אסון שלישי בזמן קצר בבית שמש

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: אסון שלישי בזמן קצר בבית שמש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 פברואר 2018, 04:08

עדיף כבר פורום בגסיסה מאשר כאלו דיונים מזוויעים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 02 פברואר 2018, 11:04

עברי אנוכי כתב:כולם פתאום יודעים חשבונות שמים?

מה לעשות, האמת כואבת למי שאמרו
אבל להגיד מי מבין בחשבונות שמים זה מידת אכזריות
ככה כתוב ברמב"ם
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 פברואר 2018, 11:39

שכחו להזכיר: הגר"ח קנייבסקי אמר במפורש שאלו החשבונות בשמים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 02 פברואר 2018, 13:35

הרמב"ם לא כותב שכל אחד יראה מה השני צריך לתקן, אלא כל אחד יראה מה הוא צריך לתקן. ולהגיד שלי אין מה לתקן כלום רק לשני יש, וגם השני כמובן יגיד כך, זו היא האכזריות במיטבה כי אף אחד לא יתקן כלום.
רבי חיים קנייבסקי לא אמר, "כיכר השבת" אמר וגם אם היה אומר, מותר לגדולים אחרים לחלוק. הרב קופשיץ מכחיש נמרצות את כל הדיווח - תוכל לברר אצלו, ובהזדמנות זו תברר גם על הטרור המדובר של אנשי המפלגה שרוממות כבוד התורה בפיהם...
שרשרת האסונות בהחלט החלה לפני הפטירה - אתה כנראה לא גר בבית שמש.
ולגופו של דבר הריקודים של אותם שוטים צעירים שאולי שייכים לנטורי קרטא או משהו קרוב לזה וודאי הם מעשים מכוערים בלי קשר לדעתם ודעתם רבותיהם (הלגיטימית!) לגבי המחלוקות הציבורויות.
אך ראוי שכל ציבור יכה על החזה של עצמו, קודם כל. ובהחלט יש לכולם, כן כן לכולם, מה לתקן גם בנושא הזה של כבוד התורה. דבר שני להאשים את כל מי שחושב שמותר לו לשמוע בקול הגר"ש אוירבאך שידוע כבר 50 שנה בגאונות וצדקתו, שהרב שך והרב אלישיב שיתפו אותו בהחלטותיהם במשך עשרות שנים (ולא רק שלחו אליו עפ"י "עדים נאמנים"), זה מניפולציה פוליטית ותו לא, בושה לכל מי שישב שם.. הרבה מתחרטים... ביניהם ראשי רבני העיר (הכוונה לאלו המפורסמים בכל העולם) מוזמנים לברר.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 02 פברואר 2018, 14:20

אף אחד לא אמר שיש דיני שמים על תלמידי הגר"ש ההולכים לאורו ...
ואגב אני מבין שאתה מתלמידיי הגר"ש, אתה יודע על מי הוא היה נוהג להתבטאות 'מלאך ה' צבקות' ??
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 02 פברואר 2018, 14:36

ואגב להתלות בדברי הרמב"ם זו טעות הגובלת בצביעות, כי ברור שאיןמכוונת הרמב"ם שכל האומר שאין זה דיני שמים זה אכזריות, האכזריות היא ההתעלמות, שהאדם אומר זה לא קשור אלי וכו' ופשוט שגם האומר שהדבר קרה בגלל כולם חוץ ממנו בעצמו, הוא גם כן אכזרי, ואם ר' חיים אמר שצריך לתקן ענין כבוד ת"ח, אז כנראה שכולנו צריכים להתחזק, ומי שאומר אני לא, כי אני בצד הנכון, ורק השני צריך להתחזק, אז הוא בכלל האכזריות שכ' הרמב"ם, ולהזכירך שאפילו כאן בפורום שהוא יחסית מכובד ועדין, היו דיבורים מבזים לב' הצדדים, אז אף אחד לא מושלם בל' המעטה, וזה לא כ"כ משנה מי יותר ומי התחיל, זה שייך לגן, לא בדיני שמים ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 02 פברואר 2018, 15:46

אצלי היה מעשה פעמיים שדברתי בטיפשותי על רבי שמואל שליט"א התחילו לי כאבי שיניים עזים. וידוע שהרב שטיינמן הזהיר לא לבזות אותו ח"ו. עם אש לא מתעסקים. ואגב עוד 2 חברים סיפרו לי דברים דומים על עונש שקיבלו על המקום כשדיברו על רבי שמואל שליט"א.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 02 פברואר 2018, 16:27

ברוך ה' שנתן בליבם של אנשי קו 'במערכה' של טריגר ימ"ש (למה ימ"ש? תיכף תבינו) לפתוח אתר, מלא וגדוש בליצנות משכילית וביטויים זוועתיים נגד גדו"י המובהקים מנהיגי דורנו הגראי"ל והגריג"א ועוד, למען יראו כל באי עולם: מי המזלזל ומי המכבד. מי הרודף ומי הנרדף. מי המכפיש ומי המוכפש.
ייסכר פי דוברי שקר! די לקמפיין הנרדפות העבש והמיושן. אין מי שרודף אותם, אין מי שמרחיק אותם, הם בעצמם מרצונם פורשים ופותחים להם בתי כנסיות בכל אתר ואתר בלי שום הכרח חיצוני, וא"א להכחיש את החי - כל אחד יכול להעיד על השכונה שלו.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 04 פברואר 2018, 00:43

עברי אנוכי כתב:הרמב"ם לא כותב שכל אחד יראה מה השני צריך לתקן, אלא כל אחד יראה מה הוא צריך לתקן. ולהגיד שלי אין מה לתקן כלום רק לשני יש, וגם השני כמובן יגיד כך, זו היא האכזריות במיטבה כי אף אחד לא יתקן כלום.
רבי חיים קנייבסקי לא אמר, "כיכר השבת" אמר וגם אם היה אומר, מותר לגדולים אחרים לחלוק. הרב קופשיץ מכחיש נמרצות את כל הדיווח - תוכל לברר אצלו, ובהזדמנות זו תברר גם על הטרור המדובר של אנשי המפלגה שרוממות כבוד התורה בפיהם...
שרשרת האסונות בהחלט החלה לפני הפטירה - אתה כנראה לא גר בבית שמש.
ולגופו של דבר הריקודים של אותם שוטים צעירים שאולי שייכים לנטורי קרטא או משהו קרוב לזה וודאי הם מעשים מכוערים בלי קשר לדעתם ודעתם רבותיהם (הלגיטימית!) לגבי המחלוקות הציבורויות.
אך ראוי שכל ציבור יכה על החזה של עצמו, קודם כל. ובהחלט יש לכולם, כן כן לכולם, מה לתקן גם בנושא הזה של כבוד התורה. דבר שני להאשים את כל מי שחושב שמותר לו לשמוע בקול הגר"ש אוירבאך שידוע כבר 50 שנה בגאונות וצדקתו, שהרב שך והרב אלישיב שיתפו אותו בהחלטותיהם במשך עשרות שנים (ולא רק שלחו אליו עפ"י "עדים נאמנים"), זה מניפולציה פוליטית ותו לא, בושה לכל מי שישב שם.. הרבה מתחרטים... ביניהם ראשי רבני העיר (הכוונה לאלו המפורסמים בכל העולם) מוזמנים לברר.

בו בזמן שאתה מטיף לכבד את גדולי ישראל מכל הצדדים , לא הצלחת להתאפק מלהכניס סוגריים ולפגוע ברבינו הקדוש זצוק"ל אבל כל זה אנחנו כבר רגילים ממכם שמצד אחד טוענים שלא פוגעים ובאותו משפט מזלזלים.

זה שהרב שך שלח אליו החלטות גורליות אני יודע מכלי ראשון שאחד מגדולי ישראל הצעירים יותרשאל אותו למי לגשת לאחר מו"ע וענה לו תיגש להגראי"ל , ואכן יש לזה הרבה עדים נאמנים.

וזה שהרב שך שלח אליו לשאול אותו שאלות גורליות הוא הרבה יותר מראה שסמך על מנהיגותו ממה ששיתף אותו בהחלטותיו [הכל לפי דבריך - איני מכיר את יחסו להגר"ש מידיעה אישית]
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 04 פברואר 2018, 01:16

הנה דוגמה חיה לטרור למען "כבוד התורה" כביכול. התחיל כאן סוף סוף דיון מכובד, והנה עלה זית מיד טורף בפיו עם קללות ונאצות ודה-לגיטמציה של כל מי שחושב אחרת ממנו.
לגבי קו במערכה: א. אני לא אוהב אותו ב. מול הקו האחד והיחיד הזה יש עשרות קווים ואתרים שמגדפים ומטנפים מהצד השני ואני לא מדבר רק על מרכז החדשות ודומיו שהם נועדו בשביל לרדוף ולהשמיץ את הצד השני, אלא גם במות ניטרליות כיבכול כמו הפורום הזה מלאכים בהשמצות וקללות שקו במערכה עם הרמיזות שלו שמרתיחות אותך וגם אינם לטעמי, היה מחוויר לעומתם, דפדפו בבקשה אפילו באשכול הזה ותראו גידופים מפורשים על גדולי תורה ועל ציבורים שלמים ואין פוצה פה, ואין מוחק... אם אני לא אברור את המילים אמחק מיד... וטוב שכך. אלא שצריכה להיות הדדיות. טול קורה מבין עיניך. קו במערכה נפתח אחרי שנתיים של קואליציה שלימה וחד צדדית של קווים ואתרים בסגנון הזה. אתה רגיש לכל רמז שנשמע בו זילזול נגד רבותיך והוראותיהם, ואינך מבין מדוע יש אנשים שמתקוממים מול קללות מפורשות נגד רבותיהם והוראותיהם
לגבי טענת הנרדפות ובתי הכנסת שנפתחים. קודם כל כל מי שלא מתעלם, מכיר רדיפות לפעמים זה נעשה בקול רעש גדול ולפעמים באלגנטיות, ואם תאמר מהו מקום מגוריך אפנה אותך לנרדפים שם ותשמע מהם. אל תסמוך על הזיכרון הקצר של הציבור, כי כמשזכירים לציבור הוא נזכר.. מיד אחרי המהפך ביתד ופתיחת הפלס התחיל גם התחיל מסע רדיפות שלא היה כדוגמתו מעולם, כולם זוכרים את סילוקי האברכים (זוכרים את הנאום של סורוצקין?) אנשי חינוך ואנשי ציבור ואפילו רבנים וראשי ישיבות שגמגמו קבלו איומים מפורשים (כך נוצר ה"רוב מנין ובנין"), ואלו שעמדו במרים הוענשו או נעשו נסיונות להענישם, וכבר אינני מדבר על הרדיפה נגד הפלס וכו'. באותו זמן הוראת הגר"ש היתה לנסות להסתדר, לא לעזוב ולא לפתוח מוסדות רק לאחר שנתיים כאשר נראה שהטרור לא פוסק, ובמקביל הנושאים שבמחלוקת ממשיכים להיות בוערים כל הזמן. הורה להתארגן במוסדות נפרדים כמה שיותר, ואכן אז החלו להפתח בתי כנסת ושאר מוסדות. גם במקומות בהם הרדיפה היתה פחותה או מוסווית.
עד כאן לעלה זית ושכמותו.
ולשאר המגיבים: בהחלט הואשמו באותה עצרת אומללה וגם באשכול הזה וכן בשאר כל האתרים המגוייסים, לא רק הרקדנים השוטים אלא כל מי שחושב שיש כאן מחלוקת בין גדולי ישראל ונהרא נהרא ופשטיה. כל מי שלא קיבל את ה"עובדות" כפי שנראה לדרשנים ולכתבים שיש הנהגה אחת ברורה ומוסכמת הריהו מבזה כבוד התורה.
לא רק לתלמידיו של הגר"ש מותר לשמוע בקולו (ואגב הם רבים וטובים, יוסי 200 ציטט ציטוט שאיני יודע מקורו, ואולי הוא מכיר גם דברי הגראי"ל על הגר"ש "המעמיד תלמידים הגדול שבדור" הובא בספר של יעקב ב פרידמן). ישנם תלמידים של זה ושל זה, ויש את הציבור הרחב שיכול לבחור באיזו דרך ללכת, ויש דרכים לגיטמיות לשכנע, אפשר לטעון בתקיפות ובחריפות, אך אי אפשר להפעיל טרור דעות... לאיים על רבנים, למחוק אחרים, לשכתב את ההסיטוריה, להכניס למועצת רק את הנאמנים, ולטעון ש"כל גדולי ישראל" סוברים כך וכך, וכל מי שנוהג אחרת שייך ל"פלג ההזוי" (אחד הביטויים השכיחים).
תגובה ל"שר המודיעין" מה שכתבתי במרכאות זה משום שזה ציטוט מדברי הדרשן ר' קולדצקי באותה עצרת אומללה, ואין כאן כוונה לזלזל אלא להדגיש שאם צריך לשמוע בקול מישהו בגלל שהדרשן אומר ששמע מעדים נאמנים בלי להזכיר את שמם של העדים, על שליחת אנשים בנושאים מסויימים, בוודאי שאפשר לשמוע בקול מי שכולנו ראינו שהלכו עם הגדולים זצ"ל יד ביד כל השנים. בוודאי שכל גדולי ישראל העריכו ושלחו זה לזה, אני עוד לא שמעתי ממישהו שאני מכירו כנאמן עדות כפי שאתה שמעת לגבי הוראה לאחרי מאה ועשרים ושמעתי עדויות אחרות מתלמידיו הקרובים כמו הגרמ"מ שולזינגר ולהבחל"ח הגרב"ש דויטש. אם אתה באמת שמעת מה שכתבת, ואתה מאמין, לך על זה. אגב את המשפט שאמר הרב שך על הגר"ש "אין להרהר אחר דבריו" כתב בהסכמה לספר של הרב ברודיאנסקי לצורך פרסום לרבים. אך כל זה לא כל כך משנה, בין כך ובין כך, זכות כל אחד לשמוע בקול רבותיו ולהאמין שהם אלו שממשיכים את מסורת התורה, ואף אחד לא יכול לשנות את זה על ידי סיפורים כאלו ואחרים.
שבוע טוב ורגוע לכולם.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 04 פברואר 2018, 01:31

לא אכביר במילים, מפני שהכותב הירוק הוא ככל הנראה מסוג האנשים שלא רוצים לשמוע. מצחיק להצדיק את קו במערכה, שפוער את פיו נגד גדו"י בצורה מבזה מאין כמותה. אין ספק שאם מישהוא מכאן יכתוב על הגר"ש אוירבך רבע מדבריהם הוא יעוף מהפורום מיד.
האם ראיתם את המייל של קו במערכה שנשלח ביום רביעי כ"ה בכסלו 9:00 בערב. 28 שעות אחרי הקבורה של הגראי"ל שטיינמן. אנשי שערי חסד איתם דיברתי טענו שלא האמנו שזה אמיתי. לא אלאה אתכם, אז בינתיים לא אביא את חילול ה' לכאן.
הביאו שם כל מפקד צבאי שמדבר בעד הרב שטיינמן סיקרו את חלוקת הסופגניות ברמ"א בבית שמש. ועוד ועוד.
אבל אנשי שערי חסד כמו אנשי עץ כמו אנשי גרוסמן הם האחרונים שיתנו לעובדות לבלבל אותם.
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 פברואר 2018, 01:58

עברי אנוכי כתב:הנה דוגמה חיה לטרור למען "כבוד התורה" כביכול. התחיל כאן סוף סוף דיון מכובד, והנה עלה זית מיד טורף בפיו עם קללות ונאצות ודה-לגיטמציה של כל מי שחושב אחרת ממנו.
לגבי קו במערכה: א. אני לא אוהב אותו ב. מול הקו האחד והיחיד הזה יש עשרות קווים ואתרים שמגדפים ומטנפים מהצד השני ואני לא מדבר רק על מרכז החדשות ודומיו שהם נועדו בשביל לרדוף ולהשמיץ את הצד השני, אלא גם במות ניטרליות כיבכול כמו הפורום הזה מלאכים בהשמצות וקללות שקו במערכה עם הרמיזות שלו שמרתיחות אותך וגם אינם לטעמי, היה מחוויר לעומתם, דפדפו בבקשה אפילו באשכול הזה ותראו גידופים מפורשים על גדולי תורה ועל ציבורים שלמים ואין פוצה פה, ואין מוחק... אם אני לא אברור את המילים אמחק מיד... וטוב שכך. אלא שצריכה להיות הדדיות. טול קורה מבין עיניך. קו במערכה נפתח אחרי שנתיים של קואליציה שלימה וחד צדדית של קווים ואתרים בסגנון הזה. אתה רגיש לכל רמז שנשמע בו זילזול נגד רבותיך והוראותיהם, ואינך מבין מדוע יש אנשים שמתקוממים מול קללות מפורשות נגד רבותיהם והוראותיהם
לגבי טענת הנרדפות ובתי הכנסת שנפתחים. קודם כל כל מי שלא מתעלם, מכיר רדיפות לפעמים זה נעשה בקול רעש גדול ולפעמים באלגנטיות, ואם תאמר מהו מקום מגוריך אפנה אותך לנרדפים שם ותשמע מהם. אל תסמוך על הזיכרון הקצר של הציבור, כי כמשזכירים לציבור הוא נזכר.. מיד אחרי המהפך ביתד ופתיחת הפלס התחיל גם התחיל מסע רדיפות שלא היה כדוגמתו מעולם, כולם זוכרים את סילוקי האברכים (זוכרים את הנאום של סורוצקין?) אנשי חינוך ואנשי ציבור ואפילו רבנים וראשי ישיבות שגמגמו קבלו איומים מפורשים (כך נוצר ה"רוב מנין ובנין"), ואלו שעמדו במרים הוענשו או נעשו נסיונות להענישם, וכבר אינני מדבר על הרדיפה נגד הפלס וכו'. באותו זמן הוראת הגר"ש היתה לנסות להסתדר, לא לעזוב ולא לפתוח מוסדות רק לאחר שנתיים כאשר נראה שהטרור לא פוסק, ובמקביל הנושאים שבמחלוקת ממשיכים להיות בוערים כל הזמן. הורה להתארגן במוסדות נפרדים כמה שיותר, ואכן אז החלו להפתח בתי כנסת ושאר מוסדות. גם במקומות בהם הרדיפה היתה פחותה או מוסווית.
עד כאן לעלה זית ושכמותו.
ולשאר המגיבים: בהחלט הואשמו באותה עצרת אומללה וגם באשכול הזה וכן בשאר כל האתרים המגוייסים, לא רק הרקדנים השוטים אלא כל מי שחושב שיש כאן מחלוקת בין גדולי ישראל ונהרא נהרא ופשטיה. כל מי שלא קיבל את ה"עובדות" כפי שנראה לדרשנים ולכתבים שיש הנהגה אחת ברורה ומוסכמת הריהו מבזה כבוד התורה.
לא רק לתלמידיו של הגר"ש מותר לשמוע בקולו (ואגב הם רבים וטובים, יוסי 200 ציטט ציטוט שאיני יודע מקורו, ואולי הוא מכיר גם דברי הגראי"ל על הגר"ש "המעמיד תלמידים הגדול שבדור" הובא בספר של יעקב ב פרידמן). ישנם תלמידים של זה ושל זה, ויש את הציבור הרחב שיכול לבחור באיזו דרך ללכת, ויש דרכים לגיטמיות לשכנע, אפשר לטעון בתקיפות ובחריפות, אך אי אפשר להפעיל טרור דעות... לאיים על רבנים, למחוק אחרים, לשכתב את ההסיטוריה, להכניס למועצת רק את הנאמנים, ולטעון ש"כל גדולי ישראל" סוברים כך וכך, וכל מי שנוהג אחרת שייך ל"פלג ההזוי" (אחד הביטויים השכיחים).
תגובה ל"שר המודיעין" מה שכתבתי במרכאות זה משום שזה ציטוט מדברי הדרשן ר' קולדצקי באותה עצרת אומללה, ואין כאן כוונה לזלזל אלא להדגיש שאם צריך לשמוע בקול מישהו בגלל שהדרשן אומר ששמע מעדים נאמנים בלי להזכיר את שמם של העדים, על שליחת אנשים בנושאים מסויימים, בוודאי שאפשר לשמוע בקול מי שכולנו ראינו שהלכו עם הגדולים זצ"ל יד ביד כל השנים. בוודאי שכל גדולי ישראל העריכו ושלחו זה לזה, אני עוד לא שמעתי ממישהו שאני מכירו כנאמן עדות כפי שאתה שמעת לגבי הוראה לאחרי מאה ועשרים ושמעתי עדויות אחרות מתלמידיו הקרובים כמו הגרמ"מ שולזינגר ולהבחל"ח הגרב"ש דויטש. אם אתה באמת שמעת מה שכתבת, ואתה מאמין, לך על זה. אגב את המשפט שאמר הרב שך על הגר"ש "אין להרהר אחר דבריו" כתב בהסכמה לספר של הרב ברודיאנסקי לצורך פרסום לרבים. אך כל זה לא כל כך משנה, בין כך ובין כך, זכות כל אחד לשמוע בקול רבותיו ולהאמין שהם אלו שממשיכים את מסורת התורה, ואף אחד לא יכול לשנות את זה על ידי סיפורים כאלו ואחרים.
שבוע טוב ורגוע לכולם.

חביבי שבוע טוב
תמתין, לא יושבים כאן פראיירים, בעז"ה תוך 48 שעות תקבל תגובה עסיסית שתעיף את מסווה הצביעות מפניך ומחבריך רודפי ומחריבי היהדות,
ביינתים כל החברים שלך התנדפו מפה כלא היו ברגע שרק ניסו לנהל איתם דיון לגופו של עניין, תקוותי שתשרוד פה קצת יותר זמן ,שיהיה פה קצת מעניין, [כמובן שהתגובה לא תתפרסם באשכול כואב זה]
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי gabo » 04 פברואר 2018, 02:27

כידוע הפלג הירושלמי נלחמו בכל כוחם בספרדים והחבדניקים והחברונערס וסלבודקא וגריינימן ובכל האנשים ששוים פי מליון מהם ולכן מגיע לפלג כל עונש רדיפה וביזיון כי הם חזירים שאכפת להם כביכול מהקב"ה אבל זבלות בבין אדם לחבירו וכנ"ל-הרב שטיינמן היה מנהיג הדור האשכנזי השפוי אחרי משוגעי הפלג וקשה סילוקו יותר מחורבן המקדש-הצדיק האמיתי בבין אדם למקום ובבין אדם לחבירו
gabo

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 04 פברואר 2018, 02:39

קח לך את כל הזמן שאתה צריך.
משום מה לא נשמע לי שאתה באמת מקווה שאשרוד זמן ארוך.
ובוודאי זהית שאני אכן מעוניין בדיון לגופו של ענין - לכן מיד התחלת בסיסמאות פומפוזיות ("מחריבי היהדות") ובביטויים כוחניים ("תעיף את מסווה הצביעות" "התנדפו מפה").
משך הזמן בו אשאר עמכם תלוי בעיקר בשאלה זו, האם הדיון יהיה עניני (וגם בהגינות של המנהלים).
אני אכן ירוק בענינים אלו ואיני מתבייש בכך. אם תצליח אתה וחבריך לגרום לי להתייאש, רווח והצלה יעמוד לציבור הרחב ממקום אחר.
אי אפשר לשנות דעות של אנשים בכוח פיזי או מילולי, תקבור את זה כאן, במוקדם או במאוחר זה יצוץ במקום אחר, מתי תקלטו זאת?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 04 פברואר 2018, 02:39

שום דבר לא מתקרב לקו השטני הקרוי 'במערכה'. בזמנו (שנת תשע"ד) הייתי מאזין קבוע לקו של גודי סילמן (מאז ב"ה חדלתי וכבר שנים שלא שמעתי אותו!), והיחס שם לגרש"א היה מכבד בהחלט. לא שמעתי שם ולו פעם אחת עקיצה או זלזול! נכון שלא ראו בו מורה דרך אבל זלזול - פשוט לא היה! גם מי שכן זלזל מקרב מחננו, קמו רבנים מתוך המחנה שלנו ומחו בחריפות - הרב קולדצקי עצמו פרסם בתשע"ד מכתב בעניין, וגם הרב ח"י שפירא בלוויית בתו ור' אביעזר פילץ בכמה הזדמנויות ועוד.

לעומת זאת הזלזול בגראי"ל ובגריג"א הוא לחם חוקכם, לא מיבעיא בקו השטני אלא גם בקרב הציבור ההמוני, ואין אחד שיפצה פה! שום רב, שום דמות. נאדה. אדרבה, רבנים משלכם עומדים ושופכים נפט למדורה, נו מה הפלא, וכי אסור לזלזל באלה שיותר גרועים מקרקפתא דלא מנח???

אל נא תיתמם, אתה גם מכיר את המצב. רק הלילה קיבלתי מייל מזעזע שכתבו עציצים על מרן הגריג"א. קורח ויל"ג לא היו מנסחים אותו טוב יותר. אם אעלה אותו יחסמו אותי מיד, וכמו שכתבו למעלה.

הרדיפות זו בדיחה שכבר לא מצחיקה. נכון, בשנת תשע"ד היו רדיפות בכמה מוקדים כגון תשב"ר וקצת בקרי"ס. אבל מה זה נוגע לגבעת שאול? ולהר נוף? ולבית וגן? ולנוה יעקב? ולאלעד? ולרכסים (כן,כן, גם שם התפלגתם)? ולצפת? ולקרית הרצוג? וגם איפה שהיו רדיפות - זה נגמר בסוף תשע"ד בערך. אגב, האברכים העציצים נמצאים אצל סורוצקין מאז ועד היום, אוכלים מלחמו של הגראי"ל ומבזים אותו, וזה לא מפריע להם כמובן.
מה שפתחתם זה נטו מתוך רצון להתבדל, אתה לא מאמין? תסתכל בעלון של חסדי שלום מימים נוראים שנה זו. בדרשת הגאון ר' אליעזר דינר, והוא אומר את האמת במלואה - היו 3 פילוגים בציבור. האחד -הכרעת הגרי"ז להתפלג מהמזרחי בפרשיית החד"מ, השנייה- הכרעת הרב שך להתפלג מהחסידים בתשמ"ט, והשלישית - הכרעת הגרש"א להתפלג מדגל בתשע"ד. הנה האמת במערומיה. פילוג אידאולוגי ותו לא!
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 04 פברואר 2018, 02:49

תגובתי הקודמת היא תגובה לפך השמן, והנה נכנסה לה תגובה של מישהו ובתוך שלש שורות כותב על ציבור של עשרות אלפי אנשים ביניהם גדולי תורה ותלמידי חכמים מאות ואלפים "זבלות" "חזירים" וגם דברי הסתה "מגיע להם כל עונש ובזיון". כמובן שגם הדברים האחרים הנם שקרים והשמצות. האם מישהו שוקל למחוק דברי בלע אלו, והנה דוגמה לכל הרגישים והצדקנים רק כלפי הצד השני, וזו תגובתי למגיבים האחרים, בדברי עלי זית יש דברים נוספים דווקא עניניים ונכבדים. הראויים לעיון לפני תגובה, ועוד חזון למועד..
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 04 פברואר 2018, 02:51

ילדים לא לריב. קריאת שמע ולישון. לילה טוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 פברואר 2018, 09:48

עברי אנוכי כתב:תגובתי הקודמת היא תגובה לפך השמן, והנה נכנסה לה תגובה של מישהו ובתוך שלש שורות כותב על ציבור של עשרות אלפי אנשים ביניהם גדולי תורה ותלמידי חכמים מאות ואלפים "זבלות" "חזירים" וגם דברי הסתה "מגיע להם כל עונש ובזיון". כמובן שגם הדברים האחרים הנם שקרים והשמצות. האם מישהו שוקל למחוק דברי בלע אלו, והנה דוגמה לכל הרגישים והצדקנים רק כלפי הצד השני, וזו תגובתי למגיבים האחרים, בדברי עלי זית יש דברים נוספים דווקא עניניים ונכבדים. הראויים לעיון לפני תגובה, ועוד חזון למועד..

עברי אנוכי, מאד נחמד לפתוח עוד ניק לא התאפקת לטשטש את העובדה וכבר בהודעה הראשונה פרנסת את עצמך עם חומר של רדיפה,
ולגופה של הודעה כל מילה הייתה פנינה, אבל מאד מאד עדינה בייחס אליכם,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 פברואר 2018, 09:51

עברי אנוכי כתב:תגובתי הקודמת היא תגובה לפך השמן, והנה נכנסה לה תגובה של מישהו ובתוך שלש שורות כותב על ציבור של עשרות אלפי אנשים ביניהם גדולי תורה ותלמידי חכמים מאות ואלפים "זבלות" "חזירים" וגם דברי הסתה "מגיע להם כל עונש ובזיון". כמובן שגם הדברים האחרים הנם שקרים והשמצות. האם מישהו שוקל למחוק דברי בלע אלו, והנה דוגמה לכל הרגישים והצדקנים רק כלפי הצד השני, וזו תגובתי למגיבים האחרים, בדברי עלי זית יש דברים נוספים דווקא עניניים ונכבדים. הראויים לעיון לפני תגובה, ועוד חזון למועד..
gabo כתב:כידוע הפלג הירושלמי נלחמו בכל כוחם בספרדים והחבדניקים והחברונערס וסלבודקא וגריינימן ובכל האנשים ששוים פי מליון מהם ולכן מגיע לפלג כל עונש רדיפה וביזיון כי הם חזירים שאכפת להם כביכול מהקב"ה אבל זבלות בבין אדם לחבירו וכנ"ל-הרב שטיינמן היה מנהיג הדור האשכנזי השפוי אחרי משוגעי הפלג וקשה סילוקו יותר מחורבן המקדש-הצדיק האמיתי בבין אדם למקום ובבין אדם לחבירו

פעם הבאה תחכה יותר מ10 דקות בין הודעה להודעה
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 04 פברואר 2018, 10:45

לקח לי זמן להבין מה כוונתך, אולי באמת בהמשך אתרגל לצורת המחשבה המניפולטיבית ואשתמש בכלים שכאלו,
לפי ההגיון הזה אתה הוא המנהל של קו במערכה.
להתראות בלילה
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 04 פברואר 2018, 10:58

המוזיקאי כתב:
ומה היה בבית הכנסת בהר נוף? האם זוכרים שזה היה המקום הראשון שדיברו ברבים נגד הגר"ש אוירבאך?
האם ידוע לכם שהתאונה המחרידה בבית שמש היתה בדיוק במקום בו רדפו ונישלו את תלמידיו, אך ורק משום שהם תלמידיו?
האם ידוע לכם שמופעל טרור תמידי על רבני העיר המפורסמים להשתיק אותם ואת דעותיהם משום שמעיזים לכבד גם את הגר"ש אוירבאך, אולי זה הקיטרוג?
האם ידוע לכם ששרשרת האסונות החלה מתחילת החורף ופגעה גם בקהילה של הרב שטיינמן?
אולי נפסיק להשתמש בדם לצרכי שנאה? זו חרב פיפיות

יסכר פי דובר שקר
הרי שורת האסונות החלה אחר פטירת מרן הגראי"ל ולא אחר הפעולות שציינת
יתירה מזו הביזוי שביזו את מרן הגראי"ל נעשה על דעת ריקים ופוחזים ללא רועה ואילו הפעולות שציינת למרות שהם מרגיזות אותך ושכמותך נעשו ונעשים על דעת כל גדולי ורבני הדור כדי להוקיע את הפלג שכל מטרתו להרוס ולחלל שם שמים

אלו דברי הסט"א שמפחד שאנשים יהרהרו בתושבה על המעשים הרעים ולכן מביא דברים אחרים שמשום כך נתעוררה הגזירה, וכביכול אין שום קשר לעוון הנורא שנעשה בעיר בריש גלי ובפרהסיא גמורה.
אפשר להגיד גם שזה עונש על כך שיש אנשים שלא אמרו מאה ברכות ביום, ושצריך להתחזק באמרית פרק שירה, והעיקר להתעלם ממה שהקב"ה רצה מאתנו....
שלושים יום קודם החג החל שלושים יום קודם החג.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 04 פברואר 2018, 14:13

עברי אנוכי כתב:לקח לי זמן להבין מה כוונתך, אולי באמת בהמשך אתרגל לצורת המחשבה המניפולטיבית ואשתמש בכלים שכאלו,
לפי ההגיון הזה אתה הוא המנהל של קו במערכה.
להתראות בלילה

שאין לך הרבה שכל זה ברור, רק את השיטות שלך ושל החברים שלך אנו מכירים עידן ועידנים כגון לתלות על רכבו של הרב משע"ח איום רצח לפנות למשטרה ולכל תחנות הרדיו ברדיפה איומה ולאחר חקירה התברר שמי ששם את הפתק היה א' מתלמידי שע"ח ועוד ועוד בעז"ה בהמשך.,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 פברואר 2018, 23:28

עברי
התעלמת מההודעה של ברוך.
אני מוסיף עוד על דבריו:
מה עם ההפגנות והביזויים נגד הגר"י רוזן שליט"א, ומעל כולנה הפגנת ה"צא טמא" שמשתתפיה קיבלו הוראות מלמעלה.

תפסיק לנסות לשטוף אותנו בתעמולת הנרדפות השקרית שלכם. הציבור לא קונה את זה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 05 פברואר 2018, 01:37

לילה טוב,
אני שב וטוען, שעל כל ביטוי שיובא על ידי ברוך ואחרים יש כנגדו מן הצד השני הרבה יותר ביטויים חמורים יותר אפילו בפורום הזה ועוד יותר מכך בקווים הטלפוניים שאני שמעתי אישית, אין צורך לחזור. אתם פשוט רגישים רק לצד אחד. הנה ניקח את האיזכור האחרון שלך על הרב רוזן, הרי באשכול הזה יש קללות ונאצות שלא נמחקות נגד דיין בעדה החרדית יהודי תלמיד חכם עצום מוכר, בא נאמר - לא פחות מהרב רוזן, משום שאמר דברים קשים על מי שאתה תלמידו ואתה מחשיבו למנהיג הדור היחיד והבלתי מעורער, אבל יש ציבור לא קטן שאצלו הרב רוזנברג הוא אחד מהגדולים, והוא לא סבור כמוך, והוא לא סתם אדם כמוני וכמוך, והוא אומר את דעתו בחריפות גדולה והוא מאז ומעולם שייך לחוג אחר לגמרי. רבותי לא מתבטאים כך (חלג מרבותיכם, דווקא כן, לפעמים), אם לדעתך זה מתיר לך להוציאו מכלל ישראל ולבטל כליל את כבוד תורתו, מדוע שלא תבין אנשים שמאמינים שחלק נכבד מהרדיפה נגד הגר"ש אוירבאך והציבור שנשמע אליו, מודרכת ומגובה על ידי הרב רוזן, ויש מאמינים שחלק מהשינויים שלדעת רבותיהם הם גזירות לצורך חילון הציבור, מקבלים הסכמה ושיתוף פעולה מצד הרב רוזן - ומוחים בצורה חריפה, שאני לא הייתי מעז לעשות. אבל מה ההבדל?
לי לא ידוע על גיבוי מלמעלה, אבל אם היה גיבוי מלמעלה אז בכלל מה אתה מתפלא? זה בדיוק כמו כל הרודפים והמתחצפים לתלמידי החכמים שנשמעים להגר"ש שנתלים בהקלטות שיצאו מלמעלה.
הנסיון להכחיש את הרדיפות שנמשכות עד עצם היום הזה, כל העצרת הזו שפורסמה באשכול הזה נועדה לצורך רדיפה והסתה נגד ציבור שלם, נסיון ההכחשה של זה מגוחך, איני רואה טעם להגיב. אם מישהו רוצה פרטים על מקום מסויים ומה היו הרדיפות שם, שיציין ואשתדל לשלוח לו פרטים. במרבית המקומות שהוזכרו ידוע לי על רדיפות. אני לא חושב שהרדיפות הם נושא כל כך עיקרי, רק שמי שמפטר ומנשל וסוגר מוסדות ועושה דה לגטימציה לציבור שלם, וקצת נרגע אחרי שהצליח להחדיר בציבור את רצונו וכדו' לא יכול להתלונן על ביטויים לא יפים מהצד השני. אם יש הבנה למעשים שפוגעים באנשים ובת"ח בוודאי יכולה להיות הבנה לדיבורים שפוגעים. צודק עלה זית שהקמת המוסדות לא נבעה באופן ישיר מן הרדיפות אלא אכן יש כאן פילוג אידאולוגי, מאחר שכנראה הגר"ש בין השאר מתוקף המתמשכות הרדיפות ראה שאין אפשרות אחרת להמשיך מתוך המערכות הקיימות את מה שלדעתו היה קודם, משום שכל מי שמדבר משהו מושתק, ואנשים מחוייבים למערכות לכן צריך להקים מערכות אחרות. ולגבי מוסדות החינוך לילדים לדעתו ישנם שינויים מהותייים או שינויים באוירה שמחייבים פתיחת מוסדות חינוך. הסיבה היא לא רק הרדיפות אבל בלי הרדיפות היה אולי אפשר להשפיע מבפנים.
לגבי סורוצקין, ידוע לי על הרבה אברכים שהוצאו מהכוללים שלו באותו זמן וכן מהכוללים של ויסבורד רובינשטיין ואחרים, והרבה אחרים שלא התקבלו, המילגות לא שייכות לאף אחד אלא לתורמים שונים מחו"ל, שחלק מהם קיצץ בתרומות בעקבות המעורבות הפולטית וזו אחת הסיבות שסורוצקין הוריד פרופיל במלחמה שהוא היה מאדריכליה - הדברים ידועים.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי משתדל » 05 פברואר 2018, 01:59

הכאב והתסכול של העצניקים מובן בהחלט.
הם חשבו שיוכלו להקים מערכת ציבורית נפרדת, בהנהגה הרוחנית והעסקנית, להקים מפלגה לבד עיתון לבד עסקונה לבד. ולהשאיר את האנשים שלהם בכוללים בישיבות במוסדות בכדי לטפטף את הארס בתוכינו ובמשך הזמן להשפיע מבפנים.
ברוך ד' שגדולי ישראל זצ"ל ושליט"א צפו את המהלך הנבזה, ואמרו בצורה ברורה: אם רצונכם להיפרד בבקשה תעזבו לגמרי!! גם את המוסדות, אל תלחמו בגדולים בראשי הישיבות בעסקנים ועוד תשבו במוסדות שלהם בשביל לקלקל בפנים, בבקשה תקימו מוסדות לבד. [ובפרט אחרי שאתם מספרים שהמוסדות שלו מחנכים לשמד....] בבקשה תסדרו.
ואז כשהכל התפוצץ לכם בפנים התחתלם במסע 'הנרדפות' 'עשו לי' 'הרביצו לילד' וכו' מה חשבתם שתלחמו בגדולי ישראל במפלגה בהנהגה ויקבלו אותכם עם זר של פרחים?? אולי גם ישלחו לכם מתנות??
בבקשה עכשיו תתמודדו עם השלכות המעשים שלכם, תקחו אחריות על המוסדות שהקמתם, תקחו אחריות על הציבור שלכם, תלכו לקושש קולות אצל סאטמר או בסיקרקי ירושלים. מתסתכל אתכם שאתם נאלצים להשקיע מאמצים בקיום הבסיסי ולא רק בלרדוף את האחר, והנה צצים הפילוגים הפנימים המריבות והתקציבים... די מהר הדרדרתם למחוזות הזויים של הטרדות חסימות כבישים כלא צבאי בתי משפט וכו' מענין איך זה יגמר....
וכבר אמרו זאת חכמינו ז"ל בחכמתם כי רבה, 'הטל עליהם עסקי ציבור והם כלים מאליהם'.
משתדל

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 פברואר 2018, 02:09

...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 05 פברואר 2018, 02:46

נו, נגיד שהכל נכון, שהעצניקים הם אלו שרצו להפרד, ושהמוסדות לא הוקמו בעיקר או גם על ידם, נגיד.
אז מה עכשיו הבעיה?
לדבריך הוקמה מפלגה ועיתון ועסקונה וכל מה שתרצה, מה הבעיה עכשיו, מדוע נמשכת ההחרמה? מדוע את כל העיתונים כולל העיתונים שנאסרו על ידי הגדולים שלכם, מותר לקרוא, ורק עיתון אחד אסור? מדוע כל העלהום המתמשך? מדוע רבים וטובים שחושבים אחרת בענין ישיבת חדרה למשל, מפחדים להתבטא?
המתוסכלים זה אתם, העצניקים לאחר שנושלו ממוסדות רבים שהם בעצמם בנו, עוסקים עכשיו בחדוות יצירה בבנייה חדשה, ואתם מתוסכלים שלא הצלחתם לחנוק אותם.
אתם גם מתוסכלים, שהם לא נותנים לנושא הגיוס לרדת מסדר היום ומנטרלים את ה"פתרונות" ליצור מסלולי גיוס גדלים והולכים שישביעו את רצון הבגץ ושות'.
אף אחד לא מתבכיין, רק באנו פה לקלקל קצת את מסע התסכול שלכם שהתבטא למשל בהאשמת ציבור שלם באסונות של כל החוגים והעדות כולל קהילתכם ה"י.
דרך אגב, איך אפשר להעלות כאן את המכתב של הגאון רבי נתן קופשיץ בנושא האסונות?
האם אפשר לצרף קובץ? המכתב ככל הנראה יכול להתקבל על לב כולם, לחזק ולהועיל בלי לנגח, חשוב להעלות אותו.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 05 פברואר 2018, 02:50

1010 כתב:
המוזיקאי כתב:
ומה היה בבית הכנסת בהר נוף? האם זוכרים שזה היה המקום הראשון שדיברו ברבים נגד הגר"ש אוירבאך?
האם ידוע לכם שהתאונה המחרידה בבית שמש היתה בדיוק במקום בו רדפו ונישלו את תלמידיו, אך ורק משום שהם תלמידיו?
האם ידוע לכם שמופעל טרור תמידי על רבני העיר המפורסמים להשתיק אותם ואת דעותיהם משום שמעיזים לכבד גם את הגר"ש אוירבאך, אולי זה הקיטרוג?
האם ידוע לכם ששרשרת האסונות החלה מתחילת החורף ופגעה גם בקהילה של הרב שטיינמן?
אולי נפסיק להשתמש בדם לצרכי שנאה? זו חרב פיפיות

יסכר פי דובר שקר
הרי שורת האסונות החלה אחר פטירת מרן הגראי"ל ולא אחר הפעולות שציינת
יתירה מזו הביזוי שביזו את מרן הגראי"ל נעשה על דעת ריקים ופוחזים ללא רועה ואילו הפעולות שציינת למרות שהם מרגיזות אותך ושכמותך נעשו ונעשים על דעת כל גדולי ורבני הדור כדי להוקיע את הפלג שכל מטרתו להרוס ולחלל שם שמים

אלו דברי הסט"א שמפחד שאנשים יהרהרו בתושבה על המעשים הרעים ולכן מביא דברים אחרים שמשום כך נתעוררה הגזירה, וכביכול אין שום קשר לעוון הנורא שנעשה בעיר בריש גלי ובפרהסיא גמורה.
אפשר להגיד גם שזה עונש על כך שיש אנשים שלא אמרו מאה ברכות ביום, ושצריך להתחזק באמרית פרק שירה, והעיקר להתעלם ממה שהקב"ה רצה מאתנו....

צר לי עליכם אחים יקרים!
ראשית חלילה וחלילה להאשים או להשית משהוא על אי מי מהמשפחות השכלות היקרות מפז. ח"ו לדון את חשבונות שמים ברמת הפרט, ואכן ברמת הפרט גם בעצרת האחרונה (בהוראת הגר"ח קנייבסקי ש'הכתיב' חזלי"ם מכל הש"ס על ביזוי ת"ח) שכל אחד יתחזק במה שלב יודע מרת נפשו.
אך ברמת הכלל, כאשר ניספו בזה אח"ז אחרי פטירת הגראי"ל (הראשון 5 ימים בדיוק לאחר פטירתו הרביעי שבועים וחצי אחר פטירתו והחמישי 37 יום אחרי) טענו רבים שיש כאן סימן משמים. שהרי כשם שכולם מבינים שיש לתושבי בית שמש להתחזק, כך יש להבין שעצם העובדה שהיו דברים חריגים בעיר נגד הרב שטיינמן אך הם היו בפומבי כגון, כמו חלוקת הסופגניות בבית המדרש המרכזי של הרב רוזנברגר 'רמ"א' שם קיימים השטיבלך הפעילים ביותר בעיר, או שלט שרץ בכל המיילים של חיידר שמול עשרות רבות של ילדים עשו חגיגה עם מודעת ענק של 'באבוד רשעים רינה', שמעתי מכמה שראו את הסרטון אך מפני חילו ה' נמנעים מלהפיצו. ושמעתי היום מחבר שאפילו באזורים דת"ל לא החזיקה מודעה על הרב שטיינמן יותר משעתיים, ועוד ועוד. ועכשיו כאשר נעשה חושבים האם לא צריך להתחזק בכבוד ת"ח, האם לא צריך למחות על כך, לא להאשים מישהוא אחר אך לזעוק כלפי שמיה אנחנו כן מכבדים ת"ח, איננו מחוייבים?
אך בואו ננתח את המקרים בבית שמש אחד לאחד.
הראשון מחפציבה שנפל רח"ל ממרפסת שמו פורסם בהמבשר ביום שני ל' בכסלו בעמוד אחרון. ילד זה הוא נכדו של קנאי מפורסם בירושלים. השני נספה יומים אח"כ ביום שלישי ז דחנוכה באורח טרגי משולחן שנפל מרמת שולחנות ע"ג עגלה של תינוק בארוע לנשים של 'אנשי ירושלים' ברחוב רבי יהושע הוא שייך לחסידות תולדות אהרן לאחר מקרה זה נערכה העצרת הראשונה בשכונת חפציבה בבית שמש ע"י הקנאים. השלישי ממשפחת רובין שייך לחסידות סלונים, זה קרה פחות משבוע אח"כ באורח טרגי אצל המטפלת באותו רחוב רבי יהושע ביום שני ז' בטבת. הרביעי ביום שישי באותו שבוע באומן סמוך לציון לא נשמע לי מחסידי הרב שטיינמן, החמישי, היה ביום חמישי ב' בטבת (4.5 שבועות לאחר המקרה הראשון, אגב, למיטב הבנתי איך שהבנתי מחברים אמנם גבאי הוזז סמוך לשם מתפקידו זאת משום שהוא אחד מהאנשים הכי קיצוניים שלהם בכל הארץ וזה פשוט לא התאים ל95 אחוז מהמתפללים, אך אדרבה המקום נחשב עדיין למעוז של אנשי שערי חסד וראש הקופה של צדקה שהוא, איך שאמרו לי אנשי בית שמש, האיש המרכזי ביותר בשכונה, והוא איש מוצהר של שערי חסד ואף הנחה את הארוע שהם עשו בבית שמש ברח נחל רפאים לעצירי הפלג) הילד הטהור אפפלבוים שהוא ככל הנראה אשכנזי אך אביו שהוא מו"צ ברמת בי"ש ג' והוא משתייך לקהילה ספרדית.
כללו של דבר מרבית המקרים לא ארעו בחוגי הקנאים, איש לכאורה לא מחוגי הרב שטיינמן, אך אדרבה הטענה היא שכשיש די על העיר, כולנו 'בני חבורה אחת, יצויין גם כי השלושה הראשונים היו לפחות באזור שלהם ושנים מהקהילה שלהם וחמישה מהעיר שלהם. וכולם היו מיתות חריגות ומשונות.
אגב, העיד הרב קולדצקי שהרב אלישיב אמר על שכונה בירושלים לפני כ15 שנה שנפטרו שם הרבה ילדים, שזה משום פגיעה בהרב שטיינמן.
מי שמנסה להתעלם מבזוי ת"ח, דבר שאמור ללכד את כל הפלגים מקיר לקיר, מעלה את החשש כי בסתר ליבו הוא שותף אמיתי לביזוי.
הייתי מצרף את מכתבו של הגר"ח קנייבקי, איני זוכר כיצד מצרפים תמונה.
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 05 פברואר 2018, 03:07

זה באמת כואב לכתוב אך התעלמת משתי אסונות נוראיים של כמה שבועות לפני הפטירה ואכמ"ל. האסון שנתפלל כולנו שהוא האחרון היה לילד בחיידר ליטאי מובהק... וכל העיסוק בזה הוא נורא ואיום, שכל אחד יתחזק בעצמו בכלל ובפרט וה' יאמר למלאך המשחית הרף.
ר' קולדצקי סיפר גם על שכונה בירושלים על ביזוי שהיה שם ומה שהסטייפלר עשה וכו', חבל שהוא לא סיפר ששם היה מדובר על פגיעה ברב קנאי שבקנאים, על ידי אנשים שחשבו שהוא מדי קנאי לשכונתם..

לדברי הגר"נ קופשיץ על כל אחד לומר בשלי הסער הגדול הזה ועל הציבור כולו להתחזק בלימוד ובתפילה בהלכות לשה"ר ובהטבה עם הזולת ולא להיות צרי עין ושתשרה בינינו אהבה. כדאי מאד לקרוא את המכתב המלא.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 05 פברואר 2018, 03:10

עברי אנוכי כתב:לילה טוב,
אני שב וטוען, שעל כל ביטוי שיובא על ידי ברוך ואחרים יש כנגדו מן הצד השני הרבה יותר ביטויים חמורים יותר אפילו בפורום הזה ועוד יותר מכך בקווים הטלפוניים שאני שמעתי אישית, אין צורך לחזור. אתם פשוט רגישים רק לצד אחד. הנה ניקח את האיזכור האחרון שלך על הרב רוזן, הרי באשכול הזה יש קללות ונאצות שלא נמחקות נגד דיין בעדה החרדית יהודי תלמיד חכם עצום מוכר, בא נאמר - לא פחות מהרב רוזן, משום שאמר דברים קשים על מי שאתה תלמידו ואתה מחשיבו למנהיג הדור היחיד והבלתי מעורער, אבל יש ציבור לא קטן שאצלו הרב רוזנברג הוא אחד מהגדולים, והוא לא סבור כמוך, והוא לא סתם אדם כמוני וכמוך, והוא אומר את דעתו בחריפות גדולה והוא מאז ומעולם שייך לחוג אחר לגמרי. רבותי לא מתבטאים כך (חלג מרבותיכם, דווקא כן, לפעמים), אם לדעתך זה מתיר לך להוציאו מכלל ישראל ולבטל כליל את כבוד תורתו, מדוע שלא תבין אנשים שמאמינים שחלק נכבד מהרדיפה נגד הגר"ש אוירבאך והציבור שנשמע אליו, מודרכת ומגובה על ידי הרב רוזן, ויש מאמינים שחלק מהשינויים שלדעת רבותיהם הם גזירות לצורך חילון הציבור, מקבלים הסכמה ושיתוף פעולה מצד הרב רוזן - ומוחים בצורה חריפה, שאני לא הייתי מעז לעשות. אבל מה ההבדל?
לי לא ידוע על גיבוי מלמעלה, אבל אם היה גיבוי מלמעלה אז בכלל מה אתה מתפלא? זה בדיוק כמו כל הרודפים והמתחצפים לתלמידי החכמים שנשמעים להגר"ש שנתלים בהקלטות שיצאו מלמעלה.
הנסיון להכחיש את הרדיפות שנמשכות עד עצם היום הזה, כל העצרת הזו שפורסמה באשכול הזה נועדה לצורך רדיפה והסתה נגד ציבור שלם, נסיון ההכחשה של זה מגוחך, איני רואה טעם להגיב. אם מישהו רוצה פרטים על מקום מסויים ומה היו הרדיפות שם, שיציין ואשתדל לשלוח לו פרטים. במרבית המקומות שהוזכרו ידוע לי על רדיפות. אני לא חושב שהרדיפות הם נושא כל כך עיקרי, רק שמי שמפטר ומנשל וסוגר מוסדות ועושה דה לגטימציה לציבור שלם, וקצת נרגע אחרי שהצליח להחדיר בציבור את רצונו וכדו' לא יכול להתלונן על ביטויים לא יפים מהצד השני. אם יש הבנה למעשים שפוגעים באנשים ובת"ח בוודאי יכולה להיות הבנה לדיבורים שפוגעים. צודק עלה זית שהקמת המוסדות לא נבעה באופן ישיר מן הרדיפות אלא אכן יש כאן פילוג אידאולוגי, מאחר שכנראה הגר"ש בין השאר מתוקף המתמשכות הרדיפות ראה שאין אפשרות אחרת להמשיך מתוך המערכות הקיימות את מה שלדעתו היה קודם, משום שכל מי שמדבר משהו מושתק, ואנשים מחוייבים למערכות לכן צריך להקים מערכות אחרות. ולגבי מוסדות החינוך לילדים לדעתו ישנם שינויים מהותייים או שינויים באוירה שמחייבים פתיחת מוסדות חינוך. הסיבה היא לא רק הרדיפות אבל בלי הרדיפות היה אולי אפשר להשפיע מבפנים.
לגבי סורוצקין, ידוע לי על הרבה אברכים שהוצאו מהכוללים שלו באותו זמן וכן מהכוללים של ויסבורד רובינשטיין ואחרים, והרבה אחרים שלא התקבלו, המילגות לא שייכות לאף אחד אלא לתורמים שונים מחו"ל, שחלק מהם קיצץ בתרומות בעקבות המעורבות הפולטית וזו אחת הסיבות שסורוצקין הוריד פרופיל במלחמה שהוא היה מאדריכליה - הדברים ידועים.

המשיכו לטמון את ראשכם בחול.
האם היה אי פעם בהסטוריה שגדול בישראל הושמץ באופן בוטה כל כך לאחר פטירתו?
האם נדמה לך שכך יעשה מישהו אחר 120 שנותיו בטוב ובנעימים של הגר"ש אוירבך. האם מישהוא חגג את פיטרתו של הגרב"צ קרלנשטיין זצ"ל זה לא משנה אם זה אתם או לא?
האם הגר"נ קופשיץ כתב במכתבו כסעיף עשירי לפחות את כבוד ת"ח?
האם הגדרתו של הרב שטיינמן ע"י חבר בד"ץ העדה החרדית ככופר כניצןץ עמלק כעכן וכו' הוא פורפרציונלי לגברי הגר"י רוזן שמדבר חריף על עורך עיתון אחרי שהגר"ח קנייבסקי והגר"א פינקל זצ"ל כתבו שהעיתון שלו הוא פסול בתכלית?
האם זעקה על כבוד התורה, על ביזוי הקנאים, הוא הכפשה של ציבור שלם?
האם לא אמרו חז"ל בשבת מי שלא מיחה באנשי העיר 'נתפס' ח"ו בעוונם?
האם לא יצא בזה גופא המרצע מן השק, שאם אתם רואים בזה הכפשה שלכם, משמע אתם שותפים לדעתם. בבחינת 'על ראש הגנב בוער הכובע'
או לפחות,
האם העובדה שנדמה לכם שההדרת כבודו של 'קדוש הדורות האחרונים' כהגדרת כמה אדמורי"ם שליט"א, פוגעת בכם אינה מעידה באופן מביש על שותפותכם לביזוי, או במקרה הטוב, כדאי הוא הביזוי, העיקר שלא ירוויחו הנורבגים?
אין להכביר במילים, אין תינוק ותינוקת צורב ישיבה זקן בבית אבות שמבין אתכם, אולי כמה עיתונאים חילונים שנלחמים יחד איתכם נגד חוקי הגיוס שעשויים לטרפד לכם ח"ו את הגזירה.
דרך כלל אייני רוצה להגיב כל שזה לא ינגע לאדמו"ר שלי, אך אתם מציפים החוצה את שלוותו של כל בעל הגיון.
נערך לאחרונה על ידי ברוך בתאריך 05 פברואר 2018, 03:15, נערך פעם אחת בסך הכל.
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 05 פברואר 2018, 03:13

עברי אנוכי כתב:זה באמת כואב לכתוב אך התעלמת משתי אסונות נוראיים של כמה שבועות לפני הפטירה ואכמ"ל. האסון שנתפלל כולנו שהוא האחרון היה לילד בחיידר ליטאי מובהק... וכל העיסוק בזה הוא נורא ואיום, שכל אחד יתחזק בעצמו בכלל ובפרט וה' יאמר למלאך המשחית הרף.
ר' קולדצקי סיפר גם על שכונה בירושלים על ביזוי שהיה שם ומה שהסטייפלר עשה וכו', חבל שהוא לא סיפר ששם היה מדובר על פגיעה ברב קנאי שבקנאים, על ידי אנשים שחשבו שהוא מדי קנאי לשכונתם..

לדברי הגר"נ קופשיץ על כל אחד לומר בשלי הסער הגדול הזה ועל הציבור כולו להתחזק בלימוד ובתפילה בהלכות לשה"ר ובהטבה עם הזולת ולא להיות צרי עין ושתשרה בינינו אהבה. כדאי מאד לקרוא את המכתב המלא.

החידר הלטאי של הרב ריכמן למיטב ידיעתי הוא חיידר ספרדי.
והסיפור שאתה מספר על הפגיעה במחותן של הרב קופשיץ מחזק עד לשמים את הטענה שהנה גדול הליטאים מחה וכאן הרבנים שלהם אינם מוכנים שח"ו ישתמע שהם מחו.
כללו של דבר הדברים שלך זועקים מני וביה עד לשמים.
ותזכיר לי איזה ילדים נפטרו לפני פטירתו של הרב שטיינמן??
אבל נניח שהיו רח"ל,
אבל למה אתה מתעלם מחמישה אסונות שהיו בתוך 4.5 שבועות וכולם במיתת משונות ונדירות כולם ילדים מרביתם תינוקות.
מדוע לפני פטירתו של הרב שטיינמן לא עשו ה'קנאים' שני עצרות במרחק שבוע זה מזה.
למה הנך טמן את ראשך בחול, ולא מצפה שסעיף כבוד התורה שעליו הביא הרב קנייבסקי (מדברי הגמ בברכות) שהמספר אחר מטתו של חכם נופל בגהנם ועליו התנאים ב'ברייתא' בשבת קה: אמרו שמפני שלא מתאבלים על אדם כשר בנים קטנים מתים.
עד מתי תסמאו את עניכים ותנסו לבמא את עיני כלל ישראל.
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 פברואר 2018, 03:27

חבר שלי שמשמש צדיק גדול לא מחוגי הליטאים סיפר לי שיום אחד בא אליו יהודי חשוב מחוגי הקנאים ואמר לו שהוא פעם היה מוכר הרבה ספרים שהוציא לאור ופתאום לא הולך לו שום דבר והכל חסום לו, שאל אותו הצדיק דברת או עשית איזה פעולה נגד צדיק גדול, והתחיל לחקור אותו וענה לו בלגלוג כן קללתי רח"ל את "שטינמן" וכו' וכו'. ענה לו הצדיק זהו זה אין לך יותר תיקון על הדבר הנורא הזה ולא יעזור לך שום דבר שרפת את הנשמה שלך. השם ירחם על כולנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 05 פברואר 2018, 03:28

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
אני פה כתב:חבר שלי שמשמש צדיק גדול לא מחוגי הליטאים סיפר לי שיום אחד בא אליו יהודי חשוב מחוגי הקנאים ואמר לו שהוא פעם היה מוכר הרבה ספרים שהוציא לאור ופתאום לא הולך לו שום דבר והכל חסום לו, שאל אותו הצדיק דברת או עשית איזה פעולה נגד צדיק גדול, והתחיל לחקור אותו וענה לו בלגלוג כן קללתי רח"ל את "שטינמן" וכו' וכו'. ענה לו הצדיק זהו זה אין לך יותר תיקון על הדבר הנורא הזה ולא יעזור לך שום דבר שרפת את הנשמה שלך. השם ירחם על כולנו.
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 05 פברואר 2018, 03:29

החיידר חיידר אשכנזי הרב רייכמן הוא אשכנזי תלמיד של הגריג"א - אין שום קשר כמובן, רק לשם הדיוק.
גדול הליטאים הזה, היה נחשב היום קנאי גדול.
ממש לא אזכיר לך, אני איני משתמש בדם, תרצה תברר.
אצל מחשבי החשבונות - יסלח להם ה', היו עושים מזה דברים מצמררים רק מהצד השני.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 05 פברואר 2018, 03:35

לא רוצה לתת מוסר לאף אחד. אבל הגר"א כותב שיש חמש סוגי ערב רב וביניהם בעלי תאוה בעלי כבוד וכו', אבל הגרועים ביותר שלא יראו פני משיח הם עמלקים- והם הבעלי מחלוקת. נורא נוראות כמה כל אחד מאיתנו צריך לברוח ממחלוקת כמו מאש ובפרט על צדיקים יהיה מי שיהיה. שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 05 פברואר 2018, 03:39

כבר כמה שנים שהם צועקים נמות ולא נתגייס, עכשיו כשהם סוף סוף מתחילים למות הם מאשימים את הצד השני.
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 05 פברואר 2018, 03:44

עברי אנוכי כתב:החיידר חיידר אשכנזי הרב רייכמן הוא אשכנזי תלמיד של הגריג"א - אין שום קשר כמובן, רק לשם הדיוק.
גדול הליטאים הזה, היה נחשב היום קנאי גדול.
ממש לא אזכיר לך, אני איני משתמש בדם, תרצה תברר.
אצל מחשבי החשבונות - יסלח להם ה', היו עושים מזה דברים מצמררים רק מהצד השני.

בשעה זו איני יכול לברר אצל חברים אם החיידר הוא אשכנזי או אולי לא או חצי חצי. אבל מי שהזכיר את העובדה 'לשם הדיוק' זה אתה (חידר ליטאי מובהק ואף הוספת שלוש נקודות).
אבל מה שידוע לי בבירור שהמו"צ היקר הרב אפלבוים משתייך לקהילה ספרדית ברמת בית שמש ג
טענתך על גדול הקנאים אינו ממין הטענה 'הסטייפלר' תקף מאוד במכתביו את הקנאים וכבד מאוד את הרב אלישיב במכתיו בהפלגה נוראה בעודו ברבנות הראשית מטעם. ובכל זאת הגן על אחד מגדולי המתנגדים לבחירות שעליו חתם כ'חוב קדוש. והיום רבנים שמשתייכים ברמה זו או אחרת לעדה"ח מתנערים מכל חשש אולי יגידו שהם שותפים למחאה.
איננו מחשבי חשבונות אבל גדולי ישראל זכותם לחשבן להרב אלישיב לפני 15 שנה היה זכות לסטייפלר לפני 30 היה זכות. והעיקר הוא שכשקורה דברים חריגים בעיר ברורים באותם שבועות ולא קרה לפני לפחות לא עם ילדים קטנים בפרק זמן קצר (ואיני מדבר על מחלות, מדובר על מיתות משונות טרגיות פתאומיות)
ושוב ושוב תטענו טענות שלא ממין הטענה וח"ו לא תשתתפו במחאה.
לצערי אתם מוסתים מעיתן שכל כולו בשבועות האחרונים ביזוי איום ונורא של גדולי ישראל.
וה' ישיב אתכם בתשובה שלמה בב"א
נערך לאחרונה על ידי ברוך בתאריך 05 פברואר 2018, 03:51, נערך פעם אחת בסך הכל.
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 05 פברואר 2018, 03:48

אני פה כתב:לא רוצה לתת מוסר לאף אחד. אבל הגר"א כותב שיש חמש סוגי ערב רב וביניהם בעלי תאוה בעלי כבוד וכו', אבל הגרועים ביותר שלא יראו פני משיח הם עמלקים- והם הבעלי מחלוקת. נורא נוראות כמה כל אחד מאיתנו צריך לברוח ממחלוקת כמו מאש ובפרט על צדיקים יהיה מי שיהיה. שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו.

אני מסכים לגמרי.
הגאון רבי יעקב הלל שליט"א גולל באריכות בדבריו בעצרת בבית שמש (הדברים פורסמו בקובץ גליונות, תלמיד של הרב שטינמן זצ"ל שלח לי במייל) את המחלוקת שהיתה בין מצוקי ארץ לפני קרוב ל300 שנה ושמי שפגע ביערות דבש נדון ברותחין.
אבל אצלם להגיד דברים כאלה, הם שימוש פוליטי, הם ניגוח של אנשי שערי חסד.
מישהוא יכול להבין זאת?????
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 05 פברואר 2018, 03:54

צריך למחות על כבוד התורה גם של הנפטרים וגם של החיים לאורך ימים, גם של הרבנים שלך וגם של הרבנים שאינם שלך, וודאי שהריקודים שהשוטים רקדו ראויים לכל גינוי וכתבתי זאת בהתחלה, אבל גם רדיפה מתמשכת של גדולי תורה ואלפי תלמידי חכמים גם היא נוראית לפחות באותה מידה. גם השתקה באיומים של הרבנים שהיו נחשבים ומפורסמים עוד לפני שבאו לבית שמש גם היא נוראית וגם עליה ראוי למחות. תפיסה של צד אחד בלבד הופכת את כל הענין לפוליטי ומכוער.
דיבורים כמה שיהיו חריפים הם בדרך כלל פחותים ממעשים, לאו שאין בו מעשה אין לוקין עליו. ולכן ההשוואה. כולם יודעים יפה, שהרב רוזן (מלבד טיפולו בעורך שאתם אוהבים לתלות בו הכל) קשור לעוד כמה ענינים שנמצאים במחלוקת קשה בין גדולי ישראל, לדעתו מעשיו טובים ולשם שמים, וגם לדעת הגר"י רוזנברג היה חייב לומר מה שאמר לשם שמים. החכמים לא מעיזים לבזות שום תלמיד חכם ושום אדם, צריך להיות שיעור קומה בשביל להתיר זאת וטיפש מי שהוא אדם פשוט כמונו, שרץ לקיים דווקא את ה"מצווה" הזאת.
הרב יעקב הלל וגם שאר הרבנים דיברו באמת באופן של חיזוק לכולם גם על כבוד התורה של כל תלמידי החכמים, חבל שנכנסו גם דרשות שהפכו את הענין לפוליטי.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 05 פברואר 2018, 04:10

עברי אנוכי כתב:צריך למחות על כבוד התורה גם של הנפטרים וגם של החיים לאורך ימים, גם של הרבנים שלך וגם של הרבנים שאינם שלך, וודאי שהריקודים שהשוטים רקדו ראויים לכל גינוי וכתבתי זאת בהתחלה, אבל גם רדיפה מתמשכת של גדולי תורה ואלפי תלמידי חכמים גם היא נוראית לפחות באותה מידה. גם השתקה באיומים של הרבנים שהיו נחשבים ומפורסמים עוד לפני שבאו לבית שמש גם היא נוראית וגם עליה ראוי למחות. תפיסה של צד אחד בלבד הופכת את כל הענין לפוליטי ומכוער.
דיבורים כמה שיהיו חריפים הם בדרך כלל פחותים ממעשים, לאו שאין בו מעשה אין לוקין עליו. ולכן ההשוואה. כולם יודעים יפה, שהרב רוזן (מלבד טיפולו בעורך שאתם אוהבים לתלות בו הכל) קשור לעוד כמה ענינים שנמצאים במחלוקת קשה בין גדולי ישראל, לדעתו מעשיו טובים ולשם שמים, וגם לדעת הגר"י רוזנברג היה חייב לומר מה שאמר לשם שמים. החכמים לא מעיזים לבזות שום תלמיד חכם ושום אדם, צריך להיות שיעור קומה בשביל להתיר זאת וטיפש מי שהוא אדם פשוט כמונו, שרץ לקיים דווקא את ה"מצווה" הזאת.
הרב יעקב הלל וגם שאר הרבנים דיברו באמת באופן של חיזוק לכולם גם על כבוד התורה של כל תלמידי החכמים, חבל שנכנסו גם דרשות שהפכו את הענין לפוליטי.
עוד מעט תטען שגם אתה מקלל רק לשם שמים.
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 פברואר 2018, 21:32

העברי נמצא בבועה כל כך עמוקה של פנטזיות שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל לדבר אתו.

אני אדם פשוט ושאלתי שאלה פשוטה וכתגובה קיבלתי שיטפון של מלל שלא קשור בכלל לנידון. וכמובן כל הזמן הוא מדבר על "רבנים נרדפים" ועל "אלפי תלמידי חכמים" שעוברים רדיפה מתמשכת, ונראה לי שהרדיפה הזו מתקיימת באותו כוכב שבו מתרחשת גזירת הגיוס.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 פברואר 2018, 23:49

ושוב מתעלמים מהרמזים שהקב"ה שלח....
קבצים מצורפים
קופשיץ.jpg
קופשיץ.jpg (84.5 KiB) נצפה 1222 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 פברואר 2018, 23:55

מודעה שנתלתה השבוע בלונדון.
קבצים מצורפים
הרב שטיינמן.JPG
הרב שטיינמן.JPG (130.47 KiB) נצפה 1218 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 06 פברואר 2018, 06:44

לעברי האנוכי אשר זה מקרוב בא ומתלונן על ההשתקה, הרדיפה והפיטורים.

אבקשנו שישאל את אלו שזוכרים מתשמ"ט מי השליט באגרסיביות את תיאוריית: "דבר אחד לדור".
וכבר אמרו חז"ל "על דאטפת אטפוך", ואכן סיפא: "וסוף מטיפייך יטופון" גורם לי לא לרצות לעשות את זה, אבל אל תתלוננו.

מי שמרגיש נרדף ומסביר לנו שע"י הרדיפה יצרו את הרוב, וע"י העיתונים ניצחו את ההשקפה התאורה,
נא להיזכר שעד 3 שבועות לפני פטירת הגרי"ש היה בכל יום שלישי ובימים נוספים מאמרים עסיסיים רוויים מליצות השקפתיות לבער את נגע הצד השני,
(ולא שכחו להוסיף למטה את הכיתוב המשעשע: "בעמוד זה ישנם דברים הטעונים גניזה" :lol:: )
ומאז שנרכש העיתון בכסף מלא (-השתלטות קראתם לזה ;) ) לא הפך הצד שהורחק לנשוא כתבות ההשקפה,
זעיר שם זעיר שם תמצא כתבות תגובה לשקרי הצהובונים והאתרים.

מי שמתלונן על פיטוריו, שייזכר בבקשה ביהודה רבי מק"ק בישיבת נחלת משה והנזק שהוא הסב לישיבה בעונת הרישום
בהפצת רבעי אמיתות וחצאי שקרים מלווים בדמעות תנין חמות ומרגשות, שהוכיח לכל המעסיקים האחרים,
את מאמר חכמינו בדבר הרחמים על האכזר,

ובדבר ההעפה מהכוללים, אני מכיר אישית אברך שנזרק מכולל הגאב"ד בעקבות הצבעה לצד הלא נכון בבחירות בפרוייקט 'גבעת ירושלים'
5 ימים בלבד אחרי שהם עצמם מחו בסורוצקין על זריקת אברכים מכוללים.
ואני לא מעוניין להעסיק בכולל במילגת אברכים לומדי תורה אברך ש"מודאג" מהשקפת גדולי ישראל המנחים ומתווים את דרך הכולל / הישיבה,
כל אברך שלא התעסק בפולמוסים והתנצחויות עם חבריו בזמני הכולל, או שחדל בעקבות אזהרה, יושב עד עצם כתיבת שורות אלו ומתפרנס מאותם כוללים עצמם, ואכן "עצי המערכה" נזרקו וטוב שכך.
כן יאבדו כל אויביך ה'.
אמן כן יהי רצון.

גילוי נאות:
איני ליטאי כלל, אני חושב שהגר"ש אויערבאך הוא ת"ח עצום ואסור לזלזל בו מדין כבוד ת"ח,
אך הצביעות של הכותב וחוסר שימת הלב לעובדות מגעילות כל מי שמכיר קצת את הפרטים.
מרן.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 06 פברואר 2018, 10:25

לא מתלונן, הכל בסדר. כל אחד ימשיך להציף "עובדות" ואי אפשר לשכנע את המשוכנעים, סוף האמת להתגלות.
העיקר שזכינו קצת לערער על המסר ש"אין צד שני", וגם קצת להחזיר את השפיות בנושא חשבונות שמים, והכאה על חזה האחר, העיקר שאני בסדר.
אני שמח גם שעוד כמה צדיקים חוץ ממני הזכירו שיש עוד רבנים ועוד גדולי תורה גם אם הם לא במפלגה שלהם.
היו ברוכים.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 06 פברואר 2018, 10:33

עברי אנוכי כתב:לא מתלונן, הכל בסדר. כל אחד ימשיך להציף "עובדות" ואי אפשר לשכנע את המשוכנעים, סוף האמת להתגלות.
העיקר שזכינו קצת לערער על המסר ש"אין צד שני", וגם קצת להחזיר את השפיות בנושא חשבונות שמים, והכאה על חזה האחר, העיקר שאני בסדר.
אני שמח גם שעוד כמה צדיקים חוץ ממני הזכירו שיש עוד רבנים ועוד גדולי תורה גם אם הם לא במפלגה שלהם.
היו ברוכים.

לא נראה בכלל שזה היה מטרתך, יפה שאתה מתחיל לרדת מהעץ, להערכתי לא יקח זמן ארוך עד שתעלם מפה כמו כל שאר חבריך כשמציפים להם את האמת בפרצוף עושים "ויברח",
האמת שאתמול בערב ישבתי קצת לנסות לכתוב לך תגובה, כשעברתי על גירבוביך הבנתי שהאמת שמשולש צודק אין מאיפה להתחיל לדבר איתך, וכשעונים לך אתה אומר העיקר שהבנתם שיש צד שני , בזאת נכריז, אין צד שני נגד רבותינו ואדמורי"נו גדולי ומאורי האומה שליט"א, תמשיכו לנבל את פיכם ולהעמיק לעצמכם את הגיהנום בהצלחה מרובה,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 פברואר 2018, 15:23

אני רוצה להוסיף עוד נקודה:
למרות שחבורת האנרכיסטים הזו מאוד ערמומית ומנסים כל הזמן להראות כלפי חוץ כנרדפים שוחרי שלום, וממש מסכנים, ולכן כל מעשיהם במחשך דרך המייל וקוי נייעס ובעיתון הם עושים תעמולה מאוד מתוחכמת ומוסתרת. אכן דבר אחד הם לא יכלו להסתיר: שכל ה"גזירות" וה"רדיפות" וה"שני צדדים" התחילו בדיוק למחרת פיטורי גרוסמן מיתד. ורק אז הקימו מפלגה ועיתון ויצאו למלחמה שמטרתה להציל את עולם התורה והישיבות מדרך גדולי ומנהיגי הדור , שלדעתם המטונפת הם "פשרנים" ו"מוקפים באנשי חצר" ומשלוחיהם חברי הכנסת.

ומה שגדולי ישראל עשו להם, זה פשוט מאוד מה שמשה רבינו עשה לקורח ודתן ואבירם: "העלו מסביב למשכן קורח דתן ואבירם"

חבל שהארכיאולוגים עדיין לא מצאו את עיתון הפלס משנת ב' אלפים תמ"ט שבו כתוב "תדהמה וזעזוע בעקבות רדיפה חמורה מצד אנשי החצר והעסקנים הסובבים את משה רבינו (ובראשם בני משפחתו אהרן הכהן ותלמידו יהושע בן נון) שהורה לתלמידיו לעזוב את ישיבת "תורת קורח"

בגליון אחר מאותה תקופה נכתב: "רבנים ואישי ציבור מתלוננים על מסע ההשתקה ודה לגיטימציה המופעל ע"י אינשי דלא מעלי כלפי גדולי תורה וראשי סנהדראות, אך ורק "בעוון" שהם משתייכים לצד הלא נכון של המפה הפוליטית"...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־63 אורחים