! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » 19 אוקטובר 2017, 00:53

אברהם האס > יאיר לפיד
מתוך אתר כל הזמן

רקע –

לפני חודש בג"צ קיבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד נגד חוק הגיוס שתוקן בשנת 2015 על-ידי המפלגות החרדיות, וביטל את החוק.

בפסק-דין של השופטת נאור, ושאליה הצטרפו 7 מחבריה לעומת השופט סולברג שהתנגד, נימקה נאור את הפסילה בכך שהחוק פוגע בשוויון ושאינו מקיים את תכליתו לצמצום האי-שוויון הקיים, בגלל שהחוק לא באמת יחייב בחורי ישיבות להתגייס ובטח לא במספרים מספיקים. לפי נאור ולפי 6 מחבריה שהצטרפו לנימוקים שלה (למעט כאמור סולברג ולמעט עמית), הממשלה תצטרך להעביר חוק שיתרום משמעותית לצמצום הפגיעה בשוויון: חוק עם "שיניים" שבאמת יחייב יעדי גיוס מקרב החרדים.

כלומר, 7 שופטי בג"צ הנ"ל, חושבים שכרגע יש פגיעה בשוויון של בני ה-18 המתגייסים, בגלל שבני ה-18 מהחברה החרדית ממשיכים את לימודיהם בישיבה ולא מתגייסים לשירות צבאי, ושהפתרון לזה הוא חוק שבאמת יחייב בחורי ישיבות להתגייס.

הבעיות –

יש לי כמה בעיות רציניות עם הפסק-דין ועם הנימוקים של שבעת שופטי בג"צ הנ"ל.

כאמור, הטענה המרכזית היא שיש פגיעה בשוויון. בנוסף, בפסק-דין של השופט הנדל, הוא נכנס לעובי הקורה וציין שאיננו מקבל את הגישה של הנשיא הקודם, גרוניס – שהיה בדעת מיעוט נגד העתירה הקודמת נגד חוק הגיוס, בנימוק שבג"צ לא צריך להתערב בסוגיה זו שקיבלה הסכמה ע"י הרוב בכנסת – והוא מנמק זאת שבגלל שמי שבאמת נפגע אלו מיעוט – הילדים בני 18 החילוניים שפגעו להם בזכות לכבוד האדם.
העניין הוא שבמבחן המעשה, אם תשאלו ילד חילוני ממוצע בן 18 מה מטריד אותו לקראת גיוסו, הדבר האחרון שהוא יענה עליו זה שבני גילו החרדים לא מתגייסים. והסיבה היא בגלל שכל החברים שלו מהכיתה, מהשכונה, מהמשפחה – כולם מתגייסים וזאת הדרך חיים המקובלת. זה שיש עכשיו כל מיני חרדים וערבים בני 18 שלא מתגייסים – כל אחד מסיבותיו – זה לא מעניין את החילוני הממוצע בן ה-18 והוא לא מרגיש שפגעו לו בכבוד האדם.

לעומת זאת, אם "נזרום" עם בג"צ, ומחר חברי-הכנסת החרדים יחליטו להעביר חוק שבאמת יחייב חלק מהבחורי-ישיבות להתגייס, מה ילד חרדי בן 18 מהקבוצה שתחויב בגיוס אמור להרגיש בזמן שרוב מוחלט של חבריו מהישיבה, מהשכונה, מהמשפחה לא מתגייסים?! זאת תהיה פגיעה אמיתית בשוויון, כי תהיה פה אפליה ברורה בין שני אנשים ללא הבחנה רלוונטית ביניהם. בשונה מההבחנה בין נער חרדי לנער חילוני בן גילו: הוא לומד בישיבה תורה – שבזכותה יש לנו זכות קיום בארץ הזאת ובלעדיה אין לנו מה לחפש בה ולכן גם לא נזדקק לצבא או לגיוס חובה; לעומת חברו החילוני שלא לומד בישיבה.

לשם המחשה, נניח שמחר המדינה תחליט שצריך לצמצם את האי-שוויון בקרב המשרתים לעומת הלא-משרתים ולכן תחליט שחצי מהערבים חייבים בשירות לאומי-אזרחי – רק אלו שגרים בדרום הארץ. התוצאה במקרה כזה תהיה שהאוכלוסייה הערבית לא תצטרך להתנגד ולא לעשות כלום כי בג"צ יפסול מיד את החוק בגין אי-שוויון…

בנימוקים של נאור ושל מלצר, הם ציינו גם את העובדה שזה יוצר אי-שוויון כלכלי ואפליה בין הלא-מתגייסים החרדים למתגייסים החילונים, בשל הזמן המאוחר של היציאה לשוק העבודה של המתגייסים. מעבר לעובדה שזה לא נכון ואפרט על כך בהמשך, אפשר לומר אותו דבר בדיוק על אי-השרות של בני החברה הערבית. אז נכון, אנחנו לא מצפים מהם לשרת בצה"ל; אבל לפי הנימוק לעיל העניין הוא משך תקופת השירות שיוצר אי-שוויון כלכלי, ולכן יש פתרון פשוט לזה: שישרתו שירות לאומי/אזרחי.
ובקשר לחרדים, זה לא יוצר אי-שוויון כלכלי מהסיבה שהם כבר בפיגור ענק מבחינה כלכלית בשל החוסר שלהם בלימודי הליבה – פיגור שיקח להם כמה שנים להשלים.

ובכלל, באופן כללי ועקרוני יש לי בעיה עם העתירה. העתירה נגד תיקון החוק בממשלה האחרונה הוגשה ע"י יאיר לפיד. זה שבעברו היה מתאגרף וזה ש"שירת" בעיתון 'במחנה'. שני דברים שלכאורה לא אמורים להסתדר ביחד, כי אם אתה מתאגרף אז סביר שאתה כשיר לשרת בקרבי; ואם אתה כשיר לשרת בקרבי – אתה לא יכול לשרת בעיתון, שלפי פקודות הצבא לא פתוח לשירות בפני בעלי פרופיל קרבי. אז הסיפור הוא כזה: לפיד הבן היה מיועד לשירות בקרבי, אך בזכות פרוטקציות שאביו – דמות פוליטית בכירה ומקושרת באותם ימים – הפעיל שינו לו את השיבוץ ל"שירות" ב'במחנה'.

ולכן, לא הגיוני בעיני שבחור שהשתמט משירות צבאי לטובת "שירות" ב'במחנה' בזכות פרוטקציות שאביו הפעיל, יגיש עתירה נגד אי-שירות של בני ישיבות בצה"ל.

בשנתיים שהחוק של לפיד היה בתוקף – חוק שעבד לפי שיטת ה"מכסות" והיה אמור בעתיד לכפות גיוס על חלק מבני הישיבות, מספר בני הישיבות באותו שנתון שהתגייסו ביחס למספר השנתון כולו היה לראשונה מזה חמש שנים בירידה. זה כמובן הגיע כבומרנג לחוק של לפיד, שהיה אמור לכפות גיוס על חלק מהבחורי ישיבות. בנוסף לזה, כולם מודעים לעובדה שגיוס בחורי ישיבות בכפייה זה לא משהו שיקרה.
ולכן, מניסיון העבר, כל חקיקת חוק שתנסה לכפות גיוס על חרדים – נידונה מראש לכישלון. מה שמוביל אותי לעניין הבא ולפתרון אפשרי של הנושא.
הפתרון –

עוד נקודה רלוונטית ומשמעותית מאוד שלא קיבלה התייחסות משום שופט בכל ה-147 עמודי פסק-הדין היא המעבר העתידי של הצבא לצבא מקצועי. "צבא העם" זה מושג שמזמן כבר אף אחד לא לוקח ברצינות. שיעורי ההשתמטות הגבוהים (במיוחד באזור תל-אביב) בשילוב הירידה התלולה והעקבית במוטיבציה לשירות צבאי ובמיוחד בקרבי, הובילו באחרונה בכירים בצבא להתבטא בעד אפשרות למודל של צבא מקצועי. השינויים האחרונים שבוצעו רק בחודש שעבר במודל הגיוס הצבאי הנוכחי – העלאת שכר החיילים הקרביים ל-2000₪ + תנאים נוספים כדוגמת כרטיס הטבות למסעדות ולבילויים; הארכת משך שירות לוחמי הסיירות והיחידות המיוחדות ל-6 שנים + הטבה בדמות לימודים אקדמאיים בחינם בסיום השירות ועוד צעדים, מצביעים בבירור על כך שצבא מקצועי הוא רק עניין של זמן.

בנוסף לזה, כל השופטים בעליון הביעו הבנה בפסקי-הדין שלהם שכנראה בשנים הקרובות לא נראה יותר מדי חרדים מתגייסים, ושצריך לשאוף לפתרון ארוך טווח.

ולכן, לדעתי, הפתרון המעשי מחד והיעיל מאידך, ל"בעיית אי-גיוס החרדים" וכתוצאה מכך האי-השתלבות שלהם בכלכלה ובחברה הישראלית הוא הפתרון שהשופט עמית הציע בפסק-דינו הבקיא, המתמצא והמעולה: פטור לכל החרדים ל-10-5 שנים הקרובות, ולאחריו יבחן הנושא מחדש.

פטור זה כנראה יגדיל את אחוז המתגייסים החרדיים שעולה ממילא בזכות תהליכים טבעיים, והכי חשוב: יתן מענה מושלם לתכלית השנייה בחשיבותה בחוק הגיוס: שילוב החרדים בשוק העבודה הישראלי. פטור כזה, לפי הערכות, יוציא כשליש מהבחורי ישיבות בגיל 18 לשוק העבודה.

במקרה כזה, בעוד 10 שנים, אני משוכנע שגם אם לא נהיה שם, נהיה קרובים יותר מתמיד, מחד למודל של צבא מקצועי, ומאידך להשתלבות חזקה של החרדים בחברה ובכלכלה הישראלית, ובעקבות זאת – התנגדות פחותה בהרבה לגיוס לצה"ל מצד החרדים ויכול מאד להיות גם אי-צורך בהם בצה"ל.
eliyahu

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » 19 אוקטובר 2017, 00:55

ולמי שתמה- יאיר לפיד השיב לו

הבוקר פירסם אברהם האס טור אורח כאן באתר 'כל הזמן', תחת הכותרת הנפילה של בג"צ לבלוף גיוס החרדים של לפיד.

חזקה על דברים היוצאים מן הלב שיכנסו אל הלב וחה"כ יאיר לפיד בחר להשיב לאברהם:

"שלום אברהם" פתח חה"כ לפיד את דבריו, :כל ילדותי סבלתי מאסטמה והסתובבתי עם משאף ונטולין.

אין לי בעיה לעשות ספורט כל עוד זה נעשה במקום סגור שאין בו אבק, אבל כפי שיסביר לך כל מי שסובל מאסטמה, במקומות בהם יש אבק ואובך יש התקפי אסטמה חמורים."

כאן עובר לפיד לתמצית הסוגיא הצבאית:

"את כל זה הסתרתי מהצבא והתגייסתי לטירונות קרבית בנ.מ. לקראת סוף הטירונות, שנערכה בפלמחים, קיבלתי התקפת אסטמה ונשלחתי לבית החולים תל השומר, שם הורידו לי לצערי פרופיל צבאי ל-45 והודיעו לי שלא אוכל לשרת בקרבי.

אני מצר על כך עד היום, אבל עשיתי כמיטב יכולתי בתפקידים אחרים ומובן ששירתתי שלוש שנים מלאות ושוחררתי בדרגת סמל."

לפיד לא עצר והמשיך להסביר: "זו אגב הציפיה שיש לנו מכל אחד – פשוט לתרום ולשרת כמיטב יכולתו, הן בצה"ל והן בשירות הלאומי. בכל מקרה, אני משוכנע שלא התכוונת להשמיץ או לשקר וברור לי שהטעו אותך."
eliyahu

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה זקן » 19 אוקטובר 2017, 08:26

המוני מפגיני "הפלג" חוסמים רכב שב"ס אמש במגרש הרוסים:
http://www.ladaat.info/Images/Articles/ ... /29971.mp4
סמל אישי של המשתמש
אריה זקן

הודעה שלא נקראהעל ידי מזהב ומפז » 19 אוקטובר 2017, 14:32

אריה זקן כתב:המוני מפגיני "הפלג" חוסמים רכב שב"ס אמש במגרש הרוסים:
http://www.ladaat.info/Images/Articles/ ... /29971.mp4

אני לא מבין איזה עדינים וצדיקים השוטרים
אנשים נורמלים היו מבאים מבוטות וסוגרים מהר את הסיפור הזה (והם עוד פוגעים ומעליבים את השוטרים)
מזהב ומפז

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 19 אוקטובר 2017, 14:47

השוטרים ממש צדיקים! אני הייתי נותן להם מכות נמרצות!!!
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 אוקטובר 2017, 14:51

אתה לא מחדש שום דבר גם במצרים שוטרי ישראל היכו את היהודים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 19 אוקטובר 2017, 18:17

אני פה כתב:אתה לא מחדש שום דבר גם במצרים שוטרי ישראל היכו את היהודים...

לרגע התבלבלתי והיה נראה לי שהניק '1010' קפץ לבקר ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 19 אוקטובר 2017, 18:42

יוסי200 כתב:

:lol:: :twisted:
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 19 אוקטובר 2017, 18:46

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
יוסי200 כתב:

:lol:: :twisted:

גם אני זכרתי...
viewtopic.php?f=1&t=17&start=5000#p402839
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:38

אכן קפצתי לפה
יהדות התורה, והשבת וליצמן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אוקטובר 2017, 20:40

1010 כתב:אכן קפצתי לפה

לא נכון יאיר, אתה כל הזמן פה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:42

זה לא יאיר זה 1010
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 אוקטובר 2017, 20:45

1010 כתב:זה לא יאיר זה 1010

נו שוין, לא אתווכח אתך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:45

תודה
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 אוקטובר 2017, 23:54

מרן שה''ת בהתבטאות נדירה על הפלג
הם כ'צאן בלי רועה'
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 20 אוקטובר 2017, 00:57

פששש
כיף לפגוש אותך ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:16

.
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-10-19 at 21.44.15.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-19 at 21.44.15.jpeg (26.91 KiB) נצפה 8428 פעמים
WhatsApp Image 2017-10-19 at 21.30.56.jpeg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 אוקטובר 2017, 01:17

קיבלתי מייל שאחד מאסירי עולם התורה מאחד הסבבים הקודמים התחלן לחלוטין רח"ל.
מצורפות תמונות שלו בבית הגרש"א ואוחז ס"ת, ולעומת זה מראהו כהיום ובליווי חבריו החדשים.
שמו ופרטיו לא אגלה, מפאת כבוד המשפחה ורגישות העניין הכאוב.

אחד אחר, מראשוני אסירי עולם התורה מקדשי ש"ש זוכה מזה זמן רב לפאר את כותלי ישיבת רש"י המעטירה.

ומי יכול לשכוח את ההוא מאילת...

צריך לעשות בירור יסודי על כל העניין הזה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 01:19

האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:21

משה פיניירו כתב:האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?

כל שאהיד מקבל 72 שקוצעס.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי eliyahu » 20 אוקטובר 2017, 01:25

מעניין אותי...
למה מביאים בדווקא יס"מ לפזר את ההפגנות ולא מכתזיות או משהו אחר?

יש למדינה ציוד כ"כ טוב לפזר הפגנות... או שמא הוא לא כזה טוב
http://www.jdn.co.il/video/890179

נראה לי שהמשטרה או לא יודע מי שמה צריך לחשוב עם עצמו איך הצליחו לשתק את ירושלים 5 שעות... נראה לי הזוי שהמשטרה האומללה שלנו לא הצליחה לפזר אותם עוד קודם
eliyahu

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:32

התפרסם סרטון מה החילונים צורחים על המפגינים:
(רשימה חלקית ומצונזרת מפאת כבוד המקום, את הטינופת המלאה בכפירה וניבול פה שומע כל ילד ובחור ישיבה עצניק בצמתים)
"הלוואי שתמותו כולכם בפיגועים"
"לך גם אתה ..."
"אלה לא יהודים"
"יושבות שתי תינוקות באוטו שעתיים בפקק, צריכות להגיע לבית חולים, ולא יכולות לזוז פה, שתי הנכדות שלי".
"נבלות, לכו לעזאזל, אתם צריכים למות כולכם, בני ... כולכם פה צריכים ... " (בבכיות. ובתגובה צועקים עליה "שיקצה")
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:33

ראש ישיבת בריסק הגאון רבי אבררם יהושע סולוביצ'יק בפסק :

הוא פוסק להלכה שמי שלשיטתו ההתייצבות היא יהרג ואל יעבור אסור לו על פי דין למסור את נפשו היות ואפשר להצילו באחד מאיבריו ואם הם יכרתו לעצמם יד או רגל ודאי שיפטרו מהצבא ולפיכך קודם כל הם מחוייבים בזה ואסור להם למסור נפש בשום פנים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:35

[13:57, 19/10/2017] ‪+972 52-654-2980‬: ספר העריקים שנעצרו הוא 11 כדלהלן :

ביום שני נעצרו 2 עריקים (מתוך 10 עצורים)
ביום שלישי נעצרו 6 (מתוך 18 עצורים)
אתמול נעצרו 3 (מתוך 6 עצורים)

מתוך 8 של שני ושלישי: 2 שוחררו, 5 הועברו, אחד עצור עדיין במשטרה.
מתוך 3 של אתמול: כל השלושה הועברו היום.
[14:23, 19/10/2017] ‪+972 52-654-2980‬: מהנתונים שהגיעו עד כה לאנשי 'הוועדה להצלת עולם התורה' עולה כי שמותיהם של העריקים שנעצרו הינם:

שלמה כי טוב - ישיבת גרודנא אשדוד

ישראל שפטר - ישיבת גרודנא אשדוד

חיים וואלוז'ין - ישיבת גרודנא אשדוד

יחזקאל שטמפר - ישיבת גרודנא אשדוד

אריה אלישיב - ישיבת גרודנא אשדוד

מאיר אלישיב - ישיבת דברי אמת (שוב)

תנחום אלישיב - ישיבת כנסת יצחק חדרה

גבריאל כברה - אברך כולל

העריק התשיעי טרם הועבר, אך בהליכי הסגרה למשטרה הצבאית.

כאשר תשעת העריקים הללו מצטרפים כאמור לשני העריקים שנעצרו בתחילת השבוע - ישראל מאיר קפלינסקי ובן ציון וייסנשטרן - שבגין מעצרם פרצו ההפגנות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 אוקטובר 2017, 01:36

רבי חיים מוולוזי'ן והרב אלישיב בכלא לא ייאמן.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:38

"ברגישות ונחישות"
היום במהלך הפגנות החרידים בכביש 4 אחד המפגינים נפל מחומה עליה ניסה לעלות, לוחם יס"מ דן מצא אותו בשולי הכביש, היות ואני חובש רפואת חירום מתנדב במד"א הענקתי לפצוע טיפול ראשוני, הפצוע סבל מפגיעת ראש ושברים ברגל, ביחד עם עם לוחמי יס"מ דן חבשנו אותו, קיבענו את רגלו וטיפלנו בו עד להגעת אמבולנס של מד"א שפינה אותו לבית החולים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:39

במכתב המתפרסם באתר 'ישיבה וורלד' באנגלית, מפרסמת תושבת ניו יורק מכתב גלוי למפגיני 'הפלג הירושלמי' שגרמו לה ולמשפחתה להחמיץ את הטיסה לניו יורק.

"מעולם לא כתבתי מכתב לפרסום", כותבת האישה, "הסיבה שלי למכתב הציבורי הזה היא כי אין לי שום דרך ליצור איתכם קשר".

לדבריה: "ביום שני בערב, הייתי תקועה בכביש בגלל המחאות המטופשות שלכם, והחמצתי את הטיסה חזרה שלי לניו יורק, לא רק אני, אלא גם בעלי וחמשת ילדיי. הגענו לשמוח בחג הסוכות בארץ בשכונת שערי חסד בירושלים, נהננו מאוד, ונסענו במונית לשדה התעופה כשאתם החלטתם לחסום את הרחוב".

"אני רוצה להודיע לכם, שאני לא מוחלת לכם, וגם לא בעלי", מצהירה הגברת. "בעלי החמיץ עוד יום עבודה, כולל פגישות חשובות. הילדים שלי החמיצו את בית הספר".

האישה מוסיפה וכותב לאנשי 'הפלג' כי "לעולם לא תוכלו להחזיר לי מה שהפסדתי, אבל זה לא איכפת לכם כי הרי אתה עושים את זה 'לשם שמים'".

"המשפחה שלנו רחוקה מהציונות, ומהדתי לאומי וכו'", היא מבהירה במכתבה, "אנחנו משפחה ישיביש הרציני, בעלי הוא 'בעל-בית' מוצלח וחרוץ שעובד קשה, ותורם בנדיבות למוסדות בארץ ישראל. מעולם לא הבנתי מה המחאות האלה עושות עד אתמול בלילה".

"תודה פלג", היא מסיימת, על החתום: "א. ס. והמשפחה, ברוקלין, ניו יורק".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 אוקטובר 2017, 01:42

משולש כתב:"ברגישות ונחישות"
היום במהלך הפגנות החרידים בכביש 4 אחד המפגינים נפל מחומה עליה ניסה לעלות, לוחם יס"מ דן מצא אותו בשולי הכביש, היות ואני חובש רפואת חירום מתנדב במד"א הענקתי לפצוע טיפול ראשוני, הפצוע סבל מפגיעת ראש ושברים ברגל, ביחד עם עם לוחמי יס"מ דן חבשנו אותו, קיבענו את רגלו וטיפלנו בו עד להגעת אמבולנס של מד"א שפינה אותו לבית החולים.

לא יכול להיות, עבר על שנים מתןך הג' שבועות חמורות.
א. שלא יתגרו באומות.
ב. שלא יעלו בחומה....
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:45

כצפוי, מתוך יותר ממאה עצורים, רק תשעה מתוכם באמת עריקים. כל השאר חובבי אקשן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:58

It is shocking to see but even a Magen David Adom ambulance on an emergency call has to back out of a street as Peleg faction protesters on Thursday afternoon, 29 Tishrei, refuse to open the Jerusalem street to permit the emergency vehicle to pass.

One can only wonder what the reaction would be among these bnei torah if others blocked a Hatzalah response vehicle or ambulance on its way to an emergency in their area.

Peleg-affiliated rabbonim continue to decry violence and attacks, yet they remain silent as we are witness to the unfolding of a fourth consecutive day of closing down roadways, the Jerusalem light rail and simply causing anguish to so many tens of thousands of people.

תרגום גוגל:
חמישי אחר הצהריים, 29 תשרי, מסרבים לפתוח את הרחוב בירושלים כדי לאפשר את הרכב חירום לעבור.

אפשר רק לתהות מה תהיה התגובה בין בני תורה אלה, אם אחרים יחסמו רכב תגובה או אמבולנס בדרכם לשעת חירום באזור.

פלגנים המזוהים עם פלג ממשיכים לדכא אלימות והתקפות, אך הם שותקים, כפי שאנו עדים לפרישת יום רביעי ברציפות של סגירת כבישים, הרכבת הקלה בירושלים ופשוט גורמת סבל לכל כך הרבה עשרות אלפי אנשים

מזעזע
קבצים מצורפים
מפעל הפורמטיםאמבולנס מחכה דקות ארוכות.gif
מפעל הפורמטיםאמבולנס מחכה דקות ארוכות.gif (1.57 MiB) נצפה 8396 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:08

נהג עצבני דרס עציץ מפגין
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:13

Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

However, as the ferocity of Peleg-sponsored protests continue, there is a growing sentiment among the Degel litvish tzibur to publicly separate from the Peleg as clearly, the nation is judging the entire chareidi tzibur as a result of the violence aired by the media at these protests.

Some are calling for the use of teargas or rubber bullets as police are pelted with stones and foreign objects, while others lament the reality that persons who spend their time immersed in limud torah, are capable of such behavior – calling police “Nazis”.

The decision to declare Thursday, 29 Tishrei a “Day of Rage”, taken from the PA (Palestinian Authority) many feel, is distasteful and simply unacceptable for bnei torah, questioning the deterioration in the conduct maintained at the protests during recent days.

The change at present may be minor, perhaps barely palpable, but it exists and terms like “extremists” or the Peleg element” are now more commonplace as the Degel Hatorah tzibur want the nation to realize it is not a part of the protests, nor do the rabbonim shlita endorse or approve of them in anyway. Quite the contrary, the rabbonim shlita, headed by Gedolei Hador, are firmly against such violence and the behavior seen this week at protests.

Signs are beginning to appear as well, as seen in this article, attempting to point out true chareidim do not block streets or act in an offensive fashion.

תרגום גוגל:

גם כאשר התפצלה דגל התורה; כן; היה כעס, מחלוקת, בלבול, כמו גם את הפיצול המוחשי, אך בסופו של דבר ראו את חברי פלג בעיקר במסגרת "בני תורה".

עם זאת, ככל שאכזריותן של הפגנות בחסות פלג נמשכת, קיימת תחושה גוברת בקרב הדגל ליטש ציבור להפריד באופן פומבי מהפלג בבירור, העם שופט את הצ'ירידי כולו כתוצאה מהאלימות ששודרה על ידי התקשורת אלה מחאות.

חלקן קוראות לשימוש בגז מדמיע או בכדורי גומי, בעוד המשטרה מתנגשת באבנים ובחפצים זרים, בעוד שאחרים מקוננות על כך שאנשים שבילו את זמנם שקועים בלימוד תורה, מסוגלים להתנהג כך - קוראים למשטרה "נאצים".

ההחלטה להכריז על יום חמישי, 29 תשרי, "יום של זעם", שנלקח מהרשות הפלסטינית (הרשות הפלסטינית), מרגישה הרבה, מתועבת ופשוטה לגבי בני תורה, ומחקרת על הידרדרות ההתנהגות שמנהלת המחאה בימים האחרונים.

השינוי כיום עשוי להיות קטין, אולי כמעט מוחשי, אבל הוא קיים ומונח כמו "קיצונים" או אלמנט פלג "כיום שכיח יותר כמו דגל התורה ציבור רוצה את האומה כדי להבין שזה לא חלק של מחאות, ולא האם הרבנים שליט"א מאשרים או מאשרים אותם בכל מקרה. להיפך, הרבנים שליט"א, ובראשם גדולי הדר, מתנגדים בתקיפות נגד אלימות כזו וההתנהגות שנראתה השבוע במחאות.

הסימנים מתחילים להופיע גם כן, כפי שנראה במאמר זה, ניסיון להצביע על חרדים אמיתיים לא לחסום רחובות או לפעול בצורה פוגעת.
קבצים מצורפים
לא תחסום.jpg
לא תחסום.jpg (46.11 KiB) נצפה 8372 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 20 אוקטובר 2017, 02:15

משולש כתב:Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

However, as the ferocity of Peleg-sponsored protests continue, there is a growing sentiment among the Degel litvish tzibur to publicly separate from the Peleg as clearly, the nation is judging the entire chareidi tzibur as a result of the violence aired by the media at these protests.

Some are calling for the use of teargas or rubber bullets as police are pelted with stones and foreign objects, while others lament the reality that persons who spend their time immersed in limud torah, are capable of such behavior – calling police “Nazis”.

The decision to declare Thursday, 29 Tishrei a “Day of Rage”, taken from the PA (Palestinian Authority) many feel, is distasteful and simply unacceptable for bnei torah, questioning the deterioration in the conduct maintained at the protests during recent days.

The change at present may be minor, perhaps barely palpable, but it exists and terms like “extremists” or the Peleg element” are now more commonplace as the Degel Hatorah tzibur want the nation to realize it is not a part of the protests, nor do the rabbonim shlita endorse or approve of them in anyway. Quite the contrary, the rabbonim shlita, headed by Gedolei Hador, are firmly against such violence and the behavior seen this week at protests.

Signs are beginning to appear as well, as seen in this article, attempting to point out true chareidim do not block streets or act in an offensive fashion.

תרגום גוגל:

גם כאשר התפצלה דגל התורה; כן; היה כעס, מחלוקת, בלבול, כמו גם את הפיצול המוחשי, אך בסופו של דבר ראו את חברי פלג בעיקר במסגרת "בני תורה".

עם זאת, ככל שאכזריותן של הפגנות בחסות פלג נמשכת, קיימת תחושה גוברת בקרב הדגל ליטש ציבור להפריד באופן פומבי מהפלג בבירור, העם שופט את הצ'ירידי כולו כתוצאה מהאלימות ששודרה על ידי התקשורת אלה מחאות.

חלקן קוראות לשימוש בגז מדמיע או בכדורי גומי, בעוד המשטרה מתנגשת באבנים ובחפצים זרים, בעוד שאחרים מקוננות על כך שאנשים שבילו את זמנם שקועים בלימוד תורה, מסוגלים להתנהג כך - קוראים למשטרה "נאצים".

ההחלטה להכריז על יום חמישי, 29 תשרי, "יום של זעם", שנלקח מהרשות הפלסטינית (הרשות הפלסטינית), מרגישה הרבה, מתועבת ופשוטה לגבי בני תורה, ומחקרת על הידרדרות ההתנהגות שמנהלת המחאה בימים האחרונים.

השינוי כיום עשוי להיות קטין, אולי כמעט מוחשי, אבל הוא קיים ומונח כמו "קיצונים" או אלמנט פלג "כיום שכיח יותר כמו דגל התורה ציבור רוצה את האומה כדי להבין שזה לא חלק של מחאות, ולא האם הרבנים שליט"א מאשרים או מאשרים אותם בכל מקרה. להיפך, הרבנים שליט"א, ובראשם גדולי הדר, מתנגדים בתקיפות נגד אלימות כזו וההתנהגות שנראתה השבוע במחאות.

הסימנים מתחילים להופיע גם כן, כפי שנראה במאמר זה, ניסיון להצביע על חרדים אמיתיים לא לחסום רחובות או לפעול בצורה פוגעת.

מנלן?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:16

בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.
כמה חברה הכניסו אותו לחדר הפשיטו אותו וזרקו אותו לרחוב
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:17

חויזר כתב:
משולש כתב:Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

תרגום גוגל:

מנלן?

https://www.theyeshivaworld.com/
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:19

משולש כתב:בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.

הפרעה לשיעורו של הגאון רבי יגאל רוזן ע"י אדם שככל הנראה מזוהה עם עמדות "הפלג הירושלמי" - נענתה בתגובה קשה מצד אברכים שישבו בסמוך, שהפשיטו את המפריע מבגדיו וגירשו אותו החוצה.

הגר"י רוזן, ראש ישיבת "אור ישראל", הוזמן על ידי ראשי ומנהלי בית הכנסת "נחלת משה" למסור שיעור תורני לקראת סיום בין הזמנים ותחילת זמן החורף בעולם התורה.

אלא שבמהלך השיעור, קם אברך המזוהה ככל הנראה עם "הפלג הירושלמי" ופתח בקריאות ונאצות לכיוונו של הגר"י רוזן, כביכול הינו אשם במה שמכונה "גזירת הגיוס". בתגובה, המתפרע הופשט מבגדיו וגורש החוצה ע"י האברכים.

00:15
00:30
CLOSED CAPTIONS
No subtitles

הפרעה לשיעור של הגר"י רוזן בחול המועד (באדיבות המצלם)

כזכור, במהלך חג הסוכות, בימי חול המועד, הופרע שיעורו של הגר"י רוזן בהיכל בית המדרש בית תפילה בעיר מודיעין עילית.

בתיעוד וידאו שפורסם ב"כיכר השבת", נראו פעילי "הפלג הירושלמי" כשהם קוראים לכיוונו של ראש הישיבה הרב רוזן קריאות גנאי ומביישים את פניו ברבים. בעקבות כך, הקדיש העיתון "יתד נאמן" מאמר מקיף בו תקף את המתפרעים בחריפות

http://www.kikar.co.il/253142.html

--
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:45

החיילת נעמי גולן שתועדה תוקפת ומותקפת בהפגנת ׳הפלג׳ אמש וחטפה בעיטות ויריקות, מגיבה בפייסבוק וב׳ערוץ 2׳ - ״בסה״כ הגנתי על עצמי. לא צריכה שיצדיקו מה שעשיתי, הייתי עושה את זה שוב. זה לא מה שאלוקים רוצה״.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:45

נוסבאום בערוץ 2 :
בכירים במשטרה אומרים לנו הערב;
אם יהיו ראיות ישירות הקושרות
את הרב שמואל אוירעבך באופן ישיר להפגנות וחסימות הכבישים האלימות
הוא יטופל בהתאם לחוק
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 20 אוקטובר 2017, 03:20

משולש כתב:
משולש כתב:בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.

הפרעה לשיעורו של הגאון רבי יגאל רוזן ע"י אדם שככל הנראה מזוהה עם עמדות "הפלג הירושלמי" - נענתה בתגובה קשה מצד אברכים שישבו בסמוך, שהפשיטו את המפריע מבגדיו וגירשו אותו החוצה.

הגר"י רוזן, ראש ישיבת "אור ישראל", הוזמן על ידי ראשי ומנהלי בית הכנסת "נחלת משה" למסור שיעור תורני לקראת סיום בין הזמנים ותחילת זמן החורף בעולם התורה.

אלא שבמהלך השיעור, קם אברך המזוהה ככל הנראה עם "הפלג הירושלמי" ופתח בקריאות ונאצות לכיוונו של הגר"י רוזן, כביכול הינו אשם במה שמכונה "גזירת הגיוס". בתגובה, המתפרע הופשט מבגדיו וגורש החוצה ע"י האברכים

מזעזע ומביש
אנשים שפלים ובודאי שלא אברכים ואין חלקנו עמהם ....
ומקוה ר משולש שאתה לא 'גאה' במעשה זה ...
נערך לאחרונה על ידי יוסי200 בתאריך 20 אוקטובר 2017, 03:25, נערך פעם אחת בסך הכל.
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 03:25

משולש כתב:
משה פיניירו כתב:האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?

כל שאהיד מקבל 72 שקוצעס.

אתה מזכיר אותי מה שראיתי פעם גרפיטי על הקיר ׳מוות לקיצונים׳.

אני מקוה שאתה לא כ"כ רקוב שאתה לא מבין את הבדיחה
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 04:09

שאלה את אדל. מי עצרו אותו, האם מעמידים אותו לדין? האם לכולם תהיה עבר פלילי משום השתתפות זו?
אם כן יש פתרון עבורם. כנראה, עכשיו המשטרה עומדת בצד, ואם רואים מישהו בחברה שנראה כמו המנהיג שך החברה, הם מנסים לעצור אותו. שיפיסיקו עם זה, ויעצרו מכל הבא ליד. כשהייתי בחור ושמעתי על הפגנה, נזהרתי לעמוד רחוק. לא הוצרכתי שיתפסו אותי בטעות. אם האנשים ה׳קטנים׳ יפחדו מהמעצר, לא יהיה כח לאלו הקוראים להפגין. הם לא רוצים למסור את נפשותם, הם אינם מרכז הפעילות.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 08:15

יוסי שומו שמים, המבזה ת"ח אין רפואה למכתו ואין לו חלק לעוה"ב, והמפשיט יהודי מבגדיו במה עובר??
ובמקום לתקוף את המבזה אתה תוקף את אלו שטיפלו בו??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 20 אוקטובר 2017, 09:45

אין תקוה לקיצונים, הם מופקעים מכל התנהגות אנושית מינימלית, מצידם לירות בעצמם בכל העציצים.
כמה שצריך להתרחק מהעציצים, צריך להתרחק כפל כפליים מהקיצונים הגימלניקים [כעין השילוש הפח זבל ושאר מרעין בישין] שהינם מטורפים לא פחות מהראשונים.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 אוקטובר 2017, 10:18

יוסי200 כתב:

פששש
כיף לפגוש אותך ...

ייש"כ
סמל אישי של המשתמש
1010

פתרון הגון ויעיל לצרת הפלג בדרכים

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 אוקטובר 2017, 10:20

בס''ד

עומדות היו רגלנו בשערייך ירושלים (ובשאר שערים ודרכים) ועיננו דומעות לראות קדרים קדרים של מוסרי נפשו של כלל הציבור, ברצונו או שלא, למען קדושת איסור ההתייצבות.
אכן מאז שאסרו הרומאים ללמוד תורה לא היתה כגזירה הזאת ואשרינו שזכינו לראות את מוסרי הנפש בקרבות, בעיטות, דחיפות, קללות, ונאצות נגד אלו שדורשים מהם רחמנא ליצלן להתייצב ולהסדיר פטור לשנה כדין מי שתורתו אומנותו.
אשריהם שהם שהם מוסרים נפש למען דרכו של האבי עזרי זצ''ל שאם היה עמנו אין ספק שהיה עומד בראש ההפגנות... נעבעך... אוי לנו ששמו הקדוש נכרך בטרגדיה אפוקליפטית כזו.
אבל, מה חטאו רבבות עמך בית ישראל, יראים ושלמים (סליחה אם הם אינם יושבים כתף לכתף עם הצוציקים בני החמש עשרה על הכביש, הם ודאי מקולקלים וחרדקים ושאר נפולת) שסובלים קשות בגלל סירובם של נערי הפלג להתייצב ???
מה אשמים ואשמות, אבות ואמהות, זקנים וזקנות תינוקות רכים שאינם מצליחים במשך שעות רבות להגיע הביתה/ לעבודה / לכולל/ לקופת חולים / לבית חולים / לחתונה / ללויה / לקניות /להורה מבוגר או נכה, ונאלצים להיתקע שעות ארוכות ברעב ובצמא בתוך רכבם או ברכבת הקלה או הכבדה . מה חטאו הללו שהממשלה לא מוכנה לוותר ל''מכבים החדשים'' על התייצבות והסדרת מעמד בן ישיבה ? למה דמם של רבבות, הפקר בידי נערונים ומחפשי אקשן שממלאים את ימיהם בהתעללות אדירה ברבבות יהודים שאין כל עוול בידם?
על חילול השם והשנאה היוקדת, ועל קרבות הרחוב עם נהגים, לא נדבר כאן כי זה מדי רציני למכתב קצר כזה. על הצילומים המקפיאים את דמו של כל יהודי שיש לו קצת יראת שמים לא נדבר, כי מי שראה חווה זעזוע ומי שלא רוצה לראות עדיף לדלג עליו.
אבל רק זו השאלה הנוקבת, מה חטאם של רבבות בני ערובה הנתונים להתעללות ממושכת ימים רבים בידי חסידי מסירות הנפש החדשה של הפלג הירושלמי ???
אז למשטרה יש מדיניות של יד רכה וענוגה באופן מפליא. יש לה כל מיני תירוצים מעניינים יותר או פחות. נו טוב. גם להם נמאס מהשופטים מעודדי אנרכיה שמשחררים בסיטונות את הפורעים. הם אינם חפצים להתעסק בחקירות שוטרים שנענעו קצת את עצמותיו של פרחחון מישיבה קטנה שהכביש והמסירות נפש מושכים אותו משום מה קצת יותר מהסטנדר.
אבל מה יהיה על רבבות הסובלים ?
אז יש פתרון פשוט. לתשומת לב משטרת יזראל.
להקצות עשרה או עשרים ג'יפים, עליהם יותקן בפרונט (חזית הרכב) ציר מסתובב במהירות רבה ובקצהו הקדמי דסקית עגולה בקוטר 40 ס''מ למשל, ואליה יקשרו. כמה רצועות עור פרגולים מכאיבים. וכשכל העסק הזה מסתובב במהירות רבה, נראה מי נשאר שניה אחת מול הרכב...
פשוט וקל, ללא אלימות, ללא סכנת יתר, ללא מגע יד אדם, מרחיק מזיקים ומזיקי עץ במהירות ויעילות, והצירים פתוחים וזורמים.
ויקרא שמן בישראל:
''מפלסות פלג''
וכל העם הזה על מקומו יבוא בשלום.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 20 אוקטובר 2017, 10:43

משולש כתב:יוסי שומו שמים, המבזה ת"ח אין רפואה למכתו ואין לו חלק לעוה"ב, והמפשיט יהודי מבגדיו במה עובר??
ובמקום לתקוף את המבזה אתה תוקף את אלו שטיפלו בו??

אין קשר ... יש דברים שלא עושים ולא שמענו שעשו , ולדאבון לב כולנו ביזוי ת"ח היה מאז ומעולם ...
ואני יכול להניח שאם תראה יהודי שר"ל מדבר לשוה"ר לא תפשיט ממנו את בגדיו ברשות הרבים בטענה המגוחכת שלשוה"ר חמורה ועובר עלכו"כ לאוין ועשין ואילו המפשיט מה כבר עבר ....
אל תתמם לא כל דבר נמדד לפי חומרת האיסור
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 15:36

אני חוזר ואומר:
המבזה ת"ח הוא אפיקורס, אין רפואה למכתו, ומורידין אותו לבור ולא מעלין ומותר להרגו בידים. אז ריחמו עליו ורק הפשיטו ממנו את בגדיו מידה כנגד מידה, הוא ביזה ת"ח, לפיכך יבזו אותו.

תמשיכו לברבר, כי חוץ מקללות וחרפות אין לכם שום תשובה עניינית.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 18:23

הקיצונות צורמת. אין כאן שתי כתות, חוסמי כבישים ומתנגדיהם. יש כאן כת אחת של קיצונים ואלימים, זה מתיר דמו של זה וזה מתיר דמו של זה.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 21 אוקטובר 2017, 20:12

כל המבזה ת"ח נאמר על ת"ח לפי הגדרת ת"ח דהיינו ששואלים אותו בכל מקום ויודע [לשון הרמ"א], יש בדורנו כמה יחידים ממש כאלו. עם כל הכבוד לגר"י רוזן הוא ראש ישיבה חשוב של ישיבה חשובה, אבל הוא ודאי לא בהגדרה הנ"ל. [ראיה פשוטה שכאשר ביזו את הגריש"א, הגרח"ק נידה המבזים וכאן לא עשה כן].
כידוע הקיצונים בב' הקבוצות אינם יודעים דבר וחצי דבר ורק מידותיהם המכוערות ואהבת הרוע שולטים בהם.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אוקטובר 2017, 20:59

normal כתב:כידוע הקיצונים בב' הקבוצות אינם יודעים דבר וחצי דבר ורק מידותיהם המכוערות ואהבת הרוע שולטים בהם.

מי שמדבר...
מילא ש"ס ופוסקים, אבל חפץ חיים ושמירת הלשון זה משהו שגם נשים וילדים קטנים לומדים ואמורים לדעת:

וְיָדוּעַ גֹּדֶל עָנְשׁוֹ שֶׁל הַמְבַזֶּה תַּלְמִיד חָכָם, כִּדְאִיתָא בְּחֵלֶק (גמ' סנהדרין דף צ"ט) (וְנִפְסַק כֵּן בְּיוֹרֶה דֵּעָה בְּסִימָן רמ''ג סָעִיף ו', שֶׁהוּא בִּכְלַל : ''כִּי דְּבַר ה' בָּזָה וְכוּ' הִכָּרֵת תִּכָּרֵת הַנְּפֶשׁ הַהִיא''),

אַךְ הַיֵּצֶר הָרָע מֵסִית לָאָדָם, דְּלֹא שַׁיָּךְ כְּלָל דִּין מְבַזֶּה תַּלְמִיד חָכָם, רַק בִּזְמַן הַגְּמָרָא, שֶׁהָיוּ חֲכָמִים בְּיוֹתֵר, אֲבָל לֹא עַל אֵלּוּ שֶׁבִּזְמַנֵּנוּ, וְהוּא טָעוּת גָּמוּר, דְּכָל תַּלְמִיד חָכָם הוּא לְפִי הַדּוֹר, וַאֲפִלּוּ בִּזְמַנֵּנוּ, אִם הוּא רַק רָאוּי לְהוֹרוֹת וְיָגֵעַ בַּתּוֹרָה נִקְרָא תַּלְמִיד חָכָם, וְהַמְבַזֶּה אוֹתוֹ, אֲפִלּוּ בִּדְבָרִים בְּעָלְמָא (סתם), וַאְפִלּוּ שֶׁלֹּא בְּפָנָיו, עָוֹן פְּלִילִי הוּא, וְחַיָּב נִדּוּי עַל זֶה, כִּדְאִיתָא בְּיוֹרֶה דֵּעָה בְּסִימָן רמ''ג סָעִיף ז' וּבְסִימָן של''ד בַּשַּׁ''ךְ סִימָן קָטָן ס''ח,

וְכָל שֶׁכֵּן אִם התַּלְמִיד חָכָם הַזֶּה הוּא מוֹרֵה הוֹרָאָה בָּעִיר, (או ראש ישיבה. הערת משולש) דִּבְוַדַּאי אִסוּר הַמְבַזֵּהוּ הוּא חָמוּר הַרְבֵּה יוֹתֵר, דְּמִלְּבַד שֶׁהוּא מֻכְרָח לְהַחְזִיק אוֹתוֹ לְחָכָם וְלִנְהֹג בּוֹ כָּבוֹד, אַחֲרֵי שֶׁהוּא סוֹמֵךְ עַל הוֹרָאוֹתָיו, עוֹד בְּסִפּוּרוֹ עָלָיו דִּבְרֵי גְּנוּת הוּא מוֹנֵעַ אֶת הָרַבִּים מֵעֲבוֹדַת ה', כִּי עַל יְדֵי זֶה אָמוֹר יֹאמְרוּ שְׁאָר הָעָם: מַה נֵּלֵךְ וְנִדְרֹש מֵאִתּוֹ עִנְיְנֵי הַדִּינֵי תּוֹרָה שֶׁבֵּינֵינוּ, אַחֲרֵי שֶׁלֹּא יוּכַל לְתַוֵּךְ בֵּינֵינוּ? וּמִתּוֹךְ זֶה כָּל אֶחָד בּוֹנֶה בָּמָה לְעַצְמוֹ, (וְעוֹד כַּמָה קִלְקוּלִים, יַאֲרִיךְ זִכְרָם, ה' יִשְׁמְרֵנוּ).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אוקטובר 2017, 21:03

משה פיניירו כתב:הקיצונות צורמת. אין כאן שתי כתות, חוסמי כבישים ומתנגדיהם. יש כאן כת אחת של קיצונים ואלימים, זה מתיר דמו של זה וזה מתיר דמו של זה.

משולש כתב:תמשיכו לברבר, כי חוץ מקללות וחרפות אין לכם שום תשובה עניינית.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 אוקטובר 2017, 21:13

דור שבן דוד בא חוצפא יסגי ... נערים ילבינו פני זקנים, זקנים יעמדו מפני נערים...

אין לך קץ מגולה יותר מהפגנות הפלג, אני מתחיל להאמין שהמדינה זה "אתחלתא דגאולה".

מצורף כאן סרטון קצר, בו ניתן לראות בדיוק את התגשמות נבואת חז"ל מלפני אלפיים שנה, חוצפה שלא ניתן למצוא במקולקלים שבאומות...

https://www.dropbox.com/s/hy09jby84qe4a ... D.mov?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי normal » 21 אוקטובר 2017, 21:46

משולש כתב:
normal כתב:כידוע הקיצונים בב' הקבוצות אינם יודעים דבר וחצי דבר ורק מידותיהם המכוערות ואהבת הרוע שולטים בהם.

מי שמדבר...
מילא ש"ס ופוסקים, אבל חפץ חיים ושמירת הלשון זה משהו שגם נשים וילדים קטנים לומדים ואמורים לדעת:

וְיָדוּעַ גֹּדֶל עָנְשׁוֹ שֶׁל הַמְבַזֶּה תַּלְמִיד חָכָם, כִּדְאִיתָא בְּחֵלֶק (גמ' סנהדרין דף צ"ט) (וְנִפְסַק כֵּן בְּיוֹרֶה דֵּעָה בְּסִימָן רמ''ג סָעִיף ו', שֶׁהוּא בִּכְלַל : ''כִּי דְּבַר ה' בָּזָה וְכוּ' הִכָּרֵת תִּכָּרֵת הַנְּפֶשׁ הַהִיא''),

אַךְ הַיֵּצֶר הָרָע מֵסִית לָאָדָם, דְּלֹא שַׁיָּךְ כְּלָל דִּין מְבַזֶּה תַּלְמִיד חָכָם, רַק בִּזְמַן הַגְּמָרָא, שֶׁהָיוּ חֲכָמִים בְּיוֹתֵר, אֲבָל לֹא עַל אֵלּוּ שֶׁבִּזְמַנֵּנוּ, וְהוּא טָעוּת גָּמוּר, דְּכָל תַּלְמִיד חָכָם הוּא לְפִי הַדּוֹר, וַאֲפִלּוּ בִּזְמַנֵּנוּ, אִם הוּא רַק רָאוּי לְהוֹרוֹת וְיָגֵעַ בַּתּוֹרָה נִקְרָא תַּלְמִיד חָכָם, וְהַמְבַזֶּה אוֹתוֹ, אֲפִלּוּ בִּדְבָרִים בְּעָלְמָא (סתם), וַאְפִלּוּ שֶׁלֹּא בְּפָנָיו, עָוֹן פְּלִילִי הוּא, וְחַיָּב נִדּוּי עַל זֶה, כִּדְאִיתָא בְּיוֹרֶה דֵּעָה בְּסִימָן רמ''ג סָעִיף ז' וּבְסִימָן של''ד בַּשַּׁ''ךְ סִימָן קָטָן ס''ח,

וְכָל שֶׁכֵּן אִם התַּלְמִיד חָכָם הַזֶּה הוּא מוֹרֵה הוֹרָאָה בָּעִיר, (או ראש ישיבה. הערת משולש) דִּבְוַדַּאי אִסוּר הַמְבַזֵּהוּ הוּא חָמוּר הַרְבֵּה יוֹתֵר, דְּמִלְּבַד שֶׁהוּא מֻכְרָח לְהַחְזִיק אוֹתוֹ לְחָכָם וְלִנְהֹג בּוֹ כָּבוֹד, אַחֲרֵי שֶׁהוּא סוֹמֵךְ עַל הוֹרָאוֹתָיו, עוֹד בְּסִפּוּרוֹ עָלָיו דִּבְרֵי גְּנוּת הוּא מוֹנֵעַ אֶת הָרַבִּים מֵעֲבוֹדַת ה', כִּי עַל יְדֵי זֶה אָמוֹר יֹאמְרוּ שְׁאָר הָעָם: מַה נֵּלֵךְ וְנִדְרֹש מֵאִתּוֹ עִנְיְנֵי הַדִּינֵי תּוֹרָה שֶׁבֵּינֵינוּ, אַחֲרֵי שֶׁלֹּא יוּכַל לְתַוֵּךְ בֵּינֵינוּ? וּמִתּוֹךְ זֶה כָּל אֶחָד בּוֹנֶה בָּמָה לְעַצְמוֹ, (וְעוֹד כַּמָה קִלְקוּלִים, יַאֲרִיךְ זִכְרָם, ה' יִשְׁמְרֵנוּ).

אני מכיר את דברי הח"ח, אבל לא כתוב שם את העונשים הנוראים שנכתבו שם, ולכל היותר כתוב שם שחייב ע"ז נידוי [ומשום מה אף א' לא נידה כאן את המזיקים הנ"ל, והגר"ח שנידה כבר בעבר כתב דברי מחאה ותו לא].
האמת היא שלא התכוונתי להתחיל להתווכח ויכוחים חסרי פשר, ואני מפסיק להתווכח בזה.
normal

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 01:42

ישראל כהן ב'כיכר': בעקבות מידע על כוונה של אנשי 'הפלג' לפגוע בו, ליוו את הגר"י רוזן שוטרים (דרוזים) בדרכו לביהכנ"ס וחזרה במהלך השבת.

שלזינגר ב'בחדרי': הפגנות 'הפלג' דועכות? בקבלת שבת וערבית הפגינו עשרות בלבד בכניסה למגרש הרוסים, לאחר שחלק מהעצורים הוארך מעצרם. התפזרו ללא אירועים חריגים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 01:43

עשרות מ'הפלג הירושלמי' ו'העדה החרדית' הגיעו בערב שבת לכניסה לבית המעצר במגרש הרוסים שם ערכו תפילת קבלת שבת וערבית. המפגינים התגודדו במקום על רקע החלטת בית המשפט להאריך מעצרם של מפירי סדר שנעצרו במהלך ההפגנה ביום חמישי.

בשלב מסויים ניסו למנוע מעבר ניידות משטרה לתחנת המשטרה במקום. כוח משטרה שהיה ערוך במקום הורה להם לפנות את הכביש והם התפזרו ללא חריגים.

כפי שדווח ביום שישי ב'בחדרי חרדים', נערכו ב'פלג הירושלמי' וב'עדה החרדית' וערכו תפילות המוניות של קבלת שבת במספר מוקדים ברחבי הארץ, בירושלים, בני ברק ועוד.

בבני ברק נערכה תפילת קבלת שבת בגן ורשא במרכז העיר ולאחר מכן צעדו חלקם לעבר רחוב הדקלים שם מחו מול ביתו של ראש ישיבת 'אור ישראל' הגאון רבי יגאל רוזן, על "גזירת הגיוס" כלשונם. עובדת זרה המתגוררת בסמוך צילמה את ההפגנה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי ראש הישיבה לא שהה בביתו באותה העת, ולאחר שסיים את התפילה בבית הכנסת 'דברי שיר' צעד לעבר בית בתו המתגוררת ברח' חגי כשהוא מלווה בשני שוטרים וקומץ מקורבים.

עד ראיה שנכח במקום סיפר ל'בחדרי חרדים', כי מאות אברכים, בחורים וילדים עמדו מתחת ביתו של ראש הישיבה שכאמור לא שהה בו, ובמשך דקות ארוכות שרו במחאה שירים בגנותו של הגר"י רוזן. השכנים המתגוררים בסמוך גדשו את המרפסות וצפו במחזה. לדבריו, אשת ראש הישיבה כן נכחה בבית באותה העת.

במהלך השבוע החולף נעצרו כ-200 מפגינים, במהלך הפגנות 'הפלג הירושלמי' זאת בעקבות מעצרם של שני תלמידי ישיבה שבבדיקה שגרתית בדרכם מים המלח לירושלים התגלו כמשתמטים ונשפטו לימי מחבוש בכלא צבאי. מתוך 200 המפגינים שנעצרו, הועברו עוד כ-30 משתמטים לידי המשטרה הצבאית וחלקם נשפטו אף הם לימי מחבוש.

http://www.bhol.co.il/125429/%D7%94%D7% ... D7%94.html
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 01:51

משפחת כהן בפוניבז 9 מודיעין עילית.
עם תצוגת תכלית של דגלים ואורות ירוקים כמו במסגדים....
כל זאת לאחר מעצר 2 מבניהם בהפגנות הפלג

השלב הבא חלוקת ממתקים ויריות שמחה..

היו ממתקים, בחיידר של בלוי בשישי בבוקר....
קבצים מצורפים
WhatsApp Image 2017-10-21 at 19.55.25.jpeg
WhatsApp Image 2017-10-21 at 19.55.25.jpeg (35 KiB) נצפה 7774 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 22 אוקטובר 2017, 02:07

עד היכן יכול להגיע החוצפה חצופים!!!! מפגינים מול ביתו של ראש ישיבה שהביעה את דעת תורתו בנושא ההנגה חוצפה שאין לשער עד היכן!!!!
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 22 אוקטובר 2017, 02:15

בכל אופן משולש ענית מילים כדרבנות לגבי מה שעשו למי שביזה את הגר"י רוזן גם אני הסתפקתי האם זה היה כדין להשיט אותו וכ'ו אבל לכאו' אתה ענית כדין...
טוב שאנחנו כפופים למה שכתוב בתורה ולא ממצאים כל מיני דינים משלנו מבזים ת"ח עושים חילול ה' נורא רח"ל וה' הטוב ירחם על דור יתום זה שרח"ל אותם אלו חושבים [או לפחות אומרים] שעושים קידוש ה' ונלחמים על הדת רח"ל....ה' ירחם על דור שכזה וגם אנחנו נבכה על אחינו הטועים בדור אחרון ותישתוש נורא שכזה....
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 02:16

אברומי כתב:עד היכן יכול להגיע החוצפה חצופים!!!! מפגינים מול ביתו של ראש ישיבה שהביעה את דעת תורתו בנושא ההנגה חוצפה שאין לשער עד היכן!!!!

אם היית הולך לשם וצועק עליהם את הצעקות שלך הם היו משיבים לך "נאצי נאצי" ואם היית אשה היו צועקים לך "שיקצע שיקצע".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 22 אוקטובר 2017, 02:27

עכשיו הבנתי את עומק דעתם של גדולי הדור מורינו ר' חיים קנייבסקי שכתב בתחילת הדרך שהם מבזים ת"ח ולוקחים רק ת"ח בשביל להיתפס עליו שאלו אלו הרי יש לנו את ר' שמואל ועל זה אמר מרן וכ'ו..
ועכשיו כותב הגר"ח "כצאן אשר אין להם רועה" הנה הנה זה "בוודאי הוראת ר' שמואל ללכת לצעוק לגר"י רוזן בשיעור" זה רק מעשים של צאן שאין להם רועה לא מתבטלים לגדולי הדור אומרים אנו ננהיג את הדור לא התבטלו לא לר' שמואל ולא לגדול אחר הם אומרים אנו החכמים ננהיג את הדור מצאו מישהו להגיד ב"הוראת ראש הישיבה" [מקווה שאח"כ ילכו ללמוד אצלו בישיבה....]
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 02:36

אברומי כתב:עכשיו הבנתי את עומק דעתם של גדולי הדור מורינו ר' חיים קנייבסקי שכתב בתחילת הדרך שהם מבזים ת"ח ולוקחים רק ת"ח בשביל להיתפס עליו שאלו אלו הרי יש לנו את ר' שמואל ועל זה אמר מרן וכ'ו..
ועכשיו כותב הגר"ח "כצאן אשר אין להם רועה" הנה הנה זה "בוודאי הוראת ר' שמואל ללכת לצעוק לגר"י רוזן בשיעור" זה רק מעשים של צאן שאין להם רועה לא מתבטלים לגדולי הדור אומרים אנו ננהיג את הדור לא התבטלו לא לר' שמואל ולא לגדול אחר הם אומרים אנו החכמים ננהיג את הדור מצאו מישהו להגיד ב"הוראת ראש הישיבה" [מקווה שאח"כ ילכו ללמוד אצלו בישיבה....]

בהמשך להודעתי כאן,
אני רוצה לומר את זה בנימה רצינית יותר:
איך נותנים לבחורים לפסוק לעצמם בחמורות שבחמורות? ע"ז גילוי עריות ושפיכות דמים, ושאר כל העבירות שמנינו כאן.
איך יתכן שבגלל שהגר"ש אמר שתי מילים ללכת להפגנה כבר הותרה הרצועה להתנהג כמו מאפיה ענקית של פושעים ומסוממים???!!!
בא נצא מנקודת הנחה שהגר"ש באמת התכוין שיבעטו בבחורות, האם לא היה ראוי לפחות שיהיה הוראה מפורשת על דבר כזה בפלס??

הוראת הגר"ש צריכה להיות מפורטת יותר:
"צאו להפגנות, בעטו, הכו, שרפו פחים, עצרו את התנועה בכל הצירים המרכזיים, חסמו אמבולנסים עם פיקוח נפש, מתים בדרכם האחרונה, הטו אזנכם לניבול פה כפירה ומינות, התווכחו עם נהגים חילוניים, וכו' וכו'" כיד הדמיון הטובה.

כל עוד שאין הוראה כזו מהגר"ש, זה אומר שהבחורים עושים חמורות שבחמורות על דעת עצמם בלי שום הוראה.
ואין לך "צאן ללא רועה" יותר מזה. ("צאן" זה מילה מאוד עדינה לזאבים האלו).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 22 אוקטובר 2017, 02:48

סליחה על השאלה התמימה אבל זה נראה שאתה חסיד מושבע נגד אנשי הפלס מדוע יש לך נגיעות ? אתה אולי משפחה של הגראי"ל או שונא מושבע ? לא שאני לא חושב שהם טועים אבל רואה את הליהיטות שלך ומסקרן מהיכן זה בה ?
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 22 אוקטובר 2017, 03:04

משה פיניירו כתב:הקיצונות צורמת. אין כאן שתי כתות, חוסמי כבישים ומתנגדיהם. יש כאן כת אחת של קיצונים ואלימים, זה מתיר דמו של זה וזה מתיר דמו של זה.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 22 אוקטובר 2017, 03:21

משה פיניירו כתב:

קצת הוצאת את הדברים לרמה אחרת..היה גדולי ישראל לדור והנהגה בדור, באו כמה חברה והתחילו להטיף לנו מוסר שהגדולים האלו טועים, ובחורים הולכים לצבא, ובאו תשמעו לראש הישיבה ר' שמואל, כביכול הם החליטו שאותם גדולים לא מתאימים להנהגת דור, אז באו יש לנו מישהו יותר טוב..
אז לא לקחת את הדברים לפרופרוציה אחרת.
זה חוצפה שאין כדוגמתה לבוא ולומר שגדולי הדור לא יודעים לפסוק ולהכריע ויש מישהו אחר שיכול להיות מנהיג שלדעתם טוב יותר...
אלא מאי, שכל הקושי לכולם כאן הוא שר' שמואל זה לא עוד מישהו חלילה וכ'ו והנה הוא תומך בהם.., אז מגיע התרוצים שהוא לא יודע את כל מה שהם עושים, או שכן או שלא...
אבל העובדה הראשונה של דור ומנהיגיו שמגיעים כמה שחושבים שזה לא המנהגים הנכונים ומחליטים לנסות ולמנות מישהו אחר, היא עובדה ברורה שאין כדוגמתה ופסלות ורישעות שאין כדוגמתה, ואין מה להתפלאות שהחורבנות הכי גדולים רח"ל יצאו מרשעים שכאלו...[רק שחלקם בוודאי טועים, מסכנים שחושבים שצודקים, ה' הטוב ירחם על דור עיקבתא דמשיחה כזה..]
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 22 אוקטובר 2017, 14:39

מעדות אישית של יעקב ראשי ראש הממ"ח שכל מה שעושה הוא בשיתוף פעולה עם הגר"י רוזן וד"ל
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 22 אוקטובר 2017, 14:52

אברומי - זה מה שהם רוצים שתאמין. מפה ומקומות אחרים רואים שתאוות האלימות שוררת בשני הפלגים כאחד, וההבדל אינו משמעותי.

הכנעה לגדולים איננה מעיקרי הדת, עם כל המראה מקומות שיביאו, עם נקודות או בלא
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 אוקטובר 2017, 16:16

משה פיניירו כתב:אברומי - זה מה שהם רוצים שתאמין. מפה ומקומות אחרים רואים שתאוות האלימות שוררת בשני הפלגים כאחד, וההבדל אינו משמעותי.

עפ"ל!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 22 אוקטובר 2017, 16:37

יאיר כתב:
משה פיניירו כתב:אברומי - זה מה שהם רוצים שתאמין. מפה ומקומות אחרים רואים שתאוות האלימות שוררת בשני הפלגים כאחד, וההבדל אינו משמעותי.

עפ"ל!

מצטרף לכב' המנהל
[לפעמים טוב שיש יציאות כאלה מחברים בפורום כדי שנדע באיזה רמה הם...]
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 22 אוקטובר 2017, 16:43

דודגדול כתב:מעדות אישית של יעקב ראשי ראש הממ"ח שכל מה שעושה הוא בשיתוף פעולה עם הגר"י רוזן וד"ל

מה הקשר שלך ליעקב ראשי שאתה תשמע ממנו "עדות אישית" ??
למה נראה לך שמישהו יאמין למי שנכנס הרגע לפורום עם כזה עדות ???
מה גם שגם אם יעקב בראשי אמר את זה למישהו , האם יש לבראשי יותר נאמנות ממה שיש לכל גדולי ישראל שתומכים בהרב יגאל רוזן ומכירים אותו שנים רבות ??? - הרי ברור שיש לבראשי עניין להגיד שהוא פועל באישור ראשי ישיבות והכי קל לו ל'הלביש' את זה על הרב רוזן.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי סולידי » 22 אוקטובר 2017, 17:20

שר המודיעין כתב:
יאיר כתב:

עפ"ל!

מצטרף לכב' המנהל
[לפעמים טוב שיש יציאות כאלה מחברים בפורום כדי שנדע באיזה רמה הם...]

ג"א מצטרף למנהל ולכבוד השר.
סמל אישי של המשתמש
סולידי

הודעה שלא נקראהעל ידי משתדל » 22 אוקטובר 2017, 18:01

עדכון: 43 עריקים בידי המשטרה הצבאית.
לתשומת לב: בשאר הישיבות והכוללים החסידית הליטאית והספרדית התחילו היום את זמן החורף.
יכלתם להתחיל את הזמן כמו בני תורה לא חבל?
משתדל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:25

וזה תיאור שהתקבל במערכת מאברך בן תורה שעבר במקום ההפגנה של הפורעים בב"ב:
שבוע טוב. אמש בליל שבת התאספו בני כת הפלג למפגן ראווה של קבלת שבת בגן ורשא בבני ברק. עברתי בדרכי לרחוב ראב"ד. ראיתי ושמעתי דברים שחשוב שנדע על כוונתם והלכי הרוח המשלהבים את אש השנאה כלפי מרנן ורבנן עיני העדה.
עמד רב עם פראק על כסא וצווח בקול דרשה ושלהב את הקהל. וכך שמעתי שאמר-
דבר ראשון. מרן ראש הישיבה( הרב אוירבך) אמר אתמול שמצווה גדולה להיעצר ולא צריך לחשוש כלל מביטול תורה או ביטול תפילה במנין. כי ביטולה זה קיומה ואנו בזמן גזירת שמד וציטט גמרא בענין.
ועוד אמר אחת המטרות שלנו היא לעשות מעשים שיגרמו לציבור החילוני לשנוא את הציבור החרדי שעל ידי כך תהיה היבדלות מוחלטת וימנע נפילת הציבור לחרדקים כך לשונו. ולאחמ"כ קרא לציבור ואמר בחוצפה ועזות- ותירגז ביטני נצא מיד בהמונינו לבית של ....(כאן התבטא בחוצפה נוראה- נאלצנו לצנזר. מ"ה) לאחמ"כ יצאה תהלוכה מחוצפת לביתו של הגאון הגדול רה"י ר' יגאל רוזן בצעקות יגאל יגאל. וקרני רשעים אגדע. התהלוכה היתה מרובת משתתפים, דברים כהוויתן. לצערינו זה המצב. עפ"י עדויות שהגיעו למערכת- בהפגנה המחוצפת השתתפו בין היתר , הר' מינצר מחדרה הישנה, וכן בעל רשת 'ברכל' מר מנחם כרמל.

אבל בעצם מה הבעיה? זה לא מעיקרי הדת.
(מעניין מה עיקרי הדת של אותם מבזי ת"ח וחבריהם שכמותם).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:26

מוזס: בגלל הפלג רף ההסתה נגדנו עולה – הותקפתי ע"י חילונים
יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס מאשים את אנשי 'הפלג' כי בשלם באה הסתה כלפי הציבור החרדי, וכי הוא אישית הותקף בשבת האחרונה, כאשר חילונים זעקו לעברו קריאות גנאי, שעה שהלך לבקר חולה המאושפז בחיפה.
לדעת נט
יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם לייזר מוזס מאשים את הפלג ביצירת אווירה רעה כלפי כל הציבור החרדי, וזאת לנוכח ההפגנות וחסימות הכבישים שמבצעים.
ח"כ מוזס ששוהה בימים אלו בעיר חיפה, סיפר כי במהלך השבת האחרונה הותקף מילולית על ידי כמה חילונים שראו אותו וקראו לעברו קריאות גנאי.
"אני שוהה בחיפה בימים האחרונים לרגל יום היארצייט לבעל ה'מקור ברוך', ובמהלך השבת הלכתי לבקר חולה המאושפז בבית החולים, ואז לפתי זעקו לעברי מה שלא שמעתי במשך שנים כלפי חרדים. "מתי תמותו?" שאל אותו חילוני, שבעצם הגיב לשלטי 'הפלג' שכותבים: "נמות ולא נתגייס".
מוזס האשים את אנשי הפלג באווירה העכורה שנוצרה בימים האחרונים, ובשל השנאה של הציבור החילוני כלפי הציבור החרדי.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:26

חלק מעצורי הפגנות 'הפלג' סירבו להזדהות גם בבית המשפט: "פלוני, אלמוני"
חלק מעצורי 'הפלג' מההפגנות הסוערות בסוף השבוע, עדיין מתעקשים שלא להזדהות, ועל כן הגיעו לבית המשפט ביום שישי תחת הכינויים "פלוני" ו"אלמוני" • הם יובאו מחר לדיון נוסף
אלי שלזינגר- בחדרי חרדים
כ-30 מעצורי הפגנות 'הפלג ' במהלך יום חמישי האחרון, נותרו עדיין במעצר זאת מאחר וסירבו להזדהות בפני חוקרי המשטרה.
בדיון שנערך בבית המשפט בפני השופטת שרון לארי-בבלי בבית משפט השלום בירושלים, הובאו העצורים תחת שמות לא מזוהים, פלוני אלמוני ועוד. חוקר המשטרה אמר בדיון כי בעקבות הפרת סדר בירושלים שהובילה לחסימת צירים מרכזיים למעלה מ-12 שעות, נעצרו והובאו לחקירה כ-120 חשודים. רוב החשודים, לאחר שהזדהו שוחררו בתנאים כאלה ואחרים.
החשודים שהובאו לבית המשפט חשודים בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם ועוד. לגבי שני חשודים, הינם חשודים אף בתקיפת שוטרים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצר החשודים בתקיפה בארבעה ימים, ושחרור השאר בתנאים מגבילים הכוללים הרחקה מירושלים למשך שבוע, איסור התכנסות בהתקהלות או בהפגנות למשך חודשיים. בנוסף, הפקדה של 1,000 ש"ח והזדהות הכוללת טביעת אצבע וצילום של כל אחד מהם, ערבות עצמית וערבות צד ג' בסך 5,000 ש"ח כל אחד.
"החובה של כל אזרח במדינת ישראל גם אם הוא לא ביצע עבירה, להזדהות בפני שוטר כשהוא מתבקש, על אחת כמה וכמה כשהוא בתחנת משטרה" אמר החוקר בבית המשפט.
ל'בחדרי חרדים' נודע, כי השופטת בבלי אמרה כי לגבי כלל העצורים שנכחו בבית המשפט, "קיים חשד סביר שהשתתפו בהתקהלות בלתי חוקית ונטלו חלק בהפרות סדר וכן משסירבו להזדהות, הרי שקיים חשד שהכשילו שוטר במילוי תפקידו". בשלב זה, עו"ד שלום בן שבת הצהיר לפרוטוקול כי אינו יכול לייצג את כלל העצורים ויצא מהאולם.
בעקבות כך, זימנו עורכי דין של הסנגוריה הציבורית. אולם בשל השבת שהלכה והתקרבה בצעדי ענק, השופטת בבלי אמרה כי המתנה לעו"ד מהסנגוריה "תפגע בזכויותיהם של העצורים ואין לי כל כוונה לעשות כן" ושהחליטה לשחרר את כלל העצורים - לאחר שיזדהו ויחתמו על ערבות עצמית בסך 1,000 ש"ח.
במידה ולא יעמדו בתנאים, דבר שאכן קרה בפועל, יובאו העצורים שוב לבית המשפט לאחר 48 שעות, מחר ביום ראשון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:27

עריקים נוספים שנעצרו בהפגנות, הועברו לידי הצבא
'הפלג' מעמיק בעצמו את המשבר: כמות עצורים שטרם ידעו מפגיני 'הפלג' ולראשונה גם נקנסו עשרות מהם במאות שקלים • בנוסף, בין העצורים התגלו כ-30 משתמטים שהועברו לידי הצבא, מה שסיבך אותם עוד יותר •
בחדרי חרדים
מספר המשתמטים שהועברו למשטרה הצבאית בשבוע האחרון עלה ל-32 וארבעה מהם כר נשפטו ל-20-30 ימי מחבוש; כ-30 עצורים מההפגנות אתמול יובאו בצהרים לבית המשפט, השאר שוחררו בתנאים מגבילים וחלקם נקנסו - כך נודע ל'בחדרי חרדים'.
לאחר יום סוער בירושלים שהוגדר על ידי 'הפלג' כיום זעם, במסגרתו נערכה הפגנה עיקרית בצומת שרי ישראל - יפו ובמיקומים נוספים בעיר, נעצרו כ-120 חשודים בהפרת הסדר הציבורי. במהלך ההפגנה המשטרה נהגה בעיקר באיפוק, כאשר לא פינתה את המפגינים הרבים שחסמו את הכביש, דבר שהוביל לעומסי תנועה כבדים ולטענות רבות של אזרחים על איפוק יתר של המשטרה. מנגד, אנשי 'הפלג' משתמשים בצילומים על מנת לגייס כספים בחו"ל דבר שיתכן ונמנע במעט עם איפוק המשטרה.
היות ומדובר במספר גבוה מאוד של עצורים, המשטרה הביאה אוטובוס ובו הובילו את העצורים שאפילו אזיקים לא היו מספיק ומרביתם נכבלו באזיקונים, כפי שקורה לא אחת במעצר פלסטינים על ידי צה"ל ומשמר הגבול. במהלך הלילה תועדו העצורים מתפללים ערבית באוטובוס ברוב עם (של עצורים, כן?) עד לשחרור מרביתם, לאחר שנקנסו בסכומים של כ-1,000 ש"ח על הפרת הסדר הציבורי ושיבוש התנועה.
בתוך כך, מספר העצורים בידי המשטרה הצבאית עולה ועולה. בסך הכל עצרה משטרת ישראל מאז תחילת השבוע כ-200 מבני 'הפלג', מהם הועברו כ-32 לידי המשטרה הצבאית. השניים הראשונים, נעצרו במחסום פתע בדרך מים המלח לירושלים, בבדיקה עלה שהם דרושים לצה"ל וביחידת מיטב שפטו אותם ל-20 ימי מחבוש.
מעצר השניים הצית את אש בין הזמנים והחל מיום שני נערכו הפגנות מידי יום, ובכל הפגנה כמעט גם נלכדו משתמטים שאינם מגישים טפסי דיחוי בצה"ל. ביום שני נעצרו שני משתמטים שנותרו מבחירה במעצר מספר ימים כפי שנחשף ב'בחדרי חרדים' על מנת למשוך זמן עד למעצר על ידי משטרה צבאית.
ביום שלישי היה יום שקט יחסית בהפגנות וביום רביעי נעצרו עוד מספר מפגינים מול בית המשפט - ומרביתם התגלו כמשתמטים. השניים שהזכרנו קודם, שנותרו במעצר מבחירה ושלושה נוספים, הועברו למשטרה הצבאית בלילה שבין רביעי לחמישי. בשעות הצהרים של יום חמישי הועברו עוד ארבעה למשטרה הצבאית, ושניים מהם כבר נשפטו ל-30 ימי מחבוש - עונש חמור יותר מהשניים הראשונים שנשפטו ביחידת מיטב ל-20 ימי מחבוש.
כאמור, הלילה הועברו למשטרה הצבאית עוד כ-20 תלמידי 'הפלג' שאינם מתייצבים בצה"ל ומצהירים על תורתם אומנותם. בשעות הקרובות יובאו לבית משפט השלום בירושלים כ-30 מעצורי ההפגנות אתמול, אך על פי ההערכות, המשטרה תבקש לשחרר את מרביתם בתנאים מגבילים. המפגינים הבולטים להם יתכן והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:37

מול המחרפים והמגדפים, נחדד שוב את הידוע לכל ילד.
להלן מכתב בו הגרא"מ שך זצ"ל "מפקיר" את החלשים, וקובע שרק בחורי ישיבה שתורתם אומנותם לחלוטין יכולים לקבל דיחוי.
קבצים מצורפים
מכתב מרן הרב שך אודות התייצבות וקבלת דיחויים.jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 19:39

האם התקיימו היום הפגנות?
ככל הנראה הבחורים חזרו לישיבות "כדי שלא יהיה פדיחות" ומחר בע"ה מתחדשות ההפגנות ביתר שאת, רק ההבדל שמהיום הפעקלאך של הבחורים יהיו בישיבה במקום בבית.
הבחורים עצמם ממשיכים ללמוד בישיבת "שור שנגח את הפרה" ולפלפל בהלכות בעיטה רביצה נשיכה ונגיפה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 22 אוקטובר 2017, 19:45

משולש כתב:האם התקיימו היום הפגנות?
ככל הנראה הבחורים חזרו לישיבות "כדי שלא יהיה פדיחות" ומחר בע"ה מתחדשות ההפגנות ביתר שאת.

האם יש לך מידע על הפגנות שמתוכננות למחר?
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 22 אוקטובר 2017, 20:00

בצינטוקים בפלאפונים הגיעו מקודם הודעות דרמטיות להתכונן למחר הפגנות ענקיות רח"ל
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 20:07

אלה ברכב ואלה בסוסים, כנגד כוחות מרכבת הטומאה אנחנו צריכים מחר להתחזק בתורה ובעבודת השם ביתר שאת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 22 אוקטובר 2017, 20:14

משולש כתב:חלק מעצורי הפגנות 'הפלג' סירבו להזדהות גם בבית המשפט: "פלוני, אלמוני"
חלק מעצורי 'הפלג' מההפגנות הסוערות בסוף השבוע, עדיין מתעקשים שלא להזדהות, ועל כן הגיעו לבית המשפט ביום שישי תחת הכינויים "פלוני" ו"אלמוני" • הם יובאו מחר לדיון נוסף
אלי שלזינגר- בחדרי חרדים
כ-30 מעצורי הפגנות 'הפלג ' במהלך יום חמישי האחרון, נותרו עדיין במעצר זאת מאחר וסירבו להזדהות בפני חוקרי המשטרה.
בדיון שנערך בבית המשפט בפני השופטת שרון לארי-בבלי בבית משפט השלום בירושלים, הובאו העצורים תחת שמות לא מזוהים, פלוני אלמוני ועוד. חוקר המשטרה אמר בדיון כי בעקבות הפרת סדר בירושלים שהובילה לחסימת צירים מרכזיים למעלה מ-12 שעות, נעצרו והובאו לחקירה כ-120 חשודים. רוב החשודים, לאחר שהזדהו שוחררו בתנאים כאלה ואחרים.
החשודים שהובאו לבית המשפט חשודים בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם ועוד. לגבי שני חשודים, הינם חשודים אף בתקיפת שוטרים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצר החשודים בתקיפה בארבעה ימים, ושחרור השאר בתנאים מגבילים הכוללים הרחקה מירושלים למשך שבוע, איסור התכנסות בהתקהלות או בהפגנות למשך חודשיים. בנוסף, הפקדה של 1,000 ש"ח והזדהות הכוללת טביעת אצבע וצילום של כל אחד מהם, ערבות עצמית וערבות צד ג' בסך 5,000 ש"ח כל אחד.
"החובה של כל אזרח במדינת ישראל גם אם הוא לא ביצע עבירה, להזדהות בפני שוטר כשהוא מתבקש, על אחת כמה וכמה כשהוא בתחנת משטרה" אמר החוקר בבית המשפט.
ל'בחדרי חרדים' נודע, כי השופטת בבלי אמרה כי לגבי כלל העצורים שנכחו בבית המשפט, "קיים חשד סביר שהשתתפו בהתקהלות בלתי חוקית ונטלו חלק בהפרות סדר וכן משסירבו להזדהות, הרי שקיים חשד שהכשילו שוטר במילוי תפקידו". בשלב זה, עו"ד שלום בן שבת הצהיר לפרוטוקול כי אינו יכול לייצג את כלל העצורים ויצא מהאולם.
בעקבות כך, זימנו עורכי דין של הסנגוריה הציבורית. אולם בשל השבת שהלכה והתקרבה בצעדי ענק, השופטת בבלי אמרה כי המתנה לעו"ד מהסנגוריה "תפגע בזכויותיהם של העצורים ואין לי כל כוונה לעשות כן" ושהחליטה לשחרר את כלל העצורים - לאחר שיזדהו ויחתמו על ערבות עצמית בסך 1,000 ש"ח.
במידה ולא יעמדו בתנאים, דבר שאכן קרה בפועל, יובאו העצורים שוב לבית המשפט לאחר 48 שעות, מחר ביום ראשון.

לא שאני בעדם אבל חלק מהם סימנו להם מספר על היד, מה שמזכיר קצת את השואה הנוראה
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 20:22

בטח,
הם כל הזמן צעקו להם "נאצים נאצים" אז הם החליטו לנסות למלא את בקשתם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 22 אוקטובר 2017, 20:33

:lol::
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 22 אוקטובר 2017, 21:59

משולש
אני מצדיע לך
תודה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 22 אוקטובר 2017, 22:16

לא נפגעתי מהקללות, אבל האם יכול מישהו להראות מאיפוא לקחו ההיתר לקלל מישהו שלא ביזה שום ת"ח, רק אמר של איננה מעיקרי הדת.

גם אני סולד מביטוים כמט אלו שנאמרו על ראש ישיבת אור ישראל, והמדות המושחתות שזה מראה ומגדל אצל השומעים. אבל זה לא בגלל אי הכנעה אלא בגלל הביזוי והביטוים.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 22:42

משה פיניירו כתב:לא נפגעתי מהקללות, אבל האם יכול מישהו להראות מאיפוא לקחו ההיתר לקלל מישהו שלא ביזה שום ת"ח, רק אמר של איננה מעיקרי הדת.

גם אני סולד מביטוים כמט אלו שנאמרו על ראש ישיבת אור ישראל, והמדות המושחתות שזה מראה ומגדל אצל השומעים. אבל זה לא בגלל אי הכנעה אלא בגלל הביזוי והביטוים.

פניירו, אם אתה מתכוין עלי, אני אמרתי עליך רבע ממה שאתה חוזר ואומר עלי בכל הזדמנות, אז כשתביא את ההיתר שלך תכניס גם אותי בהיתר הזה...

עכ"פ אני רוצה להתנצל ולהפסיק את ההשמצות ההדדיות בתנאי כמובן שתפסיק אתה גם כן. לא יתכן שתכתוב עלי:
משה פיניירו כתב:שתאוות האלימות שוררת בשני הפלגים כאחד
משה פיניירו כתב:הקיצונות צורמת
משה פיניירו כתב:יש כאן כת אחת של קיצונים ואלימים
משה פיניירו כתב:אני מקוה שאתה לא כ"כ רקוב

ואחר כך כשעונים לך תתחיל לדון מאיפה ההיתר לענות.

בכל מקרה אני מבקש מחילה.

בברכה
משולש
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 22 אוקטובר 2017, 22:52

אני כתבתי על ההודעות שלך שהם קיצוניים ואין ביניהם לבין דברי אנשי עץ ולא כלום. אני לא קיללתי אותך באמירת ׳עפ"ל׳.

הסבה האמיתית שאנחנו לא רוצים שהבנים שלנו יעשו כדברי אנשי עץ, איננה משום הכנעה לגדולים, אלא משום שהגישה שהמארה מקדשת את האמצעים היא אם אמה של כל הצרות של הכלל. אם מתנגדי עץ יחשבו ויתנהגו בשיטה הזאת של הקדשת האמצעים מחמת התכלית של מצות הכנעה לגדולים, אין הבדל ביניכם.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 אוקטובר 2017, 23:22

עפ"ל אינה קללה אבל אם אתה כ"כ חפץ נקוט "ר"ל מהאי דעתא"
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 22 אוקטובר 2017, 23:31

אם נכנס לדיוק הלשון נמצא שאכן ביזוי ת"ח אינו אחד מעיקרי הדת זאת אומרת אחד משלוש עשרה העיקרים שמנה הרמב"ם כעיקרי הדת. (גם ע"ז ג"ע וש"ד אינם מעיקרי הדת לפי הקריטריון הזה)

אבל בהחלט אפשר להגדיר אותו "מעיקרי יצירת האדם" (לכה"פ לדעת רבנו יונה).

וזה לשונו:
והמבזים לת"ח ויראתו מבטלים הידיעה הזאת ומראים ההפך בהנהגתם. וכאילו ואומרים אומר כי אין העבודה עיקר. וכי שרש דבר נמצא מבלתי עבודת הש"י. והם מחללים את התורה. על כן יאבדו מתך הקהל. ויכלו בפיהם (נ"ל שצ"ל וירצו בפיהם מלשון ואחריהם בפיהם ירצו סלה, שהוא לדעת קצת מפרשים לשון דיבור או שצ"ל ויכלו לאמר בפיהם ור"ל שיכולים לומר בדרך התנצלות) [לדעתי צ"ל "ויבטאו בפיהם". י' ב'] כי הם עובדים את ה' מבלי עסק התורה. הלא הדבר ידוע כי אין העבודה מתקיים בלתי על ידי לומדי התורה אשר יהגו בה יומם ולילה. כי הם יורו דעה ויודעי בינה לעתים לדעת מה יעשה ישראל. והם יעמידוה בישראל לבלתי תשכח מפי זרעם. ובמקום שאין עוסקי התורה ירבו המכשולים וישר באדם אין. על כן יכבדו עבדי הש"י את חכמי התורה לכבוד הש"י. ולהודיע כי עבודתו לבדה עיקר הנמצא.

ואחרי אשר התברר שהכל ברא הש"י לכבודו. חייב האדם לשום לבו בכל עת לכבד את ה' ולקדשו בכל דבריו ולרוממו להודות לו ולברכו תמיד כמו שנאמר (תהלים לד) אברכה את ה' בכל עת תמיד תהלתו בפי. וכאשר יתיצב בתוך העם ידבר עם חביריו. יתבונן בינה וידקדק וישגיח בכל מוצא שפתיו. לקדש את ה' בדבריו. ולדבר בשבח עבודתו ותהלת יראתו. ולשבח (עבודותיו) [עבדיו] ויראיו ויזכה בזה בהגיון לבו ומבטא שפתיו בלא יגיעה ופועל כפים זכות גדולה עד שמים. כי זה מעיקרי יצירת האדם. ונאמר (משלי כז) מצרף לכסף וכור לזהב ואיש לפי מהללו מפירוש מעלות האדם לפי מה שיהלל. אם הוא משבח המעשים והטובים והחכמים והצדיקים תדע ובחנת כי איש טוב הוא ושרש הצדק נמצא בו. כי לא ימצא את לבו לשבח את הטוב והטובים תמיד בכל דבריו. ולגנות העבירות ולהבזות בעליהן. מבלי מאוס ברע ובחור בטוב. ואם יתכן כי יש בידו עונות נסתרים, אבל מאוהבי הצדק הוא, ולו שרש בבחירה והוא מעדת מכבדי ה'. והמשבח מעשים מגונים, או מהלל רשעים - הוא הרשע הגמור והמחלל את עבודת הש"י.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 23 אוקטובר 2017, 03:12

מאיזה סבה נמחקה מלה אחת מתגובתי למעלה, אבל לא התכוונתי לזלזל באיסור ביזוי ת"ח, אלא שההכנעה לגדולים איננה מעיקרי הדת. לא נמצא במנין י"ג עיקרים, וגם לא תמצאנו בשו"ע.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 23 אוקטובר 2017, 08:31

אני לא חושב שצריך לענות למי שחושב שמסירת התורה אינה מבוססת על הכנעה לגדולי הדור. אני מקוה, מאוד, שהוא מאמין בתורה שבע"פ.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 23 אוקטובר 2017, 09:18

אני מבין שיותר קל עבורך להאמין אמונה עיוורת שאין שום דרך להגיע לתושבע"פ בלתי על ידי הדרך והגישה העונה לצרכים והטבע האישית שלך. אמנם הדרך הקלה איננה בדוקא הדרך היחידה עבור כולם. יש כאלה שאין הדבר כן אצלם.

תושבע"פ נמסרה איש מפי איש, עד שנכתבה. שום דבר לא נמסרה לגדולי הדור שאנחנו לא יכולים לדעתה בעצמינו, אם אך נתמסר אליה כמו שהם עשו. אין פה שום מסורות סודיים שניתנה להם ורק להם.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אוקטובר 2017, 10:04

משה פיניירו כתב:אני מבין שיותר קל עבורך להאמין אמונה עיוורת שאין שום דרך להגיע לתושבע"פ בלתי על ידי הדרך והגישה העונה לצרכים והטבע האישית שלך. אמנם הדרך הקלה איננה בדוקא הדרך היחידה עבור כולם. יש כאלה שאין הדבר כן אצלם.

תושבע"פ נמסרה איש מפי איש, עד שנכתבה. שום דבר לא נמסרה לגדולי הדור שאנחנו לא יכולים לדעתה בעצמינו, אם אך נתמסר אליה כמו שהם עשו. אין פה שום מסורות סודיים שניתנה להם ורק להם.

תלמוד בבלי מסכת קידושין דף סו עמוד א

ותורה מה תהא עליה? הרי כרוכה ומונחת בקרן זוית, כל הרוצה ללמוד יבוא וילמוד. אמר רב נחמן בר יצחק: מיד נזרקה בו אפיקורסות, דהוה ליה למימר: תינח תורה שבכתב, תורה שבעל פה מאי?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אוקטובר 2017, 12:17

הגאון הגדול רבי יגאל רוזן שליט''א במשא של אמת נוקבת מול הרדיפות

בשיעור פתיחת הזמן בישיבתו הגדולה והחשובה ישיבת ''אור ישראל'' המעטירה, התייחס ראש הישיבה הגר''י רוזן שליט''א באופן נדיר ביותר, למסע הרדיפות המבחיל והנפשע המתנהל נגדו ע''י פושעי כת הרשע הידועה. התמונה המתגלה לעין כל, והידועה למי שבתוך העניינים, היא שהמתקפה מנוהלת בכוונה תחילה כדי להפיל את איש האמת שעומד על הסכר ומונע בגופו פריצתו !

הנה דבריו:

מעולם לא היה כזה דבר. רבים תמהים ושואלים מה קרה? למי שלא יודע אני אגלה לכם את הסוד, ישבו כמה אנשים מומחים לתעמולה, ששר התעמולה הנאצי גבלס ימ"ש יכול היה ללמוד אצלם איך עושים את זה, התחילו להפיץ בכלים שלהם, כל הכלים שאצלינו פסולים אצלם הם כשרים, התחילו להפיץ שיש אדם ראש ישיבת אור ישראל שיזם לפתור את הבעיה של הבג"צ בצורה כזו שיעשו אימונים קצרים בבין הזמנים לבחורי ישיבות, (שקר מוחלט והנפצה מכוונת, כמובן- נ.מ) וזה מופץ ברמות כאלו שאי אפשר להעלות על הדעת, כידיעה, כנתון, ואז התגובות חמות מאוד. . אחרי הסיפור בקרית ספר, התעורר אצלם בתוכם נידון, אמרו אולי עברו את הגבולות, מה היו התגובות שענו להם? אם היה בא לומר שיעור אדם שרוצח עשרות בני ישיבה, גם הייתם אומרים ככה? מאיפה זה בא? א"א להכחיש עובדות שנפגשתי עם פלוני ואלמוני, ''מישהו ניסה לפגוש אותי לקבל ממני תגובה?
גם בתקשורת החילונית ובמאפיה יש כללים וחוקים שלפני זה מבררים את העובדות". אמר ראש הישיבה לעיני הבחורים המשתאים. .
וכאן עבר ראש ישיבה להתייחס למכתבו של הגר"ח קנייבסקי שפורסם בסוף השבוע שעבר: "מפרסמים. אתם חושבים שבחינם כתב מרן שר התורה "אין יראת אלוקים וכו', ידו רעדה מלכתוב את ההמשך של הפסוק? אתם חושבים שהדבר הזה רחוק? ממש לא. באוירה שנוצרת? יש בן אדם שהולך לגייס את כל בני הישיבות!! אותו אדם שיש לו כוחות מאוד חזקים יש לו תוכנית לחלן את הציבור החרדי, א. להפוך את כל הישיבות לישיבת הסדר (ישיבת אור ישראל מכונה אצלם ישיבת הסדר...) עוד מעט אתם כולכם לומדים בישיבת הסדר, אתם מבינים שבהמשך הם יוציאו מפה קטע הקלטה שאני אמרתי שישיבת אור ישראל היא ישיבת הסדר... לא יעזור שום דבר.... אני הולך לחלן את הציבור החרדי. ."
''רבותי. אני לא חושב שאני צריך להציג כרטיס ביקור בפני מישהו, יש עוד ישיבה בארץ ישראל שאסרה להשתדך עם בנות שלמדו באקדמיה? הישיבה היחידה היא "אור ישראל" הישיבה שמחלנת, יושבים פה בחורים שהיה להם נסיון בזה וויתרו". "הם לוקחים כסף מעוז לתמורה" הגר"י רוזן המשיך וסימן את האויבים האמיתיים: "הייתה תקופה קשה היה ממשל של לפיד, היה שר חינוך פושע מועד, הוא רצה באמת לחלן את החרדים, ברוך השם התגברנו על זה, הוא סולק, אבל המערכת עבדה, הייתה מלחמה קשה להביא לידי כך שהמצב היום יותר טוב מאשר היה לפני פירון, אין מצב שמגיעה מפקחת למוסד חינוכי בלי לקבל אישור מהמנהל, מפקחת לא רשאית להתערב בתכנים של החינוך החרדי. מי עשה את זה? הרשעים האלו? תשאלו את ועדת הרבנים לענייני חינוך מי עשה את זה, מי שלדבריהם רוצה "לחלן" את הציבור החרדי, תיכף תבינו למה הם עושים את מה שהם עושים. לא אמרתי את זה לאף אחד, לא ביקשתי לקבל על זה שכר.''
. ראש הישיבה עבר בנאום פתיחת הזמן והתייחס לשקרים בנושא 'סכנת הגיוס': "ב-69 שנה בארץ ישראל, לא הייתה תקופה טובה כמו היום מבחינת החשש שבן תורה יצטרך ללכת לצבא, אין אחד שנתלש מהסטנדר ללכת לצבא, הם (אנשי הכת- נ.מ) הולכים להתנגח כנגד השלטון, לא היה כזה מצב שאנשי הצבא הבכירים ביותר הצהירו בצורה הברורה אף בחור ישיבה שלומד לא יגויס, יש בעיות, בחור שכח יצא לחו"ל וכו', כמה זמן וכוחות אני הקדשתי כדי להציל ולא במעט את הבחורים האלו שהם היום באים לשפוך את דמי, ואני הוא המחלן... למה הם החליטו?
הרצון שלהם הוא שיגייסו בחורים בכפיה, זה הרצון שלהם!, תנסו תציעו להם שאתם מתגייסים תמורת עשרת אלפים דולר תקבלו מהם מיד, בכדי שהם יוכלו להוכיח שהם צדקו,
הרצון שלהם הוא להכניס בסמינרים שלנו אקדמיה, הרצון שלהם הוא שמשרד החינוך יתערבו, בכדי שהם יגידו שהם צודקים. ולכן הם עושים מלחמה עם החילונים בכדי שישנאו אותנו, ואז ילחמו בנו והם יצדקו''.
"זה לא מפריע להם לקחת כספים מהמדינה וגם דברים שאנחנו לא לוקחים הם לוקחים כמו למשל עוז לתמורה, לא מפריע להם כלום, אבל הם רוצים שתהיה מלחמה בכדי להראות שהם צדקו בכדי להוכיח שאנחנו הלכנו חלילה בדרכים שמביאות לידי כישלון, והם יודעים בדיוק למי יש חלק גדול בהצלחה המסחררת. הם יודעים בדיוק". כך ראש הישיבה בנאומו התקיף. "לקחת אקדח ולירות לי בראש"
"זה שהגיע אלי לפני 21 שנה", כשהוא מתייחס לעורך 'הפלס' נתי גרוסמן "בא אלי חצי שעה לפני שבת, להתחנן שאקבל את בנו לישיבה הוא יודע בדיוק... הוא הארכי גבלס, הם חכמים להרע ברמה שאתם לא מכירים בכלל, לכן צריך לסלק אותי, אני מהווה מכשול לכל המהלך שלהם לכל האג'נדה שלהם,
לקחת אקדח ולירות לי בראש הם לא רוצים, אז הם שולחים את האספסוף לעשות את זה, והאספסוף עושה את זה.
אני צריך ללכת בליווי שוטרים בליל שבת לבית חתני בבני ברק. הנשמע כדבר הזה ?''
המתקפה חסרת התקדים נמשכה:
"שואלים כולם איך זה יעצר? רק הקב"ה יעצור את זה.
שואלים אותי אנשים איך אנחנו מבארים את המהלך האלוקי בדבר הזה? הדברים פשוטים. אנחנו מאמינים שיגיע משיח בקרוב ממש, הייתה תקופה שהקב"ה הוציא את המשכילים מאיתנו, אחר כך היה בירור מהמזרחי, אחר כך מהפא''יניקים, היום זה הבירור מהם. הבירור האחרון. הקב"ה הולך לברר את אותם אלו שעושים מעשה זימרי ומבקשים שכר כפנחס,
לכו תבדקו איפה יש את המכשירים הטמאים, איפה יש בנות שהולכות לאקדמיה, בלי כל פרופורציה למה שנעשה אצלינו. איפה מקבלים היתר לפרט כמו שם?? יש כלל ויש פרט. אבל לא צריך יותר מזה,
יש בעיה לאיזה ראש ישיבה שלהם לבא להיות אצלינו לשמחות שלנו? אף אחד לא יפגע בו לרעה, וכשהפוך? אנחנו מכירים את זה, מהערבים, ערבים מסתובבים אצלינו חופשי, יהודי שנכנס לכפר ערבי לא יצא חי. זה בדיוק אותה אותה משוואה, אותו דבר." "זה אספסוף מורעל" "אני לא צריך אישור והוכחות לשום דבר, הדברים ברורים וידועים, כל הדברים הללו זה תעמולה ארסית וקטלנית כפשוטו, תראו לאן גואה האלימות. אנשים שאמורים להיות בני תורה, כל הרוע, זה מזכיר את דאע"ש,
איך זה יכול להיות? על מה מדובר? ניסו להעביר מישהו על דת? מפיצים סיפורים ודמיונות.
בליל שבת היתה הפגנה ליד הבית שלי, ראיתי אחר כך, הם הביאו איתם צלם הם אומרים שהוא נכרי,
הילדים, איזה מחיאות כפיים, איזה שמחה אצל הילדים המסכנים, אומללים, הקב"ה נתן להם ילדים, מה אתם עושים להם? קחו אותם הביתה תשבו תלמדו איתם,
והולכים בראש אנשים מכובדים, על מה אתם מוחים? שיבא אחד מהם ויסביר לי על מה הוא מוחה כנגדי, בא נראה אדם אחד שמוכן יהיה לבא ולדון, אף אחד לא יבא, זה אספסוף מורעל ."

לסיום אמר ראש הישיבה: "ב"ה חזרנו היום לישיבה אנחנו מתנתקים מהרחוב, יש עוד מקום שהוכיח את עצמו בעול תורה כמו הישיבה שלנו? יש עוד ישיבה בארץ ישראל שהבוגרים אחרי 30 ו-20 שנה קרוב ל%100 נמצאים באהלי תורה, יש את זה בישיבות אחרות? מאיפה זה בא? מהחילון? אנחנו צריכים ראיות, רבותיי אתם הראיה שלנו, אתם אלו שנושאים את עול תורה היום ולעתיד, יש עוד ישיבה שעומד המשגיח בליל יום כיפור ואומר איזה קבלה לקבל שעוד 20 ו-30 שנה תהיה בתורה, יש כזה מושג? אלו המושגים שלנו, אנחנו ב"ה עם סייעתא דשמיא, אנן בדידן ואינהו בדידהו ."
"אני רוצה לסיים" אמר ראש הישיבה "בפסוק מההפטרה, שמעו, דבר ה', החרדים אל-דברו אמרו אחיכם שונאיכם מנדיכם, למען שמי יכבד ה' ונראה בשמחתכם, והם יבושו. אומר המלבי"ם, שמעו דבר ה' הצדיקים החרדים אל דבר השם באמת, לא בהבאת קורבנות להתפאר בהם כמו הצבועים."
קבצים מצורפים
הגר''י רוזן שליט''א.jpg
הגר''י רוזן שליט''א.jpg (140.28 KiB) נצפה 7077 פעמים
משא האמת הנוקבת של הגר''י רוזן.pdf
(150.42 KiB) הורד 28 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 23 אוקטובר 2017, 13:43

משולש כתב:
משה פיניירו כתב:אני מבין שיותר קל עבורך להאמין אמונה עיוורת שאין שום דרך להגיע לתושבע"פ בלתי על ידי הדרך והגישה העונה לצרכים והטבע האישית שלך. אמנם הדרך הקלה איננה בדוקא הדרך היחידה עבור כולם. יש כאלה שאין הדבר כן אצלם.

ותורה מה תהא עליה? הרי כרוכה ומונחת בקרן זוית, כל הרוצה ללמוד יבוא וילמוד. אמר רב נחמן בר יצחק: מיד נזרקה בו אפיקורסות, דהוה ליה למימר: תינח תורה שבכתב, תורה שבעל פה מאי?

כאן קודם שנכתבה התורה שבעל פה כאן לאחר שנכתבה, ופשוט.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 23 אוקטובר 2017, 13:48

משולש כתב:הגאון הגדול רבי יגאל רוזן שליט''א במשא של אמת נוקבת מול הרדיפות

בשיעור פתיחת הזמן בישיבתו הגדולה והחשובה ישיבת ''אור ישראל'' המעטירה, התייחס ראש הישיבה הגר''י רוזן שליט''א באופן נדיר ביותר, למסע הרדיפות המבחיל והנפשע המתנהל נגדו ע''י פושעי כת הרשע הידועה. התמונה המתגלה לעין כל, והידועה למי שבתוך העניינים, היא שהמתקפה מנוהלת בכוונה תחילה כדי להפיל את איש האמת שעומד על הסכר ומונע בגופו פריצתו !

הנה דבריו:

מעולם לא היה כזה דבר. רבים תמהים ושואלים מה קרה? למי שלא יודע אני אגלה לכם את הסוד, ישבו כמה אנשים מומחים לתעמולה, ששר התעמולה הנאצי גבלס ימ"ש יכול היה ללמוד אצלם איך עושים את זה, התחילו להפיץ בכלים שלהם, כל הכלים שאצלינו פסולים אצלם הם כשרים, התחילו להפיץ שיש אדם ראש ישיבת אור ישראל שיזם לפתור את הבעיה של הבג"צ בצורה כזו שיעשו אימונים קצרים בבין הזמנים לבחורי ישיבות, (שקר מוחלט והנפצה מכוונת, כמובן- נ.מ) וזה מופץ ברמות כאלו שאי אפשר להעלות על הדעת, כידיעה, כנתון, ואז התגובות חמות מאוד. . אחרי הסיפור בקרית ספר, התעורר אצלם בתוכם נידון, אמרו אולי עברו את הגבולות, מה היו התגובות שענו להם? אם היה בא לומר שיעור אדם שרוצח עשרות בני ישיבה, גם הייתם אומרים ככה? מאיפה זה בא? א"א להכחיש עובדות שנפגשתי עם פלוני ואלמוני, ''מישהו ניסה לפגוש אותי לקבל ממני תגובה?
גם בתקשורת החילונית ובמאפיה יש כללים וחוקים שלפני זה מבררים את העובדות". אמר ראש הישיבה לעיני הבחורים המשתאים. .
וכאן עבר ראש ישיבה להתייחס למכתבו של הגר"ח קנייבסקי שפורסם בסוף השבוע שעבר: "מפרסמים. אתם חושבים שבחינם כתב מרן שר התורה "אין יראת אלוקים וכו', ידו רעדה מלכתוב את ההמשך של הפסוק? אתם חושבים שהדבר הזה רחוק? ממש לא. באוירה שנוצרת? יש בן אדם שהולך לגייס את כל בני הישיבות!! אותו אדם שיש לו כוחות מאוד חזקים יש לו תוכנית לחלן את הציבור החרדי, א. להפוך את כל הישיבות לישיבת הסדר (ישיבת אור ישראל מכונה אצלם ישיבת הסדר...) עוד מעט אתם כולכם לומדים בישיבת הסדר, אתם מבינים שבהמשך הם יוציאו מפה קטע הקלטה שאני אמרתי שישיבת אור ישראל היא ישיבת הסדר... לא יעזור שום דבר.... אני הולך לחלן את הציבור החרדי. ."
''רבותי. אני לא חושב שאני צריך להציג כרטיס ביקור בפני מישהו, יש עוד ישיבה בארץ ישראל שאסרה להשתדך עם בנות שלמדו באקדמיה? הישיבה היחידה היא "אור ישראל" הישיבה שמחלנת, יושבים פה בחורים שהיה להם נסיון בזה וויתרו". "הם לוקחים כסף מעוז לתמורה" הגר"י רוזן המשיך וסימן את האויבים האמיתיים: "הייתה תקופה קשה היה ממשל של לפיד, היה שר חינוך פושע מועד, הוא רצה באמת לחלן את החרדים, ברוך השם התגברנו על זה, הוא סולק, אבל המערכת עבדה, הייתה מלחמה קשה להביא לידי כך שהמצב היום יותר טוב מאשר היה לפני פירון, אין מצב שמגיעה מפקחת למוסד חינוכי בלי לקבל אישור מהמנהל, מפקחת לא רשאית להתערב בתכנים של החינוך החרדי. מי עשה את זה? הרשעים האלו? תשאלו את ועדת הרבנים לענייני חינוך מי עשה את זה, מי שלדבריהם רוצה "לחלן" את הציבור החרדי, תיכף תבינו למה הם עושים את מה שהם עושים. לא אמרתי את זה לאף אחד, לא ביקשתי לקבל על זה שכר.''
. ראש הישיבה עבר בנאום פתיחת הזמן והתייחס לשקרים בנושא 'סכנת הגיוס': "ב-69 שנה בארץ ישראל, לא הייתה תקופה טובה כמו היום מבחינת החשש שבן תורה יצטרך ללכת לצבא, אין אחד שנתלש מהסטנדר ללכת לצבא, הם (אנשי הכת- נ.מ) הולכים להתנגח כנגד השלטון, לא היה כזה מצב שאנשי הצבא הבכירים ביותר הצהירו בצורה הברורה אף בחור ישיבה שלומד לא יגויס, יש בעיות, בחור שכח יצא לחו"ל וכו', כמה זמן וכוחות אני הקדשתי כדי להציל ולא במעט את הבחורים האלו שהם היום באים לשפוך את דמי, ואני הוא המחלן... למה הם החליטו?
הרצון שלהם הוא שיגייסו בחורים בכפיה, זה הרצון שלהם!, תנסו תציעו להם שאתם מתגייסים תמורת עשרת אלפים דולר תקבלו מהם מיד, בכדי שהם יוכלו להוכיח שהם צדקו,
הרצון שלהם הוא להכניס בסמינרים שלנו אקדמיה, הרצון שלהם הוא שמשרד החינוך יתערבו, בכדי שהם יגידו שהם צודקים. ולכן הם עושים מלחמה עם החילונים בכדי שישנאו אותנו, ואז ילחמו בנו והם יצדקו''.
"זה לא מפריע להם לקחת כספים מהמדינה וגם דברים שאנחנו לא לוקחים הם לוקחים כמו למשל עוז לתמורה, לא מפריע להם כלום, אבל הם רוצים שתהיה מלחמה בכדי להראות שהם צדקו בכדי להוכיח שאנחנו הלכנו חלילה בדרכים שמביאות לידי כישלון, והם יודעים בדיוק למי יש חלק גדול בהצלחה המסחררת. הם יודעים בדיוק". כך ראש הישיבה בנאומו התקיף. "לקחת אקדח ולירות לי בראש"
"זה שהגיע אלי לפני 21 שנה", כשהוא מתייחס לעורך 'הפלס' נתי גרוסמן "בא אלי חצי שעה לפני שבת, להתחנן שאקבל את בנו לישיבה הוא יודע בדיוק... הוא הארכי גבלס, הם חכמים להרע ברמה שאתם לא מכירים בכלל, לכן צריך לסלק אותי, אני מהווה מכשול לכל המהלך שלהם לכל האג'נדה שלהם,
לקחת אקדח ולירות לי בראש הם לא רוצים, אז הם שולחים את האספסוף לעשות את זה, והאספסוף עושה את זה.
אני צריך ללכת בליווי שוטרים בליל שבת לבית חתני בבני ברק. הנשמע כדבר הזה ?''
המתקפה חסרת התקדים נמשכה:
"שואלים כולם איך זה יעצר? רק הקב"ה יעצור את זה.
שואלים אותי אנשים איך אנחנו מבארים את המהלך האלוקי בדבר הזה? הדברים פשוטים. אנחנו מאמינים שיגיע משיח בקרוב ממש, הייתה תקופה שהקב"ה הוציא את המשכילים מאיתנו, אחר כך היה בירור מהמזרחי, אחר כך מהפא''יניקים, היום זה הבירור מהם. הבירור האחרון. הקב"ה הולך לברר את אותם אלו שעושים מעשה זימרי ומבקשים שכר כפנחס,
לכו תבדקו איפה יש את המכשירים הטמאים, איפה יש בנות שהולכות לאקדמיה, בלי כל פרופורציה למה שנעשה אצלינו. איפה מקבלים היתר לפרט כמו שם?? יש כלל ויש פרט. אבל לא צריך יותר מזה,
יש בעיה לאיזה ראש ישיבה שלהם לבא להיות אצלינו לשמחות שלנו? אף אחד לא יפגע בו לרעה, וכשהפוך? אנחנו מכירים את זה, מהערבים, ערבים מסתובבים אצלינו חופשי, יהודי שנכנס לכפר ערבי לא יצא חי. זה בדיוק אותה אותה משוואה, אותו דבר." "זה אספסוף מורעל" "אני לא צריך אישור והוכחות לשום דבר, הדברים ברורים וידועים, כל הדברים הללו זה תעמולה ארסית וקטלנית כפשוטו, תראו לאן גואה האלימות. אנשים שאמורים להיות בני תורה, כל הרוע, זה מזכיר את דאע"ש,
איך זה יכול להיות? על מה מדובר? ניסו להעביר מישהו על דת? מפיצים סיפורים ודמיונות.
בליל שבת היתה הפגנה ליד הבית שלי, ראיתי אחר כך, הם הביאו איתם צלם הם אומרים שהוא נכרי,
הילדים, איזה מחיאות כפיים, איזה שמחה אצל הילדים המסכנים, אומללים, הקב"ה נתן להם ילדים, מה אתם עושים להם? קחו אותם הביתה תשבו תלמדו איתם,
והולכים בראש אנשים מכובדים, על מה אתם מוחים? שיבא אחד מהם ויסביר לי על מה הוא מוחה כנגדי, בא נראה אדם אחד שמוכן יהיה לבא ולדון, אף אחד לא יבא, זה אספסוף מורעל ."

לסיום אמר ראש הישיבה: "ב"ה חזרנו היום לישיבה אנחנו מתנתקים מהרחוב, יש עוד מקום שהוכיח את עצמו בעול תורה כמו הישיבה שלנו? יש עוד ישיבה בארץ ישראל שהבוגרים אחרי 30 ו-20 שנה קרוב ל%100 נמצאים באהלי תורה, יש את זה בישיבות אחרות? מאיפה זה בא? מהחילון? אנחנו צריכים ראיות, רבותיי אתם הראיה שלנו, אתם אלו שנושאים את עול תורה היום ולעתיד, יש עוד ישיבה שעומד המשגיח בליל יום כיפור ואומר איזה קבלה לקבל שעוד 20 ו-30 שנה תהיה בתורה, יש כזה מושג? אלו המושגים שלנו, אנחנו ב"ה עם סייעתא דשמיא, אנן בדידן ואינהו בדידהו ."
"אני רוצה לסיים" אמר ראש הישיבה "בפסוק מההפטרה, שמעו, דבר ה', החרדים אל-דברו אמרו אחיכם שונאיכם מנדיכם, למען שמי יכבד ה' ונראה בשמחתכם, והם יבושו. אומר המלבי"ם, שמעו דבר ה' הצדיקים החרדים אל דבר השם באמת, לא בהבאת קורבנות להתפאר בהם כמו הצבועים."

מרנין את הלב לקרוא כמה שורות של שפיות והעמדת האמת על תילה!
אין על ר' יגאל , לדעתי הם לא מבינים עם מי הם מתעסקים האדם היחיד! שלא מפחד לחשוף את פרצופם הבהמי ברבים
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 23 אוקטובר 2017, 14:47

משה פיניירו כתב:
משולש כתב:

כאן קודם שנכתבה התורה שבעל פה כאן לאחר שנכתבה, ופשוט.

יש חלקים בתורה שעדיין נמסרים מפה אל פה, וביניהם תורת הקבלה שהחזון איש אמר כי נקראת כך מסיבה זו, וכן דרכי הלימוד, דרכי הנהגת הדור כו'.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 23 אוקטובר 2017, 14:59

אש ההכנעה היא רק לבעלי קבלה?

חוץ מזה, א"א שיהיו עיקרי הדת נמסרים באופן סודי, וכמו שהאריך היעב"ץ בענין.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אוקטובר 2017, 17:37

ברור שחייבים רב בשביל תורה שבעל פה.
זה האסון של הדור שהחילונים נותנים תעודת רבנות לכל מי שקרא ושנה ונבחן (ואולי גם העתיק) אבל לא שימש תלמידי חכמים, וכל חילוני רשע יכול ללמוד יו"ד בע"פ ולהיות רב עיר אם רק ירצה.
אמנם החזון איש (בקובץ אגרות א' קפב) כתב שאין חכם בתורה אלא אם קיבל תורתו דרך חכם חי.
אוצר ספרים לא הופך אף אחד לגדול בישראל.

הטעות של פניירו היא שהוא חושב שלדעתנו יש איזה סוד שאותו מעביר גדול הדור אחד למשנהו ולא מגלים אותו אלא לגדולי הדור.

בוודאי כל אחד יכול להיות גדול הדור ודעתו תהיה "דעת תורה", אבל רק בתנאי שיעמול בתורה ובקנייניה אצל רב ת"ח מובהק שקיבל מרבו וכו' שיראה לו איך לומדים ואיך מבינים ואיך פוסקים הלכה למעשה, ואיך מפלפלים בחכמה וכו'. אחרת הוא חמור נושא ספרים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 אוקטובר 2017, 21:03

דיונים כרגע איך להוציא הודעות גינוי משותפות ליהדות התורה וש"ס.
מחר יופיע מכתב גדולי ישראל ביתד נאמן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], יעבץ ו־86 אורחים