! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 23 אוגוסט 2017, 22:42

הרב דרוק כתב:
קטןודל כתב:גדולי ת"ח הללו חושבים בדעת תורתם כי הדברים צריכים להיאמר, ומכיון שבגלל סיבות לא ידועות אינו נשמע מגדולי הת"ח בארה"ק, הם מרגישים חובה לעצמם לעורר על זה. ואגב, זהו זכותם המלאה.

היזמה באה מכיון העסקנים המטורפים, והת"ח הללו משחקים לידיהם הטמאות. הם אינם דואגים כלל וכלל לבני התורה בארץ ישראל, כפע שכולם מבינים. מטרתם הייתה ונשארה - אחת - לנגח את גדולי הדור האמיתיים כאן בארץ ישראל.
ארורים כל הרשעים ברוכים כל הצדיקים

אז אמרת.
קטןודל

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 23 אוגוסט 2017, 23:56

קטןודל כתב:גדולי ת"ח הללו חושבים בדעת תורתם כי הדברים צריכים להיאמר, ומכיון שבגלל סיבות לא ידועות אינו נשמע מגדולי הת"ח בארה"ק, הם מרגישים חובה לעצמם לעורר על זה. ואגב, זהו זכותם המלאה.

מעניין שלא שומעים את דעת הגדולי ת"ח הללו בשאר עניינים, רק פה יש להם איזה חובת אמירה...
למשל, מה דעתם בעניין עופות הבראקל ?? שמעת את דעת הגאון אב"ד טורונטו בעניין, ובעצם במשהו אחר שמעת בכלל את דעתו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 אוגוסט 2017, 02:07

קטןודל כתב:שבגלל סיבות לא ידועות אינו נשמע מגדולי הת"ח בארה"ק,

למה תאמר שהסיבות לא ידועות????
הם ידועות ועוד איך!!

זה בגלל שהעסקנים מרמים אותם ומספרים להם שאין גזירה, ולכן הם מאמינים ולא עושים כלום, מלבד זאת שיש גם כמה מגדולי הדור ששמו להם למטרה לחלן את הדור ולהרוס את האמונה במשיח, עפר לפיכם.

אבל טוב שעדיין אתה מתבייש לומר בגלוי את מה שאתה חושב . זה מראה שלא הצלחתם להרוס את אמונת חכמים עד היסוד, ועדיין נשאר גם אצלכם פינה של כבוד מינימלי לת"ח.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 24 אוגוסט 2017, 15:16

התוכנית בקעמפ סאטמאר
2017-08-13-PHOTO-00055282.jpg
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 אוגוסט 2017, 16:08

א יודעלע כתב:התוכנית בקעמפ סאטמאר

כפול:
viewtopic.php?p=390380#p390380
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 28 אוגוסט 2017, 02:13

כתבה יפה ב"הארץ"

כל עוד תהיה מלחמה יש לנו תקווה

הרב מינצברג בביתו במאה שערים

בשבוע שעבר הגיע שר הביטחון אביגדור ליברמן לניחום אבלים בשכונת מאה שערים בירושלים. סביב הבית שבו ביקר התקבצו עשרות מאנשי העדה החרדית, וצוות האבטחה של השר הזעיק למקום שוטרים. השוטרים חילצו את השר, ולאחר עזיבתו המפגינים יידו לעברם אבנים. כמה שעות לאחר מכן פשטה המשטרה על משרדי ארגון "מרכז ההצלה", הנאבק בגיוס חרדים לצה"ל. בזמן הפשיטה התפתחו במקום עימותים אלימים, והשוטרים עצרו שישה מהמעורבים, גם הם אנשי העדה החרדית.

בהודעה שפרסמה לאחר מכן המשטרה נכתב כי עשרות חרדים התגודדו מחוץ למבנה "והחלו ליידות לעבר השוטרים אבנים, חפצים, מוטות ברזל וביצים", אבל לצד השני יש גרסה שונה להשתלשלות האירועים. "שוטרים באו לחלץ את השר? ממה? אף אחד לא היה בסכנה ולא היה צריך לחלץ אף אחד", מתעקש הרב מרדכי מינצברג, בראיון ראשון של איש העדה החרדית ל"הארץ".

"היו פה אולי 20 או 30 חבר'ה, אני מבטיח לך שאף אחד מהם לא עשה התעמלות ב–20 השנים האחרונות", הוא אומר וממשיך: "ליברמן מאיים על חיזבאללה ועל איראן אבל הוא לא יכול לחטוף צעקה או עגבנייה? ואז בתגובה המשטרה באה לשכונה עם אלות, גז ורימונים, אז בטח שמעיפים עליהם דברים — זאת ההגנה הכי מינימלית שיש פה. מתנפלים על האוכלוסייה ומציגים אותה כאלימה, מה קרה? זרקו עליהם בקבוק מים? ביצה?".

בחודשים האחרונים פורצים עימותים אלימים בין שוטרים לבין תושבי מאה שערים כמעט על בסיס יומי. לרוב מתחילים העימותים סביב פשיטות משטרתית ולעתים בשל הפגנות או מחאות של התושבים. המשתתפים בעימותים אינם מהזרם המרכזי החרדי, אלא אנשי העדה החרדית — קבוצה לא גדולה של צאצאי היישוב הישן והחסידויות הקנאיות, שהינה הסמן השמרני של הציבור החרדי. חסידי העדה דבקים בהתנגדות למדינה, לציונות ולצבא. לתפיסתם, העימותים עם המשטרה הם שיאה של מתקפה כוללת על העדה, שמטרתה לחסל אותם ככוח האחרון שעוד עומד מול הציונות, אחרי שהזרם המרכזי החרדי נכנע ללחצים.

לדברי מינצברג, "בחמש השנים האחרונות התחילה ממש מתקפה. מנסים להטמיע אותנו בחברה הישראלית, זה מקיף את כל החברה הישראלית. רוצים לשבור אותנו, לגרום לזה שלא יהיה עוד מושג כזה של יהודי לא ישראלי".

הרב מינצברג, בן 44, נחשב לבן אצולה בקרב הקנאים החרדים. הוא נין, מצד שני הוריו, של הרב עמרם בלוי, מייסד נטורי קרתא. הוא מתגורר בלב האזור הצפוף של מאה שערים ואב ל–11 ילדים, שניים מהם נעצרו לאחרונה בהפגנות נגד הגיוס לצה"ל. "אנחנו מאוד מעודדים את זה פה בבית", הוא אומר בחיוך. "אנחנו אנשי היישוב הישן שיושבים פה דורות, האידאולוגיה שלנו זה התבדלות. יש את המציאות ויש את הציונות — אבל אנחנו חייבים להתבדל", הוא מסביר. על פי ההגדרות החרדיות, ההתבדלות באה לידי ביטוי בשני תחומים – החרמת הבחירות ואי קבלת תקציבים למוסדות החינוך.

הקרע בין העדה החרדית לבין הציבור החרדי הכללי התרחב בשנים האחרונות. חברי העדה חשים שלא רק שהציבור החרדי נטש אותם, אלא שהפוליטיקאים החרדים והתקשורת החרדית מהווים חוד החנית של המתקפות נגדם. "קנו את הציבור החרדי כדי להכניס אותם לחברה הישראלית", אומר מינצברג. "זה התחיל מהחינוך, מספרי הלימוד, נכנסו תכנים שפעם מבחינת הציבור החרדי זה היה ייהרג ובל יעבור, היום זה עובר בשתיקה. אנשים שאתמול היו מוכנים למות על הדברים האלו הולכים היום כצאן לטבח, זה לא נתפס. קנו את השתיקה שלהם בתקציבים ענקיים לישיבות. אנחנו שמים מראה מולם, כי אנחנו עומדים באותו מקום וזה מוציא אותם מהכלים", אומר מינצברג. ואכן, בתקשורת החרדית הממוסדת ובאתרי האינטרנט שלה קשה למצוא אמפתיה כלפי העדה החרדית ומאבקיה.

מינצברג דוחה בתוקף את הטענה שהעדה הרוויחה ביושר את הדימוי הקיצוני והאלים שלה, במתקפות על חיילים בירושלים ועל נשים שלא לבושות בצניעות מספקת לטעמם בבית שמש. עם זאת, הוא מבקש לשמור על זכותם של אנשי העדה להמשיך להביע את מחאתם למול החיילים החולפים בשכונה. בשנה האחרונה, ככל שהתלהט המאבק החרדי נגד הגיוס, הלכו ותכפו האירועים בהם הותקפו חיילים שעברו במאה שערים בקללות ויריקות. לעתים נאלץ החייל המותקף להסתתר בחנות או בבית כנסת עד שחולץ בידי המשטרה. בל"ג בעומר הוצתה בשכונה בובת חייל וגם השימוש הרווח במונח "חרד"ק" (חרדי קל־דעת) לתיאור חיילים חרדים, משך אש כלפי העדה החרדית.

מינצברג רואה את הדברים אחרת. "אין דבר כזה חייל שחטף מכות. זה עוד לא קרה", הוא מכריז. "תראה לי כתב אישום אחד של מישהו שנעצר על הכאת חייל. תראה לי תמונה אחת". הוא מבקש להדגיש כי החיילים החרדים מבעירים את חמת התושבים בשל המסר שהם מעבירים. "נכון, החיילים מתקבלים בבוז בצעקות. אם מישהו שגר פה יחזור בשאלה ויקים דוכן למכירת חזיר, זה יהיה פחות גרוע מחייל. כי חייל שהולך פה משקר — הוא מספר סיפור שאפשר להיות חרדי בצבא והוא מנסה למכור לך את הסיפור הזה".

"איפה צעקו על החיילים? ברחוב יפו? בבסיס צבאי, לא. כאן במאה שערים, אני משלם מחיר על המגורים פה, אני משלם עשרות אלפי שקלים בדירה, אני משלם על זה באורח החיים שלי, אני מוותר על דברים כי אני רוצה את זה, אני רוצה את המוצר הזה. אני מתנגד לעצם הדבר שנקרא מדינת ישראל, אני מתנגד למושג הזה של הצבא, אני לא מסכים למלחמות שלהם ולמבצעים שלהם, הם נלחמים נגדי. תראה את המאבקים שיש בתוך הצבא, איך הבנות ילכו ומה הן ילבשו, פה 90% מהאנשים לא מדמיינים בכלל שיש בעולם שאלות כאלו", הוא אומר.

לטענת מינצברג, ברוב המוחלט של המקרים החיילים שהותקפו לא עברו במאה שערים במקרה. "90% מהמקרים זה לא חיילים שהולכים סתם לבית שלהם, זה או פרובוקציה, או שווִיץ – עברתי בשכונה החרדית. אם אתה היית מגיע במדים זה היה עובר בשקט, לאף אחד לא היתה אפילו טינה בלב עליך, אבל ברגע שאתה חרדי זה סיפור שונה". מינצברג מונה את השינויים בחברה החרדית המעידים, לתפיסתו, על הכניעה של החרדיות לישראליות: ההתנדבות לזק"א וארגוני ההצלה, היחס לחגים ישראליים, היחס בתקשורת החרדית לצה"ל. "הם עוברים מהפך ישראלי", אומר מינצברג.

ובכל זאת, הוא משוכנע שרוב הציבור החרדי עדיין חושב שישנה סתירה מובנית בין הגיוס לבין אמונתו ואורח חייו. המאבק בעדה החרדית נועד, לתפיסתו, להפריד בינה לבין כלל הציבור החרדי ולהציגה כקבוצה קיצונית ואלימה, כדי שניתן יהיה להציג את שאר החרדים כציבור שקול שהולך ומתחבר לחברה הישראלית — ולטשטש את העובדה שרובם מוסיפים להתנגד לגיוס. "היה למישהו עניין להביא את הצבא למודעות, כדי להגיד שיש פה קבוצה אחת קיצונית שנלחמת בצבא, אבל זה לא נכון", הוא קובע. "עדיין כולם נגד הצבא, למרות הפיתויים. יש אינטרס לעשות אותנו קיצוניים, כך גם יכולים להיכנס בנו בכל הכוח וגם להפריד אותנו, מי רוצה להתחבר עם קיצוניים?".

המאבק בין המשטרה לעדה החרדית הגיע לשיא סביב המבצעים היזומים שערכה במאה שערים. המבצעים כללו שליחת בלש לבוש במדים לשכונה, מתוך הנחה שייתקל בתגובות אלימות. כשאלו הגיעו, שוטרים סמויים היו יוצאים ממארב ועוצרים את המעורבים. מינצברג טוען בתגובה כי ההתקפות נובעות מכך שהבלש זוהה כפרובוקטור. האלימות פורצת לרוב בשלב המעצרים. בחודשים האחרונים נרשמו מספר פצועים משני הצדדים ועשרות נעצרו, נגד חלקם הוגשו כתבי אישום בגין תקיפת שוטרים. במקביל פתחה המשטרה בסדרת מבצעי מעצרים, בשיטה שלקוחה ממזרח ירושלים: פריצות לבתים בשעות הלילה המאוחרות בכדי לעצור פעילים מרכזיים בארגונים הפועלים נגד הגיוס או ליווי לוכדי עריקים של המשטרה הצבאית.

אנשי העדה פיתחו דרכים להתמודד עם המבצעים. הם מפיצים הודעה על הנוכחות המשטרתית ומצליחים לארגן בתוך דקות מאות מפגינים, שמתייצבים בכל שעה לשבש את המבצע. בנוסף, הוקמו כמה ארגונים שמטרתם להתנגד ללחצי הצבא. ארגון אחד פועל לרדוף את החרדים שפועלים לגיוס צעירים לצבא. ארגון אחר מסייע משפטית, כלכלית ואף רוחנית למי שהסתבך עם הצבא, וארגון שלישי מפעיל משמרות מחאה והסברה ליד לשכות הגיוס.

בעיניי מינצברג, גם המתקפות על נשים בבית שמש הן רק תגובה לפרובוקציה מכוונת. "הם (הדתיים הלאומים שגרים ברמת בית שמש, נ"ח) הקימו בית ספר בשכונה החרדית ולא רצו לוותר, אז בנות התחילו להסתובב שם, כפרובוקציה. זה לא רק שלא מכבדים את אורח חיינו, יש להם עניין לכפות עירוב. גם אם אני אבוא לשכונה חילונית יהיה בסדר, אבל אם אני אתחיל להניח תפילין יעירו לי ואם אגיע עם עוד 20 בחורים המשטרה תבוא תוך דקה ותסלק אותנו".

מינצברג מבקש שלא ירחמו על אנשי העדה, וטוען כי לא קפאה על שמריה אלא המשיכה להתפתח. "הצלחנו להעביר את 200 השנים האחרונות באותה צורה, וזה לא שאנחנו משמרים משהו מת, פולקלוריסטי. זה משהו חי ודינמי", הוא אומר על התרבות בה הוא חי. "אף אחד פה לא מרגיש פרימיטיבי. הכל פה חי, תוסס, ליברלי, משכיל ונאור. כשאנשים פה לקחו לידם טקסט אקדמי הם הרגישו כאילו החזירו אותם לתקופת האבן. זה היה משעמם".

כשנשאל על ניצחון הציונות הוא דוחה את השאלה. "איזה ניצחון, מה השתנה? נראה לך שאנחנו התפללנו 2,000 שנה שביבי נתניהו יהיה הגואל, לחיילים האלו התפללנו? לממשלה הזו?". הוא מוסיף כי "אין פה כיסא ואין פה כבוד", בהתייחסו לאמירתו של הרב צבי יהודה קוק כי מדינת ישראל היא יסוד כיסא הכבוד. "הציונות היא גלות בין יהודים וזו הגלות הכי גרועה. הרצל רצה פתרון לבעיה היהודית, אבל לנו אין בעיה, אנחנו יהודים. הציונות זה כישלון טוטלי, פעם היו צועקים אנטישמיות, אנטישמיות אנטישמיות, והיום צועקים אותו הדבר. אז מה ההבדל אם אתה צועק את זה מערבות אוקראינה או מחופי המזרח התיכון?".

"לציונות הייתה הצלחה אחת — היא הצליחה בכיבוש דעתם של היהודים. לכן, לדעתי, הציונות כאן לא באה לתת פתרון, היא באה לעשות דבר אחד – לחסל את היהדות האותנטית", אומר מינצברג ומוסיף: "יש מאמר חז"ל על כך שטוב תינוק חי מעוג מלך הבשן מת. לתינוק יש את הכוח של ההתנגדות, הוא מתחיל לצעוק ולהזיז את הרגליים והידיים. כל זמן שאנחנו לוחמים, משננים, מתנגדים — יש מלחמה. כל עוד תהיה מלחמה יש לנו תקווה.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 אוגוסט 2017, 02:37

צודק בכל מילה, גם יתד נאמן כותבים כך לפעמים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 28 אוגוסט 2017, 17:32

לא הבנתי במה הוא צודק
לפיו כל היהדות החרדית היתה נטורי קרתא, ולאט לאט החרדים "נכנעו" כביכול ורק הם נשארו נאמנים,
פשוט מתכחש למציאות שיודע כל בר דק, ואתה עוד מצדיק אותו
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 28 אוגוסט 2017, 18:06

יהודה חסיד כתב:לפיו כל היהדות החרדית היתה נטורי קרתא, ולאט לאט החרדים "נכנעו" כביכול ורק הם נשארו נאמנים,
פשוט מתכחש למציאות שיודע כל בר דק, ואתה עוד מצדיק אותו

אכן הדבר, ואתה פשוט מתכחש למציאות (בגלל שנולדת אחרי המציאות ולא היית אז), שאל זקניך ויאמרו לך.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 28 אוגוסט 2017, 18:32

נחמן כתב:אכן הדבר, ואתה פשוט מתכחש למציאות (בגלל שנולדת אחרי המציאות ולא היית אז), שאל זקניך ויאמרו לך.

גם זקיני שיודע יותר טוב ממך מתכחש ל"מציאות" של מינצברג
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 12 ספטמבר 2017, 00:30

קטןודל כתב:ללא שירות
ירוחם שמואלביץי"ט אלול תשע"ז 19:47הבחורים הופתעו: אין שירות והיתרי יציאה בלשכת גיוס
בחורי ישיבה ואברכים שנדרשים להיתר יציאה מהארץ על ידי שלטונות הצבא, גילו הבוקר לתדהמתם הודעה מוועד הישיבות שהתבקשו ליידע כי למשך שבועיים לשכת הגיוס לא תתן שירותים ובכלל זה היתר יציאה.
לא מעט בחורי ישיבה שמתכוונים לצאת לחו"ל ונצרכים לאישור הצבא, קיבלו הודעה כי מיום רביעי לא יוכלו לקבל את השירות למשך שבועיים, כשבנוסף לא יינתנו כל שירותים בכלל לשכות הגיוס.

את ההודעה קיבלו הישיבות על ידי וועד הישיבות, במכתב בו נכתב: "הננו להביא לידיעתכם כי מיום ד' כב' אלול תשע"ז ועד ליום ג' ו' בתשרי תשע"ח (כולל), לא יינתנו שירותים בכלל לשכות הגיוס, לרבות היתרי יציאה לחו"ל".

עוד נכתב: "שיש לזרז בדחיפות את כל העניינים הדורשים הסדרה לפני המועד הנ"ל, נא להביא את הדברים לידיעת התלמידים".

כאן המקום לציין כי בתקופה זו של השנה ישנם לא מעט בחורי ישיבה היוצאים לחו"ל ונדרשים לקבל את אישור הצבא. כך למשל מאות מבחורי חסידות חב"ד היוצאים למשך תקופת חודש תשרי לשהות בביהמ"ד הגדול של חסידי חב"ד. כמו כן גם בחורים ואברכים רבים העושים את שהותם באומן במהלך ימי ראש השנה, מבקשים בימים אלו היתר יציאה מהצבא, ודבר זה עשוי לפגוע באפשרות יציאתם מהארץ.

אתר לדעת פנה לדובר צה"ל לשאול מהי סיבת אותה הודעה לבחורי הישיבה, עד מועד פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובתם.

:lol:: :twisted: :roll:
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 15:59

בית המשפט העליון צפוי לתת בשעות הקרובות את הכרעתו בעתירות שהוגשו נגד חוק הגיוס המתוקן שחוקק לפני כשנתיים.לקראת הפסיקה שומרים חברי הכנסת החרדים על דריכות גבוהה שכן מדובר בנושא מרכזי בעטיו צמחה סיעת 'יש עתיד' ערב הקדנציה הקודמת, ובעילה המרכזית להותרתם מחוץ לקואליציה בכנסת ה-19.

בג"ץ צפוי להידרש לשאלת חוקיות חוק הגיוס המתוקן שאינו כולל יעדים מחייבים הכרוכים בסנקציות פליליות לבחורי ישיבה שלא מתגייסים ואינו כולל מכסות של מתגייסים.

בג"ץ אף צפוי לתת דעתו לנתונים לפיהם הגיוס החרדי אינו עומד ביעדים שהציבה לו הממשלה בעבר. זאת, למרות מגמת העליה המתמדת הקיימת בגיוס החרדי.

הפסיקה צפויה להינתן יממה לאחר שבג"ץ הדף את העותרים בסוגיית התחבורה הציבורית בשבת ויישר הלכה למעשה קו עם המערכת הפוליטית והכנסת.

שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני שיבחו את הפסיקה. במערכת הפוליטית מעריכים שבמקרה של פסיקת הגיוס העתידית הם יהיו פחות מרוצים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 17:13

היכונו, הפסיקה בשעה 6 בערב.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:10

דרמה בבג''ץ: בוטל החוק שהעבירו החרדים נגד הגיוס
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:12

‏בגצ ביטל את חוק הגיוס. למעשה חוזרים לחוק לפיד שיכנסו לתוקף ב2018 שרק 1800 בחורים יקבלו דיחוי. יש שנה לממשלה לנסות לחוקק חוק אחר
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:23

"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר בתגובה לפסק הדין: "במהלך כל ההיסטוריה של העם היהודי היו רבים מתוך העם ומחוצה לו שניסו למנוע מתלמידי הישיבות להמשיך את תלמודם, חלקם ניסו זאת בכוח, חלקם בדרכים אחרות. לעולם לא הצליחו לפגוע בלימוד התורה, וגם עכשיו לא יצליחו. לומדי התורה ימשיכו בתלמודם עם בגץ או בלעדיו. אני דוחה מכל וכל את פסיקת בגץ ובמהלך השנה הקרובה נתקן זאת על אפם וחמתם של השופטים שאין להם שום מושג מה המשמעות של לומדי התורה וכל זכות הקיום שלנו כעם תלוי בתלמידי הישיבות וכך העולם כולו, ׳אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי׳".

סגן השר פרוש אמר בתגובה: "האקטיבזם השיפוטי של בג"ץ מרוקן כליל את חשיבות החקיקה בכנסת שהופכת לאות מתה. הפסיקה היום הינה המשך לתקיעת היתדות בארון המתים. בג"ץ להוט למלחמת גוג ומגוג.

"במשך שבעים שנה לא היה מטעם המדינה שוויון כלפי הציבור החרדי מול הציבור הכללי, החרדים יודעים שהם מופלים וזה המחיר של עצמאות.

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "בג"ץ ממשיך לכרוך את החבל סביב מקורות חמצן הלגיטמציה הציבורית שלו. תופסי הכיסאות בבג"ץ הוכיחו היום כי המניע היחיד שמאחורי פסיקותיו הוא תאוות שלטון דיקטטורי, נגד חוקי הכנסת הנבחרת. שופטי בג"צ ישאו באחריות אישית למלחמה כוללת נגד הדת היהודית".

"התורה לא תיפגע, וניצחיותה מובטחת לנו לעולמים. מי שיפסיד בפסיקה הזו הם בג"ץ ומדינת ישראל.

כבר בפתיחת המושב נשלב ידיים יחד עם חוגים נוספים בכנסת, שנפגעו מנחת זרועו של השלטון הדיקטוטרי בכנסיית המשפט. יחד נפעל להעברת חוק שיצמצם את יכולתו של הבג"צ לפגוע ביהדות ולסלף את חוקי הכנסת".

"נילחם נגד כל מי שינסה לפגוע בלומדי התורה בארץ הקודש. בני הישיבות ימשיכו לשקוד על התורה הקדושה עד לביאת המשיח. "כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ", אמר אייכלר.

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב על פסיקת הבג"ץ: בית המשפט מכרסם ומערר את יסודותיו של עם ישראל באמצעות פגיעה בתורה הקדושה שהיא סלע קיומנו, פסק דין זה מוכיח שוב כי בית המשפט מנותק מערכי עם ישראל ותורת ישראל, לימוד התורה הוא הערך העליון ביותר כל זכותנו וקיומנו, הקנייני המוסרי והערכי, הינו רק בגלל תורת ישראל, לצערנו שופטי בית המשפט מתקשים להבין ולקבל את מה שהיה מקובל בארץ במשך שנים רבות, מגישי העתירות הללו אינם מבקשים את טובת עם ישראל אשר בנוי ומושתת על לימוד התורה מבריאת העולם אלא מנסים פעם אחר פעם לנגח ולחרף את תורת ישראל ועם ישראל ובכך מקעקעים את אחיזתו של עם ישראל בארצו, במסגרת הציווי האלוקי ומה שקיבלנו על עצמינו מאז היותנו לעם נעשה הכלל הלחם בכדי שנאפשר ליהודי לחיות בארצו בהתאם לחובותיו, העם היהודי שרד במשך אלפי שנים מכוח מסירות הנפש למען התורה הקדושה ואנו נעשה הכל לשמר זאת", אמר מקלב.

יור סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס: בגצ שב ומוכיח כמה הוא מנותק ממסורת ישראל ועד כמה עמוקה שנאתו לכל דבר שקרוב ללומדי התורה ולשומרי הדת. בגצ ממשיך פעם אחר פעם להתערב בהחלטות הכנסת באופן שערורייתי. הגיעו מים עד נפש והגיע העת להחזירו לגודלו הטבעי.
סיעת יהדות התורה תיוועץ עם גדולי ישראל ובמקביל נפעל לחוקק חוק שיגן עלינו מפני פסיקותיו הזחוחות של בגצ.

"תורת ישראל תמשיך ותתקיים ולומדיה ימשיכו לשבת וללמוד באהלה של תורה על אף ולמרות פסיקתם" אמר מוזס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 18:36

מתי החוק נכנס לתוקף
ינואר 2018?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:36

לא ברור עדיין מה ההשלכות של החוק, מבירור נוסף עולה שהבג"ץ לא מאפשר לשנות את חוק לפיד, אלא נותן שנה לצבא להתאגן בשביל לקלוט את החרד(ק)ים.
בגץץ.jpg
בגץץ.jpg (175.44 KiB) נצפה 6725 פעמים
בגץ 2.jpg
בגץ 2.jpg (41.48 KiB) נצפה 6725 פעמים
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 12 ספטמבר 2017, 18:40, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 18:38

מהם ההשלכות המיידיות מביטול החוק?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:43

אין השלכות מידיות,מדובר על שנה מהיום, אין לחכי"ם מה לעשות, כחלון לא נותן להעביר שום חוק עוקף בג"ץ.

להערכתי האישית בלבד, המועצת החסידית תורה לבחורים החסידים כבר בחורף הקרוב על אי התיצבות, מה שיגרור בהמשך מניעת תקציבים מהכוללים והישיבות , ופרישה מהקואליציה של כל החרדים. ולפיד יכנס במקומם. גוג ומגוג...
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 12 ספטמבר 2017, 18:45, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 18:44

אני פה כתב:אין השלכות מידיות, אין לחכי"ם מה לעשות, כחלון לא נותן להעביר שום חוק עוקף בג"ץ.

להערכתי האישית בלבד, המועצת החסידית תורה לבחורים החסידים כבר בחורף הקרוב על אי התיצבות, מה שיגרור בהמשך מניעת תקציבים מהכוללים והישיבות ופרישה מהקואליציה. גוג ומגוג...

למה דווקא החסידית?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:48

כי הליטאים נוקטים בגישה שעד שהגזירה לא יוצאת בפועל לא עושים מעשה. ומחכים לנס משמים בנוסח או שהפריץ ימות וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חסידי » 12 ספטמבר 2017, 18:52

חויזר כתב:מהם ההשלכות המיידיות מביטול החוק?

שאין יותר גזירות גיוס, וכבר לא צריכים לעשות הפגנות, ואפשר לעשות שלום בין כל הפלגים
חסידי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 18:55

הנשיאה מרים נאור, אשר כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם. נקבע כי הסדר הגיוס החדש, כקודמו, מבקש להשיג ארבע תכליות משולבות: עיגון הסדר דחיית השירות של תלמידי הישיבות בחקיקה ראשית של הכנסת; הבאה ליתר שוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי בחברה הישראלית, במובן זה שיותר גברים בני הקהילה החרדית ישרתו, בסופו של יום, בשירות צבאי או לכל הפחות ישרתו בשירות הלאומי-אזרחי; הגדלת השתתפות הציבור החרדי במעגל העבודה; וקביעת הסדר הדרגתי על בסיס הסכמה חברתית רחבה.

בהקשר זה, הבהירה הנשיאה נאור כי בפסיקותיו הקודמות בנושא זה, בית המשפט העליון לא חייב את הכנסת לקבוע הסדר שיביא לשוויון גמור ומלא כבר עתה ואף לא בטווח הזמן הקרוב. ההכרעה הייתה כי על הכנסת לקבוע הסדר שיצמצם באופן ממשי את הפערים ויוביל לתחילתו של הסדר מדורג, גם אם איטי, שיהא ביכולתו להביא לשינוי חברתי אמיתי.

במסגרת מבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, בחנה הנשיאה נאור את ההתאמה בין הוראות הסדר הגיוס החדש לבין תכליותיו, בדגש על התכלית של קידום השוויון, שהיא לשיטתה תכליתו המרכזית. היא קבעה כי ההסדר לוקה בחלק ניכר מהפגמים האינהרנטיים שמהם סבל הסדר הגיוס הקודם, אשר הובילו לקביעה כי הוא אינו חוקתי. מבין הכשלים הרבים הקיימים לדידה בהסדר הגיוס החדש, התמקדה הנשיאה בשניים: הפגם הראשון שעליו הצביעה הינו העובדה שבשש השנים הראשונות להפעלתו ("תקופת ההסתגלות הראשונה") הסדר הגיוס החדש הוא וולונטרי לחלוטין ונעדר סנקציות. דהיינו, בתקופה זו כל תלמיד ישיבה למעשה יכול לעשות כרצונו.

בנוסף, עמדה הנשיאה על הקשיים הכרוכים בכך שבשלוש השנים שלאחר מכן ("תקופת ההסתגלות השנייה") שבהן לכאורה קיים אלמנט מחייב בהסדר, יישומו של החוק הוכפף במידה רבה לשיקול דעתו של שר הביטחון. הפגם השני שבו דנה הנשיאה, שהוא בעיניה הכשל החמור ביותר בהסדר הגיוס החדש, נעוץ בזמניות ההסדר, אשר אמור לפקוע בשנת /101 בלא שנקבע בחוק כל הסדר שיחול לאחר מכן.

מסקנתה של הנשיאה נאור הייתה כי בחינת הוראות ההסדר נדבך על גבי נדבך מעלה כי קיים כשל עמוק ביכולתו לממש את תכליתו המרכזית, של צמצום משמעותי של אי-השוויון בחלוקה בנטל השירות הצבאי. לדבריה, הסדר הגיוס החדש מבטיח אולי "שקט תעשייתי" בטווח הקרוב, אך אחרי כל שנות ההתדיינות המשפטית, למרבה הצער אין בו להביא לתקווה לשינוי מהותי במצב.

הנשיאה נאור בחנה גם את הנתונים המספריים שהוצגו בעניין הסדר הגיוס החדש. מניתוח הנתונים עלה כי בשנים שבהן פעל ההסדר ושלגביהן קיימים נתונים, הואט קצב הגידול בגיוסם של תלמידי הישיבות לשירות צבאי ולשירות הלאומי-אזרחי; מספר המתגייסים מקרבם היה קטן ביותר ורחוק מלהצביע על השינוי המשמעותי הנדרש; והשאיפה לעמוד ביעדי הגיוס שהוגדרו לפי החוק עצמו רק הולכת ומתרחקת מדי שנה.

על רקע זה, קבעה הנשיאה כי גם ב"במבחן התוצאה" אין התאמה מספקת בין הסדר הגיוס החדש לבין התכלית של צמצום אי-השוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי. היא ציינה כי לא זו בלבד שהנתונים העובדתיים אינם משנים את המסקנה בדבר כשלונו של הסדר הגיוס החדש במבחן הקשר הרציונאלי, אלא הם רק מחזקים אותה. על רקע דברים אלה, פסקה הנשיאה כי אין מנוס מלקבוע שההסדר נכשל במבחן הקשר הרציונאלי ואיננו מידתי. זאת, אף מבלי להידרש לשני המבחנים הנוספים של המידתיות ומבלי לדון לעומק בכשלים נוספים שנפלו בהסדר.

הנשיאה נאור ציינה כי נקודת המוצא היא כי בהכרעה בנוגע לסעד החוקתי יש לנהוג זהירות רבה. זאת, בשל הריסון השיפוטי הנדרש לגבי חקיקה של הכנסת, קל וחומר כאשר החוק העומד לבחינה נחקק בעקבות פסיקה קודמת של בית המשפט העליון שלפיה לא ניתן להאריך באותה מתכונת את החוק שהסדיר סוגיה זו קודם לכן.

אף על פי כן, לדעתה, לא ניתן להימנע מלקבוע בנקודת הזמן הנוכחית כי הסדר הגיוס החדש בטל. לדבריה, הימנעות מכך תהא בבחינת דחיית הקץ, הא ותו לא. הנשיאה הדגישה כי הפגיעה המתמשכת והעמוקה בשוויון, חוסר התוחלת כי הסדר הגיוס החדש יתרום לצמצומה במידה הנדרשת, החזרה על טעויות העבר וכן הלקחים והתובנות שהצטברו במסגרת העיסוק רב השנים בנושא זה, אינם מאפשרים לבחור בדרך זו. יחד עם זאת, קבעה הנשיאה נאור כי הכרזת הבטלות לא תחול באופן מיידי, אלא היא תיכנס לתוקפה רק בעוד שנה מיום מתן פסק הדין, על מנת לאפשר היערכות מתאימה לכך.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 18:57

אני פה כתב:כי הליטאים נוקטים בגישה שעד שהגזירה לא יוצאת בפועל לא עושים מעשה. ומחכים לנס משמים בנוסח או שהפריץ ימות וכו'.

ההנהגה בשנתיים האחרונות השתנתה
לך תדע...
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 ספטמבר 2017, 19:07

מקבץ מעדכוני נייעס מייל:

׳ווינט׳: דרמה בבג"ץ: בוטל החוק שהעבירו החרדים נגד הגיוס.

יאיר שרקי על הדרמה בבג״צ : ‏יש שנה לממשלה לנסח חוק אחר.

יעקב ריבלין: ‏כואב הלב על שנתיים עבודה של הח״כים החרדיים על התקנות לחוק הגיוס.

ברייטקופף בטוויטר: עברתי עכשיו בבית המדרש של ישיבת חברון. לא דרמה ולא טלטלה. 1500 בחורים יושבים ולומדים.

ח"כ אייכלר בתגובה לביטול חוק הגיוס: ״אין שופטים בירושלים. נשלב ידיים עם כל נפגעי בג"ץ להעביר חוק שיחסום את שלטון הכנסייה המשפטית״.

ח״כ גפני על החלטת בג״ץ - ״אני דוחה מכל וכל את פסיקת בג״ץ. במהלך השנה הקרובה נתקן זאת על אפם וחמתם של השופטים, שאין להם שום מושג מה המשמעות של לומדי תורה״.

סגן השר פרוש בתגובה לפסיקת בג״ץ - ״האקטיבזם השיפוטי של בג"ץ מרוקן כליל את חשיבות החקיקה בכנסת שהופכת לאות מתה. הפסיקה היום הינה המשך לתקיעת היתדות בארון המתים. בג"ץ להוט למלחמת גוג ומגוג״.

ח״כ מקלב בתגובה לפסיקת בג״ץ - ״פסק דין זה מוכיח שוב כי ביהמ״ש מנותק מערכי עם ישראל. לימוד התורה הוא הערך העליון ביותר. לצערנו שופטי ביהמ״ש מתקשים להבין ולקבל מה שהיה מקובל בארץ שנים רבות״.

‏ח״כ יעקב מרגי בתגובה - ״מדובר בפסיקה שכולה נזק ומנותקת מהמציאות. בשנים האחרונות צה״ל ונציגים בחברה החרדית עושים עבודה שזיפית ומצליחים להגיע ליעדים סבירים״.

ח״כ מנחם לייזר מוזס בתגובה - ״בג״ץ ממשיך פעם אחר פעם להתערב בהחלטות הכנסת באופן שערורייתי. הגיעו מים עד נפש והגיע העת להחזירו לגודלו הטבעי. נתייעץ עם גדו״י ונפעל לחוקק חוק שיגן עלינו״.

השר ליצמן בתגובה לפסיקת בג״ץ - ״מדובר בהחלטה אומללה וגרועה שתיכנס להיסטוריה של פסיקות איומות בעולם היהודי. שופטי בג״צ הוכיחו היום כי אינם בוחלים בשום דרך להצר צעדיהם של לומדי התורה בישראל״.

השר דרעי בתגובה: ״פסיקת בג״צ מוכיחה שוב את הנתק החמור בין בית המשפט העליון לבין העם היהודי. בני הישיבות ימשיכו גם אחרי פסיקת בג״צ לשקוד על תלמודם. נפעל בכל כוחנו לתיקון החוק באופן שיאפשר את המשך ההסדר הקיים״.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 12 ספטמבר 2017, 19:17

חסידי כתב:
חויזר כתב:מהם ההשלכות המיידיות מביטול החוק?

שאין יותר גזירות גיוס, וכבר לא צריכים לעשות הפגנות, ואפשר לעשות שלום בין כל הפלגים

:lol:: :lol:: :lol::
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 20:37

עוד החלטה:

החלטה דרמטית של בג''ץ: בית עסק רשאי להציג עצמו כמפוקח גם ללא תעודת כשרות מהרבנות
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 20:41

כעת ראיתי שהבג"ץ נותן אפשרות לכנסת לחוקק חוק חדש תוך שנה. אך חוק שיש לו שיניים ולא חוק של מריחה.

נקווה שהחכי"ם החכמים שלנו יעמדו בזה
.

תשעת שופטי בג"צ קבעו לפני זמן קצר כי חוק הגיוס מבוטל. המשמעות: חוזרים לימי לפיד עם סנקציות נגד בני הישיבות. החוק יבוטל בפועל עוד שנה אלא אם יחוקק חוק אחר. תגובות נזעמות בציבור החרדי על התערבות שליטי הבג"ץ בחוק.

דיקטטורה בפעולה: שופטי הבג"ץ, בחוסר סמכות ובחוסר אחריות, מבטלים שוב את החלטות הכנסת, שהיא בעלת הסמכות היחידה והחוקית לדון בסוגיות ציבוריות ופוליטיות. הפסיקה מקוממת אך צפויה מאוד, מכריזים שופטי הבג"ץ מלחמה נגד בני הישיבות הקדושות, במטרה לזרוע שנאה ופילוג בעם היהודי.

בהחלטת בג"ץ בעתירת "התנועה למען איכות השלטון" קבעו שופטי הבג"ץ כי חוק הגיוס המתוקן שחוקקה הממשלה הנוכחית, "אינו חוקתי" לדעתם, ולכן דינו להתבטל. שופטי הבג"ץ היהירים העניקו ברוב חסדם לממשלה ולכנסת, שנבחרו על ידי הציבור בצורה דמוקרטית, שנה אחת בלבד לחוקק חוק חדש, שאולי ימצא חן בעיני שליטי הבג"ץ במגדל השן.

בכך ממשיך בג"ץ מסורת ארוכה של התערבות בוטה בעבודת המחוקק וביטול סיטונאי של חוקי כנסת, בלי שיש לבג"ץ כל סמכות לעשות כן, ובלי שיש למדינת ישראל חוקה כל שהיא. רק לאחרונה ביטל בג"ץ שורה של חוקים, לצד החלטות ממשלה והחלטות של גופים אחרים, כולל מכרזים ומינויים מקצועיים.

תגובות נזעמות זורמות בשעה זו מצד נבחרי הציבור החרדי וגורמים נוספים, אולם נדמה כי הזעם חייב להיות מופנה בראש ובראשונה לנבחרי הציבור, שלא פועלים לעצור את הטירוף ולסיים את שליטת הבג"ץ בכל תחומי החיים, עד כדי איבוד עשתונות מוחלט, כפי שבא לידי ביטוי בהתערבות בסוגיה רגישה וטעונה כמו חוק הגיוס.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 21:04

עוד כמה אפשרויות שיתכנו:

א. החרדים יכולים לשכנע את כחלון שהוא מפחד פחד מוות מבחירות (מחירי הדירות לא יורדות) לחוקק בכל זאת חוק שמגביל את בג"ץ.
ב. יש סיכוי רציני לבחירות עוד שנה בגלל החקירות וכו', יודיעו לבג"ץ שלא הספיקו ויתנו ארכה של עוד שנה עד שממשלה חדשה תקום, ואז יחוקקו חוק יותר טוב והבג"ץ יפסול וחוזר חלילה, בינתיים אף בחור ישיבה לא יגוייס.
ג. סיכוי קלוש, לשכנע את הממשלה לוותר על גיוס חובה לכלל האזרחים כמו שנהוג ברוב מדינות העולם, יש ממילא עשרות אלפי חיילים שלא צריכים אותם.

בקיצור עוד לא אבדה תקוותנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 ספטמבר 2017, 21:07

"אמרנו לכם!!"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 ספטמבר 2017, 21:14

תגובת נתי גרוסמן: אנו מודים לבג"צ שנותן לנו עוד קצת אויר לנשימה עם ביטול החוק. אנו קוראים לשופטי בגצ להצטרף עכשיו למנויי עיתון הפלס.

תגובת ישעיהו ויין סגן עורך הפלס: אנו שמחים לראות שהבגצ הפנים את המסר שלנו בעיתון הפלס, הקורא למלחמת הכל בכל. עיתון הפלס ימשיך לעמוד כחומה בצורה כנגד כל הסדר שמשחרר את בני הישיבות משירות צבאי.

תגובת בכיר הפלג הירושלמי יהודה רבי: אין ספק שכל הבחורים שזרקתי מהישיבה והלכו לצבא, יחזרו כעת לספסלי הישיבה בגלל פסיקת בגצ.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 ספטמבר 2017, 21:15

במילים אחרות זה נקרא "להכניס עז",
מי יזכור עכשיו את מאבק עבודות הרכבת בשבת...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 21:33

יש טוענים שהבג"ץ מבקש להמאיס את החרדים ונתניהו על העם ובכך להעלות שוב את לפיד.

בכל מקרה לחרדים אסור ליפול למלכודת ולפעול בערמה, יש מצב אולי שיגידו לבג"ץ שלא הצליחו לחוקק חוק חדש, ןיגלגלו את התפוח הלוהט על בג"ץ, ימים יגידו.?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 12 ספטמבר 2017, 22:05

אני פה כתב:יש טוענים שהבג"ץ מבקש להמאיס את החרדים ונתניהו על העם ובכך להעלות שוב את לפיד.

:idea: זוהי סברה מעניינת :!:

אני פה כתב:בכל מקרה לחרדים אסור ליפול למלכודת ולפעול בערמה, יש מצב אולי שיגידו לבג"ץ שלא הצליחו לחוקק חוק חדש, ויגלגלו את התפוח הלוהט על בג"ץ, ימים יגידו.?

אני פה כתב:‏בגצ ביטל את חוק הגיוס. למעשה חוזרים לחוק לפיד שיכנסו לתוקף ב2018 שרק 1800 בחורים יקבלו דיחוי. יש שנה לממשלה לנסות לחוקק חוק אחר

אם הבג"ץ הורה לחזור לחוק של לפיד, לא הוא אמור לחוקק חוק חדש ואין בפתחו שום תפוח (אדמה) לוהט.

לכאורה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 22:08

הכל לכאורה, שום דבר בחיים לא ברור, גם לא למרן ראש הממשלה שליט"א.

בתחילה פורסם הפסק הקצר של בג"ץ, שם מופיע רק שהחוק בטל עוד שנה, ועל כן הסקתי לכא' שאין אפשרות לתקן.
מאוחר יותר התפרסם הנוסח המלא של הפסק שם כן מופיע שבג"ץ מחזיר הדיון לכנסת ומקציב לו שנה לחוקק חוק חדש מידתי.
נערך לאחרונה על ידי אני פה בתאריך 12 ספטמבר 2017, 22:10, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 12 ספטמבר 2017, 22:09

אני פה כתב:הכל לכאורה, שום דבר בחיים לא ברור, גם לא למרן ראש הממשלה שליט"א.

:lol:: :lol:: :lol::

אני פה כתב:בתחילה פורסם הפסק הקצר של בג"ץ, שם מופיע רק שהחוק בטל עוד שנה, ועל כן הסקתי לכא' שאין אפשרות לתקן.
מאוחר יותר התפרסם הנוסח המלא של הפסק שם כן מופיע שבג"ץ מחזיר הדיון לכנסת ומקציב לו שנה לחוקק חוק חדש מידתי.

:( :( :(
נערך לאחרונה על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א בתאריך 12 ספטמבר 2017, 22:22, נערך 2 פעמים בסך הכל.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 22:11

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 12 ספטמבר 2017, 22:35

אני פה כתב:
בגץץ.jpg
תקציר ההחלטה 1
בגץץ.jpg (175.44 KiB) נצפה 6550 פעמים

מישהו מבין פירוש הדברים בקטע השני בשורות האחרונות:
"בעתירה הרביעית (בג"ץ 2260/14) נטען להפליה של תלמידי הישיבות דווקא, בשל אילוצם לשרת בצבא בעוד שאוכלוסיות אחרות בחברה כלל אינן נדרשות לשרת."
כלומר שהתנועה למען איכות השלטון בישראל בצביעותה הגישה עתירה כביכול לפטור את בני הישיבות מגיוס כמו שהערבים הבנות הדתיות והשמאלנים סרבני המצפון פטורים מלשרת???
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 ספטמבר 2017, 23:36

גב' מרים נאור לדראון עולם, יחד עם כל צוררי ישראל.

רגע לפני שפורשת מהבג"ץ הביאה ביום אחד שני חוקים נגד התורה הק', גם בנושא הכשרות וגם בנושא בני הישיבות.

לא נשכח ולא נסלח.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 12 ספטמבר 2017, 23:39

אני פה כתב:הנשיאה נאור בחנה גם את הנתונים המספריים שהוצגו בעניין הסדר הגיוס החדש. מניתוח הנתונים עלה כי בשנים שבהן פעל ההסדר ושלגביהן קיימים נתונים, הואט קצב הגידול בגיוסם של תלמידי הישיבות לשירות צבאי ולשירות הלאומי-אזרחי; מספר המתגייסים מקרבם היה קטן ביותר ורחוק מלהצביע על השינוי המשמעותי הנדרש; והשאיפה לעמוד ביעדי הגיוס שהוגדרו לפי החוק עצמו רק הולכת ומתרחקת מדי שנה.

על רקע זה, קבעה הנשיאה כי גם ב"במבחן התוצאה" אין התאמה מספקת בין הסדר הגיוס החדש לבין התכלית של צמצום אי-השוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי. היא ציינה כי לא זו בלבד שהנתונים העובדתיים אינם משנים את המסקנה בדבר כשלונו של הסדר הגיוס החדש במבחן הקשר הרציונאלי, אלא הם רק מחזקים אותה. על רקע דברים אלה, פסקה הנשיאה כי אין מנוס מלקבוע שההסדר נכשל במבחן הקשר הרציונאלי ואיננו מידתי. זאת, אף מבלי להידרש לשני המבחנים הנוספים של המידתיות ומבלי לדון לעומק בכשלים נוספים שנפלו בהסדר.

פתרון אפשרי (בחכמה שלאחר מעשה): לארגן לגב' נאור מנוי להפלס!
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 00:16

סך הכל מסכנים החברי כנסת שלנו גם עבדו כמעט שנה על חוק הגיוס ושנתיים על התקנות, ועוד חטפו קיתונות של בוז והשפלות מבית ומחוץ, עכשיו בג"ץ טרף את הקלפים ומתחילים שוב בעבודה סיזיפית, עם התייעצויות אין סופיות, איומים, לחצים, ביקורות. אפשר לשכוח מפתרונות דיור...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אפריים » 13 ספטמבר 2017, 00:26

תכל'ס.... חייבים נס.
כמה שננסה לצבוע בוורוד את המצב זה לא ילך.
גם מצב של נתק מוחלט ומלחמה כוללת עם בג'ץ והצבא יהיו נפגעים גם לנו.
אפריים

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 00:32

הצבא לא צריך את בני הישיבות הרציניים בצבא. כבר יגיעו להסדר כל שהוא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 13 ספטמבר 2017, 00:42

המצב קשה מאוד.

לכאורה - מהיום כולנו עציצים, שורפי פחים והופכי משטרות. יאללה בלאגן!
אבל... מה תהיה תגובת המדינה? עצירה מוחלטת של תקציב הישיבות והכוללים, כי למדינה אין עניין כמובן להחזיק מוסדות של עריקים,
ולצערנו, רוב הבחורים היום לא בנויים למסירות נפש אמיתי של לימוד מתוך רעב, כי גם בזמננו כבחורים (אך לפני עשור!) כבר לא היינו בדרגה כזו, והכל מודים שבעשור האחרון ירידת הדורות נהפכה לדבר מפחיד (איך מישהו אמר לי אתמול? היום זו 'ירידת השעות').

ואם תמצי לומר, זה בדיוק היה השיקול של רוב גדו"י שפעלו וימשיכו לפעול במתינות ודרכי שלום לביטול הגזירה, ולה' התשועה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 00:50

אני כבר 20 שנה לא מסתובב בהיכלי הישיבות (רק בכוללים), האמנם יש היום ירידת הדורות בתוך הישיבות עצמם, בשטייגן וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 01:10

שתי החלטות משמעותיות קיבלו היום שופטי בג"ץ: פסלו את חוק הגיוס המאפשר דחיית גיוס לחרדים, ופירשו את חוק ההונאה בכשרות באופן המאפשר לבתי עסק להציג עצמם כמושגחים, אף שאינם בעלי תעודת כשרות, ובכך ביצעו מהפכה בכשרות ופירקו את מונופול הרבנות. בשני פסקי הדין האקטיביסטים בלט השופט נעם סולברג בדעת המיעוט, אשר ביקשה לדחות את העתירות. בחוות דעתו, מתח השופט ביקורת חריפה נגד שופטי בג"ץ והנשיאה נאור.

בדברי הסיכום של השופט בסוגית הגיוס ניתן להבחין בפער הגדול המצוי בינו לבין חבריו ביחס למידת ההתערבות של בית המשפט בנושאי חקיקה והחלטות של הממשלה והכנסת. "אם באתי לכלל מסקנה כי אין מקום להורות על בטלותו של הסדר הגיוס, לא היה זה מחמת שמצב הדברים הנוכחי משביע רצון; נהפוך הוא", כתב סולברג. "דבריו של חברי, המשנה לנשיאה (בדימ') א' רובינשטיין על הייאוש והתסכול לנוכח 'הכשל המוסרי העצום', כמו גם דברי חברי השופט נ' הנדל על חשיבותו הרבה של השירות הצבאי כחובה דתית (יתר על היותו חובה חוקית ומוסרית; משקפים היטב את תפיסתי ותחושותיי; אין לי אלא להצטרף אליהם בכל- פה).

"אלא שמורת-הרוח מהפער שבין המצוי לרצוי, אינה מצדיקה לעת הזאת את התערבותנו במישור המשפטי-חוקתי. הסדר הגיוס החדש שונה מקודמו, ואף שאינו חף מפגמים, הייתי מאפשר לו בשלב זה לפעול את פעולתו. יתרה מזאת, הביקורת הנוקבת שמביעים חברַי כלפי הסדר הגיוס – אותו הם מכנים בין היתר 'גבינה שוויצרית', 'נשף מסכות' ו'אחיזת עיניים' – לא רק שהיא מחמירה לטעמי יתר על המידה, אלא שאינה משקפת את מצב הדברים לאשורו. למקרא דעת הרוב עשוי להתקבל הרושם כאילו 'הפתרון האידיאלי' מונח בקרן זווית, אלא שהממשלה והכנסת, ברפיונן וחוסר נחישותן, נמנעות מלבוא וליטול; ולא היא. לא במדע מדויק עסקינן, ו'נוסחת פלא', כך נראה, אינה בנמצא. חוששני כי ביטולו של הסדר הגיוס, וחקיקת הסדר חדש תחתיו (שספק רב עד כמה יהא שונה מקודמו), לא ישימו סוף וקץ לצרת אי-השוויון בנטל; אדרבה.

"הוויכוח הנוקב בחברה הישראלית בסוגיית גיוס בני הישיבות, בעיקרו, אינו ויכוח משפטי. הוא משקף קונפליקט בין נראטיבים, התופסים באופן שונה בתכלית את סיפור המעשה הקולקטיבי המתרחש בגבולות ארצנו הקטנה. אותו מעשה עצמו, יש הרואים בו חובה מוסרית מן המעלה הראשונה; מנגד, יש הרואים בו 'גזירת שמד'. 'החוק הוא טביעת האצבע של הגיוון התרבותי והחברתי בתוכו הוא נוצר ובצלמו הוא נברא. ניסוחו משקף את האיזונים העדינים שבין כל קצוות החברה'; לטב ולמוטב.

"המשפט הוא כוח: הוא כופה על בני האדם כיצד לנהוג. בד בבד, הוא מספר סיפור, בונה עולמות ומחריבן: 'עצם ההטלה של כוח נורמטיבי על מצב עניינים, אמיתי או מדומיין, הוא מעשה של בריאת נראטיב' (נומוס ונראטיב).האופן שבו בוחר בית המשפט לספר את הסיפור, פעמים שמשמעותו רבה יותר מאשר 'השורה התחתונה', הציווי שבסוף הדרך: מן העבר האחד, בכך בא לידי ביטוי כוחו הכופה של המשפט; מן העבר השני, לעתים זוהי הדרך לפעול לתיקון עולם. על המשפטן, ועל השופט בפרט, נגזר לחיות עם המתח הזה. ראשיתה של הסוגיה שהונחה לפתחנו איננה אפוא בעולם המשפט, גם לא אחריתה. המשפט הוא שחקן, אחד מני רבים, אך לכוחו משמעות מוגבלת. הכרה בכך היא נקודת המוצא; בנדון דידן, זוהי גם נקודת הסיום – לעת עתה.

"בדרכנו הפתלתלה והעיקשת אל עבר 'חזון אחרית הימים' של השוויון בשירות הצבאי, כבר צעדנו כברת דרך מסוימת. מקצת מן ההתקדמות הושגה בעקבות גלגוליה הקודמים של הסוגיה גם בבית משפט זה, חלקה בשל תהליכים חברתיים. הדרך ארוכה היא ורבה. כחברַי, גם אני מייחל ליום שבו האיזון שבין ערך לימוד התורה לבין הנשיאה המשותפת בעול החברתי, יתייצב בנקודת שיווי משקל ראויה; נקודה שבה תכיר החברה, מחד גיסא, בחשיבות הנודעת לערך זה, "והגית בו יומם ולילה" (יהושע א, ח) ותאפשר לחבורת-לומדים הראויה לכך 'להמית עצמה באוהלה של תורה' (גם אם אינם נושאים בנטל השירות צבאי); ומאידך גיסא, יכיר הציבור החרדי בתביעה המוסרית הבלתי-מתפשרת מכל מי שאינו מקדיש את חייו ללימוד תורה, להטות שכם אחד עם אחיו, גם במישור השירות הצבאי, לכתחילה ולא בדיעבד. אולי יבוא יום שבו יהיה זה נכון להטיל את כובד משקלו של החזון על המציאות; אולם, כאמור, טרם בשלה העת.

"ראשיתה של הסוגיה שהונחה לפתחנו איננה אפוא בעולם המשפט, גם לא אחריתה. המשפט הוא שחקן, אחד מני רבים, אך לכוחו משמעות מוגבלת. הכרה בכך היא נקודת המוצא; בנדון דידן, זוהי גם נקודת הסיום – לעת עתה. לוּ דעתי הייתה נשמעת, היינו מורים על דחיית העתירות".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 13 ספטמבר 2017, 01:43

148 עמודים
קבצים מצורפים
ביטול חוק גיוס בני הישיבות המשודרג - פסק הדין המלא - 1877-14.pdf
(1.09 MiB) הורד 65 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 02:06

השופטים האלו יש להם כשרונות מבוזבזים. תתארו לכם איזה חבורות נפלאות היו עושים בגמ' ותוס'...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 02:26

עברתי על חלק הארי של החומר, מסקנות ביניים:

א. בג"ץ עלה על כל הטריקים והשטיקים שהח"כ התגאו שהצליחו להכניס בחוק הזה, ושמרו עליו "בסוד גלוי", ובקשו לא לדבר על זה ברבים, כדי שבג"ץ לא ישמע על כך..
ב. בג"ץ אישר למעשה שעד היום לא היתה (כמעט) "גזרת גיוס".
ג. בג"ץ דורש עכשיו תוך שנה חוק עם שיניים בסגנון של חוק לפיד, עם סנקציות מחיייבות על כל בחור בגיל 18 למעט מתמידים.

החכי"ם יצליחו אולי למרוח את זה עוד שנה, שנה וחצי לא יותר, בקיצור המצב עסק ביש....
מעניין יהיה לשמוע דעת גדולי הדור שיצטרכו להכריע בנידון בקרוב.
אגב, בג"ץ מתייחס למועצות גדולי ישראל ומפנה אליהם "קריאת קודש" שיסכימו שהבחורים יתגייסו לצה"ל הקדוש, ולא יאונה לבחורים כל רע.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי דובבער » 13 ספטמבר 2017, 02:45

אתה צודק עם סעיף א', אבל מי שאשם בזה הם הפלג וחבריהם בארה"ב שהעלו את הנושא על השלחן, והחכי"ם נאלצו להתגונן ולגלות הטריקים והשטיקים (כלשונך). להזכירך, כשעוד לא הי' כזו התנגדות בתוך מחננו, אכן החכי"ם שמרו על הסוד.
דובבער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 02:50

שטיות במיץ עגבניות, בג"ץ עלה על זה לבד, לא צריך להיות כזה גאון גדול להבין שהחוק היה צחוק.
גם החכי"ם שלנו יודעים שהבג""ץ לא טפשים והם מאוד חששו מהיום הזה, אך לא רצו לפרט השטיקיםבגלוי בשביל שהבג"ץ לא ישתמש בזה להראות שהחוק הוא צחוק.

מה שמפחיד בהחלטת בג"ץ שהוא מפורש כותב שהם לא מסתפקים "בשבבניקים", אלא רוצים לראות בחורים מן השורה מתגייסים, וזה ממש מלחמת שמד שגדולי ישראל לא יוותרו עליו כקוצו של יוד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי דובבער » 13 ספטמבר 2017, 03:01

מה שמרגיז בדברי השופטים הוא, הם בוחרים באיזה ספרי ביוגרפיה להשתמש ובאיזה לא, מעשרות ספרי הביוגרפיה על החזון איש ועל אדמור"י גור, הם מצאו איזה ספר ביוגרפיה של "דוקטור" בראון, שהוא קובע מה דעת החזו"א והרבי מגור, נראה שלדידם רק מה שהלה כותב הוא קודש ואין בלתה. אנשים הזוים.
דובבער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 03:12

המבשר.jpg
המבשר.jpg (215.65 KiB) נצפה 6350 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 03:21

החכי"ם החרדים סומכים על כחלון:

בעקבות פסיקת בית המ־
שפט העליון השערורייתית
צפויה הסיעות החרדיות להת־
כנס היום לישיבת סיעה שלא
מן המניין וכדי לדון במשמעות
הפסיקה ובצעדים הבאים
הנדרשים לטובת היהדות
הנאמנה ולשימור מעמד בן
הישיבה.
בטרם הישיבה חוזרים
ביהדות התורה ומדגישים כי
בית המשפט העליון שוב חרג
מהסמכויות הטבעיות המוקנות
לו והתערב ברגל גסה בקווי
מדיניות עליהם אמונה הרשות
המחוקקת בלבד.
התנהלות זו מעלה שוב
את הצורך החיוני ליזום מהלך
חקיקתי שיגביל את סמכויותיו
המופרזות של בג"ץ וכבילת
ידיו בכל הנוגע לביטול חוקים
שהכנסת, שנבחרה באופן דמו־
קרטי, חוקקה ואישרה ברוב
קולות.
ערב ההסכם הקואליציוני
שנחתם בין יהדות התורה
לליכוד שררו חילוקי דעות
בין סיעות הקואליציה הפוטנ־
ציאליות אודות חקיקת פסקת
ההתגברות שתצר את סמכויות
בג"ץ.
שר האוצר משה כחלון
סירב לקדם יוזמה זו. עם זאת,
בסיכום עם חברי הכנסת הח־
רדים הבהיר כי במידה וחוק
הגיוס המתוקן יבוטל על ידי
בג"ץ, הוא יאפשר את קידום
היוזמה האמורה. כעת מצפים
ביהדות התורה משר האוצר
לקיים הבטחתו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 14:42

גורם צבאי בכיר לשעבר אמר היום (רביעי), כי צה"ל ערוך כבר עתה לקליטת אלפי חרדים, אולם ממתין להחלטת הדרג המדיני. זאת בעקבות פסיקת בג"ץ אתמול, שהורה על ביטול הפטור מגיוס לבני ישיבות חרדיות. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, צפוי למסור את עמדתו בנושא הערב בכינוס של מפלגת ישראל ביתנו.
בשיחה עם "כאן" אמר הגורם, שמעורה בנושא, כי לצה"ל יש תוכניות שהוכנו בעבר לקליטת אלפי חיילים חרדים ביחידות נפרדות וסגורות, שיוקמו בחיל הרגלים ובפיקוד העורף. לדבריו, גם בלשכות הגיוס קיימות תוכניות היערכות לקליטת בחורי הישיבה. "הצבא יצטרך להיערך בכמה מישורים: להאיץ תוכניות לקלוט חרדים בתוך הצבא, לבדוק איך הוא משתלב בפסיקה החדשה תוך כדי יצירת איזון בין צרכיו לבין צרכי החברה החרדית, וכן להיערך למאבקים, מהומות ומעצרים".

הגורם הוסיף כי "כל מחזור גיוס של חרדים הוא כ-8,500 מועמדים. בכפייה זה לא יעבוד. בג"ץ בוחן את הדברים בעיניים משפטיות, אבל זה לא יעבוד מול החברה החרדית. צריך לייצר מצב שהצבא מכין את החברה החרדית".

אמש קבע בג"ץ בהרכב מורחב של תשעה שופטים, כי הסדר הגיוס שנקבע ב-2015 כדי להעניק פטור משירות בצה"ל לצעירים חרדים - אינו חוקתי בשל פגיעה בעיקרון שוויון. ההסדר, שהחזיק מעמד שנתיים בלבד, בוטל, והשופטים הורו לממשלה לנסח חוק חלופי בתוך שנה - אז ייכנס הביטול לתוקפו.

שמונה מתשעת שופטי ההרכב, בראשות הנשיאה היוצאת מרים נאור, פסקו כי יש לבטל את הסדר הגיוס החדש באופן מיידי. השופט נעם סולברג, שנותר בדעת מיעוט, פסק שיש לאפשר למערכת הביטחון להתארגן לקראת ביטול ההסדר. שופטי הרוב פסקו כי הסדר הגיוס פוגע בשוויון בצורה עמוקה ובאופן שפוגע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו' וטענו כי הוא כבר נכשל במבחן המידתיות.

נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, כתבה בפסק הדין כי "מרבית הפגמים דומים במהותם לפגמים שמהם סבל הסדר הגיוס הקודם שהובילו לכישלונו פעם אחר פעם במבחן הרציונלי". היא גיבתה את אמירתה בין השאר בניתוח נתוני הגיוס לפיהם עולה כי קצב הגידול בגיוס תלמידי ישיבות הואט ורחוק מלהצביע על השינוי הנדרש. "הצטברותם יחד של כל הפגמים ובמיוחד הכשל הכרוך בכך שלא נקבע כל הסדר של קבע מובילה להתמוטטות הסדר הגיוס החדש כמגדל קלפים".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 13 ספטמבר 2017, 14:50

דובבער כתב:מה שמרגיז בדברי השופטים הוא, הם בוחרים באיזה ספרי ביוגרפיה להשתמש ובאיזה לא, מעשרות ספרי הביוגרפיה על החזון איש ועל אדמור"י גור, הם מצאו איזה ספר ביוגרפיה של "דוקטור" בראון, שהוא קובע מה דעת החזו"א והרבי מגור, נראה שלדידם רק מה שהלה כותב הוא קודש ואין בלתה. אנשים הזוים.

ממש כך. רובינשטיין מצטט כמה פעמים את בראון בתור "מומחה ובר סמכא"...
ועל כך נאמר: פני הדור [של המשפח הישראלי] כפני הכלב!
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 15:08

דרעי תקף את החלטת בג''ץ: ''החליטו להחליף את השלטון''

ראשי המפלגות החרדיות התכנסו לדון בצעדיהם לאחר ביטול חוק הגיוס על ידי בג"ץ ותקפו שוב את ההחלטה. "יש כאן מסה של התערבות", אמר דרעי. ליצמן: "נביא חוק חדש שלא ניתן לבטל"

יממה לאחר הודעת בית המשפט העליון על ביטול חוק הגיוס, התכנסו היום (רביעי) ראשי המפלגות החרדיות לכינוס חירום. לאחר ישיבת הסיעה משותפת לשתי המפלגות, יהדות התורה וש"ס, ייקיימו ראשי הסיעות דרעי, ליצמן וגפני, דיון פנימי. "יש כאן מסה של התערבות, בית המשפט משנה סטטוס קוו", אמר השר דרעי.

"זה עניין ערכי של השקפת חיים ובגלל זה הציבור בוחר נציגי ציבור", תקף שר הפנים. "לא יכול להיות שבבג"ץ ישפטו על פי השקפת החיים. מישהו מנהל אותנו. אנחנו עובדים אצל שופטי בית המשפט העליון וזה לא יכול להיות. מישהו התבלבל כאן, החליטו להחליף את השלטון".

עוד אמר דרעי כי הבעיה של הפסיקה אתמול היא של כל הכנסת. "לנו יש הסכם קואליציוני וכל מי ששותף בקואליציה מחויב לו כולל כחלון וליברמן", הבהיר דרעי. "אנחנו תומכים בכל מה שהתחייבנו אליו בהסכם הקואליציוני, ואנחנו משוכנעים שכל חברי הקואליציה יצביעו בעד התיקון שנביא לחוק".

גם שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס להחלטת בג"ץ ואמר כי בכוונתם להביא חוק חדש. "בתוך החוק הזה אנחנו נכניס גם פסקת התגברות כדי שלא ניתן יהיה לבטל אותו", הבהיר. "הזהרנו את השר כחלון במו"מ הקואליציוני ואמרנו לו שאנחנו לוחצים על פסקת ההתגברות בגלל חוק גיוס בני הישיבות, והוא אמר שעל החוק הזה לא תהיה שום בעיה. הסכם קואליציוני צריך לקיים".

"הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון"

ח"כ גפני הוסיף ואמר כי מ-2002 מתנהל ויכוח בין הכנסת לבית המשפט העליון. "אף אחד שם בבג"ץ לא מבין את החשיבות של עולם התורה", טען. "הם הקדיחו את תבשילם. אף אחד מהשופטים כולל השופט רובינשטיין לא מבין מזה לומדי התורה. אנחנו נתקן את החוק והוויכוח הזה בינינו לבין בית המשפט העליון לא יכול להימשך יותר".

אתמול החליט בית המשפט העליון לקבל את העתירה נגד חוק הגיוס ולהורות על ביטולו בתוך כשנה. מדובר בתיקון לחוק שחוקקו המפלגות החרדיות בשנת 2015, תיקון שעל פי קביעת בג"ץ "בלתי מידתי ובלתי חוקתי". "כשבוחנים את הוראות ההסדר נדבך על גבי נדבך מתברר כי קיים כשל עמוק ביכולתו לממש את המטרה של צמצום משמעותי של אי השוויון בחלוקה בנטל השירות הצבאי", נכתב בהחלטת השופטים.

"בפסק הדין שניתן היום, קבעו כל השופטים כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון", נכתב בהחלטת בית המשפט. "שמונה מבין תשעת השופטים בהרכב קבעו כי הסדר הגיוס החדש נכשל כבר במבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, שעניינו ההתאמה בין ההסדרים בחוק לבין תכליתו".
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 13 ספטמבר 2017, 17:39

אני שואל שאלה עמרצית, באם יחוקקו חוק המצמצמם את סמכויות הבג"ץ, הבג"ץ לכאורה יפסול אותו מיד.
אז מי גובר בכזה מצב, יהיה פה מלחמת אזרחים בין הכנסת לבגץ?
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 17:42

בסוף זה מה שיקרה מלחמה בין הכנסת לבג"ץ, הימין ילך עם הכנסת והשמאל עם הבג"ץ.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 ספטמבר 2017, 18:18

לא ייאמן כמה חוקים הבגץ ביטל רק בשנתיים האחרונות, פשוט לקח לעצמו את השלטון בלי בחירות ללא סמכות - הבגץ הנבל הזה.

חוק הגיוס, ההכשרים, השבת, ההסדרה, המסתננים, חוק הגז, ועוד רבות אחרות, פשוט גזלנים שגנבו את השלטון מהעם, ואין פוצה פה ומצפצף.
.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 13 ספטמבר 2017, 18:21

דובבער כתב:אתה צודק עם סעיף א', אבל מי שאשם בזה הם הפלג וחבריהם בארה"ב שהעלו את הנושא על השלחן, והחכי"ם נאלצו להתגונן ולגלות הטריקים והשטיקים (כלשונך). להזכירך, כשעוד לא הי' כזו התנגדות בתוך מחננו, אכן החכי"ם שמרו על הסוד.

אני פה כתב:שטיות במיץ עגבניות, בג"ץ עלה על זה לבד, לא צריך להיות כזה גאון גדול להבין שהחוק היה צחוק.
גם החכי"ם שלנו יודעים שהבג""ץ לא טפשים והם מאוד חששו מהיום הזה, אך לא רצו לפרט השטיקיםבגלוי בשביל שהבג"ץ לא ישתמש בזה להראות שהחוק הוא צחוק.
מה שמפחיד בהחלטת בג"ץ שהוא מפורש כותב שהם לא מסתפקים "בשבבניקים", אלא רוצים לראות בחורים מן השורה מתגייסים, וזה ממש מלחמת שמד שגדולי ישראל לא יוותרו עליו כקוצו של יוד.

למי שמעורב בפרטים ויודע עד כמה חסרי אחריות הקיצונים בפלג הירושלמי ובקנאי ירושלים
שהמתינו לפסילת הבג"ץ את החוק בכליון עיניים
ודי היה להאזין אתמול לשופרות המערכה שלהם להבין את שמחתם! על סיבוכם של עשרות אלפי חרדים לזרועות הצבא!

איני יודע כיצד עלה הבג"ץ על העניין, כי עיקר הסוד שבברוד היה על 'מיהו חרדי' ואת זה נראה לי שעדיין אפשר להשתמש.

אבל ברמת העיקרון צודק ר' דובבער שכל השיטות כשירות בעיני המדוברים הנ"ל ובלבד שכולם יכירו בצדקת דרך דפיקת הראש בקיר שנוקטים הם.

ועל כך דאגתנו, מי יתן ויחזרו אלו בתשובה ויזנחו את דרך ההתנצחות והמסירה לערכאות במהרה בימינו אמן.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 00:14

יו"ר עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי פנה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר ליועץ המשפטי לממשלה ודורש ממנו להחיל את פסיקת בג"צ גם על המגזר הערבי ולכל הפחות לחייב ערבים לשרת בשירות לאומי אזרחי.

במכתב שנשלח אחר הצהריים נכתב בין היתר כי: "בית המשפט העליון פרסם אתמול פסק דין שהתקבל בהרכב של תשעה שופטים שבו ביטל בית המשפט תיקונים בחוק שירות ביטחון שבהם הסדירה הכנסת את סוגיית גיוסם לצבא של תלמידי הישיבה ש"תורתם אומנותם" והטיב לבטא את הדברים כבוד השופט עמית שקבע כי:" הנושא דנא הוא "אם כל ההפליות", שכן יכול הוא להגיע להבחנה בין דם לדם, פשוטה כמשמעה. . כך באשר לחרדים אך כך גם באשר לציבור במגזר הערבי... כל האמור בפסק דינו של בג"צ יפה גם לערבים ולח"מ לא ברור מדוע קיימת הפליה ופגיעה בעקרון השוויון באופן כזה שעשרות אלפי אזרחים ישראלים לא מוזמנים ללשכת גיוס או לכל הפחות לשרת בשירות לאומי- אזרחי, רק בגלל היותם ערבים."

בפנייתם הדגישו אנשי עוצמה יהודית כי המחוקק עצמו לא קבע שיש לפטור ערבים מלשרת בצה"ל או בשירות לאומי אזרחי ועל כן הדברים חמורים אף יותר מעניין גיוס החרדים :" בנסיבות אלה, פונה אליך מרשי כצעד ראשון לפני עתירה לבית המשפט העליון ומבקש את תגובת אדוני ולמעשה את תגובת מדינת ישראל. לטעמנו מתן דחיית שירות גורפת – ללא כל סמכות חוקית לכך - שעם השנים הופכת לפטור משירות צבאי – לעשרות אלפים המיועדים לשירות בטחון אך מטעמים של גזע מהווה פגיעה בשוויון של כל אחד מקבוצת הרוב, המחויב בשירות צבאי. יש בה הפליה ללא שוני רלוונטי המצדיק אותה. אכן, אין דבר בדתיותו של אדם שימנע ממנו שירות צבאי או לכל הפחות בשירות לאומי. רבים מחיילי צה"ל בני מיעוטים, הבחנה בין מיועדים לשירות ביטחון על בסיס השקפת עולם דתית או גזע היא הפליה ללא כל שוני רלוונטי"

המכתב נשלח גם לראש הממשלה, לשר הביטחון לרמטכ"ל ולראש אגף כוח אדם בצה"ל - אנשי עוצמה מתכוונים לעתור לבג"צ ולחייב את הערבים בשירות לאומי ושוויון בנטל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 00:15

בפינה ישב כלב (סליחה מראש מהכלב על הדימוי).

הוא פקח חצי עין והתבונן בילדים המשחקים בחצר.

כולם נזהרו שלא להתקרב אליו יתר על המידה, חוץ מילד אחד, נתי המנוזל.

אמרו לו החברים: תיזהר, אתה עלול להרגיז אותו ואז הוא ינשך...

קפץ נתי מול הכלב: הכלב נושך, הכלב נשך, הכלב ינשוך לעולם ועד!

אמרו לו: תתרחק, אל תרגיז אותו...

משך נתי בזנבו.

הזהירו אותו: כרגע הוא שקט, תן לנו להמשיך ולשחק בשקט.

הפגין נתי: הכלב נושך, הכלב נשך, הכלב ינשוך לעולם ועד!

לבסוף הוא נשך.

צעקו לנתי: אתה רואה, הנה, הזהרנו אותך...

ענה נתי: אתם לא מתביישים? אני זה שטענתי כל הזמן שהוא נושך. ועכשיו כשהוא נושך אתם מאשימים... אותי??? לפחות תודו בזה שטעיתם, לפחות תשתקו ותתביישו בזה שהטעיתם כל הזמן את כולם! הגיע הזמן שתצטרפו אליי, אחרי שהתברר שאני היחיד שצדקתי!

הגיע לשם בעל הכלב הערל וצעק: זה לא הכלב!!! זה אתם שכל הזמן טענתם שהוא לא ינשוך והראיתם לו שאתם פחדנים. אם כולכם הייתם מושכים לכלב בזנב, הוא היה ממשיך לשבת בשלווה בפינה! האחריות כולה נופלת על הילדים הפשרנים!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 14 ספטמבר 2017, 00:28

רק את הקטע האחרון עם בעל הכלב הערל לא הבנתי מה הנמשל?
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 00:30

רבותי שבוע בדיוק לפני ראש השנה! זה לא הזמן לעלבונות וכו'.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אוי » 14 ספטמבר 2017, 00:54

אין שום גזרות שמד, הכל זה בולשיט,מה שהיה עד עכשיו,ימשיך להיות,ומי שרוצה ללמוד תורה יכול לגשת ללשכת הגיוס,ולקבל דיחוי,ויש באמת קהילות שרוכבים על האגנ'דה של הדבר הזה
אוי

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 01:08

החרדים הולכים לאכול הרבה קש עם ליברמן:

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הערב (רביעי) במהלך הרמת כוסית של חברי מפלגתו "ישראל ביתנו" לקראת השנה החדשה, להחלטת בג"צ על פסילת התיקון לחוק הגיוס. לדבריו, תנועתו תדרוש "גיוס לכולם" ותילחם על כך מיד לאחר החגים, אז צפוי הנושא לעלות לסדר היום הציבורי בעוצמה.

לדברי ליברמן: "כל מי שמגיע לגיל 18 חייב להתגייס. אנחנו לא נלחמים נגד חרדים ולא נגד בית המשפט העליון, אנחנו משתדלים לגשת לבעיה לפי השכל הישר. בארצות הברית אלפים מפגינים מול הבית הלבן ולא מבינים למה חיילים אמריקנים צריכים למות בג'ונגל בדרום מזרח אסיה, ומצד שני האנשים חדורי הכרה ומוטיבציה, מגובשים, והם בסופו של דבר מנצחים. הפרמטר שמנחה אותנו ללא ספק הוא זה הקרוי החוסן הלאומי".

"אנחנו מדברים בהחלט על שירות לכול", הוסיף ליברמן. "אנחנו מדברים על שירות לכולם, שאין יותר סוג א', סוג ב'. כל צעיר שמגיע לגיל 18 או לשירות צבאי או לשירות לאומי, זה לא יכול להיות אחרת. ואני מדבר גם על היהודים, גם על המוסלמים וגם על הנוצרים. אני לא מבין למה חרדי לא יכול לשרת בצבא. אם הוא לא רוצה בצבא - אז בשירות לאומי. יש פה מספיק אתגרים לכולם בכל תחום".

"אני לא מתכוון להכניס לכלא אף אחד" הדגיש שר הביטחון. "אם אנחנו רוצים להיות יעילים ואפקטיבים ולאו דווקא את הסרבנים להפוך לגיבורים, צריך לעשות את זה בחוכמה. אני יכול לרשום לכל אחד מהם רישום פלילי, אני יכול לדרוש מהמדינה לא לסבסד אף אחד מהם בשום מלגה. אני לא חייב לסבסד, לא אוניברסיטה ולא ישיבה ולא מכינה ולא מכללה שהיא מקבלת סרבני שירות".

"אם אותו בחור ירצה בסופו של דבר ללמוד באוניברסיטה - הוא ישלם שכר לימוד מלא והמדינה לא תסבסד אותו. יש פה מכשירים אפקטיביים להסביר למסרבים לשרת שיש לזה מחירים וזה חל על כולם. אנחנו נדרוש גיוס לכולם, גם לחרדים וגם לאחרים, גם לנוצרים וגם למוסלמים. זו התפיסה שלנו ומעולם לא הסתרנו אותה. שאף אחד לא ידבר שאי אפשר לצפות מערבים שהם ישרתו בצבא הגנה לישראל או בשירות לאומי. אפשר ועוד איך אפשר, ואנחנו נדרוש את זה. אחרי החגים הנושא הזה ייכנס להילוך גבוה, נילחם על העמדה שלנו".

כזכור, לפני כשנתיים אישרה הכנסת את התיקון לחוק הגיוס, אותו דרשו במפלגות החרדיות. אמש קבעו שמונה מתוך תשעה שופטי בג"צ כי התיקון אינו חוקתי, פוגע בשיוויון וכי דינו להתבטל. מי שסבר בדעת מיעוט כי יש לדחות את העתירה נגד התיקון הוא השופט נעם סולברג, שטען כי טרם בשלה העת להכריע אם ההסדר אינו חוקתי. משמעות הפסיקה, היא שבשנה הקרובה תצטרך הממשלה להעביר חוק חדש בנושא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 09:34

אוי כתב:אין שום גזרות שמד, הכל זה בולשיט,מה שהיה עד עכשיו,ימשיך להיות,ומי שרוצה ללמוד תורה יכול לגשת ללשכת הגיוס,ולקבל דיחוי,ויש באמת קהילות שרוכבים על האגנ'דה של הדבר הזה

זה כל עוד החק הקיים מתקיים.
בעוד שנה אם לא יחקקו חדש,כל החרדים יהפכו בשניה לפליליסטים
אתה בונה על זה,שחרדים בכל מקרה יהיו בקואליציה,אך יש גם תסריט אחר,כשכחלון וליברמן יסרבו לשתף פעולה גם במחיר של הליכה לבחירות.הקואליציה תיפול ואחרי הבחירות תקום קואליציה ללא חרדים ובינתיים שנה עוברת וחק חדש אין.מה תגיד אז?
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 09:52

ואל תחשוב שהרשעים כל כך טפשים,שכשחק גיוס ח"ו יחול על חרדים,הם מיד יסתערו על בני ברק כדי לעצור ולהוביל לכלא הצבאי את כל הסרבנים.מה שהם יעשו זה ליצור פחד ובילבול בקרב החרדים,לקחת טיפה טיפה,שאף משפחה חרדית שיש לה בבית ילד בגיל גיוס לא תוכל לחיות בשקט ושלוה,שכל משפחה כזאת תחיה בפחד תמידי שאולי הלילה יבואו לעצור את הילד שלהם ולהוביל אותו לכלא כאחרון הפושעים,שבחורים ואברכים לא יכלו להתרכז בלימודם כשחרב הגיוס מונחת על צווארם ובכל רגע על פי חק יש אפשרות שייעצרו,שכל המוסדות יהפכו בין לילה לכאלו שהם מחוץ לחוק,שלא מגיע להם גרוש,כי הם מחפים על "עבריינים" שלא מצייתים לחק.כל הציבור יהפוך לנרדף בצורה הקשה ביותר על גבול יכולת בכלל להמצא בשטח המדינה הזאת.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 10:15

ליברמן הוא שר הבטחון בזכות החרדים,כי הרי נכנס לקואליציה כשהיא הייתה כבר קיימת.אילו 13 ח"כים חרדים היו מסרבים להצביע בכנסת על אישור מינויו לשר בטחון הוא לא היה מתמנה.
פעם ראשונה בהסטוריה של המדינה שבן אדם עם 5 מנדטים ועוד ללא שום עבר בטחוני התמנה לתפקיד השני בחשיבותו בממשלה.
וזה "הכרת הטוב" של הברנש הזה.חצוף ברמות וגם מושחת,שגרעין המצביעים שלו אלו גוים רוסים שונאי ישראל.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אוי » 14 ספטמבר 2017, 10:34

gilonot כתב:
אוי כתב:אין שום גזרות שמד, הכל זה בולשיט,מה שהיה עד עכשיו,ימשיך להיות,ומי שרוצה ללמוד תורה יכול לגשת ללשכת הגיוס,ולקבל דיחוי,ויש באמת קהילות שרוכבים על האגנ'דה של הדבר הזה

זה כל עוד החק הקיים מתקיים.
בעוד שנה אם לא יחקקו חדש,כל החרדים יהפכו בשניה לפליליסטים
אתה בונה על זה,שחרדים בכל מקרה יהיו בקואליציה,אך יש גם תסריט אחר,כשכחלון וליברמן יסרבו לשתף פעולה גם במחיר של הליכה לבחירות.הקואליציה תיפול ואחרי הבחירות תקום קואליציה ללא חרדים ובינתיים שנה עוברת וחק חדש אין.מה תגיד אז?

נו באמת די להפחדות,מאז קום המדינה בג'ץ פוסל והכנסת מחוקקת,וגם בתקופת לפיד היה חוק שהוא חוקק כשהיינו באופזיציה ולא קרה כלום,
ותאמין לי שאם החכי'ם החרדים לא ירוצו כמו שפנים לחוקק חוק חדש, יהיה אנרכיה במדינה והצבא עצמו ירוץ על ארבע לפוליטקאים שיוחקקו חוק
אין ממה לפחד.ומי שמפחד שיקח כדור הרגעה ויראה שלא יקרה כלום
אוי

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 11:00

על איזה אנרכיה אתה מדבר? אצלם יש רוב וכח וכל הכלים החוקיים לרדוף אותנו-צבא,משטרה,בתי הכלא,בתי משפט,ואנחנו מיעוט נרדף.להבדיל גם לפני השואה רבים חשבו שמטורף לא יעיז לממש עשירית ממה שהיה מצהיר שנים רבות.צריך להיות מוכן לכל תרחיש,כי מבחינת החק והיכולת יש להם את כל הכלים להפוך את חייו של יהודי חרדי בא"י לבלתי נסבלים.
כבר כתבתי שהם לא עד כדי כך טפשים שהם יתקפו מיד חזיתית.לא ולא,הם פשוט יצרו מצב שיהודי חרדי במדינה הזאת יהפוך לחצי לגיטימי על עצם קיומו ושהוא יחיה בפחד ולחץ תמידי.
לגבי חוק לפיד לא קרה כלום כי מבחינת הזמנים בו הוא לא הספיק להגיע לכדי מימושו וחוקקו חוק חדש שביטל אותו.עכשיו ביטלו גם את זה ואם בעוד שנה אין משהו מוכן במקומו אז התרחיש שתיארתי ריאלי וזה נורא ואיום.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אוי » 14 ספטמבר 2017, 11:14

gilonot כתב:על איזה אנרכיה אתה מדבר? אצלם יש רוב וכח וכל הכלים החוקיים לרדוף אותנו-צבא,משטרה,בתי הכלא,בתי משפט,ואנחנו מיעוט נרדף.להבדיל גם לפני השואה רבים חשבו שמטורף לא יעיז לממש עשירית ממה שהיה מצהיר שנים רבות.צריך להיות מוכן לכל תרחיש,כי מבחינת החק והיכולת יש להם את כל הכלים להפוך את חייו של יהודי חרדי בא"י לבלתי נסבלים.
כבר כתבתי שהם לא עד כדי כך טפשים שהם יתקפו מיד חזיתית.לא ולא,הם פשוט יצרו מצב שיהודי חרדי במדינה הזאת יהפוך לחצי לגיטימי על עצם קיומו ושהוא יחיה בפחד ולחץ תמידי.
לגבי חוק לפיד לא קרה כלום כי מבחינת הזמנים בו הוא לא הספיק להגיע לכדי מימושו וחוקקו חוק חדש שביטל אותו.עכשיו ביטלו גם את זה ואם בעוד שנה אין משהו מוכן במקומו אז התרחיש שתיארתי ריאלי וזה נורא ואיום.
אם כל הכבוד כעת זה לא אותו הדבר של מה שקרה לפני השואה, ואין השוואה בכלל למה שהנאצים בגרמניה ,והפולנים בפולניה, והאוקראיניים באוקראנייה,והליטאים בליטא, והרומנים ברומניה,עשו ליהודים לפני השואה,וכל מי שמשווה כמדומני שצריך ללמוד עוד קצת פרק בהיסטורייה.ועכשיו לגופו של עניין,אין ספק שכל ההפחדות האלו זה פפוליזם זול וסערת רגשות, של כל מיני קהילות שייגמרו אם הם לא יפחידו את הציבור שלהם, אחרת כל האידולאגייה שלהם תמחק.וכבר ידוע שאתמול באחד מהקווים של איזה קהילה מסויימת,השמיעו אתמול,לאחר היוודע ביטול החוק,ניגונים של שמחת תורה,וזה לא צחוק. וכולם מבינים איזה קהילה..........
אוי

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 11:34

איפה ראית השוואה? לא השוותי,אלא הבאתי כדוגמא שלא צריך להתיחס בזילזול ובהנף יד לכוונות של אלו שכוונותיהם נראות בעיניך מופרכות ובלתי מציאותיות,כי זה ח"ו עלול להתקיים כשיש לצד שכנגד כל כלים חוקתיים ומשאבי אנוש שמוכנים לבצע.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 14 ספטמבר 2017, 11:41

החשש העיקרי זה תקציבי הישיבות.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 ספטמבר 2017, 11:47

זעיר שם כתב:החשש העיקרי זה תקציבי הישיבות.

לא רק
אם יחליטו ללכת למלחמה נגד חרדים הדבר יביא שכל בחור יהיה לו רישום פלילי ולא יוכל לעשות כלום החל מרשיון נהיגה ועבודה ויציאה לחו"ל ועוד ועוד
אבל ביננו זה לא יקרה כי המדינה אינה רוצה במלחמה כזאת בכלל
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 11:58

אתה מתחיל לדבר בסיסמאות כשאין לך תשובות לעניין.אם יש איזה חוק במדינה כלשהו,אכזרי ככל שיהיה,אז יש זכות לרשויות אכיפת החוק,במקרה שלנו משטרה ומשטרה צבאית לאכוף אותו.
אלו לא הפחדות אלא מציאות שנובעת מחוק גיוס חובה שחל על כל אזרחי המדינה,חוץ מערבים שצבא פוטר אותם ללא חוק מיוחד לגביהם משיקוליו שלו,וכשיש כלים חוקיים לאכוף ורצון של השלטונות הכל ישים.גם כשגירשו מגוש קטיף,היו רבים שטענו שזה לא יקרה כי זה לא ישים וכו,אך המציאות הוכיחה אחרת.אין לך שום ערבות שלוכדי המשתמטים צמהמשטרה הצבאית לא ידפקו בדלת שלך לקרוב שלך או לשכן שלך,בהעדר חוק אחר שמסדיר את מעמדך אתה יכול לסמוך רק על הנס שלך זה לא יקרה והם ידלגו עליך.
אתה מוזמן לפרט באיזה דרך תצליח למנוע ממשטרה צבאית לעצור "משתמט" מבחינתם כשלפי חוק יש להם זכות לעצור אותו והם יבצעו את הפקודה לגבי כל אחד אם יקבלו אותה.ובינתיים בן אדם שמיועד לגיוס וכל משפחתו יחיו בפחד וחוסר וודאות?
מה יקרה לכל חילוני,או כל חרדי שלא הסדיר את מעמדו, אם הוא יתעלם מצוי התיצבות?יבואו ויעצרו אותו מתוקף חוק שרות בטחון חובה שמתקיים במדינה השזאת.אז על סמך מה אתה חושב שזה לא יכול לקרות לכל חרדי בגיל הגיוס בהעדר חוק אחר שיסדיר את אפשרותו החוקית לא לשרת?
נערך לאחרונה על ידי gilonot בתאריך 14 ספטמבר 2017, 12:01, נערך פעם אחת בסך הכל.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:01

דווקא בליברמן יש תקוה (כמו שהיה בעבר) כי הוא מתנגד לחוק האנטישמי שרודף רק את הציבור החרדי. הוא דורש גיוס חובה גם לערבים, וזה לא יעבור בשום מקום.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:04

אולי הם רוצים להרוויח שבחורי ישיבות לא יהיה זכות בחירה ואז הסכנה הדמוגרפית תעלם...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:04

מהסתה לאיומים: "אם יחוקק חוק חדש -נציף את הרחובות"
בנימין ברגרכ״ג באלול תשע״ז08:17
חוק הגיוסיאיר לפידיש עתידתגובה אחת
יו"ר 'יש עתיד' מחריף את הטון נגד לומדי התורה ומאתגר את ליברמן: "בתור ראש מפלגה של ציבור שמתגייס באחוזים גבוהים ומתנגד לכפיה דתית, הוא צריך להודיע שיהיה חוק גיוס אמיתי עוד במושב הכנסת הקרוב או שלא תהיה ממשלה"
סערת חוק הגיוס: יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, מחריף את הטון נגד ציבור לומדי התורה ומאיים: "אם יהיה ניסיון לחוקק חוק עוקף בג"ץ – נציף את הרחובות". כזכור, מיד לאחר פסילת חוק הגיוס ע"י בג"ץ כינס לפיד מסיבת עיתונאים שבה חזר על סיסמאותיו המפלגות מהעבר אותן זנח בשנתיים האחרונות בניסיון לקרוץ לחרדים.

כעת, בראיון ל'ידיעות אחרונות' הוא מחריף את ההתבטאויות ואומר: "החרדים לפחות מאמינים במשהו. נתניהו והשרים הודיעו מראש שהם לא מאמינים בכלום, הם פשוט רוצים לשמור על הקואליציה. עכשיו או שהם יצטרכו לחוקק חוק דומה לשלנו, או שהממשלה תיפול". לדבריו, "אם יהיה ניסיון לחוק עוקף בג"ץ – נציף את הרחובות".

בהמשך הראיון מנסה לפיד לחשק את ליברמן כדי לגרום לו שלא "להיכנע" לדרישות החרדים: "לליברמן יש עכשיו מבחן. הוא צריך להודיע שיהיה חוק גיוס אמיתי עוד במושב הכנסת הקרוב על פי עקרונות החוק המקורי שהעברנו, או שלא תהיה ממשלה. הוא שר הביטחון, ראש מפלגה שמייצגת את הציבור הרוסי שמתגייס באחוזים גבוהים ומתנגד לכפייה דתית. יש לו מחויבות לחיילי צה"ל ולגיוס לצה"ל, הכדור בידיים שלו. הוא צריך להגיד – 'לא אתן את ידי לשום חוק שהוא עוד פעם עבודה בעיניים".

כזכור, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס אמש לראשונה לפסילת חוק הגיוס ע"י בג"ץ וחזר על עמדתו העויינת כלפי עולם התורה: "כל מי שמגיע לגיל 18 חייב להתגייס….אנחנו מדברים על שירות לכולם, שאין יותר סוג א', סוג ב'. כל צעיר שמגיע לגיל 18 או לשירות צבאי או לשירות לאומי, זה לא יכול להיות אחרת. ואני מדבר גם על היהודים, גם על המוסלמים וגם על הנוצרים. אני לא מבין למה חרדי לא יכול לשרת בצבא. אם הוא לא רוצה בצבא אז בשירות לאומי. יש פה מספיק אתגרים לכולם בכל תחום".

לדברי ליברמן, "אני לא מתכוון להכניס לכלא אף אחד. אם אנחנו רוצים להיות יעילים ואפקטיביים ולאו דווקא את הסרבנים להפוך לגיבורים, צריך לעשות את זה בחוכמה, על מי שיסרב ניתן להטיל רישום פלילי".

על אף הדברים הקשים, ברמה המעשית הצהיר ליברמן כי הוא נגד ההתערבות המשפטית בסוגיה וכי הוא בעד לפעול למען הגבלת כוחו של בג"ץ. "בג"ץ דן בנושאים לא לו…הגיע הזמן לבחון מחדש את חוקי היסוד! צריך שיהיה שכל ישר. המאזנים במדינה לא נכונים. זה מצב אבסורדי ובלתי סביר".

כאמור, על אף ההצהרות הקשות שלו, ברמה המעשית ליברמן מאותת לח"כים החרדים: נתמוך בכל יוזמה שעניינה הגבלת כוחו של בית המשפט העליון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:08

סערת חוק הגיוס. סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהאן, אומר כי "גם חוק הגיוס שנחקק, נחקק בגלל בג"ץ שביטל את חוק טל וגרם לחוקק חוק חדש ועכשיו גם אותו בית המשפט ביטל. הממשלה תביא חוק חדש. לא נישאר במציאות הקיימת הזו. נמצא פתרונות שיעברו גם את בג"ץ. בג,ץ לוקח אותנו אחרוה ומוריד את המוטיבציה של מי שכן רוצה להתגייס. אני חושש שמספר המתגייסים ילך ויקטן" אמר בראיון ליוני קמפינסקי בערוץ 7.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הגיב אף הוא לפסיקת בג"ץ ואמר: "זו התערבות גסה ובוטה של בג"ץ. דווקא אני כסרן במילואים וכמי שמייצג את השומרון שהוא אחד המקומות שיש בו אולי הכי הרבה קצינים ולוחמים במדינת ישראל, חושב שמי שרוצה ללמוד תורה צריך לכבד את הרצון שלו ולאפשר לו ללמוד תורה".

עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותישארו מעודכנים
לדבריו: "אנחנו צריכים לעמוד כחומה בצורה מול בג"ץ ולעצור את המהלך הזה שיותר משהוא מועיל הוא מזיק לחברה הישראלית ולמרקם המיוחד שלה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח הבוקר עם אריה דרעי והודיע כי הוא וחבריו יעמדו כחומה בצורה לצד הציבור החרדי במאבקם. לדבריו: "מדובר בהתערבות פוליטית גסה ובוטה מצד בג"ץ. כסרן במילואים וכמי שמייצג את השומרון שהוא אחד האיזורים עם הריכוז של הכי הרבה לוחמים וקצינים במדינת ישראל, בטוח שמי שרוצה ללמוד תורה צריך לכבד את הרצון שלו ולאפשר לו ללמוד תורה".

"אנחנו צריכים לעמוד כחומה בצורה מול בג"ץ ולעצור את המהלך הזה שיותר משהוא מועיל הוא מזיק לחברה הישראלית ולמרקם המיוחד שלה".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:09

מנכ"ל ישיבות ההסדר: "אין לנו אמון בבג"ץ"
משה גוטמן מנכ"ל ישיבות ההסדר: למרות שבגצ החריגו אותנו בפסיקתו, אנחנו נתייצב לצד הישיבות החרדיות, אסור ליפול לפילוג.- איו לנו אמון בבג"ץ
הדברים נאמרו לאבי מימרן במהדורה המרכזית של "קול חי"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:10

השר לשעבר אריאל אטיאס: "שופטי בג"ץ פוסקים על פי השקפת עולמם"
השר לשעבר אריאל אטיאס: שופטי בגץ פסקו ע"פ השקפת עולמם. ההוכחה לכך היא מדברי השופט סולברג שגם הוא נגד החוק אבל הוא טען שצריך לתת לחוק להוכיח את עצמו עד סוף תקופת ההסתגלות ולראות האם באמת יהיה שינוי, שאר השופטים לא קיבלו את זה, למרות שההסתגלות לחוק עדיין לא הסתיימה.
הדברים נאמרו לאבי מימרן במהדורה המרכזית "של קול חי"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:18

גם זה.לחילוני "הנאור" אין שום בעיה לצרוח כל הזמן על כסף שהולך לישיבות ויחד אם זה לגבות מסים מחרדים שכולם ילכו לצרכים של חילונים,במילים אחרות-לעשוק חרדים.זה המוסר שלהם.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:25

אבן הפינה כתב:

לא רק
אם יחליטו ללכת למלחמה נגד חרדים הדבר יביא שכל בחור יהיה לו רישום פלילי ולא יוכל לעשות כלום החל מרשיון נהיגה ועבודה ויציאה לחו"ל ועוד ועוד

ובכן הם ייטפלו ליחידים,היום הבחור ההוא שלא הגיע לצו גיוס "יזכה" לביקור של המשטרה הצבאית, ומחר האברך ההוא ,כדי לזרוע פחד ובילבול בקרב חרדים.
גם כל מה שהזכרת די כדי להבין שהם ינסו בכל הכח להפוך את כל הציבור החרדי כלא לגיטימי במדינה,שכולם עבריינים ופליליסטים.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אוי » 14 ספטמבר 2017, 12:31

gilonot כתב:
אבן הפינה כתב:

לא רק

ובכן הם ייטפלו ליחידים,היום הבחור ההוא שלא הגיע לצו גיוס "יזכה" לביקור של המשטרה הצבאית, ומחר האברך ההוא ,כדי לזרוע פחד ובילבול בקרב חרדים.
גם כל מה שהזכרת די כדי להבין שהם ינסו בכל הכח להפוך את כל הציבור החרדי כלא לגיטימי במדינה,שכולם עבריינים ופליליסטים.

כדי שאחרי שאתם עסוקים להפחיד אחד את השני,כדי שתיקחו אסיוול,לא יזיק, מבטיח.אגב גם אתם יודעים שלא יהיה כלום ושנים על גבי שנים, זה חלק מהמשחק של המדינה.
אוי

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:35

משולש כתב:אולי הם רוצים להרוויח שבחורי ישיבות לא יהיה זכות בחירה ואז הסכנה הדמוגרפית תעלם...

אי אפשר כי גם לעבריינים יש זכות בחירה,אפילו אלו היושבים בכלא.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:37

משולש כתב:דווקא בליברמן יש תקוה (כמו שהיה בעבר) כי הוא מתנגד לחוק האנטישמי שרודף רק את הציבור החרדי. הוא דורש גיוס חובה גם לערבים, וזה לא יעבור בשום מקום.

הוא מקשקש בשכל.לגבי הערבים אין שום חוק מיוחד שפוטר אותם.ליברמן,אם הוא רוצה,יכול אפילו היום לתת הוראה לשלוח להם צוי גיוס.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:39

Document-page-001 (20).jpg
Document-page-001 (20).jpg (101.62 KiB) נצפה 5565 פעמים

Document-page-002 (2).jpg
Document-page-002 (2).jpg (112.73 KiB) נצפה 5565 פעמים
.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 ספטמבר 2017, 12:44

gilonot כתב:
משולש כתב:דווקא בליברמן יש תקוה (כמו שהיה בעבר) כי הוא מתנגד לחוק האנטישמי שרודף רק את הציבור החרדי. הוא דורש גיוס חובה גם לערבים, וזה לא יעבור בשום מקום.

הוא מקשקש בשכל.לגבי הערבים אין שום חוק מיוחד שפוטר אותם.ליברמן,אם הוא רוצה,יכול אפילו היום לתת הוראה לשלוח להם צוי גיוס.

אז למה הוא לא שולח להם??? שאלה לעיון בגץ...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:48

אוי כתב:
gilonot כתב:
אבן הפינה כתב:

לא רק

כדי שאחרי שאתם עסוקים להפחיד אחד את השני,כדי שתיקחו אסיוול,לא יזיק, מבטיח.אגב גם אתם יודעים שלא יהיה כלום ושנים על גבי שנים, זה חלק מהמשחק של המדינה.

מי זה "אתם"? אתה יודע מי אני? אין לך תשובות של ממש אז אתה מתחיל לתקוף אישית? לא כתבתי שום דבר אישית נגדך או נגד איזה חלק בציבור החרדי.אני מביע את דעתי ובניגוד אליך גם מנמק.אתה מתבקש לכבד את הפורום הנ"ל ולא לרדת אישית על אנשים שאתה לא מסכים עם הנכתב על ידם.תנהל דיון בצורה מכובדת ומכבדת גם עם אתה לא מסכים עם מה שאני כותב.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אוי » 14 ספטמבר 2017, 12:52

gilonot כתב:
אוי כתב:
gilonot כתב:
אבן הפינה כתב:

לא רק

מי זה "אתם"? אתה יודע מי אני? אין לך תשובות של ממש אז אתה מתחיל לתקוף אישית? לא כתבתי שום דבר אישית נגדך או נגד איזה חלק בציבור החרדי.אני מביע את דעתי ובניגוד אליך גם מנמק.אתה מתבקש לכבד את הפורום הנ"ל ולא לרדת אישית על אנשים שאתה לא מסכים עם הנכתב על ידם.תנהל דיון בצורה מכובדת ומכבדת גם עם אתה לא מסכים עם מה שאני כותב.
עמך הסליחה אם נפגעת,לא התכוונתי באישי ועל תיקח ללב,אבל בכל אופן נימקתי בצורה מאוד ברורה את דעתי ואתה מוזמן לקרוא שוב פעם,פשוטאין לי כוח לכתוב עוד פעם.
אוי

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 12:57

משולש כתב:
gilonot כתב:

אז למה הוא לא שולח להם??? שאלה לעיון בגץ...

הרי אתה הבאת ,שבן ארי מתכוון לעשות את זה.זה כמובן לא יעזר-תסמוך על הרשעים בבגץ שהם ימצאו כל מני תירוצים למה אי שרות חרדים זה אי שוויון,אבל אותו דבר לגבי הערבים זה בסדר.מהם אתה מצפה לאיזה צדק?אילו היו הוגנים הרי היו מבינים ופוסקים שלא רק לומדי התורה אלא כל יהודי חרדי לא מתאים מתוקף אורח חייו והשקפתו לשרת בצבא חילוני ובכלל אי אפשר לערבב חרדים ואחרים ביחד באיזה מסגרת בכפיה.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 13:34

בסוף יוחלט שבחור שלא מתגייס יפסיקו לתקצב אותו בישיבה ובכולל, והנדיבים מאמריקה יצטרכו להזרים לפה מאות מיליונים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 13:48

אם כך צריך להכריז על מרד מיסים,כי זה לא הוגן שיהודי חרדי צריך לממן דרך מסיו את החינוך החילוני ויחד עם זאת לממן מכסו הפרטי את חינוך ילדיו.אם הם לא רוצים להחזיר כסף של האזרח החרדי,אז שלא יקחו גם את המיסים ממנו,שהם ילכו רק לצרכים פנים חרדיים.
רק במח חילוני שונא ומסית המצב כזה של עושק מאות אלפים לאור היום נקרא צדק.
לתבוע אותם בבתי המשפט הבינלאומיים על פגיעה בזכויות אזרח הבסיסיות.
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 13:50

מעל גיל 18 המדינה לא מחוייבת ע"פ חוק לממן אף אחד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 13:58

כמה כסף,למשל,המדינה משקיעה,במימון ערבים באונברסטאות,בזמן שבני גילם החילונים חייבים ללכת לצבא? כמה כסף המדינה משקיעה ב"הפליה מתקנת" של ערבים שלא תורמים לה דבר,על חשבון אלו שגם עושים צבא וגם משלמים מיסים גבוהים?
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי gilonot » 14 ספטמבר 2017, 14:02

אני פה כתב:בסוף יוחלט שבחור שלא מתגייס יפסיקו לתקצב אותו בישיבה ובכולל, והנדיבים מאמריקה יצטרכו להזרים לפה מאות מיליונים.

והמדינה עוד תטיל על מליונים האלו מיסים.
צדק חילוני כפר אמרנו.....
gilonot

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 ספטמבר 2017, 14:58

יש לי הרגשה שבסופו של דבר נוח למדינה לשלם לישיבות והכוללים כמה מאות שקלים בחודש, במקום לשלם לעשרות אלפים שיפלטו מהישיבות דמי אבטלה או הבטחת הכנסה שיעלה להם הרבה יותר.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־42 אורחים