הרשימה החדשה של יהדות התורה לכנסת ה-21

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: הרשימה החדשה של יהדות התורה לכנסת ה-21

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 ינואר 2019, 22:20

השאלה מי יעמוד בראש, לאריה דרעי אין כ"כ אהדה חוץ מש"ס, וכן לליצמן וגפני לא משהו סוחף, צריכים אולי להעמיד דמות רבנית סוחפת בראש המפלגה מישהו כמו הרב גרוסמן.

ליצמן אמר אמש שלפי הסקרים האחרונים יש חשש שש"ס לא תעבור את אחוז החסימה ולכן האחדות היא קריטית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 ינואר 2019, 23:56

משפחה׳ חושף: מרן הגר״ח קנייבסקי ואדמו״רי אגו״י כבר הביעו תמיכה במפץ החרדי. בשבוע הקרוב תגיע משלחת של רבנים לנשיא המועצת הגר״ש כהן לבקש את הצטרפות ש״ס למהלך.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 12:32

כולם בטראומה:

המגעים לריצה משותפת של כל המפלגות החרדיות: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מתייחס לראשונה לנושא ומאשר: קיימת הצעה כזאת ואנחנו תומכים בה.

בראיון לגל"צ אמר ליצמן: "אנחנו בעד מהלך אחדות חרדית כללית. קיבלנו הצעה כזו ואנחנו שוקלים בחיוב". ליצמן הדגיש כי מהלך כזה חיב לכלול את כלל המפלגות החרדיות (לרבות "הפלג הירושלמי" ו'יחד' של אלי ישי). "בכל מקרה מועצות גדולי התורה יתכנסו ויכריעו במידה והמגעים יבשילו".

לדברי ליצמן, טראומת הפילוגים בבחירות לרשויות המקומיות מהווה גורם מכריע בחתירה לאחדות. "נחליט בהמשך לגבי הפרטים ולא נעשה מו"מ בתקשורת", כך ליצמן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 15:53

בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

הסקר שבוצע על ידי מכון סמית' למחקר בראשות הפרופ' רפי סמית', בדק את הפוטנציאל של תמיכת הרחוב החרדי במפלגת חזית חרדית מאוחדת, כאשר המרוויח הגדול של הסקר, יהיה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שיעמוד בראשות המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ובקואליציה.

הסקר בדק שלוש אפשרויות. ריצה נפרדת של ש"ס ויהדות התורה המאוחדת, ריצה נפרדת עם פיצול בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' וכן אפשרות של איחוד כלל המפלגות לרשימה אחת, כאשר הציבור החרדי מרוויח כשני מנדטים עוד לפני שבכלל פתחו בקמפיין הבחירות.

האפשרות הראשונה בסקר המתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', מראה כי כוחה של ש"ס לא נפגע כלל והיא שומרת על שבעת המנדטים שיש לה כיום עם 21% מהציבור החרדי (ללא הציבור המסורתי - דתי), 'יהדות התורה המאוחדת' זוכה גם היא ל-7 מנדטים עם 51% מהציבור החרדי ושומרת על כוחה, כאשר 'יחד' של אלי ישי, לא עוברת את אחוז החסימה כשהתוצאה תהיה 3% מהציבור החרדי בלבד שיצביעו עבורו.

האפשרות השנייה של פיצול ב'יהדות התורה', 'דגל התורה' בראשות חה"כ משה גפני זוכה לבין ארבעה לחמישה מנדטים עם 30%, ואילו 'אגודת ישראל' בראשות חה"כ יעקב ליצמן - זוכה לבין שלושה לארבעה מנטדים, עם חשש ממשי שלא תעבור את אחוז החסימה, כאשר אחוז התמיכה הינו 23%. לפי תרחיש זה, באופן תמוה מצביעי ש"ס עוברים בחלקם לסיעות האשכנזיות - 11% ל'דגל התורה' ו-4% ל'אגודת ישראל'.

שורה תחתונה בתוצאות הסקר הרואה אור לראשונה ב'בחדרי חרדים': במקרה של אחדות כלל חרדית ברשימה אחת, כוחו של הציבור החרדי בכנסת יעלה בכשני מנדטים עוד טרם החלו בקמפיין הבחירות, כאשר דרעי יעמוד בראשה ויהפוך לאיש החזק במערכת הפוליטית, עם הסיעה השנייה בגודלה בכנסת.

נציין, כי הבדיקה נערכה כסקר טלפוני שבוצע ב-8.1.2019 בקרב 420 איש/ה כמדגם מייצג של האוכלוסייה החרדית בישראל בפיזור ארצי.

חלוקת המרואיינים לפי הזרמים: ליטאי - 33%; חסידי - 30%; ספרדי - 25%; הפלג הירושלמי - 3%; חרד"לי - 5%; אחר- 4%.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 16:23

לפי הסקר היחס בין דגל לאגודה הוא 56-44.

אבל א"א לבנות סקר כזה ממדגם של 420 איש כשחלק עצום מהחרדים לא עונים לטלפונים של סקרים וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 16:35

יעקב אשר אומר שלא תהיה אחדות עם הפלג ויחד. בקיצור כלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 16:36

תגובת מקורבי יו”ר ש”ס השר דרעי: “הבחירות לרשויות המקומיות הוכיחו כי ש״ס חזקה ביותר לאחר ש-272 אלף איש הצביעו ש”ס, זאת ללא המגזר הערבי ויישובים נוספים שבהם לא התמודדו רשימות מטעם ש”ס.

“עשרות רבות של נציגי ש”ס בכל רחבי הארץ מוכיחים כי המפלגה רק הולכת ומתחזקת וכך יהיה בבחירות לכנסת. לגופם של דברים: ש”ס מעריכה את חוכמתו של השר ליצמן ובטוחה שהדברים המנותקים מהמציאות המיוחסים לו, לא נאמרו”, נמסר.

מהפלג הירושלמי נמסר בתגובה לדברי ליצמן, “מדובר בפייק ניוז. אין כל מגעים ואין כל משא ומתן על שילוב נציג ברשימה. הבוחשים בקדירה כנראה מנהלים משא ומתן עם עצמם”.

אלי ישי אמר הבוקר לגל”צ בתגובה לדברי ליצמן, “זה חזון אחרית הימים. אם זה יבוא לידי הכרעה אברך על הרעיון”. לדברי יושב ראש “יחד”, בעת הזאת הוא אמנם מכונן לרוץ לבד אך החיבורים נראים קרובים מתמיד. “אני פונה לחיזוק עולם התורה בעבר זה לא צלח אבל אני מקווה שהפעם זה יעבוד”.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 10 ינואר 2019, 16:38

אני פה כתב:לפי הסקר היחס בין דגל לאגודה הוא 56-44.

אבל א"א לבנות סקר כזה ממדגם של 420 איש כשחלק עצום מהחרדים לא עונים לטלפונים של סקרים וכו'.

אותו למשל הסוקר לא סקר .....
העו''ד החילוני שמצביע לאגודה

https://jumbomail.me/j/SuDf2Blx20mRHHv
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 10 ינואר 2019, 16:42

מכון טאוב עשה מחקר מקיף אך ורק לפי נתוני משרד החינוך כיתות ח-יב ומצא שיש 29.7 חסידים. 29.1 ליטאים. 22.4 ספרדים. ועוד 12.2 ספרדים במוסדות ליטאיים. חב"ד 5.9 אחוז.

מסתמא זה לא לוקח בחשבון את הקנאים החסידים שלא רשומים שם , ואילו את הפלג אני לא יודע אם זה כלול כי חלקם אולי לא מקבלים תקציבים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 10 ינואר 2019, 18:21

אני פה כתב:בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

הסקר שבוצע על ידי מכון סמית' למחקר בראשות הפרופ' רפי סמית', בדק את הפוטנציאל של תמיכת הרחוב החרדי במפלגת חזית חרדית מאוחדת, כאשר המרוויח הגדול של הסקר, יהיה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, שיעמוד בראשות המפלגה השנייה בגודלה בכנסת ובקואליציה.

הסקר בדק שלוש אפשרויות. ריצה נפרדת של ש"ס ויהדות התורה המאוחדת, ריצה נפרדת עם פיצול בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' וכן אפשרות של איחוד כלל המפלגות לרשימה אחת, כאשר הציבור החרדי מרוויח כשני מנדטים עוד לפני שבכלל פתחו בקמפיין הבחירות.

האפשרות הראשונה בסקר המתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', מראה כי כוחה של ש"ס לא נפגע כלל והיא שומרת על שבעת המנדטים שיש לה כיום עם 21% מהציבור החרדי (ללא הציבור המסורתי - דתי), 'יהדות התורה המאוחדת' זוכה גם היא ל-7 מנדטים עם 51% מהציבור החרדי ושומרת על כוחה, כאשר 'יחד' של אלי ישי, לא עוברת את אחוז החסימה כשהתוצאה תהיה 3% מהציבור החרדי בלבד שיצביעו עבורו.

האפשרות השנייה של פיצול ב'יהדות התורה', 'דגל התורה' בראשות חה"כ משה גפני זוכה לבין ארבעה לחמישה מנדטים עם 30%, ואילו 'אגודת ישראל' בראשות חה"כ יעקב ליצמן - זוכה לבין שלושה לארבעה מנטדים, עם חשש ממשי שלא תעבור את אחוז החסימה, כאשר אחוז התמיכה הינו 23%. לפי תרחיש זה, באופן תמוה מצביעי ש"ס עוברים בחלקם לסיעות האשכנזיות - 11% ל'דגל התורה' ו-4% ל'אגודת ישראל'.

שורה תחתונה בתוצאות הסקר הרואה אור לראשונה ב'בחדרי חרדים': במקרה של אחדות כלל חרדית ברשימה אחת, כוחו של הציבור החרדי בכנסת יעלה בכשני מנדטים עוד טרם החלו בקמפיין הבחירות, כאשר דרעי יעמוד בראשה ויהפוך לאיש החזק במערכת הפוליטית, עם הסיעה השנייה בגודלה בכנסת.

נציין, כי הבדיקה נערכה כסקר טלפוני שבוצע ב-8.1.2019 בקרב 420 איש/ה כמדגם מייצג של האוכלוסייה החרדית בישראל בפיזור ארצי.

חלוקת המרואיינים לפי הזרמים: ליטאי - 33%; חסידי - 30%; ספרדי - 25%; הפלג הירושלמי - 3%; חרד"לי - 5%; אחר- 4%.

למה צריך סקר אם הכריעו מראש ש33% ליטאי, 30% חסידי וכן הלאה
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 18:47

אני פה כתב:משפחה׳ חושף: מרן הגר״ח קנייבסקי ואדמו״רי אגו״י כבר הביעו תמיכה במפץ החרדי. בשבוע הקרוב תגיע משלחת של רבנים לנשיא המועצת הגר״ש כהן לבקש את הצטרפות ש״ס למהלך.

הם לא מבינים שאם לש"ס נדרשים כמה דקות וסקר אחד כדי להגיד כן או לא, כשהסבירות גבוהה ל'כן' בהתייחסות לאמון ושיתו"פ בין רשב"ם 23 לדרעי, הרי שההסכמה המרכעת נדרשת מהפלג שגם לאחר שדגל (אם) הסכימו לנציג מטעמם עדיין הם צריכים סיבה טובה לרדת מהעץ.
לגבי 'יחד' נראה לי שהרב מזוז יסכים שזה לא יהיה אלי ישי, לפי הקריאות שלו לשלום מאז ומתמיד (אני גם לא חושב שאלי ישי הוא הנציג הבלעדי שלו כמו ליצמן וגור, יש כבר סרטון איך שהוא מברך מתמודד לפריימריז בליכוד).

אפשרות אולי דמיונית להסכים מראש שהנציג מטעמם יוכל לפרוש מהגוש מיד במשבר הראשון ואולי בכלל לא להיכנס לקואליציה, כשהרווח בכל זאת יושג בחלקו כשלא תיווצר אופוזיציה לוחמת בזמן הבחירות (וכמו שהם הוכיחו בבחירות לרשויות המקומיות), וגם עוד קול לטובת היהדות החרדית גם אם זה מספסלי האופוזיציה.
כתבתי "אפשרות דמיונית" כי אחרי הכל לא נראה שהחכי"ם יסכימו לנכון שיהיה נציג לצד השני בתוככי הבית.

לדעתי ליצמן צודק מכל היבט בדרישה שלו שהמפלגה המאוחדת תקום רק אם תכלול את יחד והפלג, מה גם שכנראה חלק גדול מהמאוכזבים שיזדהו עם יחד והפלג יהיו מהחסידים וכמו בבחירות המקומיות. ואמנם בעבר viewtopic.php?f=1&t=15075&start=100#p478782 כתבתי שאגודה לא יוכלו להציב תנאים מול דרישה לאחדות מצד גדל וש"ס, אבל בנתיים לפחות כלפי חוץ זה נראה שליצן הוא כן מאן דאמר בענין.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 22:08

מתוך ראיון של מקלב ל'בחדרי חרדים':

עוד לא מצאתי תשובה למה אנחנו מדשדשים על שבעה מנדטים, אני מחפש ולא מצאתי תשובה. פעם שעברה הגענו לפחות (6 מנדטים). הפעם הצפי הוא לקבל וודאי שבעה מנדטים, חייבים להגיע לפי מספר הקולות במוניציפלי, הנתונים שיש לנו צריך להגיע להרבה יותר.
כולם אומרים שהציבור החרדי גדל ועוד מעט נהיה פה הרוב, איפה זה מתבטא אצל מספר חברי הכנסת? אנחנו נמצאים כאן במספרים, אנחנו בסך הכל 10 אחוז בכנסת יחד עם ש"ס, אבל במציאות אנחנו יותר באוכלוסיה.

זה לא היה בתיאום איתנו אבל זה בסדר גמור, זה לגיטימי, זה טוב, יש טוענים שזה יכול להביא הרבה (קולות) ויש כאלה שאומרים שלא. עצם הרצון שיש היתכנות, שהרחוב רואה ואומר שאנחנו לא יושבים יחד ולא פועלים יחד ויש בעיה בין חסידים לליטאים ובין אשכנזים לספרדים וזה באמת לא ככה ועצם המסר שהולכים כולם יחד, זה יכול להביא סחף.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 ינואר 2019, 01:22

א יודעלע כתב:
אני פה כתב:בעוד המפלגה החרדית המאוחדת עדיין לא הוקמה ונמצאת רק בגישושים ובישולים ראשונים, סקר מכון סמית' שהוזמן על ידי גורמים במפלגות החרדיות, בדק את תוצאות המנדטים במקרה של 'מפץ חרדי', והתוצאות שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', הן חיוביות. כוחן של הסיעות החרדיות יגדל באופן של ריצה משותפת.

למה צריך סקר אם הכריעו מראש ש33% ליטאי, 30% חסידי וכן הלאה

גם הפלא הוא לא 3 מתןך 36 היינו 8 אחוז מדגל והוא לפחות כפול. בירושלים לדוגמא הם היו 18 אחוז מהליטאים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 ינואר 2019, 09:33

פרסום ראשון: בעוד הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות הולכים ומתקדמים, הרב יוסף אפרתי מונה אמש (חמישי) לשליח מיוחד שיפעל בבתיהם של גדולי ישראל בכדי לקדם את המאמצים ולפעול למען הקמת המפלגה החרדית המאוחדת שכוללת את דגל התורה, ש"ס ואגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי אמש עלה חבר ועדת הרבנים הגר"י אפרתי לביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שביקש ממנו לעלות לבתי גדולי ישראל מנהיגי מפלגות ש"ס ואגודת ישראל, ולהציג בפניהם את יוזמת האחדות תוך קבלת הסכמתם לעניין.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי הגר"י אפרתי השמיע בפני הגר"ח קנייבסקי את הטענות שנשמעות ברחוב החרדי כי מפלגה מאוחדת עלולה לפגוע בכוח החרדי שירד במספר המנדטים, אך שר התורה דחה את הטענות.

שר התורה השיב לגר"י אפרתי כי "אין מה לחשוש מירידה במנדטים, רק ירוויחו מהאחדות". יצויין, כי אתמול פרסם 'בחדרי חרדים' את הסקר ממנו עולה כי המפלגות החרדיות יחד עולות בשני מנדטים וזוכות כגוש מאוחד בחמשה עשר מנדטים, עם פוטנציאל לצבור עוד כוח עד יום הבחירות.

כזכור, הדיונים החלו בעקבות הפרסום בשבועון 'משפחה' על כך שרבנים החלו לקדם יוזמה של איחוד שלושת הרשימות החרדיות למפלגה אחת בראשות השר אריה דרעי, עם פתק הצבעה אחד.

בראשית השבוע חשף 'בחדרי חרדים', כי ר' יעקב קנייבסקי, נכדו ונאמנו של שר התורה, נועד בחשאי עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומזכיר המועצת החסידית ר' יעקב ולצר, שדרשו לצרף גם את מפלגות 'יחד' של אלי ישי ו'הפלג הירושלמי' ליוזמה.

נציין, כי הדרך להגשת הרשימה המאוחדת רחוקה, ונכון לעכשיו היא נראית בלתי מציאותית, אך העובדה שיוזמה זו מונחת על שולחנם של ראשי המפלגות ובתי מרנן ורבנן האדמו"רים והרבנים שדנים בעניין, מובילה למסקנה כי בנושא זה עלולים כולנו להיות מופתעים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עצמיי » 11 ינואר 2019, 13:00

אני פה כתב:פרסום ראשון: בעוד הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות הולכים ומתקדמים, הרב יוסף אפרתי מונה אמש (חמישי) לשליח מיוחד שיפעל בבתיהם של גדולי ישראל בכדי לקדם את המאמצים ולפעול למען הקמת המפלגה החרדית המאוחדת שכוללת את דגל התורה, ש"ס ואגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי אמש עלה חבר ועדת הרבנים הגר"י אפרתי לביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שביקש ממנו לעלות לבתי גדולי ישראל מנהיגי מפלגות ש"ס ואגודת ישראל, ולהציג בפניהם את יוזמת האחדות תוך קבלת הסכמתם לעניין.

עוד נודע ל'בחדרי חרדים', כי הגר"י אפרתי השמיע בפני הגר"ח קנייבסקי את הטענות שנשמעות ברחוב החרדי כי מפלגה מאוחדת עלולה לפגוע בכוח החרדי שירד במספר המנדטים, אך שר התורה דחה את הטענות.

שר התורה השיב לגר"י אפרתי כי "אין מה לחשוש מירידה במנדטים, רק ירוויחו מהאחדות". יצויין, כי אתמול פרסם 'בחדרי חרדים' את הסקר ממנו עולה כי המפלגות החרדיות יחד עולות בשני מנדטים וזוכות כגוש מאוחד בחמשה עשר מנדטים, עם פוטנציאל לצבור עוד כוח עד יום הבחירות.

כזכור, הדיונים החלו בעקבות הפרסום בשבועון 'משפחה' על כך שרבנים החלו לקדם יוזמה של איחוד שלושת הרשימות החרדיות למפלגה אחת בראשות השר אריה דרעי, עם פתק הצבעה אחד.

בראשית השבוע חשף 'בחדרי חרדים', כי ר' יעקב קנייבסקי, נכדו ונאמנו של שר התורה, נועד בחשאי עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומזכיר המועצת החסידית ר' יעקב ולצר, שדרשו לצרף גם את מפלגות 'יחד' של אלי ישי ו'הפלג הירושלמי' ליוזמה.

נציין, כי הדרך להגשת הרשימה המאוחדת רחוקה, ונכון לעכשיו היא נראית בלתי מציאותית, אך העובדה שיוזמה זו מונחת על שולחנם של ראשי המפלגות ובתי מרנן ורבנן האדמו"רים והרבנים שדנים בעניין, מובילה למסקנה כי בנושא זה עלולים כולנו להיות מופתעים.

אמש עלו לבית מנהיג הדור מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטין, שליט"א יו"ר 'דגל', ומזכיר מועצת גדולי התורה, להתייעצות ככל- הנראה בעניין זה, כך שלפני שיש מי ששמח במהלך של אחדות ומי שלא, חשוב לדעת שדעתו של מרן ראש הישיבה שלי"טא טרם ידועה לציבור.
עצמיי

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 12 ינואר 2019, 19:54

נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 20:06

גורם המעורה בעולם החרדי מסר לחדשות עשר כי במסגרת המאמצים להקמת חיבור בין המפלגות החרדיות לקראת הבחירות, פעל סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, על מנת לקרב בין היריבים המרים דרעי וישי. בתום המאמצים, נכנע דרעי ללחצי ליצמן והסיר את התנגדותו להצטרפות ישי לרשימה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 20:08

טבי כתב:נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.

viewtopic.php?f=1&t=15075&p=478806&hilit=%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%93#p478806
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ינואר 2019, 20:17

יתכן שגם אם לפיד יתחזק ב2-3 מנדטים זה יהיה על חשבון גנץ. ובכל מקרה עדיף שהחרדים יקבלו עוד 2-3 מנדטים של ישי וחב"ד וכו'. וכך כמעט בטוח שיהוו לשון מאזניים. ואם יאבדו כמה מנדטים לראש הממשלה לא יהיה קואליציה בלי לפיד וגנץ שיתכן שיתאחדו לגוש חוסם. כנראה לליצמן ודרעי יש את הטראומה של בחירות 2013.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עצמיי » 12 ינואר 2019, 20:18

אני פה כתב:
טבי כתב:נשאלה שאלה בבית המדרש, מה נשתנה דין ירושלים מרעיון הריצה המשותפת לכנסת, הלוא אותם גורמים שמריצים אחדות לכנסת המה איימו שמועמד חרדי בי-ם יביא להסתה ואחדות חילונית, מה שלבסוף לא קרה, והרי מסתבר ונכון לחשוש שאחדות המפלגות החרדיות יכולה להעיר דובים אנטי דתיים ולשחק לידי לפיד? מה נשתנה זה מזה ? ונשארו באיבעיא.

הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה. ומלבד זאת [size=200]האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה'[/size] שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).
עצמיי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 12 ינואר 2019, 21:36

עצמיי כתב:
אני פה כתב:

הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה.

אני שואל באמת כדי להבין ולא ע"מ לקנטר,
הסברת יפה איך ההתנהלות של דגל בירושלים הצילה את המצב, אז למה באמת הם לא נוהגים כך בארצי?
ומלבד זאת האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה' שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).

אני מניח שלא התכוונת להשתלח, אבל בכל זאת התנהלות אגודה בענין הגיוס היא בהכוונה בלתי אמצעית של (חלק מ)מועצגה"ת, ולפי התרשמותי החכי"ם מבחינתם כלל לא היו מתנהגים כך אילולי דעת המועצת.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 13 ינואר 2019, 11:31

עצמיי כתב:
אני פה כתב:

הנ"ל לא צריך תשובה ולו מפני שאין כלל שאלה... ואני יסביר מדוע אין שאלה: דאדרבה והיא הנותנת שדווקא התנהגותם המושכלת של אנשי 'דגל' היא שמנעה את ההסתה ודווקא על ידי כך שלא תמכו בחרדי נמנעה ההסתה. ומלבד זאת [size=200]האחרונים שיכולים לדבר על הסתה הם אנשי 'אגודה'[/size] שבמו ידם נטלו את הסיכון שמערכת הבחירות הקרובה תעמוד בסימן חוק הגיוס (דבר שבחסדי שמים נמנע לעת עתה בעיקבות חקירות ראה"מ).

השאלה היא שאלה...
התשובה שענית היא לא התשובה הנכונה...

הקינטור שקינטרת הוא אליבא דאנשי דגה"ת ש'טוענים' שהם חששו להסתה וכו'... אבל אנשי אגו"י ש'נוטלים סיכונים' וכו' הרי להם אין שום אחריות וכו' כפי שלימדו אותך בבית היוצר להשקפה דגלאית מבית טורצקי ומוטקה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 13 ינואר 2019, 19:48

בתיאום עם מרן ראש הממשלה שליט''א ויענקי קנייבסקי (איך זה שאין עוד כזה ניק?)
התחלתי בעבודת הקודש בסידור הכסאות וקווה שחברי הפורום יעזרו בידי ויסלחו לי אם לא הכנסתי גם אותם כי מאפס מקום בגליון לא עלה הדבר בידי, וזה החלי בעזרת צורי וגואלי

מפלגת "גאווה יהודית"
1. אריה מכלוף דרעי - שר הפנים והפריפריה
2. יעקב ליצמן - שר הבריאות
3. משה גפני - יו"ר ועדת הכספים
4. אלי ישי - שר הרווחה
5. מיכאל מלכיאלי - שר הנגב והגליל
6. אורי מקלב - סגן שר המדע
7. מאיר פרוש - סגן שר החינוך
8. יצחק כהן - סגן שר האוצר
9. ישראל אייכלר - סגן יו"ר הכנסת
10. יעקב אשר - יו"ר ועדת (המשנה לתח"צ?...)
11. יעקב מרגי - יו"ר ועדת ....
12. יעקב טסלר
13. יצחק פינדרוס
14. יואב בן צור
15. ינון אזולאי

טוב, אז חוץ מזה שמלכיאלי הוא שר מה עוד לא הגיוני ברשימה הזאת :?:
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ינואר 2019, 09:27

מרכז העניינים׳ חושף: יש כבר טיוטה למיקום הסדר של הרשימה המאוחדת. בראש הרשימה: יו״ר ש״ס השר דרעי. בעשרת המקומות הראשונים יהיו: 4 מקומות לש״ס, 3 לאגו״י ו-3 ל׳דגל׳. מקומם של נציגי ׳דגל׳ יהיו לפני נציגי ׳אגודה׳.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 14 ינואר 2019, 19:55

קודם שיגיעו להסכמות בחוק הגיוס אח''כ שירוצו יחד
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 20:36

איפה זה אוחז כרגע?
בלוק טכני או רשימה משותפת (עד שתתפוצץ)?
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 14 ינואר 2019, 20:46

מי זה כתב:איפה זה אוחז כרגע?
בלוק טכני או רשימה משותפת (עד שתתפוצץ)?

אל דאגה, גם אם ירוצו ביחד זה יגמר כמו בבית שמש .........
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 22:51

קריקטורה הארץ 14.1.jpg
קריקטורה הארץ 14.1.jpg (33.43 KiB) נצפה 1001 פעמים
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 15:16

מזל טוב, לא יהיה פה עם מי לריב...

יש הסכם: כשלושה שבועות לאחר שהחלו השיחות בהובלת סגן השר יעקב ליצמן עם חה"כ משה גפני, 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' הגיעו להסכם על ריצה משותפת לכנסת ה-21.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בתום ישיבות ממושכות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', שהובילו מזכ"ל 'אגודת ישראל' חנוך זייברט וגזבר 'דגל התורה' משה שיפמן, הגיעו אתמול (שני) הצדדים להסכם סופי.

על פי ההסכם המתפרסם לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', הוא מתייחס לשתי קדנציות. 'אגודת ישראל' תחזיק בכנסת ה-21 במקומות 1,3,5,7,9 ואילו 'דגל' במקומות הזוגיים. כאשר את התפקיד השלישי ב'יהדות התורה' יקבלו 'דגל התורה' ובקדנציה הבאה יתחלפו התפקידים.

עוד נחתם בהסכם, כי הסיעה שלא תצליח להיכנס לכנסת באם יקבלו 7 מנדטים (אז דגל התורה) הנציג של הסיעה האחרת יתפטר במסגרת החוק הנורבגי לטובת החבר שנותר בחוץ.

אם 'יהדות התורה' לא תכנס לקואליציה, יעשו חלוקה של רוטציה, כאשר אחד מנציגי הסיעה יתפטר לטובת הסיעה שנותרה בחוץ, שנתיים מאז תחילת עבודת הכנסת.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בימים האחרונים נועד מזכ"ל 'אגודת ישראל' זייברט, באופן יחיד עם כל חברי הכנסת ב'אגודת ישראל' והציג בפניהם את פרטי ההסכם שאמור להיחתם מחר יום רביעי.

כאמור, וועדת השמונה של 'אגודת ישראל' תתכנס מחר בירושלים, כאשר לאחר מכן צפויה להתקיים ישיבת סיעה משותפת שבה יחתמו הצדדים על ההסכם ביניהם.

מלשכת יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני נמסר בתגובה, כי "מתנהל משא ומתן מתקדם עם אגודת ישראל. אבל כל עוד שזה לא סגור, זה לא סגור".

בתוך כך, ב'אגודת ישראל' מציינים בפני 'בחדרי חרדים', כי במקביל נמשכים הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות כולן לריצה משותפת, למה שכבר זכה לכינוי "המפץ החרדי".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 16:30

רקע הדיווחים על מפלגה חרדית אחת גדולה, באגודת ישראל ודגל התורה לקראת חתימה על הסכם ריצה משותפת לשתי קדנציות על בסיס 50-50 • בקדנציה הקרובה תקבל 'דגל' את התפקיד השלישי הבכיר • גורם באגודת ישראל: נדרוש שני סגנים
בתום משא ומתן ממושך בין אגודת ישראל לדגל התורה, מחר צפויים הצדדים לחתום על הסכם לריצה משותפת בשתי הקדנציות הקרובות.

על פי טיוטת ההסכם שעדיין צריכה לקבל את ההסכמה הסופית של הנהגת שתי המפלגות, בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות האי זוגיים, המקום הראשון, השלישי החמישי וכן הלאה, דגל התורה תקבל את המקום השני, הרביעי, השישי וכ'ו.

בנוסף, בחלוקת התפקידים הבכירים, אחרי סגן שר הבריאות לליצמן וועדת הכספים לגפני, תקבל דגל התורה את התפקיד השלישי. בקדנציה לאחר מכן אופן הרשימה וחלוקת התפקידים יהיה ההפך.

מחר בשעה 12:00 צפויה להתכנס ועדת השמונה של אגודת ישראל בכדי לאשר את ההסכם, במקרה והוא יאושר על ידם ייתכן וכבר מחר ייחתם ההסכם בין שני המפלגות.

גורם באגודת ישראל אומר בשיחה עם 'JDN' כי ההסכם הוא על דעתם של כל חברי המפלגה וכי בכוונת המפלגה לדרוש שני סגנים כך שגם סגן השר פרוש וגם ח"כ מקלב ימונו.

בסביבתו של סגן השר מאיר פרוש אומרים ל'JDN' כי צריך לזכור שפרוש התפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, למען השלום והאחדות מאחר וזה נהנה וזה לא חסר. "הנושא הוא לא ג'וב כזה או אחר, מה שחשוב זה האחדות".

בתוך כך, נמשכים המגעים בין אגודת ישראל, דגל התורה ושס ולהקמת מפלגה חרדית אחת גדולה ומאוחדת שתכלול גם את הפלג הירושלמי וגם את אלי ישי. על פי דיווח ב'גלובס', מי שמוביל את המהלך הוא ראש הממשלה נתניהו שחושש מאיבוד קולות חרדים שיצביעו למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה ויקשו על הקמת הממשלה הבא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 16:39

בחירות לרשויות המקומיות הסתיימו והותירו אחריהם יותר מיד דם רע בין המפלגות החרדיות השונות, שהמשיכו בחלק מהערים, כמו בית שמש, ביתר עילית ואלעד, להיאבק אלו באלו גם לאחר סיום הבחירות, על רקע הצטרפות לקואליציה או הישארות באופוזיציה.

כעת, לקראת הבחירות לכנסת, מנסים במפלגות החרדיות להגיע להבנות ביניהם, מתוך ידיעה כי הם “תלויים אחד בשני או תלויים אחד ליד השני”, כמאמר הפתגם, כאשר הכוונה ברורה: בריצה נפרדת, שלושת המפלגות החרדיות נמצאות על גבול אחוז החסימה.

כחלק מהמאמצים, צפויים באגודת ישראל ודגל התורה, בניגוד להרגלם להמתין לרגע האחרון, לחתום כבר ביממה הקרובה על הסכם לריצה משותפת ביניהם, כאשר החלוקה תהיה שוויונית. במקום הראשון נציג אגודת ישראל, במקום השני נציג דגל התורה, וכך הלאה במתכונת שווה.

עוד על פי ההסכם המסתמן: אם עד כה, 2 התפקידים הבכירים התחלקו בין אגודת ישראל לדגל התורה והתפקיד השלישי בחשיבותו הגיע לידי אגודת ישראל, הפעם, התפקיד השלישי יגיע לדגל התורה, כך שהמפסיד העיקרי הוא מאיר פרוש, אלא אם יהדות התורה תקבל 2 תפקידי סגן שר במידה ותצטרף לקואליציה הבאה.

עוד הוחלט כי מי שייבחר לסגן שר יתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי על מנת לאפשר לנציג הבא אחריו ברשימה להיבחר לכנסת, וכי אם ייבחרו לכנסת מספר אי זוגי של נציגים, יקיימו ביניהם רוטציה.

במקביל להסכם בין אגודת ישראל לדגל התורה, ממשיכים המאמצים להביא לאיחוד כלל הרשימות החרדיות, יחד עם ש”ס, שגם היא מתנדנדת ליד אחוז החסימה, ואולי גם בשילוב תנועת יחד של אלי ישי ובני תורה של הפלג הירושלמי.

אך לא ניתן להתעלם מהדם הרע שעדיין זורם בעיר אלעד, ולכן, על פי גורמים באגודת ישראל, כחלק מהדיל הארצי, חל התקדמות ממשית במשא ומתן לכניסה לקואליציה, ועל פי המסתמן, ש”ס ודגל התורה יסירו את הוטו מעל ראש העיר הנבחר, ישראל פרוש.

על פי אותם גורמים, כחלק מהרצון לאיחוד, ומתוך מחווה של רצון טוב, הושגה פריצת הדרך וייתכן כי הדברים יבואו לסוף הטוב כבר בימים הקרובים. כמובן, שבנושאים אלו, עד שההסכם לא נחתם בפועל – אין הסכם, וישנם גורמים המנסים למנוע את המהלך, אך נראה כי הוא רוקם עור וגידים וצפוי להצליח, לתועלת תושבי העיר אלעד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 15 ינואר 2019, 17:19

אני פה כתב:מזל טוב, לא יהיה פה עם מי לריב...

יש הסכם: כשלושה שבועות לאחר שהחלו השיחות בהובלת סגן השר יעקב ליצמן עם חה"כ משה גפני, 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' הגיעו להסכם על ריצה משותפת לכנסת ה-21.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בתום ישיבות ממושכות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', שהובילו מזכ"ל 'אגודת ישראל' חנוך זייברט וגזבר 'דגל התורה' משה שיפמן, הגיעו אתמול (שני) הצדדים להסכם סופי.

על פי ההסכם המתפרסם לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים', הוא מתייחס לשתי קדנציות. 'אגודת ישראל' תחזיק בכנסת ה-21 במקומות 1,3,5,7,9 ואילו 'דגל' במקומות הזוגיים. כאשר את התפקיד השלישי ב'יהדות התורה' יקבלו 'דגל התורה' ובקדנציה הבאה יתחלפו התפקידים.

עוד נחתם בהסכם, כי הסיעה שלא תצליח להיכנס לכנסת באם יקבלו 7 מנדטים (אז דגל התורה) הנציג של הסיעה האחרת יתפטר במסגרת החוק הנורבגי לטובת החבר שנותר בחוץ.

אם 'יהדות התורה' לא תכנס לקואליציה, יעשו חלוקה של רוטציה, כאשר אחד מנציגי הסיעה יתפטר לטובת הסיעה שנותרה בחוץ, שנתיים מאז תחילת עבודת הכנסת.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בימים האחרונים נועד מזכ"ל 'אגודת ישראל' זייברט, באופן יחיד עם כל חברי הכנסת ב'אגודת ישראל' והציג בפניהם את פרטי ההסכם שאמור להיחתם מחר יום רביעי.

כאמור, וועדת השמונה של 'אגודת ישראל' תתכנס מחר בירושלים, כאשר לאחר מכן צפויה להתקיים ישיבת סיעה משותפת שבה יחתמו הצדדים על ההסכם ביניהם.

מלשכת יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני נמסר בתגובה, כי "מתנהל משא ומתן מתקדם עם אגודת ישראל. אבל כל עוד שזה לא סגור, זה לא סגור".

בתוך כך, ב'אגודת ישראל' מציינים בפני 'בחדרי חרדים', כי במקביל נמשכים הניסיונות לאחד את הסיעות החרדיות כולן לריצה משותפת, למה שכבר זכה לכינוי "המפץ החרדי".

מכל הזקנים שמנהלים את אגודה זייברט התקווה האחרונה שלי ,ליצמן ופרוש תקועים בתשל''ז זייברט היחיד שם שמחובר למציאות העכשווית והיחיד שיכול לשקם את אגודה ולהפיח בה חיים חדשים
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 ינואר 2019, 17:23

זייברט בן 58 פרוש בן 63.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 15:32

ימות המשיח?

לפני זמן קצר חתמו חברי הכנסת, יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש ואורי מקלב, על ההסכם לריצה משותפת לכנס הבא ולזו שלאחריה. מוקדם יותר היון אישרה ועדת השמונה של אגודת ישראל את פרטי ההסכם.

על פי ההסכם בקדנציה הקרובה תקבל אגודת ישראל את המקומות האי זוגיים, המקום הראשון, השלישי החמישי וכן הלאה, דגל התורה תקבל את המקום השני, הרביעי, השישי וכ'ו. בנוסף, בחלוקת התפקידים הבכירים, אחרי סגן שר הבריאות לליצמן וועדת הכספים לגפני, תקבל דגל התורה את התפקיד השלישי. בקדנציה לאחר מכן אופן הרשימה וחלוקת התפקידים יהיה ההפך.
קבצים מצורפים
שלום שלום.jpg
שלום שלום.jpg (31.6 KiB) נצפה 757 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 16:10

זהו שבוע היסטורי ליהדות התורה משני בחינות:

א. הסכמה של חמישים חמישים אחרי שלושים שנה.

ב. רבני הפלג הודיעו רשמית שיותר אין ריצה לכנסת. מה שאומר שכ16-17 אחוז מציבור הליטאי הפך רשמית לקנאים. אצל החסידים השיעור קצת יותר גדול.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי טבי » 16 ינואר 2019, 16:14

נצטרך לסתום את האף ולהצביע ג'
טבי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 16:17

אתמול היה כינוס של כמה בכירים מחב"ד להצטרף למפץ החרדי. צריך להכניס אותם לשורות אגודת ישראל זה שווה עוד מנדט.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 ינואר 2019, 17:29

שלום.jpg
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 18 ינואר 2019, 00:43

נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 01:53

א יודעלע כתב:נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם

יש דורשים לשבח ויש דורשים לגנאי,
ברור שדגל יכלה לצאת עם נדוניה יותר גדולה, לפחות כפיצוי לקדנציה הקרובה 60/40, אך היה חשש שאם דגל היתה ממוקמת במקום השביעי החסידים לא היו מצביעים או עובדים,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 18 ינואר 2019, 12:20

העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 ינואר 2019, 13:38

מי זה כתב:העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?

מהאחדות כן מהתוצאה בכלל לא עין באשכול המספרים קובץ שהעלתי על היחס בין דגל לאגודה
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 18 ינואר 2019, 14:56

בעניין האיחוד החרדי, מה עם רבי אמנון יצחק? - הביא בזמנו מעל שני מנדטים, אף אחד לא חושב להחזירו? דרעי יכול גם להחזירו לש"ס בלי קשר (או ישי יכול להתחבר איתו).
יוסף בן יוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי עצמיי » 18 ינואר 2019, 15:34

א יודעלע כתב:נשמח לשמוע מידידנו פך השמן עד כמה הרחוב הליטאי מרוצה מההסכם

מספיק לקרוא ב'יתד' ולהבין כמה השטח מרוצה למרות שיש שסבורים-ואני בתוכם- שדגל יכלה לקבל יותר.
עצמיי

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 19 ינואר 2019, 21:47

במקומונים של 'קו עיתונות' הנציחו כבר את שם המפלגה 'האיחוד האמוני',
זה אמיתי?
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 19 ינואר 2019, 22:55

פך שמן כתב:
מי זה כתב:העיקר מה שאתה חושב,
מרוצה או לא?

מהאחדות כן מהתוצאה בכלל לא עין באשכול המספרים קובץ שהעלתי על היחס בין דגל לאגודה

לדעתי הליטאים מדי משולהבים בהקשר למספרים,
בעקבות הכתבות שדברו על 160 אלף קולות דגל וכו'
הפרחות שאין בהם שום שחר גם לפי הקובץ הנ"ל.

מבחינה טקטית הם לא יכלו לדרוש יותר,
כי אין להם שום אקדח מעשן על השולחן,
אין באפשרותם לרוץ לבד, כפי שהסברתי באשכול הנ"ל.

ואם תשאל מבחינה מוסרית וענין ה'יושר',
קשה לערוך הסכם על קטנויות של 5% לכאן או לשם.

מה שכן דגל קיבלו,
זה שבקדנציה הבאה גפני יעמוד בראש,
ואם יתברר אז שדגל שווה עוד יותר,
כלומר שיגיעו ל-60%,
יקל עליהם לדרוש זאת, בשעה שנציג דגל יעמוד בראש.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 ינואר 2019, 22:57

אחרי חתימת ההסכם בין אגו״י ל׳דגל ׳ - ׳המודיע׳ במאמר מיוחד תחת הכותרת ״כל העם - יחדיו״. תודה לח״כים ליצמן וגפני על השמחה שהם הכניסו בליבותיהם של שלומי אמוני ישראל, עת איחדו את שורותיה של היהדות הנאמנה. זו הייתה שמחה אמיתית של ״כוחנו באחדותינו״.

׳יתד׳ במאמר המערכת מתייחס לחתימת ההסכם בין אגו״י ל׳דגל ׳ - בהנחיית גדו״י הושג הסכם היסטורי המשנה את חלוקת הכוחות ומעתה הוא יהיה שוויוני לחלוטין. ׳דגל׳ תמיד הייתה בצד האחראי של הוויתור, עכשיו בהסכמה ובהבנה שהושגו בעקבות תוצאות הבחירות לרשויות, יש את השוויון הנכון.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: טריסקער, עקיב'לה ו־77 אורחים