! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda, אחד

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 יולי 2017, 00:59

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
טשולנט כתב:
פך שמן כתב:ציטוטים חדשים מהאסיפה בארה"ב שנאמרו ע" האדמו"ר מסאטמאר:
בהמשך לכנס 'גזירת גיוס הכספים' שהיה אמש, ובהמשך לסיפור השנינה עם הנשיא טראמפ ורה"מ ישראל, ממשיך להיערם הציטוטים שהאדמו"ר מסאטמאר רבי אהרן טיילבוים אמר לעבר ראשי הישיבות, האדמורים והעסקנים שישבו שם. רבי אהרן פונה לראשי הישיבות רבי אהרן שעעכטער ורבי מלכיאל קוטלער:
*אתם יכולים לתת לי נתונים בכמה בחורים מדובר שגייסו אותם מהישיבות?* שני ראש הישיבות עונים לו: יש עסקנים ורבנים חשובים שיש להם את הנתונים_רבי אהרן: *כזה נושא חשוב שאתם מרעישים עולמות ושורפים כל חלקה טובה בעם ישראל ואתם מסתמכים על אחרים? טוב, מי הם העסקנים?*רבי מלכיאל: יצחק שטערן והגאון הגדול רבי אהרן וואזנר שליט"א_רבי אהרן: *מה? עליהם אתם סומכים? על יצחק שטערן? תבררו בוויליאמסבורג, בלונדון ובירושלים כל מקום שברח ממנו גם מכונית משומשת לא תקנו ממנו, אהרן וואזנר? רגע, זה שיום אחד מחליט שהוא רב ויום למחרת מחליט שהוא נגיד וטפסר ושניהם זה דמיונות הקודחים במוחו? תבררו באלעד שם התגורר כשאחיו רבי יוסף בנימין מונה כרב הקהילה אצלי בלאנדאן, הבן אדם החליט שהוא רוצה להיות רב הקהילה במקום אחיו באלעד, לא רק שלא נתנו לו את התפקיד אלא אפי' על לענות שמאטעס לא נתנו לו ועזב בבושת פנים לירושלים ושם מי הסתכל עליו ועכשיו מצא לו פרנסה יפה... עליהם אתם סומכים?*רבי אלי' בער וואכטפויגל ורבי דוד שוסטל מתערבים בצעקות רמות: יש את העסקן הגדול והידוע עמרם טייטלבוים מירושלים שיש לו את הנתונים המלאיםרבי אהרן: *מה? זה מאתרא קדישא ששיקר בשביל כסף רב וטען יחד עם 'השמידלים' (ר' דוד שמידל...) שיש בגבעות קרוב לירושלים (בית שמש...) קברים של שופטים ונביאים, תנאים ואמוראים ובגלל בצע כסף אכזרי ומרושע מאות משפחות כספם ירד לטמיון ואין להם היכן לדור, עליו אתם מסתמכים?*
*אם אתם באמת חוששים שיש גזירת גיוס אז תשבו עם כל האנשים הקשורים לכך כמו חברי הכנסת של אגו"י ודגל, ועד הישיבות ועוד ועוד בכדי לדעת את האמת מה קורה, מכל מה שאני מבין פה זה שאת האמת מה שקורה האם יש או אין גזירת גיוס ממש לא מעניינת אתכם ונגררים פה אחרי גזירת גיוס כספים במרמה.* (וכאן התקיף בחריפות את ליצמן אייכלר ומוזס שלא פועלים בעניין כלום בעוד שפרוש מאגו"י. גפני, מקלב ואשר מדגל התורה פועלים רבות הן לטפל בעניין והן להסביר את העניין) *הגיע הזמן שתפסיקו לקנות לוקשים מרבנים שבקושי יש להם מנין אם הכלל ותפסיקו להאמין לרמאויות שכל תכליתם הוא לחלוב עד ועוד כספים מיהודים תמימים*ואז הם נשארו בפה פעור והשקט השתרר לזמן ארוך מאד וכדי בזיון וקצף

בגדול מהר"א מדבר מאד לענין בכל הנושא הזה, אבל צורת הדיבור כאן על אנשים (בהנחה שזה אמיתי הכל, קצת לא נראה לי...) נראה כמו יושבי קרנות ברחוב עם פה מלוכלך ה"י... מה עם לשוה"ר והוצאת ש"ר?
אני מכיר אישית את רבי אהרן וואזנר, ומפנה אליו הרבה משאלותיי בהלכה, הוא גאון גדול ויש לו סמיכה להוראה מסבו הגר"A ואזנר שאף למד איתו קבוע בחברותא הרבה שנים והוא ישב וקיבל שימוש אצל סבו!
באלעד הוא היה מדריך רשמי לאחיות בקופות חולים או בי"ח שיוכלו להבחין בין מכה או לא וכו' וידוע כמומחה גדול בענין, אז מה כל הקשקושים האלו שהוא נהיה לעצמו רב? גם בקשר לנגיד וטפסר הוא אכן היה פעם כזה ול"ע היה לו הפסדים גדולים וכו', מה, אין כזה דבר שאדם הופך מנגיד לאדם פשוט? צורת הדיבור כאן מגעילה ממש!
ואפילו לו יצוייר שכל מה שכתוב כאן על העסקנים האחרים אמת, ככה מדבר גדול בישראל במעמד גדולי ישראל?
עולה לי בראש הכיתוב על עקבתא דמשיחא 'בית ועד יהפך ל...'

לאנשים תמימים: התמליל כביכול מהאסיפה הזאת הוא שקר מוחלט. שמו של אהרן ואזנר בכלל לא עלה באסיפה הזה, וכהנה וכהנה שטויות שנמצצו מהאצבע.

כבר י"ל קונטרס ביודיש עם תמליל כל האסיפה ואפשר לראות הכל שמה.

אתה מבלבל במח
יש וידאו מהקטע הזה,
יכול להיות שזה לא הובא בתמלול כיון שזה לא חלק מהפרוטקול של הדיון

יש הקלטה שהוא מדבר עליו?
אתה יכול לתת קישור להקלטה או לכוין באיזה דקה הוא מדבר?
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 11 יולי 2017, 01:03

הוא לא יכול לתת, כי אין כזה דבר. להד"ם.
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 11 יולי 2017, 01:04

אגב, ראיתי שפורסם מכתבו של מאיר פרוש נגד שקריו של הפעראייש רבי. מי יכול להביא את זה כאן?
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי בחייכון וביומיכון » 11 יולי 2017, 01:20

שבט מישור כתב:אגב, ראיתי שפורסם מכתבו של מאיר פרוש נגד שקריו של הפעראייש רבי. מי יכול להביא את זה כאן?

צ"ל פארשעי

מה הוא אמר?
סמל אישי של המשתמש
בחייכון וביומיכון

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 12 יולי 2017, 10:22

אחד מהטענות שהעלו באסיפה הם לגבי אחת התקנות בחוק הגיוס שמציעים לכלול ברשימה, רק ישיבות שיש להם 35 תלמידים כאשר לפחות 25 מהם מוגדרים כדחויי שירות.
סעיף זה מדבר על כך שההסדר יהיה עד ל' באב תשע"ט, כאשר מ-א' אלול תשע"ט, יהיה צורך ב-40 תלמידים שמתוכם 25 לפחות יהיו דחויי שירות.

יושב שם באסיפה אחד העסקנים ומעלה את הדברים בסערת נפש, שזה עלול להרוס הרבה כוללים וישיבות שלא יעמדו בתקן, שומו שמים.
כעת אני רואה שיש על כך דיון, ובעזהשי"ת החה"כ יתגברו על הבעיה כמו"כ על שאר הבעיות,
האם לא צריך לעדכן את רבני ארה"ב שהענין מסודר.
http://ladaat.info/article.aspx?artid=28675
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 12 יולי 2017, 11:52

זעיר שם כתב:אחד מהטענות שהעלו באסיפה הם לגבי אחת התקנות בחוק הגיוס שמציעים לכלול ברשימה, רק ישיבות שיש להם 35 תלמידים כאשר לפחות 25 מהם מוגדרים כדחויי שירות.
סעיף זה מדבר על כך שההסדר יהיה עד ל' באב תשע"ט, כאשר מ-א' אלול תשע"ט, יהיה צורך ב-40 תלמידים שמתוכם 25 לפחות יהיו דחויי שירות.

יושב שם באסיפה אחד העסקנים ומעלה את הדברים בסערת נפש, שזה עלול להרוס הרבה כוללים וישיבות שלא יעמדו בתקן, שומו שמים.
כעת אני רואה שיש על כך דיון, ובעזהשי"ת החה"כ יתגברו על הבעיה כמו"כ על שאר הבעיות,

עדיין לא מסודר בכלל! הם כותבים שמקוים 'שיהיה מסודר'.

העסקנים טענו ג"כ שישנם ישיבות או כוללים שכבר נפלו מהסדר של תורתו אומנתו בגלל שלא הי' להם מספיק תלמידים וכנ"ל, וגדולי רבנים וראשי ישיבות הספרדים שליט"א מזכירים את זה במכתבם ג"כ. השאלה היא עד כמה זה אמת.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקי » 12 יולי 2017, 12:24

מי עושה לי טובה אישית ושולח לי קישור להקלטה המלאה של הכינוס אני צריך אותו. תודה מראש.
יענקי

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 12 יולי 2017, 13:14

קטןודל כתב:
זעיר שם כתב:אחד מהטענות שהעלו באסיפה הם לגבי אחת התקנות בחוק הגיוס שמציעים לכלול ברשימה, רק ישיבות שיש להם 35 תלמידים כאשר לפחות 25 מהם מוגדרים כדחויי שירות.

עדיין לא מסודר בכלל! הם כותבים שמקוים 'שיהיה מסודר'.

העסקנים טענו ג"כ שישנם ישיבות או כוללים שכבר נפלו מהסדר של תורתו אומנתו בגלל שלא הי' להם מספיק תלמידים וכנ"ל, וגדולי רבנים וראשי ישיבות הספרדים שליט"א מזכירים את זה במכתבם ג"כ. השאלה היא עד כמה זה אמת.

עדות שבטלה מקצתה בטלה כולה
יפה שגם אתה מודה שהרבנים מקבוצת הנטורי קרתא הספרדים כתבו מכתב שיש לך ספק לגבי אמיתותו בפועל,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 12 יולי 2017, 13:57

תגידו כבר אתם הקטנים הדלים והמתוסכלים.נניח שכל דבריכם אמת. אז מה אתם רוצים? עודף?רק לכם אכפת מהבעיות? לרבנים הגדולים של עם ישראל לא איכפת? אתם שומרי הגחלת של עם ישראל? העורך הידוע הוא מגן על עם ישראל בזכות עבודת הקודש שלו?
אם יש שקרנים בעולם, אז אלו אתם...
הרב דרוק

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 12 יולי 2017, 14:00

הרב דרוק כתב:תגידו כבר אתם הקטנים הדלים והמתוסכלים.נניח שכל דבריכם אמת. אז מה אתם רוצים? עודף?רק לכם אכפת מהבעיות? לרבנים הגדולים של עם ישראל לא איכפת? אתם שומרי הגחלת של עם ישראל? העורך הידוע הוא מגן על עם ישראל בזכות עבודת הקודש שלו?

צודק במאה אחוז כל מילה יהלום ! :!: :!: :!: :!:
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 12 יולי 2017, 14:15

אחד ויחיד כתב:
הרב דרוק כתב:תגידו כבר אתם הקטנים הדלים והמתוסכלים.נניח שכל דבריכם אמת. אז מה אתם רוצים? עודף?רק לכם אכפת מהבעיות? לרבנים הגדולים של עם ישראל לא איכפת? אתם שומרי הגחלת של עם ישראל? העורך הידוע הוא מגן על עם ישראל בזכות עבודת הקודש שלו?

צודק במאה אחוז כל מילה יהלום ! :!: :!: :!: :!:

צודק במליון אחוז. אבל "בני קרח לא מתו"... וכך זה יהיה תמיד.
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 12 יולי 2017, 17:37

מצורף קובץ מהאסיפה במונסי
קבצים מצורפים
ASIFA of Tape.pdf
(103.41 KiB) הורד 60 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 12 יולי 2017, 17:45

יש תרגום לעברית? נשמע מאד מעניין.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 13 יולי 2017, 00:48

יענקי כתב:מי עושה לי טובה אישית ושולח לי קישור להקלטה המלאה של הכינוס אני צריך אותו. תודה מראש.

viewtopic.php?p=375607#p375607
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 יולי 2017, 15:54

במהלך דיון בכנסת נחשף: 80% מישיבת הפלג מתייצבים בלשכת הגיוס
דיון סוער התקיים הבוקר בוועדת חוץ וביטחון בנושא תקנות הגיוס החדשות לבני הישיבות והכוללים, במהלכו עלה גם סעיפים שיכולים למנוע הסדרת דיחוי על ידי ישיבות הפלג, וההצבעה על התקנות נדחתה.
בחדרי חרדים ומרכז החדשות

לאחר חודשים רבים של דיונים ופגישות, הבוקר (רביעי), התקיים דיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, סביב תקנות הגיוס החדשות לבני הישיבות והכוללים, כשבמרכז הדיון היו ישיבות הפלג שתלמידיהן אינם מתייצבים בלשכות הגיוס ופעמים אף קוראות להפגנות נגד חיילי צה"ל.

כאמור, במהלך הישיבה, התנהל ויכוח סוער, לאחר שמספר חברי כנסת חרדים ודתיים, ביקשו לשנות את סעיף מספר 5 בפרק ה', המבקש לשלול מהכרה בצבא של ישיבה המסיתה נגד חיילי צה"ל, מה שיכול להביא אף להפסקת תקצובה, חברי הכנסת טענו כי "איך זה קשור בכלל לתקנות הגיוס. תחוקקו את זה בחקיקה ראשית", לבסוף הוחלט שלא תתקיים היום הצבעה.

בסעיף נכתב כי "השר רשאי להסיר ישיבה מרשימת הישיבות אם מצא שהתקיים אחד מאלה. קריאה לאלימות או לפעילות פלילית על ידי סגל הישיבה הבכיר, והתקיימו טעמים מיוחדים המצדיקים לדעת השר את הסרת את הסרת הישיבה מרשימת הישיבות לחוק".

עוד נודע ל"בחדרי חרדים" כי סעיף בעייתי נוסף גרר ויכוח והתנגדות של הח"כים החרדים, בעיקר של ח"כ אורי מקלב שאף הוא עוסק בישיבות הפלג שאינן מתייצבות בלשכת הגיוס לצו ראשון, בסעיף כתוב: "השר רשאי להסיר ישיבה מרשימת הישיבות במידה ונמצא ששיעור של 20% מקרב התלמידים דחויי השירות בישיבה שמיועדים לשירות ביטחון, אינו מתייצב לרישום ולבדיקה רפואית לפי החוק". במהלך הדיון חשפו בצה"ל את הנתונים לפיהם בישיבת פוניבז' של הרב מרקוביץ' שיעור האינם מתייצבים עומד רק על כ20% וח"כ הרב מקלב דרש להעלות את השיעור הפוסל את הישיבה מהכרה בצבא מ-20% ל-30%. ,

כאמור, בעקבות התנגדות הח"כים החרדים והדתיים לסעיפי התקנות הנוכחיות, ההצבעה עליהן נדחתה למועד מאוחר יותר.

על רקע הפעילות להעברת התקנות נרשמת מתקפת צביעות מצד גורמים בפלג שמצד אחד מצהירים זו תקופה ארוכה על אי התייצבותם בלשכות הגיוס כלל וכלל, ועל התנגדותם הנחרצת לכל שיתוף פעולה עם הסדרת מעמד בני הישיבות בחוק, אולם במקביל מנהלים מתקפה תקשורתית כנגד העברת התקנות שנועדו להסדיר את התפקוד של הישיבות מול רשויות הצבא לצורך המשך הענקת דיחויים מהצבא לבני הישיבות, תוך הפרחת שקרים ובדותות.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:39

גזירה נוראה מה אפשר לעשות להעביר רוע הגזירה? מי שיש לו רעיון שיפנה לת"ד.... ומי שיכול לתרום ממעשר כספים להצלת המערכה שיתרום גם כן לת"ד הנל.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 14 יולי 2017, 01:25

האב מאשים: בגלל העסקנים בני בדרך לצבא

העדות המצמררת של האב לעיני המצלמות. בגלל העסקנים מועד הישיבות והנציגים החרדיים שלא עושים כלום, הבן שלי בדרך לצבא.

אביו של אברך כולל בן עדות המזרח שהושלך לכלא בעוון עריקות מאשים את הנציגים החרדים בכך שלא הסדירו את מעמדו של בנו "כבן ישיבה".

האב ציון גלעדי, שהוא עצמו בוגר יחידה קרבית של הצבא, לאחר שנואש מהעסקנים הנורווגים, הגיע אתמול למשרדי הפעילים הפועלים ללא לאות להצלת בחורי ישראל מצבא השמד, שם הביע את חרדתו מפני גיוסו הצפוי של בנו לצבא בשל הגדרתו כעריק.

האב ציון גלעדי, הוא אביו של מ. בוגר ישיבת היישוב שם לומדים בחורי ישיבה חרדים "שמתחזקים" ומשם ממשיכים לישיבות הפאר של עולם התורה.

לאחר לימודו בישיבת היישוב, הוא החל לחבוש את ספסליה של ישיבת ספרדית מפורסמת בירושלים, מהעילית של עולם הישיבות. מכאן החלו הקשיים, בשל הליך בירוקרטי שקורה היום בכמיות בלתי סבירות – העיקר שהכל בסדר ואין בעיות, הוא נקרא ללשכת הגיוס שם החל בהליך חיול. כמובן שהוא הביע את התנגדותו הנחרצת לגיוסו לצה"ל.

אלא שבשבוע שעבר הוא נעצר על ידי המשטרה הצבאית שעצרו אותו בעוון עריקות – משם לקחו אותו לבקו"ם, לאחר שהוא סירב להתגייס הוא נכלא למשך שבוע ימים בכלא הצבאי.

כעת פועל האב מול הפעילים שמנסים לסייע לו לצאת מהסבך המשפטי. בפנייה קורעת לב מול המצלמות מגולל האב את סיפורו של בנו ומזהיר את הח"כים החרדים: "אם הבן שלי יתגייס – אני יצא לכל כלי התקשורת ויחשוף את קלונם של העסקנים שלא הצליחו לסייע לי, הישיבה פנתה אליה והבטיחה לי שזה מטופל, אך בפועל הם חזרו עם בידיים ריקות".

https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D

https://drive.google.com/open?id=0By7xF ... ZE9GQTdLeE
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 יולי 2017, 02:08

קטןודל כתב:האב מאשים: בגלל העסקנים בני בדרך לצבא

העדות המצמררת של האב לעיני המצלמות. בגלל העסקנים מועד הישיבות והנציגים החרדיים שלא עושים כלום, הבן שלי בדרך לצבא.

אביו של אברך כולל בן עדות המזרח שהושלך לכלא בעוון עריקות מאשים את הנציגים החרדים בכך שלא הסדירו את מעמדו של בנו "כבן ישיבה".

האב ציון גלעדי, שהוא עצמו בוגר יחידה קרבית של הצבא, לאחר שנואש מהעסקנים הנורווגים, הגיע אתמול למשרדי הפעילים הפועלים ללא לאות להצלת בחורי ישראל מצבא השמד, שם הביע את חרדתו מפני גיוסו הצפוי של בנו לצבא בשל הגדרתו כעריק.

האב ציון גלעדי, הוא אביו של מ. בוגר ישיבת היישוב שם לומדים בחורי ישיבה חרדים "שמתחזקים" ומשם ממשיכים לישיבות הפאר של עולם התורה.

לאחר לימודו בישיבת היישוב, הוא החל לחבוש את ספסליה של ישיבת ספרדית מפורסמת בירושלים, מהעילית של עולם הישיבות. מכאן החלו הקשיים, בשל הליך בירוקרטי שקורה היום בכמיות בלתי סבירות – העיקר שהכל בסדר ואין בעיות, הוא נקרא ללשכת הגיוס שם החל בהליך חיול. כמובן שהוא הביע את התנגדותו הנחרצת לגיוסו לצה"ל.

אלא שבשבוע שעבר הוא נעצר על ידי המשטרה הצבאית שעצרו אותו בעוון עריקות – משם לקחו אותו לבקו"ם, לאחר שהוא סירב להתגייס הוא נכלא למשך שבוע ימים בכלא הצבאי.

כעת פועל האב מול הפעילים שמנסים לסייע לו לצאת מהסבך המשפטי. בפנייה קורעת לב מול המצלמות מגולל האב את סיפורו של בנו ומזהיר את הח"כים החרדים: "אם הבן שלי יתגייס – אני יצא לכל כלי התקשורת ויחשוף את קלונם של העסקנים שלא הצליחו לסייע לי, הישיבה פנתה אליה והבטיחה לי שזה מטופל, אך בפועל הם חזרו עם בידיים ריקות".

תתביישו לכם, למה אתם לא יוצאים לחסימת כבישים?????????????????????????????????????????????????
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 14 יולי 2017, 02:11

בחור נהג עריק מהפלג נמלט מידי שוטרת תנועה בירושלים
בחור ישיבה, נוהג ברכב מסוג פולקסווגן עוכב בידי שקוצ'ס תנועה סמוך לקניון רמות בירושלים, כששמע בקשר כי הוא דרוש למעצר - ברח
אלי שלזינגר בחדרי חרדים

בחור ישיבה, נוהג ברכב מסוג פולקסווגן עוכב בידי שקוצ'ס תנועה סמוך לקניון רמות בירושלים ונמלט.
הרקע לעיכובו לא ידוע, אך נראה כי מדובר ככל הנראה בשל עצירת הרכב באזור האסור לחנייה -שמפוקח באחרונה בחומרה על ידי משטרת התנועה, בעקבות תופעת כלי רכב העוצרים במקום לצרכי קניות בקניון, ולמעשה מהווים סכנה כיוון שרכבם עומד על הכביש המהיר, שד' גולדה מאיר, הידוע כ'כביש רמות'.

השקוצ'ס נטלו את רישיונו כדי לכתוב דו"ח תנועה. בעת ששמו הועלה במסוף, שמע בחור הישיבה ברשת הקשר המשטרתית כי הוא מבוקש למעצר על ידי המשטרה הצבאית, חטף את הרישיון מידי השוטרת ובספרינט מהיר ברח בריצה, תוך שהוא משאיר את הרכב המונע במקום. פרטיו נמצאים בידי המשטרה ובשעה זו פועלים לאתרו.
:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 14 יולי 2017, 11:09

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:האב מאשים: בגלל העסקנים בני בדרך לצבא

תתביישו לכם, למה אתם לא יוצאים לחסימת כבישים?????????????????????????????????????????????????

ליצנות אחת דוחה וכו'
קטןודל

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אחד שחושב שיודע, אני פה, ברוך, גיוואלד, הכתב התורני, חזק ביותר, טראמפ, מינה, פך שמן ו־40 אורחים