בחורי ישיבות, חישבו פעמיים לפני שאתם יושבים ביציע הכנסת

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

בחורי ישיבות, חישבו פעמיים לפני שאתם יושבים ביציע הכנסת

הודעה שלא נקראהעל ידי משפט הטבע » 26 נובמבר 2013, 02:43

ח”כ רות קלדרון (יש עתיד) נאמה הערב (שני) במליאת הכנסת על חוק ההסתננות.

לאחר שסיימה את דבריה בנושא נשארה לה עוד חצי דקה לדבר והיא החליטה שלא להסתפק בנאום ולעבור לדבר על בחורי הישיבות.

קלדרון החלה להטיח דברים לתלמידי הישיבות שישבו באותה שעה ביציע הכנסת ולדבריה “מתבטלים במקום לפתוח ספר וללמוד תורה”.

“החילול השם היומיומי של אנשים הלבושים כתלמידי חכמים ויושבים פה במליאה למעלה בבטלנות בלי ספר, שעה אחרי שעה, מוציא אותי מדעתי”, הטיחה קלדרון בתלמידי הישיבה, “זה מבייש את הלבוש של תלמיד חכם ואני מבקשת מכם – או להביא ספרים או ללכת לבית מדרש וללמוד. כמי שמעריכה את התורה אני לא יכולה לסבול אנשים מתבטלים ברשות התורה”.

בעקבות הטחת הדברים החלה במליאה מהומה בין חברי הכנסת.

במהומה הפכו קלדרון וחברי יש עתיד להיות מותקפים דווקא על ידי חברי הכנסת גלאון ורוזין (מרצ) שטענו כי “זכותם הדמוקרטית של אותם תלמידי ישיבות לשבת בהיכל הדמוקרטיה”.

ח”כ משה גפני השיב לרות קלדרון : אני מצטרף למחאה שלך ואני אומר להם: “אסור לכם להיות פה בגלל שפה שונאים אותכם”.

http://shtieble.net/%d7%9e%d7%aa%d7%97% ... 94-%d7%90/
משפט הטבע

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: בחורי ישיבות, חישבו פעמיים לפני שאתם יושבים ביציע הכנסת

הודעה שלא נקראהעל ידי kobi13 » 26 נובמבר 2013, 03:06

זה שהיא אכולת שנאה וקנאה זה ידוע , אותי מעצבן יותר ה'צומיסט' דב ליפמן שמלקק ל'שונאי התורה עד זוב רוק
kobi13

הודעה שלא נקראהעל ידי לדעתי » 26 נובמבר 2013, 03:23

אל תחשבו לא פעם ולא פעם ולא פעמיים, אם בא לכם להגיע לשם תבואו בהמוניכם, אני לא מבין מה יש לשבת שם, מי שרוצה שיצפה בערוץ הכנסת, אבל המטומטמת הזאת שרוצה לבטל תורה מישראל באופן ממסדי, אין לה שום זכות בעולם לבוא ולהטיף, כל היום היא עסוקה בזה!
לדעתי

הודעה שלא נקראהעל ידי משפט הטבע » 26 נובמבר 2013, 04:00

רק זה חסר לנו שהיא תגן על לומדי התורה....
משפט הטבע

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ארץ ישראל » 26 נובמבר 2013, 06:06

לדעתי כתב:אל תחשבו לא פעם ולא פעם ולא פעמיים, אם בא לכם להגיע לשם תבואו בהמוניכם,
נו נו,
לדעתי כתב:אני לא מבין מה יש לשבת שם, מי שרוצה שיצפה בערוץ הכנסת,
מה זה בכלל? עדיף כבר שילכו לכנסת המינים!!!
לדעתי כתב: אבל המטומטמת הזאת שרוצה לבטל תורה מישראל באופן ממסדי, אין לה שום זכות בעולם לבוא ולהטיף, כל היום היא עסוקה בזה!
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים
סמל אישי של המשתמש
ארץ ישראל

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 26 נובמבר 2013, 09:55

מצטער חברים, אבל קלדרון פשוט צודקת. במיליון אחוז. קבל את האמת ממי שאמרה, ולא חשוב למה אמרה זאת.
לא נאה לכם לקבל אמת בפרצוף מ'להכעיס'ניק? השם-רע שהולכי הבטל הללו מוציאים לכל בחורי הישיבות גורם נזק בלתי הפיך, כפי שכבר הספיק הכסיל הידוע ליפמן לקרקר, וזה הרושם שמתקבל בציבור הכללי, שבחורי הישיבות הם משועממים הולכי בטל שרשומים אמנם בישיבה אבל הולכים לבלות ולטייל! ואח"כ כשמנסים להסביר להם על ערך לימוד התורה, מה נענה להם כשיאמרו: שחררנו אתכם מצבא כדי שתלכו לצפות בדיוני הכנסת?!
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי מסתקרן » 26 נובמבר 2013, 10:44

חיים שיש בהם כתב:מצטער חברים, אבל קלדרון פשוט צודקת. במיליון אחוז. קבל את האמת ממי שאמרה, ולא חשוב למה אמרה זאת.
לא נאה לכם לקבל אמת בפרצוף מ'להכעיס'ניק? השם-רע שהולכי הבטל הללו מוציאים לכל בחורי הישיבות גורם נזק בלתי הפיך, כפי שכבר הספיק הכסיל הידוע ליפמן לקרקר, וזה הרושם שמתקבל בציבור הכללי, שבחורי הישיבות הם משועממים הולכי בטל שרשומים אמנם בישיבה אבל הולכים לבלות ולטייל! ואח"כ כשמנסים להסביר להם על ערך לימוד התורה, מה נענה להם כשיאמרו: שחררנו אתכם מצבא כדי שתלכו לצפות בדיוני הכנסת?!

גם אני לא מבין איך מגיעים לשם בחורי ישיבות, בחור ישיבה אמור לשהות בישיבה, ובודאי שלא להופיע במקומות מלולכלכים כאלו.
השאלה שלי האם באמת היו שם בחורי ישיבה, או שבכלל מדובר בעיתונאים או עוזרי החכי"ם?
מסתקרן

הודעה שלא נקראהעל ידי strauss david » 26 נובמבר 2013, 11:13

גם אני מתנגד שבחורי ישיבה יילכו לאותו מקום אבל אפשר להבין למה הם הולכים לשם א)כי נער חילוני יכול לראות מליאות ומלחמות בתקשורת משאי"כ בחור ישיבה ב)יש את כל הנייעסנים שאוהבים אקשן (ויש את זה גם בציבור הכללי אבל אצלם האקשן מתבטא אחרת )==מנגד זה חילול ה' להסתובב בבית וועד לזנות מקום הכפירה שבו נחקקים מדי יום ביומו חוקים נגד התורה הק' וכן המראות שם אינם מתאימים לבחורי ישיבה
סמל אישי של המשתמש
strauss david

הודעה שלא נקראהעל ידי משפט הטבע » 26 נובמבר 2013, 12:17

לא עיתונאים ובטח לא עוזרי החכי"ם- לא יושבים ביציע ציבור וצופים בדיוני המליאה.
משפט הטבע

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי רבנית » 26 נובמבר 2013, 13:35

אומנם גברת קלדרון הנכבדה לא היתה פוערת את פיה אם היה מדובר בסטודנטים או בערבים בטלנים,

והיא סתם נטפלת ללומדי תורה עם או בלי קשר,

אבל יש אמת בדבריה....

זהו ביטול תורה!
רבנית

הודעה שלא נקראהעל ידי סטאר » 26 נובמבר 2013, 14:23

היא טענה שהיא משלמת ללומדי התורה כדי שהם ילמדו והיא לא סובלת שהם באים לצפות בכנסת,
אבל אני משלם לבידור והספורט לרות קלדרון ואני לא סובל שהיא לא יושבת עכשיו במגרש כדורגל או בקולנוע, ובמקום זה היא מתבטלת והיא מתעסקת עם שטויות בכנסת,
סטאר

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 26 נובמבר 2013, 14:26

סטאר כתב:היא טענה שהיא משלמת ללומדי התורה כדי שהם ילמדו והיא לא סובלת שהם באים לצפות בכנסת,
אבל אני משלם לבידור והספורט לרות קלדרון ואני לא סובל שהיא לא יושבת עכשיו במגרש כדורגל או בקולנוע, ובמקום זה היא מתבטלת והיא מתעסקת עם שטויות בכנסת,

אני מקווה בשבילך שכתבת את הטיעון הזה בתור בדיחה...
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי סטאר » 26 נובמבר 2013, 14:42

זה על אותו רמה של הטענה שלה
סטאר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 14:56

עזוב,
אנחנו מממנים במאה אחוז את תלמידי החינוך החולני בשביל שהם ילמדו משהו, במקום זה הם עסוקים באלימות, סמים, פשיעה, זנות, פרוטקשן, כתות ע"ז, וכמעט לא לומדים כלום. בשביל זה אנחנו משלמים? אי אפשר לסבול את זה!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 26 נובמבר 2013, 15:04

שמעתי אותה, והיא הזכירה את המימון רק כשאמרו לה שזה לא ענינה וזכותם לעשות ככל העולה על רוחם.

אגב, היא לא דיברה בצורה של ניגוח, כדי להשיג מזה שהבחורי ישיבות ה מושחתים שלא לומדים ברצינות, אלא היא ממש דיברה על חילול ה' ועל ביטול תורה.
שתדעו שאם משגיח בישיבה היה אומר שיחה בישיבה, הוא היה אומר את אותם מילים באותו טון. כאב לה באמת החילול ה' והביזיון התורה שבזה, והיא מזדעקת איך תלמידי חכמים לא מתביישים כך לבזות את התורה.

ועולה הקושיא מאליה - א"כ איך את חברת כנסת ביש עתיד, ואת נלחמת בעקירת התורה. איך את לא מתביישת לעשות את כל העבירות שבעולם, מה עם חילול ה'???

ואין לי תירוץ! היא פשוט משוגעת!
(גם עובדי ע"ז הם משוגעים, וזה לא פוטר אותם מאחריות כידוע)

וחשבתי על זה שאולי יש כאן מסר משמים, שהרי נבואה ניתנה לשוטים, והקב"ה מוסר לנו מסר דרכה, שיש עכשיו תביעה על הדור, שרפו ידיהם מן התורה, ודווקא המהרסים והמחריבים מדברים על ביטול תורה.
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 15:16

לא זוכר מי אמר שהיטלר הוא שליח של הקב"ה לומר לנו נבואה בזמן שאין נביאים.
ולכן הוא חקק חוקים שאסור ליהודי להתחתן עם גויה, וכן הוא הכריז על סגירת החנויות של היהודים בדיוק ביום השבת. ועוד כמה דברים מופלאים שרואים שיד ההשגחה השתמשה ברשע הזה כמקל להכות בנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 26 נובמבר 2013, 15:23

קו זכות כתב:ועולה הקושיא מאליה - א"כ איך את חברת כנסת ביש עתיד, ואת נלחמת בעקירת התורה. איך את לא מתביישת לעשות את כל העבירות שבעולם, מה עם חילול ה'???

היא לומדת תורה רק לשם השכלה. מה גם שהם סבורים שרוב ההלכות המבוססות על פרשנות מוטעים עפ"ל. אין להם בעיה לחלוק על הראשונים ולבטל דעתם כעפרא דארעא.
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 26 נובמבר 2013, 15:26

אני מדבר על הרגשות שלה. היא ממש מזדעקת על ביטול תורה ועל חילול ה'. זה ממש פשע בעיניה. לא מדובר רק על השכלה אינטלקטואלית.
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 26 נובמבר 2013, 15:57

חברת הכנסת ד"ר רות קלדרון מתנועת 'יש עתיד', הודיעה היום (ג) כי היא מבקשת להתנצל על המתקפה אתמול במהלך נאומה, נגד חרדים שישבו ביציע.

"בהמשך לדבריי על ביטול תורה אתמול במליאה, חשוב לי להבהיר את כוונתי ולהתנצל על האופן בו נאמרו. באופן קבוע, ביציע המליאה יושבים ימים שלמים עשרות צעירים לבושים בגדי תלמידי חכמים, חלקם קבועים וחלקם מתחלפים. תופעת ביטול התורה הנמשכת הזו מצערת אותי ומביישת את מה שאני מאמינה בו ומעריצה - דמות תלמיד החכמים.
שנשמע ונתבשר בשורות טובות
סמל אישי של המשתמש
mmw

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 16:29

קלדרון מתנצלת; יעקב אשר תוקף: 'שלא תטיף לנו מוסר'
לאחר המהומה שעוררה כשתקפה את בני הישיבות שנכחו בכנסת, ח"כ רות קלדרון מתנצלת ואומרת ל"כיכר השבת": "זה היה לא מנומס, מצטערת" • ח"כ יעקב אשר אומר בזעם: "שלא תטיף לנו מוסר שמגיע ממקום של הסתה ושנאה" • אחת מחברותיה לסיעה: "היא לא יודעת להסביר את עצמה" (אקטואליה)
אפי ליברמן|כ"ג בכסלו תשעד 14:18 26.11.13הדפסה
"מוסר שמגיע ממקום של הסתה ושנאה". קלדרון ואשר - קלדרון מתנצלת; יעקב אשר תוקף
"מוסר שמגיע ממקום של הסתה ושנאה". קלדרון ואשר (צילום: פלאש 90)
"אני מצטערת שהתפרצתי זה לא היה מנומס", כך אומרת היום (שלישי) חברת הכנסת רות קלדרון (יש עתיד) בשיחה עם "כיכר השבת" על התקתפתה אמש במליאת הכנסת נגד בני הישיבות.

קלדרון עוררה אמש מהומה רבה במליאה כאשר תקפה את בני הישיבות שנכחו ביציע ועקבו אחר הדיונים. "זה חילול השם היום יומי של אנשים שלבושים כתלמידי חכמים ויושבים פה במליאה למעלה בבטלנות", תקפה קלדרון.

• רות קלדרון תקפה את בני הישיבות: "בושה לתורה"

כעת, היא בוחרת להתנצל על הדברים ואומרת: "אני לא התכוונתי להתפרץ אבל הביטול תורה שאני רואה שם במשך תשעה חודשים, אני מצטערת שהתפרצתי זה לא היה מנומס. אבל אני אומרת מתוך דם ליבי שהתופעה משגעת אותי".

לצד ההתנצלות בחצי פה, קלדרון שבה לתקוף, הפעם בזהירות: "עשרות בחורי ישיבה יושבים שם מהבוקר עד הלילה, לא באים כמו קבוצות רגילות שמגיעים רק בשביל לראות את הכנסת, ואני מרגישה בושה לכבוד של התורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים
"תלמיד חכם מבחינתי זה סמל של גיבור תרבות שלי, אני חושבת שלהיות תלמיד חכם זה דבר שלא לאכול בשוק ואתה לא חי חיים פרטיים אלא סמל", מצטדקת קלדרון.

לדבריה, "מצווה שיבואו לכנסת, אבל מדובר באנשים שחלקם מגיעים בקביעות, אני מכירה אותם. החרדי לא שונה מהחילוני אלא 'השאבב' שיושב שם שונה משאר החרדים, חס וחלילה לא דיברתי על כל החרדים שאני מכבדת מאוד".

למרות זאת, חברי הכנסת החרדים מסרבים לקבל את ההתנצלות. ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה), אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "אני לא מקבל את ההתנצלות".

"היא לא התנצלה אלא הפוך היא חזרה שוב על הביקורת שיש לה", אומר ח"כ אשר, "הפטרונות הזאת לבוא ולדבר על הציבור החרדי ולהטיף לו מוסר שזה מגיע ממקום של הסתה ושנאה לצערי הרב ההשפעה של יו"ר מפלגתה והאג'נדה שלהם באות לידי ביטוי פעם אחר פעם כשזה מגיע לציבור החרדי, יש מספיק תחלואים ודברים שהיא יכולה לתת עליהם ביקורת והיא מחפשת דווקא את הציבור החרדי וזאת לא מתוך אהבה אלינו".

זו לא הפעם הראשונה בה קלדרון יוצרת מתיחות בינה ובין החרדים ולכן מבקש ח"כ אשר ממנה שתניח לציבור החרדי בחינוך ילדיו: "שתפסיק לתת לנו מוסר. אני אומר לה תניחי לציבור החרדי לחנך את עצמו הוא יודע לעשות זאת יותר טוב, ההצלחות של החרדים בחינוך ילדיהם הרבה יותר מרשימות מההצלחות של המגזר שהיא מייצגת ולצערי זה מגיעה מתוך שנאה".

לעצם העניין שבו תלמידי ישיבה ואברכים מגיעים לבניין הכנסת בירושלים, תוקף אשר את התופעה הזו ואומר: "לגופו של עניין גם לטעמי ולטעם חבריי מהכנסת אין שום טעם לבוא לכנסת שלא לצורך, זה מקום שבאמת לא אוהבים אותנו שם ואין שום סיבה להגיע, לא מהסיבות של הגברת קלדרון אלא מהסיבות שלנו שבחור ישיבה אין לו מה לחפש בכנסת".

"אנחנו עושים שם את עבודתנו וזה לא המקום הידידותי לאדם חרדי להסתובב בו אבל זה הייתה דעתנו מאז ומעולם אני לא נותן אישורי כניסה סתם לאנשים שמבקשים לבוא לכנסת לראות או להיראות", אומר אשר.

דבריה החריפים של קלדרון עוררו מהומה בקרב לא מעט חברי-כנסת חילונים, אחת מהן, חברת-כנסת מסיעת 'יש עתיד', שתוקפת את חברתה לסיעה ואומרת בשחה עם "כיכר השבת": "כמו שהכנסת פתוחה לכולם, הדלתות פתוחות גם לחרדים. חוץ מזה מי אמר שאלו אותם אנשים הם הרי כל פעם מתחלפים. אני מצדיקה את החרדים, הם לא שונים מהחילוני שמגיע לבקר".

חברתה לסיעה אומרת כי היא הופתעה מדבריה עד כדי כך שהיא סבורה כי קלדרון לא יודעת להסביר את עצמה: "מה שמפתיעה אותי שרותי היא באמת חברה של החרדים, היא ממש בעדם, תעשה טלפונים לש"ס הם יגידו לך שהיא בסדר. אני לא יודעת למה היא אמרה את המשפטים הללו, יכול להיות שהיא לא הסבירה את עצמה. היא לא יודעת להסביר את עצמה".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 26 נובמבר 2013, 16:41

צביעות לשמה. קלדרון צודקת. אם סטונדטים היו פוקדים את המקום בקביעות, גם היתה טענה עליהם. המדינה מממנת לימודים, מקומכם בספסלי הלימודים. על המחלוקת בינינו האם לימודים בישיבה נקראים לימודים אין להרחיב, אבל בעצם היא צודקת.
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 26 נובמבר 2013, 20:12

פליטי הישיבות במסדרונות הפרלמנט הישראלי ● דעה
בשעות שכל תיכוניסט חילוני, יושב בכיתתו ושוקד על לימודיו הרי שבמסדרונות הפרלמנט הישראלי מסתובבים פליטי הישיבות ומתנהגים כקלי הקלים ביותר.
אליהו קאופמן
יש רגעים שבהם גם יריבים רעיוניים חייבים להישיר מבט ולשקול בכובד ראש מה נאמר ע"י בר הפלוגתא שלהם, ולבדוק שאולי הדברים שהתריס היריב לא היו כדי לקטרג אלא מתוך "לשמה" ממש.

ברגע הזה עמדתי השבוע כששמעתי שח"כ רות קלדרון ממפלגת "יש עתיד" נזפה בבחורי הישיבה שישבו ביציע הפרלמנט וצפו בדיון הח"כים על היחס למסתננים (מה לבחור ישיבה ולדיון שכזה?...).

ח"כ קלדרון טענה שלבחורי הישיבות האלה – שאפילו גמרא קטנה לא היתה בידם, אין זה נאה לשבת בדיון פרלמנטארי במקום לשבת בבית המדרש. וח"כ קלדרון צדקה ועוד איך! מזה שנים שחילול ה' של בחורי הישיבות ממלא את החיים הפוליטיים.

זה החל באמצע שנות ה-90 ועולה בהדרגה עם השנים. בשעות שכל תיכוניסט חילוני – ואף הבעייתי ביותר , יושב בכיתתו ושוקד על לימודיו הרי שבמסדרונות הפרלמנט הישראלי מסתובבים פליטי הישיבות ומתנהגים כקלי הקלים ביותר.

נכון אומנם שאלה אינם מייצגים את רוב רובם של הבחורים הטובים – שצריכים להיות דוגמא לכל נער בישראל, אבל עצם הלבוש הישיבתי על גופם של הבטלנים הללו הוא חילול ה' איום ונורא בפני עצמו, שהפוליטיקאים החרדים לא רק שאינם מטפלים בבעיה אלא לא פעם נותנים ידם לכך.

כאמור, הכל החל באמצע שנות ה-90 וקרוב לבחירות 1996. עד אז אם היה נראה יהודי חרדי בפרלמנט הישראלי, אזי, היה זה ח"כ חרדי , עוזרו האישי של האחרון או אדם חרדי שהגיע לשם במטרה מוגדרת.

היהדות החרדית ידעה שמקומה – ובמיוחד מקום בחוריה, אינו שם. הסיבות להדרת רגלי היהדות החרדית מהמקום הזה רבות ומגוונות מבחינה רוחנית ובין השאר משום האוירה הקלה והזולה האופפת שם את האמונה בתורת ישראל.

היו גם פוסקים שהפליגו בטענתם כי זהו "בית עבודה זרה שאין לדרוך בו". אבל לקראת בחירות 1996 הרים דווקא הנוער החרדי הקלוקל את דגל ה"עבודה הזרה" שלו – ששמה פוליטיקה. אם המדינה היא ה"עבודה הזרה" של החילוניים (מימין ועד שמאל) והצבא היא ה"עבודה הזרה" של הדתיים- לאומיים, הרי שמשנות ה-90 הפככו הבחירות והפוליטיקה שמסביבן לעבודה הזרה של הציבור החרדי- הציוני.

כל העתיד היהודי והתורתי לפתע אינו תלוי עוד – רחמנא לצלן, עבור החרדית – הציונים, במה שנגזר בשמים אלא רק בבחירות לפרלמנט ולרשויות המוניציפאליות, ולכן למען ה"עבודה הזרה" הזו מערבים הורים גם תינוקות של בית רבן , בחורי ישיבות ואף בנות סמינר. בשביל ה"עבודה הזרה" הזו מותר לזייף בבחירות ומותר "להחיות מתים" כדיי שיצביעו.

וכך קורה שבזמן שלנוער החילוני יש אינסטינקט בריא להקיא מהפוליטיקה הישראלית הרי שמודרי הישיבות הופכים את הפוליטיקה הזו ל"סם חחיים".

סמוך לבחירות 1996, כשבחורי ישיבה חרדים נראו בהמוניהם בפרלמנט הישראלי ללא סיבה, הייתי בין העיתונאים החרדים שיצאו נגד תופעה זו ואף ניסו למנוע אישורי כניסה לפרלמנט עבור הצעירים החרדים הללו.

לא מעט ח"כים חילוניים גיחכו באותם ימים בלעג ציני כי "חופשת בין הזמנים" של הישיבות אורכת כנראה 365 יום בשנה. היה זה ביזיון לראות בחורים חרדים יושבים במזנון הכנסת ומשוחחים עם נשים בלבוש לא צנוע, היה זה מביך לראות בחורי ישיבות מתפעלים בקול רם מכל ח"כ ושר חילוני- כאילו היו הללו גיבורי המקרא, והיה זה מביך וכואב במיוחד לראות את מבטי הלעג של האישים החילוניים לנוכח התופעה.

אחד מאלה שירינו בו את חיצי הביקורת , באותם ימים, היה ח"כ לשעבר הרב יוסף בא גד שבתימהונותו הידועה דאז הביא לבנין הפרלמנט עשרות בחורי ישיבה נושרים והעבידם ככוח עבודה זול למענו.

מאז ועד היום רק צמחה התופעה המבישה הזו , השמה ללעג את התורה ואת החזות החרדית. להבדיל מהחילוניים – שנראים בפרלמנט לצורך תפקידם ועבודתם, הרי שרבים מהחרדים שם אינם צריכים להיות במקום הזה משום סיבה אפשרית אלא יצר הרע של ה"עבודה הזרה" – מבחירות לבחירות, מביאה אותם לשם.

גב' קלדרון צדקה כאשר מעומק ליבה יצאה נגד התופעה הזו. להבדיל מח"כים לא דתיים או אנטי דתיים הרי שלאישה הזו יש קשר מנטאלי ליהדות, ולמרות שכותב שורות אלה הוא מהמתנגדים הגדולים לדרך המטעה של גב' קלדרון בשבילי היהדות הרי שבטוחני שדבריה נגד הבחורים החרדים נאמרו מעומק ליבה ומחרדתה לכבוד היהדות, שהרי ממי שחנוט בחליפה שחורה עם חולצה לבנה ועם כובע תואם הרי שמצפים ממנו לדוגמת יתר מאשר מאחרים.

אינני מתפעל מה"הגנה" שבאה לאותם בחורים חרדים דווקא מצד הח"כיות של מר"צ, משום ש"הגנה" זו דומה לדרך ה"פה – רך" שהמצרים רצו להעביר את בני ישראל על דתם, ואח"כ לבוללם.

מר"צ היא מפלגה אנטי דתית מוצהרת ובה – משום שנאת הדת, אין מקום גם לדתיים ציונים משמאל כמו אנשי מפלגת "מימד" או ח"כים מסיומים הנמצאים ב"יש עתיד" ושלהם תפיסה דתית אחרת (השר פירון, הח"כיות קלדרון ולביא והח"כ ליפמן), ולכן עניין העברת הדתיים והחרדים על אמונתם היא משוש נפשה של מפלגה זו, ומכאן שביקורי בחורים חרדים בפרלמנט על חשבון לימוד התורה וחילול ה' שנגרם בעקבות זאת, הוא האמצעי לכך, וטבוע בהשקפת מפלגה זו ודעת ח"כייה, ומכאן שברור הוא לכל כי הח"כיות של מר"צ תצאנה במחול להגנת המשך חילול ה' הזה\ שלדעתן יוביל רק להתפקרות חרדית.

מקור: לדעת
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 21:58

חוצפה בכלל להתייחס לחמשה בחורים או עשרה מתוך עשרות אלפים שיושבים ולומדים בהתמדה ולא עסוקים באלימות וסמים כמו הילדים של קלדרון וחבריה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי strauss david » 26 נובמבר 2013, 22:10

במהדורה המרכזית בקול חי היה דיון מרתק בהשתתפות המגיש ר' אברהם פרסטר, המחנך הרב מרדכי בלוי והבדרן הרב אבא טורצקי בענין הזה מי יכול להעלות כאן את ההקלטה של הדיון שהיה סוער ומשעשע אודה לו מאוד תודה רבה !!! כמו"כ בקול ברמה ניסו להשיג את חה"כ קלדרון אבל היא הבריזה אחרי שהיא כבר התחייבה לעלות לשידור
נ.ב. אני רציתי להעלות זאת לכאן אבל אינני יודע איך מעלים וכו'
ולמשולש בבירור עם הנהלת קו"ח הם אומרים שרק אח"כ יעלו את המהדורה המרכזית לארכיון
נערך לאחרונה על ידי strauss david בתאריך 26 נובמבר 2013, 22:35, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
strauss david

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 22:19

אם מישהו מתכוין לעשות נא להודיע כדי שלא יהיו כפלויות.
תודה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 נובמבר 2013, 22:25

strauss david כתב:במהדורה המרכזית בקול חי היה דיון מרתק בהשתתפות המגיש ר' אברהם פרסטר, המחנך הרב מרדכי בלוי והבדרן הרב אבא טורצקי בענין הזה מי יכול להעלות כאן את ההקלטה של הדיון שהיה סוער ומשעשע אודה לו מאוד תודה רבה !!! כמו"כ בקול ברמה ניסו להשיג את חה"כ קלדרון אבל היא הבריזה אחרי שהיא כבר התחייבה לעלות לשידור
נ.ב. אני רציתי להעלות זאת לכאן אבל אינני יודע איך מעלים וכו'

תביא קישור אני לא מוצא שם שום דבר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 26 נובמבר 2013, 22:27

אבא טורצקי ב'קול חי' על דברי ח"כ קלדרון: אני לא אוחז מבחורי ישיבות שעוצרים טרמפים ואוכלים פיצה, אבל כשאין כסף לבחורי ישיבות ללכת לגן חיות הם הולכים לגן חיות בכנסת.
סמל אישי של המשתמש
ישיביש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 נובמבר 2013, 11:36

מי שיכול להעלות את הדברים נודה לו על זה מאוד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבעי » 27 נובמבר 2013, 15:46

ישיביש כתב:אבא טורצקי ב'קול חי' על דברי ח"כ קלדרון: אני לא אוחז מבחורי ישיבות שעוצרים טרמפים ואוכלים פיצה, אבל כשאין כסף לבחורי ישיבות ללכת לגן חיות הם הולכים לגן חיות בכנסת.

עדיין לא מצדיק את נוכחותם שם. שיילכו עם חזות חילונית או מזרחסיטית ולא בחזות חרדית.
טבעי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 נובמבר 2013, 15:48

טבעי כתב:
ישיביש כתב:אבא טורצקי ב'קול חי' על דברי ח"כ קלדרון: אני לא אוחז מבחורי ישיבות שעוצרים טרמפים ואוכלים פיצה, אבל כשאין כסף לבחורי ישיבות ללכת לגן חיות הם הולכים לגן חיות בכנסת.

עדיין לא מצדיק את נוכחותם שם. שיילכו עם חזות חילונית או מזרחסיטית ולא בחזות חרדית.

זה היה רק בדיחה.
ולענייננו, מה שמצדיק את הימצאות הילדים של קלדרון בדיסקוטק מצדיק גם את המצאות בחורי הישיבה בכנסת. (לא הצדקתי אף אחד מהם, אבל לקחת עשרה בחורים משולי השוליים ולעשות מהם "עליהום" זה הסתה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 27 נובמבר 2013, 16:08

היא לא עשתה עליהום. היא כאבה את הזלזול שהם גורמים ללבוש המסמל ת"ח. ולמרות שמאוד מפתיע שיש תופעה כזאת ב"יש עתיד", אבל כך זה נראה.
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 נובמבר 2013, 16:43

אני ראיתי את דבריה כחלק מההסתה נגד לומדי התורה, והצגתם כבטלנים ומשתמטים.
אם היא היתה כואבת את כבוד התורה היא לא היתה חברה במפלגה שרודפת את התורה כמו שלא היה כבר כמה דורות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 27 נובמבר 2013, 16:52

שמעת אותה?
משמיעה שלה אני התרשמתי שהיא מדברת מכל הלב ולא באה להתנגח.

ולגבי קושייתך, גם אני בעניי הקשיתי כן, ולא נחה דעתי עד שהכתרתי אותה בתואר "משוגעת"
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 נובמבר 2013, 17:15

ראיתי את הסרטון.
היא צבועה ושקרנית.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי דבורה » 27 נובמבר 2013, 17:40

אפשר את הסרטון?
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"
סמל אישי של המשתמש
דבורה

הודעה שלא נקראהעל ידי kool6119 » 27 נובמבר 2013, 17:45

נערך לאחרונה על ידי kool6119 בתאריך 27 נובמבר 2013, 17:47, נערך פעם אחת בסך הכל.
kool6119

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 27 נובמבר 2013, 17:47

סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי ממש » 28 נובמבר 2013, 01:00

מנין הזיקה שלה לדת?
היא שומרת תורה ומצוות?
ממש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 נובמבר 2013, 01:04

ממש כתב:מנין הזיקה שלה לדת?
היא שומרת תורה ומצוות?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7% ... 7%95%D7%9F
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 נובמבר 2013, 01:06

ד"ר רות קלדרון (נולדה ב-25 בספטמבר 1961) היא חברת כנסת ממפלגת יש עתיד, חוקרת תלמוד ואגדה, אשת חינוך ומייסדת מכללת עלמא.
תוכן עניינים [הסתרה]
1 קורות חייה
2 ספריה
3 מאמרים נבחרים
4 קישורים חיצוניים
5 הערות שוליים
קורות חייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רות קלדרון נולדה בתל אביב בשנת 1961. היא השלימה תואר ראשון במקרא, פילוסופיה ומחשבת ישראל במכללת אורנים, ותואר שני באוניברסיטה העברית בסיפורת התלמוד. התזה הייתה על דמויות משנה בסיפור האגדה התלמודי, שם עסקה ב"מטרוניתא, בתינוק, בתינוקת ובכובס". את הדוקטורט בנושא סיפורת האגדה התלמוד, השלימה בשנת 2007 באוניברסיטה העברית. במסגרת הדוקטורט מנסה קלדרון ליישם כלים של סטרוקטורליזם על אגדות התלמוד הבבלי, וטוענת כי הם כוללים צפנים קבועים, המהווים מעין שפה פנימית.
קלדרון למדה במכון הרטמן בירושלים. ב-1989 היא יסדה וניהלה יחד עם מוטי בראור את בית מדרש אלול, אחד משני בתי המדרש הפלורליסטיים הראשונים במרחב החילוני. בשנת 1997 קיבלה את פרס אבי חי על היוזמה להקמת 'אלול' מטעם קרן אבי חי. לאחר מספר שנים של ניהול, השתתפה במחזור הראשון של בית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל למנהיגות.
לאחר שסיימה את לימודיה במכון מנדל, חזרה לתל אביב על מנת להקים את עלמא בית לתרבות עברית ב-1995. עלמא היא מוסד חינוכי, המשלב לימוד יהודי-מסורתי בדרך של בית מדרש עם לימוד אקדמי של תרבות כללית ויצירה אומנותית. קלדרון כינתה את המקום בשם 'בית לתרבות עברית'. היא הקימה את עלמא במכוון בתל אביב, מתוך תפיסתה כעיר עברית שיש בה חיים יהודיים במובן הביאליקאי של המושג "תרבות עברית".
ב-2002 הוקמה עלמא חיפה וב-2003, במהלך שלוש שנות שהות בארצות הברית, הקימה קלדרון את עלמא ניו יורק.
ערכה והגישה את התוכנית "החדר" בערוץ 2, המארחת שני אורחים ללימוד משותף של טקסט קלאסי מהמקורות וממקורות חדשים. קלדרון הייתה חברה בוועדה המייעצת של סדרת הספרים "עם הספר" בהוצאת "ידיעות ספרים". הייתה חברה בועדת שנהר, שבדקה את החינוך היהודי במגזר הממלכתי. במרץ 2012 מונתה כראש אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית‏[1].
בספרה "השוק. הבית. הלב." משחזרת קלדרון את הפרקטיקה החז"לית של חשיבה סיפורית.
קלדרון נבחרה לכנסת התשע עשרה במקום ה-13 ברשימת יש עתיד.
קלדרון גרושה עם שלושה ילדים.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי ממש » 28 נובמבר 2013, 01:23

אהמ
לכן היא מרגישה מונופול על קידוש ד'...
ממש

הודעה שלא נקראהעל ידי YACOV » 28 נובמבר 2013, 15:32

לדעתי זה ממש חוצפה, הרי מנהלת הכנסת מקדישה משאבים רבים בכדי שכל אזרח ישראלי יבוא ולו פעם אחת לבית תיפלותם כדי ל"התרשם" מהדמוקרטיה, והנה כשמגיעים בחורי ישיבה חרדיים במקום לברך על כך היא עוד תוקפת, אין זה כי אם שנאה אישית כלפי המבקרים החרדים, המזכירה ימים אפלים בהסטוריה, עם שלטים בסגנון אין כניסה לכלבים ויהודים.
YACOV

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 28 נובמבר 2013, 15:41

למה אם מנהלת הכנסת עושה משהו זה מחייב את קלדרון?
היא לא יכולה לחשוב אחרת ממנה?

ואגב היא אמרה במפורש שאין לה בעיה שיהיו שם, אבל היא מבקשת שלפחות יביאו ספר ולא יעשו סתם ביטול תורה.

(ממש כמו משגיח! :D )
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי רואה הנולד » 29 נובמבר 2013, 11:07

מה עדיף להיות במועדונים עד 4 בבוקר ולקחת סמים? כן גם בחורי ישיבות הם בני אדם והם צריכים להשתחרר
קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים
רואה הנולד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 נובמבר 2013, 11:25

יש פה שתי בעיות חמורות:
א. שהיא מנסה להיות מחנכת של בחורי ישיבות ולהחליט מה מתאים להם ומה לא.
ב. שהיא משמיצה קולקטיבית את כלל בחורי הישיבות מעל במת הכנסת בפני כל עם ישראל בגלל שישבו שם ארבעה בחורים מסכנים שמייצגים רק את עצמם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 30 נובמבר 2013, 23:44

לגבי א - זכותו של כל אדם להעיר לבחורים שעושים דבר לא בסדר. זה לא בסדר מה שהם עושים. נקודה. אין על זה בכלל ויכוח (האמת שיש - אנשי מרץ חושבים שאין בעיה במה שהם עושים וזה "זכותם הדמוקרטית", אבל עד כמה שידוע לי, דעתם לא שווה כקליפת השום)

לגבי ב - היא לא אמרה שזה כל הבחורי ישיבה.
היא אפילו לא רמזה על זה!
אתה סתם שם דברים בפיה בגלל המפלגה ממנה היא באה
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 דצמבר 2013, 08:27

אני לא מתכווין להתווכח על דעתי, זה ברור כשמש, דבריך הם היתממות או תמימות מוגזמת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, [G], moshe chaim, אני פה, דודגדול, חמו, יעבץ, עברי אנוכי, רביזון ו־149 אורחים