'שר וגדול נפל בישראל' הגר''ד יפה זצ''ל נפטר בדקות האחרונות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

'שר וגדול נפל בישראל' הגר''ד יפה זצ''ל נפטר בדקות האחרונות

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 12:39

ב.ד.ה
עדכונים בהמשך
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: 'שר וגדול נפל בישראל' הגר''ד יפה זצ''ל נפטר בדקות האחרונ

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 12:53

ניצחו אראלים את המצוקים: לאחר תקופה ייסורים ממושכת נפטר הבוקר זקן המשגיחים ומגדולי בעלי המוסר בדורנו, הגאון הצדיק רבי דב יפה זצוק"ל. בן ע"ט שנים בפטירתו. הלוויתו: בהמשך היום • בפנים: מקצת תולדותיו
אבל גדול ירד הבוקר על עולם התורה, עם קבלת הידיעה המצערת על הסתלקותו של זקן המשגיחים ומגדולי בעלי המוסר בדורנו, הגאון הצדיק רבי דב יפה זצוק"ל.

בחודשים האחרונים חלה המשגיח זצ"ל במחלה קשה וברחבי העולם היהודי נערכו תפילות רבות ועצרות התעוררות לרפואתו. מצבו הידרדר והשתפר לסירוגין, עד שלפני מספר שבועות הוא אושפז שוב בבית החולים בשל הידרדרות משמעותית במצבו, הידרדרות שבסיומה הוא נפטר לדאבון לב.

מסע הלוויתו של מרן המשגיח זצ"ל יצא בהמשך היום. על המיקום והשעה המדוייקת נעדכן בהמשך.

מתולדותיו: המשגיח זצ"ל נולד בט"ו בסיוון תרפ"ח בווילנה. בשנת ה'תרצ"ה, בהיתו בן 7, עלתה משפחתו ארצה והתיישבה בתל אביב. למד ביישוב החדש, בישיבת חברון, בישיבת פוניבז' ובישיבת סלובודקה. בשנות בחרותו עמד בקשר עם מרן החזון איש זיע"א.

לפני למעלה מיובל שנים התמנה כמשגיח בישיבת 'כנסת חזקיהו', תחת הנהגתו של הגר"א לופיאן זצ"ל. באלול תש"ל, לאחר פטירת הרב לופיאן, התמנה תחתיו למנהלה הרוחני של הישיבה. ברבות השנים הוא שימש כמשגיחגם בישיבת 'קול יעקב' בירושלים ובישיבת 'קרן אורה' בכרמיאל.

המשגיח זצ"ל מסר מדי שבוע עשרות ועדי ושיחות מוסר, בישיבות שבהן הוא כיהן כמשגיח ובבית המוסר בירושלים. כמו כן הוא מסר ועדים בביתו שברכסים, למחנכים, לאברכים ולבחורים.

הותיר אחריו זרע ישרים מבורך, בנים וחתנים הממשיכים את מורשתו הכבירה, בהם: בנו הרב מרדכי יפה – ראש בית המדרש 'פרידמן' בישיבת מיר. בנו הרב צבי יפה – ר"מ בישיבת 'קרן אורה בכרמיאל'. חתנו הרב שלום חיים וייס – משגיח בישיבת 'זיכרון מיכאל' בזכרון יעקב, חתנו הרב יונתן אבר – משגיח בישיבת 'היכל יצחק' וחתנו הרב דניאל ארנפרוינד – משגיח בישיבת תפרח.

ת.נ.צ.ב.ה.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 13:31

הלוויה תתחיל בדקות הקרובות מנתניה,
לכיוון ישיבת "קול יעקב" בבית וגן בירושלים- זמן משוער :14:45

ומשם לרכסים
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 08 נובמבר 2017, 13:37

מתולדותיו: המשגיח זצ"ל נולד בט"ו בסיוון תרפ"ח בווילנה. בשנת ה'תרצ"ה, בהיתו בן 7, עלתה משפחתו ארצה והתיישבה בתל אביב. למד ביישוב החדש, בישיבת חברון, בישיבת פוניבז' ובישיבת סלובודקה. בשנות בחרותו עמד בקשר עם מרן החזון איש זיע"א.

לפני למעלה מיובל שנים התמנה כמשגיח בישיבת 'כנסת חזקיהו', תחת הנהגתו של הגר"א לופיאן זצ"ל. באלול תש"ל, לאחר פטירת הרב לופיאן, התמנה תחתיו למנהלה הרוחני של הישיבה. ברבות השנים הוא שימש כמשגיחגם בישיבת 'קול יעקב' בירושלים ובישיבת 'קרן אורה' בכרמיאל.

המשגיח זצ"ל מסר מדי שבוע עשרות ועדי ושיחות מוסר, בישיבות שבהן הוא כיהן כמשגיח ובבית המוסר בירושלים. כמו כן הוא מסר ועדים בביתו שברכסים, למחנכים, לאברכים ולבחורים.

הותיר אחריו זרע ישרים מבורך, בנים וחתנים הממשיכים את מורשתו הכבירה, בהם: בנו הרב מרדכי יפה – ראש בית המדרש 'פרידמן' בישיבת מיר. בנו הרב צבי יפה – ר"מ בישיבת 'קרן אורה בכרמיאל'. חתנו הרב שלום חיים וייס – משגיח בישיבת 'זיכרון מיכאל' בזכרון יעקב, חתנו הרב יונתן אבר – משגיח בישיבת 'היכל יצחק' וחתנו הרב דניאל ארנפרוינד – משגיח בישיבת תפרח.

ת.נ.צ.ב.ה.
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי גדי » 08 נובמבר 2017, 15:07

הישיבות הליטאיות מכל הארץ יוצאים ללויה???????? מי שיודע שיעדכן תודה.
גדי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 08 נובמבר 2017, 16:56

החלו ההספדים בהלוויית המשגיח הרב דב יפה בישיבת קול יעקב בירושלים.
ראשון המספידים הגר"ש אויערבך. לאחמכ הרב יהודה עדס
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 08 נובמבר 2017, 17:07

גדי כתב:הישיבות הליטאיות מכל הארץ יוצאים ללויה???????? מי שיודע שיעדכן תודה.

רק ישיב"ג
לא יהיה כלום, כי אין כלום...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 17:52

אריה ענק משער האריות כתב:החלו ההספדים בהלוויית המשגיח הרב דב יפה בישיבת קול יעקב בירושלים.
ראשון המספידים הגר"ש אויערבך. לאחמכ הרב יהודה עדס

לאחמ''כ הספידו הגר''ד כהן ובנו הגר''מ יפה ראש חבורה בישיבת מיר
סמל אישי של המשתמש
חויזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 נובמבר 2017, 18:49

סיפור נורא כפי שנכתב על ידי חיים אריה וינברגר:

לפני מעט יותר מעשר שנים הזמין אותי מורי ורבי המשגיח הרב דב יפה זצוק"ל לסעוד אתו את סעודת הפורים. כטוב לב המלך ביין וכטוב לבי גם אני, פנה אלי המשגיח ואמר לי 'כן, חיים אריה האם יש משהו שהיית רוצה לשאול?'

ואני כילד חצוף מאז ומעולם וכתלמיד אוהב ומעריץ לרבו עניתי, כן. יש ברשותי סיפור, שהייתי רוצה לספרו בפני הרב ובפני הרבנית והייתי רוצה לקבל אישור או הכחשה לסיפור.

לפני כמה עשורים, כמה שנים לאחר נישואיו של המשגיח ורעייתו, התגלה ביניהם ויכוח. שנאלצו להגיע בשל כך לדין תורה בפני הדוד של הרבנית, הגאון רבי אהרון כהן זצ"ל, ששימש לה כאב חורג ושימש גם כרבו של המשגיח בבחרותו בישיבת חברון.

וכה הרצו הם טענותיהם: כל לילה כשהתינוקות בוכים יש לנו ויכוח מי יקום בלילה לתינוקות. המשגיח ר' דוב זצוק"ל טען, שהוא רוצה לקום ולטפל בהם. טענתו בפיו, אני כל היום לא בבית, את עם הילדים כל היום, אז בערב כשאני חוזר ראוי שאני אטפל בהם ואת תוכלי לנוח ככה זה שותפות מלאה!

הרבנית רבקה תחי' לעומת זאת טענה, שהוא כל היום יושב ולומד בישיבה ועסקו עם בחורים ובתורה והיא רוצה שיהיה לו כח ביום להמשיך בעבודת הקודש ולא מסכימה שהוא יקום. וככה כל לילה הם לא מגיעים לעמק השווה אלא שניהם קמים.

רבי אהרון כהן זצ"ל שומע את הטענות, חושב מעט ופוסק את פסיקתו. מהיום, אתם עושים תורנות, לילה אחד את קמה, לילה אחד המשגיח יקום. פשרה.

הכול היה טוב ויפה, בלילה שהיה תורה של הרבנית, התינוקות בכו והיא קמה והמשגיח המשיך לישון, כמו בהסכם. בלילה לאחר מכן כשהגיע תורו של המשגיח פתאום בשעון הוא רואה שכבר בוקר, אוי ואבוי, הוא לא עומד בהסכם!

המשגיח ניגש אל הרבנית לברר למה לא העירה אותו כשהתינוקות בכו. הרבנית מכחישה שהיא קמה, אף אחד מהם לא קם. פשוט התינוקות לא בכו באותו לילה!

אבל זה לא נגמר, מאז במשך שנים עד שגדלו הילדים, בתור שלה הילדים בכו והיא הייתה קמה. בלילה שלו מעולם לא בכו הילדים! מעולם הוא לא נדרש לטפל בהם בלילה!

סיימתי את הסיפור, שאלתי את הרב והרבנית האם הסיפור נכון?!

עונה לי המשגיח, זה לא שהם לא בכו בלילה הם פשוט לא קמו. ככה בענוותנותו מנסה לגמד את האירוע.

הרבנית לעומת זו קמה ממקומה, מזדעקת, ואומרת, זה היה! בדיוק ככה זה היה! במשך שנים בלילות שלו היתה דממה בבית! ובלילות שלי עולם כמנהגו נוהג! תבינו איך בשמיים מחשיבים את התורה של בעלי!
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 08 נובמבר 2017, 23:08

חזן כתב:סיפור נורא כפי שנכתב על ידי חיים אריה וינברגר:
לפני מעט יותר מעשר שנים הזמין אותי מורי ורבי המשגיח הרב דב יפה זצוק"ל לסעוד אתו את סעודת הפורים. כטוב לב המלך ביין וכטוב לבי גם אני, פנה אלי המשגיח ואמר לי 'כן, חיים אריה האם יש משהו שהיית רוצה לשאול?'
ואני כילד חצוף מאז ומעולם וכתלמיד אוהב ומעריץ לרבו עניתי, כן. יש ברשותי סיפור, שהייתי רוצה לספרו בפני הרב ובפני הרבנית והייתי רוצה לקבל אישור או הכחשה לסיפור.
לפני כמה עשורים, כמה שנים לאחר נישואיו של המשגיח ורעייתו, התגלה ביניהם ויכוח. שנאלצו להגיע בשל כך לדין תורה בפני הדוד של הרבנית, הגאון רבי אהרון כהן זצ"ל, ששימש לה כאב חורג ושימש גם כרבו של המשגיח בבחרותו בישיבת חברון.
וכה הרצו הם טענותיהם: כל לילה כשהתינוקות בוכים יש לנו ויכוח מי יקום בלילה לתינוקות. המשגיח ר' דוב זצוק"ל טען, שהוא רוצה לקום ולטפל בהם. טענתו בפיו, אני כל היום לא בבית, את עם הילדים כל היום, אז בערב כשאני חוזר ראוי שאני אטפל בהם ואת תוכלי לנוח ככה זה שותפות מלאה!
הרבנית רבקה תחי' לעומת זאת טענה, שהוא כל היום יושב ולומד בישיבה ועסקו עם בחורים ובתורה והיא רוצה שיהיה לו כח ביום להמשיך בעבודת הקודש ולא מסכימה שהוא יקום. וככה כל לילה הם לא מגיעים לעמק השווה אלא שניהם קמים.
רבי אהרון כהן זצ"ל שומע את הטענות, חושב מעט ופוסק את פסיקתו. מהיום, אתם עושים תורנות, לילה אחד את קמה, לילה אחד המשגיח יקום. פשרה.
הכול היה טוב ויפה, בלילה שהיה תורה של הרבנית, התינוקות בכו והיא קמה והמשגיח המשיך לישון, כמו בהסכם. בלילה לאחר מכן כשהגיע תורו של המשגיח פתאום בשעון הוא רואה שכבר בוקר, אוי ואבוי, הוא לא עומד בהסכם!
המשגיח ניגש אל הרבנית לברר למה לא העירה אותו כשהתינוקות בכו. הרבנית מכחישה שהיא קמה, אף אחד מהם לא קם. פשוט התינוקות לא בכו באותו לילה!
אבל זה לא נגמר, מאז במשך שנים עד שגדלו הילדים, בתור שלה הילדים בכו והיא הייתה קמה. בלילה שלו מעולם לא בכו הילדים! מעולם הוא לא נדרש לטפל בהם בלילה!
סיימתי את הסיפור, שאלתי את הרב והרבנית האם הסיפור נכון?!
עונה לי המשגיח, זה לא שהם לא בכו בלילה הם פשוט לא קמו. ככה בענוותנותו מנסה לגמד את האירוע.
הרבנית לעומת זו קמה ממקומה, מזדעקת, ואומרת, זה היה! בדיוק ככה זה היה! במשך שנים בלילות שלו היתה דממה בבית! ובלילות שלי עולם כמנהגו נוהג! תבינו איך בשמיים מחשיבים את התורה של בעלי!

סיפור מְאַלֵף!!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי מני » 09 נובמבר 2017, 14:16

מי יכול להעלות את הכתבה על מרן המשגיח זצ"ל שהתפרסמה במשפחה בסוכות האחרון וכן את הכתבות מהמגזינים היום תודה מראש
מני

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 10 נובמבר 2017, 01:00

למי יש מושג מהם הקלסרים והמחברות ששמו אותם בתוך הקבר?
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 19 נובמבר 2017, 14:06

פעם הלוויות של גדולי רבני הליטאים יצאו מפונוביז' החל מהרב אדלשטיין זצ"ל זה יוצא מהיכל המתיבתא בקרית צאנז בנתניה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], חבצלת השרון ו־55 אורחים