! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 02:42

כאילו שליברמן ייבהל מהעצרת.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 02:51

בא נגיד שכל גדולי ישראל מסכימים שיותר לא מתייצבים וכו', מה שיקרה זה דבר פשוט מאוד, לא יתחילו לרוץ אחרי כל בחור עריק, אלא הממשלה תחליט בהסכמת הבג"ץ שמאחר שלא שייך לגייס בכפייה, הם מפסיקים את כל התקציבים לבחורים ואברכים מגיל 18-88. מה שיקרה המחיר של תשלומי ההורים יעלו הבחורים הטובים והבינונים יישארו בישיבות, החלשים והשוליים יחפשו להם דרכים להתפרנס ואפוא הם ילכו, נחשתם נכון לצבא השמד בהסכמה מלאה שמה מלמדים אותם הנדסאות טכנאות וכו' ונותנים להם משכורת , ואז יחפשו כבר נגד מי להפגין.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 09:08

משולש כתב:ידוע שהגרא"מ שך היה עומד בתוקף שיקיימו את כל החוקים של הגיוס ככתבם וכלשונם ולא יערימו חלילה על השלטונות בשום דבר. ומי שע"פ חוק לא זכאי לדיחוי היה מזהיר את וועד הישיבות חזור והזהר שלא יתנו בשום אופן דיחוי. ושייתגייס לצבא.
ואם כן הפתרונות שועד הישיבות עשו פעם היו נגד דעת תורה.

הוא לא אמר שיתגייסו ח"ו.
המכתב הידוע של הרב שך היתה כדי ש'ועד הישיבות' לא יסתבך אח"כ עם הממשלה, אם יתפסו אותם שנותנים אישורים גם מי שלא לומד, אבל בוודאי לא היה כוונתו שצריכים לקיים את חוקי הגוים ח"ו, ואם 'ועד הישיבות' היו רואים לפעמים שאין חשש שיסתבכו, היו נותנים אישורים, ואין זה נגד דעת תורה, ופשוט.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 09:19

אני פה כתב:בא נגיד שכל גדולי ישראל מסכימים שיותר לא מתייצבים וכו', מה שיקרה זה דבר פשוט מאוד, לא יתחילו לרוץ אחרי כל בחור עריק, אלא הממשלה תחליט בהסכמת הבג"ץ שמאחר שלא שייך לגייס בכפייה, הם מפסיקים את כל התקציבים לבחורים ואברכים מגיל 18-88. מה שיקרה המחיר של תשלומי ההורים יעלו הבחורים הטובים והבינונים יישארו בישיבות, החלשים והשוליים יחפשו להם דרכים להתפרנס ואפוא הם ילכו, נחשתם נכון לצבא השמד בהסכמה מלאה שמה מלמדים אותם הנדסאות טכנאות וכו' ונותנים להם משכורת , ואז יחפשו כבר נגד מי להפגין.

האם חסר איפה לעבוד? ואיפה עובדים כל הרבבות האברכים ובעלי בתים שאינם לומדים בישיבה ובכוללים?
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 יוני 2017, 11:51

נחמן כתב:
אני פה כתב:בא נגיד שכל גדולי ישראל מסכימים שיותר לא מתייצבים וכו', מה שיקרה זה דבר פשוט מאוד, לא יתחילו לרוץ אחרי כל בחור עריק, אלא הממשלה תחליט בהסכמת הבג"ץ שמאחר שלא שייך לגייס בכפייה, הם מפסיקים את כל התקציבים לבחורים ואברכים מגיל 18-88. מה שיקרה המחיר של תשלומי ההורים יעלו הבחורים הטובים והבינונים יישארו בישיבות, החלשים והשוליים יחפשו להם דרכים להתפרנס ואפוא הם ילכו, נחשתם נכון לצבא השמד בהסכמה מלאה שמה מלמדים אותם הנדסאות טכנאות וכו' ונותנים להם משכורת , ואז יחפשו כבר נגד מי להפגין.

האם חסר איפה לעבוד? ואיפה עובדים כל הרבבות האברכים ובעלי בתים שאינם לומדים בישיבה ובכוללים?

משלמים טוב , אז יהיה הרבה שילכו שם.
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 08 יוני 2017, 12:10

נחמן כתב:

סופסוף נתגלה הבעיה האמיתית של בני חו"ל
הם אינם רוצים עוד לשלם ל'בטלנים' שיושבים ולומדים בארץ...
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 12:16

נחמן כתב:

אני מדבר על השוליים בעיקר מבני ספרד שאצלם במשפחה הצבא הוא לא כ"כ טרף כי האבא והדוד שירתו שם, ואז אף אחד לא יהיה איכפת לו. בבת ים אשדוד חולון נתיבות וכו' לא צועקים עליהם חרד"ק.
להוי ידוע! יותר מחמשים אחוז מבני הישיבות בכלל הם מאחינו הספרדים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 12:45

פרסום ראשון: שלושה ימים לעצרת נגד "גזירת הגיוס" בארה"ב, משגר האדמו"ר מסקולען, מחשובי ומזקני האדמו"רים בארה"ב, מכתב מיוחד לחברי בד"ץ 'העדה החרדית', בו הוא מבהיר להם כי לא יערוך בביתו כינוס בנושא העצרת, מפאת חולשתו, זאת לאחר שכבר סירב בימים האחרונים לחתום על קול קורא לבוא ולהשתתף בעצרת.

המכתב, הוא למעשה, מכתב תגובה, למכתב ששלחו חברי 'העדה החרדית' לרבי מסקולען, לאחר שהתבקשו ממארגני העצרת המשתייכים לסאטמר מהרז"ל, ללחוץ על האדמו"ר שיערוך כינוס בנושא הגיוס בביתו, האדמו"ר השיב להם, כי לאור חולשתו הוא לא יכול לעת עתה לערוך כינוס כזה בביתו.

לפניכם הנוסח המלא בפרסום ראשון ב'בחדרי חרדים':

יום ג' לסדר בהעלותך את הנרות וכו' וכה תעשה להם לטהרם וגו', י"ב סיון תשע"ז, ברוקלין יצ"ו

בימי שבעה לתשלומים ברכת שלומים, עם ברכת אריכות ימים ושנים טובים, דשנים ורעננים מרובים, לבעלי תריסין, אבירי הרועים, להם עוז וגדולה, התפארת והתהלה, ה"ה כ"ק הגאון האדיר הרב ר' משה שטערנבוך שליט"א ראב"ד העדה החרדית בירושלים עיה"ק ת"ו, ואתו עמו כבוד הרבנים הגאונים הצדיקים חברי הביד"צ שליט"א, ועל צבאם כ"ק ידיד נפשי עוז, הגאון הצדיק הרב ר' יצחק טובי' ווייס שליט"א גאב"ד ירושלים עיה"ק תובב"א.

חיים ברכה ושלו'

אחרי דרוש שלו' כבוד תורתם שליט"א, כראוי ליראי ה' ולחושבי שמו, הנה מכתב קדשם הגיעני, בו מעלתם מביעים צערם ודאגתם אודות גזירת הגיוס שח"ו עומדת לצאת לפועל בארה"ק, ותעמיד ח"ו את קיום העולם התורה והישיבות בסכנה, היל"ת, וכאשר עומדים לערוך אסיפת מחאה גדולה מבקשים מעלת כתה"ר ממני לאסוף אסיפה בביתי וכו' האמנם מה אעשה, אשר לעת זקנותי ובמצב של חולשה גדולה ל"ע, מה כוחי ומה אייחל, ולצערי הרב לע"ע אינני רואה אפשרות לזה, השי"ת ירחם עלי בתוך ח"י ויחזקינו לעבודתו יתברך שמו בתוב"י, ואת מעלת כבוד קדושת תורתם הקדושה הסליחה.

אבל בוודאי למען כבוד תורתם, ולמען כבוד ירושלים, זכור בל נשכח, כאב צר הבאים לעבור, פיהם לסכור, ועת לעשות לה' הוא, ואין לחשות וחובה מוטלת עלינו לפעול ולהפעיל למען כבוד התורה וקיומה, ולהאבק על הצלת כל נפש מישראל, אפילו כאילו הנראים כנחשלים במחנה כי כל א' מישראל עולם מלא הוא, ואין לנו שיור רק התורה הזאת, להתאמץ בכל עוז להעמיד בעבורם מוסדות התורה לפי מצבם ודרגתם, להצילם ולקרבם תחת כנפי השכינה, ולהכניסם לחדרי התורה והישיבות, ובזה להצילם בל ירדו באר שחת, ולא יפלו ח"ו ברשת של מינות וכפירה הפרוסה לפניהם, ובל יפלו ח"ו במחנה צבאותם אשר באי' לא ישובון ח"ו.

בהמשך מכתבו מתייחס האדמו"ר, ברמזים עבים לפעילותו של 'ועד הישיבות' והעסקנים החרדים העוסקים בהצלת בחורי הישיבות מרדת שחת אל תוככי הצבא, ופועלים שבחורי הישיבות לא ישבו במעצר אם הסתבכו, וכך כותב "ובוודאי שחוב מוטל עלינו לחזק בגוף ובממון את העושים והמעשים להציל ולחלץ את כל אותם שנסתבכו ונפלו ברשת הגיוס, לעשות מה שבכוחנו להצילם ולחלצם מיד החפשים המסיתים והמדיחים, ולהעמידם בקרן אורה, לסדרם ולהחזירם בין כותלי בית המדרש".

האדמו"ר מסיים "והשי"ת יאריך ימי מעלת כבוד תורתכם הקדושה, ותזכו לעמוד על משמר קדושת עם ישראל, מתוך בריאות השלימות והמתמדת באריכת ימים ושנים טובים דשנים ורעננים, אורך ימים ושנות חיים ושלו' יוסף ה' לרועי ישראל הנאמנים".

"ובזכות הצלת נפשות ישראל לקרבם לה' ולתורתו נזכה בקרוב שיערה ה' רוח טהרה ממרום, ויקיים הבטחתו ע"י נביאו (זכרי' יג, ב) ואת רוח הטומאה אעביר מן הארץ (ישעי' יא, ט) לא ירעו ולא ישחיתי בכל הר קדשי כי מאלה הארץ דעה את ה' וכו' במחיית עמלק וביאת משיח צדקינו בגאולתינו ופדות נפשנו ובנין בית מקדשינו ותפארתנו בב"א".

מארגני העצרת שכמובן הופתעו מהמכתב, פרסמו אותו אך הבליטו חלקים מהמכתב בצורה מסוימת, כך שייראה שכביכול מדובר במכתב תמיכה בעצרת, ואכן המכתב יכול להתפרש כתמיכה עקרונית בעצרת, אך ללא קריאה להשתתפות בה וללא ביטוי הסכמה עם עצם קיומה.

החידוש במכתב, הוא סירובו של האדמו"ר לערוך כינוס בנושא בביתו, זאת לאחר שבעבר, כל עצרת ומחאה שהתארגנה בארה"ב, עברה דרך אסיפה בביתו של האדמו"ר מסקולען הנחשב לאחד האדמו"רים המשפיעים בארה"ב.

כפי שסוקר בהרחבה ב'בחדרי חרדים' בימים האחרונים, התנהל קרב בלימה חובק עולם כנגד העצרת שנתפסה כהתרסה כנגד גדולי ישראל בארץ ישראל. במסגרת המאמצים שצלחו, השיבו גדולי ישראל במכתבים נדירים בהם הם כותבים כי כל נושא חוק הגיוס מתנהל על דעתם וכי אין להאמין לשקרים שמפיצים בנושא, "שיקרא לא קאי, קושטא קאי" (השקר אינו מתקיים, האמת מתקיימת") סיימו גדולי ישראל את מכתבם.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 13:23

אני פה כתב:בהמשך מכתבו מתייחס האדמו"ר, ברמזים עבים לפעילותו של 'ועד הישיבות' והעסקנים החרדים העוסקים בהצלת בחורי הישיבות מרדת שחת אל תוככי הצבא, ופועלים שבחורי הישיבות לא ישבו במעצר אם הסתבכו, וכך כותב "ובוודאי שחוב מוטל עלינו לחזק בגוף ובממון את העושים והמעשים להציל ולחלץ את כל אותם שנסתבכו ונפלו ברשת הגיוס, לעשות מה שבכוחנו להצילם ולחלצם מיד החפשים המסיתים והמדיחים, ולהעמידם בקרן אורה, לסדרם ולהחזירם בין כותלי בית המדרש"

לצים!

אם התכוון לחזק משהו בגוף 'ובממון', הוא התכוון להעסקנים בלתי-מפלגתיים העוסקים יומם ולילה להציל בחורי ישראל מרדת שחת, מרכז הצלה, מרכז עזרה וייעוץ, איגוד בני תורה ספרדים וכו'
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 13:25

חשיפה: כשהגאון ר' דב לנדו בעצמו פנה לועד הישיבות בטענה שיש סיבוכים בצבא, ובבקשה לעזור לאברך משה קשאני בוגר ישיבת זכרון. סיפורו של אברך שעבר דירה, נשלל ממנו מעמד בן הישיבה, רבנים - כולל הגאון ר' דב לנדו שהינו חבר ועד הישיבות הוצרכו לכתוב מכתב תמיכה ארוך למען האברך, אך ללא הועיל. הסיפור המלא. ♦ ההקלטה: משה גפני מודה: אין לי דרך לעזור לבן הישיבה משה קשאני ♦ אז יש בעיות או אין? יש צוות מיוחד שפותר את כל הבעיות או לא?? שיקרא לא קאי!!

סיפור של בחור שהסתבך. הגאון רבי דב לנדו פונה בתחינה לועד הישיבות שיעזרו. הם לא עוזרים.

חשיפה: כשהגאון ר' דב לנדו בעצמו פנה לועד הישיבות בטענה שיש סיבוכים בצבא, ובבקשה לעזור לאברך משה קשאני בוגר ישיבת זכרון, ומה הייתה התוצאה?

היום מנסים לומר שאין כלום. העיקר שחלילה ר' שמואל לא יהיה צודק. הלא היה מכתב בשנת תשמ"ט שגרם לסכסוך מתמשך, ואיך אפשר לשכוח. אז העובדות כבר לא משנות, הגזירות גם לא מעניינות, העיקר שר' שמואל לא יהיה צודק. וזה לא פרשנות, זה מידיעה ברורה ועדויות קשות שאין כאן המקום לחושפם, בנתיים.

לפני קצת יותר מחצי שנה בסך הכל, וירא תשע"ז, פנו רבני סלבודקא וקהילת גריינימן, ובראשם הגאון ר' דב לנדו שליט"א, לועד הישיבות במכתב על אברך בן עליה שהצבא רודף אותו

המכתב שנכתב על ידי הגאון ר' צבי פרידמן מרבני קהילת גריינימן בזכרון, בנו של ר' יעקב פרידמן מתפרח, הוא פונה לועד הישיבות על אברך מתמיד ובן עליה מנועריו, שעקב מעבר דירה הצבא שלל ממנו את מעמד בן הישיבה וכעת הוא בצרה צרורה, ומבקש מועד הישיבות שיעזרו לו. אל המכתב מצטרף עוד מרבני הקהילה, הגאון רבי יוסף חיים בן דב, ועליהם מוסיף מכתב הגאון ר' דב לנדו בקשה שחובה לעזור לאברך. כל המכתב כתוב בכתב ידי הרבנים שליט"א. תגובת ועד הישיבות ומשה גפני לאברך שהתייצב הייתה: אין לנו איך לעזור לך

הסיפור המצמרר המלא, על אותו האברך בוגר ישיבת הגר"ח גריינימן – זיכרון יעקב, שהתייצב כפי דעת מנהיגי דגל התורה, אך חי בפחד ונמלט חודשים רבים מהמשטרה הצבאית עקב הסתבכות מוזרה עם הצבא – כפי שקורה למאות ואלפים. ועד הישיבות ומשה גפני הודיעו לו: אין לנו איך לעזור לך

שמו של האבר הוא משה קשאני וחודשים רבים הוא נמלט ונעדר מביתו. הוא חושש ומפחד מהמשטרה הצבאית הדולקת בעקבותיו. את לילותיו הוא עושה בבתי קרובי משפחתו וחברים בבני ברק ובשאר ערי הארץ.

הסיפור שלו הוא כמו עוד מאות סיפורים הדומים לו. אלא שהמקרה הזה התפרסם מסיבות אחרות. משה גפני הודה במפורש: אני לא יכול לעזור!!

אותו אברך, בן עליה ועובד את ד', לא זכה להימנות על ציבור המבינים בעם. הוא עשה כהוראת מנהיגי דגל התורה. הוא התייצב. הוא הגיש טפסים. אלא שלאחר החתונה הוא עבר מספר דירות ולא עדכן את צה"ל בכתובת החדשה בכל פעם, ומאז הוא מוגדר כעריק.

בשיחה עמו הוא מספר: "למדתי בישיבה קטנה וגדולה בזכרון יעקב, ותמיד הגשתי דיחויים לצה"ל, גם אחרי החתונה. כהוראת רבותי. מאז החתונה עברתי שלושה דירות, ולא עדכנתי את צה"ל בכתובת החדשה של הבית השני שאליו עברתי, מאחר ולא ידעתי שצריך לעדכן. בחודש אב תשע"ד נקבע לי תאריך גיוס ומאז אני נחשב משתמט. אמרתי לצה"ל שלא נשלחו אלי כלל צווים, ואף בדקתי בדירה הקודמת האם נשלחו לשם הצווים, והתברר שלא. אך למרות טענותיי בצה"ל החליטו להוריד לי את מעמד בן ישיבה".

לדברי קשאני, "לפני כשנתיים כשהחלו גזירות הגיוס, בצה"ל איתרו אותי טלפונית וזימנו אותי לבדיקות, הלכתי במועד שנקבע לי לבדיקות, אך לא חתמתי על הצו כהוראת הרבנים. ולהפתעתי לאחר תקופה קיבלתי בדואר הודעה כי אני מחויל. פניתי לעסקנים שינסו לעזור לי, אך שום פעילות לא צלחה. לא התייחסתי לצו החיול שנשלח אלי, כי חשבתי שיש הרבה אברכים ובחורי ישיבות, שלמרות צו החיול שנשלח אליהם צה"ל לא באים אליהם. ההשערה שלי החזיקה שנתיים, אלא שבחודש אב האחרון תשע"ו באו אלי משטרה צבאית לבית וחיפשו אחרי, יום אחרי יום, למרבה המזל לא הייתי בבית והם לא מצאו אותי. אך מאז איני בבית מחשש שאתפס".

הוא מוסיף ואומר: "חיי אינם חיים בשלושת החודשים האחרונים. אני נאלץ לישון בלילות בבתי קרובי משפחתי וחברים בבני ברק ובשאר ערי הארץ. ובכל יום שאני לא ישן בביתי אני מתרוצץ בבוקר לעזור לאשה ולשלושת ילדיי, במקביל לכולל. בחג סוכות האחרון נאלצתי לישון כל יום בסוכה של בן משפחה אחר, פשוט כמו בגלות, זה כפרת עוונות. אני לא מאחל לשום אדם לעבור את מה שעברתי, בלי לראות את הילדים והאשה מספר ימים ולנדוד מבית לבית״.

בהקלטה שפורסמה אז, נשמע משה גפני אומר: אני יודע מהסיפור הזה, ואני פועל לעזור לו, אני לא יודע איך הוא הגיע למצב של להיות עריק. אני לא מצליח לבינתיים, אבל ממשיך לעבוד ולנסות לעזור לו. מאחר והוא עריק כמה שנים". כמו"כ משה גפני נשאל למה לשטרן הוא כן הצליח לעזור. התשובה שלו מצחיקה מאוד.

ומי כן עוזר לו?? קשאני מספר: "כעת עסקנים בחסידות תולדות אהרון עוזרים לי להסדיר את מעמדי כבן ישיבה שוב, בתקווה שהכל יבוא על מקומו בשלום".

לפני שנקריא את המכתב המלא, נציין שלמרות המכתב, דבר שהוא חידוש בפני עצמו ששלושה רבנים צריכים לכתוב מכתב כזה ארוך לועד הישיבות, ועד הישיבות לא עזרו כלום, והאברך נאלץ לנוס על נפשו מספר חודשים מאימת הצבא והמעצר. סופו של סיפור העצוב, שהאברך הוצרך לעבור כמה שלבים, שבסופו הוא זכה לקבל פטור נפשי מהצבא. וד"ל.

אבל הכל בסדר. אין בעיות. זה כבר שבעים שנה ככה. כמה אפשר לזרות חול בעיניים??? האם מישהו יכול להמציא מכתב אחד, אחד, שהיה צריך לשלוח לועד הישיבות כדי לעזור לבחור או אברך מתמיד שעבר דירה? נולדנו היום? מתי היו דברים כאלה. וזה רק דוגמא אחת מתוך אלפי סיבוכים. והגאון ר' דב לנדו, הוא עצמו כותב וחותם בבקשה לועד הישיבות שיעזרו לאברך, אז איך אפשר לקשקש עכשיו שהכל בסדר והיה בסדר ויהיה בסדר? לא הגענו?
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 13:28

ההודעה החצופה המזלזלת בשנים מגדולי ראשי הישיבות נמחקה!
נערך לאחרונה על ידי קטןודל בתאריך 08 יוני 2017, 13:33, נערך פעם אחת בסך הכל.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 13:30

מאמרו של הגאון הגדול ר' אהרן שכטר שליט"א

המאמר המסעיר שכתב ופרסם הגאון הגדול רבי אהרן שכטר שהחלה את רעידת האדמה בארצות הברית ופתיחת העיניים, בתרגום מאנגלית לעברית.
זעקה מדם לבו של מרן הגאון הגדול משיירי כנסת הגדולה ומזקני ראשי הישיבות דאמריקה, ראש ישיבת רבינו חיים ברלין וחבר מועצגה"ת הגאון הישיש רבי אהרן שכטר שליט"א, על הסכנה המרחפת על עולם התורה והישיבות בארץ ישראל כתוצאה מחוק-הגיוס לצבא-השמד, ועל שתיקתה של העיתונות החרדית אל מול תהליך הרה-אסון זה שהינו חמור בהרבה מהסכנה הנשקפת מפצצת-האטום האיראנית.
מאמר זה אשר פורסם בימים אלו באנגלית בעיתון היהודי בברוקלין FJJ, עורר גלים עצומים בקרב יהודים חרדים המתוודעים והולכים לתדהמתם לאסון הממשמש ובא על עתידו של עולם התורה והיהדות החרדית בארץ הקודש. הנה המאמר

קטסטרופה בספירה לאחור
ידוע לכל כי ארץ ישראל נמצאת במצב של סיכון קיומי מתמיד: החיים בצלה של פצצה גרעינית איראנית המתפתחת ונבנית, כשהם מוקפים באויבים מושבעים החמושים היטב מבודדים מקהילת העמים בעולם, כל זאת עושה את מצבם של אחינו בני ישראל הנמצאים בארצנו הקדושה מסוכן ביותר. איום קיומי זה על השרדותם הינו דבר אשר לצערנו כולנו מודעים אליו.
אך עם זאת, ישנו משבר נוסף המתפתח שם, אשר מעטים, אם בכלל, יש מאיתנו שמודעים לו. איום קיומי עצום על עמנו בכללות ועל היישוב בארץ-ישראל בפרט, אשר מעלה את הסכנה הנשקפת מהאויבים המבקשים את חורבנו של הישוב לרמות בלתי נתפסות.
במילים פשוטות, הסכנה שאנו מדברים עליה היא הסכנה העצומה לקהילה הפורחת של ישיבות ובני ישיבות, עולם שהתפתח במהירות עצומה מקצה ארץ ישראל ועד קציה לארכה ולרחבה שיפגע קשות – ולא, לא מדובר בשנת 2040, ואף לא בעוד עשור שנים, אלא בתוך שנים ספורות הקהילה הגדולה ביותר, הקבוצה החיונית בעולם של לומדי-התורה בארץ הקודש תעבור צימצום דרסטי. עולם הישיבות כפי שאנו מכירים אותו – יחד עם הקהילה החרדית אשר בה הוא הוא הלב הפועם – יחדלו להיראות כפי שהם נראים כיום.
לא, אין זו גוזמה. זוהי עובדה שאינה ניתנת לערעור, המצמררת מעבר לכל תיאור אפשרי במילים.
הקטעים הבאים יציגו את מצב העניינים בארץ ישראל לגבי גיוס בני הישיבות לצבא הישראלי, תוך התבססות על ידע ממקור ראשון, מחקר מעמיק ותיעוד רב מסמכים. מעט מאד ממידע זה, אם בכלל, ידוע או נידון בפומבי בתוך קהילת התורה האמריקנית – עד כה.

מי שרוצה להתמודד עם העובדות הפשוטות והניתנות-להוכחה-בקלות הללו, מוזמן לגשת ולספק ראיות נגדיות להפרכת מה שנכתב כאן. בטוחים אנו שהתיאור שלנו על המציאות המחרידה יעמוד בפני כל ביקורת.
על פי הצעת החוק הישראלית התקפה כיום, נדרשת הממשלה להציב לעצמה יעד לגייס אלפי צעירים חרדים לשירות צבאי מידי שנה ולהפעיל פעילויות שונות אשר מיועדות להשגת מטרה זו, כשזה כולל שימוש בסוכנים ממשלתיים מוסווים מתוך הקהילה החרדית, אנשים מקצועיים שעברו הכשרה מיטבית, שמטרתם לשכנע בני ישיבה להתגייס לצבא.
כיום כל בני הישיבות פטורים מן השירות, בתנאי שיפעלו בהתאם לנהלים ודברים נוספים שנקבעו בכדי שיהיו זכאים לפטור. יצוין כי על פי החוק הנוכחי רוב בני הישיבות מקדישים זמן קצר למדי לצורך הבטחת הפטור שלהם: הם יכולים להופיע בקבוצות בלשכות הגיוס, לבלות זמן מינימלי בבדיקות גופניות ולקבל מיידית את אישורי-הפטור הנדרשים.
אבל הנה הסיפור האמיתי שאינו מסופר: אלפי בני ישיבות, בפרט אלה הפגיעים מסיבות שונות, אם מפני שהם לומדים בישיבות לא-גדולות או הפחות ידועות, או אם בגלל שיש להם רקע מיוחד, כמו בני ישיבה ספרדים בעלי רקע חרדי חלש יותר וכן בעלי תשובה – מהווים מטרה ממוקדת על ידי הצבא ומחלקות ממשלתיות אחרות למאמצי גיוס אינטנסיביים.
רבים מבני הישיבות הללו נאסרו בשל אי עמידתם המלאה בכל פרטי הפרטים שבתהליך הפטור הביורוקרטי, למרות מאמציהם הנאמנים לעשות זאת. רבים אחרים נשארים חופשיים אך חיים בפחד מתמיד מתפיסתם ושפיטתם לכלא הצבאי.
עם זאת, מספר רב של בני תורה אלה אינם נמצאים בכלא צבאי וגם לא מתחבאים. לא יאומן ככל שזה ישמע, הם כיום משרתים בצבא הישראלי. למרות היותם לחלוטין "בני ישיבה" באופן ברור, הם הושלכו מתוך תלמודם בבית המדרש והובלו בכוח לגיוסם לצה"ל בשל כך שלא עמדו בדרישות החוק לקבלת הפטור. גיוסם מאפשר לצבא למלא את המכסות השנתיות והיעדים של אלפי חרדים הנדרשים על ידי חוק הגיוס הישראלי.
הבסיס לחיולם של רבים מבני ישיבות אלה הוא בכך שהם אינם עומדים בדרישות הטכניות של "בן בישיבה" כהגדרתה בחוק. לדוגמה:
בחור אינו יכול להיות זכאי לפטור כבן ישיבה אלא אם כן הוא לומד בישיבה גדולה שיש בה לפחות 25 תלמידים המוגדרים "בני ישיבה", כלומר לפחות בני שמונה עשרה.
בחור שהרוויח כסף מתעסוקה, גם אם זה היה סכום שהרויח בבין הזמנים או בבין הסדרים לא יוכל להיות זכאי לפטור כבן-ישיבה. על פי זה למשל, בחור שהרוויח משכורת זעומה במהלך חופשת החג בכדי לסייע בהוצאות משפחתו הדלה יאלץ להתגייס לשירות צבאי.
רק תלמידי הישיבות המוכרות רשמית זכאים לפטור; אך זה למעלה משנה ישיבות חדשות שהוקמו לא נוספו לרשימת הישיבות המוכרות, ותלמידי המוסדות הללו אינם פטורי-גיוס.

על פי כללים חדשים שעומדים להנהיג: 1) בחור בשנה האחרונה שלו בישיבה קטנה (המושג המקביל של "מתיבתא" באמריקה), אשר יהיה אחד הראשונים בקבוצת כיתתו להגיע לגיל גיוס של שמונה עשרה, לא יהיה זכאי לפטור משום שהישיבה שלו אינה מונה את המספר המינימלי של בני ישיבה כמתואר לעיל; כמו כן 2) בחורים הלומדים בישיבות שאינן מקבלות מימון של ממשלת ישראל לא יהיו זכאים לפטור מחובת ההתגייסות.
הצבא נמצא כעת בתהליך של הקמת מערכת בקרה מתוחכמת אשר לפיה, מתוך הפרה בוטה וחסרת תקדים של האוטונומיה הדתית של הישיבות, היא תתחיל להתערב באופן ישיר באותם מוסדות בכדי לאכוף את הצעת החוק.
פניות ועתירות לאנשים ולארגונים בבקשה להשתמש בעוצמתם הפוליטית בכדי לסייע למספר הרב של בני תורה הנמצאים במצוקה נואשת, אם בצבא, בכלא או תוך הסתתרות מן השלטונות, העלו חרס במקרים רבים.
כל מה שתואר עד לנקודה זו משקף את המצב העכשווי, מצב שהוא מטריד ביותר. הצבא הישראלי מתייחס אליו כאל "תקופת הסתגלות", תקופה זמנית ביותר שנועדה לאפשר לקהילה החרדית להסתגל למציאות הקרובה המאיימת הרבה יותר. בשנת 2020, השלב הבא של הצעת החוק ייכנס לתוקף, ולפיו מה שהיו בעבר מטרות גיוס בלתי-מחוייבות בכל שנה יהפכו להיות מכסות-חובה שנתיות של מספר צעירים חרדים הנדרש להיכנס לצבא, כמו כן רמות היעדים גם הם יעלו.
ואז, בשנת 2023, החוק המספק פטור לבני-ישיבה מגיע לסיומו המלא. בני הישיבה היחידים שימשיכו להשתחרר משירות צבאי יהיו אלה שמעל גיל 24, הזכאים לפטור קבוע. ועם זאת, מספר רב של בני ישיבות שיגיעו לגיל גיוס בכל שנה, בהיקף משוער של כ-7,000 תלמידים בשנה, יגויסו בכפיה. זה אכן מבהיל על הרעיון לדמיין גיוס המוני של בני תורה בארץ ישראל, אבל זו המציאות העגומה המתקרבת.
הבה נדבר בפשטות: העולם מתבונן בשתיקה אל מול מאמציהם של הרשעים האיראנים הרוצים להרוס את היהודים, מתקדמים בבניית הפצצה; לפי כל החישובים, הם אולי עשור במרחק של השגת מטרה שטנית זו. אבל עוד הרבה לפני נקודת-זמן זאת – למעשה בעוד שש שנים בלבד, אם המצב הנוכחי יימשך – העולם המפואר של הישיבות העולות על גדותיהן וגדושות בצעירים וזקנים, תלמידי חכמים העוסקים ללא הרף בעומק ורוחב התורה, פשוט לא יהיו קיימים עוד בצורה שהם קיימים היום. ועם זאת מקור ההגנה היחיד והגדול ביותר כנגד פצצה זו וכנגד כל האיומים האחרים שאנו עומדים בפניהם – הלימוד האינטנסיבי בהתמדה של אלפי בני תורה – יפגע בצורה קשה.
בפסקאות הקודמות נחשפת לאירועים ועובדות אשר ככל הנראה אינך מודע אליהם; אשר באופן מוזר אף אחד לא מדבר עליהם, ואשר כלי התקשורת הרבים שלנו שותקים באופן בלתי מוסבר. גם לך יש את הברירה: אתה יכול להפוך את הדף ולהפנות את תשומת לבך לעניינים אחרים.
או שלא.
נערך לאחרונה על ידי קטןודל בתאריך 08 יוני 2017, 13:32, נערך פעם אחת בסך הכל.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 13:31

אתה כ"כ עצוב מהסיפור, כמה פרקי תהילים אמרת על האברך המסכן הזה?

תפסיקו לנצל כל סיפור כאוב לצרכים פוליטים.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 יוני 2017, 13:43

יאיר!!
איפה אתה???????????
בלי קשר לתוכן הטפשי והרדוד שקטן ודל מעלה כאן ממיילים שמוציאים העצניקים הצבועים המחוצפים השקרנים והההזויים
יש שם זלזול מבחיל ומחפיר בגדולי ישראל אשר כביכול...
מבקשים להסיר את ההודעות הקודמות במהירות ,למען טהרת וניקיון הפורום
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 13:52

הלוואי כל עם ישראל בארץ ובארה"ב על עסקניו ורבניו היו נאבקים על כל נפש של בחור או אברך שנפל ומסתובב ברחוב המשוקץ או גולש ברשת האינטרנט הפרוצה או הלך לאקדמיה ומוצאים לכל אחד פרנסה כשרה ושידוך טוב, כולם נהיים פתאום "קנאים" כשזה נוגע לפוליטיקה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 13:59

גיוס: הדים רבים והתעוררות נרחבת בכל שדרות המגזר החרדי לכינוס האדיר 'עת לדבר' שהתקיים בשבוע שעבר לצורך מאבק בגיוס בני ישיבות, ונגד נסיון ההשתקה והטיוח שנועדו במטרה לשנות פני היהדות החרדית. * הגאון רבי יעקב כהן שליט"א, חתנו של נשיא מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שלום כהן שליט"א: "מי זה אותו מנגלה שמחליט שפלוני ילך לימין ואלמוני ילך לשמאל, איך גוזרים על נשמות?" - "מנסים לחולל איזה נורמה כאילו קול השם בכוחו, כאילו התורה צריכה להינתן רק לאנשים מסוימים שחוננו בכוחות מיוחדים, רק לבחורים העידית שבעידית, וכל מי שקשה לו או בלשונם חלש קצת, מיד דינו לאבדון חס ושלום, מיד משליכים אותו למלתעות השמד"
- גדולי התורה בארצות הברית במכתבם: "ונתעורר עוד שלא פורסם בעיתונים ובין בני הישיבות שידעו להזהר מהמוקשים ולדעת מהו הסכנה הרוחנית הכרוכה בגיוס ולא רואין התנהגות של שעת הסכנה בשעת הסכנה גדולה הזאת ולא מעוררים על כלום".
- ראש ישיבת סלבודקא הגאון הגדול רבי משה הלל הירש שליט"א: הממשלה והצבא מעוניינים לפתות בחורי ישיבות שיבואו לצבא, אלפי בחורים שהתייצבו הסתבכו עם הצבא, כל ראש ישיבה חייב לדבר אצלו בישיבה נגד הפיתויים, עדיף ללכת לכלא מאשר ללכת לצבא. * את הדברים אמר ראש הישיבה לשליחים מטעם הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א שנכנסו למעונו.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 14:02

פך שמן כתב:יאיר!!
איפה אתה???????????
בלי קשר לתוכן הטפשי והרדוד שקטן ודל מעלה כאן ממיילים שמוציאים העצניקים הצבועים המחוצפים השקרנים והההזויים

זאת נקרא: סתימת פיות!

אם מותר ל'משולש' ודעימי' להביא הדעות של צד אחד, מותר ל'קטןודל' להביא הדעות של הצד השני. (כמובן שאינני מתכון ח"ו לדברי זלזול על גדולי ישראל מא' משני הצדדים ח"ו, אבל הדעות מותר להביא).
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 14:12

מפתיע: להשתתף בהפגנה - הספרדים סובלים
הגאון רבי ציון בוארון קורא להשתתף בעצרת הגיוס בארצות הברית: "זה מה שיכול להשפיע. בפרט שפה הספרדים בחורי הישיבות, הם סובלים יותר מהכל"
איציק מן יום רביעי י"ג סיון תשע"ז 23:51 07/06/2017

מפתיע: הגאון רבי ציון בוארון, מהרבנים הבולטים בציבור הספרדי קורא להשתתף ב'עצרת הגיוס' בארצות הברית, כך לפי הקלטה מדבריו שהגיעה לידי 'בחדרי חרדים'.

בשבועות האחרונים מתנהל עימות באשר לעצרת נגד חוק הגיוס המאורגנת בארה"ב. בשל כך פנה אברך לרב בוארון, לשמוע את דעתו. הרב ענה: "צריך להשתתף. פה לא רק שהרבנים לא עושים שום דבר - כאן השוטרים מכים ועושים שמות בחרדים ומתגרים בהם. אך כמובן שיהיה באופן חוקי לא לעשות התפרעויות".

התלמיד הקשה שיש כמה עסקנים שטוענים שזה נגד גדולי ישראל. הרב בוארון הגיב: "המצב נורא וזה לא נגד גדולי ישראל, אלא זה נגד המצב שהוא ממש קשה.

"לצערינו", המשיך הרב וטען, "זה המצב שהוא בלתי נסבל. ואי אפשר לתאר מה שהולך כאן וצריך לחדש את ההתנגדות. את ההפגנות שמה. כי זה מה שיכול להשפיע. בפרט", סיים הרב, "פה הספרדים בחורי הישיבות הם סובלים יותר מהכל".

יצויין כי הרב בוארון סיפר בעבר, שבאים אליו כמעט כל יום סיפורים אודות בחורי ישיבה ספרדים שהסתבכו עם הצבא.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:44

נחמן כתב:
אני פה כתב:אני לא מבין מה הולך פה במקום שכולם יריבו אם יש גזירת הגיוס או לא שיתאחדו כולם להקים מוסדות קירוב וחיזוק לכל הנשמות התועות שלא יפלו ברשת הצבא והשמד.

ומי ימלא המכסה יעדי הגיוס שעליו הוסכם וחתמו המפלגות החרדיות?

אני לא מבין, אתה בעצמך כבר טענת פה כמה פעמים שלמעלה מ-6000 'חרדים' משרתים בצבא, אז המכסות כבר הושלמו פלוס פלוס, ומה יש עכשיו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:45

אני פה כתב:גם אני זוכר שהייתי לפני 20 שנה כמה שעות עם חיילות בלשכת הגיוס במבחנים וכו' וזה השפיע עלי מאוד לרעה מבחי' רגשית ורוחנית.

עד היום זה משפיע עליך ??
כשבניך יילכו להתייצב שמה, תגיד להם להוריד את המשקפיים, כמו שעושים רוב הבחורים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:46

zeevi כתב:
כתבן כתב:בשעתו כשאני הגעתי לגיל גיוס, התייצבנו כל אחד בתאריך שנקבע לו ביחד עם שאר חילונים וחילוניות, עברנו בדיקות רפואיות ומבחנים שונים,(הודרכנו בישיבה, שזכותנו לדרוש שהבדיקות שכוללות מגע יעשו ע"י גבר, בהרבה מקרים היה צורך לריב על זה, אצלי אמרו שאין כרגע חייל שיעשה זאת וכשהתעקשתי קבעו לי זימון למועד אחר, שבו באתי במיוחד רק לבדיקת דם.) ורק אח"כ קבלנו דיחוי. ואף אחד לא העלה בדעתו לא להתייצב, כולל כל הקנאים.
כיום המצב הרבה יותר טוב. מתייצבים במרוכז בימים שמיועדים לישיבות, בלי חיילות, ובלי בדיקות ומבחנים, ההחלטה שלא להתייצב בצו ראשון היא רשעות של עסקנים שעושים זאת כי לא קיבלו הכרה וייצוג, ומביאים בחורים תמימים להסתכן במעצרים ובחיול.

רציתי באמת לשאול, האם בכל הקהילות זה הנוהל? שמתייצבים כולם במרוכז?
מהי ההוראה לדוג' בבעלזא, באיאן, קרלין, באבוב, מודז'יץ, אלכסנדר, תו"א, תוא"י, דושינסקיא, סערט ויז'ניץ, נדבורנה, ביאלא וכו' וכו'.

בחלק מאלו עושים פטור ואכמ"ל וד"ל...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:48

משולש כתב:
zeevi כתב:
כתבן כתב:
zeevi כתב:
אני מקווה שאני לא חשוד בעיניכם כאחד ששייך לפלג הירושלמי...

בטח שאתה מרמאי הפלג. או מהסאטמרים שמפחדים להישאר מאחור, שחס וחלילה לא יהיו אחרים יותר "קנאים" מהם.
הרי אין בעולם אחד שנלקח מספסלי הישיבה לצבא, גם אתה יודע זאת, ובכל זאת אתה ממציא שקרים, אז לא תהיה מהפלג.

נו, אז אתה תכתוב שאני ממציא שקרים, ואני אכתוב שאלו עובדות קיימות.
כל מי שיש לו חבר / מכר, שלומד / עובד (מג"ש, מזכיר וכדו') בישיבה שאין בה מספר בחורים הנדרשים, שישאל אותו מה המצב...

ולא, אני לא שייך לא להפלג, לא לסאטמאר ולא שום חוג קנאי...

יצאתי לבדיקה קלה האם ר' zeevi שייך לחוגי הפלג או לא. למרבה הפתעתי היה נראה שלא, וזאת למרות שבראש שלי היה שהוא כן. (היה הודעה אחת לפני שנה שבה הוא מספר על חבר שיש לו פחות מ 25 חייבי דיחוי והוא סובל וועד הישיבות לא מתייחסים אליו וכו')
עד שקלטתי שיש ניק בשם "זאבי" (בעברית) והוא עצניק שרוף על הסכין. כל אחד יכול לעקוב אחרי הודעותיו ולראות את זה.
כעת נשאר רק לדעת האם zeevi וזאבי הם שני ניקים של אדם אחד או שזה שני אנשים שונים. ר' יאיר, חושבני שזה גילוי נאות מינימלי שצריכים לדעת אותו, אם ניק "מתחפש" לניטראלי ע"י פתיחת ניק חדש זה דבר שצריכים לדעת.

וח"ו לא הכרעתי, רק ביקשתי מההנהלה לבדוק ולומר לי אם כן או לא...

מחילה, אבל למיטב ידיעתי גם זאבי בעברית וגם זאבי באנגלית אינם לא קנאים ולא עצניקים.
זאבי בעברית הוא למיטב ידיעתי חסיד ערלוי.
תעשה חיפוש על זה...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:49

אנכי הקטן כתב:שמישהו יסביר לי, מה הפחד הנורא מהעצרת? מה זה כבר יכול לגרום? בארה"ב כל שני וחמישי יש הפגנות של סאטמאר נגד המדינה.

כמו"כ הענין עם מהר"א לכאורה יותר חמור, כי הוא מתכנן לדחות את העצרת כדי לגבש קהל יותר גדול, וכשהוא רוצה יש לו את הכח הלניע מהלכים הרבה יותר מאחיו הצעיר.

קהילת מהר"א לא מתכנן לדחות את העצרת בכדי לגבש קהל גדול יותר, הוא רוצה פשוט למוסס את זה ומבלי להישאר מאחור...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:51

משולש כתב:
אנכי הקטן כתב:שמישהו יסביר לי, מה הפחד הנורא מהעצרת? מה זה כבר יכול לגרום? בארה"ב כל שני וחמישי יש הפגנות של סאטמאר נגד המדינה.

כמו"כ הענין עם מהר"א לכאורה יותר חמור, כי הוא מתכנן לדחות את העצרת כדי לגבש קהל יותר גדול, וכשהוא רוצה יש לו את הכח הלניע מהלכים הרבה יותר מאחיו הצעיר.

כנראה היה הבעיה עם החוגים שחוץ לסאטמר.
מהר"א יש לו בעיה עקרונית עם הפלג הציוני שיש לו נציגים בעיריות (ואף סגן ראש עיר שמעודד גיוס חרדים בעיריית ירושלים) ואף ניסו להתמודד בכנסת, וגם מבקשים (עד היום) שיתנו לכרמל מקום ברשימה לכנסת המינים, ועוד יותר חמור שהורו להצביע למפלגת יחד שהיא ציונית מוצהרת ביחד עם הר' דב ליאור וברוך מרזל. וגם תמכו במועמד הציוני הר' אריאל לרבנות ירושלים, (ובראש העיר החילוני שבא לניחום אבלים אצל הגר"ש אוירבך לפני שבועיים שלושה), וכל הקנאות המזויפת שלהם זה כיסוי ל"מי בראש". (לא יודע איך מהרז"ל מסתדר עם כל הנ"ל).

בקיצור: מהר"א טוען שהם אינם קנאים והם בדיוק כמו אלו מדגל התורה, ואפילו יותר גרועים, שהם צבועים כלשונו.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:51

הנודד כתב:
אני פה כתב:גם החזון איש אמר שבחור שלא ממלא אחר החוקים הוא "רודף" של עולם התורה. ידוע גם שעד מנחם בגין בהסכמת החזון איש (בדיעבד) רק 400-700 בחורים היו מקבלים דיחוי.

מתי בדיוק הוא אמר את זה?

ג"א מצטרף: מקור בבקשה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 14:54

מופיע בספר "תורתו אומנותו" של הרב שלמה בניזרי מתוך דברים שאמר בשנת תשמ"ז ראש ועד הישיבות הרב טננבוים ז"ל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:55

קטןודל כתב:
אני פה כתב:בהמשך מכתבו מתייחס האדמו"ר, ברמזים עבים לפעילותו של 'ועד הישיבות' והעסקנים החרדים העוסקים בהצלת בחורי הישיבות מרדת שחת אל תוככי הצבא, ופועלים שבחורי הישיבות לא ישבו במעצר אם הסתבכו, וכך כותב "ובוודאי שחוב מוטל עלינו לחזק בגוף ובממון את העושים והמעשים להציל ולחלץ את כל אותם שנסתבכו ונפלו ברשת הגיוס, לעשות מה שבכוחנו להצילם ולחלצם מיד החפשים המסיתים והמדיחים, ולהעמידם בקרן אורה, לסדרם ולהחזירם בין כותלי בית המדרש"

לצים!

אם התכוון לחזק משהו בגוף 'ובממון', הוא התכוון להעסקנים בלתי-מפלגתיים העוסקים יומם ולילה להציל בחורי ישראל מרדת שחת, מרכז הצלה, מרכז עזרה וייעוץ, איגוד בני תורה ספרדים וכו'

בזה אני מסכים איתך, ברור שהוא התכוון על הארגונים של העה"ח והפלג.
הוא הרי לא יכתוב להעה"ח מכתב תמיכה בוועד הישיבות, יש גבול...
לא להגזים...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 14:56

אני פה כתב:מופיע בספר "תורתו אומנותו" של הרב שלמה בניזרי מתוך דברים שאמר בשנת תשמ"ז ראש ועד הישיבות הרב טננבוים ז"ל.

אהה, לזה הוא כיוון במש"כ כמה הודעות לאחמ"כ...
בפעם הבאה שיציין את זה.
תודה רבה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 15:07

אל תעשה צחוק בבקשה, זה מופיע גם בספר מעשה איש על החזון איש.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 08 יוני 2017, 15:09

אני לא עושה צחוק, אני רק אומר שאתמול הוא גם ציין לזה, רק שבאמצע, בין זה שהוא כותב את זה שעד ימי בגין וכו' עד להודעה שהוא מציין לזה השתרבבו כמה הודעות והוא כנראה לא קלט, ואף אחד לא מבין מה הוא רוצה להגיד שמה.
ועל זה מכוונת הערתי.
מובן ??
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:15

קטן ודל, ביקשתי תשובה על שאלה מאוד פשוטה: האם אתם חולקים על פטרוב אפשטיין ופורגס ששלושתם הצהירו לערוץ 2 לעיני כל העולם שאין גזירת גיוס ולא תהיה גזירת גיוס??? (ואלו היחידים מראשי הנחש שהיו באותה עת מחוץ לסורג ובריח, ובוודאי גם האחרים היו אומרים אותו דבר).

במקום לענות לעניין אתה מעתיק עוד ועוד מגילות וכתבי פלסתר שקריים.
נערך לאחרונה על ידי משולש בתאריך 08 יוני 2017, 15:19, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 15:18

איפה אתה???????????

יש מכתב חריף מהגר"ד לנדו שליט"א, שכתב בשנת תשמ"ט בענין הבחירות, ומסיים שם:

אקוה כי בעקבות הדברים הנ"ל לא יטענו נגדם טענות ידועות ברוח המוסכמות והמפורסמות. כגון: כבר הורה זקן. או, למשל: כך דעת תורה. או, אסור להתנגד אפי' בכי הוא זה לדעת גדולי הדור. או כל מיני חידושי הלכות שנתחדשו לאחרונה, וגם לא לאחרונה, בסוגית ימין שהוא שמאל ושמאל שהוא ימין וכיוצ"ב. ואם בכל זאת יטענוך, אומר רק זאת בלבד: כל אותם דברים טובים ונחמדים מוכרים לנו היטב ומאז ומתמיד. במחילה, לא היום נולדנו, ואיננו נערים וקטנים, לא מבחינת הגיל ולא מבחינת הכרתינו את הנושאים הללו לא מהיום ולא מאתמול. ובודאי ובודאי שלא עתה יאלפונו דעת ובינה בהם [וכבוד המאלפים במקומם מונח] במה שבוננו אותנו היטב היטב רבותינו הקדושים מצוקי ארץ אשר את מימיהם הנאמנים שתינו בצמאון, וממקור תורתם הנשגבה ותבונתם העמוקה והגות ליבם הטהור זכינו לשאוב כל חד לפום שיעורא דילי'. ודמותם הקדושה ואמרותיהם הנשגבות וקדושת הנהגתם הנפלאה, עוד גם כעת וכיום עומדים וניצבים כחיים לנגד עינינו, מלהיבים את רוחינו, תוססים ושוקקים בקרבינו, ומנווטים את דרך חיינו בתורה, באמונה, בקיום מצות, ובהשקפה תורנית בריאה ומלאה בהירה ויסודית. יבינו זאת כל אלה שלא זכו לכל זאת!
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:24

קטןודל כתב:

לצים!

אם הם כל כך עוזרים יומם ולילה, אז למה פטרוב הלך לחברי הכנסת שיוציאו את בנו מהכלא (והם הוציאוהו תוך שבוע) למה לא הלך לכל מרכזי ההצלה למיניהם?

(ועוד שאלה לא קשורה: למה את העצורים הספרדיים לא הוציאו תוך שבוע בעזרת חברי הכנסת כנ"ל, האם היה להם אינטרס שיהיו ספרדים בכלא כדי לעשות על גבם הפגנות והתרמות בחו"ל???)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:30

[quote="קטןודל"]חשיפה: כשהגאון ר' דב לנדו בעצמו פנה לועד הישיבות בטענה שיש סיבוכים בצבא, ובבקשה לעזור לאברך משה קשאני בוגר ישיבת זכרון. סיפורו של אברך שעבר דירה, נשלל ממנו מעמד בן הישיבה, רבנים - כולל הגאון ר' דב לנדו שהינו חבר ועד הישיבות הוצרכו לכתוב מכתב תמיכה ארוך למען האברך, אך ללא הועיל. הסיפור המלא. ♦ ההקלטה: משה גפני מודה: אין לי דרך לעזור לבן הישיבה משה קשאני ♦ אז יש בעיות או אין? יש צוות מיוחד שפותר את כל הבעיות או לא?? שיקרא לא קאי!!

[size=150]סיפור של בחור שהסתבך. הגאון רבי דב לנדו פונה בתחינה לועד הישיבות שיעזרו. הם לא עוזרים.

...
חלקם הגדול איבד מעמדו כבן ישיבה, מיעוטם נעצרו ונכלאו, ובחלק מהמקרים לא היתה אפשרות לחדש מעמדם למרות כל המאמצים.
כך זה היה כל השנים ! בלי גזירת גיוס, ובלי כל צפצוף התראה של היומונים החרדיים לרבות יתד נאמן שהיה בידי מי שהיה...
[/size]
הנה כמה ציטוטים מהאזהרות הקבועות והמודגשות ששלח ועד הישיבות, והנמצאות במסמכים המצורפים שהם מדגם קטן מהאזהרות הקבועות עשרות בשנים.

הנה ציטוט מחשוון תש''ע (הרבה לפני לידת הגזיירה היקרה)
image.png
image.png (41.21 KiB) נצפה 6908 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:34

המכתב הנ"ל נתפרסם כמה פעמים ע"י ועד הישיבות בכל הישיבות בתוספת בקשה לתלות במקום בולט.

והנה חלק ממכתב באלול תשע"א:
קבצים מצורפים
image (1).png
image (1).png (27.21 KiB) נצפה 6904 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:36

נחמן כתב:
איפה אתה???????????

יש מכתב חריף מהגר"ד לנדו שליט"א, שכתב בשנת תשמ"ט בענין הבחירות, ומסיים שם:

אקוה כי בעקבות הדברים הנ"ל לא יטענו נגדם טענות ידועות ברוח המוסכמות והמפורסמות. כגון: כבר הורה זקן. או, למשל: כך דעת תורה. או, אסור להתנגד אפי' בכי הוא זה לדעת גדולי הדור. או כל מיני חידושי הלכות שנתחדשו לאחרונה, וגם לא לאחרונה, בסוגית ימין שהוא שמאל ושמאל שהוא ימין וכיוצ"ב. ואם בכל זאת יטענוך, אומר רק זאת בלבד: כל אותם דברים טובים ונחמדים מוכרים לנו היטב ומאז ומתמיד. במחילה, לא היום נולדנו, ואיננו נערים וקטנים, לא מבחינת הגיל ולא מבחינת הכרתינו את הנושאים הללו לא מהיום ולא מאתמול. ובודאי ובודאי שלא עתה יאלפונו דעת ובינה בהם [וכבוד המאלפים במקומם מונח] במה שבוננו אותנו היטב היטב רבותינו הקדושים מצוקי ארץ אשר את מימיהם הנאמנים שתינו בצמאון, וממקור תורתם הנשגבה ותבונתם העמוקה והגות ליבם הטהור זכינו לשאוב כל חד לפום שיעורא דילי'. ודמותם הקדושה ואמרותיהם הנשגבות וקדושת הנהגתם הנפלאה, עוד גם כעת וכיום עומדים וניצבים כחיים לנגד עינינו, מלהיבים את רוחינו, תוססים ושוקקים בקרבינו, ומנווטים את דרך חיינו בתורה, באמונה, בקיום מצות, ובהשקפה תורנית בריאה ומלאה בהירה ויסודית. יבינו זאת כל אלה שלא זכו לכל זאת!

בקיצור אתה רוצה להוכיח ממכתב פרטי של הגר"ד לנדו שאין מושג של ציות לדעת תורה?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:37

מקבץ זה הוא מעט מזעיר מהאזהרות שמזהיר ועד הישיבות את בני הישיבות
וראשיהן בכל מכתב שלו כמה פעמים בשנה ומבקש ודורש להודיע וליידע.
מי שהתייצב וסידר את ענייניו כראוי ובד''כ באופן מרוכז וקל ביזמת
ועד הישיבות, לא הסתבך מעולם. ואם היו כמה בודדים כאלו הם טופלו ביעילות,
ויצאו ללא נזק.
גם לאלו שלא עמדו בחובתם והתחכמו או זלזלו, ניסה תמיד ועד הישיבות לעזור לצאת
מן הבוץ בשיתוף עם עסקנים וחברי הכנסת החרדיים, אבל למרבה הצער בחלק מן
המקרים כבר לא ניתן היה לעזור.
כך זה היה כל השנים.

כעת שנתרבו המתחכמים והמתריסים והנמנעים להתייצב בהשפעת הקנאות החדשה,
ודאי שהתרבו המסתבכים והנכלאים.

שום דבר בעיקרון לא השתנה. לא מצד הצבא ולא בועד הישיבות.
האצבע המאשימה מופנית אך ורק לקנאות החדשה שמפתה אלפים להתגרות בשלטונות הגיוס, וכאשר טיפשים רבים מסתבכים, מאבדים מעמד ו/או נכלאים,

באים הללו עושי מעשי זמרי, ומציגים עצמם באים להציל כפנחס !

אנא הפיצו ובפרט לאמריקאים, ומי שיתרגם לאנגלית ויפיץ, יבורך.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 15:39

לאחרונה ראיתי שמנהלי הפורום (איני יודע בדיוק מי, אולי קם כאן איזה "מלך חדש") ולקחו להם צד אחד בענין הגיוס וכדומה, ומוחקים ההודעות שאינו מוצא חן בעיניהם (בניגוד לחוקי הפורום), וזה נקרא "סתום פיות".

ושלא יאמרו שזה בגלל איזה זלזול בגדולי ישראל, דהלא אינם מוחקים הזלזול בגדולי ישראל מה שכותבים הצד השני.

בקשתי אחת ולתמיד, שיאמרו ברור, ש"פורום לדעת" אינו פתוח לכלל החרדים, ודינו כמו הפורומים אחרים (בחדרי, ככר השבת, וכדו'), ומי שדעותיו שונות מאגודאים וכדו' אין לו מה לחפש כאן.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:41

מרוב שאתם חיים כ"כ הרבה זמן בתוך הביצה והרפש של ביזוי ת"ח, כבר אין לכם את חוש הריח להגעל מזה.

(ושים לב שאתה מסכים שההודעות שלכם כוללות ביזוי גדולי ישראל, רק אתה מבקש שימחקו גם ביזוי של הצד השני. בבקשה תצביע על ביזוי ואני בלי נדר אחראי לבקש מהמנהלים שימחקו את זה).
נערך לאחרונה על ידי משולש בתאריך 08 יוני 2017, 15:48, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:46

אזהרות ועד הישיבות.pdf
(475.46 KiB) הורד 36 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 08 יוני 2017, 15:52

נחמן כתב:לאחרונה ראיתי שמנהלי הפורום (איני יודע בדיוק מי, אולי קם כאן איזה "מלך חדש") ולקחו להם צד אחד בענין הגיוס וכדומה, ומוחקים ההודעות שאינו מוצא חן בעיניהם (בניגוד לחוקי הפורום), וזה נקרא "סתום פיות".

ושלא יאמרו שזה בגלל איזה זלזול בגדולי ישראל, דהלא אינם מוחקים הזלזול בגדולי ישראל מה שכותבים הצד השני.

בקשתי אחת ולתמיד, שיאמרו ברור, ש"פורום לדעת" אינו פתוח לכלל החרדים, ודינו כמו הפורומים אחרים (בחדרי, ככר השבת, וכדו'), ומי שדעותיו שונות מאגודאים וכדו' אין לו מה לחפש כאן.

טוב שהקדמת רפואה למכה, כבר זמן רב לא מחקנו כאן הודעות שנכתב על ידי הצד שלכם, אבל לאחרונה הקדשתם את הסאה, ומשראיתם שההנהלה מתעלמת מרמזים עבים כפיל ששלחתם לעברם של גדולי ישראל, התחלתם לכתוב ביד רמה ובחוצפה, וכנראה ששמת לב לכך. נאלצתי כעת למחוק אחת מההודעות המחוצפות שלכם, ואני מזהיר כי כל מי שינסה לכתוב אישית כנגד גדולי ישראל הודעתו תמחק ואולי גם יחסם.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 08 יוני 2017, 15:58

לכבוד המנהל יהודה, חזק וברוך, מאמץ ידך בחום!!! אוהבים אותך כולם!! אשריך שזכית!!!
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 16:17

אתה מ"ועד" הישיבות, לכן אתה תומך במנהל?...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אלף זעירא » 08 יוני 2017, 17:37

דרמה!!! פרסום ראשון!!! מתארגנת עצרת ענק באיצטדיון טדי בירושלים על גזרת האינטרנט והאייפונים בחו''ל, ועל הפשרות שעשו שם בנושא זה בכך שהתירו אינטרנט מסונן בטענה מזרוחניקית שזה הרע במיעוטו, ובכלל, על כללות מצב הדת בארה''ב שהרבה בחורים ואנשים יורדים מהדרך. כמו כן נודע שאמש שלחו עשרה מגדולי האדמורי''ם וראשי הישיבות בארה''ק מכתב מפורט לגדולי התורה באמריקה בו הם שוטחים בפניהם את כל הטענות שהגיעו לאוזניהם ע''י עסקני האינטרנט באמריקה שמתוסכלים מכך שלא שולבו בתפקידים רשמיים בהנהגה דשם... [אחר שהתרגלו במשך הרבה שנים לשלוט ולהוביל...].
מה דעתכם?????????????????????????????????????????????????????????????????????
אלף זעירא

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 08 יוני 2017, 17:42

ועד כתב:לכבוד המנהל יהודה, חזק וברוך, מאמץ ידך בחום!!! אוהבים אותך כולם!! אשריך שזכית!!!

תודה!

לשירותכם תמיד.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 08 יוני 2017, 17:45

המבקש כתב:דרמה!!! פרסום ראשון!!! מתארגנת עצרת ענק באיצטדיון טדי בירושלים על גזרת האינטרנט והאייפונים בחו''ל, ועל הפשרות שעשו שם בנושא זה בכך שהתירו אינטרנט מסונן בטענה מזרוחניקית שזה הרע במיעוטו, ובכלל, על כללות מצב הדת בארה''ב שהרבה בחורים ואנשים יורדים מהדרך. כמו כן נודע שאמש שלחו עשרה מגדולי האדמורי''ם וראשי הישיבות בארה''ק מכתב מפורט לגדולי התורה באמריקה בו הם שוטחים בפניהם את כל הטענות שהגיעו לאוזניהם ע''י עסקני האינטרנט באמריקה שמתוסכלים מכך שלא שולבו בתפקידים רשמיים בהנהגה דשם... [אחר שהתרגלו במשך הרבה שנים לשלוט ולהוביל...].

הלואי והלואי, אם כי יש הבדל בין שני הנושאים, כי לעניות דעתי אף רב לא התיר אינטרנט פרוץ (לא לצרכי עבודה), אפילו לא לבחורים שנשרו, מה שברור שצריכים להילחם בשני המישורים.
נערך לאחרונה על ידי לעבדך באמת בתאריך 08 יוני 2017, 17:51, נערך פעם אחת בסך הכל.
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 08 יוני 2017, 17:46

המבקש כתב:דרמה!!! פרסום ראשון!!! מתארגנת עצרת ענק באיצטדיון טדי בירושלים על גזרת האינטרנט והאייפונים בחו''ל, ועל הפשרות שעשו שם בנושא זה בכך שהתירו אינטרנט מסונן בטענה מזרוחניקית שזה הרע במיעוטו, ובכלל, על כללות מצב הדת בארה''ב שהרבה בחורים ואנשים יורדים מהדרך. כמו כן נודע שאמש שלחו עשרה מגדולי האדמורי''ם וראשי הישיבות בארה''ק מכתב מפורט לגדולי התורה באמריקה בו הם שוטחים בפניהם את כל הטענות שהגיעו לאוזניהם ע''י עסקני האינטרנט באמריקה שמתוסכלים מכך שלא שולבו בתפקידים רשמיים בהנהגה דשם... [אחר שהתרגלו במשך הרבה שנים לשלוט ולהוביל...].

בחו"ל שואלים למה אין עושים עצרת הסברה בארץ ישראל על ענין מציצה בפה בארה"ב. ראש כולל אחד אמר לי שהוא רוצה לעשות אסיפת הסברה למה כולם חייבים לתת להכולל שלו, אמרתי לו שיש לעושת את זה בארץ ישראל.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי אלף זעירא » 08 יוני 2017, 17:52

גנרל תומס, אינטרנט מסונן גם כן מוגדר כרע במיעוטו, והכיצד התירו הקנאים הכי גדולים את זה, הרי ביהדות אין פשרות וויתורים???, אלא מאי? על כרחך צ''ל שהחילוק הוא שגזירת האינטרנט לא קשור לציונות ולהבדיל למאור הדור הרב שטיינמן שליט''א שהם כל כך שונאים, משא''כ גזירת הגיוס הרי הוא אשם בהכל... לא כך??????
ולעצם הענין וכי מקומות העבודה באמריקה נקיים יותר מהצבא???, למה על זה לא עושים עצרת שמונה עשרה אלף???
אלף זעירא

הודעה שלא נקראהעל ידי אלף זעירא » 08 יוני 2017, 17:54

מי יכול להביא הנה את מכתבו המפורט של הגר''ב סולובייצ'יק שהוזכר לעיל
אלף זעירא

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 17:56

אני גם שואל לתומי מה ההיתר לבחור נציגים באמריקה שהם נוצרים עובדי ע"ז ועוברים על כל מצוות בני נח. למה רק פה בארץ אסור לבחור? האם נתניהו או פרוש יותר רשעים מהילרי קלינטון שכידוע תומכת בכל חוקי התועבה הגרועים ביותר?... אשמח לקבל תשובה אמיתית.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 08 יוני 2017, 17:57

המבקש כתב:גנרל תומס, אינטרנט מסונן גם כן מוגדר כרע במיעוטו, והכיצד התירו הקנאים הכי גדולים את זה, הרי ביהדות אין פשרות וויתורים???, אלא מאי? על כרחך צ''ל שהחילוק הוא שגזירת האינטרנט לא קשור לציונות ולהבדיל למאור הדור הרב שטיינמן שליט''א שהם כל כך שונאים, משא''כ גזירת הגיוס הרי הוא אשם בהכל... לא כך??????
ולעצם הענין וכי מקומות העבודה באמריקה נקיים יותר מהצבא???, למה על זה לא עושים עצרת שמונה עשרה אלף???

צודק בכל מילה.
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 18:13

אני פה כתב:אני גם שואל לתומי מה ההיתר לבחור נציגים באמריקה שהם נוצרים עובדי ע"ז ועוברים על כל מצוות בני נח. למה רק פה בארץ אסור לבחור? האם נתניהו או פרוש יותר רשעים מהילרי קלינטון שכידוע תומכת בכל חוקי התועבה הגרועים ביותר?... אשמח לקבל תשובה אמיתית.

אין חילוק אצלך בין אנשים מזרע ישראל פורקי עול תורה ומצות, לבין גוים?

במח"כ, קושי' מעיקרא ליתא.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 יוני 2017, 18:18

לא אין חילוק, הגויים גם חייבים בעריות וכו' כמו יהודים, תסתכל בתורה כמה התורה הקפידה על סדום ועמורה ועל מעשה כנען, חוץ מזה שהרפורמים שהם פורקי עול מצוות שותפים אמיצים לקלינטון ולמפלגתה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 08 יוני 2017, 18:19

גוי שעובר על שבע מצוות בני נח, חמור בדיוק כמו חילוני שלא שומר תורה ומצוות, לא?
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי RUSHL » 08 יוני 2017, 18:30

yehuda כתב:
ועד כתב:לכבוד המנהל יהודה, חזק וברוך, מאמץ ידך בחום!!! אוהבים אותך כולם!! אשריך שזכית!!!

תודה!

לשירותכם תמיד.

אכן כולנו מצטרפים חייבים לקחת את הענינים לידיים
כלל לחיים!!! תמיד להיות בפעולה - לא להירדם!, אנחנו באמצע משמרת.
סמל אישי של המשתמש
RUSHL

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 08 יוני 2017, 19:43

גנרל תומס גייג' כתב:גוי שעובר על שבע מצוות בני נח, חמור בדיוק כמו חילוני שלא שומר תורה ומצוות, לא?

כן, אבל אין לנו ערבות עבורם
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 20:55

אני פה כתב:לא אין חילוק, הגויים גם חייבים בעריות וכו' כמו יהודים, תסתכל בתורה כמה התורה הקפידה על סדום ועמורה ועל מעשה כנען, חוץ מזה שהרפורמים שהם פורקי עול מצוות שותפים אמיצים לקלינטון ולמפלגתה.

הראב"ד הגר"מ שטרנבוך שליט"א פסק לאנשי ארה"ב כי בבחירות שמה אין שום חילוק בנוגע הצבעה לגוי מושחת ולגוי לא מושחת, כי בסופו של דבר כולם אותו דבר.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 יוני 2017, 22:29

קטןודל כתב:
אני פה כתב:לא אין חילוק, הגויים גם חייבים בעריות וכו' כמו יהודים, תסתכל בתורה כמה התורה הקפידה על סדום ועמורה ועל מעשה כנען, חוץ מזה שהרפורמים שהם פורקי עול מצוות שותפים אמיצים לקלינטון ולמפלגתה.

הראב"ד הגר"מ שטרנבוך שליט"א פסק לאנשי ארה"ב כי בבחירות שמה אין שום חילוק בנוגע הצבעה לגוי מושחת ולגוי לא מושחת, כי בסופו של דבר כולם אותו דבר.

אז שלא יצביעו בכלל לאף אחד! שיעשו איסור חמור להשתתף בבחירות הטמאות..
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 23:12

042.jpg
042.jpg (57.93 KiB) נצפה 6994 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 08 יוני 2017, 23:16

041.jpg
041.jpg (12.75 KiB) נצפה 6991 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 08 יוני 2017, 23:25

קרב השכנוע בבתי גדולי ישראל על 'גזירת גיוס', נחשף בהקלטה נדירה משיחת העסקנים עם הגאון רבי משה הלל הירש, ממנה עולה כי 1,300 בחורים ספרדים מסובכים עם הצבא • האזינו (חדשות)
ישראל כהן|י"ד בסיון תשעז 07:09 08.06.17

קרב השכנוע בבתיהם של גדולי הדור בעניין סוגיית גיוס בני הישיבות שנחשף ב"כיכר השבת" גורם לסערה ציבורית ולעניין רב בקרב כלל היהדות החרדית בארץ ובתפוצות וזאת על רקע חילופי המכתבים בין גדולי הדור לראשי הישיבות וכן על רקע יוזמת הפגנת הגיוס של חסידות סאטמר בשבוע הבא בניו יורק.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", הגיעו קבוצות עסקנים ומשלחות שבראשם עמד הרב אהרון וואזנר וכללו הרכבים שונים לבתי גדולי הדור והציגו להם נתונים ומכתבים בנושא.

ל"כיכר השבת" הגיע תיעוד בלעדי ונדיר של שיחת עסקנים, ככל הנראה ליטאים, שחלקם הגיעו בשליחותו של הגאון רבי אהרון פלדמן, מחשובי ראשי הישיבות בארה"ב, ושהתקיימה במעונו של חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגאון רבי משה הלל הירש, לפני יומיים ערב נסיעתו השנתית לארצות הברית למטרת גיוס כספים עבור ישיבת סלבודקא בראשה הוא עומד.

העסקנים עברו עם הגרמ"ה הירש על שלל הבעיות, מהם ניתן ללמוד לראשונה על נתונים שטרם נחשפו - לפחות כאלו שהם הציגו. בשיחה עימם הם טענו כי ישנם כיום כ-1,300 בחורים ספרדים שמסובכים עם הצבא, כשבנוסף להם קיימים עוד בחורים אשכנזים שהסתבכו עם הצבא בשנים האחרונות.

העסקנים אף חושפים מיזם של ראש ישיבת תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ, לאסוף את כל ראשי הישיבות לצורך הצלבת נתונים שזורמים אליהם מול נתוני וועד הישיבות.

העסקנים שהציגו בפני הגרמ"ה שאלות גורליות נוספות נדהמו כשענה על השאלה - "אם בחור שעובד ואינו לומד, אם ילך לצבא או לכלא", השיב הרב הירש: "שישאל את רבו אך לדעתו עליו ללכת לכלא".

"כיכר השבת" מציג תמלול מלא משיחת העסקנים עם ראש הישיבה

עסקן: "בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב כי המדינה מתחייבת לעשות ככל שביכולתה כדי לעמוד ביעדי גיוס החרדים, המדינה גם מפרטת שהכשירה אנשים שלומדים את התהליכים בחברה החרדית, כדי שיידעו איך לדבר עם בחורי ישיבות".

הגרמ"ה הירש: "נכון, אני יודע את זה, להגיד שהממשלה והצבא מעוניינים לפתות בחורי ישיבות שיבואו לצבא זה אמת. אמת לאמיתה".

עסקן: "כתוב גם בתשובת המדינה שהמדינה תבטל את מעמד בן הישיבה לבני ישיבות - על פי החלטתה, כדי לעמוד ביעדים".

הגרמ"ה הירש: "הממשלה מבטלת? איך היא יכולה?".

עסקן: "כדי שהצבא יגיע ליעד הגיוס השנתי בכוחו לבטל את המעמד לבני ישיבות כפי ראות עיניו.

"ישנו אברך שמוכן לדבר עם ראש הישיבה, הוא תפקידו לשבת ליד יעקב ראשי אחרי שישב במעצר הרבה חודשים, הוא היה בחור ישיבה רגיל שלא עשה שום דבר רע ולבסוף התגייס לצבא בלית ברירה, זה כבר סיפור מלפני שנתיים - ההסתבכות שלו".

הגרמ"ה הירש: "למה הוא ישב במעצר, הוא לא עשה שום דבר?".

עסקן: "אני לא מכיר את פרטי הסיפור, לכן אני לא יגיד פרטים לא מדויקים"

עסקן נוסף: "למעשה הוא התגייס אבל בגלל שריחמו עליו התפקיד שלו זה פעם בשלושה שבועות ללבוש מדי צבא ולשבת ליד יעקב ראשי. הוא העיד בפניי והוא נכנס איתי למעונו של האדמו"ר מקרלין בבין הזמנים של חודש ניסן השנה כדי לספר על כך, ואותו אברך מספר שבסביבתו של ראשי יש לחץ אטומי להספיק להגיע ליעדי הגיוס של 3,200 בחורי ישיבות לשנה הזאת עד החודש השישי, כי אם הם לא עומדים ביעדים, מישהו שם יצטרך ללכת הביתה".

הגרמ"ה הירש: "מי זה יעקב ראשי?".

עסקן: "הוא מפקד הממ"ח (מרכז מיון חרדים), המקום שבו מתייצבים ומקבלים את הדיחויים והפטורים.

"האברך שיושב ליד ראשי מספר, שהוא רואה את ראשי מבטל מעמד של בני ישיבות על ימין ועל שמאל, האברך מסביר לנו כי האסטרטגיה של ראשי היא שמתוך כמאתיים בחורים שבוטל להם המעמד יישבו בכלא מאה, ומתוך המאה יישברו 20 ויתגייסו, וככה הוא התקדם במכסת היעדים.

הגרמ"ה הירש: "כמה בחורים שהתייצבו והסתבכו יושבים עכשיו במעצר?".

עסקן: "כעת יושבים 10 בחורים במעצר, והעורך דין יכנס היום לבקר אותם. המספר הזה משתנה כל הזמן, לפני פסח ישבו 38 בחורים במעצר אנחנו מדברים אך ורק על בחורים שמתייצבים והם יושבים רק בגלל שלא באו להתחייל אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה".

הגרמ"ה הירש: "למה עצרו אותם?".

עסקן: "הרבה מהם ספרדים, יש נגדם צווי מעצר אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה ואף אחד לא טיפל בהם, בגלל שיצאו לחיזוק בישיבות בחו"ל או דברים אחרים נוספים".

עסקן נוסף: "ראש ישיבת... פנה עם סיפור ושלחתי אותו בשעתו לראש הישיבה והוא הגיע לעוד כמה ראשי ישיבות ואף אחד עדיין לא הצליח לעזור, מדובר בבחור שכבר באו אליו הביתה לעצור אותו".

הגרמ"ה הירש: "אתה מדבר על הבחור כהן".

עסקן: "כן. אני שלחתי אותו שידבר עם ראש הישיבה, מדובר בבחור שראש הישיבה שלו שלח אותו לחיזוק בצרפת, הוא חזר לארץ ולא ידע מכלום והסתבך".

הגרמ"ה הירש: "הוא הלך בשליחות הראש ישיבה שלו".

עסקן: "אז זה בעיה של הראש ישיבה שלו, והראש ישיבה שלו טוען שזה בעיה שקרתה בגלל 'ועד הישיבות' שלא מזהיר על כלום. שנתיים שולחים פה לחיזוקים בישיבות בחו"ל ולא מזהירים".

הגרמ"ה הירש: "אני שאלתי את ראש הישיבה והוא אמר לי שהוא שלח כמה חיזוקים".

עסקן: "השנה זו השנה הראשונה שהוא שלח לחיזוקים בחו"ל. מדובר פה על ביטולים של מעמד בן ישיבה".

הגרמ"ה הירש: "זה אני שומע, אני שומע".

עסקן: "מה עושים כעת כשיש למעלה משלושת אלפים בחורים שמסובכים עם הצבא? ואנשים אומרים זה לא שלושת אלפים בחורים שמסובכים כי הבחור ההוא עובד וכו'".

הגרמ"ה הירש: "דיברתי איתו גם, הוא חושב שמדובר על 1,250 או 1,300 שמסובכים עם הצבא".

עסקן: "מי אומר את זה?".

הגרמ"ה הירש: "חיים אהרון קאופמן מוועד הישיבות".

הגרמ"ה הירש: "יש פה שני חלקים כנראה, בספרדים יש 1,250 או 1,300 בחורים שמסובכים עם הצבא, ויש את החלק של כמות בחורים מסובכים שהצטברו בכמה שנים האחרונות שזה עוד דבר".

עסקן: "למה הוא לא פותר את הבעיות? הבחורים האלה יש כנגדם כבר צווי מעצר ובאים לעצור אותם".

הגרמ"ה הירש: "הוא אומר שמדברים, אני לא רוצה להגיד שהיה פשיעה של מישהו, אבל זה ודאי שצריך להיות שכל ראש ישיבה יידע בדיוק את החוק, גם הבחורים צריכים לדעת את החוק ולעשות כמו החוק".

עסקן: "עכשיו אני שואל, שנתיים הבחורים האלו מסובכים, שנתיים לא טיפלו ולא אמרו שצריכים לעשות משהו, יש בחורים שהסתדרו במהלך השנתיים הללו אבל יש גם בחורים שלא הסתדרו".

הגרמ"ה הירש: "קודם כל לגבי האלפים של בחורי הישיבות שלא הסתבכו, כל ראש ישיבה צריך לדעת את החוקים ואת הבעיות שלו".

עסקן: "יש אברך מקרית גת, הראש ישיבה יודע במי מדובר, אותו אברך למד בכולל קטן ואיש כמובן לא הסביר לו שהוא בבעיה עם הכללים החדשים של הכוללים, וכך בוקר אחד הגיעו אליו הביתה לעצור אותו מספר שבועות אחרי שאשתו ילדה, הראש ישיבה דיבר אז עם וועד הישיבות והם דאגו שיתנו לו דחיית שירות לתקופה של חצי שנה תוך הבטחה שבתקופה הזאת הם יסדרו את הבעיה.

"למעשה דיברתי אתמול עם אחד הרבנים שלו איפה שהוא למד בתור בחור, והוא סיפר לי מה באמת היה. וועד הישיבות שלחו את האברך לקצין מסוים שהוא יעזור לו, האברך הלך לאותו קצין שאמר לו 'תחתום פה על מסמך שדוחה את השירות בחצי שנה, אותו אברך חתם כמו ילד טוב וכפי שהורו לו בוועד הישיבות. האברך שהלך לאחר מכן לוועד בישיבות שמע מהם כי הוא חתם על מסמך התחייבות להתגייס לצה"ל ולכן אי אפשר לעזור לו. 'חתמת שאתה מתגייס' אמרו לו שם. אני לא יודע אם זו התעללות או שזה פשיעה".

עסקן: "אני שואל את הראש ישיבה, אומרים לנו ולכל הציבור שאין בעיות עם הצבא, מה הולך פה".

הגרמ"ה הירש: "יש פה בעיה וצריכים לטפל בכל הדברים האלו. לפי מה שאני שומע ממך צריכים לעשות יותר תקין את הממסד של וועד הישיבות, אלה הדברים שאני שומע".

עסקן: "לפני שלושה חודשים מה קאופמן אמר לראש הישיבה, כמה בחורים מסובכים יש כעת?".

הגרמ"ה הירש: "לא משנה".

עסקן: "אני שמעתי שהוא אמר שיש שלוש מאות בחורים מסובכים, הנתונים האלו לא נכונים, מדובר בכמה אלפים".

הגרמ"ה הירש: "אשר על כן?!".

עסקן: "יש פה בעיה".

הגרמ"ה הירש: "זו המציאות, אבל על איזה בעיה אתה מדבר?".

עסקן: "מסתירים פה מידע מהציבור עד לרגע זה, הראש ישיבה יכול לתת בהם אימון כשבמשך שנתיים הם משקרים? עכשיו הוא מבטיח שהוא יעזור, איך בדיוק הוא יעזור כששנתיים הוא לא הצליח לעזור לאלפי בחורים, מה יקרה בדיוק עכשיו שהוא כן יעזור משהו?.

"שנתיים הוא שיקר ואנחנו חטפנו את הנזק הזה - כל הארגונים שעוזרים, אנחנו לא קשורים לעץ, יש פה חמשה ארגונים שמתעסקים אך ורק עם בחורים שמתייצבים, בחור שלא מתייצב לא מקבל עזרה, מעיפים אותו.

"היינו אצל ר' דן סגל הגענו אליו עם קלסרים עם 900 מקרים של בחורים מסובכים עם הצבא, הוא פתח את הקלסר ותפס את המקרה הראשון שהוא ראה, ר דן התקשר לקאופמן מוועד הישיבות ושאל אותו על המקרה, קאופמן חזר אליו אחרי זה ואמר לו שאותו בחור הוא לא בישיבה אלא עובד".

הגרמ"ה הירש: "ומה האמת?".

עסקן: "שזה לא נכון, הבחור לא עובד אלא יושב ולומד, וראיה לכך שבסוף חזר לו המעמד של בן ישיבה, אם הוא היה עובד זה הרי לא היה קורה.

"אז קאופמן אומר שהבחור עובד, עכשיו למי ר' דן סגל מאמין? הוא מאמין לקאופמן ולא לנו, וכך במקום לעזור לבחורים הללו אנחנו צריכים לחטוף את הנזקים האלה ולטפל בהם".

עסקן: "יש לי פה רשימה שהתחלתי לאסוף מאתמול של קרוב ל-50 בחורים שבגלל הסתבכות עם הצבא הם התגייסו, הם היו בחורי ישיבות לכל דבר וענין - שהתגייסו, או בגלל גייסים שהתלבשו עליהם או בגלל ביטולי מעמד בן ישיבה מכל מיני סיבות שהביאו אותם לבסוף לכלא ושם הם נשברו והתגייסו".

הגרמ"ה הירש: "תאסוף את החומר ותביא אליי, אני יטפל בזה".

עסקן: "אני יביא לראש ישיבה טבלה מסודרת עם כל ה-1300 מקרים".

הגרמ"ה הירש: "יש בעיה בוועד הישיבות, ושאין ידע בבעיות והחוקים, וצריכים לדאוג שהבחורים לא יזלזלו בחוקים".

עסקן: "מה עושים עם הכוללים הקטנים הלא מוכרים, שאי אפשר להגיש דיחוי? אין מה לעשות איתם".

הגרמ"ה הירש: "יש כולל ברמת השרון שהוא יותר בעייתי ויש שם רק מספר קטן מאוד של אברכים. אז מחפשים פתרונות, הם עכשיו באמצע לחפש עצות על זה".

עסקן: "אבל אברכים לא יודעים, הם אובדי עצות, שיגידו להם לכל הפחות שהם בבעיה, למה אומרים שהכל בסדר?.

"הכל תקין, אין גיוס בחורי ישיבות, אין פיתויים ושכנועים בממ"ח, הכל כאילו בסדר".

הגרמ"ה הירש: "שכנועים ופיתויים יש".

עסקן: "אז כל ראש ישיבה חייב לדבר אצלו בישיבה נגד הפיתויים?".

הגרמ"ה הירש: "בוודאי , כן".

עסקן: "אברכים באו לישיבה ברכסים שכבר נפלו משם 3 בחורים לצבא כדי לדבר על זהירות מול הפיתויים, לא נתנו להם לדבר, אמרו שזה פוליטי".

הגרמ"ה הירש: "למה לא נתנו לדבר?".

עסקן: "אמרו שזה פוליטי, זה עץ".

"הבוקר כל מי שפותח את יתד נאמן רואה שהכל שטויות וליצנות, ופלא על גדולי התורה באמריקה איך הם מאמינים לשטויות האלה. זה מה שכתוב הבוקר ביתד נאמן. מה יעשה הבן ולא יחטא?".

הגרמ"ה הירש: "זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי פה זה לחשוב על מי מוחים בסיפורים האלו. צריכים לדאוג ולעבוד שוועד הישיבות ישתפר, רק בלי התלהמות אלא לעשות את זה בשקט.

"אם הייתם באים אליי לפני שנה או שנתיים, אליי או לר' דב לנדו, ומראים לנו איך מסתבכים הדברים. חבל שלא באתם עד עכשיו. תביאו אליי את הדברים, תביאו לר' יגאל רוזן, לר' ברוך וייסבקר".

עסקן: "היינו אצל ר' ברוך וייסבקר, הוא עלה איתנו לביתו של הגרי"ג אדלשטיין שאמר כי 'הכל גוזמה, אני לא מאמין, חיים אהרון קאופמן אמר שהכל גוזמה". הרב וייסבקר אמר לנו שאין לו הרבה מה לעשות ושינסה לפעול".

הגרמ"ה הירש: "אשר על כן, מה שצריכים לעשות, צריכים לתקן את המצב".

עסקן: "האם הראש ישיבה מסכים לעמוד מאחורי יוזמה שיעברו אברכים מישיבה לישיבה וידברו עם הבחורים על הדברים מה צריכים להיזהר בלשכת הגיוס, למשל: להגיע רק עם כובע וחליפה, לא לפטפט איתם שם יותר מידי, ואם הוא בן להורים גרושים לא לספר להם על המצב בבית, ואם הוא בחור ספרדי אז לא להזכיר את העובדה שאחיו או דוד שלו שירת אולי בצבא?

"האם אפשר לומר בשם הראש ישיבה שדעת כל גדולי ישראל שאסור בשום פנים ואופן לאף בחור ישיבה להתפתות ולחשוב על כזה צד לעזוב את הישיבה וללכת לצבא?".

הגרמ"ה הירש: "אתה יכול לומר את זה מאה אחוז בשמי".

עסקן: "בחור ששואל אותי 'מה עדיף, לשבת בכלא או להתגייס לצבא' מה אני עונה לו?".

הגרמ"ה הירש: "לשבת בכלא".

עסקן: "הראש ישיבה מוכן לעמוד מאחורי זה?".

הגרמ"ה הירש: "כן כן".

עסקן: "הראש ישיבה יוציא מכתב על זה? כי בחורים לא יאמינו".

הגרמ"ה הירש: "לא במכתב, תביא לי אליי כל בחור שאתה רוצה ואני יגיד לו את זה, לא דרך כתב ולא בטלפון, אני יגיד לו את זה בעצמי".

הגרמ"ה הירש: "אם מדברים על הספרדים, אז צריך שחכם שלום כהן יאמר".

עסקן: "הוא אומר שהוא לא יכול, הוא רועד מפחד גם שיגידו שזה פוליטי וגם מחברי הכנסת הספרדים של ש"ס.

"האם אפשר לומר לראשי הישיבות הספרדיות בשם הראש ישיבה שאין צד כזה בעולם שבחור ילך לצבא גם במחיר כלא, ושחשוב שידברו על כך בישיבה?".

הגרמ"ה הירש: "כן".

עסקן: "בחור שעובד ולא לומד בישיבה, צריך ללכת לצבא או לכלא?".

הגרמ"ה הירש: "שישאל את הרב שלו. אני הייתי אומר לו ללכת לכלא, אבל לא כל אחד יכול לעשות את זה, אבל אני באופן כללי אומר ללכת לכלא".

עסקן: "מה דעת הראש ישיבה על המאמר אתמול ביתד נאמן שאין אף בחור שמתייצב שניזוק, האם אנחנו לא רואים מציאות אחרת?".

הגרמ"ה הירש: "אני לא סניגור של יתד נאמן, ולגבי הלכה למעשה אמרתי מה צריך לעשות".

עסקן: "דיברתי אתמול בלילה עם ר' אביעזר פילץ והוא אומר שהוא רוצה לכנס את ראשי הישיבות שיצליבו נתונים מול וועד הישיבות. ר' אביעזר אמר לי אתמול שהוא מפחד להביא את הנתונים עם שמות של בחורים לעסקנים, אנחנו נביא המידע שלנו לראשי הישיבות וועד הישיבות יביא את הנתונים שלו לפני ראשי הישיבות. והם יחליטו מה צודק.

"היום הוא (קאופמן) מודה שלוועד הישיבות יש היום מעל 1,200 בחורים שמסובכים עם הצבא, פעם הוא כפר בזה"..

הגרמ"ה הירש: "היום הוא מודה, זה המציאות. וגם חייבים לחזק את העניין של ידע זה גם מציאות".

עסקן: "צריכים להתכונן לאסיפת ראשי הישיבות? להתחיל סדר נתונים?".

הגרמ"ה הירש: "אני נוסע לחוץ לארץ מחר, תביאו הכל לר' אביעזר פילץ הכל במתינות וללא כל התלהמות".

עסקן: "לגבי ר' דב לנדא, להעביר אליו את הנתונים?".

הגרמ"ה הירש: "כשתעביר את כל המידע הוא כבר גם יידע מהכל".
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 00:00

"קושטא קאי, שיקרא לא קאי"!
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:32

קטןודל כתב:"קושטא קאי, שיקרא לא קאי"!

נכון, ואתה גם יודע למה זה ככה? בגלל שאתה במקום לענות לשאלות ששואלים אותך אתה מעתיק עוד ועוד מגילות שאינן רלוונטיות בכלל לדיון.
אתה מוכן לענות לי למה פטרוב אמר שאין גזירת גיוס ולא יתגייסו בחורי ישיבות לצבא??????
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:34

קטןודל כתב:קרב השכנוע בבתי גדולי ישראל על 'גזירת גיוס', נחשף בהקלטה נדירה משיחת העסקנים עם הגאון רבי משה הלל הירש, ממנה עולה כי 1,300 בחורים ספרדים מסובכים עם הצבא • האזינו (חדשות)
ישראל כהן|י"ד בסיון תשעז 07:09 08.06.17

קרב השכנוע בבתיהם של גדולי הדור בעניין סוגיית גיוס בני הישיבות שנחשף ב"כיכר השבת" גורם לסערה ציבורית ולעניין רב בקרב כלל היהדות החרדית בארץ ובתפוצות וזאת על רקע חילופי המכתבים בין גדולי הדור לראשי הישיבות וכן על רקע יוזמת הפגנת הגיוס של חסידות סאטמר בשבוע הבא בניו יורק.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", הגיעו קבוצות עסקנים ומשלחות שבראשם עמד הרב אהרון וואזנר וכללו הרכבים שונים לבתי גדולי הדור והציגו להם נתונים ומכתבים בנושא.

ל"כיכר השבת" הגיע תיעוד בלעדי ונדיר של שיחת עסקנים, ככל הנראה ליטאים, שחלקם הגיעו בשליחותו של הגאון רבי אהרון פלדמן, מחשובי ראשי הישיבות בארה"ב, ושהתקיימה במעונו של חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגאון רבי משה הלל הירש, לפני יומיים ערב נסיעתו השנתית לארצות הברית למטרת גיוס כספים עבור ישיבת סלבודקא בראשה הוא עומד.

העסקנים עברו עם הגרמ"ה הירש על שלל הבעיות, מהם ניתן ללמוד לראשונה על נתונים שטרם נחשפו - לפחות כאלו שהם הציגו. בשיחה עימם הם טענו כי ישנם כיום כ-1,300 בחורים ספרדים שמסובכים עם הצבא, כשבנוסף להם קיימים עוד בחורים אשכנזים שהסתבכו עם הצבא בשנים האחרונות.

העסקנים אף חושפים מיזם של ראש ישיבת תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ, לאסוף את כל ראשי הישיבות לצורך הצלבת נתונים שזורמים אליהם מול נתוני וועד הישיבות.

העסקנים שהציגו בפני הגרמ"ה שאלות גורליות נוספות נדהמו כשענה על השאלה - "אם בחור שעובד ואינו לומד, אם ילך לצבא או לכלא", השיב הרב הירש: "שישאל את רבו אך לדעתו עליו ללכת לכלא".

"כיכר השבת" מציג תמלול מלא משיחת העסקנים עם ראש הישיבה

עסקן: "בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב כי המדינה מתחייבת לעשות ככל שביכולתה כדי לעמוד ביעדי גיוס החרדים, המדינה גם מפרטת שהכשירה אנשים שלומדים את התהליכים בחברה החרדית, כדי שיידעו איך לדבר עם בחורי ישיבות".

הגרמ"ה הירש: "נכון, אני יודע את זה, להגיד שהממשלה והצבא מעוניינים לפתות בחורי ישיבות שיבואו לצבא זה אמת. אמת לאמיתה".

עסקן: "כתוב גם בתשובת המדינה שהמדינה תבטל את מעמד בן הישיבה לבני ישיבות - על פי החלטתה, כדי לעמוד ביעדים".

הגרמ"ה הירש: "הממשלה מבטלת? איך היא יכולה?".

עסקן: "כדי שהצבא יגיע ליעד הגיוס השנתי בכוחו לבטל את המעמד לבני ישיבות כפי ראות עיניו.

"ישנו אברך שמוכן לדבר עם ראש הישיבה, הוא תפקידו לשבת ליד יעקב ראשי אחרי שישב במעצר הרבה חודשים, הוא היה בחור ישיבה רגיל שלא עשה שום דבר רע ולבסוף התגייס לצבא בלית ברירה, זה כבר סיפור מלפני שנתיים - ההסתבכות שלו".

הגרמ"ה הירש: "למה הוא ישב במעצר, הוא לא עשה שום דבר?".

עסקן: "אני לא מכיר את פרטי הסיפור, לכן אני לא יגיד פרטים לא מדויקים"

עסקן נוסף: "למעשה הוא התגייס אבל בגלל שריחמו עליו התפקיד שלו זה פעם בשלושה שבועות ללבוש מדי צבא ולשבת ליד יעקב ראשי. הוא העיד בפניי והוא נכנס איתי למעונו של האדמו"ר מקרלין בבין הזמנים של חודש ניסן השנה כדי לספר על כך, ואותו אברך מספר שבסביבתו של ראשי יש לחץ אטומי להספיק להגיע ליעדי הגיוס של 3,200 בחורי ישיבות לשנה הזאת עד החודש השישי, כי אם הם לא עומדים ביעדים, מישהו שם יצטרך ללכת הביתה".

הגרמ"ה הירש: "מי זה יעקב ראשי?".

עסקן: "הוא מפקד הממ"ח (מרכז מיון חרדים), המקום שבו מתייצבים ומקבלים את הדיחויים והפטורים.

"האברך שיושב ליד ראשי מספר, שהוא רואה את ראשי מבטל מעמד של בני ישיבות על ימין ועל שמאל, האברך מסביר לנו כי האסטרטגיה של ראשי היא שמתוך כמאתיים בחורים שבוטל להם המעמד יישבו בכלא מאה, ומתוך המאה יישברו 20 ויתגייסו, וככה הוא התקדם במכסת היעדים.

הגרמ"ה הירש: "כמה בחורים שהתייצבו והסתבכו יושבים עכשיו במעצר?".

עסקן: "כעת יושבים 10 בחורים במעצר, והעורך דין יכנס היום לבקר אותם. המספר הזה משתנה כל הזמן, לפני פסח ישבו 38 בחורים במעצר אנחנו מדברים אך ורק על בחורים שמתייצבים והם יושבים רק בגלל שלא באו להתחייל אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה".

הגרמ"ה הירש: "למה עצרו אותם?".

עסקן: "הרבה מהם ספרדים, יש נגדם צווי מעצר אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה ואף אחד לא טיפל בהם, בגלל שיצאו לחיזוק בישיבות בחו"ל או דברים אחרים נוספים".

עסקן נוסף: "ראש ישיבת... פנה עם סיפור ושלחתי אותו בשעתו לראש הישיבה והוא הגיע לעוד כמה ראשי ישיבות ואף אחד עדיין לא הצליח לעזור, מדובר בבחור שכבר באו אליו הביתה לעצור אותו".

הגרמ"ה הירש: "אתה מדבר על הבחור כהן".

עסקן: "כן. אני שלחתי אותו שידבר עם ראש הישיבה, מדובר בבחור שראש הישיבה שלו שלח אותו לחיזוק בצרפת, הוא חזר לארץ ולא ידע מכלום והסתבך".

הגרמ"ה הירש: "הוא הלך בשליחות הראש ישיבה שלו".

עסקן: "אז זה בעיה של הראש ישיבה שלו, והראש ישיבה שלו טוען שזה בעיה שקרתה בגלל 'ועד הישיבות' שלא מזהיר על כלום. שנתיים שולחים פה לחיזוקים בישיבות בחו"ל ולא מזהירים".

הגרמ"ה הירש: "אני שאלתי את ראש הישיבה והוא אמר לי שהוא שלח כמה חיזוקים".

עסקן: "השנה זו השנה הראשונה שהוא שלח לחיזוקים בחו"ל. מדובר פה על ביטולים של מעמד בן ישיבה".

הגרמ"ה הירש: "זה אני שומע, אני שומע".

עסקן: "מה עושים כעת כשיש למעלה משלושת אלפים בחורים שמסובכים עם הצבא? ואנשים אומרים זה לא שלושת אלפים בחורים שמסובכים כי הבחור ההוא עובד וכו'".

הגרמ"ה הירש: "דיברתי איתו גם, הוא חושב שמדובר על 1,250 או 1,300 שמסובכים עם הצבא".

עסקן: "מי אומר את זה?".

הגרמ"ה הירש: "חיים אהרון קאופמן מוועד הישיבות".

הגרמ"ה הירש: "יש פה שני חלקים כנראה, בספרדים יש 1,250 או 1,300 בחורים שמסובכים עם הצבא, ויש את החלק של כמות בחורים מסובכים שהצטברו בכמה שנים האחרונות שזה עוד דבר".

עסקן: "למה הוא לא פותר את הבעיות? הבחורים האלה יש כנגדם כבר צווי מעצר ובאים לעצור אותם".

הגרמ"ה הירש: "הוא אומר שמדברים, אני לא רוצה להגיד שהיה פשיעה של מישהו, אבל זה ודאי שצריך להיות שכל ראש ישיבה יידע בדיוק את החוק, גם הבחורים צריכים לדעת את החוק ולעשות כמו החוק".

עסקן: "עכשיו אני שואל, שנתיים הבחורים האלו מסובכים, שנתיים לא טיפלו ולא אמרו שצריכים לעשות משהו, יש בחורים שהסתדרו במהלך השנתיים הללו אבל יש גם בחורים שלא הסתדרו".

הגרמ"ה הירש: "קודם כל לגבי האלפים של בחורי הישיבות שלא הסתבכו, כל ראש ישיבה צריך לדעת את החוקים ואת הבעיות שלו".

עסקן: "יש אברך מקרית גת, הראש ישיבה יודע במי מדובר, אותו אברך למד בכולל קטן ואיש כמובן לא הסביר לו שהוא בבעיה עם הכללים החדשים של הכוללים, וכך בוקר אחד הגיעו אליו הביתה לעצור אותו מספר שבועות אחרי שאשתו ילדה, הראש ישיבה דיבר אז עם וועד הישיבות והם דאגו שיתנו לו דחיית שירות לתקופה של חצי שנה תוך הבטחה שבתקופה הזאת הם יסדרו את הבעיה.

"למעשה דיברתי אתמול עם אחד הרבנים שלו איפה שהוא למד בתור בחור, והוא סיפר לי מה באמת היה. וועד הישיבות שלחו את האברך לקצין מסוים שהוא יעזור לו, האברך הלך לאותו קצין שאמר לו 'תחתום פה על מסמך שדוחה את השירות בחצי שנה, אותו אברך חתם כמו ילד טוב וכפי שהורו לו בוועד הישיבות. האברך שהלך לאחר מכן לוועד בישיבות שמע מהם כי הוא חתם על מסמך התחייבות להתגייס לצה"ל ולכן אי אפשר לעזור לו. 'חתמת שאתה מתגייס' אמרו לו שם. אני לא יודע אם זו התעללות או שזה פשיעה".

עסקן: "אני שואל את הראש ישיבה, אומרים לנו ולכל הציבור שאין בעיות עם הצבא, מה הולך פה".

הגרמ"ה הירש: "יש פה בעיה וצריכים לטפל בכל הדברים האלו. לפי מה שאני שומע ממך צריכים לעשות יותר תקין את הממסד של וועד הישיבות, אלה הדברים שאני שומע".

עסקן: "לפני שלושה חודשים מה קאופמן אמר לראש הישיבה, כמה בחורים מסובכים יש כעת?".

הגרמ"ה הירש: "לא משנה".

עסקן: "אני שמעתי שהוא אמר שיש שלוש מאות בחורים מסובכים, הנתונים האלו לא נכונים, מדובר בכמה אלפים".

הגרמ"ה הירש: "אשר על כן?!".

עסקן: "יש פה בעיה".

הגרמ"ה הירש: "זו המציאות, אבל על איזה בעיה אתה מדבר?".

עסקן: "מסתירים פה מידע מהציבור עד לרגע זה, הראש ישיבה יכול לתת בהם אימון כשבמשך שנתיים הם משקרים? עכשיו הוא מבטיח שהוא יעזור, איך בדיוק הוא יעזור כששנתיים הוא לא הצליח לעזור לאלפי בחורים, מה יקרה בדיוק עכשיו שהוא כן יעזור משהו?.

"שנתיים הוא שיקר ואנחנו חטפנו את הנזק הזה - כל הארגונים שעוזרים, אנחנו לא קשורים לעץ, יש פה חמשה ארגונים שמתעסקים אך ורק עם בחורים שמתייצבים, בחור שלא מתייצב לא מקבל עזרה, מעיפים אותו.

"היינו אצל ר' דן סגל הגענו אליו עם קלסרים עם 900 מקרים של בחורים מסובכים עם הצבא, הוא פתח את הקלסר ותפס את המקרה הראשון שהוא ראה, ר דן התקשר לקאופמן מוועד הישיבות ושאל אותו על המקרה, קאופמן חזר אליו אחרי זה ואמר לו שאותו בחור הוא לא בישיבה אלא עובד".

הגרמ"ה הירש: "ומה האמת?".

עסקן: "שזה לא נכון, הבחור לא עובד אלא יושב ולומד, וראיה לכך שבסוף חזר לו המעמד של בן ישיבה, אם הוא היה עובד זה הרי לא היה קורה.

"אז קאופמן אומר שהבחור עובד, עכשיו למי ר' דן סגל מאמין? הוא מאמין לקאופמן ולא לנו, וכך במקום לעזור לבחורים הללו אנחנו צריכים לחטוף את הנזקים האלה ולטפל בהם".

עסקן: "יש לי פה רשימה שהתחלתי לאסוף מאתמול של קרוב ל-50 בחורים שבגלל הסתבכות עם הצבא הם התגייסו, הם היו בחורי ישיבות לכל דבר וענין - שהתגייסו, או בגלל גייסים שהתלבשו עליהם או בגלל ביטולי מעמד בן ישיבה מכל מיני סיבות שהביאו אותם לבסוף לכלא ושם הם נשברו והתגייסו".

הגרמ"ה הירש: "תאסוף את החומר ותביא אליי, אני יטפל בזה".

עסקן: "אני יביא לראש ישיבה טבלה מסודרת עם כל ה-1300 מקרים".

הגרמ"ה הירש: "יש בעיה בוועד הישיבות, ושאין ידע בבעיות והחוקים, וצריכים לדאוג שהבחורים לא יזלזלו בחוקים".

עסקן: "מה עושים עם הכוללים הקטנים הלא מוכרים, שאי אפשר להגיש דיחוי? אין מה לעשות איתם".

הגרמ"ה הירש: "יש כולל ברמת השרון שהוא יותר בעייתי ויש שם רק מספר קטן מאוד של אברכים. אז מחפשים פתרונות, הם עכשיו באמצע לחפש עצות על זה".

עסקן: "אבל אברכים לא יודעים, הם אובדי עצות, שיגידו להם לכל הפחות שהם בבעיה, למה אומרים שהכל בסדר?.

"הכל תקין, אין גיוס בחורי ישיבות, אין פיתויים ושכנועים בממ"ח, הכל כאילו בסדר".

הגרמ"ה הירש: "שכנועים ופיתויים יש".

עסקן: "אז כל ראש ישיבה חייב לדבר אצלו בישיבה נגד הפיתויים?".

הגרמ"ה הירש: "בוודאי , כן".

עסקן: "אברכים באו לישיבה ברכסים שכבר נפלו משם 3 בחורים לצבא כדי לדבר על זהירות מול הפיתויים, לא נתנו להם לדבר, אמרו שזה פוליטי".

הגרמ"ה הירש: "למה לא נתנו לדבר?".

עסקן: "אמרו שזה פוליטי, זה עץ".

"הבוקר כל מי שפותח את יתד נאמן רואה שהכל שטויות וליצנות, ופלא על גדולי התורה באמריקה איך הם מאמינים לשטויות האלה. זה מה שכתוב הבוקר ביתד נאמן. מה יעשה הבן ולא יחטא?".

הגרמ"ה הירש: "זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי פה זה לחשוב על מי מוחים בסיפורים האלו. צריכים לדאוג ולעבוד שוועד הישיבות ישתפר, רק בלי התלהמות אלא לעשות את זה בשקט.

"אם הייתם באים אליי לפני שנה או שנתיים, אליי או לר' דב לנדו, ומראים לנו איך מסתבכים הדברים. חבל שלא באתם עד עכשיו. תביאו אליי את הדברים, תביאו לר' יגאל רוזן, לר' ברוך וייסבקר".

עסקן: "היינו אצל ר' ברוך וייסבקר, הוא עלה איתנו לביתו של הגרי"ג אדלשטיין שאמר כי 'הכל גוזמה, אני לא מאמין, חיים אהרון קאופמן אמר שהכל גוזמה". הרב וייסבקר אמר לנו שאין לו הרבה מה לעשות ושינסה לפעול".

הגרמ"ה הירש: "אשר על כן, מה שצריכים לעשות, צריכים לתקן את המצב".

עסקן: "האם הראש ישיבה מסכים לעמוד מאחורי יוזמה שיעברו אברכים מישיבה לישיבה וידברו עם הבחורים על הדברים מה צריכים להיזהר בלשכת הגיוס, למשל: להגיע רק עם כובע וחליפה, לא לפטפט איתם שם יותר מידי, ואם הוא בן להורים גרושים לא לספר להם על המצב בבית, ואם הוא בחור ספרדי אז לא להזכיר את העובדה שאחיו או דוד שלו שירת אולי בצבא?

"האם אפשר לומר בשם הראש ישיבה שדעת כל גדולי ישראל שאסור בשום פנים ואופן לאף בחור ישיבה להתפתות ולחשוב על כזה צד לעזוב את הישיבה וללכת לצבא?".

הגרמ"ה הירש: "אתה יכול לומר את זה מאה אחוז בשמי".

עסקן: "בחור ששואל אותי 'מה עדיף, לשבת בכלא או להתגייס לצבא' מה אני עונה לו?".

הגרמ"ה הירש: "לשבת בכלא".

עסקן: "הראש ישיבה מוכן לעמוד מאחורי זה?".

הגרמ"ה הירש: "כן כן".

עסקן: "הראש ישיבה יוציא מכתב על זה? כי בחורים לא יאמינו".

הגרמ"ה הירש: "לא במכתב, תביא לי אליי כל בחור שאתה רוצה ואני יגיד לו את זה, לא דרך כתב ולא בטלפון, אני יגיד לו את זה בעצמי".

הגרמ"ה הירש: "אם מדברים על הספרדים, אז צריך שחכם שלום כהן יאמר".

עסקן: "הוא אומר שהוא לא יכול, הוא רועד מפחד גם שיגידו שזה פוליטי וגם מחברי הכנסת הספרדים של ש"ס.

"האם אפשר לומר לראשי הישיבות הספרדיות בשם הראש ישיבה שאין צד כזה בעולם שבחור ילך לצבא גם במחיר כלא, ושחשוב שידברו על כך בישיבה?".

הגרמ"ה הירש: "כן".

עסקן: "בחור שעובד ולא לומד בישיבה, צריך ללכת לצבא או לכלא?".

הגרמ"ה הירש: "שישאל את הרב שלו. אני הייתי אומר לו ללכת לכלא, אבל לא כל אחד יכול לעשות את זה, אבל אני באופן כללי אומר ללכת לכלא".

עסקן: "מה דעת הראש ישיבה על המאמר אתמול ביתד נאמן שאין אף בחור שמתייצב שניזוק, האם אנחנו לא רואים מציאות אחרת?".

הגרמ"ה הירש: "אני לא סניגור של יתד נאמן, ולגבי הלכה למעשה אמרתי מה צריך לעשות".

עסקן: "דיברתי אתמול בלילה עם ר' אביעזר פילץ והוא אומר שהוא רוצה לכנס את ראשי הישיבות שיצליבו נתונים מול וועד הישיבות. ר' אביעזר אמר לי אתמול שהוא מפחד להביא את הנתונים עם שמות של בחורים לעסקנים, אנחנו נביא המידע שלנו לראשי הישיבות וועד הישיבות יביא את הנתונים שלו לפני ראשי הישיבות. והם יחליטו מה צודק.

"היום הוא (קאופמן) מודה שלוועד הישיבות יש היום מעל 1,200 בחורים שמסובכים עם הצבא, פעם הוא כפר בזה"..

הגרמ"ה הירש: "היום הוא מודה, זה המציאות. וגם חייבים לחזק את העניין של ידע זה גם מציאות".

עסקן: "צריכים להתכונן לאסיפת ראשי הישיבות? להתחיל סדר נתונים?".

הגרמ"ה הירש: "אני נוסע לחוץ לארץ מחר, תביאו הכל לר' אביעזר פילץ הכל במתינות וללא כל התלהמות".

עסקן: "לגבי ר' דב לנדא, להעביר אליו את הנתונים?".

הגרמ"ה הירש: "כשתעביר את כל המידע הוא כבר גם יידע מהכל".

ראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי משה הלל הירש במכתב נגד 'הפלג'
יומיים נוכחות בארצות הברית - הספיקו לראש ישיבת סלבודקה כדי לקבל החלטה, לכתוב מכתב חריף וחריג נגד הטענות על 'גזירת הגיוס' כפי שטוענים 'הפלג הירושלמי' • ראש הישיבה קובע כי מי שפעל והתייצב כהוראת הרבנים לא הסתבך
צבי סלע יום חמישי י"ד סיון תשע"ז 21:16 08/06/2017

פרסום ראשון: ראש ישיבת סלבודקה השוהה בימים אלו בארצות הברית, כפי שדווח השבוע לראשונה ב'בחדרי חרדים' - משגר משם מכתב, ועל פי מקורביו עתיד להתפרסם ב'יתד נאמן', בו הוא תוקף, באופן חריג את 'הפלג הירושלמי' וקובע כי מטרתם לפגוע בגדולי הדור.

הגאון הרב משה הלל הירש, נחשב לאחד מגדולי הדור הנערצים בארצות הברית, הוא דובר אנגלית שוטפת ונמצא בקשר קבוע ורצוף עם כמה מגדולי ראשי הישיבות שם.

השבוע, פרסמנו כאן ב'בחדרי חרדים' כי הגרמ"ה יעסוק גם בעניין קרב הבלימה שהחל בישראל בשבוע האחרון, נוכח המסרים שהועברו לראשי הישיבות בעניין הגיוס, לקראת עצרת סאטמר המהרז"ל. הקרב בינתיים רשם הצלחה, כשהעצרת בודדה מהשתתפות קהלים וקהילות, אדמו"רים וראשי ישיבות שאינם מזוהים עם סאטמר.

דיווחנו, כי באחרונה קיבל שיחות טלפון מכמה ראשי ישיבות עם שאלות ותמיהות בעניין הגיוס, וכן שייפגש עם ראשי ישיבות בעניין במהלך ביקורו. נראה כי התמונה שנגלתה לעיניו בנוכחותו במקום, הביאה להחלטה החריגה - מכתב חריף וברור שישים קץ לשמועות ויבהיר את התמונה האמיתית על פי ראייתו ועמדתו.

במכתב החריג, קובע ראש הישיבה, כי מי ששומע להוראות גדולי ישראל בעניין התייצבות לא חוייל, לא נעצר ולא קרה לו מאומה.
קטןודל כתב:"קושטא קאי, שיקרא לא קאי"!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:36

הגרמ"ד סולובייצ'יק על "גזירת" הגיוס: "מפיצים שקרים"
הגאון רבי משולם דוד סולובייצ'יק, ראש ישיבת בריסק, סירב לחתום בעד הפגנת הגיוס בארה"ב והתבטא בחריפות: "לא חותם, מפיצים שקרים, האמת זה עמוד העולם"
כיכר השבת
משלחות של אנשי 'הפלג' עלו בימים האחרונים למעונו של ראש ישיבת בריסק הגאון רבי משולם דוד הלוי סולובייצ'יק, בנו של מרנא גאב"ד בריסק זצוק"ל, כדי לנסות להחתימו על מכתב הקורא בעד חיזוק הפגנת הגיוס בארה"ב, של חסידות האדמו"ר מהרי"י מסאטמר ו'הפלג'.
הגרמ"ד סירב כמה וכמה פעמים, אך אמש (שלישי) כשהגיעו למעונו אמר ראש הישיבה: "איך שרייב נישט אונטער, מען פארשפרייט שקרים, אמת איז דער עמוד העולם!" ("לא חותם, מפיצים שקרים, האמת זה עמוד העולם").
יצויין כי בישיבתו של הגרמ"ד נותנים דיחויים ובחורים רבים לוקחים דחייה מהגיוס במשרדי ועד הישיבות כנהוג, וראשי ועד הישיבות עומדים בקשר רציף עם ראש הישיבה מה שככל הנראה הביא את ראש הישיבה להתבטא בחריפות.
ראשי 'הפלג' שראו כי ראש הישיבה מסרב בתוקף לחתום ביקשו ממנו לאשר חתימה ותאריך מחודש של היום, על מכתב שיצא לפני כמה שנים על נושא גזירת הגיוס בחוק לפיד, אך גם לזה סירב ראש הישיבה.
כזכור, לאחר שהבחור העריק שנתפס באילת שוחרר, הגיעו משלחת עם הבחור למעונו של ראש הישיבה יחד עם שלמה זלמן ברנד, מראשי 'הפלג', שלמד בעבר בבריסק ואמרו לראש הישיבה שהבחור לומד באלעד, ראש הישיבה שאל כמה פעמים: "אתם גרים באילת?", הסובבים נבוכו והשיבו כי הבחור גר בנתניה.
יצויין כי ראש ישיבת בריסק הגרא"י סולובייצ'יק תקף כמה פעמים את אנשי הפלג ואמר: "זה לא קנאות זה רשעות".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:40

התסבוכת הגדולה: אלו העסקנים שהציפו את 'גזירת הגיוס'
שנים מהעסקנים האחראים לכל התסבוכת הגדולה אליה נקלעה היהדות החרדית בנושא "גזירת הגיוס" הינם אהרון וואזנר ויצחק שטרן • פרופיל מיוחד, וגם - המתקפה של הח"כ החרדי
כיכר השבת
שנים מהעסקנים המרכזיים האחראיים לכל התסבוכת הגדולה אליה נקלעה היהדות החרדית בארץ ובחו"ל בנושא חוק הגיוס הינם אהרון וואזנר ויצחק שטרן, (כאשר הר' מלכיאל קוטלר ושאר אנשי הפלג כמו חיים אהרן טומבק ואחרים, פועלים מהכיוון הליטאי).
גורמים בבתי גדולי האדמורי"ם מאשימים את השניים בכך שגרמו להצגת מצג שווא מתוך אינטרסים כאלו ואחרים בפני גדולי ישראל והרבנים בארץ ישראל ובארצות הברית, ובכך ניסו לזרוע מחלוקת ופירוד תוך התססת גדולי ראשי הישיבות כנגד הנהגת הדור ובניגוד מוחלט לעמדתם של ראשי וחברי מועצות גדולי וחכמי התורה בישראל.
בהתחלה הם החלו עם פעילות בארץ. כפי שנחשף, גיבש הר' אהרון וואזנר, בנו של גאב"ד זכרון מאיר הגרח"מ וואזנר, משלחת של שלושה עסקנים לצדו יחד עם האדמו"ר מסטריקוב והרב יעקב שייע אנגלנדר. המשלחת התקבלה בבתי האדמו"רים מגור, ויז'ניץ, טשרנוביל, רחמסטריווקא ועוד, תוך שהם מציגים בפניהם קלסרים עבי כרס עם נתונים על בחורי ישיבות בני עדות המזרח מהפריפריה שנאלצו כביכול להתגייס בעל כורחם ועוד סיפורים מסמרי שיער.
לאחר תקופה התברר לגדולי האדמורי"ם כי המשלחת הציגה בפניהם נתונים מעוותים והם איבדו את האמון בה. הגאון רבי חיים פרץ ברמן אף שוחח עם הרבי מסטריקוב שחזר בו ואמר "לא ידעתי ששיקרו אותי". גם מרן הגר"ד לנדו ששלח להביע תמיהה בפני ש''ב הרבי מסטריקוב על כך, קיבל את התשובה "האדמורי''ם כבר הבהירו לי שהנתונים שגויים ואינם נכונים, וכבר ביררתי את הנושא וחוזרני בי".
בשבועות האחרונים עבר וואזנר לפעול ביתר שאת מעבר לים בניו יורק החרדית שם נחלו בתחילה הצלחה מסויימת. אל וואזנר הצטרף יצחק שטרן חסיד סאטמר מהרז''ל המתגורר בויליאמסבורג (אחיו של הר' אפרים שטרן בעל ארגון 'עונג שבת ויום טוב' מירושלים).
בין היתר הם ביקרו אצל האדמו"רים מסקווירא, סקולען, פאפא, רחמסטריווקא, ויזניץ, באבוב, וויען, באבוב-45, ראשי ישיבות לייקווד, האדמו"ר מנובומינסק, ר"א פלדמן ועוד, (כאשר הם מגובים עם ר"מ קוטלר והרב אלי' בער ווכטפויגל ראש ישיבת סאוט פאלסבורג, מרבני הפלג בארה"ב, וכן בשמו של רבי אהרן שכטר ראש ישיבת רבנו חיים ברלין).
לדמותם: וואזנר, המתגורר בירושלים, הינו חתנו של הרב פאדווא מלונדון ונחשב לבעל דעות קיצוניות. בשנה האחרונה הפך לפעיל מרכזי בסוגיית הגיוס והוא ניחון בכושר שכנוע והסברה אותו הוא מנצל למטרותיו.
שותפו למסע, יצחק שטרן, מכהן באופן רשמי כמגיד שיעור בישיבה קטנה של חסידי סאטמר בויליאמסבורג אך מעורב בקהילה במערכות ציבוריות שונות והינו מקורב לאדמו"ר מהרי"י מסאטמר. שטרן פועל רבות במאבקים בנושאי צניעות ושמירה על טוהר המחנה ואף היה מעורב במאבק נגד הקמת העירוב בויליאמסבורג. בשנים האחרונות מפעיל שטרן קרן מיוחדת המגייסת סכומים עצומים לקרן הנאבקת בגזירת הגיוס ושחוברות ההסברה שלה פורסמו בעבר, כאשר המטרה הינה ניהול מגביות למימון ההפגנות והמחאות בעניין גיוס בני הישיבות.
אל השניים הצטרפו לפעילות בחו"ל, העסקנים יוסף דוד שכטר, נכדו של הג"ר יעקב מאיר שכטר ממשפיעי חסידות ברסלב הנחשב לקנאי, ואמש אף נאם בכינוס הסברה של חסידות סאטמר בויליאמסבורג. וכן יצחק שלמה בלוי, תושב בית שמש, אברך צעיר ונמרץ המצוי לדבריו בנתונים ומשתתף פעיל בכינוסי הסברה בארץ ובחו"ל כשהאחרון שבהם היה אמש בפני האברכים בלייקווד. בלוי אף שותף בכתיבת חוברות הסברה למען מטרות של פעילות נגד "גזירת הגיוס" (והוא העומד מאחורי פעילותו של וואזנר).

אחד מחברי הכנסת של יהדות התורה, יוצא במתקפה חריפה ואומר כי "כואב הלב לראות אנשים שמעולם לא סייעו לעולם התורה, לארגוני הקירוב ולעם שבשדות עסוקים בשקרים ובדותות ובכזבים על גדולי ישראל, כאשר ההתבוללות בארה"ב היא נוראה ופגעי הטכנולוגיה הפילו רבבות מיהדות הגולה, הולכים אותם אנשים ומפיצים שקרים ובדותות נגד גדולי ישראל".

לדבריו: "כולם יודעים שגדולי ישראל, נשיאי ועד הישיבות, עוסקים בקירוב רבבות אלפי ישראל במוסדות הקירוב כמו החינוך העצמאי, מעיין החינוך התורני, לב לאחים ורשת הגנים העוסקים בקירוב בכל הפריפרייה ולומדים שם עשרות אלפי תלמידים. כל אלו העוסקים להשמיץ את גדולי ישראל ואת מפעלותיהם הם עושים זאת במטרה אחת! להוציא את דיבת גדולי ישראל רעה. כל מי ששומע לשלושת מועצות גדולי התורה ומתייצב לקבל את הפטור לא אירע לו דבר, כל אלו שהסתבכו זה בגלל שמרדו בדעתם של גדולי ישראל".

חבר הכנסת מוסיף ואומר כי "ועד הישיבות כמו ארגוני הקירוב של גדולי ישראל עוסקים יומם ולילה להגדיל תורה ולהאדירה ולהעצים את עולם התורה ופריחתו, מוציאי דיבת גדולי ישראל וארגוניהם רעה, הם משני המסורת העוסקים בהפגנות ובפקשווילים וחילול השם במקום הרמת קרן התורה והגדלת כבוד שמים".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:43

האדמו"ר מסאטמר תקף את ביקור ברקת אצל הרב אויערבאך: "שקר זה מאוס"
האדמו"ר מהר"א מסאטמר תקף בחריפות את ביקורו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בביתו של מנהיג הפלג הרב שמואל אויערבאך כשבא לנחמו על פטירת אחותו ואת המכתב שפרסם מקורו חיים אהרן טומבק ובו טען כי הביקור לא תואם מראש • "מבקשים למכור לוקשן" תקף האדמו"ר
בחדרי חרדים
האדמו"ר מסאטמר תקף את ביקורו של ברקת אצל מנהיג הפלג: "שקר זה מאוס" - בשיחה שמסר לתלמידיו בישיבה הקטנה בקהילתו בקרית יואל בערב חג השבועות, תקף האדמו"ר מהר"א מסאטמר את שיטת הפלג שאוסר על ההתייצבות בלשכות הגיוס אפילו לצורך קבלת פטור.

בדבריו תקף גם האדמו"ר בחריפות את ביקורו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בביתו של מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבאך כשבא לנחמו על פטירת אחותו. ברקת הגיע מלווה בסגנו מטעם סיעת 'בני תורה' של הפלג מר חיים אפשטיין, כשבתיעוד הביקור ניתן לראותו כי הוא מתקבל בכבוד רב בביתו של מנהיג הפלג תוך שהרב אויערבאך מזכיר לו את ה"הקצאות למוסדות".

לאחר הביקור פרסם מקורבו של הרב אויערבאך, חיים אהרן טומבק, מכתב בעיתון מקומי בארה"ב, ובו טען כי ביקורו של ברקת לא תואם עם הרב אויערבאך, והיה בניגוד לרצונו - מה שהוכחש מתיעוד הוידאו, וכפי שדווח והובא כאן.

האדמו"ר מסאטמר תוקף את הטענה של טומבק, ומכנה אותה "שטויות והבלים, טפשות" וכועס על כך שמבקשים "למכור לוקשן" כדבריו. ואלו דבריו:
"ברצוני לדבר על ענין שלא שייך לבחורים כאן, בגנות של מידת השקר, שקר זה מידה מאוסה מאוד, בנועם אלימלך בפרשת תרומה מדבר חריף מאוד ממידת השקר. ההכנה לקבלת התורה צריכה להיות על ידי תורת אמת.

"היה מעשה באבות אבותינו אצל זקיני הקדושת יו"ט, מישהו אמר לו פעם דבר שהיה שקר, הוא לא רצה יותר להסתכל עליו, כיון שאמר דבר שאינו אמת. זה דבר מאוס מאוד. כך גם היה אצל זקיני העצי חיים, שקר היה כזו עבירה גדולה, כך גם אצל דודי הדברי יואל, ואצל אבי האדמו"ר זצ"ל.
"ציונות זה שקר. ציונות זה בנוי על שקר. המקור הוא שקר וכולו שקר, מרישא ועד גמירא זהו שקר. צדיקי אמת לחמו נגד ציונות, כי זה מקור השקר, הם לחמו עם האמת נגד השקר.

"אני רוצה לעורר כאן נקודה ואיני מתכוון לבחורים, שאתמול בלילה חרה לי, ולכן אני מוציא את זה כאן.
"כל אחד שמתמצא במה שקורה יודע שמתנהל שיח בנוגע לגיוס בארץ ישראל, יש ראש ישיבה בארץ ישראל שהוא אוחז שבחור שמגיע לגיל 18 שבכלל לא יתייצב בלשכת הגיוס, הדוד בעל הדברי יואל אחז אחרת, הוא אחז שכן יתייצבו, לא ללכת לצבא כמובן, זה 2 דברים, אבל ללכת להתייצב בצבא ולקבל פתק של פטור הוא אחז שכך צריך לנהוג.

"היה זה בתשע"ג או בתשע"ד, לפני כמה שנים, הגיע אלי שליח, שאני אעזור לקו שלו שהוא לוחם בזה, שלא יתייצבו בכלל. בתשע"ד כמדומני התקיימו בחירות בארץ לכנסת המינים, אותו ראש ישיבה גם היה רגיל תמיד לחתום על הקריאה שילכו לבחירות, אבל בגיוס הוא מחמיר גדול, הם הגיעו אלי שאני אעזור להם בקמפיין נגד הגיוס. אמרתי מיד בצורה פתוחה, זה דבר חידוש, כי הרבי מסאטמאר אחז שאסור ללכת לבחירות וזה איסור גמור, אבל מותר ללכת להתייצב בלשכת הגיוס. ואתם סוברים בדיוק ההיפך, לבחירות צריך כן ללכת, וללשכת הגיוס אסור ללכת. תסלחו לי, אני לא רואה דבר שווה בין השיטות. כך היה אז.

"בהמשך הם אמרו שהם יותר לא הולכים לבחירות, אמרתי ברוך הטוב והמטיב, שלא הולכים לבחירות. בהמשך הם פתחו מוסדות חדשים שלא לוקחים כסף מהמדינה, אמרתי שוב ברוך הטוב והמטיב, עזרנו להם, בעסקנות לגיוס כספים ועוד דברים.

"קרה לאחרונה, בשבועות האחרונים, שהוא ל"ע ישב שבעה שלא יקרה אצל אף יהודי, בין הבאים לנחם בא ראש עיריית ירושלים, שהוא פושע ישראל כופר באלוקי ישראל מחלל שבת ברבים וכל דבר "רע, פושע ישראל גמור, והוא בא לנחם. כאן מגיעים לספר שהוא קנאי גדול כזה, והנה ראש עיריית ירושלים מתקבל שם לניחום. נהיה מזה איזה רעש.

"קודם כל צריך להקדים, אצלנו אין חילוק בין פושע ישראל כזה לפושע ישראל אחר, אין חילוק אם הוא ראש ממשלה או שהוא ראש עיריה, מה ששניהם עושים זה אותו דבר, שניהם פושעי ישראל.

"היה מעשה אצל הרבי מנאסאד זצ"ל, שסיפר שהיה פעם חייט שבקושי ידע קרוא וכתוב, ושכשהגיע בליל הסדר לעשרת המכות, דם הוא אמר רם, צפרדע אמר צפרדע, והחל לשאול את עצמו, מה זה? ואמר לאשתו זה כנראה שמות של מלאכים. ואשתו שאלה אותו, מי מלאך יותר קדוש, רם או צפרדע? והוא ענה לה, מי אני שאני אבין במלאכים בדם ובצפרדע?...

"אנחנו צריכים להבין שמדובר כאן בדם ובצפרדע, ולא משנה מה התפקיד שלהם ואין בזה שום חילוק, שניהם רשעים גמורים, והאיסור להתחברות לרשעים שווה על שניהם כאחד.

"מה היה אכפת לי? ... יצא כאן איזה עלון, שהתפרסם שם מכתב של אחד שבא לתרץ את זה, שכאילו הוא רק בא ומצא דלת פתוחה ונכנס. זה מה שרציתי לומר, באים למכור לבעלי בתים ואברכי הכולל של קרית יואל שטויות והבלים שכאלה, לוקשן, כזו טפשות אי אפשר לספר כאן. לספר לנו כאן שראש עיריית ירושלים יש לו לב של חמאה, היכן שהוא שומע שיש אבלים הוא בא לנחם, והוא נכנס בדלתות פתוחות... ומה אפשר לעשות, ואף אחד לא קרא לו. מה באים למכור לנו כאלה שטויות כאן? כבר ישב שבעה פעם ל"ע איזה רב מהעדה החרדית שלא יקרה חלילה, וראש העיר לא בא לנחם...
"אני יודע שזה פוסח על שתי הסעיפים, להיות קנאי וציוני בבת אחת, זה איני יודע איך יתכן, אני לא מבין את זה, לא ראינו כזאת, לא נראה לי, לא שמיעא לי ולא סבירא לי, זה כל הדבר.
"אנחנו צריכים לקבל הדרכה של קנאות, ולומר לעולם בקול ברור, שאנו לא הולכים לקבל הדרכה מאלו שאינם הולכים בדרך הקנאות הטהורה, יש לנו דרך שלמדנו אותה, ואנו לא הולכים לקבל הדרכה מאחרים על תורת הקנאות.
"אנחנו קיבלנו הדרכה מצדיקי אמת איך לנהל מלחמה כנגד הציונות וללכת בדרך אמת, וזה מה שקיבלנו מצדיקי אמת, והקב"ה יעזור שנוכל תמיד ללכת בדרך האמת, כי התורה היא תורת אמת" אמר הרבי.
ההקלטה: https://drive.google.com/file/d/0B8K7qj ... w3QXM/view
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:45

בכיר הפלג בארה"ב ישבות לצד מייסד הנח"ל ותומך הגיוס החרדי
ברקע הסערה סביב העצרת המתוכננת בארה"ב, אורח מפתיע ברשימת הנגידים תומכי ישיבת לייקווד שיעשו את השבת עם הר' מלכיאל קוטלר בלוס אנג'לס. מתברר, הוא לא צפוי להשתתף בעצרת
צבי סלע - בחדרי חרדים
תחת הכותרת 'שבת חיזוק', ישבות בשבת הקרובה ר' מלכיאל קוטלר מישיבת לייקווד, בלוס אנג'לס יחד עם רבים מתומכי ובוגרי ישיבתו, כאשר השבת תיערך בראשותו.
ברקע הסערה סביב העצרת המתוכננת ליום ראשון, מפתיע לגלות ברשימת האורחים, את הנגיד דוד הגר, העומד בראש עמותות התורמות לנח"ל החרדי ומי שייסד אותו, שכן, שמו של ר"מ קוטלר נקשר כמי שעמד בראש ארגון העצרת שכותרתה נגד גזירת הגיוס. הגר, שמשמש גם כחבר ועד הנאמנים של ישיבת 'בית מדרש גבוה' לייקווד בו מכהן ר' מלכיאל קוטלר, היה ממקימי הנח"ל החרדי וידוע כתומך ידוע ונלהב בכל היוזמות לגיוס החרדים. בראיון לעיתון 'מעריב' אמר הגר כי "המדינה זקוקה לחרדים בצבא".
"רוב הילדים לא מתאימים להיות תלמידי חכמים והנושא הופך לתסכול משפחתי" אמר הגר. "שירות בצבא ביחידה כמו הנח"ל החרדי מעניק סיפוק נפשי לילדים חרדים שעלולים למצוא את עצמם אבודים בלי זה. כמו שאמר לי אחד החיילים בנח"ל החרדי, 'בעבר ישנתי כי לא היה לי מה לעשות, היום אני ישן כי אני עייף'. כבר לפני כמה שנים הבנתי שגיוס החרדים זו פצצת זמן. בעוד 12 שנים רק שליש מכל שנתון יתגייס לצבא, השאר יהיו חרדים, ערבים ובלתי כשירים לשירות צבאי. המדינה זקוקה לחרדים בצבא" אמר הגר שכאמור משמש כחבר ועד הנאמנים של ישיבת 'בית מדרש גבוה' לייקווד בו מכהן ר' מלכיאל קוטלר ויעשה את השבת יחד עמו ובראשותו בכינוס מיוחד.
עוד אמר: "הייתי תורם יותר, אבל אני לא חושב שעמותה צריכה להתבסס רק על תורם אחד. אם ממשלת ישראל תזרים לנח"ל החרדי יותר כסף, גם אני אתרום יותר".
כאמור, בין חמשת המארחים, חברי ועד הנאמנים של הישיבה, בולט שמו של הנגיד דוד הגר. בראש הועד המונה חמישה חברים, עומד הנגיד שלמה יהודה רכניץ, מגדולי תומכי עולם התורה שגם תרם את סעודות השבת.
על פי התוכניה שנשלחה לתומכי הישיבה, תפילת מנחה וקבלת שבת תתקיים בבית המדרש של הגאון הרב שמואל איינהורן מרא דאתרא 'בית מדרש חוג'. תפילת שחרית תתקיים בבית הכנסת של הרב גרשון בעס מרא דאתרא 'קהילות יעקב'. בצהרי השבת יימסר שיעור בכולל 'בית אברהם' בעיר מפי ראש הכולל הרב חיים פסמן. מנחה וסעודה שלישית בבית המדרש 'שערי תורה' שבראשות המרא דאתרא הגאון רבי נחמיה לנגר.
במהלך השבת צפוי להתקיים פאנל בו יטלו חלק, רשימת נגידים ועסקנים מתומכי הישיבה, בהם גם הנגידים רכניץ והגר.
ממידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי על פי התוכנית, ר"מ קוטלר צפוי להישאר בלוס אנג'לס גם אחרי שבת עד ליום שני, מה שאומר כי גם הוא לא ישתתף בעצרת של סאטמר המתוכננת ליום ראשון, שתהיה עם חוג סאטמר מהרז''ל בלבד.
מצו"ב המודעה
קבצים מצורפים
המודעה על כינוס לייקווד.jpg
המודעה על כינוס לייקווד.jpg (99.03 KiB) נצפה 6958 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 00:46

משולש תביא חדשות, זה ישנות...
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:47

ח"כ הרב גפני: "לבכות בארה"ב על המצב - זה כמו המרגלים"
ח"כ משה גפני, מתייחס לראשונה בראיון - להפגנת הגיוס בארצות-הברית, ואומר כי "זה בדיוק כמו המרגלים" • קובע: "לא הייתה במדינה תקופה כל כך טובה כמו התקופה הזו"
כיכר השבת
יו"ר 'דגל התורה', חבר-הכנסת משה גפני מתייחס היום (רביעי) לראשונה, בראיון ל"כיכר השבת", להפגנות המתוכננות בארצות הברית כנגד מה שהם מכנים "גזירת הגיוס" בארץ ישראל ומגדיר את המארגנים כ"מרגלים של ארץ ישראל", בהתייחסות לכך שההפגנה נקבעה לא' שלח - פרשת המרגלים.
בראיון פותח ח"כ משה גפני בהקדמה ואומר כי "אנחנו נקרא בשבת הבאה את פרשת המרגלים, שכתוב 'ותשא כל העדה ויתנו את קולם ויבכו העם בלילה ההוא'. 'כל העדה', אומר רש"י, אלו הסנהדראות, זאת אומרת אנשי הציבור. המצב היה בסדר גמור, זאת אומרת - הם היו במדבר אבל היה להם מן, היה להם מים וענני כבוד, ואז הקב"ה קבע מכיוון שהם בכו בכי חינם אז יהיה להם בכי קבוע בט' באב".
בשלב הזה עובר גפני להתייחס למצב בארץ ובנושא הגיוס בפרט ואומר: "אני מכיר את המדינה כאן הרבה שנים. לא הייתה תקופה כל כך טובה כמו התקופה הזו. אנחנו במדבר - אבל לא היה טוב כמו שהיום".
"לשבת בארצות הברית ולבכות על המצב, זה בדיוק כמו המרגלים", תוקף ח"כ משה גפני.
לדבריו: "אנחנו מודים לקדוש-ברוך-הוא על הסיעתא דשמיא הגדולה שיש לנו כאן בכל הנושאים שקשורים. וכמובן שיש הרבה מאוד מה לתקן. יש מאבקים יום-יומיים. אבל אם לוקחים את העבר אז היום הרבה יותר טוב. אנחנו מודים לקב"ה על כך".
גפני פונה להנהגה בארה"ב ואומר: "אנחנו מבקשים שאחרים לא יבכו, מכוון שזה עושה נזק גם מבחינת העונש וגם מבחינת המצב".
לקראת סיום, מתייחס גפני בקצרה גם לחוק השבת, שהצהיר כי יעביר אותו במושב הקיץ גם על תל אביב ואומר: "חוק השבת יעבור, במידה ויהיה בו צורך. במידה ובית המשפט יישאר בהחלטה שלו - החוק הזה יעבור, אם בית המשפט יחזור בו - לא יהיה צורך בחקיקה".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:48

קטןודל כתב:משולש תביא חדשות, זה ישנות...

זה לא הובא כאן. ומתי סוף סוף תענה לי על השאלה שאני שואל כבר כמה וכמה פעמים?????
למה פטרוב אמר שאין שום גזירת גיוס והכל בלוף????
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 00:52

השקר נחשף: כך ניסו לשכנע את הרבנים שיש "גזירת גיוס" בארץ ישראל
בחורים שלא התייצבו בלשכת הגיוס בהוראת "הפלג" • בחורים עובדים, עם פייסבוק • וכן, גם בחורים שסודרו דרך ועד הישיבות • חשיפה: אלו המסמכים שהציגו עסקני "גזירת" הגיוס בפני הרבנים
כיכר השבת
המאבק על חוק הגיוס המתרחש בשבועות האחרונים, הפך למלחמה חוצת גבולות כאשר קבוצת עסקנים המזוהה עם חוגי סאטמר ו'הפלג' הצליחו להיכנס למעונם של גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות בארץ ובארה"ב ולשכנעם כביכול קיימת גם כיום גזירת הגיוס.
המאבק הוביל לחלופת המכתבים הנדירה בין גדולי הדור לגדולי ראשי הישיבות בארה"ב וכן ליוזמת עצרת המחאה שבשלב זה אינה צוברת תאוצה. רק לאחר מאמץ עילאי מצד גדולי האדמו"רים, ראשי הישיבות והעסקנים, הצליחה הנהגת הציבור החרדי בארץ הקודש להבהיר להם את גישתם בנושא.
כפי שנחשף, העסקנים אהרן וואזנר, יצחק שטרן ואחרים, הסתובבו בבתי רבנים ואדמו"רים עם קלסרים, לדבריהם, של אלפי "מקרים" של בחורים ש"הסתבכו", והתגייסו לאחר פיתויים שונים.
אחד מהרבנים ביקש לקבל לידיו את החומר לעיון מעמיק, לאחר נסיונות התחמקות רבים קיבל את המסמכים לידיו, וחלקם הגיעו לידי "כיכר השבת". עיון קל בחומר מגלה כי מדובר במעשה הונאה.
הקלסרים עימם הסתובבו העסקנים הם מסמכי "האיגוד הספרדי" המזוהה עם 'הפלג' שמפעיל מענה טלפוני שבו אספו כל שם של בחור ישיבה שלא הסדיר את מעמדו כראוי, תייקו ותיעדו במסמך מיוחד, וכעת הוגש לרבנים כ"בחורים שנפלו בגלל חוק הגיוס", בין אם הוא אינו שומר תורה ומצוות, בין אם הוא עובד, בין אם הוא לא התייצב וגם אם הוסדר לו המעמד מחדש בצבא ע"י ועד הישיבות.
לטענת עסקנים מסוימים ומעיון ברשימות שהוגשו לרבנים ושהגיעו לידי "כיכר השבת", עולה לכאורה כי מדובר בבחורים שחלקם התגייסו מרצונם לצבא וביקשו לחזור בהם, בחורים שזוהו כחילונים ברשתות החברתיות על ידי חוקרי צה"ל (חילול שבת, צניעות, ועוד), כאלו שאינם רשומים בשום מוסד לימודים במשך שנים, עובדים בצורה רשמית ועוד, בחורים שנסעו לחו"ל לתקופות ארוכות מעבר למותר על פי כללי הצבא, וכאמור, לגבי חלק ניכר מהבחורים אף מצויין שעניינם הוסדר ע"י הממונים על כך.
במסמכים נוספים מדובר על בחורים שלא התייצבו בלשכת הגיוס כהוראות גדולי ישראל בשל התעמולה כנגד ההתייצבות, וביקשו לחזור ולהתייצב. עיון קל מלמד כי האיגוד אף פעל לגייס מי שישכנעו אותו להמשיך לא להתייצב ולא להסדיר את מעמדו בהמשך.
כל זה כאמור מעיון במסמכים שנכתבו ע"י "האיגוד" ושהוצגו בפני הרבנים ע"י אותם עסקני גזירת הגיוס, מבלי לברר את הדיוק בפרטים ואמינותם ומדוע אכן נקלעו לבעיות מול שלטונות הצבא.
כפי שנחשף, לאחר הסברה שעשו בבתי גדולי האדמורי"ם והרבנים בארץ ובארצות הברית להבהיר במה מדובר, בכך מנעו את מסע התעמולה ואת ההפגנה נגד גדולי הדור, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה.
מצו"ב המסמכים.
קבצים מצורפים
מסמך האיגוד 1.jpg
מסמך האיגוד 2.jpg
מסמך האיגוד 3.jpg
מסמך האיגוד 4.jpg
מסמך האיגוד 5.jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 09:24

קטןודל כתב:קרב השכנוע בבתי גדולי ישראל על 'גזירת גיוס', נחשף בהקלטה נדירה משיחת העסקנים עם הגאון רבי משה הלל הירש, ממנה עולה כי 1,300 בחורים ספרדים מסובכים עם הצבא • האזינו (חדשות) ישראל כהן|י"ד בסיון תשעז 07:09 08.06.17 קרב השכנוע בבתיהם של גדולי הדור בעניין סוגיית גיוס בני הישיבות שנחשף ב"כיכר השבת" גורם לסערה ציבורית ולעניין רב בקרב כלל היהדות החרדית בארץ ובתפוצות וזאת על רקע חילופי המכתבים בין גדולי הדור לראשי הישיבות וכן על רקע יוזמת הפגנת הגיוס של חסידות סאטמר בשבוע הבא בניו יורק. כפי שנחשף ב"כיכר השבת", הגיעו קבוצות עסקנים ומשלחות שבראשם עמד הרב אהרון וואזנר וכללו הרכבים שונים לבתי גדולי הדור והציגו להם נתונים ומכתבים בנושא. ל"כיכר השבת" הגיע תיעוד בלעדי ונדיר של שיחת עסקנים, ככל הנראה ליטאים, שחלקם הגיעו בשליחותו של הגאון רבי אהרון פלדמן, מחשובי ראשי הישיבות בארה"ב, ושהתקיימה במעונו של חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגאון רבי משה הלל הירש, לפני יומיים ערב נסיעתו השנתית לארצות הברית למטרת גיוס כספים עבור ישיבת סלבודקא בראשה הוא עומד. העסקנים עברו עם הגרמ"ה הירש על שלל הבעיות, מהם ניתן ללמוד לראשונה על נתונים שטרם נחשפו - לפחות כאלו שהם הציגו. בשיחה עימם הם טענו כי ישנם כיום כ-1,300 בחורים ספרדים שמסובכים עם הצבא, כשבנוסף להם קיימים עוד בחורים אשכנזים שהסתבכו עם הצבא בשנים האחרונות. העסקנים אף חושפים מיזם של ראש ישיבת תפרח הגאון רבי אביעזר פילץ, לאסוף את כל ראשי הישיבות לצורך הצלבת נתונים שזורמים אליהם מול נתוני וועד הישיבות. העסקנים שהציגו בפני הגרמ"ה שאלות גורליות נוספות נדהמו כשענה על השאלה - "אם בחור שעובד ואינו לומד, אם ילך לצבא או לכלא", השיב הרב הירש: "שישאל את רבו אך לדעתו עליו ללכת לכלא". "כיכר השבת" מציג תמלול מלא משיחת העסקנים עם ראש הישיבה עסקן: "בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב כי המדינה מתחייבת לעשות ככל שביכולתה כדי לעמוד ביעדי גיוס החרדים, המדינה גם מפרטת שהכשירה אנשים שלומדים את התהליכים בחברה החרדית, כדי שיידעו איך לדבר עם בחורי ישיבות". הגרמ"ה הירש: "נכון, אני יודע את זה, להגיד שהממשלה והצבא מעוניינים לפתות בחורי ישיבות שיבואו לצבא זה אמת. אמת לאמיתה". עסקן: "כתוב גם בתשובת המדינה שהמדינה תבטל את מעמד בן הישיבה לבני ישיבות - על פי החלטתה, כדי לעמוד ביעדים". הגרמ"ה הירש: "הממשלה מבטלת? איך היא יכולה?". עסקן: "כדי שהצבא יגיע ליעד הגיוס השנתי בכוחו לבטל את המעמד לבני ישיבות כפי ראות עיניו. "ישנו אברך שמוכן לדבר עם ראש הישיבה, הוא תפקידו לשבת ליד יעקב ראשי אחרי שישב במעצר הרבה חודשים, הוא היה בחור ישיבה רגיל שלא עשה שום דבר רע ולבסוף התגייס לצבא בלית ברירה, זה כבר סיפור מלפני שנתיים - ההסתבכות שלו". הגרמ"ה הירש: "למה הוא ישב במעצר, הוא לא עשה שום דבר?". עסקן: "אני לא מכיר את פרטי הסיפור, לכן אני לא יגיד פרטים לא מדויקים" עסקן נוסף: "למעשה הוא התגייס אבל בגלל שריחמו עליו התפקיד שלו זה פעם בשלושה שבועות ללבוש מדי צבא ולשבת ליד יעקב ראשי. הוא העיד בפניי והוא נכנס איתי למעונו של האדמו"ר מקרלין בבין הזמנים של חודש ניסן השנה כדי לספר על כך, ואותו אברך מספר שבסביבתו של ראשי יש לחץ אטומי להספיק להגיע ליעדי הגיוס של 3,200 בחורי ישיבות לשנה הזאת עד החודש השישי, כי אם הם לא עומדים ביעדים, מישהו שם יצטרך ללכת הביתה". הגרמ"ה הירש: "מי זה יעקב ראשי?". עסקן: "הוא מפקד הממ"ח (מרכז מיון חרדים), המקום שבו מתייצבים ומקבלים את הדיחויים והפטורים. "האברך שיושב ליד ראשי מספר, שהוא רואה את ראשי מבטל מעמד של בני ישיבות על ימין ועל שמאל, האברך מסביר לנו כי האסטרטגיה של ראשי היא שמתוך כמאתיים בחורים שבוטל להם המעמד יישבו בכלא מאה, ומתוך המאה יישברו 20 ויתגייסו, וככה הוא התקדם במכסת היעדים. הגרמ"ה הירש: "כמה בחורים שהתייצבו והסתבכו יושבים עכשיו במעצר?". עסקן: "כעת יושבים 10 בחורים במעצר, והעורך דין יכנס היום לבקר אותם. המספר הזה משתנה כל הזמן, לפני פסח ישבו 38 בחורים במעצר אנחנו מדברים אך ורק על בחורים שמתייצבים והם יושבים רק בגלל שלא באו להתחייל אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה". הגרמ"ה הירש: "למה עצרו אותם?". עסקן: "הרבה מהם ספרדים, יש נגדם צווי מעצר אחרי שהורידו להם מעמד בן ישיבה ואף אחד לא טיפל בהם, בגלל שיצאו לחיזוק בישיבות בחו"ל או דברים אחרים נוספים". עסקן נוסף: "ראש ישיבת... פנה עם סיפור ושלחתי אותו בשעתו לראש הישיבה והוא הגיע לעוד כמה ראשי ישיבות ואף אחד עדיין לא הצליח לעזור, מדובר בבחור שכבר באו אליו הביתה לעצור אותו". הגרמ"ה הירש: "אתה מדבר על הבחור כהן". עסקן: "כן. אני שלחתי אותו שידבר עם ראש הישיבה, מדובר בבחור שראש הישיבה שלו שלח אותו לחיזוק בצרפת, הוא חזר לארץ ולא ידע מכלום והסתבך". הגרמ"ה הירש: "הוא הלך בשליחות הראש ישיבה שלו". עסקן: "אז זה בעיה של הראש ישיבה שלו, והראש ישיבה שלו טוען שזה בעיה שקרתה בגלל 'ועד הישיבות' שלא מזהיר על כלום. שנתיים שולחים פה לחיזוקים בישיבות בחו"ל ולא מזהירים". הגרמ"ה הירש: "אני שאלתי את ראש הישיבה והוא אמר לי שהוא שלח כמה חיזוקים". עסקן: "השנה זו השנה הראשונה שהוא שלח לחיזוקים בחו"ל. מדובר פה על ביטולים של מעמד בן ישיבה". הגרמ"ה הירש: "זה אני שומע, אני שומע". עסקן: "מה עושים כעת כשיש למעלה משלושת אלפים בחורים שמסובכים עם הצבא? ואנשים אומרים זה לא שלושת אלפים בחורים שמסובכים כי הבחור ההוא עובד וכו'". הגרמ"ה הירש: "דיברתי איתו גם, הוא חושב שמדובר על 1,250 או 1,300 שמסובכים עם הצבא". עסקן: "מי אומר את זה?". הגרמ"ה הירש: "חיים אהרון קאופמן מוועד הישיבות". הגרמ"ה הירש: "יש פה שני חלקים כנראה, בספרדים יש 1,250 או 1,300 בחורים שמסובכים עם הצבא, ויש את החלק של כמות בחורים מסובכים שהצטברו בכמה שנים האחרונות שזה עוד דבר". עסקן: "למה הוא לא פותר את הבעיות? הבחורים האלה יש כנגדם כבר צווי מעצר ובאים לעצור אותם". הגרמ"ה הירש: "הוא אומר שמדברים, אני לא רוצה להגיד שהיה פשיעה של מישהו, אבל זה ודאי שצריך להיות שכל ראש ישיבה יידע בדיוק את החוק, גם הבחורים צריכים לדעת את החוק ולעשות כמו החוק". עסקן: "עכשיו אני שואל, שנתיים הבחורים האלו מסובכים, שנתיים לא טיפלו ולא אמרו שצריכים לעשות משהו, יש בחורים שהסתדרו במהלך השנתיים הללו אבל יש גם בחורים שלא הסתדרו". הגרמ"ה הירש: "קודם כל לגבי האלפים של בחורי הישיבות שלא הסתבכו, כל ראש ישיבה צריך לדעת את החוקים ואת הבעיות שלו". עסקן: "יש אברך מקרית גת, הראש ישיבה יודע במי מדובר, אותו אברך למד בכולל קטן ואיש כמובן לא הסביר לו שהוא בבעיה עם הכללים החדשים של הכוללים, וכך בוקר אחד הגיעו אליו הביתה לעצור אותו מספר שבועות אחרי שאשתו ילדה, הראש ישיבה דיבר אז עם וועד הישיבות והם דאגו שיתנו לו דחיית שירות לתקופה של חצי שנה תוך הבטחה שבתקופה הזאת הם יסדרו את הבעיה. "למעשה דיברתי אתמול עם אחד הרבנים שלו איפה שהוא למד בתור בחור, והוא סיפר לי מה באמת היה. וועד הישיבות שלחו את האברך לקצין מסוים שהוא יעזור לו, האברך הלך לאותו קצין שאמר לו 'תחתום פה על מסמך שדוחה את השירות בחצי שנה, אותו אברך חתם כמו ילד טוב וכפי שהורו לו בוועד הישיבות. האברך שהלך לאחר מכן לוועד בישיבות שמע מהם כי הוא חתם על מסמך התחייבות להתגייס לצה"ל ולכן אי אפשר לעזור לו. 'חתמת שאתה מתגייס' אמרו לו שם. אני לא יודע אם זו התעללות או שזה פשיעה". עסקן: "אני שואל את הראש ישיבה, אומרים לנו ולכל הציבור שאין בעיות עם הצבא, מה הולך פה". הגרמ"ה הירש: "יש פה בעיה וצריכים לטפל בכל הדברים האלו. לפי מה שאני שומע ממך צריכים לעשות יותר תקין את הממסד של וועד הישיבות, אלה הדברים שאני שומע". עסקן: "לפני שלושה חודשים מה קאופמן אמר לראש הישיבה, כמה בחורים מסובכים יש כעת?". הגרמ"ה הירש: "לא משנה". עסקן: "אני שמעתי שהוא אמר שיש שלוש מאות בחורים מסובכים, הנתונים האלו לא נכונים, מדובר בכמה אלפים". הגרמ"ה הירש: "אשר על כן?!". עסקן: "יש פה בעיה". הגרמ"ה הירש: "זו המציאות, אבל על איזה בעיה אתה מדבר?". עסקן: "מסתירים פה מידע מהציבור עד לרגע זה, הראש ישיבה יכול לתת בהם אימון כשבמשך שנתיים הם משקרים? עכשיו הוא מבטיח שהוא יעזור, איך בדיוק הוא יעזור כששנתיים הוא לא הצליח לעזור לאלפי בחורים, מה יקרה בדיוק עכשיו שהוא כן יעזור משהו?. "שנתיים הוא שיקר ואנחנו חטפנו את הנזק הזה - כל הארגונים שעוזרים, אנחנו לא קשורים לעץ, יש פה חמשה ארגונים שמתעסקים אך ורק עם בחורים שמתייצבים, בחור שלא מתייצב לא מקבל עזרה, מעיפים אותו. "היינו אצל ר' דן סגל הגענו אליו עם קלסרים עם 900 מקרים של בחורים מסובכים עם הצבא, הוא פתח את הקלסר ותפס את המקרה הראשון שהוא ראה, ר דן התקשר לקאופמן מוועד הישיבות ושאל אותו על המקרה, קאופמן חזר אליו אחרי זה ואמר לו שאותו בחור הוא לא בישיבה אלא עובד". הגרמ"ה הירש: "ומה האמת?". עסקן: "שזה לא נכון, הבחור לא עובד אלא יושב ולומד, וראיה לכך שבסוף חזר לו המעמד של בן ישיבה, אם הוא היה עובד זה הרי לא היה קורה. "אז קאופמן אומר שהבחור עובד, עכשיו למי ר' דן סגל מאמין? הוא מאמין לקאופמן ולא לנו, וכך במקום לעזור לבחורים הללו אנחנו צריכים לחטוף את הנזקים האלה ולטפל בהם". עסקן: "יש לי פה רשימה שהתחלתי לאסוף מאתמול של קרוב ל-50 בחורים שבגלל הסתבכות עם הצבא הם התגייסו, הם היו בחורי ישיבות לכל דבר וענין - שהתגייסו, או בגלל גייסים שהתלבשו עליהם או בגלל ביטולי מעמד בן ישיבה מכל מיני סיבות שהביאו אותם לבסוף לכלא ושם הם נשברו והתגייסו". הגרמ"ה הירש: "תאסוף את החומר ותביא אליי, אני יטפל בזה". עסקן: "אני יביא לראש ישיבה טבלה מסודרת עם כל ה-1300 מקרים". הגרמ"ה הירש: "יש בעיה בוועד הישיבות, ושאין ידע בבעיות והחוקים, וצריכים לדאוג שהבחורים לא יזלזלו בחוקים". עסקן: "מה עושים עם הכוללים הקטנים הלא מוכרים, שאי אפשר להגיש דיחוי? אין מה לעשות איתם". הגרמ"ה הירש: "יש כולל ברמת השרון שהוא יותר בעייתי ויש שם רק מספר קטן מאוד של אברכים. אז מחפשים פתרונות, הם עכשיו באמצע לחפש עצות על זה". עסקן: "אבל אברכים לא יודעים, הם אובדי עצות, שיגידו להם לכל הפחות שהם בבעיה, למה אומרים שהכל בסדר?. "הכל תקין, אין גיוס בחורי ישיבות, אין פיתויים ושכנועים בממ"ח, הכל כאילו בסדר". הגרמ"ה הירש: "שכנועים ופיתויים יש". עסקן: "אז כל ראש ישיבה חייב לדבר אצלו בישיבה נגד הפיתויים?". הגרמ"ה הירש: "בוודאי , כן". עסקן: "אברכים באו לישיבה ברכסים שכבר נפלו משם 3 בחורים לצבא כדי לדבר על זהירות מול הפיתויים, לא נתנו להם לדבר, אמרו שזה פוליטי". הגרמ"ה הירש: "למה לא נתנו לדבר?". עסקן: "אמרו שזה פוליטי, זה עץ". "הבוקר כל מי שפותח את יתד נאמן רואה שהכל שטויות וליצנות, ופלא על גדולי התורה באמריקה איך הם מאמינים לשטויות האלה. זה מה שכתוב הבוקר ביתד נאמן. מה יעשה הבן ולא יחטא?". הגרמ"ה הירש: "זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי פה זה לחשוב על מי מוחים בסיפורים האלו. צריכים לדאוג ולעבוד שוועד הישיבות ישתפר, רק בלי התלהמות אלא לעשות את זה בשקט. "אם הייתם באים אליי לפני שנה או שנתיים, אליי או לר' דב לנדו, ומראים לנו איך מסתבכים הדברים. חבל שלא באתם עד עכשיו. תביאו אליי את הדברים, תביאו לר' יגאל רוזן, לר' ברוך וייסבקר". עסקן: "היינו אצל ר' ברוך וייסבקר, הוא עלה איתנו לביתו של הגרי"ג אדלשטיין שאמר כי 'הכל גוזמה, אני לא מאמין, חיים אהרון קאופמן אמר שהכל גוזמה". הרב וייסבקר אמר לנו שאין לו הרבה מה לעשות ושינסה לפעול". הגרמ"ה הירש: "אשר על כן, מה שצריכים לעשות, צריכים לתקן את המצב". עסקן: "האם הראש ישיבה מסכים לעמוד מאחורי יוזמה שיעברו אברכים מישיבה לישיבה וידברו עם הבחורים על הדברים מה צריכים להיזהר בלשכת הגיוס, למשל: להגיע רק עם כובע וחליפה, לא לפטפט איתם שם יותר מידי, ואם הוא בן להורים גרושים לא לספר להם על המצב בבית, ואם הוא בחור ספרדי אז לא להזכיר את העובדה שאחיו או דוד שלו שירת אולי בצבא? "האם אפשר לומר בשם הראש ישיבה שדעת כל גדולי ישראל שאסור בשום פנים ואופן לאף בחור ישיבה להתפתות ולחשוב על כזה צד לעזוב את הישיבה וללכת לצבא?". הגרמ"ה הירש: "אתה יכול לומר את זה מאה אחוז בשמי". עסקן: "בחור ששואל אותי 'מה עדיף, לשבת בכלא או להתגייס לצבא' מה אני עונה לו?". הגרמ"ה הירש: "לשבת בכלא". עסקן: "הראש ישיבה מוכן לעמוד מאחורי זה?". הגרמ"ה הירש: "כן כן". עסקן: "הראש ישיבה יוציא מכתב על זה? כי בחורים לא יאמינו". הגרמ"ה הירש: "לא במכתב, תביא לי אליי כל בחור שאתה רוצה ואני יגיד לו את זה, לא דרך כתב ולא בטלפון, אני יגיד לו את זה בעצמי". הגרמ"ה הירש: "אם מדברים על הספרדים, אז צריך שחכם שלום כהן יאמר". עסקן: "הוא אומר שהוא לא יכול, הוא רועד מפחד גם שיגידו שזה פוליטי וגם מחברי הכנסת הספרדים של ש"ס. "האם אפשר לומר לראשי הישיבות הספרדיות בשם הראש ישיבה שאין צד כזה בעולם שבחור ילך לצבא גם במחיר כלא, ושחשוב שידברו על כך בישיבה?". הגרמ"ה הירש: "כן". עסקן: "בחור שעובד ולא לומד בישיבה, צריך ללכת לצבא או לכלא?". הגרמ"ה הירש: "שישאל את הרב שלו. אני הייתי אומר לו ללכת לכלא, אבל לא כל אחד יכול לעשות את זה, אבל אני באופן כללי אומר ללכת לכלא". עסקן: "מה דעת הראש ישיבה על המאמר אתמול ביתד נאמן שאין אף בחור שמתייצב שניזוק, האם אנחנו לא רואים מציאות אחרת?". הגרמ"ה הירש: "אני לא סניגור של יתד נאמן, ולגבי הלכה למעשה אמרתי מה צריך לעשות". עסקן: "דיברתי אתמול בלילה עם ר' אביעזר פילץ והוא אומר שהוא רוצה לכנס את ראשי הישיבות שיצליבו נתונים מול וועד הישיבות. ר' אביעזר אמר לי אתמול שהוא מפחד להביא את הנתונים עם שמות של בחורים לעסקנים, אנחנו נביא המידע שלנו לראשי הישיבות וועד הישיבות יביא את הנתונים שלו לפני ראשי הישיבות. והם יחליטו מה צודק. "היום הוא (קאופמן) מודה שלוועד הישיבות יש היום מעל 1,200 בחורים שמסובכים עם הצבא, פעם הוא כפר בזה".. הגרמ"ה הירש: "היום הוא מודה, זה המציאות. וגם חייבים לחזק את העניין של ידע זה גם מציאות". עסקן: "צריכים להתכונן לאסיפת ראשי הישיבות? להתחיל סדר נתונים?". הגרמ"ה הירש: "אני נוסע לחוץ לארץ מחר, תביאו הכל לר' אביעזר פילץ הכל במתינות וללא כל התלהמות". עסקן: "לגבי ר' דב לנדא, להעביר אליו את הנתונים?". הגרמ"ה הירש: "כשתעביר את כל המידע הוא כבר גם יידע מהכל".

לאחר שניסו להכפיש בשמו את ראשי וועד הישיבות תוך חוצפה נוראה! מחר ב'יתד' מכתב הגאון הגדול רמ"ה הירש שליט"א במעלת וועד הישיבות שבו תוקף את אנשי הפלג.
------_---------------------------
על מה שאינשי דלא מעלי שכוונתם לקעקע הנהגת גדולי הדור שליט"א מכפישים בשמי את ידידי הרה"ג ר' חיים אהרון קופמן שליט"א, הנני להעיד בזה שהרב הנ"ל נאמן בדבריו ובמעשיו ופועל ממש ללא לאות עבור כלל בני הישיבות גם אלו שלא הקפידו לקיים התקנות מתאמצים בוועד הישיבות במסירות לעוזרם באמת מוטל על כל בחור לדעת על אחריותו האישית לשמור את כל התקנות להסדרת מעמן הן ישיבה כהוראתם של גדולי הדור זצ"ל ושליט"א, בשימת לב על כל ההוראות שמתפרסמות ע"י וועד הישיבות כפי שהוכח שהפועלים על פי התקנות של וועד הישיבות לא ניזוקים".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 09:26

קול ברמה מביא נתונים מדהימים על הגיוס
בקול ברמה הביאו נתונים מדהימים על מספרם המועט של בחורי הישיבות שהתגייסו בפועל. בשלושת השנים האחרונות התגייסו בערך 300 בשנה, כאלו שקיבלו בעבר דיחוי. המספר הזה כולל ישיבות חרדליות וכולל אברכים שסיימו ללמוד בכולל והתגייסו. ובנוסף לכל, בפועל, יותר מ- 50% מתוכם עשו פטור בשבועות הראשונים שאחרי הגיוס. מה שאומר שמספר החרדים (ולא חרדלי"ם) שקבלו פעם פטור ושירתו שירות משמעותי (לא שבועיים) בגלל סיבוכים (ולא בגלל שהחליט להפסיק ללמוד בכולל), הוא כנראה פחות מ- 100 בשנה!!

כל שאר המתגייסים ה"חרדים" לא קבלו מעולם מעמד בן ישיבה אלא שהם עומדים בקריטריונים שלמדו בעבר שנתיים בישיבה.

ואם כבר מדברים, יש לי עוד כמה שאלות לאנשי הפלג:

1. בחוק טל, גם הכניסו הרבה "פיתויים" וכדומה, וגם שם היה לחוק "פג תוקף" שלאחריו ח"ו היו אמורים להתגייס כולם. כלומר, גם שם היה שינוי משמעותי לרעה. איפה הייתם אז?

2. האם אתם סבורים שהאינטרנט הוא סכנה פחות חמורה ליהדות החרדית מאשר הגיוס? אם לא, למה אתם מדברים על זה 1% מהדיבורים על הגיוס?

3. האם יש לכם תקדים מההיסטריה היהודית מאז חורבן בית המקדש, שנעשה מהלך כזה של "מלחמה" גלויה בשלטון שצרר אותנו ברוחניות, ולא ניהלו דברים בחכמה מתחת לשולחן?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 09:59

משולש כתב:כל שאר המתגייסים ה"חרדים" לא קבלו מעולם מעמד בן ישיבה אלא שהם עומדים בקריטריונים שלמדו בעבר שנתיים בישיבה.

ואם כבר מדברים, יש לי עוד כמה שאלות לאנשי הפלג:

1. בחוק טל, גם הכניסו הרבה "פיתויים" וכדומה, וגם שם היה לחוק "פג תוקף" שלאחריו ח"ו היו אמורים להתגייס כולם. כלומר, גם שם היה שינוי משמעותי לרעה. איפה הייתם אז?

2. האם אתם סבורים שהאינטרנט הוא סכנה פחות חמורה ליהדות החרדית מאשר הגיוס? אם לא, למה אתם מדברים על זה 1% מהדיבורים על הגיוס?

3. האם יש לכם תקדים מההיסטריה היהודית מאז חורבן בית המקדש, שנעשה מהלך כזה של "מלחמה" גלויה בשלטון שצרר אותנו ברוחניות, ולא ניהלו דברים בחכמה מתחת לשולחן?

1. כידוע הי' הגר"ש אויערבאך, כאז כן היום, מגדולי הלוחמים נגד זה, יחד עם שאר זקני ראשי הישיבות הגרמ"ש שפירא ז"ל, הגרמ"י לפקוביץ ז"ל, הגרי"מ פינשטין ז"ל, ועוד.

2. האם אתם סבורים שהגיוס הוא סכנה פחות גמורה ליהדות החרדית מאשר שאר בעיות הדור? אם לא, למה אתם מדברים על זה 0% מהדברים על האינטרנט?

3. גזירת גיוס בנות.
וכידוע שמרן הגרי"ז מבריסק ז"ל לא רצה לחתום אז על הקול קורא נגד גיוס בנות, בגלל שלא יסברו שזה רק נגד גיוס בנות ולא נגד גזירת גיוס בני הישיבות.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 10:00

מי שמעיין בשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שהבאתי למעלה, רואה בדיוק המצב העגום.

ואכן הלואי לו יהא כדבריו שיתכנסו ראשי הישיבות שליט"א לתקן המצב, ויפה שעה אחת קודם.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 09 יוני 2017, 10:19

יצאתי מבולבל מהתמליל של השיחה עם רמ"ה הירש שליט"א זה נראה קודר מאד, לעומת אחרים הכותבים שהכל כזב!

אני אישית שייך לקבוצה חסידית מגובשת וב"ה אין בעיות כי כולם עושים את מה שנאמר להם מקדמת דנא, אבל כל אלו שאין להם את מה באמת.
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 09 יוני 2017, 10:22

אני כבר מההתחלה כ"כ מסולסל בנושא הזה שאני אפילו לא מעיז לכתוב באשכול הזה...
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 10:36

קטןודל כתב:מי שמעיין בשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שהבאתי למעלה, רואה בדיוק המצב העגום.

ואכן הלואי לו יהא כדבריו שיתכנסו ראשי הישיבות שליט"א לתקן המצב, ויפה שעה אחת קודם.

בואו נשים את הדברים על השולחן במילים ברורות: אתם רוצים לטעון שהגרמ"ה הירש משקר כשכתב את הדברים הבאים:

על מה שאינשי דלא מעלי שכוונתם לקעקע הנהגת גדולי הדור שליט"א מכפישים בשמי את ידידי הרה"ג ר' חיים אהרון קופמן שליט"א, הנני להעיד בזה שהרב הנ"ל נאמן בדבריו ובמעשיו ופועל ממש ללא לאות עבור כלל בני הישיבות גם אלו שלא הקפידו לקיים התקנות מתאמצים בוועד הישיבות במסירות לעוזרם באמת מוטל על כל בחור לדעת על אחריותו האישית לשמור את כל התקנות להסדרת מעמן הן ישיבה כהוראתם של גדולי הדור זצ"ל ושליט"א, בשימת לב על כל ההוראות שמתפרסמות ע"י וועד הישיבות כפי שהוכח שהפועלים על פי התקנות של וועד הישיבות לא ניזוקים".

למה אתם עושים "סחור סחור" ומדברים ברמזים ובעקיפין??? תדברו ברור. מה זה, שיטת דמגוגיה??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 10:37

זאבי כתב:יצאתי מבולבל מהתמליל של השיחה עם רמ"ה הירש שליט"א זה נראה קודר מאד, לעומת אחרים הכותבים שהכל כזב!

אני אישית שייך לקבוצה חסידית מגובשת וב"ה אין בעיות כי כולם עושים את מה שנאמר להם מקדמת דנא, אבל כל אלו שאין להם את מה באמת.

בא תסביר לנו מה בדיוק קודר שם?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 10:40

קטןודל כתב:
1. כידוע הי' הגר"ש אויערבאך, כאז כן היום, מגדולי הלוחמים נגד זה, יחד עם שאר זקני ראשי הישיבות הגרמ"ש שפירא ז"ל, הגרמ"י לפקוביץ ז"ל, הגרי"מ פינשטין ז"ל, ועוד.

אם כן מדוע בעיתון יתד נאמן של נתי גרוסמן שתקו? וגם השתיקו את מחאת הרבנים הנ"ל? ואף החרימו אותם לגמרי משום אזכור בעיתון??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 10:41

ולמה אתה מתעלם מהשאלה המרכזית שלי????? פטרוב אמר או לא אמר? הוא מוקלט ומוסרט בכל העולם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 09 יוני 2017, 10:42

משולש כתב:
זאבי כתב:יצאתי מבולבל מהתמליל של השיחה עם רמ"ה הירש שליט"א זה נראה קודר מאד, לעומת אחרים הכותבים שהכל כזב!

שהבלגן חוגג ואף אחד לא יודע מה האמת ובפרט שאין להם קבוצה מייצגת (כמוני למשל) והם תלויים בחסדי עסקנים ואנשים שונים ומכאן הבילבול גדול, אפי' אלו שהולכים עם דגל ולא עם עץ מבטיח לך שאחוז גבוה שם מאד לא ברור.
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 10:47

זאבי כתב:
משולש כתב:

שהבלגן חוגג ואף אחד לא יודע מה האמת ובפרט שאין להם קבוצה מייצגת (כמוני למשל) והם תלויים בחסדי עסקנים ואנשים שונים ומכאן הבילבול גדול, אפי' אלו שהולכים עם דגל ולא עם עץ מבטיח לך שאחוז גבוה שם מאד לא ברור.

אבל למה אתה צריך את התמליל הנ"ל בשביל לדעת שהבלגן חוגג, תפתח הפלס יותר פשוט לראות מצב קודר.
אבל אם אתה מחפש את האמת תשמע מאלו שאחראיים על הנושא, גדולי ישראל טוענים שהכל שקר וכזב.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי זאבי » 09 יוני 2017, 10:58

משולש כתב:
זאבי כתב:
משולש כתב:

אבל למה אתה צריך את התמליל הנ"ל בשביל לדעת שהבלגן חוגג, תפתח הפלס יותר פשוט לראות מצב קודר.
אבל אם אתה מחפש את האמת תשמע מאלו שאחראיים על הנושא, גדולי ישראל טוענים שהכל שקר וכזב.

אני ב"ה לא מכניס הביתה שום חינמון רק את העיתון שעליו אני מנוי ובפורום הזה שיש לי גישה אליו. ככה שאני כעת רק מתחיל להתבלבל.
זאבי

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 09 יוני 2017, 11:00

מה שיוצא מהשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שיש הרבה מסובכים בגלל שלא הלכו לפי ההנחיות של ועד הישיבות ושצריך דחוף להפיץ את התקנות וחומר העניין כי הציבור לא מספיק מודע לזה.
שום בחור שלומד ומתנהל לפי התקנות לא התגייס.

מעבר לכך לדעתי יש כמה משפטים שהגרמ"ה אמר בהקשר לפי מה שאמרו לו ולא שהוא קובע שזה באמת כך - אפשר לשמוע את זה בהקלטה
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 09 יוני 2017, 11:04

ברור לכל בר דעת שכל הסיבוכים נגרמו אך ורק לבחורים שאינם 'בחורי ישיבה' במובן הפשוט של המילה
מדובר בכאלו שמחזיקים חשבון פייסבוק פעיל
כאלה שעובדים חצי יום וכדומה
בחור ישיבה שרוצה לשבת וללמוד אין מי שיפריע לו
זו עובדה מוכחת ואין על כך שום חולק..
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 09 יוני 2017, 11:11

משולש כתב:
קטןודל כתב:

אם כן מדוע בעיתון יתד נאמן של נתי גרוסמן שתקו? וגם השתיקו את מחאת הרבנים הנ"ל? ואף החרימו אותם לגמרי משום אזכור בעיתון??

כל מי שנפטר הוא אוטומטית עובר להיות תומך של הפלג , זה בדוק ! הרי אפילו הגר"ע יוסף פתאום בצד שלהם !
הרי הנפטר לא יכול להכחיש את עצמו ,אז הכי נוח להיתלות בהם.

תמיד זה היה כך שאלה שפרשו מהציבור הביאו ראיות מגדולים שהלכו לעולמם.

גם הגראי"ל לאחר מא"ו יגידו שהוא בצד שלהם ויביאו ציטוטים שהיה נגד הצבא ודיבר נגד להצטרף לנחל. [ שזה כמובן נכון - אבל זה לא אומר שתומך בכל המהלכים שלהם ]
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 09 יוני 2017, 11:13

משולש כתב:
קטןודל כתב:מי שמעיין בשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שהבאתי למעלה, רואה בדיוק המצב העגום.

בואו נשים את הדברים על השולחן במילים ברורות: אתם רוצים לטעון שהגרמ"ה הירש משקר כשכתב את הדברים הבאים:

למה אתם עושים "סחור סחור" ומדברים ברמזים ובעקיפין??? תדברו ברור. מה זה, שיטת דמגוגיה??

ואתה ר' משולש, מה מרמז, שהגרמ"ה שיקר באותה שיחה, בכל מקרה אתה צריך לבחור בין מה שהוא אמר לבין מה שהוא כתב, בין מה שאמר בקולו בלא אפשרות זיוף, ובלי לחץ, לבין מכתב שיתכן שלא הוא כתב או שהוצא בלחץ (לא שאני יודע מה היה, אך אם צריך לבחור בין אם הגרמ"ה שיקר או יתד משקר התשובה ברורה) ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 09 יוני 2017, 11:16

שר המודיעין כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:

כל מי שנפטר הוא אוטומטית עובר להיות תומך של הפלג , זה בדוק ! הרי אפילו הגר"ע יוסף פתאום בצד שלהם !

גם הגראי"ל לאחר מא"ו יגידו שהוא בצד שלהם ויביאו ציטוטים שהיה נגד הצבא ודיבר נגד להצטרף לנחל. [ שזה כמובן נכון - אבל זה לא אומר שתומך בכל המהלכים שלהם ]

חח שהגראי"ל יאריך ימים ... אם תשים לב, הם כבר עכשיו מתחילים להגיד את זה, ומפנים את האש לעבר מי שנח להם ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 11:35

יוסי200 כתב:
משולש כתב:

ואתה ר' משולש, מה מרמז, שהגרמ"ה שיקר באותה שיחה, בכל מקרה אתה צריך לבחור בין מה שהוא אמר לבין מה שהוא כתב, בין מה שאמר בקולו בלא אפשרות זיוף, ובלי לחץ, לבין מכתב שיתכן שלא הוא כתב או שהוצא בלחץ (לא שאני יודע מה היה, אך אם צריך לבחור בין אם הגרמ"ה שיקר או יתד משקר התשובה ברורה) ...

כבר הסבירו שהשיחה המוקלטת לא סותרת בכלום את המכתב שפורסם ביתד.
סתם כך, שים לב שמדבריך נראה שאתה חושב שאם ילחצו את גדולי הדור הם ישקרו בפרהסיא על גבי עיתון (במידי דעבידא לאיגלויי).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 11:39

שר המודיעין כתב:

מה שיוצא מהשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שיש הרבה מסובכים בגלל שלא הלכו לפי ההנחיות של ועד הישיבות ושצריך דחוף להפיץ את התקנות וחומר העניין כי הציבור לא מספיק מודע לזה.

מעבר לכך לדעתי יש כמה משפטים שהגרמ"ה אמר בהקשר לפי מה שאמרו לו ולא שהוא קובע שזה באמת כך - אפשר לשמוע את זה בהקלטה

דבריך אינם צודקים, ואדרבה תעי' שוב בכל השיחה ותדקדק מלה במלה.

ואודות המכתב של הגרמ"ה הירש ב'יתד', הלא ידענו מלכתחלה שכך יהי'... (ואיה"נ שיש בעיא בזה, כי בגלל שכל נושא הגיוס נעשה כמחלוקת בין הגראי"ל והגר"ש, לכן מי שמדבר אודות 'הבעיות האמיתיים' שישנם בגיוס, כבר נחשב שדיבר נגד גדולי הדור וכו' וכו', וממילא פשוט למה הגרמ"ה הוצרך לכתוב המכתב, אבל אין זה אומר ששיקר בשיחה, והדברים פשוטים וברורים לכל מבין ומבקש אמת).
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 09 יוני 2017, 11:41

רבי משולש, מה הסבירו ?
להערתך אכן מדברי כך נראה, כמובן שחלילה שזו הייתה כוונתי, קיצרתי בדברי ולכן כך זה משתמע ...
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 11:42

משולש כתב:ולמה אתה מתעלם מהשאלה המרכזית שלי????? פטרוב אמר או לא אמר? הוא מוקלט ומוסרט בכל העולם.

נדלקת על איזה מילים שפטרוב אמר במסיבת עיתונאים, לא שומע ההקלטה להבין מה שאמר אז, אבל ככה או ככה, אינני אחראי למה שפטרוב כן או לא אמר.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 09 יוני 2017, 11:44

שר המודיעין כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:

איך יכולים להכחיש דבר מפורסם לעין כל שהגדולים הנ"ל לחמו בכל תוקף ועוז נגד הנחל החרדי וחוק טל?!

כנראה שלשקרים אין גבול
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 11:44

קטןודל כתב:ואודות המכתב של הגרמ"ה הירש ב'יתד', הלא ידענו מלכתחלה שכך יהי'...

בוודאי שידעתם, זה בדיוק היה המטרה שלכם לעשות אותו ללעג וקלס. ולנסות להביך אותו בהפצת הקלטות אישיות.
ב"ה הציבור החרדי שרד את כל סוגי המשכילים הלועגים לגדו"י, ואין במשכילות שלכם שום חידוש מאלו הישנים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 11:45

קטןודל כתב:
משולש כתב:ולמה אתה מתעלם מהשאלה המרכזית שלי????? פטרוב אמר או לא אמר? הוא מוקלט ומוסרט בכל העולם.

נדלקת על איזה מילים שפטרוב אמר במסיבת עיתונאים, לא שומע ההקלטה להבין מה שאמר אז, אבל ככה או ככה, אינני אחראי למה שפטרוב כן או לא אמר.

למה אתה לא רוצה לשמוע ההקלטה? הבאתי תמליל גם כן אם קשה לך לשמוע.
פטרוב להזכירך הוא "נאמן ביתו" של הגר"ש.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 11:46

קטןודל כתב:
שר המודיעין כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:

איך יכולים להכחיש דבר מפורסם לעין כל שהגדולים הנ"ל לחמו בכל תוקף ועוז נגד הנחל החרדי וחוק טל?!

כנראה שלשקרים אין גבול

שיקרא לא קאי, הגדולים האלו לחמו נגדכם יותר חזק ממה שלחמו נגד חוק טל...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יוני 2017, 11:48

יוסי200 כתב:רבי משולש, מה הסבירו ?

שר המודיעין כתב:מה שיוצא מהשיחה עם הגרמ"ה הירש שליט"א שיש הרבה מסובכים בגלל שלא הלכו לפי ההנחיות של ועד הישיבות ושצריך דחוף להפיץ את התקנות וחומר העניין כי הציבור לא מספיק מודע לזה.

סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 09 יוני 2017, 11:50

משולש כתב:
קטןודל כתב:

למה אתה לא רוצה לשמוע ההקלטה? הבאתי תמליל גם כן אם קשה לך לשמוע.
פטרוב להזכירך הוא "נאמן ביתו" של הגר"ש.

ברור שאף לשיטתו, זה בדיוק מה שהוא אמור לומר לשאינם שתומ"צ ...
יוסי200

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: normal, אחד שחושב שיודע, אני פה, חמו, יעבץ, מבין מקצועי ו־100 אורחים