*********אשכול הבדיחות *********

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: *********אשכול הבדיחות *********

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 06 אפריל 2017, 00:25

שאלו ילד: "אתה יודע מה השעה?"

אז הוא ענה: "להגיד את האמת אני לא בטוח, שאלתי לפחות עשרים אנשים וכל אחד ענה משהו אחר…"
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 06 אפריל 2017, 09:08

שאלה: מדוע אומרים בברכות השחר הצילני מאדם רע ומחבר רע ומשכן רע ולא מבקשים הצילנו מ'בוס' רע?
תשובה: כדי שלא תהיה ברכה לבטלה...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 אפריל 2017, 13:40

לדוברי אנגלית.
ילד שאל את נשיא ארה"ב "האם אתה יודע שהבית הלבן לא באמת לבן?"
אמר לו הנשיא: yes I do
אמא שאלה אותו: מה הוא ענה לך?
"יְסַיְידוּ" ענה הילד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 06 אפריל 2017, 15:03

התרגום בגוגל:
"כן אני כן"

מה קרה לו לטראמפ הזה כאלו התבטאויות טפשיות?
או שאולי זה עוד היה בתקופת אובמה והוא חשב שהוא רוצה ללעוג לו אז הוא אמר לו "כן אני כן"
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 אפריל 2017, 16:14

עויבד כתב:התרגום בגוגל:
"כן אני כן"

מה קרה לו לטראמפ הזה כאלו התבטאויות טפשיות?
או שאולי זה עוד היה בתקופת אובמה והוא חשב שהוא רוצה ללעוג לו אז הוא אמר לו "כן אני כן"

התרגום החופשי הוא "כן אני יודע". (ואכמ"ל למה זה התרגום).
גוגל הוא הטיפשי
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 06 אפריל 2017, 17:15

ב"רוב השפות" התרגום בגוגל הוא: כן אני זוכר.
אם אתה מתרגם בגוגל מ"אנגלית": כן אני כן
אם אתה מתרגם בגוגל מ"איגדו"\"סומלית": כן אני עושה
אם אתה מתרגם בגוגל מ"אלבנית": כן אעשה.
אם אתה מתרגם בגוגל מ"הינדי": ס א
אם אתה מתרגם בגוגל מ"טלוגו": ד"ר SI
אם אתה מתרגם בגוגל מ"לטינית": כן לתת 1
אם אתה מתרגם בגוגל מ"סלובנית"\"פורטוגזית": כן אני אל
אם אתה מתרגם בגוגל מ"סמואית": כן לשם
אם אתה מתרגם בגוגל מ"פולנית": כן אני
אם אתה מתרגם בגוגל מ"צ'יצ'ווה": עיסא המערכת
אם אתה מתרגם בגוגל מ"קאנאדה": כן ד"ר
אם אתה מתרגם בגוגל מ"שונה": YES טבעית זה פותח
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 09 אפריל 2017, 10:41

יענקל'ה הקטן הגיע עם אביו בפעם הראשונה ל'בית החיים'. הוא סקר בענין רב את המצבות הרבות שהיו פזורות בשטח ולבסוף הגיע לאביו בהכרזה מפתיעה: - 'אבא, אני רוצה להיות גנב!' – 'גנב'?! הזדעק האב, 'חס ושלום! מה קרה לך'?! – 'אבא, פשוט היום הבנתי שגנבים לא מתים! שמתי לב שעל כל המצבות רשום 'איש צדיק וישר', 'אדם חסיד ותמים', 'איש תם יושב אוהלים' וכדומה. לא ראיתי אף מצבה שרשום עליה 'איש גנב ורמאי' או 'איש גזלן ומושחת', מכאן הבנתי שגנבים פשוט לא מתים...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 09 אפריל 2017, 10:42

'תבכי בלוויה שלי?' שואל הבעל הגוסס את אשתו. 'בטח', עונה האישה, 'אתה הרי יודע שאני בוכה מכל שטות'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 09 אפריל 2017, 22:16

למי שחוגג פסח בבית - שיהיה לו חג פסח כשר ושמח.

למי שחוגג פסח במלון - שיהיה לו חג שמח.

למי שחוגג פסח אצל חמותו - שיהיה לו חג כשר.

למי שחוגג פסח במלון עם חמוותו - שיהיה לו חג.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 10 אפריל 2017, 10:11

יהודי חרדי נכנס לסופר מרקט בחול המועד פסח ולתדהמתו הוא רואה כי מוכרים בחנות חמץ כרגיל. הוא ניגש מיד אל הקופאית ומחה על כך בתוקף. הקופאית לא התבלבלה והכריזה: 'מותר לנו למכור חמץ, אפילו קיבלנו אישור מהרבנות על כך'! ותוך כדי כך הצביעה על טופס אישור 'מכירת החמץ' של הרבנות...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 אפריל 2017, 19:36

אב לשלש בנות ממתין במתח ליד חדר לידה. פתאום יוצאת האחות ואומרת: 'מזל טוב, נולדה לך בת'.. האבא פותח בצעקות: 'בת?! לי?! לא יכול להיות! תבררי שוב בטח נפלה פה טעות!! אני חייב בן!' האחות מתנצלת, נכנסת לחדר הלידה וחוזרת כעבר דקה קלה: 'סליחה, אדוני, אני ממש מתנצלת, באמת טעיתי אשתך ילדה בן. מזל טוב לך! ושוב סליחה'. האב המאושר מסתובב אל שאר הגברים הממתינים, ואומר: 'ידעתי שבמדינה הזאת, כלום לא הולך בלי צעקות'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 13 אפריל 2017, 23:02

מדוע נקראת המצה 'לחם עוני'? תשובה: בגלל הפקעת המחירים הרי היא מביאה לידי עוני וראיה לדבר שבהגדה של פסח לאחר הפיסקא 'מצה זו' אנו אומרים מיד 'לפיכך אנחנו חייבים'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 13 אפריל 2017, 23:13

בטיסה אחת קרתה תקלה קריטית. הטייס הורה לדיילות, "לכו להכין את הנוסעים לנחיתת חירום."

כעבור מספר דקות פנה הטייס לדיילות, "מה מצב נוסעים, כולם מוכנים לנחיתת החירום?"

"בערך", השיבה לו הדיילת הראשית, "כולם יושבים במקומות וחגורים לכיסאות חוץ מעורך דין אחד שעדיין מחלק כרטיסי ביקור…"
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 00:33

רופא בקופת חולים זה כזה:
מאבחן מחלה - 3 שניות
מקליד אותה במחשב - 3 שעות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 00:39

גם איינשטיין לא יודע איך מצה ששוקלת 30 גר' משמינה אותך 2 קג
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 00:41

לא מבין את ההיגיון בסופר. חזה עוף דפוק עולה יותר מחזה עוף רגיל.איזה דפוקים!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 00:42

ובכן: בשעות אילו כבכל בית יהודי דתי מתחילים ההתלבטויות והוויכוחים הקבועים..
לאיפה ניסע היום???
משעממם לי.
למה לכולם כיף ולנו לא!
למה אנחנו בבית תמיד!

ומתחילה חפירה ברשת.
מוזיאון זכוכית.
מוזיאון חיריה.
מוזיאון התרבות האינדיאנית מתקופת הביזנטים הבלונדינים.
וכשכבר החלטת לצאת ולא משנה לאן!
אתה נתקע בפקק ביציאה מהעיר.
ואז.....
למה באת מפה!
אתה לא יודע שיש פקקים?! אבא......חם לי.
אבאאא היא נגעה בי!
ואתה מאיים שעוד בכי אחד חוזרים הביתה.
ומקווה שמישו יבכה
והם בוכים ואתה ממשיך לאיים.
אבל אתה יודע שאתה סתם מאיים!
כי אתה לא תעיז לחזור הביתה!!!!
אלא נוסע בסוף לגני יהושוע.
מזיע.
מותש.
רעב(אם אתה אשכנזי)
ומסביבך מלאאאאא ילדים בוכים ומנוזלים בווסטים שחורים! ופיאות מסולסלות.
ואז כשילדיך מגלים את מוכר הקרטיבים אתה נכנס בעל כרחך לוויכוחים מתישים בנושא "אל תטוש תורת אמך" ועומד נבוך מול ילדיך ששואלים אבל למה אנחנו אוכלים צ'יפס אם סבא לא אוכל... ( לך תסביר להם את פערי המחיר בין קרטיב לצ'יפס)
ואתה חושב לעצמך.
רגע! יש מצב שיש פה יותר בשר מטשולנט?
ובדרך חזור כשכולם ישנים ואתה מנמנם למחצה על ההגה יוצאת מפיך השבועה הנדושה
השנה זו היתה הפעם האחרונה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 00:48

פרק א: גאל ישראל

שבת בבוקר.

השעה 11 לפני חצות היום, רבים מאחינו בית ישראל כבר ישובים סביב שולחנות השבת, שרים את 'ברוך אל עליון' בנעימה מתוקה, והילדים הזכים מספרים לאבא את שלמדו בחיידר ובגן הילדים. החמין מוגש אל השולחן, אב המשפחה פותח כפתור, ומחייך בקורת רוח לעבר צלחת ה'כבד קצוץ' שלפניו.

לא הרחק משם, בדרך כלל במבנה שעדיין לא גמור, העשוי מחלקים שונים של אבן, פח ואזבסט מתקבצים מספר יהודים שעיניהם טרוטות, טליתותיהם עדיין מציגות את הכפל החד שהחזיק אותם במשך כל השבוע, והם מתיישבים באנחת רווחה על ספסלי העץ.

לספסלי בית הכנסת עניין זהה עם החומרים ממנו עשויים המבנה: רב גוניות בלתי נעימה לעין. שכן העץ ממנו עשויים הספסלים הוא המכנה המשותף היחיד הקושר בין הכיסאות השונים.

בבית הכנסת של 'השטיבל' ישנם כיסאות, מושבים וספסלים במגוון נדיר כמוהו ניתן למצא רק אצל סוחר הגרוטאות: ספסל עם שלשה כיסאות ששנים מהם נהנים מריפוד במצבי צבירה שונים, והשלישי כלל לא קיים, כיסא מלכותי שרק ישיבה עליו מגלה כי מישהו שדד ממנו את ריפודו, וכיסא כתר בצבע ירוק בהיר בבחינת 'עם הארץ לבדו ישכון'.

גם השולחנות של בית הכנסת מגיעים מתקופות שונות, והסידורים השונים הפזורים עליהם מספרים את גלגוליו הקשים של העם היהודי החל מחורבן הבית, בערך בשנת 70 לספירה ועד להקמתה של מדינת ישראל אי שם במאה ה-20.

כך ניתן למצוא סידורים של 'תפילת כל פה', לצד 'בית תפילה' הקלאסיים, נוסח מרוקאי לצד נוסח חסידי, האדמו"ר איקס ותפוצת ווי.

לא פעם כשסידור חדש מעין זה מתגלגל לידי אני חש רוממות רוח, ורגש גאווה ממלא את ליבי: כיצד היה מסתדר העם היהודי ללא התעקשותה של העדה המסויימת הזו להוציא סידור חדש? איך היתה התפילה המכונה 'עבודה שבלב' כידוע, נישאת על כנפי המלאכים ללא נוסחאותיו המדוייקות של האדמו"ר שאת שמו לרוב לא זיהינו, אך סידורו תודה לאל נמצא בידינו?

בייחוד אמורים הדברים לאחר ההקדמה המפורשת בכל הסידורים הללו כי "זה הסידור כולל הלכות, מנהגים באותיות מאירות עיניים, והכל ללא דילוג כאשר תחזה עיני הקורא מישרים".

לאחר ההתאקלמות, והחלטה אסטרטגית להתיישב בשורה בה יושב השכן שהקפיד להגיע עם טליתו החדשה, הכורעת ליפול מחמת עטרת הכסף העבה שבשוליה, מתחילה התפילה.

נער צעיר עם פלומת שיער שלא פגשה עדיין מכונת גילוח, מתרוצץ בין המעברים ובתנועות ידיים ביזאריות מצביע על הסידור ומחווה בכח לעבר הקרקע.

מה הוא רוצה מאתנו? למה הוא לא מניח לנו? רק הגענו?

מתברר שהוא מנסה לברר האם אנו חפצים להצטרף למנין שהוא מארגן כעת, או שאנו שוהים בבית הכנסת סתם כך, אולי כתיירים שנקלעו למקום והתאהבו בספסלי העץ המתקלפים.

לאחר שהובהר לנער שא. אנו יהודים. ב. זכרים. ג. מוכנים להצטרף אליו למיזם, הוא סופר שוב ושוב את המתפללים, ולאחר השמעת עוד קולות מגרונו לכיוונים שונים, מסתמן כי אכן יש עשרה אנשים וניתן להתחיל את תפילת 'נשמת כל חי'.

אנחנו, שכצדיקים שמחים שמלאכתינו נעשית בידי אחרים, ממתינים במתח לראות מה יתרחש, רק שאז מתברר כי הנער מצויד אולי בשאיפה לארגן מנין, אך פחות ביכולת ווקלית שעשויה היתה לעזור לו בתפקיד שליח הציבור.

הצעיר מתחיל את תפילת 'שוכן עד', וקולו רועד וחלש.

האנשים סלחנים בסך הכל, אבל האיטיות מוציאה אותם מדעתם. בתחילה הם לא מגיבים כלל, ורק מסיימים את קטע התפילה בקול, כאילו מרמזים הם לחזן כי רשאי הוא גם כן לסיים. משזה לא נוחל הצלחה, הם מכים באצבעם על גופם, על השולחנות שלפניהם ולעתים גם על זולתם מחמת כעסם.

תפילה

הנער, שנראה מכונס בעולם משלו לא מבחין בסערה המתרגשת עליו וממשיך בתפילתו הניסיונית, עד שמגיע הוא לברכות הנאמרות לאחר קריאת שמע, או בקיצור 'גאל ישראל'.

רק אז הנער מסתובב לציבור אותו הוא מענה, ופותח שוב במסע המוכר בין המעברים שבבית הכנסת. מגרונו בוקעים שוב הקולות המנסים לברר האם הציבור 'אתו', ומוכן לגשת אל תפילת שמונה עשרה, או שמא עדיין אוחז הוא בקריאת שמע, ואז ממתינים כולם לאברך הנקדני שהחליט משום מה ב-11:17 דקות לפני הצהריים לקרא את קריאת שמע משל הוא עומד לפני מיתתו.

רק כאשר מסמנים לו שני בעלי בתים כי הוא אכן יכול לגשת, חזר הילד באי רצון לעמוד, כשהוא מסתובב שוב ושוב כדי לבחון האם הם אינם מרמים אותו, אולי הוא יגש לעמוד וישאר 'לבד' בשמונה עשרה?

פרק ב: מכירות מכירות

תפילת השמונה עשרה מסתיימת וריטואל ספירת האנשים משל היו כבשים מבולבלות נעדרי רועה חוזרת על עצמה. יהודי לא צעיר, מגולח למשעי, מסמן לנער כי ישנם עשרה, אך הנער מסרב להיענות.

למה? ניתן להצביע על שתי אופציות:

א. הוא סבור כי המגולח לא יודע לספור. ב. הוא יודע שהמגולח עיגל פינות ולמעשה סיימו רק שמונה אנשים את תפילת השמונה עשרה.

פיתרון: ב' היא התשובה הנכונה.

בינתיים ניגש חסיד עבדקן וקובע כי החזן רשאי להתחיל בתפילה, שכן אין צורך בעשרה. רק שאז מן הצד השני מתנער לו ליטאי ובקול קשה שולף ציטוטים מן 'המשנה ברורה' כי החסיד לא יודע על מה הוא מדבר.

המגולח רוצה לצדד בחסיד, אך נזכר שהוא אמר רק לפני שעה קלה כי עשרה כבר סיימו ועל כן הוא שותק ורק זע על מקומו באי נוחות.

הוויכוח בין החסיד לליטאי מתלהט, ונדמה לפתע כי המחלוקת המפורסמת בין המתנגדים לחסידים מן המאה ה-18 צצה מחדש.

החסיד מגדף את הליטאי וזה מעלה שמות של גדולי תורה מהם שמע מפורש כי הוא צודק. החסיד מגייס לעזרתו מה ששמע מאחד המו"צים המועדפים עליו, והליטאי מגחץ ומבזה את רבותיו העלומים של האיש.

רק לאחר התערבות הגבאי, המתרוצץ בין המניינים החל מהשעה 7 בבוקר, החלה סוף סוף חזרת הש"ץ.

כשסיים הנער את הקדיש שלאחר חזרת הש"ץ התרווחו האנשים בכיסאותיהם, וידעו כי שעה של קורת רוח לפניהם.

הגבאי המקומי, שסבל ממבטא הולנדי נוראי, נעמד ליד הבימה והחל למכור את העליות.

מאה שערים, חרדיםצילום:Sebi Berens/Flash90

הוא החל ב-5 שקלים וברור היה שהוא מצפה כי הציבור ירכוש את המצוות במאות שקלים ואף יותר. כצפוי איש לא פער את פיו, והגבאי העצבני נקט בצעד נועז והעלה את הסכום ל-שישה שקלים.

במילים אחרות, האיש לקח על עצמו את הסיכון.

בחורי הישיבה המקומית שלא חדלו לפטפט, ובעלי הבתים – נענו סוף סוף לאתגר וגאלו את הגבאי מייסוריו. היתה זו שבת מאירת פנים, שכן האיש יכל לרשום לעצמו הישג נאה כאשר מכר את כלל המצוות ב-34 שקלים [אגב, למרבה הבושה].

ואז החל החיפוש אחר בעל קורא.

"תיגש, תיגש", הצביעו הבחורים האחד על רעהו כשהם מצחקקים משל היו בהופעה לפני ההורים בטקס הסיום של בית הספר.

הגבאי, מעשי כתמיד פתר את הבעיה כששאל בתבונה: מי כאן יודע לקרוא?

כשהתברר שאיש לא משיב בחיוב, משך האיש בכתפיו, יצא מבית הכנסת והניח את אוסף האומללים שהתקבצו בשעה 11:43 בבית הכנסת כעדר שעלול להתפזר לכל רוח. או-אז נאזר אחד האברכים בגבורה, הפשיל את טליתו על ראשו, וניגש לעבר הבמה בסבר פנים חמור.

בתנועת יד חדה ביקש מאחד הבחורים שיעמוד לצידו ויסמן לו היכן יש לעצור, והיכן יש לסלסל.

הבחור הסכים בשמחה, ובשעה שלאחריה עקב בית הכנסת באדיקות אחר קריאתו של האברך. היה זה מחזה נפלא.

האברך שטליתו צמודה היתה למצחו שגה בכל מילה שנייה, ניגן וסלסל במקומות הבלתי מתאימים בעליל, וניסיונות התיקון של הבחור שעמד לצידו העלו חשד כי השנים עורכים חזרות למחזה קומי כל שהוא מתחום 'שרשרת טעויות'.

החשד התגבר לאחר ששני בחורים ניגשו לחברם ובעדינות הבהירו לו כי הוא לא באמת מסייע. להיפך. אלא שהלה לא הסכים לוותר על מקומו ונצמד לבימה משל ביקשו ממנו למכור את כל היקר לו.

באופן מעט משונה, כשהגיע ההפטרה, ורוכש 'המפטיר' ביקש לקוראה מתוך החומש שבידו, התעקש בעל הקורא ודרש כי יביאו לו את מגילת הקלף, שכן הניסיון הוכיח כי הוא מסוגל לקרוא בקלות גם ללא הכנת הטעמים.

• נערך בשיתוף חרדים 10 ואיגוד בתי הכנסת

בפרקים הבאים: מדוע תופעת הפרדת הקהילות רלוונטית מתמיד, ומה תפקידם של הגבאי הזועף, הגבאי המתווך, ואנשי הקדושה?

http://www.ch10.co.il/news/358686/#.WO5sI4grLIU

פרק ג: יוצאים לדרך חדשה

ההפטרה מסתיימת, והציבור נערך לתפילת מוסף.

חובבי ההיסטוריה ישמחו לגלות כי לפניהם מתרחשת אחת התופעות היהודיות החשובות שאיפיינו את המאה ה-19, ואין להקל בכך ראש:

מדיניות הפרדת הקהילות.

נכון אמנם שאז ביקשו גדולי הדור להיפרד מעל הרפורמים והמשכילים שניסו לחבל בכרם ה', ועל כן גזרו שיש להקים קהילה נפרדת, אך הרעיון עצמו, נותר מבורך ובר יישום גם במאה ה-21 בשטיבל המקומי של מודיעין עילית.

בחורי הישיבה המאכלסים חלק ניכר מן המניין, מגיעים למסקנה כי הגיעה העת לצאת לדרך חדשה, והם נשמטים בשקט-בשקט ומקימים לעצמם מניין מוסף בחדר נוסף.

מדוע?

התשובה האינסטינקטיבית היא שהם מבקשים לסיים מוקדם יותר, ולא להתעכב במניין 'הגדול' ו'המרכזי' בו מופיע החזן הלפגוט עם מקהלתו.

בפועל, הם מסיימים 6 דקות לפני המניין הקבוע, כשהם מנגנים את הקדושה ואת חזרת הש"ץ במנגינה ששופכת אור פעם אחת ולתמיד על דברי המשנה באבות: וכשאתה מתפלל אל תעש תפילתך קבע אלא תחנונים לפני המקום ברוך הוא.

האם בחורי הישיבה אשמים לגמרי?

לא בטוח. לא פעם מתגנב לו אל תפילת המוסף שליח ציבור שעלול לסבול משני אלמנטים:

א. הוא משוכנע שהוא חזן.

ב. הוא באמת חזן.

אלפי שנים חי לו העם היהודי עם אחת התמיהות הקשות ביותר: איך בכל אותה גלות ארוכה, וגם כאשר זכינו לעלות לארצינו ולהקים בה שלטון יהודי, לא ניגש גבר כלשהו לאותו חזן ולחש באזנו כי זה לא הזמן?

בחייך בן-אדם, 12 בצהריים, מה נסגר? במקרה הקשה יותר, החזן הוא גם ירא שמים וכשהוא מגיע לקטע 'ומפני חטאינו גלינו מארצינו', גופו רועד והוא צועק את המילים בהתרגשות אמיתית. אתה משוכנע שזה הזמן לנענועי הגוף?

לקראת ברכת כהנים, מגיע אברך עציר נוסף, מלווה בשני בחורי ישיבה והם מביטים בתימהון על המניין: "סוף מוסף? זה מוסף, לא שחרית?"

הפליאה שלהם בכל פעם מדהימה מחדש. הם משום מה נתקפים בהלם שהציבור לא המתין להם, אחרי הכל השעה בסך הכל 12:13.

"תלכו לחב"ד", אומרים כולם. הפיתרון האולטימטיבי. השעה עשויה להיות, 3 אחרי הצהריים, 4, או 5, אבל האופציה הזו תמיד תעלה: תלכו לחב"ד, רק שם יש מנין עדיין.

באמת? בשעה 4, לא מסתבר.

אגב, בחורי הישיבה לעתים מממשים את האפשרות הזו, הולכים לחב"ד, מצטרפים לקראת התורה, ואז מארגנים את מנין המוסף בחוץ, ומוציאים את הגבאי החב"די מדעתו.

פרק ד: אנשי השטיבלאך

הגבאי וקופת הצדקה: יהודי שהכל מכירים אותו בשמו הפרטי המתלווה לתואר ר', אך איש אינו יודע מאום אודות חייו האישים, מלבד זאת שהוא הגבאי של השטיבל שמקרקש בקופת הצדקה בין המניינים.

הגבאי מוכר העליות: גבר שניגש מיד לאחר תפילת שמונה עשרה אל הבימה ומכריז בקול בוטח – פתיחה 5 שקלים. מעת לעת הוא גוער במתפללים שלא נענים לקריאתו, ומפטיר את הידוע מאליו: לי יש זמן, אני לא ממהר לשום מקום.

הגבאי המתווך: אדם העומד בפתח בית הכנסת ופונה לכל הנכנס: שחרית? התחילו עכשיו בחדר הקטן. קריאת התורה? בדיוק כעת בבית שני. מוסף? תרוץ לעזרת נשים, סיימו שם קדיש.

הגבאי הזועף: כאשר בחורי הישיבה מבקשים לקיים קריאת התורה או להתפלל מוסף בחדר אחר, מגיע הגבאי הזועף ואוסר עליהם: לא מוציאים עכשיו ספר תורה! אני לא מוציא ספר תורה בשביל 5 אנשים! אם הצליחו בחורי הישיבה לארגן מנין ולהתחיל בתפילת העמידה, מופיע הגבאי במקום ואל מול השתיקה הרועמת מכריז כי הדבר נוגד את תקנון בית הכנסת. הבחורים לרוב לא מתייחסים אליו, גם בגלל שהם באמצע שמונה עשרה והוא עוזב את האתר בפנים כעוסות ובתחושה שהעמיד את הצעירים במקום.

הגבאי הקורא: אברך או בחור ישיבה, לרוב מזוקן, המוכיח כי הוא יודע לקרוא בתורה בטעמים. הוא עושה זאת שוב ושוב במניין אחרי מנין, בקול נמרץ ולברכות ה'יישר כח' מגיב בהנהון מהיר כשההוא ממהר למניין הבא.

המתמיד הליטאי: יהודי השקוד על לימודו בבית המדרש הגדול של השטיבל. באופן שאינו מפתיע הוא ניצב בודד על משמרתו, והתמונה שלו לומד גמרא במקום שמכונה בסרקזם כ'בית חרושת לתפילה' מעט משונה. למרות זאת האברך, אשכנזי ליטאי תמיד, מסרב בכל תוקף לאפשר לצעירים לארגן מנין בבית מדרש בו הוא לומד.

"אנחנו 18 אנשים ורוצים לעשות פה מוסף, מה אכפת לך"?

לא! בשעה הזו הבית מדרש מיועד ללימוד ולא לתפילה, תחפשו מקום אחר.

"אבל אנחנו עשרים איש ואתה לבד"?

לא מעניין אותי זה התקנות של המקום!

הגבאי המשתלט: איש לא מינה אותם, אך עם הגעת קריאת התורה הם ניצבים בביטחון מלא אצל הבימה ומחלקים את הכיבודים לקרוביהם ומכריהם. מי נתן לך את השררה הזו? מה אתה משתלט?

מצד שני לעתים עדיפה דיקטטורה כזו, מבעל הבית המבולבל שמדפדף במשך שעות בסידור כדי למצוא את 'מי שברך' לעולה, לחולה, למת וכו', ומייצר ממנו בטעות מנגינה עליזה של מגילת אסתר שלא תמיד הולמת את המעמד.

אנשי הקדושה: השטיבל כבר כמעט התרוקן, ורק אינדוודואלים בודדים עדיין מסתובבים בו. אז מגיע האברך ירא השמים, שהתעורר שעה קלה קודם לכן ודורש מכולם לענות לו לקדושה: "תענו לי לקדושה, ולקדיש בסדר? דקה אחת. תענו לי לברכו, יש פה עשרה? תענו".

התפללנו כבר: מנין מתארגן, ומארגנו ניגש ליהודי שניכר עליו כי נפרד ממיטתו דקות ספורות קודם לכן.

שחרית? הוא שואל, והלה שמביט בארבעה אנשים שנלכדו כבר עונה בבטחה: התפללתי כבר. המלצה: לא אמין, רצוי סירוב אחר כמו למשל, עלי להתכונן שעה אחת קודם התפילה.

במקרים אחרים הלה נענה, ומתחיל להתפלל עד 'ישתבח'. מארגן המניין עסוק בניסיונות להשיג עשרה יהודים, והלה שקצה נפשו, פורץ את המחסום וגולש אל תפילת שמונה עשרה. אז חוזר מארגן המניין לחדר ורואה אותו עומד בתפילת העמידה. הוא כועס ומניע ידו בזעם כלפי מטה. הוא לא יכול לדבר כי הוא באמצע התפילה ולכן הוא משתמש כאמור בידיו.

אנשי התרת נדרים: נדירים יותר, אך קיימים. דורשים מן המתפללים להתקבץ בסתם יום של חול, להתרת נדרים, התרת קללות, והטבת חלום. למרות המעמד הנשגב, אין באוויר תחושה של ערב יום כיפור אלא בעיקר תחושה עזה של רצון להימלט מן המקום.

אנשי המקווה: שוהים באורח קבע סביב מוסד המקווה שפועל במקום. תדיר יראו עם מגבת על כתיפיהם, כשהם משוחחים בניחותא עם האיש שיצא מן המקווה, נכנס אליו, או סתם בעובר אורח מסכן שנקלע למקום ופגש באיש המקווה.

אנשי הנוף: יהודים הנמצאים במקום באורח קבע, עד שהם כמעט חלק מהנוף ומרהיטי בית הכנסת.

על פי רוב מדובר באנשים לא קונוונציונאליים, שדעתם לא תמיד מסודרת עליהם, והם מוצאים בבית הכנסת בית, או 'מקום בטוח' בו הם יכולים להעביר את הזמן. לעתים הם זוכים לכינויים לא בהכרח מחמיאים, כשמאפיינים פיזיים חיצוניים בולטים בהם מזכירים דמויות ממיתולגיות שונות.

אנשים אלו מכונים גם בשם אנשי התה והקפה: שכן איש אינו יודע מה תפקידם בשטיבל, ומדוע הם שוהים בו כל כך הרבה שעות. הם תמיד נמצאים במקום ונצפים עם כוס קפה או תה ישובים ליד אחד השולחנות. האם יש להם בית? אשה? משפחה? איש אינו יודע ודומה כי גם אינו רוצה לדעת.

http://www.ch10.co.il/news/358826/#.WO-4j4grLIU
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 אפריל 2017, 12:16

שווה בדיקה: אם מצמידים מצה לאוזן אפשר לשמוע אשכנזים בוכים

יוסי: "סבתא שלי נפטרה".
מורה: "זו כבר פעם חמישית שאתה משתמש בתירוץ הזה!"
יוסי: "מה אני אעשה שסבא שלי מתחתן כל הזמן"...

יאיר לוי (הח'כ לשעבר של ש"ס) נכנס עם אריה לכלא ושכנו אותם באותו תא במיטת קומותיים... יאיר אמר אני שמן צריך להיות למטה... אריה התנגד... ככה רבו הרבה זמן.. עד שאריה אמר ליאיר: טמבל בזכות מי אתה כאן בכלל??!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 אפריל 2017, 14:54

היום נהייה קרוע באופנה, מכנסיים קרועות חולצות קרועות- זה מאוד אופנתי. אם יעשו את את זה בגרביים תגידו לי כי יש לי הרבה כאלה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 19 אפריל 2017, 09:26

סבתא מתקשרת לבת שלה ומבשרת שעוד חצי שעה היא מגיעה לביקור לראות קצת את הנכדים. ואכן לאחר חצי שעה הסבתא מגיעה והנכד רץ אליה בשמחה ואומר לה: 'סבתא, יופי שהגעת עכשיו לא חסר לנו שום דבר'! הסבתא: 'יופי, אבל למה כוונתך'? הנכד: 'לא יודע אבל מקודם כשהתקשרת ואמרת שאת באה, אז אמא אמרה שרק זה מה שחסר לנו עכשיו'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 19 אפריל 2017, 19:39

יהודי שואל את אשתו בספירת העומר: "מה יש לאכול היום?"

אז היא עונה: "אתמול היה שניצל...."
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 22:20

מעניין אם בבתים של רבנים מקובלים תלויות על הקיר תמונות של שווארמה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אפריל 2017, 22:26

WhatsApp Image 2017-04-19 at 18.27.05.jpeg
WhatsApp Image 2017-04-19 at 18.27.05.jpeg (79.35 KiB) נצפה 12173 פעמים
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-04-19 at 18.27.18.jpeg
WhatsApp Image 2017-04-19 at 18.27.18.jpeg (518.01 KiB) נצפה 12173 פעמים
WhatsApp Image 2017-04-19 at 14.22.59.jpeg
WhatsApp Image 2017-04-19 at 14.22.59.jpeg (267.41 KiB) נצפה 12173 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 20 אפריל 2017, 09:29

למשפחה חשובה נולד ילד לאחר שנים של צפייה. ההורים הנרגשים רצו מאוד לדעת האם תינוקם יגדל להיות למדן, איש תורה, או שיגדל להיות איש עסקים. החליטו לעשות לו את 'מבחן משה רבינו'. כפי שפרעה נתן למשה לבחור בין גחלים לוחשות לכתר המלכות כך שמו הם לפני התינוק ספר לימוד מן הצד האחד ופנקס צ'יקים מן הצד השני וציפו לראות במה יבחר. העולל לא התבלבל ולהפתעת כולם לקח גם את הספר וגם את הפנקס... 'אה... הוא כנראה יהיה ראש ישיבה' אמרו בני המשפחה...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 20 אפריל 2017, 12:26

מרור אמיתי.jpg
מרור אמיתי.jpg (30.4 KiB) נצפה 12103 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 21 אפריל 2017, 09:19

קמצן העיר חלה והרגיש שאלו הם הדקות האחרונות לחייו. הוא קרא לכל בניו ונכדיו שיעמדו סביב מיטתו. הזקן שואל בקול חלוש: 'האם כולם כאן'? - 'כן כולם'!, עונים אשתו ויוצאי חלציו. - 'גם הילדים הקטנים'? שאל הזקן. - 'כן גם הקטנים'! - 'אז ריבונו של עולם, למה האור בשירותים דולק'...?
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 23 אפריל 2017, 18:55

יהודי הלך מבוהל לרב ואמר לו שאשתו אפתה חלת מפתח והחלה נשרפה, מה יהא עם פרנסתו.

ענה לו הרב, אל דאגה, תהיה לך פרנסה, אבל.... בשחור.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 23 אפריל 2017, 19:04

מוכר סוסים לקונה : הסוס הזה הוא מהיר מאד כנשר אתה עולה עליו בחצות הלילה בחיפה תוך כמה דקות אתה בדימונה
הקונה מפהק : מה אני אעשה בדימונה באמצע הלילה
נערך לאחרונה על ידי אחד ויחיד בתאריך 23 אפריל 2017, 19:25, נערך פעם אחת בסך הכל.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 אפריל 2017, 19:19

אחד ויחיד כתב:מוכר סוסים לקונה : הסוס הזה הוא מהיר מאד כנשר אתה עולה עליו בחצות הלילה בחיפה תוך כמה דקות אתה בדימונה
הקונה מפהק : מה אני יעשה בדימונה באמצע הלילה

אעשה*
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 23 אפריל 2017, 19:25

מה שכבודו יבקש עד חצי המלכות
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 אפריל 2017, 19:29

אני בחור צנוע...מסתפק במועט...אסתפק ב - 5000 אירו/יורו € בלבד...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 23 אפריל 2017, 19:30

חחחחחחחחח
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 23 אפריל 2017, 19:31

אחד ויחיד כתב:חחחחחחחחח

:shock: :shock: :shock:
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 24 אפריל 2017, 00:27

בדחן: אני קנאי אמיתי!
אני צועק שאאאאאבעס ובאמת אני רוצה רק כסף.....
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 26 אפריל 2017, 15:57

ירידה צורך עליה
לא משנה כמה נמוך יֵרֵד הדולר, תמיד יהיה כדאי להתכופף ולהרים אותו...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 26 אפריל 2017, 22:47

הדלקתי מוזיקה בפול ווליום, השכנים צעקו לי
"הלוו, עומר!! עומר!!"
אז עניתי להם "בכיף אחים שלי" ושמתי להם
עומר אדם בפול ווליום
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 27 אפריל 2017, 21:26

אתה נוסע בכביש בינעירוני דו סטרי אתה רואה מולך שתי פנסים איך יודעים אם זה רכב פרטי או אופנוע ?

------עובר באמצע.....
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 אפריל 2017, 23:40

אם העליתי טרמפיסטית שהתגיירה, אני נחשב מעלה גרה?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 28 אפריל 2017, 01:43

צעלמר' שנורר שנסע לארה"ב לאסוף כספים לחתונת בתו הגיע לבית הכנסת המרכזי,
בחכמת הפרצוף הבחין באיזה גביר שאפשר לחלוב אותו,התיישב לידו והתחיל להתפלל בקולות ורעמים,
בשמו"ע צעק השנורר לגביר "ותן שכר טוב" לאחר כשתי דקות הגביר צועק "ולירושלים עירך ברחמים תשוב"
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 אפריל 2017, 11:54

אשכנזי מרוקאי ותימני התווכחו מי יותר חשוב,
אמר האשכנזי אין על האשכנזים, כל אחד חולם לקחת חתן אשכנזי,
אמר המרוקאי אין על האוכל המרוקאי,
אמר התימני אנחנו הכי חשובים רק הגענו לארץ כבר חטפו אותנו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 30 אפריל 2017, 11:57

באיזה מדינה מהירות הקול הוא לפני מהירות האור ?
בישראל רק שם כבר צופרים לפני שהרמזור מתחלף לירוק
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 01 מאי 2017, 09:48

איש חסיד היה שנשלח על ידי אשתו לקנות כד חלב. בדרכו לחלבן ראה לפתע עגלה עם חסידים הנוסעים לרבי, בלי לחשוב פעמיים קפץ על העגלה ועשה גם הוא את דרכו לאדמו"ר. לאחר שבועיים חזר לעיירה ונזכר בשליחות אשתו. הוא מיהר לקנות כד חלב ורץ במהירות הביתה. לרוע מזלו מיד כשנכנס לבית מעד ונפל והחלב ניגר ונשפך בכל הבית... האשה ההמומה מסתכלת בהפתעה על בעלה והוא מפטיר לעברה: - 'נו את רואה, זה מה שקורה כשממהרים!'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 01 מאי 2017, 16:51

לא בוכים על חלב שנשפך...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 01 מאי 2017, 22:56

IMG-20170501-WA0069.jpg
IMG-20170501-WA0069.jpg (47.39 KiB) נצפה 11337 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 מאי 2017, 09:49

שכנה בדלת: אני צריכה לצאת, אני יכולה להשאיר אצלכם את הילדים?
אני: אין בעיה. מתי את חוזרת?
שכנה במכונית מתרחקת: בספטמבר
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 מאי 2017, 09:49

-זה זהב אמיתי? אני לא מתפשר על הילדים שלי.
~ אדוני, אתה לוקח את הדג הזה, כן או לא?!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 02 מאי 2017, 19:17

איש אחד שאל את חבר שלו: "תגיד לי, מה זה דוכיפת?"
החבר התבייש להודות שאינו יודע, והשיב מיד: "דוכיפת זה דג
משוגע!"
"באמת?" התפלא האיש, "כולם אומרים שזו ציפור!"
"כן", הסביר החבר, "הוא נראה ומתנהג כמו ציפור, זה בדיוק השיגעון
שלו!"
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 02 מאי 2017, 19:21

יום העצמאות זה לא משהו חדש זה כבר מזמן הגמרא
שנאמר "בר בי רב דחד יומא "
מתי זה היה ? לא בחג העצמאות
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מאי 2017, 21:54

ראיון עבודה בחנות נעליים
מראיין: אם קטן עליו הנעלים מה אתה עושה?
אני: אומר לו שזה מתרחב..
מראיין: התקבלת !
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 מאי 2017, 14:00

האדמו"ר מאמשינוב נגד הנסיעות למירון בל"ג בעומר בשל הפריצות וההתקהלות הגדולה מדי, הוא אומר כי כמה ימים קודם או יותר מאוחר זה אותו דבר כמו ל"ג בעומר בעצמו לגבי הילולת רבי שמעון
לפני כמה שנים ראו את האדמו"ר מאמשינוב בל"ג בעומר במירון, שאלו אותו היתכן הלא אמרת כי אסור לבא בל"ג בעומר למירון? ואמר כי לכן הוא הגיע כמה ימים קודם
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 07 מאי 2017, 23:10

פעם המחשב שלי ניצח אותי בשחמט, אבל מיד אחר כך הוא הפסיד לי בקרטה...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 08 מאי 2017, 09:10

קבצן ביש מזל דפק על דלתו של העשיר אך קיבל בתמורה רק צעקות, קללות וגידופים. נפנה הקבצן לאחוריו אך לא לפני שהוא מברך את בעל הבית מכל הלב: 'ישימך אלוקים כאברהם יצחק ויעקב!'. העשיר התפלא והתרגש כאחד מהברכה המיוחדת ומיד שינה את טעמו ונתן לו מתת ביד הגונה. - 'איך זה השבת טובה תחת רעה וברכת אותי בברכה נפלאה שכזו?" שאל הגביר. - 'תנוח עליך דעתך', ענה הקבצן 'התכוונתי שתהיה נע ונד כאברהם, תכהנה עינך כיצחק, ותהיה צולע כיעקב'...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2017, 18:47

אנשים שמקנחים את האף ופותחים את הנייר כדי לראות מה יצא- המידע הזה באמת חשוב לכם?

אלה שאומרים: "טעים נורא"
תחליטו.

השופט: "אם עזבת את אשתך, בעיני אתה עריק!" הנאשם: "אם היית מכיר את אשתי היית קורא לי פליט."

קופים ברחו מגן החיות בבני ברק.. מצאו קוף אחד בגן וורשא כשהחזירו אותו לכלוב הוא צעק אני לא קוף זה בגלל העומר..
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2017, 18:48

חוסר הביטחון הזה באנגלית שלך בחו״ל:
בחנות בגדים
- ״ספיק אינגליש?״
מוכר: ״יס״
- ״דו יו הב...... סיגי, איך אומרים טישרט????״

יש לנו מתחת הבניין חנות מכולת
היום סיפר לי הבעל מכולת שבאו אתיופים לפני יום העצמאות וקנו נרות נשמה...
הוא שאל אותם בשביל מה אתם צריכים נר נשמה?
הם אמרו שזה חג וצריך להעביר מאש לאש

לי אמרה איזה פקידה שהייתי אצלה ערב חג העצמאות טוב מחר לא נוכל לדבר כי זה שבת אז נדבר כבר ביום רביעי

לילד הקטן של השכנים יש היום יום הולדת. הבאתי לו 10 בלוני הליום. הוא נראה לאחרונה מעל קריית-שמונה.

וואי אני מתגעגע לאבא שלי
- מה הוא נפטר?
- לא. נכנס לשירותים אחי

כמה אני לא מבין במכונת קפה שלנו? גיליתי שזה בכלל תמי 4

גברים
ספר:איי חתכתי לך חצי אוזן...
גבר:בקטנה חח.
נשים
ספר:איי גזרתי לך 0.001 מילימטר יותר בפוני...
אישה:איך אני אצא ככה מהבית אתה הרסת אותי!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 19:17

מהיכן יש לטראמפ כ"כ הרבה כסף ?
זו התשובה !
קבצים מצורפים
untitled.png
untitled.png (155.01 KiB) נצפה 10355 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 19:23

כך חינכחו אותנו בימים ההם:
https://drive.google.com/file/d/0Byr7qA ... sp=sharing
קשה לצפיה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודי משונה » 08 מאי 2017, 19:38

תגיד לי אתה איש הצלה מה עשית להילד אחרי המכות שחטף ?
יהודי משונה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 19:38

:lol:: החטפתי למורה שלו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 08 מאי 2017, 22:29

אחד ויחיד כתב:כך חינכחו אותנו בימים ההם:

מה הבדיחה פה?
אני מכיר תימני שהוריד את הכיפה (לפני כ-30 שנה) בגלל המכות שהוא קיבל מהמורי... וכל חטאו היה שהוא לא הגה נכון ע' וח'....
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 09 מאי 2017, 00:39

אחד ויחיד כתב::lol:: החטפתי למורה שלו

אני לא כזה מורה...
אל תחשדו בי.
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי מים רבים » 09 מאי 2017, 01:08

הסרטון על המורי בכלל לא משעשע או מבדר
אלא הוא פשוט מזעזע ומטלטל
ואם יש כזאת מציאות חשוב לדאוג להפסיק אותה לאלתר ויפה שעה אחת קודם
דרך אגב אני לא בקי כלל בהגיה התימנית ולכן אשמח אם משהו שכן בקיא יאמר לנו האם זאת לשון הקדש מה שהמורי מלמד את הילד או שבכלל זה מורה ותלמיד שאינם יהודים?
מים רבים

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 09 מאי 2017, 02:59

מים רבים כתב:הסרטון על המורי בכלל לא משעשע או מבדר
אלא הוא פשוט מזעזע ומטלטל
ואם יש כזאת מציאות חשוב לדאוג להפסיק אותה לאלתר ויפה שעה אחת קודם
דרך אגב אני לא בקי כלל בהגיה התימנית ולכן אשמח אם משהו שכן בקיא יאמר לנו האם זאת לשון הקדש מה שהמורי מלמד את הילד או שבכלל זה מורה ותלמיד שאינם יהודים?

למיטב הבנתי הם אינם יהודים.
ולדעתי המורי בתימן לא הכו באכזריות כזו!
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 11:33

זה לא בדיחה זה נוסטולוגיה והמבוגרים בינינו יודעים אתך זה שקיבלנו מכות רצח ואף אחד לא חשב להוריד את הכיפה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 09 מאי 2017, 12:00

לדעתי זה נוסטלגיה אמיתית
אולי אתה לא מכיר כאלו שהורידו את הכיפה אבל אני מכיר הרבה פצועי נפש בגלל החינוך הזו וד"ל
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 12:02

פעם לא היה נוער נושר היום כשרק מלטפים לצערינו בא לא נדבר כמה נוער נושר יש לנו בבתים הכי טובים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודי משונה » 09 מאי 2017, 14:12

אחד ויחיד כתב:פעם לא היה נוער נושר היום כשרק מלטפים לצערינו בא לא נדבר כמה נוער נושר יש לנו בבתים הכי טובים

אני גם קיבלתי כאלה מכות ולא ממורה בתימן ,ונראה לי שלא נשרתי , :cry: :cry: :cry:
יהודי משונה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:08

אוי הנה המבגורים שבינינו נזכרים מהשנים ההם
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודי משונה » 09 מאי 2017, 18:16

אחד ויחיד כתב:אוי הנה המבגורים שבינינו נזכרים מהשנים ההם

חבל שלא עבדת אז בארגון הצלה , בטח היית מגיע להציל אותנו :lol:: :lol:: :lol::
יהודי משונה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 18:26

מי חשב אז על איחוד הצלה אנשים ידעו מראש לא להתקשר למד"א כי הם יגיעו לאבטח את הלוויה עד שהם יגיעו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 09 מאי 2017, 18:58

אחד ויחיד כתב:פעם לא היה נוער נושר היום כשרק מלטפים לצערינו בא לא נדבר כמה נוער נושר יש לנו בבתים הכי טובים

א. גם פעם היו נוער נושר!
(אולי כשהציבור החרדי היה מצומק - [לאחר שכולם כבר נשרו לפני ואחרי מלחמה"ע, ואח"כ בהקמת המדינה], ונשאר רק קומץ קטן של 'צדיקים', היה פחות נשירה. בכל תקופה אחרת היה נשירה].
היצר הרע לא התחיל היום.

ב. לא הבנתי למה אתה חותר, האם לדעתך ה'חינוך' שרואים בסרטון ההוא, הוא אכן שיטת החינוך המומלצת?
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 09 מאי 2017, 19:03

zeevi כתב:
אחד ויחיד כתב:כך חינכחו אותנו בימים ההם:

מה הבדיחה פה?
אני מכיר תימני שהוריד את הכיפה (לפני כ-30 שנה) בגלל המכות שהוא קיבל מהמורי... וכל חטאו היה שהוא לא הגה נכון ע' וח'....

זה ערבים בתימן !
שימו לב שאין להם סימנים בכלל..
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 09 מאי 2017, 19:45

איש אחד הלך עם חבר שלו ברחוב "אני קצת רעב..." אמר האיש.
"יש פה מאפייה, טעם של פעם-" הציע החבר "אולי תקנה שם משהו"?
"לא"
ענה האיש "אני אוהב טעם טרי"
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 09 מאי 2017, 19:47

איש אחד אומר לחבר שלו: "אני לא מחבב את אלה שכל הזמן
אומרים: 'גם אני'".
"גם אני" אומר החבר בהזדהות
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 מאי 2017, 19:57

נעשה ונשמע כתב:איש אחד אומר לחבר שלו: "אני לא מחבב את אלה שכל הזמן

היה לי סרטון שאחד מסתובב מאחד לשני ואומר להם: "רוצה לראות איך אתה תגיד 'נו'?" ואז השני נופל בפח ואומר "נו"?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 19:58

נו אז תשלח את זה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 מאי 2017, 20:05

אחד ויחיד כתב:נו אז תשלח את זה

לכן כתבתי "היה לי" ולא כתבתי "יש לי" כי אני לא מוצא אותו כרגע. אולי יום אחד אמצא ואעלה...
חוץ מזה שאתה יכול לעשות כזה בעצמך, (רק אל תבוא אלי כי אני כבר קלטתי מה צריך לענות...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 09 מאי 2017, 20:06

טוב בסדר,
אז נו בא נראה איך זה הולך
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 מאי 2017, 23:31

שני כורדים הולכים לדוג.
הם תופסים דג ואחד מהם מודד אותו.
הוא מגלה שמהראש לזנב יש 60 סנטימטרים ומהזנב לראש יש 90.
מבולבל, הוא שואל את חברו כיצד ייתכן הדבר.
עונה החבר: "תחשוב רגע בהיגיון, בוא אתן לך דוגמא: מיום שלישי ליום חמישי יש יומיים, אבל מיום חמישי ליום שלישי יש חמישה ימים."
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 10 מאי 2017, 00:04

משולש כתב:

היה לי סרטון שאחד מסתובב מאחד לשני ואומר להם: "רוצה לראות איך אתה תגיד 'נו'?" ואז השני נופל בפח ואומר "נו"?

מעניין שרק השני נופל בפח, ואילו האחד ששמע את זה - לא נופל בו ולא אומר "נו"!!
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 10 מאי 2017, 01:00

ספרו את למלמד בכיתה נמוכה..... והמלמד
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 מאי 2017, 01:34

פעמון זהב ורימון כתב:
משולש כתב:

מעניין שרק השני נופל בפח, ואילו האחד ששמע את זה - לא נופל בו ולא אומר "נו"!!

אכן,
מישהו העיר את תשומת לבי:
איך יכול להיות שהולכים "אחד אחרי השני"? צריך להיות הפוך...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 10 מאי 2017, 05:03

נו נו...
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 מאי 2017, 20:19

המספרה משהו ישן אבל חמוד.
קרדיט:RUSHL
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 מאי 2017, 20:22

סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 10 מאי 2017, 20:27

תודה רבה ל-RUSHL
המספרה זה ע-נ-ק
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 10 מאי 2017, 20:35

מזל טוב שהגעת ל 20 הודעות
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 10 מאי 2017, 20:41

אחד ויחיד כתב:מזל טוב שהגעת ל 20 הודעות

ברוכים תהיו,
אי"ה אצלך בשמחות כשתגיע ל- 2000 הודעות
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 10 מאי 2017, 20:59

הרב: למה אתה לא לומד
התלמיד: כי אין לי חשק
הרב: ולי יש חשק? אני לומד רק כי זה רוייצוון השייימממם....
התלמיד: אז אתה באמת לא אוהב ללמוד, אז למה אתה אומר כל הזמן שהתורה משמחת את הלב וכו' וכו'.
הרב: כי... כי... כי...כי זה גם כן משמח.... אבל העיקר זה רוייצוווון השייימממם....
התלמיד: לא הבנתי, אם אתה אוהב ללמוד ואתה לומד בגלל שזה משמח אותך אז זה לא בגלל רוויייצון השיים... ואם אתה לא אוהב ללמוד אז אל תגיד שהתורה משמחת וכו'.
הרב: טוב כשתלמד תוסייספייס אחד כמו שצריך אז תבין שזה בכלל לא קשה, הבעיא שאתה לא מבין מה זה מסיייקוווסס התייררההה....
התלמיד: טוב אני חושב שכבר למדתי מספיק היום...........
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 מאי 2017, 21:23

יש פה שוטר שמסמן לי לעצור. סליחה, אבל איך בדיוק אקח אותך טרמפ כשאני על 200 קמ"ש??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 10 מאי 2017, 23:07

ככה ייעשה ללקוחות שלא משלמים

https://drive.google.com/open?id=0B6fn5 ... klicUxyc28
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 11 מאי 2017, 15:38

למי שלא הבין.
התמונה של הפרה של השוקולד
זו היא מעין האזהרה על הסיגריות...
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 18:39

זוג
עברו דירה ורצו לצבוע את הבית.
הגיע אליה
ם צבעי והציע לצבוע את
הבית ב
1,400

, תוך שלושה ימים.
"אין בעיה, קיבלת את העבודה" "באיזה
צבע אתם רוצים שאצבע את הבית?"
ענה הבעל: "בצבע זית, ומדוע דווקא
צבע זית? כי זה הצבע שאשתי אוהבת".
אחרי שלושה ימים הוא מגיע לדירה
ורואה שהיא צבועה בצבע שחור. "אתה
לא מקבל
את התשלום על העבודה!
מדוע צבעת בשחור ולא בצבע זית כמו
שביקשנו"
-
אמר הבעל.
עונה לו הצבע:
מה אין זיתים שחורים ?
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 19:21

כל הלילה השארתי את הארנק בטעינה אבל גם בבוקר הוא עדיין לא התמלא
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 19:23

אפשר קולה ?
פפסי זה בסדר ?
כסף של מונופול זה בסדר ?
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 19:26

השר הכי בכיר בממשלה
שר הנתניהו
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 19:28

להיות ישראלי זה לצחוק שעה על מישהו
ואח"כ לומר" די זה לא יפה לצחוק עליו מסכן "
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 19:45

אצל הצעירים
אי - פון
אי - פיד
אצל המבוגרים
אי - הגב
אי - הראש
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 מאי 2017, 20:41

אחד ויחיד כתב:להיות ישראלי זה לצחוק שעה על מישהו
ואח"כ לומר" די זה לא יפה לצחוק עליו מסכן "

תוך כדי ניגוב דמעות הצחוק...
(האמת שהסיבה האמיתית שאומרים את זה כי כבר כואבת הבטן מרוב צחוק).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 מאי 2017, 16:10

"איך עדיין אין איסרו חג ליום העצמאות"? תוהים לעצמם בהסתדרות המורים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], שמעון ווייס ו־58 אורחים