המבשר חוגג עשור

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

המבשר חוגג עשור

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 26 דצמבר 2018, 11:15

היום כמה עמודים חגיגיים בעיתון.

אהבתי את השורות הבאות (מתוך ראיון עם ר' אבישי שטוקהומר, חבר הנהלת עיתון המודיע!!!!!!!):

"לכאורה", פותח הרב שטוקהמר את שיחתו המאלפת בשבחו של 'המבשר', "כחבר הנהלת בטאון אגודת ישראל העולמית 'המודיע', הייתי אמור להיות מיצר על עצם קיומו של עיתון מתחרה, שככל שיהיה יותר מוצלח – הייתי אמור פחות לסלוח על קיומו... אולם דבר שאיני יכול לשכוח ממורי ורבי, מרן ה'ישועות משה' מויז'ניץ זי"ע, גורם לי לחשוב אחרת.

"היה זה אחרי המחלוקת הנוראה של שנת תשמ"ט, כשדגה"ת התפצלה מאגודת ישראל. כשהחלו שיחות השלום, לאחד בחזרה את מחנה יהדות התורה, אחד מהתנאים שאדמו"ר זצ"ל העמיד כתנאי בל יעבור היה שדגה"ת תסגור את עיתון 'יתד נאמן'. אני הייתי אז מזכיר מועצת גדולי התורה, ובאתי אל הרבי וביקשתי רשות דיבור. אחרי שהרבי אמר לי שהוא רוצה לשמוע את דעתי, אמרתי לו שלדעתי שני עיתונים זה דבר טוב. ממה נפשך: אם יש שלום, מלבד התוספת של מקומות עבודה, שעוד יהודים חרדים יכולים למצוא בעיתון נוסף את מטה לחמם, כל קיומו של עיתון חרדי נוסף רק מוסיף עוד כוח להפצת דעת תורה בשכבות העם רחבות יותר. ואם אין שלום, הרבה יותר גרוע כשקיים רק עיתון אחד...
"מורי ורבי שמע את דבריי והצדיק אותם והוריד את התנאי שלו, וכך נסללה הדרך לשלום ביהדות התורה.

"כיום הזה אני אומר שעשר שנות 'המבשר' רק הוכיחו את דבריי מאז - ששני עיתונים אינם יוצרים מחלוקת! אמנם בתחילה חשבו שהדרישה לזהות עצמית של צבור נוסף עלולה לגרות יצרים, אבל העובדה היא ששני העיתונים קיימים וחיים בשלום ואולי אף משרתים אחד את השני – זה שהביא אותי להסכים לספר בשבחו של 'המבשר'".
סמל אישי של המשתמש
ביטחון

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־54 אורחים