דע מה שתשיב!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

דע מה שתשיב!!

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 14:05

תוכנית לפיד & בנט: אברך חרדי יממן את החילוני

מאת: יצחק זאב ע.

פעמים רבות אברך מותקף בנזיפה על כך שהוא חי כביכול על חשבון החילוני.
הגיע הזמן להקהות את שיניהם אחת ולתמיד ולהטיח בפניהם את האמת המוחלטת כפי שהיא: החרדי מממן את החילוני!!
לפניכם חישוב פשוט שמוכיח זאת חד משמעית.
חישוב הכנסות והוצאות לפי התעריף הישן :
הכנסות חודשיות:
אברך קיבל מהמדינה מלגת קיום ללימודים: 840 ש"ח.
קצבאות 4 ילדים (לפי התעריף הישן): 900 ש"ח.
סה"כ: 1740 ₪

הוצאות חודשיות:
הוצאות מחי'ה ומזון (שיש בהם גביית מיסים) לבית ממוצע: 5000 ש"ח.
סה"כ תשלום מיסי קניות (% 17 - לפי המע"מ הישן): 850 ש"ח
מס ביטוח לאומי: 120 ש"ח
מיסי ארנונה (אחרי ההנחה): 80 ש"ח
סה"כ: 1050 ש"ח.
סה"כ נשאר לו מהמדינה: 690 ש"ח!!
ועל הסכום הדלוח הזה לפיד עשה את כל הרעש!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
עכשיו תראו איך כיום אברך חרדי מממן את החילוני!!!
חשבון עדכני לפי התעריפים החדשים של לפיד ובנט:
הכנסות:
מלגת לימודים: כלום!!
קצבאות ילדים: 560 ש"ח
סה"כ מהמדינה: 560 ש"ח.
----------------------------------------------------------
תשלום מיסים למדינה:
הוצאות מחי'ה ומזון (שיש בהם גביית מיסים) לבית ממוצע: 5000 ש"ח.
סך מיסי הקניות והוצאות מחי'ה: (%18 לפי המע"מ החדש) 900 ש"ח
מס ארנונה: 400 ש"ח
מס ביטוח לאומי: 150 ש"ח
סה"כ: 1450 ש"ח
כל הנ"ל זה ללא חישובי המיסים שאברך באמת משלם על כל רכישת מוצר. שהרי כל מוצר המייצר שלו מכניס בו את כל המיסים שהושתו עליו כיצרן וכן היבואן וכו' עד שהמוצר מגיע לידי הלקוח החרדי שבסופו של מחיר משלם את המס של כולם ביחס האחוזים שחושבו בהוצאות המוצר. ולפי חישוב זה אברך משלם למעשה הרבה יותר מ- 18 אחוז מע"מ.
יוצא שלא רק שאברך לא מקבל מהמדינה כלום אלא הוא אף משלם למדינה בכל חודש 890 ש"ח.
ובתכל'ס הוא לא מקבל מהמדינה שום תמורה!!!!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כשחילוני טוען שהוא משלם מיסים הרבה יותר מחרדי, נשיב לו: " האם זה אומר שאתה משלם עליי?? שקר!! אני מממן את עצמי ועוד מוסיף למדינה כסף שדווקא מגיע לצרכים שלך מבלי שאני יקבל כלום!!! ואתה כהחזר למיסים שאתה משלם אתה מקבל מהמדינה תקציבי מיליונים עבור תרבות ספורט וכו'
כלומר אתה מכניס למדינה כמה אלפים והיא מוציאה עליך לא עשרות אלפים אלא מיליונים!!!
ואני לא מקבל מהמדינה כלום אלא רק משלם למדינה. כלומר אני מממן אותך! אמנם רק במאות ש"ח לחודש. אבל בשבילי זה המון. ובוודאי שאינך מממן אותי כי את כל מה שהכנסת למדינה כבר לקחת כפול ומכופל ומשום כך ברור שלא השארת שם משהו בשבילי, ודווקא אני הוא שנאלץ להפריש לשם בשביל "התרבות" שלך..
אל תנסה לטעון לי כי יש מגוון תוכניות תרבות ומי שמתנגד להנות מהן זו בעי'ה שלו ואי אפשר לספק רצון וקפריזות של קבוצה במדינה.
האם אפשר להתייחס כשיטתך למגזר המונה למעלה ממיליון נפש במדינתנו הקטנה ובעיני כל העולם כולו הוא מסמל הכי חזק את שמירת ערכי היהדות ודווקא הוראות היהדות האוטנטית הם אלו המורות לו להתרחק מתרבות הגויים שאתם מאמצים, והינו מבקש לקיים את תרבות היהדות במגוון דרכי'ה המקוריים והאמיתיים ללא תערובות ליצניות כפי שנוהגים בדת"ל!?
מגזר ענק מקורי ואוטנטי כזה שבעצם מצדיק את קיומך כאן אל מול כל האומות המתנגדות לך ורואות בך ככובש אכזר ונטע זר בין מיליוני פלסטינאים עקורים ואומללים, האם להם אתה קורא "עוד קבוצה עם קפריזה"?? האם זה הוגן להתעלם מהצרכים הבסיסיים שלהם רק בגלל שהם פראיירים שלא יודעים לעמוד על הצרכים האישיים שלהם אלא רק נגד עקירות הדת??
ואם תאמר שהמדינה משקיעה עליי כבישים ותשתיות, אענה לך שבאותה השקעה נכללים כל אזרחי המדינה. וכשאתה נותן למדינה מיסים ומקבל כפול ומכופל בחזרה, אז וודאי שהוצאת הכבישים מצטרפת יותר לחשבון ההוצאות עבורך שתשלום המיסים שלך לא מצדיק ולא מתחיל לעמוד ביחס השוויון מול מה שהמדינה משקיעה ומחזירה לך. ולכן סביר יותר שממך כחילוני שמקבל מהמדינה תקציבי מיליונים למימון אוניברסטאות עם לימודים הזויים וכן תקציבי ספורט מטורפים, אמור להיות שיגבו ממך הרבה יותר מיסים ממה שאתה משלם בפועל, ולמעשה אתה לא רווחי למדינה אלא רק נטל והוצאה למדינה!!
בשונה מהחרדי שלא רק שאינו מהווה נטל כי אינו מבקש תקציבי עתק לשטויות כאלו, ועוד תורם למדינה מאות ש"ח בכל חודש!! אז וודאי שפיתוח תשתיות וכבישים אינו נחשב לחרדי הנכלל באחוזי הנהנים מכך.
אך מה זה משנה ללפיד?? העיקר ללבות שנאה נגד מי שהוא שונא וגם להרוויח כיסא יוקרתי עם הרבה כבוד.
כך המיליונר המושחת הזה הרוויח על גביכם שני ציפורים במכה אחת: גם כיסא עם הרבה כבוד ורעש, וגם לדרוך על מי שהוא שונא ואתם קונים את השטויות שלו, שכל הגירעון מה- 45 מיליארד במדינה זה בגלל החרדים שלקחו את כל הכסף...
אז אם פקחתם עכשיו את העיניים, תגידו לו: "אתה שואל איפה הכסף?? אצלך בכיס!! אתה סחטת מיליונים כמשכורת מהתקשורת שסוחטת תקציבים מטורפים מהמדינה ומשלם המיסים הישראלי, בתואנה של תקציבי תרבות... ומימנה את ליבוי השנאה שלך. אתה נהיית מיליונר על חשבון הציבור, דמגוג זול ומגעיל שכמוך.
רק לדוגמא ניתן לכם כאן אנקדוטה קטנה מהדמגוגיה הזולה של יהיר לפיד שהשקר שבה זועק לשמים:
יהיר לפיד זועק כבמנטרה קבועה: "החרדים לא עובדים וחיים על חשבוננו" - ובאותה נשימה הוא זועק: "החרדים לא משלמים מיסים ויש הרבה הון שחור מתגלגל במגזר הזה בלי שום דיווח". והאינפנטיל הזה לא שם לב שהוא סותר את עצמו באותה נשימה: אם כל החרדים לא עובדים וכולם בישיבות, אז איך בדיוק יש הון שחור הרי הם לא עובדים?? מה, הם שודדים בנקים??
וכולם קונים את הדמגוגיה שלו בלי לשים לב שהוא בן אדם שפל בתת רמה אינטלגנטית שקרן דמגוג מגעיל שקונה את ההסכמה שלכם בזכות שיטות הדמגוגיה שלו בדיבור מופצץ מלל סוחט רגשות ועטוף בעברית משובחת וג'ל בפוני כולל רימל בריסים... (ההבנה בנושא שייכת לעזרת נשים..)
למיליוני יהודים נאטם השכל הנבון מלקלוט שהדמגוג השפל הזה עובד עליהם בעיניים. הוא מבטיח לכולם שתוך שנתיים כולם יחושו בהבדל בזכות ריסוק החרדים, והרי הגיון פשוט מוכיח שהוא שקרן!! כי הרי הוא לקח מהחרדים 690 ₪ ומבטיח לאזרחי המדינה שיהיה להם הרבה יותר ממה שהיה עד עכשיו שכל הכסף הלך לחרדים (להזכירכם בסה"כ 690 ₪) ובד בבד הוא מקצץ לאזרח החילוני: כ- 8000 ₪. אז גם אם הוא יביא לחילונים את מה שהחרדי היה מקבל דהיינו 690 ₪ למשפחה, זה לעולם לא יתן לחילוני יותר, בוודאי לא כשאתה מקצץ לו כ- 8000 ₪. ואם כן מוכרח שאפילו בעוד עשר שנים הוא לא יכול לעשות לחילונים טוב יותר ממה שהיה להם בלעדיו. הוא פשוט שיקר עליהם והרס להם!!
יותר מכך. עקב המציאות כעת שהחרדי לא מקבל מהמדינה כלום אלא להיפך, שהרי הוא משלם למדינה מאות ₪ בכל חודש, תהיה לו מלא הזכות החוקית לדרוש מיליוני ₪ לתקציבי תרבות המותאמים לאורח חייו בדיוק כפי שהחילוני מקבל, וכל התנגדות לכך לא תעבור את מבחן השוויון בבג"ץ.
אז מה יצא למדינה מכל המסע הדמגוגי של לפיד?? הוא פשוט ריסק את הכלכלה הישראלית במו ידיו!!!
כשאצלנו בני נוער ואברכים ויתרו על לימודי בגרות לצורך דבר הנשגב ומחדד המוח היהודי שזהו התלמוד בבלי, אדון לפיד ברח אפילו מלימודי הבגרות כי הוא בן אדם תת רמה שלא מסוגל להשקיע בלימודים מקדמים...
בהרצאה לפני דוברי אנגלית הוא עשה לעצמו בושות כשהוכיח שאין לו ידע איכותי בשפה זו.
אז נכון, אצלנו מוותרים על כל הדברים הללו לטובת דבר ערכי ועצום, אבל הוא? גם לשנוא יהדות וגם לא להיות עם בגרות? אפילו לא אנגלית?? אז מה כן? רק להפציץ את עם ישראל בשנאה כלפי מגזר ייחודי וערכי שמצדיק את קיומו של עם ישראל בארצו??
מלומד חילוני הוכיח לאלפי צופים בתקשורת החילונית שלפיד לא מבין כלום בנושאים שהוא כותב עליהם, ואפילו בהיסטוריית עמים. המלומד הזה פשוט פירק את יהיר לפיד לחתיכות ולפירורים כשהוא מביא ומצטט דברים רבים שלפיד כתב ומוכח בהם שהוא פשוט בור ועם הארץ ומצליח לעבוד על אזרחי ישראל כאילו הוא אדם אינטלגנטי.
עוד חשוב לציין כי בספר שיהיר לפיד כתב הוא ממליץ שם לבני נוער לעשן סמים!!
אזרחים טוענים כי הם היו מגיעים אליו כחברי נעורים שלו ומשיגים אצלו סמים!!!
וזה שר האוצר של מדינת ישראל שמבקש לחנך את החרדים..
כאן אני מבקש לפנות בנימה אישית לחילוני שמתלבט האם להצטרף לטירוף השנאה כלפי המגזר החרדי או להצטרף למיעוט השפוי שיוצא להגן עליהם:
ימים קשים אלו של מסע התקפות תעמולה אנטישמיות הזויות מלאות שקרים בהנהגת לפיד כלפי המגזר החרדי הם ימים שמאוד דומים בהתקפות השנאה של הגרמנים כלפי היהודים בתקופת השואה (ואל תנגנו לנו שלפיד בן לניצול שואה, כי בשואה היו ניצולים יהודים שהתאכזרו בתפקידם כקאפו כלפי אחיהם היהודים, כך שתואר ניצול שואה לא תמיד מוכיח על מישהו מסכן במיוחד אם הוא מתנהג באופן דומה לנאצים לפחות מצד השפעת שנאה)
בימים אלו, כמו בשואה, רבים מתלבטים אם להצטרף לשנאה של לפיד כנגד החרדים, או להיות מהמגינים והחומלים.
ההתלבטות היא קשה מאוד. התעמולה של גבלס, סליחה של יהיר לפיד, מצליחה להשפיע על רבים בעם. להיות מהמיעוט זה קשה מאוד
אבל. זכרו דבר אחד. גם בימי השואה המגינים היו מעטים. שם האיום עליהם היה מוות!! אבל לאחר השואה אותם מעטים הוכתרו לזיכרון עולם בעטרת תפארת של חסידי אומות העולם.
ולעומתם, רבים, כן כל אותם רבים, מוזכרים לדראון עולם!!
עוד יגיעו ימים, שפויים יותר, בהם עם ישראל יתפכח ויקלוט איך דמגוג הוביל עם נבון לשנאה תהומית נגד אח שלו, ואז העם ישלח את הדמגוג הזה לכלא, ורבים בעם יתחילו לעשות חשבון נפש כאוב וישאלו איך איפשרנו לו לדרוס ולמחוץ מאות אלפים מאחינו בשרינו?? הבושה תתמלא בכל קרן זווית על הימים האפלים הללו שיזכרו בכאב צורב בליבותיהם של כולם מבלי יכולת להימחק.
אך יהיו מעטים שיגידו בגאון ובאושר: "אנחנו מחינו נגד העוול הזה. אנחנו סלדנו מההשתלחות חסרת הרסן ומעצורים נגד ילדים וזקנים ואף פעלנו להיפך מכל האווירה הנסחפת. בכל הזדמנות אפילו מזערית הראינו את הערכתנו למגזר הערכי והנפלא הזה."
אחי החילוני, כמו השואה, כל משהו רע בסוף נגמר. וזה כולל גם את ה- "משהו חדש מתחיל" של בנט - (היום כבר כולם מבינים לאיזה "משהו חדש מתחיל" הוא התכווין- לגיטימצי'ה להדרת ושנאת חרדים במדינה דמוקרטית!!) תחשוב טוב לפני שאתה מחליט להיסחף אחרי אווירת השנאה הסוחפת, כי בעז"ה יבואו ימים אחרים שפויים יותר. וההחלטה שלך כעת תקבע את העתיד שלך האם תיזכר חלילה לדיראון עולם או לזיכרון עולם כחסיד צדק בעם היהודי.
3128000

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: דע מה שתשיב!!

הודעה שלא נקראהעל ידי חנון » 19 מאי 2013, 14:12

אני מתכבד להיות הראשון ששולח לך "3128000" תודה. וברוך בואך לכאן.
נדמה לי שחשוב הנושא שהעלית "דע מה תשיב" ואם יש לך או לאחרים עוד רעיונות
או נתונים רצוי להעלות אותם למען ידעו. ואפי' אם רק אחד ידע לענות
בזכות מה שהעלית או אחרים שיעלו, דיינו. ובפרט שבמצב השיסוי היום
אני מאמין שיעזור להרבה
תודה רבה
חנון

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 14:27

לקוראים
מאת פותח האשכול
אשמח לקבל תגובות הערות והארות.
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חנון » 19 מאי 2013, 14:46

נהניתי ממה שכתבת באם אתה רוצה הערה אולי כדאי לכתוב בלשון עדינה יותר ללא השוואות לעבר
הקרוב וזאת משום שעלול מאן דהו לענות לחילוני בלשון זו ובהשוואה זו וזה לא רצוי כי אז במקום לקבל הבנה נקבל שנאה בגלל ההשוואה
ויהי רצון שכל אשר תעשה תצליח וחפץ ה' בידך יצליח
חנון

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 14:58

אמן ואמן. תודה על הברכה החמה. ואני מצטרף לתפילה, שבאמת לא יהיה ממני שום מכשול.
מקבל את הערתך, אם כי, קשה מאוד לא להשוות כשמולך בן אדם (?) שמתנהל בשיטות תעמולה בתעתיק מושלם לאז..
אבל אני מבין את חששך מליבוי השנאה כשהמשוואה תוצג בפני חילוני.
בל"נ אשתדל ליישם.
ושוב, תודה.
אגב, יש לך מושג איך אני משנה את שם המשתמש באשכול?
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 16:26

לא רוצה להפריע לכם, אבל יש דבר שנקרא 'תודה'. דבר מוזר אמנם, אבל הוא קיים. קשה אמנם לבצע אותו, אבל אפשרי. תשתדלו....
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חנון » 19 מאי 2013, 16:29

אין לי נסיון בזה אבל ניסיתי עכשיו ונראה לי שזה אפשרי כך:
בשורה מעל הפס הכחול בסמל של כוכב [השמאלי] זה פרופיל
פתח שם הגדרות חשבון ושם מימין רשום למעלה השם שלך
שם תנסה לשנות
חנון

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 16:44

אתה לא חנון, אתה שנון...
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי י. בהיר » 19 מאי 2013, 20:13

3128000 כתב:לקוראים
מאת פותח האשכול
אשמח לקבל תגובות הערות והארות.

יש נקודות נכונות בדבריך, אך צריך להיות ממוקד, ולכתוב רק דברים שיש לך ידע מספיק בהם כדי לאמת אותם.
לדוגמא: החישוב שערכת כמה האברך מקבל וכמה הוא נותן, מתייחס רק לנטילה ונתינה ישירה. זה לא הנושא בכלל, אלא היחס הכולל, הישיר והעקיף גם יחד.
הטענה שניסית לטעון, שהשקעת המדינה בכבישים (לדוגמא) מתייחסת יותר לחילוני מאשר לחרדי, לא מצאתי בה הגיון.
דבר נוסף: כאשר עסוקים בהסברה, יש להמנע מביטויי כעס ולעג אישי, או כינויי שמות גנאי, ולהתמקד בנושא הנדון. כל שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם, וד"ל.
י. בהיר

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 20:39

לי. בהיר.
אין הגיון להתחיל לחשב את אחוזי היחס בהשקעת המדינה בכבישים גם לאזרח החרדי, בזמן שהחשבון עם החילוני שמוצץ את המדינה רק עולה ומתעצם.
החילוני מוצץ עשרות מילארדים!! והחרדי שכבר עבר את מיליון נפש, לא מגיע אפי' למיליארד!! אתה מבין? וזה לא בגלל שהם רוב, כי גם אם היינו הרוב לא היינו מגיעים להוצאות גרנדיוזיות על שטויות כמותם, כמו ספורט, אירועי עצמאות, חגיגות חינגות בוקר וערב לרגל יוצ"ט לבן גורגור וחרצל.
אז כשחרדי מקבל אפי' לא פרומיל וחילוני מוצץ את הדמים תרתי משמע, שייך להיכנס לדיון על האחוז המזערי ששותף בהנאתו החרדי בהשקעות הכבישים??
דבר נוסף: אתה טוען כנגדי שכביכול יש השקעות כלליות שהמדינה משקיעה בנו כמגזר חרדי ולדעתך בחרתי להתעלם מהם. אוי בהיר לא בהיר.. ספר לי, ספר לי והאר עיני איזה השקעות המדינה מפרגנת לציבור החרדי???????
רק בבקשה אל תדחוף לי קטנות כמו....... ואלללה אפי' השקעה במשהו מגוחך אני לא מצליח לזקוף לטובתם... טוב זה אני סומך עליך שתצליח לגרד משהו ותנפנף איתו....
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 מאי 2013, 20:53

3128000 כתב:אגב, יש לך מושג איך אני משנה את שם המשתמש באשכול?

אין מצב לשנות!
(אפשר לפתוח ניק חדש - אבל בבקשה שיהיה באותיות איזה 'שם' (כגון "חכם"....), ולא במספרים).
נחמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 21:12

איך אני עושה ניק חדש??
אני צריך למחוק את עצמי מהמערכת?
למחוק עוגיות?
אין לי מושג בגרוש.
אשמח לקבל עזרה.
אני פשוט רוצה להגדיר את שמי באשכול במקום: 3128000
ליצחק זאב ע.
תודה למי שיעזור לי בפירוט ברור.
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 19 מאי 2013, 21:35

אין אפשרות. נקודה.

אתה צריך פשוט ניק חדש, דבר המצריך - כמדומני - מייל אחר וכו'.
לחתום אינו רשאי שלא לחתום
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מאי 2013, 21:39

פותחים בגימייל כתובת חדשה ונרשמים לפורום מחדש עם השם הזה.
לא צריך שום עוגיות ושום עוגות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 21:56

משולש: אתה באמת משולש??
אתה יודע איזה פרויקט זה לפתוח כתובת חדשה בגימייל??
מדוע אי אפשר לפנות למנהל הפורום בבקשה אישית לשנות את השם משתמש המעצבן הזה?...
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 19 מאי 2013, 22:01

איזה פרוייקט זה? 10 דקות גג!!!
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 22:08

תגיד לי, כל פעם אני יצטרך להיכנס למייל הזה בנוסף למייל הרגיל שלי, והכל בשביל להתחבר לפורום וכו'?. אני ישתגע מזה.
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 19 מאי 2013, 22:10

1. פתח מייל חדש.
2. הירשם מחדש לפורום עם כתובת מייל זו.
3. התחבר לפורום, לאחר שאתה מסמן את "זכור אותי במחשב זה".

ובא לציון גואל...
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי שיראל » 19 מאי 2013, 22:10

נהנתי מאד מדברי פותח האשכול ותודה על כך בהחלט אשכול ראוי וחשוב,
אלא שיש כמה דברים שלא התיחסת אליהם וזה,
א. תשלומי המדינה על החינוך אצל הבנות מדובר במאות שקלים לילדה, ואצל הבנים אם הם בחינוך העצמאי כנ"ל ואם בחידר זה כמדומני כחצי מהתשלום לבנות,
ב. מקבלי אבטחת הכנסה,
ג.שרותי נקיון בעיר למקבלי 80 אחוז הנחה אינני יודע אם זה מכסה את העלויות של הנקיון גינון וכל שרותי העיריה,
ד. שרותי בריאות קופות החולים שהתשלום שהאברכים משלמים הוא מינימום ואינו מכסה את העלות האמתית שמגיעה להרבה יותר,
אודה מאד על התיחסות לנושא,
תודה
איזהו מכובד המכבד את הבריות
שיראל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מאי 2013, 22:33

3128000 כתב:תגיד לי, כל פעם אני יצטרך להיכנס למייל הזה בנוסף למייל הרגיל שלי, והכל בשביל להתחבר לפורום וכו'?. אני ישתגע מזה.

אין שום צורך להכנס למייל הזה בכלל. (אלא אם כן אתה מעוניין לקבל הודעות כשיש תגובות בפורום) וגם בלי זה אתה יכול לחבר אותו לאאוטלוק (או לחשבון אחר שימשוך את כל ההודעות משם)
כל הסיפור כולה הוא חמש דקות, וגמרנו.
אתה שוכח בכלל שהיה לך שם ישן בפורום.
אם אתה רוצה הסבר יותר מפורט אולי אתן לך ברחל בתך הקטנה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 19 מאי 2013, 23:07

ללבן היה את רחל הקטנה. שלי הם בשם אחר. סתאאאם.
לגבי השם החדש, הרי אם אני עושה שם חדש אני צריך לפתוח אשכול חדש, לא? ומה יהיה עם האשכול הישן?
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 מאי 2013, 23:12

3128000 כתב:ללבן היה את רחל הקטנה. שלי הם בשם אחר. סתאאאם.
לגבי השם החדש, הרי אם אני עושה שם חדש אני צריך לפתוח אשכול חדש, לא? ומה יהיה עם האשכול הישן?

הוא יסתדר בלעדיך
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שיראל » 20 מאי 2013, 21:39

שיראל כתב:נהנתי מאד מדברי פותח האשכול ותודה על כך בהחלט אשכול ראוי וחשוב,
אלא שיש כמה דברים שלא התיחסת אליהם וזה,
א. תשלומי המדינה על החינוך אצל הבנות מדובר במאות שקלים לילדה, ואצל הבנים אם הם בחינוך העצמאי כנ"ל ואם בחידר זה כמדומני כחצי מהתשלום לבנות,
ב. מקבלי אבטחת הכנסה,
ג.שרותי נקיון בעיר למקבלי 80 אחוז הנחה אינני יודע אם זה מכסה את העלויות של הנקיון גינון וכל שרותי העיריה,
ד. שרותי בריאות קופות החולים שהתשלום שהאברכים משלמים הוא מינימום ואינו מכסה את העלות האמתית שמגיעה להרבה יותר,
אודה מאד על התיחסות לנושא,
תודה

אשמח לתגובה.
שיראל

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 20 מאי 2013, 22:28

תגובה לשיראל:
אתמול עניתי לך תגובה מפורטת. ישבתי על כתיבתה כמה דקות ארוכות אפי' חצי שעה. ואין לי מושג למה אני לא רואה את זה כאן באשכול. אולי בטעות הכנסתי אותה באשכול דע מה שתשיב אחר??

בקצרה אענה כאן:
א. מקבלי אבטחת הכנסה אינם יכולים להיכלל בהגדרה הכוללת של האברכים כי זה לא הסטנדרט הכללי והינם אלפים בודדים מול עשרות אלפים. וזה בדיוק כמו שתביא לי שאלה לגבי אברכים שנהנים מהטבות מהביטוח לאומי עקב היות בנם נכה רח"ל... בקיצור לא מביאים דוגמא מבודדים כשהנושא הוא על קבוצה ענקית.
ב. אתה טוען שתשלום האברכים לארנונה לאחר הנחה אינו מכסה באופן מהותי את שירותי הניקיון בעירם ושאר שירותי העיריה. ועל כך אני עונה לך: כשהמציאות מוכיחה שבכל הערים החילוניות המגזרים החילונים מתוקצבים במיליונים עבור שלל תוכניות "תרבות" מגוונות, אז אני לוקח את מה שהחילוני שילם בארנונה ומה שהוא מקבל חזרה מהעירי'ה, ויוצא לי סיכום פשוט הוא בעצם קיבל עשרות אלפי ש"ח מול נתינה של כמה אלפי ש"ח בודדים!!
אז נכון, החרדי שילם בארנונה פחות אך סחט את קופת העיריה פחות. אך על החילוני אפשר לומר לא מעוקצך ולא מדובשך.. אל תשלם ארנונה מלאה העיקר שתוותר על זריקת מיליונים לתוכניות תרבות חלולות לפחות ברובן..
ג. לגבי מה שאתה טוען שאברכים משלמים לקופות חולים מינימום וכו'.. להיפך!! דווקא האברכים משלמים לביטוח לאומי הכי הרבה מכולם כי כידוע מי שלא עובד משלם מחיר מלא דמי ביטוח לאומי. משא"כ החילוני מסודר בזה ואינו משלם שקל מעבר לחרדי. ואינני רואה בתקצוב המדינה את המימון הרפואי כסבסוד החרדי כי אם מורדים סורים המדינה מעבירה לישראל ומאשפזת אותם ומשקיעה בהם את כל ההוצאות הרפואיות במסירות, וכן בשאר מקרים, שהמדינה אפילו יוצאת לרחבי העולם לעזור אפילו במדינות נחשלות, אין סיבה שאני כאזרח בארץ שעוזר להם בהצדקת קיומם בארץ, לא אקבל מימון רפואי כפי שכל העולם הגויי מבין שצריך לעשות עבור כל בן אנוש שבתחומך.
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיראל » 23 מאי 2013, 22:40

3128000 כתב:תגובה לשיראל:
אתמול עניתי לך תגובה מפורטת. ישבתי על כתיבתה כמה דקות ארוכות אפי' חצי שעה. ואין לי מושג למה אני לא רואה את זה כאן באשכול. אולי בטעות הכנסתי אותה באשכול דע מה שתשיב אחר??

בקצרה אענה כאן:
א. מקבלי אבטחת הכנסה אינם יכולים להיכלל בהגדרה הכוללת של האברכים כי זה לא הסטנדרט הכללי והינם אלפים בודדים מול עשרות אלפים. וזה בדיוק כמו שתביא לי שאלה לגבי אברכים שנהנים מהטבות מהביטוח לאומי עקב היות בנם נכה רח"ל... בקיצור לא מביאים דוגמא מבודדים כשהנושא הוא על קבוצה ענקית.
ב. אתה טוען שתשלום האברכים לארנונה לאחר הנחה אינו מכסה באופן מהותי את שירותי הניקיון בעירם ושאר שירותי העיריה. ועל כך אני עונה לך: כשהמציאות מוכיחה שבכל הערים החילוניות המגזרים החילונים מתוקצבים במיליונים עבור שלל תוכניות "תרבות" מגוונות, אז אני לוקח את מה שהחילוני שילם בארנונה ומה שהוא מקבל חזרה מהעירי'ה, ויוצא לי סיכום פשוט הוא בעצם קיבל עשרות אלפי ש"ח מול נתינה של כמה אלפי ש"ח בודדים!!
אז נכון, החרדי שילם בארנונה פחות אך סחט את קופת העיריה פחות. אך על החילוני אפשר לומר לא מעוקצך ולא מדובשך.. אל תשלם ארנונה מלאה העיקר שתוותר על זריקת מיליונים לתוכניות תרבות חלולות לפחות ברובן..
ג. לגבי מה שאתה טוען שאברכים משלמים לקופות חולים מינימום וכו'.. להיפך!! דווקא האברכים משלמים לביטוח לאומי הכי הרבה מכולם כי כידוע מי שלא עובד משלם מחיר מלא דמי ביטוח לאומי. משא"כ החילוני מסודר בזה ואינו משלם שקל מעבר לחרדי. ואינני רואה בתקצוב המדינה את המימון הרפואי כסבסוד החרדי כי אם מורדים סורים המדינה מעבירה לישראל ומאשפזת אותם ומשקיעה בהם את כל ההוצאות הרפואיות במסירות, וכן בשאר מקרים, שהמדינה אפילו יוצאת לרחבי העולם לעזור אפילו במדינות נחשלות, אין סיבה שאני כאזרח בארץ שעוזר להם בהצדקת קיומם בארץ, לא אקבל מימון רפואי כפי שכל העולם הגויי מבין שצריך לעשות עבור כל בן אנוש שבתחומך.

מה לגבי זה
שיראל

הודעה שלא נקראהעל ידי י. בהיר » 23 מאי 2013, 23:33

עצם העלאת הנושא היא ברוכה, אבל חשוב לדון בתמונה הכוללת ולא ברמת האיש הבודד, או בהעברות הישירות הקשורות לכולל.

אנסה להציג מבט רחב יותר:

אוצר המדינה אמור לספק את כל צרכי האזרחים, וזה כולל:
1. הגנה ובטחון בגבולות ובפנים הארץ. מובן שבמצבנו ככבשה בין שבעים זאבים הצרכים הם גדולים ועצומים. זה סעיף מכביד ביותר על תקציב המדינה.
2. בנייה, תחזוק ושיפור של תשתיות תחבורה, כבישים, מסילות רכבת וכו'.
3. מימון מערכת חינוך לכל ילדי ישראל. (גם אם לא מממנים לתלמודי התורה והחיידרים את מלוא העלות, עדיין החלק שהם מקבלים הוא גדול מאד).
4. מענקי איזון וסיוע ממשלתי לרשויות המקומיות, כדי שיוכלו לתת את השרותים המוניציפליים, ובפרט לערים שנמצאות בגרעון תפעולי. השרותים המוניציפליים הם חשובים ומועילים לכל אזרח ואזרח, כולל תחזוקה ותשתיות בתוך הערים, מימון מוסדות חינוך ותרבות, סיוע לחינוך מיוחד, הקצאה ובנייה של מתנסי"ם ומבנים לצרכי ציבור, נקיון ותברואה, הסרת מפגעים, פיקוח אבטחה וכו'.
5. מערכת הבריאות אשר כל האזרחים נהנים ממנה בשווה, ועלותה יקרה מאד, הממומנת בעיקר ע"י מס הבריאות המשולם כאחוז מתוך ההכנסה, ובעלי הכנסות גבוהות משלמים את רובו.
6. תכנון ערים והשקעה בתשתית לדיור בכל רחבי הארץ, כולל תכנון, שיווק וסבסוד לרוכשי דירות. דבר שאזרחים מכל המגזרים נהנים ממנו.
7. שרותי רווחה ותמיכה, למעוטי יכולת, נכים, קשישים - מכל המגזרים.
8. מימון והשתתפויות בהכשרה מקצועית ולימודים אקדמיים לכל האוכלוסיות.
9. סיוע לפיתוח טכנולוגיות חדשניות, שמחזקות את המשק והכלכלה עבור כל האזרחים.
10. סיוע למפעלים וליצואנים, ע"י סובסידיות שונות, כדי שיוכלו להעסיק עובדים.
11. מענקים למעסיקים לעידוד העסקת עובדים בפריפריה ואוכלוסיות חלשות כלכלית.
ועוד ועוד.

מכל הדברים הנ"ל, נהנה האזרח החרדי במידה דומה לכל אזרח אחר.

מאידך, האברך החרדי משלם לאוצר המדינה:
1. מס רכישה על דירות שהוא רוכש לעצמו ולילדיו.
2. מס שבח על מכירת דירות ונכסים.
3. מע"מ על כל הוצאותיו השוטפות, כולל מזון מים טלפון חשמל ועל כל הרכישות, שמסתכם באלפי ש"ח בחודש.
4. מסים על הדלק, אם יש ברשותו רכב.
5. אברך משלם מס בריאות וביטוח לאומי בשיעור מינימום שהוא גבוה יחסית להכנסה.
6. מס בריאות, ביטוח לאומי על הכנסות אשתו, וכן מס הכנסה במידה והיא מגיעה לחיוב מס אחר נקודות הזיכוי.
7. עולם התורה בארץ ישראל חי מתרומות מחו"ל, כל אברך מביא בזכותו כסף זר שנכנס למערכת הכלכלית בארץ, ומפרנס את הישראלים. זה כולל מימון מחו"ל לבניית ישיבות מוסדות ציבור ובתי כנסת, שרק ציבור האברכים והציבור החרדי גורמים לגיוס הכספים הזה, שמפרנס את הקבלנים, בעלי המקצוע והרשויות השונות.
8. לכל אברך יש חלק בתיירות שנלווית לעולם התורה בארץ ישראל, ולעשרות אלפי תלמידים שמגיעים מחו"ל ללמוד בארץ, מכניסים כסף זר למדינה, וחיים כאן כמו תיירים. הם רוכשים דירות, וממשיכים במשך שנים לחיות מכסף מעבר לים, שערכו לקופה הציבורית רב הרבה יותר מגלגול הכסף הפנימי בתוך הארץ. אחת הבעיות המרכזיות של הכלכלה בישראל היא שאין לנו למי למכור, כי אין יחסי מסחר עם השכנים שלנו, ואנו סגורים בתוך עצמנו. לייצא מעבר לים קשה, תחרות קשה, כולל עלות ההובלה למרחקים. לכן הכסף מהעולם היהודי שנכנס לארץ, יש לו ערך מוסף שקשה להפריז בערכו.

ועוד ועוד.

אחרי כל הנ"ל, יש מקום לדון ולהתווכח, האם הציבור החרדי בכללותו עולה למדינה יותר, או נותן יותר, או אולי בסך הכל יש איזון סביר.
י. בהיר

הודעה שלא נקראהעל ידי סקאפלער » 24 מאי 2013, 00:14

רב בהיר כתבת
ערך מוסף שקשה להפריז בערכו
אני קשה להבין מלים גבוהות אולי תסביר לי את זה במלים יותר פשוטות בבקשה
סקאפלער יש רק אחד!
סקאפלער

הודעה שלא נקראהעל ידי י. בהיר » 24 מאי 2013, 00:34

סקאפלער כתב:רב בהיר כתבת
ערך מוסף שקשה להפריז בערכו
אני קשה להבין מלים גבוהות אולי תסביר לי את זה במלים יותר פשוטות בבקשה

השאלה שלך מזכירה לי את המכתב למערכת דלהלן:
"לכבוד מערכת הארץ! אני מנוי על עיתונכם זה שנים רבות. בכתבה שפירסמתם בגיליון הקודם הופיע המשפט 'הדיסוננס הקוגניטיווי בין הפוזיטיוויזם הקולקטיווי לנגטיוויות הדטרמיניסטית היא מהרעות החולות של הציונות'. ורציתי לשאול - מה זה, לעזאזל, ציונות?".
ועכשיו ברצינות: אני קצת עייף מכדי להכנס לעומק הדיון עכשיו.
אבל הרעיון הכלכלי מובא כבר בגמ' ברכות כשנכנסו אצל דוד המלך ואמרו לו עמך ישראל צריכם פרנסה, ואמר להם צאו והתפרנסו זה מזה אמרו לו אין הבור מתמלא מחוליתו וכו'. כלומר, הכסף שבידי כולנו אינו מספיק, ולא יועיל אם נעביר אותו מיד ליד, עדיין ישאר מחסור. לכך צריך להביא כסף מחוץ למערכת. זה ניתן לעשות ע"י יצוא ריווחי, ע"י תיירות נכנסת בכמות גדולה, או ע"י מציאת משאבים חדשים. אצלנו בישראל היצוא ברוב התחומים מקרטע, וזקוק כל הזמן להחיאה בדמות סובסידיה ממשלתית. התיירות הנכנסת היא חלשה יחסית, בגלל שקשה לנו להציע לתיירים חבילות אטרקטיביות, ואפילו הישראלי הממוצע יוצא לנופש לחו"ל כי זה יותר זול.
מה שנשאר זה רק הכסף הזר שהחרדים מביאים לארץ, ע"י שהם טיפחו את מרכז התורה העולמי בארץ ישראל. נכון, המדינה תומכת במרכזים אלה, אבל הם לא מאכזבים כלכלית, ומכניסים למדינה כסף זר בכמויות עצומות.
י. בהיר

הודעה שלא נקראהעל ידי סקאפלער » 24 מאי 2013, 00:43

צדיק בהיר שלי עשית לי יותר קשה
אם אתה כותב קשה להפריז בערכו זה אומר שזה דבר נורא חשוב או זה אומר שזה דבר לא חשוב ואולי קצת הסבר איך זה נכנס בתוך המלים האלה
סקאפלער יש רק אחד!
סקאפלער

הודעה שלא נקראהעל ידי רוצה להיות טוב » 24 מאי 2013, 01:33

נראה לי שקצת מוזר לטעון שהחרדים אכן מממנים את המדינה/ החילונים.
הקשקוש הנצחי בנוגע למע"מ נראה לי דמגוגיה ממעלה ראשונה, שכן על כל מוצר או שרות שנרכש משולם מע"מ באופן שווה, כך שוודאי שמי שצורך יותר מוצרים ושרותים משלם בעקיפין מס גבוה יותר.
אברך שזוכה ולומד תורה מתוך הדחק ומתפרנס מ5-6 אש"ח בחודש גם אם הוא צורך הרבה יותר לחם וחלב מכל ישראלי אחר, מכל מקום המע"מ שלו מוגבל להכנסתו, לעומת ישראלי אחר שמרוויח יותר וצורך בכל הכנסתו מוצרים כך שהמע"מ שלו גבוה הרבה יותר, חוץ ממס הכנסה שעליו לשלם.
בינינו, כמה אברכים משלמים מס הכנסה?, הרי כדי להגיע לחבות מס, הרי שאברך רגיל עם 4-5 ילדים צריך להרויח איזה 10 אש"ח בחודש כדי שהוא ישלם מס בפועל, וכמה אברכי כולל מגיעים לחבות מס, הלוואי והם ירוויחו כך שהם יאלצו לשלם מס...
לכן הטענות כאילו החרדים משלמים מס בפועל היא טענה קטנונית שלא מתאימה ללומדי גמרא.
אין כל ספק שתרומתם של האברכים לכלכלת המדינה היא מכריעה שהרי אם אין תורה אין קמח וכו' וכו', וק"ו לבטחון המדינה (עומדות היו רגלינו וכו', מי גרם שעומדות רגלינו, שערייך ירושלים), אבל הטענות האלו קשה לשכנע בהם אנשים שלא חונכו על יסודות היהדות.
ומשכך, אין עלינו חובה ועניין לשכנע את אחינו התועים והטועים בצדקת דרכינו, די לנו במה שאנו יודעים שהצדק איתנו את השאר נשאיר למשיח צדקנו שימלא את הארץ דעה.
הנלענ"ד כתבתי
רוצה להיות טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי האח הקטן » 24 מאי 2013, 03:04

סקאפלער כתב:צדיק בהיר שלי עשית לי יותר קשה
אם אתה כותב קשה להפריז בערכו זה אומר שזה דבר נורא חשוב או זה אומר שזה דבר לא חשוב ואולי קצת הסבר איך זה נכנס בתוך המלים האלה

'להפריז' הכוונה 'להגזים'. כשאומרים על משהו שקשה להפריז (להגזים) בערכו, מתכוונים לומר שזה דבר כל כך חשוב, שכל מה שנגיד עליו, אפילו קומפלומנטים גדולים (הטעות במקור, מוקדש באהבה לסקאפלער...) - זה עדיין יהיה נכון, ולא מוגזם.

במילים אחרות, קשה להגיע להגזמה בערכו, משום שכל דבר טוב שנאמר עליו הוא נכון.

אם הבנת, אז יש לי בקשה ממך שתחזיר לי טובה מסוימת. תודיע לי ואגלה לך
האח הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 מאי 2013, 08:56

רוצה להיות טוב כתב:נראה לי שקצת מוזר לטעון שהחרדים אכן מממנים את המדינה/ החילונים.
הקשקוש הנצחי בנוגע למע"מ נראה לי דמגוגיה ממעלה ראשונה, שכן על כל מוצר או שרות שנרכש משולם מע"מ באופן שווה, כך שוודאי שמי שצורך יותר מוצרים ושרותים משלם בעקיפין מס גבוה יותר.
אברך שזוכה ולומד תורה מתוך הדחק ומתפרנס מ5-6 אש"ח בחודש גם אם הוא צורך הרבה יותר לחם וחלב מכל ישראלי אחר, מכל מקום המע"מ שלו מוגבל להכנסתו, לעומת ישראלי אחר שמרוויח יותר וצורך בכל הכנסתו מוצרים כך שהמע"מ שלו גבוה הרבה יותר, חוץ ממס הכנסה שעליו לשלם.
בינינו, כמה אברכים משלמים מס הכנסה?, הרי כדי להגיע לחבות מס, הרי שאברך רגיל עם 4-5 ילדים צריך להרויח איזה 10 אש"ח בחודש כדי שהוא ישלם מס בפועל, וכמה אברכי כולל מגיעים לחבות מס, הלוואי והם ירוויחו כך שהם יאלצו לשלם מס...
לכן הטענות כאילו החרדים משלמים מס בפועל היא טענה קטנונית שלא מתאימה ללומדי גמרא.
אין כל ספק שתרומתם של האברכים לכלכלת המדינה היא מכריעה שהרי אם אין תורה אין קמח וכו' וכו', וק"ו לבטחון המדינה (עומדות היו רגלינו וכו', מי גרם שעומדות רגלינו, שערייך ירושלים), אבל הטענות האלו קשה לשכנע בהם אנשים שלא חונכו על יסודות היהדות.
ומשכך, אין עלינו חובה ועניין לשכנע את אחינו התועים והטועים בצדקת דרכינו, די לנו במה שאנו יודעים שהצדק איתנו את השאר נשאיר למשיח צדקנו שימלא את הארץ דעה.
הנלענ"ד כתבתי

קח בחשבון כמה דברים:
א. האברכים כולם הם כעשירית מהגברים בציבור החרדי. ואולי פחות. (כתבתי על זה באשכול אחר) ואם כן כל החרדים העובדים משלמים מיסים כמו כולם ויותר. כולל כל המיסים.
ב. גם האברכים רובא דרובא נשותיהם עובדות ומשלמות את כל המיסים.
ג. העובדה היא שיותר צריכה למשפחה עם 10 נפשות מאשר למשפחת ילד וכלב. יתכן ששאר הכסף בבנק ולא משולם עליו מע"מ, יתכן שהוא משולם למקומות בילוי בחו"ל וכדומה.

יש עוד דברים ואין לי זמן להאריך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שלמה קוסטליץ » 24 מאי 2013, 10:59

מעבר לזאת, כשתקח 17% מ4,000-5,000 ש"ח שהאברך החרדי משלם, ותשווה זאת למה שהוא מקבל, תבין למה הוא נותן למדינה יותר.
סמל אישי של המשתמש
שלמה קוסטליץ

הודעה שלא נקראהעל ידי 3128000 » 26 מאי 2013, 10:04

רוצה להיות טוב כתב:נראה לי שקצת מוזר לטעון שהחרדים אכן מממנים את המדינה/ החילונים.
הנלענ"ד כתבתי

צר לי מר רוצה להיות טוב, אך אתה לענ"ד אוטם את מוחך מהגיון מינימאלי:
אני גם לא מבין מאיפה העוז והחוצפה לטעון על כסף שאני משלם למדינה בכל חודש בין מאות לאלפי שקלים, שזה דמגוגיה ממעלה ראשונה???
תגיד לי, מי קבע שאני חחיב להתייחס לצורה שהחילוני משלם למדינה כצורת הכנסה בלעדית הראויה להיחשב כתרומה למדינה, ולא צורת התשלום שאני משלם למדינה??
לאיזה דרגות חוצפה ועזות פנים אתם מובילים!!?? זה פשוט שערוריה ממדרגה ראשונה!!! מה שאתם נותנים למדינה זה נחשב כתשלום ומה שאנחנו נותנים למדינה זה לא?? אפילו שאנחנו נותנים אלפי שקלים?? זה פשוט אבסורד שגובל ברשעות לשמה!!!
אם אתה נותן שקיק ציפ'ס ואני נותן ארגז לחם אז אתה יכול לקבוע שרק ציפס נחשב לנתינה, ומה שאני נותן ומשקיע אינו נחשב כלום?? חצוף!!
בכל קניה אני מתפוצץ לראות את העשרות עד מאות ש"ח שהולכים מכיסי למדינה, ואתה אומר לי יא פרזיט שלא משלם מיסים??
מי שמך לקבוע זאת?? איזו זכות חוקית מוסרית נתנה לך את הכח והסמכות לקבע מוסכמה כזו??
תכניס את זה למוח הקטן שלך טוב טוב!! זה לא משנה בכי הוא זה שהחילוני נותן מס מתוך המשכורת שלו מעבר למס שהוא משלם דרך הקניות שלו, כי אם הוא מקבל בחזרה את כל מה שהוא נתן בתוספת של מיליונים, זה לא נחשב שהוא נתן כלום!!!
(כאן אחדד את דבריו הקצרים של קוסטליץ בתגובתו לעיל)
אם החילוני מוצץ את המדינה בתקציבים אדירים וברבים מהם על שטויות כמו מופעי תרבות מגוחכים וכן תקציבים ענקיים עבור עיר ללא אלימות וכו', האם שייך בכלל לומר שהוא נותן משהו למדינה?? האלפי שקלים שלו נחשבים להכנסה בכלל- כשבתכל'ס הוא חולב מיליונים בכל חודש???
לכן אני חוזר וטוען, שעל אף שהחילוני קונה יותר, וממילא נותן יותר מע"מ למדינה, בתכל'ס הוא מקבל חזרה מהמדינה את כל כספו עם ריבית של מיליונים!!!!! לעומתו החרדי לא מקבל כלום!!! וכמה שתעשה חשבון של הוצאות המדינה בתשתיות כבישים ובחינוך וכו' וכו' על כל אזרחי המדינה ובתוכם נכללים החרדים והחילונים, לא יעזור לך כלום לנסות ולהתמקדד בכך שהנה החרדי מקבל מהמדינה הרבה, כי תמיד אני יקח את החילוני ממול ויבדוק כמה הוא נותן למדינה וכמה הוא מקבל בכל (!) המישורים, וכך תמיד תראה שכאזרח, החילוני תמיד מקבל כפול בעשרות אחוזים (!!) החזרים מהמדינה למרות שבתוצאה סופית של בדיקת הנתינה של האזרח מול הקבלה מהמדינה, ייצא לך שהחרדי נתן למדינה הרבה יותר מהחילוני. משום שהחרדי מקבל מהמדינה בחזרה פרומיל מול מה שהחילוני מקבל. אם החרדי מקבל מהמדינה חמישים אחוז, אז החילוני מקבל מאה וחמישים אחוז!!!!!!!
3128000

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 29 מאי 2013, 00:51

רוצה להיות טוב כתב:בינינו, כמה אברכים משלמים מס הכנסה?, הרי כדי להגיע לחבות מס, הרי שאברך רגיל עם 4-5 ילדים צריך להרויח איזה 10 אש"ח בחודש כדי שהוא ישלם מס בפועל, וכמה אברכי כולל מגיעים לחבות מס, הלוואי והם ירוויחו כך שהם יאלצו לשלם מס...
הנלענ"ד כתבתי

הגיע הזמן להתרענן מהשקר הגדול שהעובד משלם מס הכנסה. תראה, רוצה להיות טוב, תרצה להיות גם מעמיק: את מס הכנסה לא משלם העובד. את זה משלם הצרכן. העובד מסכם עם המעביד על משכורת נטו. את כל ההוצאות של המעביד, מס הכנסה, מס מעסיקים, ביטוח לאומי, ומה עוד, את זה הוא מגלגל על הלקוחות. אז, בכל גביע לבן שעולה 6 ש"ח (רק דוגמא...) 4 ש"ח הולכים למדינה.
החילוני קונה מוצרי מותרות, מחו"ל, שאז חלק גדול מהכסף בורח החוצה. החרדי כמעט הכל משתמש לצריכה ממוצרים מקומיים, רוב הכסף שלו נשאר כאן. כפי שהסביר בהיר, חלק מהכסף החרדי הוא יבוא נקי מחו"ל מתרומות, ולא כסף במעגל סגור. כך שזוהי תוספת נטו למדינה, בכוח הקניה.

ועוד נושא שלא נדון כאן מספיק, זה קניית דירות, ולא רק אחת (לצערינו...) כאשר מחיר דירה הוא 70% מיסים, כולל הקרקע שהכסף זורם ישר למדינה. עכשיו יותר קל לך להיות גם טוב וגם חכם.
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 מאי 2013, 08:29

אתמול בעיתון כתבו ששליש מהכנסות המדינה למיסים הם ממע"מ.
אם כן זה לא איזה 17 אחוז זניחים שהחרדים אוהבים לנפנף בהם, אלא זהו סוג המס הגדול והמנופח ביותר מבין המיסים השונים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משהו מצחיק » 29 מאי 2013, 12:51

חברה, כתבתם פה דרשות ארוכות מאוד ואין זמן וכח לקרוא את זה לכן אכתוב בקיצור את דברי ויתכן שכבר מאן דהוא כתב את זה.

א. כל בעל עסק עושה חשבון לעוד שנה כמב אני ארוויח, בעוד שנתיים וכן הלאה, כמה אני צריך להשקיע לשנה הקרובה כדי שארוויח כך וכך, ולשנה הבאה ולעוד שנתיים, החישובום בדר"כ הם עד 20 שנה 30 שנה.

ב. כל בקבוק קולה שאני קונה רוב הכסף הולך למדינה/עירייה, מע"מ, ארנונה ארנונה של העסק, יתרת המע"מ של בעל החנות לאחר הניכוי, מס של הדלק למשאית הובלה, ארנונה למפעל, יבוא מוצרים (פלסיקה של הבקבוקים) ג"כ חייבים במס, הפרשי מע"מ במפעל, מס הכנסה לכלל העובדים, וכן הלאה. (יש מס ישיר ומס עקיף, רוב ההכנסות במדינה הם ממס ישיר), הוי אומר קניתי בקבוק קולה ב 5 ש"ח 2.5 ש"ח למדינה בערך.

ג. כל ילד שנולד במדינה זה הכנסה למדינה. עוד בקבוק קולה ועוד מטרנה ועוד ועוד.....
עלות ילד למדינה זה הרבה כסף, נכון, הוצאות לידה 10,000 ש"ח, מענק לידה, דמי לידה, קצבאות, בריאות, לימוד וכן הלאה.

וכאן אני מסכם את דברי בהוכחה שהחרדים הם הכנסה למדינה.
מדינת ישראל צריכה לעשות חשבון מה יהיה בעוד 10 שנים ,30 שנים וכן 50 שנה. לא יהיה בעל עסק שיאמר אני לא משקיע כלום ולא אכפת להשאר באותו מצב, כל אחד חייב ורוצה להתפתח. ולכן גם ישקיע כסף והרבה כסף כדי להמשיך להתקדם.

אלא מאי, עסק רגיל מסתכל על טווח של 10 20 שנה, כי אח"כ הוא לא מפרגן כ"כ הרבה ליורשים, שיתמודדו לבד, משא"כ מדינת ישראל, שעל פי דמיונם, זה דבר שאמור לשרוד לתמיד, לכן צריך להשקיע כסף לעתיד, והרבה כסף.

נקח דוגמא, אביו של יאיר לפיד נפטר בגיל ... תורם למדינה ברגע זה בדיוק כמה שהוא תרם לפני 50 שנה. 2 נפשות שמשלמות מיסים בן ובת (אני לא יודע אם בדיק יש לו רק בן ובת אך זה הסטנרט שם ולקחתי סתם דוגמא של בן אדם) וכן ילדיו לא התקדמו כי יש להם ג"כ בן ובת (אחד הולך לחשבון של האשה)משא"כ סבי ע"ה שהשאיר אחריו 13 ילדים, שדרך אגב כולם עובדים, ולכל אחד מהילדים יש בלעה"ר ג"כ כמה ילדים, הוי אומר שההכנסות של המדינה מסבי ע"ה הם כפול 100 מאביו של יאיר לפיד, וההכנסות של המדינה ממני עצמי בעוד 30 שנה יהיו כפול ה' יעזור 10000 משל יאיר לפיד.

אמור מעתה השקעה קטנה בילודה, קצבאות ילדים וכד' הם השקעה לטווח ארוך.
זה אמרתי בקצור דברים בלי חשבונות של כמה משתמשים וכמה אוכלים היות ובצבור החילוני יש הוצאות שאין אצלנו ב"ה , טיסות (מסכנה גב' כהן שרק פעמיים בשנה) מלונות, תיאטרון, דירות פאר והדר, ועוד ועוד וכן הם מקבלים מהמדינה יותר מאיתנו, שכ"ל, קח שלנו חברי הפורום הזה אין את כל הנתונים.

ולגבי הכבישים ידוע מה שאמר ר' עקיבא בנושא, שהם עושים את זה לטובתם, תגיד לי אתה, לא היית מעדיף לחיות היום בלי כבישים ובלי טכנולגיה כך שלא הייתם צריכים ליסוע כל יום לחתונה בקצה העולם? היה עדיף לחיות כמו פעם בעיירה קטנה וכד', הבעיה היחידה הייתה שלא היה את הפורום הזה, נו, היינו מסתדרים כי כך היה לנו זמן לשבת וללמוד וקצת לדבר בשטיבל בפנים גלויות והיינו יכולים לעזור אחד לשני, (אופטלגין רטלין פסיכולוג)
משהו מצחיק

הודעה שלא נקראהעל ידי משהו מצחיק » 29 מאי 2013, 14:50

ובנוסף לזה תכניס את הוצאות הפשע החילוני, דהיינו, עייניות בבית הספר, שוטרים שנקראים לכל מקום, פרליטות המדינה לכל אירוע קטן, ועוד..
משהו מצחיק

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, אלי 1, אני פה, דודגדול, ירושלים של מעלה, ירושלמי בנשמה, נתנייתי ו־87 אורחים