חדשות מקומיות ירושלים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: ליאון ראש העיר

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 14 נובמבר 2018, 03:13

אין חשש
כי ההפרש הוא קרוב ל9 אלף קול
וקולות החיילים בסביבות ה6 אלף.
א יודעלע

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי תם שבהגדה » 14 נובמבר 2018, 03:16

בניו כתב:למה לא מדברים על הקולות של החיילים
מיספרית, אם 75 אחוז מקולות החיילים לברקוביץ אז הוא עולה
נראה שאף אחד לא חושש לזה למה?

יש הפרש של 8300 קולות לטובת ליאון שזה יותר מקולות החיילים, (בסיבוב ראשון היה 8500) והפעם צפוי פחות, כמו"כ צפויים שם לא מעט קולות גם לליאון. כך שאין לעופר שום סיכוי, הוא בונה על מאבק משפטי שגם הוא חסר סיכוי, וזה מוכיח שהוא ילד קטן ומתלהב שלא יודע להפסיד בכבוד.
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם
תם שבהגדה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 נובמבר 2018, 03:43

טוב, האחרון שיוצא מכבה את האור. לילה טוב
קבצים מצורפים
תמונה שחורה.png
תמונה שחורה.png (1.67 KiB) נצפה 10271 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 נובמבר 2018, 05:05

מזל - טוב
יש שכר לפעולתך....
ראינו בחוש רצון יראיו יעשה
לילה טוב,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 14 נובמבר 2018, 06:02

הגיגי לערב שמח זה
השפיות ב"ה ניצחה
ואנסה כעת להיות הסניגור של דגל והקטיגור של ההתנהלות של אגודה (לכה"פ של רובה)
ואתיייחס לטענות אחת אחת

א. מדוע לא בחו ביוסי דייטש

יש לזה כמה תשובות

1 התשובה העקרונית
גדולי הדור מן הגראי"ל זצ"ל ומרן הגרי"ג ומן הגר"ח ושלוחיהם הגר"ב סולוביצ'יק והגר"ד כהן שליט"א (ולא יענקי קנייבסקי ומוטי פלאי)
עשו חושבים אחר כהונתו של לופו והגיעו למסקנא שבראש עיר חרדי בירושלים יצא שכרנו בהפסדנו מפני שאין לו יד חופשית מאימת וממעקב התקשורת וכדו' כי עצם היותו מושכת אש ולכן בזמן לופו לא קיבלו החרדים שום הקצאה וכדו' אפילו מה שנתנו ראשי ערים חילוניים
מה גם שבזמן לופו היתה כל הזמן הסתה תקשורתית שירושלים נגד החרדים
ובנוסף יש לו אחריות מינסטריאלית על חילולי שבת מצעדי תועבה ושלל אירועים שאינו יכול לבטלם ממש אותה הסיבה שליצמן לא הסכים להיות שר

2 התשובה הפוליטית
מאחר ודגל ושס יותר מפי 3 מאגודה אין הצדקה למועמד של אגודה ובפרט שבפעם האחרונה שהריצו חרדי היה זה פרוש מאגודה שדגל ושס תמכו בו וגור הם אלא שהכשילהו כך שכעת אי"ז התור של אגודה

3 התשובה המגזרית
מאחר ובשביל להריץ ראש עיר חרדי צריך להיכנס להרפתקאה גדולה הרי שההחלטה צריכה להתקבל במשותף ולא שקבוצה קטנה תחליט על דעת עצמה ואח"כ תבוא להכריח את השאר כי הרי הוא חרדי
ובפרט שהיה צריך לדון בשאלת סיכוייו כי מי אמר שהוא בעל הסיכויים הרבים אולי פינדרוס או צביקה כהן בעלי סיכויים יות טובים ונכון אולי גם לא אך בדיוק לכן צריך לשבת ולברר ולא להחליט לבד

4 התשובה הפרקטית
אם כל החרדים היו תומכים בדייטש הוא לא היה לוקח כי המאבק היה נהיה חרדי חילוני וכמובן ליאון לא היה מתמודד כי אין שום גוף מאחוריו ואלקין היה מתאחד אם ברקוביץ כך שלא היה לדייטש סיכוי
והטענה שדייטש מביא חילונים גם היא עורבא פרח כפי שהוכח שהביא רק את אגודה את קינג ועוד כחמשת אלפים ממצביעי דגל ושס והסיבה פשוטה כי חילוני לא יצביע לחרדי כשיש לו אופציה להציע לחרדי ולא משנה כמה החרדי מדבר יפה בדיוק כמו שחדי לא יצביע לחילוני כשיש לו מועמד חרדי בעל סיכוי

5 תשובת השכונות
אין זה סוד שהציבור הדגלאי והשסני"ק שבשכונות המתחרדות סובל מחוסר בתי כנסת ובתי ספר והם או מרחיקים נדוד או לומדים במרתפים וכדומה ואילו החסידים מתגוררים בשכונות מרכזיות עם כל התשתיות
ומשום מה לא ראינו את יוסי דייטש או מישהו מחבריו באגודה מגיע לשכונות ומנסה לעזור מפני שלא באמת אכפת להם כי הרי הם מסודרים וכל האברכים הצעירים מצידם שילכו לגור מחוץ לירושלים ומדוע א"כ שכל תושבי השכונות המעורבות ילכו לתמוך בו וכי הוא יפטור להם את הבעיה

ואל תאמרו שא"כ מדוע דגל ישבה עמו למו"מ מפני שזו דרכה של פוליטיקה שמו"מ מנהלים עם כולם ואחר שישבו איתו למו"מ הכריעו שהוא בעל מום (כמטאפורה וכחרוז ולא ח"ו באמת) ואי"ז עונה לצרכים של דגל

לכן דגל הריצה את ליאון שלא שייך לגביו כל החששות וטענות שהוזכרו ומצד שני אינו חילוני שונא דת אלא יהודי שומר תורה ומצוות שידאג לאינטרסים של דגל ושס מאחר והם העלו אותו

וביחס לטענה שאין הבדל בינו לבין ברקוביץ
אין שטות גדולה הימנה מכמה סיבות

1
ברקוביץ כל מהותו ומהות מפלגתו היא שינאת ועקירת הדת וכך פעל כל שנותיו הן בהפגנותיו על פתיחת עסקים בשבת הן בעידודו לעסקים הפתוחים בשבת הן בהיותו ראש החץ בהפגנות נגד חוק הגיוס ובעד הרפורמים וכדו'
ליאון מצד שני אף אם לא תמיד עמד לצידינו מ"מ אינו מונע משנאת הדת ואין לו מטרה לחלן את ירושלים
דוגמא לזה מהכנסת שברור לכל שיש הבדל בין הליכוד ליש עתיד שלמרות שגם הליכוד פעמים נגדנו מ"מ אין כל קיומו במטרה להיות נגדינו אבל יש עתיד כל קיומו הוא שנאת הדת ועקירתה
בנוסף יבדוק הבודק ויראה שליאון אף פעם לא הכריע בהצבעות נגדינו אלא במקום שמילא היה רוב חילוני הוא תמך בהם וזו טקטיקה פוליטית כדי שלא להצטייר כחרדי ולהפסיד קולות פונטנצייאלים כך שאין ללמוד דב מהצבעותיו

2
ליאון מחוייב לנו כי בלעדינו הוא כלום בשונה מברקוביץ שיש לו סיעה בת שבעה חברים ויכול יום אחרי הבחירות להפנות לנו גב

3
אמור לי מי חבריך...
הרי ליאון סגר עם מרצ וחבליו ותומכיו הם הקרן החדשה ויאיר לפיד וכדו'
וזה לבד מוכיח שהוא גרוע
והרי בקדנציה האחרונה לא גמרו יוסי דייטש ויוחנן וויצמן מלריב איתו הרי לך הוכחה לגריעותו כי לא מצאנו שהם רבו עם ליאון

4
ליאון שומר תורה ומחוייב מצד ערכיו לקדושת ירושלים הרבה יותר מברקוביץ

והטענה שהוא חבר של ליברמן שטותית מאין כמוה מפני שאין לליברמן שום השפעה על ליאון בניהול העיר הרי אין חוק גיוס עירוני וכדומה
וכי ליצמן לא חבר של שלי יחימוביץ
וכי מוזס לא חבר של לפיד
אין בעיה בחבירות כל עוד ואין לה השפעה פוליטית
וכאן אין שום השפעה פוליטית

ומה שאגודה הלא רישמית תמכה בברקוביץ זה אובדן שפיות ואובדן דרך
אין לזה שום הסבר הגיוני מלבד נקמה
הרי גם אם ליאון לא הטוב במיטבו ודאי שהוא יותר טוב מברקוביץ
והרי במקומות שאין מועמד חרדי כן ידעה אגודה להכריע כהרע במיעוטו כמו באשדוד קרית גת חצור ועד וכדו' וא"כ מה הטעם לא להכריע כהרע במיעוטו אף בירושלים

בהכרח נקמה
וכאו אני שואל נקמה על מה
על שדגל העיזה ללכת בנפרד כדי למקסם את כוחה שנשדד ע"י אגודה
על שכמה ילדונים שרו 6 3 (ואגב היתה הצדקה רבה לשירתם אחר האמירות של ליצמן ופרוש אז שיבאו בטענות רק לעצמם)
על שדגל ושס לא רצו ליישר קו עם אגודה בהקשר ליוסי דייטש וכבר הסברתי שהיו להם סיבות טובות לכך

ועל כך נאמר
שה"אגו" של ליצמן ופרוש ודומיהם רצה לעקור את ה"דת" של דגל

והטענה שדגל עצמה תמכה באוחנה בצפת
גם שטותית כי דגל טענה כל הזמן וכפי שהוכח כעת שלגלבך אין סיכוי גם אם כל החרדים מאחוריו
וא"כ אי"ז נקרא שהלכו עם חילוני ולא עם חדי אלא זה נקרא שהלכו עם מנצח ולא עם מפסיד
כמו שאין תביעה על אלו שלא הצביעו לאלנתן בת"א למרות שהוא חרדי כי כולם יודעים שמי לאין לו סיכוי אין סיבה ללכת איתו למרות שהוא חרדי

ואם בזה עסקינן
אני יודע בידיעה גמורה על שתי חסידויות מרכזיות שהגיעו לדיל עם עליזה בלוך שלא יצעו להצביע בתמורה להקצאה וכך הם נהגו הרי שאדרבא אגודה היא זו שפלגים ממנה (חשובים ביותר ולעת עתה לא אנקוט בשמם) הלכו עם בלוך בעיר שהיה מועמד חרדי שבודאי יכל לנצח
ועל זה נאמר "קשוט עצמך תחילה"

נקודה נוספת יש לציין שבכל הסיפור של ירושלים אגודה היא הרודפת בעצם התנהלותה הן בחוזה עם ברקוביץ הן בראיונות הלוחמניים הן במאמרים בהמודיע והמבשר והן בכל נערי הוואצאפ החסידיים ואילו מצד דגל למעט ה3 6 לא היו שום פוליטקאים שירו אש וגופרית וכדו' ואדרבה דגל ושס הסכימו לוותר הרבה במו"מ למען אגודה (נכון גם לויתור יש גבול והם לא הסכימו לתת לאגודה כל מה שהיא רצתה אבל בהחלט הם הסכימו לוותר לה יותר מכוחה שהוא רק 3 נציגים)
וכל הפייק ניוז של מלך שמחל על כבודו וכדו' הוא המצאה נטו כי מלבד הריקודים שכבר אמרתי נגרמו ע"י אמירות של ליצמן ופרוש וכוונו אליהם ולא לאדמורים לא היה שום ביזוי כבודם

נקודה נוספת יש לציין שגל הדיבוריי גבוהה גבוהה נגד דגל שרקדו לעינת קליש מתגמדים להירתמות וההתנדבות החסידית במטה ברקוביץ חסידים לצד נשים ולצד פעילים בעד חילון העיר הם גועים בהרבה מריקוד שלפתע נכנסה עינת קאליש

ולסיום המאמר היום התבר שוב שיש הבדל מהותי בין החסידים לדגל ושס
החסידים דואגים לעצמם בלבד ואין להם אחריות ציבורית (לא שיש לי בעיה עם זה זה זכותם אך זו המציאות) ולכן לא אכפת להם לתמוך בברקת או ברקוביץ אם הם מתחייבים להם על שנלר ועל תקציבים וכדו' (תבררו כמה כספים עברו לגור מעיריית ירושלים בעשו האחרון ותבינו למה הם לא רצו שהחגיגה תיגמר) ולא אכפת להם באמת על חילון העיר במקומות שאינם מתגוררים בהם ולא אכפת להם על סבל החרדים בשכונות מעורבות
וכדו'
מאידך דגל ושס יש להם אחריות ציבורית ואכפת להם על חילון העיר וכדו' כמו שמצאנו בהיסטוריה שהרב שך אמר שהוא דואג לרחוב אלנבי והרב עובדיה אמר שהוא דואג למליון ידלים שלא יודעים קריאת שמע

ואכן מציאות זו זועקת מכל פינה
תיראו לכמה מסעות חיזוק יצאו הגראי"ל הגרי"ג הרב עובדיה והרב אלבז וכדו' מה שלא מצאנו אצל האדמורים
תראו לי אירגון קירוב חסידי כמו ערכים הידברות לב לאחים איילת השחר וכו' (רק לבעלז יש ויאמר דבר זה לשבחם)
וכן שאר אירגונים כגון אל המעיין קרן ההסעות טהרת המשפחה טהרת הבית וכדו'
וגם החינוך העמצאי הוא דאגה ליטאית לכלל וגור מבחינתם הוא היה מכבסת ג'ובים והראיה שלקרן ההסעות שבלעדיה החינוך העצמאי יקרוס אין להם סימפטיה
וזה הסיבה שלחסידים לא אכפת לתמוך אפילו בברקוביץ כי מה אכפת להם הם יושבים בתוך שלהם בלי הפרעה
ואילו דגל ושס שדואגת לכלל הציבור והשבת רצו את ליאון
ואל תגידו שהכל ג'ובים זה שקר וכזב כי נכון שזה גם ג'ובים אך זה רק הנספח

ולסיום הסיבוב השני לדעתי הפחית את האהדה האישית שיוסי דייטש קיבל אך בציבור הליטאי והספרדי כי ראו שכל דיבוריו היפים הם שיקריים מאחר והלך לסגור עם ליאון בתמורה לשיכון ובינוי וסגן והוכיח בזה שלא קדושת ירושלים והאחדות בראש מעייניו

לסיכום
הסיבוב השני הפך את הניצחון של דגל מ 3 6 ל 0 6
באשמת ההתנהלות החסידית
וליצמן ופרוש שיצאו מהסיבוב הראשון בשן ועין יצאו מהסיבוב השני בשאר השינים ובעין השניה
ואם הם עבדים של הציבור הרי שכעת הם יצאו לחירות בשן ועין
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 14 נובמבר 2018, 09:16

אני פה כתב:מי שיצא 0 זה אתה שאחרי שכל החסידים והליטאים כאן מנסים לעשות שלום ביניהם אתה בא לסכסך ולדרוך על הפצעים, תתבייש לך!

איפה אתה רואה שרוצים לעשות שלום????????????.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי ראובן_חסיד » 14 נובמבר 2018, 11:23

אני פה כתב:ליאון מוביל ב6500 קול. יש עוד 8450 קולות שלא נספרו רובם לברקו (חיילים). אם הפער יעמוד על פחות מאלף קול ברקו עתיד לערער לבית המשפט אחרי שפסלו לו 2400 קול.

כל הקולות הפסולים 1548...
ראובן_חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 14 נובמבר 2018, 12:34

העתקת הכל לאשכול הזה, אז נעתיק לפה גם את התשובה
מתלמידיו של אהרון כתב:
המוזיקאי כתב:הגיגי לערב שמח זה וכו' וכו' קיצרתי את הציטוט במחילה

כבר אין כח להיכנס לפרטים, חלק ממה שכתבת קצת נכון, חלק ממש לא, החלק של עולם התשובה אפילו מקומם - מחקת את ברסלב ואת חבד מהעולם. רוב עולם התשובה שיך אליהם. גם הידברות מנוהל ע"י חסידים, והרבנים המשיבים לשאלות הם רבנים חסידים ידועים.
עיקר הבעיה היא לא במה שאתה כותב, אלא בסאבטקסט, מה שאתה חושב בזמן שאתה כותב אבל מעדיף להימנע. הדברים שאתה מתכון באמת.
קוראים (לא מטומטמים) תמיד מבינים את הסאבטקסט, וגם אתה רוצה שיבינו את הסאבטקסט, כי אתה רוצה שהם ישמעו את זה, רק לא רוצה שיאשימו אותך שאמרת כאלה דברים.
הדברים שאתה כותב הם דברים שיש צד שהם נכונים, לפחות לדעת מנהיגי דגל.
הדברים שאתה לא מעיז לכתוב אבל הם מבצבצים מכל שורה ושורה ומכל מילה ומילה שלך, (וזה לא כל הניקים הליטאים, לדוגמא א"א להאשים את משולש בזה) - זה שנאה תהומית לחסידים ולחסידות, מחלוקת אידאולוגית עם עצם תורת הבעש"ט, הצדקת המתנגדים שלפני 200 שנה ופעולותיהם וחרמותיהם, וזלזול מחפיר ובוז עמוק לרבותיהם, האדמו"רים שליט"א וזצוק"ל.
ובגלל אנשים כמוך - הגענו למצב הזה. כלל הציבור החסידי לא מרגיש רע מכיון דגל שניצחו לו את המפלגה הפוליטית, (אני למשל לא כזה מזוהה רגשית עם אגודה, רוב הרבנים בחסידות שלי - ברסלב - הם קנאים, ואני בכלל מגיע מהליטאים) - החסידים מרגישים את הסאבטקסט. המילים שמאוחרי המילים. הסאבטקסט מופיע לא רק בהודעות המתלהמות שלך - הוא מופיע במאמרי המערכת של יתד, בנאומים ואמירות של פוליטיקאים ואישי ציבור ותקשורת (פינדרוס ואבידן וטורצקי וכו'), ובריקודי השמחה של הבחורים שגדלים על החינוך הזה.
זה הגיע לשיא שלשום - כשהסאבטקסט הפך לטקסט בקריאת הרבנים, ואין חסיד שיתמוך במי שמכנה את האדמו"ר שלו כפי שהוא כונה שם.
וזה הסיבה שפרצה המחלוקת הזאת.
החסידים מרגישים את זה - למרות כל האמירות וכל הפלפולים - שהסיבה האמיתית לאי הבחירה בדייטש ובגלבך - היא עצם היותם חסידים.
ולכן היתה התעקשות על צפת.
כי אם זה שדגל הרסו להם בכל עיר זה בגלל כל הסיבות וכל הפלפולים - אז לפחות בצפת תתמכו. תוכיחו שזה לא אידאולוגי וזה לא משנאה.
אבל מה לעשות, צפת היא מעוז של שנאת חסידים גם ככה, והמריבות והמחלוקות שיש לליטאים והחסידים בצפת מבוססות על מחלוקת אידאולוגית ולא רק פוליטית.
אפשר לענות לכל הפלפולים ולכל האמירות שכתבת ולהתוכח איתם, אבל זה לא התשובה האמיתית.
התשובה האמיתית היא: אנחנו חסידים גאים, ואנחנו נמשיך להיות כאלה.
נמשיך ללכת בדרך הבעש"ט ותלמידיו (ובמקרה שלי - בדרך רבי נחמן זי"ע), גם אם אנחנו מיעוט (בירושלים בלבד, רוצחי שווערים שכמוכם).
אשרינו שזכינו לעבוד את השם בדרך הזאת, וברוך השם שאנו לא נמנים על המתנגדים, הרודפים בעבר והמזלזלים והמבזים כיום.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 14 נובמבר 2018, 14:47

מה לעשות והמוסיקאי משוכנע שכל החסד והתשובה והחינוך נמצא אצל הליטאים, הם גם הקימו את החינוך העצמאי...(יש כאלו שמתבלבלים בין ''הקימו במסירות נפש'' ל''השתלטו על תקציביו'') אני עוד זוכר כשהרב גרוסמן התחפש לחסיד. הוא בכלל ליטאי שצרח אתמול בכנפי נשרים ליצמן תישרף. (סתם דוגמה שנשלפה לי מהמותן כשהבטתי בהגיגיו של המוסיקאי).
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 14 נובמבר 2018, 17:56

אני רואה שאף אחד עדיין לא כתב ע"ז, אז אני אכתוב.
לדעתי אגודה עשתה טעות אחת בסיבוב ראשון, שדייטש לא הסיר את מועמדותו וסוגר עם אלקין.
יכול להיות שהיתה למישהו בעיה מוסרית עם זה, שא"א לזגזג עם קול קורא של האדמו"רים, וברגע שהם הכריזו על תמיכה בדייטש, אין דרך חזרה והוא רץ עד הסוף.
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 14 נובמבר 2018, 19:20

זלמן1 כתב:אני רואה שאף אחד עדיין לא כתב ע"ז, אז אני אכתוב.
לדעתי אגודה עשתה טעות אחת בסיבוב ראשון, שדייטש לא הסיר את מועמדותו וסוגר עם אלקין.
יכול להיות שהיתה למישהו בעיה מוסרית עם זה, שא"א לזגזג עם קול קורא של האדמו"רים, וברגע שהם הכריזו על תמיכה בדייטש, אין דרך חזרה והוא רץ עד הסוף.

כל האדמורים כאשר ראו שהליטאים לא מוכנים סוף פסוק לתמוך במועמד החרדי, ואין סיכוי שהוא ייבחר בלי תמיכת כלל הציבור החרדי, החליטו שהוא צריך להסיר את המועמדות שלו, רק האדמור מגור רצה שהוא יתמודד עד הסוף, למרות שליצמן בשיחות סגורות גם הסכים שצריכים להסיר את מועמדותו. אבל ברגע האחרון היה 'חכם' אחד שהדליף אותו לתקשורת, ולכן זה ירד מהפרק.
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 14 נובמבר 2018, 19:21

האם עופר ברקוביץ כבר הודה בהפסדו?
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 14 נובמבר 2018, 19:40

שומע ומשמיע כתב:
זלמן1 כתב:אני רואה שאף אחד עדיין לא כתב ע"ז, אז אני אכתוב.

כל האדמורים כאשר ראו שהליטאים לא מוכנים סוף פסוק לתמוך במועמד החרדי, ואין סיכוי שהוא ייבחר בלי תמיכת כלל הציבור החרדי, החליטו שהוא צריך להסיר את המועמדות שלו, רק האדמור מגור רצה שהוא יתמודד עד הסוף, למרות שליצמן בשיחות סגורות גם הסכים שצריכים להסיר את מועמדותו. אבל ברגע האחרון היה 'חכם' אחד שהדליף אותו לתקשורת, ולכן זה ירד מהפרק.

אני גם סבור שהציבור עצמו יכול לחיות בשלום ואחדות, כאשר כל צד מכיר את חסרונות (והמעלות) של הצד האחר, הבעיה היא חלק מהפרשנים השונים והמדליפים השונים, שהם בדבריהם - אפי' ללא כוונה מיוחדת מתסיסים את הכל.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 14 נובמבר 2018, 19:48

נראה שברקוביץ כבר הפנים את הפסדו, למרות שעוד לא התייאש אפילו חרב חדה מונחת על צווארו, הוא כותב בתוך דבריו:
אתמול בכל מקרה ניצחנו. החילונים ניצחו, הדתיים ניצחו, החרדים ניצחו, הימנים ניצחו, השמאלנים ניצחו. המזרחים ניצחו. האשכנזים ניצחו. השותפות העמוקה שבנינו ניצחה.
בדרך ישרה, באמונה, עם אהבה, עם שמחה ושותפות חוצת מגזרים- זה הניצחון שלנו.
הנחנו במסע הזה יסודות לתקווה ישראלית חדשה, במקומות בהם חלקים בחרו בהתבדלות, הקמנו את האוהל הישראלי הגדול.
זה המסע שלנו. כולנו. בירושלים.

וממשיך לכתוב:
אנחנו עדיין מחכים לספירת הקולות הנוספים, של החיילים ובעלי המוגבלויות, והצוות המשפטי בוחן לעומק את אי הסדרים והתלונות בנוגע לקלפיות שונות. לאחר מיצוי הבדיקות נתקדם הלאה לשלב הבא במסע.
אנחנו רוצים להודות לכל אחד ואחת מפעילי התעוררות ומהציבור הירושלמי שנרתמו למאמץ אדיר וחסר תקדים. כל אחד מאנשינו עשה זאת בהתנדבות, באמונה גדולה וביושרה, ובלעדיהם לא היינו מסוגלים להגיע עד כאן.

עוד כותב עופר בפוסט אחר:
אנחנו נעבוד בשביל כל מי שבחרו בנו וכל ולמען כל שותפינו ולמען כל הירושלמים כולם.
החסידים, הציונות הדתית והחילוניים.

תודה לכל חברי סיעת התעוררות.
הסיעה הגדולה ביותר בירושלים...
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 14 נובמבר 2018, 23:01

ליאון בראיון לישראל היום:
"לא רק שמתחם התחנה יישאר פתוח בשבתות ושוק מחנה יהודה ימשיך לפעול כמרכז בילוי, אני מתכוון אף לחזק אותם"

למען קדושת ירושלים... :oops:
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 14 נובמבר 2018, 23:30

שומע ומשמיע כתב:ליאון בראיון לישראל היום:
"לא רק שמתחם התחנה יישאר פתוח בשבתות ושוק מחנה יהודה ימשיך לפעול כמרכז בילוי, אני מתכוון אף לחזק אותם"

ברור הוא שהרב עופר ברקוביץ זצ"ל היה סוגר אותם מיד מחר בבוקר ....
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי מנחם » 14 נובמבר 2018, 23:34

הפער הצטמצם כעת לפחות משני אחוז 4500, ונשארו עוד 3 קלפיות לספירה.
מסתבר שבדקות הקרובות נראה סיום של כל הקלפיות.
מנחם

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 14 נובמבר 2018, 23:53

הרעיון לפני הבחירות או אחרי הבחירות ?
אם לפני מה אתה רוצה שיגיד לחילונים שיתחיל לסגור את ירושלים ??
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 נובמבר 2018, 23:54

שר המודיעין כתב:

ויכוחים אינסופיים על כלום. (כמו שהמודיע/המבשר יצא בכותרת ענקית שעינת קליש חיללה שבת רח"ל).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי מנחם » 14 נובמבר 2018, 23:59

סופי סופי
הפרש של 3765 קולות
מנחם

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 15 נובמבר 2018, 00:13

משה לאון קיבל קולות נוספים ורבים יותר מברקוביץ' במהלך ספירת הקולות מהמעטפות הנגישות והפך לראש העיר ירושלים באופן רשמי.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 15 נובמבר 2018, 00:15

תוצאות עבור: 876 מתוך 876 קלפיות
מתוך 638065 בעלי זכות בחירה לראשות הצביעו 221723 המהווים % 34,75

ברקוביץ עופר הת התעוררות 108979 49,15
ליאון משה יד ירושלים שלנו 112744 50,85
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 15 נובמבר 2018, 00:17

כזו מפלה גדולה! אי אפשר היה לאחל ליותר...
גם שבהתחלה הוא היה בטוח שהוא לוקח והתחיל את חגיגות הנצחון
וגם בסוף להפסיד על הקשקש
בכזה נצחון על טבעי לדעת כל הפרשנים
אין ספק כי תפילתם של ר' חיים וחכם שלום פעלה זאת בס"ד עצומה
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 15 נובמבר 2018, 00:18

שר המודיעין כתב:

מעכשיו, היום!
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי המשוטט » 15 נובמבר 2018, 00:19

כל אחד צריך לשמוע מה שהוא רוצה
סמל אישי של המשתמש
המשוטט

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 00:20

החל מהשבת הקרובה שערים חשמליים יסגרו את כל הכניסות לירושלים. ופקחים יחלקו דוחות של עשרות אלפים לכל חנות או מקום בילוי שיפתח בשבת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 נובמבר 2018, 00:22

מה הוא נשאל ע"י המראיין שככה ענה ?

אני לא נבהל מהצהרות, כי היות שהרחוב החילוני בהיסטריה שהעיר תתחרד כולה אז חייבים להרגיע אותו. העיקר הם המעשים בפועל.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 15 נובמבר 2018, 00:24

עלה זית כתב:מה הוא נשאל ע"י המראיין שככה ענה ?

אני לא נבהל מהצהרות, כי היות שהרחוב החילוני בהיסטריה שהעיר תתחרד כולה אז חייבים להרגיע אותו. העיקר הם המעשים בפועל.

עדיף שלא תבדוק את המעשים בפועל איך הוא הצביע במשך ה5 שנים האחרונות...
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 00:27

שומע ומשמיע כתב:

אתם עדיין מתאבלים על ההפסד של ברקוביץ. בסדר בסדר, זה יעבור. אולי בקדנציה הבאה תצליחו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 נובמבר 2018, 00:31

שומע ומשמיע כתב:

האם נראה לך שהיה מותר לו ללכת במוצהר עם הגוש החרדי ולהכניס אצבע לעין החילונית ?! לדעתי לא.
ואני לא משלה את עצמי שמעכשיו ירושלים תהיה סטייל בני ברק.
אני רק מקווה שהקיפוח של האברכים בשכונות המעורבות ייפסק, ושלא ייבנו מתחמים של חילול השבת בקרבת השכונות החרדיות. זה הכל. אין לי ציפיות יותר מזה. כמובן שברקוביץ' גם את זה לא היה נותן.

האם לך יש ציפיות אחרות ממנו ?
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי הצפתי » 15 נובמבר 2018, 00:38

כל המלחמות האלה באמת מטופשות.

בטוחני שר' חיים בהצהרתו כיוון לכל מי שאינו כפוף לגדול כלשהו.
אין שום הווא מינא שדיבר למנהיג כלשהוא, או לכפוף למנהיג כלשהו.
וממילא - כל הצהרות הנעלבים בשם רבותיהם עומדים על כרעי תרנגולת.
אין כאן מלחמת גדולים בגדולים.
יש כאן חוסר הבנה של הקטנים.
הצפתי

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 15 נובמבר 2018, 00:39

משולש כתב:
שומע ומשמיע כתב:

אתם עדיין מתאבלים על ההפסד של ברקוביץ. בסדר בסדר, זה יעבור. אולי בקדנציה הבאה תצליחו.

זה לא העניין כעת, פשוט לכל אלה שקשקשו כל הזמן במח כאילו ההצבעה לטובת ליאון זה הצבעה לקדושת ירושלים. אם זהו קדושה אז מהו תועבה?!
ואגב, מי שמתאבל, אינו מתאבל על הפסד של ברקוביץ, אלא על ניצחונו של דרעי/גפני, ששמו להם למטרה שכל מי שאינו כופף את ראשו לגחמות שלהם, אחת דתו.
בכל מדינה מתוקנת בעולם יודעים שאסור להעמיד מועמד בראש מדי הרבה זמן, כי עם הזמן הוא מתרגל לכך והוא מרגיש שהכל שלו, זה כל הבעיה.
ולכן כל מסע הדה-לגטימציה שעשו שני האנשים הנ"ל, הן מה שעשה דרעי עם ישי, והן מה שעשה גפני עם הפלג, ראוי להוקיע ברבים.
כעת הם מנסים לעשות אותו דבר גם ביחס לחסידים. הם לקחו על עצמם אסטרטגיה שבשום מקום לא יהיה ראש עיר חסידי, לא בירושלים לא באלעד ולא בצפת. נעדיף כיפה סרוגה, חילוני, לא משנה, העיקר שלא חסידי. זה מה שכואב כאן לאנשים, ואני יכול להבין אותם.
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 00:43

עלה זית כתב:
שומע ומשמיע כתב:

האם נראה לך שהיה מותר לו ללכת במוצהר עם הגוש החרדי ולהכניס אצבע לעין החילונית ?! לדעתי לא.
אני רק מקווה שהקיפוח של האברכים בשכונות המעורבות ייפסק, ושלא ייבנו מתחמים של חילול השבת בקרבת השכונות החרדיות. זה הכל. אין לי ציפיות יותר מזה. כמובן שברקוביץ' גם את זה לא היה נותן.

אם יורשה לי,
יש לי ציפיות שיתן גם לחסידים במרכז ירושלים את ההקצאות הדרושות להם.
כן,
למרות כל הדיבורים על החסידויות שמקבלות בלי די
יש חסידויות שחסר להם הקצאות.

כולי תקווה שאחרי 15-20 שנה שלא קבלנו כמעט הקצאות
ליאון ודגל יסכימו לתת גם שטחים לחסידים שלא בדיוק קפחו את הליטאים.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 00:43

אני פה כתב:במענה לצפתי. אני לא בטוח כלל, הכל היה מחושבן ומדוקדק היטב גם הדרשה של חכם שלום היתה לאוזנים חסידיות. תשאל את פך שמן הוא יודע הכל...

החסידים לא כאלו טיפשים כמו שאתה חושב.

הדרשה של הרב שלום כהן היתה פוגענית מאוד בעיני החסידים.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 נובמבר 2018, 00:45

אני פה כתב:אז למה עשו מזה מלחמת עולם על קדושת ירושלים כאילו שיש ביניהם הבדל שמים וארץ גם ברקוביץ הבטיח שלא יחלן יותר את ירושלים. עד כדי כך שעשו פעם ראשונה בהיסטוריה עצרת בכותל. דייטש היה פועל היה פועל הרבה יותר מליאון על קדושת ירושלים. שיגידו שזה מלחמה על כבודם של האברכים ותקציבים. אני יכול להבטיח לך שאם היה מאבק בין דייטש לברקו שלא היו מארגנים שום עצרת בכותל.

ממש לא נכון. לופוליאנסקי לא נתן לחרדים כלום - דווקא בגלל שהוא חרדי. דייטש היה כבול ולא היה נותן לנו אפילו רבע מגרש בגילה.
ברקוביץ' כן היה מחלן את ירושלים יותר ויותר, כי בדיוק לכן הוא הקים את התעוררות, וכל ההבטחות שלו כקליפת השום, עלה תאנה לחלושי אופי.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 נובמבר 2018, 00:45

א יודעלע כתב:
עלה זית כתב:
שומע ומשמיע כתב:

אם יורשה לי,
יש לי ציפיות שיתן גם לחסידים במרכז ירושלים את ההקצאות הדרושות להם.
כן,
למרות כל הדיבורים על החסידויות שמקבלות בלי די
יש חסידויות שחסר להם הקצאות.

כולי תקווה שאחרי 15-20 שנה שלא קבלנו כמעט הקצאות
ליאון ודגל יסכימו לתת גם שטחים לחסידים שלא בדיוק קפחו את הליטאים.

מפרגן לכם מכל הלב :P
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 00:46

אני פה כתב:אז למה עשו מזה מלחמת עולם על קדושת ירושלים כאילו שיש ביניהם הבדל שמים וארץ גם ברקוביץ הבטיח שלא יחלן יותר את ירושלים. עד כדי כך שעשו פעם ראשונה בהיסטוריה עצרת בכותל. דייטש היה פועל היה פועל הרבה יותר מליאון על קדושת ירושלים. שיגידו שזה מלחמה על כבודם של האברכים ותקציבים. אני יכול להבטיח לך שאם היה מאבק בין דייטש לברקו שלא היו מארגנים שום עצרת בכותל.

אתם בכוח רוצים לגרור את זה להתבכיינות על העריצות הליטאית שכל הזמן מחפשים רק להרע לחסידים.
אם אתם מרגישים טוב עם זה אז לבריאות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 נובמבר 2018, 00:53

שומע ומשמיע כתב:
משולש כתב:
שומע ומשמיע כתב:

זה לא העניין כעת, פשוט לכל אלה שקשקשו כל הזמן במח כאילו ההצבעה לטובת ליאון זה הצבעה לקדושת ירושלים. אם זהו קדושה אז מהו תועבה?!
ואגב, מי שמתאבל, אינו מתאבל על הפסד של ברקוביץ, אלא על ניצחונו של דרעי/גפני, ששמו להם למטרה שכל מי שאינו כופף את ראשו לגחמות שלהם, אחת דתו.
בכל מדינה מתוקנת בעולם יודעים שאסור להעמיד מועמד בראש מדי הרבה זמן, כי עם הזמן הוא מתרגל לכך והוא מרגיש שהכל שלו, זה כל הבעיה.
ולכן כל מסע הדה-לגטימציה שעשו שני האנשים הנ"ל, הן מה שעשה דרעי עם ישי, והן מה שעשה גפני עם הפלג, ראוי להוקיע ברבים.
כעת הם מנסים לעשות אותו דבר גם ביחס לחסידים. הם לקחו על עצמם אסטרטגיה שבשום מקום לא יהיה ראש עיר חסידי, לא בירושלים לא באלעד ולא בצפת. נעדיף כיפה סרוגה, חילוני, לא משנה, העיקר שלא חסידי. זה מה שכואב כאן לאנשים, ואני יכול להבין אותם.

שכחתי להוסיף שברקוביץ' היה מחלן יותר ויותר, בדיוק כמו שברקת עשה ואף יותר, כי לשם כך הוקמה התעוררות ולשם כך היה נבחר לראשות העיר. מקווים שאצל ליאון לא יהיה יותר גרוע.
מה נדלקת על גפני ודרעי ? דרעי-ישי זה שני מלכים בכתר אחד, וכרוניקה קלאסית של קרב על כל הקופה, כשכל אחד מנסה להשתלט על הציבור הספרדי כולו ולא להשאיר פירור לשני, וב"ה שדרעי ניצח ולא ישי חלש האופי.
גפני, דבר ראשון, לא נלחם מעצמו בפלג, זה הגראי"ל והגרח"ק. ודבר שני - גם הפלג מעוניינים להחריב את דגל התורה ולרקוד עם בננות על הדם. ב"ה שהם עצמם לא פספסו שום בננה בדרך...
בקשר לחסידים, לתאוריה שלך אין ראיה ניצחת לא מאלעד ולא מצפת ולא מירושלים, ונכון שכך טען ר' יעקב ריבלין הי"ו, אבל אחרי כמות השטויות ופרשנויות השקר שיצאו מפיו בשבועות האחרונים כבר פג קסמו לגמרי.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 01:01

שומע ומשמיע כתב:
משולש כתב:
שומע ומשמיע כתב:

כנ"ל הודעתי הקודמת: כל ההסברים נופלים על אזניים ערלות. הכל תירוצים, אנחנו יודעים שהסיבה האמיתית היא בגלל שאתם שונאים חסידים. ואל תספרו לנו סיפורים.
אז זה מה שאתם רוצים לשמוע? אז תשמעו: אנחנו שונאים אתכם בדם, לא מוכנים שיהיה לכם בכלל נציגים, הלואי והיינו יכולים להחרים לגמרי את אגודת ישראל שלא יהיה לכם בכלל נציגים לא בעיריות ולא בכנסת. כל מועמד שתציגו נעמיד מולו חילוני שיפיל אותו. הכל זה בגלל שאנחנו פשוט שונאים אתכם ורק רוצים ברעתכם.

אולי במחשבה שניה זה הפוך, כמו ילד שמתלונן "אתם לא אוהבים אותי" כדי שההורים שלו יתנגדו וכך יזכה לשמוע כמה מילות אהבה.
אז אם ככה אומר הפוך: מה פתאום, אנחנו אוהבים אתכם מאוד, והלוואי היינו יכולים להעמיד בכל הארץ רק ראשי ערים של שלומי אמונים. תאמינו לי שלא יכולנו לתמוך בדייטש וגלבך. אבל דווקא תראו איך אנחנו אוהבים אתכם, ותמכנו בפרוש לפני עשר שנים, ותמכנו בישראל פרוש לפני חמש שנים וגם בפעם הזו (אפי' שש"ס הצביעו "רק לא פרוש") ותמכנו ברובינשטיין בביתר גם בבחירות הקודמות וגם בנוכחיות, וגם תמכנו בפרנקנטל ובזייברט לבני ברק, ועוד הרבה. חבל שאתם סתם משחקים ברוגז כאילו אנחנו שונאים אתכם חס וחלילה. ממש לא, אנחנו אוהבים אתכם מאוד מאוד ומתפללים שתצליחו ותגדלו בכל העניינים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 15 נובמבר 2018, 01:01

תפסיקו לדמיין
אף אחד לא חשב שליאון יסגור את ירושלים בשבת הרי גם דייטש לא היה סוגר וגם לופו לא סגר
הענין הוא שברקת וברקוביץ היו יוזמים חילולי שבת וליאון לא
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 01:03

אני פה כתב:אמת זו גם אופציה לא היתה מטרה להרע לחסידים אלא להטיב עם הליטאים. ודו"ק.

במחילה, מישהו שטף להרבה אנשים פה את המוח ואי אפשר לבלבל אותם עם עובדות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 01:06

אני פה כתב:מלחמת עולם על כבוד שליטה וכסף, 5 אחוז על אידישקייט.

לכן הגר"ח והגר"ש באו במיוחד לעצרת להראות שזה לא שליטה וכסף אלא אידישקייט.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי הצפתי » 15 נובמבר 2018, 01:07

אני פה כתב:במענה לצפתי. אני לא בטוח כלל, הכל היה מחושבן ומדוקדק היטב גם הדרשה של חכם שלום היתה לאוזנים חסידיות. תשאל את פך שמן הוא יודע הכל...

החסידים לא כאלו טיפשים כמו שאתה חושב.

אני חסיד, ר' איד...
רק שמצפת הרחוקה הבלגן בירושלים נראה כל כך מביך.

אצלנו ידענו שעל הגדולים לא מדברים בשום מצב שהוא.
מאוד כאבנו שהמועצת תמכו במי שהיטיב רק לעצמו ולסובביו, והתאכזר לשאר אחיו,
אבל היה ברור לנו שהצאנז'ערס יצביעו כציווי רבם ואף אחד לא ניסה לעודדם אחרת!

יותר מזה,
ברוך קליין, גבאי הצאנזע קלויז, שרבו ציווה עליו להיכנס לפוליטיקה,
גנח ונאנח, ובניו טענו שמטעמי כיבוד אב אולי עליהם להצביע ללזר ולא לגלבך... אבל כמובן הלכו להצביע ג וגלבך, למרות שאביהם צעק מרות שאינו רוצה את הפוליטיקה, ובוודאי שאינו רוצה לבחור באנשים הללו.
קראו לכולם לעשות רצון צדיק, וכולם ראו איך רצון יראיו יעשה.
גם הצאנזערס עשו רצון רבם ובחרו ג וגלבך, וגם ברוך קליין לא נכנס למועצה כתפילתו ותפילת בניו וחתניו, כי ג נשארו עם נציג אחד במועצה.

כלל הציבור החרדי בצפת כאב את הקריעה שנקרענו,
אבל הליטאים וכלל החסידיים (האמיתיים! לא אלה של פרוש...) לא חשבו לשכנע את ביאלא וצאנז ולעלוב ואמשינוב לבחור במישהו אחר מלבד גלבך. רבותיהם ציוו עליהם? זה מה שהם צריכים לעשות. אנחנו נבחר איך שרבותינו אמרו.

כל הוויכוחים שלכם על חסידים-ליטאים וברקוביץ-ליאון סבים סחור סחור סביב חוסר ההבנה שנהרא נהרא ופשטיה.

כל גדול - מדבר לכפופים אליו.
ואם הלכתם להקשיב לגדול שאינכם תחת מרותו - בעייתכם.
הוא דיבר לקהל שלו, לא לקהל שלכם.

מה לכם תוחבים ראש בין ההרים?
הצפתי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 15 נובמבר 2018, 01:35

ברור הוא שר' חיים שכידוע אומר את מה שהוא חושב ללא 'פוליטיקה'.
אינו נכון להגיד שר' חיים התכוין רק לציבור שלו.
ברור לי שר' חיים התכוין גם לחסידים וגם לרבותיהם !
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 15 נובמבר 2018, 01:46

שוב. תוציא את העוקץ ואל תערב את ''רבותיהם''.
אין זלזול גדול מזה וכמובן בררת את המילים כמו בפינצטה. גדולי וצדיקי הדור שליט"א ראשי רבבות אלפי ישראל מנהיגים את צאן מרעיתם ואנא, תכבדו... איש אינו מזלזל בכם, אנא אל תזלזלו באחרים. העולם הוא גלגל הסובב ואם במשחק הפוליטי כעת הלך לכם קלף כתוצאה מהרבה סיבות (ב"ה מי ששייך לקהילה חסידית כל שהיא יודע שכל חצרות החסידים גדלו עשרות מונים בשנים האחרונות, אין ב"ה שום התמעטות... הייתה כאן נפילה פוליטית ותו לא) איש אינו יודע מה ממתין לכם בהזדמנות הבאה. אז הכי טוב לכבוש את תאוות הניצוח והנקם ולהסתכל על המציאות בעיניים פקוחות.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 15 נובמבר 2018, 01:59

אמרתי שר' חיים התכוין גם לרבותיהם !
זה מציאות ברורה למי שמכיר את דעתו וסגנונו!
היכן זילזלתי במישהו ?
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 15 נובמבר 2018, 03:02

שמעתי היום את מקלב ואת מנחם שפירא בקול חי.
אם חשבתי לרגע שלאחר הבחירות הם יתחילו לדבר על הצורך באחדות ובשלום. התבדיתי. ובגדול!
השתמע מהצהרותיהם שהם מתכוננים למלחמה בארצי. ה"י.
איך שמקלב דיבר על החסידים, על ההשקפה שלהם.... כאילו ומדובר כאן בדל"י או לפיד...
ומנחם שפירא בהחלט חושב שיש להם 4 מנדטים לבד, ויכולים לבד לעבור את אחוז החסימה.
מי ששמע את הראיונות הבין שרק הם הציבור החרדי. כל השאר כלל לא חרדים!

בקיצור, פניהם אינם לשלום!

והיה מי שאמר, שגם אם העסקנים והפוליטיקאים רוצים לחרחר ריב, הגדולים לא יתנו להם לעשות מחלוקת.
וכאן אני מגיע לנקודת ההנהגה הליטאית.
התאפקתי עד היום מלכתוב את זה, אבל אחרי ששמעתי את מקלב, נשברתי.
אין ספק שכל ההצלחות האחרונות של דגל נזקפות לזכות הגר"ח! יש לו כח התורה. ובכל מקום שהביע דעתו ובירך, הצליח.
אבל יחד עם זאת הוא לא מנהיג. לא כל מי שגדול בתורה הוא מנהיג.
לדוג', אין שום ספק שהסטייפלר היה גדול, אבל מנהיג היה הרב שך.
הרב שטיינמן היה מנהיג. ע"א שהיה מופרש ומאס בכל העוה"ז, הבין טוב טוב את העוה"ז והכיר אותה. היה ידוע כחכם ופיקח, וכל מי שרצה היה יכול להיכנס אליו, להתייעץ אתו ולשאול לדעתו. ראשי ישיבות, רבנים, פוליטיקאים וכו'. כל רב עיר או קהילה, כל ראש ישיבה, יכל להיכנס ולשטוח את כל הצדדים לכאן ולכאן ולצאת עם תשובה. במערכות ציבוריות יכלו האדמור"ים לשלוח אליו שאלות ולהציג את כל הצדדים.
לעומת זאת, הגר"ח מופשט מכל ענייני העוה"ז ולא מבין בפוליטיקה, לא רואים שרבנים וראש ישיבות נכנסים אליו עם שאלותיהם, מציגים את כל צדדי השאלה, והוא שואל שאלות ומתעניין, ואז עונה תשובה. מגיעים אליו לקבל ברכות.
האם ראינו עכשיו שהרבנים (או הפוליטיקאים) נכנסו אליו להתייעץ מה לעשות ואיך לפעול? שטחו לפניו את הצדדים והוא קיבל הכרעה?
יצאו 2 סרטונים, כשנכנסו אליו לגבי הבחירות בנתיבות ומהעצרת בכותל..... למה מההוראה לבחור בפינדוס באלעד לא יצא סרטון?
ברור שדעתו היתה שחייבים להצביע ליאון למען קדושת ירושלים. אבל הציעו לפניו את כל הצדדים???

גם ליאון התראיין, וכשהשדרן שאל אותו מה התוכניות שלו לגבי ירושלים, הוא ענה תשובה מתחמקת.
ואז נפל לי האסימון, שהאיש, שלטענת דגל רץ מעצמו, ולא כמועמד של החרדים, בעצם לא הציג שום אג'נדה למה הוא רץ לראשות, מה רוצה להשיג ומה הוא רוצה לקדם בעיר. ניקיון, תרבות, תעסוקה, למה הוא בעצם רץ? מה הוא רוצה לשנות ולקדם?
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי הצפתי » 15 נובמבר 2018, 09:02

אני פה כתב:אני חלילה לא מהרהר אחרי ר' חיים. אבל עובדה שהרבה חסידים נמנעו להצביע לברקוביץ או אפי' הצביעו לליאון בגלל ר' חיים.

זאת אומרת שר' חיים מקובל עליהם יותר מרבם...
מהניסיון בצפת...

זלמן1 -
היזהר בגחלתם.
מה לנו להכריע מי מנהיג מי לא מנהיג?

אפילו ליאון,
אם ה' בחר בו לראשות העיר, זאת אומרת שקיבל בחינת שררה ועלה לגדולה וכל עוונותיו נמחלו.
ק"ו בן בנו של קל וחומר מי שבחרו בו מכוח תורתו.

כשלעצמי, אפילו על מישקולץ יש בי זהירות שלא לדבר. אם ה' החליט שהוא מנהיג כמה אנשים - מה לי לדבר עליו?
מה זה העסק שלך מה גדולים אחרים עושים?

ולגבי מקלב ומנחם שפירא -
האם זיככו את מידותיהם במידה כזאת שמעתה היצה"ר לא מדבר מגרונם? זאת סברה א'
סברה ב' -
האם חלוקת הציבור החרדי במפלגות הפוליטיות פירושה מחלוקת? לא בטוח.
האם לפי סברה זאת עלינו להתפלל בבתי כנסת מעורבים של מגוון סוגי חסידים וליטאים, וספרדים ואשכנזים? לא.
הגם שבצפת מקובל מאוד לראות בכפיפה אחת את כולם וחיים בהשקט ונחת, וכולי האי ואולי יבואו המתגוררים בערים הגדולות וילמדו לקח.

אבל מה הקשר בין בחירות ומפלגות לבין מחלוקת?

למה שלא ירצו הליטאים במפלגה משלהם והחסידים במפלגה משלהם?
להפך, ככה כל צד עושה הכל כדי להגביר את כוחו, כי זה של אונזערע...
הצפתי

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 15 נובמבר 2018, 09:31

צפתי יקר, עד כה מאוד נהנתי מדבריך.
אבל תקרא שוב את מה שכתבתי ותבין, לא כתבתי שום דבר נגד ר' חיים.
אם גדול בתורה אינו מנהיג, זה לא מוריד שום דבר מגדולתו.

לגבי מקלב ושפירא, להיפרד ולרוץ בנפרד זה דבר אחד, אבל להשמיץ, לשדר שנאה, לומר על הצד השני שנשמע לגדולים שלו (שאולי לדעתם אינם גדולים...), שיש איתם בעיות של השקפה, כאילו הם פתאום ציבור לא חרדי!!! כן כן!!! אני ממליץ לכל מי שיכול שישמע את השידור ויבין, מבחינתם יש ציבור חרדי ויש ציבור חסידי! כך הם מתייחסים לכל אורך השידור, זה משהו אחר לגמרי.

תאזין לשידור (אם אפשר) ואח"כ תדבר!
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 10:31

ב5 שנים האחרונות שהוא פעל נגד אמרתם שהוא עושה כדי לא להרגיז את החילונים וככה סיכמו בשקט = העיקר את מה שהוא אוחז באמת
עכשיו שאומר אתם אומרים העיקר מה שיעשה בפועל

תחליטו!!!! מה שעושים או מה שאומרים ובשניהם הוא הראה את טלפיו
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 15 נובמבר 2018, 10:32

זלמן1 כתב:צפתי יקר, עד כה מאוד נהנתי מדבריך.

לגבי מקלב ושפירא, להיפרד ולרוץ בנפרד זה דבר אחד, אבל להשמיץ, לשדר שנאה, לומר על הצד השני שנשמע לגדולים שלו (שאולי לדעתם אינם גדולים...), שיש איתם בעיות של השקפה, כאילו הם פתאום ציבור לא חרדי!!! כן כן!!! אני ממליץ לכל מי שיכול שישמע את השידור ויבין, מבחינתם אין ציבור ליטאי וציבור חסידי, יש ציבור חרדי ויש ציבור חסידי! כך הם מתייחסים לכל אורך השידור, זה משהו אחר לגמרי.

אני חושב שרוב הציבור הליטאי, אינו חפץ במחלוקת, ואין לו שום בעיה עם החסידים, להתפלל באופן קבוע בביהכ"נ חסידי, להיכנס לטיש של אדמו"ר,
אבל זה מה שמקלב ושפירא (שיש להם עמדת השפעה!) שידרו. לא שמעתי את גפני ואשר, ויכול להיות שמקלב ושפירא לא מייצגים את דעתם של כל דגל.
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 10:35

זלמן1 כתב:
לגבי מקלב ושפירא, להיפרד ולרוץ בנפרד זה דבר אחד, אבל להשמיץ, לשדר שנאה, לומר על הצד השני שנשמע לגדולים שלו (שאולי לדעתם אינם גדולים...), שיש איתם בעיות של השקפה, כאילו הם פתאום ציבור לא חרדי!!! כן כן!!! אני ממליץ לכל מי שיכול שישמע את השידור ויבין, מבחינתם יש ציבור חרדי ויש ציבור חסידי! כך הם מתייחסים לכל אורך השידור, זה משהו אחר לגמרי.

גם אני הרגשתי ככה אחרי שקראתי את כל מאמרי השיטנה נגד האדמו"רים שלנו

אני מרגיש אני לא חלק מהם
בדיוק כפי שמקלב אומר שהוא לא בדיעה משותפת איתנו.

אגב, אילו השמצות ראינו על הקמפיין של דייטש שהעיז להשפיע על הציבור הליטאי ע"י שהביא הוכחות מהרב אלישיב וכדו'?
אבל דגל וש"ס מותר להם להשמיץ את גדולי החסידים בהווה כדי להשפיע על החסידים! ולא ראינו כל מחאה!
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 10:36

זלמן1 כתב:
זלמן1 כתב:צפתי יקר, עד כה מאוד נהנתי מדבריך.

לגבי מקלב ושפירא, להיפרד ולרוץ בנפרד זה דבר אחד, אבל להשמיץ, לשדר שנאה, לומר על הצד השני שנשמע לגדולים שלו (שאולי לדעתם אינם גדולים...), שיש איתם בעיות של השקפה, כאילו הם פתאום ציבור לא חרדי!!! כן כן!!! אני ממליץ לכל מי שיכול שישמע את השידור ויבין, מבחינתם אין ציבור ליטאי וציבור חסידי, יש ציבור חרדי ויש ציבור חסידי! כך הם מתייחסים לכל אורך השידור, זה משהו אחר לגמרי.

אני חושב שרוב הציבור הליטאי, אינו חפץ במחלוקת, ואין לו שום בעיה עם החסידים, להתפלל באופן קבוע בביהכ"נ חסידי, להיכנס לטיש של אדמו"ר,
אבל זה מה שמקלב ושפירא (שיש להם עמדת השפעה!) שידרו. לא שמעתי את גפני ואשר, ויכול להיות שמקלב ושפירא לא מייצגים את דעתם של כל דגל.

לדעתי זה לא ענין של מחלוקת
כמו שאין מחלוקת עם ש"ס
וברור שתוך כמה שנים, כששתי המפלגות תוכלנה לעמוד על הרגליים, כנראה שניפרד לגמרי
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 10:37

משולש כתב:
אני פה כתב:מלחמת עולם על כבוד שליטה וכסף, 5 אחוז על אידישקייט.

לכן הגר"ח והגר"ש באו במיוחד לעצרת להראות שזה לא שליטה וכסף אלא אידישקייט.

מקודם אמרו פה שהכל עניין של הקצאות בשכונות הליטאיות
ואין לו סיכוי לשמור על קדושת ירושלים
וככה גם אמר אתמול לישראל היום
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 15 נובמבר 2018, 10:49

אני פה כתב:גדולי ישראל ודאי התווכנו לשם שמים, הויכוח הוא מה הפוליטקאים מתכוונים.

נכון.
השאלה מי מנהיג.
ברור שהגר"ח טרח והתאמץ למען ההצלחה של דגל בכל מקום, אבל לא ראינו התייעצויות והצגת שאלות של הפוליטיקאים לפני הגר"ח כפי שהיה תמיד אצל הרב אלישיב והרב שטיינמן.
ראינו ברכת הדרך לאחר החלטת הפוליטיקאים.
אשמח שיתקנו אותי ויוכיחו לי אחרת.
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 13:04

תותחי דגל ושס
קבצים מצורפים
Image-1.jpg
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 נובמבר 2018, 14:36

א יודעלע כתב:
זלמן1 כתב:

אני מרגיש אני לא חלק מהם

אגב, אילו השמצות ראינו על הקמפיין של דייטש שהעיז להשפיע על הציבור הליטאי ע"י שהביא הוכחות מהרב אלישיב וכדו'?
אבל דגל וש"ס מותר להם להשמיץ את גדולי החסידים בהווה כדי להשפיע על החסידים! ולא ראינו כל מחאה!

אתם איבדתם כל בושה,
בסיבוב הראשון מה לא עשיתם כדי לטשטש את דעתם של גדולי ישראל כל ירושליים פוזרה בפשקווילים פייק של הגר"ח עם דת ודייטש,
בסיבוב השני כך הורה מרן שר התורה עם תמונת ברקוביץ
דגל מעולם לא העיזה לעשות פשקווילים ג וליאון או לטשטש את דעתם של האדמורי"ם
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 14:54

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
זלמן1 כתב:

אני מרגיש אני לא חלק מהם

אתם איבדתם כל בושה,
בסיבוב הראשון מה לא עשיתם כדי לטשטש את דעתם של גדולי ישראל כל ירושליים פוזרה בפשקווילים פייק של הגר"ח עם דת ודייטש,
בסיבוב השני כך הורה מרן שר התורה עם תמונת ברקוביץ
דגל מעולם לא העיזה לעשות פשקווילים ג וליאון או לטשטש את דעתם של האדמורי"ם

באגודה- מדובר על קמפיין בלתי רשמי של שוליים מהמחנה.

בדגל- מדובר על קמפיין רשמי בו מכנים את גדו"י החסידים 'משנאי ד', ואחרי הבחירות עוד מקלב מכריז שהאידאולוגיה בינינו התפוצצה, הכל בגלל שגדו"י שלנו חשבו אחרת.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 16:08

פך שמן אל תכליל, מדובר בחסידות אחת והשאר לא מזדהות אתם (בפרט לא הניקים אתם אתה מתווכח)
יודעלע כבר כתבו כאן כמה שפויים וגם כתבתי (לך??) בפרטי: אף אחד לא אמר על גדו"י "משנאי השם", אתם בעצמכם הדבקתם עליהם את זה בפלפולכם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 17:02

אההההההה... הנה קדושת השבת מתחילה בגדול!!!

בשבת לפנות בוקר: ראש העיר יפייט עם גדול החזנים
15:47 ז׳ בכסלו תשע״ט 15.11.2018 בנצי לייזרוביץ
ראש עיריית ירושלים הנבחר משה ליאון צפוי להשתתף בליל שבת הקרובה, לפנות בוקר, בשירת הבקשות עם גדול החזנים משה חבושה

ליאון ליאון
ראש עיריית ירושלים הנבחר משה ליאון ישתתף בליל שבת בשירת בקשות עם גדול החזנים משה חבושה.

"בשבח והודאה לה' יתברך על הניצחון הגדול של גדולי ישראל והשמירה על קדושת ירושלים, הרינו מתכבדים להזמין את כל אוהבי ירושלים וחובבי השירה. לשירת הבקשות המסורתית בליל שבת, יחד עם ראש העיר הנבחר משה ליאון. בליל שבת קודש פרשת ויצא, בבית הכנסת 'מוסאיוף', (יואל 26 ירושלים), החל מהשעה 3:00 לפנות בוקר ועד 7:00.

בהשתתפות גדולי החזנים והפייטנים ובראשם גדול החזנים ר' משה חבושה. תפילת שחרית בשעה 7:00 בבית הכנסת 'תפארת בחורים'. לפני התיבה יעבור ראש העיר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 17:03

ליאון מתמודד על ראשות מועצת החזנות כנראה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 17:08

משולש כתב:ליאון מתמודד על ראשות מועצת החזנות כנראה.

ואת העיר משאיר לראוכברג
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלמי בנשמה » 15 נובמבר 2018, 17:22

ירושלים של מעלה כתב:
משולש כתב:ליאון מתמודד על ראשות מועצת החזנות כנראה.

ואת העיר משאיר לראוכברג

לא לראוכברג אלא לדרעי, (כפי שאמר לדייטש )
ירושלמי בנשמה

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלמי בנשמה » 15 נובמבר 2018, 17:30

?
ירושלמי בנשמה

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 17:39

אני פה כתב:משה ליאון: לא רק שמתחם התחנה ושוק מחנה יהודה לא ייסגרו, אני רוצה לפתוח עוד מתחם בילוי.

זה כבר לא קשור לליטאים
רק ההצלחות שלו קשורות אליהם
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 15 נובמבר 2018, 17:39

כמו התפטרותו של ליברמן שכמובן לא קשורה לתמיכת חלק מהמפלגות החרדיות בליאון...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 17:40

ירושלים של מעלה כתב:
אני פה כתב:משה ליאון: לא רק שמתחם התחנה ושוק מחנה יהודה לא ייסגרו, אני רוצה לפתוח עוד מתחם בילוי.

זה כבר לא קשור לליטאים

הוא יפתח את בית כנסת מוסאיוף בשבתות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 15 נובמבר 2018, 17:41

משולש כתב:
ירושלים של מעלה כתב:

זה כבר לא קשור לליטאים

הוא יפתח את בית כנסת מוסאיוף בשבתות.

בלילי שבתות לפייטנות
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 18:21

אין מושג כזה של קדושת ירושלים בכל מה שקשור לציבור הכללי.
יש בג"ץ, וסטטוס קוו, וא"א לשלוט על החילונים.

להזכירכם, מצעד התועבה החל בימי אורי לופליאנסקי.

אפילו בפאתי בני ברק א"א לשלוט על חילול השבת!
(מעניין ששם אילו שהבינו זאת היו דווקא דגל)

לופליאנסקי מס' 2.
הוא חייב להוכיח עכשיו לציבור החילוני שהוא לא נציג החרדים.
הבעיה שהוא מכיר יותר טוב את התרבות שלהם...
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2018, 18:58

בזמנו התלוננו על לופו שלא השתתף מספיק באירועים חילוניים (לא זוכר על איזה אירועים מדובר, לא נ"ל מצעד התועבה).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 נובמבר 2018, 18:59

ליאון גם את זה יוכל לספק בכיף
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי שומע ומשמיע » 16 נובמבר 2018, 10:56

ירושלים של מעלה כתב:

ב5 שנים האחרונות שהוא פעל נגד אמרתם שהוא עושה כדי לא להרגיז את החילונים וככה סיכמו בשקט = העיקר את מה שהוא אוחז באמת

משה ליאון אתמול בראיון ל'רדיו ירושלים' הצהיר שוב:
לא רק שמתחם התחנה ושוק מחנה יהודה לא ייסגרו, אני רוצה לפתוח עוד מתחם בילוי שיעבוד גם הוא בהתאם לסטטוס קוו.
שומע ומשמיע

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 16 נובמבר 2018, 12:09

שומע ומשמיע כתב:
ירושלים של מעלה כתב:

לא רק שמתחם התחנה ושוק מחנה יהודה לא ייסגרו, אני רוצה לפתוח עוד מתחם בילוי שיעבוד גם הוא בהתאם לסטטוס קוו.

האם יש למישהו הקלטה שלו אומר את זה
או קישור לראיון

תודה רבה
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים של מעלה » 16 נובמבר 2018, 12:12

שומע ומשמיע כתב:
ירושלים של מעלה כתב:

כצפוי !!!!
יום שלישי - ליאון נבחר
יום רביעי - נפילה ראשונה עם חוק הגיוס
יום חמישי - התבטאות מזעזעת
יום שישי - מה צפוי לנו היום????
סמל אישי של המשתמש
ירושלים של מעלה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 16 נובמבר 2018, 13:20

ירושלים של מעלה כתב:
שומע ומשמיע כתב:
ירושלים של מעלה כתב:

כצפוי !!!!
יום שלישי - ליאון נבחר
יום רביעי - נפילה ראשונה עם חוק הגיוס
יום חמישי - התבטאות מזעזעת
יום שישי - מה צפוי לנו היום????

היאחזות עלובה בקרנות המזבח,
הציבור החילוני בירושלים לחוץ ומתאבל על בחירתו של ליאון והוא חייב לפייס אותם
זה הכל.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 16 נובמבר 2018, 14:14

בקיצור,
הצהרות - הוא צריך לפייס אותם,
הצבעות - כדי שלא יגידו שהוא מועמד של החרדים,
הקצאות - כדי שהחילונים יבחרו בו גם בפעם הבאה, החרדים כבר ממילא בכיס שלו...
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 נובמבר 2018, 14:24

מה, אתם הולכים לחפש אותו בנרות? וכי בזמן לופוליאנסקי לא היו חילולי שבת ופריצות? אף אחד לא חשב שירושלים הולכת להיות בני ברק. דיברו רק להפסיק את הרס היהדות בעיר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי האמת » 16 נובמבר 2018, 14:48

ולעומת זאת:
למרות שהבחירות כבר חלפו והוכרעו, אבל השיח סביבם טרם עבר מן העולם, וזאת לאחר שהסיעה החסידית הצליחה להסעיר את הרחוב החרדי, עם תמיכתה השקטה במועמד החילוני לראשות העיר ירושלים - עופר ברקוביץ'.

כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', קודם הבחירות ניהלה 'אגודת ישראל' מו"מ מתמשך, עם שני המועמדים, כאשר גורם חרדי צוטט - אומר כי ההסכם עם עופר ברקוביץ' טוב יותר לחרדים בענייני השבת.

היום (שישי) חושף הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין, את מסמך ההבנות בענייני דת, אותו ניסחו צוות המו"מ האגודאי עם עופר ברקוביץ' - מסמך שצפוי להסעיר את הרחוב החילוני.

מהמסך שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', עולה כי ברקוביץ' הסכים בין הייתר כי לא יפתחו מתנ"סים או מוסדות תרבות בשבת, אלו הקיימים יפעלו ללא חילול שבת, גם מכירת הכרטיסים בגן החיות התנכ"י תופסק, מתחם התחנה שעורר סערה בקדנציה החולפת יפסיק את המסחר בשבת, אכיפת החניות הפתוחות בשבת תיעשה על ידי פקחים גויים, וכן התחייבויות נוספות בענייני הדת בעיר, בהן יינתן חופש הצבעה לכל מרכיבי הקואליציה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי גם ברמת התפקידים הובטחו ל'אגודת ישראל', שלל התחייבויות, בהן: סגן וממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק תכנון ובנייה, תיק התרבות התורנית, וועדת השימור או וועדת ההקצאות, מינוי מוסכם לראשות אגף החינוך החרדי ויועץ חרדי לראש העיר מטעמם.

כידוע, התוצאה הייתה אחרת ומשה ליאון ניצח ביום שלישי, ברוב ברור את הבחירות וכעת יאלצו ב'אגודת ישראל', לפתוח במו"מ עם ראש העיר הנבחר כאשר התפקידים שהובטחו להם קודם הבחירות, לא בהכרח שיהיו ברי השגה כעת אחרי שלא תמכו בו במוצהר.
האמת

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 16 נובמבר 2018, 15:15

אני כ"חסיד" לא מבין, שאלת תם, מה פתאום אגודה מוצאת נוחם עם הפלג הירושלמי? הרי הם יכלו בשקט להצביע ליוסי דייטש, בכל זאת הצביעו בעד אלקין, האם זה לא יותר גרוע מהדגלונים שהם לפחות טוענים שליאון כשר מתקופת הרב שטיינמן זצ"ל, אבל הפלג מה הם פתאום עם אלקין, תגידו הם מטורפים??? יש הרי מועמד חרדי יוסי דייטש, ולמה אותו דילגו??
לא מבין, מה קרה לחסידים שמדלגים על זה, הרי זה פשע זועק לשמיים בצורה מחרידה.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 17 נובמבר 2018, 21:14

תדמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה;
אגודת ישראל תומכת במועמד דתי לראשות עיריית ירושלים מול מועמד חרדי שנתמך ע''י דגל התורה. אגודת ישראל מחבקת את המועמד הדתי מכנסת עבורו כינוסים ועצרות תפילה בכותל מרנן האדמורים יוצאים בדברים תקיפים בעד המועמד הדתי מול החרדי ומסבירים בק''נ טעמים למה חוב קדוש לתמוך בו ומי שתומך במועמד החרדי הוא מחלל שם שמים ובכלל משנאי ה', אגודה מגייסת עבור המועמד הדתי שלא צלח את אחוז החסימה למועצה כספים רבים לקמפיין ומעלה מאות פעילים לירושלים שיעבדו למענו ויעברו בית בית. וברוך ה' אודות לפעילות הענפה והחיבוק החם נבחר אותו מועמד דתי שנתמך ע''י אגודת ישראל וכל האדמורים. אותו מועמד יומים אחרי הבחירות - לא שבועיים אלא יומים - מתראיין לרדיו ירושלים ומצהיר בקולו שלו בצורה ברורה וחדה '' אין לי הסכם עם אגודה על השוק ומתחם התחנה בשבתות '' מתחם התחנה ישאר פתוח ואני חושב שצריך לפתוח עוד מתחם כזה בשבת הסטאטוס קוו שהיה עד היום ישמר בקפדנות החילונים ירגישו טוב בירושלים ''
עכשיו תדמיינו לעצמכם מה היתה הכותרת ביתד נאמן אילו לא היה מדובר במועמד שלה אלא במועמד אגדוה, יתד היה פותח את שערי הגיהנום על החסידים
אבל כשמדובר במועמד של דגל ? דממה תקשורתית מוחלטת ותירוצי סרק ש''הוא חייב לומר את זה כדי להרגיע את החילונים'' ו''הוא לא באמת התכוון ''
אז משה ליאון התכוון למה שאמר או לא אני לא יודע, אבל אנחנו מבטיח לכם תומכיו הנלהבים של משה ליאון להיות פה במשך 5 השנים הקרובות ולומר לכם בכל פעם '''אמרנו לכם'' ''התרענו בפניכם שרק ראש עיר חרדי מחוייב באמת לקדושת ירושלים'' אבל אתם הייתם אחוזי אמוק להראות לחסידים אז כן הראתם לחסידים ועוד איך וקדושת ירושלים מה יהיה עלי'ה ? היא נפלה בין הגו'בים לבין ההקצאות בשכונות המעורבות.
ורק לסיום מענין אותי לדעת;
[נמחק]
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 17 נובמבר 2018, 22:09

טבי כתב:תדמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה;
אגודת ישראל תומכת במועמד דתי לראשות עיריית ירושלים מול מועמד חרדי שנתמך ע''י דגל התורה. אגודת ישראל מחבקת את המועמד הדתי מכנסת עבורו כינוסים ועצרות תפילה בכותל מרנן האדמורים יוצאים בדברים תקיפים בעד המועמד הדתי מול החרדי ומסבירים בק''נ טעמים למה חוב קדוש לתמוך בו ומי שתומך במועמד החרדי הוא מחלל שם שמים ובכלל משנאי ה', אגודה מגייסת עבור המועמד הדתי שלא צלח את אחוז החסימה למועצה כספים רבים לקמפיין ומעלה מאות פעילים לירושלים שיעבדו למענו ויעברו בית בית. וברוך ה' אודות לפעילות הענפה והחיבוק החם נבחר אותו מועמד דתי שנתמך ע''י אגודת ישראל וכל האדמורים. אותו מועמד יומים אחרי הבחירות - לא שבועיים אלא יומים - מתראיין לרדיו ירושלים ומצהיר בקולו שלו בצורה ברורה וחדה '' אין לי הסכם עם אגודה על השוק ומתחם התחנה בשבתות '' מתחם התחנה ישאר פתוח ואני חושב שצריך לפתוח עוד מתחם כזה בשבת הסטאטוס קוו שהיה עד היום ישמר בקפדנות החילונים ירגישו טוב בירושלים ''
עכשיו תדמיינו לעצמכם מה היתה הכותרת ביתד נאמן אילו לא היה מדובר במועמד שלה אלא במועמד אגדוה, יתד היה פותח את שערי הגיהנום על החסידים
אבל כשמדובר במועמד של דגל ? דממה תקשורתית מוחלטת ותירוצי סרק ש''הוא חייב לומר את זה כדי להרגיע את החילונים'' ו''הוא לא באמת התכוון ''
אז משה ליאון התכוון למה שאמר או לא אני לא יודע, אבל אנחנו מבטיח לכם תומכיו הנלהבים של משה ליאון להיות פה במשך 5 השנים הקרובות ולומר לכם בכל פעם '''אמרנו לכם'' ''התרענו בפניכם שרק ראש עיר חרדי מחוייב באמת לקדושת ירושלים'' אבל אתם הייתם אחוזי אמוק להראות לחסידים אז כן הראתם לחסידים ועוד איך וקדושת ירושלים מה יהיה עלי'ה ? היא נפלה בין הגו'בים לבין ההקצאות בשכונות המעורבות.
ורק לסיום מענין אותי לדעת;
[נמחק]

פשוט מאוד, בדגל כנראה חושבים שברקוביץ דובר אמת יותר מליאון....
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 17 נובמבר 2018, 23:12

שבת האחרונה הייתה לי הזכות להתפלל שחרית בכותל המערבי. בדרך, בשער יפו, פגשתי יהודי שגם לו הייתה הזכות להתפלל שם, ותפילתו אף נענתה: משה ליאון. אמרתי לו בחיוך שאין לי מושג מה התוכניות שלו, למקרה שחלילה לא ינצח ביום שלישי, אבל אני במקרה שכזה – איאלץ כנראה לעבור לגבעתיים.
זה היה בדיוק שבוע אחרי שהעזתי לפרסם כאן את הטור שעסק ביתרונות של ליאון לעומת ברקוביץ'. למרות שהדברים נכתבו בנימוס ואפילו מתוך חיבה אישית לברקוביץ', הנחתי שהם יעצבנו את אנשי הקמפיין שלו, כי מה לעשות, השורה התחתונה לא טובה למועמד שהם מקדמים. אבל לא הבנתי שכל הפייסבוק הוא הקמפיין של ברקוביץ'. שכל העיתונאים הם הקמפיין של ברקוביץ'. ואני לא מדבר פה על ה"תשקורת", אני מדבר על עיתונאים בסדר, אנשי "הטובים לתקשורת", עם הדעות הנכונות בדרך כלל, עד שזה מגיע למועמדות של משה ליאון.

יותר מזה. מדובר באנשים שבכל נושא מסתכלים במבט ביקורתי על העיתונות ותוקפים אותה על השמאלנות החד צדדית שלה, על האנטי-יהדות החד צדדית שלה, ופתאום הם עשו למשה ליאון ולתומכיו בתקשורת (סליחה, "לתומכו בתקשורת". היה לו רק תומך אחד, אני) את מה שהם תמיד מזדעזעים שעושים לימין. אבל ממש. אחד לאחד, כל התסמינים. כאילו אין פה שתי דעות לגיטימיות. ממש כמו התקשורת האמריקנית שהמליכה את הילרי והיתה מנותקת לגמרי מהעם שרצה את טראמפ, ממש כמו התקשורת הישראלית שהמליכה את בוז'י וגילתה בקלפי שכולם הצביעו ביבי.

מה בעצם כתבתי בטור ההוא? דברי הערצה לליאון הגדול, ממשה עד משה לא קם כמשה? ממש לא. אני לא מעריץ שלו. בסך הכול טענתי שיש פה בועה שאף אחד לא מעז לנפץ. שהברקוביץ' עירום. שהוא בחור באמת נחמד אבל לא בשל, לא בעל ניסיון מקצועי שמאפשר לו לנהל תקציב של מיליארדים. זה הכול.
אתם לא מבינים איזו התנפלות הייתה עליי: במייל (דוגמה קטנה לסגנון: "אף פעם לא הערכתי אותך. אומנם אני מקשיב לך בתוכנית בגלצ אבל זה רק בגלל אשתך, אלא שהשבוע בטור שלך באמת שברת שיאים…"), בטוקבקים ("למה אתה מזלזל בגיל הצעיר של ברקוביץ'? להפך, זה יתרון. עיין ערך אובמה". שאני אבין, אובמה הוא דוגמה לניהול טוב?), בשמחה משפחתית ("מזל טוב. תגיד, מה קרה לך? מכולם החלטת לתמוך דווקא במשה ליאון?!"), בטורים בעיתונים ("הצביעות הגדולה ביותר מתבטאת במאמר שפרסם ידידיה מאיר בשבועון 'בשבע'", כתב אמנון לורד ב'ישראל היום', "הוא הציג את ברקוביץ' כמי שהיה בסך הכול יו"ר ועדת התרבות, לעומת הרקורד ה'עשיר' של ליאון – מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רואה חשבון וכו' וכו'. במקום שכולנו נבין שזה רקורד שיכול לאפשר ספקולציות נדל"ן מושחתות, יש מי שמנסים למכור את ליאון כבעל ניסיון". אתם קולטים? כל מידה טובה שיש בליאון היא "ספקולציה לשחיתות"), בפינות בטלוויזיה (מישהי דיברה שם על ה"טור המביך בעיתון החרד"לי 'בשבע'". אגב את המילה "חרד"לי" היא ביטאה בסלידה, משל היא מדברת על מחלה מדבקת. חוסנתם כבר נגד חרד"לת?), ובעיקר, כאמור, בשיחות נזיפה מקולגות. קולגות שבעודם נוזפים בי, פרסמו הם עצמם עוד ועוד מאמרי תמיכה, סטטוסים וציוצים נלהבים שבהם עודדו את הקהל להציל את העיר. רבים מהם דרשו בשיא הרצינות שאגלה להם כמה כסף ליאון שילם לי. חייב להיות ככה. אחרת, איך אני בעדו ולא בעד ברקוביץ'?

ובכן, ליאון לא שילם לי, אבל אני מקווה ומאמין שהוא עוד ישלם בגדול. בתשלומים. בחמש שנים של ניהול מוצלח של העיר הזאת. הוא לא יהיה מושלם, הוא מן הסתם יעשה גם טעויות, אבל היי – אנחנו אחרי עשר שנות ברקת.

אז למה ליאון לא לגיטימי בעיניכם? בגלל דרעי וליברמן? האמת, גם לי מפריע החיבור המוזר הזה. לא מתחבר ל"ברית האחים" הזאת בכלל. למרות שאפשר למצוא גם משהו חיובי בקרבה הזאת. אני שמח שראש העיר שלי נמצא בקשר טוב עם שר הפנים של מדינת ישראל (ואגב עם עוד רבים משרי הממשלה שהמליצו להצביע לו – ארדן, גילה גמליאל, הנגבי, לוין ועוד) ולא יהיה עסוק, כמו קודמו, בניסיונות נואשים לקושש כסף משר האוצר.
אבל נדמה לי שהבעיה שלכם עם ליאון היא לא רק דרעי. הנה התזה שלי: כנראה שהחברה הישראלית עדיין נגועה בקורט גזענות. אני מדבר עכשיו פחות על אפליית המזרחיים, ויותר על העדפת האשכנזים. העדפת אשכנזים "נכונים". אתם יודעים, כאלה שנראים ומדברים כמו עופר ברקוביץ'. אצל בני כל העדות יש מין הערכה כזאת, כבוד, פרסטיז', לאנשים עם "המראה הנכון". ואולי במקום להתפתל בהסברים בואו נדבר בדוגמאות, בסדר?

קחו למשל את ציפי לבני. הרי בשנים האחרונות היא אומרת דברים מגוחכים. תלושים מהמציאות. תלושים מעצמה. בכלל, כל ההתנהלות האופורטוניסטית שלה, המעבר בין מפלגות, שינויי הדעות, היו אמורים להפוך אותה לבדיחה פוליטית. אבל לא, לא יעזור. עדיין יש לה יוקרה כזאת בדעת הקהל. משהו בתדמית שלה נשאר, משום מה, נקי. את הבדיחות והלעג ישמרו למירי רגב. רגב פתטית, לבני היא "נכונה". היא לא קיצונית, היא קונצנזוס, היא מרכז.

עוד דוגמה? שמעון פרס המנוח. הוא נשאר "איש חזון", "מגדלור של שפיות" ו"אי של תבונה". ממש זקן השבט, זה קנה חוכמה, למרות כל כך הרבה טעויות והזיות. טוב, מה אני רוצה ממנו? האיש כבר בעולם שכולו אמת טהורה, בלי מיתוג. אז בואו נחזור לליאון. כעיתונאי יצא לי לפגוש אותו כשרץ בפעם הקודמת. ההתרשמות שלי מהתוכניות שלו לעיר, ובאופן כללי מהאיש, הייתה טובה לאין ערוך ממה שחוויתי בפגישה עם ברקת שבוע קודם לכן. אני זוכר שיצאתי מהקפה עם ליאון, לפני כחמש שנים, ובימים הספורים שנותרו עד הבחירות ניסיתי לשתף מצביעים פוטנציאליים באבחנה שלי. אז עדיין לא העזתי לכתוב את זה בעיתון, רק סיפרתי לכמה חברים על מסקנותיי המרעישות מהשיחה עם שני המועמדים. לא היה על מה לדבר. אנשים חשבו שאני הזוי. יש לנו פה איש הייטק, בוגר צנחנים, רץ מרתון, מלח הארץ כזה, רזה, ואתה הולך להמליך עלינו איזה "עסקן"? ההצבעה לליאון בכלל לא הייתה אופציה מבחינתם. כדאי לבדוק אם לא מקנן בתוכנו איזה שד עדתי קטן, שלא בוחן את התוכן אלא מכור לתדמית, והשילוש הזה של אשכנזי-חילוני-חתיך עושה לו את זה.

הבחירות בירושלים היו כל כך מרתקות. יש כל כך הרבה מה לומר עליהן. נראה לי שמישהו צריך לארגן יום עיון, אפילו כמה, כדי לעסוק בזוויות השונות של הבחירות בעיר המיוחדת הזאת. אבל אני רוצה להתייחס בקצרה לשלושה מגזרים.
נתחיל בציונות הדתית. דוגרי, אני באמת לא מבין איך מגזר שסופר כיפות, שמתגאה כל כך בכל חובש כיפה סרוגה, או אפילו חובש כיפה לשעבר, שממונה לתפקיד זניח במס רכוש, מכחיש כל קשר עם משה ליאון. פשוט מתנכר אליו. מהי ציונות דתית אם לא ליאון? בוגר צייטלין, בוגר הרבנות הצבאית, בוגר בר אילן, שכל ילדיו ונכדיו למדו ולומדים במוסדות הציונות הדתית. איך אתם נותנים לדרעי להרוס לכם את השמחה על ה"סרוג" שנבחר השבוע לאחד התפקידים הבכירים במדינה? בהתנהלות נכונה, בנט היה יכול להיות שם ביום שלישי בלילה על במת הניצחון, מכריז שליאון זה אח. במקום זה, חגית משה שתמכה אידיאולוגית בליאון, תוך ויתור על הצעות מפליגות ביותר מברקוביץ', פשוט כי הבינה במהלך המו"מ איתו כמה הוא מסוכן לערכי הציונות הדתית – זכתה למתקפה ולבוז.

ומכאן לחרדים. כשאני רואה את מה שקורה במפלגות החרדיות, אני יכול להבין מאיפה באה ההתלהבות מהפוליטיקה מהסוג שעושה ברקוביץ'. האמת? הוא הביא איתו תחושה אותנטית של רצון לשינוי, של רצון לטוב (רק מה לעשות שבמקרים רבים, מה שאצל ברקוביץ' נקרא "טוב" אצלנו נקרא "חילול שבת". נדמה לי שרבים התבלבלו בעניין הזה), הוא הביא רוח רעננה וצעירה. אז למי יש חשק להזדהות עם מפלגות כה מפולגות ומסוכסכות? ועוד על מה? כל פרשן פוליטי שרצה להרגיש חכם השבוע, דיבר על המחלוקת ההיסטורית בת מאתיים השנים בין תלמידי הגאון מווילנה לתלמידי הבעל שם טוב שחזרה והתלקחה במלוא עוזה בבחירות האלה. שטויות. המחלוקת הזאת נגמרה מזמן. כמובן שיש הבדלים בין צורת החיים החסידית לזאת הליטאית, אבל לא קיימת שום יריבות, היום כל אחד לוקח את הטוב מהשני. לכו בשבוע הבא לאירועי י"ט כסלו של חב"ד בבנייני האומה ותראו כמה "מתנגדים" באים לשם בהתלהבות. אין שום סיבה אידיאולוגית אמיתית לריצה פוליטית נפרדת. כל הפיצולים האלה הם רק בגלל מאבקי אגו וכוח שרבים מהבוחרים החרדים, בעיקר הצעירים, פשוט מאסו בהם. אני מבין ללבם, אבל מכאן ועד להחליף את הקפוטה בחולצת טריקו צהובה של 'התעוררות', לרקוד במטה חצי לילה ובסוף להתאבל על זה שהאדמו"ר שלנו עופר לא ינהיג את ירושלים עד ביאת גואל צדק?
ואגב, אם לפיד עקב אחרי מה שקרה בירושלים הוא בטח נשם לרווחה. יש לו סיכוי מצוין להיבחר לראשות הממשלה, ועוד בקולות דתיים וחרדיים רבים. לפיד מאוד מזכיר לי את ברקוביץ' בכמה דברים. קודם כול שניהם נחמדים מאוד, וגם נראים טוב, ומדברים יפה, אבל לא בדיוק מביאים איתם קבלות של עשייה. שניהם קופצים מעל הפופיק, איש איש ופופיקו. לפיד הרי חושב שהוא כבר ראוי להיות ראש ממשלה. והעיקר: הדרך הפוליטית של שניהם דומה. אותו שטיק. שניהם הקימו מפלגה ('יש עתיד', 'התעוררות') מגה-חילונית-שמאלנית-ליברלית, ותוך כדי תנועה הבינו שכדי להרחיב את מעגל הבוחרים, צריך להפוך למפלגת צו-פיוס כזאת, שמחברת בין "כולם". והזיכרון של הציבור, מתברר, קצר מאוד. חסידים צעירים הביטו השבוע בברקוביץ' במבט מצועף, כאילו מצאו אבא. אם כך שכחו לברקוביץ' את המאבק לפתיחת הסינמה סיטי ומוקדי בילוי נוספים בשבת, את התייצבותו לצד סיעת מרצ בכל הבג"צים בנושאי דת, את פעילותו נגד מופע פיוטים בעשרת ימי תשובה כי אין בו פייטנית (!) או אפילו את מלחמתו, רק לפני כשנה, במערכת הכריזה החביבה שמשמיעה שירים בכניסת השבת בגילה, סביר בהחלט שישכחו ללפיד דברים חמורים הרבה יותר.

ולסיום, החילונים (אלה מביניהם שלא בחרו בליאון). עצוב לי שאתם עצובים. באמת. אני גם מקווה שתוך זמן קצר הדי הקמפיינים ישככו, ואף אחד לא ירגיש שהעיר "נכבשה". ירושלים לא נפלה. יש בירושלים אוכלוסייה מגוונת, כל מגזר והצרכים שלו, כל שכונה והצרכים שלה, ואני מקווה שעכשיו, כשהעירייה תשקיע קצת פחות כסף במרוצי פורמולה ובמרתונים, תושבי העיר יקבלו שירותים נאותים יותר, כך שכל אחד ירגיש יותר טוב בעיר, ובעיקר יותר נקי. אתה שומע, אדוני ראש העיר? אין ירושלמי – חרדי, חילוני, ארמני – שלא יאהב אותך אם תפתור את העניין הדחוף ביותר, הניקיון, בקדנציה הנוכחית. טוב, אולי מגזר אחד: חתולי ירושלים.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:15

מי הכותב
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 17 נובמבר 2018, 23:16

משולש כתב:מי הכותב

שכחתי לציין,ידידיה מאיר.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 17 נובמבר 2018, 23:17

ועד כתב:אני כ"חסיד" לא מבין, שאלת תם, מה פתאום אגודה מוצאת נוחם עם הפלג הירושלמי? הרי הם יכלו בשקט להצביע ליוסי דייטש, בכל זאת הצביעו בעד אלקין, האם זה לא יותר גרוע מהדגלונים שהם לפחות טוענים שליאון כשר מתקופת הרב שטיינמן זצ"ל, אבל הפלג מה הם פתאום עם אלקין, תגידו הם מטורפים??? יש הרי מועמד חרדי יוסי דייטש, ולמה אותו דילגו??

לא קבלתי תשובה על זה?
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 17 נובמבר 2018, 23:21

ועד כתב:
ועד כתב:אני כ"חסיד" לא מבין, שאלת תם, מה פתאום אגודה מוצאת נוחם עם הפלג הירושלמי? הרי הם יכלו בשקט להצביע ליוסי דייטש, בכל זאת הצביעו בעד אלקין, האם זה לא יותר גרוע מהדגלונים שהם לפחות טוענים שליאון כשר מתקופת הרב שטיינמן זצ"ל, אבל הפלג מה הם פתאום עם אלקין, תגידו הם מטורפים??? יש הרי מועמד חרדי יוסי דייטש, ולמה אותו דילגו??

לא קבלתי תשובה על זה?

אני כחסיד מזדהה מאוד עם הפלג ולשאלתך למה הם לא בחרו דייטש? כי דייטש נמנע מלסגור איתם כי הוא בנה על דגל וכמו שכל פוליטקיאי היה עושה הם סגרו עם אלקין סגנות מה שדייטש סירב להתחייב להם למה דגל או אגודה היו נוהגים אחרת? דגל לא סגרה הסכם שמן עם ליאון ?
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:22

חויזר כתב:כשהעירייה תשקיע קצת פחות כסף במרוצי פורמולה ובמרתונים, תושבי העיר יקבלו שירותים נאותים יותר, כך שכל אחד ירגיש יותר טוב בעיר,

וואו, רק הביטול של המרתונים המשוגעים האלו שתוקעים את כל העיר ביום שישי כבר היה שווה את זה. (אה, רק הפלג כבר לא יהיה להם עם מי לרקוד).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 17 נובמבר 2018, 23:23

לא נכון, יוסי דייטש ביקש מהם שיפסיקו להשמיצו על זה שהקים את קרן קמ"ח, והם לא הסכימו והמשיכו להשמיצו ותוך כדי סגרו עם אלקין, וכי זו דרך??????????
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:25

טבי כתב:
ועד כתב:

לא קבלתי תשובה על זה?

אני כחסיד מזדהה מאוד עם הפלג ולשאלתך למה הם לא בחרו דייטש? כי דייטש נמנע מלסגור איתם כי הוא בנה על דגל וכמו שכל פוליטקיאי היה עושה הם סגרו עם אלקין סגנות מה שדייטש סירב להתחייב להם למה דגל או אגודה היו נוהגים אחרת? דגל לא סגרה הסכם שמן עם ליאון ?

בטח אתה מזדהה עם הפלג, הרי הם היחידים שיצליחו להרוס את הליטאים (לפחות כך אתה מקווה).
ולגבי הסגירה עם אלקין/דייטש/ליאון, ניכר מדבריך שאתה מאותם שמוכרים את קולותיהם לכל המרבה במחיר בלי לבדוק שום אידיאולוגיה ועקרונות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 17 נובמבר 2018, 23:25

משולש כתב:
חויזר כתב:כשהעירייה תשקיע קצת פחות כסף במרוצי פורמולה ובמרתונים, תושבי העיר יקבלו שירותים נאותים יותר, כך שכל אחד ירגיש יותר טוב בעיר,

וואו, רק הביטול של המרתונים המשוגעים האלו שתוקעים את כל העיר ביום שישי כבר היה שווה את זה. (אה, רק הפלג כבר לא יהיה להם עם מי לרקוד).

אהבתי את השורה ''לפלג כבר לא יהיה עם מי לרקוד ''
תזכיר לי מי רקד עם קליש בחיפה ..... הפללג??????? זכרוני מטעה אותי או שאני זוכר טוב שהיו אלה פעילי דגל
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 17 נובמבר 2018, 23:27

ההשוואה של ברקוביץ ללפיד לא נכונה.
ברקוביץ, הוא אולי צעיר מדי, אבל רחוק מלהיות טיפש. לפיד, חוץ מרטוריקה אין לו שום דבר...
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 17 נובמבר 2018, 23:27

זלמן1 כתב:ההשוואה של ברקוביץ ללפיד לא נכונה.
ברקוביץ, הוא אולי צעיר מדי, אבל רחוק מלהיות טיפש. לפיד, חוץ מרטוריקה אין לו שום דבר...

אז אתה לא מכיר אותו.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:28

ועד כתב:לא נכון, יוסי דייטש ביקש מהם שיפסיקו להשמיצו על זה שהקים את קרן קמ"ח, והם לא הסכימו והמשיכו להשמיצו ותוך כדי סגרו עם אלקין, וכי זו דרך??????????

למה תאמר כך? הפלג תמכו בדייטש. הרי ברגע שהם "תמכו" באלקין, אוטומטית ירדו מאלקין עשרות אלפי קולות רק מהפחד והסלידה מהאנרכיסטים האלו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 17 נובמבר 2018, 23:28

משולש כתב:
טבי כתב:
ועד כתב:

לא קבלתי תשובה על זה?

בטח אתה מזדהה עם הפלג, הרי הם היחידים שיצליחו להרוס את הליטאים (לפחות כך אתה מקווה).
ולגבי הסגירה עם אלקין/דייטש/ליאון, ניכר מדבריך שאתה מאותם שמוכרים את קולותיהם לכל המרבה במחיר בלי לבדוק שום אידיאולוגיה ועקרונות.

הופה הופה הופה תקשיב טוב משולש יש לי הערכה רבה אליך אבל אין לי כבוד לצביעות! אתם כן אתם הלכתם בכל מקום לפי הגובים שתקבלו ! לפי מה יהיה טוב לכם ורק לכם!!!!! אתה בשיא הצביעות עוד כותב על אידאולגיה ועקרונות, איפה הייתם בירושלים ? בצפת? איפה ? ליאון זה אידאולגיה ? אתה לא מתבייש ?????? הפלתם מועמד חרדי ממניעים שהכי רחוקים מאידאולגיה ועקרונות !!!!!!!!!!!!!!!
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 17 נובמבר 2018, 23:29

משולש כתב:
ועד כתב:לא נכון, יוסי דייטש ביקש מהם שיפסיקו להשמיצו על זה שהקים את קרן קמ"ח, והם לא הסכימו והמשיכו להשמיצו ותוך כדי סגרו עם אלקין, וכי זו דרך??????????

למה תאמר כך? הפלג תמכו בדייטש. הרי ברגע שהם "תמכו" באלקין, אוטומטית ירדו מאלקין עשרות אלפי קולות רק מהפחד והסלידה מהאנרכיסטים האלו.

אהבתי
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:29

ועד כתב:

אז אתה לא מכיר אותו.

מכירים אותו כטיפש בזכות ה"ברכה" מהגראי"ל זצ"ל. ברור שבהרבה דברים הוא עולה על המפלגות האחרות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:31

טבי כתב:
משולש כתב:
טבי כתב:
ועד כתב:

לא קבלתי תשובה על זה?

הופה הופה הופה תקשיב טוב משולש יש לי הערכה רבה אליך אבל אין לי כבוד לצביעות! אתם כן אתם הלכתם בכל מקום לפי הגובים שתקבלו ! לפי מה יהיה טוב לכם ורק לכם!!!!! אתה בשיא הצביעות עוד כותב על אידאולגיה ועקרונות, איפה הייתם בירושלים ? בצפת? איפה ? ליאון זה אידאולגיה ? אתה לא מתבייש ?????? הפלתם מועמד חרדי ממניעים שהכי רחוקים מאידאולגיה ועקרונות !!!!!!!!!!!!!!!

רבי טבי, אני לא רוצה להרגיז אותך ואני מעריך את תגובתך המאופקת.
מי שאמר לך שהלכנו לפי ג'ובים וצביעות הוא מחרחר ריב בשביל אינטרסים אישיים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי זלמן1 » 17 נובמבר 2018, 23:33

ועד כתב:

אז אתה לא מכיר אותו.

לא הבנתי מי זה "אותו".
בכל מקרה, לפיד לא סיים בי"ס...

חוץ מזה, מה ההבדל בין דגל שסגרו עם ליאון לבין הפלג שסגרו עם אלקין?
זלמן1

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2018, 23:35

זלמן1 כתב:
ועד כתב:

אז אתה לא מכיר אותו.

לא הבנתי מי זה "אותו".
בכל מקרה, לפיד לא סיים בי"ס...

חוץ מזה, מה ההבדל בין דגל שסגרו עם ליאון לבין הפלג שסגרו עם אלקין?

אין הבדל. ולכן הוא שאל למה החסידים נלחמים נגד הליטאים ולא נגד הפלג.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 18 נובמבר 2018, 02:26

הויכוח על מי ש'יחלן' יותר את ירושלים הוא ויכוח מטופש מאין כמותו.

בכל הקשור לירושלים אפשר לחלק ל:

א. השטח השחור-
מדובר בכל המסחר שכבר פתוח בשבת, כל המצעדים למיניהם
בכל אלה אין לאף ראש עיר שליטה
וככל הנראה עד שמשיח לא יגיע ישאר חילול עיר הקודש במתכונתו הנוכחית
(ההוכחות:1. בג"ץ 2. מישהו זוכר שאי פעם ניסו למנוע בריכה מעורבת בירושלים?=אין שליטה על מעוזים חילוניים!)

ב. השטח הלבן-
הקצאות לחרדים, במיוחד בשכונות המעורבות
(בשכונות החרדיות- גם ראש עיר חילוני פחות אכפת לו לתקצב)
בתחום הזה הוכח שראש עיר חרדי- לא מוצלח, כי עוקבים אחריו ב70 עיניים.
ראש עיר חילוני- לא מוצלח, לא נותן שטחים לחרדים.
ראש עיר דתי- אין הוכחות מהעבר.
אני מאוד מקווה בשביל התושבים בשכונות שליאון יהווה פיתרון,
אולם לא אתפלא אם לא יצליח לספק פיתרון מלא, וזאת מכיוון שהוא נתפס כנציג החרדים- מה שאומר שיעקבו אחריו ב70 עיניים...
כמו"כ התחום הזה של שכונות מעורבות הוא תחום בעייתי בכל ערי הארץ, ולא נראה שהפיתרון הוא בדמות ראש עיר מסוים. צריך הרבה ס"ד בענין.

ג. השטח האפור-
פתיחת מרכזי בילוי חדשים, נתינת העדפה להופעות חילוניות וכדו'
ראש עיר חילוני- וודאי גרוע
ראש עיר חרדי- אין לו כ"כ את הידע ואת תחומי הענין החילונים, כמו"כ הוא סופסוף מקושר בהרבה ליהדות, ולכן סביר להניח שבשטח הזה הוא העדיף מכולם.
ראש עיר דתי- אין נסיון, אולם לפי הילך הרוח של ליאון, נראה שהוא ינסה למצוא חן בעיני החילונים בתחום הזה, ואולי ע"י שישא חן בעיניהם בתחומים אלה הוא יוכל לפעול יותר בשכונות המעורבות.

לסיכום מזוית ראייתי-
א.
א"א לומר שראש עיר חרדי עדיף ע"פ ראש עיר דתי.
אולם ליאון מכיוון שהוא לא נחשב אהוד הציבור בלש' המעטה,
והוא לא הביא מעצמו שום קולו
ובעיני רוב הציבור הירושלמי נחשב כ'רע במיעוטו' וכ'שלטון העסקנים'
הוא לא בדיוק המועמד המועדף.
לכאורא דמות כמו אלקין- שהוא גם מקורב בהרבה למסורת- וגם מוערך ע"י כ20 אחוז מהירושלמים הכללים- הלא חרדיים- היה יכול להועיל הרבה יותר.

ב.
כל מי שאומר שהבחירה הראשונית בליאון היתה רק בגלל 'קדושת ירושלים' חוטא לאמת.
האמת היא אינטרסים מגזריים.
כפי שהגדיר זאת פך שמן הנכבד- לייזר ראוכברגר הוא ראש העיר האמיתי של ירושלים.
א יודעלע

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־77 אורחים