת שבת היו תלויהבהחלטה אישית שלו בלבד
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 10 יולי 2017, 09:38

חסידי כתב:אם יש לו בעיה נפשית כל הזמן ולא רק ביום הרצח אז הוא לא אכזר, הוא כמו שיכור שלא יודע מה שהוא עושה,

גם שיכור שמים בכלא,
ועל אחת כמה וכמה רוצח סדרתי,
או סדיסט חולני,
ובכל מקרה אין מצב שמשאירים אותו חופשי,
ואדם זה במובנים מסויימים גרוע מרוצח סדרתי,
רק כמה חבל שהחוק לא מתיחס לסדיסט עצמו אלא במקסימום לתופעות לוואי נלוות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 10 יולי 2017, 13:41

יצחק הספרן כתב:
חסידי כתב:אם יש לו בעיה נפשית כל הזמן ולא רק ביום הרצח אז הוא לא אכזר, הוא כמו שיכור שלא יודע מה שהוא עושה,

גם שיכור שמים בכלא,
ועל אחת כמה וכמה רוצח סדרתי,
או סדיסט חולני,
ובכל מקרה אין מצב שמשאירים אותו חופשי,
ואדם זה במובנים מסויימים גרוע מרוצח סדרתי,
רק כמה חבל שהחוק לא מתיחס לסדיסט עצמו אלא במקסימום לתופעות לוואי נלוות.

ברוכים הבאים לידידנו הספרן , התגעגענו
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי hahaha » 10 יולי 2017, 14:39

לפי כל מה שקראתי כאן באשכול, למה יש את התואר - ר' - על כותרת האשכול???
hahaha

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 יולי 2017, 14:40

על יהודי כותבים ר', אחד מההרגלים היהודיים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 יולי 2017, 15:40

עדיין לא נחקרו העדויות דפה.
בנתיים העידו פה משהו שלא ידענו, והוא: שיש לו כמה מעלות, ידיעות בתורה, וגם מנהיג קהילה.
אני לא בטוח שהוא עונה על הקריטריון של כללי הפורום בנוגע לאיסור כתיבה נגד רב וגדול ורבי בישראל.
אבל ר' זה מינימום מקובל.
אלא אם כן יוכח שהוא פושע ומזיד או חוטא ומחטיא ח"ו בעניני הלכה בבין אדם למקום או בין אדם לחברו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי hahaha » 10 יולי 2017, 15:48

להרוס משפחות ולחטוף ילדים ולנתק אותם מהוריהם בלי שום סיבה מתקבלת על הדעת, לגרום לאנשים לצער את הוריהם ולעבור על עשה של כבד את אביך ואת אימך וכו' לא נקרא אצלך בין אדם לחבירו ולא בין אדם למקום?
hahaha

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 יולי 2017, 16:04

לחטוף ילדים ודאי שזה דאורייתא, וגונב איש וגו'.
אבל עתה עדיין זה בשלב שלפני חיקור העדות.

הפרדת אנשים בוגרים מהוריהם, לרוב בעלי תשובה או מתחזקים, זה אולי נכון ואולי לא. (אני אישית קים לי ככל הרבנים ששוללים את זה, אבל יש דעה כזו בין העוסקים בחזרה בתשובה)
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי טראמפ » 10 יולי 2017, 18:25

שמעתי שיש מתח במונסי ובמונרו שיש חשש שיקברו את הלברנס במהירות באמצע הלילה ליד אחד הצדיקים ועד שיתעוררו בבוקר זה כבר יהיה אחר מעשה ולא יוכל לפנות אותו
יש שמועות שוויזניץ הכינו כמה אברכים לשמירה
וכן בעוד כמה בתי חיים החברה קדישא בלחץ
סמל אישי של המשתמש
טראמפ

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי א חסידישער » 10 יולי 2017, 18:28

נשמע מעניין
וכל זה בתקווה שהוא נפטר כי יש שמועות שהוא לא נפטר
א חסידישער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 יולי 2017, 18:28

בשביל זה העמידו שומרים לוודא הריגה..
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א חסידישער » 10 יולי 2017, 18:29

:lol:: :lol::
א חסידישער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 יולי 2017, 19:35

א חסידישער כתב: בתקווה שהוא נפטר

שיהיו לך תקוות יותר חיוביות מזו, בעהי"ת.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 10 יולי 2017, 19:53

הוא כן צדיק הוא לא מגיע לו ר' או לא אבל אני מכיר את יש הזה שנים הוא עוכר ישראל אמתי
רק מה זה התקשורת היום ואולי הוא כן צדיק ואחרי זה הוא כבר נהיה צדיק ואחרי זה זה כבר מחלקת בין צדיקים שאנחנו לא מבנים מה הם עושים בשמים
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 יולי 2017, 19:56

לדעתי יש לזכור "בנפול אוביך אל תשמח"
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 10 יולי 2017, 20:15

אחד ויחיד כתב:לדעתי יש לזכור "בנפול אוביך אל תשמח"

'באבוד רשעים רנה ...'
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 10 יולי 2017, 21:10

מעניין מה יעשו כל המשפחות שנשארו ללא מנהיג. אולי נחמן בנו יהיה המנהיג [כידוע בנו נתן מתגורר בארץ ואינו קשור לאביו כלל וכלל].
הסתפקתי שהרי סיפרו שהוא קידש זוגות והתנה את הקידושין בהסכמתו כל הזמן, ולכך כבר לא יצטרכו גט [כך סיפרו ואינני אחראי כלל על נכונות הדברים]. האם כיון שכעת כבר אינו מסכים בטלו כל הנישואין?
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 יולי 2017, 22:12

יש תנאי בקידושין, אבל אין תנאי בנישואין (לרוב הראשונים, וכך הכריעו הפוסקים להלכה).
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 10 יולי 2017, 22:14

פעמון זהב ורימון כתב:יש תנאי בקידושין, אבל אין תנאי בנישואין (לרוב הראשונים, וכך הכריעו הפוסקים להלכה).

זאת לא יהדות, זאת כת משונה הדומה ליהדות.
ההלכה אינה מעניינת אותם.
נקווה שכעת יצאו מהשבי.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 יולי 2017, 00:35

בקישור הזה תמצאו הקלטה של רבע שעה באידיש ממסיבת תה גיוס כספים עבור ר' נתן בנו של הלברנץ שבאמצע הליך משפטי מורכב כדי לשחרר את ילדיו מהכת לאחר שהוא ברח משם, העסקן שמדבר מספר קצת מההתעללויות והקשיים שר' נתן עובר על 'חטאו' שהעז לברוח מהכת הקומוניסטית.
בקהלטה שניה רואים חלק קטן של ראיון של אחד מהכת במקסיקנית, ורואים כמה קטעים מחיי הכת וממהלך גלותם לגואטומאלה.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2lQd2pVNHc
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 יולי 2017, 01:22

עפ"י השמועות, כעת מתקיימת ההלוי' בגואטומלה
הציבור לא יודע מה לעשות עם עצמו מרוב צער'
הם מדברים שם על להחיות אותו עם אמונה כי חזקה, כי כתוב מהבעש"ט שעם אמונה אפשר אפילו להחיות מתים.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 11 יולי 2017, 02:45

הם כן שפויים אם אף אחד לא צועק שם יחי ולא רוקד לפני המיטה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 18:17

קיבלתי עכשיו תקנות קהילת לב טהור
לי נראה שזה פשקוויל ולא אמיתי
אשמח אם מישהו יגיד אם זה התקנות שלהם
קבצים מצורפים
תקנות לב טהור 1.jpg
תקנות לב טהור 1.jpg (100.67 KiB) נצפה 4411 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 18:18

2
קבצים מצורפים
תקנות לב טהור 2.jpg
תקנות לב טהור 2.jpg (99.65 KiB) נצפה 4411 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 18:18

3
קבצים מצורפים
תקנות לב טהור 3.jpg
תקנות לב טהור 3.jpg (105.02 KiB) נצפה 4411 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 18:19

4 ואחרון
קבצים מצורפים
תקנות לב טהור 4.jpg
תקנות לב טהור 4.jpg (80.3 KiB) נצפה 4412 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 11 יולי 2017, 18:28

חסיד לשעבר כותב
טור כואב ודומע על פטירתו של האי צדיק האי גאון בסדסטיות האי גאון רשע מרושע שבצילו זכיתי לחסות במשך חצי שנה , וזאת אחרי שזכיתי לשטיפת מוח אחרי שיחה של שמונה שעות עם הטינופת בכבודו ובעצמו, אוי מי יגלה עפר מעינינו מי בכלל מכיר את תורת הנוכלות כמוהו ,
אנחנו התעוררנו בבוקר לעולם חדש עולם הנוכלים והשקרנים נשארו יתומים כי אין מי שילמד לנו את תורת השקר,
כמה אני מתגעגע לטכס הורדת והפשטת הבגדים ובפקודת קדשו נשכבתי על השולחן הקדוש והחטיפו לי בערום מכות כמצוות מלקות הכתוב בתורת הטינופת , כמה זה טיהר וזיכך אותי , איזה געגוע,
איך אפשר לשכוח את השינה העריבה על מיטת ברזלים בימי הנעורים , ובאור השחר העירו אותי מהשינה על ידי שפיכת דלי מים קרים על הראש ,
רבינו רבינו איך עזבת אותנו לאנחות ,
תרקב בקברך בשלום ותיחנק בגהנום אמן
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 11 יולי 2017, 18:29

כבר מזמן לא ראיתי עבודה כל כך מוצלחת.

אכן זה 'פאשקאוויל'. - אבל מתאר בצורה מוצלחת ביותר את אשר קרה שם.
זה נכתב כאשר קהילתו היתה במונסי, ועוד היו בה כמה ניצני שפיות, מאז שהם ברחו משם לקנדה, הקצינו הרבה יותר עד כדי טירוף ממש.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל » 11 יולי 2017, 22:00

יש חדשות משם?
יעל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 יולי 2017, 23:08

פרסמו באחד המקומות ששני התומכים העיקריים בלב טהור הם הגר"ש אוירבך ומהרז"ל מסאטמר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 12 יולי 2017, 01:05

סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 12 יולי 2017, 11:47

יאיר כתב:https://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=381008#p381008

לא כולם יכולים להיכנס לקישור (למשל אני) .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 12 יולי 2017, 11:54

מה זה? פורום פרטי?

למה אני לא יכול להיכנס.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 12 יולי 2017, 11:56

וגם אני לא יכול להכנס....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 12 יולי 2017, 14:16

גם אני כחבר בפורום 'אוצר החכמה' איני יכול להיכנס שם
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 12 יולי 2017, 14:24

שבט מישור כתב:גם אני כחבר בפורום 'אוצר החכמה' איני יכול להיכנס שם

ג"א, מזה ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 יולי 2017, 14:28

ג"א מצטרף לבקשה.
יאיר מה זה??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 12 יולי 2017, 14:37

כנראה הם חסמו את זה שם.

אבל זו בדיחה טובה של 'משולש' ששני הרבנים הללו תמכו בהם, למהרז"ל יש כמה וכמה משפחות נפגעות 'פעולות איבה', משפחות שיושבות שבעה על בניהם גופם עדיין חי אבל נפשם נשרף שם למוות...
בסאטמר יש משפחות חשובות ביותר מהם גם בנשקי"ם שיש להם ילדים תפוסים בכת, וילד תפוס בכת זה אומר ניתוק קשר טוטאלי והעברה על הדעת...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 12 יולי 2017, 21:00

הי"ד
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 יולי 2017, 21:25

תמים כתב:הי"ד

אפשר הסבר בבקשה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 12 יולי 2017, 22:13

בחייכון וביומיכון כתב:כנראה הם חסמו את זה שם.

אבל זו בדיחה טובה של 'משולש' ששני הרבנים הללו תמכו בהם, למהרז"ל יש כמה וכמה משפחות נפגעות 'פעולות איבה', משפחות שיושבות שבעה על בניהם גופם עדיין חי אבל נפשם נשרף שם למוות...
בסאטמר יש משפחות חשובות ביותר מהם גם בנשקי"ם שיש להם ילדים תפוסים בכת, וילד תפוס בכת זה אומר ניתוק קשר טוטאלי והעברה על הדעת...
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 12 יולי 2017, 22:21

כלומר, התכוונת לראשי התיבות 'ה' יקום דעתם'?
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 12 יולי 2017, 22:22

עוד מהלך
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי עטיה » 12 יולי 2017, 23:39

האם יש חששות שמישהו הרוג אותו?
עטיה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 13 יולי 2017, 00:00

עטיה כתב:האם יש חששות שמישהו הרוג אותו?

מלאך המוות,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 13 יולי 2017, 11:43

מה שמצאתי ברשת לא יודע מה אמינות הכתבה:
מאת איש 'לב טהור'
זמן של כמה חדשים, שיש לי גישה לאינטרנט בלי שאף אחד פה יודע מזה. במשך כל הזמן פחדתי שהרבי או שאר אנשים ידעו מזה, למעשה היה מה שהיה, ורבינו הגדול איננו. תורתו מגן לנו.
< אני רואה שמאורע כזה שמעניין כל העולם החרדי, אבל אף אחד לא יודע בדיוק מה קורה אצלינו דהיינו כל השטיפת מוח, והכדורים.. והתעללות ומכות רצח בילדים וכו. זה סימן יפה לקהילתינו, איך שהם מנותקים מהעולם ואין אפילו תמונה אחד או סימן של מה שקורא במחנינו, רק השערות ודיבורים פה ושם. אשרי לנו ואשרי חלקנו, שיש לנו מנהיגים חזקים ולפעמים הם אכזרים שאי אפשר לסבול אותם, אבל אין לנו מה לעשות על זה.
< דבר היה שם קולות, כולם בכו וכולם צדדו אחרת... לבסוף ראו שהמצב עדיין מבולבל, ואי אפשר לדון בדבר בשפיות, כי הדעת של הציבור אינו צלול מהשפעת הכדורים שרבינו נתן לנו, על כן החליטו לדון בה אחרי השבעה בדעה צלולה, הגם שאמרו בפירוש שיכול להיות מחמת מצב הזמן והמקום, יהיה צורך לאסוף אסיפה באמצע השבעה ולהחליט על רבי או מנהיג.
< סקופים מהלוויה:
מהלך הלווייה היה נראה שהחולה כבוד ר' מאיר יששכר יהיה המנהיג אע"פ שכולם כאחת סובלים ממנו גהינים של אש..., הוא רוצה הכבוד להיות הרבי של כל המתותמים שחיים על כדורים וכו', הוא רודף אחר הכבוד כל ימי חיו, ממש חולה נפש וחולה כבוד. אמנם ראו בפירוש שר' נחמן גם רוצה להיות רבי הוא גם חולה כבוד וגם חולה נפש... אחרי הקבורה, הלכו כמה בחורים ללוות את נחמן כרבי כמו פורים שפיל של ממש, ונחמן היה בשמחה גדולה שהוא מקבל הכבוד וההנהגה. אבל בפועל אי אפשר לידע בבירור מה יהיה. כעת מדברים ברצינות שיהיה שני רבי'ס, אחד בגוטאמאלא ואחד במקסיקו, וזה סימן טוב מאוד בגלל כשיש שני רבי'ס יש הרבה מחלוקת וזה יהרוס הקהלה בעזרת השם.
< לציין עוד דבר:
באמצע ההספידים, שאג הר"ר פנחס פעדער הוא התחיל לשאוג בקול, שאם רוצים - יכולים להחיות את רבינו בכח של אמונה פשיטה. כמו שהיה אצל הבעל-שם-טו שבעת פטירתו רצו התלמידים להחיות אותו. ואם כל אחד יאמין באמת ובלב שלם, יכולים להחיות את רבינו. אתם מבינים איזה חולה נפש יש אצלינו? אתם מבינים שזאת אומרת שאין שום הבדל בין הבעל שם טוב לרבינו הלברנץ.
סמל אישי של המשתמש
אדוק

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 13 יולי 2017, 11:49

יש שמועות שחתנו מאיר ישכר רוזנר שהינו ממנהיגי הכת ובפרט התווה את מדיניות העונשים האכזריים בכת, רצה לרשת את מקומו.
רוזנר הנ"ל לאחר שהצטרף לכת בהוראת האלברענץ הוציא היתר מאה רבנים לעזוב את אשתו ושמונת ילדיו ונשא בגיל 43 את בתו בת ה14 של האלברענץ.
סמל אישי של המשתמש
אדוק

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 13 יולי 2017, 13:17

אדוק כתב:מה שמצאתי ברשת לא יודע מה אמינות הכתבה:
מאת איש 'לב טהור'

כל זה הוא מהשקרן הידוע לשמצה חיים שאולזן.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 13 יולי 2017, 14:56

קטןודל כתב:

מה זה? פורום פרטי?

למה אני לא יכול להיכנס.

האשכול שם נמחק/הועבר לארכיון (כמו שציפיתי)

זה היה אשכול בנושא כת 'לב טהור' והיה שם עדות מכלי ראשון מאחד שהיה בכת, הוא טען שהתקנות לעיל הם זיוף אבל היה נראה מדבריו שהוא די שטוף מח לגבי האדמו"ר שלו...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 יולי 2017, 16:55

אדוק כתב:

יש שמועות שחתנו מאיר ישכר רוזנר שהינו ממנהיגי הכת ובפרט התווה את מדיניות העונשים האכזריים בכת, רצה לרשת את מקומו.
רוזנר הנ"ל לאחר שהצטרף לכת בהוראת האלברענץ הוציא היתר מאה רבנים לעזוב את אשתו ושמונת ילדיו ונשא בגיל 43 את בתו בת ה14 של האלברענץ.

אילו מאה רבנים נתנו לו היתר ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 23:21

גאליציינער כתב:
אדוק כתב:

אילו מאה רבנים נתנו לו היתר ??

תכתוב את שמו המלא של "הרב" אלברנס\ אלבאראנעץ במאה שגיאות כתיב ותקבל את התשובה .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:30

יש לי פתרון מצויין בשבילם!!

לשלוח אליהם את ר' לייזר ברלנד. ותשקוט ארץ הקודש ארבעים שנה.
צדיק האמת. משיח. נביא. מחתן בנות 14. מה עוד צריך?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 03:03

ברי עדיף כתב:יש לי פתרון מצויין בשבילם!!

לשלוח אליהם את ר' לייזר ברלנד. ותשקוט ארץ הקודש ארבעים שנה.
צדיק האמת. משיח. נביא. מחתן בנות 14. מה עוד צריך?

ברי (ש)עדיף שתבלום את פיך מדברי הבל על מי שגדולים וצדיקים דיברו ומדברים עליו גדולות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מים רבים » 14 יולי 2017, 09:35

גם אני מוחה בנחרצות
חצוף שכמותך
אין בפורום שלנו מקום למי שמזלזל בגדולי ישראל
מים רבים

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 14 יולי 2017, 12:57

צר לי, אבל אדם כמו אליעזר ברלנד שחטא בעריות פעם אחרי פעם, וכן המרכז לנפגעי כתות מגדיר את שובו בנים ככת.
אינו רב ואינו גדול בתורה.
לא אליעזר ברלנד ולא שלמה הלברנץ. שניהם רשעים ומצווה לדבר עליהם לשון הרע.
כמו שמותר לדבר על אותו רב מצפת שחטא, ק"ו על אליעזר ברלנד.
מה שחמור אצל ברלנד שתלמידיו תומכים בו, לא מצאנו ולא ראינו שתומכים במי שחטא בעריות.
אלא צא טמא יקראו לו.
זהו הדבר הכי גרוע שזה נקרא לזלזל בגדולי ישראל זהו רשעי ישראל.
וכל התעמולה שהוא תלמיד חכם זהו חילול השם שאין כדוגמתו.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 13:15

יוסי כהן כתב:צר לי, אבל אדם כמו אליעזר ברלנד שחטא בעריות פעם אחרי פעם, וכן המרכז לנפגעי כתות מגדיר את שובו בנים ככת.
מה שחמור אצל ברלנד שתלמידיו תומכים בו, לא מצאנו ולא ראינו שתומכים במי שחטא בעריות.
אלא צא טמא יקראו לו.

לגבי עברו של הרב ברלנד, אם אתה רק שמעת על הסטייפלער זצ"ל הרב ברלנד היה שותף בלימוד איתו שעות בכל יום ויום,
ועם שמעת על רבי דוד אבוחצירה שליטא אז הוא כיום מעיד עליו שהוא צדיק נשגב ואוי למי שידבר נגדו,
אז אם אתה רוצה להסתמך על רש(ע)יות המדינה ולהיכוות בגחלתם, אתה מוזמן,
אני חושב שזה פשע לדבר נגדו ואני לא פונצקציה אלא צדיקים גדולים ממני,
ולכן לדעתי בפורום מכובד זה ובכלל זה בזוי ושפל לדבר נגדו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 14 יולי 2017, 13:33

יוסי כהן כתב:צר לי, אבל אדם כמו אליעזר ברלנד שחטא בעריות פעם אחרי פעם, וכן המרכז לנפגעי כתות מגדיר את שובו בנים ככת.
אלא צא טמא יקראו לו.

האמת שצר לי שצר לך...
אבל ב"ה אנו איננו מאמינים לתשקורת החולנית שמאמצת כל בדל של דמיון על כל רב בישראל!
אכן, יש טענות עליו בהשקפה והנהגה אבל עד למה שאתה כותב זה רחוק שמים וארץ!

אני יודע ממקור ראשון מאחד מהכי קרובים לר' יעקב מאיר שכטר שליט"א, שבתקופה שהוא הוציא את המכתב נגדו, אחד מקרוביו אמר לר' יעקב מאיר: הנה יש מציאות של גאון בתורה שאין לו ירא"ש. אז רי"מ ענה לו: יש לו ירא"ש, אבער ער איז א משוגינער...
הרי לך שאפילו גדול"י שהם נגדו טוענים שהוא לא כשדיר להנהגה וכו', אבל ירא"ש יש לו.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 יולי 2017, 13:39

בקיצור, לא כאן המקום להכנס לדיונים אודות הרא"ב. ועל המנהלים להכנס לעבי הקורה ולדאוג שההודעות הנ"ל יהיו מונחות עד שיבוא אליהו ויאמר אם ר' אליעזר חטא או לא...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 14:09

משולש כתב:בקיצור, לא כאן המקום להכנס לדיונים אודות הרא"ב. ועל המנהלים להכנס לעבי הקורה ולדאוג שההודעות הנ"ל יהיו מונחות עד שיבוא אליהו ויאמר אם ר' אליעזר חטא או לא...

זה נכון אם כי אני מכירו כארבעים שנה ויותר,
ואני אומר את הדברים עם ביסוס,
אבל מכיוון שהציבור אכול ספיקות,
עדיף להשאיר זאת בצד מאשר מתוך שבחו יספרו בגנותו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 15 יולי 2017, 22:26

מה קרה בסוף בלב טהור? התפרקה הקבוצה? מישהו נבחר להנהיג?
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 16 יולי 2017, 00:29

יצחק הספרן כתב:
אלא צא טמא יקראו לו.

לגבי עברו של הרב ברלנד, אם אתה רק שמעת על הסטייפלער זצ"ל הרב ברלנד היה שותף בלימוד איתו שעות בכל יום ויום,
ועם שמעת על רבי דוד אבוחצירה שליטא אז הוא כיום מעיד עליו שהוא צדיק נשגב ואוי למי שידבר נגדו,

אני לא מדבר על העבר.
כיום מפורסם לכל שהוא חוטא, וכל המחפה עליו מבזה את שם ברסלב.
המחאה הכי גדולה יצאה נגדו מתוך אנשי ברסלב.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2017, 00:37

יוסי כהן כתב:
יצחק הספרן כתב:
אלא צא טמא יקראו לו.

אני לא מדבר על העבר.
כיום מפורסם לכל שהוא חוטא, וכל המחפה עליו מבזה את שם ברסלב.
המחאה הכי גדולה יצאה נגדו מתוך אנשי ברסלב.

דווקא מחאה מתוך ברסלב אינה ראיה כי יש לו יריבים שם מאז התחלת דרכו,
לעומת זאת אף כיום רבי דוד אבוחצירה מעיד עליו שהוא צדיק ושאסור לדבר נגדו,
אבל בכל זאת בא נעצור כאן ונשאיר את האשכול בנושא אלברנס.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 16 יולי 2017, 01:14

normal כתב:מה קרה בסוף בלב טהור? התפרקה הקבוצה? מישהו נבחר להנהיג?

לפני הלויה כבר היה שם אסיפה של שעות ארוכות אבל לא הצליחו להכריע.
הוחלט על קיום אסיפה נוספת לאחר השבעה
על השולחן ישנם שלשה אפשרויות:
1. בנו נחמן יירש את מקומו (ואומרים שהוא מאד רוצה בכך...)
2. יד ימינו של הנפטר - מאיר ראזנער.
3. חלק ישארו בגואטמאלה תחת הנהגת מס' 1, וחלק יישארו במקסיקו במעונם החדש יחסית תחת הנהגת מס' 2.

מעניין מה יקרה כשמשיח יגיע, נראה לכם הם יסכימו לעזוב את מנהיגם לטובת משיח?
אני לא בטוח... :shock:
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 16 יולי 2017, 01:40

מחאה אדירה נגד דברי ההבל של יוסי כהן, שכתב נגד הרה"צ הרב ברלנד שליט"א.
תתבייש לך וחסום את מקלדתך מלהרשיע ומלבזות את אחד מגדולי ישראל, בשעה שאינך יודע באמת מה היה שם, ומה שהינך כאילו יודע, זה כנראה מהתקשורת החילונית והמטונפת, ולפי מילותיך הינך ראוי להגיב שם ולא פה, בבקשה שמור על נקיון וטוהר האתר הזה ואל תזהם את האתר עם דברי ביזיון וביזוי כבוד חכמים.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 16 יולי 2017, 02:17

גיוואלד כתב:מחאה אדירה נגד דברי ההבל של יוסי כהן, שכתב נגד הרה"צ הרב ברלנד שליט"א.
תתבייש לך וחסום את מקלדתך מלהרשיע ומלבזות את אחד מגדולי ישראל, בשעה שאינך יודע באמת מה היה שם, ומה שהינך כאילו יודע, זה כנראה מהתקשורת החילונית והמטונפת, ולפי מילותיך הינך ראוי להגיב שם ולא פה, בבקשה שמור על נקיון וטוהר האתר הזה ואל תזהם את האתר עם דברי ביזיון וביזוי כבוד חכמים.

כשמך כן אתה
גיוואלד=מחאה
סמל אישי של המשתמש
כוכב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 16 יולי 2017, 09:34

גיוואלד כתב:מחאה אדירה נגד דברי ההבל של יוסי כהן, שכתב נגד הרה"צ הרב ברלנד שליט"א.

זהו הפשע הגדול שתומכים בו אנשים משלנו, כאילו לא ברור מה היה שם וכו'.
יש כאן חילול השם נורא !!!
אולי הוא יצא מדעתו ואינו אשם, אבל ברור שיש להימנע מלתמוך בו.
נתפרסם בכל ישראל חטאיו של ברלנד, ואם אתה רוצה הוכחות פנה אלי בפרטי.
לתמוך ברשע שחטאו מפורסם זהו פשע.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2017, 10:37

יוסי כהן כתב:

זהו הפשע הגדול שתומכים בו אנשים משלנו, כאילו לא ברור מה היה שם וכו'.
יש כאן חילול השם נורא !!!
אולי הוא יצא מדעתו ואינו אשם, אבל ברור שיש להימנע מלתמוך בו.
נתפרסם בכל ישראל חטאיו של ברלנד, ואם אתה רוצה הוכחות פנה אלי בפרטי.
לתמוך ברשע שחטאו מפורסם זהו פשע.

כלומר רבי דוד אבוחצירא הצדיק בהבל פיך הדמגוגי נעשה רשע,
אני הייתי ממליץ לחסום אותך מפורום חרדי זה !.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 16 יולי 2017, 13:42

[/quote]כלומר רבי דוד אבוחצירא הצדיק בהבל פיך הדמגוגי נעשה רשע,
אני הייתי ממליץ לחסום אותך מפורום חרדי זה !.[/quote]
יש לך הוכחה שרבי דוד אבוחצירא תומך בברלנד?
אם יש הוכחה, זה מעניין אותי.
יש מכתב ? או שמישהו אמר למישהו שהרב אמר משהו.
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 16 יולי 2017, 13:42

יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2017, 14:08

יוסי כהן כתב:

ודאי ודאי,
ואני יחפש זאת,
אבל אמרתי את הדברים רק בידיעה ברורה שהדברים נאמרו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 16 יולי 2017, 15:04

יצחק הספרן אענה לך
על מה שהתקפת אותי מקודם,
אבל לא פה המקום כי כבר עברו נושא והתרחקו מהענין.
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 16 יולי 2017, 18:44

שטר קבלת שבועה ונידוי וחרם ... בי"ד של העלבראנץ
קבצים מצורפים
שטר קבלת שבועה בבית דינו של הלברנץ.jpg
שטר קבלת שבועה בבית דינו של הלברנץ.jpg (59.89 KiB) נצפה 4166 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 16 יולי 2017, 18:55

מסכנים...
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 יולי 2017, 19:10

חיים בעולם וירטואלי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 16 יולי 2017, 19:33

אין מה לומר, מי שכתב את הנוסח של השבועה בארור וכו' הוא איש יודע ספר, הכל מדוקדק לפי ההלכה בדקדוק רב לחומרא ולכתחילה.
כנראה שכן לומדים שם ברימנוב, ולא מתעסקים רק עם שטויות.

השאלה ההלכתית היחידה שיש לי היא בנידון שבועה בפה, דממה נפשך אם לא נשבע בפה אלא רק בכתב, נכנס למחלוקת פוסקים ידועה. ואם נשבע בפה, בכתב למה לי זה מיותר. מספיק אישור הבי"ד דלמטה בלי חתימתו של הנשבע.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 16 יולי 2017, 19:41

פעמון זהב ורימון כתב:אין מה לומר, מי שכתב את הנוסח של השבועה בארור וכו' הוא איש יודע ספר, הכל מדוקדק לפי ההלכה בדקדוק רב לחומרא ולכתחילה.

השאלה ההלכתית היחידה שיש לי היא בנידון שבועה בפה, דממה נפשך אם לא נשבע בפה אלא רק בכתב, נכנס למחלוקת פוסקים ידועה. ואם נשבע בפה, בכתב למה לי זה מיותר. מספיק אישור הבי"ד דלמטה בלי חתימתו של הנשבע.

הם צריכים את זה במקרה שהלה יחזור בו (והיו דברים מעולם, ויותר מכך), וכבר ימצא איזה היתר מרב מקהילות אחרות שיתיר לו את שבועותו. כך שיש להם את נוסח השטר המקוים לפניהם שלא יוכל להכחיש.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 16 יולי 2017, 20:06

אני מאמין שבסוף יתפרקו לכל עבר, ראיתי את נחמן בעבר, ואינני בטוח שירש את הכריזמה של אביו הקוה"ט [כל א' יפתח כרצונו].
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יולי 2017, 20:27

יעבץ כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:אין מה לומר, מי שכתב את הנוסח של השבועה בארור וכו' הוא איש יודע ספר, הכל מדוקדק לפי ההלכה בדקדוק רב לחומרא ולכתחילה.

הם צריכים את זה במקרה שהלה יחזור בו (והיו דברים מעולם, ויותר מכך), וכבר ימצא איזה היתר מרב מקהילות אחרות שיתיר לו את שבועותו. כך שיש להם את נוסח השטר המקוים לפניהם שלא יוכל להכחיש.

הם גם צריכים את זה אם הלה יכחיש את שבועתו...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 יולי 2017, 20:28

normal כתב:אני מאמין שבסוף יתפרקו לכל עבר, ראיתי את נחמן בעבר, ואינני בטוח שירש את הכריזמה של אביו הקוה"ט [כל א' יפתח כרצונו].

מצד שני יש גם דיבורים שחתנו ויד ימינו יירש את הרעביסטעווא, ואומרים שהוא יותר מוכשר מהבן, כך שאי אפשר לדעת..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־73 אורחים