מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 17:19

חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:על זה אין חולק שהעדה בשחיטה הם גרועים מאד כמובן ביחס להכשרים אחרים

יש חולקים.

אוקי יש גם חולקים על השיטה שיש אלוקים בשמים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 אוגוסט 2017, 17:49

חזן כתב:
אחד ויחיד כתב:על זה אין חולק שהעדה בשחיטה הם גרועים מאד כמובן ביחס להכשרים אחרים

יש חולקים.

אכן, אלו הנוגעים בדבר ושייכים לקהילות העה"ח הם חולקים, חוץ מהם אין חולק ע"כ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 17:57

סוף כל סוף מגיע אחד ומדבר נורמלי ולא מחפש תירוצים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 09 אוגוסט 2017, 18:24

גאליציינער כתב:
חזן כתב:

יש חולקים.

אכן, אלו הנוגעים בדבר ושייכים לקהילות העה"ח הם חולקים, חוץ מהם אין חולק ע"כ.

לא ידעתי שחצי מהארץ הם עדהניק'עס...
מעודי חשבתי שמילתא דעבידי לאיגלויי וכו' והנה אני רואה ששום כלום...
פוק חזי חצי מהציבור החרדי אוכלים בשר ועופות רק מהעדה ביניהם קבוצות שלימות שהולכים לבחירות... וביניהם אנשים חכמים ונבונים רבנים ועסקנים מביני ענין שמכירים את המציאות בתוככי משחטות העדה ובכל זאת הם חולקים על אותו אחד שקבע ש'אין חולק'...
למה רוב הציבור אוכל העדה ולא אוכלים עוף ובשר מההכשרים שלדעתכם 'אין חולק' שהם יותר טובים מהעדה?!
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 18:24

קל מאוד לכתוב ולשרבט דברים ה"ידועים לכל"
אנא נמקו את דבריכם והוכיחו על דבר רמת כשרות השחיטה של העדה
ואיזה הכשרים אחרים שביחס אליהם רמתם ירודה?
תודה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 09 אוגוסט 2017, 18:28

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:קל מאוד לכתוב ולשרבט דברים ה"ידועים לכל"
אנא נמקו את דבריכם והוכיחו על דבר רמת כשרות השחיטה של העדה
ואיזה הכשרים אחרים שביחס אליהם רמתם ירודה?
תודה

מה השאלה בכלל, לא ידעתי שניקי הפורום כאן הם בעצמם העופות הנשחטים שם ורואים מכלי ראשון כמה זה 'גרוע' שם...

הליטאי יגיד לך ששארית הכי טוב בעולם, והבעלזער יגיד לך שבעלזא הכי מעולה והשאר ספק טריפה וכן עזה"ד...
מה בדיוק אתה רוצה לשמוע כאן?
תקרא את התגובות של כולם מתחילת האשכול ובעצמך תוכל לענות על שאלתך במקום כל אחד ואחד הכותב כאן...

מעניין אותך אמיתו של דבר באמת? לך תברר במקומות שאתה באמת יכול לקבל תשובות לעניין עם אחריות...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 18:28

לדוגמא מול הכשר של הרב לנדאו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 09 אוגוסט 2017, 18:31

אחד ויחיד כתב:לדוגמא מול הכשר של הרב לנדאו

אפילו אלו ששמעתי ושראיתי שמעדיפים את הרב לנדא (ואני מדבר על רבנים או מומחים בכשרות) סבורים שיש מעלות בהרב לנדא שאין בהעדה, אבל כולם כולל כולם מלבד אלו שיש להם שיקולים פוליטיים מלבד שיקולים הלכתיים - לא סבורים שעדה 'גרוע'...
והראיה שרובם ככולם יאכלו גם העדה בעת שמחה במשפחה וכדו'...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 18:33

בחייכון וביומיכון כתב:

אפילו אלו ששמעתי ושראיתי שמעדיפים את הרב לנדא (ואני מדבר על רבנים או מומחים בכשרות) סבורים שיש מעלות בהרב לנדא שאין בהעדה, אבל כולם כולל כולם מלבד אלו שיש להם שיקולים פוליטיים מלבד שיקולים הלכתיים - לא סבורים שעדה 'גרוע'...

לא אמרתי גרוע אמרתי גרוע מול הכשרים אחרים (לדוגמא לנדאו אתה משווה בין עדה ללנדאו ?)
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 09 אוגוסט 2017, 18:38

אחד ויחיד כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:

לא אמרתי גרוע אמרתי גרוע מול הכשרים אחרים (לדוגמא לנדאו אתה משווה בין עדה ללנדאו ?)

יש כאלו שמשווים ויש כאלו שלא... כמו לכל דבר שיש לו שני צדדים.
גם אלו שאני מכיר שמעדיפים לנדא זה רק בגלל נושא צומה"ג וברגע שזה יתוקן כפי שהם עובדים על זה לא יהיה להם עוד בעיה עם העדה, כגון האדמו"ר מאמשינוב ועוד כמה כמותו שאני מכיר שלע"ע מעדיפים לנדא.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 18:47

גאליציינער כתב:אני לא חולק על הגרמי"ל, אני חולק עליך.
אני לא יודע מה הוא כתב ומה לא, אני רק יודע בוודאות וכפי שאמרו פה עוד כמה, שהעה"ח אינה סומכת על מצלמות.
ומאוד מוזר לי שהגרמי"ל בשעה שהוא מדבר מכשרותו וכשרות הגר"א רובין שיעבור לדבר מכשרות שלישית, שאינה שייכת כלל לעצם הנושא.

אשתדל למצוא את מכתב הרב לנדא איני זוכר היכן שמרתיו,
יתכן ונבירה בארכיון הפורום תביא גם היא לתוצאה, אחפש.
וההסבר מדוע הכניס הגרמי"ל את העדה לדבריו, הוא מסיבה פשוטה, ובעת העלותי את הדברים עלי מקלדת שכחתי להדגישם.
הגרמי"ל הסביר בדבריו 2 נקודות.
א. הסיבה בגינה הוא מסיר את השגחתו ממוצרי החלבי של שטראוס.
(שכך היה האמת שהגרמי"ל הסיר את השגחתו ואז נדברו ראשי 'שטראוס' והסכים הגר"א רובין לאשר את כשרות מוצריהם לפי השגחתו,
-לא כפי שקרה כעת לפי גירסת מכתב בד"ץ אגו"י...
או כפי שקורה פעמים כשמערכת כשרות מפורסמת אחרת מסירה השגחתה מחנות או מפעל מסויימים והמבין יבין...)
הסביר כמה הקפדות בדיני כשרות שעליהם אינו יכול להתפשר ולהקל בעקבות קושי או מחיר לבעלי המפעל.
ב. הסביר ג"כ שזה שהגר"א רובין שליט"א מסכים להכשיר להם את מוצרי החלב, אין בכך לאמר כי רמת כשרותו ירודה,
אלא הסביר הגרמי"ל ופירט כי לדוגמא בכשרות 'העדה' הידועים ברמתם הגבוהה ג"כ מקילים כהגר"א רובין,
וההחמרה שלא לסמוך על מצלמות היא הקפדה שלו שבמערכות כשרות אחרות לא נהוגה.

(לדברי גיואלד כאן: http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=12709&start=80#p386304
כנראה היה אמור הרב לנדא להביא בדבריו דוגמה מהכשר בעלזא... אך כנראה הפסיק מרן הגרמי"ל לגלוש בפורום לדעת עוד בטרם גילה לנו הרב גיואלד שליט"א את שכולם יודעים על הרמה הגבוהה של מערכת הכשרות שע"י בד"ץ מחזיקי הדת פעיה"ק ירושלים תובב"א.)

דרך אגב, כל המערכה הנ"ל ניטושה כשעברה מערכת הכשרות של מוצרי החלב של שטראוס
אבל לאחר כשנה-שנתיים כשעברו מוצרי הגלידות של שטראוס לכשרות העדה"ח, שתק הרב לנדא ולא הביע דעתו ברבים בעניין.
וזאת בעקבות מה שכתבתי במאמר המוסגר באות א'.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 19:16

בחייכון וביומיכון כתב:גם אלו שאני מכיר שמעדיפים לנדא זה רק בגלל נושא צומה"ג וברגע שזה יתוקן כפי שהם עובדים על זה לא יהיה להם עוד בעיה עם העדה, כגון האדמו"ר מאמשינוב ועוד כמה כמותו שאני מכיר שלע"ע מעדיפים לנדא.

אכן הרב לנדא זצ"ל הקים את מערך השחיטה בבית דינו, אך ורק מסיבה זו של בדיקת צומת הגידין.
שבמנהג ירושלים לא היו בודקים כפי הוראת הגר"ש סלנט כיובל קודם לכן, ולאחר חליפת מכתבים עם רבני העדה דאז שלא הסכימו לשנות מהנהגת הגר"ש סלנט.
ולאחר שהגר"מ ברנדסדורפר זצ"ל שג"כ ניסה בהידברות לשכנע את רבני בית הדין להחמיר ולא אבו להסכים עמו,
הכשיר מרן הגר"מ זצ"ל ולימד עוד כמה ת"ח לבדוק שלימות צומת הגידין והתיישבו מחוץ למשחטה בירושלים ובתוספת לירה 1 בדקו את העוף.
ואחר שראו הרבנים כי רוב הציבור מעוניין להוסיף התשלום ולבדוק, וכן כשראו כי כמות העופות בהם נתגלו שאלות בשלימות צוה"ג
מגיע בכמויות למיעוט המצוי (ולא כפי שסברו שזהו מיעוט שאינו מצוי) שדינו שראוי לבדוק.
הסכימו בעדה"ח ובודקין צוה"ג, עד היום הזה.
אלא שהרב יברוב שנתפרסם בעת פולמוס הזריקות לעופות, טען שהאופן בו בודקים בעדה"ח את צוה"ג אינו מספק
וצריך לקרוע יותר ולפתוח ירך העוף כדי לבדוק יותר,
כפי שכבר ציינתי לפני כן איני מבין בכשרות ובשחיטה ומעולם לא התעסקתי בעצמי בתחום.

ובדבר האדמו"ר מאמשינוב לפי ידיעתי אחר פתרון הזריקות שהביאו כמה עסקנים תוך כדי טיכוס עצה עם ווטרינרים ואגרונומים מהשורה הראשונה (יצויין כי הכותרת ב'יתד' היתה כי "בעקבות פעילות בד"ץ שארית ישראל וכו'"...)
יש משקים שבכשרות העדה שלא מזריקים את החומר בזריקה כלל אלא מכניסים באופן אחר,
לעומת הגמי"ל שלא מגלה היכן הוא מזריק אך אין לו משקים שלא מזריקים כלל,
על כן יש ימים שב"גלאט עוף" שוחטים אך ורק עופות הגדלים במשקים אלו והעוקב אחרי העדכונים יכול לרכוש תוצרת העדה ללא חשש כלל בעניין זה וכעת הוראתו לחסידיו היא להעדיף את שחיטת העדה מהמשקים הנ"ל.
הוראתו הקודמת היתה אכן להעדיף את שחיטת הרב לנדא במוצרי עוף, במוצרי בקר להעדיף העדה"ח, ובמוצרי הודו שוים שניהם.
כך לפי מיטב ידיעתי.
וטעות לעולם חוזרת...
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 19:19

עדיין אבקש מאחד ויחיד שכתב שאין חולק
ויעבץ שכתב לפני כן על דבר ידיעתו וניסיונו בתחום ואח"כ כתב שהכשרים אחרים עולים על העדה"ח בכמה דרגות

אנא מכם נמקו דבריכם
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 19:21

אני כתבתי את זה מתוך ידיעתי ויכול להיות שאני טועה הציבור החרדי יודע שהכשר הכי טוב הוא הרב לנדאו ואחריו מדשדש העדה החרדית זה לגבי הכשרות הכללית
לגבי שחיטות העדה החרדית הוא לא מוביל וגם לא נמצא במקומות הראשונים מבחינת הכשרות הכי טובה אלא הוא נשרך מאחור
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 09 אוגוסט 2017, 19:33

מאחור
אנא פרט
מאחורי מי בדיוק

ובהחלט יש דברים שרק הגמי"ל מקפיד עליהם
ולמשל טבילת כלי פלסטיק שהעולם אינו מטביל ואילו הגרמי"ל מקפיד להטביל כל כלי פלסטיק במקומות שתחת השגחתו
דבר שאף גוף כשרות אינו מקפיד לעשות ואף לא אוחז שיש בכך מן ההידור אלא פשוט פסקו שאין צורך בכך.

לעומת זאת לעניין הגעלת כלים שלמנהג ירושלים יש להגעיל כל כלי חדש ובמקומות אחרים איני יודע אם מקפידים על כך

זו דוגמא אחת שבה יבין כל אחד כי לא מן הנמנע כי חומרות צד אחד אינן קולות בצד האחר אלא מחלוקת בפסיקת ההלכה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 09 אוגוסט 2017, 21:10

אחד ויחיד כתב:אני כתבתי את זה מתוך ידיעתי ויכול להיות שאני טועה הציבור החרדי יודע שהכשר הכי טוב הוא הרב לנדאו ואחריו מדשדש העדה החרדית זה לגבי הכשרות הכללית
לגבי שחיטות העדה החרדית הוא לא מוביל וגם לא נמצא במקומות הראשונים מבחינת הכשרות הכי טובה אלא הוא נשרך מאחור

ככל הנראה 'הציבור החרדי' שאני בתוכו אינו אותו 'ציבור חרדי' שאתה שרוי בתוכו, כי אכן שנינו לומדים בכוללים נפרדים... :lol:: כל אחד חי את העולם שלו ובטוח שמה שהוא שומע מכל מאה או מאתיים בני קהילתו שסובבים אותו, זה מה ש'הציבור החרדי' כולו סבור...
ממילא יש מציאות שישנם מספר 'ציבורים חרדים', הציבור החרדי שאני נמצא בקרבו אינו סבור כלל שהעדה מדשדש אחרי הרב לנדא ויש בינינו כאלו שמעדיפים את העדה על פני הרב לנדא, והציבור החרדי שלך סבור הפוך, ועוד מעט יגיע שלישי עם ציבור חרדי שלישי...
ללמדך עד כמה טפשי הדיון כאן כשאף אחד לא מעלה טיעונים שאפשר לדון בו והכל זה תורת הכרס גרידא בשילוב תורת הפוליטיקה והשנאה והקנאה שמוציאים את האדם מן העולם לכן מדברים בסוף דיבורים מנותקים ממציאות העולם...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 21:14

בחייכון וביומיכון כתב:
אחד ויחיד כתב:אני כתבתי את זה מתוך ידיעתי ויכול להיות שאני טועה הציבור החרדי יודע שהכשר הכי טוב הוא הרב לנדאו ואחריו מדשדש העדה החרדית זה לגבי הכשרות הכללית

ככל הנראה 'הציבור החרדי' שאני בתוכו אינו אותו 'ציבור חרדי' שאתה שרוי בתוכו, כי אכן שנינו לומדים בכוללים נפרדים... :lol:: כל אחד חי את העולם שלו ובטוח שמה שהוא שומע מכל מאה או מאתיים בני קהילתו שסובבים אותו, זה מה ש'הציבור החרדי' כולו סבור...
ממילא יש מציאות שישנם מספר 'ציבורים חרדים', הציבור החרדי שאני נמצא בקרבו אינו סבור כלל שהעדה מדשדש אחרי הרב לנדא ויש בינינו כאלו שמעדיפים את העדה על פני הרב לנדא, והציבור החרדי שלך סבור הפוך, ועוד מעט יגיע שלישי עם ציבור חרדי שלישי...
ללמדך עד כמה טפשי הדיון כאן כשאף אחד לא מעלה טיעונים שאפשר לדון בו והכל זה תורת הכרס גרידא בשילוב תורת הפוליטיקה והשנאה והקנאה שמוציאים את האדם מן העולם לכן מדברים בסוף דיבורים מנותקים ממציאות העולם...

עיין מודגש
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 אוגוסט 2017, 21:14

אחד ויחיד כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:

עיין מודגש

לך תדע אולי אנחנו לומדים באותו כולל ואתה לא יודע
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 10 אוגוסט 2017, 00:53

קטןודל כתב:לא הבנתי זעקתו של המבשר אודות העברת 'טרה' לעדה החרדית, הרי זה מציאות שישנם רבבות מאחב"י שאינם אוכלים כשרויות אחרות מלבד העדה והרב לנדא, והרי פשוט שזה יכניס עוד רבבות לכיסי הבעלי בתים של טרה, ואם כן למה שלא יסתכלו על מה שטוב להם? (השאלה שלי: למה המתינו עד היום?...)

עדות אישית ששמעתי מעובד בחנות של "אושר עד" בתחום החלבי, שאמר לי: שהמכירות של תנובה וטרה הם שוות באותו מידה.
ועוד משהו: טרה כבר מוכרים את מוצריהם כבר שלושים שנה בהכשר של אגו"י, אז מה קרה עכשיו, פתאום הם נזכרו שהם אולי יכולים להרויח יותר, זה נראה קצת מוזר, אלא ככל הנראה אין עשן בלי אש, ועדה פנו לטרה, וטרה הבטיחו תשובה תוך זמן מסויים, וכך התגלגל הנושא עד קבלת ההכשר.
יכול להיות?
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 10 אוגוסט 2017, 00:56

גיוואלד כתב:
קטןודל כתב:לא הבנתי זעקתו של המבשר אודות העברת 'טרה' לעדה החרדית, הרי זה מציאות שישנם רבבות מאחב"י שאינם אוכלים כשרויות אחרות מלבד העדה והרב לנדא, והרי פשוט שזה יכניס עוד רבבות לכיסי הבעלי בתים של טרה, ואם כן למה שלא יסתכלו על מה שטוב להם? (השאלה שלי: למה המתינו עד היום?...)

עדות אישית ששמעתי מעובד בחנות של "אושר עד" בתחום החלבי, שאמר לי: שהמכירות של תנובה וטרה הם שוות באותו מידה.
ועוד משהו: טרה כבר מוכרים את מוצריהם כבר שלושים שנה בהכשר של אגו"י, אז מה קרה עכשיו, פתאום הם נזכרו שהם אולי יכולים להרויח יותר, זה נראה קצת מוזר, אלא ככל הנראה אין עשן בלי אש, ועדה פנו לטרה, וטרה הבטיחו תשובה תוך זמן מסויים, וכך התגלגל הנושא עד קבלת ההכשר.
יכול להיות?

ולדבריך מה בער לעדה לכבוש דוקא את טרה? הרי יש עוד אלפי מפעלי מזון גדולים בארץ שאינם בהשגחת העדה.

אם כבר התחלת לקבוע תיאוריות, תמשיך הלאה, למה לעצור? דוקא נחמד הלגו הזה של בניית תיאוריות...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 10 אוגוסט 2017, 01:10

גיוואלד כתב:עדות אישית ששמעתי מעובד בחנות של "אושר עד" בתחום החלבי, שאמר לי: שהמכירות של תנובה וטרה הם שוות באותו מידה.
יכול להיות?

על התמיה על טרה, למה פתאום הם נזכרו שהם אולי יכולים להרויח יותר,
תתמה גם על העדה, למה פתאום הם נזכרו שהם יכולים להרויח,

אבל מה אפשר לעשות אחרי שיש לך 'עדות אישית', והוא גם 'עובד בחנות'... בוודאי שאינו נאמן לשקר.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 01:14

על זה נאמר "לא תענה את רעך" וכ"ש את עצמך.
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 01:20

אגב, חזן, גאליציינר וגיוואלד חברים טובים (עכ"פ באשכול זה) וכשאתה כתבת אתמול
חזן כתב:בעל צרכניה אמר לי אתמול, שזה רק השבועיים הראשונים, שלא ירגזו את תנובה, ואח"כ המחירים ירדו.

גאליצצינער לא האמין
גאליציינער כתב:לא נשמע לי אמין

אז למה עכשיו אתה צריך להאמין לגיוואלד?
(זה שייך לאשכול הבדיחות)
נערך לאחרונה על ידי יהודה חסיד בתאריך 10 אוגוסט 2017, 01:23, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 01:20

סוכנות הידיעות הממשלתית של צפון קוריאה, KCNA, מפרסמת כעת תגובה מטעם הגנרל קים ראק גיום, מפקד כוחות הטילים האסטרטגיים של צבא צפון קוריאה, שממשיך את הקו המתריס כנגד ארה"ב: המדינה הקומוניסטית אומרת כעת שהיא בודקת ברצינות "שיגור סימולטני" של ארבעה טילים בליסטיים מסוג Hwasong-12 לטווח בינוני לעבר גואם. לפי לשון ההודעה, הירי יבוצע כ- 30-40 ק"מ בסמוך לגואם, בכדי "לשלוח אזהרה" לארה"ב ובכדי לגרום לה "להגביל את צעדיה בקוריאה הדרומית וסביבתה".
לפי גיום, הצבא ישלים את ההכנות לתקיפה עד אמצע אוגוסט ואז ימתין לפקודה מהמנהיג, קים ג'ונג און. הצבא שוקל לשדר באופן פומבי את הירי עבור אזרחי צפון קוריאה בכדי "לחזק את אמונתם בניצחון הבטוח ובכדי להעניק להם אומץ". עוד אמר כי דבריו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על "אש וזעם" הם 'אוסף של שטויות', וכן שדברים אלה "עולים על העצבים של צוות הטילים הבליסטיים של צפון קוריאה".

עוד נמסר בהצהרה כי צבא צפון קוריאה הסיק שלא ניתן לנהל דיאלוג עם "אדם חסר היגיון כמו דונלד טראמפ", אלא "ניתן לדבר איתו רק בכוח".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 10 אוגוסט 2017, 01:24

אני פה כתב:סוכנות הידיעות הממשלתית של צפון קוריאה, KCNA, מפרסמת כעת תגובה מטעם הגנרל קים ראק גיום, מפקד כוחות הטילים האסטרטגיים של צבא צפון קוריאה, שממשיך את הקו המתריס כנגד ארה"ב: המדינה הקומוניסטית אומרת כעת שהיא בודקת ברצינות "שיגור סימולטני" של ארבעה טילים בליסטיים מסוג Hwasong-12 לטווח בינוני לעבר גואם. לפי לשון ההודעה, הירי יבוצע כ- 30-40 ק"מ בסמוך לגואם, בכדי "לשלוח אזהרה" לארה"ב ובכדי לגרום לה "להגביל את צעדיה בקוריאה הדרומית וסביבתה".
לפי גיום, הצבא ישלים את ההכנות לתקיפה עד אמצע אוגוסט ואז ימתין לפקודה מהמנהיג, קים ג'ונג און. הצבא שוקל לשדר באופן פומבי את הירי עבור אזרחי צפון קוריאה בכדי "לחזק את אמונתם בניצחון הבטוח ובכדי להעניק להם אומץ". עוד אמר כי דבריו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על "אש וזעם" הם 'אוסף של שטויות', וכן שדברים אלה "עולים על העצבים של צוות הטילים הבליסטיים של צפון קוריאה".

עוד נמסר בהצהרה כי צבא צפון קוריאה הסיק שלא ניתן לנהל דיאלוג עם "אדם חסר היגיון כמו דונלד טראמפ", אלא "ניתן לדבר איתו רק בכוח".

אני פה
אתה לא פה במקום הנכון
כנראה התכוונת לאשכול הסמוך של קוריאה, אבל משמים קישרו את זה לכאן, אולי זה קשור למצב המחלוקות הנבזיות הללו בקרב מחנינו...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 01:27

נראה לי שאם היית מגיב בלי ציטוט אז הוא היה יכול למחוק את זה ולהעבירו, כעת רק מנהל יוכל.
האם אני צודק?

בחייכון וביומיכון כתב:אולי זה קשור למצב המחלוקות הנבזיות הללו בקרב מחנינו...

משמע כאילו שזה עונש או משהו, מה כל זה קשור אלינו חוץ מסתם נייעס. להיפך זה אולי מראה על עיכבתא דמשיחא
אבל לעצם הדבר שהמריבות הקטנוניות הם לא טובים, אתה צודק :!:
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 01:29

שמעתי שכשהתחילה מלחמת העולם השניה עדיין באירופה היו עסוקים במלחמת צאנז סדיוגרה או משהו כזה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 01:34

"תלת מאה אלפי שליפי סייפא עיילו לטור מלכא וקטלו בה תלתא יומי ותלתא לילוותא ובהך גיסא הלולי וחנגי ולא הוו ידעי הני בהני"
[הר המלך היה גדול מהלך 3 ימים ולילות, צד אחד עדיין חגגו על שהרומאים עזבום ולא ידעו שבצד השני כבר טובחים יהודים]
(גמרא גיטין נז.)
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 10 אוגוסט 2017, 04:55

זה פשוט שערוריה שעיתון המבשר יצא במתקפה על העדה החרדית שלקחו את טרה מהכשר אגודת ישראל שבהנהלת נוחי פרוש
מה פסול בזה ? העולם הוא תחרותי השוק חופשי וכל אחד רוצה להרויח כסף ואין בזה שום עוול , העוול הוא שיוצאים במתקפה רועשת על דבר כזה
כאילו ומישהו פגע באחד מעיקרי הדת
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי א חסידישער » 10 אוגוסט 2017, 09:22

גיוואלד כתב:
יכול להיות?

הוא עובד באושר עד הכל טוב ויפה אבל מאין לו לדעת כמה חלב הולך בדיוק
ויתרה מזאת אפי' אם הוא יודע כמה חלב כל אחד מוכר
באיזה סניף מדובר אם זה לא בתוך עיר חרדית אוטנתית אז מה החכמה
א חסידישער

הודעה שלא נקראהעל ידי א חסידישער » 10 אוגוסט 2017, 09:23

גיוואלד כתב:

יכול להיות?
א חסידישער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:09

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:גם אלו שאני מכיר שמעדיפים לנדא זה רק בגלל נושא צומה"ג וברגע שזה יתוקן כפי שהם עובדים על זה לא יהיה להם עוד בעיה עם העדה, כגון האדמו"ר מאמשינוב ועוד כמה כמותו שאני מכיר שלע"ע מעדיפים לנדא.

כפי שכבר ציינתי לפני כן איני מבין בכשרות ובשחיטה ומעולם לא התעסקתי בעצמי בתחום.

ובדבר האדמו"ר מאמשינוב לפי ידיעתי אחר פתרון הזריקות שהביאו כמה עסקנים תוך כדי טיכוס עצה עם ווטרינרים ואגרונומים מהשורה הראשונה (יצויין כי הכותרת ב'יתד' היתה כי "בעקבות פעילות בד"ץ שארית ישראל וכו'"...)
יש משקים שבכשרות העדה שלא מזריקים את החומר בזריקה כלל אלא מכניסים באופן אחר,
לעומת הגמי"ל שלא מגלה היכן הוא מזריק אך אין לו משקים שלא מזריקים כלל,
על כן יש ימים שב"גלאט עוף" שוחטים אך ורק עופות הגדלים במשקים אלו והעוקב אחרי העדכונים יכול לרכוש תוצרת העדה ללא חשש כלל בעניין זה וכעת הוראתו לחסידיו היא להעדיף את שחיטת העדה מהמשקים הנ"ל.
הוראתו הקודמת היתה אכן להעדיף את שחיטת הרב לנדא במוצרי עוף, במוצרי בקר להעדיף העדה"ח, ובמוצרי הודו שוים שניהם.
כך לפי מיטב ידיעתי.
וטעות לעולם חוזרת...

יודעני אישית ללא אמצעי שהרב לנדא הוא הכי מחמיר בהזרקות, ודוקא הוא הכי הידר כל השנים והצליח לשחוט ממשקים שלא מזריקים כלל, אבל כל ההכשרים סומכים בהזרקות אחד על השני, שמשגיחים של העדה למשל היו טובים לרובין וליברוב למשל, וכן הלאה והיתה שקיפות איפה מזריקים וכדומה וכך עבר מידע.
אבל הרב לנדא השגיח על זה בעצמו ובסודיות, כשהיו הזרקות הוא נתן ההוראות ומשגיחיו פיקחו, וכשהצליחו הרבה מאוד - לא היו הזרקות, בניגוד להוראות החוקיות וד"ל ואכמ"ל. ולכך הוא הצליח יותר להדר בזה כי זה היה סודי. לא באיזה איזור בעוף הזריקה ולא אם בכלל יש זריקה. אם זה היה מתפרסם כבר היו מבטלים את האופציה הזו.
אנשים בודדים ומקושרים מהחוגים המחמירים ביותר היו מקבלים מידע בצורה מסויימת, מתי זה בלי זריקות ואפשר להם לאכול, ומתי לא הצליחו לשחוט בלי זריקות כלל.
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:13

גאליציינער כתב:
ברי עדיף כתב:מה הקשר של המבשר לבדץ אגו"י חוץ משם זהה? הסמכות של בדץ אגו"י שייכת מזמן לגור [המודיע], ונדמה לי שהרב פישביין קובע ולא הרב פראג.

הרב פישביין זה בקהילות,

אתה מערבב עם השחיטה.
הרב פישביין בשחיטה בקהילות, וחוץ מזה הוא בבד"ץ אגו"י. ויש אומרים שהכל לפי מרותו והנחיותיו.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 10:48

יהודה חסיד כתב:אגב, חזן, גאליציינר וגיוואלד חברים טובים (עכ"פ באשכול זה) וכשאתה כתבת אתמול
חזן כתב:בעל צרכניה אמר לי אתמול, שזה רק השבועיים הראשונים, שלא ירגזו את תנובה, ואח"כ המחירים ירדו.

גאליצצינער לא האמין

(זה שייך לאשכול הבדיחות)

זה כבר ממש מעשה אשר לא יעשה, חותכים הודעה בכדי להראות כאילו שאני לא מאמין לו סתם ככה, והכל סתם בכדי להתקיף שהעיקר שהוא לא יאמין לו ? זה כבר עובר את גבול היושר.
תביא בבקשה את כל ההודעה ששמה הסברתי למה אני לא מאמין לו.

========
גם ככה לא כותבים את זה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 10:50

נאמן כתב:זה פשוט שערוריה שעיתון המבשר יצא במתקפה על העדה החרדית שלקחו את טרה מהכשר אגודת ישראל שבהנהלת נוחי פרוש
מה פסול בזה ? העולם הוא תחרותי השוק חופשי וכל אחד רוצה להרויח כסף ואין בזה שום עוול , העוול הוא שיוצאים במתקפה רועשת על דבר כזה
כאילו ומישהו פגע באחד מעיקרי הדת

זה שאגו"י יצאה נגד זה אתה מבין ? כן.
אם כך, זה אותו דבר, אגו"י והמבשר היינו הך..
ולה' הישועה..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:52

2 המילים האחרונות שלך שמורות לגיוואלד. כידוע מהרמקולים של ההפגונעס.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 10:55

א חסידישער כתב:
גיוואלד כתב:
יכול להיות?

הוא עובד באושר עד הכל טוב ויפה אבל מאין לו לדעת כמה חלב הולך בדיוק
ויתרה מזאת אפי' אם הוא יודע כמה חלב כל אחד מוכר
באיזה סניף מדובר אם זה לא בתוך עיר חרדית אוטנתית אז מה החכמה

מאין לו לדעת ? מה השאלה ?
כמה קופסאות חלב הוא ממלא ביום... זה הכל מה שהוא צריך לדעת. כמה פשוט...

וזה לא משנה באיזה סניף מדובר, כי אין לו כמעט סניף שהוא רק חרדי אוטנטי, אלא בירושלים - סניף אחד, ושם גרים כל הסוגים ומכל הקהילות, ורבים מהם לא מקפידים על עה"ח בדווקא.
חוץ מזה יש לו עוד סניף או שניים חרדיים לגמרי.
עיקר ההפרש בין מוצרי תנובה העה"ח לטרה הוא במכירות במכולות השכונתיות, מידיעה, שמה רובם לוקחים רק ממחלבה אחת לכן הם לוקחים רק את תנובה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 10:55

ברי עדיף כתב:2 המילים האחרונות שלך שמורות לגיוואלד. כידוע מהרמקולים של ההפגונעס.

לא יודע, אבל זה יצא לי מהמקלדת, משום מה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 10 אוגוסט 2017, 10:56

סימן שיש לרמקולים השפעה תת הכרתית. נקודה למחקר. טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 10 אוגוסט 2017, 11:00

חזק וברוך
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 10 אוגוסט 2017, 11:53

גאליציינער כתב:וזה לא משנה באיזה סניף מדובר, כי אין לו כמעט סניף שהוא רק חרדי אוטנטי, אלא בירושלים - סניף אחד, ושם גרים כל הסוגים ומכל הקהילות, ורבים מהם לא מקפידים על עה"ח בדווקא.
עיקר ההפרש בין מוצרי תנובה העה"ח לטרה הוא במכירות במכולות השכונתיות, מידיעה, שמה רובם לוקחים רק ממחלבה אחת לכן הם לוקחים רק את תנובה.

אולי דווקא שם בגלל הבעלזערס שבאיזור
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 10 אוגוסט 2017, 13:06

התשובה הנכונה על שאלת הכותרת: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"? היא: כסף וכסף, ועוד הפעם כסף ועוד הפעם כסף.... קופתה המדוללת של העדה החרדית עדיין לא נתמלאה, ובדבר זה תלוי כל הענין.
נוסח אחר: כח וכח, ושוב כח, כי כל עוד שלא השתלטו העדה החזירית על היהדות הנאמנה אינם באים לידי שביעה
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 10 אוגוסט 2017, 13:15

איש חסיד היה כתב:התשובה הנכונה על שאלת הכותרת: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"? היא: כסף וכסף, ועוד הפעם כסף ועוד הפעם כסף.... קופתה המדוללת של העדה החרדית עדיין לא נתמלאה, ובדבר זה תלוי כל הענין.

אכן כן, קופתה המדוללת של העדה צריכה עוד משאבים כדי להמשיך את פועליה החשובים למען כלל ישראל ומוכרחת לגייס עוד משאבים כדי לכסות עלויות.
איש חסיד היה כתב:נוסח אחר: כח וכח, ושוב כח, כי כל עוד שלא השתלטו העדה החזירית על היהדות הנאמנה אינם באים לידי שביעה

אם לעדה בכללות שיש בהם גדולי ישראל ויראי ה' שפועלים למענינו וגם למענך ללא הרף - אתה מכנה בשם חזירים, אז ראוי היה שתשנה את הניק שלך ל'איש חזיר היה', מתאים יותר ככה...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 10 אוגוסט 2017, 13:26

סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 10 אוגוסט 2017, 13:30

איש חסיד היה כתב:נוסח אחר: כח וכח, ושוב כח, כי כל עוד שלא השתלטו העדה החזירית על היהדות הנאמנה אינם באים לידי שביעה

איש חסיד היה כתב:יאיר, איפה אתה? מדוע אתה מרשה לזלזל בגדולי ישראל? מדוע אתה לא סוגר את האשכול הנוכחי? אולי צריכים להחליף מנהל? [נמחק. נחסמת לשבוע!]
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 10 אוגוסט 2017, 13:43

חזן כתב: יאיר, איפה אתה? מדוע אתה מרשה לזלזל בגדולי ישראל? מדוע אתה לא סוגר את האשכול הנוכחי? אולי צריכים להחליף מנהל?

אופס זה הגיע, למה לסגור בגלל שיש איזה בעיה קטנה, אולי נסגור את כל הפורום, אולי לשבור את המקלדת, ואולי לקשור את הידיים?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 13:46

בחייכון וביומיכון כתב:
איש חסיד היה כתב:התשובה הנכונה על שאלת הכותרת: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"? היא: כסף וכסף, ועוד הפעם כסף ועוד הפעם כסף.... קופתה המדוללת של העדה החרדית עדיין לא נתמלאה, ובדבר זה תלוי כל הענין.

אכן כן, קופתה המדוללת של העדה צריכה עוד משאבים כדי להמשיך את פועליה החשובים למען כלל ישראל ומוכרחת לגייס עוד משאבים כדי לכסות עלויות.

אם לעדה בכללות שיש בהם גדולי ישראל ויראי ה' שפועלים למענינו וגם למענך ללא הרף - אתה מכנה בשם חזירים, אז ראוי היה שתשנה את הניק שלך ל'איש חזיר היה', מתאים יותר ככה...

אוי... הקופה המדולדלת של העה"ח...
רק זה מה שחסר להם...
אם היית אומר לי שהם פועלים לש"ש והם רוצים להוסיף כשרות בישראל, דיינו.
אם היית אומר לי שהם סתם ככה רוצים להשתלט על טרה וזכותם לעשות כך, דיינו.
אם היית אומר לי שהם נתנו את ההכשר לטרה כי טרה התחננו אליהם, דיינו.
אם היית אומר לי שהם פעלו ככה בכדי לכסות את העלויות המרובות שלהם, דיינו.

אבל להגיד גם שהם פועלים לשם שמים וגם שזכותם לעשות ככה וגם שטרה התחנו אליהם כי הציבור רוצה וגם כי הם רוצים לעשות כסף בכדי...
הגזמת !!!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ניסן גוק » 10 אוגוסט 2017, 13:59

אני רואה שאני כותב כאן דברים והם לא מתפרסמים האם גם פה העדה שולטת
ניסן גוק

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 10 אוגוסט 2017, 14:43

חידה:
ישנו אירגון מסויים ביהדות החרדית אשר ראשיה ניסו להיות האפטרופוסים של כללות היהדות החרדית בכל הענינים, רבות בשנים ניסו וניסו ועדיין הם מנסים, ולא עולה להם, ורק בדבר אחד - בינתיים - הם מצליחים, ניסו לפתור באיזה ארגון מדובר? ומהי הדבר שבינתיים הצליחו להיות מעין האפוטרופוס על היהדות החרדית?
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 10 אוגוסט 2017, 14:43

ניסן גוק כתב:אני רואה שאני כותב כאן דברים והם לא מתפרסמים האם גם פה העדה שולטת

מדברים כאן ממזון ולא טוב שיסתובבו ג'וקים ליד האוכל... :lol::
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 14:46

בדרך אגב, זה המוסד הקהילתי היחיד שאין לו הוצאות, רק הכנסות, מישהו שם לב לזה אי פעם ??
אין לו לא חלוקה ולא תמיכה למשפחות קהילתו, למרות שהם נצרכים ביותר, כל השירות הקהילתיים שיש להם הם דברים בתשלום, ועוד כמה וכמה מעלות טובות...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 10 אוגוסט 2017, 15:35

אולי כבר הגיע הזמן להבעלזרים להפסיק עם השנאה כבושה שלכם נגד העדה, אתם פשוט אובדים את הרסן עם הכתבות ההשמצות והזולה, ואינו מכבד את קהלת בעלז כלל וכלל.

די! מספיק עם וויכוחים של ילדים, כן כסף לא כסף.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 15:41

ועד הכשרות של העדה פשוט דואג לנוער המזרחי הנושר מדימונה שיאכלו רק הכשר מטעמם שעל ידי כן לא יטמטם מוחם במאכלות אסורות, ויוכלו לעמוד בפיתויים של גזירת הגיוס. כל מי שחושב אחרת הוא אפיקורס כפשוטו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 16:38

אני פה כתב:ועד הכשרות של העדה פשוט דואג לנוער המזרחי הנושר מדימונה שיאכלו רק הכשר מטעמם שעל ידי כן לא יטמטם מוחם במאכלות אסורות, ויוכלו לעמוד בפיתויים של גזירת הגיוס. כל מי שחושב אחרת הוא אפיקורס כפשוטו.

לץ. :lol::
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 אוגוסט 2017, 16:39

מה אתה מגיב לעצמך ?
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 אוגוסט 2017, 16:40

סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 21:00

גאליציינער כתב:
יהודה חסיד כתב:אגב, חזן, גאליציינר וגיוואלד חברים טובים (עכ"פ באשכול זה) וכשאתה כתבת אתמול

גאליצצינער לא האמין

(זה שייך לאשכול הבדיחות)

זה כבר ממש מעשה אשר לא יעשה, חותכים הודעה בכדי להראות כאילו שאני לא מאמין לו סתם ככה, והכל סתם בכדי להתקיף שהעיקר שהוא לא יאמין לו ? זה כבר עובר את גבול היושר.

========

גאליציינער, סליחה.
כתבתי שזה רק בדיחה, ולמעשה הנקודה היא, שאם אתה לא מאמין לו בגלל... אז גם לו יש הרבה בגלל.....
לכל שאר הדברים, החלטתי לא להגיב יותר בע"ה. כי אתם בעלזערס ולא יעזור שום דבר. אז חבל על הוויכוח (בתת הכרה אתם יודעים האמת)
ובזה גמרתי.
תודה רבה היה נעים מאד.
אגב, מז"ט על ה-4500 הודעות
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 23:25

יהודה חסיד כתב:
גאליציינער כתב:

גאליצצינער לא האמין

(זה שייך לאשכול הבדיחות)

========

גאליציינער, סליחה.
כתבתי שזה רק בדיחה, ולמעשה הנקודה היא, שאם אתה לא מאמין לו בגלל... אז גם לו יש הרבה בגלל.....
לכל שאר הדברים, החלטתי לא להגיב יותר בע"ה. כי אתם בעלזערס ולא יעזור שום דבר. אז חבל על הוויכוח (בתת הכרה אתם יודעים האמת)
ובזה גמרתי.
תודה רבה היה נעים מאד.
אגב, מז"ט על ה-4500 הודעות
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 11 אוגוסט 2017, 03:43

זעיר שם כתב:
גאליציינער כתב:וזה לא משנה באיזה סניף מדובר, כי אין לו כמעט סניף שהוא רק חרדי אוטנטי, אלא בירושלים - סניף אחד, ושם גרים כל הסוגים ומכל הקהילות, ורבים מהם לא מקפידים על עה"ח בדווקא.

לגאליציינר, תודה רבה, כבר כמה פעמים שכוונת לדעתי כמעט במדויק. עלה והצלח.

לזעיר שם, מה הקשר בעלזא למכולות שכונתיות, האם ליד כל מכולת גרים הרבה בעלזרים, ששומרים על השוויון של תנובה וטרה,
ודרך אגב, בעיקרון אצל החילונים לא מעניין טרה או תנובה וכדו', אלא מעניין אותם האם זה טעים או לא.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 11 אוגוסט 2017, 03:46

גאליציינער כתב:בדרך אגב, זה המוסד הקהילתי היחיד שאין לו הוצאות, רק הכנסות, מישהו שם לב לזה אי פעם ??
אין לו לא חלוקה ולא תמיכה למשפחות קהילתו, למרות שהם נצרכים ביותר, כל השירות הקהילתיים שיש להם הם דברים בתשלום, ועוד כמה וכמה מעלות טובות...

מה הבעיה? מקסימום הם באים לבתי המדרשות של הבעלזרס ושל אחרים, ואוספים תרומות בשבילם, ואז יצא שיש להם עוד סוג הכנסה. ה"י.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 11 אוגוסט 2017, 03:48

חזן כתב:אולי כבר הגיע הזמן להבעלזרים להפסיק עם השנאה כבושה שלכם נגד העדה, אתם פשוט אובדים את הרסן עם הכתבות ההשמצות והזולה, ואינו מכבד את קהלת בעלז כלל וכלל.

די! מספיק עם וויכוחים של ילדים, כן כסף לא כסף.

מי שונא את מי?
בעדה אומרים: כן כסף כן כסף וכמה שיותר.

ושים לב: שיהודה חסיד: שם אותך באחד ההודעות הקודמות שלו, ביחד עם שני בעלזערס בחבילה אחת.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 11 אוגוסט 2017, 03:52

יהודל'ה חסידה: מה הקשר בעלזרס או לא, בסך הכל, הוכחת שאתה עדניק ולא דבר אחר, ואם אין לך מה לענות אל תענה ולפחות תשתוק, ובעצם, תודה רבה על הפירגון שלך לגאליציינר, אחד מהבעלזרים בפורום הזה.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי נאמן » 11 אוגוסט 2017, 04:45

לא הבנתי מה חטאו ומה פשעו העדה החרדית שמעניקים כשרות לטרה
אלא א"כ לקחת למשפחת פרוש משהו זה נקרא חטא אז הכל מובן
נאמן

הודעה שלא נקראהעל ידי בן בתירא » 11 אוגוסט 2017, 05:23

לפעמים אני חושב אם ראוי לעורר אדם שמגיב תגובה בלי קשר שיקרא את ההודעה עליה הוא מגיב בכדי שלא יצא מגוחך
או שמא השנאה מקלקלת השורה ומסמאת עיניו של אדם ולא יוכל להבין טעותו אף אם יקרא את ההודעה פעמים רבות
אני מתנצל מראש לפני ר' גיואלד היקר אך תקרא בעצמך ותבין איך נראות תגובותיך.
:oops:
גיוואלד כתב:
זעיר שם כתב:

לזעיר שם, מה הקשר בעלזא למכולות שכונתיות, האם ליד כל מכולת גרים הרבה בעלזרים, ששומרים על השוויון של תנובה וטרה,
ודרך אגב, בעיקרון אצל החילונים לא מעניין טרה או תנובה וכדו', אלא מעניין אותם האם זה טעים או לא.

אני רחוק מהעדה-ניקים (כפלשון) כרחוק מזרח ממערב
אך הירגעו בעלזערס
גם אם כלל ישראל יחליט סופית שלא לאכול מהשגחת העדה"ח,
אינני רואה מישהו שאינו בעלזער ומקפיד על כשרות שיערוק לאכול מכשרות בעלזא,
וכדברי אשת און בן פלת כך אקרא לכם להפסיק ללכלך באופן סובייקטיבי על העדה,
לא תרוויחו מכך כלום!!!
בן בתירה מתיר בסוס

(פסחים ד, ג)
בן בתירא

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:09

גיוואלד כתב:יהודל'ה חסידה: מה הקשר בעלזרס או לא, בסך הכל, הוכחת שאתה עדניק ולא דבר אחר, ואם אין לך מה לענות אל תענה ולפחות תשתוק, ובעצם, תודה רבה על הפירגון שלך לגאליציינר, אחד מהבעלזרים בפורום הזה.

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:12

בן בתירא כתב:לפעמים אני חושב אם ראוי לעורר אדם שמגיב תגובה בלי קשר שיקרא את ההודעה עליה הוא מגיב בכדי שלא יצא מגוחך
או שמא השנאה מקלקלת השורה ומסמאת עיניו של אדם ולא יוכל להבין טעותו אף אם יקרא את ההודעה פעמים רבות
אני מתנצל מראש לפני ר' גיואלד היקר אך תקרא בעצמך ותבין איך נראות תגובותיך.
:oops:
גיוואלד כתב:
זעיר שם כתב:

אני רחוק מהעדה-ניקים (כפלשון) כרחוק מזרח ממערב
אך הירגעו בעלזערס
גם אם כלל ישראל יחליט סופית שלא לאכול מהשגחת העדה"ח,
אינני רואה מישהו שאינו בעלזער ומקפיד על כשרות שיערוק לאכול מכשרות בעלזא,
וכדברי אשת און בן פלת כך אקרא לכם להפסיק ללכלך באופן סובייקטיבי על העדה,
לא תרוויחו מכך כלום!!!

סוג של תפילת שוא.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 11 אוגוסט 2017, 11:52

לא הגזמתם פה?
אין כאן לא וויכוח ענייני אלא כל אחד זורק סיסמאות פורחות באוויר
אתם יורדים אחד על השני, ובעצם כולכם מתעבים את הגוף העומד מאחורי השני,
אז הבנו, ואפשר להפסיק להתקוטט
שים שלום

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:58

יהודה חסיד כתב:מענין לענין באותו ענין
אני בעצמי ביקשתי בעבר פעמים רבות מה'עדה' שיתנו הכשר לחנויות בעיר מודיעין עילית, אף עם פופנהיים בעצמו דיברתי, והם לא הסכימו בשופו"א, בכדי שלא לגרוע מהכשרות של העיר, שאינה מרשה (ובצדק) להכשר אחר להיכנס לעיר.
המקסימום שהם הסכימו, וזה היה תקופה מסוימת, שהיה הכשר על חנות ירקות אבל בתנאי שהוא לא תולה את התעודה בחנות, ולא מפרסם ע"ז, ולוקח גם הכשר מהעיר. וכך זה היה מי שידע ושאלו הוא הראה לו את התעודה מהמגירה.
כיום, כל החנויות שמביאות מוצרים רק מהעדה, מקבלים תעודה מכשרות '"ק"ק מודיעין עילית" ובתעודה מצוין "כל המוצרים בהכשר העדה החרדית" (אם זה פירות, או מאפיות שונות וכדו') חוץ מרשתות הגדולות שלהם יש כן הכשר רגיל של העדה.
(אף חידוש שנהיה בשנתיים האחרונות, שיש מאפיית 'שובע' ותעודה של "ק"ק" (ליטאים) כתוב "כל המוצרים בהכשר הרב מ.י. לנדא)

החנות ירקות הזו היתה שלך?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 אוגוסט 2017, 12:56

גאליציינער כתב:בדרך אגב, זה המוסד הקהילתי היחיד שאין לו הוצאות, רק הכנסות, מישהו שם לב לזה אי פעם ??

מזכיר לי את הבחורצ'יקים בישיבה שיודעים בדיוק כמה כסף יש בכל חשבון של כל נגיד וידועים בדיוק מי מחלק כפי יכולתו ומי לא...
ניסית לחשב פעם את ההוצאות האסטרונומיות שיש למערכת כשרות ענקית כמו העדה? או אולי בכלל אין לך מושג במה מדובר בכלל... מה שבטוח, שכל מי שמכיר קצת מערכת כשרות מבפנים ייפול מהכסא מרוב צחוק על הודעתך הדרמטית בדבר ההוצאות שאין להעדה...

ואגב, כמדומני שהגיע הזמן לשנות את כותרת האשכול ל:
בעלזא נגד העדה...

ולסיום, בעלזערס, התבכיינתם משך כל האשכול כמה העדה יצאו נגדכם על לא כלום וכו' רק שכחתם לצטט את הלשונות והביטויים שיש מי שדיבר (וד"ל) באופן נבזי נגד גדולי ישראל שברבני העדה ועל הרבי מסטמאר זי"ע שהיו גדולים ממנו ב50 שנה לפחות שהוציא את כולם מכליהם לא רק את העדה (ראה ערך מכתבו של בעל השבט הלוי וכו' וכו'), אז מה זו ההתבכיינות הזאת כאן שהעדה יצאו נגדכם רק בגלל שפתחתם איזה הכשר...?!
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 אוגוסט 2017, 12:58

לענ"ד אין לבעלזערס שום דבר נגד העדה, הם כבר שכחו מזמן.
והראיה, שהם עושים עכשיו לעדה שירות נפלא בהודעותיהם כאן.
רק שנשאר "מסורת" בבעלזא לשנוא את העדה, ואם הם היו שותקים עכשיו היה ח"ו מישהו שהיה לו הוו"א שהם לא באמת בעלזערס אמיתיים מקוריים ל"ע.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 11 אוגוסט 2017, 13:13

משולש כתב:לענ"ד אין לבעלזערס שום דבר נגד העדה, הם כבר שכחו מזמן.
והראיה, שהם עושים עכשיו לעדה שירות נפלא בהודעותיהם כאן.
רק שנשאר "מסורת" בבעלזא לשנוא את העדה, ואם הם היו שותקים עכשיו היה ח"ו מישהו שהיה לו הוו"א שהם לא באמת בעלזערס אמיתיים מקוריים ל"ע.

צל"ש ;)
סמל אישי של המשתמש
חזן

בעלזא והעדה החרדית

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 11 אוגוסט 2017, 14:12

ויכוחים מגוחכים. אולי כדאי לחדד את המכנה המשותף ואת נקודות הויכוח.

אין חולק על כך ש
הכשר העדה החרדית הוא הריווחי ביותר.
הכשר העדה החרדית הוא הנפוץ ביותר.
שיטת העדה החרדית (סאטמאר) אינה מקובלת על רוב היהדות החרדית.
בעלזא היא החסידות - כמעט - הגדולה ביותר באיכות ובכמות.
בעלזא היא החסידות שמהווה מודל לחיקוי לכמעט כל חסידות בכל התחומים (מלבד ההכשר...) בהנחלת תורה ויר"ש, חינוך וחסד וכו'.
אין היום כמעט חוג וחצר שיש לו בית דין משלו - שאינו מכיר טובה לבעלזא על שמוטטו את המונופול של הביד"ץ של "כל מקהלות האשכנזים" בירושלים

ועוד חזון למועד...
שבט מישור

Re: בעלזא והעדה החרדית

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 14:22

שבט מישור כתב:ויכוחים מגוחכים. אולי כדאי לחדד את המכנה המשותף ואת נקודות הויכוח.

אין חולק על כך ש
בעלזא היא החסידות שמהווה מודל לחיקוי לכמעט כל חסידות בכל התחומים (מלבד ההכשר...) בהנחלת תורה ויר"ש, חינוך וחסד וכו'.
אין היום כמעט חוג וחצר שיש לו בית דין משלו - שאינו מכיר טובה לבעלזא על שמוטטו את המונופול של הביד"ץ של "כל מקהלות האשכנזים" בירושלים

ועוד חזון למועד...

לתשומת לבך, כנראה שיש חולקים, והראיה שיש עוד קהילות. וצ"ע.

מה שנקרא לצאת קצת מהריבוע / בועה...
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 אוגוסט 2017, 14:25

zeevi כתב:
שבט מישור כתב:ויכוחים מגוחכים. אולי כדאי לחדד את המכנה המשותף ואת נקודות הויכוח.

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

100%

אולי אתה לא כ"כ מעורה בחצרות החסידיות, אבל ניתן לומר שוב הקהילות מסתייגים - זה פחות וזה יותר - מהשקפת החינוך של בעלזא וכו', והמציאות היא שבעלזא היא מהחסידויות הכי מנותקות שלחיצונים אין הרבה קשר איתם ולהם אין הרבה קשר לחיצונים...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 14:28

בחייכון וביומיכון כתב:
zeevi כתב:

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

100%

אולי אתה לא כ"כ מעורה בחצרות החסידיות, אבל ניתן לומר שוב הקהילות מסתייגים - זה פחות וזה יותר - מהשקפת החינוך של בעלזא וכו', והמציאות היא שבעלזא היא מהחסידויות הכי מנותקות שלחיצונים אין הרבה קשר איתם ולהם אין הרבה קשר לחיצונים...

למה? אולי תסביר במה זה מתבטה, דוגמאות וכדו'.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 11 אוגוסט 2017, 14:47

שבט מישור כתב: 'בעלזא היא החסידות שמהווה מודל לחיקוי לכמעט כל חסידות בכל התחומים (מלבד ההכשר...) בהנחלת תורה ויר"ש, חינוך וחסד וכו'.'

בחייכון וביומיכון כתב: 'אולי אתה לא כ"כ מעורה בחצרות החסידיות, אבל ניתן לומר שוב הקהילות מסתייגים - זה פחות וזה יותר - מהשקפת החינוך של בעלזא וכו', והמציאות היא שבעלזא היא מהחסידויות הכי מנותקות שלחיצונים אין הרבה קשר איתם ולהם אין הרבה קשר לחיצונים...'

זה מקצין לפה וזה מקצין לשם, רדו מהעצים - שני הצדדים.
רדו לקרקע, תפגשו בגובה העיניים, ותגלו שסדנא דארעא חד הוא.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 אוגוסט 2017, 15:06

zeevi כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:
zeevi כתב:

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

100%

אולי אתה לא כ"כ מעורה בחצרות החסידיות, אבל ניתן לומר שרוב הקהילות מסתייגים - זה פחות וזה יותר - מהשקפת החינוך של בעלזא וכו', והמציאות היא שבעלזא היא מהחסידויות הכי מנותקות שלחיצונים אין הרבה קשר איתם ולהם אין הרבה קשר לחיצונים...

ראשית, הערתי שאתה לא כ"כ מעורה בחצרות אחרות היתה מיועדת לשבט מישור.

זה מתבטא בהמון דברים, בכלליות זה מתבטא שתמצא מעט מאד אנשים מחסידויות אחרות שיש להם שייכות או אפילו ידיעה במה שהולך בבעלזא כי הם חיים בתוך עצמם במעין שטעטל של בעלזא בתוך ירושלים, גערערס לדוגמא תמצא בכל מקום, משא"כ בעלזערס, הכל מוכרח להיות תוצרת עצמית וכו'.
ומההיבט החינוכי וההשקפתי שם, בעלזא דהיום שונה בהרבה מבעלזא של פעם, השיטה היא שיטה חדשנית שלא היתה מקובלת בשום קהילה חסידית בעולם ובהרבה מקומות עדיין לא מקובלת היום, ויש לה הרבה מתנגדים גדולים, אמנם בלי רעש והפגנות... אך התנגדות בשיטה, רק דוגמא קטנה, חמי מגיע ממשפחה בעלזאית אמיתית, אבל את ילדיו הוא שלח במוסדות שאינם בעלזא מהסיבה הזאת...
ואין מה להאריך בזה יותר, כי מי שמכיר יודע ומי שלא לא יבין אפילו אם אכתוב עמודים שלמים... ומי שמתעקש לא להכיר, ג"כ לא יכיר...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 11 אוגוסט 2017, 15:13

בחייכון וביומיכון כתב:ראשית, הערתי שאתה לא כ"כ מעורה בחצרות אחרות היתה מיועדת לשבט מישור.

זה מתבטא בהמון דברים, בכלליות זה מתבטא שתמצא מעט מאד אנשים מחסידויות אחרות שיש להם שייכות או אפילו ידיעה במה שהולך בבעלזא כי הם חיים בתוך עצמם במעין שטעטל של בעלזא בתוך ירושלים, גערערס לדוגמא תמצא בכל מקום, משא"כ בעלזערס, הכל מוכרח להיות תוצרת עצמית וכו'.
ומההיבט החינוכי וההשקפתי שם, בעלזא דהיום שונה בהרבה מבעלזא של פעם, השיטה היא שיטה חדשנית שלא היתה מקובלת בשום קהילה חסידית בעולם ובהרבה מקומות עדיין לא מקובלת היום, ויש לה הרבה מתנגדים גדולים, אמנם בלי רעש והפגנות... אך התנגדות בשיטה, רק דוגמא קטנה, חמי מגיע ממשפחה בעלזאית אמיתית, אבל את ילדיו הוא שלח במוסדות שאינם בעלזא מהסיבה הזאת...
ואין מה להאריך בזה יותר, כי מי שמכיר יודע ומי שלא לא יבין אפילו אם אכתוב עמודים שלמים... ומי שמתעקש לא להכיר, ג"כ לא יכיר...

קראתי תגובה זו כמה פעמים ולא הבנתי מה אתה רוצה, ומה כוונתך בסיפור של חמיך
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 אוגוסט 2017, 15:16

.
נערך לאחרונה על ידי בחייכון וביומיכון בתאריך 11 אוגוסט 2017, 15:28, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 אוגוסט 2017, 15:17

זעיר שם כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:ראשית, הערתי שאתה לא כ"כ מעורה בחצרות אחרות היתה מיועדת לשבט מישור.

קראתי תגובה זו כמה פעמים ולא הבנתי מה אתה רוצה, ומה כוונתך בסיפור של חמיך

היית צריך לקרוא גם את התגובות שלפניי שם הוא שאל במה זה מתבטא, ואז היית מבין על מה עניתי.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 11 אוגוסט 2017, 15:23

בחייכון וביומיכון כתב:ומההיבט החינוכי וההשקפתי שם, בעלזא דהיום שונה בהרבה מבעלזא של פעם, השיטה היא שיטה חדשנית שלא היתה מקובלת בשום קהילה חסידית בעולם ובהרבה מקומות עדיין לא מקובלת היום, ויש לה הרבה מתנגדים גדולים, אמנם בלי רעש והפגנות... אך התנגדות בשיטה, רק דוגמא קטנה, חמי מגיע ממשפחה בעלזאית אמיתית, אבל את ילדיו הוא שלח במוסדות שאינם בעלזא מהסיבה הזאת...

קטע זה בבקשה, לא הבנתי אם להרע או להיטיב, תודה.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 אוגוסט 2017, 15:29

אכן, בעלזא הם "עם לבדד ישכון". יש להם הרבה מעלות וגם הרבה לא. כמו כל דבר. (ראה למשל את ארגון צוהר, וגם הידברות קשור מאוד לבעלזא, וגם יש את סעד ומרפא, ועוד כמה מיזמים שפועלים למען כלל ישראל כולו).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 אוגוסט 2017, 15:34

כולם טובים כולם נחמדים. אך יש כלל ידוע שכוח ושליטה משחיתים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 11 אוגוסט 2017, 16:27

[
נערך לאחרונה על ידי שר המודיעין בתאריך 11 אוגוסט 2017, 16:30, נערך פעם אחת בסך הכל.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 11 אוגוסט 2017, 16:29

בחייכון וביומיכון כתב:ומההיבט החינוכי וההשקפתי שם, בעלזא דהיום שונה בהרבה מבעלזא של פעם, השיטה היא שיטה חדשנית שלא היתה מקובלת בשום קהילה חסידית בעולם ובהרבה מקומות עדיין לא מקובלת היום, ויש לה הרבה מתנגדים גדולים, אמנם בלי רעש והפגנות... אך התנגדות בשיטה, רק דוגמא קטנה, חמי מגיע ממשפחה בעלזאית אמיתית, אבל את ילדיו הוא שלח במוסדות שאינם בעלזא מהסיבה הזאת...

מישהו יכול להסביר לי מהיא השיטה החדשנית הזאת ???
לא שמעתי על זה אף פעם
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 11 אוגוסט 2017, 17:29

למי שמבין אין צורך להסביר, ומי שלא מבין ממילא לא יבין, והבן כי קצרתי.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 12 אוגוסט 2017, 22:04

אולי התכוונתם ללימודים באקדמיה או לשירות אזרחי?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 12 אוגוסט 2017, 22:20

א גוטע וואך
כתבתי שבע"ה אינני ממשיך את הויכוח, וכך אעשה בע"ה,
אכתוב כאן רק 2 דברים שוליים שנכנסו לויכוח באמצע
גאליציינער כתב: ר' יודל, טעות אחת גדולה יש בידכם, חילקת פה בין "הנהלה רוחנית" ל"הנהלה גשמית", בראש ההנהלה הרוחנית העמדת את האדמו"ר מטשאקווא, ובראש [אולי לא הכי ראשי אבל מראשי] ההנהלה הגשמית העמדת את ר' שלמה פפנהיים, טעות גדולה בידך, האדמו"ר מטשאקווא הוא לא 'הנהלה רוחנית', הוא בעל הבית שמה - הוא הנהלה רוחנית והנהלה גשמית גם יחד !! הוא עושה את הכסף מההשגחה [חוץ מהשחיטה, שזה הופרד מההכשר עצמו בשל סיבות שונות ואכמ"ל] והוא הקובע והמחליט בכל דבר העומד על הפרק, וודאי שיש לו גם וועד שמחליט - אבל כולם מתחתיו.
נראה לי שתילך גם אתה לעשות קצת שיעורי בית לפני שאתה חוזר, עוד לא ענית לי על כמעט שום דבר הסבר ברור...

אף שזה לא קשור לעצם הענין, עשיתי קצת שיעורי בית, ודיברתי עם ש"ב של האדמו"ר מטשאקווע שגם קשור לעדה ומתמצא שם בחדרי חדרים. שאלתיו, מי ההנהלה שם ועד הכשרות כיום, תשובתו היתה האדמו"ר מטשאקווע בתואר יו"ר, אך כבר לא פעיל מפאת זקנותו, היו"ר בפועל שהוא מחליט הלכתי, הוא הרב לייבל וייס מלונדון (כך נ"ל) המנכ"ל הגשמי הוא הרב פופנהיים (נ"ל שהוא אמר לי גבריאל פופנהיים ולא שלמה)
יהודה חסיד כתב:אם אתה כאוב על ה"עדה"! שעשו נגד הרבי שלך, ואתה צודק בכאב הזה. זה לא קשור ל"עדה" שנותנת ההכשר.

שאלתיו, מה הוא יודע על ענין זה, תשובתו 100% ולא עוד אלא שפופנהיים מקבל הרבה כאב ראש וכדו' מהקנאים המציקים לו על ענין זה. ותו, ועד הכשרות, הוא מהיחידים ב"עדה" שרוב העובדים בה (יותר מאלף עובדים) מקבלי משכורת, לוקחים כסף מהמדינה והולכים לבחירות ועוד (עד שיש גם חיילי צה"ל המקבלים משכורת מהעדה, כמובן), עכ"פ אני חוזר לנקודה, למי שיש בעיות עם ה"עדה". זה כלל לא קשור להכשר.
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 12 אוגוסט 2017, 22:33

עוד דבר שההוא אמר לי, שאלו פה
גיוואלד כתב:טרה כבר מוכרים את מוצריהם כבר שלושים שנה בהכשר של אגו"י, אז מה קרה עכשיו, פתאום הם נזכרו שהם אולי יכולים להרויח יותר, זה נראה קצת מוזר, אלא ככל הנראה אין עשן בלי אש, ועדה פנו לטרה, וטרה הבטיחו תשובה תוך זמן מסויים, וכך התגלגל הנושא עד קבלת ההכשר.
יכול להיות?

אז ההוא ענה לי, שלאחרונה החברה המרכזית (קוקה קולה) קנתה את טרה, ומיד החליטה להעביר את טרה להעדה, אך התהליך של העברה נמשך, והיה צריך להיגמר אחרי החגים (נ"ל שמישהו כבר כתב את זה פה) ואגו"י הסירה את ההכשר מהר מדי, לכן הם הוכרחו כבר עכשיו לשים את ההכשר, ולכן מוצרים רבים עדיין לא בהעדה.
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 12 אוגוסט 2017, 22:42

תודה יהודה חסיד!
תראה איך שורות ספורות של בירור המציאות יכולים להשליך לפח אשכול בן שלושה עמודים (שכל עמ' 100 הודעות...)!!!
נורא נוראות! נקודה למחשבה בשיעור 'שמירת הלשון'...
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 12 אוגוסט 2017, 23:02

במשפט אחד, אין קשר בין הגוף של הכשרות למושג "העדה" שמסמל את הקנאות וההפגות...
הכשרות היא חברה בע"מ שכפופה הלכתית בנוגע לסוגיות בכשרות תחת רבני העדה ותו לא.
רוב רובם של העובדים (גם בצוות הניהולי) אין להם ולא כל קשר לקנאות, משתתפים (ופעילים) בבחירות, לוקחים (כמה שיותר...) כסף מהמדינה, וכו' וכו'.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 13 אוגוסט 2017, 02:48

אחרי שאני רואה שהאשכול חרג כבר הרבה מהנושא המקורי של כשרות העדה וכספיהם, וזה נכנס שוב פעם לנושא של בעד בעלזא ונגד בעלזא, ולבקשת כמה ניקים, ולאור הערותיהם של כתבן ושבט מישור, החלטתי שמעכשיו והלאה איני מגיב כבר לאשכול הזה, על אף שיש לי מה להגיב לבחייכון וביומיכון ודומיו, מי שיתגעגע אלי יכול למצוא אותי באשכולות אחרים.
שלום ולהתראות (לא באשכול הזה).
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הודעה שלא נקראהעל ידי פאטשיילע » 13 אוגוסט 2017, 03:41

בחייכון וביומיכון כתב:
גאליציינער כתב: בעלזערס, התבכיינתם משך כל האשכול כמה העדה יצאו נגדכם על לא כלום וכו' רק שכחתם לצטט את הלשונות והביטויים שיש מי שדיבר (וד"ל) באופן נבזי נגד גדולי ישראל שברבני העדה ועל הרבי מסטמאר זי"ע שהיו גדולים ממנו ב50 שנה לפחות שהוציא את כולם מכליהם לא רק את העדה (ראה ערך מכתבו של בעל השבט הלוי וכו' וכו'), אז מה זו ההתבכיינות הזאת כאן שהעדה יצאו נגדכם רק בגלל שפתחתם איזה הכשר...?!

לא שכחנו כלום. אצלנו זה מעשרת הדברות, ואני חוזר עליהם כל יום עם הילדים והנכדים שלי .... :lol::
או קיי. זה בגלל ענה כסיל כאיוולתו....

אני רואה שטבלת הרבה במקווה של הסאטמורים ואתה עדיין לא התנתקת מהשטויות וההבלים שפמפמו לכם במוח. אז אגיב לך כאן ממש בכמה שורות. [בכל זאת זה יום גדול היום, ואת השאר נשאיר להזדמנות אחרת בל"נ].
כ"ק מרן שליט"א אמר את מה שאמר מתוך השקפה נצחית אותה הנחיל לנו דודו מרן קוה"ק זי"ע כאן בנוגע למצב בארץ ישראל. הוא לא דיבר נגד שום גדול בישראל באופן נבזי. אלא נגד ה"שיטה" אותה ניסו - ועדיין מנסים - קומץ עסקנים סיקריקים לכפות על גדולי ישראל. לצערנו הם הצליחו - ועדיין מצליחים - לכפות אותה על גדולי רבני העדה. כך היה מיד במערכה הקדושה נגד העיידה בתש"מ כשהגאון בעל המנחת יצחק זצ"ל (שטבע ההנהגה שלו תאם יותר את דרך רבנותו מטעם במנשסתר. וידועים דברי הרבי מסאטמאר זצ"ל לגבי מדת קנאותו...) התיישב עם מרן שליט"א לחתום הסכם שלום בין הקהילות, וטלפון אחד מניו יארק [בהשתדלות כמה עסקנים סיקריקים] נתן לו להבין שאם הוא חותם, אז מחר הוא "אויס גאב"ד ומרא דארעא וכו'".... זה סיפור אחד.
ומה שציינת בענין הגיל זה כלל לא משמעותי. מרן שליט"א כבר היה אז נחשב כצדיק הדור בעיני אלפים אשר בצל קדשו הסתופפו הרבה רבנים מזקני וגדולי הדור ומנהיג אותם ברמה ובחסד עליון באופן שהרבה רבנים ש"יצאו מכליהם" גם אם יחזרו בגלגול עוד כמה פעמים לעולם לא יזכו לכך. כך ששטות זאת כלל לא רלוונטי.
אגב, ממתי בסאטמאר נהיו "רגישים" לסגנון דיבור נוקב. הרי הדברי יואל זצ"ל שכן היה משתלח בפיו המפיק מרגליות והספיק להתקוטט עם רוב גדולי ישראל בגלילותו (ואני מדבר עוד לפני עידן "קראלי" ו"סאטמאר") וזה למרות שאכן היה אברכציק צעיר. אלא מאי? הגיל בכגון דא כלל לא קובע.
בנוגע לבעל השבט הלוי זצ"ל, איני מבין מה יש לך נגדו, ולמה אתה משמיץ ומבזה אותו סתם. הרי אתה יודע שהוא לא רצה לחתום על שום פשקווייל של אותם רע-בנים, וגם את המכתב שכתב בפ"ע - הרי תיכף ומיד התחרט וכתב מכתב חרטה וסליחה. אז למה להשמיץ סתם כך את אותו גאון פוסק הדור? ומה צריך יותר מכך מזה שנפגש כמ"פ עם מר"ש והיו ביניהם שיחות ידידות כאשר נדברו יראי ה' באופן שכמעט לא ראו אצלו, ושלא לדבר על נאומו המרגש בפני רבבות חסידי בעלזא ("ברוך חכם הרזים"), וכי כרוכלא איזיל ואפרט. ואולי זה אכן "חטאו" שבגין כך יצאת להשמיצו ולהזכירו דבר שהתחרט אותו גאון וצדיק ורצה לשכוח...
עכשיו, לפנות בוקר אסיים. ולהתראות אי"ה אחרי היומא דהילולא.
פויעלט אלעס גוטס.
נערך לאחרונה על ידי פאטשיילע בתאריך 13 אוגוסט 2017, 03:54, נערך 4 פעמים בסך הכל.
פאטשיילע

הודעה שלא נקראהעל ידי פאטשיילע » 13 אוגוסט 2017, 04:04

שר המודיעין כתב:

מישהו יכול להסביר לי מהיא השיטה החדשנית הזאת ???
לא שמעתי על זה אף פעם

איך יתכן שלא שמעת על "השיטה החדשנית" שכבר הפילה חלולים חלולים נקבים נקבים ביובל האחרון...
מי שזוכר את הדרשות והפשקוולים של שנות התש"מ יודע עד כמה ביכו אז כל מיני רע-בנים דחלילים את ה"שיטה החדשנית" שתוך שנים אחדות תוריד את כולם לבאר שחת ולא ישאר אפילו חובש כיפה שחורה אחד.... ;)

אוי, מי יגלה עפר של אותם ברי-מינן ויראו את תוצאותיה המפוארות והמבורכות של אותה "שיטה חדשנית"!
אלפי תלמידי ישיבות קדושות, חסידישע בחורים עם החן והסגנון של פעם שחובשים את ספסלי בית המדרש, מאות רבות של אברכים בני עליה שאין להם בעולמם כלום מלבד ד' אמות של תורה וחסידות, עשרות רבות של דיינים ורבנים שמתרבים בליע"ה וכ"י מידי שנה בשנה, וכפי שכבר נאמר, שהם מהווים דוגמא ומופת לכל החוגים יראי ה' ההולכים לאורם של צדיקי הדור.
מי יגלה...
פאטשיילע

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 13 אוגוסט 2017, 10:28

לא יפה ולא נכון להגיב רק כשאני חולק.
וע"כ אגיב במילים קצרות, שאני מסכים עם כל מילה שכתב פאטשיילע בהודעות האחרונות.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 13 אוגוסט 2017, 14:45

מצטרף לדברי זאבי, מסכים ב100% עם כל מילה שלו,
וכבר כתבתי בעבר שיש לי הרבה רעספעקט להאדמו"ר מבעלזא שליט"א, (כאילו שהוא או מישהו צריך אותי, אבל אני צריך לדידי כך המציאות)
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:33

בחייכון וביומיכון כתב:
zeevi כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:
zeevi כתב:

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

100%

אולי אתה לא כ"כ מעורה בחצרות החסידיות, אבל ניתן לומר שרוב הקהילות מסתייגים - זה פחות וזה יותר - מהשקפת החינוך של בעלזא וכו', והמציאות היא שבעלזא היא מהחסידויות הכי מנותקות שלחיצונים אין הרבה קשר איתם ולהם אין הרבה קשר לחיצונים...

ראשית, הערתי שאתה לא כ"כ מעורה בחצרות אחרות היתה מיועדת לשבט מישור.

משהו בקטע האחרון פה לא מריח לי אפעס...
מהגנה על העידה התחלת להתקיף את בעלזא...
אתה כבר גם נהיית לי מבין על חינוך...
וגם, אם חותנך מגיע ממשפחה בעלזאית "אמיתית" כפי שכתבת, אם כן איך הוא שולח את ילדיו למוסדות שאינם בעלזא, הרי כתבת שבעלזא היא חסידות מסודרת ומצומצמת שלא רואים אותה במקומות אחרים ? [וממילא היא לא יודעת כלום ? זה התכוונת לומר ?]

ועיקר השאלות, על איזה שיטה מסתורית אתה מדבר ? אתה ממש מסקרנת אותי.
וכתוצאה מכך, איזה התנגדות יש ואיזה התנגדות בשיטה ?

מחכה לתגובתך...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:36

יהודה חסיד כתב:א גוטע וואך
כתבתי שבע"ה אינני ממשיך את הויכוח, וכך אעשה בע"ה,
אכתוב כאן רק 2 דברים שוליים שנכנסו לויכוח באמצע
גאליציינער כתב: ר' יודל, טעות אחת גדולה יש בידכם, חילקת פה בין "הנהלה רוחנית" ל"הנהלה גשמית", בראש ההנהלה הרוחנית העמדת את האדמו"ר מטשאקווא, ובראש [אולי לא הכי ראשי אבל מראשי] ההנהלה הגשמית העמדת את ר' שלמה פפנהיים, טעות גדולה בידך, האדמו"ר מטשאקווא הוא לא 'הנהלה רוחנית', הוא בעל הבית שמה - הוא הנהלה רוחנית והנהלה גשמית גם יחד !! הוא עושה את הכסף מההשגחה [חוץ מהשחיטה, שזה הופרד מההכשר עצמו בשל סיבות שונות ואכמ"ל] והוא הקובע והמחליט בכל דבר העומד על הפרק, וודאי שיש לו גם וועד שמחליט - אבל כולם מתחתיו.
נראה לי שתילך גם אתה לעשות קצת שיעורי בית לפני שאתה חוזר, עוד לא ענית לי על כמעט שום דבר הסבר ברור...

אף שזה לא קשור לעצם הענין, עשיתי קצת שיעורי בית, ודיברתי עם ש"ב של האדמו"ר מטשאקווע שגם קשור לעדה ומתמצא שם בחדרי חדרים. שאלתיו, מי ההנהלה שם ועד הכשרות כיום, תשובתו היתה האדמו"ר מטשאקווע בתואר יו"ר, אך כבר לא פעיל מפאת זקנותו, היו"ר בפועל שהוא מחליט הלכתי, הוא הרב לייבל וייס מלונדון (כך נ"ל) המנכ"ל הגשמי הוא הרב פופנהיים (נ"ל שהוא אמר לי גבריאל פופנהיים ולא שלמה)
יהודה חסיד כתב:אם אתה כאוב על ה"עדה"! שעשו נגד הרבי שלך, ואתה צודק בכאב הזה. זה לא קשור ל"עדה" שנותנת ההכשר.

שאלתיו, מה הוא יודע על ענין זה, תשובתו 100% ולא עוד אלא שפופנהיים מקבל הרבה כאב ראש וכדו' מהקנאים המציקים לו על ענין זה. ותו, ועד הכשרות, הוא מהיחידים ב"עדה" שרוב העובדים בה (יותר מאלף עובדים) מקבלי משכורת, לוקחים כסף מהמדינה והולכים לבחירות ועוד (עד שיש גם חיילי צה"ל המקבלים משכורת מהעדה, כמובן), עכ"פ אני חוזר לנקודה, למי שיש בעיות עם ה"עדה". זה כלל לא קשור להכשר.

תיקון טעות: האדמו"ר משטשאקווא פעיל והוא יושב שמה בכל ישיבה.
כל החלטה על צירוף מפעל או השגחה לחברה מתקבלת אך ורק על ידו.
אכן הפפנהיים הוא גבריאל ולא שלמה, שלמה הוא מבית לפליטות - למיטב זכרוני.

וכל הברררם אודות העובדים אם הם כן לוקחים כסף מהמדינה או לא לוקחים כסף לא שייך לפה בכלל וזה רק מסף עשן.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:37

בחייכון וביומיכון כתב:
zeevi כתב:

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

100%

הקנאים שאותם אתה מייצג פה טוענים אחרת: הם טוענים שבעלזא הם הם אלו שמכניסים את כל הרוחות הזרות וכל ההשפעות הקלוקלות לקהילות הקודש, לך תתאם איתם עמדות קודם ואח"כ תטען את טענותיך...

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:39

zeevi כתב:

אין חולק על כך ש

ועוד חזון למועד...

מה הראיה פה ?
לא הבנתי ממש.
ברור שכולם אהובים וכולם ברורים וכולם קדושים. אבל מה זה סותר את דברי שבט מישור ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: בחייכון וביומיכון, זאבוש ו־71 אורחים