אחוז החסימה - סקר

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

האם צריך להשאיר, להעלות, להוריד או לבטל את אחוז החסימה?

להשאיר: הכי טוב המצב הקיים, הרבה מדי מפלגות מערערות את יציבות הממשלה
2
15%
להעלות: אחוז החסימה נמוך מדי, הרבה חוקים אי אפשר להעביר כשהמפלגה השולטת לא מספיק שולטת
2
15%
להוריד: צריך להוריד אבל לא בהרבה, לתת אפשרות ליצוג גם למפלגות קטנות יותר שיחזקו את הגוש אבל עדיין לשמור על יציבות השלטון
4
31%
לבטל: אחוז החסימה הוא דבר לא צודק והוא לא צריך להיות קיים בכלל, יהיו התוצאות אשר יהיו.
5
38%
 
סך הכול הצבעות : 13

אחוז החסימה - סקר

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 31 דצמבר 2018, 01:55

בואו נדבר על עניין אחוז החסימה. עכשיו כשכל ראש מפלגה מנסה להזיז אותו לכיוון שנוח לו כעת, גם אם לפני כן עשה את ההיפך כשהצרכים הפוליטיים היו שונים.
לבושתנו, בעניין הזה הפוליטיקאים החרדים בדיוק אותו הדבר.
לדעתי עצם קיומו של אחוז החסימה הוא דבר לא צודק בעליל. הוא מביא לכך שציבורים של מאות אלפים לא זוכים לייצוג בכנסת, ואנו לא רחוקים מהאפשרות שאחד הציבורים האלה יהיה הציבור החסידי, באדיבות יענקי ושות'.
כל אותם קולות של עצניקים ואלי-ישינקים שאנו כה אוהבים לשנוא - הם קולות חרדיים - שהולכים לאיבוד. גם קולות עוצמה יהודית האבודים הם קולות הרבה יותר דתיים מהבית היהודי, שיכלו לעמוד לצדנו בהרבה מקרים.
וכל זה באדיבות האגו של הפוליטיקאים, שמוכנים שכל היהדות החרדית תחלש ובלבד שהשנואים עליהם לא יזכו לייצוג.
כרגע דרעי מתנגד להורדת אחוז החסימה - בהתעלמות תמוהה מזה שש"ס בעצמה מגרדת את אחוז החסימה - ובלבד שאויבו הפוליטי אלי ישי לא יכנס לכנסת.
ליצמן מתנגד להורדה באופן מאד תמוה - אולי כי ככה הוא חושב שהליטאים יהיו מוכרחים לרוץ אתו ביחד. הוא טועה טעות מרה. דגל של יענקי ושות' מסוגלת בהחלט לפרוש מהם גם אם אחוז החסימה לא ירד. תמוה מאד זה שהוא ככה סומך עליהם, לאחר שבגדו בו בירושלים.
דגל דווקא בעד ההורדה עכשיו,הם גם ככה מאד רוצים לרוץ בנפרד ורק לא יכולים בקלות כי הציבור לא רוצה. אז זה יתן להם את התירוץ.
עוד דבר - יתכן שרק הורדת אחוז החסימה תציל את ליברמן, מי שחתום על העלאת אותו אחוז...
אחוז החסימה הגבוה גם גרם להתאחדות הערבים לרשימה שבכנסת הבאה תהיה השניה בגודלה בכנסת!!
דבר אחד ברור - כמה שאחוז החסימה נמוך יותר, ככה הימין חזק יותר, החרדים חזקים יותר, ובאופן כללי המיעוט חזק יותר מול דורסנות ועריצות הרוב.
אם לא היה אחוז חסימה היו בכנסת 20 ח"כים חרדים ועוד שניים שלוש חרד"לים, מאגודה דגל עץ וישי וברוך מרזל. זה היה חוסם כל אפשרות להעברת חוקים אנטי דתיים. ביבי עדיין היה שולט כי הגושים לא משתנים.
אז מה אתם אומרים: אחוז החסימה - טוב או רע?
מתלמידיו של אהרון
 
הודעות: 450
הצטרף: 30 דצמבר 2012, 11:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: אחוז החסימה - סקר

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 31 דצמבר 2018, 12:58

לדעתי אסור להוריד ואולי כדאי אפילו להעלות את אחוז החסימה, כך שאפילו יהדות התורה וש"ס יתאחדו.
ואסביר מכמה כיוונים-

א. כוח של מפלגה גדולה היא הרבה יותר חזקה. מפלגה חרדית בת 15 מנדטים היא חזקה ודומיננטית הרבה יותר, ויכולה להעביר חוקים בצורה קלה יותר.

ב. לענין הייצוג, ברגע שרוצים להתפצל, אין להתפצלות סוף. היום יהדות התורה תתפצל לדגל ואגודה. מחר שלומי אמונים יטענו שהם גדולים מגור, והם יתפצלו ויביאו 2 מנדטים, אין לדבר סוף! זה יזיק גם בכנסת שלא לדבר על הדם הרע והמחלוקת. אם יעלו את אחוז החסימה ויתאחדו לרשימה גדולה משותפת ניתן יהיה להכניס גם נציג עץ (אם יכיחו שאכן יצביעו לכנסת, י"א הם לא יצביעו יותר לעולם).

ג. החרדים נהנים היום בעיקר מזה שהם מהווים לשון מאזניים בכנסת, כלומר שיש גוש ימין וגוש שמאל, והם באמצע, ברגע שיהיו המוני רסיסי מפלגות, וגם הם עצמם יהוו רסיסים, לא יהיה להם שום קלף מיקוח ע"מ שיעבירו את החוקים שלהם.
א יודעלע
 
הודעות: 1707
הצטרף: 01 מרץ 2014, 21:40
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־64 אורחים