המרוץ לראשות עיריית ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:12

בהודעתו אמר אלקין: הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה. כל הפרטים מאחורי הקלעים.

עכשיו זה רישמי - השר זאב אלקין מתמודד על ראשות העיר ירושלים. בהודעה פומבית: אני מתמודד על ראשות העיר ירושלים. ההודעה תכניס את הזירה הירושלמית לתזזית נוספות, כאשר הן מועמדו של ליברמן - משה ליאון, והן מועמד שלומי אמונים יוסי זייטש, רואים באלקין איום רציני ומועמד שבהחלט עלול לגרוף את כל הקופה אם ינהל את המירוץ בחוכמה ובזהירות.

בהודעתו אומר השר זאב אלקין: הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה. אבקש את אמונכם ותמיכתם בבחירות.

מוקדם יותר השבוע דיווחנו כאן באתר לדעת בלעדית כי חסידויות גדולות ומרכזיות בירושלים כבר נמצאות במגעים מתקדמים עם אלקין במטרה לחזק את מועמדותו, במידה ומועצת גדולי התורה לא תקבל החלטה על תמיכה בהתמודדות סגן ראש העיר יוסי דייטש, המועמד החרדי הטבעי לראשות.

במסגרת מגעים אלו אף הגיע השר זאב אלקין לחתונת בעלזא שהתקיימה השבוע בקרית בעלזא בירושלים, שם התקבל בכבוד וזכה לברך את האדמו"ר שליט"א מול רבבות החסידים, כאשר המסר לשאר המועמדים היה ברור: אני כאן ואני נחוש להתמודד ולהשיג את תמיכת החרדים בירושלים.
לדעת
שר המודיעין
 
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:17

ההכרעה האם להריץ מועמד חרדי לראשות העיר ירושלים עדיין לא התקבלה ובינתיים מסתמנת תמונת מצב מדאיגה: רק אגודת ישראל תתמוך ביוסי דייטש במקרה והוא יתמודד, ש"ס מעדיפה את משה ליאון ודגל התורה מתלבטת בין ליאון לזאב אלקין

כאשר הודיע ניר ברקת בצורה רשמית כי לא יתמודד לקדנציה נוספת בראשות העיר ירושלים, נראה היה כי הדרך להחזרת המועמד החרדי אל הלשכה אשר בקומה השישית שבכיכר ספרא, הפכה להיות קלה מהמתוכנן. ריבוי המתמודדים מהמגזרים האחרים בעיר, לצד העובדה שרובם אינם נחשבים לדמויות אהודות בקרב התושבים, הייתה אמורה לסלול בקלות את דרכו של המועמד החרדי לראשות עיר הקודש והמקדש.

בינתיים, נכון לשעת כתיבת שורות אלו, נראה כי המאבקים הפנימיים בין הסיעות החרדיות השונות, מטרפדות כל סיכוי לניצחון חרדי בעיר ירושלים. את הטור שפרסמתי מיד לאחר מעברו הרשמי של ברקת לזירה הארצית סיימתי עם המשפט הבא: "מי שלא יהיה המועמד החרדי, באם יהיה בכלל מועמד חרדי, יוכל לנצח רק במידה והחרדים בירושלים יבינו, לאור לקחי תוצאות שתי מערכות הבחירות האחרונות, כי אחרי כל המאבקים הפנימיים, כוחנו באחדותנו". אז אחדות – אין, וכפי שנראה בשורות הבאות.
נכון לעכשיו, אלו המועמדים הרלוונטיים העשויים לזכות בתמיכת החרדים: משה ליאון, זאב אלקין ויוסי דייטש. מבין השמות שהזכרנו, היחיד שכבר הצהיר על התמודדותו, הוא משה ליאון שהפסיד במערכת הבחירות האחרונה את התפקיד לניר ברקת. ליאון התמודד אז רשמית מטעם "הליכוד – ביתנו", מפלגת הכלאיים של הליכוד וישראל ביתנו, וכמועמדה של דגל התורה וש"ס. באגודת ישראל סירבו לתמוך בו רשמית בנימוק שאי אפשר להורות לציבור להצביע עבור מועמד שאינו נמנה על בני המגזר החרדי.

ניתוח הקולות מעלה כי גם אם כל מצביעי יהדות התורה וש"ס היו מצביעים עבור משה ליאון, הוא עדיין היה מפסיד, שכן הוא לא הצליח לגייס את סכום הקולות המינימלי שנדרש ממנו להביא מהמגזרים האחרים בעיר. אפילו ראש הממשלה נתניהו תמך, בצורה לא רשמית, בניר ברקת ולא במועמד מפלגתו.

"אסור שיהיה ראש עיר בירושלים שיהיה שייך לקבוצה מסוימת או למגזר מסוים", הודיע השבוע השר אריה דרעי ובכך סתם את הגולל על אפשרות של תמיכה במועמד חרדי לראשות העיר. לדברי דרעי, "צריך בירושלים ייחודיות של ראש עיר שתהיה לו הסכמה רחבה, וזה מה שאני מנסה לעשות. ולכן חשוב לי להגיע להסכמה גם עם ראש הממשלה". כאשר נשאל האם הוא מתכוון לליאון אמר: "משה ליאון אחד מהמועמדים. כל מועמד שמצליח להשיג הסכמה רחבה הוא מבחינתי מועמד טוב".


מה מביא את דרעי לתמוך שוב במשה ליאון? במערכת הפוליטית יש הטוענים כי קיים דיל בין המפלגות החרדיות לאביגדור ליברמן על תמיכה בליאון בתמורה לריכוך חוק הגיוס אותו מגבשים כעת במשרד הביטחון. בש"ס הרשמית מכחישים, כמו גם במפלגת ישראל ביתנו שם מסרו כי "מדובר בספין הזוי ובזוי, המופץ כמידע נכלולי, על ידי גורמים אינטרסנטיים ללא קשר למציאות. חוק הגיוס מגובש על ידי ועדה מקצועית במענה לצרכים של צה"ל".

ח"כ משה גפני אמר אף הוא כי "מי שאומר שסיכמנו על תמיכה במשה ליאון בירושלים תמורת הקלות מליברמן בחוק הגיוס, הוא איש רע, שונא את עולם התורה ומחולל לה נזק. אני אומר זאת על דעת יהדות התורה על כל חלקיה וגם על דעת אנשי שס". ההכחשות המשותפות מעלות ספק האם יש דברים בגו, אך לא ניתן לקבוע בוודאות כי ישנו דיל כזה.

גפני הוסיף כי "להריץ מועמד חרדי בירושלים זאת הרפתקה מסוכנת אידאולוגית ופוליטית כל עוד לא ברור לנו אם נצליח לאחד את כל הקהילות ללא יוצא מן הכלל. בבחירות הקודמות הציבור החרדי התפלג ופלג מסוים המליך ראש עיר חילוני". יחד עם זאת הוא הבהיר כי "אם יוסי דייטש יביא את תמיכת כל החרדים וכל הפלגים החרדים ויוכיח שיכול לנצח – אני בהחלט יתמוך בו".

על פי ההערכות, ראש הממשלה צפוי להודיע לשר זאב אלקין כי הוא אינו יכול להעניק לו את תמיכתו במירוץ לראשות עיריית ירושלים. בליכוד אומרים כי למרות רצונו העז של אלקין לרוץ מטעם המפלגה, נתניהו החליט כי הוא לא יכול לוותר עליו בממשלה. גפני עצמו סיפר: "נתניהו התקשר אלי היום והודעתי לו שאין לנו כוונה לתמוך באלקין, משום שעדיין לא החלטנו. ליאון הוא בהחלט אופציה אפשרית, אך עדיין לא התקבלה הכרעה".

בינתיים נראה כי רק אגודת ישראל מעדיפה לראות נציג חרדי מתמודד לראשות העיר. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נפגש בנושא עם ראש הממשלה נתניהו והבהיר לו כי בעדיפות ראשונה הם יבחרו להעניק תמיכתם למועמד החרדי. במידה ולא יהיה מועמד חרדי, הרי שההחלטה תיפול רק בסמיכות לבחירות. "אם יוחלט להציג מועמד חרדי – נתמוך בו לראשות עיריית ירושלים. אם לא – נביא את השאלה ואת המועמדים לגדולי ישראל להכרעתם, לא לפני חודשיים לפני הבחירות", אמר ליצמן לנתניהו.

תמיכה מפתיעה משהו במועמדותו של דייטש ניתן היה למצוא בהודעתו של נציג סיעת 'בני תורה', יהושע פולק, כי בתנאים מסויימים, צפויה סיעתו לתמוך ביוסי דייטש. "נתמוך אם כל החרדים ילכו על מועמד חרדי. אנחנו בגידול של 15%, גידול טבעי ואין שום סיבה שלא ייבחר נציג חרדי. אני לא דובר המפלגה אבל אין סיבה שהציבור החרדי לא יתאחד סביב הציבור החרדי שיזכה ודאי – ועוד בלי המצביעים החילונים שגם יצביעו בחלקם. יוסי דייטש היה סגן ראש עיר מצוין והרבה חילונים יצביעו לו. כשמביאים מועמד מקובל על הציבור החרדי ומוכר מיד נקבל גם קולות מהחילונים שרוצים ראש שקט ולא אחד שייקח לו זמן להתרגל".
JDN
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:29

בתום תקופה ממושכת של אי וודאות, השר זאב אלקין הודיע היום (חמישי) כי יתמודד לראשות העיר ירושלים, "ביקשתי מראש הממשלה את תמיכתו" אמר.

השר זאב אלקין פרסם אחה"צ סרטון בו הכריז על התמודדותו על ראשות העיר ירושלים: "הודעתי היום לראש הממשלה שאני קיבלתי החלטה: להתמודד על ראשות העיר ירושלים ושהעברתי את מגורי לעיר", אמר אלקין.

אלקין הוסיף: "אני מוכן לוותר על המשרה של שר בכיר וחבר קבינט למען ירושלים, כי אני חושב שההובלה של ירושלים בעת הזאת הוא אתגר לאומי בעל חשיבות עליונה".

השר אלקין פנה לתושבי העיר ירושלים ואמר: "כל חיי מאז שעליתי ארצה עברו סביב ירושלים. הייתי כאן סטודנט, מרצה, ולאחר מכן חבר כנסת ושר". הוא הוסיף: "אני סבור שהניסיון שצברתי בעשרות האחרון כחבר כנסת וכשר בממשלה כולל שר ירושלים יעזרו לי במילוי התפקיד.

אלקין סיפר כי ביקש את תמיכת ראש הממשלה ותמיכת הליכוד. לדבריו, "אתמודד על התפקיד ואבקש את אמון הציבור ובעזרת ה' גם אנצח".

בשלב הזה, יתמודד מול אלקין משה ליאון, ושניהם יבקשו לקבל את תמיכת הסיעות החרדיות בעיר. נציין כי לאחר הכרזתו הרשמית של אלקין סיכוי המועמד החרדי גוברים מאחר ואלקין וליאון יגרמו לפיצול משמעותי בקול החילוני בעיר - שיעלה את הסיכוי לבחירת מועמד חרדי.
בחדרי.
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 02 יוני 2018, 23:27

האם השר זאב אלקין ייאלץ להתפטר?

הקושי המשפטי של אלקין בדרך לראשות העיר ירושלים: גורמים משפטיים טוענים כי הכרזתו של השר לעניני ירושלים זאב אלקין, על כוונתו להתמודד לראשות העיר, תקשה על פעילותו כשר.

זאב אלקין שהכריז בשבוע החולף על כוונתו לרוץ לראשות העיר ירושלים, מחזיק בין היתר בתפקיד השר לענייני יורשלים ומורשת, אלא שכעת החשש הוא כי כל פעולה או החלטה שאלקין יקבל במסגרת משרדו עלולה להתקל בקשיים משפטיים.

העברות תקציבים שעשה השר בשנים האחרונות דרך משרדו למגזרים שונים ובהם המגזר החרדי, עשויות להתפרש כשוחד בחירות, נאומים של השר בכנסים במימון המשרד יהפכו לנאומי בחירות.

למעשה, כל פעולה של השר אלקין תהווה מכשול משפטי, מעתה ועד הבחירות בעוד כחמישה חודשים.

ע"פ הדיווח של ירון אברהם ב'החדשות' כתוצאה מהמצב המורכב צפוי השר זאב אלקין להפגש עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, זאת במטרה לקבוע את המגבלות שיחולו על השר במסגרת התמודדותו לתפקיד.

ע"פ ההערכות ייתכן ויחליט לוותר על תפקידו כשר לענייני ירושלים, ויישאר מחזיק תיק איכות הסביבה בלבד.

כך או כך על אלקין למצוא זמן פנוי בסדר יומו אותו, כדי להקדיש למסע הבחירות שלו ולמפגשים עם הירושלמים, זה לא יהיה קל.
בחדרי
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 03 יולי 2018, 16:54

בסניף הליכוד בבירה שיגרו מכתב לראש הממשלה בו טענו כי השר "רואה בעיר ירושלים מקפצה לתפקיד הבא".
במקביל, הרב שלמה אבינר שיגר מכתב תמיכה במועמדותו של זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. "יביא ברכה גם במובן הרוחני, גם במובן הלאומי"

האם ההתנגדות למועמדותו של זאב אלקין בקרב פעילי הליכוד בירושלים תפגע בסיכוייו לזכות בראשות העיר? לידי החדשות הגיע מכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו מביעים פעילי הליכוד התנגדות עזה להתמודדותו של אלקין.

"אנו מתנגדים להנחתת מועמדים שרואים בעיר ירושלים מקפצה לתפקיד הבא, ובמיוחד מועמדים שתפיסת העולם שלהם לגבי ירושלים וגבולותיה אינם עולים בקנה אחד עם הערכים, העקרונות והמצע של הליכוד", כתב אילן גורדו, יו"ר מועצת סניף הליכוד בירושלים לרה"מ.

ההתנגדות לאלקין נעוצה בשני מישורים: האחד, המרכזי יותר, נוגע לעובדה שאלקין החליט על ההתמודדות מבלי לתאם או לשאול לדעתו של הנהגת הסניף בירושלים, ומבלי שקיבל את תמיכתו הפומבית של ראש הממשלה עצמו. "מגיע מועמד, בכיר ככל שיהיה בליכוד, ומכריז על כוונתו להתמודד בירושלים מבלי לתאם זאת, התופעה הזאת איננה מקובלת ואף איננה ראויה", נכתב לנתניהו. הטעם הנוסף להתנגדות נובע מהעובדה שאלקין הציע בשנה האחרונה תכנית להפרדה של שכונות פלסטיניות מהשטח המוניציפלי של ירושלים.

אלקין מצדו לא שוקט על השמרים. בימים האחרונים פנה לחיים ביבס, יו"ר הוועדה המוניציפלית של מפלגת הליכוד, וביקש את אישורו הכתוב להתמודד בראשות סיעה עצמאית לראשות העיר ירושלים ומועצת העיר. "אני מעוניין לחבר ברשימה בראשותי מספר סיעות, ביניהן סיעתו של ראש העיר היוצא ניר ברקת, שגם היא מורכבת מאנשי הליכוד", הסביר. "מלכתחילה הצעתי לאנשי הליכוד בירושלים להצטרף לחיבור הזה ולשלב אותם במסגרת רשימה אחת משותפת, אך נתקלתי בסירוב מוחלט".

אלקין גם מבקש שהליכוד יממן את התמודדותו לראשות העיר, זאת למרות שכאמור לא קיבל את תמיכתו הפומבית של נתניהו, וחרף המתיחות בינו לבין יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, שהיה בעברו ראש הסניף בירושלים ומקורב לפעילים שיוצאים כיום נגד מועמדותו של אלקין.


אלקין סבור שהרשימה של הליכוד בירושלים, שנבחרה בפריימריז, היא רשימה "אפורה" שלא תצליח לגרוף מנדטים, ובכך תביא להחלשת כוחו של הליכוד בירושלים. לפחות ברמת הנתונים של הבחירות הקודמות, יש טעם בדבריו: בבחירות האחרונות לא נבחר למועצת העיר אף נציג של רשימת סניף הליכוד, וגם בבחירות שקדמו לה הצליחה הרשימה לקבל רק מקום אחד מבין 31 מקומות, זאת למרות שתנועת הליכוד נהנית מתמיכה גדולה בירושלים בבחירות הארציות.

במקביל, אתר סרוגים מדווח היום כי הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת ״עטרת ירושלים״ בעיר העתיקה והרב יהודה בן ישי מראשי ״מכון מאיר״ בירושלים מפרסמים מכתבי תמיכה במועמדות של השר להגנת הסביבה זאב אלקין לראשות העיר.

במכתב ששלח הרב שלמה אבינר, העומד בראש ישיבת ״עטרת ירושלים" בעיר העתיקה, לשר ירושלים הוא כותב בין השאר: "מאוד שמחתי על החלטתך להתייצב לתפקיד ראש העיר ירושלים כי בזכות עמידתך הנחושה על קדושתה של ירושלים וניסיונך הציבורי המוצלח, ודאי תביא ברכה לעיר קודשינו."

בהמשך מכתבו של הרב אבינר הוא חיזק את העובדה כי אלקין השקיע ומשקיע רבות בירושלים, וקבע שאלקין יצליח בתור ראש העיר בירושלים "גם במובן הרוחני, גם במובן הלאומי, גם במובן החברתי וגם במובן הכלכלי".

במכתב תמיכה נוסף שקיבל אלקין מהרב יהודה בן ישי, ראש מכון אורה, מרבני מכון מאיר ורב קהילה בשכונת בקעה בעיר, נכתב "ידועות לנו עמדותיך הנאמנות לשלמות העם, התורה והארץ. "מתוך זה" מוסיף הרב "מובטחים אנחנו ששלמותה של ירושלים ושלמות אופיה הנצחי כבירת ישראל יהיו נר לרגליך בבואך למלא את השליחות של הנהגת העיר להמשך בניינה".
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 03 יולי 2018, 16:58

הליכוד בירושלים מסיר כפפות: "לא נתמוך במועמדות השר אלקין"

הליכוד בירושלים מסיר כפפות - "לא נתמוך במועמדות השר אלקין": במכתב ששיגרו הבוקר (שלישי) ליו"ר הוועדה המוניציפלית של הליכוד בו מבקשים בסניף הירושלמי לדחות את בקשתו של השר אלקין להתמודד באופו עמצאי למועצת העיר ומאשימים טענות קשות נגד המועמד לראשות העיר.

"נראה שהאינטרס היחיד שעומד מאחורי בקשותיו החריגות של השר זאב אלקין הוא העסקה שנרקמה בינו לבן ראש העיר המכהן, מר ניר ברקת", כותבים ראשי הסניף במכתבם, "שהיכרותם ארוכת השנים בתקופת חברותם המשותפת במפלגת "קדימה", לגיבוש רשימה משותפת בין אנשיהם, לדאבון לב נראה כי הפגיעה שתגרום לסניף הליכוד בעיר בבחירות הקרובות עקב אותה מעין-קנוניה אשר תכלול בתוכה צירוף מועמדים שאינם שאינם מזוהים עם הליכוד, ודעותיהם שונות בתכלית מתפיסת העולם של הליכוד".

לדברי חברי הסניף, שמפרטים במכתב את היחודיות של העיר ירושלים ואת הצורך להצבת רשימה חזקה מטעם סיעת הליכוד, ובנוסף מטיחים באלקין האשמות קשות כך ומסבירים כי, "התנגדות הסניף לתמיכת התנועה לתמיכת במועמדותו של אלקין אינה רק בכללית ובאופן ההתנהלות הפוגע בכל הערכים של התנועה ובכלל בערכים הדמוקרטיים. אלא גם ביחס לשר אלקין בעצמו. יוזכר, כי השר אלקין הוא אחד מפליטי מפלגת קדימה, מפלגה שכל כולה גורמים שנטשו את הבית הפוליטיים בהם צמחו ובנו יחד מפלגה שירדה מגדולתה במהירות בה קמה". בנוסף מציינים בסניף כי, "מפלגת קדימה פעלה מתוך מטרה לפלג ולפרק את הליכוד".

"למען הסר ספק", מצהירים בסניף, "סניף הליכוד בירושלים לא יתמוך במועמדות השר אלקין לראשות העיר בכל מקרה, וזאת בראש ובראשונה מאחר והלא לא נבחר כמייצג הסניף בבחירות מסודרות במועצת התנועה כמתחייב". בנוסף אומרים כי, "עמדותיו הפוליטיות של השר מנוגדות לעמדות המוצהרות של הליכוד".

בסניף מציינים כי אלקין פעל בכוחניות כדי להביא לביטול תוצאות הבחירות למועצת העירייה מטעם הליכוד, מה שגרם לפגיעה בלתי הפוכה לתנועת הליכוד ולסיכויי הסניף להגיע להישגים בבחירות למועצת העיר.

לבסוף יו"ר מועצת הסניף אילן גורדו, מבקש מחברי הוועדה המוניציפאלית בראשותו של חיים ביבס לדחות את בקשתו של השר אלקין להציב מועמד עמצאי מטעמו למועצת העיר וכן להשתתף בוועדה קודם שיקבלו החלטה.
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, יעבץ, סבא קשישא ו־72 אורחים