בחירות בבלגיה - המועמד היהודי מכאל פרייליך.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

בחירות בבלגיה - המועמד היהודי מכאל פרייליך.

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 01:45

בבלגיה מתקרבות הבחירות שיערכו במאי השנה, ובמפלגת השלטון הימנית ה-NV-A הציבו מועמד חרדי-מודרני ר' מכאל פרייליך עורך האתר היהודי בפלמית 'אקטואליה יהודית' במקום ריאלי לפרלמנט הפדראלי הבלגי.
אם הוא ייבחר, ומירב הסיכויים שכך, זה יהיה לראשונה בהיסטוריה שיהודי חרדי יהיה חבר בפרלמנט הבלגי.
מפלגת הנ. וו. א. (הברית הפלמית החדשה) היא מפלגה ימנית עד ימנית קיצונית שבעד עצמאות לחבל הפלמי, שהעבירה את איסור השחיטה הכשרה . אולם מאידך שומרת על החינוך היהודי ונלחמת באנטישמיות ותומכת במדינת ישראל.
פרייליך יצטרך להתמודד מול שמולי מרקוביץ חרדי חבר עיריית אנטוורפן מהמפלגה הליברלית, ואם לא מעט שונאים שהוא צבר בגין פרשיית אהרן ברגר שהאתר שלו נלחם במועמדותו בבחירות לעירייה האחרונים במפלגה הנוצרית דמוקרטית.
פרייליך הוא דמות מוכרת יחסית בבלגיה עקב עבודתו התקשורתית הוא מופיע הרבה בתקשורת הבלגית בענייני יהודים, ומיודד זה זמן רב עם יו"ר ה. נ. וו. א. המשמש כראש עיריית אנטוורפן מר בארט דה וועבער.
2018

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: בחירות בבלגיה - המועמד היהודי מכאל פרייליך.

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 01:51

אכזבה עמוקה בקהילות היהודיות ממועמדותו של פרייליך עקב הודעתו שיסיר את הכיפה בעת כהונתו בפרלמנט.
עסקנים תוהים : האם מי שמסתיר את כיפתו ומתבייש בה הוא זה שיוכל להילחם באנטישמיות? הוא יוכל להיאבק עבור חופש הדת?? פשוט חרפה!!
דרך אגב, שהורדת הכיפה איננה לכאורה דרישה מהמפלגה אלא יוזמה עצמאית מתייפייפת של פרייליך.
ישנו פוליטיקאי חובש כיפה בעיריית אנטוורפן ואין בזה שום בעיה.
ברור שבצעד מתריס ומביש זה פרייליך מאבד אלפי קולות וכניסתו לפרלמנט מוטלת בספק, עקב שיטת הבחירות הבלגית בו הפריימריז מתקיים בעת ההצבעה לפרלמנט.
2018

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 22 ינואר 2019, 14:57

2018 כתב:בבלגיה מתקרבות הבחירות שיערכו במאי השנה, ובמפלגת השלטון הימנית ה-NV-A הציבו מועמד חרדי-מודרני ר' מכאל פרייליך עורך האתר היהודי בפלמית 'אקטואליה יהודית' במקום ריאלי לפרלמנט הפדראלי הבלגי.
אם הוא ייבחר, ומירב הסיכויים שכך, זה יהיה לראשונה בהיסטוריה שיהודי חרדי יהיה חבר בפרלמנט הבלגי.
מפלגת הנ. וו. א. (הברית הפלמית החדשה) היא מפלגה ימנית עד ימנית קיצונית שבעד עצמאות לחבל הפלמי, שהעבירה את איסור השחיטה הכשרה . אולם מאידך שומרת על החינוך היהודי ונלחמת באנטישמיות ותומכת במדינת ישראל.
פרייליך יצטרך להתמודד מול שמולי מרקוביץ חרדי חבר עיריית אנטוורפן מהמפלגה הליברלית, ואם לא מעט שונאים שהוא צבר בגין פרשיית אהרן ברגר שהאתר שלו נלחם במועמדותו בבחירות לעירייה האחרונים במפלגה הנוצרית דמוקרטית.
פרייליך הוא דמות מוכרת יחסית בבלגיה עקב עבודתו התקשורתית הוא מופיע הרבה בתקשורת הבלגית בענייני יהודים, ומיודד זה זמן רב עם יו"ר ה. נ. וו. א. המשמש כראש עיריית אנטוורפן מר בארט דה וועבער.

מה הסיפור ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 15:47

גאליציאנער כתב:
2018 כתב:בבלגיה מתקרבות הבחירות שיערכו במאי השנה, ובמפלגת השלטון הימנית ה-NV-A הציבו מועמד חרדי-מודרני ר' מכאל פרייליך עורך האתר היהודי בפלמית 'אקטואליה יהודית' במקום ריאלי לפרלמנט הפדראלי הבלגי.

מה הסיפור ??

בבחירות שהיו לפני מספר חודשים לעיריות, המפלגה הנוצרית-דמוקרטית עמדו להכריז על הצבת מועמד חסיד בעלזא בשם אהרן ברגר על הרשימה שלהם,
זאבי (מכאל) פרייליך ראיין את ברגר באתר הפלמי שלו Joods actueel - (אקטואליה היהודית) ובין השאר העלה את הנושא של אי לחיצת יד לאישה, וברגר הסביר בטוב טעם מדוע אינו יכול לתת יד לאישה.
מה שקרה מאז זה היה משהוא הזוי, כל התקשורת הבלגית התנפלה בלינ'ץ בטירוף חושים על הברגר הזה ובעיקר על המפלגה שרצתה לתת לו מקום הנוצרים-דמוקרטים, הייתכן כדבר הזה לתת מקום למישהוא ששומו שמיים והזדעזעו ארץ - לא ייתן יד לאישה.
לא נשארה לברגר ברירה והיה נאלץ לקבור את היוזמות הפולטיות שלו, והמפלגה החליטה לא להציב אותו כמועמד.
הרבה אנשים בטוחים שבגלל האליהום הזה הנוצרים דמקרטים נחלו מפלגה גדולה בבחירות באנטוורפן.
בהמשך, רצו לפנות הנוצרים דמוקרטים לקול היהודי ונתנו מקום רחוק ולא ריאלי לרזי פרידמן ביתו של עוכר ישראל וחולי הנפש הידוע משה אריה פרידמן שר"י, כאמור הם נחלו מפלגה גדולה והיא כמובן לא נבחרה.
מאז, טוענים הנוצרים דמוקרטים שפרייליך ואתרו עובדים בשביל הנ.וו.א. והעלה נושא לחיצת הידיים במכוון להכשיל את ברגר ולהדליק את דעת הקהל נגדם, כי הוא כבר הרבה זמן בשיחות עם ה NV-A המתחרים העיקריים על הקול היהודי באנטוורפן, ורצה למנוע לעצמו תחרות מברגר.
שתי בעלי הפלוגתה הנ"ל המשיכו להתקוטט מעל גלי האתר, התקשורת הפלמית השמאלנית משתמשת בברגר לנגוח את נוו.א הימנית ואת פרייליך שנוי נפשם בפרט ( פרייליך ידוע בגישתו הלוחמנית נגד השמאל באתר ובמגזין שלו ), ופרייליך לא נשאר להם חייב וניצל את כל הבמות שלרשותו להחזיר מנה אחת אפיים.

ההודעה שפרייליך יוריד את הכיפה בפרלמנט היכתה את הציבור בתדהמה ובכעס רב, אחרוני תמכיו עומדים בפה פעור ונראה שהוא פשוט הולך לאבד את הקולות היהודים שומרי ומצוות בצעד פזיז ומיותר כזה.
2018

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 16:16

2018 כתב:דרך אגב, הורדת הכיפה איננה לכאורה דרישה מהמפלגה אלא יוזמה עצמאית מתייפייפת של פרייליך.
ברור שבצעד מתריס ומביש זה פרייליך מאבד אלפי קולות וכניסתו לפרלמנט מוטלת בספק, עקב שיטת הבחירות הבלגית בו הפריימריז מתקיים בעת ההצבעה לפרלמנט.

מה ההסבר שפרייליך עצמו נותן להחלטה הזאת?
אגב, כמדומני שעד לא מזמן החלטה כזאת היתה מובנת ואולי אף מתבקשת בפרהסיה הנוכרית.
האם הסרת הכיפה מלמדת גם על הושטת יד לנשים או שזה לא קשור?
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 16:27

מי זה כתב:
2018 כתב:דרך אגב, הורדת הכיפה איננה לכאורה דרישה מהמפלגה אלא יוזמה עצמאית מתייפייפת של פרייליך.

מה ההסבר שפרייליך עצמו נותן להחלטה הזאת?
אגב, כמדומני שעד לא מזמן החלטה כזאת היתה מובנת ואולי אף מתבקשת בפרהסיה הנוכרית.
האם הסרת הכיפה מלמדת גם על הושטת יד לנשים או שזה לא קשור?

ההסבר שלו 'שלטון חייב להיות נייטרלי' ולא להחצין דת... ההסבר האמיתי זה כי הוא מה יפית'ניק, אף אחד לא ביקש וציפה ממנו להוריד את הכיפה זה יוזמה אישית שלו, ישנם פוליטיקאים עם כיפה. הרוחות באנטוורפן סוערות על הצעד הזה.
לפי דבריו הוא רוצה להתעסק עם הגבלת ההיגרה והאנטישמיות, שזה בעצם להילחם עם המוסלמים, כנראה שהוא חושב שבמידה והוא יקפל את הדת שלו הוא יוכל להשתלב יותר טוב במלחמה הזו, כי כפי שמופיע כאן באשכול אחר, המלחמה נגד האיסלם לבשה צורה של מלחמה כללית נגד דת.
אגב, יש בלבול גדול בין שלטון נייטראלי לשלטון אתאיסטי - אנטי דתי, אני לא רוצה ששלטון יכתיב לי דת, ומאידך כפירה היא גם זרם, וגם את זה אסור להכתיב.
לתת יד לאישה זו סוגיה אחרת לגמרי, שקשורה "לשוויון בין גברים לנשים", ונתפסת כהסתכלות על האישה כפחותת ערך, ויהודים מודרנים מזמן לוחצים יד לנשים.
אבל כיפה לא מפריע לאיש, וזה צעד שובר אימון בינו לקהילה היהודית, אם אתה מסתיר ומתבייש ביהדותך איך אתה יכול להילחם ולייצג אותנו ??
אני מניח שעד לבחירות - עוד 4 חודשים - דברים יקרו, או שפרייליך יקלוט את הברוך שלו ויחזיר את הכיפה, או שיהיה מאבק נגדו ויהודים לא יצביעו עבורו.
2018

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 17:21

2018 כתב:לתת יד לאישה זו סוגיה אחרת לגמרי, שקשורה "לשוויון בין גברים לנשים", ונתפסת כהסתכלות על האישה כפחותת ערך, ויהודים מודרנים מזמן לוחצים יד לנשים.

לפי זה מדובר במועמדות של חרדי מודרני ששמו פרייליך לעומת התמודדות של ברגר חרדי אותנטי ששומר על כל כללי הלכה הצרופה כולל הושטת יד לאישה.
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 17:51

מי זה כתב:
2018 כתב:לתת יד לאישה זו סוגיה אחרת לגמרי, שקשורה "לשוויון בין גברים לנשים", ונתפסת כהסתכלות על האישה כפחותת ערך, ויהודים מודרנים מזמן לוחצים יד לנשים.

לפי זה מדובר במועמדות של חרדי מודרני ששמו פרייליך לעומת התמודדות של ברגר חרדי אותנטי ששומר על כל כללי הלכה הצרופה כולל הושטת יד לאישה.

כן.אבל להוריד כיפה זה צעד מעבר למודרני. זה כבר לא חרדי.
יש חרדי מודרני בשם שמולי מרקוביץ' חובש כיפה, חבר עירייה מהמפלגה הליברלית. כיפה לא אמור להיות שום בעיה.
לו ברגר כבר היה 'מסכים' לתת יד לאישה, כבר לא היה עוזר לו, ההסתה העצומה שהיה כאן נגדו היא חסר תקנה. לפרייליך שהדליק את המדורה הזו יש הרבה חילול השם על מצפונו.
2018

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 19:25

אני מבין שההסתה נגד ברגר היא בקרב האוכלוסייה הכללית ואולי גם היהודית-חילונית.
האם יש כאן התפלגות פנים-יהודית, ואיך באמת הציבור מתפצל?
מי זה

הודעה שלא נקראהעל ידי 2018 » 22 ינואר 2019, 19:28

מי זה כתב:אני מבין שההסתה נגד ברגר היא בקרב האוכלוסייה הכללית ואולי גם היהודית-חילונית.
האם יש כאן התפלגות פנים-יהודית, ואיך באמת הציבור מתפצל?

באוכלוסיה הכללית.
הקהילה היהודית די קטנה, יש מכל הסוגים, רובם חילונים, בציבור החרדי רובם חסידים, קצת מודרנים,
2018

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, ביטחון, משולש, פונביצ'ער, פעמון זהב ורימון, שמחת החיים ו־122 אורחים