סוף סוף: החשמל בחינם יבוטל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

סוף סוף: החשמל בחינם יבוטל

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 26 דצמבר 2012, 17:07

יו"ר חברת החשמל: החשמל בחינם יבוטל
האלוף במיל' יפתח רון-טל הבטיח במהלך דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת כי הרפורמה בחברת החשמל תאושר בשנה הבאה ואמר: "הטבת חשמל חינם לעובדים תיעלם מהעולם". הוא הודיע כי "40% מייצור החשמל יועבר לידיים פרטיות"
"הרפורמה המיוחלת בחברת החשמל תאושר בשנה הבאה, והטבת חשמל חינם לעובדים תיעלם מהעולם" - כך הבטיח היום יו"ר חברת החשמל, האלוף במיל' יפתח רון-טל, במהלך דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת.
רון-טל הבהיר כי "במהלך שנת 2013 תהיה רפורמה במשק החשמל", והביע תקווה שזו ההארכה האחרונה של רישיונות חברת החשמל. "40% מייצור החשמל יועבר לידיים פרטיות", אמר יו"ר חברת החשמל. "עלות הרפורמה תהיה כ-6 מיליארד שקל, והעלות תחזיר את עצמה תוך מספר שנים. הטבת החשמל חינם תבוטל במסגרת הרפורמה".
רון-טל הסביר כי במסגרת הרפורמה, מספר פרויקטים ותחנות כוח של חברת החשמל יועברו לגורמים פרטיים. בסך-הכול מדובר על כ-3,000 מגה-וואט של חשמל.
בעקבות הרפורמה יפרשו גם 2,000 עובדים קבועים, ויתוקן מבנה השכר של עובדי חברת החשמל.
חדשות 2
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה
אלעזר

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: סוף סוף: החשמל בחינם יבוטל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 דצמבר 2012, 20:09

נקווה שבקרוב נראה סוף להתנהלות המרושעת של הגוף שנקרא חברת החשמל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבעי » 27 דצמבר 2012, 09:33

בינתיים זה רק תוכניות. נראה מה יהיה כשיגיע לידי ביצוע.
טבעי

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 27 דצמבר 2012, 13:39

אלעזר כתב: "עלות הרפורמה תהיה כ-6 מיליארד שקל, והעלות תחזיר את עצמה תוך מספר שנים. הטבת החשמל חינם תבוטל במסגרת הרפורמה".
אל תתפסו לכותרת, תקראו את הפרטים.

עלות הרפורמה 6,000,000,000 ש"ח - וזה אומר שתמורת ביטול ההטבה של חשמל חינם, הם יקבלו פיצוי במשכורת ששוה פי כמה וכמה, ואל תשכחו שכבר היום המשכורות הגבוהות ביותר במשק הם של עובדי חברת החשמל ומקורות.

המשך המשפט הוא הגרוע ביותר: העלות תחזיר את עצמה תוך מספר שנים - שזה אומר שנשלם הרבה הרבה יותר עבור החשמל שאנו צורכים.

ההכרזה על ביטול ההטבה של חשמל חינם באה כדי לטשטש ולהטעות את ההמון ועל ידי כך למנוע בקורת והתנגדות להחרפה בגזילת הציבור על ידי ועד עובדים שמחזיק את האצבע על השלטר של כולנו.
אמיר

הודעה שלא נקראהעל ידי #its me » 27 דצמבר 2012, 16:06

אמיר כתב:
אלעזר כתב: "עלות הרפורמה תהיה כ-6 מיליארד שקל, והעלות תחזיר את עצמה תוך מספר שנים. הטבת החשמל חינם תבוטל במסגרת הרפורמה".
אל תתפסו לכותרת, תקראו את הפרטים.

עלות הרפורמה 6,000,000,000 ש"ח - וזה אומר שתמורת ביטול ההטבה של חשמל חינם, הם יקבלו פיצוי במשכורת ששוה פי כמה וכמה, ואל תשכחו שכבר היום המשכורות הגבוהות ביותר במשק הם של עובדי חברת החשמל ומקורות.

נכון אבל עדיף כשהמשכורת כתובה על הקיר מאשר איזו הטבה שמקבלים מהצד שאף אחד לא מחשב אותה בשכר שלהם.
הכי גרוע זה ההטבות האלה ש"מפלחים" מתחת לשולחן.
#its me

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 16:27

חברת חשמל לא מפלחים שום דבר. משכורותיהם הם לשם דבר בכל מדיננת (!) ישראל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 27 דצמבר 2012, 16:37

חברת החשמל מתייעלת?
דווקא כאשר ישראל נמצאת על סף עצמאות בייצור דלק, אם ממרבצי הגז הגדולים בים, שבקרוב יתחילו להזרים את המשאב היקר שלהם ואם מפצלי השמן שבמעבה האדמה, שלדעת המומחים יניבונפט במשך 400 שנה, נקלעה חברת החשמל, צרכנית הדלק הגדולה בארץ למשבר כלכלי חמור. אתמול הציג יו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל את הרפורמה המתוכננת להתבצע ב־2013 ואמורה להציל את החברה מהתמוטטות. אלא אזרחי ישראל למודי האכזבות, ואשר מחיר החשמל עומד לעלות להם בקרוב ב־%13 רשאים לפקפק אם אמנם צפויה תקופה חדשה בתולדותיה של החברה בת 90 השנים.
על הצורך ברפורמה בחברת החשמל מדברים כבר שנים לא מעטות. רפורמה של התייעלות ושל פירוק הענק הגוסס הזה למרכיביו היינו ייצור חשמל והעברתו בנפרד ואספקה לצרכנים בידי גוף אחר וכן הפרטת 3 תחנות כוח והגדלת השיעור של חשמל המיוצר בידי יצרנים פרטיים עד ל־%40. כל המומחים שעסקו בבחינת מצבה של החברה קבעו שיש לצמצם את המונופולין שיש לה על תחומי הייצור והאספקה של החשמל, ובכך להביא להקטנת ההוצאות וממילא גם להורדת המחירים. עד כה מי שמנעו את הרפורמה היו העובדים. ועד העובדים של חברת החשמל הוא אשר השליט את הנורמה של "שליטה על השלטר". כלומר היכולת של קבוצת עובדים חזקה להחשיך את המדינה. ועד עובדי חברת החשמל היה ממנהיגי קבוצת הועדים החזקים אשר שלטו בהסתדרות וסחטו את אוצר המדינה ככל יכולתם. אילו היה הדבר תלוי ברצונם הטוב של העובדים גם עתה לא היה שום
סיכוי לתיקונים. מה שבכל זאת משנה עכשיו את התמונה הוא המשבר באיתנות הכספית של החברה והזדקקותה לתמיכה או להלוואות מהאוצר בסדר גודל של מיליארדי שקלים. גם הועד החזק הזה נאלץ להבין כי אם יתעקש החברה תתמוטט.
הביטוי הכי צורם לשתלטנותם של עובדי חברת החשמל היה עמידתם בתוקף על קבלת חשמל בחינם. בחברה של 12,500 עובדים סעיף ההוצאה על חשמל בחינם היה בהחלט סעיף נכבד. מה עוד שעובדי החברה חשמל ואת כל המכשירים והתקנים צרכי האנרגי הבביתם.
אבל לא פחות מן הבזבוז של כספי ציבור, שכן החברה היא ממשלתית ציבורית, היה בעמידה האולטימטיבית על קבלת חשמל חינם אין כסף, ביטוי של התנגדות לכל התייעלות ויהי המחיר כבד כשיהיה. אתמול הודיע יו"ר הדירקטוריון לועדת הכלכלה כי החברה תפטר אלפיים מעובדיה הקבועים ותבטל את החשמל החינמי. האמנם הדבר יתבצע? האם יותר מ־5 מיליארד ש"ח שהמדינה תעמיד לחברה להתארגנות מחדש יספיקו לממש את
הרפורמה והאם עובדים קיצוניים לא ינקטו צעדי יאוש – אלו הן שאלות שרק הזמן יוכל להשיב עליהן.

מאמר המערכת - המבשר
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה
אלעזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אמיר » 27 דצמבר 2012, 17:40

הנה עוד חברה ממשלתית עם משכורות כמו חברת החשמל ומקורות: הנמלים.

4000 ש"ח שאצל רבים זה כל המשכורת, אצלם זו תוספת קטנה.

'סופית: עוד 4,000 שקל לעובדי נמל אשדוד.
הנהלת הנמל חתמה על הסכם קיבוצי חדש עם סקטור בתי המלאכה לדברי ההנהלה, השכר הנוסף כרוך בייעול תהליכי העבודה לטובת הלקוחות

הנהלת חברת נמל אשדוד חתמה אתמול (ד', 27.12.12) על הסכם קיבוצי חדש עם סקטור בתי המלאכה. עובדי בתי המלאכה, שבהם נעשים טיפולים ותיקונים בכלי עבודה בנמל, יקבלו תוספות שכר שבין 3,500 ל-4,000 שקל לעובד בחודש.'
אמיר

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, ועד, חמו, חסיד ליובאוויטש, משה 10, רביזון, שמא תאמר ו־98 אורחים