'ונשמרתם'

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

'ונשמרתם'

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 13 מרץ 2019, 19:36

דרך אחד 'הכובעים' שלי, הכרתי מקרוב בעיה עצומה שבה מתמודדים רבים.
חלק מ'המתמודדים' נופלים בגלל זה גם בכלליות שמירת התורה. וחלק נראים מבחוץ בחורי ואברכי משי לכל דבר, אך בפנים הם 'שרופים' ברוחניות ובגשמיות.
ויותר גרוע, שרובם בטוחים שאין להם אפשרות לצאת מזה. (עיקר מלחמת עמלק, להפיל את האדם ליאוש).
אך זהו, שלא.

מדובר במכשולים בעניני קדושה ר"ל.
מי שלא יודע, (עדיף כמובן לא לדעת), אחוז ענק מהנושרים\מתמודדים\מתקשים הגיעו לאן שהגיעו, על ידי שנפלו לדברים הללו. וכן כמו שכתבתי לפני כן, לצערנו מאות רבים של אנשים שנראים בני עליה, גם נמצאים שם - שלא ברצונם. וכמה שניסו על ידי כל מיני פעולות, לא מצליחים לצאת מזה.

הסיבה

הקב"ה חנן לכמה אנשים דעת לעלות על הפתרון.
זה מתחיל אצל כל אחד, כמו כל יצר שיש לנו. אלא שפה הכלל של 'עבירה גוררת עבירה', הוא בחוזק מיוחד. היות ומהעבירות הללו נבראים מזיקים, והם תובעים ומשגעים את האדם, ומפילים אותו עוד ועוד. וממש לא נותנים לו לצאת מזה. (כמו כן, גם בגשמיות פעמים רבות שהצרות של האדם, אם במציאת הזיווג, אם בשלום בית, אם בפרנסה, שכנים רעים, היזיקים שונים שקורים לו, מקורם במזיקים הללו).

התרופה

1. קודם כל 'סור מרע'. להתנתק מחברים\ספרים\עיתונים\סרטים לא טובים וכו'.
2. 'עזרה ראשונה' – כדי לא להכשל עוד, ללמוד כל יום כ20 דקות 'זהר' או 'אור החיים'.
3. כדי לתקן את הפגם שזה עשה בעולמות העליונים, כתב האריז"ל שיש לצום. על חלק מהעבירות פ"ד תעניות, על אחרים רג"ל תעניות וכו'.
אך כבר באו מקובלים וצדיקים (רבי יהודה פתייה, ה'בן איש חי' ועוד) בדורות הבאים, ואמרו שהיות והדור חלש, ניתן לצום יום אחד (כדי שירגיש את התשובה). ושאר התעניות לפדות בצדקה.
4. ואז כדי להרוג ולכרות את המזיקים הנזכרים שנמצאים פה והורסים לנו את החיים ברוחניות ובגשמיות, יש לומר למשך תקופה את 'קריאת שמע שעל המיטה' עם הכוונות.

חברים יקרים, הרבה התלבטתי האם לכתוב את כל זה. לא נעים להיות 'המוכיח בשער'. אך מתוך אחריות של 'ערבות' לכלל ישראל, ומתוך כאב עצום בידיעה מקרוב שאנשים עוברים. ובעיקר מתוך ליווי של אנשים שחייהם היו גיהנם ממש, ותוך זמן קצר קיבלו חיים חדשים - אמרתי שאני חייב לפרסם את זה.

ליתר פרטים, איך ומה לעשות? וליווי חינמי ודיסקרטי חייגו לארגון 'ונשמרתם' 0772222221

גילוי נאות, למרות שדיברתי עם אנשי הארגון כמה פעמים בטלפון, אינני מכירם אישית, ולא הם אותי.
יהיה טוב

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: 'ונשמרתם'

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2019, 19:45

וּבָא בְּסִדּוּר הָאֲרִיזַ”ל (כונת הלימוד) שֶׁהַשֵּׁם גדשנא”ל הוּא שְׁמִירָה כְּנֶגֶד הִרְהוּרֵי עֲבֵרָה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 13 מרץ 2019, 19:59

אני פה כתב:וּבָא בְּסִדּוּר הָאֲרִיזַ”ל (כונת הלימוד) שֶׁהַשֵּׁם גדשנא”ל הוּא שְׁמִירָה כְּנֶגֶד הִרְהוּרֵי עֲבֵרָה.

אם באת להוסיף מצוין.
וידוע מצדיקים שזה ר"ת 'גיי די שיגייטס, נאר אנטלוף' (מקווה שכתבתי נכון)
תרגום - אמירה לסט"א 'לך יה ..., טיפש ברח לך'.

אך כאמור ישנם כאלה שצריכים ניתוח קשה.
ומה שכתוב למעלה יכול לעזרם באופן פלאי.

לא יאומן כמה שניסו ע"י כל מיני דרכים ולא הלך להם. וע"י זה פתאום הרגישו נקיים ומשוחררים.
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 13 מרץ 2019, 20:24

יהיה טוב כתב:דרך אחד 'הכובעים' שלי, הכרתי מקרוב בעיה עצומה שבה מתמודדים רבים.

התרופה

2. 'עזרה ראשונה' – כדי לא להכשל עוד, ללמוד כל יום כ20 דקות 'זהר' או 'אור החיים'.
3. כדי לתקן את הפגם שזה עשה בעולמות העליונים, כתב האריז"ל שיש לצום. על חלק מהעבירות פ"ד תעניות, על אחרים רג"ל תעניות וכו'.
אך כבר באו מקובלים וצדיקים (רבי יהודה פתייה, ה'בן איש חי' ועוד) בדורות הבאים, ואמרו שהיות והדור חלש, ניתן לצום יום אחד (כדי שירגיש את התשובה). ושאר התעניות לפדות בצדקה.
4. ואז כדי להרוג ולכרות את המזיקים הנזכרים שנמצאים פה והורסים לנו את החיים ברוחניות ובגשמיות, יש לומר למשך תקופה את 'קריאת שמע שעל המיטה' עם הכוונות.

חברים יקרים, הרבה התלבטתי האם לכתוב את כל זה. לא נעים להיות 'המוכיח בשער'. אך מתוך אחריות של 'ערבות' לכלל ישראל, ומתוך כאב עצום בידיעה מקרוב שאנשים עוברים. ובעיקר מתוך ליווי של אנשים שחייהם היו גיהנם ממש, ותוך זמן קצר קיבלו חיים חדשים - אמרתי שאני חייב לפרסם את זה.

ליתר פרטים, איך ומה לעשות? וליווי חינמי ודיסקרטי חייגו לארגון 'ונשמרתם' 0772222221

גילוי נאות, למרות שדיברתי עם אנשי הארגון כמה פעמים בטלפון, אינני מכירם אישית, ולא הם אותי.

כידוע רבות הם דרכי התיקון וכל א' יעשה כדעת רבותיו
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 מרץ 2019, 20:28

מדברים על כאלה שכבר איבדו את דעת רבותם..
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 13 מרץ 2019, 20:38

דודגדול כתב:
יהיה טוב כתב:דרך אחד 'הכובעים' שלי, הכרתי מקרוב בעיה עצומה שבה מתמודדים רבים.

התרופה

כידוע רבות הם דרכי התיקון וכל א' יעשה כדעת רבותיו

אינני מדבר על דרכי התיקון, למרות ש'בכלל מאתיים מנה'.
אני מדבר על מישהו שהענין הזה משגע אותו.
אם לא ידוע לך מכזו מחלה, אשריך וטוב לך. אך ידאבונינו ישנם מאות שסובלים מזה.
וגם על זה, אם רבותיהם נותנים להם פתרון (וכל אחד יודע בעצמו האם באמת נפטר הבעיה), מצוין.
פה מדובר בכאלו שהפתרונות הרגילים לא עזרו.
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 14 מרץ 2019, 18:41

למי שמכיר את הרב חג'בי שליט"א גם לו יש פתרונות יצירתיים לבעיה הנ"ל.
:lol:: :twisted:

המטרה היא בעצם טובה וראויה, אך מרוב שבוער להם לשכנע שהם הצליחו להציל אפילו את האלה שהיו הכי גרועים
הקו שלהם (בשלוחה של הסיפורים האישיים) מלא בתיאורים של איזה עבירות עשיתי באיזה גיל וכו' וכו'
את השלוחה הזו הם צריכים לפתוח רק לבעלי עבירה ששבים בתשובה שיקבלו חיזוק שגם הם יכולים,
משא"כ כשמגיעים בחורים תמימים שראו במירון מדבקה של שמירת הקדושה ולתמימותם הם חשבו שזה
סוג של עצה לתענית דיבור בשובבי"ם, ופתאום הם שומעים סיפורים מסמרי שיער על נסיונות שלא הכירו כלל
רב ההפסד על התועלת
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 מרץ 2019, 18:43

'יהיה טוב', יהיה טוב אם באמת תפנה אותם ל/תעדבק להם את הודעת ראש הממשלה
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 14 מרץ 2019, 19:36

צודקים שניכם.
הרגע דיברתי איתם.
אדרבה, תשאירו אתם ג"כ הודעה בשלוחה 7 ואח"כ 1
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 19:41

הם פתחו שלוחה מיוחדת גם לבחורים שנפלו בונשמרתם...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 19:43

יש גם תיקון של המקובל ר' דוד חיים שטרן ע"י משניות.

יש לו גם סגולה בדוקה לטבול כל יום 26 פעם במקוה ולומר בליבו בכל טבילה אני פלוני (ולצייר השם במוחו) טובל לתקן פגם היסוד ומה שפגמתי בשם הוי"ה, ורואים פלאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 14 מרץ 2019, 20:00

שלום, הייתי בארה"ק לפני שנה ומצאתי עלון שני עמודים (לא יודע איך להוסיף תמונה )
בקשתי לחבורת הקודש ונשמרתם שאני מעניין לקבל אותו בדוא"ל, כדי שאוכל לחלקם ביעקב ולהפיצם בישראל - שתהיה לטובת תשובתי בתוך כלל ישראל
העלון מתחיל : תמיד ידעת שזהו אך לא ידעת עד כמה - תמיד רצית להתחזק ולא ידעת איך
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 14 מרץ 2019, 20:02

אני פה כתב:הם פתחו שלוחה מיוחדת גם לבחורים שנפלו בונשמרתם...

ליצנות אחת ...
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 מרץ 2019, 20:04

נכון שזה קצת אולי לא במקום אבל בגלל שאנו בחדש אדר...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 14 מרץ 2019, 21:05

שמעתי עיצה מיהודי חכם.
כל מי שמבטיח לך 'קיצור דרך' למשהו שכל האנושות מתמודדת עמה. והוא מבטיח לך תוצאות קלות ובמהירות, תברח ממנו, ומהר.

זה אמור כלפי הרווחה כלכלית בקלות בלי להתאמץ / לרדת במשקל מבלי להתאמץ / וכו'.

על דרך זה, גם אין קיצורי הדרך בעבודת השם, או בתיקונים ...

ובדרך כלל מי שמבטיח איזה דרך מיוחדת, שלא נתגלתה לשום אחד מגדולי ישראל הקובנציונלים המוכרים - ברח ממנו ומהר.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 21:09

הרב שטינמן אמר למשגיחים בישיבות שהרבש"ע נתן לכל אחד נוגדנים טבעיים להתמודד עם הבעיה הזו, ולכל אחד היכולת בסוף להתמודד עם זה.

כמובן שיש מקרים יוצאי דופן שאדם נעשה ממש חולה ואז צריך פתרונות יותר קשים, כמו "הגומל" וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 מרץ 2019, 22:22

יעבץ כתב:שמעתי עיצה מיהודי חכם.
כל מי שמבטיח לך 'קיצור דרך' למשהו שכל האנושות מתמודדת עמה. והוא מבטיח לך תוצאות קלות ובמהירות, תברח ממנו, ומהר.

ובדרך כלל מי שמבטיח איזה דרך מיוחדת, שלא נתגלתה לשום אחד מגדולי ישראל הקובנציונלים המוכרים - ברח ממנו ומהר.

מדובר פה על סוג של גמילה מסויימת ומי אמר שמדובר על דרך קיצור??

חוצמזה לפעמים פתרונות קטנים וקלים (ולפעמים פתרון קטן אחד) מביא לתוצאות מבורכות ולפתרון בעיות גדולות וחמורות.

וכמו שלפעמים להיפך, משהו קטן אחד יכול להביא לבעיה הרסנית ביותר.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 מרץ 2019, 22:26

לכאורה הפתרונות הבסיסיים (ביחד) הן: סור מרע ולימוד תורה (בראתי יצה"ר וכו' ")

אבל ברור שיש בזה עוד עניינים ועצות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 22:51

בדרך כלל שאדם מרגיש את המיאוס של העברות זה נותן לו את העוז לא להתלכלך שוב.

וכמו שאמר אחד הצדיקים על הכתוב "רָחַצְתִּי אֶת-רַגְלַי אֵיכָכָה אֲטַנְּפֵֽם", שכאשר היצר מסית האדם לעבירה צריך להזכיר לו את הרגשת הגועל שהרגיש פעם שעבר כשחטא, ובסוף זכה ליטהר, ואיך יעשה הרע לעצמו שוב לטנף עצמו בעברות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 14 מרץ 2019, 22:53

בעיקרון אתה צודק, אך לפעמים 'מתנות' מן השמים.

יש לי הצעה למסתפקים.
פדיון התעניות, אל תתן לארגון הזה!!!
אין לך מה להפסיד, הכי הרבה צמת יום אחד, נתת צדקה ולמדת תורה - חלק מהתיקון.
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 14 מרץ 2019, 22:58

אני פה כתב:הרב שטינמן אמר למשגיחים בישיבות שהרבש"ע נתן לכל אחד נוגדנים טבעיים להתמודד עם הבעיה הזו, ולכל אחד היכולת בסוף להתמודד עם זה.

כמובן שיש מקרים יוצאי דופן שאדם נעשה ממש חולה ואז צריך פתרונות יותר קשים, כמו "הגומל" וכו'.

ברור שמדובר במקרים היותר קשים.
אך לדאבוננו השוליים מאוד רחבים. מצד אחד - אלפי נושרים. מצד שני - מאות בחורים ואברכים בני עליה, שמתוסבכים עם זה.
חלק יכול להיות שזה בעיה פסיכולוגי. אך חלק עצום זה בגלל שהמזיקים תופסים אותו ר"ל.
רחמנות על האנשים האלה ברוחניות ובגשמיות.
חייהם אינם חיים.
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 14 מרץ 2019, 23:03

אני פה כתב:בדרך כלל שאדם מרגיש את המיאוס של העברות זה נותן לו את העוז לא להתלכלך שוב.

וכמו שאמר אחד הצדיקים על הכתוב "רָחַצְתִּי אֶת-רַגְלַי אֵיכָכָה אֲטַנְּפֵֽם", שכאשר היצר מסית האדם לעבירה צריך להזכיר לו את הרגשת הגועל שהרגיש פעם שעבר כשחטא, ובסוף זכה ליטהר, ואיך יעשה הרע לעצמו שוב לטנף עצמו בעברות.

אשריך שאתה לא יודע מהצרה של מי שלא יכול לצאת מזה...
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 מרץ 2019, 23:30

תחשוב טוב יהיה טוב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 14 מרץ 2019, 23:36

אין סגולה כתורה ....אבל ביגיעה רבה....
והרה"ק רבי אלימלך זי"ע אמר וכבר היה צועק אנא השם דהיינו שהרבה צריך לצעוק אל השי"ת
אבל דבר אחד ברור, שמי שלא סובל מענינים אלו ומרשת זו, אשריו ואשרי בני ביתו
אבל כך יש לכל אחד "סור מרע" מיוחד, דהיינו תחום שקשה לו במיוחד (וכל אחד יודע היטב היכן קשה לו) ובתחום זה דווקא עליו לעבוד ולשפר את מידותיו, דווקא היכן שקשה לו, וגם זה בכלל "כבד את ה' ממה שחננך" שמתמודד לכבוד בוראו עם הקושי והיצר הרע המיוחד לו וכן כתב בעניין זה רבי צדוק הכהן מלובלין (שם): "כל אחד יודע במה שיצרו תוקפו ביותר – הוא כלי מוכן לאותם דברים ביותר להיות נקיים וזכים אצלו ובדברים שהרבה לפשוע בהם, ידע שהוא כלי מוכן להיות דייקא באותו הדבר נקי ובר לבב. ועל כזה אמרו (גיטין מ"ג): 'אין אדם עומד על דברי תורה אלא אם כן נכשל בהם', שעל ידי המכשלה הוא מבין שלכך נוצר – לתקן אותו דבר"!

...וְאִם גַּם אֶתְאַמֵּץ בְּעֵצוֹת וְתַחְבֻּלוֹת וְכָל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל יַעַמְדוּ לִימִינִי לְהוֹשִׁיעֵנִי וְלִתְמֹךְ נַפְשִׁי, מִבַּלְעֲדֵי עֻזְּךָ וְעֶזְרָתְךָ אֵין עֶזְרָה וִישׁוּעָה...‬
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 14 מרץ 2019, 23:41

הַגָּאוֹן הָרָב זילברשטיין שְׁלִיטָ"א מְסַפֵּר,שֶׁזָּכָה לִשְׁמֹעַ פַּעַם מִדְּבָרַיו שֶׁל הַקָּדוֹשׁ בעל"שומר אמונים"זצוק"ל שֶׁאָמַר,הֱיוֹת וְאָמְרוּ חֲזַ"ל כָּל הָרוֹאֶה דָּבָר עֶרְוָה לְפָנָיו וְאֵינוֹ זַן אֶת עֵינָיו מִמֶּנוּ זוֹכֶה וְרוֹאֶה פְּנֵי שְׁכִינָה,אִם כֵּן,כֵּיוָן שֶׁבְּרֶגַע זֶה נִמְשַׁךְ עָלָיו אוֹר הַשְּׁכִינָה,מְסֻגָּל זְמַן זֶה לְהִתְפַּלֵּל וּלְבַקֵּשׁ בַּקָּשׁוֹתָיו הַנִּצְרָכִים לוֹ בְּעוֹד עֵינָיו לְמָטַה וְגוֹבֵר הוּא עַל יִצְרוֹ, רֶגַע זֶה מְסֻגָּל לְקַבָּלַת כָּל בַּקָּשָׁה.

אַחֲרוֹן אַחֲרוֹן מְנַצֵּח
הַנִּצָּחוֹן הוּא בַּשְּׁנִיָּה שאנו מַצְלִיחִים שֶׁלּא לְהִסְתַּכֵּל כָּל שְׁנִיָּה שֶׁל שְׁמִירָה עָל הָעֵינַיִם הִיא נִצָּחוֹן

וּכְכָל שֶׁאֲנַחְנוּ מַחֲזִיקים יּוֹתֵר אֲנָחְנוּ מְנַצְּחִים יּוֹתֵר וַאֲפִלּוּ אִם לְבַסּוֹף יֶשׁ כִּשָּׁלוֹן מִכֹּל מָקוֹם בְּאוֹתָם שְׁנִיּוֹת אֲנָחְנוּ מְנַצְּחִים. לּא נִסְפֹּר כִּשְׁלוֹנוֹת אֵלָא נִסְפֹּר בְּכָל נִסָּיוֹן כַּמָּה רְגָעִים הִצְלַחְנוּ לִשְׁמוֹר עָל הָעֵינַיִם וְכָךְ לְהִתְקַדֵּם. הַתַּכְלִית הִיא לַעֲבֹד אֶת ה' לָדַעַת שֶׁיֵּשׁ אִסּוּר לְהִסְתַּכֵּל עַל נָשִׁים וּלְהַרְגִּישׁ חֲרָטָה כַּאֲשֶׁר פּוֹגְמִים

מְסֻפָּר עַל תַּלְמִיד שֶׁהִגִּיעַ לִשְׁאוֹל אֶת הַסְּטַיְפֶּלֶר זַצַ"ל: רַבִּי אָנִי נִכְשָׁל הַרְבֵּה שָׁאַל אוֹתוֹ הָרָב הַאִם יֶשׁ מִקְרִים שֶׁאַתָּה מְנַצֵּח אָמָר לּוֹ הַתַּלְמִיד רַבִּי אָנִי נִכְשָׁל הַרְבֵּה וְנִצְחוֹנוֹתָּי מוּעָטִים עֲנָה לּוֹ הָרָב: בִּזְכוּת נִצְּחוֹנוֹת מֵעַטִים אֶפְשָׁר לְנָצֵחַ לְתָמִיד רַק תַּמְשִׁיךְ לְהִשְׁתַּדֵּל לְנַצֵחַ.

אֵין אָנוּ מְצֻוִּים לְנָצֵחַ אָנוּ מְצֻוִּים לְהִלָּחֶם עִם הַיֵּצֶר עָל מְנָת לְנָצֵחַ אָבַל הַנִּצָּחוֹן תָּלוּי בְּסִיַּעְתָּא דִּשְׁמַיָּא מְיֻחֶדֶת שֶׁלּא כָּל אֶחָד זוֹכֶה בָהּ.

כְּדֵי לֹא לְהִכָּשֵׁל צָרִיךְ לַעֲמוֹד עַל הַמִּשְׁמָר וְלֹא לִחְיוֹת בַּתְּחוּשָׁה שֶׁל "אֲנִי בְּסֵדֶר" אֵלָא לָדַעַת שֶׁתָּמִיד יֵשׁ אֶפְשָׁרוּת שֶׁל כִּשָּׁלוֹן וּנְפִילָה לָכֶן לֹא מַגִּיעִים לַמְּקוֹמוֹת שֶׁשָּׂם יֵשׁ סִכּוּי שֶׁנִּיכָּשֶׁל, לֹא בָּאִים לִידֵי נִסָּיוֹן.

ראוי לציין מה שראיתי בספר ליקוטים וז"ל
מרגלא בפומיה אדמו"ר מתולדות אהרן זצ"ל, כי כאשר אדם עובר ברחוב ובפרט בחור ואיש צעיר אשר מחשבותיו אין כדבעי למהוי, והא מתגבר על יצרו שלא לישא את עיניו ולראות, אין לנו מושג כמה צרות ומחלות ורציחות וכו' וכו' נמנעים בחסדי השי"ת מכל העיר על ידי זה, והאדם הזה שמקדש את עצמו, משפיע שמחה גדולה בשמים ושפע מרובה של רחמים עד קצה העולם, שדייקא באותו רגע שבו התגבר על יצרו, נמנע האסון כמו שבו ברגע נתגלה חומרי תבערה שכמעט גרמו נזק רב על ידי בני עוולה, וכמו"כ בשאר ענינים, ורק בזכות הצדיק הזה נמנע אסון כבד, והמון עם אינם יודעים מי היה המציל האמיתי, ושהכל בזכות נוצרי העינים ונוטרי ברית, ע"כ.
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 15 מרץ 2019, 00:51

צומות וסיגופים, יאוש עצבות וטירופים.
רק לא להאמין בצדיקים. רק לא תיקון הכללי, התבודדות וכו'.
בספרי רבינו הקדוש יש אינספור עצות קלות מאד מאד, יעילות וישימות הרבה יותר, ובעיקר מתאימות לכל אחד.
(גם לאייפוניסט מכור עם מוח מחוק, שקובי לוי נשבע לו שכתוב בספרים הקדושים שהוא בשער החמישים ויש יאוש בעולם וגם על פי חוקרי המוח הוא לא יתרפא לעולם. עפ"ל.)
"אני נהר המטהר מכל הכתמים"
עיקר פיתוי היצר זה לא להאמין שבכזה דבר קל אפשר להיות מתוקן, ולכן לא לעשות אותו.
כְּשֶׁנָּתַן הַצֶּעטְלִיךְ הַנַּ"ל פַּעַם אַחַת נָתַן לְאֶחָד הַצֶּעטְל וְאָמַר לוֹ זֶה שֶׁקִּבֵּל הַצֶּעטְל לְרַבֵּנוּ זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה הָעוֹלֶה עַל דַּעְתֵּנוּ לא הָיָה כָּךְ. כִּי הָיִינוּ סְבוּרִים שֶׁתְּצַוּוּ לָנוּ לְהִתְעַנּוֹת הַרְבֵּה יָמִים בַּשָּׁנָה וְעַכְשָׁו אָנוּ רוֹאִים שֶׁאֵינָם רַק יָמִים מֻעָטִים מְאד בַּשָּׁנָה. הֵשִׁיב, הֲלא אֱלִישָׁע אָמַר לְנַעֲמָן רְחַץ וּטְהָר וְלא רָצָה לְהַאֲמִין שֶׁבַּדָּבָר הַקַּל הַזֶּה יִהְיֶה לוֹ רְפוּאָה וְאָמַר הֲלא טוֹב אֲמָנָה וּפַרְפַּר וְנַהֲרוֹת דַּמֶּשֶׂק הֲלא רָחַצְתִּי בָּהֶם וְטָהָרְתִּי עַד אֲשֶׁר אָמְרוּ לוֹ עֲבָדָיו, אָבִי דָּבָר גָּדוֹל דִּבֶּר אֵלֶיךָ הֲלוֹא תַעֲשֶׂה אַף כִּי אָמַר אֵלֶיךָ רְחַץ וּטְהָר. וְאָז שָׁמַע לַעֲבָדָיו וְרָחַץ בַּיַּרְדֵּן שֶׁבַע פְּעָמִים וַיָּשָׁב בְּשָׂרוֹ וַיִּטְהָר. כֵּן אַתֶּם נִדְמֶה לָכֶם שֶׁצְּרִיכִין דַּוְקָא לוֹמַר לִרְפוּאַתְכֶם דְּבָרִים כְּבֵדִים וְאֵין אַתֶּם מַאֲמִינִים שֶׁבַּדָּבָר קַל שֶׁאֲנִי מְצַוָּה לָכֶם לַעֲשׂוֹת יִהְיֶה לָכֶם רְפוּאָה שְׁלֵמָה רְפוּאַת הַנֶּפֶשׁ בֶּאֱמֶת. וְדָבָר זֶה נִצְרָךְ מְאד כַּמָּה פְּעָמִים כִּי לִפְעָמִים אָדָם מוֹנֵעַ עַצְמוֹ מִלַּעֲשׂוֹת אֵיזֶה דָּבָר שֶׁבִּקְדֻשָּׁה מֵחֲמַת כְּבֵדוּת מֵחֲמַת רִבּוּי הַמְּנִיעוֹת שֶׁמּוֹנְעִים אוֹתוֹ מִלַּעֲשׂוֹתוֹ וְהוּא אֵינוֹ מִתְגַּבֵּר לְשַׁבְּרָם. וְלִפְעָמִים לְהִפּוּךְ שֶׁהוּא נִמְנָע מִדָּבָר שֶׁבִּקְדֻשָּׁה מֵעצֶם קַלּוּתוֹ שֶׁהַדָּבָר הַזֶּה קַל בְּעֵינָיו מְאד לַעֲשׂוֹתוֹ וּמֵחֲמַת זֶה אֵינוֹ מַאֲמִין שֶׁחַיֵּי נַפְשׁוֹ יִהְיוּ תְּלוּיִים בְּדָבָר קַל כָּזֶה. וּבֶאֱמֶת צְרִיכִין לִזָּהֵר בְּמִצְוָה קַלָּה כְּבַחֲמוּרָה וְארַח חַיִּים פֶּן תְּפַלֵּס וְכָל אֲשֶׁר תִּמְצָא יָדְךָ לַעֲשׂוֹת בְּכחֲךָ עֲשֵׂה. כִּי עִקַּר הֲסָתוֹת וּמְנִיעוֹת הַבַּעַל דָּבָר הוּא רַק מְנִיעוֹת הַמּחַ שֶׁלִּפְעָמִים מַכְנִיס בְּמחַ הָאָדָם שֶׁכָּבֵד עָלָיו מְאד לַעֲשׂוֹת הַדָּבָר וּמֵחֲמַת זֶה רוֹצֶה לְמָנְעוֹ. וְלִפְעָמִים לְהֶפֶךְ שֶׁמֵּקֵל עָלָיו וּמַקְטִין בְּעֵינָיו אוֹתוֹ הַדָּבָר מְאד עַד שֶׁאֵינוֹ עוֹלֶה עַל לֵב הָאָדָם שֶׁחַיֵּי נַפְשׁוֹ תְּלוּיִים בָּזֶה וְהַכּל כְּדֵי לְמָנְעוֹ חַס וְשָׁלוֹם. וְלִפְעָמִים זאת הַמְּנִיעָה גְּדוֹלָה בְּיוֹתֵר מִמְּנִיעָה מַמָּשׁ. אֲבָל הוֹלֵךְ בְּתֹם יֵלֵךְ בֶּטַח וְאֵינוֹ מִסְתַּכֵּל עַל שׁוּם מְנִיעָה וּבִלְבּוּל שֶׁבָּעוֹלָם כְּלָל. וְכָל אֲשֶׁר תִּמְצָא יָדְךָ לַעֲשׂוֹת בְּכחֲךָ עֲשֵׂה
והנה עצה אחת מני רבות של רבינו הקדוש - ספציפית על העניין הזה. עצה קלה ביותר, שרבינו מבטיח שמי שיעשה אותה יחלץ מהכל!
וְאָמַר: שֶׁאֲפִלּוּ אוֹתָן הָאֲנָשִׁים הָרְחוֹקִים מִן הַקְּדֻשָּׁה מְאֹד, שֶׁנִּלְכְּדוּ בִּמְצוּדָה רָעָה עַד שֶׁרְגִילִין בַּעֲבֵרוֹת ח"ו, רַחֲמָנָא לִצְלָן רַחֲמָנָא לִשֵׁזְבָן, אַף־עַל־פִּי־כֵן הַכֹּחַ שֶׁל הַתּוֹרָה גָּדוֹל כָּל־כָּךְ עַד שֶׁיְּכוֹלָה לְהוֹצִיא אוֹתָם מִן הָעֲבֵרוֹת שֶׁרְגִילִין בָּהֶם ח"ו. וְאִם יַעֲשׂוּ לָהֶם חֹק קָבוּעַ וְחִיּוּב חָזָק לִלְמֹד בְּכָל יוֹם וָיוֹם כָּךְ וְכָךְ יִהְיֶה אֵיךְ שֶׁיִּהְיֶה בְּוַדַּאי יִזְכּוּ לָצֵאת מִמְּצוּדָתָם הָרָעָה, עַל יְדֵי הַתּוֹרָה, כִּי כֹּחַ הַתּוֹרָה גָּדוֹל מְאֹד
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 15 מרץ 2019, 00:58

ydinbp כתב:אין סגולה כתורה ....אבל ביגיעה רבה....‬

אליה וקוץ בה, ולא נכון. גם לא ביגיעה רבה. וראה מה שהבאתי בהודעה הקודמת.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 15 מרץ 2019, 01:02

סליחה אני מאוד מכבד את ברסלב ותורתו תורת אמת. אבל שאלה לי אליך מה שהביאו קודם זה לא מצדיקים? ומי שמאמין בדבריהם הוא מטורף?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 מרץ 2019, 01:04

מתלמידיו של אהרון כתב:והנה עצה אחת מני רבות של רבינו הקדוש - ספציפית על העניין הזה. עצה קלה ביותר, שרבינו מבטיח שמי שיעשה אותה יחלץ מהכל!
וְאָמַר: שֶׁאֲפִלּוּ אוֹתָן הָאֲנָשִׁים הָרְחוֹקִים מִן הַקְּדֻשָּׁה מְאֹד, שֶׁנִּלְכְּדוּ בִּמְצוּדָה רָעָה עַד שֶׁרְגִילִין בַּעֲבֵרוֹת ח"ו, רַחֲמָנָא לִצְלָן רַחֲמָנָא לִשֵׁזְבָן, אַף־עַל־פִּי־כֵן הַכֹּחַ שֶׁל הַתּוֹרָה גָּדוֹל כָּל־כָּךְ עַד שֶׁיְּכוֹלָה לְהוֹצִיא אוֹתָם מִן הָעֲבֵרוֹת שֶׁרְגִילִין בָּהֶם ח"ו. וְאִם יַעֲשׂוּ לָהֶם חֹק קָבוּעַ וְחִיּוּב חָזָק לִלְמֹד בְּכָל יוֹם וָיוֹם כָּךְ וְכָךְ יִהְיֶה אֵיךְ שֶׁיִּהְיֶה בְּוַדַּאי יִזְכּוּ לָצֵאת מִמְּצוּדָתָם הָרָעָה, עַל יְדֵי הַתּוֹרָה, כִּי כֹּחַ הַתּוֹרָה גָּדוֹל מְאֹד

מה המינימום?
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 15 מרץ 2019, 01:12

זה היופי - שלא כתוב!
אין מינימום.
ומסתמא כל אחד לפי יכלתו, ולהיפך דווקא כמה שהמצב הרוחני יותר קשה - ככה כל צעד קטן ביותר אפילו כחוט השערה - יקר יותר בעיני השי"ת.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 15 מרץ 2019, 01:14

עצת עמלק. השם יצילנו מיהודי "חכמים" כאלה, חכמים המה להרע ולהטיב לא ידעו.
בדיוק להיפך, כמו שהבאתי למעלה על נעמן.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 15 מרץ 2019, 01:21

אני פה כתב:סליחה אני מאוד מכבד את ברסלב ותורתו תורת אמת. אבל שאלה לי אליך מה שהביאו קודם זה לא מצדיקים? ומי שמאמין בדבריהם הוא מטורף?

דרכים שהתאימו לדורות אחרים.
רבי אברהם ב"ר נחמן אומר בפירוש, שברגע שהקב"ה מביא אור חדש לעולם, זה לעומת זה באים איתו גם נסיונות חדשים וקשים שאי אפשר להתמודד איתם בלי הגילוי והאור החדש הזה.
הגיעו תרופות חדשות, למחלות חדשות.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 15 מרץ 2019, 01:22

מתלמידיו של אהרון כתב:

עצת עמלק. השם יצילנו מיהודי "חכמים" כאלה, חכמים המה להרע ולהטיב לא ידעו.
בדיוק להיפך, כמו שהבאתי למעלה על נעמן.

אכן, כי הכלל בעיקרו נכון, אך לכל כלל יש יוצא מן הכלל..
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 15 מרץ 2019, 05:01

יש מה לענות לכולם כולל ל'מתלמידיו של אהרן'.
אך אין לי ענין לנצח ולהתנצח.
זכרו רק את זה: אם מישהו סובל מזה ר"ל, או שמכיר מישהו קרוב או סתם מכר שסובל מזה, שינסה את הפתרון הנ"ל.
יהיה טוב

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גליציא » 15 מרץ 2019, 11:46

מתלמידיו של אהרון כתב:
אני פה כתב:סליחה אני מאוד מכבד את ברסלב ותורתו תורת אמת. אבל שאלה לי אליך מה שהביאו קודם זה לא מצדיקים? ומי שמאמין בדבריהם הוא מטורף?

רבי אברהם ב"ר נחמן אומר בפירוש, שברגע שהקב"ה מביא אור חדש לעולם, זה לעומת זה באים איתו גם נסיונות חדשים וקשים שאי אפשר להתמודד איתם בלי הגילוי והאור החדש הזה.

לא הבנתי את תשובתך המחוכמת והמתחכמת.
האם רק הדרך של ר' נחמן מברסלב מתאימה לדור הזה והדרכים האחרות לא? האם על הנסיונות של הדור הזה אין תרופה מאף צדיק רק מרבי נחמן?!
כל הדרכים מכל הצדיקים מתאימים רק לדורות אחרים?
ואם תשובתך היא שאכן; מנין לך? מכך שרבני ברסלב אמרו, אז אמרו. אל בכך לפסול את האחרים.
שאלתו של "אני פה" (מה שהביאו קודם זה לא מצדיקים? ומי שמאמין בדבריהם הוא מטורף?) בעינה עומדת, ולא תירצת אותה כלל.
סמל אישי של המשתמש
גליציא

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 16 מרץ 2019, 22:12

לא מדובר בפסילה של אף אחד. וח"ו לא בזלזול.
יש כבוד גדול לכל הדרכים והדעות. בשעתן הן הועילו לרבים, (גם אני בעבר נעזרתי בהם מאד, וכלשון רביה"ק "כולם צריכים מאד") וגם היום יש בהם תועלת, למי שלא נפל עמוק.
וברור שיש תועלת למי שלא נפל בכלל, להזהיר ולשמור שלא יפול.
אבל אני עומד מאחורי דברי, משום שרבינו הקדוש ותלמידיו אומרים את הדברים, ומוהרנ"ת וכל צדיקי הדורות אמרו את זה המון המון פעמים, וכי המציאות מוכיחה - ועל פי עדות עצמם של קובי לוי ושות' - הם לא יכולים לעזור למי שנפל באמת.
אין תרופה אחרת.
וזו המציאות. שאם יש בעולם אנשים שמתחזקים, וקמים מעפר, וגם בהשאול תחתית כוספים לקב"ה, מחפשים נקודות טובות ומשוחחים עם הקב"ה ולא מתיאשים - זה הכל ע"י רבינו הקדוש. (גם אם הם לא יודעים מזה, כמו שכתוב בלקוטי מוהר"ן קל"ב, לינק למטה)
ואלו דברים מפורשים בספרי רבינו ותלמידיו.
בחסידיות המקובלות - האדמו"רים (בצדק) הכריזו שמי שיש לו אייפון שלא יבוא לטיש. השומר אמונים כתב בצוואתו שמי שלא שומר על ה"תקנות" שלא יעלה אליו לקבר.
הם צדיקים גדולים באמת, אבל יש אנשים שהם לא יכולים ולא מתיימרים לעזור להם.
וזו המלחמה האמיתית בעמלק, שמזנב דווקא בנחשלים אחריך, ומשתמש בדברי תורה קדושים של צדיקי הדורות - כדי לייאש ולהפיל ולהמית.
המלחמה היא להודיע!!! להודיע להודיע להודיע...
שיש נחל!! נובע!! מקור!! חכמה!!
שיש רבינו בעולם!!!

שיש עצה ותרופה אמיתית! שיכולה באמת לעזור, לא רק להראות לך כמה אתה לא בסדר.
ונכון - זו תרופה קלה מאד - אבל בשביל זה צריך להאמין לצדיק. וזה מה שעמלק נלחם - שאנשים לא יאמינו בצדיק ולא ידעו שהם יכולים להצליח בקלות.
מה שאני כותב כתוב אינספור פעמים בליקוטי הלכות. אז מי שיש לו בעיה עם הדברים, הבעיה שלו לא איתי.
ליקו"מ קל"ב https://he.wikisource.org/wiki/%D7%9C%D ... 7%9C%D7%91
הספר הקדוש "משיבת נפש"
http://rabenubook.com/%D7%9E%D7%A9%D7%9 ... %99%D7%9D/
והנה הדברים מפורשים בליקוטי הלכות, אורח חיים, הלכות שבת סימן ה' אות ט
http://rabenubook.com/%D7%9C%D7%99%D7%A ... AA-%D7%94/
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 מרץ 2019, 03:21

אני ממליץ בחום גם לליטאים לקבוע לימוד יומי בספרי חסידות כמו שפת אמת או באר מים חיים או ספרי ברסלב לא משנה מה, זה ממש מים חיים על נפש עייפה כנגד כל התאוות של עולם הזה צריך לתת לנשמה תענוגים רוחניים, ולימוד מוסר לבד לא תמיד עוזר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 17 מרץ 2019, 19:18

החלטה פה אחד (לפענ"ד) הקב"ה אומר "בראתי יצה"ר בראתי תבלין ותורה שמה"
אם זה גמרא תוספות שזה סגולה נפלאה, אם זה הלכה, או ספרי מוסר וחסידות
כל הנחלי"ם הולכים אל הים של תורה
ולא נתתו ה"א לגוי הארצות ולא הנחלתו לעובדי פסילים...אשרינו מה טוב חלקינו

-ולכן ישנם דעת תורה חזקה, שצעדים והתכניות שהציאו איזה בוב או פיל אינם שייכים לנו, כמו שאומרים בכל יום : אבל אנחנו עמך בני ברית"ך בני אברהם אוהבך וכו,
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 17 מרץ 2019, 19:26

הבהרת דברי: לא יודע, ולא מכריע, ולא ח"ו רוצה לבטל שום דרך לעבודת השי"ת.
והשי"ת יוציאינו מרשת זו, והוציאה ממסגר נפשי
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 17 מרץ 2019, 20:15

יאיר כתב:לכאורה הפתרונות הבסיסיים (ביחד) הן: סור מרע ולימוד תורה (בראתי יצה"ר וכו' ")

אבל ברור שיש בזה עוד עניינים ועצות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 18 מרץ 2019, 14:05

מתלמידיו של אהרון כתב:

רבי אברהם במהר"ן גם כן לא חי בדור שלנו...
הוא שייך לדורות אחרים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 18 מרץ 2019, 14:36

ראב"ן אינו בנו של מוהר"ן זי"ע, אלא של רבי נחמן מטולטשין, תלמיד מוהרנ"ת זי"ע. נפטר לפני 100 שנה. כל יסודות תורת ברסלב הם על פי המסורת שלו.

מעבר לזה אין טעם להסביר כאן, צריך בשביל זה להבין את יסודות תורת רבינו, עניין הצדיק ועניין יחידי הדורות.
מה שכן אפשר לומר שהאור והגילוי של רבינו הקדוש הוא האחרון, עד ביאת משיח. ("ממני לא יהיו חדשות")
ועיקר הפצתו בעולם הוא בדורינו. בדורו מעט מאד ידעו עליו.

העקרון הזה היה נכון גם בעבר, כפי שראו שרק תורת החסידות של הבעש"ט הקדוש הצילה מההשכלה, ובכל מקום שהיה פחות חסידות - כך פחות נשארו ביהדות. וגם זה לא היה בימי הבעש"ט אלא עד 150 שנה אחריו. בשנים שהיתה התלהבות גדולה ומשיכה לחסידות, ומנגד התנגדות עזה. (ועכשיו שזה הזמן של האור של רבינו, ההתלהבות וההתנגדות היא עליו)
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 18 מרץ 2019, 14:44

נו נו.
לו יהי כן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 19 מרץ 2019, 17:09

חברה
להתחזק
העיקר בימים הקדושים האלו להיות בשמחה גדולה
ועי"ז יהיה לנו סייעתא דשמיא להתחזק בעניני קדושה - היפך מקליפת עמלק המן אשר קרך
חזק חזק ונתחזק
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 מרץ 2019, 17:40

ydinbp כתב:חברה
להתחזק
העיקר בימים הקדושים האלו להיות בשמחה גדולה
ועי"ז יהיה לנו סייעתא דשמיא להתחזק בעניני קדושה - היפך מקליפת עמלק המן אשר קרך
חזק חזק ונתחזק

אתה יודע מה באמת עושה נחת רוח להשם?
להתחזק ולעשות מה שאפשר גם אם אתה הכי לא בסדר בעניין.
לנסות לשמור עיניים פה ושם אפילו אם אתה מיואש מלהיות "שומר עיניים" ואפילו ח"ו בעל אייפון, ואתה כל הזמן נופל וכו' ואתה בטוח שאין לך חלק לעוה"ב גם ככה.
רק באופן הזה - זוכים לעשות רצון השם לשם שמים, ללא ציפיה לקבלת שכר.
אם גם ככה אתה כבר "רשע", ואין לך תשובה, וכביכול שמעת בת-קול שאמרה שובו בנים שובבים חוץ ממך... וכביכול גדולי הדור כבר הוציאו אותך מכלל ישראל....
ואז - בין נפילה לנפילה, אתה בכל זאת מתגבר במשהו קטן שאתה מסוגל, ולא מוותר, ואפילו אם אתה לא מתגבר כלל, אבל לאחר הנפילה אתה ממשיך לעבוד את השם ולחטוף טוב במה שאתה כן מסוגל....

אז בשביל אנשים כמוך השם הביא את הנסיון הזה לעולם. אתה מרוויח יותר פי מליארד מכל מה שאתה מפסיד. כל "ראיה אחת פחות", כל תנועה לכיוון הקדושה - יקרה בעיני השם מאד מאד, ולכן היה שוה לה' לתת לך כזה יצר הרע, וכאלה נפילות נוראות. אפילו שזה גורם שע"פ רוב אינך עומד בנסיון - אבל המעט דמעט שכן - שווה את זה לקב"ה.

צדיקים מושלמים שעומדים בנסיון בגבורה כבר יש להקב"ה מספיק, מכל הדורות.
אבל בדור הזה אפשר לעשות משהו שמעולם לא היה כמותו - לעבוד את השי"ת לשם שמיים ממש, בלי ציפיה לקבלת שכר.
ובכוח התקשרות לצדיק אפשר לזכות לדרגא הזאת. (ועי"ז גם ימחלו כל העוונות, כמו שמובן מהסיפור לקמן)

אולי לזה התכוון רבינו שיבואו ימים שיהודי שיקיים נטילת ידים יהיה חידוש כמו הבעל שם טוב.
כי הבעש"ט אכן התנסה בנסיון הזה - ועד היום חסידים מספרים את הסיפור הזה בסעודת משיח כל שנה.

הנה מעשה נורא, על חלום שחלם רבי נחמן זי"ע, בו ניסו אותו מן השמים בנסיון זה.

כִּסְלֵו תק"ע פּה בְּרֶסְלַב חֲלוֹם הָיִיתִי יוֹשֵׁב בְּבֵיתִי [הַיְנוּ בַּבַּיִת הַקָּטָן שֶׁהוּא יוֹשֵׁב בּוֹ] וְלא הָיָה שׁוּם אָדָם נִכְנָס אֶצְלִי, וְהָיָה תָּמוּהַּ בְּעֵינַי. וְיָצָאתִי לַחֶדֶר הַשֵּׁנִי, וְגַם שָׁם לא הָיָה שׁוּם אָדָם. וְיָצָאתִי לַבַּיִת הַגָּדוֹל וּלְבֵית הַמִּדְרָשׁ וְלא הָיָה שָׁם גַּם כֵּן שׁוּם אָדָם. וְיִשַּׁבְתִּי בְּדַעְתִּי לָצֵאת אֶל הַחוּץ. וְיָצָאתִי לַחוּץ וְרָאִיתִי שֶׁעוֹמְדִים בְּנֵי אָדָם עִגּוּלִים עִגּוּלִים וּמִתְלַחֲשִׁים זֶה עִם זֶה וְזֶה מִתְלוֹצֵץ מִמֶּנִּי וְזֶה מְשַׂחֵק בִּי וְזֶה מֵעֵז פָּנִים נֶגְדִּי וְכַיּוֹצֵא. וַאֲפִילּוּ הָאֲנָשִׁים שֶׁלִּי הָיוּ גַּם כֵּן כְּנֶגְדִּי קְצָת הֵעֵזּוּ נֶגְדִּי וּקְצָת הִתְלַחֲשׁוּ בְּסוֹד מִמֶּנִּי וְכַיּוֹצֵא כַּנַּ"ל. וְקָרָאתִי לְאֶחָד מֵאֲנָשַׁי וְשָׁאַלְתִּי אוֹתוֹ מַה זּאת. וְהֵשִׁיב אֵיךְ עֲשִׂיתֶם כָּזאת הֲיִתָּכֵן שֶׁתַּעֲשׂוּ דָּבָר כָּזֶה. וַאֲנִי לא יָדַעְתִּי כְּלָל עַל מָה הֵם מִתְלוֹצְצִים עָלַי וּבִקַּשְׁתִּי אֶת הָאִישׁ הַנַּ"ל שֶׁיֵּלֵךְ וִיקַבֵּץ אֵיזֶה אֲנָשִׁים מֵאַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ וְהָלַךְ מֵאִתִּי וְלא רְאִיתִיו עוֹד. וְיִשַּׁבְתִּי בְּעַצְמִי מַה לַּעֲשׂוֹת וְיִשַּׁבְתִּי עַצְמִי לְהַפְלִיג עַצְמִי לְאֵיזֶה מְדִינָה אַחֶרֶת וּבָאתִי לְשָׁם וְהָיָה שָׁם גַּם כֵּן, כֵּן שֶׁהָיוּ עוֹמְדִים שָׁם גַּם כֵּן בְּנֵי אָדָם וְדִבְּרוּ מִזֶּה כִּי גַּם שָׁם יוֹדְעִים הַנַּ"ל. וְיִשַּׁבְתִּי עַצְמִי לֵישֵׁב בְּאֵיזֶה יַעַר וְנִקְבְּצוּ אֵלַי חֲמִשָּׁה אֲנָשִׁים מֵאַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ וְהָלַכְתִּי עִמָּהֶם לְיַעַר וְיָשַׁבְנוּ שָׁם וּכְשֶׁהָיִינוּ צְרִיכִים לְאֵיזֶה דְּבַר מַאֲכָל וְכַיּוֹצֵא הָיִינוּ שׁוֹלְחִים אֶחָד מֵהָאֲנָשִׁים הַנַּ"ל וְקָנָה לָנוּ מַה שֶּׁהָיִינוּ צְרִיכִים וְהָיִיתִי שׁוֹאֵל אוֹתוֹ אִם נִשְׁקַט הָרַעַשׁ וְהֵשִׁיב: לָאו כִּי עֲדַיִן הָרַעַשׁ חָזָק מְאד. בְּתוֹךְ שֶׁהָיִינוּ יוֹשְׁבִים שָׁם בָּא זָקֵן אֶחָד וְקָרָא אוֹתִי וְאָמַר שֶׁיֵּשׁ לוֹ אֵיזֶה דָּבָר לְדַבֵּר עִמִּי. וְהָלַכְתִּי עִמּוֹ וְהִתְחִיל לְדַבֵּר עִמִּי. עָנָה וְאָמַר הַאַתָּה תַּעֲשֶׂה כָּזאת וְאֵיךְ אֵין אַתָּה מִתְבַּיֵּשׁ בִּפְנֵי אֲבוֹתֶיךָ נֶגֶד זְקֵנְךָ רַבִּי נַחְמָן וְנֶגֶד זְקֵנְךָ הַבַּעַל שֵׁם טוֹב זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה וְאֵיךְ אֵין אַתָּה מִתְבַּיֵּשׁ מִתּוֹרַת משֶׁה וּמֵהָאָבוֹת הַקְּדוֹשִׁים אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקב וְכוּ' מָה אַתָּה סָבוּר שֶׁתֵּשֵׁב כָּאן הַאִם אַתָּה יָכוֹל לֵישֵׁב כָּאן תָּמִיד הֲלא הַמָּעוֹת שֶׁלְּךָ יִכְלֶה וְאַתָּה אִישׁ חַלָּשׁ וּמַה תַּעֲשֶׂה. וְכִי אַתָּה סוֹבֵר שֶׁתַּפְלִיג לְאֵיזֶה מְדִינָה מִמָּה נַפְשָׁךְ אִם לא יֵדְעוּ שָׁם מִי אַתָּה, לא תּוּכַל לִהְיוֹת שָׁם כִּי לא יִתְּנוּ לְךָ מָעוֹת. וְאִם יֵדְעוּ מִי אַתָּה גַּם כֵּן לא תּוּכַל לִהְיוֹת שָׁם כִּי גַּם שָׁם יֵדְעוּ מִזֶּה. הֵשַׁבְתִּי לוֹ מֵאַחַר שֶׁהוּא כֵּן שֶׁאֲנִי מְגרָשׁ כָּזֶה, יִהְיֶה לִי עוֹלָם הַבָּא. הֵשִׁיב לִי עוֹלָם הַבָּא אַתָּה סָבוּר שֶׁיִּהְיֶה לְךָ אֲפִילּוּ בְּגֵּיהִנּוֹם לא יִהְיֶה לְךָ מָקוֹם לְהִטָּמֵן שָׁם כִּי עָשִׂיתָ חֵטְא כָּזֶה. הֵשַׁבְתִּי לוֹ: לֶךְ לְךָ הָיִיתִי סוֹבֵר שֶׁתְּנַחֲמוּ אוֹתִי וּתְדַבְּרוּ עַל לִבִּי עַכְשָׁו אַתֶּם עוֹשִׂים לִי יִסּוּרִים לְכוּ לָכֶם וְהָלַךְ מֵאִתִּי הַזָּקֵן הַנַּ"ל. וּבִהְיוֹתִי יוֹשֵׁב שָׁם יִשַּׁבְתִּי עַצְמִי מֵאַחַר שֶׁאֲנִי יוֹשֵׁב כָּאן זְמַן רַב כָּזֶה יְכוֹלִים לִשְׁכּחַ לְגַמְרֵי אֶת הַלִּמּוּד וְצִוִּיתִי לָאִישׁ הַנַּ"ל שֶׁשָּׁלַחְנוּ לָעִיר בִּשְׁבִיל צְרָכֵינוּ שֶׁיְּבַקֵּשׁ שָׁם אֵיזֶה סֵפֶר וְיָבִיא לָנוּ וְהָלַךְ אֶל הָעִיר וְלא הֵבִיא סֵפֶר. וְהֵשִׁיב שֶׁאִי אֶפְשָׁר לְהָבִיא כִּי בְּוַדַּאי אָסוּר לְגַלּוֹת בִּשְׁבִיל מִי צְרִיכִין הַסֵּפֶר וּבְהֶצְנֵעַ אִי אֶפְשָׁר לִמְצא סֵפֶר. וְהָיָה לִי יִסּוּרִים גְּדוֹלִים עַל שֶׁאֲנִי נָע וָנָד וְגַם אֵין לִי שׁוּם סֵפֶר כִּי יְכוֹלִין לִשְׁכּחַ אֶת הַלִּמּוּד לְגַמְרֵי. אַחַר כָּךְ חָזַר וּבָא הַזָּקֵן הַנַּ"ל וְנָשָׂא סֵפֶר תַּחַת זְרוֹעוֹתָיו וְשָׁאַלְתִּי אוֹתוֹ מָה אַתֶּם נוֹשְׂאִים וְהֵשִׁיב: סֵפֶר. אָמַרְתִּי לוֹ תְּנוּ לִי הַסֵּפֶר וְנָתַן לִי וְלָקַחְתִּי אוֹתוֹ וְלא יָדַעְתִּי כְּלָל אֵיךְ לְהַנִּיחַ אֶת הַסֵּפֶר וּפָתַחְתִּי אֶת הַסֵּפֶר וְלא יָדַעְתִּי בּוֹ כְּלָל וְהָיָה דּוֹמֶה בְּפָנַי כְּלָשׁוֹן אַחֵר וְכִכְתָב אַחֵר כִּי לא יָדַעְתִּי בּוֹ כְּלָל כְּלָל לא וְהָיוּ לִי יִסּוּרִים גְּדוֹלִים מִזֶּה. וְהָיִיתִי מִתְיָרֵא גַּם מֵהָאֲנָשִׁים הָאֵלּוּ הַנַּ"ל שֶׁהָיוּ עִמִּי שֶׁכְּשֶׁיִּתְוַדַּע לָהֶם זאת אוּלַי גַּם הֵם יִפָּרְדוּ מִמֶּנִּי. וְשׁוּב קָרָא אוֹתִי הַזָּקֵן הַנַּ"ל לְדַבֵּר עִמִּי וְהָלַכְתִּי עִמּוֹ וְהִתְחִיל שׁוּב לְדַבֵּר כַּנַּ"ל אֵיךְ עָשִׂיתָ כָּזאת, אֵיךְ אֵין לְךָ בּוּשָׁה. הָא אֲפִילּוּ בַּגֵּיהִנּוֹם לא יִהְיֶה לְךָ מָקוֹם לְהִטָּמֵן שָׁם כַּנַּ"ל. אָמַרְתִּי לוֹ אִם הָיָה אוֹמֵר לִי כָּזאת אָדָם מִבְּנֵי עוֹלָם הָעֶלְיוֹן הָיִיתִי מַאֲמִין לוֹ. הֵשִׁיב אֲנִי מִשָּׁם, וְהֶרְאָה לִי דָּבָר שֶׁהוּא מִשָּׁם. וּבָא עַל דַּעְתִּי הַמַּעֲשֶׂה שֶׁל הַבַּעַל שֵׁם טוֹב זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה הַיָּדוּעַ וְאָז הָיָה סָבוּר הַבַּעַל שֵׁם טוֹב זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה, גַּם כֵּן, שֶׁאֵין לוֹ עוֹלָם הַבָּא וְאָמַר אֲנִי אוֹהֵב אֶת הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ בְּלִי עוֹלָם הַבָּא. וְהִשְׁלַכְתִּי אֶת ראשִׁי לַאֲחוֹרַי בִּמְרִירוּת גָּדוֹל מְאד. וְכַאֲשֶׁר הִשְׁלַכְתִּי אֶת ראשִׁי כָּךְ בָּאוּ אֵלַי וְנִתְקַבְּצוּ אֵלַי כָּל הַנִּזְכָּרִים לְמַעְלָה שֶׁאָמַר לִי הַזָּקֵן לְהִתְבַּיֵּשׁ מֵהֶם, הַיְנוּ זְקֵנַי וְהָאָבוֹת וְכוּ' וְכוּ' וְאָמְרוּ לִי הַפָּסוּק: "וּפְרִי הָאָרֶץ לְגָאוֹן וּלְתִפְאֶרֶת". וְאָמְרוּ לִי: אַדְּרַבָּא, נִהְיֶה מִתְפָּאֲרִין בָּכֶם. וְהֵבִיאוּ לִי כָּל הָאֲנָשִׁים שֶׁלִּי וּבָנַי [כִּי גַּם בָּנַי נִפְרְדוּ מִמֶּנִּי בַּתְּחִלָּה בָּעֵת הַנַּ"ל] וְדִבְּרוּ עַל לִבִּי דְּבָרִים כָּאֵלּוּ הַהֶפֶךְ מֵהַנַּ"ל. מַה שֶּׁהִשְׁלַכְתִּי אֶת ראשִׁי אִם הָיָה אָדָם שֶׁעָבַר שְׁמוֹנֶה מֵאוֹת פְּעָמִים עַל כָּל הַתּוֹרָה כֻּלָּהּ אִם הָיָה מַשְׁלִיךְ אֶת ראשׁוֹ בִּמְרִירוּת כָּזֶה בְּוַדַּאי הָיוּ מוֹחֲלִין לוֹ וּשְׁאָר הַטּוֹב אֵינִי רוֹצֶה לְסַפֵּר לָכֶם כִּי בְּוַדַּאי הָיָה טוֹב (חיי מוהר"ן צא)
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 19 מרץ 2019, 17:51

פרייליך פרייליך
כי השמחה תצאון מכל הצרות
ydinbp

הודעה שלא נקראהעל ידי מתלמידיו של אהרון » 19 מרץ 2019, 18:01

ושאף אחד לא יבין אותי לא נכון, לא התכוונתי חלילה להקל ראש בחומרת האיסור להחזיק במכשירים האסורים. ואפילו ה"מוגן" (שיש בו "רק" לשה"ר ורכילות וליצנות וכו').
רק לחזק ולעודד את מי שעדיין לא מצליח להתגבר, לנסות לפחות קצת.
מתלמידיו של אהרון

הודעה שלא נקראהעל ידי ydinbp » 19 מרץ 2019, 18:15

יישר כח להבהרת הדברים
לא עליך המלאכה לגמור
אבל אין אתה בן חורין....
ydinbp

חזור אל חרדים לדעת