מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: מה עומד מאחורי העברת הכשרות במפעלים רבים ל"העדה החרדית"

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:42

בחייכון וביומיכון כתב:
גאליציינער כתב:בדרך אגב, זה המוסד הקהילתי היחיד שאין לו הוצאות, רק הכנסות, מישהו שם לב לזה אי פעם ??
אין לו לא חלוקה ולא תמיכה למשפחות קהילתו, למרות שהם נצרכים ביותר, כל השירות הקהילתיים שיש להם הם דברים בתשלום, ועוד כמה וכמה מעלות טובות...

מזכיר לי את הבחורצ'יקים בישיבה שיודעים בדיוק כמה כסף יש בכל חשבון של כל נגיד וידועים בדיוק מי מחלק כפי יכולתו ומי לא...
ניסית לחשב פעם את ההוצאות האסטרונומיות שיש למערכת כשרות ענקית כמו העדה? או אולי בכלל אין לך מושג במה מדובר בכלל... מה שבטוח, שכל מי שמכיר קצת מערכת כשרות מבפנים ייפול מהכסא מרוב צחוק על הודעתך הדרמטית בדבר ההוצאות שאין להעדה...

ואגב, כמדומני שהגיע הזמן לשנות את כותרת האשכול ל:
בעלזא נגד העדה...

ולסיום, בעלזערס, התבכיינתם משך כל האשכול כמה העדה יצאו נגדכם על לא כלום וכו' רק שכחתם לצטט את הלשונות והביטויים שיש מי שדיבר (וד"ל) באופן נבזי נגד גדולי ישראל שברבני העדה ועל הרבי מסטמאר זי"ע שהיו גדולים ממנו ב50 שנה לפחות שהוציא את כולם מכליהם לא רק את העדה (ראה ערך מכתבו של בעל השבט הלוי וכו' וכו'), אז מה זו ההתבכיינות הזאת כאן שהעדה יצאו נגדכם רק בגלל שפתחתם איזה הכשר...?!

שאלתי כבר כמה וכמה שמכירים מערכת כשרות מבפנים והם יודעים להגיד לי עם כמה כסף יוצא האדמו"ר מטשאקווא בסוף כל חודש, [והאזעקות שעל כל חלון בביתו יוכיחו...]

בדרך אגב, אין לי בעיה עם זה שהוא מרוויח הרבה כסף בכל חודש, הרי הוא נותן לכל בחור בעלזאי שאוסף כסף 10 ש"ח...
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 16:45

יהודה חסיד כתב:
גאליציינער כתב:
יהודה חסיד כתב:אגב, חזן, גאליציינר וגיוואלד חברים טובים (עכ"פ באשכול זה) וכשאתה כתבת אתמול
חזן כתב:בעל צרכניה אמר לי אתמול, שזה רק השבועיים הראשונים, שלא ירגזו את תנובה, ואח"כ המחירים ירדו.

גאליצצינער לא האמין
גאליציינער כתב:לא נשמע לי אמין

אז למה עכשיו אתה צריך להאמין לגיוואלד?
(זה שייך לאשכול הבדיחות)

זה כבר ממש מעשה אשר לא יעשה, חותכים הודעה בכדי להראות כאילו שאני לא מאמין לו סתם ככה, והכל סתם בכדי להתקיף שהעיקר שהוא לא יאמין לו ? זה כבר עובר את גבול היושר.
תביא בבקשה את כל ההודעה ששמה הסברתי למה אני לא מאמין לו.

========
גם ככה לא כותבים את זה...

גאליציינער, סליחה.
כתבתי שזה רק בדיחה, ולמעשה הנקודה היא, שאם אתה לא מאמין לו בגלל... אז גם לו יש הרבה בגלל.....
לכל שאר הדברים, החלטתי לא להגיב יותר בע"ה. כי אתם בעלזערס ולא יעזור שום דבר. אז חבל על הוויכוח (בתת הכרה אתם יודעים האמת)
ובזה גמרתי.
תודה רבה היה נעים מאד.
אגב, מז"ט על ה-4500 הודעות

אני מקבל, תודה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 14 אוגוסט 2017, 01:40

גאליציינער כתב:אני מקבל, תודה.

מקבל את הסליחה, או את המז"ט?
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 26 ספטמבר 2017, 09:49

בראותי את הפולמוס בנוגע לכשרות העדה, לא אמנע טוב מבעליו, ומחובתי לספר מה שידוע לי מכלי ראשון, משני ידידים טובים שנאמנים לי מאוד, ואינם משתייכים לאחת מהקהילות שבבעלותם הכשר זה או אחר. שניהם, כל אחד בנפרד, קובעים בברור, כי מבין כל ההכשרים הבאים: 1 אגודת ישראל 2 הרב רובין 3 קהילות 4 הרב לנדא 5 העדה החרדית, הרי שהעדה החרדית עומדת ברף הנמוך ביותר הן בעניני שחיטה, בהם יש עובדות שכל מי שהיה פעם משגיח כשרות יודע שבכל שחיטה, כשכל הכשר פוסל כמות מסויימת של בשר, תמיד העדה החרדית מטריפה את הכמות הנמוכה ביותר של בשר, כשמדובר בהפרשים גדולים מאוד, כלומר מתוך 100 עופות, אגודת ישראל והרב לנדא כו' יפסלו למשל 60 אחוז, והעדה החרדית בין 25 ל30 אחוז לדוגמא. כמו כן בכמות המשגיחים ותדירות הביקורים עומדת העדה החרדית ברף נמוך יותר מכל ההכשרים האחרים. אגודת ישראל הנתפסת משום מה כהכשר חלש יותר מהעדה, היא אחת מההכשרים החזקים ביותר הן במוצרי חלב, והן במוצרי בשר. בפרט הכשר ''קהילות' שהם הכשר מהודר ביותר.
לא באתי לפקפק בכשרותה של העדה החרדית ואיני נמנע מאכילת בשר שלהם (במקום שאין לי הכשר טוב יותר), מצידי יתכן שהעדה החרדית עומדים בכל כללי הכשרות, אך דעו לכם שאם שילמתם יותר על בשר של העדה החרדית במקום הכשר של קהילות או הרב לנדא, או אגודה, זאת אומרת ששילמתם בעצם יותר כסף כדי לאכול עוף ברמת כשרות נמוכה יותר.
הסיבה היחידה שהעדה החרדית ממשיכה להתפס בקהל כהכשר המהודר ביותר היא היותו "מותג". הן מבחינת מה שהיא מייצגת והן מבחינת הוותיקות שלה. וזה לא ישתנה כי העוילם גוילם ימשיך לשלם יותר ולאכול בשר בכשרות נמוכה יותר.
אגב גם המפעלים העומדים תחת מערכת הכשרות בעלזא, לצערינו אינה עומדת תחת השגחת כשרות רצינית, כך לדברי שני המשגיחים הנ"ל (לשניהם אין שום אינטרס אישי נגד בעלזא, ובוודאי שלא לי הקטן).
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 26 ספטמבר 2017, 10:48

לגבי נושא השחיטה אינני יכול להתווכח יען גם אני שמעתי הרבה מצדדים הן שלא בעדם והן בעדם [גם לא כ"כ הבנתי אם כתבתם לגבי בשר או לגבי עופות].
אך לגבי ההשגחה בשאר כשרות המזון [ואף לגבי כשרות החלב] שמעתי הרבה פעמים הן ממומחים שאינם קשורים אליהם ואף מגדולי המתחרים שלהם והן מבעלי מפעלים שעברו כמה וכמה כשרויות, שהם ההשגחה ברמה גבוהה מאוד הרבה יותר מרוב המתחרים [למעט כשרות הרב לנדא].
יש פה עוד נקודה שציבורים גדולים של מדקדקים דהיינו הבריסקאים והחזו"א סומכים בעיקר על כשרות זו ואף מבקרים אותה תמיד, את שאר הכשרויות אינני יודע אם מאן דהו מבקר.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 26 ספטמבר 2017, 14:33

yehuda כתב:בראותי את הפולמוס בנוגע לכשרות העדה, לא אמנע טוב מבעליו, ומחובתי לספר מה שידוע לי מכלי ראשון, משני ידידים טובים שנאמנים לי מאוד, ואינם משתייכים לאחת מהקהילות שבבעלותם הכשר זה או אחר. שניהם, כל אחד בנפרד, קובעים בברור, כי מבין כל ההכשרים הבאים: 1 אגודת ישראל 2 הרב רובין 3 קהילות 4 הרב לנדא 5 העדה החרדית, הרי שהעדה החרדית עומדת ברף הנמוך ביותר הן בעניני שחיטה, בהם יש עובדות שכל מי שהיה פעם משגיח כשרות יודע שבכל שחיטה, כשכל הכשר פוסל כמות מסויימת של בשר, תמיד העדה החרדית מטריפה את הכמות הנמוכה ביותר של בשר, כשמדובר בהפרשים גדולים מאוד, כלומר מתוך 100 עופות, אגודת ישראל והרב לנדא כו' יפסלו למשל 60 אחוז, והעדה החרדית בין 25 ל30 אחוז לדוגמא. כמו כן בכמות המשגיחים ותדירות הביקורים עומדת העדה החרדית ברף נמוך יותר מכל ההכשרים האחרים. אגודת ישראל הנתפסת משום מה כהכשר חלש יותר מהעדה, היא אחת מההכשרים החזקים ביותר הן במוצרי חלב, והן במוצרי בשר. בפרט הכשר ''קהילות' שהם הכשר מהודר ביותר.
לא באתי לפקפק בכשרותה של העדה החרדית ואיני נמנע מאכילת בשר שלהם (במקום שאין לי הכשר טוב יותר), מצידי יתכן שהעדה החרדית עומדים בכל כללי הכשרות, אך דעו לכם שאם שילמתם יותר על בשר של העדה החרדית במקום הכשר של קהילות או הרב לנדא, או אגודה, זאת אומרת ששילמתם בעצם יותר כסף כדי לאכול עוף ברמת כשרות נמוכה יותר.
הסיבה היחידה שהעדה החרדית ממשיכה להתפס בקהל כהכשר המהודר ביותר היא היותו "מותג". הן מבחינת מה שהיא מייצגת והן מבחינת הוותיקות שלה. וזה לא ישתנה כי העוילם גוילם ימשיך לשלם יותר ולאכול בשר בכשרות נמוכה יותר.
אגב גם המפעלים העומדים תחת מערכת הכשרות בעלזא, לצערינו אינה עומדת תחת השגחת כשרות רצינית, כך לדברי שני המשגיחים הנ"ל (לשניהם אין שום אינטרס אישי נגד בעלזא, ובוודאי שלא לי הקטן).

:lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 26 ספטמבר 2017, 14:46

yehuda כתב:בראותי את הפולמוס בנוגע לכשרות העדה, לא אמנע טוב מבעליו, ומחובתי לספר מה שידוע לי מכלי ראשון, משני ידידים טובים שנאמנים לי מאוד, ואינם משתייכים לאחת מהקהילות שבבעלותם הכשר זה או אחר. שניהם, כל אחד בנפרד, קובעים בברור, כי מבין כל ההכשרים הבאים: 1 אגודת ישראל 2 הרב רובין 3 קהילות 4 הרב לנדא 5 העדה החרדית, הרי שהעדה החרדית עומדת ברף הנמוך ביותר הן בעניני שחיטה, בהם יש עובדות שכל מי שהיה פעם משגיח כשרות יודע שבכל שחיטה, כשכל הכשר פוסל כמות מסויימת של בשר, תמיד העדה החרדית מטריפה את הכמות הנמוכה ביותר של בשר, כשמדובר בהפרשים גדולים מאוד, כלומר מתוך 100 עופות, אגודת ישראל והרב לנדא כו' יפסלו למשל 60 אחוז, והעדה החרדית בין 25 ל30 אחוז לדוגמא. כמו כן בכמות המשגיחים ותדירות הביקורים עומדת העדה החרדית ברף נמוך יותר מכל ההכשרים האחרים. אגודת ישראל הנתפסת משום מה כהכשר חלש יותר מהעדה, היא אחת מההכשרים החזקים ביותר הן במוצרי חלב, והן במוצרי בשר. בפרט הכשר ''קהילות' שהם הכשר מהודר ביותר.

1. בשביל הגילוי הנאות, תספר לאיזו השגחה הם עובדים.
2. מתוך הכירות אישית גם עם שוחטים ומשגיחים בקהילות, בעדה, באגודים, אני רואה שההשגחה של העדה בשחיטה היא המהודרת ביותר, ובקהילות גם טוב אם כי זה תלוי במשגיח בשטח
3. לדוגמא רק בעדה (אולי גם הרב לנדאו שם איני מכיר) א. כל מקסימום 3 דקות יש בדיקת סכין על הליין, ב. בודקים כל קישקע משגיחים עוברים ביד על כל עוף, (במקומות אחרים זה מדגמי בלבד) ג. מליחה נעישת ע"י אברכים (במקומות אחרים ע"י ערבים עם משגיח מעליהם,) ד. בדיקת הריאות נעשית על השולחן (ולא על הליין הממשיך ליסוע) זה מהזכרון כרגע, ובבקשה מי שיש לו להגיב אז עם עובדות, לא שמענו שלא טוב וזה יותר טוב וכד'
אבי יואלי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 26 ספטמבר 2017, 14:49

yehuda כתב:ומחובתי לספר מה שידוע לי מכלי ראשון, משני ידידים טובים שנאמנים לי מאוד, ואינם משתייכים לאחת מהקהילות שבבעלותם הכשר זה או אחר. שניהם, כל אחד בנפרד, קובעים בברור, כי מבין כל ההכשרים הבאים: 1 אגודת ישראל 2 הרב רובין 3 קהילות 4 הרב לנדא 5 העדה החרדית, הרי שהעדה החרדית עומדת ברף הנמוך ביותר הן בעניני שחיטה,

אם אלו שסיפרו לך את הסיפור אינם שייכים לה-5 הקהילות הנ"ל, אז הם באו מהירח...
ובוודאי הם לא נחשדו לשקר, ובוודאי הם יודעים היטב בדיוק מה שמתרחש בכל השחיטות הנ"ל, ובוודאי אין להם שום אינטרס ונגיעה עצמית,
אשרי המאמין.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי דובבער » 26 ספטמבר 2017, 15:20

כמו normal, איני מכיר את נושא השחיטה, אבל כן מכיר מקרוב את ההשגחה במפעלים, ויכולני להעיד שאין רמת כשרות יותר מהעדה"ח.
לדוגמא, העדה שולח את המשגיחים שלו בכל מקום, ולא סומך על מאכערים ו"קבלני כשרות" שעובדים עם עשרות הכשרים ומארגנים משגיחים (כפי שהשגחות אחרות עושות).

יש גם יתרון גדול לעדה יותר מאחרים, היות שהם גדולים וחזקים ויש להם כמה מפעלים לכל מוצר, הם לא מתרגשים לומר" לא" למפעל שלא מוכן לעמוד בכל דרישותיהם. ואני יודע מעובדות שהייתי עד להן, שמפעל ביקש את ההכשר של העדה, והעדה דרש להכשיר את כל המפעל לחומרא, והמפעל התקשה לעשות זאת, העדה לא מיצמץ ולא ניסה לעגל פינות, והם לא קיבלו את ההכשר והלכו להשגחה אחרת. זה מעשים שבשגרה שהעדה מסרב לתת הכשר למי שלא עומד בדרישות המחמירות, בזמן שהשגחות אחרות מתות לקבל לידיהם עוד מפעל.

לא לחינם, הביקוש להעדה הולך וגדל, הן מצד המפעלים והן מצד הצרכנים
דובבער

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], שמעון ווייס ו־71 אורחים