הלוית הגריא"ל זצוק"ל מי היה?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

הלוית הגריא"ל זצוק"ל מי היה?

הודעה שלא נקראהעל ידי אבי יואלי » 13 דצמבר 2017, 14:27

אודה למי שיביא חויותיו מההלויה, האוירה הכאב התוחשות, וכן מהדרך הלוך וחזור, פקקים, הליכות,

ממה שאני שומע עד כה, היתה הלוויה מאוד מאופקת בעיקר כי לא היו הספדים.
אבי יואלי

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הלוית הגריא"ל זצוק"ל מי היה?

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 13 דצמבר 2017, 15:09

הלוייה היתה בעשרות מוקדים .
יש כאלו שיספרו לך מאזור חזו"א 5 ויש כאלו מהשומר פינת ר"ע ויש כאלו מנחמיה פינת חז"וא ויש כאלו שהשתתפו מגן ורשא
כך שאם הציבור היה מאופק באזור אחד אין זה משליך על שאר האזורים אני יכול לומר לך שבאזור שאני השתתפתי חזו"א פינת ר"ע היה ממש מרטיט עשרות אנשים מסביבי ואני בתוכם יללנו בבכי,
אבל בס"ה רואים שרצון יראיו יעשה, רוח הלויה היתה ממש בסגנון המאופק והבלתי מתלהם של מרן רשכבה"ג, וכמו שכתב מספיק לי עשרה אנשים
מי יתן לנו תמורתו אוי לה לספינה שאבד קרבניטה , פשוטו כמשמעו!
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדים לשלום » 13 דצמבר 2017, 15:55

היה חסר את הליטוועשע הספדים עם הקרעכץ החודר. רק בסעיף האחרון מתוך הצוואה, השמיעו כמה יהודים ששהו בסביבות הרמקול המקריא, יללות כאב, שסחפו עימם הרבה מן הציבור.
חרדים לשלום

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 13 דצמבר 2017, 16:06

חרדים לשלום כתב:היה חסר את הליטוועשע הספדים עם הקרעכץ החודר. רק בסעיף האחרון מתוך הצוואה, השמיעו כמה יהודים ששהו בסביבות הרמקול המקריא, יללות כאב, שסחפו עימם הרבה מן הציבור.

איפה שאני עמדתי התחילו הבכיות מהרגע הראשון של הצוואה. אני חושב שמה שגרם לזה היה 'מבט האמת'. כשאדם ניצב מול האמת הטהורה, בלי ההגנות הרגילות, בלי המשחקים והקונצים, בלי המלבושים - הוא מתפרק לגמרי.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי ל שפירא » 13 דצמבר 2017, 16:41

הכותרת קצת לא מתאימה.
מי לא היה בלוויה???
ל שפירא

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 דצמבר 2017, 17:04

חוזר בי.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 13 דצמבר 2017, 17:18, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 13 דצמבר 2017, 17:08

אני פה כתב:אני רוצה להגיד משהו שכואב לי וכואב לי לומר זאת אך לא אוכל להתאפק. עד לפני כמה שנים אנשים שהיו משתתפים בהלוויה בפרט של גדול הדור היו הולכים שפופים אבלים ממלמלים פרקי תהילים, בשנים האחרונות ובפרט אתמול, אצל רוב האנשים זה לא היה נראה כך, בפרט אצל הדור הצעיר, זה היה נראה כאילו משתתפים באיזה אירוע המוני של הפגנה וכו'. איך מישהו אמר לי אתמול הפלאפונים הרסו את הדור, והוא צודק.

ממש לא נכון,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי שמח לעזור » 13 דצמבר 2017, 22:19

מי יכול להוריד שידור חוזר של ההלויה, וכן את הכתבה של יאיר שרקי על מרן, תודה רבה.
חכם מדבר מתוך נסיון, יותר חכם מתוך נסיון אינו מדבר!!
סמל אישי של המשתמש
שמח לעזור

הודעה שלא נקראהעל ידי שמח לעזור » 13 דצמבר 2017, 22:48

ניתן להוריד מכאן כמה סרטונים שיהיה חיזוק לכולם.
https://www.prog.co.il/threads/%D7%90%D ... st-5226287
חכם מדבר מתוך נסיון, יותר חכם מתוך נסיון אינו מדבר!!
סמל אישי של המשתמש
שמח לעזור

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 דצמבר 2017, 23:00

היה חסר את הגרש"י בורנשטיין זצ"ל...

לצערי הרב לא הצלחתי להגיע בשום אופן להלוויה, מכמה וכמה סיבות נאלצתי לעזוב את ביתר רק בסביבות השעה 11 פלוס, והאוטובוס הזדחל במשך שעה וחצי בתוך פקק ענק באיזור נתב"ג עד גיאה. (סביבנו היו עשרות אוטובוסים 'מפוצצים' עד אפס מקום, כולל הרבה עירוניים ודו מפרקיים, בעיקר מירושלים) כשראיתי אלפים צועדים רגלית במחלף גנות לכיוון בני ברק ירדתי מהאוטובוס ברוב טיפשותי והצטרפתי אליהם, בדיוק חמש דקות לפני שהאוטובוס התחיל לדהור בכביש גיאה הריק לחלוטין.
הלכתי רגלית מגנות עד מסובין (לאורך כל הדרך היו אלפים אלפים של אנשים ונשים שנתקעו כמוני והלכו ברגל כנראה מגנות עד בני ברק, היו שם גם קבוצות בחורים שניסו לחסום בגופם אוטובוסים דוהרים שלא הסכימו להכניס אף אחד). כשהגעתי למסובין הגיעה השמועה שכבר נסתם הגולל אז עשיתי אחורה פנה וחזרתי הביתה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 דצמבר 2017, 01:29

משולש כתב:היה חסר את הגרש"י בורנשטיין זצ"ל...

לצערי הרב לא הצלחתי להגיע בשום אופן להלוויה, מכמה וכמה סיבות נאלצתי לעזוב את ביתר רק בסביבות השעה 11 פלוס, והאוטובוס הזדחל במשך שעה וחצי בתוך פקק ענק באיזור נתב"ג עד גיאה. (סביבנו היו עשרות אוטובוסים 'מפוצצים' עד אפס מקום, כולל הרבה עירוניים ודו מפרקיים, בעיקר מירושלים) כשראיתי אלפים צועדים רגלית במחלף גנות לכיוון בני ברק ירדתי מהאוטובוס ברוב טיפשותי והצטרפתי אליהם, בדיוק חמש דקות לפני שהאוטובוס התחיל לדהור בכביש גיאה הריק לחלוטין.
הלכתי רגלית מגנות עד מסובין (לאורך כל הדרך היו אלפים אלפים של אנשים ונשים שנתקעו כמוני והלכו ברגל כנראה מגנות עד בני ברק, היו שם גם קבוצות בחורים שניסו לחסום בגופם אוטובוסים דוהרים שלא הסכימו להכניס אף אחד). כשהגעתי למסובין הגיעה השמועה שכבר נסתם הגולל אז עשיתי אחורה פנה וחזרתי הביתה.

תנוח דעתך..
זה בוודאי חלק נכבד מהמסע האדיר של קידוש ה' וכבוד התורה בדרכו האחרונה של גדול הדור..
[דרך אגב היום השמיעו הקלטה של השדרן רזי בקראי שנפעם מזה שאנשים מהתופעה שאנשים הלכו קילומטרים ברגל כדי ללוות איזה זקן בן 104הוא סיים במשפט עלו בי רגשות קנאה, וא"כ היית חלק מזה וקזכית לקדש שם שמים ]
פך שמן

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: jme, אני פה, טבי, טהרנו, טוב ומטיב, ירושלים של מעלה, עלה זית, עקיב'לה, שיך, שמחת החיים ו־108 אורחים