! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יוני 2018, 22:28

אם היית כותב וכי כתב מערכה וכו' הייתי מבין. אבל כתבת "ליבן סוגיא" וזאת מה שאמרתי, אולי התכוונת דבר אחד וכתבו ידיך משהו שמשמעו אחרת. והוא רחום יכפר עוון.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם
ברי עדיף

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2018, 00:57

באשכול המקביל על מועצת גדולי התורה, הסכימו כמדומני כולם, שלא בוחרים לאדמו"ר את החסיד הת"ח ביותר והצדיק ביותר בכל החסידות, אלא דווקא בן של אדמו"ר בתנאי שממלא תנאי סף כלשהם בצדקות ולימוד התורה.

לעומת זאת, נ"ל שאצל הליטאים אחד מהקריטריונים לההיפך למנהיג הדור זה כן גדלות בתורה ויר"ש.

ולכן הקריטריון החסידי הנ"ל יכול לגרום שבאופן כללי גדולי הליטאים יהיו יותר מגדולי החסידים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 19 יוני 2018, 03:04

אני פה כתב:יצוין, כי הגרב"מ אזרחי מתייחס לסנקציות הכלליות, ולא לבעיה שעליה הצביעו חברי מועצת גדולי התורה החסידית - שהחוק מתבטל אוטומטית אם אין עמידה ביעדים במשך שלוש שנים ברציפות, כך שלמעשה אין אפשרות לבחור שרוצה לשבת וללמוד לקבל דיחוי, מה שמהווה תקדים שלא היה עד עתה.

וכי החוק הקודם וחוק טל לא היו זמניים?
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 19 יוני 2018, 05:17

לב טוב כתב:
אני פה כתב:יצוין, כי הגרב"מ אזרחי מתייחס לסנקציות הכלליות, ולא לבעיה שעליה הצביעו חברי מועצת גדולי התורה החסידית - שהחוק מתבטל אוטומטית אם אין עמידה ביעדים במשך שלוש שנים ברציפות, כך שלמעשה אין אפשרות לבחור שרוצה לשבת וללמוד לקבל דיחוי, מה שמהווה תקדים שלא היה עד עתה.

לא.
בדיעבד הם היו זמניים כי בג"צ ביטל אותם. אבל הם לא נחקקו לזמן מוגבל.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 19 יוני 2018, 05:43

כתבן כתב:
לב טוב כתב:

לא.

חוק טל נחקק לחמש שנים ב2002 והוארך בחמש שנים ב2007 ב2012 פסל בג"ץ את החוק ומנע את האפשרות להאריכו לתקופה נוספת.
לגבי החוק השני הוא אכן היה אמור להיות קבוע.
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 19 יוני 2018, 06:39

חכם מכל אדם כתב:
כתבן כתב:
לב טוב כתב:

לא.

חוק טל נחקק לחמש שנים ב2002 והוארך בחמש שנים ב2007 ב2012 פסל בג"ץ את החוק ומנע את האפשרות להאריכו לתקופה נוספת.
לגבי החוק השני הוא אכן היה אמור להיות קבוע.

אני מציע שתבדקו את החוק המדובר.
לפי החוק המתוקן יש תקופת הסתגלות ראשונה ותקופת הסתגלות שנייה שפוקע בשנת 2023 (גם אם יעמדו ביעדים).
ואחר כך אם לא היו משנים את החוק חל חובת גיוס על כל בני הישיבות.
ןלכן אין כאן שום שינוי במתווה החדש מהבחינה הזאת.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 20 יוני 2018, 21:39

אני פה כתב:רבנים ספרדים מאיימים: "נורה לא להתייצב בלשכות הגיוס"
ראשי ישיבות בכירים בציבור הספרדי, בראשות הגר"מ צדקה, התכנסו לישיבה דרמטית בה הודיעו על התנגדות לכל חוק הגיוס. הזהירו כי יתנערו מהמפלגות החרדיות אם החוק יעבור בקולותיהם (חרדים)

ראשי ישיבות מובילות ורבנים בכירים בציבור הספרדי-חרדי התכנסו הערב (רביעי) לישיבת חירום בנושא חוק הגיוס החדש, והודיעו על התנגדותם הנחרצת אליו.

הישיבה הפכה לדרמטית, בשל השתתפות ראש ישיבת פורת יוסף הגאון חכם משה צדקה והגאון רבי יהודה כהן ראש ישיבת יקירי ירושלים.

במכתב, עליו חתמו כל הרבנים, הם מעלים כמה סעיפים חמורים מול המפלגות החרדיות, כאשר השפעת הרבנים החתומים היא כמובן בעיקר על תנועת ש"ס בראשות השר אריה דרעי.

בדבריהם, ובמכתב הסיכום עליו חתמו בתום הכינוס, הם מאיימים מפורשות: "אנו מזהירים ומודיעים, כי באם חלילה יעבור החוק או חלקו, נקרא לכל בני הישיבות הקדושות, שלא להגיע כלל ללשכות הגיוס".

כמו כן, הם משגרים איום פוליטי ברור במידה ויאושר החוק או חלק ממנו "ללא התנגדות מוחלטת של הנציגים שומרי התורה והמצוות": "נכריז בשער בת רבים כי הם אינם שלוחנו ואין ליתן כח בידם - ושום תירוץ לא יתקבל ביום פקודה".

עוד הם מבקרים בחריפות את ההתנהלות עד כה בסוגיה, כשהם תוקפים את אלו ש"נכנעים שוב ושוב לגחמות הבג"ץ". כמו כן, הרבנים מזהירים גם מ"קפידא מבורא עולם".

בכינוס השתתפו בין היתר הגאון רבי דוד בצרי ראש ישיבת השלום, הרב יצחק ברכה ראש ישיבת עטרת יצחק, הרב אליהו טופיק ראש ישיבת באר יהודה, הרב יעקב שכנזי רב שכונת בית ישראל, הרב צבי סימן טוב רב יוצאי אפגניסטן, ורבנים נוספים המחזיקים יחדיו בנתח מרכזי מתלמידי הישיבות הספרדיות

לעניות דעתי כל הבעיה החלה בכך שעם פטירתו של הרב עובדיה זצ"ל לא הורחבה מועצת חכמי התורה בצורה משמעותית
ואסביר את דברי:
במועצת גדוה"ת של אגו"י ושל דגה"ת יש כעשרה עד חמשה עשר חברים שמייצגים פחות או יותר את הציבור ששתי המפלגות פונות אליו, לעומת זאת בש"ס היה בעבר רק ארבעה חברים וכיום חמישה והציבור הספרדי הוא גדול ומגוון, בזמנו של מרן זצ"ל מרן איחד את כל הספרדים וכולם סרו למשמעתו כך שהמודל של מועצת חכמים מצומצמת עבד מצוין, לאחר פטירת מרן אין מישהו שמאחד את כולם ועם כל הכבוד הראוי לחברי מועצת החכמים שכולם כמובן אנשים גדולים וחשובים, הם לא מאחדים את הציבור ואת הרבנים האחרים סביבם כמו מרן זצ"ל מה שמוביל לכך שכאשר עולה על הפרק נושא השנוי במחלוקת בין הרבנים כאשר רבני מעוצת החכמים מכריעים משהו אחד קמים רבנים אחרים שלהם יש דעה אחרת שלא נשמעה במועצת החכמים והם פוסקים אחרת ממועצת החכמים...
לעניות דעתי הפתרון היחיד של ש"ס הוא להרחיב את מועצת החכמים שיהיה שם ייצוג לכל המגזר הספרדי ויחזרו הימים שהציבור הרגיש שש"ס מייצגת אותו..
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 21:58

אני פה כתב:יש היום משבר מנהיגות בכל מקום.
אצל הליטאים, אצל החסידים, אצל הספרדים, אצל העדה החרדית. זה הכנה למשיח... ובקשו את דוד מלכם.

אצל החסידים אין משבר מנהיגות.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 20 יוני 2018, 22:11

אני פה כתב:התכוונתי שאין רבי אחד שכולם שומעים להכרעה שלו בדברים הנוגעים לכלל.

א' מתי כן היה??
ב' בשביל זה יש מועצת גדולי תורה מורחבת.
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 22:12

אני פה כתב:התכוונתי שאין רבי אחד שכולם שומעים להכרעה שלו בדברים הנוגעים לכלל.

מתי זה כן היה?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 20 יוני 2018, 22:47

אני פה כתב:היו זמנים שהדברים היו נחתכים ע"י האדמו"ר מגור והרב שך.

אצל האדמו"ר מגור לא היה זה משום שכל הציבור החסידי סרו למשמעתו, אלא משום הכח הרב שהיה בידי חסידי גור.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2018, 22:50

הרבנים הספרדים הנ"ל משתייכים לעדה החרדית הספרדית אאל"ט, הלא כן?
הם מעולם לא היו מצייתים לגרע"י בנושאים הקשורים לפוליטיקה וכדומה. אבל ברור שהם לא היו מעיזים לצאת נגדו בגלוי מפאת כבודו. ולכן רבים מתלמידיהם בעצמם היו שסניקים.
כיום לצערנו הרב, "ברית המועצות" של ש"ס התפרקה לשלושה חלקים עוינים (קנאים, חרדים, ולאומיים), וכל אחד יכול לנגוס ביצור המדמם הזה כאוות נפשו.
וזו כנראה הסיבה שהקנאים הספרדים יצאו בריש גלי, ואחריהם הרבה ראשי ישיבות (שמסתמא רבים מהם חייבים את כל פריחתם לגרע"י, והדרך שבה הם מתחילים ללכת עכשיו תפגע בראש ובראשונה במוסדות שלהם בעצמם לצערנו הרב).

יש כאן המון דברים שאיני מבין אבל כיון שיש בכל צד ת"ח גדולים עדיף לשמור על הפה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2018, 23:00

ואולי יש כאן תהליך טוב מן השמים שש"ס תפטר מהחלקים הלאומיים שלה (שפגעו ברמה התורנית שלה בעבר וגרמו לבריחה של הרבה בני תורה לכיוון האשכנזי והמרביצי).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 21 יוני 2018, 02:06

קבלתי:

מרן חכם שלום כהן שליט"א, הגיע אמש לניחום אבלים אצל מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א, והביע את מחאתו נגד גזירת הגיוס.

דברי מרן חכם שלום כהן שליט"א:
יש לנו בעיה קשה, עם הגיוס של בני הישיבות.
מאיימים עלינו שלא יתנו תקציבים.
מה, אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה?!
צריך לעמוד על המשמר...אנחנו לא נשלח אפילו אחד לצבא!!!

מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א עונה:
בואו תרבו בזכויות
אין מה לדאוג

מרן חכם שלום כהן שליט"א:
מסכן מי שחושב על הכסא שלו.
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 יוני 2018, 22:53

אצל הליטאים, אצל החסידים, אצל הספרדים, אצל העדה החרדית. זה הכנה למשיח... ובקשו את דוד מלכם.

'על דא קא בכינא'
עד לפני חצי שנה בכל הכרעה דרמטית במגזר החרדי עלו נציגי הציבור למרן ראש הישיבה זצוקלל''ה והכרעתו הייתה מקובלת על כלל הפלגים במגזר החרדי בלא יוצא מן הכלל וההחלטה התקבלה ללא כחל ושרק בלי עוררין
'ומעתה חסרנו כל זאת'
חצי שנה אחרי והמצב בכי רע נהרא נהרא ופלגיה, אין 'הכרעה סדורה' אין 'החלטה ברורה' כן יש פיצול בדעות כן יש פילוג מהותי בתוכינו.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 22 יוני 2018, 15:18

חויזר כתב:

'על דא קא בכינא'
עד לפני חצי שנה בכל הכרעה דרמטית במגזר החרדי עלו נציגי הציבור למרן ראש הישיבה זצוקלל''ה והכרעתו הייתה מקובלת על כלל הפלגים במגזר החרדי בלא יוצא מן הכלל וההחלטה התקבלה ללא כחל ושרק בלי עוררין
'ומעתה חסרנו כל זאת'
חצי שנה אחרי והמצב בכי רע נהרא נהרא ופלגיה, אין 'הכרעה סדורה' אין 'החלטה ברורה' כן יש פיצול בדעות כן יש פילוג מהותי בתוכינו.

יהיה בסדר, תירגע!! בעזרת ה' יתברך
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 25 יוני 2018, 01:23

אני פה כתב:גבעתי: 4 בוגרי הפלוגה החרדית ׳תומר׳ בחטיבה סיימו היום קורס קצינים. אחד נכד של הרב עמאר

לדעת חכמי הפורום כולם נושרים. הכרחי כך, אין גזירה, אין גייסים, אין הכשלות, אין פיתויים, הכל בסדר והכל יהיה בסדר, כל האלפים הנם נושרים שפעם פשוט לא היו ועכשיו פתאום ישנם...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 25 יוני 2018, 01:27

עברי אנוכי כתב:
אני פה כתב:גבעתי: 4 בוגרי הפלוגה החרדית ׳תומר׳ בחטיבה סיימו היום קורס קצינים. אחד נכד של הרב עמאר

לדעת חכמי הפורום כולם נושרים. הכרחי כך, אין גזירה, אין גייסים, אין הכשלות, אין פיתויים, הכל בסדר והכל יהיה בסדר, כל האלפים הנם נושרים שפעם פשוט לא היו ועכשיו פתאום ישנם...

אדוני החמוד כשחוזרים על שקר הרבה פעמים זה לא הופך להיות אמת,
מי שלא רוצה להתגייס לא מתגייס כפי שהיה תמיד.
(לידיעתך: שקר הוא נשק של חלשים...)
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 יוני 2018, 13:08

כנראה טעה בקובץ.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 25 יוני 2018, 13:08

או טעות באשכול...
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 14:11

ממה אתה חוזר בך.

(יש לי חשד שהמכתב הזה בא בעידוד של אנשים החפצים בפילוג, והוא נכתב עוד כשחשבו שדגל וש"ס הם בעד, ולכן הרגישו צורך לדרבן את אגודת ישראל להתחזק בדעתם נגד דגל וש"ס, וכך תגדל המחלוקת הפנימית בין יראי השם (ואולי אפשר לומר יותר מזה שגפני הכין להם פתיון מדהים שהם בלעו בלי לשים לב, בדומה לפתיון שכלב בן יפונה הניח למרגלים "ויהס כלב - ראו מה עשה לנו בן עמרם") ובסופו של דבר התברר שגם דגל (מסתמא גם ש"ס) הולכים ביחד עם החסידים ונסיון הפילוג לא צלח... בא נציב להם אתגר: כמו שכתבו מכתב רבנים לעודד את אגו"י, שיכתבו מכתב רבנים לעודד את דגל התורה. הרי הם אומרים אותו דבר! בקיצור: אין כאן גזירת גיוס אלא גזירת מחלוקת ופירוד. אני חוזר ואומר שאינני מדבר ח"ו על הרבנים החתומים אלא על מחתימיהם [בהנחה שהם באמת חתמו, כידוע בנושא מסויים לאחרונה שהיה מקבץ של יותר משלושים חתימות שבינתיים כל מי ששאלו הכחיש חתימתו])
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 14:17

חשוב להדגיש שהפיתויים אינם קשורים בכלל לחוק.
כמו שאלו שנופלים באייפון לא קשורים לחוק התקשורת ואלו שמדברים לשון הרע לא קשורים לחוק לשון הרע.

תהליך החקיקה בא להביא רק מטרה אחת: שמי שרוצה ללמוד יוכל ללמוד בלי הפרעה. ונא להפסיק לבלבל ולהכניס לנו עוד עיזים לחוק הזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי בשמים » 25 יוני 2018, 14:18

משולש כתב: כידוע בנושא מסויים לאחרונה שהיה מקבץ של יותר משלושים חתימות שבינתיים כל מי ששאלו הכחיש חתימתו])

אפשר לפרש?
סמל אישי של המשתמש
בשמים

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 יוני 2018, 14:35

טוב, נו, רוב הרבנים שייכים לעדה"ח הספרדית ועוד כמה מהפלג. דעתם ידועה וצפויה הייתה מראש על כל חוק וכל ניסוח שהוא.

אם יביאו לי רבנים שרשמית שייכים ל-ג' או לש"ס אז ייפתח מקום לדיון רציני, עד אז הכל כשגרה.

(המשפט האומלל הזה על שרוב המתגייסים הם עדינים וחמודים ויר"ש ותמימים שנפלו ברשת של גייסים לא ממש מתכתב עם המציאות, נראה שיותר נכון לומר שכמה רבנים תמימים נפלו ברשת הגייסים לפלג)
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:27

אני פה כתב:
משולש כתב:חשוב להדגיש שהפיתויים אינם קשורים בכלל לחוק.
כמו שאלו שנופלים באייפון לא קשורים לחוק התקשורת ואלו שמדברים לשון הרע לא קשורים לחוק לשון הרע.

תהליך החקיקה בא להביא רק מטרה אחת: שמי שרוצה ללמוד יוכל ללמוד בלי הפרעה. ונא להפסיק לבלבל ולהכניס לנו עוד עיזים לחוק הזה.

אתה טועה , ודאי שמי שרוצה לא מתגייס, אבל בפירוש היעדים של הממשלה מיועדים לצבא שמוטל עליו לגייס כך וכך לשנה, ובהתאם לזה הם מעבירים לכך תקציבי עתק לגייסים ולמסגרות וכו', כך שבמפורש זה לא מנותק מהחוק.

זה כמו להבדיל שיהיה ח"ו חוק שמשרד החינוך צריך להעביר כל שנה 5000 ילדים לחינוך ממלכתי ע"י שכנוע ופרסום וכו', גם אז היית אומר שזה לא גזירה כי מי שרוצה יכול להמשיך ללמוד. גזירה זה לא רק בכוח גם בשכנוע.

לא ולא,
היעדים הם לציבור החרדי: אם הוא לא יגיע ליעד יבוטל החוק. לצבא אין שום נ"מ אם יגיע ליעד או לא.
עד כמה שידוע לי גם תקצוב גייסים לא מופיע כלל בחוק.
אם אכן היו מעבירים חוק שצריך לשכנע חרדים לצבא, אזי ברור שזה חוק מסוכן וצריך להתנגד אליו. אבל מה לעשות שאין חוק כזה.

בעצם יש חוק כזה, ובהודעה אחרת אביא אותו בלי נדר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 25 יוני 2018, 15:31

אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:33

אחד ויחיד כתב:אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון

הודעתך אינה ברורה ולא ברור את מי אתה שואל.
בוודאי שאם בחור חרדי בגיל הגיוס ילך לעבוד או יצא לחו"ל או לא יגיש דיחוי וכהנה וכהנה הוא יגוייס בכפיה.
אבל בחור שלומד בישיבה ועומד בכללים, עדיין לא נמצא ה"רחמים" הזה, הר' רבי שאל "איפה רחמים" וגם אנחנו כולנו שואלים ביחד אתו:
"איפה רחמים?! איפה?!"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:36

הנה מי שתמך בהצבעתו לעידוד חרדים להתגייס לצבא:
קבצים מצורפים
ההסכם הקואליציוני עם ברקת מוקטן).jpg
ההסכם הקואליציוני עם ברקת מוקטן).jpg (113.2 KiB) נצפה 11828 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 15:37

נאלצתי להקטין את התמונה ובגלל זה יצא לא ברור, להלן הכתבות שהתפרסמו אז:

שוב: נציג 'עץ' חיים אפשטיין תמך בתקציב לגיוס חרדים
שלושה ימים אחרי שתמיכתו בהעברת תקציב לשח"ר נחשפה ב'בחדרי' - הצביע אפשטיין שוב בעד אישור התקציב במליאה • צפו בוידאו מההצבעה
אבי גרינצייג

לאחר שחשפנו כאן ב'בחדרי חרדים' בשבוע שעבר כי חיים אפשטיין, נציג מפלגת "עץ" בעיריית ירושלים, תמך בתקציב מיוחד לעידוד גיוס חרדים בפרוייקטים "חינוכיים" שונים של העירייה במהלך ישיבת ועדת הכספים של עיריית ירושלים לאישור סעיפי התקציב המיועד לשנת 2016, מתברר כי גם בהצבעה חוזרת שהתקיימה במועצה בשבוע האחרון - תמך אפשטיין בתקציב.
כזכור, בכתבה הקודמת שפורסמה בנושא, הסביר אפשטיין כי "הייתי בחלק קטן, לא הייתי בכל הישיבה, הייתי בחלק מהישיבה. אני זוכר כמו עכשיו. אני לא חושב שהצבעתי בעד התקציב הזה, למיטב זכרוני. הייתי נוכח בועדת הכספים וזה לקח הרבה זמן אבל באישור של זה לא הייתי לזכרוני".
מתברר כי שלשה ימים לאחר פרסום הכתבה, ביום חמישי שעבר, עלה התקציב המלא לשנת 2016 להצבעה לאישור סופי במליאת מועצת העיר, ושוב הצביע אפשטיין בעד התקציב הנ"ל בתוך ההצבעה על התקציב המלא.
עוד מתברר, כי כבר בהסכם הקואלציוני שחתמו במפלגת "עץ" עם ניר ברקת, נאמר כי הם מקבלים על עצמם את התוכנית שהציג ברקת לקראת הבחירות "תכנית ברקת 2013", שבמסגרתה התחייבו "נמשיך להשקיע בחינוך לערכים ולהעלות את שיעור המתגייסים לצה״ל, שכבר עתה גבוה במגזר הציוני ב-15% מהממוצע הארצי".
תגובתו של חיים אפשטיין לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה, ולכשתתקבל - תפורסם במלואה.

שוב חיים אפשטיין מצביע בעד תקציב לגיוס חרדים
צביעות אנשי עץ נחשפת. בעוד הם זועקים כנגד חברי הכנסת של הציבור החרדי שפעלו לתקן את חוק הגיוס לטובת הציבור. נציג עץ בעיריית ירושלים מציבע שוב ושוב בעד תקציב לעידוד גיוס חרדים
צוות מרכז החדשות

לאחר שבמהלך שבוע שעבר פורסם כי חיים אפשטיין נציג מפלגת "עץ" בעיריית ירושלים הרים את ידו בתמיכה לתקציב מיוחד לעידוד גיוס חרדים בפרוייקטים "חינוכיים" שונים של העירייה במהלך ישיבת ועדת הכספים של עיריית ירושלים לאישור סעיפי התקציב המיועד לשנת 2016. הצטדק מר חיים אפשטיין כי "הייתי בחלק קטן, לא הייתי בכל הישיבה, הייתי בחלק מהישיבה. אני זוכר כמו עכשיו. אני לא חושב שהצבעתי בעד התקציב הזה, למיטב זכרוני. הייתי נוכח בועדת הכספים וזה לקח הרבה זמן אבל באישור של זה לא הייתי לזכרוני".
נחמניאל סבן נציג ש"ס במועצת העיר ירושלים חשף כי בשבוע שעבר ביום חמישי, 3 ימים לאחר פירסום הדברים הצביע מר אפשטיין שוב לטובת תמיכה זו בהצבעה על התקציב השנתי לשנת 2016 של עיריית ירושלים שאושר בשבוע שעבר. כאשר לא ידוע על התנגדות או הסתייגות שלו שבהם ניסה איכשהו למנוע או לתקן את הדברים.
יצויין כי כבר בהסכם הקואלציוני שחתמו במפלגת "עץ" עם ניר ברקת נאמר כי הם מקבלים על עצמם את התוכנית שהציג ברקת לקראת הבחירות "תכנית ברקת 2013", שבמסגרתה התחייבו "נמשיך להשקיע בחינוך לערכים ולהעלות את שיעור המתגייסים לצה״ל, שכבר עתה גבוה במגזר הציוני ב-15% מהממוצע הארצי".
חיים אפשטיין היה נציג מפלגת "נצח" לכנסת שהוקמה ע"י הפלג הירושלמי קודם הבחירות שנערכו בתשע"ג, אך נמנעה מהתמודדות לבסוף, ומונה כנציג מפלגת "עץ" בבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים בהן נבחר נציג הציבור החילוני ניר ברקת, מיד לאחר הבחירות פורסם כי חיים אפשטיין, יהיה סגן ראש העיר בשכר וגם מחזיק תיק החינוך החרדי בעיר. זאת, בעקבות היענותו לכאורה לבקשת אנשי ברקת להמשיך עד תום המרוץ לראשות העיר כדי לסחוף קולות חרדים ממחנה משה ליאון. כפי שאכן קרה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 25 יוני 2018, 15:47

משולש כתב:
אחד ויחיד כתב:אני רוצה שתסבירל י משהו אחד יש בחורים חרדים בצבא שהלכו בכפיה ולא מרצון

הודעתך אינה ברורה ולא ברור את מי אתה שואל.
בוודאי שאם בחור חרדי בגיל הגיוס ילך לעבוד או יצא לחו"ל או לא יגיש דיחוי וכהנה וכהנה הוא יגוייס בכפיה.
אבל בחור שלומד בישיבה ועומד בכללים, עדיין לא נמצא ה"רחמים" הזה, הר' רבי שאל "איפה רחמים" וגם אנחנו כולנו שואלים ביחד אתו:
"איפה רחמים?! איפה?!"

אוקי סליחה לא שמתי לב שההודעה לא ברורה עכשיו אני כבר לא יכול לשנות את זה
שאלתי היה בחור חרדי שיושב בישיבה ומגיש את כל המסמכים הרצוים לא ימצא את עצמו מגויס בכפיה נכון ?
עכשיו אתה אומר שבחור שיצא לחו"ל ולא סידר מסמכים זה בעיה באמת
אבל בחור שלא לומד בישיבה ורק עובד מובן מאליו שהוא צריך לעשות צבא
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 16:11

תוכל להצביע לי על מקור ללשון החוק בבקשה?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 יוני 2018, 16:50

אני פה כתב:כ-5,720 תוצאות ‏(0.25 שניות)
חוק שירות ביטחון (תיקון מס' 19), התשע"ד-2014 - נוסח לפרסום ברשומות
https://www.knesset.gov.il/review/data/ ... ns19_7.pdf -
30 יוני 2015 ... ביטחון. ) תיקון. מס. ' 19. (,. התשע. ד". –. 2014. *. תיקון סעיף. 15 .1. בחוק שירות ביטחון ] נוסח משולב[, התשמ"ו. –. 1986. 1. )להלן. –. החוק העיקרי(,. בסעיף. 15. –.

תודה רבה.
אכן לא מוזכר שהצבא צריך לעמוד ביעדים אלא "הממשלה תפעל להגדלה של מספר המתגייסים" הגדלת מספר המתגייסים תיעשה על ידי על ידי "יעדים שנתיים", זה הכל. לא גייסים ולא ציידים ולא "שלטונות צבא" שהומצאו כדי לעשות סלט בין הממשלה לבין הצבא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 26 יוני 2018, 13:15

מכתב לליברמן בענין גיוס הקנאים
קבצים מצורפים
מכתב ועד בני הישוב הישן עבור ליברמן.pdf
(929.12 KiB) הורד 68 פעמים
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 26 יוני 2018, 13:19

ליברמן בטח לא יושן עכשיו בלילה.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי דודגדול » 26 יוני 2018, 14:21

לב טוב כתב:ליברמן בטח לא יושן עכשיו בלילה.

דווקא היו שמועות פעם שהצבא רוצה לתת פטור גורף לתושבי מאה שערים מסיבותיו
דודגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 26 יוני 2018, 14:46

דודגדול כתב:

נו, באמת.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 27 יוני 2018, 16:57

דודגדול כתב:

גם היו שמועות שהפציצו את איראן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 28 יוני 2018, 11:26

חבל, חבל, חבל!!!

מכירים את הסיפור עם זאב זאב זאב?

ובכן, כל אלו שגרונם כבר ניחר מזעקות על גזירת הגיוס, ומפגיזים 100 מיילים בכל יום את עם ישראל - כשמגיע רגע האמת, יש קול ענות חלושה.

הסיפור עם הבחורה החרדית בצפת שנעצרה, נראה כרגע סיפור אמיתי לחלוטין. בת ישראל כשרה, בית חרדי, שלחה טפסים - והנה נעצרה.

ומה קורה עכשיו? הם מנסים לספר/לזעוק/להקים זעקה, על הדבר בפונטים שונים ומשונים, במאה מיליון סימני קריאה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - כי הפעם, הפעם זה ממש אמת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אבל הם עצמם מקלקלים את המערכה (תרתי משמע).

כי אם היו שומרים את קריאות ה"זאב" "זאב" למקרים אמיתיים, לבחורים שבאמת הוציאו אותם מהיכלי הישיבות, ולא שלפו אותם ממכוניות בדרך לאילת - הרי שהפעם הזעקה על מעצר בת ישראל - היתה באמת מהדהדת ואולי גם משפיעה.

אבל כשהנשק של "כל הגולה תבער כמדורת אש" משומש בכל יום 5 פעמים גם בסיפורים שלא היו ולא נבראו - למה שיקבלו ברצינות גם את הסיפור הזה.

הוי אומר שהם עצמם, אותם זועקים שמקימים קולות מלחמה בכל יום, אותם מחרחרי ריב שיודעים טוב יותר מגדולי ישראל מה טוב לעם ישראל, אותם ממשיכי עדת קורח ועדתו שעושים מה שעושים ללא הוראה מרבותיהם - הם עצמם מקלקלים את כלי המלחמה ש-ל-ה-ם.

וחבל מאוד שכך. כי פעם היו לעם ישראל שלוש דרכים להצלחה נגד האויב: דורון, תפילה ומלחמה.

את דרך המלחמה הם קלקלו.

כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 28 יוני 2018, 12:36

ביטחון כתב:כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.

הלא רואה אני שאתה כן מאמין.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי ביטחון » 28 יוני 2018, 12:39

חזן כתב:
ביטחון כתב:כי גם כשצריך, עם ישראל לא מאמין להם.

הלא רואה אני שאתה כן מאמין.

במקרה זה אני יודע מידיעה אישית, לא מסימני הקריאה שלהם
ביטחון

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 יוני 2018, 20:57

אכן איננו חיים מהם ולא מהמונם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 28 יוני 2018, 23:43

שמעתי שלא שוחררה לביתה, אלא למעצר פתוח
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 29 יוני 2018, 00:16

איני מכיר את הסיפור הנוכחי ואם כבר הסתיים או שטרם הסתיים
אך תמיד כשאני שומע את סיפוריהם על גיוס
מתעורר בי ספק אחד:
האם הם עדיין צועקים זאב זאב ועדיין אין זאב
או שמא באמת הגיע הזאב והם צועקים וכבר לא מאמינים להם...

וכבר רימז לזה מר ביטחון בתגובתו
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 29 יוני 2018, 02:53

דרמה במרכז החדשות:
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.
אכן שוב מדברר שחבורת שקרנים מנסה לרמות ולשקר
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 29 יוני 2018, 11:37

עם כל הכבוד, אני לא מאמין למילה של מרכז החדשות כמו שאני לא מאמין למילה של במערכה.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 13:10

מדהים ממש...
אשכול על גזירת הגיוס... ולא גומרים להתעסק בדברים טפלים...
איזה קו נייעס יותר שקרן, האם הרב הספרדי ההוא נכנע ללחצים של נכדים ומאפיונרים, או שרימו אותו קנאים הזויים, האם בחצר ההיא העסקנים שולטים או שמא דווקא בחצר ההיא.
כמובן שמכך נולדים גם סברות שקשה להאמין שמישהו באמת מאמין בהם, כמו זו שלפני כמה הודעות, שבעצם היה צריך להלחם עכשיו, אבל אי אפשר כי כבר התקלקלה המלחמה, וההם אשמים ולכן אין ברירה אלא להשלים ורק להתפלל ואולי לתת דורון... ויש להמשיך את הסיפור הילדותי על הזאב, שאפילו אחרי שכבר ראו שבאמת בא זאב מחליטים לא להלחם ולהבריח אותו ובמקום זה החליטו להתנפל על הרועה...וכו' וכו' הגיונות מרשימים..
אולי שוב נתאפס כולנו ונחזיר את הדיון למסלולו,
מוסכם מצד אחד שבשנים האחרונות יש מגמה מוצהרת מגובה בחוקים כתובים שכל הזמן עולים על הפרק לגייס כמה שיותר בני ישיבות, במסגרת דאגתם "לכווץ את החרדיות", ולצורך זה הקימו מגוון אמצעים רבים ושונים מתוקצבים בסכומי עתק, ומפועלים על ידי אנשים מבפנים ומבחוץ, וכן מוסכם שיש אלפי מתגייסים כשרק לפני כמה שנים היו עשרות בלבד. מוסכם שששים שנה הבג"ץ דחה את כל העתירות...
ומוסכם מצד שני שבינתיים בחור ישיבה רגיל בישיבה רגילה ומוכרת שלא קרתה לו שום תקלה - אין לו סיכון לגיוס. ושכעת יש בעיה בגץ פסל את ההסדר שהיה כל השנים.
צד אחד מתריע שיש כאן כיוון והסתגלות וכך זה מתחיל ועוד שכל אחד הוא יקר, וכן מדובר בהחלט גם בבחורים טובים אמנם לא אשכנזים מההערים הגדולות והישיבות החשובות, ושכבר אנחנו מסתגלים למכסות ויעדים ומחלחלת לה לאט ההסכמה לגייס את כל המסכנים שלא לומדים ממש כל היום. העסקנים מונעים משיקולים אחרים ולא עניניים וחלק מהם כבר לא רואים את עצמם חרדים כפי שראה את עצמו חרדי לפני עשרים שנה, הם פושעים בשליחותם, וגם המינויים והלגיטמיות של גדולי ישראל כאלו או אחרים מושפעים מאד על ידי עסקנים ואנשי ממסד הפועלים משיקולים זרים. הבגץ פסל אחרי ששים שנה של דחיה גם בעקבות החולשה שזיהה אצלנו ושיתוף פעולה שהביא את הצבא לומר שיכול ורוצה לגייס חרדים.
וצד שני טוען שכל המתגייסים זה במקרה שבדיוק בשנים האחרונות ורק בגלל האינטרנט נהיו לנו פתאום אלפי שבבניקים שאז היו ברחובות והיום כבר לא נשארו ברחובות כי כולם בצבא ברוך ה'. ונכון שיש מגמות מוצהרות ומתוקצבות, אבל יש לחברי הכנסת שלנו פתרונות סודיים גם לעתיד, והכל צריך להיות בשקט, והמוחים מקלקלים, ודווקא הם הנם בעלי אינטרס להשתלט בעצמם. והכל מגובה בהתייעצות רצינית עם גדולי ישראל המוכרים מאז ומעולם ללא שום שיקולים אחרים, וכל מי שטוען אחרת אף פעם לא היה נחשב גדול. הבגץ פוסל והכריע בענין בשנים האחרונות, בגלל שהדברים הבשילו במערכת המשפטית, והציבור החרדי גדל מאד, ואין שום קשר לרפיון במאבק..
זה עיקר הדיון, ואפשר לנהל אותו בתרבותיות להביא מסמכים עובדות מחקרים סברות ישרות לשאול שאלות עניניות, ולא רק לצטט אינטרנסטים רדודים משני הצדדים לחרף ולגדף לכנות כינויים ולהפריח סיסמאות.
אני שייך לצד הראשון, ואתנדב שוב לנסות להתחיל דיון עניני ולשאול שאלה שהיא לדעתי ענינית, מתוך סדרה של שאלות עניניות שאשמח לשאול אם יהיו מי שירים את הכפפה.
מי יוכל בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין החוק המוצע שיש רושם שעסקנים בדגל התורה מגבים אותו במדה מסויימת, ובכל אופן לא נלחמים בו. לבין חוק לפיד, עם עצרת המליון הקריעה והאזיקים? אפשר בבקשה תשובה ענינית?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 29 יוני 2018, 13:47

בחוק המקורי נקבעו סנקציות פליליות למי שלא מתגייס, לאמור: לומד תורה = פושע.

לכן ראה מרן הגראי"ל, לשמו ולזכרו תאוות נפש, לקבוע עצרת לתקן את חילול ה' הנורא שיצא מהחוק.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 29 יוני 2018, 13:55

אתה כותב ומתבטא יפה מאוד, ואני כאחד ששייך לא לצד זה ולא לצד זה עומד מהצד ומתבונן ולא יכול להפריח ממוחו את הזיכרונות ממראה ההתפרעויות של מגזר מסויים ברחובות קרייה תוך גרימת נזק אמיתי לכל כך הרבה אנשים, פשוט סתם. אני אישית נפגעתי וניזוקתי איזה ערב באופן בל יתואר מהתפרעות כזו ואיני יכול להרחיב. על פניהם של הילדים המתפרעים אף פעם לא ראיתי משום מה ''דאגה'' כנה לעתיד בחורי הישיבות הספרדים בערי הפריפריה. בפרסומים של הפלג הזה זיהיתי יותר ציפייה דרוכה למשהו רע שכבר יקרה כדי שנוכל לומר ''אמרנו לכם''. מאידך מעודי לא התחברתי לשיטת העסקנות הליטאית של דגל התורה. מחד, מה שהתקשורת החילונית עטה על ההפגנות האלו בסיקור כה משמעותי, קצת מוכיח לנו כמה טוב השירות של ''מקדשי ה''' עשה לנו... מאידך, לא לעשות כלום, גם לא לעניין. האם בכל שנות ההיסטוריה שלנו בגלויות השונות התנהגנו בפראות תוך גרימת נזק סביבתי ואישי לכה הרבה אנשים, ולו בגזירות הקשות ביותר? וודאי שלא, אז מה, יהודים יקרים השתנה כאן? האם בגלל שאנו במדינה ''יהודית'' מותר לנו לעשות מה שבא לנו ? האם ספו תמו הלכות בין אדם לחבירו? נזיקין? האם מותר לצער אנשים? ואנא אל תענו לי למה בהלוויות כן חוסמים כבישים, וגם אל תביאו ראייה מהנכים, עוד אמירה מקוממת סתם. (סתם, הראייה מההלוויות, כשמאה אף איש צועדים ברחוב כי שם מקיימת לוויה, הרי שחייבים לחסום כביש, אבל כשעשרים ילדים שאין להם שום עול בחיים ושום בעיות החליטו פשוט להציק לאנשים ולמרר להם את החיים ע"י חסימת כביש ועוד לקרוא לזה ''קידוש ה'''... אז אם דיון ענייני, אהלן וסהלן, אבל אם מחוץ לדיון הענייני היה כאן צהלה לנוכח סבלו של הזולת, דבר שנוגד לגמרי את הד.נ.א. של העם היהודי, אז איך אתם מבקשים דיון ענייני?
הנה עכשיו יש חוק חדש, ונניח שהוא גרוע מאוד, נו, אז מי המנצח כאן, הפלג הירושלמי? את מי ואת מה אתם רוצים לנצח?
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 14:30

איני יודע בדיוק לאיזו הפגנה נחשפת וכמה רגעים בדיוק שהית שם שהספקת לאבחן בדיוק את הכוונה של הילדים והמבוגרים והמארגנים ושל כל אותם עשרות אלפים ואולי עוד רבים ששותקים מכל מיני סיבות אבל מגבים את ההפגנות הללו.
מלבד ההפגנות היו עוד כינוסים ועצרות ותפילות שהתקשורת החרדית התעלמה לחלוטין ורק האתרים והצהובונים דיווחו והגזימו בדיווחים שלילייים בלבד, ההפגנות בדרך כלל היו מול מעצר של עריקים ולדעת רבותיהם של המפגינים הם היו מוכרחות ומועילות, גם בכך שהצבא לא מעיז לעצור כמעט אף פעם אלא באקראי, הועילו להשאיר את הדבר על סדר היום ולעודד את העצורים, ובכלל מי יודע מה היה ללא ההפגנות אולי הבג"ץ לא היה צרך לפסול את החוק, כי היו "התכליות מתקיימות" והציבור החרדי אכן מתבולל באמצעות הצבא בקצב מהיר יותר, וצבא ההיתוך כבר היה הופך ללגיטימי. בדרך כלל באותן הפגנות שאני השתתפתי לא היתה אלימות וכשהיתה היא אף פעם לא התחילה מהמוחים אלא מברוטאילות של השוטרים כשפתחו את הכביש. מי שמאמין שזה יותר חשוב ממלחמה על החיים לא יכול להסתפק במחאה סמלית. יש ששואלים בהקשר הזה שאלה מה היה קורה אם היו מבעירים את רחובות ניו יורק בתחילת שנות השואה ולא היו מסתפקים בהפגנות שקטות, אולי האמריקאים היו עושים משהו כמה שנים קודם, אני לא בטוח שאני מסכים עם ההשוואה, רק בתור דוגמה שלפעמים לא מתאים הנימוס. מתיתיהו ובניו הרגו אנשים ולא רק חסמו כבישים, ובכל העמים כשהיה משהו חמור במיוחד והעם התקומם, זה לא היה באמצעות הפגנות סמליות אלא במאבק נחוש, כך היה גם בגזירת גיוס בנות, רק שכל הציבור שהיה אז השתתף או לפחות גיבה, לכן השלטונות הבינו מהר, וחיפשו בעצמם את הסולמות. ואפשר להביא דוגמאות למכביר, הפגנות השבת לפני 35 שנה בבני ברק היו סוערות מאד עם פצועים ומרדפים וכך גם הפגנות הקברים ביפו בהם השתתפו גדולי בני ברק, נעצרו שם כל שבוע אנשים והיו מכות למכביר. הכל תלוי באיזו חומרה אתה מסתכל על הדברים. החוסמים את הכבישים ורבותיהם משוכנעים שמדובר בגזרת כליה, וגדול המחטיאו יותר מההורגו.
לא כל דבר נמדד לפי מאמרים עיתונאיים חילוניים ולא מפיהם אנו חיים. אני לעומתך בטוח שחילול ה' הגדול ביותר נגרם בגלל רוקדי המה יפית, אותם חרדים שאיבדו זהות ואוטנטיות, ומנסים להשתלב בישראליות המנוכרת, ולהתחנף לאליטות ההומאניות שהשתלטו כאן על הציבור הרחב, ברור שהחילוניים בזים לכל החרדי-מחמד הללו.
אולי אם כולכם הייתם משתתפים לא היה צורך בכל כך הרבה הפגנות כל כך הרבה זמן? זו למשל שאלה מיותרת, כי אי אפשר לענות עליה ואף אחד לא יכול לדעת מה היה אילו, כל אחד יכול לחשוב מה שרוצה, ואין כל כך מה להתדיין על כך, אני רק מעלה את הנקודה שעליה גם צריך לחשוב מי שכל כך מפריעים לו ההפגנות...
בכל צד ובכל אדם יש לפעמים תאוות הניצוח, וגם כאן כנראה הדבר קיים בשני הצדדים. יש שיטענו למולך שכל השיקול עכשיו של עסקני דגל התורה כלפי המצב הנוכחי הוא רק שלא יגידו שהפלג צדקו. אני רוצה להרגיע את כולם עד שהגאולה בב"א, אף אחד לא יידע בוודאות מי צדק, מה שלא תמיד יהיה אפשר לטעון מה שרוצים. ולכן הדיון על הניצוח לא חשוב.

מה לגבי ההבדלים בין החוקים?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 14:39

עלה זית כתב:בחוק המקורי נקבעו סנקציות פליליות למי שלא מתגייס, לאמור: לומד תורה = פושע.

לכן ראה מרן הגראי"ל, לשמו ולזכרו תאוות נפש, לקבוע עצרת לתקן את חילול ה' הנורא שיצא מהחוק.

בבקשה אם תוכל להראות, היכן הם הסנקציות הפליליות שהיו אז שאין בחוק זה.
לפי הנתונים שקראתי
בחוק לפיד היה כתוב שאם לא עומדים ביעדים חלה חובת שירות רגילה על השנתון הבא בלבד (ולזה קראו אז סנקציות פליליות),
ובחוק המדובר כעת כתוב שאם לא עמדו ביעדים חלה חובת שירות רגילה גורפת על כולם (ולזה קוראים עכשיו סנקציות פלילות).
תקן אותי אם אני טועה, אבל נראה שעכשיו הסנקציות הפליליות חמורות יותר (מלבד הסנקציות הכלכליות שהתווספו עכשיו ולא היו אז).
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 29 יוני 2018, 14:53

אבל זה קצת סוג של ויש להקשות בדוחק, כל הגזירת הגיוס הזאת, ככה זה מריח לכל כך הרבה אנשים, ואולי הם צודקים? האם כל הנתונים שגאוני הפלג הירושלמי מפלפלים בהם אינם ידועים לעושים במלאכה שיש להם וותק וניסיון בעסקנות כבר כה הרבה שנים? ועכשיו תאמרו שגם גפני וליצמן רוצים לחלן אותנו, אז באמת, אם זו הרמה, אז גוט שבת והיה נעים מאוד, או שלא , תלוי מה רמת הסבל שחווית מההתפרעויות של הילדים האלו. וההשוואה לגזירת גיוס בנות, נו שוין. אבל אנא, להוריד את מפלס השנאה והקיצוניות. אם ר' עברי אנכי הקשבת פעם לקוו המערכה ונחשפת לעומת הארס והשנאה שמה כלפי כל מה שאינו חושב ועושה כמוהם, לא היית זורק כאן את החבל ל''דיון ענייני''..
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 15:32

הקשבתי מעט לקו במערכה, יש שם דברים שאני לא אוהב, אבל ברור שאתה מסתכל על זה יותר חמור כי חלק מהדברים שלדעתי הן עובדות פשוטות לדעתך הם השמצות או קנאות, וכאמור כבר היה עלי לזרא ההתבוססות המיותרת הזו בקטנות. כאילו הכל תלוי אם קו במערכה קיצוני מדי, או מרכז החדשות לא יודע להוציא מילת אמת אחת, ושאר טענות של הצרכנים הקבועים של קווים אלו, מצד זה ומצד שני.
מדוע אני צריך להסביר את המהלכים התמוהים בעיני של גפני וליצמן, מדוע זו בעיה שלי, אם הם חושבים ועושים דברים שלדעת רבותי (שתמיד היו חלק מהנהגת הציבור) הנם איוולת במקרה הטוב ושיתוף פעולה עם גזירת שמד במקרה הגרוע, מה נפק"מ אם הם עושים זאת בזדון, ברשלנות, בטיפשות, או בעוורון, מחמת נגיעות מחמת שכרון כח, או מחמת חלישות רוח, האם הם שבוים בקונצספציה, לא מסוגלים להודות שטעו והטעו, האם השתנו, הושפעו, או אולי הציבור השתנה וזה מה שהוא רוצה מהם, מדוע זה עניני בכלל?.
מדוע אין קושיה עליהם איך יתכן שרבנים שהיו לצידם בוועדת הרבנים של דגה"ת כל השנים בזמן הרב שך והרב אלישיב כמו הגר"ש דויטש ושאר גדולי ישראל שסבורים כמוהו (ומצויים בפרטי הפרטים לפחות כמו גדוליהם). האם הם סתם מחפשים צרות? סתם הקריבו את כל מעמדם ושלוות נפשם רק בשביל דאגות שווא הזויות? האם גפני וליצמן יודעים להחליט יותר טוב מכולם מתי זה הרע במיעוטו ומתי זה שיתוף פעולה חמור עם גזירת שמד. האם יותר מגוחך לומר שגפני וליצמן טועים ומטעים למען הישרדותם הפוליטית, מאשר לומר שהגר"ש אוירבאך זי"ע עשה הכל רק בגלל השתלטות על עיתון? איך יתכן שעשרות אלפים, ביניהם אלפי תלמידי חכמים, וגדולי תורה רבים איבדו בהם את אמונם, הכל סתם כך? הכל לדעתך רק בגלל הגוזמאות של קו במערכה?
בכלל כל הגישה הזו שהכל אמור להפתר בידי חברי הכנסת ומה שהם יכולים לעשות זה המקסימום האפשרי, זו גישה חדשה, עד לפני עשר שנים כולם ידעו שהכנסת זו רק אחד האפיקים של פעילות הציבור החרדי למען עם ישראל ולמען התורה ושהחילונים צריכים להסתדר איתנו לא פחות ממה שאנחנו צריכים להסתדר איתם, וחלק מהענין זה מאבק ציבורי פוטנציאלי או פעיל, האם אתה באמת לא מרגיש שהתפיסה השתנתה לגמרי, מגדלים כאן דור שלם שמאמין באמת ובתמים שאף פעם לא היו הפגנות! שצריך כאן רק דרכי שתדלנות, שכל הזמן צריכים רק לחשוב איך לא להרגיז את הנאורים. זה אף פעם לא היה כך. זה דבר חדש. זה לא כך גם בגלל שזה לא עובד כך בדמוקרטיה, וזה לא כך גם בגלל שאין כאן דינא דמלכותא, והיו זמנים וענינים שבהם אפילו כלפי הגויים שברו את הכלים (ולפעמים היו צריכים לעשות ולא עשו - כפי שאומרים בשם החפץ חיים על השמד ברוסיה)
מדוע שאלה פשוטה וחדה על החוק החדש, נחשבת אצלך פילפולים וקושיות בדוחק. האם אתה לא מבין שאתה שבוי בתעשיה שלמה של השתקה והכחשה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 16:09

גם בחוק לפיד היה אותו דבר שהפטור לשנתון ההוא בטל וממילא יתגייסו.
וגם אז אפשר היה לחוקק חוק או תיקון אם זה היה קורה.
נראה לי שלא כל כך קשה למצוא את לשון תזכיר החוק. אין הגיון לסמוך על שרת המשפטים המתגוששת עם לפיד על הקרדיט, מי הצליח לשנות אותנו.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 16:49

בחוק העכשווי יהיה כתוב במפורש שהסעיפים המיוחדים לבני ישיבות פוקעים לגמרי אם לא יעמדו ביעדים ואם כן באופן אוטמאטי חוזר החוק הכללי וחלה חובת שירות לאחר שנה על עשרות אלפים בני כל הגילאים.
ובחוק לפיד כתוב שיהיה כתוב בחוק ששנתון מסויים בלבד שלא עמדו ביעדים, תחול עליו חובת שירות לאחר חצי שנה.
אם החוק הנוכחי פוקע זה אומר חובת שירות לכולם מגיל 18, ואפשר לנסות לחוקק תיקונים שוב לכל הגילאים וכו'.
גם בחוק לפיד (שזה רק לגבי אותם 3000 או 4000 בני 21 (מלבד 1800 עילויים) של אותו שנתון שלא עמדו ביעד כשהיו בני 21) יהיה אפשר לקרוא להם לאחר חצי שנה - בהחלט אפשר בחצי שנה לתקן את הסעיף קטן היחיד הזה.
כל מי שלא טומן את הראש בחול מבין שעיקר ההבדל שאז היינו באופוזיציה ועכשיו אנחנו בקואליציה.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 יוני 2018, 17:23

נכון עדיף לא לחשוב, לא לבדוק, לטייח, כך כנראה עושים החכי"ם.
לפחות כל אלו שאין להם כח לבדוק ולחשוב, שלא יגידו דעה, ולא יבקרו וישמיצו את אלו שכן יודעים ובודקים ופותחים את העיניים ולדעתם מדובר במאבק כולל על נפשנו,
ובאמת לא משנה סנקציות כאלו או כאלו, הכל אותו דבר נורא ואיום.
מה שצריך זה לומר לאדונים הנכבדים לא ולא. לא יהיה שום שיתוף פעלה עם שום תכנית שלבים להטמיע אותנו, ולא משנה באמת בדיוק באיזה נוסח.
ואם הם יבינו שאנחנו רציניים, הכל יסתדר כמו שהסתדר 60 שנה.
הם כבר ימצאו את הסולם, צבא מקצועי או משהו אחר.
בהצלחה,
לא צריך להודות על טעות, ולא כלום. רק להתעשת מעכשיו, אפשר לתלות את זה במה שרוצים זה לא משנה...
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 29 יוני 2018, 18:33

עברי אנוכי כתב:אני שייך לצד הראשון, ואתנדב שוב לנסות להתחיל דיון עניני ולשאול שאלה שהיא לדעתי ענינית, מתוך סדרה של שאלות עניניות שאשמח לשאול אם יהיו מי שירים את הכפפה.
מי יוכל בבקשה להסביר לי מה ההבדל בין החוק המוצע שיש רושם שעסקנים בדגל התורה מגבים אותו במדה מסויימת, ובכל אופן לא נלחמים בו. לבין חוק לפיד, עם עצרת המליון הקריעה והאזיקים? אפשר בבקשה תשובה ענינית?

לפי חוק לפיד היה במקרה שלא עומדים ביעדים חל חובת גיוס על כולם חוץ מ1800 עילויים שזה בערך חצי מהבני ישיבות.
ושם זה ההבדל הגדול.
אפילו לפיד הבין שאין שום הגיון להשאיר את החלטת בג"ץ דאז, שחוק טל בטל ושכל הבני ישיבות יהיו עריקים, זה לא רציני.
לכן הוא עשה שאם לא יעמדו ביעדים יחול חובת גיוס על חלק מהציבור.
עובדה שגם הוא הבין שצריך לחוקק איזשהו חוק.
גם חוק טל שחוקק פעמיים לחמש שנים וגם תיקון 21 של החכי"ם החרדיים היה חוק זמני שמתבטל אחרי כמה שנים, ואפילו אם עומדים ביעדים.
כי כל אחד הבין שאח"כ צריכים דיון מחדש ויצטרכו חוק חדש, ואף אחד לא טען בחוק טל סנקציות פליליות.
גם בחוק הזה אף אחד לא חולם שישאירו אח"כ מצב שלא מחוקקים חוק חדש.
דרך אגב גם בחוק לפיד כשבאו העצניקים שאסור להתייצב מכיון שעוד 3 שנים יש את הגזירה, כבר הבין מרן הגראי"ל שדיה לצרה בשעתה.
ובאמת קרה הנס שממשלת לפיד נפלה אחרי זמן קצר ותיקנו את החוק.
ובנקודה של הסנקציות הכלכליות, כשאינם על בחור הספציפי שלא רוצה להתגייס אז זה שום דבר. כי כלבחור שרוצה יכול להמשיך ללמוד ואף אחד לא מכריח אותו.
זרך אגב כל החוק הזה עדיין לא נחקק וגם החכי"ם של דגל התורה אמרו מלכתחילה שזה טוב בכפוף לתיקונים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 30 יוני 2018, 21:49

אברומי כתב:דרמה במרכז החדשות:
רבנים ספרדים מהכנס בשבוע שעבר "שיקרו עלינו שהכנס הוא של הגר"ח קנייבסקי" מכתב מחאה מהרב פדידה על התרמית שרימו ולקחו אותו לכנס אותו ופירסמו שדעתו כנגד גדולי ישראל.
בנו למרכז החדשות אני יודע לפחות על עוד כמה ראשי ישיבות ספרדים שרימו אותם כמו אבא שלי ופירסמו שכביכול הם גדולי ישראל בצורה של תרמית.

עם כל הכבוד לא מדובר כאן רק במרכז החדשות אלא במכתב מפורש שהוציא הרב פדידה על התרמית שאותם נוכלים עשו לו, וכן בנוסף התראיין הנכד שלו למרכז החדשות לספר על פרטי התרמית כמו כן הוא סיפר שהם ניסו לרמות אותו גם לבוא"לעצרת"שלהם השבוע והוא זרק אותם מהבית.
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 יוני 2018, 22:17

תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת
בחוק לפיד אם לא עומדים בידעים חל חוק הגיוס הרגיל רק על בני אותו שנתון למעט 1800 והחובה חלה לאחר חצי שנה. ובינתיים אפשר כמובן לתקן את הסעיף הקטן הזה.
בחוק הנוכחי אם לא עומדים ביעדים חל חוק הגיוס הרגיל על [b]כל השנתונים[/b] וצריך לתקן הכל. לא הבנתי כוונתך, יותר קל לתקן הכל מלתקן משהו קטן?
אין כאן שום הבדל משמעותי. לעומת זאת כאן יש מכסות גיוס קבועות בחוק, יש סנצקיות כלכליות אדירות שתפעלנה מנועי לחץ וניסיונות קשים על ראשי ישיבות, ועל כולם כאן יש שיתוף פעולה שלנו שבלעדיו הכל היה בסדר לדעת רבים וטובים.
גם אז שנפלה הממשלה לדעת רבים וטובים לא קרה שום נס אלא אסון שנהיה שיתוף פעולה לחוק התבוללות בשלבים, שיתוף פעולה שבלעדיו הכל היה בסדר. כפי שהיה שישים שנה, כשלא היה שיתוף פעולה.
אני שוב חוזר ואומר שבאמת אין שום הבדל בכל החוקים וכולם הנם מיועדים לבולל אותנו בשלבים עם כלים חזקים בשביל כך, וכל המהלכים האלו כולם יודעים שאין הם יכולים להתקיים בלי שיתוף פעולה וכך גם כתוב בהסברי הפרקליטות, ואפילו מוזכר בהחלטת בג"ץ. אם כן הפסיקו לשתף פעולה ובא לציון גואל.
[מיהרתי להגיב לפני ששוב יחזירו אותנו לדיונים על מכתבים והקלטות של רב כזה או רב אחר. מכתבים מזיופים או אמיתיים שנכתבו או לא נכתבו בגלל איומים או להפך.]
הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. זאת אומרת שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 30 יוני 2018, 22:53

לא הבנתי מה לא הבנת.
ברור שאם החוק מתבטל וחל גיוס על כל בני הישיבות, משהו שכל אחד מבין שזה לא מציאותי, אין לאף אחד אינטרס בזה.
זה דברים פשוטים שאז כל אחד מבין, שצריך שיהיה איזשהו חוק שמסדר את זה.
עובדה שאפילו ממשלת לפיד שר"י הבינה את זה.
למה אף אחד לא טען בחוק טל שיש סנקציות פליליות, מפני שאחרי חמש שנים ההסדר מתבטל?
אבל כשעושים הסדר שרק חצי מאותו שנתון, חייבים בגיוס זה כבר משהו שלא תמיד החילונים יסכימו לשנות, כי בעיניהם זה בר השגה ולכן ינסו לכפות את זה.
לגבי הטענה שהסנקציות יפעילו לחץ על ראשי ישיבות והם ישלחו בחורים לצבא, אין צורך להגיב על זה. זה טענה שרק מי שעבר תעמולה קיצונית מאמין לשטויות האלה של השיתופי פעולה וכו'.
מה שכתוב בהסברי הפרקליטות לא רלוונטי, כי ברור שכל אחד כותב לפי אינטרסים. (וכמו שאתם לא מאמינים לח"כ משה גפני וכו').
לגבי שיתוף פעולה כל הסיסמאות האלה שנילחם ולא נתייצב, זה לא מלחמה ולא כלום.
כל בר דעת מבין שהדבר היחיד שאם הכלל לא היו מתייצבים היה עושה הוא שזה נותן להם את כל הכלים החוקיים לעשות הכל בשביל להפיל בחורים.
אני לא יודע אם היעדים בדרך הטבע היו מתממשים, אבל אם כן, אין שום פגם לנצל את זה. וזה לא אומר שאנחנו לא כואבים על הנושרים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 30 יוני 2018, 23:18

מגוחך כל פעם מחדש לשמוע את הטענה כאילו עדיף שלא יהיה חוק - לא יפלו החלשים, האם הרי הראשונים שיפלו בהעדר חוק!
אתה רואה את בנה של מסעודה משדרות עומד בזה?
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 30 יוני 2018, 23:58

עברי אנוכי כתב:תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת
בחוק לפיד אם לא עומדים בידעים חל חוק הגיוס הרגיל רק על בני אותו שנתון למעט 1800 והחובה חלה לאחר חצי שנה. ובינתיים אפשר כמובן לתקן את הסעיף הקטן הזה.
בחוק הנוכחי אם לא עומדים ביעדים חל חוק הגיוס הרגיל על [b]כל השנתונים[/b] וצריך לתקן הכל. לא הבנתי כוונתך, יותר קל לתקן הכל מלתקן משהו קטן?
אין כאן שום הבדל משמעותי. לעומת זאת כאן יש מכסות גיוס קבועות בחוק, יש סנצקיות כלכליות אדירות שתפעלנה מנועי לחץ וניסיונות קשים על ראשי ישיבות, ועל כולם כאן יש שיתוף פעולה שלנו שבלעדיו הכל היה בסדר לדעת רבים וטובים.
גם אז שנפלה הממשלה לדעת רבים וטובים לא קרה שום נס אלא אסון שנהיה שיתוף פעולה לחוק התבוללות בשלבים, שיתוף פעולה שבלעדיו הכל היה בסדר. כפי שהיה שישים שנה, כשלא היה שיתוף פעולה.
אני שוב חוזר ואומר שבאמת אין שום הבדל בכל החוקים וכולם הנם מיועדים לבולל אותנו בשלבים עם כלים חזקים בשביל כך, וכל המהלכים האלו כולם יודעים שאין הם יכולים להתקיים בלי שיתוף פעולה וכך גם כתוב בהסברי הפרקליטות, ואפילו מוזכר בהחלטת בג"ץ. אם כן הפסיקו לשתף פעולה ובא לציון גואל.
[מיהרתי להגיב לפני ששוב יחזירו אותנו לדיונים על מכתבים והקלטות של רב כזה או רב אחר. מכתבים מזיופים או אמיתיים שנכתבו או לא נכתבו בגלל איומים או להפך.]
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. זאת אומרת שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?

איזה למדן אתה משהו !!!!!באמת לא ברור למה עד עכשיו לא נהיתה מנהיג הדור !!!!
אדוני היקר לא צריך להסביר לא לך ולא לחבירך כלום!!!!!!!!!!!!!!למה אז ועכשיו לא וכל מיני שאלות שדומים לשאלות של קורח ועדתו בדיוק!!!
יש גדולי הדור הגר"ח שליט"א והגר"ג אדלשטיין להם הסייעתא דשמייא והרוח הקודש להכריע בשאלות והכרעות קשות כאלו אין לנו צורך בכלל לנסות לענות "לקושיות" שלך וחבריך ואנחנו לא גדולי הדור ואין לנו את הצורך להכריע בשאלות של הנהגת הדור.
בתפילה לקב"ה שתסור מהעדה הרעה הזאת ותחזור אתה וחבריך בתשובה שלמה.\
כל טוב
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 00:57

:cry:
אברומי כתב:
עברי אנוכי כתב:תגובה ל"לב טוב"

לדעתי לא בדקת

איזה למדן אתה משהו !!!!!באמת לא ברור למה עד עכשיו לא נהיתה מנהיג הדור !!!!
אדוני היקר לא צריך להסביר לא לך ולא לחבירך כלום!!!!!!!!!!!!!!למה אז ועכשיו לא וכל מיני שאלות שדומים לשאלות של קורח ועדתו בדיוק!!!
יש גדולי הדור הגר"ח שליט"א והגר"ג אדלשטיין להם הסייעתא דשמייא והרוח הקודש להכריע בשאלות והכרעות קשות כאלו אין לנו צורך בכלל לנסות לענות "לקושיות" שלך וחבריך ואנחנו לא גדולי הדור ואין לנו את הצורך להכריע בשאלות של הנהגת הדור.
בתפילה לקב"ה שתסור מהעדה הרעה הזאת ותחזור אתה וחבריך בתשובה שלמה.\
כל טוב
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 01:05

את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.
חידה, אולי היא קשורה לענין ואולי לא: מי יודע כמה פעמים הסטייפלר זי"ע כתב שהטעו אותו?
ונחזור לענין: הנה שאלה נוספת לציבור הקדוש:
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. האם זה אומר שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 01:23

נו, בסדר,אבל תכל'ס באמת אינני מבין למה קבוצה מסויימת נטלה את העול הכבד על כתפיה ובלי סוף מנסה להוכיח לכולם שאכן המצב קשה ואפילו, לצערינו, קשה מאוד. לאן אתם חותרים? נגיד שאכן המצב קשה. נגיד שיש נשירה. נגיש שיש גזירת גיוס. מה אתם רוצים?
הרי ברור שבסיטואציה הנוכחית בה אנו חיים ומתרבים באחוזים עצומים במדינה שיש בה חוק גיוס חובה - ההכרח לא יגונה להשכיל להתנהל בחכמה מול המגזר שחייב להתגייס, וזו הייתה השיטה תמיד וזה היה המהלך כל השנים, מה החכמה כאן לבוא ולהוכיח כל הזמן שקיימת בעיה, מה החכמה להתריס בבוטות לעומת המגזר החילוני החייב בגיוס. רבבות אלפי אנשים, בעיקר המבוגרים יותר, בעיקר מהרוב הדומם, הנורמלי, שופכים דמעות כמים ומתחננים להקב"ה שהשפיות תגבר והקיצוניים יסתמו כבר את הפה. יהודים טובים יש להם אמונה וביטחון בהקב"ה, ומקווים לישועתו ולא עסוקים בלי סוף בהשמצות ובמציאת צרות ובעיות ובדרך לשרוף את כל הגשרים. ושוב, אינני ליטאי בכלל ואינני שייך לשום צד, ועדיין לא שוכנעתי בטוהר כוונותיהם הפוליטיות של הפלג הירושלמי. מה שמריח לי כאן יותר זה שמלחמת עסקנים צעירים ליטאיים היא אשר מייצרת, מזינה ומתדלקת את כל התבערה.
אדרבה, תשכנע אותי שלא
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי טירון פלוס » 01 יולי 2018, 01:31

עקיב'לה כתב:נו, בסדר,אבל תכל'ס באמת אינני מבין למה קבוצה מסויימת נטלה את העול הכבד על כתפיה ובלי סוף מנסה להוכיח לכולם שאכן המצב קשה ואפילו, לצערינו, קשה מאוד. לאן אתם חותרים? נגיד שאכן המצב קשה. נגיד שיש נשירה. נגיש שיש גזירת גיוס. מה אתם רוצים?
הרי ברור שבסיטואציה הנוכחית בה אנו חיים ומתרבים באחוזים עצומים במדינה שיש בה חוק גיוס חובה - ההכרח לא יגונה להשכיל להתנהל בחכמה מול המגזר שחייב להתגייס, וזו הייתה השיטה תמיד וזה היה המהלך כל השנים, מה החכמה כאן לבוא ולהוכיח כל הזמן שקיימת בעיה, מה החכמה להתריס בבוטות לעומת המגזר החילוני החייב בגיוס. רבבות אלפי אנשים, בעיקר המבוגרים יותר, בעיקר מהרוב הדומם, הנורמלי, שופכים דמעות כמים ומתחננים להקב"ה שהשפיות תגבר והקיצוניים יסתמו כבר את הפה. יהודים טובים יש להם אמונה וביטחון בהקב"ה, ומקווים לישועתו ולא עסוקים בלי סוף בהשמצות ובמציאת צרות ובעיות ובדרך לשרוף את כל הגשרים. ושוב, אינני ליטאי בכלל ואינני שייך לשום צד, ועדיין לא שוכנעתי בטוהר כוונותיהם הפוליטיות של הפלג הירושלמי. מה שמריח לי כאן יותר זה שמלחמת עסקנים צעירים ליטאיים היא אשר מייצרת, מזינה ומתדלקת את כל התבערה.
אדרבה, תשכנע אותי שלא

לא מבין אותך, אם הטענה היא שאין כאן השתתפות בחוק שגורם לנשירה ולגיוס, אני מבין את הטענה נגד הפלג, אבל אם אתה חושב שאכן ישנה שותפים לכזה חוק, אם כן, יתכן שצריך לחשוב מחדש, אולי אכן בשיטת ההפגנות והבלגנים נשיג תוצאה יותר סבירה, ודאי כשמדובר בפיקוח נפשות וחייבים לעשות הכל?
עד עכשיו הבנתי, שהם סתם עושים רעש, אבל אם יש משהו ברעש הזה, יתכן שכך צריך לפעול?!
טירון פלוס

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 01:51

אני מנסה לרדת לסוף דעתך ולא מוצא בתגובתך שום תשובה לשאלותיי. האם ממה שכתבתי משתמע שיש למישהו יד וחלק במשהו וכי יש סיבה להקמת רעש? שוב במילים פשוטות. קבוצה מסויימת ''נטלה גדולה לעצמה'' והחליטה שיש בה הרבה יותר יראת שמיים מכולם ביחד, כולל גדולי ישראל ושלוחיהם, ומאז שהם קיבלו על עצמם את ההחלטה הזו הם לא מפסיקים לשכנע את עצמם ולנסות לשכנע את כולם כי יש כאן בעיה חמורה וכי כל מי שאינו חושב כמוהם הוא לא רק מתעלם ממנה אלא ממש מייצר אותה.
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 02:20

עברי אנוכי כתב:את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.
חידה, אולי היא קשורה לענין ואולי לא: מי יודע כמה פעמים הסטייפלר זי"ע כתב שהטעו אותו?
לטענת רבים מחכמים הפורום כל האלפים שכבר מתגייסים הנם נושרים, ובמקביל אחת הטענות שנטענות לטובת החוק (זה שעדיין בתוקף וגם זה המיועד אחריו, טענה שהובאה כאן בפורום וגם שמעתיה מפרשנים ומעסקנים שלנו שעסקו בניסוח החוק) שככל הנראה יעמדו ביעדים או לפחות יתקרבו ויש כאן רק חשש לצד רחוק. האם זה אומר שאתם מקווים ומייחלים, שימשיכו כאלו מסות אדירות של נושרים, בקצב עולה כל שנה?

אני לא מבין את השאלה כפי שעניתי לך לעיל.
והנה שאלה בשבילך.
אתה באמת סבור שלא צריכים לשמוע בקול גדולים?
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 02:25

יש לי עוד שאלה לעברי אנכי.
באיזה שנה התחילו לגדול מחזורי הגיוס של החרדים?
(בשנה שהעיפו את נתי גרוסמן, או הרבה לפני זה כשיתד היתה בידיים הנכונות ולא היתה גזירה?)
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי סודנא » 01 יולי 2018, 03:04

אחד ויחיד כתב:אוקי סליחה לא שמתי לב שההודעה לא ברורה עכשיו אני כבר לא יכול לשנות את זה
שאלתי היה בחור חרדי שיושב בישיבה ומגיש את כל המסמכים הרצוים לא ימצא את עצמו מגויס בכפיה נכון ?
עכשיו אתה אומר שבחור שיצא לחו"ל ולא סידר מסמכים זה בעיה באמת
אבל בחור שלא לומד בישיבה ורק עובד מובן מאליו שהוא צריך לעשות צבא

למה מובן מאליו?
מה שועד הישיבות מצטט כל הזמן מהרב שך,
זה רק שלא לתת להם דיחויים על חשבון תלמיד ישיבה או כולל,
אבל מי מתיר לו ללכת לצבא?
אפילו לנח"ל החרדק"י אמר הרב שטיינמן שזה מיועד רק למחללי שבתות וחייבי כריתות שפגיעתם רעה,
והם בגדר מזיקי הרבים, וגם את זה לא היה מוכן להתיר באופן רשמי.
אמור מעתה, בחור שעובד אסור לו לתת דיחוי אלא הוא צריך להיות משתמט.
סודנא

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:25

עקיב'לה כתב:אני מנסה לרדת לסוף דעתך ולא מוצא בתגובתך שום תשובה לשאלותיי. האם ממה שכתבתי משתמע שיש למישהו יד וחלק במשהו וכי יש סיבה להקמת רעש? שוב במילים פשוטות. קבוצה מסויימת ''נטלה גדולה לעצמה'' והחליטה שיש בה הרבה יותר יראת שמיים מכולם ביחד, כולל גדולי ישראל ושלוחיהם, ומאז שהם קיבלו על עצמם את ההחלטה הזו הם לא מפסיקים לשכנע את עצמם ולנסות לשכנע את כולם כי יש כאן בעיה חמורה וכי כל מי שאינו חושב כמוהם הוא לא רק מתעלם ממנה אלא ממש מייצר אותה.

אתה כותב בחוצפה על גדולי ישראל, על אלפי תלמידי חכמים, וציבור של לפחות עשרות אלפים, רק בגלל שהם מסרבים להצטרף לעייפות הכללית שהושלטה על הציבור בשנים האחרונות, אתה עייף? רוצה לישון? להפסיק להיות חרד לה' ולתורתו, להשתלב בשקט במרחב? בבקשה. עשה מה שאתה רוצה. מה טענה יש לך על אלו שמוכנים להמשיך להלחם לשמור ולהשמר?

יתכן שהיה צריך לנהוג ברגישות כלשהי כל עוד שנושא גיוס החרדים כוסה במעטה של של שוויון בנטל. היום כולם מבינים שזה לא הענין, הצבא משופע בחיילים פשוטים, ולולא החרדים כבר מזמן היה כאן צבא מקצועי. הנושא הוא הרצון לבולל אותנו, כך גם כתוב בדברי ההסבר ובהחלטות בג"ץ. זה הנושא. נקודה. זו פשוט מלחמה על הכל, ואנחנו מרימים ידיים, ומקסימום קצת מנסים לסחוב זמן בדרך לכניעה הסופית.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:32

לב טוב כתב:
עברי אנוכי כתב:את התגובה הזו רגילים להגיב כשאין תשובה, אז שולפים את זה ופתאום נתלים בגדולים (האם אתה לא קורא משפחה? האם אתה לא לובש שעון יד? האם אתה לא גולש באינטרנט... וכו' וכו' שם יש לך תירוצים... וכאן פתאום אתה לא מכניס את הראש. אם יודיעו לך שהגדול אמר שתתן למישהו כמה אלפי שקלים לא תנסה לדון ולברר למה ועל מה?) כל אחד יכול לומר שהשני הוא קורח, ואין מה להתחיל לדון ולשאול אף פעם... אין טעם להגיב על כך, רק להדגיש ולומר שחייבים להזהר בכבודם של כל גדולי ישראל וכל התלמידי חכמים. ודי בזה.

אני לא מבין את השאלה כפי שעניתי לך לעיל.
והנה שאלה בשבילך.
אתה באמת סבור שלא צריכים לשמוע בקול גדולים?

לא ענית על השאלה, ואם לא הבנת אסביר שוב, טוענים שכל אלפי המתגייסים בשנים האחרונות הנם נושרים, וגם טוענים שאין מה לדאוג כי כנראה יעמדו ביעדים. האם זה אומר שמקווים שיהיו כאן כל הזמן נושרים בקצב גובר והולך?

בוודאי שצריך לשמוע בקול גדולים - זה מה שאני עושה, אולי גם אתה.
יש כאלו (מכל הצדדים) שמשתמשים בגדולים, ויש כאלו שמחליטים מיהו הגדול ומי כבר לא, לפי מה שמתאים להם. ויש כאלו שחושבים שיכולים למנות גדולים גם בשביל אחרים, ומשתיקים כל דעה אחרת.
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 01 יולי 2018, 10:55

לב טוב כתב:יש לי עוד שאלה לעברי אנכי.
(בשנה שהעיפו את נתי גרוסמן, או הרבה לפני זה כשיתד היתה בידיים הנכונות ולא היתה גזירה?)

בכל השנים היו כמה עשרות, כמדומני שלפני כ12 שנה, התחלה עלייה מעשרות למאות בעקבות הקמת הנח"ל בשיתוף פעולה של אנשים מתוכנו,
כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה. תוך שנתיים או שלש נוצר מצב של תחילת ההתמוטטות של הנח"ל וזאת בהחלט גם בעקבות המאבקים שסביב זה. כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.
בשנים הראשונות אולי באמת רוב המגוייסים היו נושרים (שגם זה נתון בוויכוח) בשנים האחרונות הבדיחה הזו כאילו מדובר רק בחייבי כריתות כבר מזמן לא מצחיקה.
(מבחנתי ענין העיתונים ונתי גרוסמן ומוטקה קרליץ וכל השאר אינו נושא חשוב, אבל אם אתה מאד מתענין בנושא. בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי המוזיקאי » 01 יולי 2018, 11:13

עברי אנוכי כתב:

בכל השנים היו כמה עשרות, כמדומני שלפני כ12 שנה, התחלה עלייה מעשרות למאות בעקבות הקמת הנח"ל בשיתוף פעולה של אנשים מתוכנו,
כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה. תוך שנתיים או שלש נוצר מצב של תחילת ההתמוטטות של הנח"ל וזאת בהחלט גם בעקבות המאבקים שסביב זה. כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.
בשנים הראשונות אולי באמת רוב המגוייסים היו נושרים (שגם זה נתון בוויכוח) בשנים האחרונות הבדיחה הזו כאילו מדובר רק בחייבי כריתות כבר מזמן לא מצחיקה.
(מבחנתי ענין העיתונים ונתי גרוסמן ומוטקה קרליץ וכל השאר אינו נושא חשוב, אבל אם אתה מאד מתענין בנושא. בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

ראוי והגון שתשנה שמך ל
ערבי אנכי
המוזיקאי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 12:37

אברומי כתב:

עם כל הכבוד לא מדובר כאן רק במרכז החדשות אלא במכתב מפורש שהוציא הרב פדידה על התרמית שאותם נוכלים עשו לו, וכן בנוסף התראיין הנכד שלו למרכז החדשות לספר על פרטי התרמית כמו כן הוא סיפר שהם ניסו לרמות אותו גם לבוא"לעצרת"שלהם השבוע והוא זרק אותם מהבית.

והיום שיחה עם מקורב לרב יהודה כהן מיקירי ירושלים שמספר ששרבבו את שמו בשקר למודעה על ההפגנה, וראש הישיבה בעצמו אמר בליל שבת באזני כל הבחורים שהוא אוסר על כל בני הישיבה ללכת להפגנה הזו ושקר פרסמו בשמו. (הם טוענים שיש בידיהם גם מידע על הרב מחפוד שגם את שמו משרבבים פעם אחר פעם לגזירה).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 12:44

עברי אנוכי כתב:

יש לך אולי איזושהי אסמכתא לדבריך חוץ מהפלס וקוי הזבל?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 01 יולי 2018, 12:58

אני לא כ"כ מכיר את הנושא, אבל יש לי שאלת תם. זה נראה כאן בפורום שלכולם ברור שהחוק מצוין ורק 'עברי אנוכי' צועק נגד ונראה שלרוב הציבור פה ברור שאין צד אחר.
אבל הנה הגר"מ צדקה שלפי הידוע לי הוא אדם גדול מאוד ונחשב מאוד בקרב הציבור הספרדי האברכי מתנגד לחוק (וגם הגר"י עדס שהיה חבר מועצת גדולי התורה, אבל לגביו מיד יקפצו שיש צד שהוא שייך לעץ וא"כ הכל מיושב משום מה), למה אי אפשר שיהיו חילוקי דעות? האם רק הגרי"ג אדלשטיין (שהוא מו"ר, אבל עד לפני חצי שנה לא עסק בנושאים אלו) והגר"ח קנייבסקי יכולים ומוסמכים להגיד דעה? האם אף אחד בדור לא יכול לחלוק?
אשמח להסבר (בלי קללות על עץ, אין לי קשר אליהם)
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:00

אם מישהו משתמש בזה שיש היום תהליך של נושרים, זה אומר שהוא מרוצה מזה? מה הקשר?
בעניין מספרי המתגייסים אני יודיע לך שעיקר העליות של המתגייסים היו מ2007 עד 2012.
אח"כ הפסיק כמעט לעלות. ומכיון שכל אחד יודע שהנושרים לא הפסיק לעלות, אז אי אפשר להגיד שהחוק החדש הגביר מתגייסים.
השקר הזה שזה עולה דווקא בשנים האחרונות, זה עלילות שווא שנועדו ליצור גזירה.
למה עד שהנ"ל הועף מהעיתון לא שמענו אף פעם שיש גזירת גיוס?
איפה היה מפלגת עץ? ההפגנות?
מה זה השקר הזה שיתד דיבר שיש גזירת גיוס? היה אפילו פעם אחד כזה?
האמת הוא בדיוק ההיפך מתי שהוא הועף, אז הוא הקים מפלגה והעמיד בראשו את ר' שמואל שבין כה היה נגד חוק טל.
וזה לא נקרא לשמוע בקול גדולים. אלא שזה נקרא להחליט לבד דעות ולהלביש אותם על הגדול המזדמן.
זה לא מנהיג, זה בובה.
וזוהי בדיוק הסיבה למה שקורה אצלכם עכשיו, כפי שכל אחד מבין את זה היום לבד.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:08

ליטאי כתב:אני לא כ"כ מכיר את הנושא, אבל יש לי שאלת תם. זה נראה כאן בפורום שלכולם ברור שהחוק מצוין ורק 'עברי אנוכי' צועק נגד ונראה שלרוב הציבור פה ברור שאין צד אחר.
אבל הנה הגר"מ צדקה שלפי הידוע לי הוא אדם גדול מאוד ונחשב מאוד בקרב הציבור הספרדי האברכי מתנגד לחוק (וגם הגר"י עדס שהיה חבר מועצת גדולי התורה, אבל לגביו מיד יקפצו שיש צד שהוא שייך לעץ וא"כ הכל מיושב משום מה), למה אי אפשר שיהיו חילוקי דעות? האם רק הגרי"ג אדלשטיין (שהוא מו"ר, אבל עד לפני חצי שנה לא עסק בנושאים אלו) והגר"ח קנייבסקי יכולים ומוסמכים להגיד דעה? האם אף אחד בדור לא יכול לחלוק?
אשמח להסבר (בלי קללות על עץ, אין לי קשר אליהם)

אשמח להסביר לך.
עד כמה שידוע לי כולם הם כרגע נגד החוק. גם הגר"ח הוא בעד בכפוף לתיקונים, שזה גם נגד.
אבל לא זה הנושא.
יש כאן עלילות שצד אחד כל הזמן מפרסם שרודפים אותם ולא נותנים להם לחלוק.
האמת היא פשוטה. אם מפלגת עץ היו קמים בשקט שיש להם דעה אחרת, לאף אחד לא היה בעיה איתם, ולאף אחד אין בעיה עם סאטמר.
אבל כל המהות של המפלגה שלהם הוא שהדעה של הצד השני אינו דעה.
הם אלה שנלחמים בגדולי ישראל. וכשמשמיצים את גפני שס"ה שליח הם הרי מתכוונים למרנן.
וכי מה רצית שיגיבו.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 13:13

באופן כללי קשה להבין מה דעתם של רבנים שבמוצהר מתנגדים לשליחת נציגים לכנסת, ומצד שני מביעים דעתם על דרכי הפעולה של הנציגים הנ"ל.

למשל סטמר כמדומני שאינם מתערבים בתוכן החוקים כי לדעתם הכל טרף וגמרנו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 01 יולי 2018, 13:45

למה זה קשור? אסור להם להביע דעה כי הם לא שלחו אותם? הם מביעים דעה על החוק ולא על הח"כ.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 01 יולי 2018, 13:49

ליטאי כתב:למה זה קשור? אסור להם להביע דעה כי הם לא שלחו אותם? הם מביעים דעה על החוק ולא על הח"כ.

אין להם למה לצפות שהח"כ ישמעו בקולם, ולא במי רבותיהם ששלחו אותם.
והם בפירוש כן משמיצים את הח"כ.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 13:56

לב טוב כתב:אם מישהו משתמש בזה שיש היום תהליך של נושרים, זה אומר שהוא מרוצה מזה? מה הקשר?
בעניין מספרי המתגייסים אני יודיע לך שעיקר העליות של המתגייסים היו מ2007 עד 2012.
אח"כ הפסיק כמעט לעלות. ומכיון שכל אחד יודע שהנושרים לא הפסיק לעלות, אז אי אפשר להגיד שהחוק החדש הגביר מתגייסים.
השקר הזה שזה עולה דווקא בשנים האחרונות, זה עלילות שווא שנועדו ליצור גזירה.
למה עד שהנ"ל הועף מהעיתון לא שמענו אף פעם שיש גזירת גיוס?
איפה היה מפלגת עץ? ההפגנות?
מה זה השקר הזה שיתד דיבר שיש גזירת גיוס? היה אפילו פעם אחד כזה?
האמת הוא בדיוק ההיפך מתי שהוא הועף, אז הוא הקים מפלגה והעמיד בראשו את ר' שמואל שבין כה היה נגד חוק טל.
וזה לא נקרא לשמוע בקול גדולים. אלא שזה נקרא להחליט לבד דעות ולהלביש אותם על הגדול המזדמן.
זה לא מנהיג, זה בובה.
וזוהי בדיוק הסיבה למה שקורה אצלכם עכשיו, כפי שכל אחד מבין את זה היום לבד.

בא נתחיל לחפש נתונים מדוייקים יותר על גיוס החרדים. אני רוצה להתחיל ממה שמצאתי בינתיים ואחר כך נתקדם:

מסמך שמצאתי ברשת משנת 2012 בערך כותב כך:

ג. צה"ל מגייס, כאמור, חרדים לשני מסלולי שירות מרכזיים: גדוד הנח"ל החרדי (מאז שנת 1999) ולתכנית שח"ר (מאז שנת 2007). להלן נתונים על מספר החרדים שהתגייסו בשני מסלולים אלה בשנים האחרונות :
מסלול גיוס ושנת גיוס.png
מסלול גיוס ושנת גיוס.png (8.66 KiB) נצפה 14686 פעמים

* החל משנת 2011 כוללים הנתונים גם חיילים חרדים ששולבו במסלולים החלופיים, שנפתחו לחיילים שלא התאימו מבחינה רפואית להשתלב בגדוד "נצח יהודה".
מניתוח היקף המתגייסים למסלולי השירות המיועדים לחרדים עולה, כי בשנים האחרונות נרשמה עלייה משמעותית בהיקף המתגייסים, ומספרם גדל בין השנים 2007 ל-2010 ביותר מפי שלושה. גידול משמעותי במיוחד נרשם במסגרת כמות המתגייסים במסלול של תכנית שח"ר. כאמור, היקף המתגייסים החרדים לצה"ל (כולל החיילים שגויסו לשירות שלא במסגרת המסלולים המיוחדים לאוכלוסיה החרדית) עמד על כ-1,000 חיילים בשנת 2010 ועל כ-1,280 חיילים בשנת 2011. כלומר צה"ל עמד - ואף מעבר לכך - ביעד הביניים של 1,200 מתגייסים חרדים, שקבעה הממשלה בהחלטתה מינואר 2011 בנוגע למספר המתגייסים החרדים לצה"ל בשנת 2011.

נו!! כשמספר המתגייסים גדל ביותר מפי שלושה היכן היה נתי גרוסמן?? והיכן היו עוד הרבה אנשים (שרבים מהם גם נלחמו נגד הגרמ"ש והגרמי"ל שהם היו כמעט היחידים שעוררו נגד הגזירה הזו). למה לא הלכו אז לחסום את כל המדינה ולשבש לכולנו את החיים (לא שזה היה חסר לי אז, אבל בכל זאת שאלה). איפה כל הבעיטות והפחים והמעצרים והנשכבים על הכביש וכו' וכו'.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:19

חשבת שאני מבצב גרוע כמוך וחבריך שלא מציית לגדולי הדור...
אני לא קורא ח'ו משפחה [למרות שנתי השקרן החתים שם רבנים בשמם למרות שלא חתמו ולכן יצא אחר כך מכתב שעד להכרעת הרב סילמן אין "ליתד"(של אז...) להשתמש בחתימות אלו, סוף סוף לבסוף הגר"ש אלישיב אסר לקרוא], על שעון יד זה התשובות הבעלי בתיםשלך וחבריך להסביר איך זה שהגר"ח תוקף אותכם בחריפות כמו שלא תקף מעולם בחייו שום אדם.....על תערב משהו בהלכה שמבין הגר"ח כמו עוד הרבה גדולים שתמיד היה דברים שהיה להם שיטה יחידאה לדברים בהנהגה כגון זה שמוסכם על כל גדולי ומנהיגי הדור, אני גולש עם נתיב אחרי התייעצות עם רבותי לצרכים שלי.
כל הסיפורים והקושיות שלכם זה של חכמי חלם בעבר ניסתי לראות אם יש משהו וראיתי מה זה שווה לכן אני לא יורד לזה כי זה באמת לא הנושא....
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:22

אגבב תמשיכו לעשות "[b]הרבה שטעייגן ללמוד היטב היטב את כל חוקי הגיוס"[/b] בוודאי שתהיו ת"ח מופלגים תצילו את כל הדור כולו מבאר שחת רח"ל.......וככה כולנו נשמור על כל דבר שבקדושה..חחחחחחחחחח............... :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי אברומי » 01 יולי 2018, 14:32

משולש כתב:
אברומי כתב:

והיום שיחה עם מקורב לרב יהודה כהן מיקירי ירושלים שמספר ששרבבו את שמו בשקר למודעה על ההפגנה, וראש הישיבה בעצמו אמר בליל שבת באזני כל הבחורים שהוא אוסר על כל בני הישיבה ללכת להפגנה הזו ושקר פרסמו בשמו. (הם טוענים שיש בידיהם גם מידע על הרב מחפוד שגם את שמו משרבבים פעם אחר פעם לגזירה).

הבוקר בקו החרדי מכתבים מכמה מהרבנים החתומים של הכחשות לחתימות וכמה הקלטות.....
בושה!!!!!!!!!!!!!!!!מתי הקב"ה ישים קץ לשקרים של השקרנים האלו.....................
אברומי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 15:50

רבי אברומי, אני לא מצטער על השקרים שלהם כי זה כבר הותר להם לגמרי.
אני מצטער שישנם עדיין הרבה תמימים שמאמינים להם. ועל דא קבכינא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי 1 » 01 יולי 2018, 16:46

מר 'עברי אנוכי' מותק
גם אם אתה לא מתעניין בנושא העיתונים כמו שאמרת למעלה, תכאב לפחות את הדם הרע ואת כל הפגיעות בנפש (זו לא ססמה) שהצליחו בכישרון רב לייצר אלה שפתחו עיתון (וגרורותיו - קווים למיניהם) מן הסתם לא משום בעירת ההשקפה. תכאב לפחות כמו העיקשות שלך בנושא הגיוס.
ברוך ד' שלא יצאה תקלה מתחת ידם של גדולי ישראל לאורך כל הדורות. אחרת איך תסביר את העובדה כי אנו יהודים במלא מובן המילה?
אם קיימים סיפורים נקודתיים (ששווים בדיקה פעם אחר פעם על אמינותם ומשמעותם), זה לא מוציא את עיקר הכובד מידיהם של גדולי ישראל, ובשעת פקודה עלינו לקבל את דעתם ולבטוח בד' (יש כזה דבר!!!) הגומר בעדינו.
שאלות ההתמודדות לעת עתה ביישובינו כאן, הם מורכבות ורגישות לפי כל קנה מידה (זו גם לא ססמה) קיים, והכרע לכאן או לכאן אינה מתקרבת לגדר 'נטיה מדרך היהדות בפשיטות'.
אין כל בעיה שיהיו איש על מחנהו ואיש על דגלו ויקבלו את דעתם של רבותיהם שלהם, אבל רוח הדברים באווירה שברחוב (דעותיך הרהוטות בכלל), הינה אף של עזות בדרך כלל, ודורשת גם מכולם לקבל עמדה זו.
דו"ק
יוסי 1

הודעה שלא נקראהעל ידי עקיב'לה » 01 יולי 2018, 17:36

הדברים ברורים לגמרי. יש אנשים שבתזמון תמוה, בדיוק לאחר שנשמטה מידם שליטה על עיתון כלשהו הם פתחו עיתון חדש, ומפלגה חדשה, ומצאו להם גדולים חדשים, ומאז כולנו צריכים לשתות את המשקה שהם רקחו בדבר גזירת הגיוס, ואם איננו מסכימים - הרי שאנחנו מתחצפים נגד גדולי ישראל, לא פחות! (ככה הרעים עליי מקודם עברי אנוכי) אז ידידים יקרים. אנחנו, כמו רוב מוחלט של כלל הציבור האחראי, הדומם, השקול והנורמלי, נותנים אימון מוחלט במה שגדולי ישראל אומרים ואמרו כל השנים. אין לנו שום עניין להאמין לכם כי גדולי ישראל מרומים ו''עובדים עליהם'', אין לנו שום עניין לחשוב שאין להם דעת ובינה, ואתה לץ וחצוף קטן שבין שורותיך משרבב דברי זלזול על ר' חיים קנייבסקי (''האם אתה לא לובש שעון יד'') הייתי מציע לך לחזור בתשובה כי אתה משחק באש. אנחנו כבר שבעים שנה מתנהלים בצורה מופלאה לאורם של גדולי הדור במציאות המורכבת הזו, תמיד היו קנאים ונטורי קרתא שנקטו דרך שונה אבל לא העיזו להרעיל את האווירה מבפנים כמו שהפלג הליטאי הזה עושה כבר כמה שנים. צאו לכם בעקבי הצאן ולימדו מהם איך להיות קנאיים, ורוב הציבור, רוב מוחלט, (יעמוד העברי על רגליו האחוריות ויצרח שהוא מייצג ''לפחות עשרות אלפים'', ועל זה אומרים באידיש האק נישט אין טשייניק, למה לא עשרות מיליונים) ימשיכו להאמין בהקב"ה ויקיימו את כל חלקי השו"ע כולל חושן משפט, וכשגדולי ישראל וצדיקי הדור יורו לעשות פעולות שונות נתייצב לקריאתם אבל אנו כמובן שלא נחפש צרות וגזירות ונאמר שגדולי הדור נרדמו ורומו. תודה
עקיב'לה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:12

אני פה כתב:סתם שאלת תם למי שיודע באמת, מאפוא יש עכשיו בצבא 7200 חרדים (לפי נתוני הצבא), אני גר בבני ברק ולא רואה אפילו 10 חרדים עם מדים. כולם מהפריפיריה?

מסתמא הם לא מחויבים ללכת עם מדים בגלל ההסתה נגדם. לפי היכרותי האישית עם מעט אנשים הנתון הזה לא נשמע מופרך בכלל. (חוץ מזה שאולי גם עריקי הפלג נמנים בין החיילים ולכן המספר הגבוה...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:39

יש הרבה דוגמאות, ואני אינני מכיר את נבכיהם לעומק. אבל נראה לי אחת הדוגמאות: בחורים שעשו מסלול של חיידר, התחילו קשיים בישי"ק, וירדו ממסגרת אל מסגרת ולא מצאו את עצמם בשום מקום. רגע לפני שחיפשו בחוץ החליטו לנסות בצבא. (בהרבה מקרים ההורים עצמם ככה ככה או חוזרים בתשובה שהולכים בעצמם למילואים מידי פעם, ואף משרתים בתפקידים אזרחיים שונים בתחום הביטחון).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:51

במחילה יש פה ניקים אחרים שאומנותם בדמוגרפיה. אני ממש לא.
אבל בכל זאת זכור לי שמישהו דיבר כאן על כל מיני ציבורים מחוץ למיינסטרים החרדי שאצלם מותר או אפשר להתגייס (אולי יש חלקים כאלו בחב"ד ובעוד מקומות).

שנית כל אחד שמכיר את הריכוזים החרדיים יכול לספר על הרבה מאוד "נוער מתמודד" שלפי הערכתי הם עוברים את המאה בכל ריכוז חרדי. ואם תקבץ את ירושלים, ב"ב, מודיעין עילית, ביתר, אלעד, אשדוד, בית שמש, רכסים, ועוד עשרות ריכוזים חרדים קטנים יותר בכל רחבי הארץ במרכז צפון ודרום, וישער את מספר המשועממים בממוצע בכל האיזורים הללו זה לא מופקע שיהיו קרוב לשלושת אלפים.

(אגב, ידוע לי על אחד האדמו"רים החשובים כאן בארץ עם מאות חסידים שהיה חייל בצה"ל. אולי זה ידוע כבר לכולם, בכל אופן כששמעתי את זה לא מכבר התפלאתי.)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:55

עוד יש לציין את "גזירת האייפונים" שניחתה עלינו בשנים האחרונות שהיא מפילה חללים חללים וכבר אלפי ורבבות יהודים איבדו את האמונה שלהם באלקים בגלל המכשירים האלו (כולל אלו עם החותמת).
ולכן משם הדרך קלה מאוד אל הצבא. הרי הוא חי 24 שעות בתוך החילוניות וכבר שבר את כל המחיצות והגדרות בינו לבין פורקי עול.

וזה "כור ההיתוך הישראלי" האמיתי שהופך את כולם לחילונים על שתיים. אבל על זה אין לאף אחד אינטרס לעורר כי אי אפשר לגרד שום גדול בישראל ב"גזירה" הזו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:56

ממש לא ספרדים. אני מכיר הרבה אשכנזים. (יש כאלו שכ"כ נפלו שאני עדיין מתפלא למה הם לא הלכו לצבא, ויכול להיות שהצבא זה מקום מידי "פרומקייט" בשבילם, שהרי יחייבו אותם להתפלל שם וללמוד שעתיים כל יום...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 יולי 2018, 23:59

גם בגלל שלא נלחמים מספיק בסמרטפונים שכל באיהם לא ישובון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 יולי 2018, 00:29

עברי אנוכי כתב:

זה בדיוק מה שהרב לב-טוב שאל אותך: אם התחילה עלייה מעשרות למאות, מדוע נתי שתק??? למה אתה וחביריך לא שכבתם על הכביש כבר אז? ולמה לא הפגנתם מתחת ביתו של גפני?

עברי אנוכי כתב:כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה.

זה שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים עד שנהייה אמת.

להלן הסיפור האמיתי: (מתוך מסמכים שנחשפו מאותם תקופות).

במכתב שחתמו עליו גדולי ראשי הישיבות הגרשז ברוידא, הגראי זלזניק הגרש וולבה והגרחפ שיינברג זצל והגרנ קרליץ והגרי אדלשטיין כותבים גדולי ישראל כי ביוזמה יש תועלת לבחורים שאילולי מסלול כזה היו מגיעים למקומות גרועים יותר בצבא וברחוב ומברכים את מייסד הנחל החרדי.

במכתב הם כותבים

הנה הובא לפנינו ״תכנית הצלה״ לאותם בחורים שנפלטו מן הישיבות, ואין תורתם אומנותם, ומאחר שאנו מכירים את הרב שליט״א משגיח בישיבת ומנהל רוחני בבית המדרש ״דרך חיים״ לבחורים יוצאי ישיבות קדושות ירושלים, ועימו עוד מספר עסקנים, אלו שנרתמו לענין, ומאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, באנו לחזק ידיהם שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח״ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה׳ וכו'.

הגרנ קרליץ חשש מהאפשרות שיהיו מי שיראו בו מתן לגיטימציה להליכה לצבא, ולכן ביקש להוסיף קטע הסתייגות שאין בדברים הסכמה לתוכנית, ושהכל כפוף לכך שיתייעצו עם גדולי ישראל על התנאים להפעלת המסלול.

וכך תיקן את המכתב -
    אין אנו באים בזאת להסכים על כל התכנית הנ"ל, אך מאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, ומכירים אנו בהם שלא יסורו ימין ושמאל מעצתם ומהכוונתם של גדולי ומאורי הדור, באנו לחזק ידיהם בברכת שמים, שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח"ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה' וכו'.
על המכתב עם תוספת זו, הצטרפו הגר"י אדלשטיין, והמשגיח הגר"ש וולבה זצ"ל.

יצויין, כי הגרש וולבה והגרשמ דיסקין זצוקל ראש ישיבת קול תורה אף קיבלו את הבחורים לשיחת חיזוק לאחר הקמת המסלול בפועל כשנה לאחר מכן.

לעומתם, הגריש אלישיב זצל והגראיל שטיינמן נמנעו מלהביע כל תמיכה פומבית במסלול או במייסדיו. אף שעמדתם היתה כי כל עוד המסלול הוא יוזמה צבאית שנועדה עבור בחורים שעזבו את הישיבות, הרי שא"א להתנגד אליו. הגראי"ל אף הביע דעתו במכתב ששלח אל המשגיח ר' דן סגל, בו כתב
    היות ששמע קול גדול ולא יסף כאילו אני תומך בענין נחל חרדי, שבחורים שהם חלשים בלמוד התורה או ביראת שמים טוב להם להיות שם וכמובן שדבר כזה לא עולה על הדעת כלל, מה שהיה מדובר בהתחלה הוא שבחורים שמחללי שבת ועוברים על עוד חייבי כריתות ממש. ואביו רוצה להצילו ולהציל את הרחוב מלהזיקם שאין לנו כח למונעו אבל ודאי זה עון לא יכופר אם שמסית או משתדל באיזה צורה שהיא גורם למי שאינו מחלל שבת ועוד חייבי כריתות להמצא שם.

אכן, כאשר היו מי שפרסמו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות כסטנדרט, יצאו במחאה כנגד. כך בתגובה לראיון בו טען מאן דהו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות פורסם ביתד נאמן (כא אייר תשנט) מכתב עליו חתמו הגריח קופשיץ, הגרי עדס, הגרי אפרתי (איש אמונו של מרן הגריש) והגרח מישקובסקי (איש אמונו של מרן הגראיל)

הדברים היו לנגד עיניהם של רבותינו שליטא, ובהוראתם אנו מפרסמים את הדברים דלהלן
    רוח עועים עוברת בציבור לשנות מהדרך המסורה לנו מרבותינו לגדל בני הנעורים בהיכלי התורה בלבד, ללא שום שינוי וחידוש. לאחרונה פורסם ברבים בשם גדולי ישראל כאילו מותר לכוון צעירי הצאן לדרך שונה, ולערער את הדרך שהותוותה עי גדולי ישראל לכוונם לקבוע אומנותם בתורה. על מנת להעמיד האמת על תילה, אנו מפרסמים בזאת כי הדברים אינם נכונים, ואין לשנות כחוט השערה ממה שאנו מצווים ועומדים להמשיך בדרך של לימוד תורה בטהרתה, כפי שהנחילו רבותינו מעתיקי השמועה, בדרך בה צעד עולם התורה עד כה.

כך גם הבהירו הרבנים החותמים הנל, באותו חודש של חתימת מכתבם (אייר תשנח), כאשר בעקבות דיבורים של בגצ על רצונו לבטל את הסדר דחיית גיוס בני ישיבות, פורסם ביתד נאמן בשם הרב שך

תדעו שאיסור גמור ללכת לצבא, וצריך למסור את הנפש על זה. כל אבא צריך לשמור ולהשגיח על ילדיו, כי איסור גמור לשלוח את בניו לצבא. תפרסמו בשמי בכל מקום שצריך לצאת במחאה, חתמו גם הרבנים הנל על מכתב ראשי הישיבות שהצטרפו למרן הרב שך זצוקל כנגד גיוס בני ישיבות.

וכך נכתב שם
    לאור קריאתו של ראש גולת אריאל מרן שליטא על הגזירה הנוראה והאיום על דלתי הישיבות בית חיינו. ומרן ראש הישיבה בדבריו קרא שיצטרפו כל חכמי ותופשי התורה, כי הוא דבר שצריך למסור הנפש על זה. ועת צרה היא ליעקב, כי בסגירת הישיבות אין ח״ו כלל ישראל. לכן אנו מצטרפים כיהודה ועוד לקרא, שאין להעלות על הדעת ולאפשר לבצע מזימה זו.

על מכתב נפרד בנוסח שונה חתמו הגרי"ש אלישיב והגראי"ל שטיינמן

בדבר המזימה לעקירת תורה מישראל ע"י גיוס בחורי ישיבות, ובעקבות בקשת זקן ראשי הישיבות מרן שליטא‏ להצטרף לקול זעקתו ומחאתו, בוודאי שלימוד תורה של בני הישיבות שתורתם אומנותם הוא מעמודי התורה והדת, והמזימה לגייסם היא עקירת התורה ואין שום מקום למשא ומתן או לפשרות כלשהם בנושא זה.

שכן כאמור, התוכנית המדוברת נקראה אין תורתו אומנותו ונועדה רק עבור בחורים שנפלטו מעולם הישיבות שצריך להצילם מרדת שחת, ועליהם נסוב מכתב גדולי ישראל.

יצויין כי גדולי ישראל נוספים חיזקו את ידיהם של הפועלים בנושא, כולל רבנים מחוגי העדה החרדית, אולם יצאו במכתבים חריפים כנגד אפשרות שבני ישיבות ישרתו בצבא.
יש לציין עוד כי בשנות ה-60 וה-70 הופעל גדוד של נחל חרדי דומה עי הרב שלמה לורנץ זל איש צאי, ומסמכים שנחשפו לאחרונה מלמדים כי מרן הגראמ שך זצוקל היה מעורב בהכוונתו.

עברי אנוכי כתב:כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

מי הם "הגורמים המשתפים פעולה"? ובמה ראית אותם משתפים פעולה? מדוע אתה חוזר לדרך ה"סחור סחור" לנסות לבוא עלינו בעקיפין? אם לדעתך נכון לדבר ככה נגד גדולי ישראל ושלוחי דרבנן אז תדבר במפורש ולא ברמזים, ואם אסור לומר הרי אתה אומר את זה (והרמזים שלך עבים כקורות של מגדל אייפל).

ונחזור שוב על לשונך הזהב:
עברי אנוכי כתב:והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

בזה לבי אתך!! איזה צדיקים מסכנים! הם בס"ה ביקשו להניף כמה כרזות בגנות גפני המשת"פ, וכבר לעשות ככה?? להשתיק ולהוקיע? מה הם בס"ה עשו? חוגי בית לבזות את הגרח"ק? עיתון ש"יגרד" את הגראי"ל? אז מה קרה? בגלל זה צריך כזאת השתקה והוקעה? למה הם לא יכולים להביע את דעתם הלגיטימית שהגרי"ר הוא "צא טמא" (שצריך להדביק לו את המנעול עם זפת) בלי שמיד ישתיקו ויוקיעו אותם???!!! אסור לפרסם בקו ההטרדות את הטלפון האישי של חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון כדי שמשועממים יטרידו אותו קצת בזמנם הפנוי??? מה יש! הוא לא חבר שלהם??

טוב, נגמר לי המקום בהודעה, יכלה הזמן והם לא יכלו.

עברי אנוכי כתב: בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

מניתוח דבריך עולה, שבעצם בעיתון של אז לא ניתן היה לראות שום מלחמה, אבל מזה שעסקנים בגיבוי גדולי ישראל השתלטו, (מי שמדבר... ראה באשכול סמוך באיזו מפלגה העסקנים הם המנהיגים), סימן שהם הבינו בעומק דעתם שהעיתון הוא נלחם בגזירה.

ועכשיו בא נלך לעולם האמיתי, ונחפש ביתד נאמן של גרוסמן את ה"מלחמה" נגד גזירת הגיוס.
תוכל להביא כתבה אחת או כותרת אדומה, או אפי' כתומה, או שחורה או אפורה...

כלום!

אולי בזה שמחקו משם את כל גדולי ישראל שנלחמו נגד חוק טל?? (הגרמש"ש, והגרמי"ל וחבריהם),
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 01:35

משולש כתב:
עברי אנוכי כתב:

זה בדיוק מה שהרב לב-טוב שאל אותך: אם התחילה עלייה מעשרות למאות, מדוע נתי שתק??? למה אתה וחביריך לא שכבתם על הכביש כבר אז? ולמה לא הפגנתם מתחת ביתו של גפני?

עברי אנוכי כתב:כמעט כל גדולי ישראל התנגדו ויש וויכוח מה היתה דעת הגראי"ל בזה.

זה שקר שחוזרים עליו הרבה פעמים עד שנהייה אמת.

להלן הסיפור האמיתי: (מתוך מסמכים שנחשפו מאותם תקופות).

במכתב שחתמו עליו גדולי ראשי הישיבות הגרשז ברוידא, הגראי זלזניק הגרש וולבה והגרחפ שיינברג זצל והגרנ קרליץ והגרי אדלשטיין כותבים גדולי ישראל כי ביוזמה יש תועלת לבחורים שאילולי מסלול כזה היו מגיעים למקומות גרועים יותר בצבא וברחוב ומברכים את מייסד הנחל החרדי.

במכתב הם כותבים

הנה הובא לפנינו ״תכנית הצלה״ לאותם בחורים שנפלטו מן הישיבות, ואין תורתם אומנותם, ומאחר שאנו מכירים את הרב שליט״א משגיח בישיבת ומנהל רוחני בבית המדרש ״דרך חיים״ לבחורים יוצאי ישיבות קדושות ירושלים, ועימו עוד מספר עסקנים, אלו שנרתמו לענין, ומאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, באנו לחזק ידיהם שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח״ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה׳ וכו'.

הגרנ קרליץ חשש מהאפשרות שיהיו מי שיראו בו מתן לגיטימציה להליכה לצבא, ולכן ביקש להוסיף קטע הסתייגות שאין בדברים הסכמה לתוכנית, ושהכל כפוף לכך שיתייעצו עם גדולי ישראל על התנאים להפעלת המסלול.

וכך תיקן את המכתב -
    אין אנו באים בזאת להסכים על כל התכנית הנ"ל, אך מאחר שיודעים אנו את כוונתם הטהורה להרבות כבוד שם שמים, בפעילותם החשובה להציל בחורים אלו מרדת באר שחת, להחזירם לעולם התורה והישיבות, ומכירים אנו בהם שלא יסורו ימין ושמאל מעצתם ומהכוונתם של גדולי ומאורי הדור, באנו לחזק ידיהם בברכת שמים, שתשרה שכינה במעשה ידיהם, ולא יצא ח"ו תקלה מתחת ידיהם, וכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. ויהי נועם ה' וכו'.
על המכתב עם תוספת זו, הצטרפו הגר"י אדלשטיין, והמשגיח הגר"ש וולבה זצ"ל.

יצויין, כי הגרש וולבה והגרשמ דיסקין זצוקל ראש ישיבת קול תורה אף קיבלו את הבחורים לשיחת חיזוק לאחר הקמת המסלול בפועל כשנה לאחר מכן.

לעומתם, הגריש אלישיב זצל והגראיל שטיינמן נמנעו מלהביע כל תמיכה פומבית במסלול או במייסדיו. אף שעמדתם היתה כי כל עוד המסלול הוא יוזמה צבאית שנועדה עבור בחורים שעזבו את הישיבות, הרי שא"א להתנגד אליו. הגראי"ל אף הביע דעתו במכתב ששלח אל המשגיח ר' דן סגל, בו כתב
    היות ששמע קול גדול ולא יסף כאילו אני תומך בענין נחל חרדי, שבחורים שהם חלשים בלמוד התורה או ביראת שמים טוב להם להיות שם וכמובן שדבר כזה לא עולה על הדעת כלל, מה שהיה מדובר בהתחלה הוא שבחורים שמחללי שבת ועוברים על עוד חייבי כריתות ממש. ואביו רוצה להצילו ולהציל את הרחוב מלהזיקם שאין לנו כח למונעו אבל ודאי זה עון לא יכופר אם שמסית או משתדל באיזה צורה שהיא גורם למי שאינו מחלל שבת ועוד חייבי כריתות להמצא שם.

אכן, כאשר היו מי שפרסמו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות כסטנדרט, יצאו במחאה כנגד. כך בתגובה לראיון בו טען מאן דהו כי התוכנית נועדה לבחורי ישיבות פורסם ביתד נאמן (כא אייר תשנט) מכתב עליו חתמו הגריח קופשיץ, הגרי עדס, הגרי אפרתי (איש אמונו של מרן הגריש) והגרח מישקובסקי (איש אמונו של מרן הגראיל)

הדברים היו לנגד עיניהם של רבותינו שליטא, ובהוראתם אנו מפרסמים את הדברים דלהלן
    רוח עועים עוברת בציבור לשנות מהדרך המסורה לנו מרבותינו לגדל בני הנעורים בהיכלי התורה בלבד, ללא שום שינוי וחידוש. לאחרונה פורסם ברבים בשם גדולי ישראל כאילו מותר לכוון צעירי הצאן לדרך שונה, ולערער את הדרך שהותוותה עי גדולי ישראל לכוונם לקבוע אומנותם בתורה. על מנת להעמיד האמת על תילה, אנו מפרסמים בזאת כי הדברים אינם נכונים, ואין לשנות כחוט השערה ממה שאנו מצווים ועומדים להמשיך בדרך של לימוד תורה בטהרתה, כפי שהנחילו רבותינו מעתיקי השמועה, בדרך בה צעד עולם התורה עד כה.

כך גם הבהירו הרבנים החותמים הנל, באותו חודש של חתימת מכתבם (אייר תשנח), כאשר בעקבות דיבורים של בגצ על רצונו לבטל את הסדר דחיית גיוס בני ישיבות, פורסם ביתד נאמן בשם הרב שך

תדעו שאיסור גמור ללכת לצבא, וצריך למסור את הנפש על זה. כל אבא צריך לשמור ולהשגיח על ילדיו, כי איסור גמור לשלוח את בניו לצבא. תפרסמו בשמי בכל מקום שצריך לצאת במחאה, חתמו גם הרבנים הנל על מכתב ראשי הישיבות שהצטרפו למרן הרב שך זצוקל כנגד גיוס בני ישיבות.

וכך נכתב שם
    לאור קריאתו של ראש גולת אריאל מרן שליטא על הגזירה הנוראה והאיום על דלתי הישיבות בית חיינו. ומרן ראש הישיבה בדבריו קרא שיצטרפו כל חכמי ותופשי התורה, כי הוא דבר שצריך למסור הנפש על זה. ועת צרה היא ליעקב, כי בסגירת הישיבות אין ח״ו כלל ישראל. לכן אנו מצטרפים כיהודה ועוד לקרא, שאין להעלות על הדעת ולאפשר לבצע מזימה זו.

על מכתב נפרד בנוסח שונה חתמו הגרי"ש אלישיב והגראי"ל שטיינמן

בדבר המזימה לעקירת תורה מישראל ע"י גיוס בחורי ישיבות, ובעקבות בקשת זקן ראשי הישיבות מרן שליטא‏ להצטרף לקול זעקתו ומחאתו, בוודאי שלימוד תורה של בני הישיבות שתורתם אומנותם הוא מעמודי התורה והדת, והמזימה לגייסם היא עקירת התורה ואין שום מקום למשא ומתן או לפשרות כלשהם בנושא זה.

שכן כאמור, התוכנית המדוברת נקראה אין תורתו אומנותו ונועדה רק עבור בחורים שנפלטו מעולם הישיבות שצריך להצילם מרדת שחת, ועליהם נסוב מכתב גדולי ישראל.

יצויין כי גדולי ישראל נוספים חיזקו את ידיהם של הפועלים בנושא, כולל רבנים מחוגי העדה החרדית, אולם יצאו במכתבים חריפים כנגד אפשרות שבני ישיבות ישרתו בצבא.
יש לציין עוד כי בשנות ה-60 וה-70 הופעל גדוד של נחל חרדי דומה עי הרב שלמה לורנץ זל איש צאי, ומסמכים שנחשפו לאחרונה מלמדים כי מרן הגראמ שך זצוקל היה מעורב בהכוונתו.

עברי אנוכי כתב:כמדומני שלפני כשש-שבע שנים החלה התגברות מחודשת בהקמת מסלולי השח"ר ובהתגברות הגורמים המשתפים פעולה ובהרגשתם הגוברת והולכת שהם המיינסטרים וכו' בשנים האחרונות המספרים עולים בהתאם ליעדים ולתוכניות שלאורך כל הדרך יש להם שיתוף פעולה וגיבוי, והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

מי הם "הגורמים המשתפים פעולה"? ובמה ראית אותם משתפים פעולה? מדוע אתה חוזר לדרך ה"סחור סחור" לנסות לבוא עלינו בעקיפין? אם לדעתך נכון לדבר ככה נגד גדולי ישראל ושלוחי דרבנן אז תדבר במפורש ולא ברמזים, ואם אסור לומר הרי אתה אומר את זה (והרמזים שלך עבים כקורות של מגדל אייפל).

ונחזור שוב על לשונך הזהב:
עברי אנוכי כתב:והנלחמים ומתנגדים - מושתקים ומוקעים.

בזה לבי אתך!! איזה צדיקים מסכנים! הם בס"ה ביקשו להניף כמה כרזות בגנות גפני המשת"פ, וכבר לעשות ככה?? להשתיק ולהוקיע? מה הם בס"ה עשו? חוגי בית לבזות את הגרח"ק? עיתון ש"יגרד" את הגראי"ל? אז מה קרה? בגלל זה צריך כזאת השתקה והוקעה? למה הם לא יכולים להביע את דעתם הלגיטימית שהגרי"ר הוא "צא טמא" (שצריך להדביק לו את המנעול עם זפת) בלי שמיד ישתיקו ויוקיעו אותם???!!! אסור לפרסם בקו ההטרדות את הטלפון האישי של חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון כדי שמשועממים יטרידו אותו קצת בזמנם הפנוי??? מה יש! הוא לא חבר שלהם??

טוב, נגמר לי המקום בהודעה, יכלה הזמן והם לא יכלו.

עברי אנוכי כתב: בהחלט חלק מהגורמים שבחשו וגרמו להשתלטות על היתד (שבסופו של דבר נעשתה אז בגיבוי של חלק מגדולי ישראל) היו בגלל שהרגישו שהקו של העיתון מפריע לתהליכים הללו, שלדעתם הם חיוביים. הגזרה אם כן היתה גם קודם, וחלק עיקרי מהבעיה שאנשים ראו בעיתון, היה בכך שהוא נלחם בגזרה).

מניתוח דבריך עולה, שבעצם בעיתון של אז לא ניתן היה לראות שום מלחמה, אבל מזה שעסקנים בגיבוי גדולי ישראל השתלטו, (מי שמדבר... ראה באשכול סמוך באיזו מפלגה העסקנים הם המנהיגים), סימן שהם הבינו בעומק דעתם שהעיתון הוא נלחם בגזירה.

ועכשיו בא נלך לעולם האמיתי, ונחפש ביתד נאמן של גרוסמן את ה"מלחמה" נגד גזירת הגיוס.
תוכל להביא כתבה אחת או כותרת אדומה, או אפי' כתומה, או שחורה או אפורה...

כלום!

אולי בזה שמחקו משם את כל גדולי ישראל שנלחמו נגד חוק טל?? (הגרמש"ש, והגרמי"ל וחבריהם),

אני רוצה לתקן את נתוני הגיוס.
לפי נתוני משרד הביטחון בשנת 2007 התגייסו 290,
וזה עלה כל שנה וב2011 זה הגיע ל2372 כולל שירות אזרחי. (1282 לצבא ס"ה ולא רק נחל ושחר, ו1090 שירות אזרחי).
עלייה של לא פחות מ700(!) אחוזים.
וכמובן לא שמענו ציוץ, מכל אלה שעכשיו לא יכולים לישון בלילה. או מיתד נאמן דאז.
ואילו אחרי החוק החדש העליות של המתגייסים היו פחות מקצב הגידול של הציבור החרדי, (פסק הדין של בג"ץ סעיפים 85-86 באריכות), מה שאומר ירידה!!!
אבל העיקר שצריך להגיד "גזירת גיוס".
אז לסיכום לפי הנתונים היבשים.
א. גזירת הגיוס מצוץ מן האצבע.
ב. כל אלה שעושים בלגנים ומשמיצים, לא שמענו מהם כלום לפני שנתי הועף ב"ה.
עכשיו בא נראה אם עברי אנכי יעשה חושבים.
לב טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 02 יולי 2018, 01:40

אתה סותר את עצמך מביא בעצמך ציטוטים מיתד שנלחם בתחילת התהליך, ואח"כ טוען שלא נלחמו. עוד חזון למועד להגיב לכל המלל גם בהודעה האחרונה וגם בכל ההודעות הקודמות המלאות בעובדות מופרכות... רוב הדברים עוסקים שוב בחילופי השמצות מיותרות. ואם חשוב מאד למישהו אמצא זמן להגיב לכך בהמשך.

כרגע אני חוזר לשאלות, ואנסה שוב לשאול שאלה (למרות שלא קיבלתי תשובות מספקות על שתי השאלות הקודמות. והדיון שוב הוסט לדברים צדדים, שאלתי מה ההבדל בין החוקים ולא הצליחו למצוא הבדל שיש בו ממש. שאלתי האם הכל בנוי על כך שהנשירה תלך ותגבר, כי הלא לדבריכם כל אלפי המתגייסים שיש בכל שנה הנם נושרים. הרוב התחילו להסיט שוב את הדיון למחוזות טפלים, ורק אחד ענה לי פחות או יותר שכן, על זה בונים. אז בוודאי כולנו צריכים להתאחד בתקווה שלא תצליחו בתקוותכם שלא יהיו כאן כל כך הרבה נושרים...
והנה השאלה השלישית:
מחר עם העברתו בכנסת של חוק ההתבוללות בשלבים מהדורה (3) החוק המכונה ביתד "חוק הדיחוי". הצפוי לעבור בקולות יש עתיד, ובהתנגדות (?) החכי"ם החרדים, מתקיימת במקביל עצרת נגד החוק ובעד המשך היהדות. העצרת מתקיימת על ידי רבנים ספרדיים. היות שאנחנו כולנו מאמינים שמועצות גדולי התורה וחכמי התורה שהביעו התנגדות לא עשו זאת רק כאמצעי טקטי פוליטי אלא מתנגגדים באמת. אם כן האם הציבור הקדוש שבכאן. מוכן להתאחד בקריאה לעיתונים המודיע, והמבשר, שיסקרו בבקשה את העצרת המדוברת, מדובר ברבנים חשובים, חלקם גדולי תורה מוכרים, מדובר ככל הנראה בעצרת שישתתפו בה אלפי אנשים, האם אין זה ארוע חדשותי הראוי לסיקור ולדיווח אוביקטיבי, אין צורך לצטט כל מילה חריפה שנאמרת שם. רק לסקר ולדווח באוביקטיבוית, ולצנזר מה שצריך לפי הוראות הוועדה הרוחנית שבכל עיתון, הלא זה מה שהיו העיתונים הללו עושים באופן טבעי. גם אם כרגע אין הם משתתפים בהפגנה, מדוע לא לסקר. הלא הם סיקרו למשל באהדה את הפגנות הימין נגד ההתנתקות? ולאו קל וחומר הוא?
ממי יש להם לפחד?
נ. ב. השאלה בהחלט אינה מופנית בקשר ליתד נאמן.
(מלבד מה שמגיע לציבור לדעת, אותו ציבור שלמשל לא יודע בכלל שעשרת אלפים נשים היו השבוע באולם ארנה בכינוס חיזוק, ויצאו כולן בהתרוממות רוח, ולא יודע עוד דברים רבים זולת מה שכמה עסקנים מוכרים מאשרים לו לדעת, מגיע לציבור לדעת. אולי אם אנשים יקראו ואולי מישהו ירצה לקפוץ לשם לראות בעצמו יגמרו הוויכוחים האין סופיים, האם הרב ההוא היה או שהמציאו שהיה, האם איימו עליו שלא יבוא ובכל זאת בא, או שנכנע לאיומים, או שרק המציאו שאיימו. אנחנו כל הזמן מוזנים רק מצדדים אינטרסנטיים, הגיע הזמן שהציבור הרחב שלפעמים נוטה לכאן ולפעמים לכאן יקבל סיקור אמיתי, לפחות את הצד של יתד נאמן מקבלים כולם ביום שלישי, וכנראה רוח יתד נאמן פרושה גם על שאר אמצעי התקשורת, מגדלים כאן דור שלם על אינפורמציה מוכתבת ללא שום סיבה אמתית)
עברי אנוכי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 02 יולי 2018, 02:25

מעשה נורא

(מתוך הספר "שיחתן של עבדי אבות")

הרה"ק רבי יהושע העשיל זצ"ל אבד"ק קאמארנא, בנו של הגאון בעל 'ברוך טעם' זצ"ל (חותנו של הרה"ק הדברי חיים מצאנז זי"ע), היה נחשב אז מזקני צדיקי הדור. כאשר הרה"ק שר שלום מבעלז זי"ע חגג ה'חנוכת הבית' לבית המדרש הגדול בעיר בעלזא, אמר למקורביו: הן אני לבדי איני כדאי וראוי לחנך את הבית הכנסת, אמנם ישנו איש אחד בדור שיש בכוחו לסייע לי בחינוך הבית, אך לא ארהיב בנפשי עוז לקרוא אותו לבוא, הנה כוונת מרן היתה להרה"ק ר' יהושע העשיל הנ"ל. והיה פלא עצום שהגיע מעצמו מבלי לקרוא לו (מתואר בארוכה בספרי קורות הדורות: 'תל תלפיות', 'בית הכנסת שבבעלזא' ועוד), נלב"ע ד' תמוז.

פעם בעמדו בבית הכנסת, שמע הרה"ק הנ"ל קול משוחחים על מכסה האנשים הנדרשים להצבא, ולפי תומם ספרו איך בני האנשים האמידים והחשובים פדו את עצמם בממון, כי כן היה אז האפשרות לפי החוק, רק נער אחד פשוט מאד ועני עומד להשלח להצבא, נתרגש מאד הרה"ק הנ"ל, ואמר איך זה ניתן לאיש מישראל להטמע בין הנכרים, הלא סכנה גדולה על יהדותו, וענו לו כמה אנשים: הרי זה האיש מפחותי ערך הוא (ער איז א פארשוין!), ובשגם מה נעשה כי הרי אין כסף לפדות אותו, כי כבר תרמו האנשים יותר מכוחם לפדות את החשובים ממנו. אולם הרה"ק רבי יהושע העשיל זי"ע לא השגיח בדבריהם, כל יהודי חייבים להציל באשר הוא, הרי שם הוא בסכנה פי כמה.

אשתו הרבנית ע"ה ידעה את נפש בעלה, כי ימשכן עבור המצוה את כל התכשיטים וכל כלי הכסף עבור זה, והלכה והחביאה כל הכלים. אז ניגש הרה"ק להארון הקודש, ניגש לספר תורה המעוטרת בכתר תורה של כסף מעשה ידי אומן, ואמר בקול נרגש: תורתינו הקדושה! הרי את פארן של ישראל, ואין את צריכה לפאר של כסף, אני אקח את הכתר ואמשכן אותו למען לפדות בחור מישראל מן הנכרים, וכשירחיב ה' לנו נחזור לך את הכתר, וכן עשה, משכן את הכתר ופדה בו את הבחור.

לאחר שפדאו, לקחו הביתה, ונוכח לדעת כי הוא באמת פשוט למאד, בור גמור, אז התחיל לדבר על לבו, ופתח דברו ואמר לו: ראה גם ראה עבורך לקחתי את כתר התורה מעל תורתינו הק', ואיך אשא פנים אם תגדל ללא דרך ארץ וללא תורה. דבריו היוצאים מן הלב פעלו על הבחור רושם עז, והגה"ק התמסר להדרכתו וחינוכו ונעשה לאיש ישר והגון למאד.
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 02 יולי 2018, 02:28

עברי אנוכי כתב:אתה סותר את עצמך מביא בעצמך ציטוטים מיתד שנלחם בתחילת התהליך, ואח"כ טוען שלא נלחמו. עוד חזון למועד להגיב לכל המלל גם בהודעה האחרונה וגם בכל ההודעות הקודמות המלאות בעובדות מופרכות... רוב הדברים עוסקים שוב בחילופי השמצות מיותרות. ואם חשוב מאד למישהו אמצא זמן להגיב לכך בהמשך.

כרגע אני חוזר לשאלות, ואנסה שוב לשאול שאלה (למרות שלא קיבלתי תשובות מספקות על שתי השאלות הקודמות. והדיון שוב הוסט לדברים צדדים, שאלתי מה ההבדל בין החוקים ולא הצליחו למצוא הבדל שיש בו ממש. שאלתי האם הכל בנוי על כך שהנשירה תלך ותגבר, כי הלא לדבריכם כל אלפי המתגייסים שיש בכל שנה הנם נושרים. הרוב התחילו להסיט שוב את הדיון למחוזות טפלים, ורק אחד ענה לי פחות או יותר שכן, על זה בונים. אז בוודאי כולנו צריכים להתאחד בתקווה שלא תצליחו בתקוותכם שלא יהיו כאן כל כך הרבה נושרים...
והנה השאלה השלישית:
מחר עם העברתו בכנסת של חוק ההתבוללות בשלבים מהדורה (3) החוק המכונה ביתד "חוק הדיחוי". הצפוי לעבור בקולות יש עתיד, ובהתנגדות (?) החכי"ם החרדים, מתקיימת במקביל עצרת נגד החוק ובעד המשך היהדות. העצרת מתקיימת על ידי רבנים ספרדיים. היות שאנחנו כולנו מאמינים שמועצות גדולי התורה וחכמי התורה שהביעו התנגדות לא עשו זאת רק כאמצעי טקטי פוליטי אלא מתנגגדים באמת. אם כן האם הציבור הקדוש שבכאן. מוכן להתאחד בקריאה לעיתונים המודיע, והמבשר, שיסקרו בבקשה את העצרת המדוברת, מדובר ברבנים חשובים, חלקם גדולי תורה מוכרים, מדובר ככל הנראה בעצרת שישתתפו בה אלפי אנשים, האם אין זה ארוע חדשותי הראוי לסיקור ולדיווח אוביקטיבי, אין צורך לצטט כל מילה חריפה שנאמרת שם. רק לסקר ולדווח באוביקטיבוית, ולצנזר מה שצריך לפי הוראות הוועדה הרוחנית שבכל עיתון, הלא זה מה שהיו העיתונים הללו עושים באופן טבעי. גם אם כרגע אין הם משתתפים בהפגנה, מדוע לא לסקר. הלא הם סיקרו למשל באהדה את הפגנות הימין נגד ההתנתקות? ולאו קל וחומר הוא?
ממי יש להם לפחד?
נ. ב. השאלה בהחלט אינה מופנית בקשר ליתד נאמן.
(מלבד מה שמגיע לציבור לדעת, אותו ציבור שלמשל לא יודע בכלל שעשרת אלפים נשים היו השבוע באולם ארנה בכינוס חיזוק, ויצאו כולן בהתרוממות רוח, ולא יודע עוד דברים רבים זולת מה שכמה עסקנים מוכרים מאשרים לו לדעת, מגיע לציבור לדעת. אולי אם אנשים יקראו ואולי מישהו ירצה לקפוץ לשם לראות בעצמו יגמרו הוויכוחים האין סופיים, האם הרב ההוא היה או שהמציאו שהיה, האם איימו עליו שלא יבוא ובכל זאת בא, או שנכנע לאיומים, או שרק המציאו שאיימו. אנחנו כל הזמן מוזנים רק מצדדים אינטרסנטיים, הגיע הזמן שהציבור הרחב שלפעמים נוטה לכאן ולפעמים לכאן יקבל סיקור אמיתי, לפחות את הצד של יתד נאמן מקבלים כולם ביום שלישי, וכנראה רוח יתד נאמן פרושה גם על שאר אמצעי התקשורת, מגדלים כאן דור שלם על אינפורמציה מוכתבת ללא שום סיבה אמתית)

אתה מיתמם או שואל ברצינות?
כל ברדק מבין שכל העצרת היא עצרת מחאה כנגד מרנן ורבנן ושלוחיהם לכנסת תוך מכבסת מילים כזו או אחרת
אולי יש ביניהם כמה צדיקים שמתכוונים בתמימות...
ממתי שמעת שנותנים הסעות חינם מכל הארץ לעצרת 'תפילה'?
אם לא כשיש מימון מסאטמר.....
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי לב טוב » 02 יולי 2018, 04:05

אני פה כתב:
חזן כתב:מעשה נורא

(מתוך הספר "שיחתן של עבדי אבות")

הרה"ק רבי יהושע העשיל זצ"ל אבד"ק קאמארנא, בנו של הגאון בעל 'ברוך טעם' זצ"ל (חותנו של הרה"ק הדברי חיים מצאנז זי"ע), היה נחשב אז מזקני צדיקי הדור. כאשר הרה"ק שר שלום מבעלז זי"ע חגג ה'חנוכת הבית' לבית המדרש הגדול בעיר בעלזא, אמר למקורביו: הן אני לבדי איני כדאי וראוי לחנך את הבית הכנסת, אמנם ישנו איש אחד בדור שיש בכוחו לסייע לי בחינוך הבית, אך לא ארהיב בנפשי עוז לקרוא אותו לבוא, הנה כוונת מרן היתה להרה"ק ר' יהושע העשיל הנ"ל. והיה פלא עצום שהגיע מעצמו מבלי לקרוא לו (מתואר בארוכה בספרי קורות הדורות: 'תל תלפיות', 'בית הכנסת שבבעלזא' ועוד), נלב"ע ד' תמוז.

פעם בעמדו בבית הכנסת, שמע הרה"ק הנ"ל קול משוחחים על מכסה האנשים הנדרשים להצבא, ולפי תומם ספרו איך בני האנשים האמידים והחשובים פדו את עצמם בממון, כי כן היה אז האפשרות לפי החוק, רק נער אחד פשוט מאד ועני עומד להשלח להצבא, נתרגש מאד הרה"ק הנ"ל, ואמר איך זה ניתן לאיש מישראל להטמע בין הנכרים, הלא סכנה גדולה על יהדותו, וענו לו כמה אנשים: הרי זה האיש מפחותי ערך הוא (ער איז א פארשוין!), ובשגם מה נעשה כי הרי אין כסף לפדות אותו, כי כבר תרמו האנשים יותר מכוחם לפדות את החשובים ממנו. אולם הרה"ק רבי יהושע העשיל זי"ע לא השגיח בדבריהם, כל יהודי חייבים להציל באשר הוא, הרי שם הוא בסכנה פי כמה.

אשתו הרבנית ע"ה ידעה את נפש בעלה, כי ימשכן עבור המצוה את כל התכשיטים וכל כלי הכסף עבור זה, והלכה והחביאה כל הכלים. אז ניגש הרה"ק להארון הקודש, ניגש לספר תורה המעוטרת בכתר תורה של כסף מעשה ידי אומן, ואמר בקול נרגש: תורתינו הקדושה! הרי את פארן של ישראל, ואין את צריכה לפאר של כסף, אני אקח את הכתר ואמשכן אותו למען לפדות בחור מישראל מן הנכרים, וכשירחיב ה' לנו נחזור לך את הכתר, וכן עשה, משכן את הכתר ופדה בו את הבחור.

לאחר שפדאו, לקחו הביתה, ונוכח לדעת כי הוא באמת פשוט למאד, בור גמור, אז התחיל לדבר על לבו, ופתח דברו ואמר לו: ראה גם ראה עבורך לקחתי את כתר התורה מעל תורתינו הק', ואיך אשא פנים אם תגדל ללא דרך ארץ וללא תורה. דבריו היוצאים מן הלב פעלו על הבחור רושם עז, והגה"ק התמסר להדרכתו וחינוכו ונעשה לאיש ישר והגון למאד.

היא הנותנת הרב שטיינמן זצ"ל שמסר עצמו גל חייו על כל יהודי הכי רחוק להקים להם מוסדות חינוך בכל קצוות הארץ, לב לאחים, קרן הסעות, שובו, אותו ואת אנשיו מאשימים כביכול שמוסרים בחורים שילכו לצבא, ואילו כל אלו מחוגי הקנאים שרובם לא התעסקו כלל בקירוב רחוקים הם אלו שפתאום דואגים לבחורים הנחשלים שלא ילכו לצבא...

והבדיחה הוא שעושים הפגנות רק כשאוסרים מישהו משלהם.
לב טוב

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ירושלים של מעלה, ירושלמי בנשמה, פך שמן ו־102 אורחים