המרוץ לראשות עיריית ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:12

בהודעתו אמר אלקין: הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה. כל הפרטים מאחורי הקלעים.

עכשיו זה רישמי - השר זאב אלקין מתמודד על ראשות העיר ירושלים. בהודעה פומבית: אני מתמודד על ראשות העיר ירושלים. ההודעה תכניס את הזירה הירושלמית לתזזית נוספות, כאשר הן מועמדו של ליברמן - משה ליאון, והן מועמד שלומי אמונים יוסי זייטש, רואים באלקין איום רציני ומועמד שבהחלט עלול לגרוף את כל הקופה אם ינהל את המירוץ בחוכמה ובזהירות.

בהודעתו אומר השר זאב אלקין: הודעתי כעת לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר. אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה. אבקש את אמונכם ותמיכתם בבחירות.

מוקדם יותר השבוע דיווחנו כאן באתר לדעת בלעדית כי חסידויות גדולות ומרכזיות בירושלים כבר נמצאות במגעים מתקדמים עם אלקין במטרה לחזק את מועמדותו, במידה ומועצת גדולי התורה לא תקבל החלטה על תמיכה בהתמודדות סגן ראש העיר יוסי דייטש, המועמד החרדי הטבעי לראשות.

במסגרת מגעים אלו אף הגיע השר זאב אלקין לחתונת בעלזא שהתקיימה השבוע בקרית בעלזא בירושלים, שם התקבל בכבוד וזכה לברך את האדמו"ר שליט"א מול רבבות החסידים, כאשר המסר לשאר המועמדים היה ברור: אני כאן ואני נחוש להתמודד ולהשיג את תמיכת החרדים בירושלים.
לדעת
שר המודיעין
 
הודעות: 263
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:17

ההכרעה האם להריץ מועמד חרדי לראשות העיר ירושלים עדיין לא התקבלה ובינתיים מסתמנת תמונת מצב מדאיגה: רק אגודת ישראל תתמוך ביוסי דייטש במקרה והוא יתמודד, ש"ס מעדיפה את משה ליאון ודגל התורה מתלבטת בין ליאון לזאב אלקין

כאשר הודיע ניר ברקת בצורה רשמית כי לא יתמודד לקדנציה נוספת בראשות העיר ירושלים, נראה היה כי הדרך להחזרת המועמד החרדי אל הלשכה אשר בקומה השישית שבכיכר ספרא, הפכה להיות קלה מהמתוכנן. ריבוי המתמודדים מהמגזרים האחרים בעיר, לצד העובדה שרובם אינם נחשבים לדמויות אהודות בקרב התושבים, הייתה אמורה לסלול בקלות את דרכו של המועמד החרדי לראשות עיר הקודש והמקדש.

בינתיים, נכון לשעת כתיבת שורות אלו, נראה כי המאבקים הפנימיים בין הסיעות החרדיות השונות, מטרפדות כל סיכוי לניצחון חרדי בעיר ירושלים. את הטור שפרסמתי מיד לאחר מעברו הרשמי של ברקת לזירה הארצית סיימתי עם המשפט הבא: "מי שלא יהיה המועמד החרדי, באם יהיה בכלל מועמד חרדי, יוכל לנצח רק במידה והחרדים בירושלים יבינו, לאור לקחי תוצאות שתי מערכות הבחירות האחרונות, כי אחרי כל המאבקים הפנימיים, כוחנו באחדותנו". אז אחדות – אין, וכפי שנראה בשורות הבאות.
נכון לעכשיו, אלו המועמדים הרלוונטיים העשויים לזכות בתמיכת החרדים: משה ליאון, זאב אלקין ויוסי דייטש. מבין השמות שהזכרנו, היחיד שכבר הצהיר על התמודדותו, הוא משה ליאון שהפסיד במערכת הבחירות האחרונה את התפקיד לניר ברקת. ליאון התמודד אז רשמית מטעם "הליכוד – ביתנו", מפלגת הכלאיים של הליכוד וישראל ביתנו, וכמועמדה של דגל התורה וש"ס. באגודת ישראל סירבו לתמוך בו רשמית בנימוק שאי אפשר להורות לציבור להצביע עבור מועמד שאינו נמנה על בני המגזר החרדי.

ניתוח הקולות מעלה כי גם אם כל מצביעי יהדות התורה וש"ס היו מצביעים עבור משה ליאון, הוא עדיין היה מפסיד, שכן הוא לא הצליח לגייס את סכום הקולות המינימלי שנדרש ממנו להביא מהמגזרים האחרים בעיר. אפילו ראש הממשלה נתניהו תמך, בצורה לא רשמית, בניר ברקת ולא במועמד מפלגתו.

"אסור שיהיה ראש עיר בירושלים שיהיה שייך לקבוצה מסוימת או למגזר מסוים", הודיע השבוע השר אריה דרעי ובכך סתם את הגולל על אפשרות של תמיכה במועמד חרדי לראשות העיר. לדברי דרעי, "צריך בירושלים ייחודיות של ראש עיר שתהיה לו הסכמה רחבה, וזה מה שאני מנסה לעשות. ולכן חשוב לי להגיע להסכמה גם עם ראש הממשלה". כאשר נשאל האם הוא מתכוון לליאון אמר: "משה ליאון אחד מהמועמדים. כל מועמד שמצליח להשיג הסכמה רחבה הוא מבחינתי מועמד טוב".


מה מביא את דרעי לתמוך שוב במשה ליאון? במערכת הפוליטית יש הטוענים כי קיים דיל בין המפלגות החרדיות לאביגדור ליברמן על תמיכה בליאון בתמורה לריכוך חוק הגיוס אותו מגבשים כעת במשרד הביטחון. בש"ס הרשמית מכחישים, כמו גם במפלגת ישראל ביתנו שם מסרו כי "מדובר בספין הזוי ובזוי, המופץ כמידע נכלולי, על ידי גורמים אינטרסנטיים ללא קשר למציאות. חוק הגיוס מגובש על ידי ועדה מקצועית במענה לצרכים של צה"ל".

ח"כ משה גפני אמר אף הוא כי "מי שאומר שסיכמנו על תמיכה במשה ליאון בירושלים תמורת הקלות מליברמן בחוק הגיוס, הוא איש רע, שונא את עולם התורה ומחולל לה נזק. אני אומר זאת על דעת יהדות התורה על כל חלקיה וגם על דעת אנשי שס". ההכחשות המשותפות מעלות ספק האם יש דברים בגו, אך לא ניתן לקבוע בוודאות כי ישנו דיל כזה.

גפני הוסיף כי "להריץ מועמד חרדי בירושלים זאת הרפתקה מסוכנת אידאולוגית ופוליטית כל עוד לא ברור לנו אם נצליח לאחד את כל הקהילות ללא יוצא מן הכלל. בבחירות הקודמות הציבור החרדי התפלג ופלג מסוים המליך ראש עיר חילוני". יחד עם זאת הוא הבהיר כי "אם יוסי דייטש יביא את תמיכת כל החרדים וכל הפלגים החרדים ויוכיח שיכול לנצח – אני בהחלט יתמוך בו".

על פי ההערכות, ראש הממשלה צפוי להודיע לשר זאב אלקין כי הוא אינו יכול להעניק לו את תמיכתו במירוץ לראשות עיריית ירושלים. בליכוד אומרים כי למרות רצונו העז של אלקין לרוץ מטעם המפלגה, נתניהו החליט כי הוא לא יכול לוותר עליו בממשלה. גפני עצמו סיפר: "נתניהו התקשר אלי היום והודעתי לו שאין לנו כוונה לתמוך באלקין, משום שעדיין לא החלטנו. ליאון הוא בהחלט אופציה אפשרית, אך עדיין לא התקבלה הכרעה".

בינתיים נראה כי רק אגודת ישראל מעדיפה לראות נציג חרדי מתמודד לראשות העיר. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נפגש בנושא עם ראש הממשלה נתניהו והבהיר לו כי בעדיפות ראשונה הם יבחרו להעניק תמיכתם למועמד החרדי. במידה ולא יהיה מועמד חרדי, הרי שההחלטה תיפול רק בסמיכות לבחירות. "אם יוחלט להציג מועמד חרדי – נתמוך בו לראשות עיריית ירושלים. אם לא – נביא את השאלה ואת המועמדים לגדולי ישראל להכרעתם, לא לפני חודשיים לפני הבחירות", אמר ליצמן לנתניהו.

תמיכה מפתיעה משהו במועמדותו של דייטש ניתן היה למצוא בהודעתו של נציג סיעת 'בני תורה', יהושע פולק, כי בתנאים מסויימים, צפויה סיעתו לתמוך ביוסי דייטש. "נתמוך אם כל החרדים ילכו על מועמד חרדי. אנחנו בגידול של 15%, גידול טבעי ואין שום סיבה שלא ייבחר נציג חרדי. אני לא דובר המפלגה אבל אין סיבה שהציבור החרדי לא יתאחד סביב הציבור החרדי שיזכה ודאי – ועוד בלי המצביעים החילונים שגם יצביעו בחלקם. יוסי דייטש היה סגן ראש עיר מצוין והרבה חילונים יצביעו לו. כשמביאים מועמד מקובל על הציבור החרדי ומוכר מיד נקבל גם קולות מהחילונים שרוצים ראש שקט ולא אחד שייקח לו זמן להתרגל".
JDN
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 263
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 31 מאי 2018, 16:29

בתום תקופה ממושכת של אי וודאות, השר זאב אלקין הודיע היום (חמישי) כי יתמודד לראשות העיר ירושלים, "ביקשתי מראש הממשלה את תמיכתו" אמר.

השר זאב אלקין פרסם אחה"צ סרטון בו הכריז על התמודדותו על ראשות העיר ירושלים: "הודעתי היום לראש הממשלה שאני קיבלתי החלטה: להתמודד על ראשות העיר ירושלים ושהעברתי את מגורי לעיר", אמר אלקין.

אלקין הוסיף: "אני מוכן לוותר על המשרה של שר בכיר וחבר קבינט למען ירושלים, כי אני חושב שההובלה של ירושלים בעת הזאת הוא אתגר לאומי בעל חשיבות עליונה".

השר אלקין פנה לתושבי העיר ירושלים ואמר: "כל חיי מאז שעליתי ארצה עברו סביב ירושלים. הייתי כאן סטודנט, מרצה, ולאחר מכן חבר כנסת ושר". הוא הוסיף: "אני סבור שהניסיון שצברתי בעשרות האחרון כחבר כנסת וכשר בממשלה כולל שר ירושלים יעזרו לי במילוי התפקיד.

אלקין סיפר כי ביקש את תמיכת ראש הממשלה ותמיכת הליכוד. לדבריו, "אתמודד על התפקיד ואבקש את אמון הציבור ובעזרת ה' גם אנצח".

בשלב הזה, יתמודד מול אלקין משה ליאון, ושניהם יבקשו לקבל את תמיכת הסיעות החרדיות בעיר. נציין כי לאחר הכרזתו הרשמית של אלקין סיכוי המועמד החרדי גוברים מאחר ואלקין וליאון יגרמו לפיצול משמעותי בקול החילוני בעיר - שיעלה את הסיכוי לבחירת מועמד חרדי.
בחדרי.
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 263
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: המרוץ לראשות עיריית ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 02 יוני 2018, 23:27

האם השר זאב אלקין ייאלץ להתפטר?

הקושי המשפטי של אלקין בדרך לראשות העיר ירושלים: גורמים משפטיים טוענים כי הכרזתו של השר לעניני ירושלים זאב אלקין, על כוונתו להתמודד לראשות העיר, תקשה על פעילותו כשר.

זאב אלקין שהכריז בשבוע החולף על כוונתו לרוץ לראשות העיר ירושלים, מחזיק בין היתר בתפקיד השר לענייני יורשלים ומורשת, אלא שכעת החשש הוא כי כל פעולה או החלטה שאלקין יקבל במסגרת משרדו עלולה להתקל בקשיים משפטיים.

העברות תקציבים שעשה השר בשנים האחרונות דרך משרדו למגזרים שונים ובהם המגזר החרדי, עשויות להתפרש כשוחד בחירות, נאומים של השר בכנסים במימון המשרד יהפכו לנאומי בחירות.

למעשה, כל פעולה של השר אלקין תהווה מכשול משפטי, מעתה ועד הבחירות בעוד כחמישה חודשים.

ע"פ הדיווח של ירון אברהם ב'החדשות' כתוצאה מהמצב המורכב צפוי השר זאב אלקין להפגש עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, זאת במטרה לקבוע את המגבלות שיחולו על השר במסגרת התמודדותו לתפקיד.

ע"פ ההערכות ייתכן ויחליט לוותר על תפקידו כשר לענייני ירושלים, ויישאר מחזיק תיק איכות הסביבה בלבד.

כך או כך על אלקין למצוא זמן פנוי בסדר יומו אותו, כדי להקדיש למסע הבחירות שלו ולמפגשים עם הירושלמים, זה לא יהיה קל.
בחדרי
שר המודיעין
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 263
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אבדק יוהנסבורג, איש מן הצד, אני פה, חכם מכל אדם, יענקי, לב טוב, סודנא ו־137 אורחים