חדשות איראן

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

חדשות איראן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 13 פברואר 2019, 21:12

דיווחים באיראן: 30 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בפיגוע התאבדות בדרום-מזרח המדינה

מחבל מתאבד התפוצץ ליד אוטובוס של משמרות המהפכה בדרום-מזרח איראן. 30 הרוגים ועשרות פצועים נוספים.
ארגון סוני בשם "צבא הצדק" נטל אחריות על הפיגוע.

פיגוע האוטובוס באיראן.jpg
פיגוע האוטובוס באיראן.jpg (50.34 KiB) נצפה 1338 פעמים
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)
אחד שאכפת לו

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חדשות איראן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 13 פברואר 2019, 21:17

משרד החוץ באיראן בתגובה לפיגוע ההתאבדות היום בדרום מזרח המדינה:
"מבצעי הפיגוע קיבלו תמיכה צבאית ממדינות באזור, הנקמה בוא תבוא על מבצעי הפיגוע ועוזריהם".
אחד שאכפת לו

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 14 פברואר 2019, 19:27

נשיא איראן חסן רוחאני האשים את ארה"ב וישראל בפיגוע ההתאבדות אתמול בדרום מזרח איראן שבו נהרגו 27 אנשי משמרות המהפכה.
הוא אף איים כי איראן תנקום באחראים לפיגוע.
"הפשע ישאר כתם בהיסטוריה של תומכי הטרור בבית הלבן ובתל אביב. שורשי הטרור באזור חוזרים לישראל וארה"ב.
אם המתקפות יימשכו, איראן תתערב במסגרת זכויותיה ובמסגרת מה שמתיר החוק הבינלאומי".

ynet
אחד שאכפת לו

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 17:01

נשיא איראן חסן רוחאני השיק את הצוללת "פאתח", שנבנתה על-ידי איראן באופן עצמאי וחמושה לטענתה בטילי שיוט.
הצוללת שוקלת 600 טון ותוכל לשאת גם טילי טורפדו ומוקשים ימיים, כך אמר רוחאני בטקס ההשקה של הצוללת בעיר הנמל הדרומית בנדר לנגה.

ynet
אחד שאכפת לו

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 19:20

שר החוץ האיראני זריף בוועידת מינכן: ''האם איראן מאיימת בהכחדה על אחרים או האם זה נתניהו, הצועק 'זאב זאב'''?

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, תקף היום בוועידת מינכן את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לדבריו, "ארצות הברית טוענת, ולצערי יש כאלו שהולכים אחריה, שאיראן מערערת את ביטחון האזור, אבל ארצות הברית הקיפה את האזור בבסיסים שלה, ואז טוענת שאיראן הציבה את עצמה בין בסיסיה".
"מי מאיים על השמדת מדינות אם לא נתניהו שאיים עלינו כשמאחוריו כור גרעיני? ארצות הברית היא כיום הגורם העיקרי של חוסר יציבות באזור, בעיראק קוראים לה לעזוב. באפגניסטאן היא נושאת ונותנת עם הטליבאן. לעומת זאת, עמידתנו עם עיראק וסוריה הובילה ליציבות והבסה של דאעש".

זריף דוחה בתוקף את הדרישה לעצור את פיתוח הטילים:"אף אחד לא מוכר לנו אפילו מטוס קרב אחד. מי עמד לצידנו כשהותקפנו בידי נשק כימי גרמני, טנקים בריטים, מטוסי ריגול אמריקאים, טילים צרפתים. מי יהיה לעזור לנו כשסדאם חוסיין הבא יפתח במלחמה נגד איראן".
אחד שאכפת לו

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שאכפת לו » 18 פברואר 2019, 17:38

מתיחות גוברת בין איראן לפקיסטן על רקע פיגועי הטרור האחרונים: ארגון ג'יש אלעדל (צבא הצדק) הסוני נטל אחריות לפיצוץ מכונית תופת נהוגה בידי מחבל מתאבד נגד אוטובוס ובו עשרות חיילי משמרות המהפכה באזור ח'אש-זהדאן במחוז סיסתאן בלוצ'יסטן. יודגש, כי זה פיגוע ההתאבדות הראשון לו נוטל הארגון אחריות. ג'יש אלעאדל מבצע בדרך כלל פיגועי חטיפה התנקשויות ומארבים. עד כה בצע ארגון בלוצ'י-סוני אחר אנצאר אלפרקאן פיגועי התאבדות דוגמת הפיגוע בתחילת דצמבר 2018 סמוך לעיר הנמל המרכזית שאהבהאר.

סוכנות הידיעות הרשמית של איראן IRNA דיווחה מפי דובר משה"מ כי בפיגוע נהרגו לפחות 27 אנשי משמרות המהפכה ונפצעו 18. עפ"י ההודעה באוטובוס היו בעת הפיגוע אנשי משמר הגבול של משה"מ שהיו בדרכם לביתם בסיום משמרתם. ג'יש אלעדל טען בנטילת האחריות שלו שהופצה ברשתות החברתיות כי בפיגוע נהרגו כל יושבי האוטובוס.

ארגון ג'יש אלעדל הוקם ב2012 כדי להילחם ולהגן על זכויות המיעוט הסוני באיראן הנתקלים באפלייה ובהזנחה מצד המשטר השיעי. הארגון ממקד את פיגועיו במחוז סיסתאן ובלוצ'יסטאן (הגובל בפקיסטן) בו נמצא מיעוט הסוני-בלוצ'י.

מאז תחילת ה2019 ביצע הארגון כבר שלושה פיגועים לעומת שני פיגועים בכל שנה ב-2018 ו-2017 ומסתמן כי חלה עלייה במוטיבציה וביכולות הארגון באזור זה לבצע פיגועים נגד יעדים ביטחוניים, תוך הימנעות בפגיעה באוכלוסייה המקומית. יתכן כי מתקיים שיתוף פעולה בין ג'יש אלעדל לאנצאר אלפרקאן ולא ניתן לפסול את האפשרות כי מתקיימים קשרים גם לארגון המדינה האסלאמית דבר היכול להסביר את קטלניות הפיגוע.

הפיגוע האחרון שב והציף את המתיחות הביטחונית ביחסי איראן ופקיסטאן, בה מוצאים ככל הנראה ארגוני הטרור הסונים מחסה. משרד החוץ האיראני זמן (13 פבר') בעקבות הפיגוע בדחיפות את שגריר פקיסטאן באיראן ונאמר לו, כי איראן מצפה ממשלת פקיסטאן וצבאה לנקוט ב"צעדים רציניים ונחושים" נגד ארגוני הטרור המבוססים בשטחם, לנטר את תנועותיהם באזור הגבול בין שתי המדינות ולעצור את האחראים לפיגוע.

בתוך כך, אמר שה"ח הפקיסטאני, שאה מחמוד קורשי במהלך שיחה עם עמיו האיראני, כי בקרוב תגיע משלחת מומחים פקיסטנית לטהראן לשיחות בנוגע לפיגוע נגד משמרות המהפכה. וכי פקיסטן מוכנה לכל שת"פ עם איראן בנושא המלחמה בטרור.

jcpa
אחד שאכפת לו

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מענהלשון ו־118 אורחים