! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 יוני 2017, 16:45

מישהו שלח לי במייל את הפתרון למחלוקת בין ראש הישיבה ל"ראש הישיבה" המועף: (מישהו שאל אותי אם הוא ראש ישיבה אז איך הוא פוטר?)

והרי הגירסא לפניכם:

ובכן, אני גר מספר בניינים ליד ישיבת נחמ"ש, כהיום הזה לקחתי 2 בחורים טרמפ, ושאלתי אודות הנ"ל.
השיב לי אחד הבחורים שאותם נערים עפו מהישיבה כבר קודם לכן, ואח"כ חוילו.
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 14 יוני 2017, 17:05

מי שעומד מאחורי "הגזירה" הם מנהלי פורום לדעת, שזוכים לרענון הפורום מדי כמה דקות בעקבות ה"גזירה" שעדיין לא ידוע בדיוק מה טיבה.

אופס... איזו פליטת פה! סליחה, מישהו מוכן למחוק?
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי שמעון ווייס » 14 יוני 2017, 17:51

משולש כתב:ההקלטה של "ראש הישיבה" שהתגלה כמשגיח קטן:
https://www.dropbox.com/s/7yewughinac8i ... 1.mp3?dl=0

הזמת השקרים של הנ"ל:
https://www.dropbox.com/s/y6nvork74d7ry ... 4.mp4?dl=0

מסתובב ב'אימייל
כל הפרטים המדוייקים
על הבחורים מישיבת 'נחלת משה' בירושלים,
שנפלו הישר מהישיבה - לעבר הצבא
כולל שמות וכתובות ופרטי המקרה !!

בימים האחרונים, מתנהל מסע מכוער, כנגד הדברים שנאמרו בעצרת הרבבות בברוקלין שהתקיימה בי"ז סיון תשע"ז, שם נשא דברים הגאון רבי יהודה רבי שליט"א, משגיח בישיבת 'נחלת משה' בירושלים, וסיפר עובדות הידועות לו באופן אישי על בחורים מישיבתו הוא שהסתבכו ונפלו לצבא.
הרב רבי הזכיר שמות - כשכמובן השמות הינם בדויים בכדי שלא לבייש את אותם בחורים - אך כל העובדות שהזכיר, הינם מקרים אמיתיים לחלוטין, והבחורים הינם חיים וקיימים, כשכל הפרטים והעובדות מדוייקות אחת לאחת, כשהאמת המרה היא אכן כזו: שמספר לא מועט של בחורים התגייסו לצבא מישיבה זו - הישר מהסטנדר!!! וזאת בעקבות הפיתויים של הציידים!!
מכיון שאנשי שקר ומרמה מפיצים כביכול הדברים אינם נכונים, לא נשארה ברירה אלא להביא בפני הציבור דברים כהוויתן, עם כל השמות המלאים וכל הפרטים המדוייקים.
(אגב, אנשי שקר מעלילים על הרב רבי, כביכול התחזה לראש הישיבה, בעוד הוא בסך הכל משגיח-קטן, אך האמת ברורה, לא היתה כאן שום התחזות, שהרי מגוחך לומר שדבר מפורסם ביותר יהיה בו 'התחזות', שהרי כולם יודעים שהרב בן נאים הוא ראש הישיבה ודבר זה ניתן לבירור בקלות בין רגע, אלא שסך הכל מה אירע הוא כך, ה'מנחה' של העצרת אמר ברמקול שהוא מזמין את 'ראש הישיבה' במקום לומר 'מרבני הישיבה' - ואכן טעות-טכנית זו היתה הטעות היחידה בכל מה שנאמר בעצרת הרבבות!!).
להלן כל הפרטים המלאים על שמות הבחורים האמיתיים, עם הרקע של כל בחור ופרטי המקרה.
כל הדברים דלהלן ניתנים לבירור מהיר בישיבת 'נחלת משה', כאשר כל בחור מתחיל יודע שם לספר את העובדות הללו, כשאי אפשר להכחיש את השמש.

נ.ב. מטרת פירסום הדברים היא לא בכדי לבייש את אותם בחורים, אלא אך ורק בכדי שהציבור יידע שאכן 'יש גזירת גיוס', והיא חיה נושמת ובועטת.

טלפונים של ישיבת 'נחלת משה'
רח' הרואה, רמות ירושלים:
02-5710000
02-5864403

פרטים על 'רפאל אמינוב':

שם: חיים, משפחה: אקסקלוב, הורים: אברהם (ז"ל) וסופיה, כתובת: רחוב הרמ"א אלעד, ת. לידה: י"ט תשרי תשנ"ח, מס' זהות: 318507985

הרקע של הבחור: ההורים חרדים לגמרי, יתום מאב, הגיע לישיבת 'נחלת משה' כבר משיעור א'. בעל כשרון מיוחד, למד טוב, נהנה מהלימוד, ירא שמים, מהשליש העליון בישיבה מכל הבחינות הן בהתמדה והן ביראת שמים.

פרטי המקרה: בשנה שעברה, באמצע חורף תשע"ו, בהיותו בשיעור ב', פיתו אותו גייסים שיכול ללמוד מקצוע בחינם על חשבון הצבא, ואכן הוא הלך ללמוד בקריה האקדמית 'אונו', בתמורה לכך שחתם על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה.
כיום הוא מודיע לכולם שהוא מאד מתחרט על הצעד שעשה, וביקש להודיע זאת לכל החברים שהוא מאד מתחרט על כך, הוא אף התבטא לאחד הרמי"ם בישיבה: ''עשיתי את טעות חיי'', אך כבר אין לו דרך חזור.

הבחור ישב ולמד היטב כל העת, והישר מן הישיבה הלך לקריה האקדמית 'אונו' על חשבון הצבא, עם חתימה על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה!!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'שלמה בן ציון':

שם: אביתר, משפחה: בנאי, הורים: דן ויפה, כתובת: רחוב אצ''ל 10 חולון, ת. לידה: ט"ז אלול תשנ''ו, מס' זהות: 316041003

הרקע של הבחור: משפחה חרדית פשוטה מהפריפריה, האמא עם כיסוי ראש כהלכה, הגיע לישיבת 'נחלת משה' כבר משיעור א', לומד שלוש סדרים, לומד טוב, מהשליש העליון בישיבה מכל הבחינות הן בהתמדה והן ביראת שמים.
פרטי המקרה: בכסלו שנה שעברה, חורף תשע"ו, במהלך היותו בש"ג, פיתה אותו גייס שאפשר ללמוד מקצוע חינם בצבא, ואמר לו רשימה של כל המקצועות הקיימים, והוא בחר להיות חשמלאי, והוא אכן הלך לצבא ותפקידו שם הוא חשמלאי, הגייס שלו מלווה אותו עד היום בתוך הצבא, כל פעם שיש לו בעיות עם המפקדים הוא פונה לגייס, והוא מסדר לו את העניניים.

הבחור הלך הישר מהישיבה - אל הצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'מאיר אסולין':

שם: רועי, משפחה: צריקר, הורים: אבימלך ורונית, כתובת: רחוב עליה 25, נתיבות, ת. לידה: א' תמוז תשנ"ז, מס' זהות: 318233145

הרקע של הבחור: ההורים בעלי תשובה, האבא שוטר במשטרת ישראל, הבחור היה נמצא שלוש סדרים בישיבה, קצת חלש בהתמדה וביראת שמים, בחור פשוט ורגיל, אך חרדי לגמרי,

פרטי המקרה: לפני כשנה וחצי, בעשרת ימי תשובה תשע"ו, נתפס ע"י הנהלת הישיבה עם פלאפון לא כשר, ולא היה ברור להנהלה מה לעשות עימו, לא ידעו האם לזרוק אותו או להשאיר אותו בכדי שלא ידרדר יותר, ובינתיים לא היתה הכרעה בענינו והוא נשאר בישיבה. במוצאי יום כיפור הגיע לבית המשגיח ואמר: אני בא להיפרד, אני הולך לצבא, אני יישאר חרדי, בין כה וכה אני לא לומד מי יודע מה, התברר שפיתו אותו בלשכת גיוס על חשיבות ההליכה לצבא. (יצויין, כי מלבד מקרה זה, הרי שכל המקרים האחרים שהובאו כאן על בחורים אחרים - מדובר בבחורים שאין להן פלאפון לא כשר כלל וכלל!!).

במשך כל זמן אלול הבחור היה בישיבה, ומשם הלך לצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'רחמים מועלם מדימונה':

שם: שושן יהודה, משפחה: שלי, הורים: אלון ומלכה, כתובת: רחוב החן 14 באר שבע, ת. לידה: כ"ד תשרי תשנ''ט, מס' זהות: 207166471

הרקע של הבחור: ההורים חרדים בני תורה, האב אברך כולל בכולל שע"י הרב אברג'ל, הבחור הוא הבכור במשפחה, הגיע לישיבה כבר משיעור א', בחור ירא שמים עם הנהגות רוחניות מיוחדות, למשל לא מדבר שום מילה של חול עם תפילין כבר מהיותו בגיל בר מצוה, ועוד כהנה, בחור מוכשר מאד, ה'שפיץ' של השיעור, בחור פאר ממש, למד בהתמדה גדולה, קצת שובב,
לאור הסתבכות חד פעמית עם הרב בן נאים, נזרק בעבר ליום אחד בלבד מהישיבה, וחזר מיד, והמשיך ללמוד בהתמדה,

פרטי המקרה: בשנה שעברה, בר"ח אייר תשע"ו הבחור לא חוזר לישיבה, והתברר שהצבא פיתה אותו שהוא יכול ללמוד מקצוע על חשבון הצבא, ואכן הלך ללמוד ב'מכון לב' על חשבון הצבא תוך חתימה לצבא שהוא מתגייס, (הבחור עשה את הצעד הזה יחד עם אחיו הצעיר ממנו שלמד בישיבה של הרב בן דוד בהר נוף), יצויין כי עד סוף חורף תשע"ו הבחור היה בישיבה ולמד בהתמדה גדולה וביראת שמים.
לאחר שהתברר להנהלת הישיבה המצב, נסע הרב בן נאים בכבודו ובעצמו, יחד עם משגיח הישיבה, עד לבאר שבע, לשבת עם הבחור ולשכנע אותו, ואמר לו: תדע, אתה מסכן את כל העתיד שלך, גם האמא בכתה לבן שלה שלא יעשה את הצעד הזה, אך הדברים נפלו על אזנים ערלות, הבחור אמר: אני נשאר חרדי, אני אמשיך ללמוד תורה, זה לא סותר לזה שאני אתגייס לצבא, אפשר להישאר חרדי בצבא.

שוב, בחור מתמיד ובעל כשרון גדול שנפל הישר מהסטנדר - לעבר הצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על סיפור נוסף שסופר בעצרת הרבבות:

שם: אביתר ישי, משפחה: מאיר, הורים: יוסף ועליזה, כתובת: רחוב דב פרומר 9 חיפה, ת. לידה: י"ב אייר תשנ''ח, מס' זהות: 318172400

הרקע של הבחור: הגיע כבר בשיעור א' לישיבה, בחור שלומד שלוש סדרים, בחור רגיל לחלוטין בהתמדה ויראת שמים, קצת שקט ומופנם,

פרטי המקרה: הבחור סיפר למשיב הישיבה במהלך חורף תשע"ו שיושבים עליו בלשכת הגיוס שמצוה גדולה לשרת בצבא, לפני שנה, ביום בהיר אחד, בר"ח אייר תשע"ו, הוא לא הגיע לישיבה, והתברר שהוא הלך למכינה קדם צבאית. לא ידוע היכן הוא היום.

הבחור היה עד סוף זמן חורף בישיבה - ומשם הלך הישר לצבא!!

פרטים על 'אברהם ישעיהו':

מדובר בבחור שלומד כיום בישיבה, שמו הפרטי הוא יעקב י., וסיפורו מוכר לכל תלמידי הישיבה, בעקבות מעבר דירה לא הגיעו הצווים מהצבא, והורידו לו מעמד בן ישיבה, כל הדברים שניסה לא הועילו לו, והלך והסתובב בין העסקנים המפלגתיים וכל אחד זרק אותו מאחד לשני, אך אחד לא עזר לו כלום, במשך חצי שנה הבחור היה בלחץ עצום, ותלוי בין שמים לארץ, כשהוא עסוק יומם ולילה בצרתו, כשהדבר גרם לו להפסיק ללמוד, והוא אובד עיצות מה לעשות על דבר שכזה שעבר היה מסתדר בין רגע,
לאחר חצי שנה!! מתישה, חזר לו מעמד בן ישיבה, והוא כעת בישיבה, אך הדברים הללו שעבר, גרמו לו להפסיק ללמוד!

רח' הרואה, רמות ירושלים:
02-5710000
02-5864403
שמעון ווייס

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 14 יוני 2017, 18:07

חברה, אם זה אמיתי אז קורה כאן משהו רציני, ה' ירחם.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 יוני 2017, 18:13

אם זה נכון שיש גייסים ולכא' כולם מודים בזה, המצב באמת חמור שלא מתעוררים בציבור שלנו לעשות משהו בנידון. נכון אומרים שהם לא מגייסים בחורים מתמידים. אבל כמו כולנו שלמדנו בישיבות לפעמים בחור בסדר שלישי בא לו קצת להתפרק וללכת לכותל ולפעמים עובר ברח' יפו, והרבה בחורים בעיקר ספרדים לא תמיד נראים בלי הכובע כמו צדיקים גדולים, ואז מה מותר לגייס ברגע אחד לפתות אותו ללכת לצבא? והוא הדין בממ"ח.

לח"כ של ש"ס לא כ"כ מפריע התופעה. א. חלק גדול מהם שירת בצבא והם לא רואים בזה שמד.
ב. הצהירו מפורשות שבחור שלא לומד שילך לצבא.

כנראה לציבור האשכנזי לא איכפת מה קורה אצל הפרענקים האלה.

אני יודע שיבוא ידידנו מר "משולש" ויצעק שלב לאחים עושה רבות לקרב רחוקים וזה נכון (והפלג בהפגנות רק מרחיק אותם), אך בנושא הזה של קרובים שנתרחקו כל הציבור לצערינו אדיש. למעשה התרגלנו לתופעת הנושרים, למשל רק אתמול ראיתי ליד הבית שלי 2 ספרדים צעירים עם בגדי צה"ל, לא ממש הזיז לי. כך זה כל אחד דואג רק לעצמו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 יוני 2017, 18:46

אני פה כתב: למעשה התרגלנו לתופעת הנושרים, למשל רק אתמול ראיתי ליד הבית שלי 2 ספרדים צעירים עם בגדי צה"ל, לא ממש הזיז לי. כך זה כל אחד דואג רק לעצמו.

כשאתה בחור או אפי' אברך עם אייפון כן מזיז לך ?
למה שיזיז לך חייל ?
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 יוני 2017, 18:48

ולך מזיז?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 יוני 2017, 18:52

אני פה כתב:ולך מזיז?

אני תומך (כספית) בארגון צהר שכבר כמה שנים עובדים על קירוב קרובים שנפלטו (לאו דוקא לצבא)
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 יוני 2017, 18:53

פשקוויל של השונאים
קבצים מצורפים
פשקוויל של השונאים 1.jpg
פשקוויל של השונאים 1.jpg (67.42 KiB) נצפה 31710 פעמים
פשקוויל של השונאים 2.jpg
פשקוויל של השונאים 2.jpg (74.61 KiB) נצפה 31710 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 14 יוני 2017, 18:58

אבן הפינה כתב:פשקוויל של השונאים

אדיר!
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 יוני 2017, 18:59

אבן הפינה כתב:
אני פה כתב:ולך מזיז?

אני תומך (כספית) בארגון צהר שכבר כמה שנים עובדים על קירוב קרובים שנפלטו (לאו דוקא לצבא)

לי יש הוראת קבע בועד למען טוהר המחנה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי כבוד הרב » 14 יוני 2017, 19:03

הרעיון של הפשקאוויל הוא חזק מאד, אבל האופן בו נכתב יש בו בעיה 1. מצד ביזיון כבוד התורה שחותמים כאילו בשמם הפרטי הייתי כותב "מועצת גדולי התורה" בלי שמות. 2. אם כבר אז כבר - שיהיה בסגנון שלהם בלי כל המילים העבריות "אייפונים" וכיו"ב..
כבוד הרב

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 יוני 2017, 19:05

חוצפה יסגי!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 14 יוני 2017, 19:08

לגבי הגיוס!

אם הצבא היה מצליח לפתות מאות בחורים מגור, ויזניץ או בעלזא נראה לכם שח"כ שלהם היו עוברים ע"כ לסדר היום?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 יוני 2017, 19:19

כן מאה אחוז שאם מועצת גדולי התורה לא היו אומרים לא לצאת לבלגן גם אם יגייסו את הבן של ליצמן הוא לא היה עושה בלגן
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 14 יוני 2017, 19:39

אני פה כתב:לגבי הגיוס!

אם הצבא היה מצליח לפתות מאות בחורים מגור, ויזניץ או בעלזא נראה לכם שח"כ שלהם היו עוברים ע"כ לסדר היום?

נראה לי שאז היו מטפלים בשורש הבעיה,
כגון לבדוק למה הבחורים לא מרוצים בישיבות ולמה לא טוב להם וכדומה,
ולא היו מטפלים בתוצאה שזה לא טיפול!
ואולי היו מסבירים יותר לבחורים שהצבא זה מקום טמא שאסור ללכת לשם בשום אופן,
בלגן לא היה עוזר בכל אופן!
אל תחשוב מה אתה יכול לקבל!
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 יוני 2017, 19:47

א פשוטער יוד כתב:
אני פה כתב:לגבי הגיוס!

נראה לי שאז היו מטפלים בשורש הבעיה,
כגון לבדוק למה הבחורים לא מרוצים בישיבות ולמה לא טוב להם וכדומה,
ולא היו מטפלים בתוצאה שזה לא טיפול!
ואולי היו מסבירים יותר לבחורים שהצבא זה מקום טמא שאסור ללכת לשם בשום אופן,
בלגן לא היה עוזר בכל אופן!

אתה גם צודק דרך יפה וזה גם נכון !
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 14 יוני 2017, 19:58

קבלתי במייל:

עדות התלמיד: יהודה רבי זרק אותי מהישיבה לזרועות הצבא

לא פיתויים, לא ציידים • האזינו
תלמיד 'נחלת משה' מעיד: נזרקתי מהישיבה ולכן התגייסתי
ר., תלמיד ישיבת "נחלת משה", שהוזכר כמי שהתגייס בגלל "הציידים", מספר לראשונה - בהקלטה הנחשפת ב"כיכר השבת" - כי נזרק מהישיבה על-ידי הרב יהודה רבי בגלל טלפון ולכן התגייס (חרדים)
ישראל כהן|כ' בסיון תשעז 17:51 14.06.17

הסערה סביב נאומו של הרב יהודה רבי מישיבת "נחלת משה" שדיבר בהפגנת הגיוס של חסידות סאטמר וחוגי הקנאים על תלמידי הישיבה שהתגייסו לצה"ל לאחר שפותו על-ידי הציידים נמשכת.
אמש (שלישי) פורסם ב"כיכר השבת" כי השמות שהציג הרב רבי בנאומו היו בדויים ולפיכך מדובר היה ב"פייק ניוז" משום שחלק מהשמות כלל אינם רשומים אף במרשם האוכלוסין. הדבר גרם לסערה גם בחסידות סאטמר לאחר שראש הישיבה הגאון רבי יעקב בן נאים שיגר מכתב לאדמו"ר על העובדות השגויות.
במכתבו, הבהיר הרב בן נאים כי "ב"ה כל תלמידיו לומדים ומתעלים, כולם בני עליה, ואף אחד ךא יצא לצבא בעקבות גייסים או פיתויים בלשכת הגיוס, והכל בדוי מן הלב".
בשעות הערב פרסם "כיכר השבת" כי אכן יש מספר בחורים שהתגייסו לצבא מבוגרי הישיבה אולם מבדיקה מעמיקה עולה כי בניגוד לטענות של הרב רבי הללו עשו זאת על דעת עצמם ולא כפי שטען בנאומו שעשו זאת בשל פיתויי הציידים והגייסים.
יתירה מכך, בהקלטה של שיחה עם אחד הבחורים שהתגייסו ושנחשפת עתה ב"כיכר השבת "עולה כי הוא עצמו טוען כי התגייס לצבא רק בשל העובדה שנזרק מהישיבה על ידי הרב רבי.
מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי הבחורים לא התגייסו לצבא בגלל פיתויים או בגלל בעיות בלשכת הגיוס וממילא הדבר תואם את מה שכתב ראש הישיבה לאדמו"ר במכתבו.
אחד הבחורים ר.צ. ששמו פורסם אמש כי התגייס לצבא בשל עבודת הציידים מספר כי המשגיח קטן שנאם בעצרת, הרב יהודה רבי, זרק אותו לאחר שהיה לו טלפון עם הודעות, התלמיד התחנן על נפשו ואמר שהוריו יקחו אותו לצבא אם לא יהיה בישיבה אך הרב לא נענה לתחנוניו.
"כיכר השבת" חושף את התמליל המלא:

ר.: "הייתי בישיבת נחלת משה, היה לנו מק"ק (משגיח קטן) קצת קשה, הוא היה סוגר את הבחורים קצת, הרב רבי, יום אחד הוא תפס אותי עם מכשיר לא כשר, אבל לא היה בו כלום, לא אינטרנט לא כלום רק שיחות נכנסות היה בו. הוא אמר לי שמע רועי, נסיים את זה, תלך מהישיבה".

מה זה לא כשר, רק שיחות נכנסות?

ר.: "אפילו לא היה לי שם קו, היה לי רק שיחות נכנסות, לא הייתי יכול לשלוח הודעות רק מקבל הודעות ולא היה לי בו אינטרנט. ממש טלפון בלי כלום, אבל לא משנה הטלפון, אמרתי לו אני מוכן לסגור הכל, קח את הטלפון תשבור אותו, אני מוכן להישאר בישיבה כדי שלא יגייסו אותי, אם אני יוצא מהישיבה אני בסוף מתגייס. אז אמרתי לו: תעשה איתי חסד תשאיר אותי בישיבה שלא יגייסו אותי. הוא לא הסכים, ואז גייסו אותי.

"בזמן הזה שהייתי בישיבה אף אחד לא הגיע בכוח לגייס אותי, אף אחד לא בא אליי להוציא אותי מהישיבה בכוח. לא באו לגייס אותי בכוח. אני הלכתי מעצמי, המשפחה שלי רצו, שאם אני לא בישיבה שאני אתגייס, זה הכל, אין אנשים שמגייסים בכוח".

ולמה הוא לא הסכים להשאיר אותך בישיבה?

ר.: "אני לא יודע מה הסיפור שלו, אבל שידע שזה על הראש שלו אם אני בצבא זה על הראש שלו, הוא היה צריך להשאיר אותי בישיבה, אם הוא היה משאיר אותי בישיבה, לא הייתי היום בצבא".

"הוא החליט שבכל מצב אני לא יחזור לישיבה, אז אמרתי לו הרב, קרה מה שקרה, אני מוכן לפתוח דף חדש, אל תעיף אותי מהישיבה, אני סתם יתגייס לצבא, אל תעשה לי את זה, תשאיר אותי בישיבה, ככה לא יהיה פתח להורים שלי לגייס אותי, הוא לא הסכים לזה, הוא אמר לי: אתה לא נשאר בישיבה, אמרתי לו זה על הראש שלך. אני לא מבין למה בחורים אחרים תפסו אותם ושברו להם את הטלפון, ונשארו וסבבה, ואני, שאני אומר לך שיש לי מצב שאם אני לא נשאר בישיבה אני מתגייס, הוא לא הסכים לזה, ואז הלכתי ואחרי חצי שנה התגייסתי לחיל חרדים, וזה הכל".

להאזנה
נערך לאחרונה על ידי אנא עבדא בתאריך 14 יוני 2017, 20:02, נערך פעם אחת בסך הכל.
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 יוני 2017, 20:01

תשלח את הקובץ להאזנה
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 יוני 2017, 20:02

כבר אמרו גדולי הדור, בימינו אין לזרוק בחור מהישיבה לפני שיודעים בברור לאיזה ישיבה הוא נכנס אח"כ
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 14 יוני 2017, 20:04

אחד ויחיד כתב:תשלח את הקובץ להאזנה

זה הלינק שקבלתי, אבל לא שמעתי כי אצלי זה חסום.
http://www.kikar.co.il/235450.html
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 יוני 2017, 20:04

גם אצלי חסום
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 14 יוני 2017, 20:40

נווווווווו מי מעלה לטובת החברים?
בין כל כך הרבה צדיקים החברים בפורום וודאי מישהו יעשה לנו את הטובה ויעלה לנו
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 יוני 2017, 08:58

אחד ויחיד כתב:כבר אמרו גדולי הדור, בימינו אין לזרוק בחור מהישיבה לפני שיודעים בברור לאיזה ישיבה הוא נכנס אח"כ

יהודה רבי רצה שהבחור יילך לצבא, כדי שיהיה אח"כ איך לבכות על "מאיר אסולין" ולגרוף ממון הרבה [למי ששמע את הנאום המביך]
כמו דרכם של אנשי הכת לקחת ספרדים תמימים ולגרום להם להעצר על אי ההתייצבות, ואז לזעוק "שמד" והופ! יש עיתון ויש כסף,
דרך אגב הברנש יהודה רבי קנה דירה מפוארת בקריית אונגווור לפני חצי שנה מעבר לדירתו הקיימת, עכשיו תבינו בשביל מה צריך שייתגייסו בחורים לצבא, [ידוע לי מאחיו]
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 15 יוני 2017, 10:23

רבני אמריקא זועקים נורא ואיום, ומיללים בדאגה על בחורי אר"י, איפוא יוסעלע וחיים ואברהם ישעיהו מישיבת נחלת משה שנפלו לשמד רח"ל,
רציתי לבקש כאן מהחברים החשובים בואו ונגמול להם טובה לרבני אמריקא לעשות רשימה מבחורי ארה"ב שנפלו לשמד רח"ל בכדי שנוכל לעשות עצרת זעקה על המצב השורר שם.
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 11:18

אנא עבדא כתב:קבלתי במייל:

ר., תלמיד ישיבת "נחלת משה", שהוזכר כמי שהתגייס בגלל "הציידים", מספר לראשונה - בהקלטה הנחשפת ב"כיכר השבת" - כי נזרק מהישיבה על-ידי הרב יהודה רבי בגלל טלפון ולכן התגייס (חרדים)

הסערה סביב נאומו של הרב יהודה רבי מישיבת "נחלת משה" שדיבר בהפגנת הגיוס של חסידות סאטמר וחוגי הקנאים על תלמידי הישיבה שהתגייסו לצה"ל לאחר שפותו על-ידי הציידים נמשכת.
אמש (שלישי) פורסם ב"כיכר השבת" כי השמות שהציג הרב רבי בנאומו היו בדויים ולפיכך מדובר היה ב"פייק ניוז" משום שחלק מהשמות כלל אינם רשומים אף במרשם האוכלוסין. הדבר גרם לסערה גם בחסידות סאטמר לאחר שראש הישיבה הגאון רבי יעקב בן נאים שיגר מכתב לאדמו"ר על העובדות השגויות.
במכתבו, הבהיר הרב בן נאים כי "ב"ה כל תלמידיו לומדים ומתעלים, כולם בני עליה, ואף אחד ךא יצא לצבא בעקבות גייסים או פיתויים בלשכת הגיוס, והכל בדוי מן הלב".
בשעות הערב פרסם "כיכר השבת" כי אכן יש מספר בחורים שהתגייסו לצבא מבוגרי הישיבה אולם מבדיקה מעמיקה עולה כי בניגוד לטענות של הרב רבי הללו עשו זאת על דעת עצמם ולא כפי שטען בנאומו שעשו זאת בשל פיתויי הציידים והגייסים.
יתירה מכך, בהקלטה של שיחה עם אחד הבחורים שהתגייסו ושנחשפת עתה ב"כיכר השבת "עולה כי הוא עצמו טוען כי התגייס לצבא רק בשל העובדה שנזרק מהישיבה על ידי הרב רבי.
מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי הבחורים לא התגייסו לצבא בגלל פיתויים או בגלל בעיות בלשכת הגיוס וממילא הדבר תואם את מה שכתב ראש הישיבה לאדמו"ר במכתבו.
אחד הבחורים ר.צ. ששמו פורסם אמש כי התגייס לצבא בשל עבודת הציידים מספר כי המשגיח קטן שנאם בעצרת, הרב יהודה רבי, זרק אותו לאחר שהיה לו טלפון עם הודעות, התלמיד התחנן על נפשו ואמר שהוריו יקחו אותו לצבא אם לא יהיה בישיבה אך הרב לא נענה לתחנוניו.

ר.: "הייתי בישיבת נחלת משה, היה לנו מק"ק (משגיח קטן) קצת קשה, הוא היה סוגר את הבחורים קצת, הרב רבי, יום אחד הוא תפס אותי עם מכשיר לא כשר, אבל לא היה בו כלום, לא אינטרנט לא כלום רק שיחות נכנסות היה בו. הוא אמר לי שמע רועי, נסיים את זה, תלך מהישיבה".

ר.: "אפילו לא היה לי שם קו, היה לי רק שיחות נכנסות, לא הייתי יכול לשלוח הודעות רק מקבל הודעות ולא היה לי בו אינטרנט. ממש טלפון בלי כלום, אבל לא משנה הטלפון, אמרתי לו אני מוכן לסגור הכל, קח את הטלפון תשבור אותו, אני מוכן להישאר בישיבה כדי שלא יגייסו אותי, אם אני יוצא מהישיבה אני בסוף מתגייס. אז אמרתי לו: תעשה איתי חסד תשאיר אותי בישיבה שלא יגייסו אותי. הוא לא הסכים, ואז גייסו אותי.

"בזמן הזה שהייתי בישיבה אף אחד לא הגיע בכוח לגייס אותי, אף אחד לא בא אליי להוציא אותי מהישיבה בכוח. לא באו לגייס אותי בכוח. אני הלכתי מעצמי, המשפחה שלי רצו, שאם אני לא בישיבה שאני אתגייס, זה הכל, אין אנשים שמגייסים בכוח".

ר.: "אני לא יודע מה הסיפור שלו, אבל שידע שזה על הראש שלו אם אני בצבא זה על הראש שלו, הוא היה צריך להשאיר אותי בישיבה, אם הוא היה משאיר אותי בישיבה, לא הייתי היום בצבא".

"הוא החליט שבכל מצב אני לא יחזור לישיבה, אז אמרתי לו הרב, קרה מה שקרה, אני מוכן לפתוח דף חדש, אל תעיף אותי מהישיבה, אני סתם יתגייס לצבא, אל תעשה לי את זה, תשאיר אותי בישיבה, ככה לא יהיה פתח להורים שלי לגייס אותי, הוא לא הסכים לזה, הוא אמר לי: אתה לא נשאר בישיבה, אמרתי לו זה על הראש שלך. אני לא מבין למה בחורים אחרים תפסו אותם ושברו להם את הטלפון, ונשארו וסבבה, ואני, שאני אומר לך שיש לי מצב שאם אני לא נשאר בישיבה אני מתגייס, הוא לא הסכים לזה, ואז הלכתי ואחרי חצי שנה התגייסתי לחיל חרדים, וזה הכל".

להאזנה

אל תאמינו למילה אחת ממה שכתוב פה, אף בחור לא אומר למשגיח שאם יזרקו אותו אז יגייסו אותו.
אולי הוא התריס למשגיח ואמר לו שהוא יילך לצבא, אבל כפי שכתוב פה זה בוודאי לא אמת.
הבחור ראה שהתעורר סערה סביב הנושא אז הוא החליט לעלות על הגל ולייצר כותרות. אבל זה ממש לא נשמע לי אמין.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 11:22

שמעון ווייס כתב:
משולש כתב:ההקלטה של "ראש הישיבה" שהתגלה כמשגיח קטן:
https://www.dropbox.com/s/7yewughinac8i ... 1.mp3?dl=0

הזמת השקרים של הנ"ל:
https://www.dropbox.com/s/y6nvork74d7ry ... 4.mp4?dl=0

מסתובב ב'אימייל
כל הפרטים המדוייקים
על הבחורים מישיבת 'נחלת משה' בירושלים,
שנפלו הישר מהישיבה - לעבר הצבא
כולל שמות וכתובות ופרטי המקרה !!

בימים האחרונים, מתנהל מסע מכוער, כנגד הדברים שנאמרו בעצרת הרבבות בברוקלין שהתקיימה בי"ז סיון תשע"ז, שם נשא דברים הגאון רבי יהודה רבי שליט"א, משגיח בישיבת 'נחלת משה' בירושלים, וסיפר עובדות הידועות לו באופן אישי על בחורים מישיבתו הוא שהסתבכו ונפלו לצבא.
הרב רבי הזכיר שמות - כשכמובן השמות הינם בדויים בכדי שלא לבייש את אותם בחורים - אך כל העובדות שהזכיר, הינם מקרים אמיתיים לחלוטין, והבחורים הינם חיים וקיימים, כשכל הפרטים והעובדות מדוייקות אחת לאחת, כשהאמת המרה היא אכן כזו: שמספר לא מועט של בחורים התגייסו לצבא מישיבה זו - הישר מהסטנדר!!! וזאת בעקבות הפיתויים של הציידים!!
מכיון שאנשי שקר ומרמה מפיצים כביכול הדברים אינם נכונים, לא נשארה ברירה אלא להביא בפני הציבור דברים כהוויתן, עם כל השמות המלאים וכל הפרטים המדוייקים.
(אגב, אנשי שקר מעלילים על הרב רבי, כביכול התחזה לראש הישיבה, בעוד הוא בסך הכל משגיח-קטן, אך האמת ברורה, לא היתה כאן שום התחזות, שהרי מגוחך לומר שדבר מפורסם ביותר יהיה בו 'התחזות', שהרי כולם יודעים שהרב בן נאים הוא ראש הישיבה ודבר זה ניתן לבירור בקלות בין רגע, אלא שסך הכל מה אירע הוא כך, ה'מנחה' של העצרת אמר ברמקול שהוא מזמין את 'ראש הישיבה' במקום לומר 'מרבני הישיבה' - ואכן טעות-טכנית זו היתה הטעות היחידה בכל מה שנאמר בעצרת הרבבות!!).
להלן כל הפרטים המלאים על שמות הבחורים האמיתיים, עם הרקע של כל בחור ופרטי המקרה.
כל הדברים דלהלן ניתנים לבירור מהיר בישיבת 'נחלת משה', כאשר כל בחור מתחיל יודע שם לספר את העובדות הללו, כשאי אפשר להכחיש את השמש.

נ.ב. מטרת פירסום הדברים היא לא בכדי לבייש את אותם בחורים, אלא אך ורק בכדי שהציבור יידע שאכן 'יש גזירת גיוס', והיא חיה נושמת ובועטת.

רח' הרואה, רמות ירושלים:
02-5710000
02-5864403

פרטים על 'רפאל אמינוב':

שם: חיים, משפחה: אקסקלוב, הורים: אברהם (ז"ל) וסופיה, כתובת: רחוב הרמ"א אלעד, ת. לידה: י"ט תשרי תשנ"ח, מס' זהות: 318507985

הרקע של הבחור: ההורים חרדים לגמרי, יתום מאב, הגיע לישיבת 'נחלת משה' כבר משיעור א'. בעל כשרון מיוחד, למד טוב, נהנה מהלימוד, ירא שמים, מהשליש העליון בישיבה מכל הבחינות הן בהתמדה והן ביראת שמים.

פרטי המקרה: בשנה שעברה, באמצע חורף תשע"ו, בהיותו בשיעור ב', פיתו אותו גייסים שיכול ללמוד מקצוע בחינם על חשבון הצבא, ואכן הוא הלך ללמוד בקריה האקדמית 'אונו', בתמורה לכך שחתם על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה.
כיום הוא מודיע לכולם שהוא מאד מתחרט על הצעד שעשה, וביקש להודיע זאת לכל החברים שהוא מאד מתחרט על כך, הוא אף התבטא לאחד הרמי"ם בישיבה: ''עשיתי את טעות חיי'', אך כבר אין לו דרך חזור.

הבחור ישב ולמד היטב כל העת, והישר מן הישיבה הלך לקריה האקדמית 'אונו' על חשבון הצבא, עם חתימה על מסמך שהוא מתגייס בעוד תקופה!!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'שלמה בן ציון':

שם: אביתר, משפחה: בנאי, הורים: דן ויפה, כתובת: רחוב אצ''ל 10 חולון, ת. לידה: ט"ז אלול תשנ''ו, מס' זהות: 316041003

הרקע של הבחור: משפחה חרדית פשוטה מהפריפריה, האמא עם כיסוי ראש כהלכה, הגיע לישיבת 'נחלת משה' כבר משיעור א', לומד שלוש סדרים, לומד טוב, מהשליש העליון בישיבה מכל הבחינות הן בהתמדה והן ביראת שמים.
פרטי המקרה: בכסלו שנה שעברה, חורף תשע"ו, במהלך היותו בש"ג, פיתה אותו גייס שאפשר ללמוד מקצוע חינם בצבא, ואמר לו רשימה של כל המקצועות הקיימים, והוא בחר להיות חשמלאי, והוא אכן הלך לצבא ותפקידו שם הוא חשמלאי, הגייס שלו מלווה אותו עד היום בתוך הצבא, כל פעם שיש לו בעיות עם המפקדים הוא פונה לגייס, והוא מסדר לו את העניניים.

הבחור הלך הישר מהישיבה - אל הצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'מאיר אסולין':

שם: רועי, משפחה: צריקר, הורים: אבימלך ורונית, כתובת: רחוב עליה 25, נתיבות, ת. לידה: א' תמוז תשנ"ז, מס' זהות: 318233145

הרקע של הבחור: ההורים בעלי תשובה, האבא שוטר במשטרת ישראל, הבחור היה נמצא שלוש סדרים בישיבה, קצת חלש בהתמדה וביראת שמים, בחור פשוט ורגיל, אך חרדי לגמרי,

פרטי המקרה: לפני כשנה וחצי, בעשרת ימי תשובה תשע"ו, נתפס ע"י הנהלת הישיבה עם פלאפון לא כשר, ולא היה ברור להנהלה מה לעשות עימו, לא ידעו האם לזרוק אותו או להשאיר אותו בכדי שלא ידרדר יותר, ובינתיים לא היתה הכרעה בענינו והוא נשאר בישיבה. במוצאי יום כיפור הגיע לבית המשגיח ואמר: אני בא להיפרד, אני הולך לצבא, אני יישאר חרדי, בין כה וכה אני לא לומד מי יודע מה, התברר שפיתו אותו בלשכת גיוס על חשיבות ההליכה לצבא. (יצויין, כי מלבד מקרה זה, הרי שכל המקרים האחרים שהובאו כאן על בחורים אחרים - מדובר בבחורים שאין להן פלאפון לא כשר כלל וכלל!!).

במשך כל זמן אלול הבחור היה בישיבה, ומשם הלך לצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על 'רחמים מועלם מדימונה':

שם: שושן יהודה, משפחה: שלי, הורים: אלון ומלכה, כתובת: רחוב החן 14 באר שבע, ת. לידה: כ"ד תשרי תשנ''ט, מס' זהות: 207166471

הרקע של הבחור: ההורים חרדים בני תורה, האב אברך כולל בכולל שע"י הרב אברג'ל, הבחור הוא הבכור במשפחה, הגיע לישיבה כבר משיעור א', בחור ירא שמים עם הנהגות רוחניות מיוחדות, למשל לא מדבר שום מילה של חול עם תפילין כבר מהיותו בגיל בר מצוה, ועוד כהנה, בחור מוכשר מאד, ה'שפיץ' של השיעור, בחור פאר ממש, למד בהתמדה גדולה, קצת שובב,
לאור הסתבכות חד פעמית עם הרב בן נאים, נזרק בעבר ליום אחד בלבד מהישיבה, וחזר מיד, והמשיך ללמוד בהתמדה,

פרטי המקרה: בשנה שעברה, בר"ח אייר תשע"ו הבחור לא חוזר לישיבה, והתברר שהצבא פיתה אותו שהוא יכול ללמוד מקצוע על חשבון הצבא, ואכן הלך ללמוד ב'מכון לב' על חשבון הצבא תוך חתימה לצבא שהוא מתגייס, (הבחור עשה את הצעד הזה יחד עם אחיו הצעיר ממנו שלמד בישיבה של הרב בן דוד בהר נוף), יצויין כי עד סוף חורף תשע"ו הבחור היה בישיבה ולמד בהתמדה גדולה וביראת שמים.
לאחר שהתברר להנהלת הישיבה המצב, נסע הרב בן נאים בכבודו ובעצמו, יחד עם משגיח הישיבה, עד לבאר שבע, לשבת עם הבחור ולשכנע אותו, ואמר לו: תדע, אתה מסכן את כל העתיד שלך, גם האמא בכתה לבן שלה שלא יעשה את הצעד הזה, אך הדברים נפלו על אזנים ערלות, הבחור אמר: אני נשאר חרדי, אני אמשיך ללמוד תורה, זה לא סותר לזה שאני אתגייס לצבא, אפשר להישאר חרדי בצבא.

שוב, בחור מתמיד ובעל כשרון גדול שנפל הישר מהסטנדר - לעבר הצבא!!

ªªªªªªªªªª

פרטים על סיפור נוסף שסופר בעצרת הרבבות:

שם: אביתר ישי, משפחה: מאיר, הורים: יוסף ועליזה, כתובת: רחוב דב פרומר 9 חיפה, ת. לידה: י"ב אייר תשנ''ח, מס' זהות: 318172400

הרקע של הבחור: הגיע כבר בשיעור א' לישיבה, בחור שלומד שלוש סדרים, בחור רגיל לחלוטין בהתמדה ויראת שמים, קצת שקט ומופנם,

פרטי המקרה: הבחור סיפר למשיב הישיבה במהלך חורף תשע"ו שיושבים עליו בלשכת הגיוס שמצוה גדולה לשרת בצבא, לפני שנה, ביום בהיר אחד, בר"ח אייר תשע"ו, הוא לא הגיע לישיבה, והתברר שהוא הלך למכינה קדם צבאית. לא ידוע היכן הוא היום.

הבחור היה עד סוף זמן חורף בישיבה - ומשם הלך הישר לצבא!!

פרטים על 'אברהם ישעיהו':

מדובר בבחור שלומד כיום בישיבה, שמו הפרטי הוא יעקב י., וסיפורו מוכר לכל תלמידי הישיבה, בעקבות מעבר דירה לא הגיעו הצווים מהצבא, והורידו לו מעמד בן ישיבה, כל הדברים שניסה לא הועילו לו, והלך והסתובב בין העסקנים המפלגתיים וכל אחד זרק אותו מאחד לשני, אך אחד לא עזר לו כלום, במשך חצי שנה הבחור היה בלחץ עצום, ותלוי בין שמים לארץ, כשהוא עסוק יומם ולילה בצרתו, כשהדבר גרם לו להפסיק ללמוד, והוא אובד עיצות מה לעשות על דבר שכזה שעבר היה מסתדר בין רגע,
לאחר חצי שנה!! מתישה, חזר לו מעמד בן ישיבה, והוא כעת בישיבה, אך הדברים הללו שעבר, גרמו לו להפסיק ללמוד!

רח' הרואה, רמות ירושלים:
02-5710000
02-5864403

גם את זה אל תקבלו כגזירת הכתוב, איך זה שבחור שהוא מהשליש העליון מהישיבה רצה ללכת ללמוד באקדמיה ??
זה שמשם הוא הלך לצבא אני יכול להבין, אבל למה שהוא ירצה בכלל ללכת לשם.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 יוני 2017, 11:23

בקרוב יתקיים כנס ענק ובו יבוא אחד מאנ"ש סאטמער וימנה אחד לאחד אותם בחורים מסאטמער שנמצאים ל"ע בצבא
אל דאגה!
לא יגידו את השמות האמיתיים,
רק אחרי הדרשה יפרסמו באינטרנט את השמות האמיתיים כולל כל הפרטים המזהים....
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע בתאריך 15 יוני 2017, 11:30, נערך פעם אחת בסך הכל.
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 11:25

אני פה, אולי אתה רוצה להגיד לי פה ברור מה אתה מאיתנו ??
אתה כל הזמן מזגזג מפה לשם דקה אחת אתה בעד ודקה אתה נגד.
בבקשה תגיד פה ברור מה דעתך !!!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 יוני 2017, 11:28

גאליצייאנר- מה איתך?
אתה כבר סגור על צד כלשהו?
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 11:34

אני סובר וחושב כפי דעת רבותי.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 15 יוני 2017, 11:41

מותר לך לחשוב אחרת, ולבטל דעתך
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 11:43

אבל זה מה שאני חושב..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 15 יוני 2017, 11:47

מאשכולות שונים נשמע שאתה ירושלמיסט...
א יודעלע

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 יוני 2017, 13:12

גאליציינער כתב:

להאזנה

אל תאמינו למילה אחת ממה שכתוב פה, אף בחור לא אומר למשגיח שאם יזרקו אותו אז יגייסו אותו.
אולי הוא התריס למשגיח ואמר לו שהוא יילך לצבא, אבל כפי שכתוב פה זה בוודאי לא אמת.
הבחור ראה שהתעורר סערה סביב הנושא אז הוא החליט לעלות על הגל ולייצר כותרות. אבל זה ממש לא נשמע לי אמין.

מדובר בבן למשפחה מסורתית שאביו ואחיו כולם עשו צבא, והפלא היה בכלל שהצליח ללכת לישיבה
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 יוני 2017, 13:17

א יודעלע כתב:בקרוב יתקיים כנס ענק ובו יבוא אחד מאנ"ש סאטמער וימנה אחד לאחד אותם בחורים מסאטמער שנמצאים ל"ע בצבא
אל דאגה!
לא יגידו את השמות האמיתיים,
רק אחרי הדרשה יפרסמו באינטרנט את השמות האמיתיים כולל כל הפרטים המזהים....

בוקר טוב אליהו,
רבילא התכון לש"ש כשלא אמר את השמות האמייתים,ורק מפני שפחד מהסיבה שאם היה אומר את שמותם היה מתגלה כל מה ששמענו על אלו הבחורים שלא דובים ולא ציידים יש כאן, אלא משגיח חולה נפש יש כאן שבזכותו נשמות טובות נפלטו מהישיבה והלכו לצבא,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 יוני 2017, 13:50

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

להאזנה

מדובר בבן למשפחה מסורתית שאביו ואחיו כולם עשו צבא, והפלא היה בכלל שהצליח ללכת לישיבה

אני לא כוונתי בהודעתי כלפי הנושא אם הלך או לא ולמה הוא הלך ומאיפה הוא מגיע, כוונתי היא לגבי השיחה שנערכה איתו, שאני לא מאמין למה שנאמר שמה.
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2017, 01:41

רבים מראשי ודוברי הפלג הם שקרנים פתלוגיים שמסמיקים כשהם מוציאים מפיהם נדנוד של אמת,
אני מאמין פי אלף לנושרים המסכנים שמדברים מלבם, מאשר לשקרנים שקוראים לעצמם "ראש ישיבה" ומביכים את חסידות מהרז"ל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2017, 01:43

האריה יושב שבעה על הכבשה שנטרפה על לא עוול בכפה.
זמני ניחום אבלים בשעות הארוחה....
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 16 יוני 2017, 01:58

לכבוד "משולש":

אחרי שעיינתי היום בנוסח החוק כמופיע ברשומות הכנסת

א. אין שום שחר לטענה שגם מזרחיסטים שמשמשים בגדודי הנח"ל נספרים ביעדים. בחוק מופיע מפורש שרק בחור שלמד במסגרת חרדית בין גיל 14-18 לפחות שנתיים (שזה כולל כמובן גם הרבה נושרים) נכללים ביעדים.

ב. בשנת 2020 שר הביטחון לא יכול לתת דיחוי מעבר ליעדים, ז"א שמכמה אלפי בחורים ישלל הזכות.

ג. לפי פרסום רשמי של צה"ל משרתים היום בצבא חובה ולא קבע כ6000 חיילים, וברור שיש לזה קשר לחוק הגיוס שהמדינה משקיעה הון תועפות וכו' וכו'. אודה לך על תשובות נכוחות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 16 יוני 2017, 02:10

א פשוטער יוד כתב:נווווווווו מי מעלה לטובת החברים?

מה קורה, יש מי שמתנדב להעלות לחסומים
תודה רבה
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2017, 10:27

אני פה כתב:לכבוד "משולש":

אחרי שעיינתי היום בנוסח החוק כמופיע ברשומות הכנסת

א. אין שום שחר לטענה שגם מזרחיסטים שמשמשים בגדודי הנח"ל נספרים ביעדים. בחוק מופיע מפורש שרק בחור שלמד במסגרת חרדית בין גיל 14-18 לפחות שנתיים (שזה כולל כמובן גם הרבה נושרים) נכללים ביעדים.

ב. בשנת 2020 שר הביטחון לא יכול לתת דיחוי מעבר ליעדים, ז"א שמכמה אלפי בחורים ישלל הזכות.

ג. לפי פרסום רשמי של צה"ל משרתים היום בצבא חובה ולא קבע כ6000 חיילים, וברור שיש לזה קשר לחוק הגיוס שהמדינה משקיעה הון תועפות וכו' וכו'. אודה לך על תשובות נכוחות.

מי אני האיזוב שבקיר שאתה שולח לי שאלות שדינן נפסק כבר ע"י גדולי ישראל.

אבל בכ"ז אנסה להשיב את אשר ישים אלקים בפי:

א. עד כמה שידוע לי החוק כיום הוא חסר שיניים בגלל שר הביטחון, זאת אומרת שבסמכותו להמשיך עם הדחיה ללא היעדים,

ב. מה שיהיה ב 2020 זה מה שהיה במשך כל השנים, או שהפריץ ימות או שהכלב ימות. את בחורי הישיבות לא יגייסו.

ג. החיילים שמשרתים בצבא אינם בחורי ישיבות ואף אחד לא הפריע להם ללמוד. מעולם לא נתנו דיחוי משירות צבאי לחרדי שאינו לומד בישיבה. (מה שמכונה בפי גדולי ישראל לדורותיהם "רודף").
זו הסיבה שהפלג מצליח לסחוף אחריו רק בחורים צעירים, כי הם נולדו אתמול ואפשר למכור להם שגדולי ישראל נלחמו כל הדורות נגד צבא השמד.
נערך לאחרונה על ידי משולש בתאריך 16 יוני 2017, 10:30, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2017, 10:27

פך שמן כתב:
א פשוטער יוד כתב:נווווווווו מי מעלה לטובת החברים?

מה קורה, יש מי שמתנדב להעלות לחסומים
תודה רבה

מה אתם רוצים שיעלו בשבילכם???
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 16 יוני 2017, 15:55

עדות מהתופת: המשגיח רבי יהודה רבי חוזר על גירסתו המלאה על חמשת הבחורים שנפלו לצבא – ועונה על כל השאלות

הרב רבי: אני משגיח הרבה שנים בעולם הישיבות, עד לפני חוק הגיוס לא היכרתי בחור אחד שהלך לצבא, אני מכיר את הציבור הזה מקרוב, אני חי אותו ונושם אותו הרבה שנים, מחוק הגיוס ואילך אני רואה פשוט משהו מהפכה, זה מה שקורה, סיפור אחרי סיפור מעשה אחרי מעשה, והלב שלי שותת דם, קשר שתיקה בכל מקום, פניתי והלכתי בכיתי והסברתי בכל מקום, כל הדלתות ננעלו בפניי, שום דבר לא הועיל. היו בפניי שתי אפשרויות; לדאוג לעצמי ולהצטרף ולהיות ממכחישי השואה הרוחנית בארץ ישראל, או לדבר, ולשלם מחיר על זה, כל מילה שאמרתי, אני חוזר - כל מילה שאמרתי מדוייקת לגמרי, אני מוכן לחזור על אותם דברים, הייתי עושה את אותו צעד גם אם היום בלילה היה שוב כינוס, אומר את אותם מילים, וחוזר על אותם דיבורים שהצעקה תישמע מסוף העולם ועד קצהו.

הרב רבי: כל אדם מבין שלא אומרים וחושפים פרטיים אישיים של בחור שיש לו משפחה ויש לו את החיים שלו בפני כל העולם, יש עוד נושא גם שלא מפיצים שמות של חיילים, היו הרבה דיונים בארץ ישראל על כל הנושאים האלו, הרי הם נתפסים על זה, כל העליהום שקיים היום, זה כאין וכאפס אם הייתי אומר את השמות האמיתיים, - העליהום היה פי עשר או פי מאה, זה היה מגיע למחוזות אחרים לגמרי, כל בר דעת מבין שלא אומרים שמות פרטיים, זה לא אופציה, האפשרות הייתה או לשתוק או לומר את השמות הבדויים.

המטרה שבגללה אני דיברתי בכינוס, זה לבוא בעדות אישית, בן אדם שמוכר במשך שנים וחי את הדברים ואומר 'אני מעיד, אני קם ומעיד, אני מוכן למסור עדות בבית דין'. אדרבא, שיקימו מושב בית דין אני יבוא ויעיד, יבדקו את הנתונים אחד לאחד, כל מילה שאמרתי היא בדקדוק רב לא שום גוזמה, במאה אחוז של דקדוק.

שואל: כן, אבל עכשיו במבט לאחור לכאורה היו כאן שקרים חוץ מהשמות שלא היו נכונים?!

הרב רבי: לא נאמר אף דבר לא נכון, מנחה העצרת עשה טעות כשקרא לי ראש ישיבה, הרי כל אחד יודע שאני לא ראש ישיבה - אני משגיח, לא הייתי ראש ישיבה, לא מתיימר להיות ראש ישיבה, לא חיפשתי את התואר הזה,

שואל: עכשיו אתה כבר גם לא משגיח...

הרב רבי: זה מחיר מאד נמוך עבור מה שאני מוכן לשלם אם יהיה בכך תועלת ואפילו קטנה בהצלת כלל ישראל בנושא גזירת הגיוס.

שואל: הנה אתה שומע היום שאותו בחור, רועי, מתראיין ואומר שבעצם אתה היית אשם, אתה זרקת אותו מהישיבה.

הרב רבי: כמה אפשר לשקר ולהכחיש את השמש בצהריים?! אני תפסתי לצערי אייפון אצל הבחור, בפשטות הייתי צריך להשליך אותו מהישיבה, זה הפשטות, אבל בכל פעם צריכים להפעיל הרבה שיקול דעת, היה צריך סנהדרין שיושבים ודנים בדיני נפשות על כל בחור ובחור, ההחלטה שקיבלתי - כיוון שהייתה לי הרגשה מאד גדולה שאותו בחור לא יציב בישיבה.. באותו זמן עוד לא ידעתי שהוא כבר ברשת של הצבא, אבל היתה לי הרגשה מאד קרובה שהבחור לא יושב חזק בישיבה, לכן החלטתי לשתוק, לא לגמרי, אבל לא לעשות פעולה שאני מוציא אותו מהישיבה, ולכן הוא נשאר בישיבה, הוא לא קיבל שום הודעה שהוא צריך ללכת הביתה, הוא נשאר בישיבה, הרי גם הוא מודה שביום כיפור הוא היה בישיבה, באותו שבוע הרי זה היה בימים של קודם יום כיפור שתפסתי את זה, הוא נשאר בישיבה.

הוא בא אלי הביתה במוצאי יום כיפור - לא בגלל שהודיעו לו שהוא צריך לעוזב את הישיבה, והוא חוזר לי על טרמינולוגיה ששומעים את זה הרבה, 'אני נשאר חרדי, ממילא אני לא לומד כל היום, נחל חרדי, אפשר להישאר חרדי, אני הולך לצבא', לא הועילו לי כל תחנוניי, אמרתי לו: יש לך את הישיבה, יש לך את החיים, בוא תציל בוא נבנה, בא נראה מה לעשות, במקום הזה או במקום אחר, לא עזר לי שום דבר, הוא אמר לי 'זה לא קשור אני נשאר שומר תורה ומצוות בישיבה אחרת...

הבחור - הלך מהישיבה והחליט שהוא הולך לצבא, בעקבות זה שהיה לו כבר הרבה הרבה דעות שהכניסו לו לראש קודם - שנחל חרדי זה משהו שמקובל, וזו אפשרות לגיטימית לבחור ישיבה.

שואל: לדעתך הבחור החליט את זה על דעת עצמו?

הרב רבי: לפי ההיכרות שלי עם הבחור, והיכרתי אותו כבר כמה שנים, זה לא מסרים שלו, אלו מסרים שדיברו איתו והם חילחלו לו כארס אל תוך הלב.

שואל: הבחורים הנוספים שדיברת עליהם בכנס, הם כולם בצבא?

הרב רבי: אני פירטתי במדויק על כל אחד היכן הוא, יש מהם באקדמיה ויש מהם בצבא. חלקם הלכו מיד לצבא, ואצל חלקם הפיתויים שלהם היו שהצבא משלם עבורם את לימודי האקדמיה ומשם הם הולכים לצבא, הם חתומים שהם הולכים אחרי זה לצבא, לכן הבחורים האלה הלכו לאחר מכן לאקדמיה. זה מה שאמרתי בכינוס, הדברים מדויקים לגמרי.

הרב רבי: מתרחשת שואה רוחנית בארץ ישראל ומשתיקים. רק תלמדו ממה שהולך עכשיו - העליהום הבלתי נתפס על מי שקם לראשונה ומספר את הסיפורים, וכולם כולל כולם מסתערים עליו בכל הכוחות כדי להשתיק את אותה קול זעקה.

שואל: מה תעשה אם יבואו כל חמשת הבחורים ויכחישו אותך ויאמרו שגם אם הם התגייסו לצבא זה לא קרה בגלל פיתויים?

הרב רבי: אז ישם לכם אפשרות לעשות בירור מקיף עלי ולהחליט למי אתם בוחרים להאמין; אם להאמין לבחורים שתקעו סכין בגב עולם הישיבות ובעולם התורה ובבורא עולם, ושנוח להם היום לטעון ולשרת בכך את אלו שאצלם הם נמצאים, או להאמין לאדם שמוכן להפסיד הכל, כי תחשבו רגע מה הרווחתי ממה שעשיתי חוץ מצער ועגמת נפש, אבל אני יודע שכשאעמוד מול כסא הכבוד היו ידונו אותי האם כשראיתי דברים דאגתי לעצמי למשכורת שלי ולשטל'ה שלי, או שדאגתי לעם ישראל ועשיתי מה שבורא עולם רוצה שאעשה. יודע תעלומות יודע את האמת ולא יועילו כל השקרים וכל הראיונות שראיינו או כל גרסאות שהופצו.

שואל: נכנסת למעונו של האדמו"ר מסאטמר בעקבות מכתבו של הרב בן נאים?

הרב רבי: נכנסתי למעונו של האדמו"ר בעקבות המכתב, ישבתי אצלו ופירטתי שוב את השמות האמיתיים של אותם בחורים ואת הסיפורים המדויקים שהיה איתם אחת לאחת, עם הוכחות שיכולתי להוכיח עד כמה שהיה ניתן כי כל הסיפורים הללו הם אמת לאמיתה עד לפרטים הקטנים. יתירה מכך, ישנם עוד מקרים שלא סיפרתי אתם כי אין לי עדיין את כל הפרטים על אותם מקרים.

שואל: ראש ישיבת נחלת משה טען במכתבו כי הבחורים הללו לא התגייסו בגלל פיתויים, האם אתה חושב אחרת - והם כן גויסו לצבא בגלל פיתויים?

הרב רבי: האם אפשר לקרוא בשמות אחרים מלבד 'פיתוי' - לעובדה שצה"ל מממן לימודי אקדמיה ומקצועות לבחורים כדי שיחתמו שיגיע אחר כך לצבא? יש לך שם אחר לזה?!

שואל: ואלו שהלכו מיד לצבא, האם גם הם פותו?

הרב רבי: יש בחור שהוריו הביאו אותו לישיבה בהתרגשות וסיפרו לנו שקיבלו ברכות מגדולי ישראל, וכל לידתו זה רק בזכות ברכותיהם של גדולי ישראל, ההורים היו בטוחים שהבחור הזה יעשה להם נחת אחרי שכל כך הרבה הזיעו והשקיעו עבורו, אותו בחור התגייס לצבא וסיפר לחבריו בישיבה דברים מבהילים; שהוא התגייס לאחר שפותה על ידי מגייס חרדים, אותו גייס אמר לו 'עזוב את הישיבה הרי ממילא אתה לא לומד שם, בוא לצבא', וכשהגיע לצבא נתנו לבחור עשרות מקצועות והוא בחר להיות חשמלאי.

הבחור סיפר לחבריו שכיום בעת שהוא משרת בצבא, אם המפקד עושה לו בעיות על כך שהוא רוצה ללכת לביתו באותו יום מוקדם מהרגיל, הוא מתקשר לאותו גייס שהביא אותו לצבא והגייס נותן הוראות למפקד לשחרר אותו ולתת לו את הפריבילגיות שהוא רוצה, זה סיפורים שבחורים בישיבה שמעו ממנו, בישיבה דיברו על זה, אז להכחיש את החי?

שואל: האם האדמו"ר מסאטמר קיבל את דבריך?

הרב רבי: למיטב ידיעתי האדמו"ר קיבל את דבריי לאחר שקיבל הוכחות ברורות ומדויקות, כל הנושא היה איך מתמודדים עם זה בנוגע לציבור, האם לחשוף את השמות או לא, ואיך להתמודד עם כל כוחות הרוע שנלחמים ומנסים להכחיש את השואה הרוחנית שקיימת.

הרב רבי: אני רוצה לציין כי אותו גייס שהזכרתי קודם בנוגע לאותו בחור שסיפר לחביריו, שמו מופיע בחוברת הציידים וכולם מכירים את שמו.

שואל: האם אתה יודע להצביע על ממ"ח מסוים שבחור כזה או אחר מהישיבה שלכם נפל שם לצבא על ידי גייסים שפועלים שם?

הרב רבי: כן הסיפור שסיפרתי בכנס על מפקד עם זקן שיתה וגייס בחור מהישיבה, הוא פעיל בממ"ח של העיר חיפה.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 16 יוני 2017, 15:58

השחיתות המוכרת בעדות חיה: קנייבסקי לחצו על אבא בהבטחות כזב

האמת נחשפת: כך פועלים משפחת קנייבסקי ללחוץ על ראשי ישיבות. ההקלטה המלאה המטלטלת. בנו של ראש הישיבה חושף את כל השחיתות של העסקנים לבית קנייבסקי: כך פעלו במרמה להוציא את המכתב מהרב בן נעים לאדמו״ר מסאטמר: איתרגו אותו | המכתב הוא טעות טראגית | הבטיחו לראש הישיבה שהמכתב יגיע לאדמו״ר בלבד | הכניסו לו סכין

לפניכם התמלול המלא מההקלטה המסעירה בה בנו של הרב בן נאים מספר איך הוצא המכתב מאביו. הקלטה החושפת יותר מטפחיים על ההתנהלות העסקנים מבני ברק

הנה התמלול המלא:

קודם כל שהאש בישיבתינו תיגמר, כי זה לא נגמר וזה רק מחריף והולך. הקנייבסקים מאתרגים את הרב בן נאים לא פחות ולא יותר, התקשר אליו (אל ראש הישיבה) ינקי קנייבסקי ואמר שהגר"ח קנייבסקי אמר שראש הישיבה הוא איש אמת, ותמיד הוא ידע שהוא איש אמת, ושהוא יעזור לו ברישום לישיבה, - מכיוון שהוא מבין שזה עשוי להזיק לו לרישום של הישיבה אז הוא יעזור לו ברישום, אתה מבין? הוא עשה את הרב קנייבסקי רשם של ישיבת נחלת משה. הסיפור הזה היה אתמול, והיום הוא סיפר את זה לבחורים.

מאתרגים אותו, והוא בתמימותו קונה את האיתרוג, קונה את זה.

הם סגרו אותו בחדר, הוא קיבל טלפון במקום מבית הרב קנייבסקי. מי היה שם? היה שם כהנמן הבן יוסי, והשני אנחנו לא יודעים מי אבל ממש מהבית של רשב"ם, זה היה ביום ראשון בלילה.

זה האמת, אחי הגדול דיבר עם אבי (ראש הישיבה) היום, והוא אמר לו 'תראה, לא מעניין אותי לא הגר"ח קנייבסקי ולא הרב ישראל יצחק, אותי מעניין שאני מחזיק מוסד ארבעים שנה ואני מרגיש שבא מישהו ושבמתכוון או שלא הורס לי את המפעל בידיים.

אתה יכול לעמוד נגד זה? מהמקום הריגשי.

אני לא בא עכשיו לגונן על המכתב שיצא, זו הטעות הטראגית הכי גדולה של הישיבה, אבל מי שקיבל סכין בלב זה הוא (ראש הישיבה) קיבל. מי שהכניס לו את הסכין בפועל זה הכהנמן וכדומה, שהשמיעו לו שוב ושוב איך הוא (הרב יהודה רבי) ראש הישיבה וכולי וכולי. אבל בנתיים הוא (ראש הישיבה) מדמם, בנתיים הרב בן נאים מדמם.

והנה פתאום הוא נפל בבירא עמיקתא, זה נכון שהוא נפל.

זה שהוא (ראש הישיבה) לא מסכים עם זה ששושן שלי (אחד מחמשת הבחורים שעזבו את הישיבה לטובת שירות צבאי) יצא מהישיבה על ידי גייס או משהו דומה, זה ויכוחים זוטרים מאוד.

אני בכלל לא מבין מה הנושא, אני אמרתי את זה היום לבחורים, שהנושא הוא לא איך ולמה יצאו לצבא, אלא הנושא הוא ריבוי בחורי הישיבות הספרדים שממלאים היום את הצבא בכמות רבה מאוד. זה דבר שאף פעם לא היה.

הבחורים אמרו לי 'הרי פעם אותם בחורים הסתובבו ברחובות אז במקום זה הם הולכים לצבא', הסברתי להם מה רע בצבא ומה השתנה וכולי כולי.

אבל מה זה משנה אם הבחור הלך לצבא על ידי גייס או טייס?! וכי זה הנושא? הנושא הוא שבחודש ניסן האחרון הקימו בצה"ל פלוגה של מאה ושמונים חרדים, וכן על זה הדרך. זה שם הנושא.

הצער שלנו 'הבנים', שהגענו לסיפור במקום שהוא (ראש הישיבה) כבר היה בינם (כהנמן וכדומה) לבינו (הרב יהודה רבי), ואנחנו לא היינו בשטח כדי שלפחות המכתב שלו יישלח לאדמו"ר מסאטמר בצורה מבוקרת ולא יגיע לאתרי האינטרנט וכדומה.

אני שמעתי שהוא (ראש הישיבה) אמר שהבטיחו לו בהן צדקם שהמכתב יגיע לאדמו"ר מסאטמר בלבד וזה פשע שהמכתב יצא החוצה.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי א פשוטער יוד » 16 יוני 2017, 16:07

לכבוד קטןודל
שאלת תם: מה אתה חושב שצריכים לעשות כדי לעצור את הגיוס לצבא המינים?
אלא מה אתה יכול לתת!!!
סמל אישי של המשתמש
א פשוטער יוד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 יוני 2017, 17:13

רק שימו לב כמה זמן לקח להם לארגן את הגירסא הזאת.
אם זה היה כל כך פשוט הם היו מגיבים ביום הראשון, אבל גם להם לוקח כמה ימים לתפור שקר מושלם.

הם חושבים שהציבור טפש, וקונה כל שקר של אנשים שהוחזקו שקרנים לאורך שנים. וכי חמשת הבחורים תיאמו ביניהם גירסא נגד רבי??

ומה שאתם מוכרים על שחיתות שפרסמו מכתב של הרב בן נאים, מי בדיוק פרסם את מכתב רבני ארה"ב בציבור? וכי המכתב היה מיועד לפרסום או אישי לרשימת רבנים מצומצמת???
בנוסף, עוד הרבה לפני המכתב הרב בן נאים הכחיש את ההכפשות של רבי נגדו.

כל מתבונן רואה מיד את הארס ושנאת גדולי ישראל שמבצבצת מהודעותיכם.

קבוצה מושחתת שרואה את כל העולם דרך המשקפיים שלה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 16 יוני 2017, 17:34

בימים האחרונים יש הטרדות, צינתוקים של קווי הפלג, איך מתפטרים מהם?
קטןודל, אולי אתה יכול לעזור, תגיד להם שאתה מביא כאן מילה במילה כל מה שאומרים בקווים, אנחנו כבר נראה את זה פה ואין צורך שהם יצנתקו ויטרידו.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 16 יוני 2017, 17:44

הנה עדות הבחור [להורדה] שיהודה רבי העיף מהישיבה וגייס לצבא
https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 16 יוני 2017, 17:51

שבט מישור כתב:הנה עדות הבחור [להורדה] שיהודה רבי העיף מהישיבה וגייס לצבא

ניכרים דברים אמת.
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 16 יוני 2017, 18:15

כתבן כתב:בימים האחרונים יש הטרדות, צינתוקים של קווי הפלג, איך מתפטרים מהם?
קטןודל, אולי אתה יכול לעזור, תגיד להם שאתה מביא כאן מילה במילה כל מה שאומרים בקווים, אנחנו כבר נראה את זה פה ואין צורך שהם יצנתקו ויטרידו.

במחשבה שניה דמגוגיה מצליחה יותר בדיבור כי שם אתה משחק עם המילים ומטשטש את העיקר.
בכתיבה אפשר שלא לקרוא ברצף, ואז זה פשוט לא עובד, קחו למשל את הדברים שלו בתחילה הוא מתחיל אם גיבובי דברים שממש לא מדברים על הנושא אלא על החלק הריגשי של ראש הישיבה וילדיו, שאי אפשר להבין מזה כלום, מי עשה מה ולמה.
ואז הוא מגיע לעיקר וכשאתה מבוללבל עוד ממה שנאמר קודם ולא מבין מה רוצים הוא מגמד את העיקר ועושה ממנו אפס.
אבל אם תקרא את הקטע הזה בנפרד, תראה שיש כאן הודאה מלאה באשמה, הודאה שרבי שיקר והמציא דברים שלא היו ולא נבראו וכל "הגזירה הנוראה" היא בלוף! שקר גמור שמשקרים רבבות סאטמרים ורבניהם.
קטןודל כתב:אני בכלל לא מבין מה הנושא, אני אמרתי את זה היום לבחורים, שהנושא הוא לא איך ולמה יצאו לצבא, אלא הנושא הוא ריבוי בחורי הישיבות הספרדים שממלאים היום את הצבא בכמות רבה מאוד. זה דבר שאף פעם לא היה.

הבחורים אמרו לי 'הרי פעם אותם בחורים הסתובבו ברחובות אז במקום זה הם הולכים לצבא', הסברתי להם מה רע בצבא ומה השתנה וכולי כולי.

אבל מה זה משנה אם הבחור הלך לצבא על ידי גייס או טייס?! וכי זה הנושא? הנושא הוא שבחודש ניסן האחרון הקימו בצה"ל פלוגה של מאה ושמונים חרדים, וכן על זה הדרך. זה שם הנושא.

ואחר כך שוב חוזרים לרגש, מה ואיך הרגישו הבנים וכו' והעיקר הטשטש לו איכשהו באמצע.

הרי הנושא הוא כן איך ולמה יצאו לצבא, הרי אתם ממציאים שלקחו בחורים מהישיבה, והאמת היא שלקחו נושרים מהרחוב.
בהחלט מה שמשנה את התמונה לחלוטין זה אם הוא הלך ע"י גייס או לא, כי הם ממציאים שיש גייסים שמשכנעים תלמידי ישיבות, ואין דבר כזה!
כל המתגייסים הם נושרים שעזבו את הישיבה לפני כן. ללא קשר לצבא.

אין שום סיבה שבחורים שנשרו מהישיבה ועובדים או לומדים מקצוע יקבלו פטור. בגלל מה? היה פעם דבר כזה? אם אין תורתם אומנותם אין להם שום עילה לבקש דיחוי.
אם אכן יש בעיה היא בקלות שבה אתם זורקים אותם לרחוב.
אם יש אשמה היא כולה שלכם!
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 17 יוני 2017, 21:50

כנראה שהרב אוירבך התיר להם לפרסם את המכתב כמו שהתיר לפרסם את ההקלטה של הגרמ"ה הירש
נערך לאחרונה על ידי פך שמן בתאריך 17 יוני 2017, 21:53, נערך 2 פעמים בסך הכל.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 17 יוני 2017, 21:52

קטןודל כתב:עדות מהתופת: המשגיח רבי יהודה רבי חוזר על גירסתו המלאה על חמשת הבחורים שנפלו לצבא – ועונה על כל השאלות

הרב רבי: אני משגיח הרבה שנים בעולם הישיבות, עד לפני חוק הגיוס לא היכרתי בחור אחד שהלך לצבא, אני מכיר את הציבור הזה מקרוב, אני חי אותו ונושם אותו הרבה שנים, מחוק הגיוס ואילך אני רואה פשוט משהו מהפכה, זה מה שקורה, סיפור אחרי סיפור מעשה אחרי מעשה, והלב שלי שותת דם, קשר שתיקה בכל מקום, פניתי והלכתי בכיתי והסברתי בכל מקום, כל הדלתות ננעלו בפניי, שום דבר לא הועיל. היו בפניי שתי אפשרויות; לדאוג לעצמי ולהצטרף ולהיות ממכחישי השואה הרוחנית בארץ ישראל, או לדבר, ולשלם מחיר על זה, כל מילה שאמרתי, אני חוזר - כל מילה שאמרתי מדוייקת לגמרי, אני מוכן לחזור על אותם דברים, הייתי עושה את אותו צעד גם אם היום בלילה היה שוב כינוס, אומר את אותם מילים, וחוזר על אותם דיבורים שהצעקה תישמע מסוף העולם ועד קצהו.

הרב רבי: כל אדם מבין שלא אומרים וחושפים פרטיים אישיים של בחור שיש לו משפחה ויש לו את החיים שלו בפני כל העולם, יש עוד נושא גם שלא מפיצים שמות של חיילים, היו הרבה דיונים בארץ ישראל על כל הנושאים האלו, הרי הם נתפסים על זה, כל העליהום שקיים היום, זה כאין וכאפס אם הייתי אומר את השמות האמיתיים, - העליהום היה פי עשר או פי מאה, זה היה מגיע למחוזות אחרים לגמרי, כל בר דעת מבין שלא אומרים שמות פרטיים, זה לא אופציה, האפשרות הייתה או לשתוק או לומר את השמות הבדויים.

המטרה שבגללה אני דיברתי בכינוס, זה לבוא בעדות אישית, בן אדם שמוכר במשך שנים וחי את הדברים ואומר 'אני מעיד, אני קם ומעיד, אני מוכן למסור עדות בבית דין'. אדרבא, שיקימו מושב בית דין אני יבוא ויעיד, יבדקו את הנתונים אחד לאחד, כל מילה שאמרתי היא בדקדוק רב לא שום גוזמה, במאה אחוז של דקדוק.

שואל: כן, אבל עכשיו במבט לאחור לכאורה היו כאן שקרים חוץ מהשמות שלא היו נכונים?!

הרב רבי: לא נאמר אף דבר לא נכון, מנחה העצרת עשה טעות כשקרא לי ראש ישיבה, הרי כל אחד יודע שאני לא ראש ישיבה - אני משגיח, לא הייתי ראש ישיבה, לא מתיימר להיות ראש ישיבה, לא חיפשתי את התואר הזה,

שואל: עכשיו אתה כבר גם לא משגיח...

הרב רבי: זה מחיר מאד נמוך עבור מה שאני מוכן לשלם אם יהיה בכך תועלת ואפילו קטנה בהצלת כלל ישראל בנושא גזירת הגיוס.

שואל: הנה אתה שומע היום שאותו בחור, רועי, מתראיין ואומר שבעצם אתה היית אשם, אתה זרקת אותו מהישיבה.

הרב רבי: כמה אפשר לשקר ולהכחיש את השמש בצהריים?! אני תפסתי לצערי אייפון אצל הבחור, בפשטות הייתי צריך להשליך אותו מהישיבה, זה הפשטות, אבל בכל פעם צריכים להפעיל הרבה שיקול דעת, היה צריך סנהדרין שיושבים ודנים בדיני נפשות על כל בחור ובחור, ההחלטה שקיבלתי - כיוון שהייתה לי הרגשה מאד גדולה שאותו בחור לא יציב בישיבה.. באותו זמן עוד לא ידעתי שהוא כבר ברשת של הצבא, אבל היתה לי הרגשה מאד קרובה שהבחור לא יושב חזק בישיבה, לכן החלטתי לשתוק, לא לגמרי, אבל לא לעשות פעולה שאני מוציא אותו מהישיבה, ולכן הוא נשאר בישיבה, הוא לא קיבל שום הודעה שהוא צריך ללכת הביתה, הוא נשאר בישיבה, הרי גם הוא מודה שביום כיפור הוא היה בישיבה, באותו שבוע הרי זה היה בימים של קודם יום כיפור שתפסתי את זה, הוא נשאר בישיבה.

הוא בא אלי הביתה במוצאי יום כיפור - לא בגלל שהודיעו לו שהוא צריך לעוזב את הישיבה, והוא חוזר לי על טרמינולוגיה ששומעים את זה הרבה, 'אני נשאר חרדי, ממילא אני לא לומד כל היום, נחל חרדי, אפשר להישאר חרדי, אני הולך לצבא', לא הועילו לי כל תחנוניי, אמרתי לו: יש לך את הישיבה, יש לך את החיים, בוא תציל בוא נבנה, בא נראה מה לעשות, במקום הזה או במקום אחר, לא עזר לי שום דבר, הוא אמר לי 'זה לא קשור אני נשאר שומר תורה ומצוות בישיבה אחרת...

הבחור - הלך מהישיבה והחליט שהוא הולך לצבא, בעקבות זה שהיה לו כבר הרבה הרבה דעות שהכניסו לו לראש קודם - שנחל חרדי זה משהו שמקובל, וזו אפשרות לגיטימית לבחור ישיבה.

שואל: לדעתך הבחור החליט את זה על דעת עצמו?

הרב רבי: לפי ההיכרות שלי עם הבחור, והיכרתי אותו כבר כמה שנים, זה לא מסרים שלו, אלו מסרים שדיברו איתו והם חילחלו לו כארס אל תוך הלב.

שואל: הבחורים הנוספים שדיברת עליהם בכנס, הם כולם בצבא?

הרב רבי: אני פירטתי במדויק על כל אחד היכן הוא, יש מהם באקדמיה ויש מהם בצבא. חלקם הלכו מיד לצבא, ואצל חלקם הפיתויים שלהם היו שהצבא משלם עבורם את לימודי האקדמיה ומשם הם הולכים לצבא, הם חתומים שהם הולכים אחרי זה לצבא, לכן הבחורים האלה הלכו לאחר מכן לאקדמיה. זה מה שאמרתי בכינוס, הדברים מדויקים לגמרי.

הרב רבי: מתרחשת שואה רוחנית בארץ ישראל ומשתיקים. רק תלמדו ממה שהולך עכשיו - העליהום הבלתי נתפס על מי שקם לראשונה ומספר את הסיפורים, וכולם כולל כולם מסתערים עליו בכל הכוחות כדי להשתיק את אותה קול זעקה.

שואל: מה תעשה אם יבואו כל חמשת הבחורים ויכחישו אותך ויאמרו שגם אם הם התגייסו לצבא זה לא קרה בגלל פיתויים?

הרב רבי: אז ישם לכם אפשרות לעשות בירור מקיף עלי ולהחליט למי אתם בוחרים להאמין; אם להאמין לבחורים שתקעו סכין בגב עולם הישיבות ובעולם התורה ובבורא עולם, ושנוח להם היום לטעון ולשרת בכך את אלו שאצלם הם נמצאים, או להאמין לאדם שמוכן להפסיד הכל, כי תחשבו רגע מה הרווחתי ממה שעשיתי חוץ מצער ועגמת נפש, אבל אני יודע שכשאעמוד מול כסא הכבוד היו ידונו אותי האם כשראיתי דברים דאגתי לעצמי למשכורת שלי ולשטל'ה שלי, או שדאגתי לעם ישראל ועשיתי מה שבורא עולם רוצה שאעשה. יודע תעלומות יודע את האמת ולא יועילו כל השקרים וכל הראיונות שראיינו או כל גרסאות שהופצו.

שואל: נכנסת למעונו של האדמו"ר מסאטמר בעקבות מכתבו של הרב בן נאים?

הרב רבי: נכנסתי למעונו של האדמו"ר בעקבות המכתב, ישבתי אצלו ופירטתי שוב את השמות האמיתיים של אותם בחורים ואת הסיפורים המדויקים שהיה איתם אחת לאחת, עם הוכחות שיכולתי להוכיח עד כמה שהיה ניתן כי כל הסיפורים הללו הם אמת לאמיתה עד לפרטים הקטנים. יתירה מכך, ישנם עוד מקרים שלא סיפרתי אתם כי אין לי עדיין את כל הפרטים על אותם מקרים.

שואל: ראש ישיבת נחלת משה טען במכתבו כי הבחורים הללו לא התגייסו בגלל פיתויים, האם אתה חושב אחרת - והם כן גויסו לצבא בגלל פיתויים?

הרב רבי: האם אפשר לקרוא בשמות אחרים מלבד 'פיתוי' - לעובדה שצה"ל מממן לימודי אקדמיה ומקצועות לבחורים כדי שיחתמו שיגיע אחר כך לצבא? יש לך שם אחר לזה?!

שואל: ואלו שהלכו מיד לצבא, האם גם הם פותו?

הרב רבי: יש בחור שהוריו הביאו אותו לישיבה בהתרגשות וסיפרו לנו שקיבלו ברכות מגדולי ישראל, וכל לידתו זה רק בזכות ברכותיהם של גדולי ישראל, ההורים היו בטוחים שהבחור הזה יעשה להם נחת אחרי שכל כך הרבה הזיעו והשקיעו עבורו, אותו בחור התגייס לצבא וסיפר לחבריו בישיבה דברים מבהילים; שהוא התגייס לאחר שפותה על ידי מגייס חרדים, אותו גייס אמר לו 'עזוב את הישיבה הרי ממילא אתה לא לומד שם, בוא לצבא', וכשהגיע לצבא נתנו לבחור עשרות מקצועות והוא בחר להיות חשמלאי.

הבחור סיפר לחבריו שכיום בעת שהוא משרת בצבא, אם המפקד עושה לו בעיות על כך שהוא רוצה ללכת לביתו באותו יום מוקדם מהרגיל, הוא מתקשר לאותו גייס שהביא אותו לצבא והגייס נותן הוראות למפקד לשחרר אותו ולתת לו את הפריבילגיות שהוא רוצה, זה סיפורים שבחורים בישיבה שמעו ממנו, בישיבה דיברו על זה, אז להכחיש את החי?

שואל: האם האדמו"ר מסאטמר קיבל את דבריך?

הרב רבי: למיטב ידיעתי האדמו"ר קיבל את דבריי לאחר שקיבל הוכחות ברורות ומדויקות, כל הנושא היה איך מתמודדים עם זה בנוגע לציבור, האם לחשוף את השמות או לא, ואיך להתמודד עם כל כוחות הרוע שנלחמים ומנסים להכחיש את השואה הרוחנית שקיימת.

הרב רבי: אני רוצה לציין כי אותו גייס שהזכרתי קודם בנוגע לאותו בחור שסיפר לחביריו, שמו מופיע בחוברת הציידים וכולם מכירים את שמו.

שואל: האם אתה יודע להצביע על ממ"ח מסוים שבחור כזה או אחר מהישיבה שלכם נפל שם לצבא על ידי גייסים שפועלים שם?

הרב רבי: כן הסיפור שסיפרתי בכנס על מפקד עם זקן שיתה וגייס בחור מהישיבה, הוא פעיל בממ"ח של העיר חיפה.

כבר א"א להאמין לכם למילה, אולי זה אחד בשם בדוי
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 יוני 2017, 22:28

שבוע טוב

בליל שבת בעת הילוכי ברחוב כהנמן- השומר, כשאני רואה עשרות בחורים נושרים ל"ע שעוברים לידי, התבוננתי רבות על כל הנכתב פה על גזירת הגיוס והמסתעף, והחלטתי בל"נ שאין אני מביע דעתי שוב בל"נ בנושא, וכל מה שכתבתי בנידון בטל ומבוטל.

פשוט מדובר בדיני נפשות, אין כמעט לשום אחד מאיתנו הכלים לדעת ולהבין מה קורה לנוער שלנו, מה היקף תופעת הנשירה, כמה בחורים מבתים טובים נפלו או לא נפלו לצבא החילוני, האם יש ציידים ומפתים אצל הבחורים החלשים וכו' וכו', ואין מאיתנו שיוכל להכיל הסבל ויסורי הנפש שעוברים הורים שבניהם התקלקל או הלך לצבא. כל הבעת דעה בנושא מבלי שמעורים בפרטים היא גובלת בחוסר אחריות בפרט בנושא כ"כ עדין. ובפרט שהנושא הפך למחלוקת פוליטית ובזלזול בגדולי ישראל עד שירהבו נער בזקן שזה בפני עצמו גזירה קשה. ועל כן כל אחד ישמע וילך בדעת רבותיו וגדולי ישראל שהם נושאים במשא העם ולהם הסמכות והאחריות לדבר בנושא, ובא לציון גואל.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 00:20

אני פה כתב:שבוע טוב

בליל שבת בעת הילוכי ברחוב כהנמן- השומר, כשאני רואה עשרות בחורים נושרים ל"ע שעוברים לידי, התבוננתי רבות על כל הנכתב פה על גזירת הגיוס והמסתעף, והחלטתי בל"נ שאין אני מביע דעתי שוב בל"נ בנושא, וכל מה שכתבתי בנידון בטל ומבוטל.

פשוט מדובר בדיני נפשות, אין כמעט לשום אחד מאיתנו הכלים לדעת ולהבין מה קורה לנוער שלנו, מה היקף תופעת הנשירה, כמה בחורים מבתים טובים נפלו או לא נפלו לצבא החילוני, האם יש ציידים ומפתים אצל הבחורים החלשים וכו' וכו', ואין מאיתנו שיוכל להכיל הסבל ויסורי הנפש שעוברים הורים שבניהם התקלקל או הלך לצבא. כל הבעת דעה בנושא מבלי שמעורים בפרטים היא גובלת בחוסר אחריות בפרט בנושא כ"כ עדין. ובפרט שהנושא הפך למחלוקת פוליטית ובזלזול בגדולי ישראל עד שירהבו נער בזקן שזה בפני עצמו גזירה קשה. ועל כן כל אחד ישמע וילך בדעת רבותיו וגדולי ישראל שהם נושאים במשא העם ולהם הסמכות והאחריות לדבר בנושא, ובא לציון גואל.

קודם כל כל הכבוד מברך אותך שתצליח להתמיד בקבלתך. (צריך בשביל זה עצבי ברזל. הם מנסים בכל הכח לגרות את הצד השני ולגרור אותו למריבה).

דבר שני רציתי לומר משהו בקשר לפרשת השבוע, קורח.
מתוך הרגשה שלי שחוזרת על עצמה כל שנה בליל חג השבועות. כידוע לומדים בתיקון שלושה פסוקים ראשונים ושלושה אחרונים מכל פרשה.

ובפרשת קורח זה נראה ככה:

וַיִּקַּח קֹרַח בֶּן יִצְהָר בֶּן קְהָת בֶּן לֵוִי וְדָתָן וַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וְאוֹן בֶּן פֶּלֶת בְּנֵי רְאוּבֵן: וַיָּקֻמוּ לִפְנֵי מֹשֶׁה וַאֲנָשִׁים מִבְּנֵי יִשְׂרָאֵל חֲמִשִּׁים וּמָאתָים נְשִׂיאֵי עֵדָה קְרִאֵי מוֹעֵד אַנְשֵׁי שֵׁם: וַיִּקָּהֲלוּ עַל מֹשֶׁה וְעַל אַהֲרֹן וַיֹּאמְרוּ אֲלֵהֶם רַב לָכֶם כִּי כָל הָעֵדָה כֻּלָּם קְדֹשִׁים וּבְתוֹכָם יְהֹוָה וּמַדּוּעַ תִּתְנַשְּׂאוּ עַל קְהַל יְהֹוָה:
מתחיל בלגן, אקשן, המעמד של משה מנהיג הדור מתערער, אהרן הכהן עומד להפסיד את הכהונה. בקיצער בוקה ומבולקה. מה יהיה? הנהגת הדור קורסת...

ומיד אח"כ ממשיכים:

וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם בַּהֲרִימְכֶם אֶת חֶלְבּוֹ מִמֶּנּוּ וְנֶחְשַׁב לַלְוִיִּם כִּתְבוּאַת גֹּרֶן וּכִתְבוּאַת יָקֶב: וַאֲכַלְתֶּם אֹתוֹ בְּכָל מָקוֹם אַתֶּם וּבֵיתְכֶם כִּי שָׂכָר הוּא לָכֶם חֵלֶף עֲבֹדַתְכֶם בְּאֹהֶל מוֹעֵד: וְלֹא תִשְׂאוּ עָלָיו חֵטְא בַּהֲרִימְכֶם אֶת חֶלְבּוֹ מִמֶּנּוּ וְאֶת קָדְשֵׁי בְנֵי יִשְׂרָאֵל לֹא תְחַלְּלוּ וְלֹא תָמוּתוּ:

רגע רגע, איפה קורח? איפה עדתו? איפה כל הטענות "הצודקות" שלהם?? מה עם משה? מה עם אהרן? הכל בסדר??

אה, קורח? יווווווו כמעט שכחתי שהיה אחד כזה, באמת אני נזכר שהיה איזה סיפור אפילו לא זכרתי מי זה היה, מה זה משנה, עכשיו אנחנו שקועים עמוק בסוגיית "מתנות כהונה", מה נותנים לאהרן, מה לבניו, וכו' וכו'. את מי מעניין הסיפור הענתיקה הזה??

במילים אחרות: אין מה לחשוש על כבודם של גדולי הדור. קוב"ה תבע ביקרייהו. מה שנ"מ עכשיו זה כמה אנשים בדיוק יבלעו באדמה. ועכ"פ כמה אנשים שזה לא יהיה, בעוד תקופה (א"א לדעת כמה זמן, במדבר זה כנראה הלך מהר, בדורות אחרים זה הלך יותר לאט) אתה תבוא ותפריע לאנשים באמצע לימוד מעמיק ב"איילת השחר" או ב"דרך אמונה" וכדומה, ותשאל אותם אם הם יודעים מה זה "הפלס", "עציץ", "גזירת גיוס" או "פלג ירושלמי" הם לא יבינו מה אתה מדבר, ואיך זה מתרץ את קושיית מרן הגראי"ל. אולי תמצא איזה זקן צפתי אחד שיצליח להזכר שהשמות האלו מצלצלים לו איכשהו אבל לא זוכר בדיוק מה.

ועל זה נאמר: זכר צדיק לברכה ושם רשעים ירקב.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 00:26

הבוקר (לפני כמה ימים כבר). הותקף נכדו נאמן ביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי, יענקי קנייבסקי בלכתו עם סבו שר התורה. מדובר באברך המזוהה עם הפלג הירושלמי שזעק לעברו צעקות ונאצות על רקע המאבק בחוק הגיוס.

יצוין, כי חבר מועצת גדולי התורה הגר״י זילברשטיין רבה של שכונת רמת אלחנן הלומד בחברותא מידי יום שישי עם מרן הגר״ח הביע את מחאתו על הפגיעה בכבוד התורה.

הגר״י זילברשטיין אמר כי ניסיון של פגיעה בנאמניהם ושלוחיהם של גדולי הדור הרי היא כניסיון פגיעה בגדולי הדור עצמם.

עסקנים בציבור החרדי מביעים בשיחה עם 'כיכר השבת' זעזוע ושאט נפש מהפגיעה הקשה בכבודם של גדולי ישראל ונאמניהם.

מדובר בשלב נוסף של הידרדרות חמורה והתרסה במנהיגותם של גדולי ישראל כאשר בעבר כבר פגעו בשלוחיהם. כזכור, לפני כחודש פגעו אלמונים בדלת ביתו של יו״ר דגל התורה ח״כ משה גפני וביצעו ונדליזם.

העסקנים מזכירים כי בשנה האחרונה הותקף גם הגאון רבי יגאל רוזן ראש ישיבת אור ישראל כאשר סיסמאות וגרפיטי רוססו על דלת ביתו. "אין למחוצפים הללו גבולות וסייגים. הבוקר עם חצו שוב קו אדום", הם אומרים

http://www.kikar.co.il/235666.html
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 00:37

כתבן כתב:
כתבן כתב:בימים האחרונים יש הטרדות, צינתוקים של קווי הפלג, איך מתפטרים מהם?

במחשבה שניה דמגוגיה מצליחה יותר בדיבור כי שם אתה משחק עם המילים ומטשטש את העיקר.
בכתיבה אפשר שלא לקרוא ברצף, ואז זה פשוט לא עובד, קחו למשל את הדברים שלו בתחילה הוא מתחיל אם גיבובי דברים שממש לא מדברים על הנושא אלא על החלק הריגשי של ראש הישיבה וילדיו, שאי אפשר להבין מזה כלום, מי עשה מה ולמה.
ואז הוא מגיע לעיקר וכשאתה מבוללבל עוד ממה שנאמר קודם ולא מבין מה רוצים הוא מגמד את העיקר ועושה ממנו אפס.
אבל אם תקרא את הקטע הזה בנפרד, תראה שיש כאן הודאה מלאה באשמה, הודאה שרבי שיקר והמציא דברים שלא היו ולא נבראו וכל "הגזירה הנוראה" היא בלוף! שקר גמור שמשקרים רבבות סאטמרים ורבניהם.
קטןודל כתב:אני בכלל לא מבין מה הנושא, אני אמרתי את זה היום לבחורים, שהנושא הוא לא איך ולמה יצאו לצבא, אלא הנושא הוא ריבוי בחורי הישיבות הספרדים שממלאים היום את הצבא בכמות רבה מאוד. זה דבר שאף פעם לא היה.

ואחר כך שוב חוזרים לרגש, מה ואיך הרגישו הבנים וכו' והעיקר הטשטש לו איכשהו באמצע.

הרי הנושא הוא כן איך ולמה יצאו לצבא, הרי אתם ממציאים שלקחו בחורים מהישיבה, והאמת היא שלקחו נושרים מהרחוב.
בהחלט מה שמשנה את התמונה לחלוטין זה אם הוא הלך ע"י גייס או לא, כי הם ממציאים שיש גייסים שמשכנעים תלמידי ישיבות, ואין דבר כזה!
כל המתגייסים הם נושרים שעזבו את הישיבה לפני כן. ללא קשר לצבא.

אין שום סיבה שבחורים שנשרו מהישיבה ועובדים או לומדים מקצוע יקבלו פטור. בגלל מה? היה פעם דבר כזה? אם אין תורתם אומנותם אין להם שום עילה לבקש דיחוי.
אם אכן יש בעיה היא בקלות שבה אתם זורקים אותם לרחוב.
אם יש אשמה היא כולה שלכם!

אחר כך הם הביאו הקלטה שמראה שהם שינו הרבה דברים בשביל לסדר שיטתם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 18 יוני 2017, 04:09

שבט מישור כתב:הנה עדות הבחור [להורדה] שיהודה רבי העיף מהישיבה וגייס לצבא

תעלה בבקשה גם את ההקלטה של בנו של הראש הישיבה, איך איימו על אביו להוציא את המכתב, ודו"ק. (סליחה, אבל איני יודע איך להעלות)
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 18 יוני 2017, 04:18

משה גלסנר, איזה רכב יש לך?/ טור תגובה

מר משה גלסנר הנכבד, אתמול העלית בתכנית הערב שלך הקלטה בה הנך משוחח כביכול עם הבחור משה אסולין שעליו בין היתר, כך לפי דבריך, עמד רבי יהודה רבי שליט"א מעל במת עצרת הרבבות בארה"ב נגד גזירת הגיוס כאן בארה"ק, וזעק כי פיתו אותו לעזוב את הישיבה וללכת לצבא,

בהקלטה הנך נשמע ברוב חכמתך (שלא לומר חוכומולגותך הנודעת) מתפעל ממילותיו של הבחור ירום הודו כאילו כל מילה של הבחור בן העשרה חקוקה בסלע וניתנה מסיני, שהלוא כן, איך יתכן כי בחור שנטש את הגמרא והלך לצבא ישקר?

וכנער מתלהב השמעת את ההקלטה בה שומעים אותך שותה בצמא ממש כל מילה, כמים קרים לנפש עייפה שנסדקה אדישותה מדבריו המזעזעים של רבי יהודה רבי שליט"א, והיו הדברים של הבחור כחומה לאדישותך למען תנוח בשלום על מצע החול. אחח, 'לא יאומן' אתה נשמע אומר לו, אז הוא זרק אותך? פיתו אותך אתה שואל אותו בלהיטות יתר מיד בתחילת השיחה, לא הוא אומר, ולא שכנעו אותך? אתה ממשיך לוודא שתוכל להמשיך לנוח, לא, לא שכנעו אותי הוא אומר, אז אמא שלך רוצה שתלך לצבא? ואתה לא מכיר חברים שניסו לפתות אותם ללכת לצבא? אתה חוזר ומוודא את שנתך, לא. הוא חוזר ואומר לך, ואנחת הרווחה שלך נשמעת מקצה העולם ועד סופו, נו, אפילו משה אסולין אומר שאין פיתויים וציידים, 3 פעמים, במו אוזניי שמעתי אותו אומר שלא פיתו אותו - ולא את חבריו.

אבל משה, נניח לרגע לנושא מי משקר ומי דובר אמת, מי נגוע בעניין ומי ליבו בוער, מי ירא שמיים ומי פחות, בוא נדבר על משהו אחר שאלה בנושא שונה תרשה לי להפנות אליך - איזה רכב יש לך?

היות ואין לי מושג איך ליצור עמך קשר ולספק מענה לשאלתי, אני מניח לצורך העניין שיש לך סובארו, לא, לא סובארו אברכים, סובארו חדשה ונוצצת, ששילמת עליה טבין ותקילין קרוב למאה אלף ₪ או אף יותר מכך,

ועכשיו שאלה נוספת, אליך ולכל בעלי הסובארו החדשות והנוצצות, למה קניתם סובארו? למה לא מיצובישי? אולי מזדה?

ושוב היות ואין לי קשר כלשהוא כרגע עם בעל סובארו חדשה ונוצצת אני מניח שהתשובה שלך הייתה - מה זאת אומרת למה? עשיתי סקר שוק, שאלתי חברים, בדקתי והשוויתי, ביצועי מנוע, צריכת דלק, רואה מוסך לא רואה מוסך, ובסוף קיבלתי החלטה, לקנות סובארו,

אתה בטוח שלא 'פיתו' אותך לקנות סובארו?

אותי? פיתו?! אין מצב בעולם! אני אדם שכלתן, לא נותן לרעשי רקע לבלבל אותי, כל דבר אני בודק לעומק, לפני כל רכישה אני משווה ומתייעץ, כל צעד אצלי מחושב מתחילתו ועד סופו, אותי אי אפשר לפתות!

הרשה לי לגלות לך (ציטוט חופשי מתומצת) מתוך ספרו של דוד פוגל מבעלי משרד הפרסום הנודע פוגל-אוגילבי שליווה את החייאת המותג סובארו:

בשנת 1988 נמכרו בישראל 25.320 מכוניות סובארו ואילו 10 שנים לאחר מכן בשנת 1998 נמכרו 1,970 מכוניות בלבד! במצב הזה הגיע אליי גד זאבי שקיבל את הזיכיון בישראל כשהוא מבין שהמותג סובארו הגיע לרחוב ללא מוצא, לאחר ניתוח שוק מעמיק בנינו תכנית להחייאת המותג סובארו בת שלשה שלבים, במהלכה נתלו ברחבי הארץ שלטי חוצות עם הכיתוב: 'סליחה מיצובישי' 'מצטערים מזדה', ובשלב הבא 'סובארו חוזרת והיא אלופת העולם' או 'לא במקרה היא היפנית המתקדמת בעולם' וכו', כעבור שנה אחת בלבד ועד סוף 1999 סובארו כמעט הכפילה את מכירותיה, מ-1,970 רכבים ל-3,500. בשנת 2000 נמכרו עוד 4,000 רכבי סובארו. את שנת 2001 סיימנו עם עוד 4,500. בכל כנס ביפן, שנה אחרי שנה, הצגנו בפני המתכנסים מרחבי העולם עוד פרק מספר השיווק המפואר שנקרא: 'קיצור תולדות תחיית המתים של סובארו'

על פי דו"ח איגוד יבואני הרכב לשנת 2016 מכרה סובארו 7,738 רכבים. ומדורגת במקום ה-13 של מכירות הרכב בישראל,

ועכשיו תגיד לי משה, 7,738 רוכשי סובארו בשנת 2016, מישהו 'פיתה' אותם לרכוש סובארו או שהם קיבלו החלטה 'מושכלת'? או אולי כי הם באים מבית שרוכשים סובארו...?

15 שנה לא היו כמעט מקרי רכישות סובארו ופתאום הגיעו ה'שכלתנים', אלה שבאו מבית דתי שאוהד את סובארו והקפיצו את המכירות של סובארו במאות אחוזים?!

התשובה משה, ברורה לכל מבין, כן, מישהו פיתה אותם, נקודה. מישהו עשה להם סיבוב על הרגשות, מישהו שמבין בפרסום והחדרת מותגים, דוד פוגל במקרה זה, ישב להם על צומת קבלת ההחלטות, עד כדי כך שהם משוכנעים שהם קיבלו את ההחלטה בצורה מושכלת..., שאותם אי אפשר לפתות.

במקביל לשיחה שערכת עם משה אסולין כדאי היה לך לערוך שיחה דומה עם רוכש סובארו נלהב שזה עתה יצא מסניף סובארו עם רכב חדש ונוצץ, שאל אותו, שאל, סליחה אח יקר, האם פותית לרכוש את הסובארו?!

15 שנה! 15 שנה שואג לך רבי יהודה רבי אני חי את הציבור הזה, 15 שנה לא נתקלתי בבחור שעזב את הישיבה והלך לצבא, מעולם לא היה לי בחור ש'בא מבית דתי' ש'אמא שלו רוצה שילך לצבא' ש'אם לא ישאר בישיבה ילך לצבא', לא היה! עשרות שנים מכירות סובארו, סליחה צה"ל, בשפל, בשפל חמור בקרב הציבור החרדי, בקרב בני הישיבות, ופתאום, משנה לשנה צומחות ה'מכירות', פתאום 'אמא שלו רוצה שילך לצבא' פתאום יש בחור ישיבה שלא נלחם להישאר בעולם התורה כארי, אף אם בישיבה אחרת, פתאום לא משנה לו כל כך צבא או ישיבה רח"ל,

אהה, הוא לא פותה, הוא קיבל החלטה מושכלת, התעמולה הצבאית המתוחכמת ששכרה שני משרדי פרסום חרדיים למתג את הצבא מחדש בציבור החרדי-לא השפיעה עליו כלל, התמונות מכל עבר במרכז המיון החרדי של חיילים בזקנים ופאות ארוכים מתפלפלים בדף גמרא לא עשו לו סיבוב על הרגש,

לא, ממש לא, רק מיתוג ופרסומים על סובארו מפתים.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 18 יוני 2017, 04:21

עדות אישית מהגר"צ בוארון שליט"א
קבצים מצורפים
rr.PNG
rr.PNG (62.46 KiB) נצפה 31929 פעמים
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 18 יוני 2017, 04:22

דברי הגר"א שכטר שליט"א זקן ראשי ישיבות בארה"ב, בעצרת הרבבות
קבצים מצורפים
הגרא שכטר1.PNG
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 18 יוני 2017, 04:26

המשך
קבצים מצורפים
הגרא שכטר2.PNG
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי מחשבה טובה » 18 יוני 2017, 07:00

קטןודל כתב:השחיתות המוכרת בעדות חיה: קנייבסקי לחצו על אבא בהבטחות כזב

האמת נחשפת: כך פועלים משפחת קנייבסקי ללחוץ על ראשי ישיבות. ההקלטה המלאה המטלטלת. בנו של ראש הישיבה חושף את כל השחיתות של העסקנים לבית קנייבסקי: כך פעלו במרמה להוציא את המכתב מהרב בן נעים לאדמו״ר מסאטמר: איתרגו אותו | המכתב הוא טעות טראגית | הבטיחו לראש הישיבה שהמכתב יגיע לאדמו״ר בלבד | הכניסו לו סכין

לפניכם התמלול המלא מההקלטה המסעירה בה בנו של הרב בן נאים מספר איך הוצא המכתב מאביו. הקלטה החושפת יותר מטפחיים על ההתנהלות העסקנים מבני ברק

הנה התמלול המלא:

קודם כל שהאש בישיבתינו תיגמר, כי זה לא נגמר וזה רק מחריף והולך. הקנייבסקים מאתרגים את הרב בן נאים לא פחות ולא יותר, התקשר אליו (אל ראש הישיבה) ינקי קנייבסקי ואמר שהגר"ח קנייבסקי אמר שראש הישיבה הוא איש אמת, ותמיד הוא ידע שהוא איש אמת, ושהוא יעזור לו ברישום לישיבה, - מכיוון שהוא מבין שזה עשוי להזיק לו לרישום של הישיבה אז הוא יעזור לו ברישום, אתה מבין? הוא עשה את הרב קנייבסקי רשם של ישיבת נחלת משה. הסיפור הזה היה אתמול, והיום הוא סיפר את זה לבחורים.

הם סגרו אותו בחדר, הוא קיבל טלפון במקום מבית הרב קנייבסקי. מי היה שם? היה שם כהנמן הבן יוסי, והשני אנחנו לא יודעים מי אבל ממש מהבית של רשב"ם, זה היה ביום ראשון בלילה.

זה האמת, אחי הגדול דיבר עם אבי (ראש הישיבה) היום, והוא אמר לו 'תראה, לא מעניין אותי לא הגר"ח קנייבסקי ולא הרב ישראל יצחק, אותי מעניין שאני מחזיק מוסד ארבעים שנה ואני מרגיש שבא מישהו ושבמתכוון או שלא הורס לי את המפעל בידיים.

אני לא בא עכשיו לגונן על המכתב שיצא, זו הטעות הטראגית הכי גדולה של הישיבה, אבל מי שקיבל סכין בלב זה הוא (ראש הישיבה) קיבל. מי שהכניס לו את הסכין בפועל זה הכהנמן וכדומה, שהשמיעו לו שוב ושוב איך הוא (הרב יהודה רבי) ראש הישיבה וכולי וכולי. אבל בנתיים הוא (ראש הישיבה) מדמם, בנתיים הרב בן נאים מדמם.

זה שהוא (ראש הישיבה) לא מסכים עם זה ששושן שלי (אחד מחמשת הבחורים שעזבו את הישיבה לטובת שירות צבאי) יצא מהישיבה על ידי גייס או משהו דומה, זה ויכוחים זוטרים מאוד.

אני בכלל לא מבין מה הנושא, אני אמרתי את זה היום לבחורים, שהנושא הוא לא איך ולמה יצאו לצבא, אלא הנושא הוא ריבוי בחורי הישיבות הספרדים שממלאים היום את הצבא בכמות רבה מאוד. זה דבר שאף פעם לא היה.

הצער שלנו 'הבנים', שהגענו לסיפור במקום שהוא (ראש הישיבה) כבר היה בינם (כהנמן וכדומה) לבינו (הרב יהודה רבי), ואנחנו לא היינו בשטח כדי שלפחות המכתב שלו יישלח לאדמו"ר מסאטמר בצורה מבוקרת ולא יגיע לאתרי האינטרנט וכדומה.

אני שמעתי שהוא (ראש הישיבה) אמר שהבטיחו לו בהן צדקם שהמכתב יגיע לאדמו"ר מסאטמר בלבד וזה פשע שהמכתב יצא החוצה.

האם אין פה מקום ל'גילוי נאות' שהבן של ראש הישיבה מחזיק את עצמו לתמיד של ר' שמואל???
מחשבה טובה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 יוני 2017, 09:04

מחשבה טובה כתב:
קטןודל כתב:השחיתות המוכרת בעדות חיה: קנייבסקי לחצו על אבא בהבטחות כזב

הנה התמלול המלא:

האם אין פה מקום ל'גילוי נאות' שהבן של ראש הישיבה מחזיק את עצמו לתמיד של ר' שמואל???

אם חשבנו שהעצניקים מוכנים למכור ולבזות את עצמם, עכשיו גילינו שלא רק, אלא גם את אביהם ואפי' במחיר של ביזוי הישיבה והעומד בראשה,
בנו של הרב בן נאים ידוע כעצניק פעיל ותוסס,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 יוני 2017, 13:32

סערת הכותרת החצופה של עיתון 'דער בלאט'- הרבי מסאטמר זימן למחר אסיפה
משבר עמוק בסאטמר: מאז פרסום שער 'דער בלאט' שיזם הטרדה של גדולי ישראל, נמצא הרבי מסאטמר בסערת רגשות • בכה כל התפילה, כתב "הבהרה ומחאה", הורה לאסוף העיתונים, וביטל השתתפות בשני אירועים • הודיע לראשי הקהל על 'אסיפה דחופה' ביום ראשון - בה יוחלט: מקימים עיתון חדש או שהשליטה על 'דער בלאט' תעבור לוועדה מיוחדת • המו"ל של העיתון פרסם התנצלות
יוסף גרינבוים - חרדים 10
קהילת סאטמר חווה בימים האחרונים משבר עמוק שלא נראה כמותו מאז פרצה המחלוקת בין הפלגים בחסידות, לפני 18 שנה. זאת לאחר ששמואל ווידר, עורך העיתון 'דער בלאט', המזוהה כשופר חצר סאטמר של האדמו"ר מהר"א, החליט לצאת בקמפיין נגד ראשי הישיבות בארץ הקודש, ופרסם בשער העיתון קריאה לחסידים לשגר מכתבי מחאה על חוק הגיוס לתשעה ראשי ישיבות, תוך ציון כתובתם הפרטית.
בעיתון נכתב, כי כפי שנשלחו מכתבים אל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על רדיפת הדת בארץ הקודש, כך יש לשגר מכתבים לראשי ישיבות המתגוררים בישראל. גורמים בסאטמר אומרים, כי כאשר העיתון ירד לדפוס בשעת לילה מאוחרת של יום רביעי, "אף אחד לא חשב שבשער יש חבית חומר נפץ שיכולה להתפוצץ עם זריחת אור בוקר של יום חמישי". אולם, כאשר פורסם שער העיתון ברחבי העולם, הבינו מיד בקהילה שמרכזה בקריית יואל, כי "יש כאן הר געש שיכול למוטט את כל החינוך לציות לגדולי ישראל בכל מקום".
האדמו"ר מסאטמר, שכבר בבוקר יום חמישי נודע לו על השער החצוף, מצא עצמו נתון בסערות רגשות. לדברי גורמים בסאטמר, "הרבי אמר ל'הויז בחור' כי הוא אינו רוצה לצאת מביתו לתפילת שחרית בהיכל הישיבה הגדולה – עד שיוציאו הבהרה ומחאה".
הגבאי, הרב חיים שלמה פישער, הגיע בבהילות אל בית האדמו"ר. רק אחרי שהגבאי הבטיח לרבי כי הוא יסדר ויכתוב מכתב מחאה – האדמו"ר יצא לתפילה. בסאטמר אומרים כי התפילה ארכה הפעם כמעט שעתיים – הרבה יותר מיום רגיל, וכי האדמו"ר בכה במשך כל התפילה.
מיד אחרי התפילה הגיש לו הגבאי את מכתב המחאה שהבטיח, אך האדמו"ר לא היה מרוצה מהנוסח שהוגש לו. בעקבות כך, האדמו"ר עצמו כתב מכתב, בו הוא מוחה ומודיע שהעיתון 'דער בלאט' הינו נכס פרטי של המו"ל, והפרסומים בו אינם מייצגים את הקהילה. האדמו"ר שיגר את המכתב לראשי הקהילה, כדי שהם יחתמו על המכתב – וכך הוא פורסם.
ראשי הקהל, רבי מאיר זליג רימפלער ורבי דוד אקשטיין, חתמו על המכתב תחת הכותרת "מחאה והבהרה" – ובו נכתב: "בזעזוע וצער על המכשול המחפיר במכתב העת 'דער בלאט' בדברים העומדים על הפרק בענייני גיוס בני הישיבות בארה"ק ת"ו, הרינו להודיע קבל עם ומלואה, כי המכ"ע הנ"ל הרי היא נכסי יחידים, ואינה מייצגת דעת הנהלת קהלתינו הקדושה, וכ"ש וק"ו דעתו הבהירה של כ"ק מרן רבינו עט"ר שליט"א".
בכתב נאמר עוד: "וזאת למודעי, קהילתנו הקדושה מתנערת מדרכים עקלקים ונלוזים הפוגעים בגדולי תורה, ראשי ישיבות מפוקרסמים שליט"א בארה"ק. לא זו הדרך הורונו רבותינו הק' נבג"מ, וחלילה לנו מעשות כזאת. ובזה יצאנו ידי חובתינו".
האדמו"ר גם הורה לאסוף את כל העיתונים מהחנויות ולתלות מודעות של מכתב ה'מחאה והבהרה' בכל השכונות החרדיות בארצות הברית. גורמים בסטמאר: "במשך כל היום האדמו"ר שליט"א נשאר בסערות רגשות, כאשר הוא לא יכל להירגע – איך יצא מכשול כזה מעיתון שאמור להיות תחת חסותו? האדמו"ר לא יצא כל היום לישיבה ונשאר סגור למשך שעות בביתו.
"גם בערב, כאשר האדמו"ר היה אמור להגיע לווילאמסבורג לבאנקט מיוחד לטובת כולל סאטמר בבית שמש, ולנאום בפני אברכי הקהילה בשכונה שהתחתנו בחמש שנים האחרונות, כנהוג שהאדמו"ר נואם לפניהם שיעור בהשקפה – האדמו"ר ביטל את שני האירועים ונשאר ספון בביתו, עד השעות המאוחרות של הלילה".
למחרת, יום שישי, המשיכה הדרמה: האדמו"ר מסאטמר התקשר אל ראשי הקהילה בכל רחבי ניו יורק – בווילאמסבורג, קרית יואל, בורו פארק, ומונסי - וביקש מכל ראשי הקהילה להגיע ביום ראשון אל ביתו לאסיפה דחופה, בה יוחלט האם לפתוח עיתון חדש, כאשר השליטה על העיתון תהיה בידי ראשי הקהילה או שרק יעבירו את השליטה על 'דער בלאט' הקיים לידי ועדה מיוחדת שתהיה אחראית על העיתון.
בתוך כך, הבעלים של העיתון 'דער בלאט', הרב אלימלך הכהן דייטש, פירסם ביום שישי מכתב התנצלות, בו הבטיח כי הוא מוכן לתקן את כל מה שידרשו, כדי שהעיתון יהיה תחת הנהגת הקהילה.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 18 יוני 2017, 13:32

פרשת המק"ק: כך מתייחס עיתון 'הפלג' לנציגו שנשלח לעצרת סאטמר
עיתון הפלס, סיקר היום (שישי) בהרחבה את עצרת סאטמר, אולם למרות פירוט הנאומים האחרים, נאומו השקרי של יהודה רבי שנשלח במיוחד מישראל בכדי להעיד על "פיתויי הגייסים", צונזר מהעיתון ודבר היותו אחד מבכירי הפלג - לא צויין בכתבה
בחדרי חרדים
פרשת המק"ק (המשגיח קטן) השקרן: בעיתון הפלס, ביטאון הפלג, הקדישו היום (שישי) חלקים נרחבים מהעיתון לעצרת סאטמר שהתקיימה ביום ראשון בניו יורק. ב'הפלס' המתינו עם התיאור המקיף של העצרת, לעיתון סוף השבוע המופץ חינם בירושלים.
אולם, בעוד העיתון 'דער איד', ביטאון קהילת סאטמר מהרז"ל, הקדיש פרק נרחב לדבריו של הר' יהודה רבי, ה'משגיח קטן' בישיבת 'נחלת משה' בירושלים שהוזמן ע"י המנחה לנאום שהוא מכונה בתואר 'ראש ישיבת נחלת משה', ועמד בעצרת מול האלפים וסיפר סיפורים שקריים בשמות שלא היו ולא נבראו, מתעלם עיתון הפלס מעובדת השתייכותו של רבי לפלג, זאת למרות שרבי הינו אחד מבכירי הפלג, מנהל בית הספר לבנות הפלג בירושלים, ובכינוס היסוד של גני הילדים של הפלג שנערך במעונו של הרב שמואל אויערבאך, ישב רבי לצידו, כשהרב אויערבאך משבח אותו שהוא "מוסר נפשו ממש ממש".
בנוסף, למרות הסיקור הנרחב של רבים מנאומי הדוברים האחרים, צינזר העיתון את נאומו של רבי, ודבר השתתפותו ונאומו בעצרת מוזכר בסוף הכתבה במילים בודדות, תחת הכינוי "הרב רבי, ר"מ בישיבה ספרדית". כאמור, הסיפורים השקריים שסיפר באריכות והשמות הבדויים אינם מוזכרים, זאת למרות שרבי נשלח במיוחד מישראל אל העצרת במטרה לספר על כביכול מעללי ה"גייסים" וה"ציידים" בקרב בני עדות המזרח והפריפריה.

כזכור, לאחר העצרת נחשף ב'בחדרי' כי רבי, ה'משגיח קטן' מישיבת 'נחלת משה' ששיקר מול האלפים בעצרת הקנאים בארה"ב ביום ראשון, פוטר מתפקידו בישיבה לאחר שבדה סיפורים שקריים מליבו ואף הוציא את דיבת ישיבתו רעה בהשמצות כזב. רבי, הוצג כאמור בפני האלפים כ"ראש ישיבת נחלת משה" ונאמר כי הוא כראש הישיבה יביא "עדות נאמנה" על תלמידים שלו שנפלו לצבא.
במשך עשר דקות נאם רבי, וגולל את פרטיהם של כביכול חמישה תלמידים שלו (מאיר אסולין, שלמה בן ציון, אברהם ישעי', רחמים מועלם - גר בדימונה, רפאל אמינוב - יתום מאביו, שנפלו לצבא), חלקם לדבריו בעקבות "ציידים", וחלקם בעקבות "ההתייצבות". הוא תיאר את ה"התמדה" שלהם בישיבה כפי שהוא מכיר אישית, על השיחות עם הוריהם, כל זה בתיאור חי, ותוך יבבות בכי.
בין הדברים אמר רבי: "שלמה בן ציון ש"בא לישיבה עם הוריו בהתרגשות בתשע"ג, ובחודש כסליו תשע"ו נעלם מן הישיבה, נתברר מפיו שהגיעו אליו הציידים שמקבלים ממון הרבה על כל ראש, והציעו לו ללמוד מקצועות על חשובן הצבא ונתפתה, ונהיה לפורק עול תורה ומצוות".
"אברהם ישעיה, מתמיד, המתמיד של הישיבה, זקן על פניו, לומד, לא פסיק פומיה מגירסיה, עבר דירה, ולא הגיעו אליו המכתבים של הצבא, הורידו לו מעמד בן ישיבה, והבחור אברהם ישעיה פסק מללמוד, עוד יום ועוד יום חורף שלם המתמיד של הישיבה פסק מללמוד.
מוצאי יום כיפור דפיקות בדלת אצלי, מאיר אסולין, בדלת, אני הולך לצבא, אמר שהיה בלשכת הגיוס, והיה שם מפקד עם זקן, פתח לו רמב"ם ואמר לו זה המצווה הגדולה, בא לצבא, וכך היה הדבר מנקר במוחו זמן הרבה.... ונתגייס...".
אלא שלמעשה מדובר בשמות שלא היו ולא נבראו. בישיבה אין כלל בחורים בשמות המדוברים. כפי שנחשף ב'בחדרי', בעקבות הכפשת שמה של הישיבה ברבים החליטו ראשי הישיבה להורות על פיטוריו מתפקידו כ"משגיח קטן" בישיבה. גורמים המקורבים להנהלת הישיבה אומרים כי בחורים בשמות שצויינו על ידיו לא למדו מעולם בישיבה.
לאחמ"כ נחשף ב'בחדרי חרדים' כי ראש ישיבת 'נחלת משה' הגאון רבי יעקב בן נאים אף שיגר מכתב חריף לאדמו"ר מהרז"ל מסאטמר ובו הוא כתב לאדמו"ר כי הדברים שאמר רבי שיקריים לחלוטין וגרם ל"חילול ה' נורא".
רבי מכהן במקביל לתפקידו כמשגיח קטן בישיבה גם כמנהל בית הספר לבנות שהקים הפלג בשכונת רמות, וממייסדי רשת הגנים של הפלג עליה הוכרז בחדשים האחרונים, שלדבריהם לא תתוקצב ע"י המדינה.
כזכור, בעקבות הפרסום, הפיצו רבי ואנשי הפלג הודעה עם שמות ופרטים של חמישה בחורים, שלטענתם גוייסו לאחר שפותו ע"י "ציידים" ו"גייסים" כביכול, בהיותם בחורי חמד שישבו והגו בתורה בישיבה.
'בחדרי חרדים' הרים את הכפפה ושוחח עם הבחורים ששמותיהם פורסמו. מתברר כי רק שלושה מהם התגייסו, זאת זמן רב לאחר שעזבו את הישיבה. בדבריהם טוענים הבחורים כי מעולם לא פותו ע"י אף אדם. לא זו בלבד: הבחורים ברובם טענו שעזבו או נזרקו מהישיבה בעטיו של רבי עצמו. אחד מהבחורים אף התחנן לרבי שלא יזרוק אותו אך הוא לא שעה לבקשותיו וזרק אותו מן הישיבה. בחורים אחרים העידו שבשל התנהגותו של רבי ודבריו נגד גדולי ישראל, רבנים ואדמו"רים, הם מאסו בשהות בישיבה ולכן עזבו אותה. אחד מהם טוען: "התחננתי לרב רבי שלא יזרוק אותי מהישיבה בשביל שלא אחוייב להתגייס. אבל הוא התעקש".
מעדויות הבחורים עלתה תמו נה קשה מאד. ל אחר שרבי השניא את הישיבה על הבחורים בשל התנהגותו ודבריו. בחלקם בשל דבריו על גדולים בישראל שזיעזעו את הבחורים והובילו אותם לנטוש את הישיבה, לצד מי שרבי עצמו השליך מהישיבה לאחר שאטם אזניו לתחנונים שלא לעשות כן - עמד רבי מול האלפים בעצרת ואמר בעזות מצח כי "בחורי חמד ששקדו על תלמודם פותו ע"י גייסים וציידים". כאמור, מתברר, כי אין גייסים ואין פיתויים, רק רוע לב שהוביל את הבחורים לרחוב.
כעת בסיקור ישנו הבדל בין הפלג לסאטמר מהרז''ל. בעוד אנשי הפלג יודעים שהכל שקר, והבינו שלא כדאי לפרסם כאן בארץ באופן רשמי את דברי רבי, (זאת למרות שבפרסומיהם ותפוצותיהם השונים הם ומכים בגירסת רבי ומשווקים אותה בכל פה), הרי שבעיתון 'דער איד' של סאטמר מהרז''ל בחו''ל, שם ברצונם להאמין לאנשי הפלג עקב אינטרסים שונים, בחרו גם כעת לטמון את הראש בחול, ולתמוך בו.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 18 יוני 2017, 17:22

מישהו יכול להעלות את הקלטת דברי ר' יהודה רבי?
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי אנכי הקטן » 18 יוני 2017, 19:11

[size=50]קטןודל כתב:משה גלסנר, איזה רכב יש לך?/ טור תגובה

מר משה גלסנר הנכבד, אתמול העלית בתכנית הערב שלך הקלטה בה הנך משוחח כביכול עם הבחור משה אסולין שעליו בין היתר, כך לפי דבריך, עמד רבי יהודה רבי שליט"א מעל במת עצרת הרבבות בארה"ב נגד גזירת הגיוס כאן בארה"ק, וזעק כי פיתו אותו לעזוב את הישיבה וללכת לצבא,

בהקלטה הנך נשמע ברוב חכמתך (שלא לומר חוכומולגותך הנודעת) מתפעל ממילותיו של הבחור ירום הודו כאילו כל מילה של הבחור בן העשרה חקוקה בסלע וניתנה מסיני, שהלוא כן, איך יתכן כי בחור שנטש את הגמרא והלך לצבא ישקר?

וכנער מתלהב השמעת את ההקלטה בה שומעים אותך שותה בצמא ממש כל מילה, כמים קרים לנפש עייפה שנסדקה אדישותה מדבריו המזעזעים של רבי יהודה רבי שליט"א, והיו הדברים של הבחור כחומה לאדישותך למען תנוח בשלום על מצע החול. אחח, 'לא יאומן' אתה נשמע אומר לו, אז הוא זרק אותך? פיתו אותך אתה שואל אותו בלהיטות יתר מיד בתחילת השיחה, לא הוא אומר, ולא שכנעו אותך? אתה ממשיך לוודא שתוכל להמשיך לנוח, לא, לא שכנעו אותי הוא אומר, אז אמא שלך רוצה שתלך לצבא? ואתה לא מכיר חברים שניסו לפתות אותם ללכת לצבא? אתה חוזר ומוודא את שנתך, לא. הוא חוזר ואומר לך, ואנחת הרווחה שלך נשמעת מקצה העולם ועד סופו, נו, אפילו משה אסולין אומר שאין פיתויים וציידים, 3 פעמים, במו אוזניי שמעתי אותו אומר שלא פיתו אותו - ולא את חבריו.

אבל משה, נניח לרגע לנושא מי משקר ומי דובר אמת, מי נגוע בעניין ומי ליבו בוער, מי ירא שמיים ומי פחות, בוא נדבר על משהו אחר שאלה בנושא שונה תרשה לי להפנות אליך - איזה רכב יש לך?

היות ואין לי מושג איך ליצור עמך קשר ולספק מענה לשאלתי, אני מניח לצורך העניין שיש לך סובארו, לא, לא סובארו אברכים, סובארו חדשה ונוצצת, ששילמת עליה טבין ותקילין קרוב למאה אלף ₪ או אף יותר מכך,

ועכשיו שאלה נוספת, אליך ולכל בעלי הסובארו החדשות והנוצצות, למה קניתם סובארו? למה לא מיצובישי? אולי מזדה?

ושוב היות ואין לי קשר כלשהוא כרגע עם בעל סובארו חדשה ונוצצת אני מניח שהתשובה שלך הייתה - מה זאת אומרת למה? עשיתי סקר שוק, שאלתי חברים, בדקתי והשוויתי, ביצועי מנוע, צריכת דלק, רואה מוסך לא רואה מוסך, ובסוף קיבלתי החלטה, לקנות סובארו,

אתה בטוח שלא 'פיתו' אותך לקנות סובארו?

אותי? פיתו?! אין מצב בעולם! אני אדם שכלתן, לא נותן לרעשי רקע לבלבל אותי, כל דבר אני בודק לעומק, לפני כל רכישה אני משווה ומתייעץ, כל צעד אצלי מחושב מתחילתו ועד סופו, אותי אי אפשר לפתות!

הרשה לי לגלות לך (ציטוט חופשי מתומצת) מתוך ספרו של דוד פוגל מבעלי משרד הפרסום הנודע פוגל-אוגילבי שליווה את החייאת המותג סובארו:

בשנת 1988 נמכרו בישראל 25.320 מכוניות סובארו ואילו 10 שנים לאחר מכן בשנת 1998 נמכרו 1,970 מכוניות בלבד! במצב הזה הגיע אליי גד זאבי שקיבל את הזיכיון בישראל כשהוא מבין שהמותג סובארו הגיע לרחוב ללא מוצא, לאחר ניתוח שוק מעמיק בנינו תכנית להחייאת המותג סובארו בת שלשה שלבים, במהלכה נתלו ברחבי הארץ שלטי חוצות עם הכיתוב: 'סליחה מיצובישי' 'מצטערים מזדה', ובשלב הבא 'סובארו חוזרת והיא אלופת העולם' או 'לא במקרה היא היפנית המתקדמת בעולם' וכו', כעבור שנה אחת בלבד ועד סוף 1999 סובארו כמעט הכפילה את מכירותיה, מ-1,970 רכבים ל-3,500. בשנת 2000 נמכרו עוד 4,000 רכבי סובארו. את שנת 2001 סיימנו עם עוד 4,500. בכל כנס ביפן, שנה אחרי שנה, הצגנו בפני המתכנסים מרחבי העולם עוד פרק מספר השיווק המפואר שנקרא: 'קיצור תולדות תחיית המתים של סובארו'

על פי דו"ח איגוד יבואני הרכב לשנת 2016 מכרה סובארו 7,738 רכבים. ומדורגת במקום ה-13 של מכירות הרכב בישראל,

ועכשיו תגיד לי משה, 7,738 רוכשי סובארו בשנת 2016, מישהו 'פיתה' אותם לרכוש סובארו או שהם קיבלו החלטה 'מושכלת'? או אולי כי הם באים מבית שרוכשים סובארו...?

15 שנה לא היו כמעט מקרי רכישות סובארו ופתאום הגיעו ה'שכלתנים', אלה שבאו מבית דתי שאוהד את סובארו והקפיצו את המכירות של סובארו במאות אחוזים?!

התשובה משה, ברורה לכל מבין, כן, מישהו פיתה אותם, נקודה. מישהו עשה להם סיבוב על הרגשות, מישהו שמבין בפרסום והחדרת מותגים, דוד פוגל במקרה זה, ישב להם על צומת קבלת ההחלטות, עד כדי כך שהם משוכנעים שהם קיבלו את ההחלטה בצורה מושכלת..., שאותם אי אפשר לפתות.

במקביל לשיחה שערכת עם משה אסולין כדאי היה לך לערוך שיחה דומה עם רוכש סובארו נלהב שזה עתה יצא מסניף סובארו עם רכב חדש ונוצץ, שאל אותו, שאל, סליחה אח יקר, האם פותית לרכוש את הסובארו?!

15 שנה! 15 שנה שואג לך רבי יהודה רבי אני חי את הציבור הזה, 15 שנה לא נתקלתי בבחור שעזב את הישיבה והלך לצבא, מעולם לא היה לי בחור ש'בא מבית דתי' ש'אמא שלו רוצה שילך לצבא' ש'אם לא ישאר בישיבה ילך לצבא', לא היה! עשרות שנים מכירות סובארו, סליחה צה"ל, בשפל, בשפל חמור בקרב הציבור החרדי, בקרב בני הישיבות, ופתאום, משנה לשנה צומחות ה'מכירות', פתאום 'אמא שלו רוצה שילך לצבא' פתאום יש בחור ישיבה שלא נלחם להישאר בעולם התורה כארי, אף אם בישיבה אחרת, פתאום לא משנה לו כל כך צבא או ישיבה רח"ל,

אהה, הוא לא פותה, הוא קיבל החלטה מושכלת, התעמולה הצבאית המתוחכמת ששכרה שני משרדי פרסום חרדיים למתג את הצבא מחדש בציבור החרדי-לא השפיעה עליו כלל, התמונות מכל עבר במרכז המיון החרדי של חיילים בזקנים ופאות ארוכים מתפלפלים בדף גמרא לא עשו לו סיבוב על הרגש,

לא, ממש לא, רק מיתוג ופרסומים על סובארו מפתים.

[/size]כל מילה פנינה!
עם היותי רחוק כמטחוי קשת מדרכם של העומדים מאחורי קטן ודל, אבל א"א להתכחש לאמת.

עד עתה לא הבנתי איך חברה שפויים כאן מצטטים דברי בחור שהלך לצבא נגד רבי יהודה רבי, אחרי הכל את מי אתם משווים למי? הבחור הכי צדיק בצבא, ועוד כזה שהלך מהישיבה לצבא, תארו לכם איך הוא נראה! תארו לכם את המצפון שלו! מי לא מכיר כל אחד שנשר רח"ל מענהו בפיו איך כולם אשמים, המשגיח האבא האמא כולם אשמים בזה שהוא הידרדר, ואתם כאן מתפלמסים בשטויות הללו, באמת, בלי שום קשר לשום צד, אבל תשארו שפויים...

עומד משגיח שאומר שבכל שנותיו גם בחורים שהידרדרו לא הלכו לצבא, ולעומתו עומד שבבני"ק ה"י שהדרדר... באמת, איפה השכל?!

למה אנחנו מתפתים וקונים את כל הגיגיהם של הגייסים מ'כיכר השבת'? עצם זה שכל הנושא הזה כ"כ כואב לחילונים החרדים שכותבים בכיכר השבת וכדו' להם, הוא סימן מובהק שיש ויש גזירה קשה, האתרים הללו בעד שנלך כולנו לצבא, הם אפילו לא מסתירים את זה, ואנחנו כאן באשכול בענין הגיוס מצטטים שוב ושוב את הגיגיהם וקיאתם ומתפלספים בהם ולא שמים לב איך אנחנו מחדירים בעצמותינו את השקפותיהם ה"י.

עכשיו ר' משולש לפני שתבטל את כל דבריי בהכתרה אחת של התואר 'הפלג', תעבור על כל הודעותיי בנושא ותראה בדיוק להיכן אני משתייך.
סמל אישי של המשתמש
אנכי הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 18 יוני 2017, 19:18

קטן ודל=אנכי הקטן
למה אתה מתחזה?
הרב דרוק

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 18 יוני 2017, 19:21

הרב דרוק: אי אפשר להפריח סתם האשמות מבלי לבדוק אותם (הם מופרכות לגמרי).

לגופו של ענין - לדעתי המאמר מופרך לגמרי: אי אפשר להלחם בתעמולה, ניתן רק לקיים תעמולה נגדית (ואכן היא קיימת). אפשר להלחם רק בגיוס חובה, וזה מה שגדולי ישראל עושים.

סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי אנכי הקטן » 18 יוני 2017, 19:22

הרב דרוק כתב:קטן ודל=אנכי הקטן
למה אתה מתחזה?

בשביל, עי' בסוף דבריי:
אנכי הקטן כתב:עכשיו ר' משולש (ומיסטר דרוק) לפני שתבטל את כל דבריי בהכתרה אחת של התואר 'הפלג', תעבור על כל הודעותיי בנושא ותראה בדיוק להיכן אני משתייך.
סמל אישי של המשתמש
אנכי הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 19:49

אנכי הקטן למה אתה ממציא כאילו אני "מדביק" שם עצניק וגומר ויכוח???
תעבור לאורך מאות הודעותיי בנושא ותראה הסברים ברורים וחד משמעיים בנושא. (לעתים רחוקות אני "מתייג" לצורך הגילוי הנאות, וגם אז אחרי שיש לי ראיות ברורות לזה). רק מה אעשה שהשטפון הדמגוגי של הפלג שוטף את כל דברי החכמה?

כמו שיהודה אמר, וכולם צועקים כבר הרבה זמן ואף אחד לא מוכן לשמוע: מה קשור פיתויים לגזירת הגיוס!!!!!!! די נמאס כבר מטחינת מים טחונים ולעיסת טענות חסרות משמעות!!!!

והנה זכינו עכשיו להודאת בעל דין של קטן ודל ושל גייסי הפלג שמודים בפה מלא שאין גייסים בתוך הישיבות!!! (מובא כאן ) מדובר רק בפרסומות של הצבא שאף אחד לא הכחיש אותם וכולם יכולים לראות אותם. (ואפילו כאן בלדעת היה כמה פעמים פרסומת של הצבא לחרדים).

אז מה אתם רוצים מהח"כים? שיעבירו חוק שאוסר על הצבא לפרסם בעיתון (כמובן חוץ מהפלס שם צריכים פרסומות ;) ;) ...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 19:56

עוד סיבה למה בדור שלנו יש יותר מתגייסים, כי לב לאחים ושאר ארגוני הקירוב (שהעציצים נלחמים נגדם בחירוף נפש) מביאים הרבה בחורים מבתים מסורתיים לעולם הישיבות (כולל לישיבת נחלת משה) והבחורים האלו צריכים להתמודד עם הורים שלא מבינים למה לא מתגייסים לצבא, ואז במקום להסביר להם ולקרב אותם מעיפים אותם מהישיבה וזורקים אותם לרחוב, ועוד נותנים להם הוראה להתגייס לצבא החילוני ולא לנחל, ואז אפשר לבכות עליהם באמריקה.

יש אנשים שתמהים, איך יכול להיות שאדם שפוי שיקר בפני אלפי אנשים במילי דעבידא לגילויי???
התשובה לדעתי, אחרי שראו שהצליחו במכתב הרבנים ההזוי שהגיע לכאן מארה"ב, שכולו סילופים ושקרים מתחילה ועד סוף, (כמו שהעיד הרב דב לנדו) וזה "הצליח להם", הם חשבו שמהיום הציבור קונה כל שקר שיגידו...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי כתבן » 18 יוני 2017, 21:22

אנכי הקטןודל, הבאתם והתלהבתם ממאמר מטופש, שממציא את טענת הצד שכנגד וכך קל לו להתווכח עם דברי עצמו.
זה שיטה ידועה כשאין מה לענות לטעון טענות חסרות שחר עבור הצד הנגדי וכך קל להפריך אותם.

מישהו דיבר על החלטה מושכלת? דברו על כך שאין אין אין אף תלמיד ישיבה שפותה לעזוב את ספסל הלימודים וללכת לצבא.
יש נושרים שהולכים לצבא וזה ממש לא משנה אם שוכנעו מתעמולה או נלקחו בע"כ כי כך קובע החוק מאז תש"ח.

גדולי ישראל מאז קום המדינה קבעו שמי שעובד ולא מתגייס רודף את עולם התורה, כי בגללו יצא הקצף אף על לומדי התורה. בעשוריים האחרונים רואים זאת בחוש, איך עולה הכעס על כך שהחרדים משתמטים, אם היו החרדים שעובדים משרתים אף אחד לא היה קם לצעוק, כי רוב החרדים עובדים והמיעוט שלומד לא היה בולט בחסרונו.
רואים את מבטם למרחוק, תנו להם להנהיג ובטוח שנגיע לחוף מבטחים, במלחמתכם בגדולי התורה אתם אלו הגורמים לצד השני להתבצר יותר ויותר במלחמתו נגדנו. שלא לדבר על אותם בחורים שבעטייכם הופכים לעריקים על פי החוק, ומאבדים את מעמדם כבני ישיבה.
כתבן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יוני 2017, 21:46

כתבן כתב:אנכי הקטןודל, הבאתם והתלהבתם ממאמר מטופש, שממציא את טענת הצד שכנגד וכך קל לו להתווכח עם דברי עצמו.
זה שיטה ידועה כשאין מה לענות לטעון טענות חסרות שחר עבור הצד הנגדי וכך קל להפריך אותם.

מישהו דיבר על החלטה מושכלת? דברו על כך שאין אין אין אף תלמיד ישיבה שפותה לעזוב את ספסל הלימודים וללכת לצבא.
יש נושרים שהולכים לצבא וזה ממש לא משנה אם שוכנעו מתעמולה או נלקחו בע"כ כי כך קובע החוק מאז תש"ח.

גדולי ישראל מאז קום המדינה קבעו שמי שעובד ולא מתגייס רודף את עולם התורה, כי בגללו יצא הקצף אף על לומדי התורה. בעשוריים האחרונים רואים זאת בחוש, איך עולה הכעס על כך שהחרדים משתמטים, אם היו החרדים שעובדים משרתים אף אחד לא היה קם לצעוק, כי רוב החרדים עובדים והמיעוט שלומד לא היה בולט בחסרונו.
רואים את מבטם למרחוק, תנו להם להנהיג ובטוח שנגיע לחוף מבטחים, במלחמתכם בגדולי התורה אתם אלו הגורמים לצד השני להתבצר יותר ויותר במלחמתו נגדנו. שלא לדבר על אותם בחורים שבעטייכם הופכים לעריקים על פי החוק, ומאבדים את מעמדם כבני ישיבה.

ידידי הכתבן.
אתה מסביר להם איך לפתור את גזירת הגיוס, הם לא צריכים את העצות שלך. להיפך, אם ח"ו "גזירת הגיוס" מתבטלת הם מתאדים והופכים לאבק.
זו בדיוק המטרה שלהם: לשלוט בציבור ע"י הרס מוחלט של כל עולם התורה.

וככל שהם יצליחו להרוס יותר, וככל שיותר בחורים ילכו לצבא, כך העיתון שלהם יגדל והתרומות מאמריקה ימשיכו לזרום. ולכן הם משתדלים לעשות הכל כדי לגרום בעקיפין שכמה שיותר בחורים יתגייסו לצבא וישמנו את גלגלי "גזירת הגיוס" וזבלון הפסל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אלף זעירא » 18 יוני 2017, 22:02

שמעתי שיש אברך סלבודקער [או פונוביז'ער] שהוציא קונטרסים המבארים את שיטת מרנא הגריא''ל שטיינמן שליט''א בכל הנושאים העומדים על הפרק [כולל הדרכים בהתמודדות עם דרישות השלטון לגיוס בני ישיבות], אם אפשר להעלותם לכאן אודה לכם מאוד. [כמובן בתנאי שלא מוכרים אותם בכסף בכדי שלא להפסידו ממון].
אלף זעירא

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 19 יוני 2017, 14:00

אין תשובות: פגישת הגאון הגדול רבי אהרון פלדמן עם ראשי ישיבות בארץ ועם חברי הכנסת ללא תוצאות. לא יהיה מכתב הבהרה

מכה נוספת לפלג מכחישי השואה. התעמולה הנבזית ומסכת הערפל על סכנות וגזירת הגיוס מתפוררת. אין תשובות. חבר מועצת גדולי התורה באמריקה הגאון הגדול רבי אהרון פלדמן ראש ישיבת נר ישראל בבולטימור הגיע הערב עם שאלות לגדולי תורה בבני ברק, נפגש עמם פנים אל פנים, אך לא קיבל תשובות. בעקבות כך הגאון הגדול שליט"א לא יכתוב מכתב הבהרה. כמו כן פרסום ראשון: מה אמר ראש ישיבת בריסק הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק להגאון הגדול רבי אהרון פלדמן בהיפגשו עמו בשבוע שעבר.

כפי שדווח כאן בשבוע שעבר, חבר מועצת גדולי התורה באמריקה, הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א שנבצר ממנו להשתתף בעצרת בברוקלין עקב חתונת נכדתו בשבוע שעבר בירושלים, יצא מכתב תמיכה לעצרת שתתקיים הלילה בבורקלין בדבר גזירת הגיוס הנוראה

בשבוע שעבר הגיע הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א לארץ וזאת לרגל חתונת נכדתו בת לבנו ר' יחיאל פלדמן מהר נוף. אתרי הפסולת ניצלו עובדה זו שהוא מגיע לארץ, וכך יצאו בככר הצבא בהכרזה כי רבי אהרן פלדמן שליט"א מגיע לארץ בשביל לשמוע מגדולי ישראל בארץ את עמדתם ולחזור בו ממכתב השאלות הקשות שנשלחו לתשע ראשי ישיבות בארץ. אלא שזמן קצר לאחר מכן וכפי שפורסם כאן בקו במערכה בפרסום ראשון, התפרסם מכתבו של רבי אהרן פלדמן ששלח לעצרת הענק בבורקלין נגד הגיוס, אך בכל זאת פני אתרי הפסולת לא האדימו מרוב בושה על שקריהם שנחשפים כה במהרה.

מאז הגיע הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א לארץ, מופעל עליו מכבש לחצים לעלות לראשי ישיבות בבני ברק לשמוע את דעתם שאין גזירת גיוס ולקבל תשובות לתשע השאלות ושאר הבעיות עליהם התעורר ועורר במכתבו יחד עם שאר גדולי אמריקה. ואכן הערב זה קרה. רבי אהרן פלדמן הגיע לבני ברק לפגוש את הגרי"ג אדלשטיין והגר"ד לנדו. ואתרי הביבין יצאו בכותרות. בפלג מכחישי השואה החלו לפתוח שמפניות. הכותרות הכריזו רבי אהרן פלדמן בדרך לכתוב מכתב הבהרה. העיקר שאין גזירת גיוס. ודווקא מכל למדים אנו כמה גזירת הגיוס חמורה.

אכן, רבי אהרן פלדמן הגיע לבני ברק שם פגש לכמה דקות את ראש ישיבת פוניב'ז הגרי"ג אדלשטיין. וכן פגש את הגר"ד לנדא ראש ישיבת סלבודקא שם דנו יותר בארוכה בחוק וסכנותיו כמו גם בעוד מספר נושאים העומדים על הפרק.

קודם לכן נפגש בימים האחרונים הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן במקום שהותו עם חברי הכנסת של דגל התורה שניסו בדמגוגיה זולה לשכנע שהכל בסדר, אך ללא הצלחה.

לפי מה שנודע לקו במערכה, עם צאתו מבתיהם הביע הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן את אכזבתו מחוסר התשובות וההתעלמות המוחלטת כמו גם חוסר האכפתיות מהבעיות, והודיע בצורה נחרצת שלא יכתוב שום מכתב הבהרה ושום מכתב חזרה, כי השאלות עכשיו רק התחזקו והמענה רחוק מאוד מלהינתן.

האמת היא ששוב ושוב רואים אנו את השטות ואת חוסר הבינה של אנשי פלג מכחישי השואה. הלא במשך שנתיים הם ניסו להשתיק את הנושא בכל דרך. הם יודעים שמוטב להם לטמון את הראש בחול מאשר להרים אותו ולהסתנוור מאור השמש. כשאין תשובות מחליטים לא לשאול שאלות וזהו. כך מכחישים את השואה הכי טוב. אבל בטיפשותם, לפני שבועיים, בעקבות העצרת נגד הגיוס בארצות הברית הם החלו להשתולל. השתוללות זו הביאה אותם לראשונה להתייחס לנושא גזירת הגיוס, תוך שהם תוקפים בחוצפה את גדולי הרבנים בארצות הברית, תוך שהם יורים לכל עבר ללא אבחנה, ובזכותם הנושא עלה על השולחן בכל העוצמה, כאשר היום הציבור נמצא במצב אחר מאשר הוא היה לפני אותם שבועיים ימים.

מטבען של דברים אותם טיפשים ומכחישי שואה היו צריכים לנסות להסיר מהר מאוד את כל הנידון ושהנושא יהיה כמה שפחות נושא. אך זכו מלאכתם נעשית על ידי אחרים. אם חשבנו באכזבתנו שאחרי שתסתיים העצרת בארצות הברית מהר מאוד כולם ישכחו מגזירת הגיוס, מהר מאוד דאגו בפלג מכחישי השואה שהנושא לא יסור מסדר יומינו עוד שבוע, בו כולם נחשפו לדעת על גודל הטרגדיה בעקבות חוק הגיוס.

נאום שכמעט ולא תפס כותרות של הרב הגאון רבי יהודה רבי, על בחורים שנפלו מהישיבה לצבא, נאום שהיה נשכח אולי תוך שעה, הפך לשיחת היום במשך שבוע. הניסיון הבני ברק להכחיש את החי, הביא לחשיפת כל האמת על חמשת או ששת או שבעה או עשרת הבחורים שנפלו מהישיבה לצבא. תופעה שלא הייתה בעבר לכולא עלמא, נהייתה היום תופעה. הם בטיפשותם הפכו את הויכוח ללמה הם נפלו לצבא. למי זה באמת משנה. הלא עצם העובדה עליה כבר אין מחלוקת, היא כשלעצמה נוראה.

והנה, עבר שבוע. דשו ודשו בנושא הרב רבי, ומה יהיה עתה? שוב ישכיחו את השואה הרוחנית מאיתנו. אך לא אלמן ישראל. שוב הציפו בפלג מכחישי השואה את הנושא. הפעם בתקוות שווא ובדימיון של מכתב שיכתבו הגאון רבי אהרן פלדמן שליט"א להבהיר שאין גזירת גיוס ולא יהיה.

אך הנה בימים הקרובים כולם יווכחו לראות, אם אחרי הביקור פנים אל פנים של הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן בביתם של ראשי הישיבות בבני ברק ואחרי הכל אין תשובות ואחרי הכל אין מכתב הבהרה או חזרה או התנצלות, הרי שברור ביותר שגזירת הגיוס גזירה קשה היא מנשוא

**

וכעת בפרסום ראשון, מה אמר ראש ישיבת בריסק הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק להגאון הגדול רבי אהרון פלדמן בהיפגשו עמו בשבוע שעבר.

ביום חמישי התקיימה חתונה באולמי תמיר האולם העגול בירושלים. החתן בן למשפחת שנק לומד בישיבת בריסק של הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק. לחתונה הגיע גם הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א. היה זה עוד לפני החופה. כראות ר' דוד את ר' אהרן פלדמן, עודד אותו מאוד על המכתב שכתב עבור העצרת בארצות הברית כנגד גזירת הגיוס. בתוך האולם הכל עוד טרם החופה, התיישבו יחדיו הגאון הגדול ר' דוד סאלוייציק והגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א, כאשר ר' דוד סאלוייציק אומר בקול גדול כי מי שלא השתתף בכנס הוא בגדר לא תעמוד על דם רעך.

בנוסף לכך, הרי אחרי החופה ישבו הם יחד ביחידות בגינה ליד המושב זקנים, שם הם דיברו ביניהם ביחידות בארוכה, ולפי מה שנודע לקו במערכה אז האריך ר' דוד והסביר לר' אהרן פלדמן את הסכנות האיומות בחוק והפרטים הקשים בחוק הגיוס הנורא שמפריעים לו.
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי אנכי הקטן » 19 יוני 2017, 14:22

מישהו שמע פעם לפני זה על ה'גאון הגדול' שכפי שאני קורא כאן מתייחסים אליו כאל מנהיג הדור בעצמו, רבי אהרן פלדמן?
עם כל הכבוד הראוי לו, מעמדו יותר גדול מכל ר"י של כל הישיבות הרבות שיש בעולם?
סמל אישי של המשתמש
אנכי הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 19 יוני 2017, 14:43

את ר' אהרו פלדמן אני מכיר אישית.
הוא דוקא אדם נחמד מאד וגם ת"ח רציני
אך מכאן ועד 'הגאון' ועוד 'הגדול' המרחק רב מאד
ובודאי שאין הוא מתיימר אפילו להיות מנהיג ציבור
ובעל דעה כלל, לא בארה"ב ובודאי לא בא"י
וכל ההמולה סביבו פשוט מעלה גיחוך...
הרב דרוק

הודעה שלא נקראהעל ידי שבט מישור » 19 יוני 2017, 14:50

קטןודל, לא מאמין לאף מילה שכתבת. באבקעס.
אולי תביא לנו [או מתנדב אחר] את דרשתו של הרב לוין מארגנטינה, איך שהוא בוכה על כך שיש גם "גזירת שחיטה" (!!) בארץ ישראל, שעושים בעיות בשחיטת הבהמות וכו'
שבט מישור

הודעה שלא נקראהעל ידי רשכבהג » 19 יוני 2017, 14:57

בקשר לרב פלדמן,
היה שנים יור דגל התורה בירושלים
וכך היה תוארו בהיותו נשיא ישיבת באר התורה מתוקף היותו שווער של הרה"י הרב גי"ל.
לאחר מכן , בלי שהרגשנו , הוא נעשה לחבר מועצג"ת בארה"ב, וכעת הוא יחליט לנו בגזירת הגיוס. . .
קצת רצינות , רבותי, זה הנושא הכי חמור שעומד על הפרק , ולא יתכן שיכריעו אותו בהגרלות או כמו בגן ילדים או כמו פילים בחנות חרסינה.
קצת כבוד עצמי וקצת יראת שמים,
כמובן שהסאטמר ובריסק וכו' ובנותיהם, סבורים שצריך להלחם, וזו חובתם!!!
אבל האחרים שנלחמים , מלאכה שאינה צריכה לגופה, הם פושעים שאין כדוגמתם!!!
ונכון, כן, אם אתם חושבים שהכוונה אליכם, אז כנראה אתם צודקים. הכוונה אליכם, עציצים מאוסים.
רשכבהג

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 19 יוני 2017, 16:19

שבט מישור כתב:קטןודל, לא מאמין לאף מילה שכתבת. באבקעס.
אולי תביא לנו [או מתנדב אחר] את דרשתו של הרב לוין מארגנטינה, איך שהוא בוכה על כך שיש גם "גזירת שחיטה" (!!) בארץ ישראל, שעושים בעיות בשחיטת הבהמות וכו'

הדיווח:
'פייק-ניוז' סאטמר 2.0 - גזירת השחיטה בארץ ישראל: לאחר שדבריו של יהודה רבי בעצרת סאטמר נסתרו עד היסוד כאשר גירסת 'איפה רחמים' נסתרה כשהוברר כי שמות כאלו אינם בנמצא, וגם הגירסה השניה של הבחורים שנזרקו מהישיבה בהם ניסה לתלות את סיפוריו התבררה כשקרית וכפי שנחשף ב'בחדרי חרדים', כעת מתברר כי נציג נוסף מטעם הפלג ניצל את בימת עצרת סאטמר להפצת פייק-ניוז. הדברים הושמטו בכתבה בעיתון הפלס על העצרת בה הובאו נאומי הדוברים בעצרת.
רב שמואל אריה לוין רב קהילת חפץ חיים בארגנטינה, מרבני הפלג שדיבר בעצרת סאטמר בשבוע שעבר זועק: יש גזירה על השחיטה בארץ ישראל. הרב לוין מרבני הפלג שהופיע בעצרת, וייצג את הפלג לצידו של יהודה רבי, זעק בנאומו על "גזירת הגיוס" ועל מעצר בכירי הפלס ע"י המדינה, ובדבריו השווה את המדינה לסטאלין, אולם הוסיף עוד אמירה מפתיעה אודות גזירה נוספת על השחיטה שלדבריו יש בארץ ישראל יותר חמורה מאשר במדינות הגויים: "זה הרי נורא! לראות איך שרוצים למחוק את כל מסורת התורה! אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה, עם צער בעלי חיים, במקום הגוים הם נוגעים עם 'צער בעלי חיים', הם רוצים ללמד אותנו מה זה 'צער בעלי חיים'. התורה לא יודעת מה זה 'צער בעלי חיים', הם יודעים, היה לא תהיה!! אנחנו צריכים ללכת למלחמה! אין פחד! אנחנו חזקים מהם, יש לנו תורה, יש לנו מצוות, זה החוזקה שלנו, ה'כלל ישראל חי וקים', עוד ת"ת ועוד ת"ת וכך מחזיק כלל ישראל רבותי".
כאמור, דבריו של הרב לוין אודות גזירת השחיטה הושמטו מתוך דבריו שהובאו בעיתון הפלס.
כאן יש קליפ מדרשתו (חסום אצלי)
http://www.bhol.co.il/120595/%D7%A4%D7% ... D7%A5.html
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 יוני 2017, 16:34

לא ללמד על עצמו יצא אלא ללמד על הכלל כולו יצא ...... וד"ל
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 19 יוני 2017, 16:42

אני נגד זלזול בשום רב, וגם מוחה במזלזלים.
אמנם, מאחר שהללו הוחזקו בשקריהם כפי שעיני כולם רואות, וכפי שמצוי לרוב בין בתרי 40 עמודי האשכול דנן,
אין להאמין לשום מסר היוצא מקוי השקר שלהם, שהרב הקטן והדל מעלה לכאן במסירות..
וגם אם הרב פלדמן מבכר שלא להוציא מכתב הכחשה, אין זה אומר אלא שיש לו אחוזון של ספק. לא יותר מזה.

אגב, אני מציע לפתוח אשכול חדש בדבר שמועה כי באה על הגזירה האיומה בא"י - גזירת השחיטה!
לא לשכוח לציין בכותרת ארבעה סימני קריאה מכל צד. לא פחות.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 19 יוני 2017, 18:49

אנא עבדא כתב:
שבט מישור כתב:קטןודל, לא מאמין לאף מילה שכתבת. באבקעס.

הדיווח:
'פייק-ניוז' סאטמר 2.0 - גזירת השחיטה בארץ ישראל: לאחר שדבריו של יהודה רבי בעצרת סאטמר נסתרו עד היסוד כאשר גירסת 'איפה רחמים' נסתרה כשהוברר כי שמות כאלו אינם בנמצא, וגם הגירסה השניה של הבחורים שנזרקו מהישיבה בהם ניסה לתלות את סיפוריו התבררה כשקרית וכפי שנחשף ב'בחדרי חרדים', כעת מתברר כי נציג נוסף מטעם הפלג ניצל את בימת עצרת סאטמר להפצת פייק-ניוז. הדברים הושמטו בכתבה בעיתון הפלס על העצרת בה הובאו נאומי הדוברים בעצרת.
רב שמואל אריה לוין רב קהילת חפץ חיים בארגנטינה, מרבני הפלג שדיבר בעצרת סאטמר בשבוע שעבר זועק: יש גזירה על השחיטה בארץ ישראל. הרב לוין מרבני הפלג שהופיע בעצרת, וייצג את הפלג לצידו של יהודה רבי, זעק בנאומו על "גזירת הגיוס" ועל מעצר בכירי הפלס ע"י המדינה, ובדבריו השווה את המדינה לסטאלין, אולם הוסיף עוד אמירה מפתיעה אודות גזירה נוספת על השחיטה שלדבריו יש בארץ ישראל יותר חמורה מאשר במדינות הגויים: "זה הרי נורא! לראות איך שרוצים למחוק את כל מסורת התורה! אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה, עם צער בעלי חיים, במקום הגוים הם נוגעים עם 'צער בעלי חיים', הם רוצים ללמד אותנו מה זה 'צער בעלי חיים'. התורה לא יודעת מה זה 'צער בעלי חיים', הם יודעים, היה לא תהיה!! אנחנו צריכים ללכת למלחמה! אין פחד! אנחנו חזקים מהם, יש לנו תורה, יש לנו מצוות, זה החוזקה שלנו, ה'כלל ישראל חי וקים', עוד ת"ת ועוד ת"ת וכך מחזיק כלל ישראל רבותי".
כאמור, דבריו של הרב לוין אודות גזירת השחיטה הושמטו מתוך דבריו שהובאו בעיתון הפלס.
כאן יש קליפ מדרשתו (חסום אצלי)
http://www.bhol.co.il/120595/%D7%A4%D7% ... D7%A5.html

לכאו' לא אמר סתם, אלא התכוון למשהו, ולבר מן דין הרי אמר "אני אומר עוד, הם ילכו הלאה, הם מתחילים עם שחיטה".

ולבר מן דין, זכור לכולנו כי בשנה העעל"ט וכן בשנה לפני זה, ניהלו משרד החקלאות קמפיין מסיווי נגד מנהג עריכת כפרות, בתואנה של "צער בעלי חיים".
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 יוני 2017, 18:53

את יכול להסביר לי
מ-ה ה-ק-ש-ר ? ? ?
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 19 יוני 2017, 19:53

הציוניים האמיתיים הם סאטמאר וחסידות הבת החדשה שלה - הפלג. הם מנסים בכל הכוחות לעודד מדינה ציונית יהודית אמיתית, שלא תעודד ח"ו שום דבר שהוא כנגד רצון השם יתברך, לפי כל הדיעות והפוסקים שבעולם. גזירת השחיטה למשל היא הגזירה הנוראה החדשה! - המדינה מנסה לפתות (עם גייסים כמובן, וגם טייסים) אשכנזים לנהוג כמנהג הספרדים וכדעת הבית יוסף לעשות כפרות בכסף.

אגב, כשבניו יורק לפני כמה שנים היתה גזירה אמיתית, נוראה. לאסור חלק משלבי "ברית מילה" כפי המסורת היהודית, לא התקיימה אף רבע הפגנה. סה"כ עבדו עם שתדלנות ובדרכי נועם דחו את הקץ עם ערעורים שבים וחוזרים, עד שהתחלף ראש עיר ועמו קיימו הסכם נורמלי, וזה עדיין לא סוף פסוק. יש כל הזמן משפטים בנושא.

(אגב, ברור שזו חוצפה נוראה להתערב לנו בהלכות, אבל אני לא מצפה כלום ממדינה ציונית חילונית, וכל עוד שמניחים לנו להתנהג כיהודים, אני מבסוט).

סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2017, 23:08

אתם לא יודעים מה זה גזירת השחיטה???
תלכו למאה שערים ותראו איך הם נלחמים כל הזמן במשחטה דשם... :)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 יוני 2017, 23:12

דרך אגב, אולי זה רק נדמה לי: ההודעות של במערכה חוץ מזה שהם מלאים סילופים ושטויות ושקרים, הם גם כתובים בצורה לעגנית מאוד, כמעט אפשר לראות על הדף את הריר שנוטף מפיו של חולה המחלוקת שכותב אותם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 20 יוני 2017, 01:23

073.jpg
073.jpg (53.13 KiB) נצפה 32037 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אנכי הקטן » 20 יוני 2017, 14:18

שני חוברות הללו קבלתי במייל, לא היה לי זמן להסתכל על זה בינתיים, אני מעלה כאן ובטוח שעוד לפני שאספיק לקרוא כבר אבין לפי התגובות בדיוק מה כתוב שם...

קריאה מהנה ;)
קבצים מצורפים
שקר אין לו רגלים חלק ב.pdf
(5.53 MiB) הורד 138 פעמים
שקר אין לו רגליים חלק א.pdf
(3.61 MiB) הורד 133 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אנכי הקטן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2017, 18:13

אנכי הקטן כתב:שני חוברות הללו קבלתי במייל, לא היה לי זמן להסתכל על זה בינתיים, אני מעלה כאן ובטוח שעוד לפני שאספיק לקרוא כבר אבין לפי התגובות בדיוק מה כתוב שם...

קריאה מהנה ;)

הם נעלבו מהמשפט המדוייק של ר' דוב לנדו שאמר עליהם "שקרא לא קאי", ומאז הם כל הזמן מנסים להסיט את זה על הצד השני.
זה שוב קבוצת דברי ביבין ולעג על גדולי ישראל ועל שלוחיהם.
ובנוסף גם כמה דברי התגוננות לנסות להצדיק את שקריהם שנחשפו לעיני כל ישראל.
(זה הרווחנו, כל זמן שהם עסוקים בהתגוננות, יש להם פחות זמן להתקפות).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2017, 18:19

מזעזע: בחור שיצא להפגנות הפלג גויס לצבא.
שוב ושוב מתברר שהפגל בעצמם מביאים על עצמם את גזירת הגיוס. בכדי שיהיה להם אח"כ "נושא" להפגין עליו, ולגרוף כספים מהזאלונים בארה"ב.

התפרסם היום בבחדרי:

רב"ט א' סיים את מסלול ההכשרה הארוך בחטיבת כפיר, לאחר שבהיותו תלמיד ישיבה לפני שלוש שנים הפגין נגד גיוס בחורי ישיבות לצה"ל.

זהו סיפורו של רב"ט א', בחור חרדי מירושלים, שבשנות לימודיו בישיבה הפגין נגד גיוס בחורי ישיבות לצה"ל אך מצא עצמו כעבור שלוש שנים מסיים את מסלול ההכשרה בחטיבת כפיר.

"לפני שלוש שנים, לא יכולתי אפילו לדמיין שאהיה במקום שאני נמצא בו עכשיו", סיפר רב"ט א', שסיים בשבוע שעבר את מסלול ההכשרה הארוך בחטיבת כפיר. בתום מסע מתיש הוא זכה עם חבריו לגדוד החרדי "נצח יהודה" בכומתה המנומרת הנכספת.

א' גדל כחרדי במשפחת אומנה בירושלים לאחר שהוריו התגרשו. בראיון לעיתון 'במחנה' הוא סיפר: "ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".

בשלב מסוים הוא נעצר על השתוללות והפרת סדר. "מי שעצר אותי אמר לי שהוא רואה שעל אף שאני מסתובב בהפגנות ועושה שטויות, הוא מזהה שיש לי אש בעיניים ושעליי לקום ולעשות איתה דברים מהותיים וחשובים יותר", נזכר רב"ט א'. כשנכנס למעצר בית עמדו בפניו שתי אפשרויות - להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת ''בני בינה".

"במהלך ימי המעצר יצא לי לשבת לבדי ולחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולאן אני רוצה להתקדם. לאחר ששוחררתי למעצר בית החלטתי בצעד אמיץ וחסר תקדים ללכת על האפשרות השנייה, ולהתחיל בהשלמת בגרויות והכנה לקראת שירות צבאי במכינה הקדם צבאית 'בני בינה'. אחרי חודשיים בבית, באתי להוריי והודעתי להם שאני רוצה להתגייס לצה"ל".

משפחתו לא אהבה את הצעד שחולל בחייו. "אבא קיבל את ההחלטה בצורה קשה והתנגד לה", הוא משתף. "לאחר זמן מה דיברנו והוא אמר שהוא יודע שאינו יכול להתערב בהחלטות שאני מבצע בחיי, והוא ימשיך לשמור איתי על קשר. היום אנחנו מדברים, אבל הוא עדיין מתנגד באופן נחרץ לשירות הצבאי שלי, ומבקש ממני לעתים קרובות לעזוב".

א' חש גאווה בשירות הצבאי. "אני גאה בדרך שלי ושלם ב-100% עם ההחלטה להתגייס. אני שמח לראות איך המטרות והיעדים שלי מתממשים לנגד עיניי. ככל שהתקדם השירות דאגתי לסמן וי ועוד וי על רשימת השאיפות שלי. הפכתי ל'נגביסט', וכעת אני יוצא לקורס מ"כים", הוא מספר בחיוך. "היעד המרכזי מבחינתי הוא לצאת לקורס קצינים, הצעד הראשון בדרך לחלום שלי – קריירה צבאית".

"הצבא", סיכם רב"ט א', "נותן לי תחושת סיפוק וגאווה וכוחות שלא חשבתי שקיימים בי. מבחינתי, צה"ל הוא המקום בו אני מגן על הבית שלי ונותן את המרב שבי".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 20 יוני 2017, 18:22

מי יודע מה קרה עם פגישת הגר"א פלדמן מארה"ב עם גדולי ישראל וחברי הכנסת?
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יוני 2017, 18:30

משולש כתב:מזעזע: בחור שיצא להפגנות הפלג גויס לצבא.
שוב ושוב מתברר שהפגל בעצמם מביאים על עצמם את גזירת הגיוס. בכדי שיהיה להם אח"כ "נושא" להפגין עליו, ולגרוף כספים מהזאלונים בארה"ב.

התפרסם היום בבחדרי:

רב"ט א' סיים את מסלול ההכשרה הארוך בחטיבת כפיר, לאחר שבהיותו תלמיד ישיבה לפני שלוש שנים הפגין נגד גיוס בחורי ישיבות לצה"ל.

זהו סיפורו של רב"ט א', בחור חרדי מירושלים, שבשנות לימודיו בישיבה הפגין נגד גיוס בחורי ישיבות לצה"ל אך מצא עצמו כעבור שלוש שנים מסיים את מסלול ההכשרה בחטיבת כפיר.

"לפני שלוש שנים, לא יכולתי אפילו לדמיין שאהיה במקום שאני נמצא בו עכשיו", סיפר רב"ט א', שסיים בשבוע שעבר את מסלול ההכשרה הארוך בחטיבת כפיר. בתום מסע מתיש הוא זכה עם חבריו לגדוד החרדי "נצח יהודה" בכומתה המנומרת הנכספת.

א' גדל כחרדי במשפחת אומנה בירושלים לאחר שהוריו התגרשו. בראיון לעיתון 'במחנה' הוא סיפר: "ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".

בשלב מסוים הוא נעצר על השתוללות והפרת סדר. "מי שעצר אותי אמר לי שהוא רואה שעל אף שאני מסתובב בהפגנות ועושה שטויות, הוא מזהה שיש לי אש בעיניים ושעליי לקום ולעשות איתה דברים מהותיים וחשובים יותר", נזכר רב"ט א'. כשנכנס למעצר בית עמדו בפניו שתי אפשרויות - להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת ''בני בינה".

"במהלך ימי המעצר יצא לי לשבת לבדי ולחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי ולאן אני רוצה להתקדם. לאחר ששוחררתי למעצר בית החלטתי בצעד אמיץ וחסר תקדים ללכת על האפשרות השנייה, ולהתחיל בהשלמת בגרויות והכנה לקראת שירות צבאי במכינה הקדם צבאית 'בני בינה'. אחרי חודשיים בבית, באתי להוריי והודעתי להם שאני רוצה להתגייס לצה"ל".

משפחתו לא אהבה את הצעד שחולל בחייו. "אבא קיבל את ההחלטה בצורה קשה והתנגד לה", הוא משתף. "לאחר זמן מה דיברנו והוא אמר שהוא יודע שאינו יכול להתערב בהחלטות שאני מבצע בחיי, והוא ימשיך לשמור איתי על קשר. היום אנחנו מדברים, אבל הוא עדיין מתנגד באופן נחרץ לשירות הצבאי שלי, ומבקש ממני לעתים קרובות לעזוב".

א' חש גאווה בשירות הצבאי. "אני גאה בדרך שלי ושלם ב-100% עם ההחלטה להתגייס. אני שמח לראות איך המטרות והיעדים שלי מתממשים לנגד עיניי. ככל שהתקדם השירות דאגתי לסמן וי ועוד וי על רשימת השאיפות שלי. הפכתי ל'נגביסט', וכעת אני יוצא לקורס מ"כים", הוא מספר בחיוך. "היעד המרכזי מבחינתי הוא לצאת לקורס קצינים, הצעד הראשון בדרך לחלום שלי – קריירה צבאית".

"הצבא", סיכם רב"ט א', "נותן לי תחושת סיפוק וגאווה וכוחות שלא חשבתי שקיימים בי. מבחינתי, צה"ל הוא המקום בו אני מגן על הבית שלי ונותן את המרב שבי".

כמה גדולים עיני חכמים: הפגין נגד "גזירת הגיוס" והתגייס לצבא
בהיותו בן 16, הוא נעצר בהפגנה שאירגן 'הפלג', לפניו עמדו שתי ברירות, אך למרבה הפלא הוא דווקא, בחר להתגייס לצבא, נגדו הפגין, כמה ימים קודם לכן - הסיפור המלא
יענקי פרבר בחדרי חרדים
הפגין נגד "גזירת הגיוס", והתגייס בעצמו: הסיפור שלפנינו מפליא, שכן באורח נדיר, דווקא ההשתתפות בהפגנה, היא שהביאה להתגייסותו, זאת בעקבות מעצרו במהלך הפגנה. חייל המשרת בגדוד הדתי 'נצח יהודה', התראיין לאתר צה"ל, וסיפר, איך "בזכות" ההפגנות נגד חוק הגיוס, הוא הגיע לצבא ומצפה לקריירה צבאית.
בכלי התקשורת מדווח, על צעיר חרדי מירושלים, שמחה נגד חוק הגיוס באחת ההפגנות שארגן 'הפלג', ולאחר שנעצר החליט להתגייס לגדוד הדתי בצה"ל. בדיווח מובא הסיפור המלא, מפי החייל עצמו, "לפני שלוש שנים, לא יכולתי אפילו לדמיין שאהיה במקום שאני נמצא בו עכשיו", סיפר החייל.
הוא גדל והתחנך בבית משפחת אומנה באחת מהשכונות החרדיות בירושלים, אחרי שהוריו, חרדים גם הם, התגרשו. "אך לא חדלתי לרגע להיות בקשר גם עם הוריי הביולוגים", הוא מדגיש.
חייו של רב"ט א', התנהלו כמו כל נער חרדי, עד שבגיל 16 וחצי קיבלו תפנית בלתי צפויה: "ערב אחד, יצאתי עם חבריי להפגין נגד גיוס חרדים לשירות בצה"ל. לא הייתה סיבה ממשית להשתתפותי בהפגנה. זה היה מבחינתנו כמו אירוע חברתי, והרגשנו שעלינו לקחת חלק במאבקים המשותפים של המגזר החרדי".
במהלך ההפגנה, החייל שכאמור היה אז בגיל 16 השתולל והפר את הסדר, הוא נעצר על ידי המשטרה ונלקח למעצר בן ארבעה ימים - מעצר ששינה את חייו. "מי שעצר אותי אמר לי שהוא רואה שעל אף שאני מסתובב בהפגנות ועושה שטויות, הוא מזהה שיש לי אש בעיניים ושעליי לקום ולעשות איתה דברים מהותיים וחשובים יותר", נזכר רב"ט א'. כשנכנס למעצר בית עמדו בפניו שתי אפשרויות - להמשיך את המעצר כרגיל, או להיענות לאפשרות השנייה - להשלים בגרויות וללכת למכינת "בני בינה".
תגובת מקורביו של החייל לא הייתה אוהדת, אך הוא לא נתן לזה לשבור את רוחו. "אבא קיבל את ההחלטה בצורה קשה והתנגד לה", הוא משתף. "לאחר זמן מה דיברנו והוא אמר שהוא יודע שאינו יכול להתערב בהחלטות שאני מבצע בחיי, והוא ימשיך לשמור איתי על קשר. היום אנחנו מדברים, אבל הוא עדיין מתנגד באופן נחרץ לשירות הצבאי שלי, ומבקש ממני לעתים קרובות לעזוב".
החייל סיפר, שאמנם הסתגל למערכת הצבאית, אך מודה שחווה גם לא מעט קשיים בדרך. "בעוד ליתר חבריי למחלקה ולפלוגה הייתה כתף חמה להישען עליה מצד משפחותיהם, לי לא בהכרח הייתה אחת כזו", הוא מספר, "המפקדים והחברים בצבא הם שעמדו לצידי לאורך כל הזמן הזה, וצה"ל הפך עבורי לבית ולמעין משפחה חמה".
נראה איפוא, כי ההפגנות המאורגנות, לעיתים מסוכנות למפגינים עצמם, שיכולים גם הם להתפתות ולהתגייס לצבא. כמו הבחור בסיפור הזה, לולא היה יושב על ספסלי ההיכל בישיבתו, לא היה מגיע כלל לצבא, ורק בשל עזיבתו את היכל הישיבה ומעצרו בהפגנה, שוכנע והתגייס. וכמכתבם של מרנן ורבנן הג"ר אליעזר יהודה פינקל, הג"ר יחזקאל אברמסקי, הג"ר זלמן סורוצקין, הג"ר יוסף שלמה כהנמן זיע"א שפורסם על ידינו לפני מספר ימים:
תעודתו הטבעית ומטרתו העליונה של כל תלמיד-ישיבה, כל עוד הוא יושב בהיכל-ה׳, היא: להקדיש את חילו לאורייתא, ללא שיור וסיג, ולנצל כל שעה פנויה כדי לרכוש דעת וחכמת התורה ולהשלים את קומתו הרוחנית. הישיבה היא עולמו ובל מעייניו חייבים להיות קדושים ומוקדשים "להבין ולהשכיל לשמוע ללמוד וללמד וכו׳ את דברי תלמוד תורתך באהבה״. ואין לו שיור לא ביום ולא בלילה, בהם אינו חייב לעסוק בלמוד התורה, בבחינת: ״בלכתך בדרך בשכבך ובקומך״.
כזהו תלמיד ישיבה וזאת היא חובתו. כל תעודה אחרת ותהא חיונית - עד כמה שתהא - אינה פוטרת את בן-הישיבה מחובתו הישירה הזאת ואינה משחררת אותו להבטל מעולמו של למוד התורה. לפיכך אנו קוראים בזה לכל תלמידי-הישיבות, השתולים בבית ה' - ובחצרות אלקינו יפריחו -, שלא להשתתף ושלא לקחת חלק בכל הפגנה כל שהיא לא בשעה זו ולא בשעה אחרת, לא באופן מעשי ולא מתוך סקרנות בלבד; ואין מזרזין אלא למזורזין.
יש להבין, כי ההשתתפות בהפגנות פוגעת בלמוד הישיבות גופא ומעורר רוגז ומקטרגין על לומדיהן מבחוץ, ושני הדברים כאחד מאיימים ומסכנים את רמתן של הישיבות. אנו מתריעים, איפוא, בכל החומר על התקלה הזאת, ואנו בטוחים ששארית פליטת סופרינו לא יעשו עול לתורה ולהיכליה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 21 יוני 2017, 13:07

הופיע גליון חדש "זעקה ממזרח" ע"י העסקנים הנודעים לשבח ולתהלה "איגוד בני תורה ספרדים"
העוסקים יומם ולילה בעידוד גדולי ישראל הספרדים שליט"א להצלת בחורי ישראל מבני עדות המזרח משמד הגיוס

מצורף קישור להוריד את הגליונות.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 15:05

בעקבות הקמפיין נגד 'ועד הישיבות' - ראש ישיבת 'קול תורה' חתך
בעקבות המתקפה על ועד הישיבות, החליט חבר הוועד - ראש ישיבת קול תורה הגאון הרב משה יודא שלזינגר, לנקוט בעמדה נחרצת נגד ה'פלג הירושלמי'. הורה לתלמידיו להתייצב בלשכת הגיוס. שלושה תלמידים שסירבו - אויימו בסילוק מהישיבה
צבי סלע יום שלישי כ"ו סיון תשע"ז 22:00 20/06/2017

ראש ישיבת 'קול תורה', הגאון הרב משה יודא שלזינגר, החבר בנשיאות ועד הישיבות, "חתך" סופית, והורה כי על כל בני ישיבתו להתייצב בלשכת הגיוס, ומי שלא יעשה זאת, לא תהיה לישיבה כל אחריות כלפיו.

מקורביו מספרים, כי בעבר 'עמד על הגדר' ולא הציג כל עמדה באשר לפיצול הליטאי בכלל ובסוגית התייצבות בפרט. אך מאז ש'הפלג הירושלמי' החל לפעול רשמית נגד 'ועד הישיבות', פורסם 'תחקיר' בהפלס, נגד 'ועד הישיבות' - הוא שינה מטעמו והכריע פומבית בעניין.

ועד הישיבות הוא נושא הקרוב לליבו של הרב שלזינגר עשרות שנים, והוא עצמו יודע כיצד הדברים מתנהלים בארגון, כמי שחבר בו.

התפתחות נוספת התחוללה בישיבה בשבוע האחרון, זאת אחר שתלמיד שסעד בבית ראש הישיבה לסעודת שבת, גולל את ששמע מאחיו, אחד העריקים שמעצרו עלה לכותרות בחודשים האחרונים. הוא סיפר מה שמע ממנו על הבעיות באידישקייט בהן נתקל כששהה בכלא הצבאי.

עובדה זו - יחד עם הסיפור שפורסם באחרונה, על מפגין נגד הגיוס שנכלא ובעקבות כך החליט להתגייס, אחר שלא יכול היה לעמוד במצב החדש אליו נקלע עקב אי התיצבותו, והסיכון שייעצר שוב - הביאו את ראש הישיבה להחלטה כי על כל הבחורים בישיבה להתייצב.

בעקבות כך ביקש הגרמ"י שלזינגר מהמשגיח בישיבה, הרב מנחם רוטנברג שיפנה לשלושה בחורים תלמידים בוועד חמישי, שלא התייצבו עד כה ויודיע להם כי אם לא יתייצבו, לא יהיה מקומם בישיבה.

התלמידים החלו לפעול למנוע את רוע הגזירה, ועירבו את הוריהם. ההורים התקשרו לאנשי צוות אחרים בישיבה, הופעלו לחצים שהבחורים לא יסולקו. ההורים הודיעו כי הם לוקחים אחריות על בניהם. בעקבות כך, התרצה ראש הישיבה והודיע שהישיבה - או הוא עצמו אינם לוקחים אחריות מעתה על השלושה, ובמידה ויעצרו או יסתבכו יהיה זה עניינם ואחריותם של ההורים.
http://www.bhol.co.il/120659/%D7%91%D7% ... D7%9A.html
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ועד » 21 יוני 2017, 15:07

קטןודל כתב:הופיע גליון חדש "זעקה ממזרח" ע"י העסקנים הנודעים לשבח ולתהלה "איגוד בני תורה ספרדים"
העוסקים יומם ולילה בעידוד גדולי ישראל הספרדים שליט"א להצלת בחורי ישראל מבני עדות המזרח משמד הגיוס

לא מבין ממתי אתם נהיים שומרים על בני עדות המזרח, נראה לי שהם מספיק מבוגרים ויודעים להסתדר מעצמם.
ועד

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 21 יוני 2017, 15:11

ועד כתב:
קטןודל כתב:הופיע גליון חדש "זעקה ממזרח" ע"י העסקנים הנודעים לשבח ולתהלה "איגוד בני תורה ספרדים"

לא מבין ממתי אתם נהיים שומרים על בני עדות המזרח, נראה לי שהם מספיק מבוגרים ויודעים להסתדר מעצמם.

חכם, האיגוד הזה מופעל מאחורי הקלעים ע"י כמה אשכנזים ש"מבכים" את הפגיעה בציבור הספרדי וכולי וכולי...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 יוני 2017, 15:11

פעיל הפלג הספרדי בועז נקי נצפה נוסע ברכבת בסין. (מבייגינג לשנחאי) ככל הנראה הוא הלך לחפש "איפה רחמים"... (ישראל כהן).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: emesmusic ו־67 אורחים