! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, yehuda, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 15:11

קטןודל כתב:הופיע גליון חדש "זעקה ממזרח" ע"י העסקנים הנודעים לשבח ולתהלה "איגוד בני תורה ספרדים"
העוסקים יומם ולילה בעידוד גדולי ישראל הספרדים שליט"א להצלת בחורי ישראל מבני עדות המזרח משמד הגיוס

מצורף קישור להוריד את הגליונות.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

פעיל הפלג הספרדי בועז נקי נצפה נוסע ברכבת בסין. (מבייגינג לשנחאי) ככל הנראה הוא הלך לחפש "איפה רחמים"... (ישראל כהן).
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 15:13

בעקבות המודעה המזעזעת בדער איד, בה קרא עורך העיתון לקוראים להטריד את גדולי ישראל בא"י, הוחלט על פיטוריו של שמואל וידר מהעיתון ובמקומו ימונה משה יואל ווייס. (נקווה שווידר לא יפתח מפלגה חדשה אחרי שפוטר מהעיתון).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי כבוד הרב » 21 יוני 2017, 15:29

משולש כתב:בעקבות המודעה המזעזעת בדער איד.

תיקון טעות: דער בלאט.
דער איד הוא של פלג מהרז"ל שקיימו את העצרת, אולי הם ימנו את ווידער אצליהם...
כבוד הרב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 15:29

כבוד הרב כתב:

:lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 21 יוני 2017, 17:17

הפנטזיה החדשה: התגייס בגלל שהפגין נגד הגיוס

מה לא עושים בשביל להשמיץ את בני התורה. מהסיפור הבא שפורסם אתמול בחדשות 2 בשם אתר הצבא, ונקנה בשקיקה על ידי כל אתרי הפסולת השונים, לא ידענו אם לבכות או לצחוק. הסיפור מדבר על בחור בן 16, בן מאומץ עקב תסבוכת משפחתית קשה, שהיה שובב וחיפש להוציא את שובבותו, התפרע באחד ההפגנות נגד הגיוס לפני שלוש שנים, נעצר, ולאחר ששוחרר עמדו בפניו שני אפשרויות: להיות במעצר בית או להתגייס. הוא בחר להתגייס ושוחרר. סיפור מוזר זה, תפס את הכותרות אצל כל אותם נערי הפסולת: הפגין נגד הגיוס והתגייס. הידד. כמובן שכאן לא שואלים מי זה, ולא יודעים מי זה, ואת אף אחד זה לא מעניין. העיקר שיש כותרת מצחיקה.

לפי הסיפור – כפי שהוא מסופר, חייל חרדי לשעבר המשרת בגדוד החרדי 'נצח יהודה', התראיין לאתר צה"ל, וסיפר, איך "בזכות" ההפגנות נגד חוק הגיוס, הוא הגיע לצבא ומצפה לקריירה צבאית.

לדבריו כך לפי הצבא: "לפני שלוש שנים, לא יכולתי אפילו לדמיין שאהיה במקום שאני נמצא בו עכשיו", סיפר החייל. הוא גדל והתחנך בבית משפחת אומנה באחת מהשכונות החרדיות בירושלים, אחרי שהוריו, חרדים גם הם, התגרשו. "אך לא חדלתי לרגע להיות בקשר גם עם הוריי הביולוגים", הוא מדגיש.

חייו של רב"ט א', התנהלו כמו כל נער חרדי, עד שבגיל 16 וחצי קיבלו תפנית בלתי צפויה: "ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".

במהלך ההפגנה, החייל שכאמור היה אז בגיל 16 השתולל והפר את הסדר, הוא נעצר על ידי המשטרה ונלקח למעצר בן ארבעה ימים - מעצר ששינה את חייו. "מי שעצר אותי אמר לי שהוא רואה שעל אף שאני מסתובב בהפגנות ועושה שטויות, הוא מזהה שיש לי אש בעיניים ושעליי לקום ולעשות איתה דברים מהותיים וחשובים יותר", הוא נזכר. כשנכנס למעצר בית עמדו בפניו שתי אפשרויות - להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת "בני בינה".

"במהלך ימי המעצר יצא לי לשבת לבדי ולחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולאן אני רוצה להתקדם. לאחר ששוחררתי למעצר בית החלטתי בצעד אמיץ וחסר תקדים ללכת על האפשרות השנייה, ולהתחיל בהשלמת בגרויות והכנה לקראת שירות צבאי במכינה הקדם צבאית 'בני בינה'. אחרי חודשיים בבית, באתי להוריי והודעתי להם שאני רוצה להתגייס לצה"ל".

תגובת מקורביו של החייל לא הייתה אוהדת, אך הוא לא נתן לזה לשבור את רוחו. "אבא קיבל את ההחלטה בצורה קשה והתנגד לה", הוא משתף. "לאחר זמן מה דיברנו והוא אמר שהוא יודע שאינו יכול להתערב בהחלטות שאני מבצע בחיי, והוא ימשיך לשמור איתי על קשר. היום אנחנו מדברים, אבל הוא עדיין מתנגד באופן נחרץ לשירות הצבאי שלי, ומבקש ממני לעתים קרובות לעזוב".

נחסוך מהמאזינים ומהקוראים את החצי השני שזה כמובן כל העיקר בהמצאה הזו, בה הוא מהלל את הצבא ושזו שאיפתו וקיום פסגת חלומותיו.

ותקשיבו למלות הסיכום של מעלה הגירא בעקבות סיפור זה:

"נראה איפוא, כי ההפגנות המאורגנות, לעיתים מסוכנות למפגינים עצמם, שיכולים גם הם להתפתות ולהתגייס לצבא. כמו הבחור בסיפור הזה, לולא היה יושב על ספסלי ההיכל בישיבתו, לא היה מגיע כלל לצבא, ורק בשל עזיבתו את היכל הישיבה ומעצרו בהפגנה, שוכנע והתגייס". מדהים.

הסיפור המדומיין הזה שבא להשמיץ, חמור ביותר. כל אותם אתרי הפסולת שחוגגים על הכותרת שבגלל ההפגנה נגד הגיוס הוא גויס והפך לחייל, שוכחים שרק הם לפני כמה ימים ניהלו מלחמת עולם במתקפה נגד הרב יהודה רבי שהעז לומר שיש ציידים וגייסים, והנה ישמעו אוזניהם מה שפיהם מדבר: יש גייסים. אוהה יש. בחור שמשוחרר למעצר בית, ופתאום אומרים לו יש לך שני אפשרויות: "או להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת "בני בינה". מה זה אם לא פיתויים? מה זה אם לא ציידים?

מה פתאום ציידים. מה אתם כל היום מקשקשים. רק הודיעו לו שהוא יכול להשתחרר ממעצר לחלופת גיוס. רק הסבירו לו שרק בצבא יצא ממנו משהו. רק הראו לו כמה כיף יהיה לו בצבא. לא צדו אותו במלכודת, לא בכפיה. נקודה. כל מי שרוצה ללמוד ולומד 12 שעות ביממה, והתייצב בזמן כי קיבל זימון והצבא לא שכח במקרה לשלוח לו זימונים והוא אשכנזי טוב, לא כפו אותו להתגייס. חד משמעי.

אבל נכון שבתאוריה אין הסבר אחר זולת המציאות העגומה והעצובה שיש ציידים וגייסים, והרבה, עצם הסיפור הזה, הוא אפילו לא פנטזיה. נו באמת. בחור שהלך להפגין לפני שלוש שנים נגד הגיוס, לא בגלל שהוא נגד אלא כי זה מאבק של הציבור החרדי. בחור קטין בן 16 שישב בכלא ארבע ימים. בחור שהיה לו שני אפשרויות או להישאר במעצר או להיות בצבא. מישהו חושב להאמין לכזה סיפור מצוץ מן האצבע?

אבל הצבא יודע כלי מלחמה. הוא יודע שהכל מתחיל בפסיכולוגיה. רק אתמול פורסם שצבא מחפש פרסומאי גדול. הצבא יודע שכל סיפור שהם יספרו בעד הצבא או נגד בני התורה וק"ו כשזה מכליל את שניהם יחד באותו סיפור, יקנו אותו בשקיקה כל אתרי הביבין והפסולת המלוכלכים.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 21 יוני 2017, 17:19

משולש כתב:
קטןודל כתב:הופיע גליון חדש "זעקה ממזרח" ע"י העסקנים הנודעים לשבח ולתהלה "איגוד בני תורה ספרדים"
העוסקים יומם ולילה בעידוד גדולי ישראל הספרדים שליט"א להצלת בחורי ישראל מבני עדות המזרח משמד הגיוס

פעיל הפלג הספרדי בועז נקי נצפה נוסע ברכבת בסין. (מבייגינג לשנחאי) ככל הנראה הוא הלך לחפש "איפה רחמים"... (ישראל כהן).

תמשיכו עם הליצנות שלכם, לא יעזור לכם כלום, גדולי רבנים וראשי הישיבות שליט"א לעדת הספרדים עומדים מאחוריהם ותומכים בפעולותיהם חובקות זרועות עולם (תעי' בגליונות שלהם)
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 21 יוני 2017, 17:21

ועד כתב:

לא מבין ממתי אתם נהיים שומרים על בני עדות המזרח, נראה לי שהם מספיק מבוגרים ויודעים להסתדר מעצמם.

אכן, זה גליון עצמאי היו"ל ע"י עסקנים מבני עדות המזרח, בגיבוי הרבנים והראשי ישיבות שליט"א שלהם, כפי שתוכל לראות בגליונות שלהם.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 21 יוני 2017, 17:22

קטן ודל אתה כזה מתוק, שים לב אין כאן הכחשה מקצועית כלל וכלל, אלא סתם צעקות על זה שהתגלה לעין כל המצב של מי שנעצר, יש פה הודאה עצומה בסבל שאתם ממיטים על עצמכם. חמוד ומתוק להבא תביא חומר שיש בו יותר דברים לענין מאשר הכחשה משוללת יסוד
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 19:35

קטןודל כתב:הפנטזיה החדשה: התגייס בגלל שהפגין נגד הגיוס

מה לא עושים בשביל להשמיץ את בני התורה. מהסיפור הבא שפורסם אתמול בחדשות 2 בשם אתר הצבא, ונקנה בשקיקה על ידי כל אתרי הפסולת השונים, לא ידענו אם לבכות או לצחוק. הסיפור מדבר על בחור בן 16, בן מאומץ עקב תסבוכת משפחתית קשה, שהיה שובב וחיפש להוציא את שובבותו, התפרע באחד ההפגנות נגד הגיוס לפני שלוש שנים, נעצר, ולאחר ששוחרר עמדו בפניו שני אפשרויות: להיות במעצר בית או להתגייס. הוא בחר להתגייס ושוחרר. סיפור מוזר זה, תפס את הכותרות אצל כל אותם נערי הפסולת: הפגין נגד הגיוס והתגייס. הידד. כמובן שכאן לא שואלים מי זה, ולא יודעים מי זה, ואת אף אחד זה לא מעניין. העיקר שיש כותרת מצחיקה.

לפי הסיפור – כפי שהוא מסופר, חייל חרדי לשעבר המשרת בגדוד החרדי 'נצח יהודה', התראיין לאתר צה"ל, וסיפר, איך "בזכות" ההפגנות נגד חוק הגיוס, הוא הגיע לצבא ומצפה לקריירה צבאית.

לדבריו כך לפי הצבא: "לפני שלוש שנים, לא יכולתי אפילו לדמיין שאהיה במקום שאני נמצא בו עכשיו", סיפר החייל. הוא גדל והתחנך בבית משפחת אומנה באחת מהשכונות החרדיות בירושלים, אחרי שהוריו, חרדים גם הם, התגרשו. "אך לא חדלתי לרגע להיות בקשר גם עם הוריי הביולוגים", הוא מדגיש.

חייו של רב"ט א', התנהלו כמו כל נער חרדי, עד שבגיל 16 וחצי קיבלו תפנית בלתי צפויה: "ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".

במהלך ההפגנה, החייל שכאמור היה אז בגיל 16 השתולל והפר את הסדר, הוא נעצר על ידי המשטרה ונלקח למעצר בן ארבעה ימים - מעצר ששינה את חייו. "מי שעצר אותי אמר לי שהוא רואה שעל אף שאני מסתובב בהפגנות ועושה שטויות, הוא מזהה שיש לי אש בעיניים ושעליי לקום ולעשות איתה דברים מהותיים וחשובים יותר", הוא נזכר. כשנכנס למעצר בית עמדו בפניו שתי אפשרויות - להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת "בני בינה".

"במהלך ימי המעצר יצא לי לשבת לבדי ולחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולאן אני רוצה להתקדם. לאחר ששוחררתי למעצר בית החלטתי בצעד אמיץ וחסר תקדים ללכת על האפשרות השנייה, ולהתחיל בהשלמת בגרויות והכנה לקראת שירות צבאי במכינה הקדם צבאית 'בני בינה'. אחרי חודשיים בבית, באתי להוריי והודעתי להם שאני רוצה להתגייס לצה"ל".

תגובת מקורביו של החייל לא הייתה אוהדת, אך הוא לא נתן לזה לשבור את רוחו. "אבא קיבל את ההחלטה בצורה קשה והתנגד לה", הוא משתף. "לאחר זמן מה דיברנו והוא אמר שהוא יודע שאינו יכול להתערב בהחלטות שאני מבצע בחיי, והוא ימשיך לשמור איתי על קשר. היום אנחנו מדברים, אבל הוא עדיין מתנגד באופן נחרץ לשירות הצבאי שלי, ומבקש ממני לעתים קרובות לעזוב".

נחסוך מהמאזינים ומהקוראים את החצי השני שזה כמובן כל העיקר בהמצאה הזו, בה הוא מהלל את הצבא ושזו שאיפתו וקיום פסגת חלומותיו.

ותקשיבו למלות הסיכום של מעלה הגירא בעקבות סיפור זה:

"נראה איפוא, כי ההפגנות המאורגנות, לעיתים מסוכנות למפגינים עצמם, שיכולים גם הם להתפתות ולהתגייס לצבא. כמו הבחור בסיפור הזה, לולא היה יושב על ספסלי ההיכל בישיבתו, לא היה מגיע כלל לצבא, ורק בשל עזיבתו את היכל הישיבה ומעצרו בהפגנה, שוכנע והתגייס". מדהים.

הסיפור המדומיין הזה שבא להשמיץ, חמור ביותר. כל אותם אתרי הפסולת שחוגגים על הכותרת שבגלל ההפגנה נגד הגיוס הוא גויס והפך לחייל, שוכחים שרק הם לפני כמה ימים ניהלו מלחמת עולם במתקפה נגד הרב יהודה רבי שהעז לומר שיש ציידים וגייסים, והנה ישמעו אוזניהם מה שפיהם מדבר: יש גייסים. אוהה יש. בחור שמשוחרר למעצר בית, ופתאום אומרים לו יש לך שני אפשרויות: "או להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת "בני בינה". מה זה אם לא פיתויים? מה זה אם לא ציידים?

מה פתאום ציידים. מה אתם כל היום מקשקשים. רק הודיעו לו שהוא יכול להשתחרר ממעצר לחלופת גיוס. רק הסבירו לו שרק בצבא יצא ממנו משהו. רק הראו לו כמה כיף יהיה לו בצבא. לא צדו אותו במלכודת, לא בכפיה. נקודה. כל מי שרוצה ללמוד ולומד 12 שעות ביממה, והתייצב בזמן כי קיבל זימון והצבא לא שכח במקרה לשלוח לו זימונים והוא אשכנזי טוב, לא כפו אותו להתגייס. חד משמעי.

אבל נכון שבתאוריה אין הסבר אחר זולת המציאות העגומה והעצובה שיש ציידים וגייסים, והרבה, עצם הסיפור הזה, הוא אפילו לא פנטזיה. נו באמת. בחור שהלך להפגין לפני שלוש שנים נגד הגיוס, לא בגלל שהוא נגד אלא כי זה מאבק של הציבור החרדי. בחור קטין בן 16 שישב בכלא ארבע ימים. בחור שהיה לו שני אפשרויות או להישאר במעצר או להיות בצבא. מישהו חושב להאמין לכזה סיפור מצוץ מן האצבע?

אבל הצבא יודע כלי מלחמה. הוא יודע שהכל מתחיל בפסיכולוגיה. רק אתמול פורסם שצבא מחפש פרסומאי גדול. הצבא יודע שכל סיפור שהם יספרו בעד הצבא או נגד בני התורה וק"ו כשזה מכליל את שניהם יחד באותו סיפור, יקנו אותו בשקיקה כל אתרי הביבין והפסולת המלוכלכים.

הודעתך מלאה מלל חסר פשר שמטרתו להאפיל על השכל ע"י מסך עשן וערפל.

למי שמתבלבל אסכם את דבריך: (או דבריו של מי שהעתקת ממנו, ומסתמא אתה מסכים לו).

יש גייסים ופיתויים בכלא הצבאי ובבתי המעצר, וללוע הארי הזה נשלחים כל בחורי הפלג כולל הבנים "המאומצים", "השובבים", ו"המתוסבכים". (שבדרך כלל רוב נערי הפלג סובלים מאותם תסבוכים פחות או יותר).

ואוסיף עוד מה שלא אמרת:
אין גייסים ופיתויים לבחורים שנשמעים לגדולי ישראל ויושבים ולומדים, ודוחים את גיוסם ע"פ הוראות ועד הישיבות, ולא יוצאים להפגנות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 19:35

משולש כתב:
כבוד הרב כתב:

:lol:: :lol:: :lol::

בעקבות ביזוי גדולי ישראל: עורך "דער בלאט" פוטר
בעקבות קריאת העיתון ״דער בלאט״ – להציף את בתי גדולי ישראל במכתבי מחאה, בראשם מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטיינמן שליט״א, הודיע אלימלך דייטש מבעלי העיתון, על פיטוריו של העורך

דב אייכלר- אקטואליק
בעקבות קריאת העיתון ״דער בלאט״ של סאטמר (מהר"א) – להציף את בתי גדולי ישראל במכתבי מחאה, בראשם גדול הדור מרן רשכבה"ג הגראי"ל שטיינמן שליט״א, הודיע אלימלך דייטש מבעלי העיתון, על פיטוריו של שלמה וידר, עורך העיתון. את מקומו יחליף משה יואל וייס.
כזכור, עם פרסום המודעה לפני כשבוע, התנערו מהעיתון כל ראשי החסידות בסאטמר כולל האדמו״ר, מאות מנויים הודיעו על ביטול המינוי לעיתון והוא נאסף מהדוכנים, בערב שיגר המו״ל והבעלים אלימלך דויטש התנצלות. והבהיר כי לא ידע על פרסום המודעה.
אמש, בצעד לא שגרתי, פוטר העורך. "מדובר במסר ברור של המימסד הרבני בארצות הברית, כי הם אינם מעוניינים בשום אופן בביזוי תלמידי חכמים במסגרת המאבקים הבלתי מתפשרים נגד מדיניות ההסדר עם הממשלה של מועצות גדולי התורה בארץ ישראל", מסביר גורם המעורה בפרטי הפרשה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 19:39

גבאי האדמו"ר מסאטמר נגד הקיצונים: "הדיוטים קופצים בראש; אנשי הפקר"
על רקע נסיונות הפלג לסחוב את אדמו"רי סאטמר לקיצוניות ולמאבק עם גדולי ישראל בארה"ק, נחשף מכתב נדיר של גבאי האדמו"ר ר' יואל מסאטמר כנגד הקיצוניים שמפתים את חסידי סאטמר להשתתף בהפגנות חסרות תועלת, וטוען כי כל מטרת הפגנת הקיצוניים היא להראות את עצמם בטלוויזיה
יוסף גליק- בחדרי חרדים
על רקע נסיונות הפלג וגורמים קיצוניים לסחוב את אדמו"רי סאטמר לקיצוניות ולמאבק עם גדולי ישראל בארץ הקודש. מתפרסם בפרסום ראשון ובלעדי ב'בחדרי חרדים' מכתבו הנדיר של גבאי האדמו"ר הגה"ק ר' יואל מסאטמר זצוק"ל, הר"ר יוסף אשכנזי, בו הוא מגולל את ההתרחשיות סביב הפגנה שניסו גורמים קיצוניים לארגן בארה"ב נגד ישראל מול בניין האו"ם כנגד ניתוחי מתים בארה"ק, זאת במענה לפניה של האדמו"ר מתולדות אהרן זצוק"ל בנושא:
"....בדבר מה שכתב בענין ההפגנה אצל היו-ען (האו"ם. י.ג.) שכדאי שכת"ה יהיה בקי בכל הענין, כי מרחוק לא יודעים שום דבר על בוריו ויכולים לבא למידי טעותים בשביל זה, לכן מוכרח אני להציג הדבר כתוארו..." כותב הרב אשכנזי לאדמו"ר מ'תולדות אהרן' זצוק"ל.
בדבריו הוא מגולל את ההתייעצויות הרבות שמקיים ר' יואל לפני כל הפגנה אם היא לתועלת. "......וישב אז כ"ק מרן שליט"א ימים ולילות לדון בנידון זה אם לעשות או לחדול מלעשותו, וישב אז עם כמה רבנים מהתאחדות הרבנים שליט"א לטכס עצה, וממש עבר כמה שבועות בהתייעצות בנידון זה ובכובד ראש דן בעצמו ועם רבנים ובעלי בתים חשובים יודעי דבר, ואחר כל ההתייעצות שהציעו מכל צד את התועלת שיוכל לצאת מזה, וגם את ההפסד שיוכל לצמוח מזה, ואחרי ככלות הכל באו בהחלטה ובהסכמת כולם למנוע ולא לעשותו, רק ליקח אמצעים אחרים ולא הפגנה לפני היו-ען, ומאז ועד עתה לא נעשה רק הפגנות לפני משרדי ההדסה פה בניו יארק, כי באו לידי החלטה שזה יהיה לתועלת להפגין אצל ההדסה ולעשות פעלים אחרים נגד הדסה, כל מה שבאפשרות לעשות להפסיד להם מקורי כסף, כי את זה ראו לנכון ולתועלת...."
הוא מתאר כי אותם "אנשים קטנים בני בלי שם, הדיוטים קופצים בראש, אנשי הפקר בלי תורה ובלי יראה", החליטו לערוך את ההפגנה על דעת עצמם מבלי להיוועץ ברבי מסאטמר, ועשו הפגנה, כאשר פיתו והטעו כמה מחסידי סאטמר להגיע איתם "וממש היה כצחוק, ושום תועלת לא יצא מזה, רק מה שאיזה הפקר יונגען (אברכים מופקרים) הראו את עצמם בטעלעוויזיע ־ שרק לזה כיוונו, ולא ח"ו שום דבר לשם שמים"...
בסיום דבריו הוא מספר על "בית דין" מיוחד שהוקם בכדי שבפניו יתחרטו כל מי שטעה והלך בעצת אותם קיצוניים, ורק לאחר מכן הורשה לשוב לחסידות סאטמר.
"... וכן הקהלה הקדושה שלנו זרקו לחוץ ממחנינו את הלוקחים חלק עם הבריונים ההפקרים, והעמידו בית-דין שכל אחד שהיה עמהם יבוא לפני הביד"צ להתחרט על מעשיו ולקבל על עצמם שלא לילך בעצת ..... והנאך-שלעפערס שלו בעתיד, וכך לוקחים בחזרה לקהלתינו ולהישיבה והכולל, חוץ מהאנפירער'ס שלהם אסרו בכלל אף דריסת הרגל בית־המדרש ולכל מוסדות רבינו הקדוש שליט"א...."
מצו"ב המכתב
קבצים מצורפים
מכתב הרהח יוסל אשכנזי.pdf
(174.63 KiB) הורד 31 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 19:40

ראש הישיבה שוחח עם הבחורים על שקרי המק"ק ועודד את רוחם
ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס בישיבה לסיפור ה'משגיח קטן' יהודה רבי ששיקר בעצרת סאטמר מול האלפים, והשמיץ את הישיבה - ועודד את רוחם להתגבר על הקשיים
יוסף גליק - בחדרי חרדים
ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס בישיבה בשבוע שעבר לסיפור ה'משגיח קטן' יהודה רבי שהוצג כראש הישיבה ושיקר ב'עצרת הגיוס והשחיטה' של סאטמר מהרז"ל בארה"ב בשבוע שעבר מול האלפים - ופוטר עקב כך שהשמיץ והזיק לישיבה.
בשיעורו סיפר ראש הישיבה בכאב על כך שלצערו נעשה חילול השם גדול, כאשר פרסמו כביכול היו הלכו מהישיבה לצבא ופיתו בחורים ללכת לצבא. ראש הישיבה הדגיש "כולנו יודעים שאף אחד לא פותה". והוסיף כי הוא מבקש מהתלמידים להתחזק בתורה ויראת שמים ולא לעסוק בנושא כלל, ולא לדבר על כך ואדרבה, על כולם להתחזק יותר בשקידת התורה.
עוד סיפר כי שוחח עם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהביע שביעות רצון מהמכתב של ראש הישיבה לאדמור מהרז"ל מסאטמר, שהובא לפניו, ובירכו שיהיה לישיבה הצלחה.
כזכור, נחשף כי יהודה רבי, ה'משגיח קטן' מישיבת 'נחלת משה' שהוצג כראש הישיבה ב'עצרת הגיוס והשחיטה' בדה סיפורים שקריים מליבו ואף הוציא את דיבת ישיבתו רעה כשסיפר דברים בשמות שלא היו ולא נבראו, וכאשר לאחר מכן העמיד גירסה שנייה גם היא קרסה כאשר נתברר שהיא שקרית.
כפי שדווח אמש, מתברר כי נציג נוסף מטעם הפלג ניצל את בימת העצרת להפצת פייק-ניוז. הר' שמואל אריה לוין מארגנטינה, מרבני הפלג, שדיבר בעצרת זעק בעצרת: יש גזירה על השחיטה בארץ ישראל. הר' לוין שהופיע כדובר מיוחד לעצרת לדבר על 'מעצר בכירי העיתון', וייצג את הפלג לצידו של יהודה רבי, זעק בנאומו על "גזירת הגיוס" ועל מעצר בכירי הפלס ע"י המדינה, ובדבריו השווה את המדינה לסטאלין, אולם הוסיף עוד אמירה מפתיעה אודות גזירה נוספת על השחיטה שלדבריו יש בארץ ישראל יותר חמורה מאשר במדינות הגויים.
התמליל מדבריו: "זה הרי נורא! לראות איך שרוצים למחוק את כל מסורת התורה! אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה, עם צער בעלי חיים, במקום הגוים הם נוגעים עם 'צער בעלי חיים', הם רוצים ללמד אותנו מה זה 'צער בעלי חיים'. התורה לא יודעת מה זה 'צער בעלי חיים', הם יודעים, היה לא תהיה!! אנחנו צריכים ללכת למלחמה! אין פחד! אנחנו חזקים מהם, יש לנו תורה, יש לנו מצוות, זה החוזקה שלנו, ה'כלל ישראל חי וקים', עוד ת"ת ועוד ת"ת וכך מחזיק כלל ישראל רבותי".
יצויין כי הר' לוין מפעיל בארגנטינה קו שחיטה מיוחד של בהמות תחת השגחתו, זה בשל מחיר הבקר הנמוך במדינות דרום אמריקה, אולם נכון להיום לא ידוע על הגבלות מיוחדות על השחיטה בארץ ישראל, לעומת מדינות רבות בעולם שאכן מטילות הגבלות ואף אוסרות לגמרי את השחיטה היהודית. דבריו של הר' לוין אודות גזירת השחיטה הושמטו מתוך דבריו שהובאו בעיתון הפלס.
וידאו על שקרי רבי באידיש:
https://drive.google.com/open?id=0B7Aw4 ... EZVWjIzNm8
למנויי נטפרי: https://youtu.be/Qj9ONmvSR9g
וידאו על שקרי רבי באנגלית:
https://drive.google.com/open?id=0BxCmS ... WhwOWxxblE
למנויי נטפרי: https://youtu.be/EnbIGOAoUyY
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 19:41

התפתחות בפרשיית ההטרדות וסחיטה באיומים של פעילי 'הפלג' - מעצר נוסף
סאגת המעצרים של פעילי 'הפלג' ממשיכה, והבוקר המתינו השוטרים לשובו של פעיל בולט מהתפילה, כדי לקחתו לחקירת משטרה. מתברר, כי פרשת ההטרדות והסחיטה באיומים עדיין בעיצומה
במשטרת ישראל פועלים באופן נחוש לעצור את ההטרדות ומערך הטרור. הבוקר נעצר מ.ב. פעיל מ'הפלג' בעת ששב מתפילת שחרית, כשהשוטרים ממתינים מתחת לביתו.
נודע, כי בימים האחרונים זימנה משטרת ישראל מספר פעילים מ'הפלג' לחקירה, כשאת חלקם חקרו על סחיטה באיומים, וחלקם נחקרו על פעילות במערך ההטרדות ונטילת חלק במאבק נגד מפרסמים בעיתון 'יתד נאמן', וכחלק מהחקירה הכוללת נגד הפעלת מערך הטרור.
יצויין כי אף בשבוע שעבר היו מספר מעצרים אך אנשי הפלג הסתירו זאת מהציבור, רק כעת לאחר שזה נודע לציבור הם פרסמו את דבר המעצר. לעת עתה כל הנחקרים ואף העצור משעות הבוקר היום, נדרשו לחקירה או למעצר עוד מליל המעצרים הנרחב נגד בכירי עיתון הפלס, רק הביצוע התעכב עד כה.
ההערכה היא כי במשטרת ישראל פועלים בכדי למנוע את המשך ההטרדות, תוך מיצוי כל יכולות החקירה מצד המשטרה, כאשר בד בבד ממשיכים להתקדם לשלב הגשת כתבי אישום נגד חלק מרשימת הנחקרים והעצורים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שמואל הלוי » 22 יוני 2017, 08:43

אל כבוד הרב משולש אם אין כאן כלום
לא גזירה
לא פיתויים
לא מדינה
לא יעדים
לא מתגייסים
וכו' וכו'
למה החכי"ם כ"כ בלחץ ופחד שלא יעוררו אודות הגזירה ??????

התעמולה שלך לבלבל הציבור בשטיות מגלה את הסוד....
שמואל הלוי

הודעה שלא נקראהעל ידי ברוך » 22 יוני 2017, 14:22

אני לא אוהב להגיב על דברים אלו לשום צד
אך יש גבול להתחכמות. מוממחיותם הבלתי נלאית של אנשי נצח המבקשים להתפרנס לנצח מ!!! גזירת הגיוס !!! מעוררת השתאות בכל פעם מחדש.
החכי"ם מגלים שמץ של אחריות ולא מפטפטים. יגידו שאין גיוס, הרי שהבג"צ עשוי לפעול למורת רוחם של כל גדולי ישראל (בידיעה גם של 'רבני נצח' לפחות בהקשר זה, ודוק, הרי אתם חכמים) הרי לשם מה הם חוקקו חוק בדיעבד גדול אמנם אך הוא ביטל את חוק לפיד ושהביא לכמה פרטים לטובה שאין להעלותם על הכתב. האם עליהם לשתף פעולה עם גדולי שונאנו ולהביא לביטול החוק ואז לגיוסם של אלפי אלפים (כך כל ילד הבין את המצב לאשורו מבין) יגידו שיש גיוס, אם זה לא אמת מה הטעם לשקר רק בשביל להשביע את רצונם של אנשי נצח 'אתמהה' ואם זה אמתהרי שגם כאן יש לטפל בדרכים שטיפלו 60 שנה כאשר הרעש לא מועיל מאומה.
מה אתה צריך יותר מאותו דובר מחוכם (כך לפחות לפי החיוך הנסתר 'המצטנע' בזווית פניו) ה"ה יוסי פטרוב שלא פחות הדהים את כל שומעיו על שאין כל גיוס. לתדהמת כל שומעי נצח שלא הבינו את העוקץ הגדול להגיד כך כי בכך הוא משיג מטרה כפולה. א' ידע הבג"צ 'לפעול בהתאם' לביטול החוק, כן גם לפיד וחידוש זועקים זאת יחד אם דובר הפלג לענין זה אבישי בן חיים (ע"ע ההתפרקות') וב' יתיפיף מעט כפי שעשה אם שיקספיר וונגוך שלדעתו מרן הגר"ש אוירבך שליט"א מתמצא בהם היטב.
אוי אוי אוי עד כמה הצפיה שלכם ל!!! גזירת הגיוס !!! מעבירה אתכם על דעתכם (אם עודנה).
ברוך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 22 יוני 2017, 15:22

משולש כתב:

הווידיאו באידיש אינו ניתן להורדה מחמת עומס וכדו', יש אולי עוד איזה שרת שהעלו את זה לשם ??
ג'מבו יש אולי ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 יוני 2017, 16:52

משולש כתב:התפתחות בפרשיית ההטרדות וסחיטה באיומים של פעילי 'הפלג' - מעצר נוסף
סאגת המעצרים של פעילי 'הפלג' ממשיכה, והבוקר המתינו השוטרים לשובו של פעיל בולט מהתפילה, כדי לקחתו לחקירת משטרה. מתברר, כי פרשת ההטרדות והסחיטה באיומים עדיין בעיצומה
במשטרת ישראל פועלים באופן נחוש לעצור את ההטרדות ומערך הטרור. הבוקר נעצר מ.ב. פעיל מ'הפלג' בעת ששב מתפילת שחרית, כשהשוטרים ממתינים מתחת לביתו.
נודע, כי בימים האחרונים זימנה משטרת ישראל מספר פעילים מ'הפלג' לחקירה, כשאת חלקם חקרו על סחיטה באיומים, וחלקם נחקרו על פעילות במערך ההטרדות ונטילת חלק במאבק נגד מפרסמים בעיתון 'יתד נאמן', וכחלק מהחקירה הכוללת נגד הפעלת מערך הטרור.
יצויין כי אף בשבוע שעבר היו מספר מעצרים אך אנשי הפלג הסתירו זאת מהציבור, רק כעת לאחר שזה נודע לציבור הם פרסמו את דבר המעצר. לעת עתה כל הנחקרים ואף העצור משעות הבוקר היום, נדרשו לחקירה או למעצר עוד מליל המעצרים הנרחב נגד בכירי עיתון הפלס, רק הביצוע התעכב עד כה.
ההערכה היא כי במשטרת ישראל פועלים בכדי למנוע את המשך ההטרדות, תוך מיצוי כל יכולות החקירה מצד המשטרה, כאשר בד בבד ממשיכים להתקדם לשלב הגשת כתבי אישום נגד חלק מרשימת הנחקרים והעצורים.

מדובר במשה ברילמן
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 22 יוני 2017, 17:05

מיהו זה ואיזהו ?
מה תפקידו ומה הוא עושה ?
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 יוני 2017, 00:18

שמואל הלוי כתב:אל כבוד הרב משולש אם אין כאן כלום
לא גזירה
לא פיתויים
לא מדינה
לא יעדים
לא מתגייסים
וכו' וכו'
למה החכי"ם כ"כ בלחץ ופחד שלא יעוררו אודות הגזירה ??????

התעמולה שלך לבלבל הציבור בשטיות מגלה את הסוד....

כי ה"התעוררות" שלכם היא בעצמה הגזירה הכי גדולה. אתם מושכים באוזני כלב, מתאמצים להרגיז את השלטונות כדי שיחמירו את המצב ויהיה לכם אקשן ותרומות.
הח"כים עובדים במלא המרץ ואין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין. ואין הקללה שורה אלא בדבר שידיכם השמאליות נוגעים בו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 23 יוני 2017, 01:25

אדמו"ר מחצאצק שליט"א (הבדחן הידוע) סיפור פעם מזקינו הקדוש אדמו"ר הראשון מחצאצק זצוק"ל, מרוסיה, איך ששרתה רוח הקודש עליו ורואה את הכל עם עיניו הזכות והטהורות.

פעם אחת נכנס אליו ר' פייוול בבהלה: רבי, בני הבחור היקר הלומד יומם ולילה בישיבה, קיבל מכתב מהמשלה ברוסיה, שהוא חייב להתייצב לצבא. הרבי הרגיע אותו ואמר לו, ר' פייוול אל תפחד לא לוקחים!

ר' פייוול כששמע דבריו הברורים, הרגיע והלך לביתו.

עבר שני שבועות, ור' פייוול שוב אצל הרבי הזקן, מה קרה? הבחור קיבל "מכתב אזהרה". הרבי חשב קצת ואמר לו בהאי לישנא: ר' פייוול אני אומר לך לא לוקחים!

ר' פייוול הלך הביתה בגודל אמונת צדיקים, והרגיע את בני ביתו.

עבר שני שבועות, ושוב ר' פייוול אצל הרבי, וכעת הביא עמו את "המכתב האדום", וזה מאוד רציני. אבל הרבי עונה לו בפשטות ר' פייוול לא לוקחים!

ר' פייוול אינו שואל כלום, וחוזר הביתה רגוע.

עובר שבוע אחת, ור' פייוול רץ בבהלה בחדר של הרבי, רבי, החברה שלהם כבר נמצאים בהעיר, עם רשימה של כל הבחורים! הרבי עונה לו בקול רגוע: ר' פייוול אני אומר לך שוב, לא לוקחים!

למחר בבוקר הגיע ר' פייוול עם צעקת געוואלד, רבי, הכאפערים כבר הולכים מבית לבית, ולוקחים בכוח את הבחורים לפי הרשימה, ומי יודע שהם לא ימצאו את משולם'קע שלי. הרבי אינו אובד עשתנותיו, ואומר לו שוב, ר' פייוול אני אומר לך בבוודאות לא לוקחים!

לא עובר שעה אחת, ור' פייוול רץ פנימה לתוך החדר של הרבי, ופרץ בבכי נורא "הם כבר תפסו את המשולם'קע שלי והעלו אותו על העגלה"!

הרבי כששמע דבריו, הרים את עיניו הטהורות למעלה, ואמר לו: אתה רואה ר' פייוול, עכשיו לוקחים!!!

* * * * * *

תשע"ז - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, הכל שקט.
תשע"ח - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, יש תקציבים.
תשע"ט - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, יש לנו חברים בכנסת.
תש"פ - כעת יש גזירה, אכן לוקחים!
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 23 יוני 2017, 11:15

נחמן כתב:אדמו"ר מחצאצק שליט"א [b](הבדחן הידוע) סיפור פעם מזקינו הקדוש אדמו"ר הראשון מחצאצק זצוק"ל, מרוסיה, איך ששרתה רוח הקודש עליו ורואה את הכל עם עיניו הזכות והטהורות.

תשע"ז - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, הכל שקט.
תשע"ח - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, יש תקציבים.
תשע"ט - אין גזירה, אין כלום, לא לוקחים, יש לנו חברים בכנסת.
תש"פ - כעת יש גזירה, אכן לוקחים!
[/b]

אכן הבדחן הידוע צופה שבתש"פ יקחו.

אבל בינתיים אתם מהרסים ומחרבים את עולם התורה, 1300 בחורים עריקים בגללכם, הם איבדו את מעמדם כבן ישיבה ולמה שלא ילקחו? איזה עילה תוכל לשחררם?
אתם אלה שגזרתם גזירת גיוס על אותם בחורים ספרדים תמימים, האשכנזים רובם רוממות הגזירה בגרונם ובשקט מתייצבים ומסדרים דיחוי.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 12:16

נחמן נחמן! מתי תתעדכן???
הגזירה נדחתה בינתיים ל2022, ואנו מאמינים שגם אם תתמהמה וב2022 לא יקרה כלום עדיין ח"ו, עדיין אחכה לו בכל שנה שיבוא, אם לא 2022 אז 2024, או 2026,
אבל גזירת הגיוס בוודאי תבוא, הרי כך הבטיחנו הלבלר המתוסכל בחלקת לשונו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 12:16

"כתיב "וברדת הטל על המחנה לילה [ירד המן עליו]" וכתיב "ויצא העם ולקטו" וכתיב "שטו העם ולקטו". הא כיצד? צדיקים - ירד על פתח בתיהם; בינונים - יצאו ולקטו; רשעים - שטו ולקטו." (יומא עה, א)

שאלו לרב שטיינמן קושיה גדולה על גמרא זו: קורח, בזמן מחלוקתו על משה, ודאי לא זכה שהמן ירד על פתח ביתו. מדוע המשיך קורח לחשוב שמעשיו רצויים, כשהוא רואה שמהשמים לא מרוצים ממעשיו?

השיב הרב שטיינמן: קורח חשב, שמהשמים לא מרוצים ממנו, לפי שאיננו עושה די. רומזים לו מהשמים, שעליו להגביר חיל במחלוקתו על משה.

ונשאלת השאלה מה תירץ קורח על זה שלמשה זה כן יורד ליד הבית
הוא אמר: ברור שמשה צדיק גמור רק בני הבית עובדים עליו...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 12:18

פרשה שבועית:
פרשת קרח / 'איחוד לא מאוחד'

"וייקהלו על משה ואהרון ויאמרו אליהם רב לכם כל העדה כולם קדושים ובתוכם ה' ומדוע תתנשאו על קהל ה'" {במדבר ט"ז, ג'}

קורח הוא האיש שקרא תיגר על הנהגת משה ואהרן, שהפריח את סיסמת השוויון {כל העדה כולה קדושים}, ומכוחה תבע מן ההנהגה יתר ענווה {מדוע תתנשאו על קהל ה'}. תביעה שהשמיע אדם שכל מחאתו נבעה מהתנשאות ומגאווה (אמנם לפי מדרגתו), מתחושת קיפוח ומקנאה, על כי נמנע ממנו תפקיד, לו היה ראוי לפי דעתו.
חז"ל שואלים: קורח שפיקח היה, מה ראה לשטות זו?
התואר שטות מוענק למעשה חסר תועלת. ואכן, כך היא הפלגנות, שהרי אין למחלוקת שום יסוד, בסיס וגוון קונסטרוקטיבי. אף שמץ של יצירה ובנין אין בה, אלא כולה הרס.
הכול פונים, מאז ומעולם, אל יצר הפלגנות, אל ההתנצחות, אל הריב ואל התככים, היוצרים גם אצל 'המנצח' מרירות, התקשחות, שחיקת המוסר האישי והחברתי. כלומר, גם המנצח - מנוצח.

קורח לא היה בודד.
הוא עמד בראש קואליציה של ממורמרים. בנקודה זו טמון שורש הבעיה ושקרו של המרד הקדוש.
מי היו שותפיו למאבק?
זהותם נחשפת בפסוק: "דתן ואבירם בני אליאב ואון בן פלת בן ראובן... ואנשים מבני ישראל חמישים ומאתיים נשיאי העדה, קריאי מועד אנשי שם" {שם, ב'-ג'}.

דתן אבירם ואון בן פלת היו בני שבט ראובן. אף כי לא הורגש הדבר מעל פני השטח, רטן חלק מבני שבט זה על כי נלקחה ההנהגה משבטם - בכורו של יעקב - והתחלקה בין שבט לוי (כהונה) לשבט יהודה (מלכות). בהצטרפם עתה למרד קורח, נתנו ביטוי לתסכולם העמוק.

לדעת פרשנים, מאתיים וחמישים נשיאי העדה שחברו אף הם למרד היו בכורים. עד לחטא העגל הם נשאו בנטל ההנהגה והכהונה, ולפתע נדחו, בעטיו של החטא, אל שולי התפקידים הבכירים, הרחק מן הזרקורים. עתה מצאו את ההזדמנות להיפרע ממשה ומאהרן ש'פגעו בהם'.
בפיהם חזון אחד: החלפת ההנהגה הקיימת והקמת שלטון העם. אך בלב כל אחד משותפי המאבק קיננו שאיפות מנוגדות בתכלית. קורח הלוי ביקש את כתר המנהיגות לעצמו. דתן ואבירם, בני ראובן, חפצו להשיב את השלטון לשבטם ולדחוק את הנהגת הלויים. ואילו מאתיים וחמישים נשיאי העדה חלמו על ימי מלוך כת הבכורים, בתקווה לשלח לבתיהם את שבט לוי ואת שבט ראובן גם יחד.
על כן, היה איחודם איחוד שווא, נעדר אמת. 'איחוד' שבטעות יסודו. שכן אם יצליחו במשימתם וימגרו את השלטון, או אז תפרוץ ביניהם המחלוקת הגדולה. אז ייחשפו רצונותיה האישיים של כל קבוצה, החפצה לנצל את שותפיה למטרותיה היא, לטפס על גבם א-ל הגדולה המיוחלת.

מה פלא, איפוא, שליכוד כוחות כזה מסביב לקורח נכשל. למרות מערך הפעולה האחיד שיזם - אבדו האיש ו'שותפיו'.
{מעובד מספרו של הרב משה גרילק 'פרשה ופשרה'}
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 12:26

הרב מוטקה בלוי הגדיר את זה יותר טוב.
איך פרצה גזירת הגיוס? הרי 60 שנה כל הציבור החרדי הולך לאורם של גדולי ישראל, מתייצב בלשכות הגיוס, עומד בפרץ מול גזירות וחוקים שונים בעניין הגיוס. פועל נגד הבג"ץ ונגד וועדות גיוס שונות.

שום דבר חדש לא קרה.

אז מה כן קרה?

פשוט מאוד. לקחו למישהו את המוצץ!

מה עושה תינוק קטן שלוקחים לו את המוצץ?? משתטח על הרצפה ומתחיל לבעוט לכל עבר, מנסה לשבור כלים וכו', הוא ס"ה רוצה שיחזירו לו את המוצץ. (לא תמיד הפעולות הנ"ל מקדמות את החזרת המוצץ, אבל תינוק זה תינוק, לא חושב יותר מידי רחוק).

....
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 25 יוני 2017, 12:51

075.jpg
075.jpg (37.08 KiB) נצפה 2208 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 12:56

שכחת עוד שמות:

הבה"ח רחמים מועלם.
הבה"ח רפאל אמינוב.
הבה"ח שלמה בן ציון.
הבה"ח מאיר אסולין.
הבה"ח אברהם ישעיהו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 13:19

מסע הטרור: נציג 'ועד הישיבות' הותקף באמצע 'מנחה' בביהכ"נ על ידי פעילי הפלג
נציג הועד הותקף בשבוע שעבר ע"י אנשי הפלג וסיקריקים שקראו לעברו קריאות גנאי ונאצה • המקרה אירע ב אמצע תפילת מנחה בבית הכנסת • זאת כחלק ממסע הרדיפות והטרור לעובדי ועד הישיבות
כיכר השבת ובחדרי חרדים
כפי שסוקר בתקופה האחרונה, אנשי הפלג והסיקריקים מרבים למחות ולהפגין כנגד 'ועד הישיבות', כבר מזה למעלה משנה, בטענה שהוועד פשרני מדי בנושא גיוס בני הישיבות לצה"ל, וההוראה לשיטתם, צריכה להיות - שלא להתייצב בלשכות הגיוס.
כחלק ממסע הרדיפות והטרור הם מלווים וצועקים ברחובות על עובדי ועד הישיבות, ומפגינים נגדם מול משרדי הועד ובכל מקום. זאת מלבד פשקווילים והשמצות ותעמולה בלתי פוסקת נגדם.
בשבוע שעבר ביום שלישי, הותקף נציג 'ועד הישיבות' הרב אשר קליין, ע"י חבורה של אנשי הפלג והסיקריקים שקראו לעברו קריאות גנאי ונאצה. המקרה אירע בצהריים בבית הכנסת 'הר צבי' ברחוב צפניה בירושלים, שם קליין התפלל תפילת מנחה. הדבר תועד על ידי אחד המתפללים במקום.
כאמור, הרב קליין שנכנס להתפלל תפילת מנחה בבית הכנסת 'הר צבי' ברחוב צפניה בירושלים גילה לתדהמתו כי חבורת קיצוניים פרצה לתוך היכל התפילה, באמצע חזרת הש"ץ, והחלה בצעקות "רוצח נשמות" וקללות נוספות. כל זה בהובלת איש הפלג אהרן קורלנדסקי, פעיל טרור ידוע.
במקביל, כ-30 קיצוניים הפגינו באותו יום בצהריים ליד משרדי ועד הישיבות ברחוב מלאכי בירושלים.
גורמים בוועד הישיבות מביעים זעזוע ושאט נפש ומציינים כי מדובר במזכיר וועד הישיבות עשרות שנים.
לדבריהם, מן הראוי לציין שקליין הינו פקיד העוסק מתפקידו מזה שנים רבות ושימש כיד ימינו ואיש סודו של יו"ר ועד הישיבות הקודם הגר"א טננבוים במשך כל השנים לאחר שהתמנה לתפקיד ע"י מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שהיה שולחו לכל משימות מול הצבא בענין בני הישיבות. "כיצד הם מרהיבים בנפשם עוז לפגוע באיש אמונם של גדולי ישראל זצ"ל ושליט"א שהוא פועל מכוחם?", תוהים אותם גורמים.
כזכור, המאבק הפך בשבועות האחרונים לטרנס אטלנטי נוכח ניסיונות של עסקנים להשמיץ את פעילות הוועד בקרב בתי גדולי הדור בארץ ומעבר לים מה שנתקל בהתנגדות מצד גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות המעניקים גיבוי מוחלט לוועד ולעומד בראשו הג"ר חיים אהרן קאופמן שליט"א.
הוידאו: https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... WFLbTFBbXc
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 13:19

החטא ועונשו: בסאטמר מהרז"ל מתנצלים על המסכים אך לא על האינטרנט
עיתון 'דער איד' של חסידי מהרז"ל מסאטמר מפרסם היום מודעה בה הם מתנצלים על כך שהוקרנה העצרת על גבי מסכים • אלא שבמקביל להקרנה בעצרת, שודר הוידאו באינטרנט ברחבי תבל, מה שהביא גם לחשיפת פרשיות ה'פייק-ניוז' של אנשי הפלג שנאמו בעצרת
יוסף גליק - בחדרי חרדים
בסאטמר מתנצלים על המסכים: עיתון 'דער איד' של חסידי מהרז"ל מסאטמר מפרסם היום (חמישי) מודעה בה הם מתנצלים על כך שב'עצרת הגיוס והשחיטה' הוקרנה העצרת על גבי מסכים (בתוך האולם), וטוענים כי הדבר נעשה בשל דרישת בעלי האולם.
תחת הכותרת "גילוי דעת" נכתב בהודעת ההתנצלות, "נתבקשנו מאת הרבנים הגאונים שליט״א לפרסם בשער בת רבים: ששימוש הסקרין (מסך) בעת הכינוס הגדול, ביום א׳ שלח העעל״ט הי׳ בניגוד לרצונינו, אך כהכרח כפי חוקי הסטאדיום (האיצטדיון), וגם אחרי השתדלות מרובה לא עלתה בידינו לשנות את דעתם. ומעולם לא עלתה על דעתינו לפרוץ גדר שגדרו הביד"ץ של העדה החרדית לא השתמש בסקרין בשום מאורעות כדי שלא להתרגל לווידיאו האסורים".
יצויין כי במקביל להקרנה על גבי המסכים באולם, שודר הוידאו באינטרנט ברחבי תבל, והם פרסמו בראש כל חוצות שהם מתכוונים לשדר אותו, כדי שיצפו. אולם על כך הם לא מתנצלים כלל, אלא על דבר שולי וחסר משמעות. יש לציין, כי השידור באינטרנט הוא מה שהביא לחשיפת פרשיות ה'פייק-ניוז' של אנשי הפלג שנאמו בעצרת, יהודה רבי ששיקר בעצרת מול האלפים, ו"גזירת השחיטה" לה טען הר' שמואל אריה לוין מארגנטינה, שגרמו למבוכה רבה בקרב הפלג.
כזכור, לאחר העצרת נחשף ב'בחדרי' כי רבי, ה'משגיח קטן' מישיבת 'נחלת משה' ששיקר מול האלפים ב'עצרת הגיוס והשחיטה' בארה"ב ביום ראשון בשבוע שעבר, פוטר מתפקידו בישיבה לאחר שבדה סיפורים שקריים מליבו ואף הוציא את דיבת ישיבתו רעה כשסיפר דברים בשמות שלא היו ולא נבראו. רבי, הוצג כאמור בפני האלפים כ"ראש ישיבת נחלת משה" ונאמר כי הוא כראש הישיבה יביא "עדות נאמנה" על תלמידים שלו שנפלו לצבא. הדברים הועברו בשידור חי באתרי האינטרנט בעולם, והכעיסו את ראשי הישיבה.
במשך עשר דקות נאם רבי, וגולל את פרטיהם של כביכול חמישה תלמידים שלו (מאיר אסולין, שלמה בן ציון, אברהם ישעי', רחמים מועלם - גר בדימונה, רפאל אמינוב - יתום מאביו, שנפלו לצבא), חלקם לדבריו בעקבות "הציידים", וחלקם בעקבות "ההתייצבות". הוא תיאר את ה"התמדה" שלהם בישיבה כפי שהוא מכיר אישית, על השיחות עם הוריהם, כל זה בתיאור חי, ותוך יבבות בכי.
אלא שלמעשה מדובר בשמות שלא היו ולא נבראו. בישיבה אין כלל בחורים בשמות המדוברים. כפי שנחשף ב'בחדרי', בעקבות הכפשת שמה של הישיבה ברבים החליטו ראשי הישיבה להורות על פיטוריו מתפקידו כ"משגיח קטן" בישיבה. גורמים המקורבים להנהלת הישיבה אומרים כי בחורים בשמות שצויינו על ידיו לא למדו מעולם בישיבה.
לאחמ"כ נחשף ב'בחדרי חרדים' כי ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים אף שיגר מכתב חריף לאדמו"ר מהרז"ל ובו הוא כתב לאדמו"ר כי הדברים שאמר רבי שיקריים לחלוטין וגרם ל"חילול ה' נורא".
לאחר כיומיים, הציג רבי גירסא שנייה עם שמות חדשים, אלא שגם גירסא זו התבררה כשקרית. לא זו בלבד: הבחורים ברובם טענו שעזבו או נזרקו מהישיבה בעטיו של רבי עצמו. אחד מהבחורים אף התחנן לרבי שלא יזרוק אותו אך הוא לא שעה לבקשותיו וזרק אותו מן הישיבה. בחורים אחרים העידו שבשל התנהגותו של רבי ודבריו נגד גדולי ישראל, רבנים ואדמו"רים, הם מאסו בשהות בישיבה ולכן עזבו אותה. אחד מהם טוען: "התחננתי לרב רבי שלא יזרוק אותי מהישיבה בשביל שלא אחוייב להתגייס. אבל הוא התעקש".
בנוסף דווח ב'בחדרי' כי נציג נוסף מטעם הפלג ניצל את בימת עצרת סאטמר להפצת פייק-ניוז. הר' לוין שייצג את הפלג בעצרת לצידו של יהודה רבי, זעק בנאומו על "גזירת הגיוס" ועל מעצר בכירי הפלס ע"י המדינה, ובדבריו השווה את המדינה לסטאלין, אולם הוסיף עוד אמירה מפתיעה אודות גזירה נוספת על השחיטה שלדבריו יש בארץ ישראל יותר חמורה מאשר במדינות הגויים: "זה הרי נורא! לראות איך שרוצים למחוק את כל מסורת התורה! אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה, עם צער בעלי חיים, במקום הגוים הם נוגעים עם 'צער בעלי חיים', הם רוצים ללמד אותנו מה זה 'צער בעלי חיים'. התורה לא יודעת מה זה 'צער בעלי חיים', הם יודעים, היה לא תהיה!! אנחנו צריכים ללכת למלחמה! אין פחד! אנחנו חזקים מהם, יש לנו תורה, יש לנו מצוות, זה החוזקה שלנו, ה'כלל ישראל חי וקים', עוד ת"ת ועוד ת"ת וכך מחזיק כלל ישראל רבותי".
יצויין כי הר' לוין מפעיל בארגנטינה קו שחיטה מיוחד של בהמות תחת השגחתו, זה בשל מחיר הבקר הנמוך במדינות דרום אמריקה, אולם נכון להיום לא ידוע על הגבלות מיוחדות על השחיטה בארץ ישראל, לעומת מדינות רבות בעולם שאכן מטילות הגבלות ואף אוסרות לגמרי את השחיטה היהודית. כאמור, דבריו של הר' לוין אודות גזירת השחיטה הושמטו מתוך דבריו שהובאו בעיתון הפלס.
מצו"ב המודעה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 25 יוני 2017, 13:49

בתור מישהו מהצד קשה לראות את הקיצוניות הברוטלית לצד א' ולא להרגיש - נגד רצוני - סימפטיה לצד השני.
פרט לכך כתבות מחדרי וכיכר שר"י אף פעם לא שכנעו מאן דהו אלא עשו להיפך.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 14:09

normal כתב:בתור מישהו מהצד קשה לראות את הקיצוניות הברוטלית לצד א' ולא להרגיש - נגד רצוני - סימפטיה לצד השני.
פרט לכך כתבות מחדרי וכיכר שר"י אף פעם לא שכנעו מאן דהו אלא עשו להיפך.

בטח גם בשבת הושפעת מ"הקיצוניות הברוטאלית" של התורה נגד קורח ועדתו והרגשת סמפטיה אליהם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 25 יוני 2017, 14:43

זה בדיוק אותו דבר, אבל ממש בדיוק.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 25 יוני 2017, 15:24

normal כתב:זה בדיוק אותו דבר, אבל ממש בדיוק.

כן דיברת ויפה דיברת " זה בדיוק אותו דבר"
מי שחושב שיש פה מחלוקת על דבר רציני אינו יודע מה הוא שח
מדובר במחרחרי ריב לכל דבר וענין
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 25 יוני 2017, 16:16

אני מכיר את די טוב העצניקים ואת כל שיגם ושיחם, ואינני מבין עניינם בדר"כ, ואחרי הכל אינני משוכנע שזה ממש דומה.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 16:50

המסע של פרוש: פגישות עם האדמו"רים והרבנים בארה"ב
סגן שר החינוך ניצל את שהותו בארה"ב לרגל שמחה משפחתית למרתון פגישות עם גדולי הרבנים והאדמו"רים - לאחר כישלון הפגנת הגיוס - בכדי להסביר את תהליכי העומק ב"חוק הגיוס"
כיכר השבת
סגן שר החינוך מאיר פרוש, ששהה בשבת פרשת שלח במונסי והסתופף בצילו של זקן האדמו"רים הרבי מויז'ניץ מונסי, הבין כשראה את המפגינים הקיצונים מחוגי הקנאים מול הבית בו התארח כי הפעם זה דרמטי יותר.
סגן השר שכמו חבריו ושאר נאמניהם של גדולי הדור מורגל בהפגנות מסוג זה המתקיימות מפעם לפעם מול ביתו בארץ או כששוהה בחו"ל הבין כי הפעם מתמקדים הסיקריקים בהצלחה שלו ושל שותפיו למערכה למניעת הפגיעה בגדולי הדור בארץ הקודש באמצעות הפגנת הגיוס בארה"ב.
העובדה שאותם קנאים הזכירו זאת בפשקווילים ובכתבי הפלסתר שהפיצו כמו גם עצם התעוזה להפגין במרכז השיכון החסידי, ליד בתיהם של הרבי וילדיו, הבהירה כי לקנאים אין גבולות וכי חמתם על טירפוד יוזמת המחלוקת בין גדולי הדור וראשי הישיבות בארץ ובארה"ב שנכשלה, בוערת בעצמותיהם.
רשמית, הגיע סגן השר לשמחת חתונה לרגל נישואי אחיינו, בן למשפחת הלפרין, עימה שרוי פרוש ביחסים חמים במיוחד, תוך שהוא מקפיד להגיע לכל השמחות, נסיעה שאכן נקבעה כבר לפני כחצי שנה. אולם בפועל, פרוש כמו פרוש, בחר ואף היה מחוייב לנצל את המסע המשפחתי למסע הסברה ציבורי ממוקד בבתיהם של גדולי הדור נגד תעמולת הכזב של כת הפלג ושותפיהם.
כפי שנחשף, היה זה פרוש המקורב עשרות שנים למפעל ועד הישיבות שיחד עם נאמניהם של גדולי הדור הליטאיים פעל ללא לאות בשבועיים האחרונים למניעת הפיכת עצרת המחאה של סאטמר מהרז''ל לעצרת של כלל ישראל בראשות גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות מה שהיה מתפרש חלילה כנסיון התרסה ופגיעה בגדולי הדור בישראל.
פרוש שעבד כמו בקמפיין בחירות ממוקד, עם חמ"ל מיומן שעבר חצר חצר, חסידות חסידות, במאמצי שכנוע והעברת המסרים למנהיגות הרוחנית כמו גם הנאמנים והעסקנים, הבין שיש להמשיך את הפעילות על מנת לשמר את ההישגים.
בנוסף, חלק מהאדמו"רים הנחשבים לקנאים יותר הסכימו אמנם לוותר על השתתפותם בעצרת המחאה אולם במקביל ביקשו הסברים והוכחות כי אכן נעשה הכל בארץ הקודש למניעת גיוס ופיתוי של תלמידי ישיבות.
בעקבות כך, במהלך שהותו של סגן שר החינוך בארצות הברית, עבד פרוש לפגוש את גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות ולהודות להם על כך שבסופו של דבר נמנע הקרע מול גדולי הדור בארץ וכן להסביר להם בהרחבה על כל תהליכי העומק וההישגים הרבים הן בחוק הגיוס המתוקן והן בתקנות עליהם עמלים הח"כים מול משרד הביטחון בימים אלו.
המטרה הינה להדוף את מסע השקרים והלחצים של כת הפלג שנגדע באיבו ולתת להנהגה הרוחנית בארה"ב תמונה ברורה ונכונה על כלל המהלכים הנעשים לעיתים בשקט ומאחורי הקלעים בנושא זה בברכתם ובהוראתם של מנהיגי העדה בארץ.
נודע כי פרוש כבר נפגש עם האדמו"רים מויז'ניץ מונסי, סקווירא ונובומינסק וצפוי להיפגש עם גדולי תורה נוספים בין השאר בנושא זה.
יצויין כי גם הגאון רבי שאול אלתר, ראש ישיבת "שפת אמת" - גור, ניצל בימים אלו את שהותו בארה"ב ומשוחח עם גדולי התורה שם בעניין, זאת מתוקף תפקידו כחבר נשיאות ועד הישיבות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 16:54

נורמל, אם אתה רוצה לדון בצורה נורמלית אתה מוזמן.

לדעתך אסור לדבר נגד העצניקים בגלל שזה משפיע עליך (ושכמותך) לאהוב את הנרדף.

ואמרתי שלפי דעתך אסור בכלל לדבר נגד אף רשע, ואסור לשפוך בוז עליו, בגלל שיפי נפש ממש מרגישים עם זה רע, פוי.

במקום לענות לעניין אתה אומר שזה "ממש אותו דבר". מי אמר שזה ממש אותו דבר??? דיברתי על העקרון. מה העקרונות שלך???

אשמח אם תוכל לענות כעניין.

תודה
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 25 יוני 2017, 17:02

אני הבנתי משהו אחרת מדבריו [יכול להיות ??], והוא שלמרות כל המלחמה נגדם - זה עדיין לא אומר שבח"ח וכיכר הותרו לבוא בציבור - הם שניהם מוקצים מחמת מיאוס ושניהם מעודדים התגייסות לצבא ועל זה אין חולק.
הוא ביקש לומר שהמטרה אינה מקדשת אמצעים שכאלו - זה הכל.
וגם אני אומר את זה.
לתשומת ליבך - משולש.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 25 יוני 2017, 19:02

שמעתי שיצא קליפ על הדרשה של יהודה רבי, הוא מזכיר שמות ובצד רואים איך מישהו בודק באגרון ולא מוצא אותם, מישהו יכול אולי להעלות את זה?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי חוצניק » 25 יוני 2017, 19:15

מישהו יודע? שמעתי שאנשי מרכז הצלה היו בארה"ב לגיוס כספים כשנשאלו מה ההוצאות הגדולות ענו שהם מתכוננים להגיש בג"צ נגד וועד הישיבות האם מישהו יודע עוד פרטים???
חוצניק

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 25 יוני 2017, 19:21

חוצניק כתב:מישהו יודע? שמעתי שאנשי מרכז הצלה היו בארה"ב לגיוס כספים כשנשאלו מה ההוצאות הגדולות ענו שהם מתכוננים להגיש בג"צ נגד וועד הישיבות האם מישהו יודע עוד פרטים???

מתי תפסיקו להתייחס לכל השטויות שלהם? שמעתי שהם רוצים להגיש תביעה נגד גזירת השחיטה שגם היא לא קיימת.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2017, 19:39

גאליציינער כתב:אני הבנתי משהו אחרת מדבריו [יכול להיות ??], והוא שלמרות כל המלחמה נגדם - זה עדיין לא אומר שבח"ח וכיכר הותרו לבוא בציבור - הם שניהם מוקצים מחמת מיאוס ושניהם מעודדים התגייסות לצבא ועל זה אין חולק.
וגם אני אומר את זה.
לתשומת ליבך - משולש.

הם מביאים ידיעות יבשות, לא השקפות. מאיפה נראה לך מועתקות הכתבות החדשותיות בעיתון הקדוש שהחוג שלך קוראים. (כן כן, אני יודע שאתה עצמך לא קורא שום עיתון, הרי יש לך את הכל באינטרנט...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 26 יוני 2017, 00:23

חשש כבד מפסיקת בג"ץ שעלולה לבטל מעמדם של כלל בני הישיבות בארץ

בעוד עד עתה נפלו באופן לא רשמי עשרות רבות של בחורי ישיבות לשירות מלא בצבא בעקבות פעילותם של הגייסים השונים, החשש כעת הוא כי כלל בני הישיבות בארץ ייאלצו בקרוב לעזוב את הסטנדרים ולצאת – על פי הוראת ממשלה – לבקו"ם הצבאי במטרה להתגייס לצבא.

כן, אין מדובר בתרחיש אפוקליפטי, אלא בתרחיש האימים שבימים אלו דנים בו בכובד ראש כלל עסקני הציבור החרדי. תרחיש האימים נובע מהדיון שצפוי להתקיים בקרוב בבג"ץ בעקבות העובדה שהתבררה לפיה הציבור החרדי אינו מספק את כל המכסות שייעד לו הצבא, ולאור העובדה כי גם כמות המתגייסים הרבה שנופלת בזרועותיהם של הגייסים אינם מספיקים למלאות את המכסות שנקבעו בחוק.

אז אם עד כה תכננו הנציגים החרדיים להפיל את עול הגיוס על בני הישיבות שאינם שייכים ל"מיינסטרים" ובכך להציל את קרובי משפחתם, ואת בני החסידויות הגדולות כמו גם את הציבור הליטאי ברובו, התובנה שעולה כעת היא כי חרב הגיוס שליחכה עד כה את שולי המחנה החרדי, תעבור כעת אל לב לבו של המרכז החרדי ותהפוך את כלל בני הישיבות לעריקים בפועל.

לאור הדיון המתקרב בבג"ץ בנוגע לאי העמידה החרדית במכסות שהוטלו עליו, נחשף עוד על שינוי דרמטי בהתנהלותם של לשכות הגיוס ברחבי הארץ, זאת כחלק מהחשש כי בג"ץ יבטל את החוק. על פי המסתבר, חיילים בלשכת הגיוס – המקבלים את בחורי הישיבות המתייצבים להצהיר על מעמדם כבני ישיבות – מציינים בפניה בחורי הישיבות כי הדיחוי בתוקף רק אם חוק הגיוס הנוכחי לא יבוטל. המטרה בציון העובדה הנ"ל ברורה – היא נועדה למנוע תביעות עתידיות של בחורי ישיבות על כך שקיבלו היתר שלטוני הדוחה את גיוסם. בהודעה שניתנת להם בלשכות הגיוס נאמר להם כי ייתכן מאוד ומעמדם החוקי כבני ישיבות יבוטל על אף הדיחוי הזמני שקיבלו על פי החוק הממשלתי.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 26 יוני 2017, 00:27

נחמן סאטמרי!
רק תגלה לנו מאיזה אתר אתה מעתיק את הבלופים הללו? הא?
הרב דרוק

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 26 יוני 2017, 00:29

אני פותח את ביתי [לונדון] לבחורי הישיבות שיצטרכו לברוח מהארץ...
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 26 יוני 2017, 00:48

הרב דרוק כתב:נחמן סאטמרי!
אני לא סאטמר

קיבלתי במייל
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 26 יוני 2017, 01:04

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 26 יוני 2017, 01:06

לא יאומן שישנם אנשים בתוכנו שמייחלים ומצפים שיהיה יותר רע, כי ככל שיהיה יותר רע לכלל ישראל יהיה להם יותר טוב.
יראה הציבור וישפוט מה גדול כוחה של נגיעה, ועד כמה היא יכולה לסמא עיניהם של הבריות.

אגב, במקרה של בג"ץ כזה יש לנו הוראה מאבינו הזקן מרן זי"ע: לקחת את הפעקלאך ולרדת מהארץ. (מעניין שהוא כלל לא דיבר על להבעיר את הרחובות ולמשוך זנבות!!)
אלא שלזה צריך מסירות נפש, מצרך שאינו בנמצא אצל העציצים כלל. אולי בדיבורים ובנאומים מלאי פאתוס, אבל בשטח? נאדה.
וצא ולמד מההתייצבות השקטה, נגד הוראתם של רבותיהם.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 26 יוני 2017, 08:44

עלה זית כתב:לא יאומן שישנם אנשים בתוכנו שמייחלים ומצפים שיהיה יותר רע, כי ככל שיהיה יותר רע לכלל ישראל יהיה להם יותר טוב.
יראה הציבור וישפוט מה גדול כוחה של נגיעה, ועד כמה היא יכולה לסמא עיניהם של הבריות.

אגב, במקרה של בג"ץ כזה יש לנו הוראה מאבינו הזקן מרן זי"ע: לקחת את הפעקלאך ולרדת מהארץ. (מעניין שהוא כלל לא דיבר על להבעיר את הרחובות ולמשוך זנבות!!)
אלא שלזה צריך מסירות נפש, מצרך שאינו בנמצא אצל העציצים כלל. אולי בדיבורים ובנאומים מלאי פאתוס, אבל בשטח? נאדה.
וצא ולמד מההתייצבות השקטה, נגד הוראתם של רבותיהם.

איזה רבותיהם ואיזה נעליים, גם רבותיהם מורים להתייצב כהוראה פרטית ולא כהוראה כללית, צא ולמד מה בינהם?
הצד השווה שכולם מתייצבים, חוץ מכמה ספרדים תמימים מאילת ומאופקים, אשר משמשים כבשר תותחים להפגנות ומשיכת זנבות.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 26 יוני 2017, 11:21

חוצניק כתב:מישהו יודע? שמעתי שאנשי מרכז הצלה היו בארה"ב לגיוס כספים כשנשאלו מה ההוצאות הגדולות ענו שהם מתכוננים להגיש בג"צ נגד וועד הישיבות האם מישהו יודע עוד פרטים???

הגזירה הוא !!!גזירת גיוס כספים!!!! למען לחתן את ילדיהם
הם לא יכולים להגיש בג"ץ אפילו אם הם רוצים
על מה ????
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 יוני 2017, 11:57

נחמן כתב:
אני לא סאטמר

קיבלתי במייל

נחמן, כמה משלמים לך? אולי נציע לך מחיר גבוה יותר שתתגייס לטובתנו...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 26 יוני 2017, 12:09

לנחמן, סתם סקרנות, מהו הניק האחר שלך?
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 26 יוני 2017, 12:33

נא לכבד אחד את השני כאן!
אפילו שמחולקים בדעות!
ע"פ תקנון הפורום אסור לזלזל בצדיקים,
וכתוב "ועמך כולם צדיקים"...
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 יוני 2017, 15:13

גנרל תומס גייג' כתב:שמעתי שיצא קליפ על הדרשה של יהודה רבי, הוא מזכיר שמות ובצד רואים איך מישהו בודק באגרון ולא מוצא אותם, מישהו יכול אולי להעלות את זה?

משולש כתב:ראש הישיבה שוחח עם הבחורים על שקרי המק"ק ועודד את רוחם
ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס בישיבה לסיפור ה'משגיח קטן' יהודה רבי ששיקר בעצרת סאטמר מול האלפים, והשמיץ את הישיבה - ועודד את רוחם להתגבר על הקשיים
יוסף גליק - בחדרי חרדים
ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים התייחס בישיבה בשבוע שעבר לסיפור ה'משגיח קטן' יהודה רבי שהוצג כראש הישיבה ושיקר ב'עצרת הגיוס והשחיטה' של סאטמר מהרז"ל בארה"ב בשבוע שעבר מול האלפים - ופוטר עקב כך שהשמיץ והזיק לישיבה.
בשיעורו סיפר ראש הישיבה בכאב על כך שלצערו נעשה חילול השם גדול, כאשר פרסמו כביכול היו הלכו מהישיבה לצבא ופיתו בחורים ללכת לצבא. ראש הישיבה הדגיש "כולנו יודעים שאף אחד לא פותה". והוסיף כי הוא מבקש מהתלמידים להתחזק בתורה ויראת שמים ולא לעסוק בנושא כלל, ולא לדבר על כך ואדרבה, על כולם להתחזק יותר בשקידת התורה.
עוד סיפר כי שוחח עם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהביע שביעות רצון מהמכתב של ראש הישיבה לאדמור מהרז"ל מסאטמר, שהובא לפניו, ובירכו שיהיה לישיבה הצלחה.
כזכור, נחשף כי יהודה רבי, ה'משגיח קטן' מישיבת 'נחלת משה' שהוצג כראש הישיבה ב'עצרת הגיוס והשחיטה' בדה סיפורים שקריים מליבו ואף הוציא את דיבת ישיבתו רעה כשסיפר דברים בשמות שלא היו ולא נבראו, וכאשר לאחר מכן העמיד גירסה שנייה גם היא קרסה כאשר נתברר שהיא שקרית.
כפי שדווח אמש, מתברר כי נציג נוסף מטעם הפלג ניצל את בימת העצרת להפצת פייק-ניוז. הר' שמואל אריה לוין מארגנטינה, מרבני הפלג, שדיבר בעצרת זעק בעצרת: יש גזירה על השחיטה בארץ ישראל. הר' לוין שהופיע כדובר מיוחד לעצרת לדבר על 'מעצר בכירי העיתון', וייצג את הפלג לצידו של יהודה רבי, זעק בנאומו על "גזירת הגיוס" ועל מעצר בכירי הפלס ע"י המדינה, ובדבריו השווה את המדינה לסטאלין, אולם הוסיף עוד אמירה מפתיעה אודות גזירה נוספת על השחיטה שלדבריו יש בארץ ישראל יותר חמורה מאשר במדינות הגויים.
התמליל מדבריו: "זה הרי נורא! לראות איך שרוצים למחוק את כל מסורת התורה! אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה, עם צער בעלי חיים, במקום הגוים הם נוגעים עם 'צער בעלי חיים', הם רוצים ללמד אותנו מה זה 'צער בעלי חיים'. התורה לא יודעת מה זה 'צער בעלי חיים', הם יודעים, היה לא תהיה!! אנחנו צריכים ללכת למלחמה! אין פחד! אנחנו חזקים מהם, יש לנו תורה, יש לנו מצוות, זה החוזקה שלנו, ה'כלל ישראל חי וקים', עוד ת"ת ועוד ת"ת וכך מחזיק כלל ישראל רבותי".
יצויין כי הר' לוין מפעיל בארגנטינה קו שחיטה מיוחד של בהמות תחת השגחתו, זה בשל מחיר הבקר הנמוך במדינות דרום אמריקה, אולם נכון להיום לא ידוע על הגבלות מיוחדות על השחיטה בארץ ישראל, לעומת מדינות רבות בעולם שאכן מטילות הגבלות ואף אוסרות לגמרי את השחיטה היהודית. דבריו של הר' לוין אודות גזירת השחיטה הושמטו מתוך דבריו שהובאו בעיתון הפלס.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 יוני 2017, 15:16

משולש כתב:
גאליציינער כתב:אני הבנתי משהו אחרת מדבריו [יכול להיות ??], והוא שלמרות כל המלחמה נגדם - זה עדיין לא אומר שבח"ח וכיכר הותרו לבוא בציבור - הם שניהם מוקצים מחמת מיאוס ושניהם מעודדים התגייסות לצבא ועל זה אין חולק.
וגם אני אומר את זה.
לתשומת ליבך - משולש.

הם מביאים ידיעות יבשות, לא השקפות. מאיפה נראה לך מועתקות הכתבות החדשותיות בעיתון הקדוש שהחוג שלך קוראים. (כן כן, אני יודע שאתה עצמך לא קורא שום עיתון, הרי יש לך את הכל באינטרנט...)

א] אתה לא צודק, הם מביאים את הידיעות שלהם ביחד עם ההשקפות שלהם - רואים את זה בכל שורה ושורה, ואם זה מאוד דחוף לך אני אראה לך את זה - כמה שהם מביאים לא רק חדשות יבשות אלא...
ב] אני קורא עיתון אחד - המחנה החרדי. הוא לא מעתיק מהם כתבות...
גם לא אלו שאני רואה לפעמים - המבשר, יתד וכו',
וכמובן שהשבועונים כמשפחה ובקהילה לא מביאים מהם - אז מי כן ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 יוני 2017, 15:17

מורה כתב:נא לכבד אחד את השני כאן!
אפילו שמחולקים בדעות!

אתה לא חייב להגיב תמיד - מספיק שרוב הפעמים אתה מגיב...
פה זה לא אסוציאציות...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 יוני 2017, 15:18

נחמן כתב:
אני לא סאטמר

קיבלתי במייל

אתה צ'אלמער שמחזיק את ההשקפות הסאטמריות...
אותה גברת...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 יוני 2017, 15:29

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
וגם אני אומר את זה.
לתשומת ליבך - משולש.

א] אתה לא צודק, הם מביאים את הידיעות שלהם ביחד עם ההשקפות שלהם - רואים את זה בכל שורה ושורה, ואם זה מאוד דחוף לך אני אראה לך את זה - כמה שהם מביאים לא רק חדשות יבשות אלא...

א) כל עיתון שיש בו חדשות חייב להסתמך על מקורות חילוניים וגויים. נקודה. רק שהם מקבלים כסף בשביל לשבת ולצנזר את החדשות (ולפעמים יוצא להם דברים מצחיקים, כמו למשל "בחסדי שמים בזכות צה"ל נמנע פיגוע"). אם תשלם לי כסף אשב ואצנזר את הידיעות שאני מעלה לכאן. (למה לא מגיע לי כסף?? אם נחמן מקבל כסף, גם לי מגיע!!!).
ב) אני לא מכיר המחנה החרדי. יש בו חדשות?? אתה חושב שיש להם כתבים שפרוסים בכל העולם בשביל זה?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 יוני 2017, 15:33

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:
וגם אני אומר את זה.
לתשומת ליבך - משולש.

א) כל עיתון שיש בו חדשות חייב להסתמך על מקורות חילוניים וגויים. נקודה. רק שהם מקבלים כסף בשביל לשבת ולצנזר את החדשות (ולפעמים יוצא להם דברים מצחיקים, כמו למשל "בחסדי שמים בזכות צה"ל נמנע פיגוע"). אם תשלם לי כסף אשב ואצנזר את הידיעות שאני מעלה לכאן. (למה לא מגיע לי כסף?? אם נחמן מקבל כסף, גם לי מגיע!!!).
ב) אני לא מכיר המחנה החרדי. יש בו חדשות?? אתה חושב שיש להם כתבים שפרוסים בכל העולם בשביל זה?

בדיוק זה הנקודה, אם אתה מעלה משהו משם אתה צריך לצנזר את זה, ולא משנה אם משלמים לך על זה או לא. כשאתה מעלה לפה משהו עם תוכן לא ראוי או שנושב ממנו דברים או שיח לא ראוי יש לך אחריות על זה להוציא מזה מה שלא מתאים לנו.
המחנה החרדי יש לו קצת חדשות, לא משהו רציני.
תשאל את האחרים שמסתובבים פה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי שמואל הלוי » 26 יוני 2017, 15:35

שמואל הלוי

הודעה שלא נקראהעל ידי רעבישע אייניקל » 26 יוני 2017, 15:39

יוסל אשכנזי אמר פעם לסאטמאר רב, שהרבי ידע שה"דער איד" כבר גדול מאד, ואפילו הניו יורק טיימס מעתיק משם וכותב זאת כמה ימים מקודם...
רעבישע אייניקל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 יוני 2017, 15:46

גאליציינער כתב:בדיוק זה הנקודה, אם אתה מעלה משהו משם אתה צריך לצנזר את זה, ולא משנה אם משלמים לך על זה או לא. כשאתה מעלה לפה משהו עם תוכן לא ראוי או שנושב ממנו דברים או שיח לא ראוי יש לך אחריות על זה להוציא מזה מה שלא מתאים לנו.
המחנה החרדי יש לו קצת חדשות, לא משהו רציני.
תשאל את האחרים שמסתובבים פה...

אשמח אם יהיה מישהו שיעזור לי לצנזר, כי לי אין מספיק דעת תורה אמיתית. בשביל לדעת מה צריך לצנזר...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 26 יוני 2017, 23:06

מיוחד לציבור החרדי!

076.jpg
076.jpg (56.05 KiB) נצפה 2392 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 יוני 2017, 23:08

נחמן כתב:מיוחד לציבור החרדי!

076.jpg

אוי וויי, וואס פאר א שווערע און ביטערע גזירה!!

דרך אגב, מפורש שם שזה לא לבחורי ישיבות: "הקבלה מותנית בתעודת בגרות ופסיכומטרי". לאיזה בחור ישיבה יש תעודת בגרות ופסיכומטרי?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 יוני 2017, 00:15

הלם בסאטמר! ישראל כהן ב'כיכר': בנו של הר' הלל ווינברגר מארגן עצרת הגיוס בארה"ב שדיבר בחריפות נגד גדו"י - נפטר הבוקר באופן פתאומי לאחר שלא קם משנתו בקעמפ. שמו: הר' פנחס ווינברגר ז"ל. בן 38..
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי כהן » 27 יוני 2017, 00:54

יעקב אבינו אמר לעשיו בראשית לג יד) "עד אשר אבוא אל אדוני שעירה"
וז"ל הגמ' (עבודה זרה כ"ו ע"א) "שאלו להיכן הולך ­ ירחיב לו את
הדרך, כדרך שעשה יעקב אבינו לעשו הרשע, דכתיב 'עד אשר אבא אל
אדוני שעירה', וכתיב 'ויעקב נסע סכותה'. מעשה בתלמידי ר"ע שהיו
הולכים לכזיב, פגעו בהן ליסטים, אמרו להן לאן אתם הולכים, אמרו
להן לעכו. כיון שהגיעו לכזיב פירשו. אמרו להן תלמידי מי אתם, אמרו
להן, תלמידי ר"ע. אמרו להן, אשרי ר"ע ותלמידיו, שלא פגע בהן אדם
רע מעולם.
כך עוברים את גזירה זאת מעמידים יעדים עד שנת תשפג וכו'.
ולא אומרים לא ולא לא נלך לצבא. נלך רק צריך כמה עשרות שנות הסתגלות...
יוסי כהן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 27 יוני 2017, 01:13

משולש כתב:הלם בסאטמר! ישראל כהן ב'כיכר': בנו של הר' הלל ווינברגר מארגן עצרת הגיוס בארה"ב שדיבר בחריפות נגד גדו"י - נפטר הבוקר באופן פתאומי לאחר שלא קם משנתו בקעמפ. שמו: הר' פנחס ווינברגר ז"ל. בן 38..

ברוך דיין האמת
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 27 יוני 2017, 02:41

076.jpg

אין גזירת גיוס ואין פיתויים: תכניות לחרדים במסגרת פיתויים לצבא מוקמות בזו אחר זו באופן מבהיל שלא היה כדוגמתו לא לפני שנה וודאי שלא לפני שנתיים. מודעה שפורסמה היום על תוכנית חדשה להוציא ולהפיל חרדים לצבא השמד, אבל כמובן זה לא פיתויים. רק מודיעים למי שרוצה שזה ממש כדאי לו, שיהיה לו מגורים בירושלים, וסבסוד לימודים מלא, והכשרה מיוחדת לחרדים כביכול, וכמובן שיש קביעת עתים לתורה בכאילו, ומלגת קיום וליווי אקדמי ותוכנית חילופית וחו"ל. ו... ו.... ו..., הכל יאמרו שיתנו לכם, רק תבואו, אבל בלי פיתויים. העיקר שתתגייסו. אסון.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 27 יוני 2017, 08:39

משולש כתב:הלם בסאטמר! ישראל כהן ב'כיכר': בנו של הר' הלל ווינברגר מארגן עצרת הגיוס בארה"ב שדיבר בחריפות נגד גדו"י - נפטר הבוקר באופן פתאומי לאחר שלא קם משנתו בקעמפ. שמו: הר' פנחס ווינברגר ז"ל. בן 38..

לפי השמחה הגדולה באתר החילוני 'כיכר', הכותרת היה צריך להיות "בשורה טובה" (רח"ל)
וגם אנו עונים לעומתם "ובשמחתכם ישמח לבנו גם אנו".

ול'משולש' היקר:
משולש כתב:אשמח אם יהיה מישהו שיעזור לי לצנזר, כי לי אין מספיק דעת תורה אמיתית. בשביל לדעת מה צריך לצנזר...
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 27 יוני 2017, 17:16

חזן כתב:

לפי השמחה הגדולה באתר החילוני 'כיכר', הכותרת היה צריך להיות "בשורה טובה" (רח"ל)
וגם אנו עונים לעומתם "ובשמחתכם ישמח לבנו גם אנו".

ול'משולש' היקר:
משולש כתב:אשמח אם יהיה מישהו שיעזור לי לצנזר, כי לי אין מספיק דעת תורה אמיתית. בשביל לדעת מה צריך לצנזר...

חזן יקר ואהוב, בא נגיד את האמת, אין כאן שמחה ח"ו כלל, יש כאן אזהרה!! חברה, אל תזלזלו בגדולי ישראל, כי יש חיים גם מחר, ואם אתם מזלזלים תיזהרו שמא ח"ו המחר לא יופיע אצל משפחתכם, ואם היית שומע את וויינברגר צווח ומזלזל בגדול"י גם אתה היית צווח לו חזרה וזועק: הזהרו בגחלתן, הבנת?
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 יוני 2017, 21:20

קטןודל כתב:

076.jpg

אין גזירת גיוס ואין פיתויים: תכניות לחרדים במסגרת פיתויים לצבא מוקמות בזו אחר זו באופן מבהיל שלא היה כדוגמתו לא לפני שנה וודאי שלא לפני שנתיים. מודעה שפורסמה היום על תוכנית חדשה להוציא ולהפיל חרדים לצבא השמד, אבל כמובן זה לא פיתויים. רק מודיעים למי שרוצה שזה ממש כדאי לו, שיהיה לו מגורים בירושלים, וסבסוד לימודים מלא, והכשרה מיוחדת לחרדים כביכול, וכמובן שיש קביעת עתים לתורה בכאילו, ומלגת קיום וליווי אקדמי ותוכנית חילופית וחו"ל. ו... ו.... ו..., הכל יאמרו שיתנו לכם, רק תבואו, אבל בלי פיתויים. העיקר שתתגייסו. אסון.

תפסיק לערבב את השכל הישר.
גזירת גיוס אין.
פתויים יש. (לבחורים שהוציאו תעודת בגרות ופסיכומטרי)

אבל!

בחור שיושב ולומד בישיבה, לא לומד באקדמיה, ולא משתתף בהפגנות הפלג, אין לו שום פיתוי ושום גזירה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 יוני 2017, 21:21

חזן, לדעתך הייתי צריך להעלים ולצנזר את העונש של מבזי ת״ח כדי שעוד ועוד אנשים יפלו ברשת שלהם
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 יוני 2017, 21:27

יוסי כהן כתב:יעקב אבינו אמר לעשיו בראשית לג יד) "עד אשר אבוא אל אדוני שעירה"
וז"ל הגמ' (עבודה זרה כ"ו ע"א) "שאלו להיכן הולך ­ ירחיב לו את
הדרך, כדרך שעשה יעקב אבינו לעשו הרשע, דכתיב 'עד אשר אבא אל
אדוני שעירה', וכתיב 'ויעקב נסע סכותה'. מעשה בתלמידי ר"ע שהיו
הולכים לכזיב, פגעו בהן ליסטים, אמרו להן לאן אתם הולכים, אמרו
להן לעכו. כיון שהגיעו לכזיב פירשו. אמרו להן תלמידי מי אתם, אמרו
להן, תלמידי ר"ע. אמרו להן, אשרי ר"ע ותלמידיו, שלא פגע בהן אדם
רע מעולם.
כך עוברים את גזירה זאת מעמידים יעדים עד שנת תשפג וכו'.
ולא אומרים לא ולא לא נלך לצבא. נלך רק צריך כמה עשרות שנות הסתגלות...

הם יודעים את זה יותר טוב מאתנו. ובדיוק בגלל זה הם מנסים בכוח לשבור את הכלים, להלחם חזיתית נגדם מצד אחד, ומצד שני להלשין בפני החילונים שהחכים החרדים משקרים עליהם כאילו יש יעדים ויש גיוס.

כי ככל שתהיה גזירה ויהיה גיוס, כך יהיה להם יותר כסף ויותר שליטה. ואולי יצליחו בסופו של דבר לשבור (ח״ו) את הנהגת הדור ולחזור להנהיג בעצמם כמו שהיה עד תשעב בערך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 28 יוני 2017, 01:04

גאליציינער כתב:
אפילו שמחולקים בדעות!

פה זה לא אסוציאציות...

אני לא 'סתם' מגיב! ראיתי משהו שכאב לי, ומותר לי להגיד מה שאני רוצה כל עוד זה לפי התקנון
אם הולכים להביט מאחור כתבת כבר פה הרבה שטויות בתור 'סתם להגיב'... ואין לי בעיה עם זה.
מאידך גיסא הבאת גם הרבה דברים מענינים. אני לא רוצה לריב איתך אבל אני גם לא מרוצה שכותבים לי סתם כי מותר לכולם להגיד את דעותיהם בכל אופן שהוא ובכל מקום שהוא!
תודה
בתקוה על ההבנה.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 28 יוני 2017, 15:55

מורה כתב:
גאליציינער כתב:
אפילו שמחולקים בדעות!

פה זה לא אסוציאציות...

אני לא 'סתם' מגיב! ראיתי משהו שכאב לי, ומותר לי להגיד מה שאני רוצה כל עוד זה לפי התקנון
אם הולכים להביט מאחור כתבת כבר פה הרבה שטויות בתור 'סתם להגיב'... ואין לי בעיה עם זה.
מאידך גיסא הבאת גם הרבה דברים מענינים. אני לא רוצה לריב איתך אבל אני גם לא מרוצה שכותבים לי סתם כי מותר לכולם להגיד את דעותיהם בכל אופן שהוא ובכל מקום שהוא!
תודה
בתקוה על ההבנה.

הבעיה הוא שאתה הכנסת את ההודעה הזאת סתם בלי שום קשר לאיזה הודעה ספיציפית, סתם הגעת ושיחררת הודעה בלי שום קשר וזה עיצבן אותי ביותר. תראה לי בבקשה לאיזה הודעה כיוונת.

ואבקש בזאת את סליחתך על הפגיעה שפגעתי בך - זה הגיע מזה שהתעצבנתי על תוכן הסתמי.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2017, 18:10

אני כבר לא יודע מה להעתיק ומה לא.
אבל הרוחות סוערות מביקור רשמי של השר אורי אריאל אצל גאב"ד העדה החרדית בכבודו ובעצמו. הנושא הוא גזירת הזריקות לעופות שגורמת לעדה החרדית להפסדים כספיים. (בגלל המחלוקת על מיקום הזריקה בעוף).

ולכאו' הרי שיטת העדה החרדית בכל דבר הוא מלחמה ולא הידברות עם השלטונות, (כמו בעניין הגיוס, והשבת, וכו',) ומה נשתנה כאן??? האם "במקום פסידא" התירו?
קבצים מצורפים
אורי אריאל והעדה החרדית (4).jpg
אורי אריאל והעדה החרדית (4).jpg (67.3 KiB) נצפה 1952 פעמים
אורי אריאל והעדה החרדית (2).jpg
אורי אריאל והעדה החרדית (2).jpg (69.9 KiB) נצפה 1952 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 28 יוני 2017, 18:17

אינני מבין כיצד קבל עולם ומלואו רואים את השקרים? איך שייך להסביר את זה?
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2017, 18:18

משולש כתב:אני כבר לא יודע מה להעתיק ומה לא.
אבל הרוחות סוערות מביקור רשמי של השר אורי אריאל אצל גאב"ד העדה החרדית בכבודו ובעצמו. הנושא הוא גזירת הזריקות לעופות שגורמת לעדה החרדית להפסדים כספיים. (בגלל המחלוקת על מיקום הזריקה בעוף).

ולכאו' הרי שיטת העדה החרדית בכל דבר הוא מלחמה ולא הידברות עם השלטונות, (כמו בעניין הגיוס, והשבת, וכו',) ומה נשתנה כאן??? האם "במקום פסידא" התירו?
ואגב אורחיה למדנו מהי "גזירת השחיטה" שנלאו רבים למצוא לה סימוכים בעולם המציאות והעלו חרס בידם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 28 יוני 2017, 18:20

[quote="משולש"][quote="משולש"]אני כבר לא יודע מה להעתיק ומה לא.

ולכאו' הרי שיטת העדה החרדית בכל דבר הוא מלחמה ולא הידברות עם השלטונות, (כמו בעניין הגיוס, והשבת, וכו',) ומה נשתנה כאן???
זה ידוע שבצד המלחמה יש גם שיחות שלום, חוץ מזה, לפני כעשור בשעת ההפגנות הגדולות על מצעד התועבה, הגאב"ד נפגש עם מפקד משטרת ירושלים מדי כמה ימים..
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2017, 18:21

בנוסף לזה, סאטמר מוציאים חוברת הסברה בה הם מתארים איך הפלג שלחו להם עו"ד שהמציא להם חוות דעת שקרית והטעה אותם שעדיף לא להתייצב. ומדוע הם חוזרים בהם ומתנגדים בכל תוקף לשיטה שהופכת כל בחור ישיבה לעבריין מבוקש ע"י השלטונות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2017, 18:23

גנרל תומס גייג' כתב:
משולש כתב:

ולכאו' הרי שיטת העדה החרדית בכל דבר הוא מלחמה ולא הידברות עם השלטונות, (כמו בעניין הגיוס, והשבת, וכו',) ומה נשתנה כאן???
זה ידוע שבצד המלחמה יש גם שיחות שלום, חוץ מזה, לפני כעשור בשעת ההפגנות הגדולות על מצעד התועבה, הגאב"ד נפגש עם מפקד משטרת ירושלים מדי כמה ימים..

א. איפה היה מלחמה בגזירת השחיטה? (אולי יצאו ידי חובה בהזכרה בהפגנת מהרז"ל בארה"ב).
ב. איפה היו שיחות שלום בנוגע לגזירת הגיוס?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 28 יוני 2017, 18:25

גנרל תומס גייג' כתב:
משולש כתב:

גנרל, האם הגאב"ד יסכים לפגוש את הרב ליצמן, או דרעי, או הרב גפני - גם במסגרת שיחות שלום בקשר ל"גיוס" או למתווה הכותל???????? ודאי שלא, אז מה קרה עכשיו???? התשובה היא: כסף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הבנת??????????????????????????
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי מזהב ומפז » 28 יוני 2017, 19:56

מי יכול להביא את המכתב של הרבנית עמית בענין טולידנאו
מזהב ומפז

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 28 יוני 2017, 20:01

"כתבתי בלב דומע"

אשת החינוך פונה לרב: "להסיר המסווה" מתעמולת 'הפלג'

תעמולת 'הפלג בארה"ב לגבי "גזירת הגיוס", מקבלת התייחסות ישירה ונרגשת של ידידת משפ' העריק ישראל מאיר טולידנו, במכתב מפורט לגאון רבי אהרן פלדמן

תמוז תשע"ז

סוגיית חוק הגיוס שעלתה לדיון נרחב בישראל ובארה״ב, על רקע חילופי המכתבים בין גדולי ישראל בארץ ומעבר לים ובשל עצרת המחאה שאורגנה בניו יורק על ידי חסידי סאטמר ו'הפלג ', ממשיכה לעורר סערה ציבורית.

מי "שנחשב".... כעוסק בנושא בקרב ראשי הישיבות באמריקה, הינו חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב, הגאון רבי אהרון פלדמן ראש ישיבת נר ישראל בבולטימור, שאף חתם על המכתב שנשלח לגדולי הדור בארץ, ובהמשך אף נפגש עם גדולי הדור ועם חברי הכנסת החרדיים.

בפני הרב פלדמן הובאו מקרים קשים כביכול של תלמידי ישיבות מהפריפריה ש"ניזוקו" בשל חוק הגיוס. אלא שמתברר כי כששהה בארץ הוצגו בפניו עובדות אחרות. בין השאר, כתבה לו הרבנית ציפורה עמית, רעייתו של ראש ישיבת קריית מלאכי הגר"י עמית, מכתב מיוחד בו היא מפרטת את נקודת מבטה על כל פרשת תלמיד הישיבה ישראל מאיר טולידנו, שעל מאסרו בגין עריקות קיימו ב'הפלג ' הפגנות סוערות לפני מספר חודשים.

בפרסום ראשון תמליל מכתבה המלא של הרבנית עמית, הידועה כאשת חינוך באופקים ומכירה מקרוב את משפחת טולידנו:

"פונה אני אליכם כמי שמעצב ומכוון את דרכה של יהדות התורה בארה״ב, ועוסק בהעמדת תלמידים הרבה לתורה ולתעודה ולהשקפה ישרה".

"רציתי לספר את סיפורו של 'אסיר עולם התורה' ישראל מאיר טולידנו, אשר את משפחתו אני מלווה מזה שנים רבות. כשותפה לעבודה החינוכית הנעשית בסמינר אופקים, זכיתי לעזור לתלמידתי אסתר טולידנו שבאה מהמגזר הדתי לאומי ובנתה את עולמה הרוחני בסמינר אופקים, ולשדך אותה עם בעלה הרב שלום טולדנו, שזכה אף הוא להגיע מרחוק ולהסתופף בבית ד'. השניים הקימו בית לתפארת המפורסם בכל הקהילה באופקים כבית שחברו בו מסירות נפש לתורה ולאהבת חסד. ילדיהם אף זכו להתחנך במוסדות החשובים ביותר".

"בכל שלב מכריע בחייהם של בני הזוג היינו שותפים, והנה סיים בנם ישראל מאיר טולידנו, בחור נחמד עם הרבה מרץ, את הישיבה הקטנה, ובלחץ של מספר גורמים - לצערי גם אני הייתי שותפה בזה - הוא התקבל לישיבת "גרודנא״ באשדוד".

"הגיע עידן הגיוס והנער סר למשמעתו של הרה״ג ר׳ שמואל אויערבך ולא הלך להתייצב. הגיעו כמה וכמה צווים, וההורים ביקשו שילך להתייצב, אבל הנער סירב בעקשנות: 'אצלנו בישיבה שומעים לר' שמואל'. הגיעו משטרה צבאית פעם פעמיים ושלוש לבית ההורים ולא מצאה אותו, דבר שמבחינה חוקית החמיר את עונשו, עד שבסעודת פורים הפתיעו אותו שוטרים במדים, אסרו אותו והובילו אותו אל הכלא הצבאי".

ישראל מאיר טולידנו בביתו של הגר"ש אוירבך. ארכיון (צילום: שלומי כהן)

"מאז חיי המשפחה אינם חיים. האב הרב שלום טולידנו הינו מפורסם בקהילת קודש אופקים-תפרח כמתמיד שאין לו אח ורע, יהודי שמגיע לבית בערבי שבתות כשעה לפני כניסת השבת, עד אז הוא שקוע ראשו ורובו בעולמה של תורה. והנה צרת הבן קפצה עליו והכריחה אותו לסגור את הגמרא ולהתרוצץ מעסקן לעסקן ליטול עצה מה לעשות".

"בו בזמן שבבית טולידנו תאניה ואניה - בני הבית שבורים ולא יודעים את נפשם מרוב צער - בירושלים, בחצרו של ר' שמואל אויערבך מנהלים ״חינגאות״ סביב תפיסתו של הנער. יש בידם בשר תותחים לנהל על גבו מלחמות, ״אסיר עולם התורה״ זועקים הפעשקווילים. 'נצא להפגנות, נאבק, נילחם'".

"ואני שואלת: על מה?? והלא אתם הכנסתם אותו לשם?! והשאלה הזאת רוויה בדם תמצית לבי, משפחה שבנתה את עצמה בכזו נקיות וישרות, למה להרוס בהינף יד את היציבות של הבית ולהכניס אותם למחול שדים שכזה?".

"ומה עלה בגורלו של הנער? כאן האבסורד הגדול!!! ללכת ללשכת גיוס, לבצע הליך שלוקח לא יותר מחצי שעה - על זה נזעקו 'שומרי החומות' והרעישו עולם, זה 'יהרג ואל יעבור', אבל להימצא למעלה מ-50 יום בחברת פושעים מסוממים חלאת החברה הישראלית החילונית, לקבל השפלות יומיומיות מנשים מפקדות שיחסן אליך כאל אסיר שפל ומבצעות תרגילי השפלה כדי לשבור את רוחך, חיילות שמסתובבות בשטח בלבוש לא צנוע - זה לכתחילה, זה ״קידוש ד'...".

"הנער שקבל עידוד בלתי פוסק מהחצר הירושלמית האמין שהוא עושה קידוש ד', והוכנס מאחורי סורג ובריח. לליל הסדר קיבל ישראל מאיר חופשה מבית הסוהר והגיע לביתו, במוצאי החג ביקשו אותו להגיע לביתו של ראש הישיבה הרב שמואל אויערבך, האם התנגדה לכך ואמרה: ׳'אנחנו לא צריכים את הפרסום והחגיגות', אך מבית ראש הישיבה נאמר שר' שמואל אומר שלא צריך לשמוע לאימא. הנער נסע ללא ידיעת אימו לביתו של הרה״ג ש. אויערבך במכונית שרד,​ 'לימוזינה' בלע"ז, והתקבל בכבוד מלכים בשירים ובזמירות, 'אסיר עולם התורה'".

"מה יעשה נער שעלה לכותרות ומפטמים אותו בכבוד ובתהילה, ודאי שהדבר ערב לו ובפרט שהעטיפה לשם שמיים - וגדול הדור מחזק את ידיו. על זה נאמר: מפטמים עגלים על מנת לשוחטם. וההמשך היה, למחרת החג שהנער חזר לבית הסוהר הצבאי, מהר מאוד הבין שהוא בצרה גדולה. אביו ואימו התרוצצו מדיון לדיון, בבית המשפט נאמר להם שיש לו עורך דין מצוין ששכרו לו מטעם החצר. ההורים פנו אל העו"ד והלז אמר להם: אין לי אישור לדבר אתכם, לא אתם לקחתם אותי כעו"ד. האם התחננה לפניו 'אנחנו נשלם לך, תעזור לנו'. ברגע של אמת אמר לה העו"ד שבעצם שולחיו מעוניינים שהוא לא ישתף פעולה עם ההורים. העורך דין היה בבחינת כסות עיניים, ותפקידו היה לשרת את האינטרסים של ה'קנאים' לדבר ד׳. התרוצצות בלתי פוסקת מביקור לביקור בבית הסוהר הצבאי ומדיון לדיון בבית המשפט, אילצו את האב ר' שלום טולדנו הצדיק לסגור את הגמרא ושברו את ליבו".

"סוף דבר, הבחור איבד את מעמדו כבן ישיבה ולמעשה מעמדו כחייל לכל דבר. הבחור התחייב להתגייס לצבא תוך 25 יום ובאם לא יתייצב דינו כעריק, באם ייתפס עתיד שוב להיכנס לבית הסוהר הצבאי כאחד העבריינים על החוק. כאשר ביקשה האם את עזרתם של חבר הקנאים לדבר ד׳ לעזור לה בסבך, נענתה 'אנחנו לא יכולים לעזור'".

"יש לציין שלאחר 55 יום לשהותו בבית הסוהר הגיעו ההורים לקחת אותו הביתה, והנה הם פוגשים בקבוצה הירושלמית שדרשה בתוקף לקחת אותו לירושלים לחגוג את שחרורו. אמו של ישראל מאיר עמדה מולם ואמרה: 'את הנזק כבר עשיתם עכשיו אתם רוצים לרקוד על הדם???', ענה לה אחד מאנשי החצר הירושלמית: 'ידי נשים רחמניות בשלו ילדיהם'. ענתה להם האם: 'אני בישלתי אותו? אתם בישלתם אותו'".

"ואנחנו עדיין בעיצומה של הדרמה: הנער חזר לישיבה אך הוא שרוי בחרדה עצומה מה יילד יום. בשבת שלאחר חג השבועות נסעו רוב מנין בני הישיבה לביתם, והוא לא יכול היה להגיע הביתה מחשש שמא ייתפס. היה עליו לחפש מקום מסתור. גם בני המשפחה שרויים בחרדה גדולה והאירועים הקשים השאירו את חותמם על בני המשפחה שמרגישים קרבן לדמגוגיה זולה. האם מוכנה לספר באופן אישי לכל מבקש את העוולות הנוראות שנעשו לבחור ולמשפחה. היא מרגישה שאט נפש כלפי צבור שצועק קידוש ד' ועושה חילול ד' בלי סוף ומרחיק בנים תועים מאביהם שבשמים. ברגע של אמת אמר להם העו״ד שלולי הרעש התקשורתי וההפגנות הפרועות היה יכול להוציא את הבחור בקלות מן הסבך".

"את המכתב אני כותבת בלב דומע, שנים של עמל לקרב יהודים לאביהם שבשמים. שנים של השקעה ומסירות לעזור לבתים להיבנות בתמימות ובישרות, הבית של משפחת טולידנו נבנה במסירות נפש עצומה ללא תמיכה משפחתית. בית של לשם שמיים. באים אנשים ובזדון ליבם מנצלים תמימות של נער, הופכים אותו ל'שהיד', ומגייסים אותו לבין שורותיהם. חופרים בור מכניסים אותו לתוכו וצועקים 'הצילו', ובארה"ב נותנים רוח גבית להתנהגות ברוטלית זו".

"מי שקרוב לעשיה בסמינר אופקים יודע כמה יגע ויזע מושקע בחינוכה של כל תלמידה, כדי להוציא יקר מזולל. כמה יגיעות מתייגעים על מנת לבנות בתים ולהעמידם על תילם, והנה באים אנשים להרוס את הבית במלחמות שקריות, שולחים זרי פרחים, בקבוקי יין ומגדנות כדי לשמן את גלגלי התעמולה. הזו היא דרכה של תורה??? כולנו סובלים בגלות אצל היהודים, אבל אבינו הזקן לימד אותנו איך מתמודדים עם ה'פריץ'".

"שנים רבות שהיהדות החרדית מתמודדת עם שאלת הגיוס, חדשים לבקרים מתחדשות הגזירות, מכירה אני במעט את הנושא, מתוך שבעלי ר׳ יהודה עמית שליט"א, שעוסק מזה יותר מ־40 שנה בקירוב רחוקים לדרך התורה והיראה משיבת 'קרית מלאכי' ומתמודד עם אין ספור מקרים של בחורים שאינם בעלי מעמד של 'בן ישיבה' בהיותם בעלי תשובה או יוצאי תיכונים חילוניים ומכיר את הסוגיה לאורכה ולרוחבה".

"הסוגיה היא קשה, אבל 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'. יש דרך לחפש פתרונות, אבל לא בהליכה של ראש בראש עם מערכת החוק שחזקה מאתנו פי כמה וכמה. אחרי שהושגו הבנות כל שהם דרך העסקנים שלוחי דרבנן עם השלטונות, נוהגת החצר הירושלמית במדיניות של 'מושך באזני כלב', ומעוררת את הדוב מתרדמתו. ואני שואלת, מה יענו ליום דין אותם אנשי החצר על ששלחו נער שמור, חשפו אותו לחילוניות ופגמו בטהרת הלב שלו. וכי הוא חזר לישיבה עם אותה נקיות שיצא ממנה??? האם יכול הוא ללמד ברוגע ובנחת כשעל ראשו מרחפת סכנת גיוס? האם באמת דאגו לרוחניות שלו? הם באמת דורשי טובתו???".

"מכתבי רווי בצער ובכאב על משפחה שקשורים אנו אליה בקרבה עמוקה, שהוליכו אותם שולל וכשגילו את התרמית היה מאוחר. עכשיו הם משלמים על כך מחיר יקר. סיפור אחד מני רבים על כוחה של תעמולה שקרית המשאירה אנשים מדממים על אם הדרך וממשיכה לדרוס הלאה".

"את המכתב הזה כתבתי בעידודה המלא של אם הבחור ישראל מאיר טולידנו, הנכונה להשיב לכל שואל ולספר את פרטי הפרשה למען הסיר את המסווה מעל פניהם של זורעי זרע הפירוד בעם ישראל. תפילתי לבורא עולם, שדברי היוצאים מלב שבור על המחלוקת במחננו יאירו את המציאות באור הנכון, ונזכה במהרה שיקוים בנו הכתוב: 'והאמת והשלום אהבו' ".

החותמת בדמע - צ. עמית,
רכזת חינוכית, סמינר אופקים
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 28 יוני 2017, 20:26

משולש כתב:בנוסף לזה, סאטמר מוציאים חוברת הסברה בה הם מתארים איך הפלג שלחו להם עו"ד שהמציא להם חוות דעת שקרית והטעה אותם שעדיף לא להתייצב. ומדוע הם חוזרים בהם ומתנגדים בכל תוקף לשיטה שהופכת כל בחור ישיבה לעבריין מבוקש ע"י השלטונות.

אתה יכול להעלות?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 29 יוני 2017, 01:25

גלציינער
זה היה בשביל הודעה זו שכאב לי מאוד
פשוט מכנים שם למישהו לדעתי זה מאוד לא יפה
וגם אחד אחרי זה עיי"ש
ןפשוט כתבתי שצריכים באשכול הזה לדבר עם יותר כבוד...

מחול לך מחול לך מחול לך.

וגם אני מבקש סליחה ממך על התשובה החריפה שבכלל לא הסגנון שלי.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי רשכבהג » 29 יוני 2017, 01:57

מזעזע.
מה יכול להתגלגל מפיטורין של עורך עיתון אחד שזקוק עד עמקי השקפתו למשכורת דשנה.
עיתון, שסיבת ההקמה שלו ברורה לחלוטין. בהתחלה הוא מתאפק ולא כותב "מרן" על המנהיג של הפלג "כי זה מגעיל אותו" מסביר פטרוב, ובסוף כותב עליו את כל התוארים לצד המרן, ולא מזכיר אף פעם את יתר גדולי הדור. הם "התקלקלו". השטן וודאי מרוצה.
מפלגה, מחלוקת - ילדים רבים ונאנקים, משפחות מתפרקות, בן קם באביו, אשה בבעלה, חרב איש באחיו, השטן וודאי מרוצה.
הפגנות, הדבר הכי מאוס בעיני האבי עזרי היה הפגנות . זכורני בעת חילולי הקברים בגבעה הצרפתית לפני כעשרים שנה, כל גדולי הדור ללא יוצא מן הכלל חתמו ללכת להפגין ובאו בעצמם. היחיד שהתעלם היה האבי עזרי. צריך ללמוד ולא להפגין. כעת תלמידיו נהיו חסידי ההפגנות... ועוד לא דברנו מילה על חילול השם הבלתי נתפס בכל הפרובוקציות הללו. השטן וודאי מרוצה.
לא להתייצב רעיון חדש, שינוי מהמסורת, המצאה. האבי עזרי נלחם בכל און נגד כל שינוי. כך גם הגריש"א. וכמובן הקה"י. כולם. פתאום שינוי. ולא סתם שינוי. מקצינים יותר מסאטמר. משתי הסאטמרים. נטורי קרתא. סיקריקים. ומי משלם את המחיר ? בחורים ספרדים מסכנים ותמימים. אלה שהובאו לעולם הישיבות ע"י המקרבים, או לב לאחים של הגראי"ל שטיינמן, או ערכים של הגר"ח גריינמן זצ"ל, או נתיבות עולם של הרב ברוק, או קרית מלאכי של הרב עמית, וכן הלאה. מישהו מכיר איזה ארגון קירוב או ישיבת קירוב בנשיאות הגרש אוירבך? מישהו מכיר שם מישהו עציץ? מה פתאום. מה להם ולקירוב. הם צריכים לנהל את מאבקי הציבור. ילכו המתקרבים לעזאזאל ויוקרבו כבשר תותחים, ולא עוד אלא שאפשר להעליל שדווקא המדיניות של הגראיל נועדה לפגוע במתקרבים. שמעתם בדיחה? זה לא מצחיק, נכון. זה בדיחה ישנה, צמח לה שער בכף היד. זה של קורח.
השטן וודאי מרוצה.
אפשר עוד להמשיך ולהמשיך, כמה עיוותים ועוולות. כמה כאב. אז מה נשאר, השכינה בצער נורא, על החלול ה' , על המחלוקות, על ביזוי כבוד התורה, וכן הלאה,
אבל יש אחד שמרוצה, שרואה ברכה בכל הסיפורי פלג הללו. השטן וודאי מרוצה.
רשכבהג

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 29 יוני 2017, 12:39

ועד כתב:"כתבתי בלב דומע"

אשת החינוך פונה לרב: "להסיר המסווה" מתעמולת 'הפלג'

תעמולת 'הפלג בארה"ב לגבי "גזירת הגיוס", מקבלת התייחסות ישירה ונרגשת של ידידת משפ' העריק ישראל מאיר טולידנו, במכתב מפורט לגאון רבי אהרן פלדמן

תמוז תשע"ז

סוגיית חוק הגיוס שעלתה לדיון נרחב בישראל ובארה״ב, על רקע חילופי המכתבים בין גדולי ישראל בארץ ומעבר לים ובשל עצרת המחאה שאורגנה בניו יורק על ידי חסידי סאטמר ו'הפלג ', ממשיכה לעורר סערה ציבורית.

מי "שנחשב".... כעוסק בנושא בקרב ראשי הישיבות באמריקה, הינו חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב, הגאון רבי אהרון פלדמן ראש ישיבת נר ישראל בבולטימור, שאף חתם על המכתב שנשלח לגדולי הדור בארץ, ובהמשך אף נפגש עם גדולי הדור ועם חברי הכנסת החרדיים.

בפני הרב פלדמן הובאו מקרים קשים כביכול של תלמידי ישיבות מהפריפריה ש"ניזוקו" בשל חוק הגיוס. אלא שמתברר כי כששהה בארץ הוצגו בפניו עובדות אחרות. בין השאר, כתבה לו הרבנית ציפורה עמית, רעייתו של ראש ישיבת קריית מלאכי הגר"י עמית, מכתב מיוחד בו היא מפרטת את נקודת מבטה על כל פרשת תלמיד הישיבה ישראל מאיר טולידנו, שעל מאסרו בגין עריקות קיימו ב'הפלג ' הפגנות סוערות לפני מספר חודשים.

בפרסום ראשון תמליל מכתבה המלא של הרבנית עמית, הידועה כאשת חינוך באופקים ומכירה מקרוב את משפחת טולידנו:

"פונה אני אליכם כמי שמעצב ומכוון את דרכה של יהדות התורה בארה״ב, ועוסק בהעמדת תלמידים הרבה לתורה ולתעודה ולהשקפה ישרה".

"רציתי לספר את סיפורו של 'אסיר עולם התורה' ישראל מאיר טולידנו, אשר את משפחתו אני מלווה מזה שנים רבות. כשותפה לעבודה החינוכית הנעשית בסמינר אופקים, זכיתי לעזור לתלמידתי אסתר טולידנו שבאה מהמגזר הדתי לאומי ובנתה את עולמה הרוחני בסמינר אופקים, ולשדך אותה עם בעלה הרב שלום טולדנו, שזכה אף הוא להגיע מרחוק ולהסתופף בבית ד'. השניים הקימו בית לתפארת המפורסם בכל הקהילה באופקים כבית שחברו בו מסירות נפש לתורה ולאהבת חסד. ילדיהם אף זכו להתחנך במוסדות החשובים ביותר".

"בכל שלב מכריע בחייהם של בני הזוג היינו שותפים, והנה סיים בנם ישראל מאיר טולידנו, בחור נחמד עם הרבה מרץ, את הישיבה הקטנה, ובלחץ של מספר גורמים - לצערי גם אני הייתי שותפה בזה - הוא התקבל לישיבת "גרודנא״ באשדוד".

"הגיע עידן הגיוס והנער סר למשמעתו של הרה״ג ר׳ שמואל אויערבך ולא הלך להתייצב. הגיעו כמה וכמה צווים, וההורים ביקשו שילך להתייצב, אבל הנער סירב בעקשנות: 'אצלנו בישיבה שומעים לר' שמואל'. הגיעו משטרה צבאית פעם פעמיים ושלוש לבית ההורים ולא מצאה אותו, דבר שמבחינה חוקית החמיר את עונשו, עד שבסעודת פורים הפתיעו אותו שוטרים במדים, אסרו אותו והובילו אותו אל הכלא הצבאי".

ישראל מאיר טולידנו בביתו של הגר"ש אוירבך. ארכיון (צילום: שלומי כהן)

"מאז חיי המשפחה אינם חיים. האב הרב שלום טולידנו הינו מפורסם בקהילת קודש אופקים-תפרח כמתמיד שאין לו אח ורע, יהודי שמגיע לבית בערבי שבתות כשעה לפני כניסת השבת, עד אז הוא שקוע ראשו ורובו בעולמה של תורה. והנה צרת הבן קפצה עליו והכריחה אותו לסגור את הגמרא ולהתרוצץ מעסקן לעסקן ליטול עצה מה לעשות".

"בו בזמן שבבית טולידנו תאניה ואניה - בני הבית שבורים ולא יודעים את נפשם מרוב צער - בירושלים, בחצרו של ר' שמואל אויערבך מנהלים ״חינגאות״ סביב תפיסתו של הנער. יש בידם בשר תותחים לנהל על גבו מלחמות, ״אסיר עולם התורה״ זועקים הפעשקווילים. 'נצא להפגנות, נאבק, נילחם'".

"ואני שואלת: על מה?? והלא אתם הכנסתם אותו לשם?! והשאלה הזאת רוויה בדם תמצית לבי, משפחה שבנתה את עצמה בכזו נקיות וישרות, למה להרוס בהינף יד את היציבות של הבית ולהכניס אותם למחול שדים שכזה?".

"ומה עלה בגורלו של הנער? כאן האבסורד הגדול!!! ללכת ללשכת גיוס, לבצע הליך שלוקח לא יותר מחצי שעה - על זה נזעקו 'שומרי החומות' והרעישו עולם, זה 'יהרג ואל יעבור', אבל להימצא למעלה מ-50 יום בחברת פושעים מסוממים חלאת החברה הישראלית החילונית, לקבל השפלות יומיומיות מנשים מפקדות שיחסן אליך כאל אסיר שפל ומבצעות תרגילי השפלה כדי לשבור את רוחך, חיילות שמסתובבות בשטח בלבוש לא צנוע - זה לכתחילה, זה ״קידוש ד'...".

"הנער שקבל עידוד בלתי פוסק מהחצר הירושלמית האמין שהוא עושה קידוש ד', והוכנס מאחורי סורג ובריח. לליל הסדר קיבל ישראל מאיר חופשה מבית הסוהר והגיע לביתו, במוצאי החג ביקשו אותו להגיע לביתו של ראש הישיבה הרב שמואל אויערבך, האם התנגדה לכך ואמרה: ׳'אנחנו לא צריכים את הפרסום והחגיגות', אך מבית ראש הישיבה נאמר שר' שמואל אומר שלא צריך לשמוע לאימא. הנער נסע ללא ידיעת אימו לביתו של הרה״ג ש. אויערבך במכונית שרד,​ 'לימוזינה' בלע"ז, והתקבל בכבוד מלכים בשירים ובזמירות, 'אסיר עולם התורה'".

"מה יעשה נער שעלה לכותרות ומפטמים אותו בכבוד ובתהילה, ודאי שהדבר ערב לו ובפרט שהעטיפה לשם שמיים - וגדול הדור מחזק את ידיו. על זה נאמר: מפטמים עגלים על מנת לשוחטם. וההמשך היה, למחרת החג שהנער חזר לבית הסוהר הצבאי, מהר מאוד הבין שהוא בצרה גדולה. אביו ואימו התרוצצו מדיון לדיון, בבית המשפט נאמר להם שיש לו עורך דין מצוין ששכרו לו מטעם החצר. ההורים פנו אל העו"ד והלז אמר להם: אין לי אישור לדבר אתכם, לא אתם לקחתם אותי כעו"ד. האם התחננה לפניו 'אנחנו נשלם לך, תעזור לנו'. ברגע של אמת אמר לה העו"ד שבעצם שולחיו מעוניינים שהוא לא ישתף פעולה עם ההורים. העורך דין היה בבחינת כסות עיניים, ותפקידו היה לשרת את האינטרסים של ה'קנאים' לדבר ד׳. התרוצצות בלתי פוסקת מביקור לביקור בבית הסוהר הצבאי ומדיון לדיון בבית המשפט, אילצו את האב ר' שלום טולדנו הצדיק לסגור את הגמרא ושברו את ליבו".

"סוף דבר, הבחור איבד את מעמדו כבן ישיבה ולמעשה מעמדו כחייל לכל דבר. הבחור התחייב להתגייס לצבא תוך 25 יום ובאם לא יתייצב דינו כעריק, באם ייתפס עתיד שוב להיכנס לבית הסוהר הצבאי כאחד העבריינים על החוק. כאשר ביקשה האם את עזרתם של חבר הקנאים לדבר ד׳ לעזור לה בסבך, נענתה 'אנחנו לא יכולים לעזור'".

"יש לציין שלאחר 55 יום לשהותו בבית הסוהר הגיעו ההורים לקחת אותו הביתה, והנה הם פוגשים בקבוצה הירושלמית שדרשה בתוקף לקחת אותו לירושלים לחגוג את שחרורו. אמו של ישראל מאיר עמדה מולם ואמרה: 'את הנזק כבר עשיתם עכשיו אתם רוצים לרקוד על הדם???', ענה לה אחד מאנשי החצר הירושלמית: 'ידי נשים רחמניות בשלו ילדיהם'. ענתה להם האם: 'אני בישלתי אותו? אתם בישלתם אותו'".

"ואנחנו עדיין בעיצומה של הדרמה: הנער חזר לישיבה אך הוא שרוי בחרדה עצומה מה יילד יום. בשבת שלאחר חג השבועות נסעו רוב מנין בני הישיבה לביתם, והוא לא יכול היה להגיע הביתה מחשש שמא ייתפס. היה עליו לחפש מקום מסתור. גם בני המשפחה שרויים בחרדה גדולה והאירועים הקשים השאירו את חותמם על בני המשפחה שמרגישים קרבן לדמגוגיה זולה. האם מוכנה לספר באופן אישי לכל מבקש את העוולות הנוראות שנעשו לבחור ולמשפחה. היא מרגישה שאט נפש כלפי צבור שצועק קידוש ד' ועושה חילול ד' בלי סוף ומרחיק בנים תועים מאביהם שבשמים. ברגע של אמת אמר להם העו״ד שלולי הרעש התקשורתי וההפגנות הפרועות היה יכול להוציא את הבחור בקלות מן הסבך".

"את המכתב אני כותבת בלב דומע, שנים של עמל לקרב יהודים לאביהם שבשמים. שנים של השקעה ומסירות לעזור לבתים להיבנות בתמימות ובישרות, הבית של משפחת טולידנו נבנה במסירות נפש עצומה ללא תמיכה משפחתית. בית של לשם שמיים. באים אנשים ובזדון ליבם מנצלים תמימות של נער, הופכים אותו ל'שהיד', ומגייסים אותו לבין שורותיהם. חופרים בור מכניסים אותו לתוכו וצועקים 'הצילו', ובארה"ב נותנים רוח גבית להתנהגות ברוטלית זו".

"מי שקרוב לעשיה בסמינר אופקים יודע כמה יגע ויזע מושקע בחינוכה של כל תלמידה, כדי להוציא יקר מזולל. כמה יגיעות מתייגעים על מנת לבנות בתים ולהעמידם על תילם, והנה באים אנשים להרוס את הבית במלחמות שקריות, שולחים זרי פרחים, בקבוקי יין ומגדנות כדי לשמן את גלגלי התעמולה. הזו היא דרכה של תורה??? כולנו סובלים בגלות אצל היהודים, אבל אבינו הזקן לימד אותנו איך מתמודדים עם ה'פריץ'".

"שנים רבות שהיהדות החרדית מתמודדת עם שאלת הגיוס, חדשים לבקרים מתחדשות הגזירות, מכירה אני במעט את הנושא, מתוך שבעלי ר׳ יהודה עמית שליט"א, שעוסק מזה יותר מ־40 שנה בקירוב רחוקים לדרך התורה והיראה משיבת 'קרית מלאכי' ומתמודד עם אין ספור מקרים של בחורים שאינם בעלי מעמד של 'בן ישיבה' בהיותם בעלי תשובה או יוצאי תיכונים חילוניים ומכיר את הסוגיה לאורכה ולרוחבה".

"הסוגיה היא קשה, אבל 'בתחבולות תעשה לך מלחמה'. יש דרך לחפש פתרונות, אבל לא בהליכה של ראש בראש עם מערכת החוק שחזקה מאתנו פי כמה וכמה. אחרי שהושגו הבנות כל שהם דרך העסקנים שלוחי דרבנן עם השלטונות, נוהגת החצר הירושלמית במדיניות של 'מושך באזני כלב', ומעוררת את הדוב מתרדמתו. ואני שואלת, מה יענו ליום דין אותם אנשי החצר על ששלחו נער שמור, חשפו אותו לחילוניות ופגמו בטהרת הלב שלו. וכי הוא חזר לישיבה עם אותה נקיות שיצא ממנה??? האם יכול הוא ללמד ברוגע ובנחת כשעל ראשו מרחפת סכנת גיוס? האם באמת דאגו לרוחניות שלו? הם באמת דורשי טובתו???".

"מכתבי רווי בצער ובכאב על משפחה שקשורים אנו אליה בקרבה עמוקה, שהוליכו אותם שולל וכשגילו את התרמית היה מאוחר. עכשיו הם משלמים על כך מחיר יקר. סיפור אחד מני רבים על כוחה של תעמולה שקרית המשאירה אנשים מדממים על אם הדרך וממשיכה לדרוס הלאה".

"את המכתב הזה כתבתי בעידודה המלא של אם הבחור ישראל מאיר טולידנו, הנכונה להשיב לכל שואל ולספר את פרטי הפרשה למען הסיר את המסווה מעל פניהם של זורעי זרע הפירוד בעם ישראל. תפילתי לבורא עולם, שדברי היוצאים מלב שבור על המחלוקת במחננו יאירו את המציאות באור הנכון, ונזכה במהרה שיקוים בנו הכתוב: 'והאמת והשלום אהבו' ".

החותמת בדמע - צ. עמית,
רכזת חינוכית, סמינר אופקים

אחרי שקראתי את זה אין לי מילים
מזעזע איך שה"פלג" רוקדים על דם בחור ספרדי
אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגיש עכשיו
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 יוני 2017, 13:26

"עמלק יושב בארץ הנגב" יושב ומכין תשובה ניצחת לרבנית עמית. אני רק מרחם עליה מה היא הולכת לעבור עכשיו. לא יהיה לה יום ולא לילה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 29 יוני 2017, 15:11

מורה כתב:

גלציינער
וגם אחד אחרי זה עיי"ש

מחול לך מחול לך מחול לך.

טוב, כפי שחשבתי...
אני מציע לך לעבור על הודעותיו של ניק זה ותראה שזה השפה שהוא דובר, הוא פשוט לא מכיר שפה אחרת...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 יוני 2017, 22:05

הגר"י רוזן לטרדני הפלג : הכל שקרים - שראשי הישיבות בארה"ב יעשו סדר אצלם
בעת הסערה סביב הפגנת הגיוס בארה"ב שוחח אחד מטרדני הפלג עם הגאון רבי יגאל רוזן שליט"א שתקף את שקרי הפלג הרבים ואת תעמולת הכזב של שקרני הפלג בארה"ב
כיכר השבת
במהלך הימים הסוערים סביב ההכנות להפגנת המחאה של חסידות סאטמר בניו יורק על חוק הגיוס וחלופת המכתבים בין גדולי הדור לראשי הישיבות בארה"ב הגיע אחד אל הגאון רבי יגאל רוזן ראש ישיבת 'אור ישראל' ומי שמתמצא בפרטי החוק הקיים על מנת להבין מהי עמדתו.
האברך טען בפני הגר"י רוזן כי גדולי ישראל בארה"ב מקצינים את דעתם מיום ליום בנוגע לחוק הגיוס בישראל אולם הופתע כשנתקל בתגובתו החריפה של הרב רוזן שאמר לו כי אין בחוק הגיוס "יעדים" שהצבא מעמיד בכל שנה לכמות גיוס החרדים.
הרב רוזן אף הכחיש בפניו כי קיימת "תקופת ההסתגלות" המופיעה בחוק הגיוס כמו גם את תופעת הגייסים שתפקידם להגביר את קצב הגיוס של בחורי הישיבות.
הגר|י רוזן אף תקף במהלך השיחה בחריפות את התערבותם של גדולי ראשי הישיבות בארה"ב, כשלדבריו "הם לא יודעים שום דבר, ומדוע הם מתערבים פה", הרב רוזן אף שיגר ביקורת כלפיהם כשהתבטא "שיעשו קודם סדר אצלם".
תמליל השיחה המלא:
הגר"י רוזן: "הלו".
אברך: "סליחה שאני מפריע עכשיו זה טוב, או שלא כל כך?".
הגר"י רוזן: "לא יודע, בוא לאמיר הערין, מה הנידון?".
אברך: "שוב, מה שדיברתי עם הראש-ישיבה בפעם שעברה, פשוט...".
הגר"י רוזן: "מה הנידון, מה הנידון, בוא נשמע".
אברך: "האמריקאים נהיים יותר ויותר קיצוניים מידי יום...".
הגר"י רוזן: "הם מבלבלים את המוח, נו, שוין, כן נו, אבל מה הם קיצוניים, מה זה עסק שלהם של האמריקאים, מה זה עסק שלהם?".
אברך: "אני מדבר על ראשי ישיבות של אמריקה...".
הגר"י רוזן: "ראשי ישיבות של אמריקה, ראשי ישיבות של אמריקה, הם לא יודעים שום דבר. מה הם מתערבים פה, שיעשו סדר אצלם בדברים שלהם, אחר כך שידברו פה. נו?".
אברך: "אני מבין...".
הגר"י רוזן: "אז מה הנידון, לא הבנתי, אין מה לדבר איתם, אין מה להסביר להם, שום דבר, הכל, אין שום נידון. אין שום בעיה, אין שום דבר, הכל זה שקר וכזב, אז נו, יש מה להסביר להם משהו? מה יש להסביר להם?".
אברך: "כל הזמן הם אומרים על הגייסים, הם מדברים על זה לאחרונה".
הגר"י רוזן: "איזה גייסים? מה הם מבלבלים את המוח?!".
אברך: "זה נכון שיש גייסים? כל הבלגן שעושים סביב הגייסים זה נכון שיש כזה דבר?".
הגר"י רוזן: "הכל שקר וכזב".
אברך: "סתם כל הבלגן שעושים זה הכל שקר? כל המושג הזה של גייסים שמפתים זה לא נכון".
הגר"י רוזן: "אין כזה דבר, אין כזה דבר, באחריות הכי מלאה אני אומר לך. אין כזה דבר".
אברך: "כל החוק הזה שכתוב הסתגלות וזה...".
הגר"י רוזן: "מה זה הסתגלות? איזה הסתגלות? טוב, נו, בקיצור, חבל. תעזוב, תעזוב, תעזוב את כל השטויות האלו. אני לא מתעסק, אני לא מגיב לשטויות. אני יכול לדבר כשבחור בא לדבר איתי בלימוד לענין, אני עונה לו. כשמדבר לא לענין, אני אומר לו אין לי מה לדבר איתך. אותו דבר אני אומר לך, אין לנו מה לדבר על הדברים האלו".
אברך: "הראו לי את החוק, הם הביאו כתוב שיש הסתגלות בתוך כמה שנים".
הגר"י רוזן: "מה יהיה בהסתגלות? מה קורה בהסתגלות?".
אברך: "שלאט לאט יותר ויותר חרדים נהיים חיילים ואז מתרגלים לזה".
הגר"י רוזן: "תגיד לי, האמריקאים האלה יודעים בכלל מה פירוש המילה הסתגלות? הם יודעים לתרגם את זה לאנגלית? תעזוב, תעזוב. חבל על הזמן. תעזוב את כל השטויות האלה".
אברך: "אבל אמרו שהיה גזירה על יעדים, מה זה היעדים האלו?".
הגר"י רוזן: "הו, שוין, נו, אין יעדים, הכל שקר וכזב. בקיצור אני לא הולך לבזבז את הזמן שלי על שטויות. הזמן שלי יקר".
אברך: "זה נכון שנקבע מספר של חרדים שמידי שנה צריכים ללכת לצבא?".
הגר"י רוזן: "לא, לא, לא, לא. ממש לא. להדיא לא. להדיא לא. מי שיודע לקרוא רואה שלא. מי שלא יודע לקרוא מסבך את הדברים. בוא גמרנו, חבל לי על הזמן שלי וחבל לי על הזמן שלך".
להאזנה-
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... GtHcHFqVW8
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 יוני 2017, 22:05

הרבי מסאטמר: לשבת בכלא גרוע מהצבא!
בישיבת עסקנים שהתקיימה במעונו של האדמו"ר מהר"א מסאטמר בנושא ההתייצבות, דיבר האדמו"ר בחריפות נגד גישת 'הפלג' המורה לבחורים שלא להתייצב בלשכת הגיוס לקבלת דיחוי או פטור ויש מהם שנתפסים ע"י המשטרה ונשלחים לכלא הצבאי: "זו מדינה של גיהנום. אנו חיים בגלות בשבי הציוני, ומי שמסתבך לוקחים אותו לכלא הצבאי, שם יושבים פושעים אמיתיים"
יוסף גליק- בחדרי חרדים
בישיבת עסקנים שהתקיימה בשבוע האחרון במעונו של האדמו"ר מסאטמר בנושא ההתייצבות, דיבר האדמו"ר בחריפות נגד הנהגת הפלג המורה לבחורים שלא להתייצב בלשכת הגיוס לקבלת דיחוי או פטור, ויש מהם שנתפסים ע"י המשטרה ונשלחים לכלא הצבאי.
בשיחה ארוכה עם העסקנים פירט האדמו"ר את ההיסטוריה של ההסדרים לדיחוי בני ישיבות. "כל הדיבורים שדיברו פה זה להלכה ולא למעשה" אמר האדמו"ר לעסקנים, "מה למעשה? למעשה בחורים בארץ ישראל הולכים לצבא, בחורים מסתבכים עם בעיה, ומי שמסתבך עם איזה בעיה מוכרח ללכת לצבא, מה הוא יכול לעשות אחרת? הרי יקחו אותו לכלא, הוא לא רוצה ללכת לכלא, ועצם ההליכה לכלא זה דבר חמור מאוד, אתם יודעים מה זה לבחור ללכת לכלא צבאי? עם מי יושבים שם בכלא? איזה "ראשי ישיבות" יושבים שם? איזה בחורים יושבים שם? איזו יראת שמים קונים שם בכלא? יושבים שם פושעים, פושעים אמיתיים, עם כזה חברותא מותר להחזיק בחור יום אחד? צריך לראות לעשות מה שאפשר כדי להציל את הבחורים בארץ ישראל".
"לעשות אפשר לעשות רק למעשה, להקים כאלה משרדים כמו מרכז עזרה וייעוץ, צריך שיהיה אחד בירושלים. צריך אחד בבית שמש. צריך אחד כזה בבני ברק, היכן שיש יהודי שצריך עזרה, שיוכלו לעזור לו, ולא רק לחוגי סאטמאר, לכל החוגים. איפה שיש יהודי חרדי שלא רוצה לשרת בצבא - צריך לעזור לו. זה מה שאפשר, זה הלכה למעשה מה שצריך לעשות. מי שכואב לו הבעיה של הגיוס, צריך להתאמץ ולעשות למעשה, לגייס כספים, זה עולה כסף, עורך דין עולה כסף, רופאים עולים כסף, משרד עולה כסף, עובדים שצריכים לזה עולה כסף, כל דבר עולה כסף, צריך מוניות נסיעות וכו'. עם כסף יצליחו, עם דיבורים ריקים לא יעשו כלום, רק עם מעשים, ומעשים זה הדברים האלה, וחוץ מהארגון הזה יש עוד ארגונים דומים, למען האמת צריך לדעת, אסור להגיד שאנו היחידים שעושים, צריך לומר את האמת, וזה לא נפק"מ, כל אחד יכול לעשות. אבל, את המשרד הזה הקימו לפני כמה שנים עוד לפני שהבעיה הייתה כל כך חמורה, לפני שהייתה פוליטיקה כמו היום.
"נכון שהיום יותר קשה לעשות פטור, זה אמת שהיום זה יותר קשה, אבל לצערנו אנו חיים במציאות הכאובה הזו במדינה של גיהנום הזו, זה קיים, אנו לא יכולים לנצח אותם, אין דרך כזו, זה המציאות שבה אנו חיים, הם גוזרים גזירות ואנו חיים בגלות בשבי הציוני, והקב"ה יעזור שנוכל לצלוח את זה עד יעבור זעם, כשהקב"ה יעביר ממשלת זדון מן הארץ, כשהמשיח יגיע וניפטר מכל הגזירות ומכל המדינה ומכל הרשעים וכל הרשעה כולה כעשן תכלה ואז הקב"ה יעזור. ובינתיים אנו צריכים לעשות, לעזור בכל היכולת מה שיכולים ולעזור להם, זה האמת וזו הדרך היחידה וזה מה שאנו צריכים לעשות", אמר האדמו"ר מסאטמר בישיבת העסקנים.
כזכור, האדמו"ר מסאטמר יצא בחריפות כנגד שיטת הפלג שלא להתייצב בלשכת הגיוס, ואמר כי מהלך אינו במסורת אותה קיבלו מרבי יואל מסאטמר זצ"ל, אבי שיטת ההתבדלות מהציונים. גם אחיו מהרז"ל מסאטמר הסביר כי איסור ההתייצבות אינו ריאלי והוא נתון ליחידים המסוגלים "למסור נפש", אך לא ניתן להפוך אותו להוראה לציבור ואמר כי "כל השנים התייצבו ואי אפשר לומר ליהודים כעת לא לעשות כך".
אתמול פורסם ב'בחדרי חרדים', כי בחוברת מיוחדת שהוציאו בימים אלו בחסידות סאטמר והיא מופצת בריכוזי החסידות, מובא שו"ת מיוחד בו הם מספרים על ישיבה שקיימו דייני בד"ץ העדה החרדית ובה הובאה חוות דעתו של עורך דין מטעם הפלג .
בחוברת חושפים כי עורך הדין של הפלג הטעה את דייני העדה החרדית, כשבעקבות חוות הדעת שלו שהובאה בפניהם הורו בעבר דייני הבד"ץ שלא להתייצב.
תיעוד ישיבת הבד"ץ המדוברת, בה השתתף נציג הפלג, נחשף אתמול לראשונה ב'בחדרי חרדים'. הישיבה התקיימה בכ"א כסלו תשע"ג בנוגע להתייצבות. בתמונה נראים גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס, הגר"י בלוי זצ"ל (ישיבת הבד"צ האחרונה בהשתתפותו, כחודשיים לפני פטירתו), הגרא"י אולמן, הגר"י רוזנברגר, הרב שלמה פפנהיים ז"ל מהנהלת 'העדה' (שהגיע בעיצומה של חתונת נכדו), הרח"צ טייטלבוים בן האדמו"ר מהרז"ל מסאטמר, כשהם מאזינים לדבריו של יעקב לוי, נציג מטעם הפלג.
יצויין כי באותה עת, חיבר עורך הדין רפאל שטוב חוות דעת בנושא, שעיקריה פורסמו באותם ימים ב'פלס', ולכאורה מדובר באותה עמדה משפטית. חוות הדעת נחשפה אתמול ב'בחדרי חרדים' ועו"ד שטוב, אמר ל'בחדרי חרדים' כי "הוא עדיין עומד מאחוריה".
כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים' לפני כשלושה חודשים, נשא האדמו"ר מסאטמר דברים בהיכל המתיבתא של סאטמר ודיבר בחריפות נגד גישת הפלג שמורה שלא להתייצב בלשכות הגיוס לקבלת דיחוי או פטור. "הדרך של בני העדה החרדית להתפטר מהצבא היה על ידי התייצבות וקבלת פטור" אמר האדמו"ר.
"זה כבר מאז שקיים המדינה, וכל השנים ככה נהגו עד היום הזה כל תלמידי סאטמאר, עוד מימי בריאותו של דודי הקדוש, וגם בשנים שהוא לא היה בריא. לאחר מכן כל אחד התייצב, כל מי שלמד בישיבה של סאטמר התייצב, ואפשר להראות את זה ולהיווכח מאנשים שכיום גרים כאן באמריקה, כולם התייצבו".
כאן הרבי עבר להתקפה חזיתית נגד הפלג : "היום התחדשו קנאים חדשים, בשיטה חדשה, שאסור להתייצב בכלל בצבא. הגמרא אומרת קשים גרים לישראל כספחת. כל אחד מתקשה למה כל כך קשים הגרים, התירוץ הפשוט הוא כי אין לו מסורת אבות, הוא לא יכול לומר 'כך נהג אבי ז"ל' - וזה הקושי".
לדברי הרבי, "יש קנאים חדשים שהוציאו שיטה חדשה שאסור להתייצב. יש הרבה דברים שהונהגו בארץ על ידי אנשים חסרי אחריות ובהפקרות, וסובלים מזה כל תושבי ירושלים. הם רק לא יכולים לעזור לעצמם, אסור להם לומר מילה. האנשים האחראים באמת של העדה החרדית, אין להם קשר עם צורת ההתנהגות הזו".
"זה ברור, שאף תושב בויליאמסבורג ובקרית יואל ובבורו פארק או ביישוב יהודי אחר, לא היה סובל התנהגות כזו, אנשים צריכים ללכת ללמוד ולעבוד, וסוגרים כבישים. יולדת לא יכולה לעבור. גם בניו יורק שיש בעיה של מציצה בפה, עוד לא עלה על הדעת לסגור את רחובות ויליאמסבורג. זה דבר קל מאוד, אפשר בקלות לעשות כאוס בעיר, אבל זה לא עלה על דעת אף אחד. אבל בירושלים עושים זאת, מי הרשה זאת? בלי אחריות".
להאזנה לדברי האדמו"ר-
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... mFzaGxxVlk
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 30 יוני 2017, 10:25

אפשר להתווכח עם הטון והנימה אבל אי אפשר להתווכח עם העובדות!

המחנכת לגר"א פלדמן: "הפלג משאירים לדמם וממשיכים לדרוס"
גישת אי ההתייצבות של הפלג הירושלמי שהובילה בחורים רבים לכלא הצבאי, ממשיכה להסעיר • המחנכת הגב' ציפורה עמית, אשתו של ראש ישיבת קרית מלאכי, המלווה את משפחת טולדאנו מזה שנים, כתבה מכתב מדם ליבה, לגאון רבי אהרן פלדמן: "מה יענו ליום דין אנשי החצר ששלחו נער שמור, וחשפו אותו לחילוניות"

גישת אי ההתייצבות של הפלג הירושלמי בראשות הגר"ש אויערבאך שהובילה בחורים רבים לכלא הצבאי לאחר שלא התייצבו בלשכת הגיוס, ממשיכה להסעיר.

גישת הרב אוירבך תומכת באי התייצבות בלשכות הגיוס גם כאשר ההורים אינם מסכימים וכפי שאמר בראיון לעיתון "מאמענט" של חסידי מהרז"ל מסאטמר בערב חג הפסח תשע"ה: "ישנם בני תורה צעירים שמבינים יותר טוב מהמבוגרים, הבחורים האלו, בני התורה האלו הם חמים, הם מוכנים ללכת ל'תפיסה' עבור כבוד שמים. שיהיה והשיב לב בנים על אבותם, שההורים יבינו מה שהבני תורה הצעירים מבינים".

המחנכת הגב' ציפורה עמית, אשתו של ראש ישיבת קרית מלאכי הגר"י עמית, המלווה את משפחת טולדאנו מזה שנים, כתבה מכתב מדם ליבה, לגאון רבי אהרן פלדמן, בנוגע לסיפורו של בן המשפחה הבחור ישראל מאיר טולדנו שנמנע מלהתייצב ובשל כך הגיע לכלא הצבאי. עם מעצרו, ערכו אנשי הפלג הפגנות סוערות ברחבי הארץ.

"לכ' הרה"ג ר׳ אהרון פלדמן שליט"א" כתבה הגב' עמית. "פונה אני אליכם כמי שמעצב ומכוון את דרכה של יהדות התורה בארה״ב, ועוסק בהעמדת תלמידים הרבה לתורה ולתעודה ולהשקפה ישרה.

"רציתי לספר את סיפורו של ״אסיר עולם התורה" ישראל מאיר טולדנו, אשר את משפחתו אני מלווה מזה שנים רבות.

"כשותפה לעבודה החינוכית הנעשית בסמינר אופקים, זכיתי לעזור לתלמידתי אסתר טולדנו שבאה מהמגזר הדתי לאומי ובנתה את עולמה הרוחני בסמינר אופקים ולשדך אותה עם בעלה הרב שלום טולדנו שליט"א, שזכה אף הוא להגיע מרחוק ולהסתופף בבית ד׳. השניים הקימו בית לתפארת המפורסם בכל הקהילה באופקים כבית שחברו בו מסירות נפש לתורה ולאהבת חסד. ילדיהם אף זכו להתחנך במוסדות החשובים ביותר, שני בניהם הגדולים למדו בישיבת תפרח ובנותיהם החשובות נישאו לבני תורה שיראתם קודמת לחכמתם מישיבת קול תורה, ומישיבת גרודנא באר יעקב.

בכל שלב מכריע בחייהם של בני הזוג היינו שותפים, והנה סיים בנם ישראל מאיר טולדנו, בחור נחמד עם הרבה מרץ את הישיבה הקטנה ולא התקבל לישיבות בעלות שם כאחיו, ולישיבות המדורגות ברמה פחות יוקרתית לא רצה ללכת, נותרה האפשרות להכניס אותו לישיבת גרודנא ובלחץ של מספר גורמים, לצערי, גם אני הייתי שותפה בזה, הוא התקבל לישיבת "גרודנא״ באשדוד, הגיע עידן הגיוס והנער סר למשמעתו של הרה״ג ר׳ שמואל אויערבך ולא הלך להתייצב, הגיעו כמה וכמה צווים, וההורים ביקשו שילך להתיצב, אבל הנער סרב בעקשנות. "אצלנו בישיבה שומעים לרב שמואל״.

הגיעו משטרה צבאית פעם פעמיים ושלוש לבית ההורים ולא מצאה אותו, דבר שמבחינה חוקית החמיר את עונשו, עד שבסעודת פורים הפתיעו אותו שוטרים במדים, אסרו אותו והובילו אותו אל הכלא הצבאי. מאז חיי המשפחה אינם חיים, האב הרב שלום טולדנו הינו מפורסם בקהילת קודש אופקים תפרח כמתמיד שאין לו אח ורע, יהודי שמגיע לבית בערבי שבתות כשעה לפני כניסת השבת, עד אז הוא שקוע ראשו ורובו בעולמה של תורה והנה צרת הבן קפצה עליו והכריחה אותו לסגור את הגמרא ולהתרוצץ מעסקן לעסקן ליטול עצה מה לעשות, בו בזמן שבבית טולדנו תאניה ואניה, בני הבית שבורים ולא יודעים את נפשם מרוב צער.

בירושלים, בחצרו של רב שמואל אויערבך מנהלים ״חינגאות״ סביב תפיסתו של הנער. יש בידם בשר תותחים לנהל על גבו מלחמות, ״אסיר עולם התורה״ זועקים הפאשקעווילים, נצא להפגנות, נאבק, נלחם, ואני שואלת: על מה?? והלא אתם הכנסתם אותו לשם?! והשאלה. הזאת רוויה בדם תמצית ליבי, משפחה שבנתה את עצמה בכזו נקיות וישרות, למה להרוס בהנף יד את היציבות של הבית ולהכניס אותם למחול שדים שכזה?

"ומה עלה בגורלו של הנער? וכאן האבסורד הגדול!!!

"ללכת ללשכת גיוס, לבצע הליך שלוקח לא יותר מחצי שעה. על זה נזעקו "שומרי החומות״ והרעישו עולם, זה ״יהרג ואל יעבור" אבל להמצא למעלה מ-50 יום בחברת פושעים מסוממים חלאת החברה הישראלית החילונית, לקבל השפלות יום יומיות מנשים מפקדות שיחסן אליך כאל אסיר שפל ומבצעות תרגילי השפלה כדי לשבור את רוחך, חיילות שמסתובבות בשטח בלבוש לא צנוע, זה לכתחילה זה ״קידוש ד'". הנער שקבל עידוד בלתי פוסק מהחצר הירושלמית האמין שהוא עושה קידוש ד' והוכנס מאחורי סורג ובריח, לליל הסדר קבל ישראל מאיר חופשה מבית הסוהר והגיע לביתו, במוצאי החג ביקשו אותו להגיע לביתו של ראש הישיבה, הר׳ שמואל אויערבך, האם התנגדה לכך ואמרה: "אנחנו לא צריכים את הפירסום והחגיגות״, אך מבית ראש הישיבה נאמר ש"ר' שמואל אומר שלא צריד לשמוע לאמא".

הנער נסע ללא ידיעת אמו לביתו של הרה״ג ש. אויערבך במכונית שרד, "לימוזינה״ בלע"ז, והתקבל בכבוד מלכים בשירים ובזמירות ״אסיר עולם התורה" מה יעשה נער שעלה לכותרות ומפטמים אותו בכבוד ובתהילה, ודאי שהדבר ערב לו ובפרט שהעטיפה לשם שמיים - וגדול הדור מחזק את ידיו. על זה נאמר: מפטמים עגלים על מנת לשוחטם. וההמשך היה, למחרת החג שהנער חזר לבית הסוהר הצבאי ומהר מאד הבין שהוא בצרה גדולה. אביו ואמו התרוצצו מדיון לדיון, בביהמ"ש נאמר להם שיש לו עורך דין מצוין ששכרו לו מטעם החצר, ההורים פנו אל הע"ד והלז אמר להם: אין לי אישור לדבר אתכם, לא אתם לקחתם אותי כעו"ד. האם התחננה לפניו אנחנו נשלם לך תעזור לנו, ברגע של אמת אמר לה העו"ד שבעצם שולחיו מעונינים שהוא לא ישתף פעולה עם ההורים, העורך דין היה בבחינת כסות עיניים ותפקידו היה לשרת את האינטרסים של ״הקנאים״ לדבר ד׳.

"התרוצצות בלתי פוסקת מביקור לביקור בבית הסוהר הצבאי ומדיון לדיון בבית המשפט אלצו את האב ר' שלום טולדנו הצדיק לסגור את הגמרא ושברו את ליבו.

"סוף דבר, הבחור איבד את מעמדו כבן ישיבה ולמעשה מעמדו כחייל לכל דבר. הבחור התחייב להתגייס לצבא תוך 25 יום ובאם לא יתייצב דינו כעריק, באם יתפס עתיד שוב להכנס לבית הסוהר הצבאי כאחד העבריינים על החוק. כאשר בקשה האם את עזרתם של חבר הקנאים לדבר ד׳ לעזור לה בסבך, נענתה־ "אנחנו לא יכולים לעזור".

יש לציין שלאחר 55 יום לשהותו בבית הסוהר, הגיעו ההורים לקחת אותו הביתה, והנה הם פוגשים בקבוצה הירושלמית שדרשה בתוקף לקחת אותו לירושלים לחגוג את שחרורו. אמו של ישראל מאיר עמדה מולם ואמרה: "את הנזק כבר עשיתם עכשיו אתם רוצים לרקוד על הדם???" ענה לה אחד מאנשי החצר הירושלמית: ״ידי נשים רחמניות בשלו ילדיהם״. ענתה להם האם: ״אני בישלתי אותו?, אתם בישלתם אותו".

"ואנחנו עדיין בעיצומה של הדרמה, הנער חזך לישיבה אך הוא שרוי בחרדה עצומה מה ילד יום. בשבת שלאחר חג השבועות נסעו רוב מנין בני הישיבה לביתם, והוא לא יכול היה להגיע הביתה מחשש שמא יתפס, היה עליו לחפש מקום מסתור. גם בני המשפחה שרויים בחרדה גדולה והארועים הקשים השאירו את חותמם על בני המשפחה שמרגישים קרבן לדמגוגיה זולה, האם מוכנה לספר באופן אישי לכל מבקש את העוולות הנוראות שנעשו לבחור ולמשפחה. היא מרגישה שאט נפש כלפי צבור שצועק קידוש ד' ועושה חילול ד' בלי סוף ומרחיק בנים תועים מאביהם שבשמים.

"ברגע של אמת. אמר להם העו״ד שלולי הרעש התקשורתי וההפגנות הפרועות, היה יכול להוציא את הבחור בקלות מן הסבך.

"את המכתב אני כותבת בלב דומע, שנים של עמל לקרב יהודים לאביהם שבשמים. שנים של השקעה ומסירות לעזור לבית להבנות בתמימות ובישרות. הבית של משפחת טולדנו נבנה במסירות נפש עצומה ללא תמיכה משפחתית. בית של לשם שמיים. באים אנשים ובזדון לבם מגצלים תמימות של נער, הופכים אותו ל״שהיד", ומגייסים אותו לבין שורותיהם חופרים בור מכניסים אותו לתוכו וצועקים ״הצילו". בארה"ב נותנים רוח גבית להתנהגות ברוטלית זו.

מי שקרוב לעשיה בסמינר אופקים, יודע כמה יגע ויזע מושקע בחינוכה של כל תלמידה, כדי להוציא יקר מזולל. כמה יגיעות מתיגעים על מנת לבנות בתים ולהעמידם על תילם, והנה באים אנשים להרוס את הבית במלחמות שקריות, שולחים זרי פרחים, בקבוקי יין ומגדנות כדי לשמן את גלגלי התעמולה.

"הזו היא דרכה של תורה???

"כולנו סובלים בגלות אצל היהודים, אבל אבינו הזקן לימד אותנו איך מתמודדים עם ה"פריץ".
שנים רבות שהיהדות החרדית מתמודדת עם שאלת הגיוס, חדשים לבקרים מתחדשות הגזירות, מכירה אני במעט את הנושא, מתוך שבעלי ר׳ יהודה עמית שליט"א, שעוסק מזה יותר מ־40 שנה בקירוב רחוקים לדרך התורה והיראה בישיבת "קרית מלאכי" ומתמודד עם אין ספור מקרים של ב־חורים שאינם בעלי מעמד של ״בן ישיבה״ בהיותם בעלי תשובה או יוצאי תיכונים חילוניים ומכיר את הסוגיה לאורכה ולרוחבה. הסוגיה היא קשה אבל ״בתחבולות תעשה לך מלחמה״. יש דרך לחפש פתרונות, אבל לא בהליכה של ראש בראש עם מערכת החוק שחזקה מאתנו פי כמה וכמה.

"אחרי שהושגו הבנות כל שהם דרך העסקנים שלוחי דרבנן עם השלטונות, נוהגת החצר הירושלמית במדיניות של ״מושך באזני כלב", ומעוררת את הדוב מתרדמתו. ואני שואלת, מה יענו ליום דין אותם אנשי החצר על ששלחו נער שמור, חשפו אותו לחילוניות. ופגמו בטהרת הלב שלו, וכי הוא חזר לישיבה עם אותה נקיות שיצא ממנה??? האם יכול הוא ללמד ברוגע ובנחת כשעל ראשו מרחפת סכנת גיוס? האם באמת דאגו לרוחניות שלו? הם באמת דורשי טובתו???

"מכתבי רווי בצער ובכאב על משפחה שקשורים אנו אליה בקרבה עמוקה, שהוליכו אותם שולל וכשגילו את התרמית היה מאוחר... עכשיו הם משלמים על כך מחיר יקר.

"ספור אחד מני רבים על כוחה של תעמולה שקרית המשאירה אנשים מדממים על אם הדרך וממשיכה לדרוס הלאה.

"את המכתב הזה כתבתי בעידודה המלא של אם הבחור ישראל מאיר טולדנו, הנכונה להשיב לכל שואל ולספר את פרטי הפרשה למען הסיר את המסווה מעל פניהם של זורעי זרע הפירוד בעם ישראל,
תפילתי לבורא עולם, שדברי היוצאים מלב שבור על המחלוקת במחנינו יאירו את המציאות באור הנכון, ונזכה במהרה שיקוים בנו הכתוב: "והאמת והשלום אהבו".

"החותמת בדמע, צ. עמית, רכזת חינוכית, סמינר אופקים", חותמת הרבנית את מכתבה.
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 30 יוני 2017, 10:37

גאליציינער כתב:
מורה כתב:

גלציינער
וגם אחד אחרי זה עיי"ש

מחול לך מחול לך מחול לך.

טוב, כפי שחשבתי...
אני מציע לך לעבור על הודעותיו של ניק זה ותראה שזה השפה שהוא דובר, הוא פשוט לא מכיר שפה אחרת...

הבנתי בסדר אין בעיה... נשכח ונסלח.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 יוני 2017, 13:14

ועד כתב:
גנרל תומס גייג' כתב:
משולש כתב:

גנרל, האם הגאב"ד יסכים לפגוש את הרב ליצמן, או דרעי, או הרב גפני - גם במסגרת שיחות שלום בקשר ל"גיוס" או למתווה הכותל???????? ודאי שלא, אז מה קרה עכשיו???? התשובה היא: כסף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הבנת??????????????????????????

בתוך העדה החרדית נשמעים גם קולות מחאה נגד הפגישה הזו.
אבל את הנעשה אין להשיב. הגאב"ד הורה ב"מעשה רב" שמותר להדבר עם הרשעים ולבוא אתם לסיכומים ופשרות. ומעתה אין להם זכות דיבור נגד "משת"פים" ודומיהם. כבר הורה זקן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2017, 03:25

ראש ישיבת זכרון מיכאל בזכרון יעקב הורה לארבעה בחורים (המזוהים עם חוגי הקנאים) לעזוב את הישיבה עקב סירובם להתייצב בלשכת הגיוס, בניגוד לדעתם של כל מועצות גדולי וחכמי התורה.
אחד מהבחורים נכנע והסכים להתייצב ונשאר בישיבה. שלושת חבריו נאלצו לעזוב.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אנכי הקטן » 02 יולי 2017, 10:59

בן של ידיד שלי הלך להתייצב כמו שצריך כדי לסדר דיחוי, בחוץ נתנו לו הקנאים שעומדים שם חוברת הדרכה מה הוא חייב ומה לא, כתוב שם שעפ"י חוק הוא לא חייב לענות על יותר מ7 שאלות, למעשה התחילו לשאול אותו כל מיני שאלות טפשיות בראיון מלא עם שיקצע, והוא החליט לשמוע בקול החוברת וסירב לענות.
התוצאה היתה ביטול מעמדו כבן ישיבה על המקום וקבלת צו גיוס לעוד שנה!
אחרי שנה של יסורי נפש וקשיים חייל אחד ריחם עליו והחזיר לו את המעמד.
אפילו אם החברה בחןץ צודקים, אבל תארו לכם אם הוא לא היה מקבל את החוברת והיה משתף פעולה כאדם נורמלי אפילו שהם באמת מגזימים ומתנהגים לא ראוי, הוא היה נפטר מהם אחת ולתמיד וזהו.
סמל אישי של המשתמש
אנכי הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 02 יולי 2017, 11:16

אנכי הקטן כתב:בן של ידיד שלי הלך להתייצב כמו שצריך כדי לסדר דיחוי, בחוץ נתנו לו הקנאים שעומדים שם חוברת הדרכה מה הוא חייב ומה לא, כתוב שם שעפ"י חוק הוא לא חייב לענות על יותר מ7 שאלות, למעשה התחילו לשאול אותו כל מיני שאלות טפשיות בראיון מלא עם שיקצע, והוא החליט לשמוע בקול החוברת וסירב לענות.
אפילו אם החברה בחןץ צודקים, אבל תארו לכם אם הוא לא היה מקבל את החוברת והיה משתף פעולה כאדם נורמלי אפילו שהם באמת מגזימים ומתנהגים לא ראוי, הוא היה נפטר מהם אחת ולתמיד וזהו.

לך תסביר את זה ל"עץניק"
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 02 יולי 2017, 11:23

אנכי הקטן כתב:למעשה התחילו לשאול אותו כל מיני שאלות טפשיות בראיון מלא עם שיקצע
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 02 יולי 2017, 11:30

ואלו שלא מתייצבים מגיעים לעשרות ראיונות עם עשרות שיקצעס בבית הכלא
בכל זאת יכול להיות שזה כדאי שכשהוא יוצא משם הוא זוכה לפגישה וראיון אצל ראש ישיבה
ואפילו אם לא זה גם כדאי שהרי בזכות זה קיים גזירת גיוס ואפשר להפגין וכו' וכו'
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 02 יולי 2017, 15:19

אנכי הקטן כתב:בן של ידיד שלי הלך להתייצב כמו שצריך כדי לסדר דיחוי, בחוץ נתנו לו הקנאים שעומדים שם חוברת הדרכה מה הוא חייב ומה לא, כתוב שם שעפ"י חוק הוא לא חייב לענות על יותר מ7 שאלות, למעשה התחילו לשאול אותו כל מיני שאלות טפשיות בראיון מלא עם שיקצע, והוא החליט לשמוע בקול החוברת וסירב לענות.

ו"דוד של סבתא של אחיינתי מאחי החורג ז"ל" סיפר לי שהלך ברחוב לתומו ולפתע נגשו אליו 2 צעירים
שנשאו על גופם תוי היכר שעליהם היה כתוב "גייסים", תפסו אותו בכח והלבישו עליו מדים של צבא
ובו ברגע הודיעו לו כי הוא מחוייל.
אבל הסבתא אמרה ששכחו לספר שזה היה לפני 250 שנה בכתרילבקה....
הרב דרוק

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־122 אורחים