לימוד ח"י פרקי משניות ביום

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

לימוד ח"י פרקי משניות ביום

הודעה שלא נקראהעל ידי יעקב כהן » 29 מאי 2014, 17:43

נתבקשתי להביא את הדברים כאן
כתב בכתר ראש לימוד וחזרת משניות סגולה להתמדה ותחזור ג' פרקים בכל יום ולהבין הפשט, עד שירגיל ח"י פרקים בכל יום.
הנה יש לנו סגולה להתמדה מאבי הישיבות ורבן של כל בני הגולה, וכך נהגו חכמים צדיקים וחסידים רבים, ביניהם הגרש"י קרליץ אביו של מרן החזו"א, ומרן הקהלות יעקב זיע"א.
מקור המנהג בספר אור צדיקים למהר"ם פאפירש סי' כ"ב אות י"א שכתב "טוב ללמוד משניות בכל יום, ואם אפשר שישלים ח"י פרקים בכל יום, נגד ח"י עולמות מה טוב ומה נעים יהי חלקי עמו כי הוא תיקון גדול לפגם הברית סוד אל חי, ויש להם ג"כ סגולה להרוג היצה"ר, גם סגולה להמשיך נשמה שהיא אותיות משנה".
בא וראה גודל מעלת הענין הנשגב הזה. תיקון גדול לפגם הברית. סגולה להרוג היצה"ר. גם סגולה להמשיך נשמה שהיא אותיות משנה. והי' מנהג זה מקובל בישראל כמ"ש רבי אלישע ב"ר אברהם בהקדמת פירושו "קב ונקי" ובכל ההסכמות המאוחרות לפי' זה, ובראשם ה"קדושת לוי" זיע"א.
וכל כך הי' מנהג זה נפוץ, עד שאי' בפוסקים הרבה נידונים לגבי מנהג זה. האם מותר לאומרם בת"ב. האם עולה לזה משניות שאומר מטעם אחר ועוד ועוד (עיין באורחות יושר פ"ה להר"ר יצחק מולכו. בית אברהם צוואה מבעל החיי אדם עמ' 40. וכ"כ בשם הקרבן נתנאל. ובסידור היעב"ץ מוסך שבת ועוד).
בימים אלו נכנס לקול הלשון הקלטה של ששה סדרי משנה בחלוקה חדשית שעי"כ יהי' נקל לקיים מנהג זה. ויש בזה תועלת גם אם לא מבין בפעם הראשונה את כל המשניות שמקבל שייכות עם ששה סדרי משנה ומרגיש שלימודם קרוב אליו (אורך כל יום הוא כ45 50 דק' ובסדר נזיקין כשעה, ואפשר לשמוע בנגן על מצב מהר שזה 10 דק' פחות).
בטלפון : 036171111-1-2-5-34
להורדה (הכל יחד שוקל 371 מגה)
קל הלשון : http://www.kolhalashon.com/New/Shiurim. ... ayot|R0844
גוגל דרייב : https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

יעקב כהן
 
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־91 אורחים