מי החסידות הגדולה ביותר בעולם?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, yehuda, המפצח

Re: מי החסידות הגדולה ביותר בעולם?

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים ישכר » 06 אוגוסט 2017, 14:39

תודה
חיים ישכר

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 06 אוגוסט 2017, 14:41

כתבן כתב:
כתבן כתב:
גאליציינער כתב:
כתבן כתב:בויקיפדיה כל אחד כותב מה שבא לו, יש שם חסידויות עם נתונים מנופחים, ויש גם ההיפך.

הפער בין 50,000 ל200,000 הוא לא הגיוני גם שם, לדעתי במקום אחד המעדכן התכוון לבתי אב ובמקום השני למס' נפשות.
בכל מקרה אין להם לא את זה ולא את זה. אלא אם מחשיבים כל מי שלפעמים מניח תפילין על ידם.
חבד כמו ברסלב, אי אפשר להעריך, יש שם המחוברים לחצאין לשליש ולרביע. זה לא חוג אחד שמגיע לאדמו"ר אחד.

בעבר ידעו כולם שסאטמר הכי גדולים, לאחר הפיצול איני בטוח שהם עדיין גדולים מגור, מכיון שהם יושבים בחו"ל קשה לנו החיים כאן להעריך, ונראה לי שמגזימים לגביהם.
לגור יש אלפון שם רשומים בא"י 10,126 בתי אב אפשר להוריד כמה מאות שאין להם כלום עם גור (כמו הרב לאו, שלסבו היה קשר עם גור). בחו"ל יש להם כ 2000.
לאחריהם, בעלזא הם הגדולים עם כ 8,000 בתי אב, כ4,700 בא"י וכ 3,300 בחו"ל. גם כאן אפשר למחוק כמה מאות (ח"כ מוזס, ובנו של המהר"י מויזניץ מופיעים באלפונם).
אחריהם לפי הסדר, בא"י, ויזניץ, קרלין, סלונים, צאנז, בויאן, תו"א. לסלונים מעט בחו"ל, ולכן במספר הכולל הם אחרי צאנז ובויאן.
בחו"ל יש חסידיות שקשה לי להעריך. באבוב, סקווירא ואולי גם מונסי כנראה אחרי ויזניץ ולפני האחרים שהבאתי.

דירוג שלי [כולל חו"ל]:
סאטמאר, סאטמאר, גור, בעלזא, ויז'ניץ, קארלין, סקווירא, באיאן, ויז'ניץ מאנסי, באבוב, סלונים, צאנז, תולדות אהרן, סערט ויז'ניץ, ויז'ניץ.

בעיקר אני חולק עליך לגבי גודלה של באיאן.

בא נפרט ותגיד איך באיאן דורגה אצלך גבוה, בביתר 700 בי-ם 500 קרית גת 70 ב"ב 50 ב"ש 20.
באיאן עושה רושם של גדולה בגלל הריכוז הגדול בביתר 700 לעומת 500 לקרלין ו400 לסלונים, אבל צריך לקחת בחשבון שכל הדור הצעיר שלהם הופנה עד להקפאת הבנייה רק לביתר.
החסידויות האחרות קרלין סלונים וצאנז מפוזרים בהרבה מקומות.
בערים הוותיקות: קרלין סלונים ובאיאן המרכז בי-ם, כיום סלונים בי-ם כ550 לעומת 500+ לקרלין ו500- באיאן. בב"ב סלונים 250 לעומת עשרות לקרלין ובאיאן.
הדור הצעיר: קרלין מלבד ביתר 500 הלכו למודיעין עילית 400 ולגבעת זאב130 וטבריה ?. סלונים מלבד ביתר 400 הלכו לאלעד 100, עמנואל 100, קרית גת 130, חזון יחזקאל 30. לכולם גם בודדים בשאר הארץ שמגיעים ביחד לעשרות.
בס"ה קרלין בא"י כ1700 סלונים כ1600 ובאיאן כ 1400.
צאנז קשה לי יותר לפרט במספרים ע"פ מקומות: נתניה, י-ם, ב"ב, ביתר, אלעד, חיפה, פתח תקוה, טבריה, צפת. הם בין סלונים לבאיאן בא"י. בחו"ל לצאנז, קרלין, ובאיאן בערך 400 לסלונים 200. כך שגם עם חו"ל פירגנתי לבאיאן כשכתבתי שהם לפני סלונים. כולל חו"ל שניהם בערך 1800.

אחד ויחיד כתב:אתה מדבר הרבה שטיות יש לצאנז מעל 3000 משפחות רק בארץ !!!

רק 3000? לפחות 6000. הבעיה שהם מתחבאים, ואף אחד לא רואה אותם.
ועכשיו ברצינות, תן פירוט כמו שפרטתי על קרלין סלונים ובאיאן. גם ל 1500 לא תצליח להגיע.
יש לי את האלפון שלהם, הוא הכי מנופח מכל האלפונים, יש שם מכל החוגים ומכל הסוגים, מי שנכנס לפעמים לבית מדרש של צאנז, אם בגלל שהוא גר סמוך, ואם בגלל שהתארח אצל חמיו או גיסו הצאנזר, או מכל סיבה שהיא, ומי שלמד אי פעם בצעירותו בת"ת צאנז. ואעפ"כ הם לא מגיעים למספר ההזוי שכתבת.

נ. ב. זה שאתה מנהל, לא נותן לך פריווילגיה לחלק ציונים, גם אם אתה מעוניין לנפח חוג מסוים עדיין זה לא סיבה לזלזל במי שכותב אמת.
'הרבה שטויות' אתה כותב, אם בגלל בורות או בגלל אינטרס, לי יש הרבה מאד אלפונים של חסידויות ותאמר תודה שאני משתף את המידע בהגינות ללא שום אינטרס.

אתה כותב מבורות כי אתה לא חסיד צאנז ואני לא יודע אם פעם בכלל דרכת שם יש להם כמעט 900 משפחות רק בנתניה!
וזה לא ענין של ויכוח זה ענין של מציאות ויש לי את האלפון של צאנז וכולם שכתובים שם הם אנשים שמגיעים לרבי מס' פעמים בשנה ולא סתם חברים של גיסים של .. שאתה כתבת מבלי טיפת ידע
ואני חותם לך שצאנז יכולים ברגוע להיות מהראשונים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 אוגוסט 2017, 14:46

אחד ויחיד כתב:
כתבן כתב:
כתבן כתב:
גאליציינער כתב:
כתבן כתב:בויקיפדיה כל אחד כותב מה שבא לו, יש שם חסידויות עם נתונים מנופחים, ויש גם ההיפך.

הפער בין 50,000 ל200,000 הוא לא הגיוני גם שם, לדעתי במקום אחד המעדכן התכוון לבתי אב ובמקום השני למס' נפשות.
בכל מקרה אין להם לא את זה ולא את זה. אלא אם מחשיבים כל מי שלפעמים מניח תפילין על ידם.
חבד כמו ברסלב, אי אפשר להעריך, יש שם המחוברים לחצאין לשליש ולרביע. זה לא חוג אחד שמגיע לאדמו"ר אחד.

בעבר ידעו כולם שסאטמר הכי גדולים, לאחר הפיצול איני בטוח שהם עדיין גדולים מגור, מכיון שהם יושבים בחו"ל קשה לנו החיים כאן להעריך, ונראה לי שמגזימים לגביהם.
לגור יש אלפון שם רשומים בא"י 10,126 בתי אב אפשר להוריד כמה מאות שאין להם כלום עם גור (כמו הרב לאו, שלסבו היה קשר עם גור). בחו"ל יש להם כ 2000.
לאחריהם, בעלזא הם הגדולים עם כ 8,000 בתי אב, כ4,700 בא"י וכ 3,300 בחו"ל. גם כאן אפשר למחוק כמה מאות (ח"כ מוזס, ובנו של המהר"י מויזניץ מופיעים באלפונם).
אחריהם לפי הסדר, בא"י, ויזניץ, קרלין, סלונים, צאנז, בויאן, תו"א. לסלונים מעט בחו"ל, ולכן במספר הכולל הם אחרי צאנז ובויאן.
בחו"ל יש חסידיות שקשה לי להעריך. באבוב, סקווירא ואולי גם מונסי כנראה אחרי ויזניץ ולפני האחרים שהבאתי.

דירוג שלי [כולל חו"ל]:
סאטמאר, סאטמאר, גור, בעלזא, ויז'ניץ, קארלין, סקווירא, באיאן, ויז'ניץ מאנסי, באבוב, סלונים, צאנז, תולדות אהרן, סערט ויז'ניץ, ויז'ניץ.

בעיקר אני חולק עליך לגבי גודלה של באיאן.

בא נפרט ותגיד איך באיאן דורגה אצלך גבוה, בביתר 700 בי-ם 500 קרית גת 70 ב"ב 50 ב"ש 20.
באיאן עושה רושם של גדולה בגלל הריכוז הגדול בביתר 700 לעומת 500 לקרלין ו400 לסלונים, אבל צריך לקחת בחשבון שכל הדור הצעיר שלהם הופנה עד להקפאת הבנייה רק לביתר.
החסידויות האחרות קרלין סלונים וצאנז מפוזרים בהרבה מקומות.
בערים הוותיקות: קרלין סלונים ובאיאן המרכז בי-ם, כיום סלונים בי-ם כ550 לעומת 500+ לקרלין ו500- באיאן. בב"ב סלונים 250 לעומת עשרות לקרלין ובאיאן.
הדור הצעיר: קרלין מלבד ביתר 500 הלכו למודיעין עילית 400 ולגבעת זאב130 וטבריה ?. סלונים מלבד ביתר 400 הלכו לאלעד 100, עמנואל 100, קרית גת 130, חזון יחזקאל 30. לכולם גם בודדים בשאר הארץ שמגיעים ביחד לעשרות.
בס"ה קרלין בא"י כ1700 סלונים כ1600 ובאיאן כ 1400.
צאנז קשה לי יותר לפרט במספרים ע"פ מקומות: נתניה, י-ם, ב"ב, ביתר, אלעד, חיפה, פתח תקוה, טבריה, צפת. הם בין סלונים לבאיאן בא"י. בחו"ל לצאנז, קרלין, ובאיאן בערך 400 לסלונים 200. כך שגם עם חו"ל פירגנתי לבאיאן כשכתבתי שהם לפני סלונים. כולל חו"ל שניהם בערך 1800.

אחד ויחיד כתב:אתה מדבר הרבה שטיות יש לצאנז מעל 3000 משפחות רק בארץ !!!

רק 3000? לפחות 6000. הבעיה שהם מתחבאים, ואף אחד לא רואה אותם.
ועכשיו ברצינות, תן פירוט כמו שפרטתי על קרלין סלונים ובאיאן. גם ל 1500 לא תצליח להגיע.
יש לי את האלפון שלהם, הוא הכי מנופח מכל האלפונים, יש שם מכל החוגים ומכל הסוגים, מי שנכנס לפעמים לבית מדרש של צאנז, אם בגלל שהוא גר סמוך, ואם בגלל שהתארח אצל חמיו או גיסו הצאנזר, או מכל סיבה שהיא, ומי שלמד אי פעם בצעירותו בת"ת צאנז. ואעפ"כ הם לא מגיעים למספר ההזוי שכתבת.

נ. ב. זה שאתה מנהל, לא נותן לך פריווילגיה לחלק ציונים, גם אם אתה מעוניין לנפח חוג מסוים עדיין זה לא סיבה לזלזל במי שכותב אמת.
'הרבה שטויות' אתה כותב, אם בגלל בורות או בגלל אינטרס, לי יש הרבה מאד אלפונים של חסידויות ותאמר תודה שאני משתף את המידע בהגינות ללא שום אינטרס.

אתה כותב מבורות כי אתה לא חסיד צאנז ואני לא יודע אם פעם בכלל דרכת שם יש להם כמעט 900 משפחות רק בנתניה!
וזה לא ענין של ויכוח זה ענין של מציאות ויש לי את האלפון של צאנז וכולם שכתובים שם הם אנשים שמגיעים לרבי מס' פעמים בשנה ולא סתם חברים של גיסים של .. שאתה כתבת מבלי טיפת ידע

טוב, אדרבא, תשיג לי את זה, אודה לך מאוד.

רק שבדרך אגב, בנתניה יש לו רוב החסידים.
כמה יש לו לדעתך בירושלים ?? בב"ב ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 אוגוסט 2017, 14:47

חיים ישכר כתב:כמה יש לקוידינוב

כמה ילדים יש לו ??

יש לו גם ביהמ"ד וישיבה, ככה שאפשר להגיע ל-100 איש...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 06 אוגוסט 2017, 15:12

כשיהיה סיכום סופי נא להודיע.. מאוד מאוד חשוב לדעת...
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 06 אוגוסט 2017, 15:16

אני אומר לך עכשיו משהו אני החלטתי ברגע זה שאני מפסיק להתווכח בנושא יש מציאות וזה אף אלפון ואף תמונה וכד' לא יכול לדעת כמה חסידים יש בכל חסידות, בכלל כל הענין הזה הוא סתם שטיות כי זה באמת לא חשוב כמה יש לכל חסידות וכאן אני אומר את המילה האחרונה: כולם אהובים כולם כולם גדולים וכולם צדיקים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 אוגוסט 2017, 15:27

אחד ויחיד כתב: כולם אהובים כולם כולם גדולים וכולם צדיקים

צודק, ובכ"ז זה תחביב שלי לבין הזמנים לספור כאלו דברים ומי שלוקח את זה אישית הריני מודיע לו מראש וכו' וכדו'...

תביא לי בכל אופן את האלפון של צאנז, אוקיי ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 06 אוגוסט 2017, 15:28

אני מנסה להשיג לך את זה היה לי את זה אני לא מוצא את זה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 06 אוגוסט 2017, 15:36

את צאנז נתניה אני מכיר מקרוב, עשרות פעמים הייתי שם, וגם שבתתי שם שבת אחת.
בבימה"ד המרכזי (המתיבתא) היו לא יותר מ400 טליתות, בליל שבת התפללתי בביהמ"ד השני היו שם עשרות (לא הגיעו למאה).
אם כדבריך שיש 900 זה אומר שחצי מהצאנזרס בנתניה לא מתפללים בשבת. :shock:

גליציינר עושה רושם של מי שמכיר, הוויכוח שלנו הוא על מעט יותר או מעט פחות, אתה סתם זורק מספר לא מציאותי. וככה אתה מאבד את האמינות לגמרי.

גאליציינער כתב:
כתבן כתב:הערה כללית בנושא : לא מספיק לראות אלפונים צריך גם להכיר.
יש חסידויות שלא מחפשות לעשות רושם על אף אחד, אותם חסידויות שגם לא רוצות פרסום, קרלין וסלונים, אין אצלם ניפוח מי ששייך לחסידות מופיע ומי שלא לא. (באלפון של סלונים יש בודדים שעזבו כבר לפני זמן רב ולא הואלפון, זה הפליא אותי ונאמר שהם או משפחתם ביקשו שישאירו אותם באלפון, ונענו לבקשתם.)
בשאר האלפונים מכניסים כל מי שהיה לו איזה שהוא קשר מזערי אי פעם, ולכן צריך לדעת לסנן וקשה להגיע למספר מדוייק, ויש כאלה כמו צאנז, שכחצי מאלפון שלהם לא קשורים אליהם כלל וכלל.

כבר חשבתי ודנתי רבות בעניין והמסקנה שלי היא שהדרך הכי נכונה לדעת איפה כל אחד משתייך הוא ע"י שאם ישאלו אותו ישירות: לאיפה אתה משתייך - מה שהוא יענה במושכל ראשון, שמה הוא שייך.
מה דעתך כתבן על זה ?
באגודת ישראל י-ם עשו זאת -כמדומני בתשע"ג-, עשו מבצע שנה אחת למשקפיים מוזלים ושנה נוספת מבצע אחר, לצורך כך ביקשו מכל החצירות את רשימת אנ"ש, והכניסו למחשב, והכפולים (שהיו רשומים ביותר מאלפון אחד) קיבלו טלפון ונשאלו למי הם משתייכים. פרוש יודע כמה שווה כל חוג. אולי תבקשו ממנו שיכתוב את הידוע לו כאן באשכול. ;)
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 06 אוגוסט 2017, 15:45

שימו לב
האלפונים הם לא ספירה של חסידות
בדר"כ זה מתייחס לתומכי המוסדות
ולכן מיש תורם גם אם עזה או מגיע רק לפעמים מה שנקרא אוהד
מופיע באלפון, בשביל להסיר מישהו צריך שתהיה סיבה בולטת
אבי יואלי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 06 אוגוסט 2017, 15:59

אחד ויחיד כתב:אני אומר לך עכשיו משהו אני החלטתי ברגע זה שאני מפסיק להתווכח בנושא יש מציאות וזה אף אלפון ואף תמונה וכד' לא יכול לדעת כמה חסידים יש בכל חסידות, בכלל כל הענין הזה הוא סתם שטיות כי זה באמת לא חשוב כמה יש לכל חסידות וכאן אני אומר את המילה האחרונה: כולם אהובים כולם כולם גדולים וכולם צדיקים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 אוגוסט 2017, 16:16

אחד ויחיד כתב:
אחד ויחיד כתב:אני אומר לך עכשיו משהו אני החלטתי ברגע זה שאני מפסיק להתווכח בנושא יש מציאות וזה אף אלפון ואף תמונה וכד' לא יכול לדעת כמה חסידים יש בכל חסידות, בכלל כל הענין הזה הוא סתם שטיות כי זה באמת לא חשוב כמה יש לכל חסידות וכאן אני אומר את המילה האחרונה: כולם אהובים כולם כולם גדולים וכולם צדיקים

ראינו את זה כבר...
אין צורך להעלות את זה שוב..
בתקוה להבנה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 21:33

החסידות הכי גדולה באמת: חב"ד.
השניה בגודלה: בחו"ל סאטמר, בארץ גור.
השלישי בגודל בלז עם כל אגפיה וענפיה כולל מכנובקע ומורדים ובערגסאז וכו'.
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים ישכר » 07 אוגוסט 2017, 21:33

מה קשר הכל ביחד?
חיים ישכר

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 07 אוגוסט 2017, 21:35

כי כולם יחד חסידים של מרן אדמור מוהר"א
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 00:36

אז צאנז הרבה יותר גדולה
צאנז עם באבוב וכל אגפיהם?
ואולי לצרף אליהם גם את סאטמר

וויזניץ *2, סערעט, ומונסי עם כל אגפיהם
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 00:53

יהודה חסיד כתב:אז צאנז הרבה יותר גדולה
צאנז עם באבוב וכל אגפיהם?
ואולי לצרף אליהם גם את סאטמר

וויזניץ *2, סערעט, ומונסי עם כל אגפיהם

צאנז ובאבוב וכל אגפיהם לא מגיעים לבעלזא [חוץ אם אתה מחשב את סאטמאר - שזה ממש מגוחך...]
ויז'ניץ לפלגיה [ויז'ניץ, ויז'ניץ מרכז, ויז'ניץ מאנסי, סערעט ויז'ניץ] אכן ככה"נ גדולה יותר מבעלזא, אבל אם תחשב את כל אלו שהיו אצל כ"ק מרן המהר"א זי"ע תקבל הרבה יותר מכל אלו...
כל בעלזא, רבים בסקווירא, טשרנובל, באבוב, סאטמאר, מחנובקא, וכמובן רבים יחידים שמסתובבים בכל מקום. וכן בגור, ויז'ניץ וכדו' ישנם כאלו שהיו בבעלזא בעבר, אפשר לומר שאם כל אלו שהיו אצל האדמו"ר מבעלזא זי"ע אצל האדמו"ר הנוכחי שליט"א - מספר משפחות החסידות היה יותר מכפול...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 01:00

סאטמר מגוחך, כי הם חלוקים ביניהם
אבל האדמורי"ם שניהם נכדי הצאנזער רב והישמח משה, והם ש"ב כמה וכמה פעמים

בעיקרון החסידים של סאטמער-סיגוט (פונדרהיים, לא כיום כמובן) רבים מהם מקורם בויזניץ ונמשכו כשהאדמוריהם באו לגור בסיגוט.
כידוע שכשר' אלעזר ניסן בן הישמח משה הגיע לגור בסיגוט, החתימוהו שישמור מנהגי ויזניץ, ובמשך הזמן לאט לאט נמשכו יותר ויותר אחריהם.
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 01:20

כשר' אליעזר ניסן הגיע לגור בסיגעט - עוד לא היה האדמו"ר מויז'ניץ רבי, אלא התורת חיים מקאסוב עוד היה בחיים חיותו...
אז משהו פה לא מתאים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 01:22

יהודה חסיד כתב:סאטמר מגוחך, כי הם חלוקים ביניהם
אבל האדמורי"ם שניהם נכדי הצאנזער רב והישמח משה, והם ש"ב כמה וכמה פעמים

בעיקרון החסידים של סאטמער-סיגוט (פונדרהיים, לא כיום כמובן) רבים מהם מקורם בויזניץ ונמשכו כשהאדמוריהם באו לגור בסיגוט.
כידוע שכשר' אלעזר ניסן בן הישמח משה הגיע לגור בסיגוט, החתימוהו שישמור מנהגי ויזניץ, ובמשך הזמן לאט לאט נמשכו יותר ויותר אחריהם.

מחילה, גם שני האדמו"רים מבאבוב חלוקים ביניהם...
גם שני האדמו"רים מצאנז חלוקים ביניהם...

למה פה אתה מקשר ביניהם ופה לא ??
מאי שנא הא מהא ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 08 אוגוסט 2017, 01:24

אמרתי לשיטתך, אתה כתבת שזה מגוחך, אז אמרתי שכיום זה מגוחך כי הם חלוקים ביניהם אבל אם אתה חוזר ל100 שנה אחורה, אז זה לא מגוחך

בענין ויזניץ לא דייקתי יכול להיות קאסוב (אני יודע על מנהג הדגים בפסח ומנהג 'עלינו' אחר שחרית, שניהם מקורם מאהבת שלום מקאסוב
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 01:29

יהודה חסיד כתב:אמרתי לשיטתך, אתה כתבת שזה מגוחך, אז אמרתי שכיום זה מגוחך כי הם חלוקים ביניהם אבל אם אתה חוזר ל100 שנה אחורה, אז זה לא מגוחך

בענין ויזניץ לא דייקתי יכול להיות קאסוב (אני יודע על מנהג הדגים בפסח ומנהג 'עלינו' אחר שחרית, שניהם מקורם מאהבת שלום מקאסוב

100 שנה אחורה בקושי היה סאטמאר, כלומר, סאטמאר וודאי לא היה, אולי אורשיווא.
וממילא אין להם אנשים, לפני מאה שנה לא היתה חסידות שנקרית לא סאטמאר ולא צאנז - למשל, בגאליציה היו בעיקר בעלזא במזרח ובאבוב במערב, וגם הרבה מקאמארנא וזידיטשויב ועוד רבים קטנים.
ברומניה - מרמרוש ובוקבינא היה הרבה מויז'ניץ וממונקאש - דינוב וכן ספינקא וסיגוט. אבל סיגוט לא היתה מהחסידויות הגדולות ביותר.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד היה » 08 אוגוסט 2017, 11:11

לדעתי, התחרות על החסידות הכי קטנה עומדת בין חסידות זוריק לחסידות טולנא
איש חסיד היה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 11:17

למה ?
טאלנא כבר מחולקת ל-3...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 11:17

אחד ויחיד, אני עדיין מחכה לאלפון של צאנז.
תודה רבה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 08 אוגוסט 2017, 11:51

איש חסיד היה כתב:לדעתי, התחרות על החסידות הכי קטנה עומדת בין חסידות זוריק לחסידות טולנא

מה עם זידיטשוב בני ברק ? מיילא גאליציינער לא סופר אותם כי הם פרשו מבעלזא .. אבל אתה מה ?
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 13:38

מתי הם בדיוק פרשו מבעלזא ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים ישכר » 08 אוגוסט 2017, 14:21

מה עם האלפון של קוידינוב?
חיים ישכר

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 אוגוסט 2017, 14:22

נו נו, אם אתה שואל עליהם, תביא את זה אתה, כנראה שיש לך את זה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים ישכר » 08 אוגוסט 2017, 14:28

אין לי סתם ענין אותי
חיים ישכר

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 אוגוסט 2017, 17:21

יוסי200 כתב:
איש חסיד היה כתב:לדעתי, התחרות על החסידות הכי קטנה עומדת בין חסידות זוריק לחסידות טולנא

מה עם זידיטשוב בני ברק ? מיילא גאליציינער לא סופר אותם כי הם פרשו מבעלזא .. אבל אתה מה ?

יש לו 2 בנים חסידי בעלזא. אך האדמו"ר עצמו מעולם לא היה בעלזער. הוא התפלל בבעלזא כי אביו ר' ישעי זצ"ל היה רב ביהמ"ד בעלזא.. כנראה בגלל כיבוד אב.....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 08 אוגוסט 2017, 17:24

גאליציינער כתב:מתי הם בדיוק פרשו מבעלזא ?

אני לא יודע, אבל כמדומני שאביו זצ"ל היה מחשובי חסידי בעלזא (אם אני לא טועה הוא היה דיין של בעלזא), אז אני משער שבאיזה שהוא שלב הבן פרש מבעלזא ..
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 אוגוסט 2017, 17:26

עטרת תפארת כתב:
יוסי200 כתב:

יש לו 2 בנים חסידי בעלזא. אך האדמו"ר עצמו מעולם לא היה בעלזער. הוא התפלל בבעלזא כי אביו ר' ישעי זצ"ל היה רב ביהמ"ד בעלזא.. כנראה בגלל כיבוד אב.....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 אוגוסט 2017, 01:35

יוסי200 כתב:

אני לא יודע, אבל כמדומני שאביו זצ"ל היה מחשובי חסידי בעלזא (אם אני לא טועה הוא היה דיין של בעלזא), אז אני משער שבאיזה שהוא שלב הבן פרש מבעלזא ..

לא נכון, האבא הוא גם לא במקור חסיד בעלזא, אבי אביו היה דומ"ץ בויז'ניץ, והוא היה עצמאי כאחיו [גאב"ד מנצ'סטר ועוד אח יש לו שלא חי כבר], וככל בנש"ק חשוב. אח"כ הוא התקרב לבעלזא, אבל בנו עדיין נשאר בנש"ק...
האדמו"ר מזידיטשויב מגיע לאירועים בבעלזא, ולא שמעתי אף פעם שיהיה משהו נגדו, אם כי אחיו האדמו"ר מבאר שבע מגיע יותר.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 09 אוגוסט 2017, 13:40

חברה, שכחתם את זוטשקא!
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 09 אוגוסט 2017, 13:46

האם האדמור מווערצקי הוא גם בנו של ר' ישעי' שנייבלג זצ"ל
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 אוגוסט 2017, 14:27

ברי עדיף כתב:חברה, שכחתם את זוטשקא!

לחתן האדמו"ר מזוטשקא שליט"א, ה"ה הרה"צ ר' אלימלך בידרמן שליט"א יש באמת אלפי חסידים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 09 אוגוסט 2017, 14:28

זעיר שם כתב:האם האדמור מווערצקי הוא גם בנו של ר' ישעי' שנייבלג זצ"ל

הוא כבר נכד, הוא בן האדמו"ר מזידיטשויב שליט"א, יש לו מעריצים רבים.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 09 אוגוסט 2017, 23:55

האדמו"ר מנעשכיז אשדוד?
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 10 אוגוסט 2017, 10:42

מה איתו ?
אברך חביב, שאומר קצת תורה בשל"ס.
אתה מכיר אותו ? מאיפה ?

הוא כלל לא אדמו"ר, אביו נפטר והוא ממשיך לנהל את הביהמ"ד.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 10 אוגוסט 2017, 21:03

אני מכיר אותו יותר מטוב
צודק בכל מילה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

Re: מי החסיר באחלהדות הגדולה ביותר בעולם?

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 אוגוסט 2017, 21:27

גם אני. מדובר באחלה רב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

החסידות הכי קטנה בעולם

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 אוגוסט 2017, 08:37

יש את אדמו"ר מניקלשבורג שהוא רבי בחיידר מישהו יודע אם יש לו חסיד אחד חוץ מהתלמידים שלו בכיתה א'
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:25

מי אומר שהתלמידים הם חסידים שלו? אולי הם מתנגדים שלו?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 11:41

יכול באמת להיות אני לא שולל
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

Re: החסידות הכי קטנה בעולם

הודעה שלא נקראהעל ידי בן בתירא » 13 אוגוסט 2017, 17:57

אחד ויחיד כתב:יש את אדמו"ר מניקלשבורג ב"פ שהוא רבי בחיידר מישהו יודע אם יש לו חסיד אחד חוץ מהתלמידים שלו בכיתה א'

מככב בראיונות ב"קול מבשר" על בית המדרש שלו שבדרך להרי הנופש בעיירת "וודבערן"
קורא לבית המדרש שלו "די כלל ישראל שוהל" (-בית הכנסת של כלל ישראל)
הוא יהודי מתוק מדבש
מחבר שירים חמודים
ועוד כל מיני מעלות
בן בתירה מתיר בסוס

(פסחים ד, ג)
בן בתירא

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 18:00

אוקי אבל מה בקשר לחסידים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 13 אוגוסט 2017, 18:15

בן בתירא כתב:
אחד ויחיד כתב:יש את אדמו"ר מניקלשבורג ב"פ שהוא רבי בחיידר מישהו יודע אם יש לו חסיד אחד חוץ מהתלמידים שלו בכיתה א'

הוא יהודי מתוק מדבש
מחבר שירים חמודים
ועוד כל מיני מעלות
אחד ויחיד כתב:אוקי אבל מה בקשר לחסידים
רבי של כלל ישראל, ברור שזו החסידות הגדולה ביותר.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 19:07

כתבן כתב:
בן בתירא כתב:

הוא יהודי מתוק מדבש
מחבר שירים חמודים
ועוד כל מיני מעלות

להבדיל .. גם לליפא שמלצר יש כזה בית כנסת וזה אומר ש ..
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 22:49

בן בתירא כתב:

הוא יהודי מתוק מדבש
מחבר שירים חמודים
ועוד כל מיני מעלות

יש לו ביהמ"ד ועיקר העיקרים זה שהוא מטפל בבחורים חלשים.
ישנם רבים כאלו שמסתובבים סביבו, ככה שיש לו אנשים...

הוא גם בנש"ק, אחיו ובנו של האדמו"ר מטשענגער בווסמב"ג.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 13 אוגוסט 2017, 22:50

אחד ויחיד כתב:
כתבן כתב:
בן בתירא כתב:

הוא יהודי מתוק מדבש
מחבר שירים חמודים
ועוד כל מיני מעלות

להבדיל .. גם לליפא שמלצר יש כזה בית כנסת וזה אומר ש ..

פעם היה לליפא, אין לו כיום.
זה התפרק לגורמים, ב"ה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 13 אוגוסט 2017, 23:06

בעולם יש הכי הרבה גורמים מפורקים, ב"ה, זה אומר שחסידות שמלצר היא הכי גדולה?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 אוגוסט 2017, 09:31

יבוא אחד הנכדים שלו יקים אוהל על הקבר של הסבא רבי ליפא (אחר ה - 120) ויקים מעפר את החסידות וישקמו וכד' כיד הדימיון הרחבה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 14 אוגוסט 2017, 11:11

אדמו"ר מביסלי נפטר והשאיר אחריו ברכה את האדמו"ר מביסלי בצל, האדמו"ר מביסלי חריף, ביסלי פלפל ועוד
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 14 אוגוסט 2017, 14:03

באגסי, זה חסידות ביסלי מוירדים?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי סולידי » 14 אוגוסט 2017, 14:08

גאליציינער כתב:פעם היה לליפא, אין לו כיום.
זה התפרק לגורמים, ב"ה.

מתי זה קרה?
סמל אישי של המשתמש
סולידי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 אוגוסט 2017, 15:14

הלו וואס. גם זו לטובה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 אוגוסט 2017, 15:15

זה עוד מהשירים הנורמלים שלו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 16 אוגוסט 2017, 00:48

חסידות שניידר הכי גדולה בב"ב
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 16 אוגוסט 2017, 16:14

עכ"פ לפי המאזינים בקו שלו
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי פאטשיילע » 16 אוגוסט 2017, 16:52

יוסי200 כתב:

הוא היה המשגיח בחצר בהפסקה בחיידר של בעלזא, ואח"ז משגיח בחדר אוכל. כשפוטר מכהונת המשגיחות הוא פרש עם כל החסידים...
פאטשיילע

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 16 אוגוסט 2017, 17:38

אם הוא עבר בבעלזא בימים ההם אינו מראה שהוא שייך לבעלזא
אני מכיר את המשפחה מקרוב אין להם שום שייכות לבעלזא חוץ מזה שהאבא הרה"צ ר' ישעי' כיהן כחבר בד"ץ בעלזא והיה מקורב מאוד לאדמו"ר שליט"א
ותו לא,
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 16 אוגוסט 2017, 17:42

הוא לא רק עבד אז בבעלזא. גם כל הילדים שלו - בתקופה ההיא - למדו בבעלזא. והוא הופיע לעתים קרובות בטישים ובמעמדים. (אז עדיין לא כיהן כאדמו"ר).
וברבות השנים, כאשר הפך לאדמו"ר עצמאי. הוא התנתק אט אט. (בתחילה היה מופיע לעתים רחוקות, ולבסוף חדל לחלוטין).
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 16 אוגוסט 2017, 19:31

יש לו 2 בנים חסידי בעלזא.
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 16 אוגוסט 2017, 19:43

וגם נכד. בן לחתנו ר' אברהם יוסף וויס שליט"א.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 17 אוגוסט 2017, 02:18

עטרת תפארת כתב:יש לו 2 בנים חסידי בעלזא.

איפה שתיים ?
אני מכיר אחד, בירושלים. חתן האדמו"ר מסראפקוב.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 17 אוגוסט 2017, 14:27

גאליציינער כתב:
עטרת תפארת כתב:יש לו 2 בנים חסידי בעלזא.

איפה שתיים ?
אני מכיר אחד, בירושלים. חתן האדמו"ר מסראפקוב.

עוד אחד חתן של האדמו"ר מראפשיץ - ירושלים (ר' אליעזר רוקח), אבל הוא לא חסיד בעלזא
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 17 אוגוסט 2017, 14:29

יש לו עוד הרבה בנים, אני שאלתי את עטרת למי הוא התכוון באומרו שיש לו שני בנים.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פאטשיילע » 17 אוגוסט 2017, 15:22

גם הבן ממאנסי [שעבר תאונה] חסיד בעלזא [עכ"פ מאז שעבר את התאונה...]

2 שאלות:
מלבד מאות הילדים שאכלו ארוחת צהריים בחיידר של בעלזא תחת השגחתו (שהם בטח 'חסידיו'...), יש לו עוד 'חסיד' בעולם?
ואיך היחסים בינו לאדמו"ר מנעשכיז אשדוד ?
פאטשיילע

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 17 אוגוסט 2017, 15:33

א] כנראה שכן. יש ציבור גדול מאחינו בני עדות המזרח, שמתרשמים רבות מאישיים כאלו.
ב] לא ידוע, כנראה יחסים מצוינים. אחד מהבנים של האדמו"ר מזידיטשוב ב"ב שליט"א, הוא מתפלל קבוע בבית מדרשו של האדמו"ר מנעשכיז שליט"א. וכנראה משם נובעים רגשי הערכה ההדדית.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 18 אוגוסט 2017, 01:28

יש לו בן באשדוד ?
לא ידעתי. להיכן הוא משתייך ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער