אין קץ לדברי רוח ומעשה שטות...

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

אין קץ לדברי רוח ומעשה שטות...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 02 אפריל 2014, 01:25

מה קרה עם ה"רב" חיים אמסלם?!
מאז שזרקוהו ממפלגת ש"ס הוא הלך מדחי אל דחי.

הנה החדשות שהתפרסם היום בלדעת:
בשבועות האחרונים דוד אמסלם, בנו של הח"כ לשעבר משס עשה עבודת שטח יחד עם חבריו המטרה הייתה אחת להחתים כמה שיותר אנשים להיות חברים בליכוד. אביו הרב חיים אמסלם, ראה את מהלכי בנו וחבריו, והמתין לראות לאן הולכים הדברים.

ההחלטה אצל הח"כ לשעבר התקבלה כבר לאחר העברתו של חוק המשילות לפני שלושה שבועות. הוא הבין כמו כל פוליטיקאי ריאלי, כי אין לו סיכוי אמיתי לעבור את אחוז החסימה, ולמרות 50 אלף הקולות שקיבל בבחירות האחרונות, בבחירות הבאות העבודה תיהיה קשה.

בשל כך, החל הרב אמסלם לחרוש את השטח. הוא ביקש לראות מה יגידו תומכיו בערים השונות. ביום שישי הוא הגדיל לעשות וירד לעיר אשקלון, שם נפגש עם וותיקי הליכוד בעיר. הוא שמע מהם כמה חשוב שהוא ייכנס לליכוד, ולמעשה שם באשקלון נפלה ההחלטה.

הבוקר, ניגש ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם והגיש את הטפסים הנדרשים לצורך התפקדות לליכוד. בשיחה עם אתר לדעת אומר אמסלם: "היו לי הצעות גם מהליכוד וגם מהבית היהודי, ולבסוף החלטתי כי עדיף ללכת למקור ולא להעתק". היום ר"ח ניסן הגשתי את הטפסים וזה מאוד סמלי שבר"ח ניסן אני מגיש את טופס ההתפקדות לליכוד".

אמסלם גם מודע לכך שרבים מקרב מצביעי מפלגתו בבחירות האחרונות לא יילכו איתו אל הליכוד, ועל כך הוא אומר כי האג'נדה המדינית שלו הייתה ידועה כל העת והוא לא הסתיר אותה, והוא שייך לימין.

"הבאתי 50 אלף קולות בבחירות. בסוף כולם יודעים את הדעות שלי שהייתי שייך לסקאלה ימנית. מבחינתי היו שתי אופציות או הבית היהודי או הליכוד, אז למה אני צריך ללכת להעתק אני הולך למקור - לליכוד", אומר אמסלם לאתר לדעת.

להערכתו של אמסלם הוא יגיע בסוף לכמות של כמה אלפים שיתפקדו דרכו לליכוד, כשב-16 החודשים הקרובים הוא יעשה הכל להספיק לפקוד כמה שיותר, בכדי לאפשר להם להצביע בבחירות הפנימיות הבאות שייערכו בליכוד.

לדבריו ח"כים ושרים בכירים פנו אליו לאחרונה בכדי שיחבור לליכוד, אפילו ראש הממשלה שלח שליחים אומר אמסלם לאתר לדעת. "אנשים מטעמו של נתניהו פנו אליי ואמרו לי אתה הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לליכוד בעת הזו", אומר אמסלם.

לכינוס מרכז הליכוד שייערך בקרוב, אמסלם צפוי להגיע למרות שהוא אינו חבר מרכז, אך עם זאת הוא בהחלט רוצה לחבור אל השטח של הליכודניקים ולהתחיל לעשות חריש בכדי להצליח להכנס לכנסת הבאה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: אין קץ לדברי רוח ומעשה שטות...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 02 אפריל 2014, 05:02

ירא הקהל וישפוט [את האיש ואת שיחו]!!!

במהלך זמן החורף האחרון עורר הפילוג בישיבת "כנסת יצחק" בחדרה סערה גדולה בעולם הישיבות ובפרט בציבור החרדי על רקע המחלוקת הקשה בעולם הליטאי.

בחג פורים האחרון בחר ראש ישיבת חדרה רבי יהושע ארנברג להתייחס בהומור לפרשה ולסערה הגדולה כאשר בדברים שנשא בפני הבחורים ליהג על הדברים וקישר אותם בדברי בדחנות לסיפור המגילה.

הרב ארנברג התייחס לשיטת ההספק הנהוגה בישיבות אחרות, וכן דיבר על סוגיית ה"עץ" עליו נתלה המן ובעיקר רמז על מעמדו האיתן בישיבה למרות כל הבעיות שהיו במהלך אותם חודשים קשים.

"בלילה ההוא נדדה שנת המלך והמן הגיע בבוקר", פתח הגר"י ארנברג את משאו בפני בחורי הישיבה," המן לא הספיק לישון, הכין כל הלילה את 'העץ'. הוא רוצה לתלות את מרדכי. להגיד למלך. פה התהפך הגלגל. המן בא בשביל לתלות את מרדכי על העץ ומה? הוא פוגש את אחשוורוש שאומר לו: מהר קח את הלבוש ואת הסוס, ועשה כן. אל תפל דבר. ואז מתגלגלים הדברים".
"משמע קצת מהמגילה", מבהיר הרב ארנברג בעוקצנות, "שאלמלא הסיפור של העץ, אם לא היה עץ, משמע שהגזירה לא היתה מתבטלת".

בשלב זה מתחילים הבחורים לשיר את ההמנון: "והיה כעץ שתול על פלגי מים וכל אשר יעשה יצליח".

"ר' חיים אמר פעם משל", המשיך הרב ארנברג תוך שהוא מבהיר בציניות כי "ר' חיים אצלנו זה ר' חיים מבריסק - שלא יהיו אי הבנות". את דבריו מפסיקים הבחורים במחיאות כפיים סוערות ובשירת "זייער גוט, ומסרה ליהושוע".

השלב זה של השיחה מביא הגר"י ארנברג בשם ר' חיים מבריסק כי יש שניים שרודפים אחרי העכברים בבית. בלבבוסט'ע (בעלת הבית) והחתול. "שניהם רודפים אחריהם, אבל כל אחד מסיבות אחרות. הבלבוסטע לא רוצה שיהיו, והחתולה רוצה שיהיו כדי שתאכל אותם", כשהוא מסביר שזה היה ההבדל בין אחשוורוש אותו הוא משווה לבסלבוסטע לבין המן שנהג כמו החתול.

הגר"י ארנברג מסיים את הקטע ברמז עוקצני כי הבלבוסטע מוכנה להפסיד כסף העיקר שהעכברים לא יהיו פה, כשאולי הרמז הדק מכוון לאותם בחורים שברחו ועזבו את ישיבת כנסת יצחק בראשותו במהלך זמן החורף האחרון בעקבות הפילוג הליטאי ועברו ללמוד בישיבות אחרות.

"איזה עונש יותר גדול היה יכול להיות לבלבוסטע? שיוציאו אותה מהבית או שישאירו אותה עם העכברים?", שואל הגר"י ארנברג בעוקצנות כשכולם מבינים את הנמשל.

"יש אנשים שבאים ואומרים לי שהם רוצים שאני יתפלל עליהם, אני שואל אותם מהי האי? הם אומרים שכתוב בנימוקי יוסף בבא בתרא ביש נוחלין שהיה מנהג בצרפת שהיו מבקשים שמי שהיה לו חולה בביתו היה הולך אצל תופס ישיבה, אמרתי לו אני לא תופס ישיבה, הישיבה תופסת אותי", המשיך הרב ארנברג.

יש גם קלטת מה"שיחה" הנפלאה הזאת.

נו, האם צדקו מרנן שליט"א כאשר אמרו שכל מי שיש לו מח בקודקדו יוציא את בניו מישיבתו???!!!
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 02 אפריל 2014, 05:06

דב הלברטל מכה שוב, הפעם על תנועת ש"ס:

סדרת כנסי הנשים באצטדיון ביד אליהו אינו מכבד את היהדות וערכיה. איני יכול להוכיח – וזה גם לא חשוב – מה המניע האמיתי לעריכת כנסים אלה: האם המניע העיקרי הוא כלכלי, פוליטי או אולי שניהם.

דבר אחד נראה ברור - הרבה לשם שמים, אין שם, ואם הוא קיים הוא אינו אלא במטרה לעשות בשמים שימוש ארצי. ש"ס כבר תמצא את הדרך לניצול פוליטי של תמימותן של אלפי נשים, במופע אקסטטי של יהדות דלה. היא תגרוף את ההון.

אך הגרוע מכל, הוא עצם עריכתם של כנסים אלה ותוכנם. המודעות מבטיחות זמרים, רבנים ורבניות שרובם מסוג של מטיפים וכל מיני קטעי וידיאו שעניינם לעודד התלהמות רגשית. האקסטזה המלווה אירועים אלו, היא השטחה גדולה של היהדות, רדידות, והפיכת כל דבר יהודי קרדום לחפור בו. יתכן אפילו שהיה כדאי לו היו כל אלפי המתכנסות צופות במשחק כדורסל. כי אז לפחות לא הייתה התיימרות ולא ביזוי של היהדות.

המארגנים, הגורפים הון פוליטי או כלכלי, יטענו כי כנסים אלו נועדו לקירוב. ברגע אחד הופכות אלפי נשים, חוטאות חלילה, לצדיקות. ברגע אחד. הם רק שוכחים לציין שיתכן שגם ברגע אחד הן נהפכות חזרה למה שהיו. רגע אחד אחרי. ובין לבין, ניצלו המארגנים את היהדות בצורה מחפירה לגרוף הון, ומשפילים את היהדות בנזיד רגשות ואקסטזה.

הופעות אלו, שלחלק מהמרצים בהן אין כלום מלבד היכולת לשלהב קהל נשים תמימות, לקוחות מההופעות האקסטטיות של הגויים, ובעיקר אלו הנערכות באמריקה על ידי זמרים ולהקות למיניהם, ועל ידי מטיפים נוצרים. רק שהטרגדיה היא שהחיקוי דל הקלוריות כאן, נעשה בשם היהדות ולמען היהדות.

וכי זו יהדות זו – תערובת של דרשנים מרדדים, זמרים משלהבים וקטעי וידיאו שתכליתם לגרום להתלהמות? אלו תופעות שלא ידענו עליהן לא בגלות ליטא ולא בגלות המזרח. כנראה ששם לא ידעו לרדד את היהדות. מה שידעו הוא שלא בכל מחיר מוכרים את היהדות. גם אם בשוליים קיימת הצלחה כלשהי, הנזק הוא עצום.

הקושי הוא לעמוד בפרץ ההולך וגואה של המיסטיקה וההתלהמות. כי הכל בעצם מאותו שורש – הכנסים ההמוניים ביד אליהו, הנסיעות ההמוניות לאומן, הנסיעות לקברים בכל רחבי העולם, המתרחש בחלק מחצרות הבבות והעיסוק האובססיבי בקבלה. הכל אותו דבר. ניצול מחפיר של תמימותם של אנשים. והגרוע מכל, מימד של חילול השם, יצירת חלון ראוה מביש של היהדות, ועשייתה קרדום לחפור בה.

כל זאת מצוי גם במיקרוקוסמוס של הכנסים ביד אליהו – יד אליהו למארגנים עניי הדעת וגדולי היצר.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי קקטוס » 02 אפריל 2014, 15:26

שש משזר כתב:
הרב ארנברג התייחס לשיטת ההספק הנהוגה בישיבות אחרות, וכן דיבר על סוגיית ה"עץ" עליו נתלה המן ובעיקר רמז על מעמדו האיתן בישיבה למרות כל הבעיות שהיו במהלך אותם חודשים קשים.

"בלילה ההוא נדדה שנת המלך והמן הגיע בבוקר", פתח הגר"י ארנברג את משאו בפני בחורי הישיבה," המן לא הספיק לישון, הכין כל הלילה את 'העץ'. הוא רוצה לתלות את מרדכי. להגיד למלך. פה התהפך הגלגל. המן בא בשביל לתלות את מרדכי על העץ ומה? הוא פוגש את אחשוורוש שאומר לו: מהר קח את הלבוש ואת הסוס, ועשה כן. אל תפל דבר. ואז מתגלגלים הדברים".
"משמע קצת מהמגילה", מבהיר הרב ארנברג בעוקצנות, "שאלמלא הסיפור של העץ, אם לא היה עץ, משמע שהגזירה לא היתה מתבטלת".

בשלב זה מתחילים הבחורים לשיר את ההמנון: "והיה כעץ שתול על פלגי מים וכל אשר יעשה יצליח".
[/b]

מישהו הצליח להבין מה הבעיה בקטע הזה.
כבר אסור להזכיר את המילה עץ אפילו בקשר למגילה שזה חלק עיקרי מהתגלגלות סיפור הנס.
אולי שבאמת ימחקו את המילה עץ מהמגילה.

שש משזר כתב:"ר' חיים אמר פעם משל", המשיך הרב ארנברג תוך שהוא מבהיר בציניות כי "ר' חיים אצלנו זה ר' חיים מבריסק - שלא יהיו אי הבנות". את דבריו מפסיקים הבחורים במחיאות כפיים סוערות ובשירת "זייער גוט, ומסרה ליהושוע".

השלב זה של השיחה מביא הגר"י ארנברג בשם ר' חיים מבריסק כי יש שניים שרודפים אחרי העכברים בבית. בלבבוסט'ע (בעלת הבית) והחתול. "שניהם רודפים אחריהם, אבל כל אחד מסיבות אחרות. הבלבוסטע לא רוצה שיהיו, והחתולה רוצה שיהיו כדי שתאכל אותם", כשהוא מסביר שזה היה ההבדל בין אחשוורוש אותו הוא משווה לבסלבוסטע לבין המן שנהג כמו החתול.

הגר"י ארנברג מסיים את הקטע ברמז עוקצני כי הבלבוסטע מוכנה להפסיד כסף העיקר שהעכברים לא יהיו פה, כשאולי הרמז הדק מכוון לאותם בחורים שברחו ועזבו את ישיבת כנסת יצחק בראשותו במהלך זמן החורף האחרון בעקבות הפילוג הליטאי ועברו ללמוד בישיבות אחרות.

"איזה עונש יותר גדול היה יכול להיות לבלבוסטע? שיוציאו אותה מהבית או שישאירו אותה עם העכברים?", שואל הגר"י ארנברג בעוקצנות כשכולם מבינים את הנמשל.

[/b]

הקטע הזה נאמר בשנת תשס"ח, בימים שמרנן הגראי"ל הגרמי"ל הגר"ח והגרנ"ק שלחו לשם את נכדיהם.
אני עוד זוכר שאחייני שלמד אז בישיבה סיפר לי למחרת את הוורט הזה.
השנה נברו כמה אנשים בארכיונים והדביקו את הקטע שהוא אומר "ר' חיים אצלנו זה ר' חיים מבריסק - שלא יהיו אי הבנות" עם הקטע הקודם.
קקטוס

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 02 אפריל 2014, 21:14

קקטוס
כל הכבוד
ואם כל הכבוד לשש מושזר
הוא (מבלי לשים לב) סוחף אותנו למחלוקת שבין גדולי הדור/גדולים בתורה ולביזויים וזה לא כל כך מכובד.!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 02 אפריל 2014, 21:49

מה דעתכם על הכת "לב טהור" של הלברנץ - בקנדה?!

היום התפרסמה כתבה של חדשות משם:

אונטריו קנדה: משטרת ההגירה פשטה על בתי כת 'לב טהור' בצ'טהאם ועצרה עד כה שבעה איש, כך מדווחת העיתונות הקנדית. משטרת קנדה פשטה על בתי קהילת 'לב טהור' עברה בית בית וחילקה צווי אזהרה בפני גירוש על ידי רשויות ההגירה. אחד הגברים שנעצר הינו מורה בתלמוד התורה המוקמי, המשטרה פשטה על המקום בעיצומו של השיעור ועצרה אותו לעיני תלמידיו שפרצו בבכי.

אנשי הכת כבר מצויים בעימות עם הרשויות להגנת הילד בקוויבק ואונטריו על רקע אישומים על התעללות ב-14 ילדים משתי משפחות הכת. איש הכת אמר כי כפי הנראה שלטונות קנדה החליטו להקשות על אנשי הכת את השהייה במדינה, וכי אנשיה ייאלצו למצוא מדינה אחרת להגר אליה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 03 אפריל 2014, 08:25

עוד כת הזויה במסווה דתי שמונהגת על ידי בעל תשובה שאיך לא. הוא בא "לחנך" את העולם וזו התוצאה האומללה ויש לי חבר שהושפע מספר שכתב הזוי כמוהו (גם הסופר ההוא מקנדה) וחברי שרצה לברוח לקנדה (בהשפעת הספר) הוזהר ע"י חברי ועל ידי שלא יעשה זאת ובשערי קנדה שילחוהו שלטונות קנדה לארץ ולשערי הארץ הוא הגיע חולה נפש (מהחרדות שה"רב" המהולל/מקולל החדיר לו דרך ספרו) טעון אישפוז שאף אושפז ואינני יודע אם עד היום הוא חזר לפסים נורמליים.!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי באבא » 03 אפריל 2014, 10:46

שש משזר כתב:ירא הקהל וישפוט [את האיש ואת שיחו]!!!

נו, האם צדקו מרנן שליט"א כאשר אמרו שכל מי שיש לו מח בקודקדו יוציא את בניו מישיבתו???!!!

עם כל הכבוד ל"גה"ג" ר' שוקי ארנברג שליט"א הרי כזכור לכולנו
מי שהקים את העץ הוא זה שנתלה עליו.... :lol: :lol: :lol:
כח - קהילות ירושלים!
סמל אישי של המשתמש
באבא

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 20 מאי 2014, 04:35

ומה תאמרו על משוגע [אולי רשע] הזה: קובי נחשוני.
כבר מזמן אני עוקב אחריו, ולא ירדתי לסוף דעתו.
האם הוא משכיל ישנוני, סתם חונף כמושקה ופריץ [וכאן - החרדי שעובד לידיעות אחרונות], או רשע שכל רצונו רק לעקור, ואולי הוא סתם הזוי שרוצה קצת צומי. הכלל, מי שיודע להרחיב את היריעה על איש הנלוז הלז, מכובד.

לפנינו כתבה - על מדורת ל"ג בעומר - מבית מדרשו של הנ"ל,
שהיטב חרה לי עד שאמרתי בלבי שטוב יהיה לתלותו כאן,
וירא הקהל וישפוט:

הם עלו לשם בהמוניהם, כמו תמיד, עם להט דתי-משיחי בעיניים. אלפים-אלפים נהרו - רובם לבושים בצבע אחיד, כדי לקחת חלק בחגיגה. המכוּרים שבהם הוציאו ממיטב כספם כדי להגיע למקום מבעוד מועד, כבר בסוף השבוע, שמא יחמיצו - ולעזאזל חילול השבת. אחרים נותרו בבית, עוקבים מרחוק - אבל נמצאים קרוב-קרוב.

דיברו שם הרבה על נסים והשגחה עליונה, אבל ההילולה הזו הייתה של כולם: חילונים ודתיים, עשירים ועניים, אשכנזים ומזרחיים, תושבי המרכז ואנשי הפריפריה. אפילו כמה נשים באו. מתברר שגם הן בעניין.

האווירה ביציעים הייתה מחשמלת, ונראה שהפעם כינויָם היידישאי, "פרנצ'עס", ראוי להם ביותר. היו שם שירים וריקודים סוחפים, בלתי-פוסקים, כמעט כמו בטיש חסידי סוער – אקסטזה של ממש. במוקד – אש. הכל בוער. צהוב בעיניים. לציניקנים זה נראה כמו עבודת אלילים, אבל לך תסביר להם במילים את גודל החוויה. זר לא יבין זאת.

וכשהעניין הציבורי חזק כל כך, גם התקשורת מתגייסת: היא דיווחה ושידרה מהאירוע בכל שעות היממה, והתעקשה להעניק לו טיפול צמוד מכל זווית אפשרית. למתבונן מן הצד לא ברור עד עכשיו: מה היה העיקר - האירוע עצמו או הפסטיבל השלם שסביבו?

כמה שונים קבר הרשב"י וה"פורום ד'אסאגו" - ככה דומים, וגם אותי הכניסו שניהם לטרפת יחד עם אותם המונים. הייתי "שם" אתמול, בהר מירון ובמילאנו, בקבר הצדיק בגליל ובהיכל הכדורסל האיטלקי, בין קודש לחול. מול מסך הטלויזיה ישבתי, וגם סביב המדורה - והלב נמשך לשני הקצוות. "בר יוחאי נמשחת אשריך" ו"כולם יודעים שאירופה צהובה" פיזזו אותי בערבוביה.

ורק אחרי הנפת הגביע וכיבוי האש, עצרתי ושאלתי את עצמי: מה העבודה הזאת לך? איך קורה שאתה מוכן לדהור 47 ק"מ (לכל צד) מעבר לקו הירוק, רק כדי לשבת בסלון אחד עם קצין ביחידת מודיעין מובחרת, ראש תנועה חינוכית עולמית ואושיית התיישבות (חלקם בחולצות צהובות מיוזעות), ולשאוג ארבעתכם בצוותא אחרי כל סל של טייריס רייס, כנערים מתבגרים? ואיך זה שלצד כל אלה - גם מירון קורצת לך?

עניתי לעצמי: לא במקרה אותם שני "קצוות" קרובים כל כך זה לזה. בעיניי הם דומים בעיקר בזיוף ובעיוות שלהם את הרגשות הקדושים שבשמם הם מושכים את כולנו - דבקות דתית ופטריוטיות לאומית. מותר להודות: פולחן קברי הצדיקים במתכונת המוכרת לנו מייצג יהדות כמו שכדורסלן אמריקאי בעל אזרחות מונטנגרית במדי קבוצה תל-אביבית הוא סמל לישראליוּת.

להשתטחות והתפילה עצמן ולסגולותיהן יש יסודות מוצקים עוד בתנ"ך, אבל לתעשייה המשומנת סביבן, הכוללת סחיטת רגשות וכספים תמורת הבטחת ישועות, ועוד כהנה וכהנה - לא מצאתי מקור. גם חוסר האבחנה בין עיקר לטפל בכל הקשור לפולחן הזה לא נראה כמו סדר עדיפויות יהודי במיוחד.

כשילד ה"חלאקה" שלי יושב על ברכיי כדי שאגזוז לו תלתל לפני התספורת הראשונה, כמנהג החסידים, אני בהחלט יכול להתמלא ברגשות של "נחת יהודי", וגם כשחבורת זרים (ומתאזרח) קוטפת את גביע היורוליג במדי קבוצה ישראלית, בנסי-נסים וכנגד כל הסיכויים, אני מרשה לעצמי ללכת עם הלב ולהתרגש מהגאווה הלאומית.

אבל כשאני רואה את פסטיבלי ל"ג בעומר והפיינל-פור במתכונתם המלאה ומשתתף בהם - ועוד בריכוז גבוה כזה, באותו היום, גם אני כבר מהרהר בקול (ובלי להשוות): עבודת אלילים?
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 מאי 2014, 06:13

אך כמה נהנתי לקרוא את דבריו של נחשוני.!
רגע רגע מה כל כך מהנה בדברי הזוי זה.?

כי הרבה פעמים אנשים במבט חיצוני לא מבינים מה רע ומה בעיתי בסרוגים.!

ובכתבה זו הוא היטיב להדגים את הבעיתיות החולנית שלהם.!

אומנם מחלתם יותר עמוקה מהמובע בכתבה זו.
אבל טעימה עסיסית קיבלנו.
ולפי הבחילה והקבס שחטפנו.
נוכל לתאר לעצמנו את גודל ועוצמת הריקבון שרוחש תחת אצטלת הכיפה הסרוגה.

ולא רק זאת אלא "בזכות" ה"גשר" שהם בנו בין החרדיות לחילוניות הרבה חילונים נשארים חילונים (כי הרבה "גוונים" ליהדות).
ולא מבינים ולא מעריכים את החרדים (כי למה להיות "קיצוני" כשיש דרך "אמצע").
והרבה מהשנאה והדליטוריה ירדה עלינו "בזכותם".

ונקווה שכתבה זו תמחיש לכמה מבולבלים מה הבעיה בללכת בלי ולהרגיש עם.!!!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ספר » 20 מאי 2014, 07:23

אתה בטוח שה'נחש' הזה סרוג?
ספר

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 מאי 2014, 09:15

IMG_20140520_091349.jpg
אצלי זה סרוג.
IMG_20140520_091349.jpg (160.73 KiB) נצפה 7076 פעמים
ספר כתב:אתה בטוח שה'נחש' הזה סרוג?
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי נו באמת » 20 מאי 2014, 11:13

שש משזר כתב:[ אבל כשאני רואה את פסטיבלי ל"ג בעומר והפיינל-פור במתכונתם המלאה ומשתתף בהם - ועוד בריכוז גבוה כזה, באותו היום, גם אני כבר מהרהר בקול (ובלי להשוות): עבודת אלילים?

מר נחשוני, כשאתה רואה את המנגל והפסטיבלים ביום העצמאות אתה לא מהרהר בקול "עבודת אלילים"?
נו באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי שימקע » 20 מאי 2014, 12:32

במילה אחד "ילד דפוק"..
מחפש קצת צומי..
סמל אישי של המשתמש
שימקע

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 מאי 2014, 21:47

נו באמת כתב:
שש משזר כתב:[ אבל כשאני רואה את פסטיבלי ל"ג בעומר והפיינל-פור במתכונתם המלאה ומשתתף בהם - ועוד בריכוז גבוה כזה, באותו היום, גם אני כבר מהרהר בקול (ובלי להשוות): עבודת אלילים?

מר נחשוני, כשאתה רואה את המנגל והפסטיבלים ביום העצמאות אתה לא מהרהר בקול "עבודת אלילים"?

פא טפו.
איך אתה מעיז להשוות בין "קודש" לקודש.
אפילו מר (ממות) נחשוני לא השווה עד כדי חג העצמות (שאריות המנגל) והוא הסתפק במשחק כדור.
כנראה/ודאי שלדעתו "קדושת חג" העצמות עולה לאין ערוך על קדושת הילולת הצדיק הנשגב.
ולשאול על עבודת אלילים על "חג" זה זה חוסר הבנה בסיסי בראש הסרוג.!!!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 21 מאי 2014, 03:16

ברוך ה' שאתם לא רואים את דבריו וראיונותיו בכל שבוע. הייתם מזדעזעים מכמות החוצפה והרשעות, הבורות והחנפנות שמשוגע אחד יכול להכיל בתוכו. וכ"ז - כאמור - הוא מודיע מדי שבוע בשבוע לקוראי ידיעות אחרונות. למען "יטעמו" מזה חרדי.

אבל כמדומני שאביו חרדי וכשר, שבנו התקלקל.
למי יש פרטים?
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 21 מאי 2014, 15:50

זה בן של הערב שבת ויום השישי וארבע כנפות וענינים?
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי משוגענער » 22 מאי 2014, 01:14

שש משזר כתב:אבל כמדומני שאביו חרדי וכשר, שבנו התקלקל.
למי יש פרטים?

א יענער חרדי . . .

פעם חשבתי כתב:זה בן של הערב שבת ויום השישי וארבע כנפות וענינים?

כן, וזה מסביר התשובה הקודמת . . .
משוגענער

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 22 מאי 2014, 02:43

כל הילדים של "החרדים" הפא"יניקעס, יצאו או חרדים לגמרי או מזרחניקעס לגמרי... הוא דוגמא מאפיינת לדרך הב'.
בנוגע לבחירות כל אחד יעשה כמצוות רבותיו
זה לא סלוגן, זו דרך חיים.

(מי שמתלבט מי רבותיו יכול לפנות אלי לצורך שיכנוע)

התגובות בנושא בפורום, הם רק הסבר להוראת רבותיו או שאלות להבהרת דעתם, ולא חלילה להפריך או לשכנע מישהו בניגוד לרבותיו.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 06 יוני 2014, 21:52

יצא המרצע מן השוק!!! דב ליפמן - הריפורמי!

לאחר שאתמול (ה) הצהיר שר הרווחה מטעם יש עתיד על כך שחרדי שאינו משרת בצבא אינו 'אחיו', ממשיכים חברי 'יש עתיד' לחשוף את פרצופם האמיתי: חבר הכנסת דב ליפמן, היושב על תקן 'חרדי המחמד' בסיעה, השתתף אתמול בלילה בכנס שנערך על ידי חברי התנועה הצעירה של יש עתיד בהוד השרון - יחד עם הקהילה הרפורמית "יהונתן" בעיר.

הכנס, שנערך תחת הכותרת "ואהבתם את הגר", נדחה במיוחד משבועות והתקיים אתמול בערב בכדי לאפשר את השתתפותו של ליפמן, והוא עסק בנושא "הגר וקבלת האחר".

הכינוס נפתח בהקרנת סרט דוקומנטרי מאת הבמאי דויד אופק, "האגדה על ניקולאי וחוק השבות". על פי המתפרסם באתר הקהילה לקראת הכנס "הסרט מציף זוויות הסתכלות מרתקות על נושא הגיור, העובדים הזרים, דרכי כניסה למדינת ישראל ועוד. הסרט מעורר המחשבות ישמש כרקע לשיח שבהמשך".

כנראה שגם בקהילה הרפורמית מבינים את האבסורד בהשתתפותו של אדם המגדיר עצמו רב חרדי בכנס שכזה, והם טרחו לציין את האומץ לו הוא נדרש בכדי להגיע אליהם. "ח"כ הרב ליפמן", נכתב באתר, "רב חרדי, הגר בבית שמש, ניאות ללא היסוס להשתתף בדיון המתקיים בקהילה רפורמית. מסתבר שגם רבנים חרדים אינם עשויים מקשה אחת, ולפחות חלקם מוכנים לחיות חיים של פתיחות, סובלנות וקבלת השונה".

יצויין, כי בני הקהילה שהשתתפו בכינוס סיפרו לאחר מכן שליפמן הבהיר כי הוא בחר להיות רב בכדי לפתור בעיות, ולא בכדי ליצור אותן. עם זאת, מבהירים בקהילה, ליפמן הדגיש כי הרצון לקבלת הגר אינו יכול לבא על חשבון ההקלות בפרטי הנלכות והדינים בגירות, זאת בניגוד לעמדת הרפורמים המקדמים גיור רפורמי שלא על פי כללי ההלכה.

ח"כ יפעת קריב מיש עתיד שהשתתפה אף היא בדיון, העלתה את רשמיה בדף הפייסבוק וכתבה: "קבלת האחר חייבת להיות נר לרגלנו - על פניו מדובר בשתי קצוות בחברה, שתי קצוות שמסכימות על הרבה, פועלות מעט שונה, אך מסכימות שצריך לאפשר לכל אחד ואחת לפעול לפי אמונתו, בדרכו שלו, תוך אהבת וקבלת הגר והאחר".

פנינו לליפמן, שמקפיד לתאר את עצמו כתלמיד ישיבת נר ישראל בבולטימור - בה אף הוסמך ל'רבנות', ושאלנו אותו האם לדעתו רב חרדי אורתודוכסי יכול להשתתף בכינוס רפורמי יחד עם רבאיי רפורמי - בניגוד לעמדת כל הרבנים בארץ ובארה"ב ואף רבנים מזרם המזרחי, שאסרו להשתתף בכנסים רפורמיים מכל סוג שהוא.

"לא היה מדובר כלל בכינוס רפורמי", אומר ליפמן בתגובה, "אמנם הכינוס נערך בבית כנסת רפורמי בנוכחות הרבאיי של הקהילה. אך כלל לא עסק בנושאים הקשורים לרפורמה. מכיון שלא יכולתי להשתתף בתיקון ליל שבועות - הכינוס נערך יום לאחר מכן, ועסק בנושאי גיור בלבד ולא בנושאי רפורמה".

• האם כינוס כזה לא נכלל באיסור החמור עליו הסכימו כל גדולי ישראל?

"ראש הישיבה שלי, הרב וינברג, הבהיר שמטרת האיסור היא שלא להשתתף בכנסים שנערכים בכדי להכיר ברפורמים או להתעמת איתם כיון שזה משווה את מעמדה של היהדות לרפורמים, אך בכינוס זה לא הכרתי בהם ולא התעמתתי איתם, ומשום כך לטעמי זה אינו נכלל באיסור".

הרפורמיים מעריכים אותו על אומץ לבו ועל כך שהוא פתוח ל"קבלת השונה". ולנו לא נותר אלא לתהות, האם הם היו מעריכים אותו גם אם היה אומר להם שהוא איננו מכיר בהם?
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 08 יוני 2014, 08:05

כשהחליטו הרשעים הארורים רודפי הגראי"ל שטיינמן שליט"א, לצאת בעלילת האמונה במשיח, לא האמינו שדווקא הגרא"י סולובייצ'יק הבריסקאי ישמוט הדבר מעל הקרקע.

הבאתי ב' כתבות:

1.
'סערת המשיח' שהתפרסמה לאחרונה ברשתות ובתיבות המיילים, ועסקה בשיחתם של הגראי"ל שטיינמן והגרמ"צ ברגמן בחול המועד פסח האחרון, מקבלת לראשונה התייחסות רשמית של באי ביתו של הגראי"ל, על ידי נאמנו והחברותא הותיק הגאון רבי משה יהודה שניידר, בעלון 'פרי חיים' השבועי היוצא לאור ומכיל מתורתו של הגראי"ל.

"לאחרונה היה גאון אחד מזקני הדור שליט"א (הגרמ"צ ברגמן א.כ.) אצל רבינו, והרחיב בדבר שכל מי שאינו מצפה למשיח בכל עת, הרי הוא כופר רח"ל. ואמר לו רבינו 'היות שהוא דבר שאין הציבור יכול לעמוד בו, ורק יחידים ממש זכו לדרגה זו, כמו שמספרים על החפץ חיים זצוק"ל. למה לדבר על דברים שקשה כל כך לקיימם, בטרם קיימנו את הדברים שבידינו לקיים. וכן העיר לו רבינו דלמאן דאמר בגמרא שכבר היה משיח, וכי נאמר ח"ו שהאמורא הוא ח"ו... וכל השומע את הדברים במקורם, רואה שלא דן רבינו לחלוק על זה, רק העיר לו דיש לנו מתחילה לראות האיך לקיים מה שאנחנו יכולים לקיים".

"אך אותם 'שומרי המסורת'... [כוונתו למפלגת בני תורה] קפצו מיד ממאורתם עם שאר ריקני וליצני הדור וסילפו את הדברים, וזעקו י"ג עיקרים, י"ג עיקרים..."

ממשיך הרב שניידר ומסביר את הדברים: "וכי דובר ח"ו לחסר מי"ג עיקרים, אלא אמר רבינו דפרט זה שאין כמעט אחד שזוכה לקיים, אין לנו להרחיב הדברים עליו, טרם זכינו לקיים את המפורש, ומה שבידינו לקיים".

"ואשאלה אותם, למה מדבר המפורש בגמ' שאין לו חלק לעולם הבא, אינם נזהרים מלעבור על זה? וירמסו יום יום שעה שעה, ואף דבר המפורש בשו"ע שנקרא 'מרים יד מתורת משה' איננו קיים אצלם... ורק עיקר זה פתאום מעניין אותם? וכהנה הרבה דברי הבל ורעות רוח, אשר מתעסקים בהם אותם יורשי גיהנום רח"ל.. ומה לנו ולדבריהם ההבלים".

2.
במהלך השבת האחרונה אף התייחס לדברים ראש ישיבת בריסק, הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצ'יק, תוך שהוא תוקף בחריפות רבה את אנשי 'הפלג' על רקע 'סערת המשיח' שפרצה בשבוע האחרון, כאשר נטען כי כביכול הגראי"ל שטיינמן אמר בשיחה עם הגרמ"צ ברגמן דברים בנושא האמונה בגאולה, שלא עלו בקנה אחד עם טעמם של אותם אנשים.

"באנדע חברה" (חבורת בנדיטים), קרא הגרא"י לאנשי 'הפלג', וציין כי לאחר שחלפה סערת חוק הגיוס, ישנם אנשים הזקוקים למצוא סיבה חדשה ל'קנאות', ובשל כך הם אף מוכנים להעלות את נושא האמונה בביאת המשיח בכדי לנסות למצוא חן בעיני הצבור ולהוסיף כח למפלגה.

הדברים נאמרו בפני פורום מצומצם של מקורבים ובני משפחה במהלך שבת האופרוף החגיגית שנערכה לרגל חתונת בנו של הגרא"י שתתקיים מחר (ב) בירושלים.

את דבריו פתח הךראש ישיבת בריסק בציטוט סיפור מהגאון ר' יחזקאל אברמסקי. "... גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק בציפייה למשיח שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן?" השיב לו ר' חצקל: "לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר". והוסיף ר' חצקל: "פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו, אחר כך תדאג למשיח". סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.

"הבאנדע חברה (-כנופיית הבנדיטים) האלה", עבר הגרא"י לעסוק באקטואליה "נעבאך, הרסו להם את כל ה'קנאות'. לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק 'קנאות' ו'קנאות' אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!

"מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? מחר הם ידברו על 'שמיטה', שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על 'שמיטה'? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על 'קברים', ייגמר 'קברים' הם יפגינו על 'שבת', ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם!

"קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הגרא"י לא פירש כוונתו, אך נדמה שהתכוון לאחד ממנהיגי 'הפלג', שהתגורר בעבר בשכנותו בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח, והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!

"להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח!" סיים הגרא"י, "כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה".
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 13 יוני 2014, 07:31

מה תאמרו על המשוגעת - או יותר טוב: החוצפנית - הזאת?!

סיפור מטורף לחלוטין:

בית המשפט בת”א צפוי לדון בתביעה הלא שגרתית בזמן הקרוב. האישה, המיוצגת על ידי עו”ד דוד פייל, טוענת כי ברחה מהבית שחלקה עם בעלה בחיפה לביתה של אחת מחברותיה בבנימינה. משהבין הבעל היכן נמצאת אשתו, הוא איים עליה ברצח ועשה את דרכו אליה.

האישה התכוונה להזעיק משטרה, אלא שעוד לפני שהספיקה לפעול הגיעו שוטרים לבית חברתה וסיפרו לה: “בעלך נדרס למוות בין מחלף חיפה־דרום למחלף זכרון יעקב, לאחר שנפגע מאמבולנס פרטי”.

התביעה הוגשה לאחרונה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. עו”ד פייל הסביר כי על הנהג הפוגע ועל חברת הביטוח שביטחה את רכבו לפצות את אלמנת הקורבן. בתביעה נטען כי ההרוג היה אדם צעיר בתחילת דרכו המקצועית, וכי לפיכך אשתו החליטה לתבוע פיצויים בגין אובדן יכולת השתכרות בשנים האבודות (עד הגיעו לגיל 67). האלמנה תובעת גם פיצויים בגין פגיעה נפשית שנגרמה לה מהתאונה, וכן בגין כאב וסבל.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 17 יוני 2014, 02:09

שי פירון - רשע מרושע!

אדרבה, תיווכחו בדבריו המרושעים, מי יתן והחצוף הזה ישלם על מעלליו.

הוועדה לביקורת המדינה פנתה לשר החינוך לשנות את החלטתה שלא להחיל את תוכנית הקייטנות במוסדות החינוך המוכר שאינו רשמי ומוסדות הפטור במסגרת הטבות הקייטנות של משרד החינוך. הודעה על כך נמסרה בתום דיון מהיר שקיימה היום (ב) הוועדה, לבקשתם של חברי הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) ודוד אזולאי (ש"ס). הדיון המקיף בנושא ייערך בוועדה לביקורת המדינה בעוד כשבוע.

על פי התוכנית שיזמו שרי החינוך והאוצר, כבר השנה ימשיכו כל ילדי כיתות א' ו-ב' ללמוד בבתי הספר למשך שלושה שבועות נוספים לאחר מועד סיום הלימודים, במתכונת קיץ מיוחדת – כאשר המימון כולו ייעשה על ידי משרד החינוך.

ח"כ אורי מקלב פתח את דבריו ופנה לשר החינוך: "עם ההכרזה על המהלך אמרת קבל עם ועולם כי 'יש לנו אחריות לכל ילד בישראל, בכל שעות היממה, בכל מקום בארץ, בכל שלב גיל. יוצאת מכאן בשורה שאומרת חינוך, חינוך, חינוך'. בניגוד לדבריך כי יש לך אחריות לכל ילד בישראל, מתברר שאולי יש לך אחריות לכל ילד – אבל לא לילדים שנמנים על המגזר החרדי. מצד אחד אתם מתהדרים בתוכנית שמטרתה היא חינוך, אבל בפועל אין כאן חינוך אלא שנאה - אתם מדירים בכוונה תחילה ציבור שלם מההטבה ועושה רושם שזוהי חלק מאג'נדה מובנית וברורה".

בשלב זה התייחס שר החינוך בדבריו והודה כי הוא אינו ממקד את הסיוע לתלמידי מערכת החינוך החרדית. "אני מקדש את החינוך הממלכתי", השיב בעזות. "לדעתי החינוך צריך להיות כמו בכל העולם, או שיש חינוך ממלכתי שמתוקצב במלואו על ידי משרד החינוך או שיש חינוך פרטי שאינו מתוקצב כלל. בישראל יש מצב ביניים שאיני חי איתו בשלום, אך אבל כשאני יוזם משהו חדש איני מחויב לו ומשכך אין אני רואה צורך להחיל את התוכנית היחודית גם במגזר החרדי".

בתגובה לדבריו של שר החינוך אמר ח"כ הרב אורי מקלב לשר החינוך "אתה הצהרת שיש לך אחריות לכל ילד בישראל, אז איפה האחריות שלך? אין לך אחריות לילדי ישראל. אתה אחראי למידור ציבורים שלמים ומה שמניע אותך זו רדיפת הציבור החרדי ולא דאגה לחינוך".

גם ח"כ אייכלר שהשתתף בדיון תקף את פירון ואמר "שר החינוך מחלק את הכסף שלנו לבני עמו. זכותך להתנתק מן העם היהודי החרדי ומן החינוך היהודי אבל אין לך זכות לקחת כספי מיסים מחרדים ובכסף הזה לפגוע בילדיהם, כדי לכפות עליהם את אמונותיך הכוזבות. זה שוד כספי ציבור למלחמה נגד החרדים".

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, שהשתתף בדיון, הצטרף לעמדתו של ח"כ הרב מקלב. הוא אמנם ברך את משרד החינוך על היוזמה להארכת הלימודים, אך פנה לשר החינוך ודרש ממנו להכליל גם החינוך החרדי בתוכנית המשך הלימודים. "תתעלה קצת מעל השיקולים האישים הצרים הללו וכשר חינוך תוכיח דאגה אמיתית לילדים", סיכם.

שר החינוך, שי פירון, השיב כי "בחלקים נרחבים של התכנית - דווקא הציבור הערבי הלומד בחינוך הציבורי הוא הנהנה המרכזי, מעל ומעבר לכל ציבור אחר. בחינוך-שאינו-רשמי ממיינים תלמידים, הכיתות קטנות יותר, יש אפשרות לבחור את המורים ועוד. מי שבחר בדרך הזו זו זכותו, אך חלק מהמחיר הוא איבוד ההטבות לחינוך הציבורי. לדעתי בחינוך הציבורי צריך לקבל 100% תקצוב, ואילו בחינוך הפרטי 0% תקצוב. אני עוד אגיע לכך. אני נבחרתי כדי לחזק את החינוך הציבורי, תוך פיתוח אורחות-חייה של כל קהילה. מי שמקים מערכת נפרדת מחוץ לממלכה – שלא יתפלא שהוא מקבל אחרת או פחות".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) השיב לפירון כי "נכדותיי בחינוך העצמאי - הפועל בכל דבר על פי הנחיות משרד החינוך - ובכל זאת הצפיפות והאפליה זועקות לשמים. השר יוצר אפליה בין ילדים באותה עיר"
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 24 יוני 2014, 06:56

שש משזר כתב:מה קרה עם ה"רב" חיים אמסלם?!

מה גורם לו לאמסלם להשתולל מפעם לפעם?! מאז שכתבתי את הכתבה הנ"ל [בראש הפורום - הדיוט קופץ בראש...], הבנ'אדם הזה המשיך בדרכו התמוה לעשות דברים מטופשים. והפעם, חדשות מבית מדרשו של אמסלם:

חבר הכנסת לשעבר חיים אמסלם, התבטא בחריפות כנגד המקובל הגאון רבי יעקב עדס, והגדיר אותו כאדם ש"אינו שפוי לגמרי בדעתו". את הדברים אמר אמסלם על רקע הדיווח ב'כיכר השבת' לפיו צומות שערך הרב יעקב עדס למען תלמידי הישיבה שנחטפו גרמו לו להתמוטט.

המקובל הרב יעקב עדס מוכר לציבור הישראלי בעיקר מהתפילות שהוא מקיים ברחבת הכותל המערבי, הוא נחשב בעבר למקורב לזקן המקובלים רבי יצחק כדורי זצוק"ל, למרן פוסק הדור רבי יוסף שלום אלישיב זצוק"ל ולמרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

בתגובה לפרסום ברשת החברתית 'פייסבוק' שעסק בנושא הצום שערך הרב עדס בשבוע שעבר, כתב אמסלם: "ידוע כי הוא תלמיד חכם עצום שאינו שפוי לגמרי בדעתו, כשאני נזכר בו אני נזכר במאמר חז"ל "הזהרו בזקן ששכח תלמודו שלוחות ושברי לוחות מונחים בארון..." הבעיה אינה בו אלא בסכלים הנוהים אחריו...".

מקורביו של הרב עדס זועמים ואומרים: "הציבור כולו יודע מה מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל אמר על אמסלם, הוא לא שווה את התגובה, מרן כבר אמר את דבריו על האיש הבזוי הזה".

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", הגר"י עדס צם במהלך השבוע שעבר לשלומם של שלושת החטופים, וביום שישי קרס ואושפז בבית החולים "שערי צדק". מיד לאחר תפילת ליל שבת בבית הכנסת שבבית החולים - הגר"י עדס רמז כי החטיפה הגיעה לאחר "תפילת השלום" שנערכה בוותיקן בה השתתפו נשיא המדינה שמעון פרס, נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן והאפיפיור.

הרב עדס אמר למשתתפים: "תפילה בוותיקן פועלת בדיוק להפך. ברגע שהגיעו שלושה נשיאים מהעולם לעשות תפילה למען השלום - בדיוק חטפו שלושה בחורים". הרב עדס הוסיף ואמר כי "זה רק מראה כמה התפילה במקום כזה טמא של עבודה זרה. מראה שעושה ההפך ממה שמתפללים".

ניסינו לבקש את תגובתו של חיים אמסלם אולם עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה לקבלה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חכמת נשים » 24 יוני 2014, 14:47

הרהג שליטא כתב:הורדתי בעוד אחד את הפרסומות ;) :cry:

לא עוזר לך...
הנודניק חזר, והמנהלים ישנים ;)
חכמת נשים

הודעה שלא נקראהעל ידי מלמד » 24 יוני 2014, 14:50

אפשר להבין על מה אתם מדברים?
סמל אישי של המשתמש
מלמד

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 07 יולי 2014, 00:46

שש משזר כתב:
שש משזר כתב:מה קרה עם ה"רב" חיים אמסלם?!

מה גורם לו לאמסלם להשתולל מפעם לפעם?! מאז שכתבתי את הכתבה הנ"ל [בראש הפורום - הדיוט קופץ בראש...], הבנ'אדם הזה המשיך בדרכו התמוה לעשות דברים מטופשים. והפעם, חדשות מבית מדרשו של אמסלם:

חבר הכנסת לשעבר חיים אמסלם, התבטא בחריפות כנגד המקובל הגאון רבי יעקב עדס, והגדיר אותו כאדם ש"אינו שפוי לגמרי בדעתו". את הדברים אמר אמסלם על רקע הדיווח ב'כיכר השבת' לפיו צומות שערך הרב יעקב עדס למען תלמידי הישיבה שנחטפו גרמו לו להתמוטט.

המקובל הרב יעקב עדס מוכר לציבור הישראלי בעיקר מהתפילות שהוא מקיים ברחבת הכותל המערבי, הוא נחשב בעבר למקורב לזקן המקובלים רבי יצחק כדורי זצוק"ל, למרן פוסק הדור רבי יוסף שלום אלישיב זצוק"ל ולמרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

בתגובה לפרסום ברשת החברתית 'פייסבוק' שעסק בנושא הצום שערך הרב עדס בשבוע שעבר, כתב אמסלם: "ידוע כי הוא תלמיד חכם עצום שאינו שפוי לגמרי בדעתו, כשאני נזכר בו אני נזכר במאמר חז"ל "הזהרו בזקן ששכח תלמודו שלוחות ושברי לוחות מונחים בארון..." הבעיה אינה בו אלא בסכלים הנוהים אחריו...".

מקורביו של הרב עדס זועמים ואומרים: "הציבור כולו יודע מה מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל אמר על אמסלם, הוא לא שווה את התגובה, מרן כבר אמר את דבריו על האיש הבזוי הזה".

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", הגר"י עדס צם במהלך השבוע שעבר לשלומם של שלושת החטופים, וביום שישי קרס ואושפז בבית החולים "שערי צדק". מיד לאחר תפילת ליל שבת בבית הכנסת שבבית החולים - הגר"י עדס רמז כי החטיפה הגיעה לאחר "תפילת השלום" שנערכה בוותיקן בה השתתפו נשיא המדינה שמעון פרס, נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן והאפיפיור.

הרב עדס אמר למשתתפים: "תפילה בוותיקן פועלת בדיוק להפך. ברגע שהגיעו שלושה נשיאים מהעולם לעשות תפילה למען השלום - בדיוק חטפו שלושה בחורים". הרב עדס הוסיף ואמר כי "זה רק מראה כמה התפילה במקום כזה טמא של עבודה זרה. מראה שעושה ההפך ממה שמתפללים".

ניסינו לבקש את תגובתו של חיים אמסלם אולם עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה לקבלה.

פלא, אבל גם הר"ש אבינר יצא במתקפה חסרת-תקדים, נגד דברי הבלע של אמסלם:

אם נכונה השמועה שמישהו ביזה את הגר"י עדס "שאינו שפוי לגמרי בדעתו" וזאת בעקבות שהתמוטט מפני צום ממושך על שיחרור החטופים, וכן שהוא בגדר "שברי לוחות" – יש למחות בכל תוקף, כעל כל בזיון של תלמיד חכם, וזאת גם אם המבזה הוא בעצמו תלמיד חכם.

ומאוד נצרך הדבר, כי לא זו הפעם הראשונה שאותו גאון, צדיק וחסיד סופג זלזול. כמובן לא מכולם חלילה. ב"ה הרבה מעריכים אותו במידתו האמיתית. אבל חלק מבזים אותו, והסיבה לכך היא עמוקה.

כי לרוב האנשים יש מבט שטחי, ואותה שטחיות נכנסה לצערנו גם בעולם התורה. רבים חושבים שתלמיד חכם הוא מי שמדבר יפה, לבוש יפה ובעל יחס ציבורי יפה. אבל במחילה מכבודם ,הם שכחו את העיקר,שתלמיד חכם אמיתי הוא אדם עם מידות טובות עצומות, עם יראת שמים עצומה, עם דביקות בלימוד תורה עצומה -השאר הם דברים משניים.

עושים לייק לסרוגים ונשארים מעודכנים!
אז מה בכך אם הצדיק הזה לבוש מוזר, בגדיו ונעליו קרועים, אולי זה מפריע לך, אך זה דבר זניח, שהרי הוא בעל שקידת תורה נוראה וגם היקף ידיעות נורא. ומה בכך שהוא זועק בתפילה בצורה לא מקובלת, אבל הוא מתפלל מכל קירות ליבו בבכי ובמאמץ רב ובהתרגשות רב, אז אולי אדרבה נלמד ממנו ללבוש בגדים פשוטים ולהתפלל במסירות. נכון שהוא חסר בית וישן פה ושם, אבל הוא מלמד במסירות נפש בכל מקום, וגם ליחידים שנים על גבי שנים, אז אולי אדרבה נלמד ממנו מה חשוב בחיים.

נכון, בעולם שכמעט כולם רודפים כסף ,כבוד והנאות ,אדם זה שבז לכסף ולמעמד ולתענוג ,הוא נראה לא נורמלי, אבל אולי אדרבה הוא הנורמלי והאחרים הם הלא-נורמלים, כדברי הרמב"ם בשמונה פרקים ,שמי שיש לו מידות רעות הוא חולה. רודף הכבוד הוא חולה ,ולא מי שבז את הכסף הוא החולה. אמר מי שאמר שאם הגר"י עדס היה מתלבש נורלמי היה מגדולי הדור.אז כנראה זה לא מה שמעניין אותו ,אלא לעבוד את ד' (אגב, גם הגראי"ל שטיינמן גר בדירה קטנה עם ריהוט רעוע, בקושי אוכל, מדבר בקול חלוש ושוקל כמשקלו של נער – אז בגלל זה הוא לא אחד מגדולי הדור!?).

כדי למנוע כל טעות ,אני אינני תלמידו. אני הדל תלמיד תלמידיו של מרן הרב קוק והוא כלל לא נמצא שם, כלל לא. אם כן, הוא שונה ממני ומחבריי, אז מה? אבל הוא תלמיד חכם כפי שאפשר לראות בספריו דברי יעקב. הוא גם צדיק וחסיד גדול כפי שאפשר לראות בחייו. ופעם הזמנתי אותו לישיבה שלנו לתתן שיעור. הוא איחר בגלל הצורך באיגוף משום שמירת עיניים, התפלל אש – ואמרתי באותו זמן: "מנחה של חול שלו היא כמו נעילה ביום הכיפורים שלנו" – ונתן שיעור אש. לאחר מכן תלמידים הסתכלו אליי בתמיה : מה לזה בינינו? אמרתי: נכון, הוא שונה מאיתנו, אבל זה משני, העיקר שהוא תלמיד חכם אמיתי וחסיד אמיתי. לפעמים יש בעולם "יחידים", לא יחיד מנותק, אלא יחיד אוהב ישראל אמיתי, לא במילים אלא במסירות נפש.
זה אדם עם כח נפשי מופלג, אך הוא לא משתמש בו לגאוה והתנשאות ושלטון, אלא לעבודת ד' ולעבודת עם ישראל.

לכן עמוד בחרדת קודש מול אדם שגר במרתף, ישן על הרצפה, לומד תורה יומם ולילה עם בקבוק מים, ומקבל על עצמו תעניות, יסורים וסיפוגים עבור עם ישראל.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

מדבריו ה"מחכימים" של ה"רב" שי פירון.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 12 פברואר 2015, 02:47

0 
חבר מתאריך 14.5.08
5922 הודעות, 58 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוביום רביעי כ''ב בשבט תשע''ה    13:52   11.02.15          פירון: תומך בנישואים חד מיניים. ובנסיעת אוטובוסים בשבת  

ערכתי לאחרונה בתאריך 11.02.15 בשעה 14:07 בברכה, ari10

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1001008604
כל אדם שמשלם מיסים במדינת ישראל, שיחיה כאוות נפשו. אבל אני כרב לא יחתן את ... (עוברי יהרג ועל יעבור), אם כי הם יכולים להירשם בת.ז. ... (כמשפחה)

אני רוצה לשמר את השבת באופן עמוק ביותר... אבל אנו צריכים להכיל את כולם, ולכן אתמוך בתחבורה ציבורית בשבת

ובהתייחס לפסילת רוה"מ את הסופרים מוועדת הפרס של פרס ישראל, אמר פירון: פרס ישראל הוא קדוש (ההא זה באמת "קדוש"). ואם כדי לפסול את הסופר דוד גרוסמן נפסלו הסופרים השמאלנים הללו, אזי במקום שבו פוסלים סופרים, יכולים גם בסופו של דבר לשרוף ספרים ועתונים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: 1010, אבן הפינה, גאליציינער, חסיד ליובאוויטש, חסידי, טוב ומטיב, ירושלים של מעלה, משה 10, סודנא, ראובן_חסיד, רביזון ו־94 אורחים