חדשות מקומיות ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: ליאון ראש העיר

הודעה שלא נקראהעל ידי חמו » 28 ינואר 2019, 01:00

הזוי ובזוי: עיריית ירושלים אישרה באופן חריג לקבוצת 'נשות הכותל' להקים דוכן ייעודי להנחת תפילין עבור נשים, כחלק מאירוע "יום הנחת התפילין הבינלאומי". הדוכן יוצב ביום ראשון הבא ברחבת המשביר הישן ברחוב קינג ג'ורג'.

מנשות הכותל נמסר, כי "לאחר חצי שנה ובעזרת המחלקה המשפטית הצלחנו להשיג אישור מהעירייה להקמת דוכן תפילין. מיותר לציין שחב"ד מקיימים דוכן באופן בקביעות ברחוב יפו ואיש לא מרים גבה, זה מבליט את העובדה שכל הקשיים שהוערמו עלינו בחודשים אלה – הן ביטוי למדיניות של הדרת נשים מזכויותיהן הדתיות".

מעירית ירושלים טרם התקבלה תגובה
קרדיט
"אקטואליק"
חמו

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 31 ינואר 2019, 22:37

מ"מ ראש עיריית י-ם אליעזר ראוכברגר ב"קול חי": "העובדה שבקרית יובל יש מאות משפחות וילדים שלא מקבלים את מה שמגיע להם, לא מתקבל על הדעת. הם אזרחים שווי זכויות. אני מקווה שזה לא קשור לאירוע המזעזע בבית הכנסת, למרות שההסתה קיימת כל הזמן".

אשמח אם מישהו יסביר לי את פשר המשפט הזה כי ממש כואב לי הראש מזה
להזכירכם, ברקת איננו וליאון ראש העיר וראוכברגר סגן ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה,
לדגל התורה יש השפעה אדירה בעיריית ירושלים וראוכברגר מתלונן !!!!! מה הוא רוצה עכשיו? מה לא טוב ? יש מאות משפחות שלא מקבלות את מה שמגיע להם?? הלו, הלו, הבחירות הסתיימו, אתם בעלי הבית בעירייה תפתרו להם את המצוקות ! מה תפקידך ? החסידים התרסקו , אי אפשר יותר להאשים אותם,
שמישהו יסביר לי את זה כי איך שלא מסתכלים על זה זה נראה מופרך
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 23:13

תנוח דעתך, הוא לא כזה טיפש כמו שאתה עושה אותו.
לא שמעתי את הראיון אבל אני מניח שבהמשך הוא אמר שהוא וחבריו מתכוננים לפתור את כל הבעיות או משהו בסגנון.
הכל בס"ד.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי גליציא » 01 פברואר 2019, 01:29

לא הנתי את התמיהה העצומה.
האם הכל הידיו של חברי מועצת העיר? האם הם מלאכים שפותרים את כל הבעיות?!
אולי הוא דיבר על ההתנכלות של התושבים המקומיים אליהם, אולי הוא דיבר על זה שהמתנ"ס עושה הם בעיות,
נכון, הם ניצחו, אבל זה לא אומר שכל הבעיות בקרית יובל באו על פתרונם, ועל זה הוא מתלונן.
סמל אישי של המשתמש
גליציא

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 פברואר 2019, 14:35

טבי כתב:מ"מ ראש עיריית י-ם אליעזר ראוכברגר ב"קול חי": "העובדה שבקרית יובל יש מאות משפחות וילדים שלא מקבלים את מה שמגיע להם, לא מתקבל על הדעת. הם אזרחים שווי זכויות. אני מקווה שזה לא קשור לאירוע המזעזע בבית הכנסת, למרות שההסתה קיימת כל הזמן".

אשמח אם מישהו יסביר לי את פשר המשפט הזה כי ממש כואב לי הראש מזה
להזכירכם, ברקת איננו וליאון ראש העיר וראוכברגר סגן ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה,
לדגל התורה יש השפעה אדירה בעיריית ירושלים וראוכברגר מתלונן !!!!! מה הוא רוצה עכשיו? מה לא טוב ? יש מאות משפחות שלא מקבלות את מה שמגיע להם?? הלו, הלו, הבחירות הסתיימו, אתם בעלי הבית בעירייה תפתרו להם את המצוקות ! מה תפקידך ? החסידים התרסקו , אי אפשר יותר להאשים אותם,
שמישהו יסביר לי את זה כי איך שלא מסתכלים על זה זה נראה מופרך

גא"מ לתמיהתך.
זה נראה שהוא מחפש בכוח על מה להתלונן, כפי שהוא אהב ואוהב לעשות בכל הזדמנות.
הבעיה הוא שמישהו צריך לבוא ולהציב מראה מול פניו ולהגיד לו שהוא יתלונן לעצמו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 03 פברואר 2019, 18:15

בסדר,
נזכור את זה כשיוחנן וייצמן יתלונן על חילולי שבת
הוא הרי בעירייה, אז הוא הרי יכול להחליט על הכל, לא?!
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 03 פברואר 2019, 20:47

נשות הכותל הקימו היום דוכן להנחת תפילין במרכז ירושלים
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 21:24

פרלשטיין: ‏
הישג חרדי: לפני שעה קלה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים תוכנית להקמת כולל בלב שכונת רמת שרת החילונית.
חברי הקואליציה בוועדה תמכו פה אחד.
המתנגדים: עופר ברקוביץ וימית יואלי.
תושבים בשכונה זועמים.
מלחמת חילונים-חרדים חדשה בפתח? ‎
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)
אחד שאכפת לו

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 06 פברואר 2019, 23:00

במהלך תפילת ראש חודש אדר שנערכה הבוקר (רביעי) בה השתתפו מאות נשים וגברים, הגיעו גם פעילות "נשות הכותל" ואחת המתפללות טענה כי הוכתה על ידי פעילת נשות הכותל והגישה תלונה במשטרה נגד המכה.

במטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים אומרים כי האירוע זה מגיע אחרי שפנו אתמול במכתב לשר הדתות, יצחק ועקנין, בו הזהירו מאלימות של נשות הכותל: "מי יגן על הנשים והנערות בתפילת ר"ח אדר א', מפני אלימות נשות הפרובוקציה?", כתבו במכתב.
בהמשך תיארו הנשים את האלימות בה נקטו נשות הפרובוקציה כנגד המתפללות, ואת העובדה כי המאבטחים לא מתערבים בנידון. את המכתב סיימו בשאלה: "האם לרבבות הנשים המבקשות להתפלל אין זכויות?".

במטה המשותף מסרו כי התקנות בנוגע להתנהלות בכותל הן עמומות כרגע, ובעקבות המצב לא ניתן לאסור את מעשיהן של נשות הכותל, שגורמות לפרובוקציה מידי ראש חודש: "גם היום, כמו בכל ראש חודש, מאות נשים וגברים הגיעו לתפילת ראש חודש בכותל המערבי, מול מיעוט פרובוקטיבי ואלים שבאו לבזות ולחלל את הכותל. גם היום נתקלנו באלימות מצידן. המצב הזה חייב להשתנות ואנחנו קוראים לשר הדתות לתקן את התקנות כפי שביקשה הרבנות הראשית כבר בקיץ האחרון, וכפי שקידם את הדברים השר אזולאי ז"ל. התקנות בכותל חייבות לאפשר תפילה אך ורק ע"פ המסורת וע"פ ההלכה היהודית, אך ורק ע"פ הרבנות הראשית לישראל".

תלונה במשטרה על אחת מנשות הכותל.jpg
תלונה במשטרה על אחת מנשות הכותל.jpg (21.1 KiB) נצפה 565 פעמים

מקור: ערוץ 7
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)
אחד שאכפת לו

Re: חדשות מקומיות ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 09 פברואר 2019, 21:51

החל ממחר צפויים עומסי תנועה כבדים בכניסה לירושלים בשל עבודות תשתית

שוב חסימות ושיבושים בכניסה לעיר: מחר, ראשון בבוקר, יחלו עבודות תשתית חריגות בכניסה לירושלים – זאת במסגרת סלילת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) בין הרחובות ויצמן וירמיהו. במסגרת העבודות תופסק פעילות מערך הרמזורים למשך שישה ימים. ראשי הפרויקט ממליצים להגיע בדרכים חלופיות.

למגיעים ברכב פרטי מומלץ להיכנס לעיר דרך כביש 443 או כביש 1 דרך מנהרת הארזים, ולצאת ממנה דרך כביש בגין לכיוון מנהרת הארזים או דרך כביש 443, אך מומלץ כל העת להתעדכן באפליקציית waze. יש לציין כי במהלך עבודות התשתית, התחבורה הציבורית תפעל כסדרה ומומלץ להשתמש ברכבת, וברכבת הקלה. עם השלמת העבודות ייפתח לתנועה נתיב ייעודי לתחבורה הציבורית שישפר את מערך התחבורה הציבורית בכניסה לעיר.
מי זה

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: RUSHL, אברומי, אני פה, דודגדול, חיימקה, מקצועי, משולש, עלה זית, פונביצ'ער, ראובן_חסיד, שמעון ווייס ו־147 אורחים