! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 18 יוני 2018, 19:59

אפרים כתב:מישהו יכול להסביר לי מה פשר הפשרנות שאוחזת בשורות דגל התורה !???? החברה שם להוטים לכל פשרה בנושא חוק הגיוס ! טוב עשתה המועצת החסידית בהחלטתה . ולא שהיא זקוקה להסכמתי אבל בהחלט הגיע הזמן לדפוק על השולחן ולומר זהו הגענו לקו פרשת המים, ולא יהיו יותר פשרות בענין הגיוס

תירגע!!!!! עם כל הכבוד למועצת החסידית ויש הרבה כבוד, אבל האם אתה יכול להשוות את כלל המועצת החסידית למרן הגרח"ק, וראשי הישיבות המנווטים את דגל, הלנים בעומקה של הלכה, האם כ"ק מרן האדמו"ר מסערט ויזניץ או שאר מרנן האדמורי"ם מלבנים סוגיות בכל הש"ס בעומק העיון כמו גדול"י הליטאים???? אז אמנם ח"ו לדבר עליהם כי הם הולכים בדרך שלהם, אך לבא לזלזל בגדול"י הליטאים? השתגעת??????????
ועד

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 18 יוני 2018, 20:10

ועד כתב:
אפרים כתב:מישהו יכול להסביר לי מה פשר הפשרנות שאוחזת בשורות דגל התורה !???? החברה שם להוטים לכל פשרה בנושא חוק הגיוס ! טוב עשתה המועצת החסידית בהחלטתה . ולא שהיא זקוקה להסכמתי אבל בהחלט הגיע הזמן לדפוק על השולחן ולומר זהו הגענו לקו פרשת המים, ולא יהיו יותר פשרות בענין הגיוס

תירגע!!!!! עם כל הכבוד למועצת החסידית ויש הרבה כבוד, אבל האם אתה יכול להשוות את כלל המועצת החסידית למרן הגרח"ק, וראשי הישיבות המנווטים את דגל, הלנים בעומקה של הלכה, האם כ"ק מרן האדמו"ר מסערט ויזניץ או שאר מרנן האדמורי"ם מלבנים סוגיות בכל הש"ס בעומק העיון כמו גדול"י הליטאים???? אז אמנם ח"ו לדבר עליהם כי הם הולכים בדרך שלהם, אך לבא לזלזל בגדול"י הליטאים? השתגעת??????????

ועד אתה מתעסק עם אש תמחוק מהר את התגובה שלך היזהרו בגחלתן כי עקיצתן עקיצת עקרב שלא יבינו אפ' ברמז מדבריך ולו הזילזול הקל ביותר בשום אדמו"ר ובוודאי לא כמו שאתה אומר ומתבטא בזילזול על אדמו"ר
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 18 יוני 2018, 20:12

ועד כתב:

האם כ"ק מרן האדמו"ר מסערט ויזניץ או שאר מרנן האדמורי"ם מלבנים סוגיות בכל הש"ס בעומק העיון כמו גדול"י הליטאים???? ?

מנין לך שלא???
בחנת אותם???
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 18 יוני 2018, 20:16

ועד כתב:

סליחה, אף אחד לא זלזל בגדול"י הליטאים. הם עדיין לא הביעו את דעתם בנושא.
טענו נגד 'שורות דגל התורה' - קרי החכי"ם, אשר מביעים דעתם לכל מיקרופון שהם יתמכו.

דבריך הם זלזול מוחלט בחברי מועצג"ת החסידיים. עליך לחזור בכך, [ומצד הדין גם לבקש את סליחתם. האם בחנת את האדמו"ר מצאנז/גור/בעלזא על גדולתם בתורה?].

גם מצד כללי הפורום דבריך ראוים למחיקה, ואני קורא למנהל לעשות זאת בהקדם!
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 18 יוני 2018, 20:25

יעבץ כתב:
ועד כתב:

טענו נגד 'שורות דגל התורה' - קרי החכי"ם, אשר מביעים דעתם לכל מיקרופון שהם יתמכו.

דבריך הם זלזול מוחלט בחברי מועצג"ת החסידיים. עליך לחזור בכך, [ומצד הדין גם לבקש את סליחתם. האם בחנת את האדמו"ר מצאנז/גור/בעלזא על גדולתם בתורה?].

אפרפו אדמו"ר הוא תלמיד חכם עצום וזוכה לביקורים רבים של גדולי הרבנים הליטאים שאוהבים להשתשע בתורה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 18 יוני 2018, 20:32

יעבץ כתב:
ועד כתב:

אני תמה מכל מי שחושב שזלזלתי ח"ו שאי מי ממרנן האדמורי"ם שליט"א מוזמן לחזור לכיתה א' ללמוד שוב א' ב'.
ראשית אני נמנה על אחד מחצרות החסידים שמורי ורבי כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מפאר את המועצת החסידית,
מלבד זאת כוונתי היתה פשוטה, לכל זרם יש את שיטת הלימוד שלו, וכי מרנן האדמורי"ם ליבנו סוגיא בכל הש"ס כמו גדול"י הליטאים? לא!! ואין בזה שמץ של זלזול, שהרי אם הדבר הזה היה לא טוב, מדוע באמת האדמורי"ם לא עושים כך? אלא בהכרח זה שיטתם וזה דרכם!!
א"כ מר אפשרים שבא ומתרעם על גדול"י הליטאים ומביא ראיה שהמועצת החסידית אמרה את דעתה, טעה!! כי כשם שאתה לא מדמה לענין דרך הלימוד, כך אל תדמה לענין ההדרכה שלהם, לכל אחד הדרך שלו.
ומי שהבין שח"ו הכוונה היתה לזלזל ח"ו - ילך הוא עצמו לבקש מחילה מהאדמורי"ם, וכל המגיבים העצבניים נא לחזור על הדברים שוב, ותווכחו שאין כאן שום זלזול ח"ו, אני האחרון שיזלזל ח"ו.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יוני 2018, 20:57

זה כן נראה זלזול. אולי התכוונת משהו אחד והיד שלך הקלידה משהו אחר.
זלזול בפירוש אישי בכ"ק אדמו"ר מסערט.
מה לדעתך הרוממה נקרא "ללבן סוגיא" כמו ראש ישיבה ליטאי, שאדמו"ר לא זכה להגיע אליה? ללמוד עד סוף זמן חורף בשנה מעוברת מדף ב' עד דף ז' עמוד א' עם חלק מהראשונים בשיטמ"ק, ולא לפתוח בחיים טור בית יוסף שמלבן היטב את הסוגיות בלי עקמומיות??
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 18 יוני 2018, 21:01

ברי עדיף כתב:זה כן נראה זלזול. אולי התכוונת משהו אחד והיד שלך הקלידה משהו אחר.
זלזול בפירוש אישי בכ"ק אדמו"ר מסערט.
מה לדעתך הרוממה נקרא "ללבן סוגיא" כמו ראש ישיבה ליטאי, שאדמו"ר לא זכה להגיע אליה? ללמוד עד סוף זמן חורף בשנה מעוברת מדף ב' עד דף ז' עמוד א' עם חלק מהראשונים בשיטמ"ק, ולא לפתוח בחיים טור בית יוסף שמלבן היטב את הסוגיות בלי עקמומיות??

אם באמת היה נשמע זלזול ח"ו אני מרכין ראש ומתנצל ומבקש סליחה עמוקה מאד!!!!!!!!!!!!!!!
אבל מר ברי עדיף, וכי אני מדבר איתך על איזה ראשישיבהלה קטנצ'יק שלומד ז' דפים בזמן???? וכי הגרח"ק לומד ז' דפים? וכי ר' דוד כהן לומד 7 דפים? יש לו ספרים על כל התורה כולה בעיון ובאגדה, וכן הרב אזרחי יש לו סדרת ספרים על כמעט כל הש"ס, וכן ר' ברל פוברסקי, ושאר הרבנים היושבים שם. ומה שכתבתי את מרן האדמו"ר מסערט זה היה בכוונה כי כולם יודעים שהוא ת"ח גדול, ולכן הזכרתי רק את שמו, והוא לא כתב שום מערכה על הש"ס, וכי זה זלזול? זה שיטתו!! וכמו ששיטתו מובנת, כך מובנת שיטתם של גדול"י הליטאים ולא צריך להביא מאח לשני, זה היה כל כוונתי וזהו!!!!!!!!!!!!!!!!!
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 18 יוני 2018, 21:26

ועד כתב:

רציתי לענות לך כאיוולתך, אבל עצרתי בי אפי' לתשובת המשקל שלא יהא נראה ח"ו כזלזול כלשהו באחד מגדולי הדור ולכן שיניתי לכוכביות, אבל כך היו יכולין לכתוב, ובבקשה מהמנהלים החשובים למחוק את הודעתי זאת אחרי שמוחקים את הודתעו המתריסה והמחוצפת של הניק ועד.
עם כל הכבוד ל**** וכי יש לו זכות אבות כמו לאדמו"ר מסערעט ויז'ניץ, וכי יש ל**** סייעתיא דשמיא להכריע הכרעות כבידות משקל כמו לאדמו"ר מסערעט ויז'ניץ, וכי *** התפלל פעם תפילת מוסף במתינות ובכוונה כל כך כמו האדמו"ר מסערעט ויז'ניץ.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 18 יוני 2018, 21:27

1010 כתב:
ועד כתב:

רציתי לענות לך כאיוולתך, אבל עצרתי בי אפי' לתשובת המשקל שלא יהא נראה ח"ו כזלזול כלשהו באחד מגדולי הדור ולכן שיניתי לכוכביות, אבל כך היו יכולין לכתוב, ובבקשה מהמנהלים החשובים למחוק את הודעתי זאת אחרי שמוחקים את הודתעו המתריסה והמחוצפת של הניק ועד.
עם כל הכבוד ל**** וכי יש לו זכות אבות כמו לאדמו"ר מסערעט ויז'ניץ, וכי יש ל**** סייעתיא דשמיא להכריע הכרעות כבידות משקל כמו לאדמו"ר מסערעט ויז'ניץ, וכי *** התפלל פעם תפילת מוסף במתינות ובכוונה כל כך כמו האדמו"ר מסערעט ויז'ניץ.

כבר כתבתי הבהרה, ואין צורך לכתוב הבהרה גם לחצוף כמוך.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 18 יוני 2018, 21:29

1010 כתב:
ועד כתב:

אם באמת היה נשמע זלזול ח"ו אני מרכין ראש ומתנצל ומבקש סליחה עמוקה מאד!!!!!!!!!!!!!!!
אבל מר ברי עדיף, וכי אני מדבר איתך על איזה ראשישיבהלה קטנצ'יק שלומד ז' דפים בזמן???? וכי הגרח"ק לומד ז' דפים? וכי ר' דוד כהן לומד 7 דפים? יש לו ספרים על כל התורה כולה בעיון ובאגדה, וכן הרב אזרחי יש לו סדרת ספרים על כמעט כל הש"ס, וכן ר' ברל פוברסקי, ושאר הרבנים היושבים שם. ומה שכתבתי את מרן האדמו"ר מסערט זה היה בכוונה כי כולם יודעים שהוא ת"ח גדול, ולכן הזכרתי רק את שמו, והוא לא כתב שום מערכה על הש"ס, וכי זה זלזול? זה שיטתו!! וכמו ששיטתו מובנת, כך מובנת שיטתם של גדול"י הליטאים ולא צריך להביא מאח לשני, זה היה כל כוונתי וזהו!!!!!!!!!!!!!!!!!
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יוני 2018, 22:28

אם היית כותב וכי כתב מערכה וכו' הייתי מבין. אבל כתבת "ליבן סוגיא" וזאת מה שאמרתי, אולי התכוונת דבר אחד וכתבו ידיך משהו שמשמעו אחרת. והוא רחום יכפר עוון.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2018, 00:57

באשכול המקביל על מועצת גדולי התורה, הסכימו כמדומני כולם, שלא בוחרים לאדמו"ר את החסיד הת"ח ביותר והצדיק ביותר בכל החסידות, אלא דווקא בן של אדמו"ר בתנאי שממלא תנאי סף כלשהם בצדקות ולימוד התורה.

לעומת זאת, נ"ל שאצל הליטאים אחד מהקריטריונים לההיפך למנהיג הדור זה כן גדלות בתורה ויר"ש.

ולכן הקריטריון החסידי הנ"ל יכול לגרום שבאופן כללי גדולי הליטאים יהיו יותר מגדולי החסידים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 יוני 2018, 01:01

כל אדמו"ר מגביל לראש ישיבה ליטאי, ויש הרבה ראשי ישיבות שנמתנו רק\גם בגלל שהוא בנו\חתנו של הקודם, אפי' שיש גדולים מהם.

כשאתה מדבר על מושגים של גדולי הדור, אכן יש רק בודדים שנושאים את התואר וכשהרב שטינמן היה חי כמעט כולם היו בטלים לדעתו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 יוני 2018, 01:16

גישה חדשה בסיעה הליטאית לתזכיר חוק הגיוס החדש? חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגרב"מ אזרחי, כתב מכתב הממוען לחברי הכנסת של דגל התורה משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, בו הוא כותב כי שום סנקציות ושום לחץ תקציב לא ירתיע את לומדי התורה.

במכתב שנשלח לחברי הכנסת ונחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', כותב הגרב"מ: "אחזור ואציע ואבקש, בעקבות פגישתנו בנושא הצעת חוק הגיוס, להצהיר קבל עם ועדה, בכל מקום אפשרי, כולל בין כתלי 'הכנסת'".

בשלב זה עובר הגרב"מ לפרט את ההצהרה, לפיה: "שום דבר לא יעמוד בפנינו להגדיל תורה ולהאדירה, ולא יעלה כלל על הדעת, כי יש בכוח תקציבים וממון להעבירנו על דעתנו ודתנו ח"ו, ולהעלים עין, אפילו מאחד, אשר יקליש את עמידתו על משמר תורתנו הקדושה. כל לחץ תקציבי, לא ירתיענו מלמלא את משימת הקודש שלנו, להגדיל תורה ולהאדירה, ושום סנקציה לא תוכל לנו בעה"י".

חבר ה'מועצת' מוסיף כי: "הדברים צריכים להשמע בבהירות וברירות, כהחלטה נחושה של כל היהדות החרדית מקצה לקצה. הגם שאין ספק, כי כל העניין הזה של סנקציות כאלה ואחרות, הוא מעליב, פוגע ומזלזל, ואין לוותר על ביטולו, אף על פי כן, חייבים להבהיר את אמת דרכנו וחיוניות נשמת רוח אפינו. כי מה ערך יש לו לתקציב כולו, מול עוצם תוקף יסוד קיומו של כלל ישראל. לסנקציות אלה ואחרות, אין שום השפעה על מהלך שמירת יסוד היסודות של קיום עם ישראל".

את מכתבו מסיים הגרב"מ אזרחי במילים אלו: "יש להבהיר בקול נמרץ ובוטח, ואפילו מוחה, במי שיעלה על דעתו כי יצליח להרבות משתמטים מחובתם התורתית, ולו אחד מהם, וכזאת הנחני רשכבה"ג מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זיע"א זצוקללה"ה".

יצוין, כי הגרב"מ אזרחי מתייחס לסנקציות הכלליות, ולא לבעיה שעליה הצביעו חברי מועצת גדולי התורה החסידית - שהחוק מתבטל אוטומטית אם אין עמידה ביעדים במשך שלוש שנים ברציפות, כך שלמעשה אין אפשרות לבחור שרוצה לשבת וללמוד לקבל דיחוי, מה שמהווה תקדים שלא היה עד עתה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 19 יוני 2018, 03:04

אני פה כתב:יצוין, כי הגרב"מ אזרחי מתייחס לסנקציות הכלליות, ולא לבעיה שעליה הצביעו חברי מועצת גדולי התורה החסידית - שהחוק מתבטל אוטומטית אם אין עמידה ביעדים במשך שלוש שנים ברציפות, כך שלמעשה אין אפשרות לבחור שרוצה לשבת וללמוד לקבל דיחוי, מה שמהווה תקדים שלא היה עד עתה.

וכי החוק הקודם וחוק טל לא היו זמניים?
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 19 יוני 2018, 05:17

לב טוב כתב:
אני פה כתב:יצוין, כי הגרב"מ אזרחי מתייחס לסנקציות הכלליות, ולא לבעיה שעליה הצביעו חברי מועצת גדולי התורה החסידית - שהחוק מתבטל אוטומטית אם אין עמידה ביעדים במשך שלוש שנים ברציפות, כך שלמעשה אין אפשרות לבחור שרוצה לשבת וללמוד לקבל דיחוי, מה שמהווה תקדים שלא היה עד עתה.

לא.
בדיעבד הם היו זמניים כי בג"צ ביטל אותם. אבל הם לא נחקקו לזמן מוגבל.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 19 יוני 2018, 05:43

כתבן כתב:
לב טוב כתב:

לא.

חוק טל נחקק לחמש שנים ב2002 והוארך בחמש שנים ב2007 ב2012 פסל בג"ץ את החוק ומנע את האפשרות להאריכו לתקופה נוספת.
לגבי החוק השני הוא אכן היה אמור להיות קבוע.
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 19 יוני 2018, 06:39

חכם מכל אדם כתב:
כתבן כתב:
לב טוב כתב:

לא.

חוק טל נחקק לחמש שנים ב2002 והוארך בחמש שנים ב2007 ב2012 פסל בג"ץ את החוק ומנע את האפשרות להאריכו לתקופה נוספת.
לגבי החוק השני הוא אכן היה אמור להיות קבוע.

אני מציע שתבדקו את החוק המדובר.
לפי החוק המתוקן יש תקופת הסתגלות ראשונה ותקופת הסתגלות שנייה שפוקע בשנת 2023 (גם אם יעמדו ביעדים).
ואחר כך אם לא היו משנים את החוק חל חובת גיוס על כל בני הישיבות.
ןלכן אין כאן שום שינוי במתווה החדש מהבחינה הזאת.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 20:16

רבנים ספרדים מאיימים: "נורה לא להתייצב בלשכות הגיוס"
ראשי ישיבות בכירים בציבור הספרדי, בראשות הגר"מ צדקה, התכנסו לישיבה דרמטית בה הודיעו על התנגדות לכל חוק הגיוס. הזהירו כי יתנערו מהמפלגות החרדיות אם החוק יעבור בקולותיהם (חרדים)

ראשי ישיבות מובילות ורבנים בכירים בציבור הספרדי-חרדי התכנסו הערב (רביעי) לישיבת חירום בנושא חוק הגיוס החדש, והודיעו על התנגדותם הנחרצת אליו.

הישיבה הפכה לדרמטית, בשל השתתפות ראש ישיבת פורת יוסף הגאון חכם משה צדקה והגאון רבי יהודה כהן ראש ישיבת יקירי ירושלים.

במכתב, עליו חתמו כל הרבנים, הם מעלים כמה סעיפים חמורים מול המפלגות החרדיות, כאשר השפעת הרבנים החתומים היא כמובן בעיקר על תנועת ש"ס בראשות השר אריה דרעי.

בדבריהם, ובמכתב הסיכום עליו חתמו בתום הכינוס, הם מאיימים מפורשות: "אנו מזהירים ומודיעים, כי באם חלילה יעבור החוק או חלקו, נקרא לכל בני הישיבות הקדושות, שלא להגיע כלל ללשכות הגיוס".

כמו כן, הם משגרים איום פוליטי ברור במידה ויאושר החוק או חלק ממנו "ללא התנגדות מוחלטת של הנציגים שומרי התורה והמצוות": "נכריז בשער בת רבים כי הם אינם שלוחנו ואין ליתן כח בידם - ושום תירוץ לא יתקבל ביום פקודה".

עוד הם מבקרים בחריפות את ההתנהלות עד כה בסוגיה, כשהם תוקפים את אלו ש"נכנעים שוב ושוב לגחמות הבג"ץ". כמו כן, הרבנים מזהירים גם מ"קפידא מבורא עולם".

בכינוס השתתפו בין היתר הגאון רבי דוד בצרי ראש ישיבת השלום, הרב יצחק ברכה ראש ישיבת עטרת יצחק, הרב אליהו טופיק ראש ישיבת באר יהודה, הרב יעקב שכנזי רב שכונת בית ישראל, הרב צבי סימן טוב רב יוצאי אפגניסטן, ורבנים נוספים המחזיקים יחדיו בנתח מרכזי מתלמידי הישיבות הספרדיות
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 20:23

מכתב.jpeg
מכתב.jpeg (65.39 KiB) נצפה 11641 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 20 יוני 2018, 21:39

אני פה כתב:רבנים ספרדים מאיימים: "נורה לא להתייצב בלשכות הגיוס"
ראשי ישיבות בכירים בציבור הספרדי, בראשות הגר"מ צדקה, התכנסו לישיבה דרמטית בה הודיעו על התנגדות לכל חוק הגיוס. הזהירו כי יתנערו מהמפלגות החרדיות אם החוק יעבור בקולותיהם (חרדים)

ראשי ישיבות מובילות ורבנים בכירים בציבור הספרדי-חרדי התכנסו הערב (רביעי) לישיבת חירום בנושא חוק הגיוס החדש, והודיעו על התנגדותם הנחרצת אליו.

הישיבה הפכה לדרמטית, בשל השתתפות ראש ישיבת פורת יוסף הגאון חכם משה צדקה והגאון רבי יהודה כהן ראש ישיבת יקירי ירושלים.

במכתב, עליו חתמו כל הרבנים, הם מעלים כמה סעיפים חמורים מול המפלגות החרדיות, כאשר השפעת הרבנים החתומים היא כמובן בעיקר על תנועת ש"ס בראשות השר אריה דרעי.

בדבריהם, ובמכתב הסיכום עליו חתמו בתום הכינוס, הם מאיימים מפורשות: "אנו מזהירים ומודיעים, כי באם חלילה יעבור החוק או חלקו, נקרא לכל בני הישיבות הקדושות, שלא להגיע כלל ללשכות הגיוס".

כמו כן, הם משגרים איום פוליטי ברור במידה ויאושר החוק או חלק ממנו "ללא התנגדות מוחלטת של הנציגים שומרי התורה והמצוות": "נכריז בשער בת רבים כי הם אינם שלוחנו ואין ליתן כח בידם - ושום תירוץ לא יתקבל ביום פקודה".

עוד הם מבקרים בחריפות את ההתנהלות עד כה בסוגיה, כשהם תוקפים את אלו ש"נכנעים שוב ושוב לגחמות הבג"ץ". כמו כן, הרבנים מזהירים גם מ"קפידא מבורא עולם".

בכינוס השתתפו בין היתר הגאון רבי דוד בצרי ראש ישיבת השלום, הרב יצחק ברכה ראש ישיבת עטרת יצחק, הרב אליהו טופיק ראש ישיבת באר יהודה, הרב יעקב שכנזי רב שכונת בית ישראל, הרב צבי סימן טוב רב יוצאי אפגניסטן, ורבנים נוספים המחזיקים יחדיו בנתח מרכזי מתלמידי הישיבות הספרדיות

לעניות דעתי כל הבעיה החלה בכך שעם פטירתו של הרב עובדיה זצ"ל לא הורחבה מועצת חכמי התורה בצורה משמעותית
ואסביר את דברי:
במועצת גדוה"ת של אגו"י ושל דגה"ת יש כעשרה עד חמשה עשר חברים שמייצגים פחות או יותר את הציבור ששתי המפלגות פונות אליו, לעומת זאת בש"ס היה בעבר רק ארבעה חברים וכיום חמישה והציבור הספרדי הוא גדול ומגוון, בזמנו של מרן זצ"ל מרן איחד את כל הספרדים וכולם סרו למשמעתו כך שהמודל של מועצת חכמים מצומצמת עבד מצוין, לאחר פטירת מרן אין מישהו שמאחד את כולם ועם כל הכבוד הראוי לחברי מועצת החכמים שכולם כמובן אנשים גדולים וחשובים, הם לא מאחדים את הציבור ואת הרבנים האחרים סביבם כמו מרן זצ"ל מה שמוביל לכך שכאשר עולה על הפרק נושא השנוי במחלוקת בין הרבנים כאשר רבני מעוצת החכמים מכריעים משהו אחד קמים רבנים אחרים שלהם יש דעה אחרת שלא נשמעה במועצת החכמים והם פוסקים אחרת ממועצת החכמים...
לעניות דעתי הפתרון היחיד של ש"ס הוא להרחיב את מועצת החכמים שיהיה שם ייצוג לכל המגזר הספרדי ויחזרו הימים שהציבור הרגיש שש"ס מייצגת אותו..
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 21:40

יש היום משבר מנהיגות בכל מקום.
אצל הליטאים, אצל החסידים, אצל הספרדים, אצל העדה החרדית. זה הכנה למשיח... ובקשו את דוד מלכם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 21:58

אני פה כתב:יש היום משבר מנהיגות בכל מקום.
אצל הליטאים, אצל החסידים, אצל הספרדים, אצל העדה החרדית. זה הכנה למשיח... ובקשו את דוד מלכם.

אצל החסידים אין משבר מנהיגות.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 22:01

התכוונתי שאין רבי אחד שכולם שומעים להכרעה שלו בדברים הנוגעים לכלל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 20 יוני 2018, 22:11

אני פה כתב:התכוונתי שאין רבי אחד שכולם שומעים להכרעה שלו בדברים הנוגעים לכלל.

א' מתי כן היה??
ב' בשביל זה יש מועצת גדולי תורה מורחבת.
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 22:12

אני פה כתב:התכוונתי שאין רבי אחד שכולם שומעים להכרעה שלו בדברים הנוגעים לכלל.

מתי זה כן היה?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 22:27

היו זמנים שהדברים היו נחתכים ע"י האדמו"ר מגור והרב שך.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 22:30

גבעתי: 4 בוגרי הפלוגה החרדית ׳תומר׳ בחטיבה סיימו היום קורס קצינים. אחד נכד של הרב עמאר
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 22:47

אני פה כתב:היו זמנים שהדברים היו נחתכים ע"י האדמו"ר מגור והרב שך.

אצל האדמו"ר מגור לא היה זה משום שכל הציבור החסידי סרו למשמעתו, אלא משום הכח הרב שהיה בידי חסידי גור.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2018, 22:50

הרבנים הספרדים הנ"ל משתייכים לעדה החרדית הספרדית אאל"ט, הלא כן?
הם מעולם לא היו מצייתים לגרע"י בנושאים הקשורים לפוליטיקה וכדומה. אבל ברור שהם לא היו מעיזים לצאת נגדו בגלוי מפאת כבודו. ולכן רבים מתלמידיהם בעצמם היו שסניקים.
כיום לצערנו הרב, "ברית המועצות" של ש"ס התפרקה לשלושה חלקים עוינים (קנאים, חרדים, ולאומיים), וכל אחד יכול לנגוס ביצור המדמם הזה כאוות נפשו.
וזו כנראה הסיבה שהקנאים הספרדים יצאו בריש גלי, ואחריהם הרבה ראשי ישיבות (שמסתמא רבים מהם חייבים את כל פריחתם לגרע"י, והדרך שבה הם מתחילים ללכת עכשיו תפגע בראש ובראשונה במוסדות שלהם בעצמם לצערנו הרב).

יש כאן המון דברים שאיני מבין אבל כיון שיש בכל צד ת"ח גדולים עדיף לשמור על הפה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2018, 23:00

ואולי יש כאן תהליך טוב מן השמים שש"ס תפטר מהחלקים הלאומיים שלה (שפגעו ברמה התורנית שלה בעבר וגרמו לבריחה של הרבה בני תורה לכיוון האשכנזי והמרביצי).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 יוני 2018, 23:02

לקראת ההכרעה כיצד יצביעו בסיעות החרדיות על תזכיר חוק הגיוס החדש שיעלה בקרוב להצבעה, 'בחדרי חרדים' חושף את הנושאים שניצבים בסלע המחלוקת בין 'אגודת ישראל' ל'דגל התורה', שבשבוע האחרון מביעות שוב ושוב בפומבי עמדות חלוקות בשאלה הגורלית.

בראש חילוקי הדעות ניתן למצוא את הסעיף הקובע כי במקרה ולא יעמדו שלוש שנים ברציפות, ב- 85% מיעדי הגיוס החוק יבוטל ויחול חוק שירות ביטחון - גיוס חובה - על כולם. משמעותה של התפתחות כזו היא סנקציות פליליות, כך שבחורי הישיבה לא יוכלו לקבל דיחוי משירות בצבא.

בסיעת 'אגודת ישראל' רואים בחומרה את סעיף החוק המדובר, ומעריכים כי זה הסעיף שהוביל להכרעת מועצת גדולי התורה של הסיעה להתנגד לחוק, ואף לפרוש מהקואליציה במידה ויעבור במתכונתו הנוכחית.

מנגד, ב'דגל התורה' לא מדברים על 'הסנקציות הפליליות'. גם במכתב הגרב"מ אזרחי, שנחשף מוקדם יותר השבוע ב'בחדרי חרדים', הזכיר רה"י את נושא הסנקציות הכלכליות בלבד. בשיחות סגורות מסבירים ב'דגל', כי בכל אופן מדובר רק בעוד שש שנים, וככל הנראה יעמדו ביעדים באותה תקופה.

מה גם, אומרים בסיעה הליטאית, צריך לעמוד רק ב-85% מהיעדים, ולא ב-100% כמו בחוק שתוקן על ידם. מעבר לכך, מציינים ב'דגל' כי גם אם אחרי השנה השישית לא יעמדו ביעדים, נחזור למצב בו אנו נמצאים כיום - שישנה שנה להביא חוק חדש, ולא נגיע באופן מיד למצב של גיוס חובה.

נקודה נוספת הנתונה במחלוקת בין הסיעות בהקשר זה, היא הממשק בין החוק המוצע להסכם הקואליציוני.

ב'אגודת ישראל' מסבירים, כי החוק המוצע מנוגד להסכם, מאחר ובהסכם נחתם כי: "מדינות המוקמת בימים אלו תפעל ברוח המדיניות שבמדינת היהודים לא יגבילו מכסה ללומדי תורה".

"החוק המוצע כעת, בהחלט מנוגד להבטחה זו", אומרים בסיעה החסידית. מן העבר השני, ב'דגל התורה', לא הצלחנו לשמוע אמירה כלשהי באשר להפרה של ההסכם הקואליציוני שנחתם גם על ידם, אם יקודם החוק החדש.

שאלת השאלות הניצבת כעת במערכת הפוליטית בהקשר זה היא: האם ב'אגודת ישראל' יפרשו מהקואליציה מיד כשהחוק יעבור בקריאה ראשונה - מה שלא יאפשר להם להשחיל לתוכו תיקונים מהותיים - או שמא יישארו בקואליציה גם אם החוק יעבור בקריאה ראשונה, וימתינו לקריאה השניה בנושא.

בתרחיש השני, משמעות הדברים היא שהחוק יעבור בקריאה ראשונה, כשהסיעה החסידית נותרת בממשלה, ואז יוכנסו תיקונים בוועדה המגבשת, שתהיה ככל הנראה ועדת חוץ וביטחון ולא וועדה מיוחדת.

כך או כך, ל'בחדרי חרדים' נודע, כי עו"ד מירון מונה ע"י החרדים לגבש עמדה ברורה, שתוצג ליתר מרכיבי הקואליציה, אותה יבקשו החרדים להעביר. במקרה וזו לא תתקבל, ייתכן וגם שאר חברי הכנסת יתנגדו לחוק המוצע.

בדרך להכרעה, על רקע לחילוקי הדעות ולשיחות שלא מתקיימות בין הצדדים בניסיון לשכנע את 'אגודת ישראל' להסכים עם עמדת 'דגל', בסיעה החסידית שולפים את יאיר לפיד ומציגים בתקשורת את עמדתו הזהה לזו של 'דגל' בתקווה שהדבר יגרום לליטאים לשנות את עמדתם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 21 יוני 2018, 02:06

קבלתי:

מרן חכם שלום כהן שליט"א, הגיע אמש לניחום אבלים אצל מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א, והביע את מחאתו נגד גזירת הגיוס.

דברי מרן חכם שלום כהן שליט"א:
יש לנו בעיה קשה, עם הגיוס של בני הישיבות.
מאיימים עלינו שלא יתנו תקציבים.
מה, אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה?!
צריך לעמוד על המשמר...אנחנו לא נשלח אפילו אחד לצבא!!!

מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א עונה:
בואו תרבו בזכויות
אין מה לדאוג

מרן חכם שלום כהן שליט"א:
מסכן מי שחושב על הכסא שלו.
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 יוני 2018, 22:53

'על דא קא בכינא'
עד לפני חצי שנה בכל הכרעה דרמטית במגזר החרדי עלו נציגי הציבור למרן ראש הישיבה זצוקלל''ה והכרעתו הייתה מקובלת על כלל הפלגים במגזר החרדי בלא יוצא מן הכלל וההחלטה התקבלה ללא כחל ושרק בלי עוררין
'ומעתה חסרנו כל זאת'
חצי שנה אחרי והמצב בכי רע נהרא נהרא ופלגיה, אין 'הכרעה סדורה' אין 'החלטה ברורה' כן יש פיצול בדעות כן יש פילוג מהותי בתוכינו.
גדולי ישראל מנהיגים ולא מונהגים !
(הגרב''מ אזרחי חשוון תשע''ט)

והציבור אף הוכיח,שאכן הוא נשמע לדעת תורה של מנהיגיו!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 22 יוני 2018, 15:18

חויזר כתב:

'על דא קא בכינא'
עד לפני חצי שנה בכל הכרעה דרמטית במגזר החרדי עלו נציגי הציבור למרן ראש הישיבה זצוקלל''ה והכרעתו הייתה מקובלת על כלל הפלגים במגזר החרדי בלא יוצא מן הכלל וההחלטה התקבלה ללא כחל ושרק בלי עוררין
'ומעתה חסרנו כל זאת'
חצי שנה אחרי והמצב בכי רע נהרא נהרא ופלגיה, אין 'הכרעה סדורה' אין 'החלטה ברורה' כן יש פיצול בדעות כן יש פילוג מהותי בתוכינו.

יהיה בסדר, תירגע!! בעזרת ה' יתברך
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 יוני 2018, 16:49

בהתאם להוראת מועצת גדולי התורה הודיעו שלושת ראשי המפלגות החרדיות לראש הממשלה כי יתנגדו לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית. נתניהו הגיב כי הוא אינו מפחד מבחירות אך בקואליציה מקווים להצליח להעביר את החוק בתמיכת מפלגת יש עתיד
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי בשבוע הקרוב יביאו את חוק הגיוס להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. את הדברים אמר בישיבת ראשי סיעות הקואליציה למרות התנגדותם של שלושת ראשי המפלגות החרדיות, השר אריה דרעי, סגן השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני שהודיעו כי יתנגדו לחוק במתכונתו הנוכחית, כפי הוראת גדולי ישראל.

"בשבוע הבא יסתיימו 21 יום של תזכיר חוק הגיוס ואז נוכל להביא את החוק לקריאה ראשונה בכנסת", אמר להם ראש הממשלה נתניהו. לדבריו, "לאחר הקריאה הראשונה תתקיים התדיינות בין כל מרכיבי הקואליציה על מנת להגיע להסכמה רחבה לקראת הקריאה השנייה והשלישית".

בסיום ישיבת ראשי סיעות הקואליציה, הוחלט בניגוד לעמדת החרדים, כי הצעת החוק הממשלתית בנוסח שגיבש משרד הביטחון תעלה לקריאה ראשונה ביום שני הבא, ולאחר אישורה, הנוסח יובא לדיון בועדה מיוחדת בכנסת.

בהתייחסות לדרישת החרדים אמר נתניהו כי הוא מתנגד לבקשת דחייה נוספת מבג"ץ. נתניהו אמר להם כי הוא אינו חושש מבחירות. "אני לא רוצה בחירות אבל לא מפחד מהן. אם יהיו בחירות – נהיה בסדר", אמר נתניהו לראשי המפלגות המרכיבות את הקואליציה.

למרות הודעת המפלגות החרדיות כי יתנגדו להצעת חוק הגיוס, בקואליציה מקווים כי יצליחו להעביר את הצעת החוק בתמיכת מפלגת יש עתיד מהאופוזיציה, וזאת בעקבות דבריו של יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד שהודיע כי מפלגתו דווקא תתמוך במתווה הנוכחי, בתנאי שלא יכניסו בו שינויים כדרישת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

בשבוע האחרון אמר לפיד כי "מתווה הגיוס שהונח בידי הוועדה של צה"ל ומשרד הביטחון הוא בעצם חזרה לחוק של יש עתיד. הממלכתיות והלאומיות אמרו את דברם. הפעם גם צה"ל והרמטכ"ל חתומים על המתווה. אם הממשלה תשנה מילה אחת במתווה הזה, זה כבר לא פוליטיקה. זו בגידה בכל חייל שמגיע לבקו"ם. במתווה יש סנקציות כלכליות משמעותיות על הישיבות. יש יעדי גיוס קבועים בחוק ולא נתונים למשחקים פוליטיים. אם לא יעמדו ביעדים, אחרי שלוש שנים גם הסנקציות הפליליות יחזרו. יש פה עידוד משמעותי ליציאה לעבודה".

"התנאי המרכזי, הוא שלא ישנו בו מילה אחת. מראש הממשלה אין לי שום ציפיות. כניעתו אומנותו. אבל לא ייתכן ששר הביטחון יסכים לשנות אפילו אות מהמתווה. שר הביטחון, האיש שמאחורי גבו כתוב "מילה זו מילה", התחייב בפני הציבור שייתן גיבוי מלא למתווה של צה"ל ומשרד הביטחון. אם ישנו את המתווה, הוא נכנע. בנושא הזה, אסור להיכנע".

כזכור, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הכריעה במהלך ישיבתה בראש חודש תמוז האחרון כי על חברי הכנסת להתנגד לחוק הגיוס בנוסח המוצע על ידי הוועדה שהקים שר הביטחון אביגדור ליברמן, וכי אם החוק יעבור במתכונתו הנוכחית – עליהם לפרוש מהקואליציה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 00:55

וגיית "חוק הגיוס": הערב (ראשון) התקיים במעונו של חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי משה הלל הירש כינוס מיוחד, במהלכו דנו בשינויים הנחוצים אותם תדרוש דגל התורה לערוך בתזכיר החוק שנוסח על ידי הוועדה המקצועית במשרד הביטחון.

בכינוס השתתפו חברי מועצת גדולי התורה הגאונים רבי משה הלל הירש ראש ישיבת סלבודקה ורבי דוד כהן ראש ישיבת חברון, וכן הגאונים רבי אביעזר פילץ ראש ישיבת תפרח, רבי יגאל רוזן ראש ישיבת אור ישראל ורבי ברוך סולובייצ'יק ראש ישיבת תורת זאב. בכינוס השתתף גם עו"ד מנחם הבלין מקורבו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

בפני הנוכחים נשאו דברים יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני ומזכיר מועצת גדולי התורה הרב אברהם רובינשטיין, שכזכור מונו על ידי מרן רבי חיים קנייבסקי לעסוק בנושא הרגיש.

על פי המסתמן, יוחלט בכינוס להתנגד לחוק יחד עם שאר הסיעות החרדיות, וכן לגבש את רשימת השינויים ההכרחיים בחוק החדש.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 25 יוני 2018, 01:23

אני פה כתב:גבעתי: 4 בוגרי הפלוגה החרדית ׳תומר׳ בחטיבה סיימו היום קורס קצינים. אחד נכד של הרב עמאר

לדעת חכמי הפורום כולם נושרים. הכרחי כך, אין גזירה, אין גייסים, אין הכשלות, אין פיתויים, הכל בסדר והכל יהיה בסדר, כל האלפים הנם נושרים שפעם פשוט לא היו ועכשיו פתאום ישנם...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 25 יוני 2018, 01:27

עברי אנוכי כתב:
אני פה כתב:גבעתי: 4 בוגרי הפלוגה החרדית ׳תומר׳ בחטיבה סיימו היום קורס קצינים. אחד נכד של הרב עמאר

לדעת חכמי הפורום כולם נושרים. הכרחי כך, אין גזירה, אין גייסים, אין הכשלות, אין פיתויים, הכל בסדר והכל יהיה בסדר, כל האלפים הנם נושרים שפעם פשוט לא היו ועכשיו פתאום ישנם...

אדוני החמוד כשחוזרים על שקר הרבה פעמים זה לא הופך להיות אמת,
מי שלא רוצה להתגייס לא מתגייס כפי שהיה תמיד.
(לידיעתך: שקר הוא נשק של חלשים...)
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 01:30

יש יותר מתגייסים כי יש יותר אפשרויות למסלולים נפרדים. פעם הנושרים הללו או שקיבלו פטור, או שהיו ישיבות שרשמו אותם כאילו שלומדים.

תסתובב בליל שבת ברחובות בני ברק ביתר ואלעד ותיווכח שיש אלפי נושרים רח"ל שמקומם שם ולא אצלינו ברחובות...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 10:56

מכתב הדיינים.pdf
(141.93 KiB) הורד 63 פעמים
אם זה נכון מה שכתוב במכתב אני חוזר בי במה שכתבתי לעיל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 יוני 2018, 13:08

כנראה טעה בקובץ.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 25 יוני 2018, 13:08

או טעות באשכול...
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 13:15

מכתב הרבנים.jpeg
אכן טעיתי טעות חמורה, ואני מתנצל:

הקובץ הנכון:
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 14:11

ממה אתה חוזר בך.

(יש לי חשד שהמכתב הזה בא בעידוד של אנשים החפצים בפילוג, והוא נכתב עוד כשחשבו שדגל וש"ס הם בעד, ולכן הרגישו צורך לדרבן את אגודת ישראל להתחזק בדעתם נגד דגל וש"ס, וכך תגדל המחלוקת הפנימית בין יראי השם (ואולי אפשר לומר יותר מזה שגפני הכין להם פתיון מדהים שהם בלעו בלי לשים לב, בדומה לפתיון שכלב בן יפונה הניח למרגלים "ויהס כלב - ראו מה עשה לנו בן עמרם") ובסופו של דבר התברר שגם דגל (מסתמא גם ש"ס) הולכים ביחד עם החסידים ונסיון הפילוג לא צלח... בא נציב להם אתגר: כמו שכתבו מכתב רבנים לעודד את אגו"י, שיכתבו מכתב רבנים לעודד את דגל התורה. הרי הם אומרים אותו דבר! בקיצור: אין כאן גזירת גיוס אלא גזירת מחלוקת ופירוד. אני חוזר ואומר שאינני מדבר ח"ו על הרבנים החתומים אלא על מחתימיהם [בהנחה שהם באמת חתמו, כידוע בנושא מסויים לאחרונה שהיה מקבץ של יותר משלושים חתימות שבינתיים כל מי ששאלו הכחיש חתימתו])
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 14:14

אני חוזר בי מהנקודה שאמרתי שכל המתגייסים זה נוער נושר ולא נוער טוב שהגיע לצבא כתוצאה משכנוע של גייסים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 14:17

חשוב להדגיש שהפיתויים אינם קשורים בכלל לחוק.
כמו שאלו שנופלים באייפון לא קשורים לחוק התקשורת ואלו שמדברים לשון הרע לא קשורים לחוק לשון הרע.

תהליך החקיקה בא להביא רק מטרה אחת: שמי שרוצה ללמוד יוכל ללמוד בלי הפרעה. ונא להפסיק לבלבל ולהכניס לנו עוד עיזים לחוק הזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי בשמים » 25 יוני 2018, 14:18

משולש כתב: כידוע בנושא מסויים לאחרונה שהיה מקבץ של יותר משלושים חתימות שבינתיים כל מי ששאלו הכחיש חתימתו])

אפשר לפרש?
סמל אישי של המשתמש
בשמים

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 14:23

משולש כתב:חשוב להדגיש שהפיתויים אינם קשורים בכלל לחוק.
כמו שאלו שנופלים באייפון לא קשורים לחוק התקשורת ואלו שמדברים לשון הרע לא קשורים לחוק לשון הרע.

תהליך החקיקה בא להביא רק מטרה אחת: שמי שרוצה ללמוד יוכל ללמוד בלי הפרעה. ונא להפסיק לבלבל ולהכניס לנו עוד עיזים לחוק הזה.

אתה טועה , ודאי שמי שרוצה לא מתגייס, אבל בפירוש היעדים של הממשלה מיועדים לצבא שמוטל עליו לגייס כך וכך לשנה, ובהתאם לזה הם מעבירים לכך תקציבי עתק לגייסים ולמסגרות וכו', כך שבמפורש זה לא מנותק מהחוק.

זה כמו להבדיל שיהיה ח"ו חוק שמשרד החינוך צריך להעביר כל שנה 5000 ילדים לחינוך ממלכתי ע"י שכנוע ופרסום וכו', גם אז היית אומר שזה לא גזירה כי מי שרוצה יכול להמשיך ללמוד. גזירה זה לא רק בכוח גם בשכנוע.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 יוני 2018, 14:35

טוב, נו, רוב הרבנים שייכים לעדה"ח הספרדית ועוד כמה מהפלג. דעתם ידועה וצפויה הייתה מראש על כל חוק וכל ניסוח שהוא.

אם יביאו לי רבנים שרשמית שייכים ל-ג' או לש"ס אז ייפתח מקום לדיון רציני, עד אז הכל כשגרה.

(המשפט האומלל הזה על שרוב המתגייסים הם עדינים וחמודים ויר"ש ותמימים שנפלו ברשת של גייסים לא ממש מתכתב עם המציאות, נראה שיותר נכון לומר שכמה רבנים תמימים נפלו ברשת הגייסים לפלג)
עלה זית

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !אניג

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 14:44

אני גם מפקפק בעובדה שהם אומרים שרוב המתגייסים הם תמימים, אך ככל שציבור החרדי תורם בחורים לצבא כך התיאבון שלהם גודל, ובחוק החדש הם כבר מדברים שבתוך עשור 40-50 אחוז מכל מחזור צריך להתגייס שזה ברור לא כולל רק את הנושרים, ומי יכול לקחת על עצמו אחריות, ומי בכלל בודק כל בחור שמתגייס אם הוא שבבניק או סתם כך בחור שקם יום אחד בלי מצב רוח אחרי שמהשגיח צעק עליו ואז פותה ללכת לצבא, מדובר בדיני נפשות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:27

אני פה כתב:
משולש כתב:חשוב להדגיש שהפיתויים אינם קשורים בכלל לחוק.

אתה טועה , ודאי שמי שרוצה לא מתגייס, אבל בפירוש היעדים של הממשלה מיועדים לצבא שמוטל עליו לגייס כך וכך לשנה, ובהתאם לזה הם מעבירים לכך תקציבי עתק לגייסים ולמסגרות וכו', כך שבמפורש זה לא מנותק מהחוק.

זה כמו להבדיל שיהיה ח"ו חוק שמשרד החינוך צריך להעביר כל שנה 5000 ילדים לחינוך ממלכתי ע"י שכנוע ופרסום וכו', גם אז היית אומר שזה לא גזירה כי מי שרוצה יכול להמשיך ללמוד. גזירה זה לא רק בכוח גם בשכנוע.

לא ולא,
היעדים הם לציבור החרדי: אם הוא לא יגיע ליעד יבוטל החוק. לצבא אין שום נ"מ אם יגיע ליעד או לא.
עד כמה שידוע לי גם תקצוב גייסים לא מופיע כלל בחוק.
אם אכן היו מעבירים חוק שצריך לשכנע חרדים לצבא, אזי ברור שזה חוק מסוכן וצריך להתנגד אליו. אבל מה לעשות שאין חוק כזה.

בעצם יש חוק כזה, ובהודעה אחרת אביא אותו בלי נדר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 25 יוני 2018, 15:31

אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:33

אחד ויחיד כתב:אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון

הודעתך אינה ברורה ולא ברור את מי אתה שואל.
בוודאי שאם בחור חרדי בגיל הגיוס ילך לעבוד או יצא לחו"ל או לא יגיש דיחוי וכהנה וכהנה הוא יגוייס בכפיה.
אבל בחור שלומד בישיבה ועומד בכללים, עדיין לא נמצא ה"רחמים" הזה, הר' רבי שאל "איפה רחמים" וגם אנחנו כולנו שואלים ביחד אתו:
"איפה רחמים?! איפה?!"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:36

הנה מי שתמך בהצבעתו לעידוד חרדים להתגייס לצבא:
קבצים מצורפים
ההסכם הקואליציוני עם ברקת מוקטן).jpg
ההסכם הקואליציוני עם ברקת מוקטן).jpg (113.2 KiB) נצפה 10657 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:37

נאלצתי להקטין את התמונה ובגלל זה יצא לא ברור, להלן הכתבות שהתפרסמו אז:

שוב: נציג 'עץ' חיים אפשטיין תמך בתקציב לגיוס חרדים
שלושה ימים אחרי שתמיכתו בהעברת תקציב לשח"ר נחשפה ב'בחדרי' - הצביע אפשטיין שוב בעד אישור התקציב במליאה • צפו בוידאו מההצבעה
אבי גרינצייג

לאחר שחשפנו כאן ב'בחדרי חרדים' בשבוע שעבר כי חיים אפשטיין, נציג מפלגת "עץ" בעיריית ירושלים, תמך בתקציב מיוחד לעידוד גיוס חרדים בפרוייקטים "חינוכיים" שונים של העירייה במהלך ישיבת ועדת הכספים של עיריית ירושלים לאישור סעיפי התקציב המיועד לשנת 2016, מתברר כי גם בהצבעה חוזרת שהתקיימה במועצה בשבוע האחרון - תמך אפשטיין בתקציב.
כזכור, בכתבה הקודמת שפורסמה בנושא, הסביר אפשטיין כי "הייתי בחלק קטן, לא הייתי בכל הישיבה, הייתי בחלק מהישיבה. אני זוכר כמו עכשיו. אני לא חושב שהצבעתי בעד התקציב הזה, למיטב זכרוני. הייתי נוכח בועדת הכספים וזה לקח הרבה זמן אבל באישור של זה לא הייתי לזכרוני".
מתברר כי שלשה ימים לאחר פרסום הכתבה, ביום חמישי שעבר, עלה התקציב המלא לשנת 2016 להצבעה לאישור סופי במליאת מועצת העיר, ושוב הצביע אפשטיין בעד התקציב הנ"ל בתוך ההצבעה על התקציב המלא.
עוד מתברר, כי כבר בהסכם הקואלציוני שחתמו במפלגת "עץ" עם ניר ברקת, נאמר כי הם מקבלים על עצמם את התוכנית שהציג ברקת לקראת הבחירות "תכנית ברקת 2013", שבמסגרתה התחייבו "נמשיך להשקיע בחינוך לערכים ולהעלות את שיעור המתגייסים לצה״ל, שכבר עתה גבוה במגזר הציוני ב-15% מהממוצע הארצי".
תגובתו של חיים אפשטיין לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה, ולכשתתקבל - תפורסם במלואה.

שוב חיים אפשטיין מצביע בעד תקציב לגיוס חרדים
צביעות אנשי עץ נחשפת. בעוד הם זועקים כנגד חברי הכנסת של הציבור החרדי שפעלו לתקן את חוק הגיוס לטובת הציבור. נציג עץ בעיריית ירושלים מציבע שוב ושוב בעד תקציב לעידוד גיוס חרדים
צוות מרכז החדשות

לאחר שבמהלך שבוע שעבר פורסם כי חיים אפשטיין נציג מפלגת "עץ" בעיריית ירושלים הרים את ידו בתמיכה לתקציב מיוחד לעידוד גיוס חרדים בפרוייקטים "חינוכיים" שונים של העירייה במהלך ישיבת ועדת הכספים של עיריית ירושלים לאישור סעיפי התקציב המיועד לשנת 2016. הצטדק מר חיים אפשטיין כי "הייתי בחלק קטן, לא הייתי בכל הישיבה, הייתי בחלק מהישיבה. אני זוכר כמו עכשיו. אני לא חושב שהצבעתי בעד התקציב הזה, למיטב זכרוני. הייתי נוכח בועדת הכספים וזה לקח הרבה זמן אבל באישור של זה לא הייתי לזכרוני".
נחמניאל סבן נציג ש"ס במועצת העיר ירושלים חשף כי בשבוע שעבר ביום חמישי, 3 ימים לאחר פירסום הדברים הצביע מר אפשטיין שוב לטובת תמיכה זו בהצבעה על התקציב השנתי לשנת 2016 של עיריית ירושלים שאושר בשבוע שעבר. כאשר לא ידוע על התנגדות או הסתייגות שלו שבהם ניסה איכשהו למנוע או לתקן את הדברים.
יצויין כי כבר בהסכם הקואלציוני שחתמו במפלגת "עץ" עם ניר ברקת נאמר כי הם מקבלים על עצמם את התוכנית שהציג ברקת לקראת הבחירות "תכנית ברקת 2013", שבמסגרתה התחייבו "נמשיך להשקיע בחינוך לערכים ולהעלות את שיעור המתגייסים לצה״ל, שכבר עתה גבוה במגזר הציוני ב-15% מהממוצע הארצי".
חיים אפשטיין היה נציג מפלגת "נצח" לכנסת שהוקמה ע"י הפלג הירושלמי קודם הבחירות שנערכו בתשע"ג, אך נמנעה מהתמודדות לבסוף, ומונה כנציג מפלגת "עץ" בבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים בהן נבחר נציג הציבור החילוני ניר ברקת, מיד לאחר הבחירות פורסם כי חיים אפשטיין, יהיה סגן ראש העיר בשכר וגם מחזיק תיק החינוך החרדי בעיר. זאת, בעקבות היענותו לכאורה לבקשת אנשי ברקת להמשיך עד תום המרוץ לראשות העיר כדי לסחוף קולות חרדים ממחנה משה ליאון. כפי שאכן קרה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 25 יוני 2018, 15:47

משולש כתב:
אחד ויחיד כתב:אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון

הודעתך אינה ברורה ולא ברור את מי אתה שואל.
בוודאי שאם בחור חרדי בגיל הגיוס ילך לעבוד או יצא לחו"ל או לא יגיש דיחוי וכהנה וכהנה הוא יגוייס בכפיה.
אבל בחור שלומד בישיבה ועומד בכללים, עדיין לא נמצא ה"רחמים" הזה, הר' רבי שאל "איפה רחמים" וגם אנחנו כולנו שואלים ביחד אתו:
"איפה רחמים?! איפה?!"

אוקי סליחה לא שמתי לב שההודעה לא ברורה עכשיו אני כבר לא יכול לשנות את זה
שאלתי היה בחור חרדי שיושב בישיבה ומגיש את כל המסמכים הרצוים לא ימצא את עצמו מגויס בכפיה נכון ?
עכשיו אתה אומר שבחור שיצא לחו"ל ולא סידר מסמכים זה בעיה באמת
אבל בחור שלא לומד בישיבה ורק עובד מובן מאליו שהוא צריך לעשות צבא
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 16:07

מופיע בחוק: הממשלה תפעל, בתקופת ההסתגלות
ובתקופת הקבע, להגדלה הדרגתית של מספר
המתגייסים בפועל לשירות סדיר ולשירות לאומי–
אזרחי )בסעיף זה – גיוס לשירות( מקרב תלמידי
הישיבות ובוגרי מוסדות החינוך החרדים.
)ג( לשם הגדלה הדרגתית של מספר
המתגייסים, תחליט הממשלה, בין השאר, על
יעדים שנתיים של גיוס לשירות, בתקופת
ההסתגלות ובתקופת הקבע, ועל אופן השגתם;
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 16:11

תוכל להצביע לי על מקור ללשון החוק בבקשה?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 16:14

כ-5,720 תוצאות ‏(0.25 שניות)
חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 19), התשע"ד-2014 - נוסח לפרסום ברשומות
https://www.knesset.gov.il/review/data/ ... ns19_7.pdf -
30 יוני 2015 ... ביטחון. ) תיקון. מס. ' 19. (,. התשע. ד". –. 2014. *. תיקון סעיף. 15 .1. בחוק שירות ביטחון ] נוסח משולב[, התשמ"ו. –. 1986. 1. )להלן. –. החוק העיקרי(,. בסעיף. 15. –.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 16:50

אני פה כתב:כ-5,720 תוצאות ‏(0.25 שניות)
חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 19), התשע"ד-2014 - נוסח לפרסום ברשומות
https://www.knesset.gov.il/review/data/ ... ns19_7.pdf -
30 יוני 2015 ... ביטחון. ) תיקון. מס. ' 19. (,. התשע. ד". –. 2014. *. תיקון סעיף. 15 .1. בחוק שירות ביטחון ] נוסח משולב[, התשמ"ו. –. 1986. 1. )להלן. –. החוק העיקרי(,. בסעיף. 15. –.

תודה רבה.
אכן לא מוזכר שהצבא צריך לעמוד ביעדים אלא "הממשלה תפעל להגדלה של מספר המתגייסים" הגדלת מספר המתגייסים תיעשה על ידי על ידי "יעדים שנתיים", זה הכל. לא גייסים ולא ציידים ולא "שלטונות צבא" שהומצאו כדי לעשות סלט בין הממשלה לבין הצבא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 יוני 2018, 16:53

מתוך מבקר המדינה:

חוק גיוס החרדים לצה"ל הסעיר את המערכת הפוליטית עד כדי חשש לפירוק הממשלה וכניסה למערכת בחירות ביוני, ואילו היום מפרסם מבקר המדינה כי מערכת הביטחון כלל לא עומדת ביעדי הגיוס של תלמידי ישיבות לצה"ל, כפי שהחליטה הממשלה ב-2013.

הביקורת העלתה כי חרף הפעילות של צה"ל בנושא, הפער בין יעדי הגיוס שנקבעו לבין הגיוס בפועל גדל מ-1.4% בשנת 2013 ל-11% ב-2016 - גידול של פי שמונה. "למרות שהממשלה וגורמים בכירים במשרד הביטחון ובצה"ל מקבלים החלטות בנוגע לקידום העמידה ביעדי גיוס תלמידי הישיבות - אלה אינן מתממשות", נכתב בדוח.

לפי הממצאים, רק בפברואר 2017 ובאיחור של 9 חודשים לאחר שצוות מקצועי הגיש לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, תוכנית רב-שנתית שכוללת אמצעי לקידום עמידה ביעדי הגיוס לשירות הסדיר ולשירות הלאומי-אזרחי, העביר השר את הצעת ההחלטה לאישור הממשלה. לפי המבקר, עד למועד סיום הביקורת הממשלה טרם דנה בתוכנית זו.

המבקר מעיר למשרד הביטחון ולצה"ל כי "מגמת הגידול בפער בין יעדי גיוס תלמידי ישיבות ובין הגיוס בפועל, עלולה להימשך גם בשנים הקרובות אם הגורמים הרלוונטיים לא יפעלו כנדרש לקידום העמידה ביעדים שנקבעו". יתרה מכך, "נוכח פסיקת בית המשפט העליון (לקדם חוק גיוס חדש עד אוגוסט - י.א), ניצבים כעת בפני הממשלה ומערכת הביטחון אתגרים חדשים בשל הצורך להתאים את המערכות השונות להסדר חדש שיקבע המחוקק, או להתאימו בתוך פחות משנה להיקף מתגייסים מקרב תלמידי הישיבות שצפוי לגדול משמעותית".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 26 יוני 2018, 13:15

מכתב לליברמן בענין גיוס הקנאים
קבצים מצורפים
מכתב ועד בני הישוב הישן עבור ליברמן.pdf
(929.12 KiB) הורד 67 פעמים
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 26 יוני 2018, 13:19

ליברמן בטח לא יושן עכשיו בלילה.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 26 יוני 2018, 14:21

לב טוב כתב:ליברמן בטח לא יושן עכשיו בלילה.

דווקא היו שמועות פעם שהצבא רוצה לתת פטור גורף לתושבי מאה שערים מסיבותיו
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 26 יוני 2018, 14:46

דודגדול כתב:

נו, באמת.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 26 יוני 2018, 14:49

אומרים שישיבת דושינסקיא מקבלים פטור אוטומטית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 27 יוני 2018, 16:57

דודגדול כתב:

גם היו שמועות שהפציצו את איראן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 28 יוני 2018, 11:26

חבל, חבל, חבל!!!

מכירים את הסיפור עם זאב זאב זאב?

ובכן, כל אלו שגרונם כבר ניחר מזעקות על גזירת הגיוס, ומפגיזים 100 מיילים בכל יום את עם ישראל - כשמגיע רגע האמת, יש קול ענות חלושה.

הסיפור עם הבחורה החרדית בצפת שנעצרה, נראה כרגע סיפור אמיתי לחלוטין. בת ישראל כשרה, בית חרדי, שלחה טפסים - והנה נעצרה.

ומה קורה עכשיו? הם מנסים לספר/לזעוק/להקים זעקה, על הדבר בפונטים שונים ומשונים, במאה מיליון סימני קריאה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - כי הפעם, הפעם זה ממש אמת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אבל הם עצמם מקלקלים את המערכה (תרתי משמע).

כי אם היו שומרים את קריאות ה"זאב" "זאב" למקרים אמיתיים, לבחורים שבאמת הוציאו אותם מהיכלי הישיבות, ולא שלפו אותם ממכוניות בדרך לאילת - הרי שהפעם הזעקה על מעצר בת ישראל - היתה באמת מהדהדת ואולי גם משפיעה.

אבל כשהנשק של "כל הגולה תבער כמדורת אש" משומש בכל יום 5 פעמים גם בסיפורים שלא היו ולא נבראו - למה שיקבלו ברצינות גם את הסיפור הזה.

הוי אומר שהם עצמם, אותם זועקים שמקימים קולות מלחמה בכל יום, אותם מחרחרי ריב שיודעים טוב יותר מגדולי ישראל מה טוב לעם ישראל, אותם ממשיכי עדת קורח ועדתו שעושים מה שעושים ללא הוראה מרבותיהם - הם עצמם מקלקלים את כלי המלחמה ש-ל-ה-ם.

וחבל מאוד שכך. כי פעם היו לעם ישראל שלוש דרכים להצלחה נגד האויב: דורון, תפילה ומלחמה.

את דרך המלחמה הם קלקלו.

כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 28 יוני 2018, 12:36

ביטחון כתב:כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.

הלא רואה אני שאתה כן מאמין.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 28 יוני 2018, 12:39

חזן כתב:
ביטחון כתב:כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.

הלא רואה אני שאתה כן מאמין.

במקרה זה אני יודע מידיעה אישית, לא מסימני הקריאה שלהם
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2018, 20:57

אכן איננו חיים מהם ולא מהמונם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 יוני 2018, 21:14

כבר שוחררה בלילה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 28 יוני 2018, 23:43

שמעתי שלא שוחררה לביתה, אלא למעצר פתוח
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 29 יוני 2018, 00:16

איני מכיר את הסיפור הנוכחי ואם כבר הסתיים או שטרם הסתיים
אך תמיד כשאני שומע את סיפוריהם על גיוס
מתעורר בי ספק אחד:
האם הם עדיין צועקים זאב זאב ועדיין אין זאב
או שמא באמת הגיע הזאב והם צועקים וכבר לא מאמינים להם...

וכבר רימז לזה מר ביטחון בתגובתו
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 29 יוני 2018, 02:53

דרמה במרכז החדשות:
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.
אכן שוב מדברר שחבורת שקרנים מנסה לרמות ולשקר
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 29 יוני 2018, 11:37

עם כל הכבוד, אני לא מאמין למילה של מרכז החדשות כמו שאני לא מאמין למילה של במערכה.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 13:10

מדהים ממש...
אשכול על גזירת הגיוס... ולא גומרים להתעסק בדברים טפלים...
איזה קו נייעס יותר שקרן, האם הרב הספרדי ההוא נכנע ללחצים של נכדים ומאפיונרים, או שרימו אותו קנאים הזויים, האם בחצר ההיא העסקנים שולטים או שמא דווקא בחצר ההיא.
כמובן שמכך נולדים גם סברות שקשה להאמין שמישהו באמת מאמין בהם, כמו זו שלפני כמה הודעות, שבעצם היה צריך להלחם עכשיו, אבל אי אפשר כי כבר התקלקלה המלחמה, וההם אשמים ולכן אין ברירה אלא להשלים ורק להתפלל ואולי לתת דורון... ויש להמשיך את הסיפור הילדותי על הזאב, שאפילו אחרי שכבר ראו שבאמת בא זאב מחליטים לא להלחם ולהבריח אותו ובמקום זה החליטו להתנפל על הרועה...וכו' וכו' הגיונות מרשימים..
אולי שוב נתאפס כולנו ונחזיר את הדיון למסלולו,
מוסכם מצד אחד שבשנים האחרונות יש מגמה מוצהרת מגובה בחוקים כתובים שכל הזמן עולים על הפרק לגייס כמה שיותר בני ישיבות, במסגרת דאגתם "לכווץ את החרדיות", ולצורך זה הקימו מגוון אמצעים רבים ושונים מתוקצבים בסכומי עתק, ומפועלים על ידי אנשים מבפנים ומבחוץ, וכן מוסכם שיש אלפי מתגייסים כשרק לפני כמה שנים היו עשרות בלבד. מוסכם שששים שנה הבג"ץ דחה את כל העתירות...
ומוסכם מצד שני שבינתיים בחור ישיבה רגיל בישיבה רגילה ומוכרת שלא קרתה לו שום תקלה - אין לו סיכון לגיוס. ושכעת יש בעיה בגץ פסל את ההסדר שהיה כל השנים.
צד אחד מתריע שיש כאן כיוון והסתגלות וכך זה מתחיל ועוד שכל אחד הוא יקר, וכן מדובר בהחלט גם בבחורים טובים אמנם לא אשכנזים מההערים הגדולות והישיבות החשובות, ושכבר אנחנו מסתגלים למכסות ויעדים ומחלחלת לה לאט ההסכמה לגייס את כל המסכנים שלא לומדים ממש כל היום. העסקנים מונעים משיקולים אחרים ולא עניניים וחלק מהם כבר לא רואים את עצמם חרדים כפי שראה את עצמו חרדי לפני עשרים שנה, הם פושעים בשליחותם, וגם המינויים והלגיטמיות של גדולי ישראל כאלו או אחרים מושפעים מאד על ידי עסקנים ואנשי ממסד הפועלים משיקולים זרים. הבגץ פסל אחרי ששים שנה של דחיה גם בעקבות החולשה שזיהה אצלנו ושיתוף פעולה שהביא את הצבא לומר שיכול ורוצה לגייס חרדים.
וצד שני טוען שכל המתגייסים זה במקרה שבדיוק בשנים האחרונות ורק בגלל האינטרנט נהיו לנו פתאום אלפי שבבניקים שאז היו ברחובות והיום כבר לא נשארו ברחובות כי כולם בצבא ברוך ה'. ונכון שיש מגמות מוצהרות ומתוקצבות, אבל יש לחברי הכנסת שלנו פתרונות סודיים גם לעתיד, והכל צריך להיות בשקט, והמוחים מקלקלים, ודווקא הם הנם בעלי אינטרס להשתלט בעצמם. והכל מגובה בהתייעצות רצינית עם גדולי ישראל המוכרים מאז ומעולם ללא שום שיקולים אחרים, וכל מי שטוען אחרת אף פעם לא היה נחשב גדול. הבגץ פוסל והכריע בענין בשנים האחרונות, בגלל שהדברים הבשילו במערכת המשפטית, והציבור החרדי גדל מאד, ואין שום קשר לרפיון במאבק..
זה עיקר הדיון, ואפשר לנהל אותו בתרבותיות להביא מסמכים עובדות מחקרים סברות ישרות לשאול שאלות עניניות, ולא רק לצטט אינטרנסטים רדודים משני הצדדים לחרף ולגדף לכנות כינויים ולהפריח סיסמאות.
אני שייך לצד הראשון, ואתנדב שוב לנסות להתחיל דיון עניני ולשאול שאלה שהיא לדעתי ענינית, מתוך סדרה של שאלות עניניות שאשמח לשאול אם יהיו מי שירים את הכפפה.
מי יוכל בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין החוק המוצע שיש רושם שעסקנים בדגל התורה מגבים אותו במדה מסויימת, ובכל אופן לא נלחמים בו. לבין חוק לפיד, עם עצרת המליון הקריעה והאזיקים? אפשר בבקשה תשובה ענינית?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 29 יוני 2018, 13:47

בחוק המקורי נקבעו סנקציות פליליות למי שלא מתגייס, לאמור: לומד תורה = פושע.

לכן ראה מרן הגראי"ל, לשמו ולזכרו תאוות נפש, לקבוע עצרת לתקן את חילול ה' הנורא שיצא מהחוק.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 29 יוני 2018, 13:55

אתה כותב ומתבטא יפה מאוד, ואני כאחד ששייך לא לצד זה ולא לצד זה עומד מהצד ומתבונן ולא יכול להפריח ממוחו את הזיכרונות ממראה ההתפרעויות של מגזר מסויים ברחובות קרייה תוך גרימת נזק אמיתי לכל כך הרבה אנשים, פשוט סתם. אני אישית נפגעתי וניזוקתי איזה ערב באופן בל יתואר מהתפרעות כזו ואיני יכול להרחיב. על פניהם של הילדים המתפרעים אף פעם לא ראיתי משום מה ''דאגה'' כנה לעתיד בחורי הישיבות הספרדים בערי הפריפריה. בפרסומים של הפלג הזה זיהיתי יותר ציפייה דרוכה למשהו רע שכבר יקרה כדי שנוכל לומר ''אמרנו לכם''. מאידך מעודי לא התחברתי לשיטת העסקנות הליטאית של דגל התורה. מחד, מה שהתקשורת החילונית עטה על ההפגנות האלו בסיקור כה משמעותי, קצת מוכיח לנו כמה טוב השירות של ''מקדשי ה''' עשה לנו... מאידך, לא לעשות כלום, גם לא לעניין. האם בכל שנות ההיסטוריה שלנו בגלויות השונות התנהגנו בפראות תוך גרימת נזק סביבתי ואישי לכה הרבה אנשים, ולו בגזירות הקשות ביותר? וודאי שלא, אז מה, יהודים יקרים השתנה כאן? האם בגלל שאנו במדינה ''יהודית'' מותר לנו לעשות מה שבא לנו ? האם ספו תמו הלכות בין אדם לחבירו? נזיקין? האם מותר לצער אנשים? ואנא אל תענו לי למה בהלוויות כן חוסמים כבישים, וגם אל תביאו ראייה מהנכים, עוד אמירה מקוממת סתם. (סתם, הראייה מההלוויות, כשמאה אף איש צועדים ברחוב כי שם מקיימת לוויה, הרי שחייבים לחסום כביש, אבל כשעשרים ילדים שאין להם שום עול בחיים ושום בעיות החליטו פשוט להציק לאנשים ולמרר להם את החיים ע"י חסימת כביש ועוד לקרוא לזה ''קידוש ה'''... אז אם דיון ענייני, אהלן וסהלן, אבל אם מחוץ לדיון הענייני היה כאן צהלה לנוכח סבלו של הזולת, דבר שנוגד לגמרי את הד.נ.א. של העם היהודי, אז איך אתם מבקשים דיון ענייני?
הנה עכשיו יש חוק חדש, ונניח שהוא גרוע מאוד, נו, אז מי המנצח כאן, הפלג הירושלמי? את מי ואת מה אתם רוצים לנצח?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 14:30

איני יודע בדיוק לאיזו הפגנה נחשפת וכמה רגעים בדיוק שהית שם שהספקת לאבחן בדיוק את הכוונה של הילדים והמבוגרים והמארגנים ושל כל אותם עשרות אלפים ואולי עוד רבים ששותקים מכל מיני סיבות אבל מגבים את ההפגנות הללו.
מלבד ההפגנות היו עוד כינוסים ועצרות ותפילות שהתקשורת החרדית התעלמה לחלוטין ורק האתרים והצהובונים דיווחו והגזימו בדיווחים שלילייים בלבד, ההפגנות בדרך כלל היו מול מעצר של עריקים ולדעת רבותיהם של המפגינים הם היו מוכרחות ומועילות, גם בכך שהצבא לא מעיז לעצור כמעט אף פעם אלא באקראי, הועילו להשאיר את הדבר על סדר היום ולעודד את העצורים, ובכלל מי יודע מה היה ללא ההפגנות אולי הבג"ץ לא היה צרך לפסול את החוק, כי היו "התכליות מתקיימות" והציבור החרדי אכן מתבולל באמצעות הצבא בקצב מהיר יותר, וצבא ההיתוך כבר היה הופך ללגיטימי. בדרך כלל באותן הפגנות שאני השתתפתי לא היתה אלימות וכשהיתה היא אף פעם לא התחילה מהמוחים אלא מברוטאילות של השוטרים כשפתחו את הכביש. מי שמאמין שזה יותר חשוב ממלחמה על החיים לא יכול להסתפק במחאה סמלית. יש ששואלים בהקשר הזה שאלה מה היה קורה אם היו מבעירים את רחובות ניו יורק בתחילת שנות השואה ולא היו מסתפקים בהפגנות שקטות, אולי האמריקאים היו עושים משהו כמה שנים קודם, אני לא בטוח שאני מסכים עם ההשוואה, רק בתור דוגמה שלפעמים לא מתאים הנימוס. מתיתיהו ובניו הרגו אנשים ולא רק חסמו כבישים, ובכל העמים כשהיה משהו חמור במיוחד והעם התקומם, זה לא היה באמצעות הפגנות סמליות אלא במאבק נחוש, כך היה גם בגזירת גיוס בנות, רק שכל הציבור שהיה אז השתתף או לפחות גיבה, לכן השלטונות הבינו מהר, וחיפשו בעצמם את הסולמות. ואפשר להביא דוגמאות למכביר, הפגנות השבת לפני 35 שנה בבני ברק היו סוערות מאד עם פצועים ומרדפים וכך גם הפגנות הקברים ביפו בהם השתתפו גדולי בני ברק, נעצרו שם כל שבוע אנשים והיו מכות למכביר. הכל תלוי באיזו חומרה אתה מסתכל על הדברים. החוסמים את הכבישים ורבותיהם משוכנעים שמדובר בגזרת כליה, וגדול המחטיאו יותר מההורגו.
לא כל דבר נמדד לפי מאמרים עיתונאיים חילוניים ולא מפיהם אנו חיים. אני לעומתך בטוח שחילול ה' הגדול ביותר נגרם בגלל רוקדי המה יפית, אותם חרדים שאיבדו זהות ואוטנטיות, ומנסים להשתלב בישראליות המנוכרת, ולהתחנף לאליטות ההומאניות שהשתלטו כאן על הציבור הרחב, ברור שהחילוניים בזים לכל החרדי-מחמד הללו.
אולי אם כולכם הייתם משתתפים לא היה צורך בכל כך הרבה הפגנות כל כך הרבה זמן? זו למשל שאלה מיותרת, כי אי אפשר לענות עליה ואף אחד לא יכול לדעת מה היה אילו, כל אחד יכול לחשוב מה שרוצה, ואין כל כך מה להתדיין על כך, אני רק מעלה את הנקודה שעליה גם צריך לחשוב מי שכל כך מפריעים לו ההפגנות...
בכל צד ובכל אדם יש לפעמים תאוות הניצוח, וגם כאן כנראה הדבר קיים בשני הצדדים. יש שיטענו למולך שכל השיקול עכשיו של עסקני דגל התורה כלפי המצב הנוכחי הוא רק שלא יגידו שהפלג צדקו. אני רוצה להרגיע את כולם עד שהגאולה בב"א, אף אחד לא יידע בוודאות מי צדק, מה שלא תמיד יהיה אפשר לטעון מה שרוצים. ולכן הדיון על הניצוח לא חשוב.

מה לגבי ההבדלים בין החוקים?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 14:39

עלה זית כתב:בחוק המקורי נקבעו סנקציות פליליות למי שלא מתגייס, לאמור: לומד תורה = פושע.

לכן ראה מרן הגראי"ל, לשמו ולזכרו תאוות נפש, לקבוע עצרת לתקן את חילול ה' הנורא שיצא מהחוק.

בבקשה אם תוכל להראות, היכן הם הסנקציות הפליליות שהיו אז שאין בחוק זה.
לפי הנתונים שקראתי
בחוק לפיד היה כתוב שאם לא עומדים ביעדים חלה חובת שירות רגילה על השנתון הבא בלבד (ולזה קראו אז סנקציות פליליות),
ובחוק המדובר כעת כתוב שאם לא עמדו ביעדים חלה חובת שירות רגילה גורפת על כולם (ולזה קוראים עכשיו סנקציות פלילות).
תקן אותי אם אני טועה, אבל נראה שעכשיו הסנקציות הפליליות חמורות יותר (מלבד הסנקציות הכלכליות שהתווספו עכשיו ולא היו אז).
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 29 יוני 2018, 14:53

אבל זה קצת סוג של ויש להקשות בדוחק, כל הגזירת הגיוס הזאת, ככה זה מריח לכל כך הרבה אנשים, ואולי הם צודקים? האם כל הנתונים שגאוני הפלג הירושלמי מפלפלים בהם אינם ידועים לעושים במלאכה שיש להם וותק וניסיון בעסקנות כבר כה הרבה שנים? ועכשיו תאמרו שגם גפני וליצמן רוצים לחלן אותנו, אז באמת, אם זו הרמה, אז גוט שבת והיה נעים מאוד, או שלא , תלוי מה רמת הסבל שחווית מההתפרעויות של הילדים האלו. וההשוואה לגזירת גיוס בנות, נו שוין. אבל אנא, להוריד את מפלס השנאה והקיצוניות. אם ר' עברי אנכי הקשבת פעם לקוו המערכה ונחשפת לעומת הארס והשנאה שמה כלפי כל מה שאינו חושב ועושה כמוהם, לא היית זורק כאן את החבל ל''דיון ענייני''..
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 15:32

הקשבתי מעט לקו במערכה, יש שם דברים שאני לא אוהב, אבל ברור שאתה מסתכל על זה יותר חמור כי חלק מהדברים שלדעתי הן עובדות פשוטות לדעתך הם השמצות או קנאות, וכאמור כבר היה עלי לזרא ההתבוססות המיותרת הזו בקטנות. כאילו הכל תלוי אם קו במערכה קיצוני מדי, או מרכז החדשות לא יודע להוציא מילת אמת אחת, ושאר טענות של הצרכנים הקבועים של קווים אלו, מצד זה ומצד שני.
מדוע אני צריך להסביר את המהלכים התמוהים בעיני של גפני וליצמן, מדוע זו בעיה שלי, אם הם חושבים ועושים דברים שלדעת רבותי (שתמיד היו חלק מהנהגת הציבור) הנם איוולת במקרה הטוב ושיתוף פעולה עם גזירת שמד במקרה הגרוע, מה נפק"מ אם הם עושים זאת בזדון, ברשלנות, בטיפשות, או בעוורון, מחמת נגיעות מחמת שכרון כח, או מחמת חלישות רוח, האם הם שבוים בקונצספציה, לא מסוגלים להודות שטעו והטעו, האם השתנו, הושפעו, או אולי הציבור השתנה וזה מה שהוא רוצה מהם, מדוע זה עניני בכלל?.
מדוע אין קושיה עליהם איך יתכן שרבנים שהיו לצידם בוועדת הרבנים של דגה"ת כל השנים בזמן הרב שך והרב אלישיב כמו הגר"ש דויטש ושאר גדולי ישראל שסבורים כמוהו (ומצויים בפרטי הפרטים לפחות כמו גדוליהם). האם הם סתם מחפשים צרות? סתם הקריבו את כל מעמדם ושלוות נפשם רק בשביל דאגות שווא הזויות? האם גפני וליצמן יודעים להחליט יותר טוב מכולם מתי זה הרע במיעוטו ומתי זה שיתוף פעולה חמור עם גזירת שמד. האם יותר מגוחך לומר שגפני וליצמן טועים ומטעים למען הישרדותם הפוליטית, מאשר לומר שהגר"ש אוירבאך זי"ע עשה הכל רק בגלל השתלטות על עיתון? איך יתכן שעשרות אלפים, ביניהם אלפי תלמידי חכמים, וגדולי תורה רבים איבדו בהם את אמונם, הכל סתם כך? הכל לדעתך רק בגלל הגוזמאות של קו במערכה?
בכלל כל הגישה הזו שהכל אמור להפתר בידי חברי הכנסת ומה שהם יכולים לעשות זה המקסימום האפשרי, זו גישה חדשה, עד לפני עשר שנים כולם ידעו שהכנסת זו רק אחד האפיקים של פעילות הציבור החרדי למען עם ישראל ולמען התורה ושהחילונים צריכים להסתדר איתנו לא פחות ממה שאנחנו צריכים להסתדר איתם, וחלק מהענין זה מאבק ציבורי פוטנציאלי או פעיל, האם אתה באמת לא מרגיש שהתפיסה השתנתה לגמרי, מגדלים כאן דור שלם שמאמין באמת ובתמים שאף פעם לא היו הפגנות! שצריך כאן רק דרכי שתדלנות, שכל הזמן צריכים רק לחשוב איך לא להרגיז את הנאורים. זה אף פעם לא היה כך. זה דבר חדש. זה לא כך גם בגלל שזה לא עובד כך בדמוקרטיה, וזה לא כך גם בגלל שאין כאן דינא דמלכותא, והיו זמנים וענינים שבהם אפילו כלפי הגויים שברו את הכלים (ולפעמים היו צריכים לעשות ולא עשו - כפי שאומרים בשם החפץ חיים על השמד ברוסיה)
מדוע שאלה פשוטה וחדה על החוק החדש, נחשבת אצלך פילפולים וקושיות בדוחק. האם אתה לא מבין שאתה שבוי בתעשיה שלמה של השתקה והכחשה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יוני 2018, 15:56

עברי אנוכי כתב:
עלה זית כתב:בחוק המקורי נקבעו סנקציות פליליות למי שלא מתגייס, לאמור: לומד תורה = פושע.

בבקשה אם תוכל להראות, היכן הם הסנקציות הפליליות שהיו אז שאין בחוק זה.
לפי הנתונים שקראתי
בחוק לפיד היה כתוב שאם לא עומדים ביעדים חלה חובת שירות רגילה על השנתון הבא בלבד (ולזה קראו אז סנקציות פליליות),
ובחוק המדובר כעת כתוב שאם לא עמדו ביעדים חלה חובת שירות רגילה גורפת על כולם (ולזה קוראים עכשיו סנקציות פלילות).
תקן אותי אם אני טועה, אבל נראה שעכשיו הסנקציות הפליליות חמורות יותר (מלבד הסנקציות הכלכליות שהתווספו עכשיו ולא היו אז).

בחור הנוכחי לא כתוב שכולם יתגייסו אם לא עומדים ביעדים, אלא שהחוק הקיים בטל. וצריך לעשות חוק חדש. כך שמעתי מפורש משרת המשפטים שאמרה שגם אם לא יעמדו ביעדים יש עוד שנה אח"כ זמן לחוקק חוק חדש.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 16:09

גם בחוק לפיד היה אותו דבר שהפטור לשנתון ההוא בטל וממילא יתגייסו.
וגם אז אפשר היה לחוקק חוק או תיקון אם זה היה קורה.
נראה לי שלא כל כך קשה למצוא את לשון תזכיר החוק. אין הגיון לסמוך על שרת המשפטים המתגוששת עם לפיד על הקרדיט, מי הצליח לשנות אותנו.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יוני 2018, 16:12

בחוק לפיד היה כתוב מפורש שכולם יהיו חייבי גיוס, ופה זה לא מוזכר כלום רק שהחוק בטל, מה כ"כ קשה להבין.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 16:49

בחוק העכשווי יהיה כתוב במפורש שהסעיפים המיוחדים לבני ישיבות פוקעים לגמרי אם לא יעמדו ביעדים ואם כן באופן אוטמאטי חוזר החוק הכללי וחלה חובת שירות לאחר שנה על עשרות אלפים בני כל הגילאים.
ובחוק לפיד כתוב שיהיה כתוב בחוק ששנתון מסויים בלבד שלא עמדו ביעדים, תחול עליו חובת שירות לאחר חצי שנה.
אם החוק הנוכחי פוקע זה אומר חובת שירות לכולם מגיל 18, ואפשר לנסות לחוקק תיקונים שוב לכל הגילאים וכו'.
גם בחוק לפיד (שזה רק לגבי אותם 3000 או 4000 בני 21 (מלבד 1800 עילויים) של אותו שנתון שלא עמדו ביעד כשהיו בני 21) יהיה אפשר לקרוא להם לאחר חצי שנה - בהחלט אפשר בחצי שנה לתקן את הסעיף קטן היחיד הזה.
כל מי שלא טומן את הראש בחול מבין שעיקר ההבדל שאז היינו באופוזיציה ועכשיו אנחנו בקואליציה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יוני 2018, 16:55

עדיף שתשקיע את הראש שלך בפלפולים בגמ' ולא בפלפולי סרק בחוקים של הכנסת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 17:23

נכון עדיף לא לחשוב, לא לבדוק, לטייח, כך כנראה עושים החכי"ם.
לפחות כל אלו שאין להם כח לבדוק ולחשוב, שלא יגידו דעה, ולא יבקרו וישמיצו את אלו שכן יודעים ובודקים ופותחים את העיניים ולדעתם מדובר במאבק כולל על נפשנו,
ובאמת לא משנה סנקציות כאלו או כאלו, הכל אותו דבר נורא ואיום.
מה שצריך זה לומר לאדונים הנכבדים לא ולא. לא יהיה שום שיתוף פעלה עם שום תכנית שלבים להטמיע אותנו, ולא משנה באמת בדיוק באיזה נוסח.
ואם הם יבינו שאנחנו רציניים, הכל יסתדר כמו שהסתדר 60 שנה.
הם כבר ימצאו את הסולם, צבא מקצועי או משהו אחר.
בהצלחה,
לא צריך להודות על טעות, ולא כלום. רק להתעשת מעכשיו, אפשר לתלות את זה במה שרוצים זה לא משנה...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יוני 2018, 17:31

כל גדולי ישראל מכל החוגים אחזו שאין לשום בחור להתגייס, רק יש שאחזו שאם ילכו בדרך של מלחמה יש יותר סיכוי שהבחורים החלשים מערי השדה יפלו כי ההורים שלהם שלא ממש חרדים לא יתנו להם להיות פליליים, וזה נתון שאמור להישקל כל הזמן מה עדיף ואיזה נזק יותר יגרם אם ילכו באיזה דרך.

בכל מקרה תזכור היטב שלפי מצב הדור גם אם הבג"ץ והממשלה לא יכפו בשום דרך גיוס עדיין יהיו אלפי נושרים שילכו לצבא ולשאר מרעין בישין. ולאף אחד לא יהיה איכפת כי זה לא גזירה. שבת שלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 29 יוני 2018, 18:33

עברי אנוכי כתב:אני שייך לצד הראשון, ואתנדב שוב לנסות להתחיל דיון עניני ולשאול שאלה שהיא לדעתי ענינית, מתוך סדרה של שאלות עניניות שאשמח לשאול אם יהיו מי שירים את הכפפה.
מי יוכל בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין החוק המוצע שיש רושם שעסקנים בדגל התורה מגבים אותו במדה מסויימת, ובכל אופן לא נלחמים בו. לבין חוק לפיד, עם עצרת המליון הקריעה והאזיקים? אפשר בבקשה תשובה ענינית?

לפי חוק לפיד היה במקרה שלא עומדים ביעדים חל חובת גיוס על כולם חוץ מ1800 עילויים שזה בערך חצי מהבני ישיבות.
ושם זה ההבדל הגדול.
אפילו לפיד הבין שאין שום הגיון להשאיר את החלטת בג"ץ דאז, שחוק טל בטל ושכל הבני ישיבות יהיו עריקים, זה לא רציני.
לכן הוא עשה שאם לא יעמדו ביעדים יחול חובת גיוס על חלק מהציבור.
עובדה שגם הוא הבין שצריך לחוקק איזשהו חוק.
גם חוק טל שחוקק פעמיים לחמש שנים וגם תיקון 21 של החכי"ם החרדיים היה חוק זמני שמתבטל אחרי כמה שנים, ואפילו אם עומדים ביעדים.
כי כל אחד הבין שאח"כ צריכים דיון מחדש ויצטרכו חוק חדש, ואף אחד לא טען בחוק טל סנקציות פליליות.
גם בחוק הזה אף אחד לא חולם שישאירו אח"כ מצב שלא מחוקקים חוק חדש.
דרך אגב גם בחוק לפיד כשבאו העצניקים שאסור להתייצב מכיון שעוד 3 שנים יש את הגזירה, כבר הבין מרן הגראי"ל שדיה לצרה בשעתה.
ובאמת קרה הנס שממשלת לפיד נפלה אחרי זמן קצר ותיקנו את החוק.
ובנקודה של הסנקציות הכלכליות, כשאינם על בחור הספציפי שלא רוצה להתגייס אז זה שום דבר. כי כלבחור שרוצה יכול להמשיך ללמוד ואף אחד לא מכריח אותו.
זרך אגב כל החוק הזה עדיין לא נחקק וגם החכי"ם של דגל התורה אמרו מלכתחילה שזה טוב בכפוף לתיקונים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 יוני 2018, 18:42

מענין לענין: עוד מסופר שבגזירת הגיוס בנות היה פעם שכולם בממשלה הסכימו לגיוס והיה חסר רק את חתימתו של שר הפנים דאז שפירא, שהיה בחו"ל בתקופה זו שלח לו הגרי"ז, שכיון שמוצאו מסביבת העיר בריסק אם כן הוא כפוף להוראתו ומורה לו שישאר בחו"ל עוד שבוע ושאל ומכל מקום מה זה יעזור סוף סוף אחרי שבוע הוא יחזור, אמר לו הגרי"ז אף על פי כן ואחרי שבוע ביקש ממנו שיאמר שהוא חולה ויבקש אישור לעוד שבוע ואמר לו אם כן אין לדבר סוף ואמר לו אעפ"כ לכל הפחות שבוע זה ובינתיים קמה סערה ציבורית בארץ ובחו"ל והפגנות וכו' ונתבטלה הגזירה ושאלו להגרי"ז וכי ידע שכן יהיה ומעיקרא מה סלקא דעתך שהורה לו להישאר שבוע וכי סבור היה ששבוע יעזור ואמר שעלינו מוטל ההשתדלות לדחות כמה שאפשר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 30 יוני 2018, 21:49

אברומי כתב:דרמה במרכז החדשות:
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.
אברומי כתב:דרמה במרכז החדשות:

עם כל הכבוד לא מדובר כאן רק במרכז החדשות אלא במכתב מפורש שהוציא הרב פדידה על התרמית שאותם נוכלים עשו לו, וכן בנוסף התראיין הנכד שלו למרכז החדשות לספר על פרטי התרמית כמו כן הוא סיפר שהם ניסו לרמות אותו גם לבוא"לעצרת"שלהם השבוע והוא זרק אותם מהבית.
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 יוני 2018, 22:17

תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת
בחוק לפיד אם לא עומדים בידעים חל חוק הגיוס הרגיל רק על בני אותו שנתון למעט 1800 והחובה חלה לאחר חצי שנה. ובינתיים אפשר כמובן לתקן את הסעיף הקטן הזה.
בחוק הנוכחי אם לא עומדים ביעדים חל חוק הגיוס הרגיל על [b]כל השנתונים[/b] וצריך לתקן הכל. לא הבנתי כוונתך, יותר קל לתקן הכל מלתקן משהו קטן?
אין כאן שום הבדל משמעותי. לעומת זאת כאן יש מכסות גיוס קבועות בחוק, יש סנצקיות כלכליות אדירות שתפעלנה מנועי לחץ וניסיונות קשים על ראשי ישיבות, ועל כולם כאן יש שיתוף פעולה שלנו שבלעדיו הכל היה בסדר לדעת רבים וטובים.
גם אז שנפלה הממשלה לדעת רבים וטובים לא קרה שום נס אלא אסון שנהיה שיתוף פעולה לחוק התבוללות בשלבים, שיתוף פעולה שבלעדיו הכל היה בסדר. כפי שהיה שישים שנה, כשלא היה שיתוף פעולה.
אני שוב חוזר ואומר שבאמת אין שום הבדל בכל החוקים וכולם הנם מיועדים לבולל אותנו בשלבים עם כלים חזקים בשביל כך, וכל המהלכים האלו כולם יודעים שאין הם יכולים להתקיים בלי שיתוף פעולה וכך גם כתוב בהסברי הפרקליטות, ואפילו מוזכר בהחלטת בג"ץ. אם כן הפסיקו לשתף פעולה ובא לציון גואל.
[מיהרתי להגיב לפני ששוב יחזירו אותנו לדיונים על מכתבים והקלטות של רב כזה או רב אחר. מכתבים מזיופים או אמיתיים שנכתבו או לא נכתבו בגלל איומים או להפך.]
הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. זאת אומרת שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 30 יוני 2018, 22:53

לא הבנתי מה לא הבנת.
ברור שאם החוק מתבטל וחל גיוס על כל בני הישיבות, משהו שכל אחד מבין שזה לא מציאותי, אין לאף אחד אינטרס בזה.
זה דברים פשוטים שאז כל אחד מבין, שצריך שיהיה איזשהו חוק שמסדר את זה.
עובדה שאפילו ממשלת לפיד שר"י הבינה את זה.
למה אף אחד לא טען בחוק טל שיש סנקציות פליליות, מפני שאחרי חמש שנים ההסדר מתבטל?
אבל כשעושים הסדר שרק חצי מאותו שנתון, חייבים בגיוס זה כבר משהו שלא תמיד החילונים יסכימו לשנות, כי בעיניהם זה בר השגה ולכן ינסו לכפות את זה.
לגבי הטענה שהסנקציות יפעילו לחץ על ראשי ישיבות והם ישלחו בחורים לצבא, אין צורך להגיב על זה. זה טענה שרק מי שעבר תעמולה קיצונית מאמין לשטויות האלה של השיתופי פעולה וכו'.
מה שכתוב בהסברי הפרקליטות לא רלוונטי, כי ברור שכל אחד כותב לפי אינטרסים. (וכמו שאתם לא מאמינים לח"כ משה גפני וכו').
לגבי שיתוף פעולה כל הסיסמאות האלה שנילחם ולא נתייצב, זה לא מלחמה ולא כלום.
כל בר דעת מבין שהדבר היחיד שאם הכלל לא היו מתייצבים היה עושה הוא שזה נותן להם את כל הכלים החוקיים לעשות הכל בשביל להפיל בחורים.
אני לא יודע אם היעדים בדרך הטבע היו מתממשים, אבל אם כן, אין שום פגם לנצל את זה. וזה לא אומר שאנחנו לא כואבים על הנושרים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 30 יוני 2018, 23:18

מגוחך כל פעם מחדש לשמוע את הטענה כאילו עדיף שלא יהיה חוק - לא יפלו החלשים, האם הרי הראשונים שיפלו בהעדר חוק!
אתה רואה את בנה של מסעודה משדרות עומד בזה?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 30 יוני 2018, 23:41

...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 30 יוני 2018, 23:58

עברי אנוכי כתב:תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת
בחוק לפיד אם לא עומדים בידעים חל חוק הגיוס הרגיל רק על בני אותו שנתון למעט 1800 והחובה חלה לאחר חצי שנה. ובינתיים אפשר כמובן לתקן את הסעיף הקטן הזה.
בחוק הנוכחי אם לא עומדים ביעדים חל חוק הגיוס הרגיל על [b]כל השנתונים[/b] וצריך לתקן הכל. לא הבנתי כוונתך, יותר קל לתקן הכל מלתקן משהו קטן?
אין כאן שום הבדל משמעותי. לעומת זאת כאן יש מכסות גיוס קבועות בחוק, יש סנצקיות כלכליות אדירות שתפעלנה מנועי לחץ וניסיונות קשים על ראשי ישיבות, ועל כולם כאן יש שיתוף פעולה שלנו שבלעדיו הכל היה בסדר לדעת רבים וטובים.
גם אז שנפלה הממשלה לדעת רבים וטובים לא קרה שום נס אלא אסון שנהיה שיתוף פעולה לחוק התבוללות בשלבים, שיתוף פעולה שבלעדיו הכל היה בסדר. כפי שהיה שישים שנה, כשלא היה שיתוף פעולה.
אני שוב חוזר ואומר שבאמת אין שום הבדל בכל החוקים וכולם הנם מיועדים לבולל אותנו בשלבים עם כלים חזקים בשביל כך, וכל המהלכים האלו כולם יודעים שאין הם יכולים להתקיים בלי שיתוף פעולה וכך גם כתוב בהסברי הפרקליטות, ואפילו מוזכר בהחלטת בג"ץ. אם כן הפסיקו לשתף פעולה ובא לציון גואל.
[מיהרתי להגיב לפני ששוב יחזירו אותנו לדיונים על מכתבים והקלטות של רב כזה או רב אחר. מכתבים מזיופים או אמיתיים שנכתבו או לא נכתבו בגלל איומים או להפך.]
הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. זאת אומרת שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?

איזה למדן אתה משהו !!!!!באמת לא ברור למה עד עכשיו לא נהיתה מנהיג הדור !!!!
אדוני היקר לא צריך להסביר לא לך ולא לחבירך כלום!!!!!!!!!!!!!!למה אז ועכשיו לא וכל מיני שאלות שדומים לשאלות של קורח ועדתו בדיוק!!!
יש גדולי הדור הגר"ח שליט"א והגר"ג אדלשטיין להם הסייעתא דשמייא והרוח הקודש להכריע בשאלות והכרעות קשות כאלו אין לנו צורך בכלל לנסות לענות "לקושיות" שלך וחבריך ואנחנו לא גדולי הדור ואין לנו את הצורך להכריע בשאלות של הנהגת הדור.
בתפילה לקב"ה שתסור מהעדה הרעה הזאת ותחזור אתה וחבריך בתשובה שלמה.\
כל טוב
אברומי

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: moshe chaim, אני פה, דודגדול, המוזיקאי, חיובי, יוסים, יוסף בן יוסף, ירושלים של מעלה, עלה זית, עקיב'לה, פך שמן, שיך, שמעון ווייס ו־121 אורחים