כל העדכונים על חוק הגיוס החדש -תשע"ח.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

כל העדכונים על חוק הגיוס החדש -תשע"ח.

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 06 מרץ 2018, 23:19

אבי מימרן.JPG
אבי מימרן.JPG (43.77 KiB) נצפה 3717 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: כל העדכונים על חוק הגיוס החדש -תשע"ח.

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 07 מרץ 2018, 00:09

תשכחו מזה. אין גיוס כי לא היה גיוס.

הכל חתיכת כניעה לפטפטת של הפלג.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 מרץ 2018, 00:14

החוק החדש יתייחס יותר להשתלבות בשוק העבודה מאשר לצבא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 07 מרץ 2018, 00:20

ואיך זה יפצה את הבג"ץ??

אני במקום החכי"ם הרציניים שלנו הייתי מניח להצבעה הצעת חוק יסוד שעבודה בהמודיע והמבשר ויתד וכן באתרים כמו חרדים לדעת ועוד כמה שלא מזכירים אותם פה, זה נחשב שווה ערך לשירות ב"במחנה" ו"גלי צה"ל" וב"שקם". ובכך היו מתמלאים כל המיכסות!!
וזה היה חייב לעבור גם בבג"ץ!
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 07 מרץ 2018, 01:27

ממה נפשך!
אם יטען בג"ץ שעיתון ורדיו לא נחשב, אז אלפי חילונים משתמטים למפרע!! ולפיד בראש.
אלא מאי זה כן נחשב, אז למה שם כן ובעיתון חרדי לא?? זו אפליה ולא שוויון!
הרי הקשר הישיר בין לוחמה בחזית לבין כתיבה עיתונאים בעיתון של הצבא, קשור בדיוק אותו דבר גם לכתיבה של אייכלר למחנה החרדי!
אני רוצה לראות את יש עתיד מצביעים נגד חוק שוויון כזה...... ומה יסבירו.

כמה חבל שהחכים שלנו כאלו רציניים
הגיע זמן לעשות קצת צחוק מהכנסת והבגץ
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 מרץ 2018, 15:36

פרסום ראשון: זו הצעת הפשרה שתעלה להכרעת מועצת גדולי התורה: היועמ"ש ונציג החרדים השר לשעבר אריאל אטיאס הגיעו למתווה שאמור להיות מקובל על הצדדים, לבטל את הבחירות ולהחליף את חוק הגיוס המתבטל.
על פי המתווה מכסות הגיוס הקיימות יישארו בעינן, אבל אם יתברר שלא עמדו בהם יבוטל החוק אוטומטית. המתווה גם לא כולל במפורש עיצומים כלכליים.

כעת תתבקש מועצת גדולי התורה להסכים לאשר את החוק בקריאה טרומית בלבד לפני התקציב, ולהמשיך את הליכי החקיקה בקיץ. במקביל, יתבקש שר הביטחון ליברמן להתחייב שלא יפרוש מהממשלה, שכן ראש הממשלה כבר הבהיר שללא ליברמן אין טעם בהמשך קיומה של הקואליציה ועדיף ללכת לבחירות בהקדם.

מקור: עמית סגל בטלגרם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 מרץ 2018, 16:41

אני פה כתב:פרסום ראשון: זו הצעת הפשרה שתעלה להכרעת מועצת גדולי התורה: היועמ"ש ונציג החרדים השר לשעבר אריאל אטיאס הגיעו למתווה שאמור להיות מקובל על הצדדים, לבטל את הבחירות ולהחליף את חוק הגיוס המתבטל.
על פי המתווה מכסות הגיוס הקיימות יישארו בעינן, אבל אם יתברר שלא עמדו בהם יבוטל החוק אוטומטית. המתווה גם לא כולל במפורש עיצומים כלכליים.

כעת תתבקש מועצת גדולי התורה להסכים לאשר את החוק בקריאה טרומית בלבד לפני התקציב, ולהמשיך את הליכי החקיקה בקיץ. במקביל, יתבקש שר הביטחון ליברמן להתחייב שלא יפרוש מהממשלה, שכן ראש הממשלה כבר הבהיר שללא ליברמן אין טעם בהמשך קיומה של הקואליציה ועדיף ללכת לבחירות בהקדם.

מקור: עמית סגל בטלגרם.

זה נשמע מוזר, לפי הדברים האלו יוצא שנסכים על חוק יותר גרוע ממה שיש עכשיו?
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 07 מרץ 2018, 17:05

יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת מעריך כי למרות הניסיונות להביא לפתרון המשבר, ההכרעה תיפול לאחר התייעצויות שיקיים ראש הממשלה עם עורכי דינו, וישקול האם שווה לו ללכת לבחירות על רקע החקירות, בנימוק של חוק הגיוס
"אני מתאר לעצמי שבמוצאי שבת נתניהו כבר יידע אם הולכים לבחירות או לא. עורכי הדין שלו הם שומרי שבת והוא לא ידבר אתם בטלפון מחשש שמיירטים שיחות. הוא חוזר ביום שישי בצהריים, ובמוצאי שבת יישב איתם ונדע אם הולכים לבחירות". את הדברים אמר למעריב, יו"ד סיעת יהדות התורה בכנסת, ח"כ מנחם אליעזר מוזס.

לדבריו, "אנחנו מחכים כבר חמישה חודשים לטיוטת חוק גיוס של שקד. מי שאומר שאנו סחטנים צריך לדעת שאנו מחכים חמישה חודשים. אין לנו שום נשק פוליטי חוץ מחוק התקציב ולא ניתן להעביר אותו בלי חוק גיוס, שכן אחרת איזה אינטרס יהיה להם להתאמץ. הסיכויים להסדר תלוי בנוסח הטיוטה של חוק הגיוס. נראה מה הנוסח. נראה אותו למועצת גדולי התורה והם יורו לנו האם להסתפק בטרומית".

מוזס הסביר כי "הוא צריך להיות מקובל על היועמ"ש כפי שליברמן רוצה, ואז יחתמו או לחלופין נדרוש להעביר את שלושת הקריאות לפני התקציב, או שיחכו שבעה שבועות עם התקציב עד מושב הקיץ, לא יקרה כלום. זה תלוי בראש הממשלה. מבחינתנו, אם נקבל הצעה שעונה לנו על חוק הגיוס וגדולי ישראל יסמכו ידיהם אז המשבר נגמר. שקד נחתה כבר, ברוך השם. אם ראש הממשלה רוצה בחירות או לא רק במוצאי שבת נדע".

מוקדם יותר השבוע, בנאום שנשא במליאת הכנסת אמר מוזס כי "נושא גיוס בני ישיבות בנפשנו, ואנו מצווים לשמוע בקול גדולי ישראל שהורו לנו חד משמעית לאשר את חוק הגיוס לפני חוק התקציב. זו החלטת המועצת ולפיה נפעל". מוזס פנה אל חברי הכנסת ואמר להם כי הוא מתפלא על צביעותם של חברי הקואליציה שאך לפני שנתיים, לפני שחוקק חוק הגיוס המתוקן שנפסל על ידי בגצ, הבינו את ההתניה של כריכת חוק חשוב כחוק גיוס עם חוק התקציב. חוק הגיוס מעוגן בהסכם הקואליציוני והוא ליבת השותפים בממשלה הזו.

"אני רוצה להקריא לכם את מכתבם של מועצת גדולי התורה, שקבלנו אך לפני שנתיים, כהנחיה חד משמעית. כי לפני אישור תקציב 2017-2018 יושלם הליך חקיקת חוק התקציב. "לכבוד חברי הכנסת של אגודת ישראל. לבקשת יו"ר הסיעה ח"כ מנחם אליעזר מוזס שאלתי את פי גדולי התורה והחסידות חברי מועצת גדולי התורה בקשר לשינוי חוק הגיוס, והנני להודיעכם כי דעתם היא כי הסכמים חייבים לכבד וכי עליכם לעמוד על כך שחוק הגיוס יושלם על ידי קריאות לפני אישור תקציב המדינה. בכבוד הראוי ובברכה, מזכיר מועצת גדולי התורה מרדכי שטרן.

"אתם החברים בקואליציה המכנים אותנו היום סחטנים, מילאתם את אותה דרישה. הצבעתם בעד התקציב בשעתו! אלה שבאים היום ואומרים לנו אתם סחטנים שאתם מצמידים יחד, הם אלו שהצביעו אז, אז מה נשתנה? ריח הבחירות עולה באפכם וכל אחד מתחרה ברעהו ומנסה לקושש יותר קולות על גלי ההסתה.

מוזס סיכם ואמר הפתרון האמיתי הוא ששר האוצר ידחה את אישור התקציב לכנס הקיץ. ואם שר האוצר חושש לדחות מפני שאינו יודע מה יילד יום, הרי מאותה סיבה אנחנו חוששים מה יולד יום ומה יעלה בגורל חוק הגיוס. "חברי הכנסת. אנו ממושמעים לקול גדולי התורה וכאז כן עתה. אנו מצווים על ככל אשר יורוך ולא תסורו מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל. לכן אני מבהיר: אם לא יובא חוק הגיוס גם חוק התקציב לא יאושר!"
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 08 מרץ 2018, 11:40

המשבר הקואליציוני: נתניהו דורש התחייבות לא לפרק את הממשלה גם אם יוגש כתב אישום
כתנאי לאי הליכה לבחירות עכשיו.
נתניהו דורש ערובות מהשותפות הקואליציוניות שיישארו בממשלה ולא יפרקו אותה עד מועד הבחירות המקורי בסוף 2019, גם אם יוגש נגדו כתב אישום.

דפנה ליאל, חדשות 2.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 11 מרץ 2018, 12:59

עקיבא נוביק:
מירי רגב יצאה זה עתה משיחה עם נתניהו והעריכה באוזני אנשיה ״הסיכוי שהולכים לבחירות הוא 80 אחוז״
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 מרץ 2018, 22:16

מאמצים לגבש מתווה חדש: אחרי הוראת מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' שנחשפה ב'בחדרי חרדים', על פיה, המועצת דחתה את כל הצעות הפשרה שעלו עד כה, בעיקר את המתווה שגיבשה השרה איילת שקד, שפרטיו פורסמו בהרחבה קודם לכן היום ב'בחדרי חרדים' – נציגי 'אגודת ישראל' עושים מאמצים לגבש מתווה שפחות מחמיר עם המגזר החרדי, במטרה למנוע הליכה לבחירות, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

בפני האדמו"רים עלתה האופציה, לקדם בחקיקה טרומית את חוק הגיוס שהוגש על ידי המפלגות החרדיות ובראשם ח"כ יואב בן צור עם שינויים קלים, ללא חוק יסוד ערך לימוד התורה, אך ללא ההחמרות שהוסיפה השרה שקד, על פיהן, באם לא יעמדו ביעדים – החוק הקיים יתבטל ותהיה שירות חובה לכולם. בנוסף, תוצב דרישה שהחוק יקודם בקריאה שניה ושלישית בתוך שלושה חודשיים מהיום.

בכיר ב'אגודת ישראל' אומר הערב ל'בחדרי חרדים' כי "המכתב של המועצת לא מדבר על הצעה כלשהי ולא על פתרונות משפטיים שעלו היום במשך שעות, אלא הוא חוזר על דרישת חוק גיוס לפני תקציב, שאין בזה חידוש", לדברי הבכיר, "כעת נבדקת האפשרות, סביב הצעת חוק של בן צור שתעלה בשינויים קלים. יש מצב שנתקדם לשם".

גורם אחר ב'אגודת ישראל' אומר הערב ל'בחדרי חרדים' כי "המועצת קיבלה נוסח שחבריה לא היו יכולים לעמוד בו, וזאת במטרה שהוא יעבור את היועמ"ש", לטענתו, "גם הערב, אם ראש הממשלה היה רוצה – היינו יכולים למנוע בחירות ולקבל פשרה בדמות הצעת חוק שאין בה שירות חובה לכולם, אם לא עומדים ביעדים, יש סיכוי שהצעה כזו המועצת הייתה מאשרת".

בשעה זו, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם סגן השר ליצמן, ושר האוצר משה כחלון, והוא מנהל שיחות עם השותפות הקואליציוניות, במטרה למצוא פשרה, ברגע האחרון, שתמנע הליכה לבחירות.

כאמור, קודם לכן היום, שיגר מזכיר המועצת האגודאית הרב מרדכי שטרן מכתב לח"כים, שבו הוא כתב: "נתבקשתי להודיעכם כי בהחלטת רבותינו חברי מועצת גדולי התורה להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור התקציב לא חל כל שינוי ועליכם לפעול לפי החלטה זו".

למרות הפסימיות הערב, נראה שח"כ משה גפני מריח פתרון למשבר הגיוס. הערב, ועדת הכספים פרסמה את סדר היום למחר בבוקר, על פיו, צפויים להתקיים דיונים, ככל הנראה על התקציב. בנוסף נכתב: "על סדר היום תבוא הודעה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 מרץ 2018, 22:53

בליכוד מעריכים: תושג הסכמה עם החרדים בנושא הגיוס, עכשיו הכל תלוי בליברמן
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 מרץ 2018, 23:38

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם סגן השר יעקב ליצמן - הסתיימה הערב (ראשון), הפגישה עסקה בניסיון לפתור את משבר הגיוס ולמנוע הליכה לבחירות.

בשלב הזה, הצדדים מעריכים כי ניתן יהיה להגיע לפתרון שיהיה מוסכם גם על מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' וזאת לאחר שהיא דחתה את הצעת הפשרה של השרה איילת שקד, כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים'.

מסביבתו של ליצמן סירבו להעניק פרטים על הפגישה עם ראש הממשלה ואופייה, ולאחר שציינו כי "לא נמסרו פרטים מהפגישה, מסרו כי "נמשכים המגעים לפתרו למשבר", וכי "קיימת אופטימיות".

גם גורמים בליכוד אמרו הערב לאחר פגישת ראש הממשלה וליצמן כי הם אופטימיים, וכי המכשול העיקרי כרגע הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן, "אם הוא ירד מהעץ - ניתן יהיה להגיע לפתרון במשבר", אמרו.

כזכור, קודם לכן הערב דווח ב'בחדרי חרדים' כי לאחר שהמועצת האגודאית דחתה את הצעת הפשרה של שקד, עלתה על השולחן הצעה אחרת, שמבוססת על הצעת חוק הגיוס שהונחה על ידי המפלגות החרדיות הידועה כהצעתו של ח"כ יואב בן צור. על פי המתווה המתגבש, ההצעה תאושר מחר בוועדת השרים לעניני חקיקה, והיא תקודם בקריאה טרומית ביום רביעי השבוע, בתנאי שבתוך שלושה חודשים היא תקודם בקריאה שניה ושלישית.

כמו"כ, פורסם הערב לראשונה ב'בחדרי חרדים' כי למרות המשבר, ח"כ משה גפני מתכוון לקיים מחר דיונים והצבעות בוועדת הכספים, במטרה לאשר את תקציב המדינה. מה שאולי יכול להעיד על אופטימיות גם בקרב 'דגל התורה'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 מרץ 2018, 23:38

דיווח: לחץ כבד על השר ליברמן להסכים לפשרה עם החרדים
בליכוד מפעילים לחץ כבד על יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, כדי שיסכים לפשרה עם המפלגות החרדיות בנוגע לחוק הגיוס, כך דווח בחדשות עשר.

על פי הדיווח, אם אכן יאשר ליברמן פשרה תצביע מחר (שני) וועדת השרים לחקיקה על הצעת החוק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 11 מרץ 2018, 23:47

אדמקר.JPG
אדמקר.JPG (56.49 KiB) נצפה 3106 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 מרץ 2018, 00:50

מועצת גדולי התורה אישרה את מתווה חוק הגיוס המתוקן
מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה הערב (ראשון) לחברי הכנסת לתמוך במתווה חוק הגיוס מחר בוועדת השרים לחקיקה.

על פי ההערכות החוק יאושר בקריאה טרומית בכנסת ביום רביעי הקרוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מרץ 2018, 16:09

אני פה כתב:על פי ההערכות החוק יאושר בקריאה טרומית בכנסת ביום רביעי הקרוב.

היכונו למעמד ה"קריעה"...
(איני יודע איך יערבו שמחה בשמחה, אולי יתעלמו מברודיאנסקי כמו שהתעלמו מעשרות עצורים במשך החצי שנה האחרונה).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 מרץ 2018, 16:32

בכירים בליכוד: ''ליברמן גזר את סופה של הממשלה''

- השאלה אם תתפרק היום או בעוד חודשיים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 מרץ 2018, 17:13

עדכון מהרגע האחרון: ככה''נ הוחלט להקדים את הבחירות ליוני
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 12 מרץ 2018, 17:33

אוי וויי
מה יהיה עם מעמד הקריעה של הפלג ???
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 מרץ 2018, 17:44

כנראה ביבי וליברמן עשו יד אחד לא לפתור את המשבר וללכת לבחירות, ביבי ירוויח אולי בחקירות וליברמן יקבל תיק ביטחון, הכל מסריח...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מרץ 2018, 17:56

חיים אפשטיין יציג מועמדותו לראשות הממשלה ואחרי הבחירות הוא יהיה סגן של יאיר לפיד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 12 מרץ 2018, 18:41

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, דיבר בפתח ישיבת סיעתו 'הבית היהודי' ואמר: "לפני שעתיים שמעתי התבטאויות מסוימות ואני רוצה להבהיר: חבר'ה, פה זה ארץ ישראל. מי שבנה את מדינת ישראל הם ספרדים ואשכנזים גם יחד – דתיים וחילונים, ימין ושמאל. רועי קליין שכב על רימון והציל חיים, כמוהו גם נתן אלבז. הקיבוצניקים בנו את מדינת ישראל, ותושבי עיירות הפיתוח בנו את מדינת ישראל בגליל ובנגב. אימת הגרדום לא הבדילה בין לוחמי החירות מאיר פיינשטיין למשה ברזני. כולנו יחד וזו האמת".

"עבור אלו שאינם זוכרים – התיקון הוא יישום דו"ח ועדת ביטון במערכת החינוך כבר בשנה שעברה, כדי שדור העתיד יכיר את התמונה המלאה. אני שמח לומר שגם בחומרי הלימוד, גם בתכניות הלימוד, גם במערכים הלא פורמליים במערכת החינוך ובעיקר במבחני הבגרות שזה הדבר האמיתי – היום אנחנו מספרים את הסיפור היהודי-ציוני המלא של מדינת ישראל".

בעניין הפוליטי שעומד על הפרק בנושא חוק הגיוס, אמר בנט: "אמרנו לפני כשבוע שמדובר בפייק משבר, ואנחנו עומדים מאחורי זה. אבל יש פה לא רק פייק משבר – יש פה פייק מנהיגות, שמעדיפה מרדף אחרי סקרים מלהגיד את האמת לבוחרים ולהתמודד עם האמת. אנחנו צריכים להגיד את האמת והאמת היא כזו, ואני רוצה שכל מדינת ישראל תראה את זה: בעשור האחרון הגיוס החרדי גדל משנה לשנה. בעשר שנים צמחנו פי עשרה – מפחות מ-300 ל-3,000 מתגייסים חרדים. זה נקרא בשורה טובה, זה אומר שמדינת ישראל היא בכיוון טוב" החווה בנט את דעתו.

"נכון, זה לא זבנג וגמרנו, ונכון שלא כל החרדים מחר יתגייסו אבל אני אגיד לכם עוד משהו: האם באמת יאיר לפיד ואיווט ליברמן רוצים? האם צה"ל רוצה מחר לגייס רבבות חרדים? האם אנחנו כחברה ישראלית רוצים בין לילה את כל ההפרדה המגדרית שקשורה בזה? את 17 סוגי הכשרויות? למציאות הישראלית יש קצב משלה והקצב הוא טוב. החרדים הולכים ומצטרפים לצה"ל, לשוק העבודה ולומדים מקצועות להתפרנס".

"את מה שאני אומר יודע גם יאיר לפיד ויודע איווט ליברמן מכיוון שצה"ל אומר לו את הדבר הזה. גם צה"ל לא רוצה פי עשרה חרדים מחר בבוקר כי צה"ל והחברה הישראלית לא יודעים לעכל את זה בקצב כל כך מהיר. ולכן, המשבר הוא משבר לא אמיתי, הוא משבר חלול".

"מנהיגות שמעדיפה לקושש קולות כדי ללכת ולהתחנף לבוחרים במקום להגיד את האמת גם אם היא לא נוחה אינה מנהיגות. גם אנחנו מנהיגים ואומרים את האמת הלא נוחה לפעמים לבוחרים שלנו, אבל זו מנהיגות. מנהיגות היא לא לרדוף אחרי הקולות אלא להנהיג ולהגיד את האמת".

"ולכן, אנחנו בהחלט מגבים את מאמצי ראש הממשלה, ואני קורא לכל חברי הקואליציה: בואו נהיה מנהיגים, בואו נעשה את הדבר הנכון למדינת ישראל ובואו נמשיך פה לנהל ממשלה לאומית טובה".
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 12 מרץ 2018, 21:53

טוב ומטיב כתב:
בעניין הפוליטי שעומד על הפרק בנושא חוק הגיוס, אמר בנט: "אמרנו לפני כשבוע שמדובר בפייק משבר, ואנחנו עומדים מאחורי זה. אבל יש פה לא רק פייק משבר – יש פה פייק מנהיגות, שמעדיפה מרדף אחרי סקרים מלהגיד את האמת לבוחרים ולהתמודד עם האמת. אנחנו צריכים להגיד את האמת והאמת היא כזו, ואני רוצה שכל מדינת ישראל תראה את זה: בעשור האחרון הגיוס החרדי גדל משנה לשנה. בעשר שנים צמחנו פי עשרה – מפחות מ-300 ל-3,000 מתגייסים חרדים. זה נקרא בשורה טובה, זה אומר שמדינת ישראל היא בכיוון טוב" החווה בנט את דעתו.

"נכון, זה לא זבנג וגמרנו, ונכון שלא כל החרדים מחר יתגייסו אבל אני אגיד לכם עוד משהו: האם באמת יאיר לפיד ואיווט ליברמן רוצים? האם צה"ל רוצה מחר לגייס רבבות חרדים? האם אנחנו כחברה ישראלית רוצים בין לילה את כל ההפרדה המגדרית שקשורה בזה? את 17 סוגי הכשרויות? למציאות הישראלית יש קצב משלה והקצב הוא טוב. החרדים הולכים ומצטרפים לצה"ל, לשוק העבודה ולומדים מקצועות להתפרנס".

"את מה שאני אומר יודע גם יאיר לפיד ויודע איווט ליברמן מכיוון שצה"ל אומר לו את הדבר הזה. גם צה"ל לא רוצה פי עשרה חרדים מחר בבוקר כי צה"ל והחברה הישראלית לא יודעים לעכל את זה בקצב כל כך מהיר. ולכן, המשבר הוא משבר לא אמיתי, הוא משבר חלול".

בהנחה שאכן בנט אמר, וזו לא השתלה של עצניק -

האם מישהו יכול לעמוד כעת להישיר מבט ולספר לנו שאין "גזירת גיוס" וכי מה שהיה נשאר וקיים, כמו בזמן חוק טל או לפניו??
על מה עמדנו בהפגנת המליון ושאגנו בתפילה בשערי ירושלים? אנחנו, לא נוער הזנבות.

רבותי, האוטובוס מתדרדר, ואנחנו בתוכו!
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מרץ 2018, 22:05

אין הבדל בינינו לפלג בנושא גזירת הגיוס.
ההבדל הוא שאנחנו רגועים שיש לנו מנהיגים לספינה/אוטובוס, והם מנהיגים אותו כמו שצריך, ואנחנו לא מתדרדרים ולא כלום.
והפלג הם "כצאן ללא רועה" ולכן כל צו גיוס עלול להרוס את כל העולם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משתדל » 12 מרץ 2018, 22:12

ברי עדיף כתב:
בהנחה שאכן בנט אמר, וזו לא השתלה של עצניק -

האם מישהו יכול לעמוד כעת להישיר מבט ולספר לנו שאין "גזירת גיוס" וכי מה שהיה נשאר וקיים, כמו בזמן חוק טל או לפניו??
על מה עמדנו בהפגנת המליון ושאגנו בתפילה בשערי ירושלים? אנחנו, לא נוער הזנבות.

רבותי, האוטובוס מתדרדר, ואנחנו בתוכו!

בהנחה שאתה לא עצניק.... :lol:: :lol::

כל מי שנמצא בצבא הגם שזה מצער זה לא שייך לתלמידי הישיבות, בחלקם זה חרדים לשעבר לצערינו, וחלקם זה חרדים חלשים גם בשאר מצוות התורה.
גדולי התורה מעולם לא נלחמו על גיוס חרדים, הם נלחמו רק על גיוס לומדי תורה שתורתם אומנותם, מי שלא שייך ללומדי התורה באמת נמצא בבעיה ויש הרבה דרכים לפתרון, אבל זה ממש לא קשור ל'גזירת הגיוס'.
האוטובוס לא מדרדר הוא פשוט גודל בדיוק כפי שגדלים מעוזי התורה הישיבות והכוללים גדלים גם השוליים.

עצרת המליון נערכה על חוק לפיד שאיים על בני הישיבות.
משתדל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מרץ 2018, 22:25

הצדק עם משתדל. לא קראתי את דברי בנט לפני שהגבתי.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 13 מרץ 2018, 18:13

תניהו נפגש בנפרד עם ליברמן, כחלון ובנט בניסיון למנוע את פירוק הממשלה. לפי ההסכמות המתגבשות, השרה לנדבר לא תפוטר, התקציב יעבור השבוע וחוק הגיוס יתואם עם משרד הביטחון. עם זאת, לדברי גורם בסביבת נתניהו: "עדיין אין פתרון"
ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (שלישי) בשעות הצהריים עם השרים כחלון, בנט וליברמן במטרה למנוע את הקדמת הבחירות ולאפשר לממשלה לסיים את ימיה כמתוכנן. בתום השיחות סוכם על מתווה שיפתור את המשבר. במקביל, נודע כי סעיף בהסכם הקואליציוני מנע מנתניהו לפטר את השרה סופה לנדבר ללא הסכמת ליברמן במקרה שהייתה מצביעה נגד חוק הגיוס.

ועדת השרים לחקיקה צפויה להתכנס היום בשעה 18:00 כדי לדון בערר שהגישה השרה סופה לנדבר נגד אישור חוק הגיוס. לאחר אישורו, בקואליציה מתכננים להצביע היום בשעות אחר הצהריים במליאת הכנסת על חוק הגיוס בקריאה טרומית.

לפי בכירים בקואליציה, המתווה המסתמן לפתרון הוא כי הקואליציה תצביע נגד הצעות החוק לפיזור הכנסת של האופוזיציה; חוק הגיוס יעלה להצבעה בקריאה טרומית וישראל ביתנו תצביע נגדו; נתניהו לא יפטר את לנדבר; התקציב יאושר עד סוף השבוע, ולבסוף – חוק הגיוס יקודם בתיאום עם הממשלה ובהידברות עם משרד הביטחון ונציגי צה"ל.

המתווה התגבש במהלכו של יום גורלי לעתיד הממשלה, ושעות ספורות לפני ההצבעה על פיזור הכנסת במליאה. בקואליציה סברו כי התנהלו היום מגעים קדחתניים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון אביגדור ליברמן על פתרון שימנע יציאה לבחירות.

גורמים בקואליציה הביעו "אופטימיות זהירה" בנוגע לפתרון משבר הגיוס והעריכו כי ראש הממשלה החליט שלא ללכת לבחירות מוקדמות. "זה ככל הנראה נבלם. נתניהו יורד מהעץ", אמר גורם. עם זאת, לדברי גורמים בסביבת נתניהו: "עדיין אין פתרון, ראש הממשלה עדיין עובד על זה".

הנהלת הקואליציה פרסמה היום את סדר היום של מליאת הכנסת, לקראת שלב ההכרעה במשבר הגיוס שיקבע את עתידה של הממשלה. חברי הכנסת צפויים להצביע קודם על הצעות החוק של האופוזיציה לפיזור הכנסת – ורק לאחר מכן יעלה לסדר היום חוק הגיוס בקריאה טרומית.

בנוסף, על רקע ההערכות כי נתניהו וליברמן משתפים פעולה ומתואמים בענין משבר הגיוס, קבוצה של חברי מרכז ליכוד פירסמו הצהרה בה הבהירו כי "לא נסכים לשריון ליברמן בליכוד!". בהצהרה, אותה מפיץ נתן אנגלסמן, פעיל בכיר בקרב המתנחלים בליכוד, נכתב כי "כי מי שפירק ממשלת ימין – לא ישוריין ברשימת הליכוד לכנסת! לזה לא נסכים בשום אופן. אנו חברי מרכז הליכוד לא נאפשר לו להיכנס לשורותינו, ונוודא שמי שהביא להפלת הממשלה הטובה בתולדות המדינה – יימחק סופית מהפוליטיקה הישראלית".
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2018, 19:08

הדות התורה מאיימים: ''לא נסכים לחופש הצבעה על חוק הגיוס, נצביע נגד התקציב''

ח"כ אליעזר מוזס, יו"ר סיעת יהדות התורה התייחס למשבר הקואליציוני ואיים: "לא נסכים לשום חופש הצבעה על החוק. זה ברור שלא יהיה לנו רוב. אם יהיה חופש הצבעה אנחנו לא נצביע על התקציב. לא יהיה דבר כזה".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 13 מרץ 2018, 20:56

אין בחירות: ראש הממשלה הגיע לסיכומים עם ראשי הקואליציה
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2018, 21:54

פוליטיקאים החרדים נזעקים כשליברמן טוען שצוות משרדו הוא שצריך לנסח את חוק הגיוס, אולם אתר לדעת חושף כי המפלגות החרדיות חתמו במפורש על כך שצוות ממשרד הביטחון הוא שצריך לנסח את התיקון לחוק הגיוס.

המפלגות החרדיות נזעקו על החלטתו של ליברמן כי צוות שהקים במשרד הביטחון הוא שינסח את החוק, אולם מתברר כי המפלגות החרדיות הסכימו לכך בצורה מפורשת, והדברים חתומים על ידיהם בהסכם הקואליציוני.

בעיון בהסכם הקואליציוני גילינו כי סביב נושא חוק הגיוס, נכתב במפורש כי צוות שימנה שר הביטחון הוא שיציע את הנוסח לתיקון החוק והחלטת הממשלה.

אמנם נכון שליברמן לא היה באותם ימים שר הביטחון אלא משה (בוגי יעלון) אולם אין לח"כים החרדים יכולת טענה כי לא משרד הביטחון הוא שצריך להביא את החוק.

ואגב, בהקשר זה יש לציין כי בזמנו כאשר עבר התיקון לחוק, הוא אכן נוסח על ידי אנשי משרד הביטחון אך בהמשך נפסל על ידי בג"צ לאחר עתירה של 'יש עתיד'.

בשיחה עם אחד מחברי הכנסת החרדיים, הוא טען לאתר לדעת כי ליברמן אמר להם כבר לפני מספר ימים כי החוק שצוות משרדו כותב, הוא חוק שהחרדים יוכלו לחיות איתו ולדברי אותו ח"כ מיהדות התורה, ייתכן וזהו חוק אף טוב יותר ממה שהוגש עד כה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2018, 22:04

חוק הגיוס אושר בקריאה טרומית
חוק הגיוס של ח"כ יואב בן צור אושר לפני זמן קצר במליאת הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 59 תומכים מול 38 מתנגדים. השרה סופה לנדבר התנגדה להצעה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2018, 22:16

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בירך הערב (שלישי) על אישור חוק הגיוס ותקף את יו"ר "יש עתיד".

"התרגשתי לראות שרוב כל כך גדול תמך בחוק שיאפשר לבחורי ישיבה להמשיך ללמוד, ממליץ ללפיד ששירת במחנה לא לדבר על למסור נפש בצבא", אמר גפני.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 14 מרץ 2018, 00:45

לאחר ימים של דרמה: חוק הגיוס החדש אושר בקריאה טרומית בכנסת

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הגיוס של חבר הכנסת יואב בן צור וקבוצת חברי כנסת. החוק יסדיר את מעמדם של בני הישיבות לשנים הבאות. 59 תמכו 38 התנגדו, בהם חברי הכנסת של ישראל ביתנו, כולל השרה סופה לנדבר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק שירות ביטחון (תיקון - הסדר מעמדם של לומדי התורה), התשע"ח-2018 של חבר הכנסת יואב בן צור וקבוצת חברי כנסת. 59 תמכו 38 התנגדו בהם חברי הכנסת של ישראל ביתנו כולל השרה סופה לנדבר.

הצעת החוק מבקשת לערוך שינויים בחוק שירות ביטחון, בעניין שילוב בוגרי ישיבות ומוסדות חינוך חרדיים, וזאת, לאור מרכזיותו של ערך לימוד התורה.

הצעת החוק מבקשת לקבוע כי, שר הביטחון ידחה את השירות לתלמידי ישיבות, לפי התנאים שנקבעו בחוק. נוסף על כך, הצעת החוק מבקשת לבטל את תקופת ההסתגלות השנייה הקבועה בחוק שירות ביטחון, ובמקומה לקבוע תקופת הסתגלות אחת בת ארבע שנים, אשר תוארך באופן אוטומטי, במידה שתהיה עמידה ביעדי הגיוס שקבעה הממשלה.

כמו כן, מוצע לתקן את הגדרה של המונח "בוגר מוסד חינוך חרדי", כך שזו לא תכלול מיועד לשירות הביטחון שהצהיר שהוא אינו שומר תורה ומצוות. מוצע לקבוע, כי בהיעדר עמידה ביעדי הגיוס בכל אחת מהשנים, החל משנת 2021, תחויב הממשלה להציע פתרון, שייבחן ע"י ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, לאי עמידה ביעדים. אישור הפתרון יינתן על ידי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת או ע"י מליאת הכנסת. על פי הצעת החוק, במידה שמליאת הכנסת דחתה את החלטת הממשלה ולא אישרה הצעה חלופית, תיקבע הכנסת הסדר חדש.

בדברי ההסבר נכתב: "הצעת חוק זו נועדה להציג את ההסדר בפועל תוך קביעה עקרונית בדבר שיווי המשקל הראוי אותו יש לייחס ללימוד התורה אל מול הערותיו של בג"ץ. מוצע לתקן את סעיף 26ג לחוק ולהבהיר את שינוי מעמדו של ערך לימוד התורה. כמו כן, מוצע כי שר הביטחון ידחה את השירות למי שעומד ביתר התנאים הקבועים בחוק. עוד מוצע לבטל את תקופת ההסתגלות השנייה הקבועה בחוק. במקום זאת, מוצע לקבוע תקופת הסתגלות אחת בלבד בת ארבע שנים. תקופה זו תוארך באופן אוטומטי במידה ותהיה עמידה ביעדי הגיוס הקבועים בהסדר".

ח"כ בן צור אמר בכנסת: "אומתינו אינה ככל האומות, אצל עם ישראל קודם נולדה התרבות ורק לאחר מכן הארץ שהיא חלק קטן, גם אם חשוב, ממכלול גדול יותר. ואני שואל אתכם מי שמר על המכלול? האם לא לומדי התורה? האם מישהו היה יודע מה הקשר של העם היהודי לישראל? מה
הסיכוי שכל יהודי קצוות התבל היו מתכנסים דווקא לכאן? ואחרי כל זה יש מי שמעז לשאול למה לומדי התורה לא משרתים את המדינה. אין אף אחד מיושבי הבית הזה שיכול להכחיש שלומדי התורה הם אלה שהביאונו עד הלום, בלי לומדי התורה לא היינו כאן היום. זה החוק הכי צודק הגיוני ומתבקש."

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בשם הממשלה: "יש תהליך טבעי שהתחיל בעשר השנים האחרונות שהתחיל ב-300 מתגייסים וכרגע עומד על 3000. אני שמחה שהושג מתווה טוב להעביר את החוק בטרומית ואחר כך ישונה בהסכמת החברות בקואליציה כך שהוא גם יהיה חוקתי וגם יעמוד במחנים שונים, ויתואם עם משרד הביטחון. אף אחד לא חושב שגיוס בכפייה יוביל לגיוס המוני. הצבא לא רוצה עשרות אלפי חרדים שיתגייסו עכשיו. צריך לעשות את התהליך הזה בהרבה שכל, הבנה וכבוד הדדי. אם נעשה את זה בהידברות אני בטוחה שנצליח".

ח"כ יאיר לפיד השיב לח"כ בן צור: "אני אגיד לך איפה היו לומדי התורה בלי צה"ל, הם היו מתים. כי בלי צה"ל אי אפשר היה לקיים את מדינת ישראל. אני לא זוכר שכתוב בתורה שאפשר לשלוח אחרים להיהרג בשבילך. הכניעה המחפירה של הליכוד ושל הבית היהודי, על מי אתם עובדים? פחדנים, מקריבים את חיילי צה"ל בשביל האינטרס הפוליטי הצר שלכם. ממתי ללמוד תורה סותר לשרת את המולדת? תתביישו לכם".

59 תמכו 38 התנגדו וההצעה תועבר לוועדת חוץ וביטחון. ח"כ יואב קיש לא הצביע עם הקואליציה ועלול לעמוד בפני הליך הדחה מראשות ועדת הפנים.
שר המודיעין

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, אני פה, המוזיקאי, ליזרזון, מחנך ו־83 אורחים