ראש ישיבת בריסק:הפלס קנאות מזויפת זו רשעות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

ראש ישיבת בריסק:הפלס קנאות מזויפת זו רשעות

הודעה שלא נקראהעל ידי רואה הנולד » 17 דצמבר 2013, 00:16

במוצאי שבת האחרון דיבר ראש ישיבת בריסק הגאון רבי אברהם יהושע סולוביציק דברים בענייני השעה, במסגרת שיעור החומש הקבוע הנמסר לתלמידיו, ותקף בחריפות את אלו העושים את קנאותם קרדום לחפור בו.

בדבריו אמר הגרא"י:

"הרבה שאלו אותי למה אני לא מדבר בענייני השעה? למה אני לא זועק על הגזירות המרחפות על הישיבות ובני התורה? באמת חשבתי כמה פעמים האם לדבר. אך החלטתי שלא לדבר, בגלל שיש אנשים שלוקחים את הדברים ומשתמשים עם זה לפגוע באחרים.

"באמת, אותם אנשים כל קנאותם היא מזויפת. צריך לדעת שקנאות זו לא מצווה - שגם אם לא כיוון לשמה יוצא. ב'קנאות' אם אינו מכוון לשמה זו לא קנאות, זו רשעות, ואותם אנשים שיצאו עם עיתון חדש, רוצים להשתמש בדברים כדי לפגוע בקנאות של רשעות באחרים. אלו שינויים יש בין 'יתד נאמן' של לפני עשרים שנה ל'יתד' של היום? אין שום שינוי, אז למה הם יוצאים כל הזמן בקנאות? יש כאן קנאות מזויפת וקנאות מזויפת זו רשעות".

דברי ראש הישיבה, הפכו לשיחת היום בקרב אלפי תלמידי ובוגרי ישיבת בריסק השותים בצמא את דבריו.,
קשה יש רק בלחם, וגם אותו אוכלים
רואה הנולד

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ראש ישיבת בריסק:הפלס קנאות מזויפת זו רשעות

הודעה שלא נקראהעל ידי מחנך » 17 דצמבר 2013, 00:31

האמת שהוא התבטא כבר לפני תקופה [ממקור שני] אך נמנעתי מלהביא את זה לכאן מחשש שיש כאלו שלא ידעו לפרש זאת נכונה.

התבטאות 1: הוא הורה לחתנו המכהן כראש ישיבה להורות לבחורים להתייצב בקריאה ראשונה, כמו החלטת המועצת.
התבטאות 2: הוא אמר: אנחנו לא הלכנו לבחירות כי אנחנו אחזנו בשיטה שונה, ואנחנו חולקים על הדעה הזו [עוד מזמן הרב שך],
ואז הוא אמר: חזון איש 5 הם בעלי מחלוקת שלנו, אבל שערי חסד הם אפי' לא מחלוקת איתנו, אין להם שום מסורת בהנהגה.
מחנך

הודעה שלא נקראהעל ידי קקטוס » 17 דצמבר 2013, 00:41

מישהו חיטט היום בארכיון. חומרים ממוחזרים. הדברים נאמרו ממזמן.
קקטוס

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 17 דצמבר 2013, 00:46

קקטוס כתב:מישהו חיטט היום בארכיון. חומרים ממוחזרים. הדברים נאמרו ממזמן.

מה זה משנה? נכון או לא נכון? נאמר או לא נאמר?
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, [G], אני פה, דודגדול, מקווה איד, משיב. ו־105 אורחים