האם הגאולה התחילה?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

האם הגאולה התחילה?

הודעה שלא נקראהעל ידי yehoshuad » 20 נובמבר 2017, 07:12

שלום רב,
אני 'מזרוחניק' ויש לי שאלה בקנות כלפי דעת החרדית שהגאולה לא התחילה. בעצם, למה החרדים חושבים שהגאולה לא התחילה, והרי יש לנו עצמאות הרבה יותר משהיה בהרבה תקופות גם בבית ראשון, גם בבית שני, ומשהוא לא טען שזה היה גלות עז. והמהר"ל מפראג כותב בהתחלת נצח ישראל (אם הבנתי נכון) שכל עניין של הגלות זה עצמאות ('להיותם בא"י ברשות עצמם ולא ברשות אחר").
תודה רבה על התשובות, וסליחה אם הדיקדוק שלי לא טוב.
yehoshuad

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: שאלה בקנות על דעת החרדית כלפי הגלות והגאולה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסים » 20 נובמבר 2017, 11:43

לא כל החרדים חושבים שהגאולה לא התחילה. יש הרבה ציטוטים של גדולי ישראל חרדים שחזרת עמ"י לארצו זוהי הארה מהגאולה העתידה.
הוויכוח להבנתי הוא, האם תחת השם והמטריה של גאולה, אפשר להכשיר את השרץ. היינו לבא ולומר היות שזה תהליך גאולה אם כן מעשי החילונים כשרים וראויים ואין ללחום במעשיהם כי הרי הם מקרבים את הגאולה וכו'. זה הויכוח האם תהליך שיבת ישראל לארצו מתיר או מכשיר משהו שאינו עולה בקנה א' עם ההלכה ומסורה.
יש אמנם את סטמר שמתכחשים לכל הענין ובעיניהם הכל הסתרה ומשהו שצריך או אמור להתפוגג קודם הגאולה האמיתית, אך דעתם היא דעת מיעוט, אולי אפי' מיעוט זניח. סטמר אמנם מגייסים רשימות ארוכות של רבנים התומכים בשיטתם אך בבדיקה קלה מגלים שרוב הרשימה זה תלמידי סטמר... ועוד כמה רבנים שאינם כלל מהלוז המרכזי של כלל החרדים.
יוסים

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 נובמבר 2017, 15:26

יוסים כתב:לא כל החרדים חושבים שהגאולה לא התחילה. יש הרבה ציטוטים של גדולי ישראל חרדים שחזרת עמ"י לארצו זוהי הארה מהגאולה העתידה.
הוויכוח להבנתי הוא, האם תחת השם והמטריה של גאולה, אפשר להכשיר את השרץ. היינו לבא ולומר היות שזה תהליך גאולה אם כן מעשי החילונים כשרים וראויים ואין ללחום במעשיהם כי הרי הם מקרבים את הגאולה וכו'. זה הויכוח האם תהליך שיבת ישראל לארצו מתיר או מכשיר משהו שאינו עולה בקנה א' עם ההלכה ומסורה.
יש אמנם את סטמר שמתכחשים לכל הענין ובעיניהם הכל הסתרה ומשהו שצריך או אמור להתפוגג קודם הגאולה האמיתית, אך דעתם היא דעת מיעוט, אולי אפי' מיעוט זניח. סטמר אמנם מגייסים רשימות ארוכות של רבנים התומכים בשיטתם אך בבדיקה קלה מגלים שרוב הרשימה זה תלמידי סטמר... ועוד כמה רבנים שאינם כלל מהלוז המרכזי של כלל החרדים.

לא היתה ויכוח כלל בין החרדים אם מעשי הכופרים והאפיקורסים כשרים או מכשיר משהו, ח"ו מלומר כן, זה היה דעת קוק וחבריו, יאבדו אלף כמותו ואות אחת מן התורה לא ישתנה.

ובענין השקר של התחלתא דגאולה, סאטמר לא היה בזה היחיד, אלא כך היתה דעת של רוב ורבני גדולי ישראל האמיתיים, (חוץ מכמה רבני ספרדים), כהגאונים ורבני בריסק זצ"ל, החזון איש, הרב שך, הקהלות יעקב, הרה"ק מהריי"צ מליבאוויטש, החפץ חיים, רבי אלחנן וסרמן, ועוד הרבה.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסים » 20 נובמבר 2017, 16:04

חזן כתב:
יוסים כתב:לא כל החרדים חושבים שהגאולה לא התחילה. יש הרבה ציטוטים של גדולי ישראל חרדים שחזרת עמ"י לארצו זוהי הארה מהגאולה העתידה.

לא היתה ויכוח כלל בין החרדים אם מעשי הכופרים והאפיקורסים כשרים או מכשיר משהו, ח"ו מלומר כן, זה היה דעת קוק וחבריו, יאבדו אלף כמותו ואות אחת מן התורה לא ישתנה.

ובענין השקר של התחלתא דגאולה, סאטמר לא היה בזה היחיד, אלא כך היתה דעת של רוב ורבני גדולי ישראל האמיתיים, (חוץ מכמה רבני ספרדים), כהגאונים ורבני בריסק זצ"ל, החזון איש, הרב שך, הקהלות יעקב, הרה"ק מהריי"צ מליבאוויטש, החפץ חיים, רבי אלחנן וסרמן, ועוד הרבה.

חצוף קטן ו"קנאי גדול". מי אתה בכלל שתכתוב על הרב קוק זצ"ל יאבדו אלף כמותו, עפ"ל. אא"כ אתה סטמרי והכל מובן, כי יש "שיטה" ומינה לא תזוע... לשאר הדברים שכתבת איני מתייחס. כדאי שתיקח קורס קצר בהבנת הנקרא.
יוסים

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 נובמבר 2017, 16:11

יוסים, המימרא "יאבדו אלף" נאמרה על שלמה המלך במקור, אז זה לא נורא שיכתבו כן על הר' קוק.
ולגוף הדברים: לצערנו ההפסד רב על הרווח. אם לצורך "גאולה" היה צריך שיהודי אחד ישתמד רח"ל מחובתנו לוותר על "גאולה" כזו וכ"ש בגאולה המדומיינת שלכם שהביאו לכאן רבבות מכל עדות ישראל והעבירו אותם על דתם לשמד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 20 נובמבר 2017, 16:13

יוסים כתב:חצוף קטן ו"קנאי גדול". מי אתה בכלל שתכתוב על הרב קוק זצ"ל יאבדו אלף כמותו, עפ"ל.

למה אינך צועק "חצוף" (ח"ו) על חז"ל שאמרו כן על שלמה המלך ע"ה, כשביקש לעקור אות אחת מן התורה,
בפרט אלף אלפי הבדלות על קוק, שעקר הרבה הרבה מצות מן התורה רח"ל.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 נובמבר 2017, 16:25

והרי פיכם הכשילכם כשהארץ הקיאה את יושבי גוש קטיף, והתבטאתם שזה כבר לא נקרא גאולה. (רק אח"כ קלטתם את האבסורד וחזרתם בכם).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 נובמבר 2017, 16:29

נא לכתוב לפחות הר' קוק. תודה
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 20 נובמבר 2017, 16:29

יש מי שחולק על הקיבוץ גלויות שרואים?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 נובמבר 2017, 16:39

הרב שך והרב עובדיה הזכירו מפורש שיש פה קיבוץ גלויות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 נובמבר 2017, 16:43

zeevi כתב:יש מי שחולק על הקיבוץ גלויות שרואים?

זה לא קיבוץ גלויות כיון שרוב עם ישראל עדיין בחו"ל.
וגם אלו שכן התקבצו כאן אם זה למטרה רעה (כמו שמד) אין בזה שום עניין.
העליה של תלמידי הגר"א או הבעש"ט זה כבר יותר נחשב "קיבוץ גליות" מאשר העברה על דת של מדינת ישראל.

הקיבוץ גלויות שאליו התכוונו הרב שך והרב עובדיה זה בתור מליצה כנראה. (מקור לדברי הרב שך?)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 נובמבר 2017, 16:51

חס ושלום אבא או סבא שלך התקבץ פה למטרת שמד איזה שטויות אתה מדבר אתה מדבר יותר גרוע מחבריך מהפלג. המדינה הוקמה אולי לשמד. אלה שעלו פה במאה שנים אחרונות כי ה' נתן בליבם חשק לחנון את עפרה של ארץ ישראל הקדושה והחביבה לנו מאוד למרות שהשלטון פה רקוב ומושחת. ובסוף הכל יחזור לקדושה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

Re: האם הגאולה התחילה?

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 20 נובמבר 2017, 16:55

העליות הגדולות התחילו לפני קצת יותר ממאה שנה, ואגו"י היתה מאוד פעילה בנושא...
ואח"כ היו עוד הרבה עליות מארצות ערב..
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 נובמבר 2017, 16:59

לפי הנתונים כמחצית מעם ישראל כבר נמצאים בארץ. ואז מה זה אם לא התחלה או אמצע של קיבוץ גלויות סתם איזה הצגה. וכמו שכתוב עוד אקבץ עוד לנקבציו ודאי שעדיין זה לא הגאולה המיוחלת כל זמן שיש יצר הרע ואין בית מקדש ומלך ישראל מזרע דוד. אבל יש פה הכנה לגאולה השלמה בב"א. הגר"א אומר שקבוץ הגלויות יקח שבעים ושתים שנים לפני ביאת המשיח ולפ"ז אנחנו קרובים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 20 נובמבר 2017, 17:02

zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 נובמבר 2017, 17:02

אנחנו רק שני שבטים. יש עוד את עשרת השבטים.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 20 נובמבר 2017, 17:05

אני פה כתב:לפי הנתונים כמחצית מעם ישראל כבר נמצאים בארץ. מאיפה הנתונים? ואז מה זה אם לא התחלה או אמצע של קיבוץ גלויות סתם איזה הצגה. וכמו שכתוב עוד אקבץ עוד לנקבציו ודאי שעדיין זה לא הגאולה המיוחלת כל זמן שיש יצר הרע ואין בית מקדש ומלך ישראל מזרע דוד. אבל יש פה הכנה לגאולה השלמה בב"א. הגר"א אומר שקבוץ הגלויות יקח שבעים ושתים שנים לפני ביאת המשיח ולפ"ז אנחנו קרובים. אפשר מקור?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 20 נובמבר 2017, 17:13

1. בשם הרה"ק בעל שפע חיים מקלויזנבורג זצ"ל עה"פ עוד אקבץ עליו לנקבציו וז"ל (לא מדויק) שיהיה קיבוץ גליות שהרבה מבנ"י יעלו לא"י וישבו בה ואח"כ יהיה הגאולה השלימה וזה הקיבוץ השני.
2. רוב היהודים שעלו במשך 80 השנים האחרונות לא באו מ"עליה" אלא בעל כרחם אם ע"י השואה באירופה וכו' וזה מראה בברור שזה הכנה לגאולה,
3. זה שיש מדינה לא אומר שזה הכנה לגאולה בכלל ....
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 נובמבר 2017, 17:22

עב שנה חבלי משיח.jpg
zeevi כתב:
אני פה כתב:לפי הנתונים כמחצית מעם ישראל כבר נמצאים בארץ. מאיפה הנתונים? ואז מה זה אם לא התחלה או אמצע של קיבוץ גלויות סתם איזה הצגה. וכמו שכתוב עוד אקבץ עוד לנקבציו ודאי שעדיין זה לא הגאולה המיוחלת כל זמן שיש יצר הרע ואין בית מקדש ומלך ישראל מזרע דוד. אבל יש פה הכנה לגאולה השלמה בב"א. הגר"א אומר שקבוץ הגלויות יקח שבעים ושתים שנים לפני ביאת המשיח ולפ"ז אנחנו קרובים. אפשר מקור?

הנתונים יודעים לכל שיש בין 12 ל13 מיליון יהודים בעולם וגשש מיליון נמצאים בארץ.
ב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 נובמבר 2017, 17:25

יש פה הרבה חומר בכל הנושא

https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 9378&hilit
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 נובמבר 2017, 17:36

הייתי בטוח שלא ייתיחסו לשאלה, והאשכול ישקע בתהום הנשייה.

עוד מעט נוודע שזה שוב גדול הדור.
יהדות התורה, והשבת וליצמן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי yehoshuad » 20 נובמבר 2017, 22:33

תודה לתגובות!

נראה לי שהתשובות בגדול מדברים על שלשה נושאים -
1. מדינת ישראל נוסד על ידי כופרים.
2. אחוז של יהודים שבתוך א"י זה לא מספקת התנאים לגעולה.
3. אמדת הרבי מסאטמר זצ"ל.

לגבי התשובה הראשונה, זה לא באמת מתייחס להשאלה. אים הבנתי את המהר"ל נכון, כל העניין של גלות וגאולה שייחת לעצמאות, ולא לההנהגה. לכן לפי הרמב"ם (משנה תורה, הלכות חנוכה) חוגגים חנוכה לא רק על יהודה המכבי, אלה גם על הורדוס - 'וחזרה מלכות לישראל יתר כל מאתים שנים עד חורבן השני'. גם יש לציין שהרבי מאלו שלחמו ופעלו למען הקמת מדינת ישראל היו שומרי תורה ומצות, כולל הרב גורן (שהיה פעיל בלח"י), והמפקד של האצ"ל, דוד רזיאל.
לגבי 'לטהר את השרץ' - אני לא מבין על מה מדובר. עצמאות זה משהוא אחד, ההנגה זה משהוא אחר. זה שמשרתים בצבא זה לא מעודד חילול שבת. אלה אם אומרים שיציאה מגלות זה משהוא לא טוב, לפי שכשאנחנו עצמאים, אנחנו עושים אבירות כאומה. האים זה הכוונה?

לגבי התשובה השני, בתקופת הבית השני יותר אחוז של יהודים היו מחוץ לארץ כלפי המצב הנוכחי, וזה לא היה גלות. נראה לי שמה שכותב המהר"ל על ארץ ישראל,זה שעצמאות מחוץ לארץ לא נחשב, אבל עצמאות בתוך הארץ, ככל שיהיה, זה כבר לא גלות.

לגבי עמדת הרבי מסאטמר, גם אם זה היה נכון שמדינת ישראל נודלה ברשע, מה זה משנה? בין כך לבין כך, הגאולה התחילה, ולא יהיה גלות שלישית. מה שנעשה זה בעבר.

האים פספסתי משהוא? או שאני לא הבנתי משהוא?
yehoshuad

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 נובמבר 2017, 22:36

על מי שהיתר ממזר וממזרת לבוא בקהל א"א לכתוב הרב.
צריך לכתוב שלמה גורן ללא שום כינוי, חוץ באם רוצים להשמיצו אפשר לכתוב עליו כינוי גנאי.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 20 נובמבר 2017, 23:54

לדעתי הגאולה התחילה בהקמת פורום חרדים לדעת.
ב"ה יש פה מכל הסוגים, וזה תחילת קיבוץ גלויות.

זה רק התחלה, כי רוב עם ישראל עדיין לא ברמה הרוחנית המתאימה להכנס וליהנות מהפורום.

אבל בהחלט זוהי התחלה טובה.

כל זה נכון ואמת ויציב.

רק הבעיה היחידה היא, אם גאולה זה מה שאנחנו מצפים לה כמעט אלפיים שנה, חזרת מלכות בן דוד ע"י מלך המשיח. בנין ביהמ"ק וקרבנות בטהרה, חזרת נבואה ולימוד דרשות חז"ל מתורה שבכתב כמו בדור שלפני התנאים, וכו' - האם פורום לדעת קשור לזה משהו???
אם לא, אז אולי זה דבר טוב, אבל בשום אופן לא קשור לגאולה.
גם המדינה, גם הציונות, גם הרבנות, גם המזרחניקיות, וכו', אולי זה כן טוב או שלא, אבל מה כל זה קשור לגאולה יותר מפורום חרדים לדעת???
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 00:00

יפה דברת, אך טעות אחת בידך קבוץ גלויות קשורה בקשר אמיץ לגאולה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 21 נובמבר 2017, 00:00

הסביר זאת פעזו"ר בטוטו"ד...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 00:11

גאולתם של ישראל קמעא קמעא וקיבוץ גלויות הוא דרגה ראשונה והכנה לגאולה. להתעלם לגמרי מזה זה כפויות טובה והטמנת הראש בחול.

מגילה יח

ומה ראו לומר קיבוץ גליות לאחר ברכת השנים דכתיב {יחזקאל לו-ח} ואתם הרי ישראל ענפכם תתנו ופריכם תשאו לעמי ישראל כי קרבו לבוא וכיון שנתקבצו גליות נעשה דין ברשעים שנאמר {ישעיה א-כה} ואשיבה ידי עליך ואצרוף כבור סיגיך וכתיב {ישעיה א-כו} ואשיבה שופטיך כבראשונה וכיון שנעשה דין מן הרשעים כלו הפושעים וכולל זדים עמהם שנאמר {ישעיה א-כח} ושבר פושעים וחטאים יחדיו (יכלו) וכיון שכלו הפושעים מתרוממת קרן צדיקים דכתיב {תהילים עה-יא} וכל קרני רשעים אגדע תרוממנה קרנות צדיק וכולל גירי הצדק עם הצדיקים שנאמר {ויקרא יט-לב} מפני שיבה תקום והדרת פני זקן וסמיך ליה וכי יגור אתכם גר והיכן מתרוממת קרנם בירושלים שנאמר {תהילים קכב-ו} שאלו שלום ירושלם ישליו אוהביך וכיון שנבנית ירושלים בא דוד שנאמר {הושע ג-ה} אחר ישובו בני ישראל ובקשו את ה' אלהיהם ואת דוד מלכם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי yehoshuad » 21 נובמבר 2017, 10:32

פעמון זהב ורימון כתב:לדעתי הגאולה התחילה בהקמת פורום חרדים לדעת.
זה רק התחלה, כי רוב עם ישראל עדיין לא ברמה הרוחנית המתאימה להכנס וליהנות מהפורום.
כל זה נכון ואמת ויציב.
רק הבעיה היחידה היא, אם גאולה זה מה שאנחנו מצפים לה כמעט אלפיים שנה, חזרת מלכות בן דוד ע"י מלך המשיח. בנין ביהמ"ק וקרבנות בטהרה, חזרת נבואה ולימוד דרשות חז"ל מתורה שבכתב כמו בדור שלפני התנאים, וכו' - האם פורום לדעת קשור לזה משהו???
גם המדינה, גם הציונות, גם הרבנות, גם המזרחניקיות, וכו', אולי זה כן טוב או שלא, אבל מה כל זה קשור לגאולה יותר מפורום חרדים לדעת???

אז מה אם המהר"ל? והרמב"ם פסק ש'אין בין העולם הזה לימות המשיח, אלא שיעבוד מלכייות בלבד' (הלכות מלכים יב, ב).

נכון, זה לא גאולה שלימה, אבל אי אפשר שעצמאות לא קשור ...
yehoshuad

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 נובמבר 2017, 11:35

עצמאות של המשומדים זה קשור לגאולה באותה מידה שעצמאות של הג'יהאד האיסלאמי קשורה לגאולה.
(ההבדל היחיד שהמוסלמים מאמינים ומתפללים לאלקים והמשומדים דכאן לא).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 נובמבר 2017, 12:25

yehoshuad כתב:

אז מה אם המהר"ל? והרמב"ם פסק ש'אין בין העולם הזה לימות המשיח, אלא שיעבוד מלכייות בלבד' (הלכות מלכים יב, ב).

הגלות הכי קשה שהיתה לעם ישראל (או לכל הפחות אחת מהקשות ביותר) היא הגלות והשעבוד לציונים.
כל המשעבדים שלטו בגופנו, ולא היתה להם גישה לנשמה. הציונים הצליחו במקום שהאינקויזיציה נכשלה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 21 נובמבר 2017, 17:06

משולש כתב:
yehoshuad כתב:

הגלות הכי קשה שהיתה לעם ישראל (או לכל הפחות אחת מהקשות ביותר) היא הגלות והשעבוד לציונים.
כל המשעבדים שלטו בגופנו, ולא היתה להם גישה לנשמה. הציונים הצליחו במקום שהאינקויזיציה נכשלה.

המונח הזה נכון רק לאלו שאכן שלטו בהם, אני מכיר רבבות מישראל שלא שלטו בהם הציונים ועד היום הזה הם אינם שולטים עליהם.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 21 נובמבר 2017, 18:47

yehoshuad כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:לדעתי הגאולה התחילה בהקמת פורום חרדים לדעת.
כל זה נכון ואמת ויציב.

אתה בחור טוב ושואל לעניין, לכן התשובה צריכה להיות קצת ארוכה.

הרי אתה חדש פה, ולא מתמצא [יש אפשרות לכתוב את זה גם: מתמצה / מטמצא וכדומה] בכל מה שכבר כתבו בפורום שלנו על השאלה הזו מלפני שנים.

אתה גם הרי שואל רק מחוסר ידיעה ולא חס ושלום בשביל לקנטר או לחזור על שלך בלי הגיון.

לכן נחלק את התשובה לכמה חלקים.

דבר ראשון השווית את המצב הנוכחי לבית ראשון ושני, כאשר כעת העצמאות גדולה יותר מאז, אז איך יתכן שכעת זה "גלות" הרי זה צריך להיות כבר "גאולה".
התשובה לזה היא מיניה וביה, אם גאולה היא עצמאות, איך יתכן שבזמן הבית, ובפרט בימי בית שני, זה לא היה גלות? הרי לא היתה עצמאות??

אתה רואה לבד שאלו שני נושאים נפרדים לחלוטין. אפשר להיות תחת שלטון כובש ובכל זאת זו לא גלות. ואפשר להיות בלי שלטון כובש וזו כן גלות.

דבר שני הבאת את הרמב"ם שאין בין זמן הזה לימות המשיח אלא שיעבוד מלכויות בלבד.
תסתכל ברמב"ם בפנים מה זה בלי שיעבוד מלכויות.
זה תורה וקיום מצוות ועבודת ה', בלי קשיים או נסיונות או מלחמות.

כעת תסתכל ימינה ושמאלה, נכון שמאז קום המדינה כבר כל בני ישראל הגברים יושבים ולומדים תורה ומקיימים מצוות בדבקות בה'? נכון? זהו זה בדיוק ימות המשיח!
נכון שכל בחורי ישראל מאז קום המדינה יושבים בישיבות ואין להם עול שיעבוד מלכות של גיוס? והם פנויים לעבודת ה'? בדיוק!! על זה כתב הרמב"ם...

יש עוד פרט, שנקרא בספרים "קמעא קמעא". שהגאולה לא תופיע בבת אחת [לא שזה מחוייב ככה, כי אם יהיה באופן של "אחישנה" זה יקרה בבת אחת בהיפוך של 180 מעלות בריבוע, כפי שנאמר בפסוק "היינו כחולמים".
אבל אם זה יהיה בדרך הטבע של "בעתה", אז זה יגיע כבדרך העולם בשלבים]. ויש כאלו שטועים מרוב הגלות הארוכה שמוטטה להם את העצבים והאבחנות, וחושבים שהמדינה זה קמעא אחת בדרך לגאולה.

אז זהו.
קמעא קמעא, זה כמו הבוקר. האור מפציע טיפה בעלות השחר, ומתחזק עד הנץ החמה, ואחרי כמה דקות החמה יוצאת במלואה והאור מתחזק ומתחזק.
אבל אם עוברת רכבת באמצע הלילה, וזרקור רב עוצמה מאיר לפני הקטר, ותוך כמה שניות משתרר החושך שהיה קודם, אז לא היתה קמעא ראשונה, גם אם מישהו טעה וחלם שכן.

הגאולה היא כמו נישואים, זה כתוב בנביא שהגלות היא גירושים והגאולה תהיה החזרת הנישואים בין הקב"ה לבין כנסת ישראל [לא ה"כנסת". זה עוד לא היה קיים בזמן חז"ל ולא לטעות בגלל השם הדומה והמטעה שלקחו לעצמם].

קמעא קמעא בגאולה היא הליכים כמו של נישואין, זה כמו שלבי פגישות והיכרות ואחרי זה אירוסין. זה עוד לא נישואים אבל כבר יש קצת אור של קרבה בין הצדדים, הקב"ה מתקרב אלינו ובני ישראל מתקרבים אליו.

אז אם מאז קום המדינה פחתו חילולי שבת, אפילו שלא כולם חזרו בתשובה, מ"מ אולי זה "קמעא" ראשונה.
ואם מאז קום המדינה אין שידורי טמבלביזיה, אין דברים מכוערים, או שלפחות זה מתמעט והולך, אז זה סימן שהקמת המדינה היא קמעא מסויימת.
ואם מאז קום המדינה ראשי המדינה דיברו בכבוד על התנ"ך ועל ראשי האומה, למשל על דוד המלך משיח ה', אז אולי אולי נחפש עוד סימנים של התקרבות, שמא ושמא זה כבר התחלה של נישואים.

אבל מה נעשה, שלראשי המדינה יש בעיה קשה של שגיאות כתיב...
הם שמעו "נישואים" והבינו שזה "ניסויים".
וככה זה נראה.

הבנת???
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 19:34

המדינה הא לא אתחלתא דגאולה אלא חבלי לידה. שיבת ציון היא אתחלתא דגאולה בין אם אתה רוצה או לא. הרבש"ע לא התייעץ איתך קודם וחבל. וכמו שציטטתי מהגמ' שאחרי שהגלויות מתקבצין נעשה דין ברשעים. זאת אומרת שיכול להיות קבוץ גלויות וגם רשעים.
.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 21 נובמבר 2017, 20:15

מעניין מאוד מה שאתה אומר, אתה חוזר על עצמך בלי סוף אז אגיב גם אליך:

נסעתי לכמה מדינות בחו"ל, לא משנה בדיוק איזה. ופגשתי שם אנשים מחופשים ליהודים, או שנראים כגויים וטוענים שהם בן לאם יהודיה. ובכמות מבהילה.
או שהם שקרנים בדאים, או שעדין לא היתה שיבת ציון.

הציטוט מהגמרא יפה, אבל מה הקשר אלינו?
יהי רצון שיהיה קשר של קיימא במהרה בימינו בעגלא ובזמן קריב.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 21:20

תפסיק להתבכיין ולראות הכל שחור. יש פה בארצנו הקדושה כמה מילוני יהודים שומרי שבת, ועוד מאות אלפי בחורים ואברכים שלומדים תורה בהשקט ובטח דבר שלא היה כמוהו מזמן החורבן. ודאי שאלו ניצני גאולה שתבוא ותושלם בב"א.

תקרא קצת היסטוריה ותראה שכך חשבו והתבטאו הרבה הרבה מגדולי ישראל. כמו שמופיע בספר על החפץ חיים שמתי שבישרו לו על הקמת פתח תקוה קרא לבנו וצהלה בפניו הנה זה מתחיל. וכך רבי יוסף חיים זוננפלד כל אבן וכל עיר שבנו בארץ ראה בזה קירוב הגאולה וכך רבי חיים שמואלביץ והנציב מוולוזין, והאור שמח ועוד ועוד ועוד. אחרי שקמה המדינה אז הרב שך ועוד זעקו שזה לא אתחלתא דגאולה מפני החשש שלא יסחפו אחרי הציונות. היום אין כזה חשש וצריך להתבונן בחסדים ולבקש על העתיד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 נובמבר 2017, 21:28

1010 כתב:
משולש כתב:
yehoshuad כתב:

המונח הזה נכון רק לאלו שאכן שלטו בהם, אני מכיר רבבות מישראל שלא שלטו בהם הציונים ועד היום הזה הם אינם שולטים עליהם.

אין "שלום עליך נפשי", עם ישראל הוא אחד וכואב לנו על כל יהודי שנמצא בדיזינגוף ת"א או בקרייזי אלפנט באילת. והם איברים חולים בגוף שלנו עצמנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 21 נובמבר 2017, 21:38

נכון, אבל בגלל זה אי אפשר להשוות אותם לאינקוויזיציה
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 21 נובמבר 2017, 21:58

אני פה, הבנתי אותך. אתה 10!!!

יש לי אמנם תשובות על כל מה שכתבת, לא ויכוח, אבל דיוקי דברים. אך כפי שאמרת, אפסיק להתבכיין.
אם העמדת העובדות בראי האמת היא התבכיינות, באמת שלא נעים לי לעמוד במצב מביש כזה.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 23:15

אתה צודק אני 10 כי מישהו אמר לי שאני לא מאה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 נובמבר 2017, 23:19

1010 כתב:נכון, אבל בגלל זה אי אפשר להשוות אותם לאינקוויזיציה

ההשוואה היא, בכמות המשתמדים, כמה יהודים הצליחה האנקויזיציה להעביר לשמד וכמה יהודים שומדו ע"י הציונים?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 23:25

ההשכלה והרפורמים עשו הרבה יותר נזק מהציונים הארורים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 נובמבר 2017, 23:46

אני פה כתב:ההשכלה והרפורמים עשו הרבה יותר נזק מהציונים הארורים.

והציונים הם המשך ישיר של הרפורמה (זה עוד זרם ב"מתקני היהדות").

בכל מדינה הם קראו לעצמם בשם אחר (משכילים, רפורמים, ניאולוגים, ושאר שמות רעים)
הציונות זה ככל הנראה שלב אחד קדימה, לאחר שהתבוללו לגמרי, תכננו להעביר את כל עם ישראל לנצרות, וכשראו שזה לא ריאלי החליטו לייסד "ציונות" שזו "השתמדות עצמית" ללא כנסיה וללא צלצולי פעמונים.
נערך לאחרונה על ידי משולש בתאריך 21 נובמבר 2017, 23:52, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 21 נובמבר 2017, 23:51

בכל זאת הרפורמים גרמו לנזק בלתי הפיך בנישואי התערובת באמריקה שמגיע לשישים שבעים אחוז.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 נובמבר 2017, 00:08

שכחנו גם מהציונים הרשעים ששיתפו פעולה באופן כזו או אחר עם הנאצים ימ"ש וגרמו להריגת יהודים.
שכחנו על אוניות שהוטבעו במימי ארצינו בגלל גחמות כאלו ואחרות ועמם ירדו חיים למימי התהום מאות מאחב"י.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 22 נובמבר 2017, 02:50

מבחינת היהדות, הגאולה החלה מיד אחרי החורבן, שהרי כל גלות ממדינה למדינה וכו' וכו' הכל בסדר מסודר מעם הבורא שצריך לעבור עד הגאולה והתיקון השלם דלעתי"ל, אחד מהשלבים היה הבירור הנורא במלחמה הנוראה בשואה,
וכן בתהליך של קיבוץ ישראל לא"י תחת שליטת הכופרים הרשעים, וכך כותב המהר"ל:
מוּבָא בַּמַּהֲרַ"ל ('גבורות השם' פי"ח) שֶׁקּוֹדֶם תִּהְיֶה מַלְכוּת דִּקְלִפָּה בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, וְאַחַר כָּךְ תָּבֹא הַמַּלְכוּת דִּקְדֻשָּׁה בְּסוֹד קְלִפָּה הַקּוֹדֶמֶת לַפְּרִי. וְנָבִיא אֶת דְּבָרָיו: וּלְעָתִיד מַלְכוּת הַמָּשִׁיחַ שֶׁתִּתְחַדֵּשׁ מַלְכוּת חֲדָשָׁה, הִיא יוֹצְאָה מִן הַמַּלְכוּת הָרִאשׁוֹנָה שֶׁלִּפְנֵי זֶה. וְזֶה כִּי מַלְכוּת יִשְׂרָאֵל הַקְּדֻשָּׁה שֶׁיֵּשׁ לָהּ מַדְרֵגָה אֱלֹהִי"ת פְּנִימִית הִיא צוֹמַחַת מִתּוֹךְ מַלְכוּת בִּלְתִּי קְדוֹשָׁה, שֶׁכָּךְ רָאוּי לַמַּלְכוּת שֶׁיֵּשׁ לָהּ מַעֲלָה אֱלֹהִית מַעֲלָה פְּנִימִית, וְהַכֹּל רָמְזוּ בַּמֶּה שֶּׁאָמַר "וְאוֹצִיא אֵשׁ מִתּוֹכְךָ" כִּי יְצִיאַת הַקְּדֻשָּׁה נִמְשֶׁלֶת בָּאֵשׁ, לְדַקּוּת הָאֵשׁ תֵּצֵא מִתּוֹךְ דְּבַר חוֹל וְשׂוֹרֵף אֶת הַכֹּל. וְכֵן תִּמְצָא שֶׁהַפְּרִי כַּאֲשֶׁר הוּא בִּלְתִּי נִשְׁלָם הוּא בְּתוֹךְ הַקְּלִפָּה, עַד שֶׁהַפְּרִי גָּדוֹל וְעוֹמֵד עַל שְׁלֵמוּתוֹ, וְאָז כַּאֲשֶׁר הַפְּרִי גָּדוֹל נִפְסְדָה הַקְּלִפָּה מִכֹּחַ גִּדּוּל הַפְּרִי שֶׁכָּל דָּבָר שֶׁיֵּשׁ לוֹ מַדְרֵגָה פְּנִימִית הוּא יוֹצֵא מִתּוֹךְ דָּבָר שֶׁהוּא חִיצוֹן לוֹ, וּלְכָךְ הָיָה גָּדֵל מֹשֶה רַבֵּנוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם בְּבֵית פַּרְעֹה לִהְיוֹת יוֹצֵאת הַמַּדְרֵגָה הַקְּדוֹשָׁה הָאֱלֹהִית שֶׁהָיָה לְמֹשֶה מִתּוֹךְ דָּבָר הַחָמְרִי, דְּאִם לֹא כֵן לֹא הָיָה אֶל הַנִּבְדָּל מַדְרֵגָה פְּנִימִית. וְהָבֵן דָּבָר זֶה כִּי הוּא עָמֹק מְאֹד.

הרי פשוט שהמצב כיום הוא חלק מתהליך הגאולה, שכן כתוב גם בזוהר שבעקבתא דמשיחא ישלטו הערב רב על ישראל, אבל עצם העליה לארץ והקמת המדינה היא לא 'ה'גאולה, אלא שלב נוסף בהכעסת הבורא ובדיכוי היהדות בשליטת הערב רב שמרימים ראש לפני התגלות המלכות דקדושה האמיתית שיהיה לעתי"ל בב"א!
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 נובמבר 2017, 02:53

העלייה לארץ ישראל של רוב מנין ובנין של עם ישראל. והקמת אלפי מרכזי תורה וקדושה. היא לא שלב בהכעסת הבורא אלא תוכנית אלוקית של בניין הארץ וקבוץ גלויות לקראת ביאת משיח צדקנו בב"א.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 נובמבר 2017, 03:19

בחייכון וביומיכון כתב:וכן בתהליך של קיבוץ ישראל לא"י תחת שליטת הכופרים הרשעים, וכך כותב המהר"ל:
מוּבָא בַּמַּהֲרַ"ל ('גבורות השם' פי"ח) שֶׁקּוֹדֶם תִּהְיֶה מַלְכוּת דִּקְלִפָּה בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, וְאַחַר כָּךְ תָּבֹא הַמַּלְכוּת דִּקְדֻשָּׁה בְּסוֹד קְלִפָּה הַקּוֹדֶמֶת לַפְּרִי. וְנָבִיא אֶת דְּבָרָיו: וּלְעָתִיד מַלְכוּת הַמָּשִׁיחַ שֶׁתִּתְחַדֵּשׁ מַלְכוּת חֲדָשָׁה, הִיא יוֹצְאָה מִן הַמַּלְכוּת הָרִאשׁוֹנָה שֶׁלִּפְנֵי זֶה. וְזֶה כִּי מַלְכוּת יִשְׂרָאֵל הַקְּדֻשָּׁה שֶׁיֵּשׁ לָהּ מַדְרֵגָה אֱלֹהִי"ת פְּנִימִית הִיא צוֹמַחַת מִתּוֹךְ מַלְכוּת בִּלְתִּי קְדוֹשָׁה, שֶׁכָּךְ רָאוּי לַמַּלְכוּת שֶׁיֵּשׁ לָהּ מַעֲלָה אֱלֹהִית מַעֲלָה פְּנִימִית, וְהַכֹּל רָמְזוּ בַּמֶּה שֶּׁאָמַר "וְאוֹצִיא אֵשׁ מִתּוֹכְךָ" כִּי יְצִיאַת הַקְּדֻשָּׁה נִמְשֶׁלֶת בָּאֵשׁ, לְדַקּוּת הָאֵשׁ תֵּצֵא מִתּוֹךְ דְּבַר חוֹל וְשׂוֹרֵף אֶת הַכֹּל. וְכֵן תִּמְצָא שֶׁהַפְּרִי כַּאֲשֶׁר הוּא בִּלְתִּי נִשְׁלָם הוּא בְּתוֹךְ הַקְּלִפָּה, עַד שֶׁהַפְּרִי גָּדוֹל וְעוֹמֵד עַל שְׁלֵמוּתוֹ, וְאָז כַּאֲשֶׁר הַפְּרִי גָּדוֹל נִפְסְדָה הַקְּלִפָּה מִכֹּחַ גִּדּוּל הַפְּרִי שֶׁכָּל דָּבָר שֶׁיֵּשׁ לוֹ מַדְרֵגָה פְּנִימִית הוּא יוֹצֵא מִתּוֹךְ דָּבָר שֶׁהוּא חִיצוֹן לוֹ, וּלְכָךְ הָיָה גָּדֵל מֹשֶה רַבֵּנוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם בְּבֵית פַּרְעֹה לִהְיוֹת יוֹצֵאת הַמַּדְרֵגָה הַקְּדוֹשָׁה הָאֱלֹהִית שֶׁהָיָה לְמֹשֶה מִתּוֹךְ דָּבָר הַחָמְרִי, דְּאִם לֹא כֵן לֹא הָיָה אֶל הַנִּבְדָּל מַדְרֵגָה פְּנִימִית. וְהָבֵן דָּבָר זֶה כִּי הוּא עָמֹק מְאֹד.

יש גם חז"ל שתהיה מלכות הזולה שתשלוט על ישראל. אבל כמוך ראיתי הרבה מצטטים דברי המהר"ל הנ"ל. ולכא' לא דיבר כלל על מלכות ישראל אלא מדבר שם על דברי הגמ' שקודם ביאת המשיח תשלוט מלכות אדום תשעה חודשים והיא המלכות הטמאה וגו' ולא מדבר כלל על מלכות ישראל של הקלי'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 22 נובמבר 2017, 05:40

איני זוכר מי מצדיקי דור הקמת המדינה,
כשאמרו לו בשם גדולי המזרחי, כי קום המדינה הוא תחילת הגאולה,
הסתייג ואמר כי אין להתיימר עד כדי כך,
אבל הסכים כי "סוף הגלות" אפשר בהחלט לומר שהגיע.

נדמה לי ששמעתי בשם מרן מהר"א מבעלזא זיע"א, אך ייתכן כי זכרוני מטעה אותי
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 נובמבר 2017, 11:20

אני פה כתב:העלייה לארץ ישראל של רוב מנין ובנין של עם ישראל. והקמת אלפי מרכזי תורה וקדושה. היא לא שלב בהכעסת הבורא אלא תוכנית אלוקית של בניין הארץ וקבוץ גלויות לקראת ביאת משיח צדקנו בב"א.

אי אפשר להתעלם מהתמונה הכוללת, אם נעשה סיכום סופי נמצא שקיבוץ הגלויות שנעשה פה במאת השנים האחרונות היה דבר שלילי. למרות שיש בו גם צדדים חיוביים רבים כמו שהזכרת.
לגבי הקביעה אם זה חלק מהגאולה או לא, זה דבר שנמסר רק לנביאים (או לאלו שנמסרה להם נבואה...)
גם בני אפרים (במצרים) היו בטוחים שיציאתם היא חלק מהגאולה, וגם מאמיני ש"ץ וממשיכיהם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 22 נובמבר 2017, 12:11

מהרב רבי אלחנן ווסרמן זצ"ל
(מתוך הדרשה שנאם בכנסיה הגדולה, נדפס בילקוט מאמרים דף קל"ג).

וזה לשונו:
בימים האחרונים אמר לי אחד מהגאונים הגדולים שבדור: "כשאני שומע אומרים שהוא אתחלתא דגאולה, הדבר דוקר וכואב אותי". אבל באופן אחד אפשר לומר שהוא מקרב את הגאולה, הגאון מווילנא אמר שתכלית כל הצרות הבאות על ישראל בגלות, היא לקרב את הגאולה, וכיון שצרה זו של מדינה יהודית, אם תהיה, היא צרה גדולה אשר כמוה לא נהיתה, יכולים אנו לקוות שתקרב את הגאולה, וכמו שהיה במצרים שקושי השעבוד קירב את הקץ, עכ"ל.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 נובמבר 2017, 13:04

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:איני זוכר מי מצדיקי דור הקמת המדינה,

החזון איש.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 23 נובמבר 2017, 01:28

אני פה כתב:
בחייכון וביומיכון כתב:וכן בתהליך של קיבוץ ישראל לא"י תחת שליטת הכופרים הרשעים, וכך כותב המהר"ל:

יש גם חז"ל שתהיה מלכות הזולה שתשלוט על ישראל. אבל כמוך ראיתי הרבה מצטטים דברי המהר"ל הנ"ל. ולכא' לא דיבר כלל על מלכות ישראל אלא מדבר שם על דברי הגמ' שקודם ביאת המשיח תשלוט מלכות אדום תשעה חודשים והיא המלכות הטמאה וגו' ולא מדבר כלל על מלכות ישראל של הקלי'.

מלכות אצל הקלי' והגויים יש בכל הדורות, מאז החורבן יש למלכי אוה"ע שליטה, אמריקה לא שולטת על רוב העולם וכו'? המהר"ל מדבר על מלכות שאינה קדושה שתתחדש לפני הגאולה כקליפה שמתחדשת סביב הפרי וממנו יצא הפרי שהוא מלכות דקדושה.
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:איני זוכר מי מצדיקי דור הקמת המדינה,

המימרא ממהר"א מבעלזא הודפס ב'בקודש פנימה' ח"ב שאך זה יצא לאור, הוא אמר לאחיו מבילגורייא לכתוב לרבי מסקוירא זי"ע ששאל מהי התייחסותו למדינה, והורה לכתוב שמבחינתו א"י היא נחמה פורתא לכלל ישראל, כי לולא המקום הזה לאן היו היהודים הולכים כעת אחרי מהלחמה שכל הארצות נעלו את השערים.
אבל הוא כתב 'נחמה פורתא' ולא גאולה פורתא, יחי ההבדל הקטן.
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 נובמבר 2017, 01:34

תסתכל במהר"ל בפנים הוא מסביר את זה על מלכות אדום.
מהרל.pdf
(861.13 KiB) הורד 18 פעמים

בעניין הגאולה האדמור מרוז'ין ניבא שכך תתחיל הגאולה בדרך הטבע ולבסוף יושלם ע"י משיח בן דוד.
נר ישראל.jpg
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 נובמבר 2017, 01:59

גם הגר"א כותב מפורש שהגאולה תתחיל בדרך הטבע ברישיון מלכי העולם כמו בזמן כורש ואח"כ תשתלם בדרך ניסית. וגם רומז על החורבן של השואה.

וז"ל: וימין מקרבת - כמ"ש וברחמים גדולים אקבצ' שיפקון בסט' דימינא אבל בתחלה יתער בשמאלא שמאלו ‏תחת לראשי ‏והוא יהיה פקידה כמו שהיה בבית שני בימי כורש ולא יצאו בו ואח"כ יתער ימינא וז"ש ‏לעיל בתחלה עלה מחשבה כו' ‏במדה"ד ראה שאין העולם מתקיים שיתף כו' רמז לגאולה שאז הוא בנין ‏העולם אבל קודם הגאולה בונה ומחריבן כנ"ל:‏

ובמקו"א: ותחלת הגאולה הוא הצרות כמ"ש אגרא דכלה דוחקא כמו במצרים תכבד העבודה כו' אבל עיקר הגאולה בימינא, וכן התחלת הגאולה בלילה ועיקר הגאולה היציאה ביממא כמ"ש חשף ה' את זרוע קדשו בתחלה אתער דרועא שמאל כגוונא דר"ה כו' ע"ש: ועוד שם: והענין כי תחלה יגאלו בדרגא דנוק' כסדר המדרגות ויהא בדינא ואם יגאלו בדינא לא יהא לון תקומה וימות מב"י ע"כ יתכסה ויצרפו אז ואח"כ יגאלו בדכורא וברחמים גדולים כו' ותחלה חי אני אם לא בחימה כו' והוא חושבן אדנ"י כנ"ל ואח"כ תתכליל בחסד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 נובמבר 2017, 03:06

א. כמדומני שציטטת מקול התור. זה לא הגר"א אלא תלמיד הגר"א, ויש מפקפקים בכלל על יחוס הדברים להגר"א ותלמידיו מכמה סיבות.
ב. באותו ספר ממש כותב המחבר שצריך להלחם בכל הכח נגד הסטרא אחרא של הערב רב שפועלת בעיקר בירושלים.

והר' כשר רצה לסלף הספר ולעשות ממנו ספר ציוני, והרב שטרנבוך כתב נגד זה בחריפות וסתר כל דבריו.
ראה במצורף
קבצים מצורפים
בעיות הזמן 4 האם אנחנו באתחלתא דגאולה לפי קול התור.PDF
(1.5 MiB) הורד 16 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי yehoshuad » 23 נובמבר 2017, 03:29

תודה רבה על התשובה, ואל היחס ברצינות לשאלתי. אני יפרט למתה למה אני לא חושב שזה מספקת:

אתה בחור טוב ושואל לעניין, לכן התשובה צריכה להיות קצת ארוכה.
הרי אתה חדש פה, ולא מתמצא [יש אפשרות לכתוב את זה גם: מתמצה / מטמצא וכדומה] בכל מה שכבר כתבו בפורום שלנו על השאלה הזו מלפני שנים.
אתה גם הרי שואל רק מחוסר ידיעה ולא חס ושלום בשביל לקנטר או לחזור על שלך בלי הגיון.

נכון. אני לא קיבלתי תשובה מספקת לפניכן, אף על פי ששעלתי תלמידי חכמים חרדים אחרים.

לכן נחלק את התשובה לכמה חלקים.
דבר ראשון השווית את המצב הנוכחי לבית ראשון ושני, כאשר כעת העצמאות גדולה יותר מאז, אז איך יתכן שכעת זה "גלות" הרי זה צריך להיות כבר "גאולה".
התשובה לזה היא מיניה וביה, אם גאולה היא עצמאות, איך יתכן שבזמן הבית, ובפרט בימי בית שני, זה לא היה גלות? הרי לא היתה עצמאות??
אתה רואה לבד שאלו שני נושאים נפרדים לחלוטין. אפשר להיות תחת שלטון כובש ובכל זאת זו לא גלות. ואפשר להיות בלי שלטון כובש וזו כן גלות.

למה שמצב של עצמאות פחות מובהקת של היום לא יכול להיות נחשב גם עצמאות? באיזו תקופה בימי בית ראשון או שני לא היה לנו עצמאות (חוץ מגלות יוון?) גם כן, הרמב"ם בהלכות חנוכה מנע גם מלכות הורדוס בתור "מלכות ישראל"? גם כן, איך אתה מסביר את המהר"ל בנצח ישראל?

דבר שני הבאת את הרמב"ם שאין בין זמן הזה לימות המשיח אלא שיעבוד מלכויות בלבד.
תסתכל ברמב"ם בפנים מה זה בלי שיעבוד מלכויות.
זה תורה וקיום מצוות ועבודת ה', בלי קשיים או נסיונות או מלחמות.

הסתכלתי. יש תקופה שנקרא 'ימות המשיח' ויש לו הגדרה, שהרמב"ם פוסק שהיא קשור לשיעבוד מלחויות. בנוסף לזה, הרב"ם מוסיף תיאור של מה שיהיה כשמשיח בא. הם שני דברים נפרדים.

כעת תסתכל ימינה ושמאלה, נכון שמאז קום המדינה כבר כל בני ישראל הגברים יושבים ולומדים תורה ומקיימים מצוות בדבקות בה'? נכון? זהו זה בדיוק ימות המשיח!
נכון שכל בחורי ישראל מאז קום המדינה יושבים בישיבות ואין להם עול שיעבוד מלכות של גיוס? והם פנויים לעבודת ה'? בדיוק!! על זה כתב הרמב"ם...

מה הקשר בין קיום תורה ומצוות להגדרת של להיות בגלות? נכון, אחרי התקופה של חיות של הגוף (משיח בן יוסף) יש התקופה של חזרה לתורה (משיח בן דוד). אבל לא זה שאלתי. שאלתי על השלב הראשון, יציעה מגלות. איפה בתורה, בכתב ובעל פה, אתה רואה שההגדרה של גלות זה שאם ישראל לא שומר תורה ומצוות? היו תקופות ארוכות של דורות מלאים ברשע בתקופות גם של בית ראשון וגם של בית שני (הורדוס, ומלכי בית החשמונאים המאוחרים, למשל). איפה זה מוגדר כגלות?

יש עוד פרט, שנקרא בספרים "קמעא קמעא". שהגאולה לא תופיע בבת אחת [לא שזה מחוייב ככה, כי אם יהיה באופן של "אחישנה" זה יקרה בבת אחת בהיפוך של 180 מעלות בריבוע, כפי שנאמר בפסוק "היינו כחולמים".
אבל אם זה יהיה בדרך הטבע של "בעתה", אז זה יגיע כבדרך העולם בשלבים]. ויש כאלו שטועים מרוב הגלות הארוכה שמוטטה להם את העצבים והאבחנות, וחושבים שהמדינה זה קמעא אחת בדרך לגאולה.
אז זהו.
קמעא קמעא, זה כמו הבוקר. האור מפציע טיפה בעלות השחר, ומתחזק עד הנץ החמה, ואחרי כמה דקות החמה יוצאת במלואה והאור מתחזק ומתחזק.
אבל אם עוברת רכבת באמצע הלילה, וזרקור רב עוצמה מאיר לפני הקטר, ותוך כמה שניות משתרר החושך שהיה קודם, אז לא היתה קמעא ראשונה, גם אם מישהו טעה וחלם שכן.
הגאולה היא כמו נישואים, זה כתוב בנביא שהגלות היא גירושים והגאולה תהיה החזרת הנישואים בין הקב"ה לבין כנסת ישראל [לא ה"כנסת". זה עוד לא היה קיים בזמן חז"ל ולא לטעות בגלל השם הדומה והמטעה שלקחו לעצמם].
קמעא קמעא בגאולה היא הליכים כמו של נישואין, זה כמו שלבי פגישות והיכרות ואחרי זה אירוסין. זה עוד לא נישואים אבל כבר יש קצת אור של קרבה בין הצדדים, הקב"ה מתקרב אלינו ובני ישראל מתקרבים אליו.
אז אם מאז קום המדינה פחתו חילולי שבת, אפילו שלא כולם חזרו בתשובה, מ"מ אולי זה "קמעא" ראשונה.
ואם מאז קום המדינה אין שידורי טמבלביזיה, אין דברים מכוערים, או שלפחות זה מתמעט והולך, אז זה סימן שהקמת המדינה היא קמעא מסויימת.
ואם מאז קום המדינה ראשי המדינה דיברו בכבוד על התנ"ך ועל ראשי האומה, למשל על דוד המלך משיח ה', אז אולי אולי נחפש עוד סימנים של התקרבות, שמא ושמא זה כבר התחלה של נישואים.
אבל מה נעשה, שלראשי המדינה יש בעיה קשה של שגיאות כתיב...
הם שמעו "נישואים" והבינו שזה "ניסויים".
וככה זה נראה.
הבנת???

גואלה בעיתה דבקה באה כדי לעשות קידוש השם דרך יציעת עם ישראל מגלות מארצם - על פי רש"י ביחזקאל, לו, כ"ג (וז"ל וקידשתי את שמי "ומה הוא הקידוש ולקחתי אתכם מן הגוים".

כלומר, כל עניין של המציאות שעם ישראל נמצה שפל בגויים היא החושך. והאור זה העצמאות, וגבורתם של עם ישראל על הגויים. בבקשה ראה שמה בכל הפרק ביחזקאל בפנים, לראות עם הסברתי אמת.

לכן, מלחמות מדינת ישראל זה קידוש השם (בנוסף לעניין של מלחמת מצווה). וככל שעם ישראל יוצא מהגלות, שהיא מוגדרת כעצמאות בארצו ע"י המהר"ל (והרמב"פ, ע"פ הבנתי).

לסיכום, אני מבין שהעמדה שלך זה שגלות לא קשור לעצמאות, אלה לשמירת התורה ומצוות. נראה לי שלפי המקורות שהבאתי אי אפשר להגדיר, כמו שאתה מגדיר, מצב של גלות כמצב שהממשלה לא שומר תורה ומוצוות, ומגייס לצבא- לפי שלתקופות ארוכות לא היינו בגלות, ולא שמרנו מצוות - וגם תלמודי חכמים גייסו למלחמת מצווה בתקופת בית ראשון ושני.
yehoshuad

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 נובמבר 2017, 12:29

משולש כתב:א. כמדומני שציטטת מקול התור. זה לא הגר"א אלא תלמיד הגר"א, ויש מפקפקים בכלל על יחוס הדברים להגר"א ותלמידיו מכמה סיבות.
ב. באותו ספר ממש כותב המחבר שצריך להלחם בכל הכח נגד הסטרא אחרא של הערב רב שפועלת בעיקר בירושלים.

והר' כשר רצה לסלף הספר ולעשות ממנו ספר ציוני, והרב שטרנבוך כתב נגד זה בחריפות וסתר כל דבריו.
ראה במצורף

זה ציטוט מדויק מדברי הגר"א מילה במילה מפירושו על תיקוני זוהר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 נובמבר 2017, 14:26

תוכל לציין בבקשה את המקור המדוייק?
תודה מראש
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 נובמבר 2017, 14:33

ביאורו לזוהר חדש דף כ"ז ע"א.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 נובמבר 2017, 19:05

תודה, אבדוק בהזדמנות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 23 נובמבר 2017, 19:15

עיין בספר הנפלא "אחרית כראשית" של הרב אריה שפירא בהסכמת כמה גדולי ישראל שמביא כל המראי מקומות מהגר"א על תקופתינו. ומבואר שם שאנחנו במצב שנקרא "פקידה" שהוא הכנה לגאולה שאז האור והחושך נמצאים בעירובביה. כמו שהיה ביציאת מצרים שאחרי שה' פקד אותם נתרבו הצרות וכן בזמן כורש וכו' וכו'. ממש ספר מאיר עיניים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » אתמול, 16:28

מה עובר עליו?
"הקדוש ברוך הוא, יבוא בחלום לרבנים"
הרב ניר בן ארצי אמר בשיעורו: "הקדוש ברוך הוא יבוא לרבנים בחלום, יהיה מולם קלף צהוב ואותיות של קודש בארמית. במדוייק מי זה מלך המשיח
הקדוש-ברוך-הוא יבוא לרבנים בחלום עם חזיון ויודיע להם במי הוא בחר למלך המשיח! בורא עולם יכתוב להם במדויק, במי הוא בחר למלך המשיח. יהיה מולם קלף צהוב ואותיות של קודש הכתובות על קלף כמו של ספר תורה, שם יפרטו להם בארמית מי זה מלך המשיח!
אז, לא תהיה להם ברירה והם יכירו במלך המשיח. מלמעלה יגידו להם: הבחירה בידיכם. או שתפיצו או שבורא עולם יטריד אתכם בצרות ולא ירפה עד שתפיצו ותדברו לעם ישראל.

אז יחזרו בם וידברו מי זה מלך המשיח. הם יִראו בחזיון את הכיתוב הזה על הקלף: אנוכי ה' מצווה אתכם לומר ולהצביע על מלך המשיח צדקנו, איש האלוקים שבחר בו ה'.

בורא עולם לא יכול עוד לחכות ולראות את הסבל של היהודים, בארץ ובעולם. אורו של משיח, בכל פעם אור אחר וצבע אחר.
http://www.kolhazman.co.il/263872
eliyahu

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 16:34

הוא רומז על עצמו. העיקר שיתגלה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » אתמול, 16:36

התפרסם שאיזה גוי שיכנע את טראמפ להכיר בירושלים בגלל שזה תהליך הגאולה. וכך כתוב במדרש שעשו נקרא חזיר כי עתיד להחזיר המלכות לישראל:

מתוך מאמר חגיגי חדש של ד''ר גיא בכור ''היובל האלוהי''

"כאשר הסברתי לנשיא טרמפ כמה (נושא השגרירות בירושלים) חשוב לנו, הוא אמר לי: נשיאים אחרים אכזבו אתכם בעניין הזה, אבל אני לא אאכזב את. וממשיך : "הסברתי לו שהמהלך חייב להיות עוד השנה, משום שעל פי ספר וייקרא, פרק כ"ה, "וְקְִֶדשתם אֵת ְשנַת הַחֲמִִים ָשנָה",היובל הוא בן 50 שנים, והיובל האלוהי החל בשנת 1917, עם הצהרת בלפור, המשיך חמישים שנה אחרי זה בשנת 1967, עם שחרור ירושלים, וכעת זה שוב 50 שנים, כלומר שנת 2017. אמרתי לו שזו התגשמות הנבואה התנ"כית במדויק. תודה לאל שזה קרה בדיוק כך".
"ועוד הסברתי לו שישראל לא קשורה למה שיגידו הפלשתינאים, הרוסים או הבריטים, היא שייכת לנצח לעם היהודי, מתוקף הבטחה אלוהית. ואם טראמפ רוצה שצעדיו יבורכו, הוא צריך לתמוך בישראל, על פי הפסוק מספר בראשית, פרק י"ב, "וַאֲבָרְכָה מְבָרְכֶיךָ, מְקֶַלְךָ אֹר".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יוסף בן יוסף, פעמון זהב ורימון, שוע, שמעון ווייס ו־89 אורחים